Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Janula gratulálok a szerelmeseknek. Sok szép babó jelölted lesz szombatig.

Noee köszönöm és próbálok majd egy kis napocskát küldeni nektek. Bár hétvégére itt is jó idő lesz .
Gondolok majd rátok és drukkolok nektek hogy mindenkinek sikerüljön elérnie emit szeretne.

Szedem a bogyókat kint is és remélem mire hazajövünk lesz pozitív változás és akkor követem a csapatot novemberben.
edina71
Budapest
 
 


Sziasztok Lányok!

Mindenkinek köszi! :)


Amikor visszakaptatok babákat, mennyi ideig feküdtetek, vagy mennyit pihentetek?
janula
 
 


sztem erre nincs tuti recept. én pl. aznap végig feküdtem, és másnaptól is szinte egész nap (táppénzen voltam), de azért mozgolódni is kell kicsit a vérkeringés miatt...szóval ahogy neked jól esik sztem.
zsu85
 
 

 
 

Janula hogy ment? Mennyi bogyót kaptál vissza? 

Nekem tegnap minden rendben volt. Doki elégedett volt a hormonszintemmel is és a tüszőkkel is. Már elkezdtem szúrni a Cetrot is, hétfőn a szokásos kör vár rám. :)
noee
 
 


jeeeee!!!! hány tüsződ alakul, mondta?
zsu85
 
 


noee,

4-et kaptam vissza, állítólag nagyon szépek lettek! :) Mi a monitoron csak buborékokat láttunk! :D  Próbálok itthon fekve maradni. Szerencsére a férjem sokat segít, főz, pakol... :) Az egy kicsit bánt, hogy a többit megsemmisítik, semmi  nem ment fagyiba... :( :(  így hiába lett 7 db... Murber doktor csinálta, nem a prof.
Örülök, hogy neked is szépen alakulnak! Te most rövidet csinálsz, ugye?
janula
 
 


Janula,

szuper!
Te már elmúltál 40? Mert elvileg 4-et csak 40 felett szoktak beültetni...
Jó pihenést!

Noee,
Te is szépen alakulsz!Én köszönöm, hogy átvetted a szurimat, így nem nyomaszt, hogy lejár, én meg nem megyek kezelésre.
mmzs75
 
 


Mmzs,

igen, elmúltam...már nincs sok időm a sikerre.... :(
Most lesem a jeleket, de semmi....
janula
 
 


Helyzetjelentés: bal oldalon 2, jobb oldalon 4 nagy tüsző. Ma dupla adag szurit kapok (2-2 + cetro), holnap vv, uh kör.

Janula ne izgulj, még nem kell érezned semmit! Minden rendben lesz, kapaszkodnak azok a kis bogyók! :)
noee
 
 


Noee,


ez igazán szuper! 6 remek tüsző!!! Nekem is szépen nőttek a duplázástól! :)
Írj holnap is, hogy mit látott a doki!

Köszi a bíztatást! Nagyon rajta vagyok, hogy kapaszkodhassanak! Annyit iszom, hogy egy tóba elég lenne, csak fehérjében gazdag ételeket eszem, és fekszem szinte egész nap! :D De jól esik!

janula
 
 


noee, ez fantasztikus!! már 6...tudod, nekem 6-ból jött össze! :)

janula: a maradék hármat miért nem fagyasztották, megálltak? néha picikét mozoghatsz sztem, de persze ahogy jól esik!
zsu85
 
 


Zsu,

próbáltam megtudni, de csak annyit mondtak, hogy biztosan nem lehetett fagyasztani őket. De akkor tudtam meg, amikor már senkivel nem lehetett beszélni. Csak odaadták, hogy írjam már alá a papírt, amin rajta van.... :( Azóta is bánt...
janula
 
 


sajnálom :( de most már a négy csodababára kell koncentrálni a hasadban! :)
zsu85
 
 


A fagyasztásnak külön morfológiai kritériumai vannak, de persze pontosan én sem tudom, hogy mik azok.Amelyikről úgy látják, hogy tuti nem élné túl a fagyasztást, azt nem fagyasztják le.
Nekem is volt már 2 ilyen.
Janula, ne bánkódj, mert a fagyaszthatónak ítéltek közül is egy csomó nem éli túl.Koncentrálj a benned lévő 4-re!Vagyis ne koncentrálj...na ezt jól megmondtam.

