Új privát üzeneted érkezett!

Matt küldök mailt.
timili
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a gratulációkat.

Kriszta, én nem tudok tanácsot adni, mert a hippet az ára miatt nem vettem. Én ált főzöcskéztem vagy olcsóbb bébikaját vettem. Most pedig azt eszi, amit mi - vagyis husi, gyümi, danonino, túrórudi.
De kérdem én, mi nem mérgező??? Még a levegő is azKép Én nem idegesítem magam ezen, sőt, nem is törődök vele. Azt esszük és isszuk, ami jólesik. Úgyis mindig kitalálnak valamit. Minden hónapban van valami, amire rámondják, hogy vacak, aztán kiderül hogy mégsem. Szóval kinek van igaza?

Barbi, én még egyetlen műsort sem láttam, mindig van valami program és csak este jut eszembe, hogy "na már megint volt".

Itt van néhány fotó a telelésrőlKép:
http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=8785

Most lépek, mert amíg alszik a lány, addig rendet kell raknom a lakásban.
Edina

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Kriszta,

teljes mértékben egyetértek Ed-el Hipp ügyben.
Mert ha teszem azt, megveszed a "friss" zöldséget-gyümölcsöt abban ugyanannyi mérgező anyag van a különböző permetezőszerek jóvoltából. Mindíg ezt csinálják, mindíg kitalálnak valamit, de ki tudja, hogy nem egy "rendes" konkurens cég kezdte ki a többieket?


Csajszik mikor lehet elkezdeni adni a gyereknek túró, sajt, stb. egy éves kora után mint a tejet?
Na nem mintha sietetném, mert még csak most kezdtünk el rendesen enni.

Köszi

KépKép
KépKép
ytong
 
 

 
 

Judit, hamarabb lehet nekik adni, de valaki kivárja az 1 évet. Én 8 hósan kezdtem el. De majd megkeresem a táblicskut, amiben ezek megtalálhatók. Próbáltam volna nem adni a joghurtból, túrórudiból!

Lemegyünk, hátha tudom tolni a babakocsit.
Edina

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Már megint mindenki össze-vissza riadozik és fél információkat terjeszt...

Figyelem! HIPP NEM tartalmaz semi-carbazid-ot (az akár rákkeltö, akár nem) csak részt vett a tesztben. Alete (Nestlé) böl is csak a "krumpli kukoricával és bio csirkével".
A hipp fenti krumlpiskukoricáscsirke kajája ugyan 2-EHA-(etilhexansav) tartalmú fedövel volt lezárva, DE már azóta a gyártók szerint lecseréltékezeket a fedöket és azóta úgy gyártják!

Ugyhogy para leállítva!
Ha valakinek még kétségei vannak: www.stiftungwarentest.de 2EURért lehívhatók az eredmények. Letölteni nem lehet, igy nem is tudom idemásolni.
A témához csak annyit még Ytong: a fenti tesztcég ill. a magazinja FÜGGETLEN! Kizárólag a felhasználók ból/ért "élnek".

Ezzel a hétvégi társadalmi munkát letudtam.Tsók!
timili
 
 


Sziasztok!

Timi, milyen rendes vki a társadalmi munkával!Kép

Judit, én is korábban adtam yoghurtot,sajtot.

Bence ma 1 éves!!!!
Kép
Barbi& Egyéves Bence

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


A tüzijáték teljesen elvarázsolta!
Kép

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


1. sz. megállapítás: Bence szép.
2. sz. megállapítás: tiszta anyja! Kép
3. sz. megállapítás: boldog első szülinapot!Kép

(Hogy telik az idő, Iván is pár nap mulva 8 hónapos...)
alice_cs
 
 


Bencének nagyon sok boldogságot születésnapja alk.

Timi,
köszi a pontosítást, csak azt akartam kifejezni, hogy nem értek egyet és nyugodtan adom a gyereknek a Hipp-et.

Ed, köszi, megnéztem a kimamás naptár végén van táblicsku és 8-9 hónaptól írják, hogy lehet adni túró, joghurt, sajt.

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Barbic, a 2. képen nagyon helyes mindenki! (Az elsön nem tetszik a rózsaszín torta, de a többi résztvevö mind jó. Viszont irigylem a szép, vékony karodat...öszintén...én sosem voltam ilyen típus és mindenkit bámulok akinek szép vékony felsökarja van....Kép)


Bencének is jár egy:

Kép
BOLDOG SZÜLINAPOT BENEDEK!


Mik voltak az ajándékok?
timili
 
 


Barbic, mennyi is most kg/cm-ben?

És akkor én is csak egy éves korára vegyek bébitaxit?
Dorka már 6 hónaposan megy rajta...
timili
 
 


Isten éltessen drága BENEDEK!

