Új privát üzeneted érkezett!

Timi,

igaz.

Nyakig kaka nálunk rendszeres kb. 2 naponta (2 hós kora óta). De indulás előtti csak egy alakalommal, de 2x a kocsiba rakás közben.

Kriszti tényleg helyes a fiú!

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Aszonta az uram tegyem közzé mivel foglalja el magát a 6 hónapos gyerekünk fél óráig csendben egyedül úgy h semmi sincs a kezében, hátha mások is tudják hasznosítani...hát tessék:
Kép
Ha nem a kamerába néz akkor a pillnagókat bámulja!

Ezen a képen látható legjobban: 3 kínai filléres pillangó (kirakatdíszítésböl visszamaradt) van vékony (átlátszó gumi cérna) lycraszállal a levélre felvarrva. Vigyázat, damillal NE próbálkozzatok!
Ha néha arra járok észrevétlenül fújok egyet a levegöbe, akkor ezek elkezdenek "repkedni".
Jó barkácsolást, akinek megtetszett...
Matt07, mellesleg a mi Micimacis karuszelünk így néz ki.
timili
 
 


Timili
nagyon jó ez a leveles lepke ötlet, csak nálunk ez nem jó, mert van baldahinünk és ha már rendes ágya lesz a kisasszonynak akkor akarunk venni ilyen levelet.
J

KépKép
KépKép
ytong
 
 

 
 

Yt, persze a leányzónak baldachin dukál, de képzeld el a fiam egy habos-babos alatt...mintha csipkés zoknit adnék rá Kép(mellesleg kaptunk már egy olyat is)
MIvel azonban 2 otthonunk van, az is szándék volt h vmivel "egységessé" tegyem az alvóhelyet, ne kavarodjon meg, bárhol is ébred. Ez kinálkozott a legolcsóbb megoldásnak...
Hogy álltok almával ill. más "hozzátáppal"?

Én holnap megpróbálom a sárgarépát...aztán meg lehet h lassan a husikát is...almával pulyka vagy csikin nem olyan rossz, vagy?

Szép Álmokat!

Jaj, tudja véletlenül vki ez honnan van, mi a cime?
" sátoralól Kikiáltó szét néz:
Itt látható a nagyhírü büvész!
A lábával...(nem tom micsinál)
A kezével citerázik
A szemével gurgulázik
....
A szájával vacsorázik."

Meg ha már itt tartunk, ismeri valaki a kiskakas gyémánt félkrajcárját enyhén versesen?

"kukuriku Törökcsászár,
gazdagodsz a szegény jussán?
Kukuriku milyen szégyen
Hogy a néped meghal éhen
te meg hízol, hasad dagad..."

Kellene a teljes...

Köszi, puszi
timili
 
 


Timi,

Márko sem semmi, nagyon meggyömöszölném :-))) (azok a combik) És micsoda csodás fekhely, pillangókkal :-))

Az elsőt mintha Halász Judit zenésítette volna meg (du. meghallgatom a kazikat, hátha), a másodiknak ezt a variációját én nem ismerem :-((

K.

cuiccolo
 
 


Hú, Timi, ez nem semmi! Csodaszép baba, csodás környezetben! Jó a forgóka! Néztem a babaapróban, azt hiszem ott veszek.
Köszi a tippeket mindenkinek!

ildi
matt07
 
 


Timili!
A vers Weores Sandor verse, "A vásár" a címe, ha jol tom. Mindenesetre a Bóbita c. könyvben benn van!
Jó verselést!
Udv,
Masodik
masodik
 
 


Masodik, na szeva! Sízés? Hol voltál eddig?
Bóbita (is) megvan, de csak a Cini-cini muzsika van kéznél...abban nem volt.Kedvencem most: Sóspe-rec, az indián (cini-cini, 172.o.)(Elötte évekig: Arany János A tudós macskája)

Cuicco, Neked mint nagy IKEA (s más) turistának a levél nem lehet nagy meglepetés! Kicsit bicepszes összerakni, de csak kicsit...

Matt07, már utaltam rá itthon h keres vki ilyet és mi lenne ha továbbadnánk, de a férj ellenkezett h:-Azt még szeretjüüük!
Vigyázni a következöre kell (bár sztem csak "házilag"gyártott ágynál) a rács távolságnak (lemértem) max. 7 cm nek szabad lennie (a 6,5 még jobb) különben nem illeszthetö rá elég fixre, mint pl. nálunk...amióta nem csak nézegeti hanem ráncigálja és eszegeti is a Kispocok a pagonylakókat, gyakran magára rántja. Az egészet. Álványostul!És sztem nem csak azért mert 10 kg és baromi erös...KépTegnap a férj ezt a problémát egy ellenfadarabbal oldotta meg. Egy fözökanalam bántjaKép De mindegy, BIZTONSÁG mindenek felett!

