Új privát üzeneted érkezett!

Szia Kepes.

Köszönjük az együttérzést.Szerencsére jól vagyunk,eltekintve az azóta fennálló fóbiától és 40%-os rokkantságtól.Persze a két időszak összehasonlíthatatlan.

Tulajdonképpen csak azért meséltem el,mert azóta szeretném elkerülni,hogy más anyuka is igy járjon.Persze nem sokat jelent az én tapasztalatom,mégis egyéb helyeken már hasznát vették,ha más nem infó formában.Szüléssel kapcsolatban azt hiszem van tapasztalatunk.

Üdv:

Béla
furge
 
 


Kedves Tmarianna.

Megértettem.Köszönm-

Fürge
furge
 
 


kedves Furge,
köszönöm,hogy leírtad ezeket és,hogy megosztottad a tapasztalataidat velünk.
A történtekhez nem tudok mit hozzáfűzni,egyszerűen felháborító ami sajnos nemcsak veletek de az egész magyar egészségügyben folyik.Kép
Ja,a műtét nem holnap lesz még csak a 36.héten járok!Azért köszi mégegyszer!
Minden jót kívánok!
nyetus76
 
 

 
 

Nyetus.


Bocs,hogy félre értettem.Igen látom,hogy a 36.hétben vagy és holnap csak orvoshoz mész.Ez zavart meg.Mindegy,akkor is sikeres szülést.Vagy,ha ilyen tempóban halad a magyar egészségügy higiéniás körülménye,akkor már majd úgy fog kelleni köszönni,kivánni,hogy "szövödménymentes szülést."


Fürge
furge
 
 


lenne pár kérdésem a Tisztelt hölgyekhez.

A Rókusban alkalmazzák még a claforanprofilaxist?Erre inkább azok tudnak felelni,akik már szültek ott nemrégiben.

Emlékszik valaki egy régi esetre,amikor egy kinai kismama fertőzést kapott ott?Megtudná mondani,melyik cikkbe tették bele?Bövebb kellene az esetről.

Ismertek e a rókusban fertőzéses esetet az eltelt párévben?


Fontos lenne.


Béla
furge
 
 


Sziasztok csajok Kép

Nyetus, szia, ha rám clarissára gondolsz, akkor : persze, hogy én itt... anno én indítottam ezt a topikot asszem... Kép

Egyébként Rókusban szültem, indított szülés volt, és Halmos főorvos úrnál... Kép
Egyéb kérdés ? Kép

Fürge, mikor volt ez a kínai kismamás eset ? Úgy kb ?
Nem 2003 május környéke ?


Klár
clarissa
 
 


Szia Clarissa.

Igen,azt hiszem 2003-ban lehetett.ezek szerint hallottál róla.Hálás lennék,ha tudnál róla közelebbit mondani.Örök hálára köteleznél.Annyit tudok még,hogy a kismama fertőzést kapott császárral szült és a kisbaba nem élte túl.Állítólab sajtóban minden hol benne volt és nagy port vert fel.Próbálom keresni újságokban meg keresőkben,de ezek a keresők semmit sem érnek.Sokszor pl.a fertőzés szóra is mást dob ki.

Szóval segíts,ha tudsz.
furge
 
 


Fürge szia Kép

Lehet, hogy most lelombozlak, de akkor ez nem az az eset volt...

Én arra emléxem, pont mikor benn feküdtem, akkor szült egy kínai csaj, aki állítólag meghalt. Azt, hogy szülésbe, vagy szövődménybe, azt nem tudom. Csak annyit tudok, hogy valami barátnője vitte haza a babát.
Annyiból volt akkor ott káosz, hogy mellettem is egy kínai kiscsaj feküdt, aki angolul pár szót gagyarászott összvissz, magyarul semmit, tehát ha valamit meg akartak neki magyarázni, én próbálkoztam vele. Nem tudom, ki és hogyan magyarázta el neki, hogy császárral fog szülni....
elvileg ezeknek a süketeknek saját érdekükben kellene olykor-olykor valami tolmácsot magukkal vinni, mikor ilyen fontos események zajlanak, mint egy terhesség, az az alatti vizsgálatok, és a szülés várható módjának és eseményeinek megbeszélése. Mikor bejárogattam CTG-re, UH-ra és társaira, én ezeket a kiscsajokat általában egyedül láttam jönni. És LEFOGADOK, hogy max. a tizede ért valamicskét is magyarul (bocs, kivéve a piacnyelv).

De tudod, mindezek ellenére csak annyit tennék hozzá, hogy látod, szinte minden héten van valami hír valamelyik kórházból, hogy ez történt, az történt. Sajna 0 hibaszázalékkal semmilyen eü intézmény nem képes dolgozni, mondhatom, hogy a világon sehol.

Hát ennyi...

Esetleg a szepszis kifejezésre keress, de én is próbálok még majd nézegetni dolgokat....

Priviben is nyugodtan megkereshetsz, ha gondolod Kép

Üdv :


Klár
clarissa
 
 


Szia Klar.


Ez lesz az. Közben eszembe jutott,hogy a kinai kismama halt meg.Tudod a kórházban van egy segítönk,oltári rendes csaj.Ő mondta,de akkor nem volt idő végig beszélni-az ilyenért lelőnék-és később meg annyiban maradt.Nehéz vele beszélni annélkül,hogy látnák,nehogy baja legyen.
Neki is ott halt meg az apukája és csak azért van ott mert adatokat gyűjt.
Hogy tudlak priviben keresni?Itt lehet?vagy hogy gondoltad?
Van msn-ed?Ha van vegyél fel és ott közvetlen tudunk dumálni. balbela@hotmail.com

Egyébként már kerestem minden hogyan.Pedig hát értek a kereséshez.A legtöbb adatot 2-3 perc alatt megtalálom bármiről,erről nem találok.Persze,mert az ujságok archivumai nem nyúlnak vissza sokáig.