Hipp ügyben nem parázom tovább. (köszi Timi:-)))

Ed, Judit,

Főzőcske nálunk is megy, de primőrt és nem idény zöldséget, gyümölcsöt ilyenkor nem adok. Amúgy általában biopiac vagy falusi motyót kutyulok. (egy kis zacskóval távoztam a múlt héten és fizettem hatezerakármennyit :-(()Így az enyém gyerek már elég régen eszik házi túrót, joghurtot, kefírt, kecskesajtos és így tovább.

Timi,
Van bébitaxink legközelebb kipróbáljátok és eldöntöd,hogy kell e ez Nektek....

MÁS:
most érkeztünk meg Alsópáhok-Kölpingből majd később leírom a tapasztalatokat. (elájulva nem vagyok, Judit: tényleg pizza + makaróni a gyerekkaja)

pusz,
K

cuiccolo
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a köszöntéseket átadtam az illetékesnek!Kép

Tényleg nagyon repül az idő, olyan közelinek tűnik, hogy születtek a babák.

Timi, a rózsaszín torta nekem se tetszett, csak apa nem rendelte meg időben a kedvenc cukinkból és látatlanba rendeltem a közelből telefonon. De mindegy mert ízlett neki!Kép
Nem azért mondom, de láttalak élőben így nem hiszek nincs vékony kéz dologban!Kép
Szülinapra játékokat kapott: távírányítós autót(amivel apa játszikKép),építő kockákat, formabedobálós dínót, mozdonyt, játék szintetizátort, lego hajót,poharas építős játékot, meg rucikat. Most legalább egy ideig remélem ellesz az új játékokkal. Az eddigieket a csigán és a búgócsigán kivül már nagyon unta.

Kriszti, nagyon várom a beszámolót!!! Megnéztem a képeket és nagyon jó kis helynek tűnt mi is szeretnénk menni.

Kriszti, Judit szóval már taxiztok. Lehet, hogy tényleg korábban adnom kellett volna, de karácsonyra vették neki az anyósomék.

Judit Benedek most 77cm és 10kiló 20dkg kaja előtt.Kép Az utóbbi 5 hónapban csak 20dkg-t hízott havonként.
Dorka biztos husibb lesz!Kép

Tegnap itt aludtak anyósomék így elmentünk egy szülinapi buliba. Hazafelé 1.30kor mondtam, hogy tuti Bencével a karján találjuk a családot. És lőn!Kép Már fél órája sétáltak vele. Péntek óta volt itt a rokonság és a felfordulás jól átálította szegényemet. Minden nap csak 1x aludt és éjjel is sokszor felsír.Kép

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Barbi,

bocs nem én kérdeztem, a méreteiteket, ha nem Timili. Egyébként való igaz, Dorci husibb lesz, bár az utóbbi másfél hóban 10 dkg-ot hízott, de mi már most vagyunk 67 cm-ek és 8180 g-ok, és még mi lesz fél év múlva.

Ja és félreértés van, mert nekünk nincs bébitaxink, csak rugós hintánk.(szerintem Dorka még nem érett meg rá)

Kriszti ti mennyi idősek vagytok?

Nálink fejlemények:
Dorka elkezdte első lépéseit megtenni kézen fogva, bár még sokat gondolkodik rajta (tudom hogy hihetetlen, de nem mi erőltetjük, folyamatosan próbálja magát felhúzni állásba, leugrik a kanapéról stb.)
Valamint a mászás kezdődő jeleit mutatjuk, de nem a megszokott módon, mert az egyik lába mindíg maga alatt marad és mi nem "kutyáztunk".
És (persze és-el nem kezdünk modatot, de nézzétek el) majdnem vizszintesből felül )kidpárnámra rádől és onnan felül.
Hát ennyi, bocs a dicsekedésért, de olyan nehéz kibírni, mert olyan büszke vagyok rá, meg persze kicsit tartok is attól, hogy ez jó e, hogy mindent ilyen korán csinál, de hát csak tudja mi a jó neki.

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Judit,

Marci 9 hónapos és semmilyen cirkuszi mutatványra nem képes :-) 1 hónapja volt 73cm. és 7700g.
2 foga van, kúszik kommandós üzemmódban, kutyázni most kezd, stabilan ülni szintén és állásról még szó sincs. Buksi-buksira dugja a fejét, pá-pát int, puszit is küld néha, megmutatja hogy ugat a kutya.
Érdeklődő, eleven, figyelmes partizán. Imádja a zenét, verseket és a társaságot. Jövő héttől járunk baba dúdolóba meg tipegő körbe.
Hétvégén először "úszott" medencében és kicsit sem félt sőt imádta.

Sztem. Dorka átlagnál ügyesebb kislány. Mindent szabad Neki amire önállóan képes. Üljön ha fel tudja húzni magát, álljon, lépegessen ha ezt egyedül teszi. Erőltetni nem szabad de ezt úgysem teszitek.
Szóval Gratula Hozzá!

