Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok,
mi nagyon szívesen megyünk!
nekünk bárhol jó! írjatok pontos dátumot és helyet, aztán egyeztetünk/egyezkedünk.

ildi
matt07
 
 


Hali,

tali nekünk is ok, szívesen megyünk zoo-ba, játszóházba már kevésbé, ha jó lesz az idő. De nekünk csak du. jó, mert vagy dokizunk vagy tornázunk.

Visszatérek a tejtermékekre. Mikor lehet adni a gyereknek krémtúrót, stb?
És a pépes kaja után mi a következő lépés?

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Timi,

Tudod nekünk tali okés :-)) Időpontot hamar-hamar kéne fixálni mert úszás, torna és anya doki is van....

Játszótér, szabad nekem továbbra sem tetszik mert: Marci autósülésbe belenyom rázkódik 50 percet kivesz babakocsiba belenyom talizik X percet (közben esetleg hintába belenyom, mérleghintára rátesz) majd ismét autósülésbe belenyom hazarázkódik 50 percet. Na az enyém kölyök ezt nem viseli el. Sajna olyan jó idő még nincs, hogy szabadon kúszhatna, mászhatna a földön. Sztem. homokozó is túlzás még így 10 hónaposan :-( Ezzel szemben fedett játszóházban, hangárban stb. a két autókázás között kimozoghatja magát az én kis sajtkukacom. Szóval én ezért nem támogatom egyenlőre a szabadtéri bulit. (persze mi is minden nap sétálunk és játszóterezünk de az teljesen más itt a közelben)
Edet és Kincső babát pedig látni szeretném !!! :-(((((

Lehet Campona is Ed Nektek az közel van esetleg egy kicsit beugrotok és előtte + utána lehet játszózni. Hmmm? Mivel az 1 éves kor alatt ingyenes megnézhetjük kinek kell fizetni és elosztjuk az összeget per család. Így mindenki fizet egy kicsit és a többgyermekesek sem járnak rosszul. ?????

Ed, Barbi, Zita, Második, Mackoo, Lirian???? (Juditnak tudom, hogy okés)

Judit,
Krémtúrót házilag kutyultat én hamar adtam, minden egyéb tejterméket is. Bolti cuccban annyi vacak van (kivéve baby specifikus dolgok) hogy magam sem enném meg.
Pépes kaja kicsi darabkákkal a köv. lépés. Ha van már fogacska rágjon sokat. Én almát, sajtot, répát, karalábét és baba kekszet adtam a kezébe leginkább. (+ kenyeret is) Eleinte (sokszor még ma sem) nem ette meg csak rágcsálta és összekent vele mindent Kép

pusz,
k.

cuiccolo
 
 

 
 

Köszi, de mikor kell elkezdeni a kicsi darabkákat?

Ja és turórudit is adhatok?

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Judit,

Én 6 hósan kezdtem, túró rudit nem adok viszont itt néhány kismama a csokit lebontja és megeszi a túró rúd meg megy a babynek.....Kép

cuiccolo
 
 


Még annyit, hogy a krémtúrót, hogy kell csinálni?

Köszi, köszi, köszi

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Én nem szervezném a talit, mert nem tudok pontosat mondani mikorra leszünk teljesen okésak, nehogy aztán én szervezem és pont mi nem megyünk...Kép

Márk tegnap (véletlenül) már 8 hós nestlét evett. Semmi kifogása nem volt a "darabos" ellen.Lecsúszott. (ez is)Kép
Az én tapasztalatom szerint a 8 hós üveges kaják olyan darabosak h 1 rizs szem van 1 cm[size=-2]3[/size] ételben...
sztem minél több foguk van annál jobban boldogulnak vele..(bár mondom engem meglepett h M. a 4 egész és 2 fél fogával megette.)
timili
 
 


Sziasztok!

Tali OkKép Kép Csak pontosítsunk!

Timi, Bencusnak hiába vannak fogai mindent nyel rágás nélkül szinte.

