Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!


Köszönöm szépen mindenkinek a jókívánságokat. 29 éves lettem.

Lola:
Csak véletlenül beszéltük meg, egy torta miatt, hogy Erikának is, és nekem is most lesz a szülinapunk.
Sajnálom, ami a telefonoddal történt. Tényleg még az a jó, hogy legalább az irataid megmaradtak. Én nemrég elhagytam, vagy ellopták az összes iratomat, és 11 Ft. volt megcsináltatni. (persze a telefon ennél sokkal többe kerül)

Cirmike:
Nagyon ügyes vagy, én biztos nem tudnám összeszerelni. Mi is vettünk ágyat Bálintnak, van is egy ilyen kép a fotóalbumunkban. Csak neki olyan kellett, aminek még van oldalt pereme, mert egész éjjel forog, és még így is esett már le.
Egyébként hogy érzed most magad? Mennyire tudsz még Roli után szaladni?

És Te Remka? Csak azért kérdezem, mert én is megcsináltam mindent az utolsó időkig, de azért már nem volt egyszerű lehajolgatni, bekötni a gyerek cipőjét, berakni az etetőszékbe, kádba stb... Persze ez attól is függ, ki mennyit hízik. Én híztam sokat, sajnos.

Erika:
Nekünk kellett egy fél Germicid-C, és borogattam is, mert nagyon piros volt a Benedek lába oltás után. Remélem Viki jobban viseli.

Melinda:
Hazajött a párod?

Rena

KépKép
renáta29
 
 


Melinda,
Feladtam ma a net-kártyákat, szerintem holnapra oda kell, hogy érjen.

Lola,
most lehet hogy hülyeséget kérdezek, de mi az a névadó? Én még csak keresztelőről hallottam idáig, de gondolom ez valami más lehet.
Jól hangzik a menü, ha véletlenül arra járunk, majd beugrunk pár falatra. Kép
A telefon javitását gondolom ki kell fizetnetek, nem lehet garanciálisan javitani, ugye? Csak azért gondolom, mert egy ismerősöm kisfia addig nyalogatta a telefot, amig tönkrement, és amikor beadták javitani, azt a választ kapták, hogy ismeretlen eredetű ( Kép ) folyadék volt benne, nem érvényes a garancia. Kép

Cirmike,
Mi is nemrég vettünk nagyágyat Martinnak, hogy ne érezze úgy, ha megszületik az öcsi, hogy miatta vettük el a kiságyat. A miénknek van pereme, de még igy is félek, amikor feláll benne, hogy egyszer kiesik (kb. a pocakjáig ér a rács). Nagyon élvezi, hogy ki tud mászni belőle, olyan édes reggelente, ahogy jön a paplanjával és bemászik közénk az ágyba. Kép
Mikor voltál utoljára uh-n? Most már ugye egészen biztos, hogy kislány lesz?

Rena,
Hát néha én is nagyon el tudok fáradni, amikor Martin után szaladgálok. A legrosszabb az, amikor vendégségbe megyünk, és arra kell vigyáznom, nehogy tönkretegyen valamit. Ilyenkor persze egy perc nyugtom sincs. Tegnap is alakitott rendesen, apukámnál kiöntötte a kávét a szőnyegre és a ruhájára (még szerencse, hogy hideg kávé volt és csereruha is volt nálam), utána pedig a nagymamámnál lelökte a cserepes virágot. Kép Látszik, hogy kicsit lassulok, régebben az ilyen baleseteket sikerült megelőznöm. Kép
Martinnal én is nagyon sokat hiztam (20kg-ot), most viszont sokkal kevesebbet (kb. 9kg), gondolom a sok szaladgálás miatt.

Réka
remka
 
 


Sziasztok!

Rena!
Nagyon boldog szülinapot kívánunk! Bocsi, hogy csak most írok, de szó szerint el kellett hajtanom a gép elől a páromat, hogy én is írhassak! Már szombaton hazajött. Azóta csak a számítógép előtt találkozom vele. Kép
Mióta itthon van, csak a gép előtt ül, meg eszik. Kész vagyok tőle! Csürötrökön megint elmegy 1 hétre. Kép
Az én párom az év elején elhagyta a pénztárcáját az összes iratával, majdnem 20 ezer Ft-volt megcsináltatni. Mire minden megjött, felhívták a Polgármesteri Hivatalból, hogy egy postaládában megtalálták az iratait. "Jó", mi? Kidobtuk a pénzt a semmiért. Kép
Az én specialitásom a telefonok elhagyása. 2 év alatt 2-t sikerült elhagyni.

Szóval, nem csak én öregszem! Kép

Réka!
Köszi szépen, majd megírom, ha megérkezett! Kép

Lola!
Nagyon sajnálom a telefont, de azt kívánom, hogy ennél nagyobb baj ne történjen. Remélem, nem lesz túl drága.
A Te manód járt bölcsibe? Mikor mentél vissza dolgozni? Milyen volt a beszoktatás?
Én is kimaradtam a játszós dumcsizásból, mert a Gergő szinte végig hintázott, ott meg nem akartam egyedül hagyni, úgyhogy sajna én is alig tudtam beszélgetni. Kép Nem baj, majd talán legközelebb!
Elküldtem a számomat az e-mail-edre!
Előre is köszi a közvetítést!


Sziasztok!
Melinda
oslany
 
 

 
 

Sziasztok!

Hát túlvagyunk a 3 hónapos oltáson!
Nem sírt a Viki a rendelőben egy kicsit sem,de aztán egész délután pityergett,biztos fájt neki az oltás helye.
Én még ilyen babát nem láttam aki amikor kapja az oltást mosolyogKép) Mondjuk beszéltem hozzá lehet azért nem figyelt oda.
Mikor hazajöttünk adtam neki egy egész Germicid kúpot,meg beborogattam a lábát.
Lázas nem volt,de nyűglődött,így aztán du.fél 5-fél 6-ig lent sétáltunk,az utat végig aludta.
Este felé már egy kicsit jobb kedve volt,fürdésnél is nagyokat lubickolt,nem győztem utána feltörölni a követKép)

Ma reggelre becsomósodott a lába,de majd elmúlik gondolom.Amúgy nem fájlalja vagy ilyesmi.

Megmérték a Vikit oltás elött,6250 gr és 64 cm hosszúKép)
Egyre többször próbál felülni és hasra fordulni.
Nektek a gyerekeitek mikor fordultak hasra és ültek fel?

Mindenkinek jó délutánt,sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Szia Vkhajni!

Mi van veletek rég nem jelentkeztél?
Hogy álltok az építkezéssel?

Írj,szia:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Melinda, szerencséd van. POnt tegnap taliztam a játszón a Hajniékkal. Nagyon örült, mikor mondtam neki, hogy szeretnél velük talizni. Megadta a számát: 20/226-72-51
Bocsi, de csak ma találtam meg a méledet, a "kukába" tette, nem tudom miért. Viszont így nem tudtam ott válaszolni se!

Erika, örülök, hogy túl vagytok a sikeres oltáson.
NEkem Soma elég hamar csinált mindent: pont 3 hónaposan fordult először hasról hátra, majd 2 hét múlva hátról hasra. De ő elég mozgékony volt. Utána már olyan 4,5 hónaposan fel akart mindig ülni, de a védőnő még nemigen engedte. 5,5 hónaposan már félig ülőre raktam a babakocsit, mert ordított, ha nem látott ki. És itthon is kipárnázva ültettem, de rövid ideig. Állítólag a gerincüknek nem tesz jót. Amúgy 7 hónaposan kezdett el mászni és mászásból tudott magától felülni, de akkor már meg is tartotta magát, nem dőlt el. Aztán felgyorsultak az események 8 hónapos alig múlt el, felállt (a kiságyba, rácsokba kapaszkodva), és pont 10 hónaposan elindult!
Ez ne legyen mérvadó, mert az átlag nem ez! Én akkor nagyon örültem persze, hogy mindent milyen hamar csinál, de így visszagondolva, meg látva más babákat-anyukákat, jobb lett volna, ha kicsit később csinál mindent. Pl. tegnap láttam egy anyukát, tök elvolt a 11 hós baba a babakocsiban-fekve!!! Nekem akkor már ülve se igen maradt el!
A szomszéd kisfiú csak 9 hónaposan fordult meg és 1,5 éves elmúlt mikor elkezdett járni!

lola77
 
 


Ja, Melinda majd írok ám bővebben a bölcsiről is...

Hajni, még neked akartam írni, ha még olvasol errefele, hogy a Szilvi talált állást egy könyvelőirodában van 4 órában, pont az ovi (ahova Emese fog járni) mögött van! Decemberig így lesz, aztán majd meglátják! Kép

lola77
 
 


Még alszik a Soma, úgyhogy tudok írni!

A bölcsiről.
Mi tavaly aug. végén kezdtük, akkor volt 20 hónapos a Soma.
A 2. nap már otthagyhattam, úgy hogy ő kinnt játszott az udvaron, én meg bementem az épületbe. Kb. 15 percig elvolt, utána hallottam, hogy elkezd keresni, 2 perc múlva már ordított! Én bennt persze mindent hallottam. Próbálták elterelni a figyelmét, kb. 15 percig próbálkoztak, aztán behozták. Taknya-nyála egybefolyt, úgy sírt. Én meg bennt... Kép Következő napon már elmentem 1 órára (inkább, minthogy hallgassam, ahogy ordít)! Már nem végig sírt az 1 óra alatt, de sokat. Napról napra egyre kevesebbet sírt. Hol abbahagyta, ha eszébe jutottam, újra rákezdett.
Azt mondták a gondozónénik, hogy jobb, ha az elején sír, mintha később. Szinte minden kisgyereknél eljön a sírás időszaka. Meg kell tanulniuk, hogy jön értük anya, nem hagyja ott. Ha nem sír a gyerek, ők tudják, hogy ott a családban v.mi gond van, nemigazán kötődik az otthonhoz!!!
Mikor elindultunk de. a bölcsibe, kérdezte, hova megyünk én megmondtam neki. Nem sírt, de az úton egész végig azt mondogatta, hogy ne menj el anya! Nagyon fájt a szívem! Kép
Mindennap kicsit tovább hagytam ott. Az 5. nap már ott ebédelt (11.30), segítséggel persze. A 2. héten még mindig sírt kicsit, és pénteken már egyáltalán nem. Szóval 2 hét volt a beszoktatás-fél napra! Ha ott akartam volna, hogy aludjon még több lett volna.
Amúgy mindig az udvaron voltak (jó idő volt), így meg tudtam lesni a másik oldalról. Nagyon rossz volt látni és hallgatni, ahogy sír, vagy csak ül a gondozónéni ölében, vagy kiabálja, hogy: Anyaaaaaaaaa! Csak nyeltem a könnyeimet az utcán. Aztán pedig az tényleg megrígatott, amikor már láttam, ahogy a homokozóban ül és játszik a többiekkel, vagy szaladgál az udvaron.... Úgy éreztem, hogy már nem is hiányzom neki!!!! Kép Kép
Nehéz volt mindkettőnknek, de ezen túl kell esni. Tudtam, hogy ez lesz, mert anyukám felkészített: bátyám is és én is bölcsisek voltunk. Mondta, hogy úgy ment dolgozni, hogy sírt a buszmegállóban...
A 2. hét óta viszont nincs semmi gond. Sok mindent megtanult a bölcsiben. Látta a nagyoktól. Szépen evett. Előtte is beszélt már 2-3 szavas mondatokat, de ott igazi gyerekkifejezéseket tanult meg! Sok élmény érte-éri, nov. végén már Télapós mondókákat mondott, aztán karácsonyiakat!
Minden hónapban voltunk betegek, de erre is számítottunk.
Febr. környékén volt ünnep, meg beteg volt, akkoriban mondta, hogy nem akar bemenni, de nem sírt!
Összeségében nem bántam meg, hogy beírattam. Nem hozott haza semmi rossz szokást eddig!

lola77
 
 


Sziasztok!