Egész nap csavarogtunk...aludt a kocsiban, én meg vártam és öriztem az álmát (a belváros kellös közepén, a legdrágább parkolási zónában!!! Egy babysitter olcsóbb lett volnaKép) aztán újabb komoly díjért szopizott is. A némely nerces,puccos müncheni dáma teljes megrökönyödésére.
timili
 
 


timi,

Bóbitában Weöres Sándor verse....

pusz,
K.

cuiccolo
 
 


Bocsi most látom már írták. Storno.....

cuiccolo
 
 


Sziasztok,
Az elobb irtam hosszut, es gombnyomasra eltunt!...
Mindenesetre a sieles rovidebbre sikerült, a nagylányom tudőgyulladast kapott, :-(((39 feletti laz 5 ejszakan keresztul, most doktor bacsi injekciót ad neki minden nap. Szerencsére ma jobban van, mult ejjel nem kellet lazat sem csillapitani. (az a elotti napokon csak a vizesruhara regalt, alazcsillapitot mintha be se adtam volna neki. nagyon rossz volt.

Semmeringen egyebkent vegig esett a ho. szankoztunk, meg a sizest is kiprobaltuk (en is egyszer). persze atan akkora ho lett, hogy a szallodaban levo gyakori sizok se mentek fel, mert volt egy nap, amikor nem tudtak eltakaritani a palyakat. (negativ: ahol ezeknek az embereknek eladak a palya aljan a felvonoberletet aznapra, nem hiszem, hogy nem tudtak errol. Mindenesetre egy simerosunknek, egy csaladnak 75EUR volt egy napra a berlete, miutan felerve lattak mi a helyzet, probaltak reklamalni, nem lehetett).
Na, nem akartam ennyire negativ lenni, a lenyeg hgy a lanyom jobban van, es a hely szep volt. Szerintem megyunk meg.

legyetek jok
Udv,
Masodik
masodik
 
 


Sziasztok!

Ildi, milyen volt a szalagavató? Hogy bírták otthon a srácok?

Lányok, nagyon szépek a babák!

Kriszti, sajna csizmát még nem vettem, de lassan nem érdekel. Nem találom az igazit. AMi tetszik, az pici vagy nagy.Kép
Usziban járok rendesen, persze ha apa ittohn van Kincsivel. Jót tesz a vizimozgás, főleg, hogy nem fáj estére a derekam.

Néhány új produkció:
*Már tudja hajtani a bébitaxit, néha sikerül a kormányzás is. Ha nekimegy valaminek és nem tud továbbmenni, akkor kéri, hogy segítsek rajta.
*Ha megtalálja a fésűjét, akkor megfésüli magát és engem is.
*Felmászott a polcra, retteghetekKép
*a játékok közül kiválogatja a legot és azokkal játszik.

Masodik, jobbulást a leányzónak!

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Ed,

Nem is írok semmit, olyan ügyi ez a kiscsajszi:-)))
Még akkor is ha nem lett új csizmácskája...

Felbuzdulva Timin leírom a mi kedvencünket:
Mackó bácsi megsebesült, a fatörzsön kesereg,
tüske ment tenyerembe segítsetek gyerekek,
Nem kellett ám 2X szólni máris ott van MARCIKA,
Kezében a mentőláda, valóságos patika.
Kiszedte a rózsatüskét, kötést tett rá ügyesen.
Meglátjátok jövő nyárra nem látszik a helye sem.

Timi,
Anyósom ismeri a törökcsászárt majd elküldöm mailben. (ha eszébe jut az egész:-))

pusz,
K.

cuiccolo
 
 


Cuicco, nagyon jó kis versike, nem ismertem.
Többiek? Lehet csatlakozni! Vagy nyissak rá új topicot?
timili
 
 


Sziasztok,

Timili,
itt találsz Weöres Sándor verseket:
http://mek.oszk.hu/01100/01126/01126.htm
A lepkés ötlet meg mint mondtam nekünk nagyon bejött, a levéllel már régórta szemezek én is (amióta a Dorci még hírbe sem volt, talán még tervbe sem)

Ed,
nagyon ügyes a lányzó, csak így tovább.

Második,
mihamarabb gyógyuljatok meg!!! Küldök neki egy macit, hogy gyorsabban menjen:
Kép

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Sziasztok!