Pusz

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Hallo, kérem akkor feliratkozni:

Szabadtéri ill. zárt?

Én is benne vagyok belépö szét/összedobásában...csak találkozzunk már végre...

Idöpontnak a hét második felét javaslom, vagyis azt saccolom addigra már (csak) kikúráljuk magunkat.

1 Döntsük el kint vagy bent
2 Fentiek tudatában ki jön
3 Kinek mi jó.

El is kezdem:

Timili+MárkO: bent, megyünk, péntek (esetleg csüt.)
Cuicco:
Ed:
Zita:
Barbic:
Ytong:
Masodik:
Matt:
Lirian:
.....öö...öö..ki van még?...Jelentkezzetek be!
Macko:
timili
 
 


Sziasztok!

Akkor röviden: Benn, megyünk, és péntek, szombat, vasárnap nekünk nem jó.

Timili!

A múltkori Nasivines kérdésedre akartam már írni. Ha valamilyen gyógyszerről szeretnél megtudni információkat, akkor a következő oldalon keresgélhetsz: http://www.drinfo.eszcsm.hu/index.php?oldal=k_gyogyszer Ha véletlenül kinn kapnátok gyógyszert és olyat, ami itt nem olyan néven van, akkor hatóanyagra is lehet keresni.

Szép napot!

Zita
pzita
 
 


Timili+MárkO: bent, megyünk, péntek (esetleg csüt.)
Cuicco: bent, csütörtök (optimistán, hogy Márk meggyógyul)
Ed:
Zita: Benn, megyünk, és péntek, szombat, vasárnap nekünk nem jó
Barbic:
Ytong:
Masodik:
Matt:
Lirian:
.....öö...öö..ki van még?...Jelentkezzetek be!
Mackoo:

cuiccolo
 
 


sziasztok!

a hely nekünk mindegy, egyelőre az időpont is. az időpontok erre, vagy a következő hétre érvényesek?

ildi
matt07
 
 


Ildi,

erre a hétre...

K.

cuiccolo
 
 


Sziasztok!

Nem tudom már megint mi volt a nettel tegnap nem tudtam belépni.
Timili+MárkO: bent, megyünk, péntek (esetleg csüt.)
Cuicco: bent, csütörtök (optimistán, hogy Márk meggyógyul)
Ed:
Zita: Benn, megyünk, és péntek, szombat, vasárnap nekünk nem jó
Barbic:benn v. kinn mindegy péntek
Ytong:
Masodik:
Matt:
Lirian:

A barátnőmék beköltöztek egy albérletbe a Boráros térhez közel. Régi bérház, nagy terek. Ott ha lenne kedvetek tudnánk talizni és közel van ott egy zárt játszó is. Nálunk nagy munkák vannak festés, kertrendezés. Ha kész vagyunk itt is lehetünk.
Úgy látom a hétre ez elég reménytelen nem vonatkozna inkább a jövő hétre?
pusz
B.

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Jó reggelt,
Ez elég vicces minden elszállt amit beírtam tegnap ?!?
Helyszín: Campona Sárkányvár (nem Pán Péter) Időpont: Április 28. 15-17 óráig.
1 éves kor alatt ingyenes, de szétdobjuk az összes fizetendőt/család
Résztvevők eddig:
Timili+Márk
Cuicco+Marci
Zita+Csilla baba+Ádám+Réka
Barbic+Bence talán?
Ytong+Dorka
Mattildi+Ádám (nem tudom a nevét bocsi Kép)

Többiek????

cuiccolo
 
 


Sziasztok!

Nagyon sajnálom, mi nem megyünk holnap, hiába itt lesz a tali a szomszédban. Ilyen jó időben inkább kimegyünk a margitszigetre vagy bárhova, ahol jó a levegő. Úgy gondolom, ha ingyen lenne (ill. volt 1 éves korig), akkor sem vinném (vittem), főleg azért, mert nem szeretnék örök vitát Kincsővel, ha a camponába megyünk vásárolni. Addig jó, amíg nem tudja, mi van odabent. Hetente pedig nem tudok ezreket fizetni.