Lola!
Köszi szépen, hogy szóltál a Hajninak, meg fogom keresni! Amúgy már nagyon várom, hogy találkozzam velük, kíváncsi vagyok mekkora a Kristóf.
Nagyon köszi, hogy részletesen beszámoltál az ovis tapasztalataitokról (na, ez egy jó szó Kép ). Miközben olvastam, elérzékenyültem. Előbb-utóbb ránk is ez a sors vár. Ha előbb nem, az oviba szoktatáskor biztosan.
Eddig nagyon sokat gondolkoztam azon, hogy ha majd eljön az ideje, milyen nehéz lesz "elszakadni" egymástól, és hogy más fog vigyázni rá rajtam kívül. Aztán rájöttem, hogy sokkal könnyebb elviselni ezt, ha közben keresek pozitívumokat.
Azzal próbáltam magam meggyőzni, hogy jó lesz neki gyerekek között, meg hogy sokat fog tőlük tanulni.
Sajnos ő még elég kis "anyámasszony katonája", ha bármi rossz történik vele, mindig rohan hozzám, ezért féltem, mi lesz vele az első napokban.
A nővérem már felkészített lelkileg, hogy az első pár napban, ha nem fogja tudni megvédeni magát, meg fogják verni párszor. Háááát, inkább ezt nem is folytatnám. Máris elszomorodtam. Kép
Azt hiszem, semmi értelme ezen gondolkodnom. Elég lesz majd akkor, ha itt lesz az ideje!
Mi van a telefonnal? Tudod már, mennyibe fog kerülni? Minden okés a pároddal? Ugye, már nem is haragszik!?

Ha jól látom, a fiam a virágföldet pakolja 2 marokkal, úgyhogy rohanok, mert nemsoká a virág is repül! Kép

Sziasztok
Melinda
oslany
 
 


Sziasztok!

Teljesen kivagyok!Mióta kedden a Vikinek beadták a 3 hónapos oltást,nem ismerek rá.
Először is eddig olyan sokat gügyögött most meg alig csinálja,helyette torka szakadtából kiabál.
Délutánonként elég gyakran sír,lehet,hogy az oltás fáj neki még mindig?
Az oltása olyan szépen becsomósodott,borogatni meg csak kedden engedte.
Mikorra fog neki az elmúlni?Azért nyűgös?Fájlalni nem fájlalja.
Ugye ez nem lesz minden oltásnál így?Kép(

Adjatok tanácsokat hogy mit csináljak,légyszí,köszi.
Szívesen olvasnék a ti oltás utáni történeteiteket.

Előre is köszönöm a segítségeteteket,sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!
Sajnos,én még nem tudok az oltással kapcsolatban tanácsot adni.Mi csak a BCG oltáson vagyunk túl.Még azzal is szenvedünk,mert még mindig náthásak tőle a fiúk.Naponta legalább egyszer le kell szívni az orrukból a váladékot.Kicsit elegem van belőle.
Jövő héten kapjuk a 2hós oltást!

Viszont úgy néz ki túl vagyunk az első "szárny-próbálgatáson"!Kipróbáljuk,hogyan hat a szüleinkre a sírás- gondolatával próbálkoztak csemetéink.Először a Marci kezdte (majd jöttek a többiek).Nem volt hajlandó ágyban aludni,sírt torkaszakadtából,mint akinek baja van.Ha elaludt a kezünkban,amint letettük,felébredt és sírt.
Mire rájöttünk,hogy mi az ábra,eltelt pár nap.
Így kicsit szigorúbb napok jöttek.Volt hogy 1,5órát bőgtek alvás előtt.Az esték voltak iszonyúak,mikor mindhárman egyszerre "adták a műsort".Szerencsére már túl vagyunk rajta.Ma 5perces nyöszörgéssel aludtak el.

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Sziasztok!

Erika: Mi egy héttel előttetek kaptuk meg a 3 hós oltást, és Benedek csak egyszer sírt fél órát, igaz, akkor nagyon. Akkor ébredt fel, és bedagadt a lába. Én akkor adtam neki fél Germicid C-t,és beborogattam. De azóta semmi. És Bálintnál sem emlékszem, hogy az oltás után több napig nyűgös lett volna. Szerintem kérdezd meg a doktornőt, márcsak azért is, mert jön a hétvége, és tudd, hogy mi lehet a baj.
Lola: Én is majdnem elsírtam magam , pedig nem vagyok sírós. Bálinttal szoktunk sétálni az ovi felé, és akkor mindig be akar menni, de múltkor kérdezte,hogy anya nem jöhet? Ezen elgondolkodott. Én jövőre szeretném beiratni, amikor 3 éves lesz. De a kicsivel nem biztos, hogy én is itthon tudok maradni 3 évig. Majd meglátjuk, addig még sok idő van.
Melinda: Bálint is félénk, kisebb gyerekek elveszik tőle a játékokat. Most már annyit változott, hogy ami a kezében van, azt nem engedi.
Edit: Neked mikor születtek az ikrek? Olvasgattam vissza, de nem találtam.

Tegnap betettem Benedeket a járókába, Bálint is be akart feküdni, le is fényképeztem őket. Aztán Bálint kijött, és olyan aranyosan énekelt neki, beszélgetett a kicsi is. Én meg pakolgattam,aztán egyszer csak nagy sírás. Bálint jobban sírt, mint a tesója. Alig tudta elmondani, hogy csak oda akarta adni neki a Tomi rókát...Bedobta, Benedek meg megijedt. De hamarabb meg is nyugodott, mint Bálint. Hát, azért szerencsénk volt, hogy nem egy autót akart neki "beadni".

Rena

KépKép
renáta29
 
 


Eszembe jutott Remka, hogy neked nem is válaszoltam: a névadó az olyan "polgári" keresztelő talán, tudod a házasságkötőben lesz egy kis műsor, kapunk emléklapot.
Bonyolultabb lett volna a keresztelő, férjem sem én sem vagyunk megkeresztelve, a keresztanya Bécsben él, ritkán van itthon... Viszont vasárnap lenne amógy is a névnapja, ezért gondoltunk erre.
Készülgetsz már a szülésre? Neked milyen volt az első (sima, császár)? Félsz a 2.-tól, vagy már jobb lenne túl lenni rajta?
Cirmike, te is írhatnál bővebben. Azért már közeleg a nap... Te nem félsz?

Erika, szerintem is a több napi sírás kicsit fura oltás után? Lehet, hogy jobb lenne legalább a védőnőtől megkérdezni...
Amúgy ha minden kötél szakad, van a Panadol szirup, 3 hós kortól adható, jó ize van, szeretik a babák- láz- és fájd. csillapító. Meg jobban alszik talán tőle...

Melinda, majd számolj be a találkátokról (Gergő-Kristóf...)

Én már készülök a holnapra ezerrel. Az előbb meggyet magoztam (most sül a tripla adag meggyes pitém), tegnap bepácoltam a húst. Még krumplit pucolok, holnap de. csinálom az ubisalit.

Rena! Ez nem semmi, szegény Bálintnak is hozzá kell még szokni a pici reakcióihoz. Tényleg milyen érzékeny a drága... Kép Pár hónap múlva már biztos jobban "összeszoknak".

Amúgy szerintem az első hetekben a bölcsiben/oviban nem nagyon játszik még a beszokó gyerkőc a többivel, csak szemléli őket. Kicsit később kezdik bántani, de nem tettel, hanem szóval (menj innen, nem jöhetsz ide, kicsi vagy hozzá...). Azért a "friss" gyerekeket nemigen engedik bántani a gondozónénik. De olyan aranyosak voltak a "nagy" bölcsisek, mikor szoktattam a Somát, bíztatták, hogy: nem kell sírni a bölcsiben...! Kép
Pár hónap után meg már kialakul bennük az ősi ösztön, hogy megvédjék magukat, szerintem ez kell előbb-utóbb, hisz ez az első kis társadalmi rendszer, ahol a szabályokhoz igazodni kell. 1 éve még a Soma is olyan volt, hogy ha bántották a nagyobbak, nem azért sírt, mert annyira fájt neki testileg, hanem lelkileg nem értette, hogy miért bántja őt valaki, akit ismer, szeret, akivel ő csak játszani szeretett volna!

lola77
 
 


Sziasztok!

Remka!
Ma délelőtt érkezetek meg a kártyák. Nagyon szépen köszönöm őket. Amúgy a nevem nem: Resztel, hanem Reszter. De mindegy, Resztel-le is megkaptam. Kép Köszi szépen, holnap viszem a tesóméknak, ha nem esik az eső. Majd azt is leírom, mit szóltak hozzá.

Lola!
Oké, majd megírom, mi volt! Kép Õk aztán korban tényleg közel vannak egymáshoz. A Gergő idősebb 1 nappal. Holnap írok majd a Hajninak sms-t, aztán egyeztetünk valamit a jövő hétre. Remélem.
Nem tudod, dolgozik? Vagy otthon van még Kristóffal?
Én szívesen letesztelném a meggyes pitédet! Kép Kép
Majd gondolok rátok holnap! Számolj be majd részletesen, milyen volt! Na, meg, hogy hogy tűrte Soma a "megpróbáltatást"!