Noee,
nagyon szépen haladsz!Gondolom,csüt. vagy péntek leszívás, holnap kiderül!
mmzs75
 
 


@janula

Olyan jó hogy ennyi pici bogyót kaptál vissza :D Pihengess sokat :D Szorítok :D

evi89
Vecsés
 
 


@noee:


Szépen növögetnek és még fognak is :D
Akkor már nemsokára lessz a leszívás ?

evi89
Vecsés
 
 


Igyekszem rájuk koncentrálni, vagyis nem koncentrálni! :D
Igyekszem nem folyton a jeleket keresni....olyan fura, hogy az ember nem érez semmit....
janula
 
 


Na, a mai szeánsz is megvolt. Sajnos ma sem mondott még időpontot, csak azt, hogy pénteken biztos nem.   Kicsit aggódom, hogy nehogy az legyen, mint a múltkor. 2-2 szurit kapok csütörtökig, akkor újra megnéz.
noee
 
 


Noee,

ne aggódj, kicsit lassabban nőnek, nekem is húzta -halasztotta a prof., de aztán csak lett belőle 9 szép tüsző! :)
janula
 
 


noee, NEM lesz az. mondta volna, ha valami para van, pl. nem jó a hormonszint, v vmi. nyugi!!!
zsu85
 
 


Sziasztok!
Janula szurkolok!  Nekem is 4-et ültettek vissza...így let 4-ből 2 lett. Nekem a beültetés csütörtökön volt, de hétfőn már mentem dolgozni és kb. a 12. hétig dolgoztam.  Ja!!! És én egézen addig, amíg nem mozdultak meg, semmi tünetem nem volt, még 1 árva hányiner sem, úgyhogy ennyit a tünetekről... 

Nekem holnap már be kell feküdnöm... Hát  így nem lesz egyszerű a hátralévő 8 hét, de a picikért mindent kibír az ember...

Mindenkinek kitartást és szurkolok mindenkinek!
eszkimo1
Vecsés
 
 
 
 


Eszkimo,

gondolok rád! Igen, mindent a picikért!! :) Majd írj, ha tudsz gépközelbe kerülni. Egyszer...:D
4-ből 2, szuper! Hányadik lombik volt?
Én még nem tudom, hogy fogok-e dolgozni, ha sikerül, elég mozgalmas munkám van! :) Most élvezem a pihenést! :)
2 napig menzesz szerű görcseim voltrak, mára szerencsére csitult....Remélem ez csak jót jelent! :)

Noee,

drukkolok holnapra!! Írj majd!!!
janula
 
 


Janula!
Nekünk az első beültetés sikeres volt. De kezelésileg a 3. Az elsőnél nem reagált a szervezetem a másodiknál is alig és meg se termékenyült. Az első hosszú volt, a második rövid és a a harmadik és egyben az utolsó  , megint hosszú kezelés volt. 

Viszek laptopot, úgyhogy majd jelentkezem. 
eszkimo1
Vecsés
 
 
 
 


Noee, mi a helyzet? Mit mondott ma? Már biztos szép nagyok a tüszők. :)
TSH 3,0 értékről nektek mi a véleményetek?
lidi10
 
 


Eszkio, kitartás! Remélem normális szobatársakat kapsz és a picik is rendesen kivárják a megfelelő időt a születésre!

Lidi, szerintem ez az érték még a normális határértéken belül van. Ha jól tudom itthon 4,0 körüli a felső határ, de a nemzetközileg elfogadott az 3,0.

Ma már 9-10 tüszőt látott, de hogy ne unatkozzak, ezért holnap is kell még mennem a szokásos körre. :) Amúgy talán vasárnap lesz a leszívás, de ezt még holnap fogja megerősíteni. Ja és találnia kell addig altatóorvost, aki hajlandó bejönni. Mindegy, elvileg nem lennék egyedül, mert van még egy lány, akinek már biztosabban beígérte a vasárnapot.
noee
 
 


Na, akkor holnapra drukk, hogy vassárnap mehess! Gondolom szeretnél már túl lenni rajta. Igen, a 3,0 még határértéken belül van, de azt hallottam, hogy a teherbeeséshez a 2,0 alatti a jó. Ezért gondoltam, hogy utánakérdezek, nehogy ez legyen a hátráltató tényező.
lidi10
 
 


Noee,

szuper! Mindjárt itt a leszívás!! 9-10  tüsző meg még szuperebb! Lesz miből válogatni! :) Biztosan menni fog a vasárnap.:)

Lidi,

én is úgy hallottam az endokrinológusomtól, ha jól emlékszem, hogy a babához a 2,0 körüli érték a jó annak ellenére, hogy teljesen normális a 3.0 is! Esetleg kérdezz meg egy endokrinológust, mert elég lehet egy bogyó és máris ott van a kívánt érték! :)
janula
 
 



noee
Szorítok holnapra !!! :D

eszkimó

Szorítok neked és gondolok rád :D



evi89
Vecsés
 
 


Noee, nagy drukk neked holnapra és a hétvégére.

