Új privát üzeneted érkezett!

Andi,

Léghajós beszámoló??? Ildi nem ragált semmit a ruhákra így este átküldöm Nektek :-)))

Multi,

Tetőtől talpig naptej sztem. (én Vichy 60 faktorost vettem) Timi hozott ugyan vmi. hiper-szuper vegyianyagmentes kenőcsöt de azt biztos helyre raktam és biztos, hogy azóta sem lelem Kép

Marcira én mindig adok sapkát, 100X leveszi én 100X visszarakom. Tengerparton folyamatosan vizezem, sapit is vizezem és soha nem hagyom a vállát szabadon. (M. nagyon fehér bőrű)

Én mindenféle játékát (még a hintalovat is) kivittem a fűre, de legizgalmasabb a kavics, szomszéd kerítésének rángatása, terasz lépcső megmászása, virágok tépkedése....
Játszótéren M.-t kizárólag a hinta és a mérleghinta érdekli. Rugós eszközök, mászóka, csúszda 1enlőre mehet a levesbe.
Állatkertben a perec volt a legjobb buli, múzeumban apa haját huzogatta és így tovább.

Ed biztos többet tud mondani, Kincső befogadóbb baba. A fiúkkal sztem. sokkal macerásabb :-(

K.

cuiccolo
 
 


Köszi Kriszti!

Enyim Marci szerencsére nem fehérbőrű, már most jó színe van, mondjuk február (addigra sikerült talpraállnom) óta napi kétórát minimum kirándulunk, kint altatom, most meg szinte alig vagyunk bent. Tegnap kin pancsizott a bébi medencében. Tényleg nézzétek meg a kika.hu-n ott vettem egy nagyon édes bébi pancsoldát 1.590 Hufért. M. nagyon élvezi. Én Hawain Tropic 50 faktoros bébi krémmel nyomulok, de nem nagyon kenegettem még eddig.
Sajnos olyan hintalovat sehol nem kapok, amiből nem tud kiesni/mászni (amilyen nekem volt gyerekkoromban) és klasszikusra még nem merem feltenni. A 7 hónapjával még csak mostanában kezdett el stabilan ülni, már jön megy négykézláb, szépen feláll, de max 1 percig tartja magát, aztán pelusra tottyan. Kép
Állatkertben még nem voltunk, múzeumokat imádja, szépen csendesen kinézelődi magát Kép Viszem is mindegyikre Kép

Ajánlanék egy nagyon jó programot: www.fellegiadam.hu házikoncereteket szervez kisbabáknak. Minden szombat délután van. A babák nagyon élvezik. Mi megyünk majd minden héten. Nagyon családias a hangulat. Telefonon be kell jelentkezni és kész. Június 5-től asszem júli 10-ig amerikában turnézik, ezért elmarad, de addig van még két szombat! Asszem a honlapján azt írja, hogy csak 15 hónapos korig. Tapasztalatból mondom, hogy sok a 2-3 éves is, sőt nagyobb tesók is jönnek. A honlapon van egy letölthető videó egy ilyen alkalomról. Nagyon klassz kis program. A belépés ingyenes, a végén mindenki annyit dob a perselybe amennyit gondol. Kép
multiplusz
 
 


Sziasztok!

Multi, jó kérdéseid vannak, hirtelen ezekre nem is tudom a választ.
-Sapi vagy kendő a fejre, az tuti, ha leveszi, vissza.
-Naptej kéne, de mindig elfelejtem, már szép barna a keze.
-kullancs: hosszú, vékony, világos ruha, kicsiknél nehezebb a védeezés, mert közel van a felsőtestük, fejük a földhöz, könnyebben mászik fel az a kis dög. Figyelni kell őket. Kopp-kopp, eddig megúsztuk. Remélem nem kiabáltam el. Esetleg kencefice a ruhára, el kell olvasni a leírást.
-séta: ha itthon vagyunk, akkor délelőtt ill. 3 után, ha egész nap úton vagyunk, akkor ezekre nem figyelek.
-Kincső már szalad, ha jól emléksze, amikor Kincső már stabilan ült, akkor vége volt a nyárnak.
Ajánlom az albumokat (nem reklám), hátha találsz benne valami okosat.
http://www.babaszoba.hu/services/albums/list?search=berhidai

Andi, nálunk is mostanában össz 4.Kép Nem tudom, mi van mostanában.

Jó éjt, megyek aludni, leragadnak a szemeim.
Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 

 
 

sziasztok!

most érkezett el az idő nálunk a hozzátáplálás bevezetésére. biztos volt már téma, majd vissza is olvasok, addig is lenne egy kérdésem. a mi védőnénink, aki alapvetően szoptatás párti, azt mondta, hogy szerinte elég, ha egy gyerek 14-15 hónapos koráig szopizik. ti hogy vagytok ezzel? nekem eddig szent meggyőződésem volt, hogy én majd a fiamat - a WHO ajánlásával egyetértésben - két éves koráig fogom szoptatni. bár a gyerek nem egy "cicibubus", ő csak akkor szopizik, ha valóban éhes, egyébként, ha cicvel kínálom "hallhatóan" nem tetszését kinyílvánítva elfordítja a fejét.
kicsit elbizonytalanodtam, hogy is legyen. így pl. szopi előtt vagy után adjam-e neki a gyümölcsöt, főziket. elválasztok, vagy hozzátáplálok?


ildi
matt07
 
 


Nahát, a mai nap!!! Végre alszik... 2 napja csak rajtam volt hajlandó, cicivel a szájában...hjaj!!

Remélem vége a frontoknak, mert ez a ragaszkodásKép kicsit sok...