Ha legközelebb szabadtéri program lesz, akkor megyünk!
Pl: állatkert, mellette ott van a játszóház is, akinek ilyen igénye is lenne.

Érezzétek jól magatokat, majd legközelebb találkozunk!

Ed + az örökmozgó, szaladó Kincső

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Ed,

Sajnálom Kép Pedig Nektek kedvezve találtuk ki a Camponát és a pííínz osztást is Kép
Enyém gyereket én néha elviszem. Függőség még nem alakult ki a bevásárlóközpontokat továbbra is utálja Kép És a játszóházba sem kívánkozik be magától még a bartánőmébe sem, meg a szomszédba sem meg egyenlőre sehova sem de ha ott van igen jól érzi magát Kép

Margitsziget jól hangzik, nekünk később lesz aktuális. Nyáron vagy mondjuk amikor már megy...

Egyenlőre letettük a fűre és nem tetszik Neki, felemelt kézzel két könyéken közlekedik és ujjal piszkálja a füvet. A takarót meg túl melegnek találta és addig nyüszörgött amíg fel nem vettük róla. Leginkább a betonon kúszott. A térdét inkább nem fényképezem le.
Valaki tapasztalt ilyet???? Mi lesz így a tengerparton vagy addig kinövi???

Állatkerti bérlet mennyibe kerül? Csak évest lehet venni? A játszóház úgy olcsóbb, ugye?

Judit,

Hogy került kaki a vízbe? Miből folyt ki?
Mi helyszínt váltottunk mától az Orfiba járunk.

pusz,
K.

cuiccolo
 
 


Kriszta, köszi, bocsi, de Timi jól írta, én a játszótérre viszem, főleg, hogy 20 fokot+ napsütést mondanak.

Az állatkerti játszóház 800ft/óra, 6 hós kortól kell fizetni. Állatkerti belépővel féláron. Mi ott voltunk 2*, nekem az nagyon tetszik, sok-sok lehetőség van a gyerekeknek. De most oda sem viszem, mert ott is be vagyunk zárva!

Kincső egyre hisztisebb és okosabb. Ha kilépünk az ajtón, megy a lifthez, beengedem, kiszállunk és rögtön indul a kapu felé. Haza ue. Szóval már vigyáznom kell vele, hogy hova viszem, mert mindenre emlékszik. Pl ha megyünk Anyámékhoz, akkor már a kapuban vigyorog, mert tudja, hogy kivel fog találkozni.

Kincsi télen volt kb ennyi idős, de amikor szép idő volt, akkor letettem a földre mászni. Nálunk nem volt gond ebből, lehet, hogy azért, mert már tavaly nyáron is lekerült a földre.

mennem kell, felébredt.
edina

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Jó reggelt!
Akkor ez így most végleges?

Timili+Márk
Cuicco+Marci
Zita+Csilla baba+Ádám+Réka
Barbic+Bence talán?
Ytong+Dorka
Mattildi+Ádám (nem tudom a nevét bocsi )
Anikó+Nati

cuiccolo
 
 


sziasztok!

remélem ez most elmegy!

sajnos ma mégsem tudunk menni a talira, pontosabban nem érünk oda. tőlünk a campona legalább 2 óra babakocsival, és előtte be kell ugranunk a doki néninkhez, aki meg 2-től rendel. nem tudom mikorra fogunk végezni...KépKép

majd a követkzőre, ami remélem hozzánk is kicsit közelebb lesz.

ildi

ps.:a manócskánkat ádámnak hívják, jól emlékeztél cuiccoloKép.
matt07
 
 


Ildi,

Sajnálom Kép Esetleg érdemes összebeszélni vkivel kocsi ügyben. Pl: Anikót én viszem... A múltkor Edet Timi hozta stb...

Többiek????
Tényleg jelezzetek vissza mert ha mindenki lemondja akkor én sem autókázom át a Camponába....