Erika!
Mi oltás szempontjából elég szerencsések vagyunk, ugyanis megfogadva a gyermekorvosunk tanácsát, hazaérve első dolgunk volt a borogatás, és utána szinte semmi gondunk nem volt. Amikor beadta neki a dokinő, akkor nagyon üvöltött. Volt olyan alaklom is, amikor 2-t kapott egyszerre. Utána nagyon üvöltött, de itthon már semmi baja nem volt. Csak én aggódtam, hogy szegény, meg hogy mi lesz vele. De aznap is minden olyan volt, mint máskor (kedve, játékossága, rosszasága).
Szerintem ez lehet a "kárpótlás" a hasfájás miatt. Az nagyon kegyetlen volt. A párom mindig velem kiabált, ha éjjel nem tudtunk aludni a sírás miatt, hogy ha kell, fogjam a kezemben a picit, mert neki aludnia kell, mert másnap megy dolgozni hajnalban. És ki kell pihennie magát, különben felcsavarodik busszal a fára. Kép Az meg nem érdekelt senkit, hogy hulla fáradt vagyok a 3 óránkénti szopi miatt, meg a háztartás...

Amúgy szerintem tényleg jobban járnál, ha legalább a védőnőt megkérdeznéd, hogy miért lehet, ez a sok sírás. Ha mást nem, legalább megnyugodnál tőle, hogy semmi baj.

Rena!
Szerintem nálunk is hasonló lesz a helyzet, mint nálatok a Bálinttal. A Gergő a játszón simán hagyja, hogy kivegyék a játékot a kezéből. Itthon meg akkor is üvölt, ha csak meg szeretném neki mutatni, hogyan kell használni azt, ami éppen a kezében van. Lehet, hogy többet kéne járnunk a nővéremékhez, és a 4 gyerkőc mellett megtanulná megvédeni magát, és a játékait.

Csajok! Már megint itthon vagyunk egyedül nemrég ment el a párom. Ezúttal 4 napra. Már most hiányzik! Kép

Sziasztok
Melinda
oslany
 
 


Szívesen dobnék nektek a menüből és a meggyes pitéből is... nyissátok az ablakot! Gálig még talán eltudok dobni,na de Esztergomig, Remkához... Kép

Melinda, neked a párod olyan messzire járós buszsofőr? Talán külföldre?
Érdekes, hogy írtad, hogy veled kiabált a párod, nálunk is volt ilyen (bár nem hasfájás miatt, hanem a fogzáskor)! Ilyenkor úgy bepánikoltam (mivel előtte sose volt beteg), hogy persze, hogy ugrasztottam a férjemet is az ágyból. Hát nem mindig vette jónéven - enyhén szólva. Õ meg 3-kor kelt!
A Kristóf anyuja még otthon van, de úgy tudom szeptembertől íratta be bölcsibe a gyereket és megy vissza dolgozni az OBI-ba.

Erika! Ha marad egy kis energiád a sírós napok után, azért számolj be, hogy javul-e a helyzet?
A 2. hós oltás után nem volt ennyire tragikus a helyzet?

Rita, mi van veled, rég voltál! KÉpzeld, találtam itt a neten olyat, hogy valyog.lap.hu. Sok érdekes dolog van, rád gondoltam!

Kép Elszomorít ez az idő, pedig jó kis levegő lett. Csak a holnapi kertipartynknak nem tett jót! Szorítsatok, hogy legalább 3-7-ig ne essen du. az eső!
Köszi!

lola77
 
 


Lola!

Már elég régen kinyitottam az ablakot, de csak a hüvi jön be, megyes pitét nem látok a légtérben. Kép Lehet, hogy nem volt tökéletes a célzás??? Hm...
Irígylem a Hajnit, hogy megy vissza dolgozni. Én is mennék, csak nem találok megfelelőt. Kép
Én szorítok Neked a holnapi party miatt. Nekünk sem lenne rossz, ha holnap nem ilyen idő lenne. Mennénk a tesómékhoz elbúcsúzni, mert jövő héten mennek nyaralni 1 hétre. De, sajna, ha esik az eső, nem tudunk menni, nincs a kocsihoz esővédő. Kép
Amúgy a válaszom igen. A párom olyan "messzire járós buszsofőr". Õ is 3 körül kelt reggelente (a sírós korszakban még helyi járatos volt). Mindig rám volt dühös, hogy nem tud aludni a Gergő sírása miatt.
Olyankor napi 2 doboz cigit szívott. Aztán egyszer meg a fejemhez vágta, hogy munka után nincs is kedve haza jönni, mert mindig "visít a gyerek". Na, akkor aztán tényleg kiakadtam, jól össze is vesztünk, aztán bosszúból elment az éjszakába. Én meg persze nem tudtam aludni, míg haza nem ért. Még ő várta volna, hogy bocsit kérjek tőle. Kép
Helyközis = külföld.
Most éppen belföldre ment, de idén nyáron valamikor megy még egyszer külföldre 1-2 hétre.

Csak ebben az egészben az a nagyon rossz, hogy nincs kire számítanunk. De komolyan. Itt vagyunk egymásnak a Gergővel. Még az anyósék sincsenek itthon (bár ilyen szempontból nem lenne nagy előrelépés, ha itthon lennének), nyaralnak Egyiptomban. Ó, oda én is szívesen elmennék...

Jó éjt mindenkinek!
Melinda
oslany
 
 


Lola,
Gondoltam rád reggel, amikor láttam, hogy esik. KépAnnyit készülődtetek, most meg az idő mindent elront. Azért remélem be tudtok menni, vagy van tető, ami alatt elfértek. Tényleg, hányan lesztek? Amúgy mi is terveztünk mára grillezést a Pala tónál, de azt hiszem, inkább jövő hétre halasztjuk.
Kérdezted, hogy milyen volt a szülés, és hogy készülök-e már a másodikra. Igazából még semmilyen előkészületeket nem tettem, pedig már lassan össze kell pakolnom, pontosan két hónap van még, ha időben szülök. Az első szülésem nagyon könnyű volt, rögtön kétperces fájásaim voltak, és 2,5 óra alatt megszületett Martin. Egyáltalán nincsenek rossz emlékeim a szülésről, pedig Martin 4140 kg-mal született. A szoptatással viszont annál több problémám volt, de végül az is megoldódott.
Remélem a második szülés is legalább ilyen könnyű lesz.
Neked is simán született Soma? És többiek, Ti hogy szültetek?
Én most leginkább attól félek, hogy MArtin hogy fogja viselni azt az időt, amit kórházban kell töltenem. Mostanában kezd nagyon anyás lenni. Kép

Erika,
az oltásokkal nálunk sem volt soha semmi gond. Én mindig beadtam neki egy kúpot rögtön amikor hazaértünk, és igy szinte be sem lázasodott. A lábát nem is kellett beborogatnom, mert nem fájt neki, be sem csomósodott. Nem lehet, hogy ügyetlenül adta be a doki? Nálunk csak most a 15 hós oltás beadásánál volt egy kis hiszti, majdnem meg is harapta a dokit. Kép
Remélem mára már jubban van Viki, majd ird meg, hogy mi történt.

Renáta,
Nálatok hogy viselte Bálint amikor kórházban voltál? És milyenek voltak az első napok, amikor hazaértél Benedekkel?
Nálunk épp forditott a helyzet, mint Bálintnál és Gergőnél, Martin sokszor elveszi más (sokszor sokkal nagyobb) gyerekektől a játékokat. Ilyenkor mindig leszidom őt, de még nem tudja felfogni, hogy nem szabad. Remélem leszokik majd erről, mert igy félek, hogy nem fogják őt szeretni a gyerekek.

Melinda,
Rossz lehet, hogy a férjed sokszor nincs otthon. Az én férjem júliusban hazamegy egy hétre, és egy kicsit félek, hogy fogom birni egyedül. Amikor kicsit nyűgösebb Martin, alig várom, hogy végre hazajöjjön és egy kicsit lefoglalja őt.
Meglepődtem, amikor azt irtátok, hogy a férjeitek veletek veszekedtek, amikor sirtak a gyerekek. Az én férjem is nehezen viselte a sirós éjszakákat, de emiatt soha nem tett szemrehányást nekem. Persze volt, amikor ilyenkor átment aludni a másik szobába, hogy tudjon aludni egy kicsit, mert másnap dolgoznia kellett.

Na most már befejezem, mert nagyon nyűgös Martin, biztos megviseli őt ez az idő.

Sziasztok,
Réka
remka
 
 


Sziasztok!

Lola!
Sajálom, de nagyon úgy tűnik, hogy az időjárás nem alkalmazkodik a szabadtéri programotokhoz. Kép De azért nagyon remélem, hogy meg fogjátok tudni oldani valahogy. Holnapra sok boldog névnapot Somának! Kép Azért írom ma, mert lehet, hogy holnap nem fogok tudni írni.

Remka!
Én néha szoktam itt, a Babanet oldalon chat-elni. A profilomban benne van a szülésem története. Most elég hosszú lenne leírni. Ha érdekel, ott megtalálod. A lényeg, hogy majdnem ott maradtam. Csak az bosszant, hogy a mai napig nem tudom, mi volt a baj.
Köszi a kártyákat! Tegnap kaptam meg! Köszi szépen!


Sziasztok
Melinda
oslany
 
 


Remka!

Egy privát kérdésem lenne:
Tudom,hogy Esztergom nagy város, de ajánlottak Esztergomban 2 gyógytornászt is: Mészáros Judit és Tóthné Takács Erika. Nem ismered véletlenül valamelyiket?

De jó volt nekünk ez az esős idő, a fiúk olyan jól aludtak az elmúlt 2 nap!Bezzeg most,hogy megjött a szél tiszta nyügik!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Na sziasztok!

De jó, hogy túl vagyunk rajta. És még az időjárás is megkegyelmezett. Mikor indultunk kicsit hűvös volt még, de legalább nem esett az eső. Később egész kellemes idő lett, a gyerekek is jót tudtak játszani a kertben, így nem kellett nyomorogni a teraszon!
Jól sikerült, minden okés volt! Leszámítva, hogy a házasságkötő teremben a Soma kb. 10 mp. múlva feladta a dolgot, szaladgált, belült apukám mellé a székre, véletlenül sem ült meg nyugton a keresztanyja mellett! Hol én szaladtam utána, hol a keresztanya, hol az apja. De jó volt, mert kötetlen volt, ügyesen alkalmazkodott az anyakönyvvezető. Mikor mi aláírtunk, utána neki is megengedte, hogy "aláírjon" a könyvbe, na az tetszett neki! Amúgy 2-szer is gondolt egyet és kiszaladt a teremből! A többi unokatesó is odajöhetett hozzá. Nagyon édesek voltak! Jókat kacagtunk!
Közben a versmondó lány mondta a verset: Örülj, hogy fiú, a lányok ilyenek-meg olyanok... Hát nevettünk! Közben talált egy mikrofont a terembe, azzal volt el, meg nézte a szintis lányt. De kb. 2 perc alatt úgy nézett ki az ünneplő öltözet, mintha... gyűrődve-kitűrődve az ing... stb.
Még ünnepis képet nem tudok feltenni, a bátyám gépén vannak, mi nem tudtunk fényképezni,csak a kertben.