Béla
furge
 
 


Béla sziaaa Kép

MSN-em sajna nincs KépKép csak a profilomban lévő mailcímem. De bajom az, hogy tényleg ennyire futólag tudok csak az esetről. Meg voltaképp nem is vagyok kompetens asszem, mert én csak elfogultan tudom szemlélni az ott töltött napokat és az embereket.

Viszont ha gondolod, tényleg mailj rám Kép


Klár
clarissa
 
 


Szia Klar.

Privát ment.
furge
 
 


Szia Fürge Kép

Válasz is ment, bocs, most tudtam csak gép elé ülni, mert a kisördög lányom ma egész este engem akart Kép

Klár
clarissa
 
 


Szia Furge!

Szeretném veled felvenni a kapcsolatot.

E-mail címem: b.szemlics@chello.hu

Sziasztok

Beáta
fanni5
Budapest
 
 


Szia Furge!Én a napokban szültem a Rókusba,elég embertelen körülmények között(szülésznö,orvos,növér)egyedül a csecsemös növérek elött le a kalappal.Én neveket nem nagyon szeretnék írni,a kórteremben ahol feküdtem,6 emberböl 5-nek gondjai voltak,és még a sok panaszkodó anyukákról nem is beszéltem.Ez a korház 10 év alatt ugy leamortizálodott,hogy meg fogadtam én oda többet be nem teszem a lábam.
Sietek,mert éhes a picikém,de ma még jövök!
Kivánom,hogy a feleséged minnél elöbb gyogyuljon meg,nagyon sok egészséget kivánok mindnyájatoknak!
Szia!
Rózsika
rózsika
 
 


Kép Kép : (

Most akkor keressünk másik kórházat?

Eddig szinte mindenki jókat írt a Rókusról. Na persze senki se gondolta, hogy maga a tökély, ahogy a többi kórház sem az nyilván.

Edi
edi2
 
 


Kedves Anyukák!

Én tényleg kíváncsi vagyok a rossz tapasztalatokra. Persze név nélkül.
Előre is köszönöm, a többi leendő - Rókusban szülő - anyuka nevében is!
pilis
 
 


Sziasztok!
Edi! Szerintem egy vélemény alapján ne változtass. Nem tudom mi lehetett Rózsika esetében, de én még olyat is hallottam, hogy valaki Szolnokról ment a Rókusba szülni. Pedig az 100 km. Csak azt nem értem, hogy a Rókusban 4 ágyasok a kórtermek, vagy lehet, hoyg Rózsika császáros volt és az 6 ágyas? Bevallom erre nem emlékszem. De a csaszisok is 1 nap múlva a rendes kismama-kórterembe kerülnek.

Fürge! Nagyon sajnálom ami veletek történt, de megmondom őszintén nem tartom jó dolognak, hogy ezzel itt előhozakodtál. Tragédia mindenhol történhet, szerintem nincs olyan kórház, ahol az elmúlt 10 évben ne történt volna valami szörnyűség. Én 5 héten belül szülök és nem szeretném magam ilyenekkel idegesíteni, hiszen, ha bizalom nélkül megyek oda, akkor mi lesz velem.
Őszintém kívánom, hogy legyen erőtök feldolgozni, ami Veletek történt.

Többiek! Hol vagytok??? Kepes, Pilis, Tmarianna, Edwig, Nyetus és mindenki más???
GYertek légyszi!
Olyan jól beindultunk!!!!

Szép napot!

Kriszta
krisz11
 
 


Kedves Krisz11

Sajnálom,hogy ez a véleményed.Úgy látom nem érteted meg.Senkit nem akarok elilyeszteni,inkább megóvni a bajoktól.A bizalom kevés.Bizhatsz teljes lényedel,ha szarnak(bocs)a higiéniára.Mi lesz veled?Semmi.Megfogod szülni a gyermekedet és ennyi.Szerintem a higiénia kérdése már irásom előtt megfogalmazódott nenned,hiszen éppen a fórumban olvastam erről cikkeket.Itt nem arról van szó,hogy mindenhól történik tragédia.Ez igaz,de ez az adott korház hibája.De talán nem mindegy egy intézményben mennyi ilyen eset történik.Mi feldolgoztuk esetünket és éppen azt akarjuk,hogy másnak ne kelljen.
Sok szerencsét.Félni nem kell.

Béla
furge
 
 


Kedves Pilis.

Örülök,hogy ilyen véleményen vagy.Mi is azt tartjuk,hogy fontos tudni a rosszat is,hiszen ezzel esélyeinket javitjuk.Kevesebb baj érthet.
Sajnos nem irhatok nevet,fő a bizalom,de nem mi vagyunk itt egyedül,akikkel baj történt,csak szégyelik elmondani.Én több levelet kaptam priviben,de ezek neveit nem mondhatom meg az engedélye nélkül.
Igen is,ha a tagok úgy gondolják,kell erről beszélni.Ezis az élet része és ha elhallgatjátok legföljebb csak károsultként lesz lehetőség ide visszatérni és elmondani,kár,hogy nem szereztem bövebb infót,mert akkor dönthettem volna.

Béla
furge
 
 


Kedves Rózsika.

Örülök,hogy a Rókusban szültél.Annak végképpen,hogy minden rendben sikerült.Hála istennek.Sokan nem értik,mi nem azt híresztekjük,hogy ott mindenképpen baj éri.Szó sincs erről.Baj más korházban is érheti.Persze nem mindegy,hogy tudom az adott korház körülményi milyenek.Mi azt hangsúlyozzuk,hogy a kismamáknak jobban kellene fontolóra venni egy-egy döntést a saját egészsége érdekében.Számunkra az a fontos,hogy nektek ne legyen semmi bajotok.Mert már mi nem számitunk,mi belerokkantunk,de ti még dönthettek.
És jól kell dönteni.Ezen a fórumon is van pár anyuka,akit baj ért ott,de nem merik kiteregetni pedig nincs benne semmi szégyen.Ez nem a ti szégyenetek.De a nyiltsággal másokon is lehet segíteni.