K.

cuiccolo
 
 


Sziasztok Anyukák!

Akkor én most átkolbászolok ide ... SMAK-ban szült Anyukák topicba...

Mi április 16-án születtünk, kisfiúnk: DaniKép Szőnyi-Tünde párossalKép - nagyon klassz szülésünk volt és végül és nem utolsósorban Apuka is bent volt végig (mert volt 1-2 elbátortalanodás közben;)

Ahogy olvastam és látom , valószínűleg mi leszünk itt a legfiatalabbak ...és lehet hogy majd zaklatnálak benneteket mindenféle "már lejárt" dolgokkal.
Rögtön az első: nincs vkinek elfekvőben véletlenül apró babaruhája, 50-es méret.

Aprócskán jöttünk a világra, 2,60-al. Még az az 56-os cuccok is nagyok, most hétvégén beszereztünk a KenguruGoldban néhány 50-est, de nincs nagyon nekik sem. Szívesen kikölcsönözném... Előre is köszönöm!

Cserébe: egy pulykarecept - a jó múltkor pulykák repkedtek erre;)- nos ez nem babapulyka recept, de nagyon gyors és finom vendégváró vagy csak otthoni ebéd:

Bacon szeleteket fektess le a tepsi/sütőtál aljára, szórd meg feldarabolt pulykemellel, majd önts rá annyi tejszínt, hogy mindezt ellepje. Takard be fóliával, süsd puhára, majd a végén, ha még kívánod, szórd meg a tetejét reszelt sajttal és még 5 percre vissza (fólia nélkül) a sütőbe. Egyéb fűszer nem szükséges, mert a bacon megadja a módját.
(Én ezt egy kb. 25x20 edénykébe, 1/2 kg pulykával, 1 zacskó tejszínnel csinálom)

Jó étvágyat!
kisborA;o)
kisbora
 
 


KisborA,

Éljen, éljen üdv itt az "öregek" közt! Először is gratula Danihoz aki valóban a legifjabb a társaságban.
Nekünk volt sok 50-es ruhánk de mind német és az a magyar 56-osnak felel meg így nem lennél kisegítve :-(
Esetleg CundA (Ed, megint nem megy az and jel)ban nézzétek meg a kisebb méreteket. Vagy Pünkösdkor tud hozni a tesóm Nektek, de valszeg addigra már jó lesz az 56-os is Kép
Recept kipróbálásra kerül.

Kedves Tali "elsunnyogó" kismamákok,

Jó volt a tali még ha Ti nem is jöttetek sőt még csak egy visszajelzést sem érdemeltünk Kép Ha sértődős lennék most igen meg lennék bántva főleg azokkal szemben akik ezt most többedszerre játszották el......
Viszont nem vagyok sértődős Kép

K.

cuiccolo
 
 


Na remélem ez már elmegy, mert vasárnap óta próbálkozom napjában többször is de nem megy el az üzenet.
Szóval bocs, hogy nem mentünk, de fogorvoshoz kellett mennem 2-re, csak a babanet sza...ott, de már hétfőn visszajeleztem volna.

Kriszti,
a kaki, úszós pelusból folyt ki a kaki, de remélem nem ezért mentetek át, mert nem az oktatók és a helyszín a rossz, hanem a szülő, aki nem érti meg, hogy a helyszínen kapható fürdőgatya a megfelelő viselet a vízbe.

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Ja és az otthoni krémtúrónak mi a titka?
köszi

Meg persze ÜDV Kisbora&Dani a köreinkben.

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Köszönjük;)a szíveslátást!

Kriszti,
remélem pünkösdre már kicsi lesz az 50-es;) de azért nagyon KÖSZ az ajánlatot!
kisbora
 
 


Judit,

Túró+joghurt+gyümölcs+esetleg méz/cukor/van.cukor =TURMIX
Az enyém gyerek imádja!!!

K.

cuiccolo
 
 


Sziasztok!