Barbi,
Emlékszel, hogy tavaly 5-én esett a hó. Te a szülőszobából én meg az intenzvről néztem :-)
Sajna lemaradtam a szombati műsorról, mikor lesztek ismét?
Ölben hurcibálás? Azt nálunk is nagyon tudják a nagyik...

puszi,
K.

cuiccolo
 
 


Ed,

Kincső továbbra is nagy kedvencem. Igen jók a képek :-) Kis fürtös......

K

cuiccolo
 
 


Kriszti,

és a házi túró, joda? Azt hogy?

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Ytong, nem tudom miért értettem ugy h Dorka már taxizik...

Cuicco, a pá-pá meg a buksi, (kutya utánzás pláne) nem mutatványok??? Mikor ott voltam utoljára még deledölt az ülésbe, azóta meg már stabilan ül? Ezek NEKED nem elegek?
Mark most nem hozott semmi ujat..1-2 lépés mászásban, kb. egy hete megint elöjött a berregés, de mostmár nagyon komolyan,erösen, söt a kis kezeit is úgy tekergeti mintha a motor gázát húzná,nagyon vicces...
Ma héjaban sült krumplit majszolt, tegnap elött sütöben párolt cukkinicsíkot, padlizsánt eszegetett/kenegetett. Harapja a cicit (sajna), de az arcommal is tud berregni, ha mellé fekszem a szönyegen és rám mászik...ha közel vagyok a 4kézlábból kézzel rámtelepszik. Lehet a jövö 7en megpróbálom a joghurtos hippeket...

ELkezdtem ´"fogyózni". Sok fehérje, kevesebb szénhidrát (brokkoli, spentót, saláta formájában) no cukor, no tejtermék..helyette napi egy óra canga, kis súlyok a fitnessben amig anyukám itt van és vigyáz a haramiára.
timili
 
 


Judit,

Sajt belereszelve bármilyen főzelékbe vagy kézbe rágcsálni (2 foggal még nem annyira megy) kekszike helyett.
Túró, joghurt: fagyi gyümölccsel összeturmixolva. Vagy almával vagy bio banánnal.

Timi,
Na ja.... :-)))

pusz,
K.

cuiccolo
 
 


SEGíTSÉG!!!!

Gyerek betöltött 7 hónapos kora óta (múlt kedd) nem alszik rendesen éjszaka! Többször kel,mint eddig valaha, cicin bealszik,de mikor visszatenném az ágyába(mint eddig) nem hajlandó tovább aludni.
A nappali penzuma igy az eddigi 1,5 óráról 3ra plusz 45 percre nött.
Micsinyáljak?
timili
 
 


Timi,

Úgy tűnik mindenki tanácstalan én meg mit is mondjak :-)))

Enyém mostanság alszik. Lehet, hogy kinövik??

pusz,
K.

cuiccolo
 
 


Timili,

nálunk sem jobb a helyzet, tegnap éjjel 11-kor kelt fel és 4-ig kukorékolt (úgy sikerült elaltatni, hogy kivittem az erkélyre) Brühühühühü.

Aha, fagyimegmiegymás. Ezzel azt hiszem még várunk.

Tali?

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Ytong, asszem cuicco fagyasztott gyümölcsre gondolt, nem magnumra...Kép

Sajna, éjszakai kelés folyamatos...

Cuicco, mikorra?

Na, ezért szeretek itt élni! Mert itt érzem h fontos vagyok (még ha bevándorló is)...
Szombati mailemre hipp és alete (nestle) ma mindkettö küldött választ...értitek?
A felhasználó itt FONTOS! Nem kirázzák belölünk a lóvét, mondván "úgyis megveszi, mert ez van", hanem tudják h belölem élnek....
Magyar hipp még 2 hét után sem mozgatja fülebotját sem...azóta meg elfelejtettem a loginomat a freemailen...

Tali nekem ok! De nemtom mikor..:o)...megyek haza.

Mai eredmény:
igen vonzó mandulás zacskó 3 "lépésre" ösztönözte Markdedet.
Mama meg is ajándékozta egy szép pulcsival, pólóval, pizsivel meg cipövel...játékot holnap veszünk.
timili
 
 


Timi,

Te ismered a mi evés-alvás kálváriánkat :-)))) Mondjuk 2 hónapon belül, jó???
Mark gondolta mutat vmt. a mamának ha már ennyit utazott érte :-)) Hajrá FIÚK!!!!!

Judit,

Igen fagyasztott gyümölccsel (persze felengedés után) turmixolom vagy friss banánnal, almával.
Mondjuk banánból én csak a biopiacost használom még az íze is más.