Úgyhogy mindenkit arra kérek legyen öszinte.A jó és kellemes élményeknek semmi jelentősége,hiszen egy szülés és kezelés eredményességénél mi sem természetesebb.Minden szülésnek baj nélkül kellne történnie,ez a termésetes.Hanem a hibáknak van jelentősége.Ezeket kell megismerni,hogy a végén ne azt mondjuk(amikor már késő),hogy nem tudtam.De,ha tudod magad dönthetsz sorsod felől.
A tragédia tehát ne legyen makacsságunk végterméke. Az öszinteséggel mindenki segít magán és nem utólsó sorban másokon.

Béla
furge
 
 


Kedves anyukák.

Még valami.Mi tényleg segiteni akarunk.Felajánlom,hogy csinálok egy weboldalt nektek,ahol a legtöbb korház ápolási kürülményeit feltüntetem minden érdek nélkül.
Az oldalt a ti igényeitek alapján szerkesztem meg.Ti dönthetitek el mi szerepeljen benne,miről olvasnátok szívesen.Bármit kitalálhattok én össze szedem az azzal kapcsolatos legfontosabb információt.Ez leginkább a szülészettel legyen kapcsolatos.Ezen belül,ha valaki igényli mindenkinek nyitok eg oldalt,ahová esetleg élményeit felteszem vagy egy képtárat gyerekéről,családjáról,bár miről.Mindenki maga dönti el,mit akar viszont látni.
Létre hozhatok egy fórumot,ahol regisztrálás után(hasonló,mint ez)elmondhatja a véleményét.
Úgy szeretném megszerkeszteni,hogy a saját élmények mellett szempont legyen a másoknak hiteles tanácsot adni.Mert ez is fontos.
Bár mit kitalálhattok,ha tudom megvalósitom.Persze nem lesz olyan komoly,mint a babanet,de ez a tietek lesz.

Gondoljátok át és várom a jelkentkezőke.

Béla
furge
 
 


Örültem, hogy ez a topik így beindult, de most már nem sok kedvem van hozzá.
Egyetértek Krisz11-el, és jó lenne ha a többiek is visszatérnének és folytatódna a nagy nehezen beindult, eddig jó hangulatú topic.

Javasolnám azoknak akik sérelmeket szenvedtek és ezt másokkal is meg kívánják osztani (persze tudjuk segítő jószándékból), hogy indítsanak egy "Borzalmak a Rókusban" vagy hasonló nevű topicot, tekintettel arra, hogy nem mindenki szeretné elolvasni ezeket a negatív dolgokat.

Vannak optimista emberek is akik szeretnek jót várni és bíznak Istenben, az orvosukban, magukban, vagy másban. Ehhez is joga van az embernek.

Edi
edi2
 
 


Szaisztok,
Megkezdtem a ctg-re járást és megismerkedtem a szülésznővel.Gulyás Ritának hívják.Fiatal és nagyon kedves.Mivel én császáros leszek,mindent elmondott ami ezzel jár,mi fog velem történni(bár ezt már tudom,hiszen a második lesz)mit vigyek a kórházba stb.Bármikor bármilyen hülyeséggel is hívhatom,ezt mondta.A császárhoz spinális érzéstelenítést adnak de mivel jeleztem,hogy nekem ettől nagyon fájt anno a fejem azt mondta különösen oda fognak figyelni és utána kávé,quarelin,vérnyomásemelés stb.Erre egyébként első szülésemnél nem igazán figyeltem oda.Most még homeós bogyókat is beveszek előtte és utána is 3-4napig ami állítólag hatásos és kifejezetten császárosoknak van kitalálva.Hát meglátjuk.
Ja és szóltam,hogy egyágyas szobába szeretnék kerülni.Sokkal jobbak az ágyak és mivel csaszi után feküdni kell ez nem elhanyagolható szempont.
Így elég költséges lesz a kórházi 4-5napom de úgy vagyok vele,hogy a kényelmem számít.Én ezért nagyon mérges vagyok a magyar eü-re mert mindent magamnak fizetek tulajdonképpen,akkor mire van a tb,főleg ha ilyenek az állapotok és ilyen fenntebb leírt negatív tapasztalatokkal kell távoznia egy frissen szült nőnek.Én egyébként a személyzettel 2002-ben meg voltam elégedve,velem nagyon kedvesek és segítőkészek voltak.
Pocilakóm egyébként jól van, már nagyon be van készülve és mi is nagyon várjuk őt.Ha addig nem indul meg magától akkor február 28-a után vmelyik nap mehetek a kórházba de pontosan nincs még kijelölve a nap.
na eldugulok,sziasztok és minden jót!
nyetus76
 
 


Hello Lányok!
NYetus! Nálad már ennyire behelyezkedett a baba? És érzed már, hogy leszállt a pocid? Nekem most nagyon fenn vann, sőt szerintem jóval feljebb, mint bármikor. Vannak már jósló fájásaid? Lehet, hogy akkor jelentősen megelőzöl és nem találkozunk. De majd itt megbeszéljük a tapsztalatokat, jó?

Edi! Hogy vagy? Hány hetesek is vagytok? Jól érzed magad?

Én egyre terhesebbnek érzem a napokat, sokszor fáj a hátam, ég a gyomrom, de közben nagyon boldog vagyok és örülök és élvezek minden percet, amit babavárással töltök.