Próbáltam jönni, de a Babanet nálam is folyton vacakol. Nagyon sajnálom, hogy nem tudtunk menni.Kép Ezer bocsi minden érintettől.
Hogy zajlott, hányan voltatok?
Holnap a tv2-n leszünk a Babaház c. műsor beszélgetős részében.
Jövő héten hozzánk jöhettek a kedd kivételével!Kép

Gratulálok Danihoz!Kép
Pusz

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Nézzétek mit találtam:
http://utazas.com/utazas/forum/forum.cgi/?action=cikkek&uticel=0&file=1078674987

Aki nem akar idegeskedni, gyerektelen emberek szűklátókörüségén ne nézze meg!
multiplusz
 
 


Kriszi,
köszi, még azt megmondanád, hogy te milyen jodát (joghurt) veszel?


Multi + mindenki a ki olvasta,
először is úúúútálom azokat a nagyokosságokat, amiket a gyerektelenek osztogatnak, főleg ha még azt hiszik magukról, hogy ők "szarták a spanyol viaszkot". Miért kéne nekünk lemaradni bizonyos dolgokról? Azért mert ők szűkltókörűek? Nem véletlenül találnak ki bababarát helyeket, és minden egyéb "okosságot" (pl:ételmelegítő, stb.), hanem azért, hogy ne kelljen egy csomó dologról lemaradnunk és, hogy még véletlenül se legyünk olyan szűklátókörűek mindt egyesek.
Szóval felháborítottak az olvasottak, de különösebben nem érdekel a véleményük.

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Hali,

Mi beleolvastunk Apával és válaszoltunk is a Multi által megadott címre.
Szerintem megismeritek az irományunkat a véleményemet pedig sejthetitek.

Zoo?

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Halihó,

Inkább no comment a Multi által küldött linkre. Saját és mások nyugalma érdekében Kép
Majális ötlet? Ki hova megy?

Ed,
Zoo???

K.

cuiccolo
 
 


Mi a nagyszülőnél töltjük a napot úgyhogy majd legközelebb.

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Köszi Barbic!

További szép vasárnap délutánt Mindenkinek!
kisborA
kisbora
 
 


Judit,

Én helyi bio-házi tejboltban kaphatót Kép Bár sztem. megteszi egy jobb minőségű natur joghurt is.

Ki merre majálisozott?
Mi végül a Ligetben és az Andrássy úton voltunk. Tömeg, tömeg, jó hangulat + pónigolás Marcinak Kép

K.

cuiccolo
 
 


Na a "múlt heti termés": túró ízlett, túrórudi belseje is, joda majd a köv. hónapban, most még nem merem, ja és a vajas kenyér egy kissebb szelet fele simán. Szóval jó az evőkéje a jánynak.

Jelenlegi állapot:
8 hó, 67 cm, 8790 g.
Néha elengedi a kezünket állás közben és megtartja 1-2 pillanatra az egyensúlyát. Ülésből kinyújtja a lábát, mintha fel akarna állni, de arra még nem jött rá, hogy hogyan egyenesedjen fel. Valamint kézenfogva "szalad", úgyhogy a derekunk már tacsra ment és még nincs vége. Ja és a legfontosabb 2 hete tud mászni.