Janula, szorítok neked is! Jövő héten kedden, csütörtökön mész vérvételre?

Eszkimó, korábban, mintha írtad volna, hogy cukor miatt még komolyabban kontrollálnak. Emiatt kell már most befeküdnöd? Gyorsan elrepülő, problémamentes 8 hetet kívánok neked. :)
zora82
Budapest
 
 


Zora,

köszönöm! :)
Szerdán és csütörtökön megyek majd a vérvételre, csütörtökön mondanak eredményt...
janula
 
 


noee, mondtam én, h most minden klassz lesz!! :)))
zsu85
 
 


Sziasztok!

Huha, nagyon sok minden történ, mióta utóljára feljöttem, drukkolok mindenkinek!!!!! Nem is gndoltam, hogy így felpörögnek az események!

Elég furcsa így olvasgatni, én még nagyon nem tartok ott, ahol Ti, de alaposan felkészülök, mire oda jutok :) Hajtanám az időt most...

Még csak az első vérvételeken voltam, eddig minden ok-nak tűnt, de a dokihoz még nem mentem vissza. Fura, hogy a rákszűrésnél kimutattak egy elváltozást: metaplasia. Felhívtam az asszisztenst, és azt mondta, hogy ha a doki nem írt semmit, akkor emiatt nyugodtan mehetek a petevezeték átjárhatósági vizsgálatra (nem tudom, mi a rövidített neve :)). Remélem, semmi komoly dolgot nem jelent :S

Mindenkinek a legjobbakat - ha nem is írok, mert még nincs miről, azért így új csatlakozóként olvaslak Titeket :)



V

viktuska
Budapest XXII. kerület
 
 


Professzori jóváhagyással hétfő reggel 9. Kicsit jobban örültem volna a vasárnapnak, mert aggódok, hogy kitartsanak addig. Mindegy, mindkét doki rábólintott, szóval hétfő reggel. Addig meg vuduzom őket. :)

Viktuska kitartás a kezdetekhez. :)
noee
 
 


Noee,


gondolj sokat arra, hogy megmaradnak, szépek, egészségesek, minden rendben lesz! :) Csak egy nappal kell tovább kitartani!!!


Ma voltam benn a profnál, mert annyira és annyiszor görcsölt a hasam. De nincs semmi gond, még nagyok a petefészkeim, azt mondta. A cicim is szétreped!!

janula
 
 


Akkor tényleg téged láttalak elmenni. Már azt hittem halucinálok. :) Örülök, hogy minden rendben, csak így tovább!

Tényleg igyekszem pozitívnak lenni, de néha hangosabb az aggódás. Ja, este 3 adagot kell szúrnom, szóval ez a dózis csak megnöveszti a kisebbeket is. És legalább kb. két hétig nem kell vérvételre mennem. Azért ez már kicsit sok volt, hogy péntek óta minden munkanap kellett mennem. Janula neked mekkora volt a legnagyob adag, amit szúrni kellett?
noee
 
 


Akkor hétfőn gondolok rád! :P A hétvégét kell már csak kibírni, persze lassan megy ilyenkor az idő.
Janula, megyek majd a MensMentisbe vissza, csak sajna december elejére kaptam időpontot, akkor meg már lehet, hogy kezdünk. De lehet megpróbálom addig megtávkonzultatni a endokrinológussal.
lidi10
 
 


Noee,


ott voltál? Kár, hogy nem néztem körbe...Arra sem számítottam, hogy ilyen hamar behív a prof., olyan sokan voltak. És még mosolyt is kaptam tőle! :)


Nekem 2-2 volt a max., de azt jó sokáig kellet szúrnom, mire lett belőle valami...