Kriszta, a fiacskád is hamarosan 1 éves lesz, ne aggódj, neked is hasonló dolgokban lesz részed.Kép

Én ezeket a verseket, mondókákat találtam:
http://www.csucsposta.hu/setti/KEDVENC/kedvenc.htm

Jó szórakozást és éjszakát!
Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!
Koszi a jokivansagokat, meg a macit, nagyon aramyos! Hatnak! Most mar naponta csak egy lazcsillapito kell, es eszik is a kisholgy.
A szurinál tegnap picit sirt (eddig nem), de belátja, hogy kell, es boszen adogatja a maciknak ő is az ures fecskendovel.
Mindenkinek nagyon szep napos, babázós, sétálós napot kívánok!
(Szerintem ma már mi is kimerészkedunk negyed orára)
Második
masodik
 
 


Ed,

Nem fogod elhinni, a babaszobán vki. olyan horror cumit szeretne venni amit Te tettél föl régebben :-)))

K.

cuiccolo
 
 


Kriszta, láttam én is a hirdetést. Csodálkoztam is.

Nálunk hiszti van. Éjszaka, nappal, mindig. jön a 7.,8. fogacska. Szerencsére elaludt az erkélyen, remélem nyugi lesz 2ig.

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Mattildi, köszi a bókot a kiccsávó nevében, bár én erre aképre nem mondanám h csodaszép...söt, én a csodaszép gyereket egyébként, naturban is másképp képzelem el...sztem az én gyerekem egyáltalán nem egy olyan szép gyerek...sztem inkább...nem is tudom...jófej, vagy vmi ilyesmi...egy csodaszép gyerek pl sztem nem is az amira azt irják "újságban szerepel" mert manapság beleraknak néha olyan pofákat...hogy ihaj... de pl.hétfön a városban begyüjtöttem mértéktelenül drága divatcégek gyerekruháról készült katalógusát (és itt most csak a felsö 10.000- által megengedhetö árakra gondoljatok, BÈBIkabát 400 EURért)Na ott aztán tényleg gyönyörü gyerekek vannak...egyet kivéve...az a legkisebbik...

Jóéjt!

tornautánfáradt.hu
timili
 
 


Óh, írtam egy jó hosszút és most nem látom!!!:-(:-(
persze közben felébredt a szentem, és lehet, hogy valami rossz gombot nyomtam nagy sietségem közepette! Nagy mindegy, ha újra elalszik, újraírom.
ildi
matt07
 
 


De most szépen elnézegeti a kis kezét, akkor most megpróbálkozom!

Timi,
akkor megnyugodtam, mert én sem látok minden kisbabát szépnek. (Mert ugye azt mondják, hogy a kisbabák, és a menyasszonyok mind szépek!) De nekem Márkod ebben a megvilágításban bejött! (De lehet, hogy csak a háttér teszi:-))

Én gyakran kérdezem a férjemet, hogy a mi csemeténk valóban olyan szép-e, amilyennek én látom, vagy a szülői szem csal? (Egyébként szerintem hasonlít a Babylove-os melltartóbetét dobozán lévő kisbabára! Tehát akár újságba is bekerülhetneKép! Ha ügyes leszek teszek fel róla egy képet!)

Ed,
a szalagavató felemásra sikeredett. Csak a szalagtűző részén voltam ott, én is kaptam egy szalagot, mint volt ofő. A szünetekben meg a gyerekes kolléganőimmel beszélgettem, persze miről: babamasszázs, babaúszás, neked mikortól csinálta ezt, vagy azt, stb. Úgy látom egyelőre csak ebben a témában tudok élni, csak ez a babadolog érdekel.
Apa meg Ádi felemásan viselték a távollétet. A szopival nem lett volna gond, mert a gyerkőc, ha lekötik folyamatosan a figyelmét, szinte elfeledkezik az evésről (most is 4 órát kibírt!), de az alvással gondok voltak. Ugyanis nem hajlandó, csak rajtam elaludni, vagy szopiközben. Ha álmos azt ügyesen jelzi némi nyöszörgéssel, de, ha berakom a kiságyba, akkor sírni kezd. Az altatási technika a következő: kb. 5 perc dajkálás (értsd:járkálok vele a lakásban, néha dúdolok, énekelek neki, kicsit ringatom) utána elalszik, majd további 10 perc alvás a mellkasomon, majd a kiságy. Nem akarom sírni hagni, de azt sem szeretném, hogy csak velem tudjon elaludni. Most 10 hetesek múltunk, szerintetek mikortól szoktassam "drasztikusabb" eszközökkel a kiságyba? Egyébként ébren nagyon jól elvan benne (bár a forgónk csak a jövőhéten lesz meg), de a lámpát, meg az ágyvédő figuráit, no meg a kezét, hosszasan nézegeti.

Van még egy parám! Ádi nagyon nyugodt, jó kisbaba, de a buksiját még nem tartja. Hason nagyon ügyesen emeli (akár percekig is, egyébként hason alszik), de, ha hátról felhúzom a kezénél fogva, akkor leereszti hátra a fejecskéjét. Szerintetek lépjek az ügyben, vagy ráér még? A doktor néninkkel csak három hét múlva találkozunk.