Kriszti
válaszolok ám majd a ruhás mailedre is...

léghajó
nagyon jó volt ... profik agy anesztes orvos + egy diplomás ápolónő tartja. Sajnos nekem kimaradt a gyakorlati rész, arra még visszamehetek júni 11-én.
Gyerekeseket is szívesen látnak... Danival 5 hetesen voltunk ... HÁT ami nem igazán jó, hogy nincs egy hely ahol tisztába rakhatod kisgombócot + egy meghitt sarok előadás közbeni szoptatásra...

röviden ennyi, most megyek enni + aludni... kihasználom h alszik ez a kismackó...
kisbora
 
 


Sziasztok!

Ildi, hozzátáplálás, csakis! Először gyümölccsel (alma, barack, banán) kezdj, szopi előtt. Ha már eszi, akkor jöhet a főzelék, szépen lassan szopi helyett. Aztán kb 7 hónaposan a husi bevezetése.
De a legegyszerűbb, ha megnézed a bébiételeket és onnan lopsz ötletet, hogy mikortól mit lehet adni.
De van valahol táblázatom, megkeresem, átküldöm.
Szerintem elválasztani most még nem kell. Szopizzon csak.
Csak egy példa: Kincsi most 15 hónapos, már mindent eszik, kivéve a tipikus bébikaját. Valami vírus bújt belé, hányás, hasmenés felváltva. 2 napja csak szopizik, alig-alig eszik-iszik mást. Így az orvos által felírt gyógyszert sem tudtam beadni neki. És láss csodát! Ma estére már sokkal jobban van! Az anyatej csodákra képes! Én hiszek benne!

Andi, ez az elalvási mód is ismerős. Néha még nálunk is így van. Szóval kitartás!

Jó éjt, megyek én is aludni.
Edina

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

KÖSZI Ed, megnyugtat hogy más gyereke is tud ilyetKép cicin és csakis cicin aludniKép

Képzeljétek ma volt a gyerekorvos (2hetente jön) és azt mondta h egy ekkora babának már este 9től reggel 6ig aludnia kellene evés nélkül ?!?!?!

Nem azért én imádok aludni, de néha még én sem bírok ki 9 órát evés nélkül.... szerintetek ez normális? Most kellene kb. 5 órát aludnia, nem?

És hogy ne ébresszem éjszaka enni, dehogy teszem... okos gyerek ezKép felkel magától és enni kér...

Jóccakát, A:o)
kisbora
 
 


<font color="aa00aa">Andi!

Ez érdekes. Kérdezd már meg a dokitokat, hogy mire alapozza ezt az alvós dolgot?! Még a Madarászos alváslaborosok könyvében, ami a sírnihagyós altatós módszer egy light-osabb változata, is csak három hónapos babáktól várják el ezt. Valami nagyon érdekeset olvashatott a gyerekorvosotok. Szerintem azért azt is kérdezd meg tőle, hogy a praxisában hány gyerek teljesíti/teljesítette ezt az elvárást?

Bocs, ha indulatos voltam, de sosem értem, hogy egy orvos száján, hogy jöhet ki ilyen mondat.

Egyébként örülök a mosolygós jeleknek az írásodban, ez jó hangulatról árulkodik. Remélem, jól gondolom.

Üdv:

Zita</font>
pzita
 
 


Szia Zita,

... hát el is kerekedett a szemem, amikor ezt mondta, úgyhogy nem volt nehéz nem észrevenni megrökönyödésemet... pluszba még nyomja ezt a hülye mérlegelést is evésenként, mintha nem lenne elég neki a napi 1x-i pucér mérésből eredő gyarapodási lista ExcelbenKép
... lehet h mást kellene keresnem... van állítólag itt a kerületben egy jobbnak tűnő (tele a praxis, nehéz hozzá bejutni- csak tud vmitKép

Kép = kezdek belerázódni... és igyXM a szívemre hallgatniKépKépKép

üdv,A:o)
kisbora
 
 


Sziasztok Lányok!

MÁS témaKép- úgy látom lehet itt hírdetni is...Kép

szóval ha valakit érdekelne:

Dél-indiai klasszikus tánckurzust (Bharata Natyam) és előadást szerveztünk vendégtanárral Indiából (Anuradha SHINDE) ... tudod olyan amit SomiPanni is járKép

TÁNCKURZUS:
Júni 6-19-ig az Angyalföldi Gyermek- és Ifjúsági Házban (XIII. ker. Dagály u. 15/a.)
Találkozó júni 6-án 11h v. 18h-kor

ELÕADÁS: a tanárnő szólóestje
- júni 13. 19.30h Nemzeti Táncszínház
- júni 17. 19h Angyalföldi Gyermek- és Ifjúsági Házban (itt még lehet h családiasabb előadás lesz és a diákok is fellépnekKépKép

ÓRÁK:
90 percesek 1,500 Ft

Gyerköcöket udvaron lehet napoztatni, altatni addig isKép

Sajnos a plakátot nem tudom a mérete miatt feltölteni

VÁRUNK SZERETETTEL!!!
A:o)
kisbora
 
 


Kényes bőrű kisbabák nap elelni védése: létezik egy "paradicsomos napvédő" nevezetű teljesen természetes szer, ami a töbi kozmetikummal ellentétben nemcsak védi a bőrt, de átengedi azokat a sugarakat amik a D vitamninhoz szükségesek, tehát még le is barnuk a kölök, Ilcsi néni patikájából. Kb 4000 ft az ára, de nagyonnagyon hosszú ideig tart, és felnőttek is használhatják - akinek a közelében van biopatika vagy biobolt az így tudja kérni.