További kellemes napot mindenkinek!

Kriszta
krisz11
 
 


Sziasztok!

Bocsi, már megint belekotyogok. Kép

Edi és mindenki,
az azért nem teljesen igaz, hogy mindenki csak jókat írt a Rókusról eddig. Ha visszaolvasod a régebbi hsz-okat főleg másik Rókusos topikban, akkor annyira nem rózsás az összkép. De persze nem is tragikus. A Rókus is csak olyan, mint a budapesti kórházak többsége.
Persze van egy-két kivételkórház, pl. a Szent Imre nagyon szépen fel van újítva és a szüléssel kapcsolatos nézeteik is haladóbbak egy pöttynyit, mint a Rókusban szokásos felfogás.

Az emberek véleménye persze attól függ, hogy szép, problémamentes szülést éltek-e át, vagy közbejött-e valami komplikáció, esetleg balul sült-e el valami. Általában annak van jó véleménye a szülészéről, akinek problémamentes volt a szülése. Akinek meg közbejött valami probléma, az általában szidja a dokit, meg a kórházat, mint a bokrot.
A magam részéről anno az olyan történetekre vadásztam, ahol az derült ki, hogy volt probléma, de azt az orvos jól tudta kezelni és végül is nem lett semmi baj. Ugyanis ezekből lehet tényleg megtudni, hogy milyen az illető doki, meg a kórház. De persze az ilyen történet a legkevesebb.

Egyébként, ha valaki kíváncsi a véleményemre Kép, akkor a Rókussal az a baj, hogy állatira nem törtek még be oda a szüléssel kapcsolatos mai, sokkal humánusabb nézetek. Aki a Rókusban szül, annak nagy esélye van rá, hogy infúzióra és CTG-re kötik már az első percben (vagyis feküdnie kell végig), kézzel fogják tágítani, a babát nem teszik a mellére azonnal (sőt, órák múlva látja újra) és automatikus a gátmetszés meg a beöntés. Olyanokról már nem is beszélek, hogy kellemes körülmények a vajúdás alatt, vajúdókád, labda, meg hasonlók szóba se jönnek. És persze az egyetlen póz, amiben szülni lehet ott, az a hagyományos, fekvő helyzet.
Nekem első gyereknél jó volt ez így, de egy másodiknál már jobban fogom tudni, hogy mit szeretnék.

Bóbita
bobita
 
 


Krisz, Nyetus

Mi 18 hetesek vagyunk, még jó sok van hátra.
Most már sokkal jobb mint az első harmad, bár minden reggel van róka, de legalább napközben nem émelygek és már az étvágyam is a régi.

Azt mondják a második harmad a legjobb. De azért a legeslegjobb majd a legvége lesz, a happy end Kép vagy inkább kezdet...

Jó, hogy nektek már olyan közel van!

Egy kérdés: milyen az amikor keményedik a méh? Úgy tudom az nem túl jó, és Mg-t szoktak rá szedni. Nekem időnként főleg estére befeszül a hasam, nem tudom ez az-e, vagy csak a növekedés miatt feszül. Reggel általában teljesen laza.

Szorítok nektek, hogy minden jó legyen a szüléskor és bátoríthassátok a tapasztalatlan kezdőketKép

Edi
edi2
 
 


Kedves Bóbita!
Köszi a belekotyogást!Kép De komolyan. Biztos igazad van, az a kórház is állítja magáról, hogy nem a legmodernebb felfogású a szülészete. Biztos van egy csomó dolog, amit máshogy, sőt jobban is lehet csinálni. Én próbáltam olvasgatni sok véleményt, mindenről van pro és kontra, így a gátmetszésről, beöntésről is. A szülőszoba látogatáson azt mondták, hogy nem kell feküdni, majd meglátom nemsoká, hogy kinek lesz igaza. Majd beszámolok utána, jó? Én sétálgatni mindenképpen szeretnék. Nem tudnék egy helyben feküdni 10-12 órát! No majd kiderül nemsoká!
Egyébként a szülőszoba a véleményem szerint borzalmas, hogy kb 40cm-re vajúdik mellettem egy másik kismami el sem tudom képzelni....

Edi!
Jó sokáig elhúzódik a rókakoma... Nem irigyellek érte. Én szerencsére egy napot sem hánytam. Nekem kb a 16. héttől volt 1-2 héten keresztül keményedésem, ilyenkor befeszült az egész pocim és teljesen megváltozott kívülről is nézve az alakja. Nekem a dokim azonnal Magen B6-ot és Kalciumot rendelt, a panaszaim 2-3 nap alatt elmúltakés azóta sem jöttek elő. Persze mostmár vannak kisebb görcseim, de ez természetes.

Köszi a szorítást és ha tudok majd jövök és beszámolok!

Kriszta
krisz11
 
 


Hölgyeim.

Bocsánatot kérek mindenkitöl.Engedve Edi nyomásának tényleg nincs értelme segíteni a legjobb szándék ellenér.Az a legjobb tényleg,ha nyitok egy Edi által javasolt topicot.Remélem nem kell ott elmondania a véleményét valaha is.
És senkinek másnak sem.

MIndenkinek sok sikert kivánok.Keresek egy helyet,ahol sokkal többet foglalkoznak saját biztonságukkal.
Ha valakit négis érdekel mi a fontos,ha bármi baj adódna,az írhat:
labbel@axelero.hu

Béla
furge
 
 


Sziasztok!

Szerintem a negatív dolgoknak, élményeknek is helye van a topikban. Amit nem szeretek, ha valaki nem bír lekattani a saját negatív tapasztalatáról, és megállíthatatlanul, örökké azt szajkózza. Ebben a topikban ilyen még nem fordult elő. Én örülük, hogy Béla megosztotta velünk a tapasztalatait.