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Sziasztok!
Én ugyan nem ebben a kórházban szültem,de azért remélem nem baj,ha belekottyantok-a dokim ide jött át,és jövök én is hamarosan utána.
Nem néztem meg még a címet,amit írtatok,csak gondolom,mi lehet benne,ezért írnám le saját tapasztalataimat.
Mindig is lázadó típus voltam,olyan,aki terhesen is vonzó akart maradni,aki szülés után nem hagyja el magát mártírkodva,stb.Ha a hátam közepén folyt a víz,akkor is rendbe hoztam a hajam és ha kellett a sminkem,és csak úgy mentem babakocsizni.A többi anyuka a lakótelepünkön úgy nézett rám,mint a véres rongyra,amiért adtam a külsőmre.Azt gondolták,hogy na,ennek a nőnek biztos mindent a férje csinál,ez meg csak fodrászhoz jár...Holott én egyedül neveltem akkor a fiamat,egy fizetésből kellett megélnünk,de úgy csináltam,hogy ide is-oda is jusson.Mert azzal,hogy szültünk és anyucikká váltunk,még nem szűntünk meg nőnek lenni.A fiamat mindig mindenhová magammal vittem,sokan néztek is,hogy miért nem "akasztom" az anyukámra..
1 éves volt,mikor elmentünk-már megtehettük-Várgesztesre,ott pancsoltunk egy hétvégét,a volt osztálytársaimmal,és egyáltalán nem okozott gondot a kisfiam.Onnan szinte egyből utaztunk Korfura,babaúszósokkal.Az a sok pici a gépen..Oda kijöttek a hugaim,a barátaink is,és az egy hét alatt végignéztük a kolostorokat,a várakat,hajókáztunk,éttermekben ettünk,hegyet másztunk.Mindezt a fiammal.Majdnem 3 évig szopott,addig én nem mentem el éjszakázni sehová,erről lemondtam,mert ő csak cicivel aludt el,és kellett neki akkor is,ha fölébredt éjjel.Nem hiányzott a dizsi,a mozit meg megoldottam napközben.És ő is jött velem moziba,mert nagyon jó mesefilmeket adtak akkor,ő pedig végigülte-pedig igazi elevenség.
3 évesen mulattunk éjjel Lagzi Lajcsinál,Velencén körhintáztunk hajnal 2-ig,és együtt durmoltunk másnap délig.Kimentünk újra Korfura,egy karaoke bárban dizsiztünk egész éjjel.Én,a párom,és a kisfiam.Élvezte,és mikor 2-kor elfáradt,akkor hazamociztunk.Mert motorral közlekedtünk,rajta a kis bukósisak,és vagánykodtunk a görög éjszakában.Jött velünk bárhová mentünk,koncertekre is,és meglett az eredménye:most 6 éves,rendkívül intelligens,érzelmes,vagány ördögfióka,zselés kis hajjal,és nagyon közeli kapcsolatban vagyunk,érzi a biztonságot,és mindent meg tudok vele beszélni.A lányom most 1 éves,már ő is túlvan egy-két kiruccanáson.
Úgy gondolom,hogy aki még nem szült,annak fogalma sincs dolgokról.Szinte mindent meg lehet csinálni egy gyermek mellett is,ugyanazokat a programokat-sőt,egy gyermek még színesíti is azt.És ha dizsire vágyom,azt is meg tudom oldani.Szerintem csak akarni kell,és bevállalni,ezek a programok nagyon jók gyerekekkel is.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Lányok!

Ti mikor vittétek ki levegőzni a gyerkőcötöket először???

Olyan szép idő van és meleg, és Dani 17 napos;)

köszi, kisborA
kisbora
 
 


Kisbora,
Nyugodtan vidd ki 2 evés között ebben a gyönyörű időben! Mi 18 naposan márc 15én vittük ki a ligetbe Kincsit, persze csak a 2 szopi között, nem egész napra. Szépen lassan szoktasd hozzá a levegőhöz, hogy nyáron tudjatok hosszabb időre is menni. Amúgy gratula a bébihez!

Edina

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Kisbora,

Mivel nálunk (M. jun.2-án született) végig nyitva volt az ablak a Schöpfiben is, otthon is viszont túl meleg sem volt így én is nagyon hamar (kb. 2 hetesen) már vittem "sétálni". Szóval fokozatosan pici időkre már viheted. Azt hiszem mi 15 perccel kezdtünk.

k.

cuiccolo
 
 


Edina, Kriszti,

KÖSZIKép

ki is akasztom rögtön a függőágyat az erkélyreKép és belógatjuk magunkat 1-2 perc erejéigKép... majd aztán szépen lassan a kertben is megnézzük a virágokatKép

kisborA
kisbora
 
 