Szoptatás: mindenki addig szoptasson amíg az neki meg a babéjának is jó - slussz. Szerntem ehhez senkinek semmi köze, még a gyerekorvosnak, védőnőnek sem! Meg a topiclakóknak sem.

Fellegi Ádám: szenzációs!!! Iván unokám imádja!!! Aki teheti menjen el legalább egy lakáskoncertre.
alice_cs
 
 


a paradicsomos napvédő krémről már én is hallottam, izgin hangzik - a Klub Rádió szerdai Női vonal de-i műsorán szoktak ilyen jó kis tanácsok lenniKép

Fellegi
ha jól láttam még honlapja is van: www.fellegiadam.hu (?) hát remélem egyszer mi is összeszedjük magunkat és elmegyünkKép

Szép mosolygós napot
kisbora
 
 


Na akit érdekel, itt van egy cikk a lányomtól Felelgi Ádámról:

http://www.kaleidoskop.hu/content/view/357/39/
alice_cs
 
 


Sziasztok!

Csináltam egy kismamáknak szóló honlapot. Ha van kedvetek nézzetek be hozzám. www.kismamalap.gportal.hu Köszi!
moflymaci
 
 


Sziasztok?

Mi ujsag van Veletek? Ha mindenki nyaral, az jo.
Irjatok, kivancsiak vagyunk Ratok.
Mi most eppen USA-ban, nemsoka megyunk haza. A lanyom nagyon elvezi a dolgot (bar neha azert azt is kozli, hogy menjunk haza palacsintat sutniKép)
Puszi,
M
Legyetek jok jo nyarat!
masodik
 
 


Hát tényleg eltűntek a tapasztalt AnyukákKép
Mi újság Veletek???
Könnyű Nektek, nagy gyerekkel már tuti a napirendKépKépKép

Második,
mit csinálsz Te(Ti) az USA-ban? És hol?

üdv, kisborA
kisbora
 
 


<font color="0000ff">Andi, Második!

Mi állandóan megyünk, mint egy mérgezett egér. A legkisebbem is egészen jól viseli. A nagyok meg kifejezetten élvezik. Ha nem megyünk éppen semerre, akkor meg rengeteg a dolog itthon (a telkünk pl. egy focipálya nagyságú, így a fűnyírás egy félnapi munka), és ezen kívül a napi rutin, főzés, mosás, stb és a három gyerek szórakoztatása. Réka nagyon megfontoltan lépeget már magában, lassan két hónapja hajlandó anyatejen kívüli dolgokat is enni. De csak és kizárólag darabosat. Hihetetlen, de jövő héten már egy éves lesz. A profilomba raktam egy viszonylag új képet a gyerekekről.

Na ez most jó össze-visszára sikeredett.

Kriszti (Cuiccolo)!

Köszönjük a múltkori cipős tippet. Sajnos pont nem volt a megfelelő méretben, mert már nagyon mérethiányos volt.

Üdv:

Zita</font>
pzita
 
 


Sziasztok!

Jó régen írtam remélem mindenki jól van!
Mi is jól vagyunk. Bence egész nap megy, szerel, jól elvan. Ért mindent amit mondok és csinálja is egyenlőre.KépA jó időben szinte egész nap kinn vagyunk. Nálunk van a fél szomszédság így van játszótárs elég.Kép

Kriszti, Marciról szívesen látnék képet!

Ildi, nagyon helyes mosolygós Kismanód van!
Szuper, hogy rendben van a fejtartás! Hozzátápi: gyümölccsel kell kezdeni. Én 2 szopi között kezdtem.( ha jól emlékszemKép)

Andi, hidd el minden egyre könnyebb lesz!Kép

Második, jó nyaralást Nektek!

Alíz, jobbulást kívánok, nagyon nehéz lehet így! Ivánka csuda helyes és nagyon ügyes!

Timi, Judit, Mackoo és többiek
Topic tali?

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Szia Zita!Kép

Hihetetlen, hogy Réka is lassan 1 éves lesz!Kép Tényleg repül az idő!
Nagyon szépek a gyerkőcök a képen!

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


sziasztok!

remélem nem fog kihalni ez a topic! bár ugye ehhez pl. az kell, hogy én is irogassak. mi is jól vagyunk! ha tehetjük - és az idő is megengedi - sokat csavargunk. azt vettem észre a kismanón, hogy sokkal jobb a kedve, ha emberek között van, ha történik vele valami, mintha itthon vagyunk bezárva. sajnos mi egy lakótelepi panel 7. emeletén élünk, így nincs nagy helye a "jövés-menésre". egyelőre gurulva közlekedik, meg kúszik, de már kezdi felvenni a mászáshoz szükséges pozíciót. sokszor kutyázik, már teszi is előre az egyik kis kezét, de a lába még nem akar menni utána, így gyakran "hasra" esik.
a hozzátáplálást gyümölccsel kezdtük, de sem az alma, sem a banán nem jött be. némi üveges őszibarack lecsúszott, de a favorit a sütőtök, egyelőre. a hétvégén meg sárgarépát kapott - szintén üvegest -, aminek szerintem pocsék íze van, de ő megette.
lányok! azt olvastam, hogy az egyes ételeket 5-7 napig kell nekik adni, hogy kiderüljön van-e allergizáló hatása. de kiszámoltam, ha minden új ízt addig adok neki, akkor 2 éves lesz, mire eljutunk addig, hogy az összes zöldséget, gyümölcsöt végigkóstolja, és akkor még nem beszéltem a husikról és tejtermékekről. ti is így csináltátok? ha én pl. fehérrépát akarok adni, akkor azt először magában, esetleg krumplival összeturmixolva adhatom csak 5 napig??