Írtam talán már korábban, hogy bizony azért én is tapasztaltam negatívumokat. Pl. ágyneműt nem cseréltek a bent töltött 5 nap alatt, sőt ha kértünk, hogy áthúzzuk magunknak, akkor sem kaptunk, mert nincs. Illetve a mi kórtermünkhöz tartozó fürdőszobában tárolták a felmosó kikocsit, ami szerintem nem túl higiénikus. Ugyanazon a padlón álltam császáros sebbel, amin a felmosó kocsi pihent, tőle 1-2 méterre. Szerencsére nem szedtem össze fertőzést.

KrisztaKép
Ha homokba tugod a fejed, attól semmi sem lesz másképp. Sőt, esetleg felékszületlenül érnek a dolgok, és ez nem biztos, hogy jó.

Hogy nem csak negatívumot írjak most, nekem pl. nem kötötték be azonnal az infúziót. Türelmesen vártak a burokrepedéstől számított majd 24 órát. Sajnos, ennek ellenére nem indultak be a fájások, és aztán már be kellett kötni.

Mariann
tmarianna
 
 


Szia Mariann!
Nem hiszem, hogy homokba dugom a fejem, hiszem voltam benn, láttam, hogy milyen állapotok vannak, szültek ott barátnőim az elmúlt években. Nekem csak az a gondom, hogy kezdett egy kicsit horrorisztikussá fajulni a dolog. Hogy hirtelen minden rossz lett és koszos és az eddig agyondícsért személyzet is szörnyűvé vált. Én nem hiszem, hogy ez a legjobb kórház az országban. Sőt! Ki vagyok akodva, hogy boldog boldogtalan BÁRMIKOR bejöhet majd abba a kórterembe, ahol én az 1-2 napos kisbabámmal fekszem. Mint írtam nem tetszik a szülőszoba, és hát a kórtermeknél is láttam már szebbet. De jelen pillanatban ez tűnt a legjobb megoldásnak. Sajnos a Telki Magánkórházra nincs pénzünk.
Én megtaláltam az orvost akiben bízom, és remélem nem csalódom, de rosszul esett, hogy pár héttel a szülésem előtt hirtelen minden negatívba ment át. Biztos érzékeny vagyok. Bocsánat.
Én nem a negatívumok ellen vagyok, hiszen én is kérdeztemerről a már "szültek" véleményét. Csak nem szeretnék bepánikolni.
Na befejeztem ezt a témát és kívánok mindenkinek nagyon boldog babavárást és szülést és azt, hogy minden úgy legyen ahogy elképzelte!

Kriszta
krisz11
 
 


SziasztokKép
Én ide még eddig nem írtam. Jan. 12-én szültem a Rókusban. Ez a második babám, az elsőt a MÁV-ban szültem. Most is így volt, egészen a 37. hétig, mikor kiderült, hogy a dokim átjött ide. Ezért nem tudok elfogulatlan lenni, nekem nagyon sok negatívum volt a MÁV után. Igazából most csak azért írok, hogy engem igenis engedtek állva vajúdni, az már más kérdés, hogy amikor már nagyon bedurvultak a fájások, nem éltem ezzel a lehetőséggelKép Szerintem ez, meg a gátmetszés, meg sokminden más nagyban függ az orvosodtól és a szülésznőtől is. Most a második babát gátvédelemmel szültem.

NyetusKép
Nekem is a Rita volt a szülésznőm, és bár nem volt fogadott, nagyon meg voltam vele elégedve. Végtelenül kedves, de nagyon határozott is egyben. (És ő volt az, aki megengedte, hogy felálljakKép)

Mindenkinek további jó pocakosodást, gyors és könnyű szülést kívánok!Kép

Pussssz
Tüni
tüni
 
 


Tüni!

Utólag is gratulálok Kincsőhöz!KépKép
Vártam, hogy írsz tapasztalatot a szülésről, de eddig elég szűkszavú voltálKép (vagy csak az én figyelmemet kerülte el?). Pedig érdekelne, hogy mi volt más (a doki milyen volt?), ha nem akarod nyílvánosan, akkor mélben is írhatsz: beszti@vnet.hu.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Tüni,gratulálok a babáhozKép
Kisfiú,kislány?Hogyan boldogulsz?Örülök,hogy Rita
"bevált".Egyébként nekem azt mondták tisztában vannak azzal,hogy a
kórház nem vmi jól felszerelt bababarát kórház ezért azon vannak,hogy a kéréseket maximálisan teljesíteni tudják.Rita mondta is,hogy mondjak mindent mit,hogy szeretnék és megpróbálják teljesíteni.Pl.apa bejöhet a műtőbe megfürdetheti a babát és meg is mutatják ha minden rendben van vele rögtön nekem is.Kisfiamnál is így volt,apa végig aszisztált és a műtét után nem sokkal már együtt voltunk a szobában hármasban és estig el sem vitték.Szóval nekem ilyen szempontból + tapasztalataim vannak mert ha jól tudom pl.a mávban sem lehet bemenni kísérőnek a császárhoz.Persze ez nem enyhíti a negatívumokat.Mondhati nekem szerencsém volt és remélem most sem lesz másképp.
Kriszta,én azt érzem,hogy a hüvelyemet sokszor feszíti és szinte olyan mintha mindjárt ki akarna jönni a lábam közöttKépEgyébként jóslóim nincsenek bár már régóta keményedek hosszabb séták,hajolgatások után de azt mondják ez normális.Kiváncsi leszek.
Edi,én szerencsére nem hánytam se most se a kisfiamnál de ez alkati dolog.Hamar túl leszel rajta.Keményedést majd csak később fogsz érezni de biztos nem téveszted össze semmivel.A hasad kőkemény lesz és igen kellemetlen,vmit muszáj csinálnod,mozdulni vagy kicsit megpihenni és akkor enyhül.Jó pocinövesztést!Tudod már a nemét?
sziasztok
nyetus76
 
 


Nyetus

Nem olyan vészes a hányás, már egészen megszoktam Kép
Akkor ez a "keményedés" vagy inkább feszülés, fájdogálás a növekedés miatt lehet? Néha görcsöl is de nem vészesen. Nem tudom szedjek-e azért valami magnéziumos cuccot. A dokim most szabadságon van és csak febr 25-én megyek hozzá, nem tudom most megkérdezni.