Keresztanyuval:
Kép

Melinda, biztos nektek sem sikerült a nővéredekhez menni. Sorry. Amúgy meg akartam nézni a profiodban a szülésedet, de nem találom, azt hogy kell?

lola77
 
 


Na még néhány kép:

Kép

Az unokatesók (mind a 3 lány!)
Kép

Kép

lola77
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek a Viki próbál hasra fordulni csak az egyik keze mindig útban vanKép)

Lola Szívszaggató a bölcsibe szoktatásos történetetetek,de majd én is biztos fogok sírni,ha elérkezünk ehhez az állomáshoz.
Viki 3 napig egész furcsa volt,mint akit kicseréltek.Férjem szerint az időjárási frontok is megviselték szegénykémet,utálja a szelet meg az esőt.
Ma már hál istennek jobban volt minden téren,talán kezd visszatérni a régi kislányomKép)
Bár hajnali fél 3-kor felriadt álmából és elkezdett sírni,úgy mint az elöbb is.
A két hónapos oltásnál semmi probléma nem volt,megkapta a szurit,kicsit sírt,itthon kapott kúpot aztán csak enni kelt fel,átaludta a délutánt meg az éjjel is.
Hogy sikerült a névadótok?Képek is lesznek?

Edit nem irigyeltelek a fiúk sírása miatt,de lehet hogy ők is időjárási frontokra érzékenyek mint a kislányom.
Csak nem a fiúkkal van valami baj,nekik kell a gyógytornász?

Melinda mikor kapnak a babák két oltást egyszerre?
Mi a foglalkozásod?Gyes elött hol dolgoztál?
Kerestem a chaten a szülésed történetét,de nem találtam,szívesen elolvasnám.

Reni Neked is és a többieknek is köszönöm a tanácsokat amikkel segítettetek elviselhetővé tenni ezt a pár napot!
1 kúpot én is beadtam mikor hazajöttünk,így nem lázasodott be.
Anyukám patikában dolgozik és azt mondta,hogy némely babák az oltást 3 nap alatt heverik ki,úgy látszik a Viki is közéjük tartozikKép(

Remka köszi szépen,Viki már kezd újra a régi lenni.Ma voltunk anyuéknál és úgy viselkedett mint azelött,gügyögött,nevetgélt,egyszóval minden oké már,hál istennek.
Megpróbálom röviden leírni a szülésem történetét:
2005.03.27-én hajnalban kezdődött 10,majd 5 perces fájásokkal.Mikor az 5 percesek már jó ideje tartottak,lezuhanyoztam és elindultunk a kórházba,ami kb.5 percre van a lakásunktól.
Reggel 6-kor vettek fel az osztályra,szokásos vizsgálatok következtek.Ekkor már 3 perces fájásaim voltak s a nyákdugó is eltávozott.
Megvizsgált az ügyeletes doki,utána lefeküdtem a vajúdóba.Nst-t félóránként néztek,kzben mértem a fájásokat amik egyre erősödtek.
Megkaptam a beöntést,elötte leborotváltak,majd értesítették a fogadott orvosomat.
Férjem addig kint várakozott.
9.30-kor megérkezett a dokim,ő is megvizsgált,majd burkot repesztett.Ezután már felgyorsultak az események,perces fájásaim voltak amik 1 percig tartottak és elég sűrün jöttek.
Labdán vajúdtam mert csak úgy volt kényelmes.
11.30-kor felfektettek a szülőágyra,s megkezdődött a nagy hajráKép)
Kaptam fájáserősítő infúziót,mert azok elkezdtek gyengülniKép(
De minden jó,ha jó a vége,a kislányunk 13.10 perckor MEGSZÜLETETT!
Nagyon boldogok voltunk és vagyunk azóta is,hogy egy ilyen gyönyörűség bearanyozza életünket.

Jó éjt mindenkinek,sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!


Én is csak olvasgatom, hogy mit írtatok a férj-gyereksírás-alvás-ról. Akkor nekem is szerencsém van, mert az enyém sem tett szemrehányást, pedig ő is sokszor nagyon fáradt volt. Mi úgy oldottuk meg a Bálintnál (ő nagyon hasfájós volt), hogy éjfélig a férjem volt "ügyeletben" utána meg én. Õ 5-kor kel, 6-körül megy el itthonról, és este 6-7-kor jön haza. De ha hazajön, akkor mindent megosztunk. Az egyik gyereket ő fürdeti, a másikat én, Bálinttal vacsorázik, amíg Benedeket szoptatom. De elaltatja a kicsit is, meg tisztába is teszi (nem rajong érte, főleg, ha kaki van, de megcsinálja). Én nem is tudom, mi lenne,ha nem ilyen lenne. Másra nem tudom hagyni a kicsiket, ha pl. kozmetikushoz megyek. Mindig kérdezik, hogy hogy mertünk 2 év korkülönbséggel gyerekeket vállalni, hát így. Persze nem azt mondom, hogy az én férjemnek nincs hibája. Mindenkinek van. De a gyerekekkel nagyon jól bánik.

Lola: Egyszerre írtunk! Csak én nem tudtam elkűldeni. Akkor már nem kérdezem, hogy milyen volt. Nagyon aranyos lehetett Soma, videó is készült? milyen jó lesz visszanéznie nagykorában.

Melinda: A nővéredék nem itt laknak?

Remka:
Amikor kórházban voltam, akkor a férjem szabin volt, fél napokra beszaladt azért a munkahelyére, addig a nővérem, anyu, anyósom vigyáztak a Bálintra. Mindenkivel elvolt. Nála az változott, hogy hirtelen rosszabb lett, kicsit kezelhetetlenebb is. Én az arcán láttam, hogy megviselte. Minden nap próbáltam neki valami ajándékot adni, a kórházi csomagból pici fürdetőt, kicsi vajat, vagy valami kis édességet, mandarint, amit a látogatóktól kaptam. Ezeknek örült, férjem mesélte, hogy nagyon vigyázott rájuk hazafelé is. Jobban aludt, mint velem. Nem kelt föl éjjel egyszer sem. Amikor már otthon voltam, szerintem megnyugodott. Ha hárman voltunk( a 2 gyerek és én), nem volt vele semmi gond. (De ez a mai napig így van. Ha itt vannak az anyósomék akkor nem bírok vele.) Amíg szoptattam, verseket mondtunk, meg elbújt, én meg megkerestem a szememmel, ezt játszottuk. A három hónap alatt kétszer volt nagy sírás-hiszti, ami ijesztő volt. Az egyik akkor, amikor jöttek értünk a kórházba. Ott álltam, már jöhettünk volna haza, Bálint meg otthon hisztizett... Még annyi változott, hogy előtte nem aludt velünk, Benedek születése után sokszor egész éjjel, most már csak reggelente jön a párnájával. Meg nem akart lejönni a negyedikről, de most már különböző trükkökkel rá tudom venni.
Majd szívesen leírom azt is, hogy hogy születtek, majdnem teljesen egyforma volt a kettő. Csak lehet, hogy most egy kicsit sokat írtam. Meg mennem kell fürödni is, utána meg aludni, mert ha nem alszom, akkor reggel elviselhetetlen vagyok.

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Lola!
Először is nagyon jók a képek, biztos örülnek a családban, hogy a lányok után itt egy kisfiú. Örülök, hogy végül is jól sikerült a kerti party. Akkor jól szorítottam az idő miatt. Kép
Végül is mi is elindultunk délután 3 körül a tesómékhoz, met akkor már kiderült az ég.
Nagyon jól éreztük magunkat a tesóméknál. Most, hogy már itthon vagyunk, még egy gyerkőc kiabálása is csendnek tűnik tesómék 4 gyereke után. Alig tudtunk beszélgetni, mert az egyik gyerkőc mindig üvöltött valamiért. De összességében nagyon jó volt.
A szülésemmel kapcsolatos dolgokat a babanet-chat-en találod, de csak akkor tudod megnézni, ha én is fent vagyok a chat-en. De, tudod, mi? Megpróbálom átmásolni ide, ok? Az egyszerűbb! Ha sikerül. Mindjárt jövök vissza! Itt vagyok! Sikerült!

Szülésem története! Csak annak, akit érdekel!
Sajnos szülés előtt 2 hónappal kórházba kellett feküdnünk, mert a doktornőnk kevésnek találta a magzatvizet. Hát, mit mondjak, borzasztó volt az a 2 hónap. Ráadásul nem akart kibújni a kis pocaklakóm. Oxitocinra kötöttek, de nem volt semmi hatása. Azt mondta a doktornőnk, hogyha 1 hét múlva is marad ez az állapot, akkor nincs mese, császármetszéssel lesz szülés. Hát, akkor nagyon megijedtem, valószínűleg a baba is, mert másnap reggel 6.30-kor fájásokat éreztem. Szóltam a dokimnak, de azt mondta, ráér még bejönni. A magánrendelése után jött be hozzám, addigra a párom is ott volt. Megvizsgált, és azt mondta, még rengeteg idő van hátra. Így is lett, közben hazament átöltözni. A párom velem volt, de rettentő fáradt volt, mert reggel 4-kor kelt. Mindenben segített nekem, bár jobban félt, mint én. A szülésnél végig fogta a kezem. Másnap reggel 6.15-kor született meg a kis Gergő baba.
Már szülés előtt arról ábrándoztam, milyen lesz a szülés után a kezemben tartani a picit! De ez csak ábránd maradt. Nem tették rám, elvitték.
Azt hittem, baj van. De hála Istennek pár perc elteltével a párom a karjában a picivel bejött hozzám! Annyira boldog volt, elsírta magát. Aztán én is.
Később kitoltak a kórterembe, és segítettek kipakolni. Aztán elájultam. Akkor tértem magamhoz, amikor megint a szülőszobán voltam. Megijedtem, mert nagyon sokan voltak körülöttem. Senki nem mondott semmit, csak kapkodtak. Mindkét karomba infúziót kaptam, az orromba meg oxigéncsövet. Nagyon féltem ott egyedül.
Kérdeztem a dokit, hogy mi van, de csak orvosi nyelven mondta el. Nem is nagyon akart válaszolni! Később kiderült, majdnem meghaltam. A doki miatt. Sajnos a mai napig nem tudom, mit hibázott, de mindenesetre már nem ő a nőgyógyászom, nem tudok már megbízni benne.