a nyaralási tervekre lennénk még kíváncsi. mi is tervezgetünk, de egyelőre még nagyon bizonytalan a dolog. főleg, hogy még nem ül ádám egyedül, én meg nem akarom ültetni a gerince miatt, azonban így meg csak kenguruval tudunk közlekedni, mert a babakocsiból persze nem lát ki! viszont ez az én extra fájós hátamnak nem tesz túl jót! azt sem szeretném, ha apa cipelné órákon át pl. egy városnézésnél, meg - fiús mamák, akik kenguruval is hordták csemetéjüket - nem ártunk ezzel a kis fütyijüknek? szóval míg nem tudjuk betenni a babakocsiba ülő pozícióba, addig sehová nem tudunk elmenni.Kép

még egy kérdés, bár ma megyek a körzeti dokinkhoz. nekem még mindig nagyon hullik a hajam szülés óta. azóta már levágattam, mindenféle kencéket kipróbáltam, de a lakás még mindig tele van hajszállal! van valami ötletetk mitől lehet ez??


ildi
matt07
 
 


SZiasztooooooooook!

Örülök h igy felturbósodott a topictársak listája amig nem voltam....Multi is visszajött! Hurrá! Hurrá!

Ma készülök itthonra ADSL-t beszerezni, új laptopot is kaptunk ide, tehát jövööök, reszkessetek!Kép

Ha vkit érdekel: Márk 10 hós múlt, 20as csukát kéne venni, bár még alig alig megy egy kézen fogva, kb. 12-13 kiló (nem mértem egy hónapja) mindent eszik (amit szabad) és éerdekes módon Pesten este fél 10töl reggel fél 8 iga alszik (elötte-utána egy egy üveg beba3 is segit neki ebben)Második otthonunkban már nem ilyen jó az alvásprotokollKép vajon miért?

Ha valakoi ráér talizni, én benne vagyok....tapasztalaokat is inkább élöszóban mint itt, hosszú oldalakon át irogatni....
tehát? Ki ér és mikor rá?
Cuicco? Ildi?( hajam még nekem is mindig hullik, pedig M. egy hónapja nem szopik) Barbi? Ytong? Mackoo? Andi? Multiiii?
Végül is annyi fontos kérdést kellene átbeszélni...cipö, kaja...amiket itt ugyan már kitárgyaltatok, de a változás a növekedés miatt folyamatos...
Fellegi czonczert is érdekes lehet...vki?

Szóval jöttök?
timili
 
 


Gyerekek! Most olvastm vissza rendesen, néztem a fotókat....hát bekaka! Hogy nönek ezek a gyerekek! Ildi Ádám is tiszta más mint egészen mininek volt, Ed, Kincsi kész hölgy, Zita családja is nagyon megnött! Gyönyörüek!
Micsoda változások!
Fellegi koncert szept. ig bezárt, TALI MÉGIS??????? Kérlek!!!!
Hétföig még itt vagyunk....lécci, gyertek már vhova....
timili
 
 


sziasztok!

szia timi!!


de jó, hogy írtál végre!!

mi mennénk talira, csak ne nagyon messzire, azaz ne legyen nagyon dél. de most már jó idő van, lehetne a margitsziget is, nem??

ma pl. mi megyünk úgy 2-3 körül, sőt ma lesz a 2004. őszi topicos babák találkája is a szigeten.

valaki?

mi is megkérdeztük a fellegit, és sajna nyári szünet van!!


ildi
matt07
 
 


Sziasztok!

Így jár aki ritkán kukkant be.Kép Szerdán barátnőmmel szigeteztünk, de nem tudtam, hogy Ildi Ti is ott vagytok. Ma meg leruccantunk a Balcsira. Bencus nagyon élvezte 2 órán át dobálta a kavicsokat.

Timi, de jóó újra hallani Rólatok!!! És persze élőben nagyon kíváncsi lennék a Fiatalúrra!Kép
Holnap nekünk sajnos nem jó, nálunk meg most nem jó talizni, mert csinálják a szigetelést és elég nagy rumli van. Most hétvégén végeznek, utána lehet nálunk tali.

Ildi, hajhullás majd elmúlik!
Kaja: szerintem senki nem vár annyitKép De én biztos nem vártam. ültetés: szerintem sem szabad, ha még nem tud. Kenguru sem kényelmes egész nap. Én inkább ennyi idős babával vmi pihizős helyet választanék. DE én egy kissé el vagyok kényelmesedve.Kép

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Sziasztok!

Egy kis infó. kellene dr.Nyéky Boldizsárról.
11 hetes terhes vagyok,és nála fogok szülni.(2006.jan.)Szeretnék minnél többet megtudni róla.Kedves-e,emberi-e,figyelmes,alapos-e stb.stb....
Előre is köszi!!!
Melinda

Kép
kmelinda
 
 


Sziasztok lányok!

Ritkán jövök, de itt vagyok!
A szigeti tali jó ötlet, a jövő héten a kedd és a szerda nem jó, a többi nap igen!

Hogy miért jövök ritkán? Mert álomkór van rajtam. Vajon miért? Szerintetek?
Kincsinek januárban tesója születik, 8+6nál járunk.

Timi, emlékszel, hogy írtam, hogy jó lenne 10est ledobni? Hát nem sikerült, csak 7-t. De az is valami. Nem gondolod?
Az aquafitnessnek köszönhetően.

Kriszta, Zita, nem mostanában van a szülinapjuk a babóknak? Boldog szülinapot nekik!