Hétfőn megyek genetikai uh-ra ott talán kiderül a neme. Jó lenne. De tervezzük, hogy majd elmegyünk 4D-s uh-ra, akkor biztos minden titokra fény derül.

Mostanában már egyre konkrétabban érzem a mocorgását Képolyan jó érzés.

Edi
edi2
 
 


Sziasztok Lányok!

Én most kezdek ezen a topicon, eddig olvasgattam a Rókusról szóló rémhíreketKép
Friss élményeim vannak, mert a múlt héten jöttem haza. Azokkal értek egyet, akik nem a horrort akarják mindig hallani és olvasni....éppen eléggé fél az ember lánya egyébként is minden hülyeségtől.
Egyébként én nem tudok túl rossz dolgokról beszámolni. Idő előtti keményedések miatt voltam bent, elvileg csak márc. 19-re várom a babát, de úgy nézett ki meg akar születni előbb. Szerencsére meggondolta magátKép
EDI: mindenképpen szedjél Magne b6-ot, azzal ártani nem ártasz, viszont meggátolja a méhösszehúzódásokat és a görcsöket.

Szóval nem egy leányálom a Rókus, de nem is olyan rossz. A nővérek nagyon, de nagyon rendesek...kivétel nélkül, és egyáltalán nem várják el a pénzt. Nekem a Doffek János a dokim, csak jókat tudok mondani róla, a szobában is mindenki szerette, ahhoz is van mindig pár kedves szava, aki ne az ő betege.
A tisztaságról valóban nem lehet túl jókat írni, de pl. a Péterfyhez képest, ahol a lányomat szültem, még mindig istenes, mert ott közös zuhany és wc van, itt meg legalább minden szobának külön zuhanyzója van.
Amire oda kell figyelni, az a lopás, ne hagyjatok elöl semmit...telefon, pénz..stb, mert ezek szeretnek eltűnni.
Na meg a kaja.......hát ez a no comment kategória, ha nem akartok éhen halni, vigyetek magatokkal, vagy hozassatok be mindig valami ehetőtKép
Én azt gondolom, hogy a nagyon drága fizetős korházakat leszámítva, máshol sem lehet sokkal másabb a helyzet...én láttam az orvosok és a nővérek hozzáállását és "meg voltam vele elégedve"
szerintem fontos, hogy ne bunkók között keljen világrahozni a babádat.
noni
 
 


Hello Kismamák!

Vissza tértem.Kép
Már nem dolgozom febr 1 óta és eddig a munkahelyemen neteztem.Otthon nem tudok így ritkábban fogok írni.Azért hetente egy-két alkalommal próbálok majd benézni.

Nyetus!
Köszönöm hogy megírtad a gerinceddel kapcsolatos problémát.Nekem ahogy írtam már a 9. hónapban fog eldőlni hogyan szülök majd.

Jó sokat írtatok már volt mit vissza olvasnom hogy képben legyek!
Szerintem jó hogy Furge leírta mi történt velük mert ilyen szerintem bárhol előfordulhat. Nem kell homokba dugni a fejünket de emiatt nem szabad korházat váltani.
Én az orvosom miatt fogok a Rókusban szülni mert 10 éve járok már hozzá! Bízom benne és nekem az ő személy jelent aa legtöbbet.Az állapotok sem rosszabbak mint máshol. Szerintem.
Bocsi de most rohanom kell a dokimhoz.
Kérlek ne feledkezzetek meg rólam! Kép
Puszi
Barbi
kepes
 
 


Noni!

Köszi a tanácsot, vettem is tegnap magne B6-ot, remélem használ majd.

Látszik abból amit írtál,hogy a negatív tapasztalatokat is meg lehet osztani úgy, hogy nem kap mindenki rögtön gyomorgörcsöt, de nem is lesznek illúziói. A pozitív dolgok is kapnak hangsúlyt, így reális a kép, és ezt tényleg segítő szándéknak érzi az ember nem riogatásnak.
Úgyhogy tényleg köszi az infókat.

Edi
edi2
 
 


Edi!

Végülis minden hozzáállás kérdése, nem vagyunk egyformák, de ha mindig mindent úgy fogunk fel, hogy itt a világvége, akkor soha nem fogjuk élvezni az életet.....pedig nem olyan hosszú.
Azért persze vannak olyan tragédiák, amelyeket nem lehet könnyedén felfogni...ezt beismerem, de azzal is egyetértek, hogy amitől félünk az bekövetkezik, ezért igyekszem nem a negatív dogokon gondolkodni.

Azért a Magne b mellett pihenj is néha, mert az izmoknak az tesz a legjobbatKép

Üdv.
noni
noni
 
 


SZiasztok!

Én uj vagyok itt, és a segítségeteket kérném.22 hetes terhes vagyok,a dokim a Mávból készül eljönni a Rókusba, de félek a korháztól. Sok rosszat hallottam róla, viszont a dokimban megbízom. Kérlek, aki itt szült irja meg a tapasztalatait, mert erősen gondolkodom,h mégsem itt szülök majd.