Ma fogunk először tömegközlekedni a városban babakocsival. kíváncsi leszek!!
Ed, amikor ti csavarogtatok, hogy oldottátok ezt meg?

ildi
Bocs ezt most nincs időm átnézni!
matt07
 
 


Sziasztok!

Zűrös hetünk volt, remélem mától már könnyebb lesz!

Judit, utólag is boldog névnapot kívánok Dorkának!Kép Tetszett az ajándéka és nagyon szép a hintában!Kép

Kriszti, mi is a budaörsibe járunk, az van közel.Kép Szerdán voltunk a Kika játszórészében, ott is voltak golyók.Kép Bence össze-vissza dobálta őket meg csapkodott köztük.Kép
Marcid irtó sokat változott, kész nagyfiú.Kép
És milyen jóképű!Kép

Timi, én még nem láttam ilyen levelet meg pillangót, de szívesen csinálnék én is Bencének! A levelet, hpgy csináltad?
Nem értek egyet Márkoddal kapcsolatban szerintem szép babaKép

Ildi, én sem vagyok annyiraKép elfogult anya. Kb. 2 hónapos korától gondolom, hogy nagyon szépKép. De szoktam látni, nem olyan szép babákat is. A sírni hagyásról: az elején én egyáltalán nem hagytam és úgy gondoltam lelketlenség hagyni. Aztán volt olyan mikor annyira elfáradt, hogy nem tudott elaludni, akkor hagytam, és pár perc alatt elaludt.Ma pl. nem hagytam-nem aludt-most teljesen kifordult a napirendjéből- nem eszik-sír. Szóval ma is kellett volna hagynom, valószínű jobbat tettem volna vele. Éjszaka már Bence egyedül alszik el, leteszem a kiságyába és ennyi. A Kismama szerint leki sérült lesz, de ez szerintem hülyeség.
A fejtartás: lehet, hogy még nem jött rá, hogy ülésbe akarod húzni és azt gondolja ez játék. Ha hason tartja szerintem nincs baj. De majd a dokitok ugyis látja.

Itt az én szépségem.Kép
Kép

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Matt07,sztem is ha hason tartja, akkor jó az...esetleg ha neked mégsem tetszik, akkor járkálj vele (ha már úgyis sétálsz) repülötartásban, hason fogva...így tudja tréningezni a nyakizmait (szólt az aerobictréner:o))

Barbic, a levél az ikeából való. Darabokban van (mint a szimbola) és (ugyanugy mint a szimbolát) össze kell rakni....hihihi...Kép[size=-2]sajnálom egyszerüen imádom a Jenöt[/size]

Benedek: Ezt a fotózkodás nekem komolyan végig kell csinálnom?-ilyen pofa...enyhén kétkedö az arckifejezése...és ö olyan fazon (sztem) akin tökre látni,milyen lesz 20 év mulva...
Cool adidas csuka után vmi ujabb-coolabb beszerzés?Kép
timili
 
 


MILUPÁT tessék balról levenni,mert állandóan a fincsi vaniliás tejpapikra gondolok...
timili
 
 


Kriszti,

köszönjük szépen a jókívánságokat. És nem baj, hogy elfogult vagy van rá okod csinos a "fiatalember" és micsoda szemek...

Timi,
bár én "férfiakra" nem szoktam azt mondani, hogy szép, de szerintem Márk nagyon helyes, de mivel már elígérted ezért nem nagyon erőszakoskodtam.

Én is láttam már csúnyácsaka, nagyon csúnya babákat, de hát mindenkinek a sajátja a legszebb és ez így a természetes. Bár én azért a lányomon kívül ismerek még gyönyörű babákokat. Pl tisztába vagyok azzal is, hogy az én lányom sem tetszhet mindenkinek sőtt... a lényeg az, hogy mi szeretjük.

Ildi,
a fejnemtartás miatt szerintem sem kell aggódni, ha hason szépen tartja, akkor nem lehet gond, de azért ha majd jön a dokinéni akkor kérdezz rá.
Altatás ügyben én altatom a Dorkát és szerintem az, hogy magától aludjon el, nem szoktatás vagy nevelés, hanem GYEREK függő.

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Zita hanyagol minket, hozzánk már be sem néz csak a másik Schöpfibe.
MEG VAGYUNK SÉRTŐDVE én legalábbis!!!Kép

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Sziasztok!

Legyen itt három kép az én "szépségemről", Ádiról!