Barbi,

Kolpingről röviden: apartmann jó, tágas. Zuhanyzó van pici fürdőszobában, kiskád állvánnyal. (Bencét hogy fürdetnéd?)
Kb. 10 éves utazóágy faroslemezzel az alján szétesett matraccal amit első szóra kicseréltek egy használható matracra. Étteremben 3 pontos (csak) etetőszékek, előkék vannak. A gyermekmenü sztem. teljesen felejtős, legalábbis 1 év alattiaknak. Mildi bébiétel és tejpép van + pizza és milánói gombával. Az a gyerkőc aki eszi már a felnőtt ételeket turmixolás nélkül nem hal éhen. A reggeli bőséges, a vacsora is de igen rossz, ízetlen volt múlt hétvégén. Pénteken ehetetlen, szombaton már jobb.
Az italokat külön kell fizetni.
Gyermekprogram: minden elmaradt ami minket érdekelt volna ezt megtudtuk amikor elbumliztunk a helyszínre. (babaúszás, zeneovi)
Gyermekmegőrző (ovi) van egy ovónénivel és jó játékokkal. A szülők természetesen nincsenek tekintettel más gyermekére és simán beadják taknyos csemetéiket :-(((
Uszoda: 1 gyermekmedence van és nagyon rozsdás az alja, szülők belemennek. Csapvízzel van feltöltve senki nem tudta megmondani mivel fertőtlenítik.
Fitness, szauna, gőz jó, felnőtt medence kevésbé. A jobb dolgok szabadtéren találhatók.
Ami engem nagyon felháborított: az István ház nincs közvetlen összeköttetésben az uszodával, étteremmel így mindenért Marcit overállba kellett dugni majd vetkőztetni, ismét öltöztetni. Ez bababarát???
Összegezve: mi soha többet nem megyünk. (mindezért 67.000et fizettünk) Apa szerint az jár külföldre aki nem tudja megfizetni a magyar árakat...
Több magyar szállodában voltunk ami nem hirdeti magát bababarátnak és gyönyörű fa kiságyat kaptunk, kádas fürdőszobát és örültek, hogy végre látnak egy babát és extrán kedvesek voltak velünk.
A babacuccok is jobb állapotúak voltak mert nem volt aki leharcolja :-)))
Ez csak az én szubjektív véleményem, nagyobb gyerekkel, nyáron és más házakban még jó is lehet. De sztem. ez az ár ezért a szolgáltatásért sok.

K.

cuiccolo
 
 


Sziasztok!

Kriszta, hízik a májam, hihihi. Köszi.

Alvás: nekünk is jöhetne valami jótanács, mert gyakran ébredünk éjszaka. Pedig már elmúlt 1 éves. Én is várom a csodátKép

Tali: nekünk ok, már várjuk. Jó lenne már látni az ügyes, izgő-mozgó bébiket!

Kincs 1 éves adatai: 9600g (fogyott 20 dkgt 1 hó alatt, vagy rosszul mértékKép), 76 cm.

Lépek takarítani,
Edina

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Hali,

ismeri valaki a Süti, süti pogácsát?

Kriszti,

írsz enkem egy-két helyet ahol voltatok és a normális kategóriába tartozik?
Előre is köszi.

J

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Süti süti pogácsát anyának apának (Kisbencének) magának!

Még jövök!
Puszi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Sziasztok!

Kriszti, köszi szépen ez teljeskörű volt!Kép Pedig az oldaluk szimpatikus. Ezek alapján úgy döntöttünk nem megyünk. Csatlakozom Judithoz:más címeket légyszi!!!!Kép
Úgy látszik azt az 5-ét nem felejtjük el!Kép Nagyon furcsa!
A múltkori Babaházas forgatást kihagytuk, de a jövő héttől ismét aktív résztvevők leszünk.Kép

Timi, hogy bírod hogy nem eszel tejtermékeket? Azt hittem a tejföl, túró nem hizlal.
Alvásra sajna nekem sincs ötletetem. Azt hallottam, hogy mikor beindulnak a nagymozgások, akkor jelentkenek az ébredések, de kifogást mindig lehet mondani és ki tudja mi a valós ok!

Judit, szerintem is ügyesebb Dorka az átlagnál, büszkélkedj vele nyugodtan.KépAz éjszakai fennlét kemény lehetett!

Ed, ezek a mérések sosem pontosak.Kép

TALIBAN MI IS BENNE VAGYUNK!!!!


Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Ugy´látszik nem ment el....

Még egyszer, elöröl:

Cuicco, rezüméd kiváló -> Kolping egy nagy sz@.

Én most lapozom az itteni neckermant...idén már nincs indok miért nelegyen ffi vitorlás "tábor"...mallorca...csak most csajok is mennek gyerekestül...csak hotelba, plázsra..
Messzebb nincs kedvem repülni, ami meg még érdekel, az nem babának való...(nyugi, nem tájföldröl álmodomKép)
Apropó, tájföl, vagyis tejföl:

Barbic, eléggé nem bírom, de:
a.) csak egy hét (még 4 nap)
b.) már elöbújt a derekam...ugyan nem a régi darazsas, de megteszi
Túró nem hizlal, ha zsírszegény(az is ugyan tart. ~10gr zsirt pro 100gr.) és magában eszed... tejföl meg ugye min. 12%-os

Ytong, csatlakozom, Dorka átlagon felüli mocorgo. Nagyon ügyes kiscsaj...
Én azért sokat hagynám a padlón (na jó jácccószönyegen) kapaszkodók nélkül...biztos Te is...már 3. helyen olvasom h a mászás mennyivel komplexebb, és h fejleszti az agyat, idegpályákat...OK, ha állni akar ne fogd le...
Kaja?
timili
 
 


Jaj, Cuicco, még egy: esernyö kocsi téren mit találtál? Ahogy egyre közelít a rokongyerek jövetele, egyre jobban ragaszkodom a babakocsimhoz...Kép bár igaz, nehéz mint a dög...ct.05 jó, könnyebb, de azáltal pont nem olyan jól tartó a háttámlája...nem tudom...