Nem tudja véletlen valaki, h meddig lehet(ne) orvost váltani?

köszönöm,
Csilla

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Kcsilla

Én ugyan még nem szültem a Rókusban, (18.hét) de ha visszaolvasod a hozzászólásokat találsz véleményeket pro és kontra, jót is rosszat is. Amúgy minden hónapban van felkészítő tanfolyam ami ingyenes,jövő hét szerdán 15.00-től az újszülött lesz a téma. Ha eljössz akkor személyes benyomást is szerezhetsz.

Ahogy egyel feljebb, Noni hozzászólásában is olvashatod a félelem rossz tanácsadó, és a hozzá állás sem mindegy. Kép Fel a fejjel!

Edi
edi2
 
 


Sziasztok Csajok!
Én nem akarok érvelni sem ellene, sem mellette, hogy milyen a kórház, de az első és a második gyerekemet is a Rókusban szültem meg, és a harmadikkal is vissza fogok menni, pedig én Paksra költöztem az első gyerekem születése után nem sokkal. Ez testvérek között is több mint 100 km.
Nem az számít elsősorban, hogy milyen a kórház, hanem, hogy megbízol-e az orvosodban. Szüljetek egészséges gyerekeket, azt az egy hetet pedig féllábbal is ki lehet bírni.
Detti
gydetti
 
 


Sziasztok!
Egy ici-pici vírus ledöntött a lábamról, ezért nem jelentettem néhány napig. De már jól vagyunk és kibírtuk gyógyszer és magamat elhagyás nélkül Kép
Azóta már voltunk Uh-on Kép
Nem vagyok oda a kórházakért, ezért sem tetszett a Rókus "hangulata". Aztán szépen rájöttem, hogy erről nem a Rókus tehet... Az Uh-ra pedig bejöhetett férjem is és nagyon-nagyon kedves volt a doktornő: legalább 10 percet bent voltunk és végig magyarázott, mutogatott. Tényleg fantasztikus volt! Szerintem nagyon jó felbontású a monitoruk, nálunk ennél sokkal kissebb gép van. Fantasztikus élmény volt!

A rossz tapasztalatokhoz pedig csak annyit még, hogy én szívesen elolvasom, de inkább csak azért, hogy együtt kitaláljunk valami megoldást ezekre. Ez tetszett, hogy írtátok a kaja témát és rögtön jött is a javaslat, hogy vigyünk magunkkal. Ezzel az infóval már tudok mit kezdeni és így még biztosabban megyek a kórházba! És a félelem tényleg rossz tanácsadó...
Én is biztos vagyok abban, hogy ennél rosszabb helyek is vannak. Én csak az orvosom miatt választottam ezt a kórházat és biztos vagyok abban, hogy jól választottam!
pilis
 
 


NyetusKép
Köszi a gratulátKép Kislány, és mivel második gyerek, most sokkal rutinosabbnak érzem magam. Családilag pedig fokozatosan tanuljuk meg a kétgyerekes létetKép

BesztiKép
KösziKép Ide még nem írtam meg a szülésélményemet (igazából máshová is csak a kórházzal és az orvossal kapcs. élményeimet), de azt hiszem nem haragszik meg senki, ha ide is leírom.
Kezdem a dokival, mert ez a rövidebb. Most is maximálisan korrekt és rendes volt, mint az előző szülésnél. Most annyiban különbözött a dolog, hogy ügyeletes volt, és így alig volt velem (nem mintha nagyon hiányát éreztem volnaKép). Ami nekem komoly súllyal szerepelt mellette a latban az a terehesgondozás alatti alapossága. A végefelé a lepény is öreg volt már, úgyhogy kétnaponta kellett ctg-re mennem, hetente kétszer pedig flowmetriára. Azt hiszem, nem minden doki ennyire alapos.

Nekem a szülőszobát illetően nem voltam illúzióim, de mivel az első szülésemnél is végig feküdnöm kellett, és ezért nem volt lehetőségem semmilyen alternatív módot kipróbálni, ezért alapból nem is zavart, hogy nincs hiper-szuper felszereltség. Az ágy azért óriási kiábrándulás volt a MÁV-os szülőágyhoz képest, mert nekem baromi kényelmetlen volt, és az nagyon rossz bír lenni, mikor a fájásokon kívül még ezzel is állandóan küszködni kell. A kórtermi ággyal uez volt a gondom, de ott már kevésbé volt zavaróKép Előre tudtam, hogy nincs 24 órás rooming-in, de én naiv úgy gondoltam, hogyha én kérem, hogy ébresszenek fel, ha ébred a gyerek, vagy ne teáztassák, akkor az úgy is lesz... Hát az én kislányom egy éjszaka kivételével "végigaludta az éjszakát" (este 11-től reggel 6-ig). Első este mikor kértem, hogy ébresszenek, majd' leszedték a fejemet, hogy hogy képzelem, mikor még nincs is tejemKép A gyerkeket automatikusan teáztatják, még akkor is, ha külön kéred, hogy ne tegyék. Gondolom egyszerűbb nekik benyomni a gyerek szájába a cumisüveget, mint elsétálni a folyosó egyik végéből a másikba, felébreszteni anyukát, addig is hallgatni az üvöltő gyereket.

Hát nagyjából ennyi. Szerencsére Kincsőnek nem lett semmi gondja ettől, a szopiba nem zavart be. (annyira nem, hogy szerdán délután szültem, és csüt. estére már volt tejemKép, a kórházból pedig 100 gr súlygyarapodással jöttünk hazaKép)

Mindamellett, hogy a dokival teljesen meg voltam elégedve, és ugye már két babát szültem a segítségével, ha esetleg lenne harmadik babánk, nem biztos, hogy bevállalnám mégegyszer a Rókust.