Kép

ildi
matt07
 
 


Sziasztok!
Szépek a gyerekek!
Hosszút irtam, altatásról. Bocsi.
Timi! Mi is megyünk levelet venni hetvegen. MI csak neha ikeazunk - bár én szeretem, de olyan messze van - , most fogunk. a levelet mar regota nezem, de valahogy nem tudtam elképzelni. A képen viszont jol néz ki. (Biztos a gyerek tesziKép)

Igazabol az altatashoz szeretnék hozzaszolni. (Mivel en nem sofis, hanem mavos vagyok, sofis csak leszek, ezert nem akarok mindig belekontérkodni a témátokba.) Ez viszont olyan, ami engem is NAGYON-NAGYON érintett, sőt, a ket es fel eves lanyom esetében ma is téma "a hogyan alszunk el".
Matt! Elég hosszúnak tűnhet, ahogy altatod, de szerintem egy kicsi babánál teljesen normális, hogy akkor érzi magát teljes biztonságban az alváshoz, ha vele vagy, ringatod, stb. Ez később (par, 4-5) honap mulva esetleg változni fog. Most pl, és bocs, hgy ekkorát ugrok, a ket es fel evesemmel meg lehet beszélni, hogy mami fáradt, most nem nagyon szeretne végig itt lenni, ezért egy kicsit maradj csondben az ágyadan, en is itt leszek nem messze. És csondben maard, es esetleg elalszik. aztan egyre többször. (mi meg csak az esetleg-mél tartunk).
Ha le akarod szoktatni, meg lehet próbálni, de szerintem ne csináld hirtelen. Arről is ugyanugy kell majd elválasztani, mint ahogy a tejről szokás, vagy majd ő választja el magát. lépésről lépésre. Egyik par napig ne setalj, az öledben ringasd, utána pl. ülj le mellé az ágyra, fogd a kezét, utána ne fogd a kezét, de ülj mellé. Működik! velünk 6 hónapos koráig egy ágyban aludt, és igy is megszkta a sajátját. Trauma szerintem nem volt.
Illetve egyszer,a mikor a barátnőim unszolására hagytam sirni. TUTI tippként jött, hogy csak háriom éjszaka sirás, és utána mivel már tudja, mi történik, nincs értlme a sírásnak, alszik, ha ágyba teszem. Pár ismerősömnél működött nálunk nem. Tenyleg elaludt a sirastól, de felig ulve-állva, kapaszkodva kisrács mellett esett
le a feje a fáradtságtól, és erre azonnal felébredt, es ordított ujra. Igy ment kb 1 órán keresztül. Azóta sem bocsátottam meg magamnak. Ilyen kicsik nem tudják, most mi van, ha sir és nem mész be hozzá. Ők tényleg azt hiszik, hogy akkor most már nem fogsz jonni. Itt pár percről van szó, nem arról, hogy azonnal ugorj a lakás másik végéből, de zerintem ne hagyd azért sírni, hogy majd attol elalszik. (Meg a nagyoknál is előfordul ilyen, - hogy most nem tudjak, mi van - ez egyébként most tudatosult bennem, amikor elutaztunk, es a nagylány cuccait betettuk a kocsiba, ot a végére hagytuk, minek üljon beszíjazva benne, es kint az ajtoban várta, amig kiviszunk mindent. Mire harmadszor fordultunk a csomagokakl, Ő uvoltott, hogy nem menjunk, vagy vigyuk ot is es ne hagyjuk otthon.) a szivem szakadt meg, hogy azt hitte elutazunk, es ot otthon hagyjuk egyedul!! pedig látta, hogy feloltoztettuk, hogy becsomagoljuk az o ruháit is, csak éppen amikor pakoltunk, nem figyeltunk rá, és o ott várt percekig a kocsiba ulésre készen, ami máskor mindig az elso, most meg csak nem jott. Na ezt csak azrt, hogy ok még tényleg nem gondolkodnak előre, és tényleg nem tudják, hogy be fogsz menni majd.

vannak ismerőseim már ovis korú gerekekkel, ők is sokszor a lanyuk mellett ülnek, mig elalszik, es azt mondják, ez szerintuk igy van jól. Majd megnő, fel tudja fogni, hogy most alvás van, és egyedül is alszik. Es éesz, amikor majd Ő kuldi kia szulőket. Most addig is vele van, egész napos munka után ugysem akarná fürdés tán ágyba tenni őket, jo éjszakát, és becsukni maga mögött az ajtót.
hat ennyit. remélem, sikerült leirni amit akartam, legalább még egy vélemény a "felolgozandókhoz". Aztán úgyis ugy fogod csinálni, ahogy nektek a legjobb. Látni fogod rajta.
Udv,
Második
masodik
 
 


Sziasztok!