Matt? Masodik? Mackoooo? (és ezek csak az M-betüsök...)hol vagytok?
timili
 
 


Sziasztok!
Nagy-nagy gratula a szuletesnaposoknak!!
megjottunk, volt eso is, szel is, meg sok nap is. (A szel annyira, hgy a santorinin toltott idot mg kellett egy nappal hoszabbitani, emrt nem tudott felszállni a gép. Nem nagyon bántam, bar igy nem jutott ido a nemzeti muzeumra ahenban. A szalloda szuper volt. Turistak csak mi voltunk a szigeten, meg egy kinai csoport...Ez most komoly!!Szoval nm volt zsufi, es a gorogok nagyon aranyosak, persze iden meg biztos nem lett csomoruk a a hozzank hasnlo fenykepezo tarsasagbol. Persze a boltok sem, meg semmi nem volt nyitva, ettermeket is csak hosszas keresgeles utan talaltunk, az viszont a helyiek altal is jovahagyott, egesz evben altaluk is latogatott volt.
Cuicco, sajnalom a kOlpingos tapaszatlatot.

hipp: Mi azt ettuk par honapig, meg nestlet. Hippbol a gyumolcsoket, esesseget, desszertet, a nestlebeol a "főeteleket" --boven egy eves kora utan is, persze akkor mar a mi tanyerunkrol is kapott. Husilevesbol zoldsegeket, csirkecombikat. A hippet mi nagyon szerettuk. Foleg az afonyasat. Fura, hogy pont tegnap, amikor hazaertunk, a lanyom kivett a szekrenybol egy NAGYON regi hipp uveget--csak veletlen, hogy ott volt--, elovette a muynyag kanalat, amit mar egy eve nem hasznal, felmaszott a szekere, kerte az eloket, es kozolte, hogy most "hami"-t fog enni. Afonyas hipp volt, szerencsere meg nem jart le.
nekem a gyerekorvos mondta, hogy barmilyet adhatok neki, de sargarepasbol csak hippet javasol, a nitrat miatt. abban tuti nincs sok, a tobbiben mar talaltak.

Ejszakai alvas:hat ahhoz tudok tippet adni, ha a szopi miatt kel fel rendszeresen. A lanyom is abszolute függő volt, meg most is emlekszik ra. tobb, mint ket eves koraig szoptattam, persez az utolso honapokban mar csak minden masnap, harmadnap, amikor eszebe jutott. ket eves kora elott minden nap. 9 honapos volt, amikor mast is elkezdett enni. (hippet) Miutan kb 6-7 hósan ataludta az ejszekat, 8-9 honaposan (!) visszaszokott az ejszakai evesre. Persze miutan mar egyszer ataluta--meg en is--, nem nagyon akartam, hogy felebredezgessen, en voltam egyre faradtabb. Szoval egyszeruen helyet csereltunk a parommal, es nem en ebredtem fel mellette, hanem o. En akkor leptem kozbe, amikor ot eltolta, es engem kert, de elso korben o vette fel. (ez akor mukodik, ha meg egy szobaban van veletekKép) Eloszor nagyon ellenkezett, visitott, sirt, ellokott magatol engem is, nem tudta, hogy fejezze ki az elkeseredettseget, aztn beleszokott. Persze felkeltunk vele par napon at, amit kert, mindent megcsinaltunk, pl felpercenkent adogattuk egymasnak, mert nem tudta, most hol a jobb, de tejcit nem kapott. helyette kinalam vizzel, meg gyumolcslevel. Elmagyaraztam neki, hogy reggel lesz, kozben sok-sok puszit adtam enki, azt hajtogattam, mennyire szeretem. Nehez megallni, hogy ne adj neki, plane, hogy tudod, hogy akkor par perc mulva elalszik, igy meg akar feloraig is babusgatni kell az ejszaka kozepen. De ha mar csk azrt kelt fel, mert megszokta, hogy akkor jon a kaja, az nekem nem volt tul nyero.
Szoval igy ukodott.
A "csak ugy, en mar ebren vagyok, es nem szamit, hogy ejjel ketto van" nalunk nem volt. Persze, amikor felkelt, minden hajcihot melloztuk, lampagyujtas szinte sosem solt a szopihoz, csendben maradtunk, csak egy-ket szo, hogy igen, itt vagyok, aztan alvas. Ejszaka a pelenkat sem csereltem sosem, amikor telerakta, akkor sem. --ezen ne rokonyodjetek meg. Amikor meg csak "tejes" volt, egyaltalan nem csipte ki a popsijat.
Hat jo hosszu volt megint.
Puszi mindenkinek, meg valamit este az alvasrol irok, eszembe jutott, most megyek vervetelre.
M
masodik
 
 


Nem tudom kit érdekel, de hétfő óta 4999 forintért lehet a KIKÁban (volt Domussal szemben) esernyőkocsit kapni...
Ötpontos, ám nincsen napernyő meg efféle rajta...
alice_cs
 
 


Sziasztok!