Sziasztok
Melinda
oslany
 
 


Reni!
Bocs,tegnap nem válaszoltam a kérdésedre: május 2-án délelőtt 11órakor születtek a fiúk.

Erika!
A fiúknakkeresek gyógytornászt. A zárójelentésük rajta volt,hogy csökkenő háti és nyaki hyppotónia ( izomfeszesség).Ez gyakori probléma az ikreknél a helyhiány miatt vagy idegrenszeri eredetű is lehet.Ezért nagyon kell rá figyelni.
Miután hazajöttünk voltunk itt Tatán gyógytornásznál,aki azt mondta,hogy semmilyen idegrendszeri eredetű mozgás problémánk nincs.Viszont a beni meg a Marci feje egykicsit deformált,mert a nyakizomzat nem egyforma mindkét oldalon.Így egyik oldalra lógatják a fejüket.Sokat kell hason lenniük.Vártunk 2hetet,hátha ennyi segít.A Beninél be is vált,de a Marcit tornásztatni kell.Ez napi 5ször 3gyakorlat.Semmi ördöngösség!
Viszont nekem emberileg nem túl szimpatikus a gyógytornász és ő nem dévény módszerrel dolgozik.Ezért kerestem olyat,aki dévényezik.De Esztergomban van a legközelebb és jó lenn valami infó róla,mielőtt felhívom.

Lolla!
Élménygazdag lehet ez a program!

Olivér cuppog az ágyban,mennem kell etetni
Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Sziasztok!

Rena!
A tesómék Újvárosban laknak. Hogy értetted pontosan, hogy itt? Mármint hogy Bánhidán?

Erika!
5 hónapos korban van 2 szuri egyszerre. Most kerestem ki a kiskönyvünkben.
Foglalkozásom gépíró-szövegszerkesztő, meg van egy érettségim. Sajna még nem dolgoztam a szakmámban. De a gépelést szerintem nem lehet elfelejteni! Ilyenkor meg jól jön! Érettségi után Győrben dolgoztam a PHILIPS-ben. Minőségellenőr voltam. Na, az nagyon tetszett. Csak sajna nem érte meg T.bányáról buszt indítani Győrbe, és megszüntették a járatot. Ha be tudtam volna járni valahogy, nem kellett volna eljönöm. De sajna, nem tudtam megoldani. Aztán kényszerhelyzetbe kerültem. Akit T.bányaiak voltak, a NOKIA felajánlott egy állást Komáromban. Muszáj volt elfogadnom. De azt senkinek nem kívánom. Soron dolgoztam SMD-s ként. Mondjuk, lehetett volna rosszabb is. Csak ott nem veszik ember számba az alkalmazottakat. Azt is meg kellett csinálni, amihez nem volt képesítésünk, és azt mondták, ha nem csináljuk meg, akkor el is mehetünk onnan, majd jön más, aki megcsinálja. Ja, meg voltak oktatások a veszélyes anyagokról, amiken elvileg ott voltunk, mert a jelenléti íven ott volt az aláírásunk, de senki nem hallott az oktatásról, csak utólag.
Ez 12 órás munka volt, + még a napi másfél óra utazás. Elég fárasztó volt. Oda viszont már nem fogok tudni visszamenni a Gergő mellett. Fogalmam nincs, miért csak azt támogatják, hogy a romák munkát kapjanak, amikor az anyukáknak is nagy szükségük lenne munkára. És ezzel most nem azt akarom mondani, hogy rasszista vagyok. Nekem semmi gondom a romákkal. Csak szerintem akkor az anyukákat is támogatni kéne.
Bocsi, de ez most kijött. Így gondolom.

Megyek F1-et nézni, kihasználom, hogy még alszik a Gergő.

Jó hétvégét mindenkinek!

Sziasztok
Melinda
oslany
 
 


Edit,
Sajnos (vagy szerencsére) nem ismerem a gyógytornászokat, de majd megkérdezem az ismerőseimet, hátha hallottak róluk valamit, aztán majd megirom. Esetleg megkérdezheted az esztergomi topicban, hátha ismeri valaki őket.

Lola,
Örülök, hogy végül jó időtök lett. Nem gondoltam volna reggel, hogy délutánra még a nap is kisüt. Látszik Somán, hogy mennyire élvezte a kerti party-t. Látom, hogy a mostani képeken már nem visel szemüveget. Nem kell már hordania egyáltalán?

Rena,
Köszi, hogy leirtad a tapasztalataidat. Nálatok még mindig jobb a helyzet, mert gondolom egy 2 éves gyerek már könnyebben megért dolgokat, mint egy másfél éves. Ilyenkor egy-egy hónap is sokat számit. Gondolom Bálint már fel tudta fogni, amikor mondtad, hogy tesója lesz. Martin még nem tudja, hogy mit jelent. Ha megkérdezem, hol a tesó, rámutat a pocakomra, de ha más kezében van, és megkérdezem, akkor annak a pocakjára mutat, aki tartja őt. Kép

Melinda,
Köszi, hogy bemásoltad a történeted. Hát elég ijesztően hangzik, amit irtál. Leginkább azon akadtam ki, hogy végül senki nem mondta meg, hogy mi volt a probléma. Gondolom megkérdeztétek, csak jól kikerülték a válaszadást, ugye?
remka
 
 


Sziasztok!

Melinda, meg mindenki tényleg köszi a szurkolást az időhöz! Akkor nektek is sikerült azért a
délutánra a program! Örülök!
Nem semmi a szülésed vége, de a zárójelentésből se derült ki semmi? Kíváncsi lennék, én is ismerem a - volt - doktornődet!
Majd én is leírom, aztán bemásolom az enyémet, csak én nem tudom olyan röviden leírni mint Ti.

A férj témához: félreértették kicsit, az én férjem is nagyon jó apa, bepelenkázta kezdettől, foglalkozik is vele, ha ideje engedi (most éppen mesél neki a másik szobában), inkább rám haragudott, amiért tehetetlen voltam a gyereksírással szemben! Dehát első gyerek... Kép

Edit, azért nem semmi lenne Esztergomba is bejárnotok a kicsivel a gyógytorna miatt!

Rena! Amiket leírtál Bálint viselkedésével kapcsolatban, most szóról szóra ugyanazt éli át a sógornőm a nagyobbik lányánál. De még nagyon az elején vannak, szegény panaszkodik. Dehát látom, máshol is így van, majd próbálom megnyugtatni, hogy elmúlik ez az állapot!

Igen, készült videó a névadóról, mondta is az anyakönyvvezető, hogy Soma, ha pár év múlva visszanézed, mit fogsz szólni, hogy milyen mozgékony voltál!
Az ünnepségről a képekkel adós vagyok, még ma berakom!

lola77
 
 


Akkor megpróbálom:

Kép

Na, itt ült be a "rokonok" közé:
Kép

Megtapsolja a verset:

Kép

A fogadalomtétel közben is menekülni akart:
Kép

"Aláírja" a nagykönyvet:
Kép

Itt éppen apával küzdd:
Kép

lola77
 
 


Remka!

Kösz az ötletet is meg az érdeklődést is!

Lolla!

Inkább most járnék át Egomba,minthogy a mászásnál legyenek problémáink.
Az izom problémák nagyon gyakoriak az ikreknél és ez meghatárotó a mozgásfejlődésükre.Márpedig elég szánalmas ( és tegyük hozzá sokszor gúnyolódásra is okot adó) egy furcsán mozgó gyermek.
Szóval én inkább elmegyek 2szer feleslegesen,minthogy utólag derüljön ki valami,ami bármilyen hátrányt jelenthet a fiúknak.
Mivel a mi gyógytornászunkban nem bízom,szeretném ha más is megerősítené az ő véleményét.
Tündéri a kisfiad,nagyon jól áll neki a szemüveg.Nálam amúgy is bejönnek a szemüveges "pasik"!
Felfogta,hogy mi az a névadó és miért van?

Van valakinek ötlete,hogy mit csináljak a fiúkkal?Új tápszert kaptak és ettől nagyon szorulásosak lettek.Tzdom,az lenne a legjobb,ha visszatérnénk a régi tápira,de ezt csak ha muszály,akkor választanám.

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Sziasztok!

Melinda:
A történetedet szombaton éjjel olvastam, már nem tudtam rá reagálni, de még elalvás előtt is ezen gondolkodtam. Nagyon rossz lehet, hogy nem tudod, hogy mi történt pontosan.
Az "itt" az Tatabányára vonatkozott, hogy hol laknak a nővéredék. Akkor ez nincs olyan messze, ha nincs itthon a párod, akkor is le tudtok Gergővel jönni. Én is szívesen lennék a nővéremékkel, neki 3 gyereke van, 10, 8 és 2.5 évesek, Bálint is nagyon szereti őket, de ők Lábatlanon laknak, az 35 km busszal, + a helyijárat. Bálinttal buszoztam hozzájuk, de kettővel azért nem merek elindulni. Ezért inkább ők jönnek. 3 gyerekkel egyébként is olcsóbb, nagycsaládos jegy, kb. 70 Ft! négyüknek.
Szerintem nézegesd az álláshírdetéseket, adminisztrátornak el tudnál helyezkedni pl. egy iskolában 4-6 órában.

Remka:
Bálint sem tudta még felfogni, hogy mi az, hogy a hasamban van, aztán megszületik a kistesó. Én két mesekönyvet is vettem, kistestvérem születik témában. Ezeket olvasgattam neki, az egyiknek a szövegét meg kellett váltaztatnom, olyan idétlen volt. Csak a képeket "használtuk fel". Azt, hogy van testvére, csak azóta érti, amióta itthon vagyunk. Az biztos, hogy egy másfél éves még kevesebbet ért meg belőle. De azért ne aggódj ezen, biztos minden rendben lesz.
Bálint akkor aludt először nélkülem, amikor 1 napra be kellett feküdnöm a Schöpf Mérei Ágost Kórházba, méhlepény vizsgálat miatt. Előtte még ha az apja mesélt is neki, akkor is amikor elálmosodott, jött értem, és csak velem volt hajlandó elaludni. Akkor meg bevittek engem a kórházba, és ott aludtak Pesten a férjem unokatestvérénél, egész éjjel aludt, és nem is sírt utánam.