Kisbora,

én november végén szültem és két hét múlva, azaz dec. közepe tájékán mi már vittük a csemetét sétálni. valójában nem is szokattam a lakásban, és először kb. 15 percig voltunk lenn. szóval nyugodtan viheted már ebben a gyönyörű időben!

képzeljétek! tegnap voltunk babaúszáson az almássy téren. nagy csalódás volt...Kép sajnos a fiam a vízbemenetelkor már elkezdett sírni, s 5 perc után már mi sem bírtuk tovább, bementünk a szaunába melegedni. mire kijöttünk (pedig nem voltunk benn sokáig!) már véget ért a foglalkozás. most nagyon elbátortalanodtam, nem tudom menjünk-e a következőre. azt hiszem a víz hidegebb volt, mint 29-30 fok, ez volt az oka a sírásnak. bár itthon szoktattuk már a hideg vízhez (kb.33-34 fokosban fürdettük, a végén egy kis hideget még engedve a lábához) de nem tetszett neki. amint kijöttünk és bementünk melegedni minden ok volt.
azt hiszem még kipróbáljuk a gézengúz alapítványnál is, oda már jártunk kádasúszásra, csak ennek az a hátránya, hogy apuci csak a partról nézheti. de úgy emlékszem ott melegebb a víz.
de nemcsak ezért nem tetszett (bár biztos másképp látnám, ha a gyerkőc élvezte volna!). már az öltöző sem volt túl bizalomgerjesztő, ahol öt percig kerestem egy "talpalattnyi" helyet, ahol átöltözhetünk. aztán az oktató sem figyelt arra, hogy milyen korú babák vannak ott, miket lehet velük csinálni már. (pl. ez én fiam még nem ül, de a bemelegítő feladatokban nagyon sok volt olyan, amit ülve kellett volna csinálni. persze mi valami félig ülő, félig fekvő - áthidaló pózban csináltuk, de az oktató ezzel egyáltalán nem foglalkozott). ahogy sokminden mással sem. azt hiszem, erre szokták azt mondani, hogy a mennyiség a minőség rovására ment.

egyébként a majálist mi is az andrássy úton, meg a hidak környékén töltöttük, kismanó nagyon élvezte a forgatagot, közben viszont nagyon elfáradt, többször bealudt a kenguruban. aztán a nap fénypontjaként lementünk a dunapartra halat enni. ahol szintén nem voltak jó tapasztalataink.Kép hosszas szemlélődés után sikerült kifognunk egy olyan asztalt, amely körül nemdohányzók ültek. gondoltuk mi azt naivan, hogy gyorsan bekapjuk a halacskánkat sült krumplival, és már ott sem vagyunk, de mikor épp már az első kóstolgatások után igazán élvezni kezdtük volna a hely "feelingjét" (még az sem zavart, hogy épp akkor kezdett rá a helyi zenekar), mellénk telepedett egy pipás társaság, és épp az orrunk alá fújta. azt sem zavarta őket, hogy mi eszünk és egy pici baba is van velünk. ádi nagyon jól érezte magát, hangosan sikongatott - ami sajnos rögtön eszembe jutatta a fentebb említett oldalt (amit így utólag már bánok, hogy elolvastam ) - így, hogy legalább mi ne zavarjuk őket, félig megevett halunkat összecsomagolva, hazajöttünk. összességében azonban kárpótolt mindenért az idő, a nagy séta és a duna-parti jó levegő!

mindenkinek további szép napot!

ildi
matt07
 
 


A kertet ne is említsd.... Kép
Enyém Marcell még mindig hülyét kap a fűtől, bár virágot már hozott nekem Kép
Mostanság a legjobb babysitter a fű közepén található polifoam mert onnan tuti nem merészkedik le. Mi lesz így velünk nyáron???!!?
Tavaly mi is letettük a fűre, de 3-4 hósan ugye még tök mindegy volt, hogy hol heverészik...