A Schöpf-Méreibe vitték be barátnőmet a mai napon, és meg is császározták kora délután. Az érdekelne, hogy mikor lehet majd őt látogatni? Ha jól tudom az első 24 órában nem nagyon lehet menni császár után, de hogyan van ez ebben a kórházban? Egyébként van valami előírt látogatási idő?
Remélem tudtok segíteni!
Köszi

Dorka

Kép
szdorka
 
 


Timi,

kaja megy ha van kedve napi 2x (a menny. változó 30-70 ml között), de van amikor csak szopik, meg nehéz eltalálni, mert az evés és alvás napirend szerint megy, de a szopi nem és ha evés előtt szopott 1 órával akkor vagy nem eszik, vagy csak keveset, de hát majd kialakul, a szoptatást meg nem akarom szabályozni.
Lehet, hogy a mászás komplexebb, de hát én sem tudtam mászni, hanem rögötön járni kezdtem 7 hósan felálltam és spuri.

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Szudorka,

Jogok + stb. szóval látogatási idő a nap 24 órájában (fizetős szobában legalábbis)van az emberkék lelkiismeretére bízva.
Én nagyon kedvelem a barátnőim de egy nappal csaszi után, hááááát :-))

Barbi, Judit: Összeszedem a prosikat és írok pontos elérhetőséget. 2 jó tapasztalat Győr és a debreceni aquaticum volt.

Timi,
Jó, hogy Te fogysz én meg csak tekerek :-)
2 napja viszont semmit nem eszem, tegnap 38,1 volt a hőm semmi más bajom nincs. Apa üzleti úton Amsterdamban hétfőtől, majd pénteken jön. Kivagyooook.
Ja a yahoo meg nem enged be :-(((

Második,

Jók az ötletek mi is itattunk vizet, higított tápszert, de Marci koma addig ordított amíg rendes étek nem került a bendőjébe. Viszont Ő ugye már régen tápszeres :-(((
Görögök: imádom Őket meg az országot is

Alice,

Köszi a tippet én ma beszereztem egyet. Sajna nem kemény a háttámla, nem dönthető az ülés, nem bolyong a kerék és nem oly könnyű így irányítani. VISZONT fel tudok vele szállni a buszra, befér a kocsiba és könnyű.

Timi,
Kikában most van CT 0,5. 24.900 HUF. Nekem gyönyörű (de én elfogult Chiccos vagyok) viszont esernyőnek kicsit monstrum, nem is olyan könnyű (gyengéknek,mint én)de szuper a háttámla, kerekek, magasság, lábzsák, napfénytető stb.....
Ausztriában is most akciós 99 EUR.
Ha nem válik be ez az 1.0-ás verzió megvesszük :-))

pusz,
K.

cuiccolo
 
 


Timili,

ne haragudj, de bele kell, hogy szójak, mielőtt megbánod tetteidet. Én a te helyedben nagyon meggondolnám ezt a babakocsi ügyet. Szerintem a tiéd nagyon profi és ha terveztek második gyereket, akkor lehet, hogy másképp kéne megoldani ezt a odaadom-veszekmásikat dolgot.

Nekünk a 2002 mid van és tuti nem cserélném le max. a 1.0-ra (igaz akkor a férjem kivágna).

KépKép
KépKép
ytong
 
 


fogyókura? meséljetek rám fér.

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Ytong, már megígértem, szép kis kártyát is kaptak róla az esküvöre...egyre jobban sajnálom´én is, de szó ami szó nehéz mint a dög...a 0.5 meg a ponee-hoz képes.
Tervezünk másikat...csak nem tudjuk mikor...Kép de nem az elövetkezendö 2 évben az tuti...hacsak nem véletlen...
Akkor meg már biztos lesz másik amiért lelkendezhetek...
Még tanakodom azért.
Most megint sír, megyek...pá
timili
 
 


Ja, ez más felállás. De igazad van, biztos akkor is lesz olyan amiért lelkendezhetsz.

Gyerekek HELP. Tegnap este elaludt 8-kor, 9-kor kelés utána fél óránként vissza az ágyába, de öt perc után felébredt, 11-kor már a miénkbe, de ott sem volt jó, jött az ordítás (én nem akarok aludni) és éjjel 2-ig kukori, majd sírva elaludt az ölemben. Most akkor?
Én ezt nem bírom, hulla vagyok,ha még 1-2 órás lenne a dolog akkor rendben, de hát még nappal sem bír ki alvás nélkül ennyi időt (5 óra).