Lola:
Szerintem is nagyon jól áll Somának a szemüveg, csinos volt a ruhája is. Utólag is boldog névnapot kívánunk! Nekünk is sokszor nagyon jó, ha valakivel beszélünk, akinek hasonló korú gyerekei vannak, mert akkor rájövünk, hogy másoknak is majdnem ugyanazok a problémái, és nem mi rontottunk el valamit. Mondd meg a sógornődnek, hogy már most könnyebb, az elején néha nekem is nagyon nehéz volt. (Főleg, hogy közben mi még költöztünk is!)

A fiaim összebeszéltek, mert nem hajlandóak együtt aludni, biztos azért, hogy ne tudjak internetezni!!!

KépKép
renáta29
 
 


Erika!

Nagyon ügyes a Viki, Benedek pár napja próbálkozott a hasra fordulással, de azóta nem gyakorolja. Nemrég láttalak Titeket az ablakból, erre sétáltatok. Tudod már, hogy melyik házban lakunk?

KépKép
renáta29
 
 


Szia Reni!

Tudom hogy melyik házban laktok,majdnem minden nap sétálunk arra,lehet hogy egyszer majd összefutunk elöttetekKép
Viki sem mindennap próbálgatja a hasra fordulást,sajnos a felülést csinálja gyakrabbanKép(
Szia:Erika

cseriviola
 
 


Edit,
Megkérdeztem néhány embert, Tóthné Takács Erikáról azt mondták, hogy jó, és hogy ő állitólag csinálja a Dévényi féle gyógytornát is.
Ezt találtam még:
http://www.deveny.hu/index_1022.php?forum2_topic_id=3&Mzoom=forum21022_10

Az esztergomi topikba sajnos elég ritkán irnak, de azért remélem, hogy valaki válaszol majd a kérdésedre.
remka
 
 


Sziasztok!

Remka!
Igazán nincs mit. A bemásolás nem tartott 2 percnél tovább.
Engem is az bánt, hogy a doktornő már vagy 5 éve volt a nőgyógyászom, mindig nagyon kedves volt, még a vizsgálatokkor is elterelte a figyelmem, mindig megsélt valami vicceset közben.
Most meg el sem mondta, mi volt a baj. Akkor lett gyanús a dolog, hogy ha ő nem hibás, miért nem mondja meg, mi történt. Tuti, hogy hibázott valamit. Kicsit utána érdelődtünk a párommal, és arra jutottunk, hogy valószinűleg a méhlepény egy darabja maradhatott bent, ettől lehetett a sok vér. Akartak is vért adni, de nem engedtem. Azt mondta a doki, hogy majd megpróbálja elintézni, hogy ne kelljen.
Azért nem akartam, mert sokat lehetett hallani arról, hogy fertőzött vért adtak egészséges embereknek. Megijedtem tőle.
Aztán végül megúsztam, nem kellett vér, de állítólag csak éppenhogy nem.
Utána szinte végig ott volt a doki velem (lehet, hogy bűntudata volt). Az infúzióktól elkezdtem vacogni, de nagyon. Hozott takarót, pedig az tudni kell, hogy a lábai eléggé tropák, mindig be van neki fáslizva. És mégis ő járt takaró után. Aztán meg szerzett nekem forró teát az ő bögréjében.
Aztán felültem meginni, a lázmérő meg kicsúszott a hónom alól, ő segített keresni, mert alig tudtam ülni. Nagyon gyanús, nem?

Lola!
Nagyon jók a képek, mindjárt kielemzem őket. Kép
Szegény Hajni, csak ma kerül sorra, ma tudok írni neki.
Tényleg nem volt semmi, főleg élőben! A kiszolgáltatottság volt a legrosszabb. Az, hogy ott fekszem egyedül, és nem tudom, hogy mi lesz velem, na meg azt sem, hogy mit csinálnak. A másik rossz az volt, hogy nem volt velem senki.
Miután lezajlott az egész és még egyszer összevarrtak, azt mondta a doki, hogy még a szülőszobán kell maradnom megfigyelésre pár órát. És próbáljak meg aludni. Tudjátok, milyen kényelmetlen a szülőágy főleg alvásra! Ráadásul összenyílnak a szülőszobák, és volt egy "kedves" nővér, vagy szülésznő, vagy olyasmi, aki gondoskodott arról a zörgéssel, hogy mire elaludtam volna, felriadjak. Eszméletlen rossz volt.
Amint kiment a doki, felhívtam a Gábort, és elmondtam mi történt, már, amit tudtam. Utána annyira kellett sírnom, kitört belőlem a stressz, meg minden.
Borzasztó volt. Na, de mindegy, a lényeg, hogy most már minden ok! És remélem, én vagyok az elrettentő példa.

A Babanet-chat-en beszéltem egy anyukával, akinek szintén hasonló problémája volt szüléskor, és ő is 1 nap alatt szült, állítólag elszakadt neki valami a testében, és azóta baj van a járásával. Az eset pedig már több éve volt, úgyhogy valószinűleg így is marad szegény. Úgyhogy én olcsón megúsztam.

Ennyi rossz múltidézés elég mára. Megyek, írok Hajninak!

Sziasztok!
Melinda
oslany
 
 


Bocsi, hogy csak most jövök lányok, de mi volt nálunk a múlt héten....
Lábazati követ raktak fel a házunkra (+ pinceszint) 90nm kő. Több mint egy hétig eltartott, tegnap lett kész. Gyönyörű lett!!! Majd ha tudom felteszem az albumba. Iszonyú hangos munka volt, állandó kalapácsolás. Roli azért így is tudott aludni délutánonként 2 órát, igaz reggel minden nap már 7-kor az udvaron voltunk, mert segédkezett.

Kicsit felületesen tudtam megint csak visszaolvasgatni és már lehet későn szólok hozzá, de Rolival semmi gond nem volt az oltásokat illetően. Mindig adtam neki lázkúpot már pár órával az oltás beadása után így fel se ment a láza. Viszont a 15 hónapos oltás után 2 nappal kiütéses lett (ez a rubeola elleni, legyengített kórokozó?), és az egyik pötty az arcán elfertőződött hiába kaptunk rá krémet, fertőtlenítőt, fél év alatt múlt csak el teljesen és még mindig előjön néha pl. strandolásnál (koszos víz), ha vakargatja az arcát, stb...

Ma kint voltam a Fényes strandon vele. Szuper volt. 9-től fél 1-ig. Alig voltak, nagyon élvezte. Hisztizett mikor ráadtam a ruhát, hogy jövünk haza. Most már biztos hogy máskor is elviszem egyedül.

Lola, már sürgetném az időt, hogy megszülessen a pici, de most arra koncentrálok, hogy szerdán 4D UH!!!Kép Láthatom őt!
Örülök, hogy jól sikerült a néveadó! Mindenki nagyon csinos volt! Kép

Már előszedtem a Roli volt cuccait 0-3 hó. Van minden csak 2 db meleg rugi kell újszülött méretben, Roli ekkor napozókban volt. A szüléssel kapcsolatban még nem parázok, majd ráérek még. Jó lenne persze ha minden olyan frankó lenne mint Rolival volt.
Volt két 5 perces fájás majd utána 3 percesek lettek, 3 óra vajúdás az otthonival összesen, dokim rögtön jött, aztán kiderült a lábtartás, kakis magzatvíz, császár... Igazából akkor volt a legrosszabb mikor már a kórteremben voltam kora hajnalban, a szobatársak aludtak, kiment az érzéstelenítő hatása, de még bénák voltak a lábaim emelni, remegtem a gyógyszertől, a mindig alacsony vérnyomásom pedig az egekben volt. Ez felért szerintem egy kitolás előtti szakasszal!Kép
A dokim szerint nagy az esély ismét a császárra, ha nem tágulok nagyon gyorsan és nem fej végűen fekszik. Ezzel legalább tudom mi jár.

Bocsi a regényért és hogy csak ritkán tudok idelátogatni!
Cirmike
28 hetes

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Melinda,
Jaj, eléggé durvák a leírtak, de az a lényeg, hogy már tényleg minden rendben és másodszorra biztosan teljesen másképp alakul minden. Mert úgy szokott, pedig én annak örülnék, ha az én esetemben hasonlóak lennének a dolgok.
Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok!

Somának mi is nagyon boldog névnapot kivánunk utólag is.Kép

Rita
Kép
Kép
Kép
lrita
 
 


Vki írta lányok hogy van babahordozó kendője, vagy csak szeretne venni egyet?

Én is nagyon gondolkozom egy beszerzésén, mert télre talán jobb mint a kenguru (eddig azt akartam) egy majdani 4 hónaposnak. Szerintetek?

Köszi előre is az infókat.
Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok!

Cirmike: Én írtam a hordozókendőről, nekem van, használtam a Bálintnál is, egyszer már most a Benedekkel is, nagyon szeretjük. 4 hónaposnak jobb mint a kenguru, mert a kendőben nem kell tartania magát, a kengurúban meg igen. És igazad van, hogy overálban nem biztos, hogy bele tudod tenni a lábát. A kendőt meg akkorára kötöd, amekkorára kell.

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Edit, teljesen igazad van a gyógytornászhoz járással kapcsolatban, én is mindent megtennék a helyedben, hogy bármilyen apróbb gondot megelőzzek.

Köszi lányok a névnapi jókívánságokat, Rita nagyon ari az elefánt, majd ha felébred a Soma, megmutatom neki.
Ti hogy oldjátok meg a házfelújítást, szabin lesz a férjed, vagy csak akkor tudjátok csinálni, ha itthon van?

Erika! Az első időkben még "elkeserednek" a babák, hogy "útban van a kezük", de aztán rájönnek, hogy hogyan kell kihúzni. Azért arra kíváncsi lennék, hogyan akar felülni a lányod? Egyszer fényképezd már le, ha tudod!