Ildi, örülök neki, hogy sikerült kikapcsolódnod. Csak nem az az osztály ballag, akiket én is tanítottam? Emlékszel, megkértél, hogy legyek én az ofőjük, te nem karod. És mégis te nyerted meg őket, én nem is voltam a "listán". No ezért léptem onnan. Nem bántam meg.
Alvás: nehéz ügy, nálunk hasonló volt a helyzet, elaludt az ölembe, betettem a kiságyba, rögtön sírt. Kivettem. Végeredmény: már nem alszik kiságyban, sőt nappal csak az erkélyen hajlandó aludni.
Megoldás: nemtom, talán a tesóval könnyebb lesz.

Felébredt a leányzó, behozom a fagyasztóból - erkély Kép

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Ildi, milyen volt a tömegközlekedés? Mire vagy kiváncsi? Mentem/megyek én mindenhova, de mostanában úgy érzem, nehezebb. Főleg, ha előtte kipihente magát a leányzó vagy ha mondjuk 3*,4* át kell szállni.

Sajna én a kendővel már nem tudok közlekedni, mert fáj tőle mindenem. Marad a babakocsi.

Kincsi most nem unatkozik, itt van az uncsitesója, aki 6 éves. Bár a srác egy kicsit unatkozik, úgy látom.
Lépek, pá, legyetek jók
Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


sziasztok!!

Ed,
de, annak az osztálynak volt most a szalagavatója. (ők voltak a négy közül az egyik, én közben egy másiknak lettem az ofője). Csak HÉVeztünk, merthogy járunk babamasszázsra! és meglepően jó élmény volt az utazás. Konklúzió: elbírom a babakocsit, de közben számolom a lépcsőket. A hetes buszt nem merném bevállalni, főleg du. négykor.

Van nekünk is kengurunk, de én az átlagnál hátfájósabb vagyok, a gyerök így is már 6,5 kg, tehát cipelni nem tudom. Vagy a kendő azért jobb, nem terheli úgy a hátat??
A masszázs egyszerűen szuper. Ádám is nagyon élvezte, állandóan a védőnénit figyelte, le sem vette róla a szemét (a kis huncut!Kép), én bármit csinálhattam vele.

És a legnagyobb örömKépKép! Képzeljétek, hol alszik most?? A hálóban, a francia ágyon. Épp tornáztunk, azaz hasra tettem, emelgesse csak a kis buksiját, erősödjenek a nyak-illetve hátizmai. Egyszercsak a fejecske lenn marad, jön a szokásos "alvós" nyüszi, közben a kezeit nézegeti, és a pillái le-leragadnak. Anya ott fekszik mellette (neki is le-leragad a szeme), nincs kedve felvenni a buksist, és akkor beugrik Masodik jótanácsa!! Elkezdem simogatni a hátát, a fejét és lőn CSODA! A kisfiam most ott durmol az ágyunkon!!! Persze tudom, hogy ma nagyon elfáradt, a sok új élmény, a masszázs, az utazás, na de akkor is!! Remélem megtartja jó szokását!! Majd még gyakoroljuk!!

Erről jut eszembe! Nekünk most a lábmasszázst mutatták meg, ezt kell itthon csinálni, de lehet, hogy elfelejtettem valamit. Nekem 7 dolog jut eszembe, amit a lábával csinálhatok. Kihagyok valamit??

ildi
matt07
 
 


Ildi, nekem 9.
Ügyes vagy! Tök jól csinálod! NEkem ilyen nagy meglepett boldogság az volt mikor egyszer egy "házi" altatóra aludt el...úgy örültem, milyen ügyes (vagyok) Na persze azóta sem sikerült megismételni, de az már mindegy.
Egyébként nagyon szépen gyarapodik Ádi baba, alig ismertem meg.

Masodik, milyen jó hogy itt vagy és leírsz ilyeneket...csak h tisztábban lássunk...és bár én megesküdnék h az enyém néha komolyan "csak" unalomból és "nemakarokaludni"ból sír, biztos így (is) van ahogy leírod. Jó volt (nekem) ezt elolvasni...

Zita, tényleg hol vaaaagy?