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Cuiccolo!

Köszi a választ! Én nem érzem annyira korainak hogy 1 nap után bemegyek, de talán nálunk baráti körben ez nem gond. Szerintem az lenne a gond, ha nem mennék be...
Másik barátnőmnél szülés után 4 órával már ott voltam, azért mert ő mondta, hogy menjek.

Remélem sikerül bejutnom!

Dorka

Kép
szdorka
 
 


Ytong! hajjaj, azert remelem, neha alszol es nem zombikent kovalyogsz a lakasban.

http://www.keepkidshealthy.com/parenting_tips/sleep/
Ez az oldal angolul "beszél" - nem tudom, így segít-e-, de vannak benne jo tanacsok, meg linkek a lap aljan.

Estig megnezem a "Great Ormond Street New Baby and Child Care Book"-ot, mint mond, ha mar sajat kutfobol nem tudok okostojas lenni.
Azert irtam le a cimet, mert ez a konyv szerintem szuper, 0-5 éves korig egy csomó kérdésre ad választ. Mo-on sajna nem kapni de külföldön igen. Mi Angliabol hozattuk.
Szerintem kitartas, elobb utobb ugyis faradt lesz, es aludni fog. Akkor ki ne hagyd az alkalmat, es te is aludj.
masodik
 
 


Ytong, hasonló a probléma. Egy bö hete. Tegnap este megint 3X keltünk. à 40 perc szopi után sikerült visszatenni...

Esernyö kocsi: tegnap óta azon agyalok, mi lenne, ha csak egy olyan kis "filléres" vackot vennék? Végül is a wc-re is kocsival járok...esetleg egy két bevásárláskor lenne rá szükségem ugy egy-max. 2 órára. Kicsit félek a jövö téltöl, mert nemtom másfél évesen milyen mozgékony(ak) (lesz/nek)...mennyire fog "stabil, massziv" sportkocsi kelleni. Mert ugye én úgy tervezem, amikor kidöl és már nem bírja a strapát, uzsgyi haza és alvás...nem tervezek hosszas shoppingokat, ülve-alva sétákat stb...mert ugye azért VAGYOK itthon, és nem dolgozom, h rendes napirend szerint tudjon létezni.

Masodik Te hogy vagy ezzel a sportkocsi témával? Amikortól elindult a nagylány mire és mennyit használtátok a mit...?

Cuicco, szted?
Zita? Kérdés mint fent.
timili
 
 


Cuicco, Ytong, meg akit még érdekel:
Haveréknál ez most a menö hely. Valszeg ha legközelebb hazamegyünk 2 napra átugrunk lecsekkolni, tehát még nem tapasztalat, de királyságosnak néz ki:
http://www.sonnentherme.at/index.php
beszél magyarul is!
timili
 
 


Sziasztok!

Vagyogatunk, éjszakai kelések, szopi, sírás, minden, ami egy gyeden levő anyukának kell.

Kincső dél óta alszik az erkélyenKép

esernyőkocsi: én is tervzetem, hogy veszek, de ami olcsóbb (cirka 5e ft), az vacak. Nekem aránylag könnyű a kocsim (11kg Kincs nélkül), amivel még tudok bkvzni. Csak sok helyet foglal a kocsi csomagtartójában.

Timili, szerintem érdemes venni egy könnyebbet, ami dönthető, stb...
Itthon lehet kapni egy olcsóbb, de szerintem jobb modellt:
BeBeGo babakocsi
http://www.babaruhabolt.hu/index.php?maintype=5&size=0&mit=menu

