Új privát üzeneted érkezett!

Lare: köszike :) kb.egy héttel előtte mintha megakarna jönni, kisebb hasigörcsök, mellfeszülés... mikor nem jött olyan 2nap után csináltam tesztet és egyből erős pozitív teszt :D egy hét múlva mentem dokihoz és akkor mondta hogy nagyobb mint 5hete, tojásnyi.. Ultrahangon egy látszódot de lehet elbujt a 2. :D majd most megyek megint pénteke, már naw várjuk :) mi már mindenre felkészültünk lelkileg, mind2 szüleimnél előfordul az iker uto, meg ennyi hetesen nem szabadna ekkora pocaknak lennie :D
bobcsy
Martfű
 
 


@bobcsy:


Megkérdeztem a csajokat. Nekik 6-7 még semmi nem látszódott, hirtelen a 13.-14. hét után lett pocakjuk...
De mind a kettőjüket az a 10 kg plusz aggasztja....
Mikor mész dokihoz?

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


Pénteken :)
bobcsy
Martfű
 
 

 
 

Pénteken kiderül talán szívhang is lesz :) Lehet hogy nagyon vékonyka voltál előtte és azért látszik meg hamarabb az egyik barátnőmnek is látszott hogy nagyon fel van puffadva kb teszt utáni napokban.... és egy kislány lett belőle! 
Mucus durva hogy mindkettőnek ikrei vannak:) Hogy boldogulnak mit mesélnek a babákró? 


lare13
Százhalombatta
 
 


Sziasztok!
Ma csatlakoztam a csoporthoz, teljesen új vagyok itt!
30 éves vagyok, párommal szeretnénk régóta kisbabát, tavaly januárban volt egy 2 hónapos terhességem, ami sajnos elment...
Megvártuk a félévet, amit a doktor mondott, hogy ajánlott betartani vagyis várni! Aztán belevágtuk újra, hónapok teltek el, legbelül mindig reménykedtem hátha most összejön, de sajnos mindig megjött igaz kicsit késve a havi vérzés.
Most arra jutottunk, hogy kivizsgáltatom magam, voltam menzesz alatti és utáni vérvételen, cukor és inzulinos vérvételen, AMH vizsgálaton, most lettek meg az eredmények.
Menszesz alatti eredmények:
TSH 1.605,
FSH 6.3,
LH 4.54,
Prolactin 1154.7,
Ösztradiol 91.0,
Tesztoszter 1.42
A menzesz alatti vérvételen a prolaktin hormonom 1154 ami igen magas a 628.5 tartományhoz.
Menszesz utáni eredményem a 19-21 nap között:
Prolactin: 792.7
Progeszteron: 7.10
AMH eredményem 3,0.
Cukor inzulinos viszgálatom eredménye a következő:
Se Inzulin 0 perc 7.80 uU/mL 2.60-24.90 F
Se Inzulin 60 perc 60.07 uU/mL F
Se Inzulin 120 perc 73.29 uU/mL
(KPLACUK) vércukor terhelés/profil KPLA
Érték Egység Abn Referencia tart.
Cukor 0p 4.6 mmol/L F
Cukor 60p 6.6 mmol/L F
Cukor 120p 5.1 mmol/L F
Van valakinek ehhez hasonló tapasztalata, hogy mi lehet a gond és baj, hogy miért nem jön össze a baba?
A nőgyógyászom a magas prolaktin hormonra felírt bromocriptin gyógyszert, és d-vitamint.
Illetve azt mondta, hogy kezdjek el diétázni ne egyek csokit,cukros ételeket kerüljem vagyis kevés krumplit, rizst egyek, helyette sok gyümölcsöt és zöldséget fogyasszak és egy nap többször egyek, de keveset!
Mi a véleményetek erről, mit csináljak, menjek valahova további kivizsgálásra vagy sem?
kicsilany084
Szigetszentmiklós
 
 


@kicsilany084:


Nekem is magas volt a prolaktinom, igaz nem ennyire. Okitóberben kezdtem szedni Bromot, napi 1 szemet . szépen lejebb ment.
AA többi hormonhoz nem értek.
Lényegében a paleo jellegű étkezést ajánlotta neked is, mint nekem.
Nekem enyhe IR -em van, de igazából Merckformint azért kaptam, hogy jobb legyen a peteérés. Szerencsére azzal nem volt gond, volt ovu is... de. Ott volt a DE...
Kb 5-6 hónap alatt leadtam 23 kg-t - magasról indultam :(
Mozogtam, csökkentettem a fehér kenyeret - jobban mondva azt teljesen kizártam a fehér lisztes cuccokat. Sajnos az édesség nem ment totálisan... azért meg-meg botlok.
Februárban sikerült teherbe esnem. :)
Az Inzulinod fent marad ... annak vissza kell esnie - de nem értek sajnos hozzá, facebook-on van egy csoport, ott sok tapasztaltabb IR esek vannak.

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


@bobcsy:


Hát, nagyon kíváncsi vagyok! :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


sziasztok :)

Kicsilàny neked is sok sikert :)
Bobcsy nagyon kivàncsi vagyok én is mi lesz :) :)

viszont kéne egy icuri picuri segítség az első kettőnél sose hasznàltunk ovu tesztet most betàraztunk itthonra ;) viszont ezen a téren kezdők vagyunk :) ;)

hiàba hogy megvolt a menzim 3 napra ugy fàj a hasam alja mint mikor peteérésem van.... véletlenül apa elnézte a leíràst 2 reggel csinàltuk a tesztet délutàn helyett, egyre erősebb a teszt az azt jelenti ovu vàrható?? 6 nappal az elvileg szokàsos helyett?

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
bocika13
 
 
 
 
 


@bocika13:


Erősödik, LH szint növekszik. Ha egyforma lesz akkor várható vou 24-48 órán belül.... de a délutáni a tutibb.
Nekem, amikor terhes lettem a 9.-10. napon volt ovum.
Sokat segít még a hőmérőzés, az LH teszt azzal együtt tutibbat mutat.

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


Mucus!

Nagyon köszönjük a segítséget... :)
hőmérőzésbe is kezdtünk a menzesz első napjàtól,azt is figyeljük bàr elég cikcakkos pedig időben mérem...

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
bocika13
 
 
 
 
 


@bocika13:


Idő kell míg bele jössz...  Nekem is 2-3 hónap volt mire belejöttem.
Szívesen! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy mivel magas a prolaktinom, a dokim Bromocriptin gyógyszert írt fel, én még csak most kezdtem el szedni, de nagyon rosszul vagyok tőle, hányingerem van stb.. Másnak is vannak, voltak ilyen tünetei? Mennyi az esélye, hogyha ezt szedem, akkor teherbe eshetek?-és ha teherbe estem utána is kell még szedni?
kicsilany084
Szigetszentmiklós
 
 


@kicsilany084:


Szia!
Eleinte én is rosszul voltam tőle....  Mennyit kell szedned?
Az, hogy a magas prolaktin miatt nem jött-e eddig össze.. nem tudni... Idő kell a gyógyszernek, nekünk 6 hónap után sikerült.
Nekem a 13. hétig kellett szedni, utána leépíteni.

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


Szia!

@mucus:



1 hétig félszem gyógyszert este kell bevennem, azután 1 hétig egy egészet szinté este kell majd bevenni, utána 1 hétig reggel félszem, este egy egész szem, utána egy hétig reggel egy szem, este egy szem. És a rosszulléted milyen jellegűek voltak, utána csökkentek? És neked sikerült ez a gyógyszer alatt teherbe esned?
kicsilany084
Szigetszentmiklós
 
 


@kicsilany084:


Sajnos ilyen... hányinger, émelygés, lelassított, néha úgy éreztem magam, mint aki berugott.
De pár nap és elmúlik.
Igen. Októberben kezdtem el szedni, februárban sikerült a babó.


Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


@mucus:


De  jó, gratulálok a babához!
Remélem hamar elfognak múlni a rosszullétek.
kicsilany084
Szigetszentmiklós
 
 


sziasztok :)

nem hagyhatom ki ne osszam meg veletek a történéseket....
apa nàlunk kicsit tul aggodó,oly annyira jövő héten dokihoz cibál /persze addig még meggyőzöm lehetne kicsit rugalmasabb/ enyhén rövid menzesz utàn is megmaradt a mellem duzzadsága görcsöl a vàdlim meg a hasam szurkál...
én arra gyanakszom a szervezetem kicsit szórakozik velem,apa hormongonddal traktàl... szóval kellene egy kis tanács mivel tudjam picit lehűteni őt :P

lehet az agyacskàjàra ment a túlságosan babát szeretne :) ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
bocika13
 
 
 
 
 


@bocika13:



Aranyos tőle! :)
Nekem az egész márciusom és áprilisom úgy telt, hogy majd meg szakattam, annyira szúrt néha a petefészkem és sokszor fájt az alhasam. Ehhez még egy mellduzzanat is járult (nemcsak kizárólag mensi előtt). Még a híres-neves fáradtság és aluszékonyság is előfordult. Ehhez képest nem volt semmi a dolog mögött. Arra jutottam végül, hogy egyrészt a gyógyszer abbahagyása után tér vissza a szervezetem a "normális" állapotába (tehát abba, amiben éveken keresztül lett volna fogamzásgátló nélkül). Ha úgy tetszik erősödött a korábban "elnyomott" női jellegem. (Akármilyen kicsi ezeknek a készítményeknek a hormontartalma, azért megérzi - szerintem - az ember, ha abbahagyja.) Másrészt arra jutottam, hogy annyira szeretnék babát, hogy a szervezetem már produkálja a tüneteket különösebb ok nélkül. Ezt már mástól is hallottam.
Mindenesetre az orvosi vizsgálat nem árthat. 

mazsolyka
Szabadbattyán
 
 


@mazsolyka: @mazsolyka:

Mivel én nem szedtem gyógyszert más okokból... én is arra gyanakszom,hogy a szervezetem tréfàt űz velem :) de ő màr is a legrosszabbra gondol :(

Nagyon aranyos de kicsit túl izgulja újfent,azért ne 2 hónap utàn gondoljunk a legrosszabbra :) ;)
Még vàrnék picit főként azért mert eléggé doki fràszom van.. ha most ide oda elmennénk vérvétel stb /amitől amúgy is irtózom/ , tényleg rajtam is urrá lenne a stressz ami végképp nem lenne jó... ;) :)
azt hiszem megszokta amikor akartuk jött.... de az idő múlik azóta eltelt 7év és bizony változunk...
nem mondom én is letörtem mikor megjött... de igyekszem nem stresszelni rajta :) ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
bocika13
 
 
 
 
 


Bocika!
Nem tudom mióta próbálkoztok, de egy év sikertelen próbálkozás után küld tovább vizsgálatra a nőgyógy.
Engem se küldött hamarabb hiába kértem.
Mi most sznénk elmenni a nyáron.
De gondolom magándoki az más, ott lehet kérni kivizsgálást.

"Ha az élet citromlé, csinálj limonádét belőle"!

Daisypath Anniversary tickers
nyuszifül82
Eger
 
 


@nyuszifül82:
Igen egy év,én is ügy tudom,bár az orvosom ilyen téren nagyon precíz,nem véletlenül szültem nála a két nagyot,szivesen segít :)
De azért probàlom itthon apàba tudatosítani hogy úgy igazàn 2hónapja vagyunk rajta a babócàn,nem vagyunk elkésve és várjunk még,csak annyira aggódós...