Ytong, úgy ahogy mondod...szép csak egy kislány lehet...na jó kisfiú is, de az is csak olyan, aki már majdnem lány...tudod, olyan nagy kerek, gomb szemek stb...Márkimárk egyébként nincs lekötelezve, Marci az aki jegyben jár, asszem Natival...ugyhogy beszélhetünk frigyröl...hinta hozományba?..hm?Kép

Te Masodik, mellesleg ki kel nálatok fél 6kor? A gance famili? Mert az ujszülött még biztos nem...
timili
 
 


Hello!
En kelek csak ilyen reggel, ferjem eloszor betegnek is nézett, de már megszokta. Most a második terhességgel egyszerűen nem tudok aludni. Már nem emlékszem, ilyen volt-e a korábbi is. Nektek frissebb élményeitek vannakKép (_-tényleg, amit nem akartok elfelejteni babákkal kapcsolatban, irjátok le, mert igenis el lehet felejtebni, annyi minden fog történni!!)
De ez csak az utóbbi egy-két hétben van igy, korábban kor 8-kor keltunk. (Mint a család normális tagjai most isKép) Mndjuk elaludni is korán szoktam, este fel kilenc korul. Beteges, de nem tudok mit tenni. A korábbi terhesség alatt pl. egy esti 6(!)-os mozira nem tudtam elmeni, mert elaludtam a felénél, és lehetett akármilyen hangos, engem a párom ébresztgetett a végén, hogy na, menjunk haza.
masodik
 
 


Sziasztok! Nem tudna valaki segíteni? Milyen site-okra tudok hirdetést fotóval feladni? Volna egy pár cucc amit szivesen eladnék, de mivel magam is szivesebben reagálok képes ajánlatokra igy én is hasonló képpen hirdetnék. Babaapro.hu ezáltal kiesett, vagy vmit rosszul csináltam?

Köszi
T.
timili
 
 


Sziasztok!

Timili, a www.babaszoba.hu oldalon lehet képet is feltenni vagy a babanet keres-kinál topikjaiba.
Nekünk hátihordozó kellene ,ha esteleg van olyanod.

Ildi, nekem a kendő kényelmesebb volt, mint a kenguru, bár már azt sem tudom használni.
babamasszásról nincs infóm.

Mennem kell, a gyerek éhes, apa tanácstalan, hogy mit ehet a gyerek.

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok,

Ildi,
talpkörzés ("kenőcsös tégely"), talpsimi, lábujj-játék, kőrözés a talpacskán, bokakeretezés, kisimítás, mángorlás, indiai és svéd fejés, én ezeket tudom.

Timili,

www.bababolt.lap.hu az apróhirdetések között biztos találsz olyan helyet, amit keresel, de itt is mehetsz a keres-kínál rovatba.
Bár még személyesen nem volt szerencsénk a fiatalemberhez, de fénykép alapján felőlem rendben a dolog, főleg, hogy ennyi hozománnyal megelégszetek.
Kép

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Timi,
nem tudod véletlenül, hogy kint lehet-e kapni csak mózest chicco babakocsihoz?
Ha nem tudod, annyira nem fontos.
Köszi

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Fehn szines (elég jól néz ki) forgó akciós a megatoysban. 9990 helyett 5990 Ft. az anyák lapja kuponnal....

K.

cuiccolo
 
 


Ytong, a német chicco katalógusban külön nem szerepel, ha gondolod holnap telefonon megkérdezem, ha esetleg külön nincs forgalomba, lehet h pótlásként rendelhetö. ÚGy biztos legalább 6 hét. (az olaszok curva lustákKép)

A hétvége híre: bnöm kórházban tegnap este óta komoly vérzéssel.Most jöttem töle. Pénteken még az orvos a viziten hallott szívhangot, ma már nem de azt mondták "az még nem jelent semmit, ilyen korai szakaszban" Kép értitek Ti ezt?
Sztem vagy van szivhang vagy nincs! Sztem egyszerüen vasárna semmi kedvük beavatkozást csinálni...,Kép
timili
 
 


Timi,

ez nagyon szomorú, de azt hiszem igazad van, én sem hallottam ilyet, hogy nem hallott szívhangot.

Köszi, akkor hagyd, egyenlőre nem kell. Egyébként én is tri-t szerettem volna, csak a férjem nem egyezett bele, mert itthon 143 e ft volt.

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Rablás!
Kisunokatesónak kéne? Mert gondolom Dorkát már lassan a sportkocsiban meg gyerekülésben utaztatod...Márk sem fér már a mózesba...nem is tudom hogy fogunk legközelebb hosszasan utazni...

Jóccakát!
timili
 
 


Sziasztok!

Nálunk minden lépésröl lépésre megy:
kutyába ugrás, hintázás elöre-hátra, térd emelgetés, és ma örömmel konstatáltam a 3kézlábat mert a "negyedikben" valami kincset tartott a magasba...valahogy azt sejtem az enyém nem fogja a mászást kihagyniKép Nem akarok itt hencegni, de....hm...legügyesebb, legokosabb, legaranyosabb és legszebbKép de nagyon rossz is...Kép

Barbic, kérdeztél asszem mit szólok a pampers activ baby-hez...hát hasonló a véleményem mint a hipp almáról...olyan félig sikerült...és mosópor-szindróma ide vagy oda még mindig NEM MEGY A FEJEMBE miért nem lehet ugyanolyanra csinálni, mint az "eredetit". Olyan nagyra vannak h le van a lába között kerekítve! Még megtoldhaták volna még a sensitiv rugalmas zárjával és olyan lett volna mint az itteni...igazi activ babyhez illö...ah...nem jó hogy látom a különbséget!