Kincső csíp, harap, mennem kell.
Edina

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Ed, bár már tudtam azért itt is gratulálok a tesóhoz!Kép

Melinda, sajna nem ismerem.

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Halihó,

Csak egy gyors bekukk.

Ed,
GRATULA a legicipicibb Berhidai babához!!!!
Június 2-án volt 1 éves Marci, köszi a jókívánságot. Hatalmas Birthsday partyt rendeztünk.

Barbi,
kép feltöltés most nem megy sajna Kép

Komolyzenét én születésétől hallgatok (sőt pocakterápia is volt) Marcival így fellegit kihagyjuk....

Szabadtéri talinak már részünkről sincs akadálya Marci kúszi, mászik kapaszkodva megy, mint a villám. Írjatok helyet, időpontot csatlakozunk ha tudunk.
M. helyes kölyök, igen eleven, figyelmes, tele van zöld kék lila foltokkal, a nagyobb gyerkőcöket imádja, sokat vagyunk baba társaságban.
Annyi mindent lehetne írni majd inkább személyesen akivel összejön. (Timivel, Anikóval, Arival talizunk sokat)

Bocsi mindenkitől aki kimaradt (pl. Zitus aki igazán beugorhatna már vmikor Kép) de elutazunk hétvégére, apa meg vasárnap Amsterdamba repül és csomagolnom kell. (Második ugye együttérzel Kép)

pusz mindenkinek

K.

cuiccolo
 
 


Mattildi,

Jót mosolyogtam az étkezéses kérdésen.
Én nem variáltam, lévén M. igen rossz evő örülök mindennek amit bele tudok tuszkolni. Túl volt elég hamar a tejtermékeken, gyümölcsöket imádja, mézet is kapott. Magándokinéni szerint aki allergiás hajlamú annak így is úgy is kijön, 1 éves kor ide/oda. Sztem. fokozatosan kaphat a baba mindent (bár én házi és/vagy bio dolgokat adok), gombát és magos gyümiket még nem próbáltam...

Hajhullás (nekem harmadára csökkent a hajmennyiségem és nem túlzok, tényleg így volt) legjobb gyógyszere 1 üveg Flavin 7 beszlopálása. Azonnal abbamaradt a hajhullásom és vissza is sűrűsödött..

K.

cuiccolo
 
 


Most csak egy nagy, szívből jövő gratulára van időm a pici Berhidaihoz!
Nagyon örülök nektek!
majd jövök mesélni Kép
multiplusz
 
 


Kriszta!

Irtam e-mailt.

Anikó
janiko
 
 


sziasztok!

ed, nagy-nagy gratula! és irigy-irigy!Kép

többieknek köszi a válaszokat.

úgy látom a nagy tali-párti (timi!) nem jelentkezett!!Kép

ha tudtok rakjatok fel képeket, olyan kíáncsi vagyok a manókra!!

a múlt héten mi is elutaztunk, és holnap is megyünk. legközelebb csak a jövőhéten leszünk. szerintetek a balcsiban fürödhet egy 7-8 hónapos manócska? és tengerben?

ildi
matt07
 
 


Sziasztok!

Kriszti, nagyon szégyellem magam, utólag is Boldog szülinapot a nagyfiúnak!!!!
Csak úgy repülnek a hónapok és olyan kicsinek maradtak meg bennem a topic babák.Kép

Ildi, fürdés: ha érzékeny a bőre akkor elgondolkoznék rajta. Bence eddig csak medencében volt, de azt nagyon élvezte.

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Sziasztok!

Csak gondoltam megírom neketek, hogy júni 8.-án császárral megszületett István Barnabás!
Sajnos korababa lett, mert a sógornőmnek gond volt a májával, meg cisztája is volt/amit meg is operáltak egyből/De egészséges a kis legény. 1950g, és 40cm- el jött a világra!Kép
Már nincs inkubátorban, de még őt sajnos nem engedték haza! Mama bejár hozzá, ügyesen szopizik, tejcsi van bőven!KépAzt mondták, hogy 2200g-al már mehet ő is haza!
Köszi még egyszer a segítségeteket, jól jött minden amit ajánlottatok, és a privi szoba is sikerült!Kép
Jó babázást, és babavárást, üdv: Manó
manóci
 
 


Manó,

Gratulálunk!

Barbi,

Köszi :-)

Kriszti

cuiccolo
 
 


Zita,

Hallottad a babaszobás Schöpfis szomorú történetet?

K.

cuiccolo
 
 


Sziasztok!

Most, hogy túl vagyok az első 5-6 hét megpróbáltatásain, már kapok egy kis levegőt, gondoltam, átnézek ebbe a topikba, mert május 17-én megszületett kislányom, Orsi, 56 cm, 3760 g. Szőnyi-Szabó páros irányította az eseményeket, de császár lett a vége.

Igazából a szoptatáson kívül nincs is semmi parám, de ha felmerül valami, szívesen kérdeznék tőletek. Úgy láttam, Ti tapasztaltabbak vagytok nálam.
jolikam
 
 


<font color="0000ff">Gyöngyvér!

Így utólag is gratulálok Orsi érkezéséhez.
Megnéztem a képeiteket. Kicsit nosztalgiáztam is, mert tavaly ilyenkor nekünk is ilyenek készültek a párommal és a legkisebb csemetémmel, háttérben a császárműtővel, ahol is közben engem rakosgattak össze.

Gyere sokszor, ne csak ha kérdés van, hanem egyébként is.

Üdv:

Zita</font>
pzita
 
 


Cuiccolo!
milyen szomorú babaszobás történet van?
multiplusz
 
 


Zita,

Köszönöm a jókívánságokat. Igyekszem előfordulni, amikor a gyermek engedi, mostanában ugyanis egyre kevesebbet alszik, akkor is altatni kell, és a bölcsőjében nem alszik, csak a mi ágyunkon. Macerás.