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
bocika13
 
 
 
 
 


Bennem tavaly márciusban merült fel, hogy vmi nem stimmel - nem próbálkoztunk még, igazából szóba sem került a gyerek nagyon.
Hirtelen sokat híztam, és sehogy sem mozdult meg lefelé.
Aztán hirtelen az uramnak beugrott, hogy az ő munkahelye milyen, hogy árthat a spermának... mi lenne, ha megnézetnénk. Mondom oké.
Időpontot kértünk endokrin rendelésre. Elmentünk, elmondtuk, hogy szeretnénk gyereket - az asszisztens nő modta, hogy füllentsünk kicsit, hogy mióta próbálkozunk... csak pár hónapot mondtunk. Mondta a doki, hogy nincs még egy év... Hát nincs.
De ha már eljöttünk, ne potyára legyen.  Uram kapott ukázt, hogy smint legyen a mintavétel, előtte mi legyen - mi ne legyen. És akkor adott egy időpontot, hogy mikor menjünk a mintával.
Mivel én az asszisztens nőnek előtte elmondtam, hogy híztam, nem fogyok, volt 42 napos ciklus is a pontos 31-32 mellett.
Átvette az irányítást, kitért rám - kaptam beutalót vérvételre, cukor- és inzulin terheréssel, illetve hormonokkal.
Így kezdődött.
Amikor ősszel visszamentünk, akkor újra az asszisztens biztatására azt mondtuk, hogy letelt az egy év - még mindig semmi. De szerintem a doki sejtette, hogy nem igaz...


Újabb vérvétel, 3. illetve 21. napon.
Októberben kaptam Bromocriptint magas prolaktinra, és még D vitamint.
Decemberben mentem legközelebb -10 kg, szép hőgörbe, de baba sehol. Kaptam Merckformint... Februárban 23 kilóval mutatott kevesebbet a mérleg, mint augusztusban, és március 3-án teszteltem pozit.
Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy egy vérvétel sosem árt. :)


Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


Mucus!
Köszi h leírtad.
én iskolában dolgozom, és a szünet alatt szeretnék utánajárni a dolgoknak.

"Ha az élet citromlé, csinálj limonádét belőle"!

Daisypath Anniversary tickers
nyuszifül82
Eger
 
 


@nyuszifül82:


Nincs mit! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


Jah, sikerült a nyelvvizsgám! :) Nem tudom, hogy hány sikertelen próbálkozás után, ma végre pontot tehetek ennek a végére (is)! :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


@mucus:
Gratula
dzff9
Sousse
 
 


@mucus:


Gratulálok! Még egy stresszel kevesebb! :)

mazsolyka
Szabadbattyán
 
 


Mucus gratulálok a vizsgához :)
Nem sokára mehetek ultrahangra <3 nagyon várom
bobcsy
Martfű
 
 


@bobcsy:


Drukkolok, hogy jól lássatok mindent!
Én szerdán megyek doktor bácsihoz első vizsgálatra. Kíváncsian várom a "vizuális megerősítést".

mazsolyka
Szabadbattyán
 
 


@bobcsy:


Írj, hogy hányat láttatok! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


Köszönöm csajok! Igen.,.. már csak egy vizsga van hátra... utána ősszel újra kezdődik.. de előtte jön egy kis nyár! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


Bobcsy nagyon várunk :) 

Mucus gratula a vizsgához! 