Na, amig itt lógok a fiam meg "elindult"!!! Komolyan! Mászott egyet! Messze volt a kütyüje...
Most jól megdicsérem! Bye-bye!
Kép
timili
 
 


HOME SHOPPING 2005

Kép
timili
 
 


Na mintha csak a lányimat látnám a gép előtt.

Nem az uncsitesónak kell, hanem majd nekünk a következőhöz, csak kíváncsi voltam, hogy van-e rá lehetőség ha a második téli gyerek lesz.

Nálunk új fejlemények: Kúszunk hátrafelé, állva emelgetjük a lábunkat, néha sikerül egyet-egyet lépni, ma utánamnyúlt, hogy ne menjek el mellőle, magától felült az etetőszékébe (legalsó döntött pozícióból), most ennyi, megyek pihizni.

J

KépKép
KépKép
ytong
 
 


És az igazi Vitéz játék közben is fel van vértezve!
Kép
timili
 
 


Elegem van hogy gigaméretben tudom csak feltenni a képeimet! Segitsen lécci vki hogyan kicsinyítsem le! Ed!

Ytong, milyen ügyes kislány ez a Dorci! És milyen mozgékony!

Többiek hogy állnak produkcióból?

Zitaaaaaa! Hooool vagy? Csak szopi-témával lehet elöcsalogatni?
timili
 
 


Sziasztok!

Timi, tegnap írtam neked, de mire elküldtem volna, Kincsi kikapcsolta a gépetKép
Sikerült a babaszoba-n hirdetned?
Hú, mekkora lett a fiad! Kincsinek mi is vettünk legoházikót, de még nem adtuk oda, majd szülinapjára.
Képkicsinyítés: milyen programmal szoktad megnézni a fotókat?
pl a paint programmal (minden windowsos gépen van) is lehet. ImageStretch/Skew menüvel.
ACDSee progival: ToolsResize menüvel

Produkció: LázKépKép
Sajna éjszaka belázasodott a leányzó. Most végre alszik a szobában, nem mertem betegen kirakni az erkélyre. Du megyünk dokihoz.
Remélem azért szombat hajnalban el tudunk indulni.

Ildi, én már szálltam fel tömött villamosra, mert menni kellett haza. Nem adták át a babakocsihelyet, így maradtam az ajtóban. Persze a köv megállónál beszóltak, hogy szálljak le a kocsival, mert nem tudnak leszállni. Én persze egyből visszavágtam, hogy ne foglalják el a babakocsi helyét és akkor nem leszünk útban. Én győztem!
Csak keményen, különben soha nem ér az ember a célba. Nekem ez véleményem.
Persze tisztelet a kivételnek, mert vannak nagyon rendes, segítőkész utasok is. Nekik köszönöm.

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


sziasztok!

Mi sajna sehogysem állunk! Most nagyon el vagyok keseredve, mert ma a doktor nénink beutalt minket a Gézengúz alapítványhoz. Sajnos Ádám baba nem úgy tartja kis buksiját, ahogy egy 2.5 hónapos csecsemőhöz illik, és a többi teszten is leszerepeltünk.Kép Tehát két hét múlva (merthogy addigra kaptunk időpontot, irány az alapítvány). Bár a doki néni szerint "csak túlsúlyos" a gyerek (az igaz, hogy 6.5 kg, és, ha így haladunk, akkor 3 hónapos korára megduplázza a súlyát), és nem bírják el az izmai, meg kicsit lusta a szentem. Én azért csak akkor fogok megnyugodni, ha látja egy szakember is.

Köszi a masszázs tanácsokat, közben eszembe jutott még egy fogás. Minden este gyakoroljuk, nagyon élvezzük mindketten.

A közlekedés: hol van a villamoson babakocsi tároló rész? Minden kocsiban van? Az elején vagy a végén. Csütörtökön szeretnénk baba-mama jógára menni, ehhez azonban metróznunk kell. A mozgólépcsőn előre, vagy hátrafelé érdemes levinni a babakocsit? A metróban is van babakocsinak hely?

Azért van némi jóhír is!!Kép Ma már kétszer a kiságyban aludt el némi nyöszörgés után, egy kis hátsimivel és énekkel fűszerezve!

ildi
matt07
 
 


Timi!
nagyon édes kis vitézed van! egy szemből fotót is felrakhatnál!

Ed!
jobbulást nektek!

ildi
matt07
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?