Az én szülésemről: én is császárral szültem, de nekem nem maradtak túl jó emlékeim. Elfolyt a magzatvizem du. 4-kor (épp feküdtem itthon, olvastam a Terézanyus könyvet, egyszer csak rúgott egyet a Soma és pukkanást éreztem).
Semmi fájás, bementünk a kórházba, mondták 2 újjnyira vagyok kitágulva, miért nem éreztem semmit, más ilyenkor már a falat kaparja, ez már a fele a vajúdásnak... Azt mondták 20.00-ig baba lesz!
Este 7 után kezdődtek a fájások. De összevissza, nekem nem voltak rendszeresek, volt hogy 2 percenként, volt hogy 10 percig semmi! 21.45-re ért be a doki, adott oxitocint és sajni onnantól nem sétálhattam, feküdnöm kellett. Szó szerint vergődtem az ágyon, pofámba világított az a bazi nagy lámpa... Túl rövidek (csak félpercesek) voltak a fájások és nem elég erősek. Meg hát nem éreztem, hogy kakilnom kell. MIndig kérdezte a doki, mondtam hogy nem.
Néha mikor felnyúlt, annyira élesen fájt, hogy felordítottam! Õ meg csodálkozott, hogy ez fájt? Utólag tudtam meg, hogy akkor kézzel tágított!
Székelési inger nélkül is mondta, hogy nyomjak, mintha kakilnák. Nyomtam én, de semmi. Azt mondta, nem halad lefele a baba. Jött a Hetényi, az is megviszgált. Mondták, hogy már nincs pereme a méhszájnak, de magasan van a baba. 11.30 fele mondta, hogy császár! Nem tudja miért, de ha felnyit, kiderül.
Az altatóorvos tök rendi volt, a műtősök is beszélgettek velem.
00.42-kor született meg Soma Márkó. Annyit hallottam, mintha egy kismacska nyikkanna. De nem szóltak, hogy megvan, meg se mutatták! El is vitték, gyorsan. Nem tudom, hány percig volt kinnt, de nekem időtlen-időknek tűnt. Közben mondták, hogy fiú, mert mi azt sem tudtuk előre. Férjem előbb látta, mint én, még azt is, ahogy lepisili a fürdetőnőt! Felöltöztetve hozták vissza az én kis csomagomat, de nem rakták rám, csak kb. olyan 10 cm-re tőlem. Én mondtam, hogy egy kicsit tegyék már közelebb. Egy puszit tudtam az arcára nyomni.
Még most is nyelem a könnyeimet, ha visszagondolok!
A rokonoknak is megmutatták kinnt, a férjem állítólag indiánszökdelésbe ugrált, hogy FIÚ (végig azt hittük, hogy lány, de titkon fiút akartunk...)
Nekem a császár után nem volt gondom felkelni, de én is reszkettem, meg az elég kellemetlen volt ahogy nem bírtam mozgatni a lábam, meg ment ki az érzéstelenítő. De kibírtam. Rosszabb volt lelkileg, hogy csalódtam magamban, hogy nem tudtam megszülni.
Ja azt mondta a doki, hogy egyszer a nyaka köré volt tekeredve a köldökzsinór, ami húzta vissza, illetve magasan feküdt.
A zárómon is azt volt: magas, egyenes állás és téraránytalanság miatt..
A mai napig nem tudom eldönteni, hogy ha vár még a doki, vagy felállhatok, beindult volna-e a szülés, csak sietett a doki.
De ha meg a szülés közben lesz gond, sose bocsájtom meg senkinek, hogy baja lett volna a babánknak.
(Mondjuk nekem olyan sem volt, hogy a terhesség vége felé lecsúszott volna a baba feje, pedig tök kismama társamnak a 36. hét után igen.)
A 6. hetes kontrollon vallotta be a doki, hogy ő már az első terhességi vizsgálatoktól sejtette, hogy ez a baba nem úgy fekszik, ahogy szoktak. Nekem pl. soha nem nyomta a hólyagomat, alig pisiltem többször, mint máskor. Pedig ugye azt is a kismamák sokszor szoktak. Éjjel nem is kellett mindig felkelnem pisilni.

A lényeg, a lényeg hogy majdan egyszer a másodikat nem császárral szeretném szülni. Nagyon hiányzott az az érzés, hogy meglátom, odateszik megölelhetem, cicire rakom... Amikről előtte annyit olvastam!
Nekem a szoptatással is gondom volt, az 5. napon tanult meg csak szopni, akkor is csak az egyik cicimből. MÁsnap már otthon, egyikből sem szopott. Dec. 24-én senkihez sem tudtam fordulni segítségért! De nem adtam fel, fejtem 3 hetes korában megtanult a másikból is szopizni. Aztán már beindult a tejcsi is jobban!
Ma már másképp látok dolgokat. Azthittem anno, hogy mindent tudok a szülésről, a szoptatás meg majd magától menni fog. Hát nem így volt!

Ez kisregény lett, de én erről annyit tudnék beszélni...

Majd este jövök!

lola77
 
 


Sziasztok!

Lola!
Nekem jó volt részleteiben olvasni, hogy mi is történt veletek. Valószínűleg jól döntött a dokid, nem akarat kockáztatni. Ja, és a köldökzsinór az én manóm nyakán is rajta volt, kétszer is. Ezt is elfelejtette közölni velem a doki. A lapon láttam meg.
A szopi nekem sem ment könnyen. Már a kórházban sem sikerült, és mikor jött a csecsemős nővér, kértem, hogy segítsen. Odajött, de kb. 2 perc múlva már el is ment. De akkor sem sikerült. Nem akartam feladni, és mivel minden nap más volt a csecsemős, minden nap odahívtam magamhoz őket, hogy segítsenek. Nagyon el voltam keseredve. Akik utánam szültek, és egy szobában voltunk, már mind szoptattak, csak nekem nem ment. Valahogy nem tudta bekapni a cicit.
Aztán a tesóm javasolta a bimbóvédőt. Na, azzal megtört a jég, és sikerült. Itthon megint volt egy-két probléma. Volt két kézi fejőm is, de egyikkel sem ment. Kézzel sem. Aztán mikor 4 hónapos lett Gergő, begyulladt a mellem, és borzasztóan fájt. Be is lázasodtam. Később elapadt a tejem. Szóltam a védőnőmnek, de azt mondta, hogy nyugi, nem lesz baj. Hát, nem is lett... Annyira sírtam, mikor már bizti volt, hogy nem tudom tovább szoptatni. Pedig ilyen kiskorban az a legszorosabb kapocs anyuka és gyermeke között.

Na, más!
Képzeljétek! A Gergő ma úgy elesett, hogy elöl a fogából letörött egy darab. Én először észre sem vettem, csak az volt fura, hogy nagyon sokáig sír, holott ekkora esés után nem szokott ennyit.
Később, mikor megláttam, egyből sírni kezdtem és hívtam a Gábort (aki Sárospatakon van éppen), hogy mit csináljak. Õ meg tök lecseszett, hogy hogyan történhet ilyen. Na, akkor még jobban bőgtem. A Gergő meg itt játszott, mintha mi sem történt volna. Beszéltem az anyósommal, azt mondta, hogy szerinte vigyem fel a gyerekfogászatra. De persze fel sem ajánlotta, hogy elvisz, vagy ilyesmi, de midegy. Annyira rohantam fel a régi kórházba, amennyire csak tudtam.
A doki ajtajára ki volt írva, hogy ma a felnőtt fogászaton is rendel, és 30 percenként jön le a gyerekfogászatra. 2 órát vártunk rá, addigra már dél lett. Mikor bementünk, azt mondta, hogy nem délbe kell idejönni, mikor délig van csak rendelés. Na, én meg kiakadtam, és megmondtam, hogy 2 órája ülünk itt. Még jó, hogy az asszisztense is látott itt minket, ő is helyeselt, hogy már régóta itt vagyunk.
Eléggé belenyúlt szegény Gergő szájába, kb. 1 percig nézegette a két első fogát, aztán azt mondta, hogy ezzel semmit nem csinál. Kitöltött nekünk egy kartont, és azt mondta, hogy menjünk vissza hétfőn. De ki tudja, minek. Lehet, hogy ma sietnie kellett, és ki akart minket rakni minél előbb. Valószínű, hogy ezért mondta. Lehet, hogy jobban jártam volna, ha elviszem egy magánrendelésre, csak az a baj, hogy oda meg be kell jelentkezni előre. Még gondolkodom, hogy hétfőn érdemes e visszamennünk, de azt hiszem, hogy még ha semmit nem csinál is vele, akkor is elviszem, a megnyugvás miatt. Így is eléggé lelkiismeret furdalásom van.
Csajok! Ezt senkinek nem kívánom! Borzasztó így egyedül, mikor baj van.
De tuti, hogy akkor van valami, mikor nincs itthon a Gábor.

Cirmike!
Amíg a Gábor nem változik a Gergővel pozitív irányba, addig tuti, hogy nem lesz második baba. De köszi a bíztatást!
Neked meg gratulálok a picihez. Aztán jól nézd majd meg a picit holnap! Várjuk a beszámolót!

Sziasztok
Melinda
oslany
 
 


Húú, Melinda hát ez nem semmi.Kép Pont az egyik nap írtad, hogy mikor a párod elmegy, mennyire egyedül maradtok, csak Te meg a Gergő. Erre rittig ilyenkor történik meg a baj.

És mitől törött le a fogából, mibe ütötte így be? Járólapba, vagy fába (küszöb, polc)?
Soma is sokszor olyat esik, hogy azthiszem na itt valami nagy baj lesz, aztán szerencsére semmi.
De már tök félek, hogy biztos nem soká' bekövetkezik valami kórházbarohanásos balesetünk!
Amúgy én is biztos a gyerekfogászatra mentem volna vele a helyedbe, úgyhogy Te megtettél mindent! És nem semmi, hogy Gergő kibírt ennyi várakozást!
Az assiszt.nő is szólhatott volna fenn a felnőttfogászaton, hogy kicsi gyerekkel ne kelljen ennyit várakoznotok! Azért hétfőn még menjetek el, kérdezdd meg azt is, hogy lehet-e kihatása majd a csontfogára?
De ha élesen tört le, akkor azért valamit csak kéne csinálnia, hisz még legalább 5 évig ez marad neki, ez biztos kényelmetlen lehet!
Gondolom a Gábort meg azért hívtad fel, hogy megnyugtasson és tanácsot adjon, nem azért hogy tégeg okoljon.Kép

Cirmike!
Tényleg, ha kértek cd-t is a felvételről, akkor képet is tudsz majd mutatni. Melyik rendelőbe mentek?

lola77
 
 


Sziasztok!