Gyöngyvér
jolikam
 
 


JOLIKÁM !!!!!!

Szia Gyöngyvér, bocsánat hogy eltűntem és nem válaszoltam, ami késik nem múlikKépKép... addig is szeretgesd OrsolyádKép

nekem 10 hétbe tellett h rájöjjek, az anyaság micsoda türelmet és odaadást igényel... hát még trennírozom magam...

alvás:
Dani napközben pedig általában csak rajtam vagy együtt velem, a múltkor pld kisosontam az ágyból, amintelaludt, hát visszakiabált. És legközelebb már kétszer kisandított hogy ott vagyok-e. majd egy édes mosollyal nyugtázta, hogy igenKép
kisbora
 
 


bocs nem fejeztem be az üzim...

üdv MindenkinekKép hűs nyári estéketKép

Gyöngyvér, privátban a hosszabb válasszal igyXmKép

Andi
kisbora
 
 


Sziasztok,

először is gratula az ujdonsült kismamiknak és sok boldogságot a babáikhoz. Valamint az mégegyszer kismamáknak és természetesen az 1 éveseknek.

Lányok rég jelentkeztetek, persze én is miután kicsit kihalt a topik.
Mi jól vagyunk Dorka 10 hós, 70 cm és 8,8 kg.
Sok a hajunk már 3 hónapja vágni kelett, mert a szemébe lógott.
Már átléptünk a totyogók körébe, tudunk integetni, indiánosozni (tapsolni az istennek se), mindent utánoz amit mi csinálunk, mondja, hogy nana (anya), baba, mama, appp (apa),és hosszú aaaa (alex kutyánk).És persze mindent eszik amit mi (persze ami engedélyezett) pedig még mindíg nincs fogunk.
Ja és elkezdtük tanítani a babajelekre, amiből már tudja a kutyát, pedig csak 1 hete kezdtem.( Hogyan komunikálj gyermekeddel, amíg még nem tud beszélni Babajelek c. könyv nagyon érdekes, mindenkinek tudom ajánlani)

Remélem mindenki jól van.

Ennyire szeretek számítógépezni:
Kép

egy hétig voltunk Angliába májusba, ez ott készült:
Kép

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Timili,

megvettétek végül a ct 0.5-öt? Meg vagytok vele elégedve?
Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Sziasztok Tapasztalt Anyukák!
Cserébe hosszú távollétemért (Apuka Athén, Apuka Párizs, Anyuka fülfájás, Anyuka fogfájás) íme a mi születéstörténetünk, kicsit hosszúra sikeredett Jó szórakozástKép

A MI történetünk:

Nagyon vágytam Rá! És emlékszem arra a pillanatra, amikor bizonyossá vált: sikerülni fog. Az egyik jógaóra utolsó meditációs szakaszában nagyon szépet láttam... Rá két hétre tele voltunk csíkkal ;) a terhességi teszten.

Igyekeztem felkészülni mind a terhességre, mind a szülésre, a tőlem telhető legtöbbet megtenni.
Eldöntöttem, hogy jól fogom érezni magam és lám:
Nem volt hányingerem, nem fájt semmim, vizesedés és ujjzsibbadás csak a 33. héttől jelentkezett.
Továbbá jártam :
Kismama jógára, ahol az én "szankalpám" könnyű, gyors szülés gátvédelemmel és Dana gyermek gyöngéd születése" volt.
AquaNatal kismama "vizibalettra" ahol sokat bálnáztunk;)
És nem utolsósorban Kapcsolatanalízisre, Raffai tanárúrhoz.
Sok-sok beszélgetés Szőnyivel és Tündével. Kívánságaimat, amiről beszéltünk, a végén egy kívánságlistába tömörítettem, amitől szegény Szőnyi dobott egy hátast;) Próbáltam megnyugtatni, hogy nem bizalmatlanságról van szó, hanem én ilyen vagyok. Szeretek mindent lerendezni időben, hogy utána másnak nyűge velem ne legyen. Mindent csak addig, amíg biztonságunk és egészségünk engedi ... meggyőzhettem, mert nem ment el snowboard-ozni;), amikor mi szültünk

És akkor...
...április 15-én délután olyan jól sikerült az utolsó próba Raffainál, hogy mi este 9-kor már elkezdtünk vajúdni.
Valahol érezhető volt, hogy hamarabb fog jönni. Már nem kívántunk elmenni semmi babaprogramra, mint pld AquaNatal vagy a Kismamajóga, de minden másra is beindult a "vezérhangya". Sterilizálás, táska bepakolása szerda hajnalban, Apasági nyilatkozat pénteki átvétele, tönkölybúza szoptatós pelyvapárna vásárlása, stb... Szóval a csütörtök és péntek egészen mozgalmasan telt, már csak a szombat délelőtti Szülőpozíciós kispapás jóga óra hiányzott, hogy tökéletes legyen a kép, de a főpróba után valahogy úgy döntött Méhecske és Dani, hogy ők megindulnak.