CsillaKép
Azt hiszem a fentiekben leírtam mindent, ami érdekelt (uis én is dr. H-nál szültem). Ahogy azt már BesztiKép is írta a másik topicban, el kell döntened, hogy mi a fontosabb: az orvos, vagy a kórház. Remélem, sikerül olyan döntést hoznod, amivel a leginkább elégedett lehetsz. Orvost pedig addig lehet váltani, amíg a kiválasztott orvos átvesz. Van, aki ennyi idős terhesen már nem fogad, van olyan is, aki még a legvégén is hajlandó elvállalni.

Pussssz
Tüni
tüni
 
 


Kedves Tüni!

Köszönöm szépen a válaszodat, megnyugtattál. Tényleg bizom az orvosomban, és nem is szivesen váltanék, csak nagyban befolyásolt amit a Rókusról hallottam, de mint más hozzászólásban is olvastam, már fél lábbal is ki fogom bírni azt a pár napot. CSak már úgy túl lennék rajta, szeretném már a karjaimban tartani a kisfiamat.

szia,Csilla

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Tüni!
Tök jó,hogy ilyen gyorsan volt tejed.Nekem a csaszi miatt csak később de mondta a szülésznő,hogy vigyek szoptatást serkentő teát és rögtön kezdjem el inni.Hát meglátjuk.A kétgyerekes életformára már én is kiváncsi vagyok.
Amit az ébresztésről írtál,furcsa mert tőlem meg kérdezték,hogy hozzák e éjszaka ha sír,pedig nekem se tejem se semmi tapasztalatom nem volt,viszont migrénes fejgöörcsöm az igen,így mondtam is nekik,hogy ha lehet én pihennék a fejem miatt és tök megértők voltak.Aztán csak beindult a tejcsi és a szopi is szerencsésen alakult bár mi mínusz 100 grammal jöttünk ki a kisafiammal.
Csilla,szerintem is az orvos személye a meghatározó bár biztos jobb érzés lenne ha az orvos és a kórházzal kapcsolatos elvárásaink összhangban lennének.
sziasztok
nyetus+kamilla?(36+5)
nyetus76
 
 


Szia Nyetus,

VAnnak dolgok amiket hiába szeretnénk h összhangban legyenek nincs rá mód. A császárnál nem lehetett bent az apuka ugye? Nekem tűnik úgy, vagy tényleg több a császár ebben a korházban? ÉN nagyon félek ettől a lányomat anno simán szültem,(első szülés,mégis másfél óra volt az egész) de nagyon féltem tőle, mert már akkor is sok rosszat hallottam erről is, volt olyan akinek nem sikerült az érzéstelenités, és nem tudom, de ez összefüggésben lehet az ettől való félelemmel? Vagy csak rosszul sikerült az érzéstelenités?

szia,Csilla

Kedves Fórumosok!

(bocsi a megszólitás miatt, de sokáig tartana felsorolni a neveket, és nem akarok senkit kihagyni.)

Szeretném megkérdezni tőletek, van -e köztetek olyan, aki egyedül maradt terhesen, és igy egyedül kellett megszülnie a picit?! Mivel én így jártam, szörnyen nehezen viselem, és jól esne legalább igy ismeretlenül is beszélgetni olyan anyákkal akik igy jártak. (persze senkinek sem kivánok hasonlót).


sziasztok,CSilla

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Sziasztok!

Nyetus!
Ha bemész szülni, akkor spinál helyett kérj epidurált. Ha elmondod az előzményeket, akkor hajlanak rá. Ha ott leszek éppen akkor, akkor megígérem, hogy megcsinálom Neked. Az után nincs fejfájás.

Ami az éjszakai felébresztést illeti. Ha meggyőzően képviselitek a babák érdekeit és kategórikusan megtiltjátok, hogy a tudtotok nélkül bármit kapjon és minden csecsemősnővér-váltáskor (reggel és este) elmondjátok mindegyik nővérnek, hogy költsenek fel, akkor felköltenek.
Kitartás!
Ha a szülés után megkérdezi a csecsemősnővér, hogy a baba ottmaradjon-e, akkor mondjátok azt, hogy szeretnétek és kérjétek meg, hogy segítsen mellre tenni. Nekik az a legkényelmesebb, ha leviszik és inkubátorba rakják, de a babák ilyenkor ébren vannak és szopni akarnak. Nekik pedig az a dolguk, hogy ebben segítsék a babákat. Ilyenkor jól jön a kisérő, aki hatékonyabban képviseli a baba és a mama érdekeit, mint a gátmetszés varrását elszenvedő kiterített kismama.

sziasztok
Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Sziasztok!

Snoopy, ez tényleg fontos infó, hogy kérni kell a csecsemősöket arra, hogy otthagyják a babát a szülőszobán, mert maguktól képesek elvinni inkubátorba.

Ennek tudatában még dühítőbb, hogy a szüléselőkészítő előadások közül én pont arra estem be, ahol a csecsemősök adták elő magukat, és volt képük azt mondani, hogy csak egy hajszál választja el őket attól, hogy megkapják a bababarát kórház címet.

Hol vannak ezek a bababarátságtól?!

Egyébként én az összes dolgok közül a csecsemősök hozzáállására voltam akkoriban a legjobban kibukva, és ez többek között annak volt betudható, hogy első gyerekesként eléggé jól jött volna, ha segítenek, ehhez képest még annak kellett örülni, ha nem izéltek el túl sok mindent.

Bóbita
bobita
 
 


Hali csajok Kép

Csak bequkk, hogy áll a topic Kép Nagyon éltek Kép

Tüni szia Kép Dr H-ra egyre gondolunk ? 160 magas, kissé pocakos, szemüveges, és egy földreszállt angyal ?

Üdv :


Klár
clarissa
 
 


Sziasztok!

CsillaKép
Bár egyedül maradtam, de nem szültem egyedül. Azért ha gondolod, írj nyugodtan. Mailcím a profilomban.

Mariann
tmarianna
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?