Nekem feszülget ma is a hasam .... kitudja mi lehet :) várom már a jövőhetet!
lare13
Százhalombatta
 
 


Sziasztok. 15mm a petezsákom, normál hasiultrahangon voltaM. Nem láttak bent semmit :(
bobcsy
Martfű
 
 


Sziasztok. 15mm a petezsákom, normál hasiultrahangon voltaM. Nem láttak bent semmit :(
bobcsy
Martfű
 
 


Meg hát az a baj hogy hátul van a méhem :/
bobcsy
Martfű
 
 


Meg hát az a baj hogy hátul van a méhem :/
bobcsy
Martfű
 
 


Micsoda ???? Ez hogy lehet nem hogy kettőt egyet sem?? Ez hogy lehet mikor mész újra?
lare13
Százhalombatta
 
 


@bobcsy:


Ez mit jelent? Nem látszott(ak) vagy ...?

mazsolyka
Szabadbattyán
 
 


15x11mm a petezsákom, bent nem láttak semmit :( normál hasi ultrahangom volt, alig találta meg mivel hátul van. Akinél voltam először azt kéne elérni dehát kíván kapcsolva :(
bobcsy
Martfű
 
 


15x11mm a petezsákom, bent nem láttak semmit :( normál hasi ultrahangom volt, alig találta meg mivel hátul van. Akinél voltam először azt kéne elérni dehát kíván kapcsolva :(
bobcsy
Martfű
 
 


Állítólag a hasin nem lehet látni olyan kicsi,majd kiderül mi a helyzet :(
bobcsy
Martfű
 
 


Bobcsy: Hasit??? 12 hét előtt nem igazán szoktak hasit!! Főleg, ha nem is látják rendesen! Nem hívott vissza?? Magán doki?

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


Nem... Tegnap este kaptam egy másik dokit, állítólag szombatonként rendel hátha tud fogadni még ma.
bobcsy
Martfű
 
 


Nem normálisak itt szolnok megyében a dokik...
bobcsy
Martfű
 
 


Kinél voltál?

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


Előszor gyenesnél, ő is hasit csinált. Most Harangozóné nézet...Zobokit akarom majd elérni
bobcsy
Martfű
 
 


@bobcsy:


Őket nem ismerem..

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
Tm
 
 


Sziasztok.
Nagyon szeretnénk mi is babát,de már jó régóta nem jön össze( több,mint 2 éve).
Májusban Serpafar t szedtem,és most reménykedünk nagyon. Utolsó nemvárt április 23- án kezdődött, 5 napos volt.Május 21lett volna a következő, de nem jött. Ma 9 napja,hogy késik.7.késéses napon volt egy nagyon enyhe rózsaszín maszat a tisztasági betétemen. Csak egyszer fordult elő és csak kb 10 percig tartott,elmúlt. Május 20.án és 23.án is negatív lett a tesztem. Nagyon félek tesztelni,de muszály lesz 2 nap múlva. Félek,ha megint negatív lesz akkor újra össze zuhanok lelkileg,mint az elmúlt 2 év minden negatív tesztjénél.
Szorítsatok nekünk légyszi,minden segítség jól jön.
dzff9
Sousse
 
 


Keddre kaptam időpontot. Remélem minden rendben lesz és ott lesz :)
bobcsy
Martfű
 
 


@dzff9:
Szia üdv itt nálunk :)
Szorítunk nektek,ne keseredj el,tudom ez nem sokat szàmít màr ilyenkor,de ne add fel :)

BOBCSY :) REMÉLEM MINDEN RENDBEN LESZ :) ;)

ÉN MEG NEM ÉRTEM EZT AZ LH TESZTET... MENZI UTÀN POZITÍV LETT PÁR NAPRA RÀ /AZTÁN NEGATÍV/TEGNAP MIVEL PETEÉRÉS KÖRNYÉKÉN LENNÉNK 3.-A KÖRÜL PICIT KORÀN DE JÖNNEK A HÓ KÖZEPEI FÁJDALMAK LH TESZT FULLOS /TEGNAP MÁR ÜGYELTÜNK NE REGGEL CSINÀLJUK/SZÓVAL KICSIT BEZAVARODTUNK,A HŐM A SZOKÀSOS 36,3AS ÁTLAGRÓL LEESETT 35,9RE... EZ UGYE NEM ROSSZ???
BOCSI lehet butaságokat kérdezek de nagyon ujak vagyunk a hőmérős dolgokban....

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
bocika13
 
 
 
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?