Tapasztalatlan anyuka azt hitte - a sok könyv idevonatkozó részei után -, hogy ezek még csak jóslófájások. Így nem is vette komolyan, többek között hogy:
- nehogy feleslegesen vizsgálják, aztán meg hazaküldjék sajnálkozva,
- valamint az is munkálkodott benne, hogy ameddig lehet, otthon tölteni az időt és otthoni körülmények között vajúdni.
Az egészben az volt a gyanús, hogy nagyon rendszeresen jöttek a fájások, így este 11-től már 5 percenként. Eleinte lótuszülésben, később kiskutya pózban volt a legkényelmesebb. Negyed kettőkor elérkezettnek láttam az időt, hogy felhívjam Tündét, a szülésznőt, aki elérkezettnek látta az időt az indulásra.
Majd még felhívtam DúlaZsuzsit. Telefonon keresztül érzékeivel lemérte a sóhajokat, azok hosszát és azt mondta, hogy szerinte is szép lassan készülődnünk kellene, és talán lazításként még lehet fürdenem, ha kívánom. No gondoltam és mondtam is, akkor még visszafektetem a páromat, amire Zsuzsi azt felelte, hogy olyan szép lassan talán nem kellene készülődni. Így addigra már tényleg szép lassan összeszedtem magunkat és 2 kor elindultunk a kórházba. Kispapa száguldott volna, de azt már mi nem nagyon szerettük.

A kórházba kb. 2.20ra értünk be, nagyon kedves ügyeletes szülésznő fogadott, megvolt a szokásos ügyeletes orvosi vizsgálat. Szerencsém volt, mert fiatal orvos volt, így tehát nem kellett tartanom esetleges óvatlan beavatkozástól, vizsgálat közben. Egy ujjnyit regisztrált, és azt mondta türelem. No gondoltam ez lesz az a bizonyos 15 órás menet.

Az ügyeletes szülésznő, Ili kérdezi, hogy mit beszéltem meg Tündivel: hát hogy a vizsgálat után felhívom. Azt mondja majd &Otilde;! Ezt olyan komolyan és határozottan mondta, hogy meglepődtem és mondom neki, de hát éppen hogy csak 1 ujjnyi! Igen ám - mondja Ili - de méhszájam papírvékonyságú. No felhívta Tündét, utána engem CTG-re tett, jó bő 20 percre, amit már a végén igen csak nehezen viseltem, egy helyben ülve.

Közben eszembe jutottak a jógaórán tanult pozíciók, de hát nekem egyikhez sem volt kedvem. Tánc, csípőmozgás, nyújtózkodás a plafon felé??? Hjaj, csak azt ne!!

Egy órán belül Tünde is megérkezett, pont a folyosót támasztottam, amikor látom, jön. Felcsillant a szemem ... végre! Most már 5lépésenként jöttek a fájások, Tünde segített a légzésnél, milyen jó!...jé a levesfújó légzés, ami abszolút kiment a fejemből, pont a lényeg. &Otilde; is megvizsgált, megkért had várjon meg így egy fájást is. Hát nem mondom ... kibírtam. Beöntést végül is nem javasolt, viszont burokrepesztést igen, - tudja, hogy nem szeretném, de nem jó burokban születni, pluszban pedig le tudja rövidíteni a szülést, jó pár órával. Azt mondtam várjunk még, később is meg tudjuk csinálni. Aztán már nem volt rá idő

Hát úgy fél 4 re be is vánszorogtunk a szülőszobára, sajnos nem a híper-szuper egyágyasba. Bár szinte majdnem mindegy volt. Próbáltam berendezkedni. Szegény Apukát hajkurásztam, táskákért. Mert volt nekem vajúdó táskám, tisztasági táskám, egyéb (ruhás) táskám. A vajúdó táskában pedig minden kincs: víz, szőlőcukor és discman, 6 cd-vel.
Elég buta zene szólt a rádióból vagy valamiből, de aztán nem szóltam, mert lehet, hogy a szomszédék számai voltak és én nem akartam megbántani őket. Betettem az én kis cd-met Cesare Evora-val, előkésztettem az olajkáimat (ami közül a vajúdó olaj teljesen kiütött, volt benne egy illat, amitől teljesen rosszul lettem, vagy az is lehet, hogy már későn kezdtem alkalmazni). És kerestem helyemet,tekeregtem ide-oda és már a discman zsinórját sem bírtam. Tünde mondja, na jó, behívja Szőnyi doktort. Én pedig éppen kezdtem otthon érezni magam a szülőágyon, csak a fejenállás maradt el;). Mire Szőnyi bejött én már az ágy álló háttámlájánál lógtam lefelé, szinte anyaszült meztelenül, olyan melegem volt. Tünde mégiscsak rám tette azt a fránya CTG-t, amit aztán kértem vegyen le, mert nem bírtam azt a sok zsinórt, így időnként ráhallgatott "kézi vezérléssel". Egyik oldalon Tünde, másik oldalon Szőnyi masszírozta a derekamat, a keresztcsontomat mandulaolajjal. Ekkor megérkeztek a tolófájások, ismét eszembe jutottak a ringató csípőmozgások és most képes is voltam rá, mindenkinek háttal állva a szülőágyon. És megérkeztek a tolófájások, mintha iszonyúan wc-re kellene szaladnom. Rögtön kérdeztem, jót érzek-e és engedhetem-e. Szőnyi azt mondta nyugodtan nyomjak.