Lola!
Nagyon ki vagyok, már megint itt bőgök. Fáj, hogy a Gábor engem okol. Amúgy közben én is magamat okolom. Egyfolytában azon jár az eszem, mit kellett volna máshogy csinálnom.
Ja, a küszöbben botlott meg, és ide, a nappaliba esett be a laminált lapra. Csak biztos elég rosszul.
Az jutott eszembe, hogy holnap felhívok egy magándokit, hogy mit javasol. Hátha van valami ötlete. Én sem véletlenül járok magándokihoz...
Komolyan azon gondolkodom, hogy jó anyja vagyok e a Gergőnek. Nagyon el vagyok keseredve, hogy nincs mellettünk senki sem.
A Gergő meg most este a lefekvéskor odabújt hozzám, mintha vígasztalni akarna. De tudni kell, hogy ilyet nem szokott ám csinálni (mármint odabújni valakihez). Annyira megható volt...
Holnap jön haza este a Gábor, kíváncsi vagyok, mit tartogat még nekem.
Tök olyan, mintha még ő is ellenem lenne.

Csajok! Bocsi, de ezen még egy jó darabig nem fogom tudni túltenni magam. Még azt sem tudom, hogy fogok tudni ma aludni.

Inkább megyek, mert most már bizti, hogy mindenkit lehangoltam.

Sziasztok
Melinda
oslany
 
 


Sziasztok!

ma megint egész nap nem volt netünk,nemég kapcsoltam be a gépet aztán gondoltam most irok én is.

A Hanna mikor született az egy nagyon jo élmény volt számomra főleg hogy lány lett mert azt szerettünk volna,de nem tudtuk hogy mi lesz,nem akartuk tudni.kb egy hónappal a szülés előtt megkérdeztem,(mert mindenki azt mondta olyan fius hasam van,biztos hogy fiu)de azt mondta a dokim hogy most már birjam ki,nem mondja meg.
Nos a Hannussal augusztus 24-re voltam kiirva,de titkon reménykedtem benne,hogy előbb ,meglesz.sajnos ráhúzott 2 napot.
szombaton reggel berendelt a dokim nst-re,ahol nekem is azt mondták hogy a gép szerint olyan joslófájásaim vannak,amikkel más már szülni jön,nos én nem éreztem semmit.kicsit megnyomkodta a hasamat,állitolag megnézte hol a baba feje.mondta hétfőn reggel menjek cuccostol.hazamentünk megrendeltem az ebédet anyukámtól,tisztán emlékszem hogy palacsintát szerettem volna és borsolevest.már csak egy pár szem pali volt hátra mikor anyum szolt hogy folytassam egy kicsit mert kiment valahová.egyszercsak leültem a székre és egy nagy toccsanással elfolyott a magzatvizem.délután három orakor.gyorsan kerestünk valakit (szegény szomszédot álmábol keltettük fel,éjjel dolgozott)aki elvitt a korházba,a kocsiba már 2perces fájásaim voltak,a párom kezét martam szét,azt hittem nem érünk el komáromba.szegény szomszéd az összes gödröt megtalálta útközben legalábbis nekem akkor ugy rémlett.beértünk megvizsgált az ögyeletes doki,bő két ujjnyi,beöntés stb.átöltöztem és már ki sem engedtek a szülőszobábol,megvizsgált a doki azt mondta kb.6-ra meglesz a baba.alig ment el az ajtoig szoltam a szülésznönek hogy nyomnom kell,azt mondta ne vicceljek már 2perce sincs hogy megvizsgált a doki,odanézett és már kiabált is neki hogy jöjjön gyorsan mert szülünk.16,30-kor,két nyomásra meglett a Hanna koromfekete hosszú hajjal és mikor mondták hogy lány nem akartam elhinni,igencsak bajban lettem volna ha fiu mert nem volt nevünk.mindenki csodálkozott hogy első gyerek és hang nélkül másfél ora alatt meglett.azt mondták ritkaság hogy valaki nemhogy nem üvöktözik,de joformán egy-két nyőgésnél többet nem produkál.


Nem igy az Atinál
Az Atival április 18-ra voltam kiirva,de ő is rákontrázott 4napot.amikor is husvét vasárnap mentem nst-re,cuccokkal együtt ,mert azt mondta a doki hogy maradjak ott.de azért kikönyörögtem magamnak a vasárnapot,és a hétfőt mondván ha nem muszáj husvétkor csak ne kelljen már bennt feküdnöm.husvét hétfőn délután barátainkhoz voltunk hivatalosak kerti partyra,ahonnan én 7orakor hazamentem a Hannával,férjem még maradt.megfördettem a lánykát,lefektettem aztán gondoltam megzuhanyzom én is.ahogy kiléptem a zuhany alol éreztem hogy valami folyik a lábam szárán.ez volt 21-kor felhivtam gyorsan a barátnőmet hogy marhára jol esne ha valaki hazahozná gyorsan a férjermet mert mennem kell szülni.
jött az egész banda,hogy ők majd anyámmal együtt megvárják az Attilát aztán keresnek még egy kocsmát ünnepelni.ne tudjátok meg az én férjem olyan ittas volt hpogy azt se tudta mit csináljon fiu-e vagy lány.még jo hogy nem akart bejönnia szülésre.végülis elindultama korházba,semmi fájás nélkül.elintéztük a dolgokat megmértek 91,70 kg.és akkor már majdnem az összes magzatvizem elfolyt ,a melegitőmből amibe mentem azt mondta anyám csavarni lehetett.sookal lassabban haladt mint a Hannánál,nehezebben tágulam ,persze a baba is nagyobb volt 65 dekával.közben bejött a baerátnőm akit ugyan nem volt betervezve de megkértem hogy jöjjön be velem.engem is kézzel tágitott a doki,meg mondta hogy nyomjak de én nem tudtam.végül nehezebben mint az első de hajnali 1óra 40perckor felsirt a kis dagadékom,és amikor a hasamra tették elhalgatott és probálta felemelni a fejét hogy rámnézzen.én is nagyon dideregtem szülés után,nem tudom hogy miért,nekem is aztán a takaritonéni hozott takarot.

uristen most nézem csak hogy már 1orája irok,asszem lefekszek,holnap megprobálok jönni.
nem semmit irkáltam itt össze,olyan hosszú hogy el se fogjátok olvasni

sziasztok

Rita
Kép
Kép
Kép
lrita
 
 


Hajni,Szilvi hol vagytok?

Rita
Kép
Kép
Kép
lrita
 
 


Sziasztok!

Melinda,
Remélem, ma már kicsit jobban érzed magad. Ne okold magad a történtek miatt, sajnos nagyon könnyen előfordulnak ilyen balesetek. Én is ilyenkor először mindig magamat okolom, de aztán belátom, hogy sajnos nem tudom mindentől megvédeni a kisfiamat. Persze az nagyon rossz érzés lehet, hogy a férjed téged hibáztat emiatt.
Gondolom mindig te vagy Gergővel, férjed nem szokott egyedül vigyázni rá. Pedig ha néha egész nap egyedül lenne vele, akkor egy kicsit másképp látná a dolgokat. Nálunk is sokat változott a férjem hozzáállása a dolgokhoz, amikor suliba jártam, és többször reggeltől estig egyedül volt Martinnal. Azóta többet segit a háztartásban, meg úgy általánosságban mindenben. Tényleg, volt már olyan, hogy a párod egy teljes napot egyedül lett volna Gergővel?
Remélem ma mindent megbeszéltek, és Gábor is belátja, hogy nem volt igaza.

Réka
remka
 
 


Sziasztok!

Csak pár sort tudok írni, mert Benedek nyűgös.

Melinda: Szerintem se okold magad, nálunk is voltak már ilyen balesetek, csak szerencsésebbek voltunk. Minden gyerek elesik. Szerintem hívd fel a magándokidat, hátha ő ajánl valakit. Azon meg ne is gondolkodj, hogy nem vagy jó anya, senki sem foglalkozik nálad többet a kisfiaddal, és Gergőn látszik, hogy kiegyensúlyozott gyerek.

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Rita!
Érdekes, hogy az első volt könnyebb! Olyan szerencsés vagy, hogy azért még az Atinál is hamar túllettél rajta!
Anno az apukám az én szülésem után rúgott be nagyon állítólag (amúgy nem iszik...)
A csurom magzatvizes melegítőd is jó lehetett. Én ilyedtemben, mikor elfolyt, tudod mit tettem oda. Az előre, a babának kikészített újszülött méretű eldobható pelenkát! Érdekesen nézhettem ki hátulról... Kép

Melinda!
Ha hazajön a párod, próbáljátok nyugodtan megbeszélni a dolgokat, talán ő is elgondolkodik, hogy neked sem lehet minden pillanatban a szemed a gyereken! Mondd meg neki őszíntén, hogy ilyenkor bátorítást, megnyugtatást vársz tőle, nem ellenségeskedést. Épp elég nektek egyedül!
Remélem megérti!
Amúgy igaza van Remkának, hogy ha csak 1 napot vannak egyedül a gyerekkel, megtudják. Nekünk is volt ilyen, na utána nem szólt semmit egy darabig! Én is csak tréfásan jegyeztem meg neki, hogy ugye-ugye a mosogató is tele van, halmokban áll az edény még a pulton is! Én megértem, hogy még arra sem volt ideje, hogy mindent bele
tegyen!

Megyek vasalni Kép

lola77
 
 


Melinda, nyugodj meg, ilyen baleset bármikor előfordulhat még. Rolival is történt már hasonló maradandó sérülés (még összel a homlokán szétnyílt a bőr) fejbevágta egy kerti szerszám pedig anyukám egy méterre állt tőle, de ő mindig újat akart előszedni a tárolóból.
Inkább az a bosszantó ahogy a fogászaton viselkedtek!!!Kép

Ma megnézegettük a pici babónkat itt a tbányai 4D uh-n. 20 perc volt a mozizás. Sokat mozgott, láttuk mindenét, de az arcát befelé fordította így semmi jó portré nem készült. A férjem azt mondta a múltkor Pesten Roliról sokkal jobb képeket csináltak. A cd-re 10mp-es minivideókat írtak kb.10-et és még 4 db képet (lábakról, kezekről), a videót még nem néztük meg azóta (gondolom a teljes vizsgálat rajta van), és kaptunk egy fotót a lábáról. Sajnos semmi olyan kép amit előhivathatnék nincs. Azért majd lehet teszek fel nektek vmi képet. Azért láttuk profilból is rövid ideig: nincs tokája, és belyukadós az álla (mint Andrásnak)
Még mindig úgy tűnik, hogy kislány, de a doki szerint (dr.Pazár volt ott) akkor biztos ha kibújik. Már lefelé van a feje, kicsi a valószínűsége ilyenkor hogy visszaforduljon, úgyhogy akár szülhetek rendesen is a császárom ellenére. Kb. 1 kg most a 28. hetet betöltve.

Megyek picit tévézni és várom a párom haza. (délután 5-kor indult le Békésre egyik ügynökéhez...Kép)

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?