Fogyi: nem akaraterőm nincs a koplaláshozKép A heti 2 óra uszoda meg kevésKép

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Hahó,
nekünk peg perego milano kocsink van, amit NAGYON kihasználtunk, abban aludt kint a teraszon, amig elfert benne hosszaban, valamint ha elaludt barhol, rögtön vízszintesre tettük, es tok jo volt, hogy nem kell amiatt rohanni, hogy o most alszik. sajna 10 kilo felett van a kocsi maga, igy tomegkozlekedni vele nem lehet, de setakat tenni vele szuper. A kiskocsit egy eves koraban vettük, hogy ha utazunk, legyen mit strapalni. Mi Maclaren-t vettunk, az is jol birja, szuper konnyű, (esővédővel egyutt kb 4,5-5 kilo), viszont kcsi a bevasarlotere, taskat pedig nem lehet a tolójára tenni, mert ha kiveszed a gyereket, a taska sulya eldonti a kocsit.. ez a kis suly hatranya, sztem minden kissúlyú kocsira igaz. VISZONT nagyon konnyu vele buszra, vonatra, villlamosra stb felszallni, es kisebb dolgok elfernek alatta a kosarban. nem 5000 huf, de szerintem megeri az arat. Mi több, mint egy evig nagyon kihasznaltuk, es meg mindig tok jo allapotban van. (Ha jol emlekszem, a brendonban lattuk 20-25000 körül, mi usa-ban vettük, itt akkor meg nem volt)
Sztem, ha autozol sokfelé, akkor nem nagyon téma a kocsi suúlya, ha tömegközlekedsz, akkor igen. Ha külföldre repgepezel, akkor is, mert pl. a francia legits. beleszamitja --legalabbis ket eve igen--a csomagod sulyaba a gyerekkocsi súlyat!! Ezeket erdemes figyelni, mi onnan haza 200!! EUR sulybuntit fizettunk a pegperego miatt (na jo, meg amiket meg ott vettunk a learazasokon, mindennek volt sulya, de a kiskocsival nem lett volna akkora a problema).
Mi úgy terveztuk, hogy amig a kocsik birjak, hasznaljuk oket, es nem biztos, hogy minden gyerekkel ujabbat akarunk venni. (bar a vadiuj kocsik gyonyorűek!) Ezert is valasztottunk strapabiro kocsikat. (bar a peg P-t vinni kell szervizbe). A kiskocsit 1- 2 1/2 eves kora kozott nagyon sokat hasznalta.

Most, hogy ket es fel elmult, mar nem nagyon hasznaléjuk a gyerekkocsit, benne van az autoban, de szinte soha nem vesszuk ki. --Ja, arra, hogy a csomagokat beletegyuk a boltban, es azt toljuk, arra igenKép) Ez persze sztem azert is van, mert mar nem alszik delutan. ha meg aludna, akor abba tennem bele, es ott tok jol elvan, kicsit az is donthető. Persze nem minden delutan kell abban aludni, de ha egyszer- egyszer egy heten elofordul, attol meg nyugodt lehetsz, es nem kell hazamenni, hogy normalis napirendje legyen.Kép
Ja, es miutan meglett a kiskocsi, a nagyot elo sem vettuk. majd a picinek, amikor abban kell aludnia, meg setaltatni.
hat ennyi
masodik
 
 


Fárdtsági szint: nem érzem, hogy fárad lennék, de valszeg az vagyok, mert sikeresen kidobtam a krumplihámozót a szemétbe. He-he-he.

KépKép
KépKép
ytong
 
 


A mai fejlemények, gyerek kézenfogva elindult felém (anyu fogta).Persze ő meglepődött, és mondta, hogy alig fogja, merthogy nem hitte el nekem, hogy nem én eröltetem.
Csak azért írom ezt le, mert ha nem látnám én se hinném el.

Na megpróbálok aludni, remélem ma jó éjszakánk lesz.

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Judit,

Dorka nem semmi!

Ed,

Nem rossz az a kocsi legalábbis így kép alapján jobb, mint a Kikás. Mindegy kipróbáljuk azt :-)))

Alvás,
Marci sem az alvás hőse. (meg az evésé sem) Én már annyit kűzdöttem e témában, hogy most kihagyom :-((
Viszont van egy Aludj jól vagy vmi. ilyesmi című könyv és állítólag elég jó. Olyasmiket tanácsol, mint amit Második írt.

Mi ma védőnőnél jártunk Marci 74,5 cm. és 8115 gramm.
Hétfőn megyünk egy dévényis gyógytornászhoz, kíváncsi vagyok mi lesz a véleménye a nagyfiúról. Telefonban elég antipatikusnak tűnt de állítólag nagyon sokan vannak Nála így nincs ideje csevegni. Majd kiderül.....

Második,

Mikor születik a pici? Fiú lesz vagy lány?

Mackoo,

Kontroll eredménye? Minden rendben?

Kriszti

cuiccolo
 
 


Masodik, köszi.

Ytong, az államat összeszedtem a földröl. Kislány elött sapka LE!

Ed,kocsi tetszik, megvesszük!

Cuicco, Aludj jól, Gyermekem! Jövö hétvégén átviszem. Én kisgyerekes barátnömtöl azt kaptam a szüléskor...Kép

Matt, mi legyen a rugival?
timili
 
 


Sziasztok,

nem tudjátok véletlenül, hogy hol lehet kapni termo overallt?

Nálunk ismerősöknek megvolt a könyv, csinálták is pár hónapig, aztán a vége a velük alvás volt (mígnem vettek a gyereknek másféléves korában egy nem rácsos gyerekágyat) azóta a külön alvással nincs gond, de a nehezen elalvás nem változott. Szerintem ez gyerek függő, meg persze, hogy mikor kezded el szoktatni. Én próbáltam pár hétig a Dorkát az alvásoknál letenni, de mindíg alvásba ordította magát, nagyon gáz hallgatni a szívem szakadt meg, a végén már előre féltem az alvásoknál és ahogy az ágy felé mentünk már sírt? Inkább úgy döntöttem nem kínzom segítek neki elaludni, majd a másodiknál jobban csináljuk.

KépKép
KépKép
ytong
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?