Próbáltam koncentrálni Danira, a vízre, a delfinekre, a köldökzsinórra, a kékségre, ahogy a tengerből az ég felé úszik, kifelé ide hozzánk...
...ekkor Szőnyi visszarángatott a jelenbe a gátvédelemmel. Mondja, meg kellene fordulnom és felé kéne - nem is tudom mondta-e feküdnöm - mert így nem tud nekem segíteni. Szóval mégiscsak figyelt és meghallgatott. Rendben, fordulás. Csak kértem Tündét, még magasabbra, még magasabbra állítsa az ágy támláját. Így közel derékszögre sikerült állítatni, szóval ültem! Ez esetben a lótuszülés már nem volt indokolt

Kerestem a fogást, sajnos nem volt mibe kapaszkodnom és a lábamat sem tudtam megtámasztani. Lábaimnak végül két kedves ajánlatot kaptam, az orvosom és a szülésznőm csípejét;). Eleinte nem mertem nagyon neki(k) rugaszkodni, így beletelt egy kis időbe, hogy rájöjjek a technikára. Ebben azért az is segített, hogy egy alkalommal Tündét felváltotta a párom és pont akkor jött egy tolófájás, szegényt el is toltam. Hiába a rutin!
A párom bent volt végig, a fejemet támaszotta, vizes ruhát cserélte. Így esett, hogy más segítőre, aki mellesleg dúla , nem volt szükségem.

Amikor jöttek a tolófájások, szóltam és a kis csapat készenlétbe helyezte magát, többek között: Szőnyi-gátolaj-gátvédelem. Egy alkalommal meg is jegyezte, milyen jól tágul a gátam. (Hát igyekeztem felkészülni: málnalevél tea, intimtorna, gátmasszázs, ezek szerint működik!). Közben vizsgálta Danit, hogy rendben helyezkedik-e. Egy ilyen alkalommal, legnagyobb sajnálatomra elfolyt a magzatvíz. Kérdeztem is tőle, vajon hogyan? Ilyenkor már annyira érzékeny a burok, hogy bármire megrepedhet, válaszolta &Otilde;. Így utólag belegondolva, a magzatvíz állapota is fontos információt tartalmaz a babáról, biztos szükség is volt rá...
Ezután valahol volt egy pillanat, amikor Szőnyi megkérdezte, hogy gátmetszés? Kérdezem, kell? Mi a véleménye? És meg sem várva a válaszát mondom neki: hiszen tudja, ha kell, akkor kell, legyen. Ekkor azt javasolta, hogy csináljuk úgy, hogy kapok egy gátérzéstelenítő injekciót, és ha kell, akkor már készen állunk, ha nem kell, akkor pedig az apró repedesékre jó gyógyír lesz. Becsületére legyen mondva, nem használta ki a helyzetét, mert ha véletlenül nem látom, mikor szúr, meg sem érzem és ilyen erővel akár vághatott volna is. De nem tette.
Közben Dana gyermek egyre jobban próbált kibújni, Méhecske is nagyon nyomta kifelé, már csak nekem kellett összeszednem magam. Végre megvolt a technika, lábak a csípőkön, és öklömre támaszkodva, gyakorlatilag a levegőben voltam. Emlékszem hogy nagyon "belül" voltam, és Tünde, Szőnyi hihetetlen biztatása valahol kívülről, távolról jött. De jött mindig és bátorított. Apukának viszont közelről kedvesen jött a bátorító halk hangja.

ÉS EGYSZERCSAK HOPP! Hajnalhasadtával, 5:33-kor ott volt egy kisfiú, karcsú, nyurga legényke, nagy lábakon. Rögtön felsírt, Nap-Hold-Csillag kendőjébe fogtuk, Anya keblére vontuk.

Édes nagy szemekkel nézett és hallgatta a hangomat, meséltem neki a belső közös élményeinkről és láttam a szemén, hogy tudja, miről beszélek.

Bemutattam neki Edina csecsemős nővért, aki rendbe rakta, de csak gyöngéden. Majd kínáltunk neki az illatos bőrtömlőből, amit boldogan fogadott és végül Apuka ölében mellettem várt rám.

Ami nagyon szimpatikus volt, hogy végig kommunikáltunk és nem csináltak semmit, amiről előtte nem kérdeztek volna meg. Én olyan jól éreztem magam, hogy ott rögtön vállaltam a következő három gyermeket, ugyanezzel a csapattal;)

És hogy miért volt dúlám?? ;) Nos, az egy másik történet. Ha kiváncsi vagy elmesélem

Üdv, Andi
kisbora
 
 


Sziasztok Lányok!

HIÁNYOZTOK!!!
és most látom, babanetes találkozó lesz júli 30-án, nekünk keresztelő... egyik szemem sír a másik örül

Andi:o)

PS: vagy lehet, hogy kifektettelek benneteket a hosszú sztorimmal???
kisbora
 
 


sziasztok !
én_aki_vagyok
 
 


Szia én aki,
hogy vagytok? Már üzentem neked, hogy a mailox sza...kodott és sajnos elveszett a mail címed, pedig szívesen írtam volna nektek. Légyszi jelentkezz!!!

Többiek hol vagytok?
Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Sziasztok!

Mi is vagyunk, csak állandóan jövünk-megyünk ebben a szép időben, a múlt héten pedig nyaralni voltunk Csobánkán. Ha vacak az idő, akkor Kincső nem engedi, hogy leüljek a gép elé...harapdál, csipkedKép

Kincső(16hó) is és a pocaklakó(13hét) is jól van.
Lehetne valamikor egy szabadtéri talit szervezni, ma pl a Feneketlen-tónál voltunk a játszón egész délután.

Itt vannak a legújabb fotóink:
http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=11389

Judit, szépen megnőtt Dorka azóta, hogy nem beszéltünk.

Andi, mi sem tudunk menni a babanetes talira, mert vidékre utazunk.

Jolikam, utólag is grat a picihez. Szabó doki? Nekem ő az orvosom, nála szültam Kincsit és remélem a tesót is.

Timili? Kriszta? Ildi? Többiek?

Jó éjt!
Edina

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


NahátKép

Edina, gratuli a 13hetes pocaklakóhozKépKépKép

Andi
ui: mi is 11.kerKép csak kijebb...
kisbora
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?