K.

cuiccolo
 
 


Ildi,

Jó volt a beszámoló Kép Én már nem vagyok szégyenlős, tuti megkértem volna Õket, hogy a pipázást kicsit távolabb vagy később folytassák és -lévén optimista - úgy gondolom talán még elnézést is kértek volna. :-)
Sőt, mostanság a játszótéren is rászólok a padborogató és csúszdán felfelé mászogató tizenévesekre... Nem is vagyok nagy kedvenc de mindig szótfogadnak. A többi kismama meg magában duzzog, na ez nem tesz jót az egészségnek így én kedvesen de határozottan kiadom....

Mi is úszunk, viszont M. egy vizicsirkeeeeee. Imádja, kurjongat, csapkod. Eleinte mi idomítás nélküli usziba jártunk ami egyszerű vízhezszoktatásról szólt, múlt hét óta viszont az Orfi hidroterápiás csoportjába viszem. Ez legalább hasznos is, Lakatos Kati (hidroterápia atyja azaz anyja ) tartja. Apa van Vele a medencében én meg a parton fuldoklom a melegtől. A víz 33 fokos és a levegő is nagyon meleg, párás. A feladatok olyanok,mint a szenzo-motoros tornán, az öltöző mondjuk nem bababarát de rutinos mamáknak ez már nem okoz gondot Kép A víz sárgás színű, gondolom vmi. gyógy fajta és utána nagyon sima M. bőre tőle még zuhanyzás után is.
Az óra 45 perc és 1000 (!!!) forintba kerül.

K.

cuiccolo
 
 


cuiccolo,

az orfiba kik járhatnak, és mikortól? kell oda valami beutaló? meg tudnád adni a telefonszámot?

ildi
matt07
 
 


Ildi,

Írj egy emil címet és küldök mindent. Bárki járhat amúgy....

K.

cuiccolo
 
 


Szia Ildi (Matt07)

a XI.ker-ben a Rubin Hotelben is van egy babauszoda (Dayka Gábor u.) és állítólag azt a medencét csak babáknak és mamáknak tartják fenn, árakat nem tudok...

A Mom parkben is van , de azt nem ajánlom, mert én a kismama vizibaletten is mindig majd ki fagytam (mondjuk fázós tipus vagyok;)

üdv, kisborA
kisbora
 
 


Mi jártunk a Rubinba,10.000 egy hónapra,össz.4 alkalom-kissé drága szerintem.Ugyanaz a tanfolyam tulaja,aki az Almássy téren.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!

Kriszti,majális nálunk is jól sikerült. Felültem Bencével egy kisvonatra, borzalmas volt, tök szédültem. Bence persze imádta, sírt mikor levettem. A pónigolás az micsoda?Kép
Nagyon jól nevelt, rendes gyerek a Marci, hogy visz virágot az anyukájának!Kép Csak így tovább!
Bence már ad puszit az apukájának, nekem eddig a napig pedig csak pofont.

Judit, csak mászik akkor Dorka!Kép
Változatlanul nagyon ügyi!
Súlyra akkor már ő sem hizik olyan sokat, nem?

Timi, nagyon eltűntél, mi van veletek?

Kisbora, a levegőztetés szerintem is már jöhet. A védőnő nekem anno azt mondta hogy fokozatosan.
Nálunk nagy izgalomba( fáradságban, aggódásban és persze örömben) telt az első időszak. Milyen baba
Dani? Emlékszem olyan jó volt követni, hogy már hány napos, hetes... Most meg ki kellett számolnom, hogy 14 hónapos.Kép

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


szia Barbi Kép

Puszit M. is ad persze nálunk is leginkább apának...
Nálunk a hintával is ez van, sír ha kiveszem Kép

KisborA,

Írj tényleg hogy megy a szopi, milyen az első időszak??

Timi,
Itthon van már egy ideje azaz volt mert ma utazik vissza és itt nem igazán megy Neki a net. Jól vannak, Márk nagyon ügyes. Mindent eszik, áll, kapaszkodva lépeget nem is tudom mit írjak..... ARANYOS!!!

Judit,
Éljen a mászás!!!

K.

cuiccolo
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?