Kitartás, már nincs olyan sok hétfőig! Gondolok rád! :)

janula
 
 


Lidi,

hű, az elég soká van! :( Ha Major Judit dr.nő az orvosod, akkor keress rá a neten, Edina így találta meg, hogy rendel valahol Zuglóban is és ott viszonylag hamar kapott is időpontot! Vagy marad a távkonzultáció, esetleg valaki más?
janula
 
 


Lányok, köszönöm a drukkokat, néha rám fér.
Amúgy Janula, én is csak akkor vettelek észre, amikor beszálltál a liftbe. Na mindegy, ha minden jól megy, akkor jövő héten öszefutunk, mert te mész vv-re én meg beültetésre.

Lidi, szerintem is keresd meg a dokidat a neten, hátha van még máshol rendelése. Anno én is ott voltam terheléses cukor vizsgálaton, az gyorsan ment. Mondjuk utána én nem konzultáltam semmilyen dokival.
noee
 
 


Noee,

rajtad  a világ szeme! Nyugi, ha hétfőt mondtak,akkor az lesz a  legjobb! Ha kell, adnak 4-4 ampulla szurit is, az a max. adag, szóval Te nem kaptál sokat...

Janula,

örülök, hogy rendben vagy és gondolom péntekem megmondják a tutit, ugye? Drukkolok!

Meg mindenkinek, aki kezelés alatt áll, csak nem írogat!

A kismamáknak is minden jót kívánok!

(egész rosszul leszek, ahogy itt olvasgatom a kalandjaitokat...)
mmzs75
 
 


Noee,

képzeld, tévedtem, 3-3-at kaptam!!! És akkor azt mondta Katika, hogy 5-ig lehet felmenni!!!

Mmzs,

csütörtökön mondják meg.... jujjjj....:) már előre félek, ahogy közeleg!!!
janula
 
 


Sziasztok!

Gyakorlatilag minden nap leslek,olvaslak titeket, most írok is!

Szerencsére a szervezetem tartotta a papírformát, így csütörtökön mehettünk délre, a fagyasztottakból 4-et olvasztottak, Murber doki 2-t ültetett vissza, 8 és 9 sejtes állapotúakat.
(Végre láttam mosolyogni a folyosón mindig fa arccal, hosszú léptekkel járkáló Péter embriológusunkat, aki azt mondta nagyon szépek az embriók. Szerintem okosak is!!)
Nov. 4-én és 6-án lesz vérvétel, addig várakozás (meg tapaszok, és utro).
Kitartás mindenkinek!
tinini
 
 


Tinini,


gratulálok! :) És kitartás! :)


Mik azok a tapaszok?

janula
 
 


Sziasztok!
Helyzetjelentés a kórházból!  
Szerencsére teljesen normálisak a szobatársak, mondhatni jó a hangulat is. Minden nap van CTG, ha valami gond van, küldenek további vizgsgálatra. Nekem pl. bazira vert a szívem (még a nyakamon a fejemen meg mindenhol éretem a dobogást) így elküldtek szív UH-ra és EKG-ra is. Jövő héten pedig a biztonság kedvéért rám tesznek egy 24 órás kütyüt. Azt mondták, ha az alat nem jön elő az a szívdobogás akkor nincs nagy baj.
Hétfőn megyek UH-ra, akor legalább megtudjuk mekkorák a picik, de itt majd nézik azt is, hogy minden rendesen áramlik e. 
Engem sok mindenért fektettek be. Az egyik a cukrom de ezen belül inkább az, hogy már elég sok inzulint kell adnom. A másik ok, hogy eléggé vérszegény vagyok., a harmadik az ikrek (jobb, ha itt vagyok, mert ha vmi van, akkor helyben vagyok), a negyedik ok, hogy még 1000 éve volt egy koraszülésem amikor szintén vérszegény voltam és kaptam vért is, plusz a koraszülésnek nagyon rossz vége lett.... Így ettől is félnek, nehogy megint az legyen. Hát...röviden ennyi...
Reméljük legalább a 36.hétig kibírjuk.... :-) bár a statisztika szerint sok ikres a 33-34 héten megszül. Na de majd én megdöntöm a statisztikát... 
eszkimo1
Vecsés
 
 
 
 


Dermestil tapaszok, talán a nyálkahártya megvastagítására, "doppingolására" szolgáló, átlátszós, kör alakú ragacsok ("Lutra album" lettem, ezt itt tanultam ám  Amúgy egész szolíd cucc, de eddig ennek volt a legterjedelmesebb betegtájékoztatója...).
Eleinte 4-et, aztán 3 alkalommal 8-at kellett egyszerre felragasztani a medencetájékra, és nem lehet ugyanoda ragasztani egymás után! Teltebbek előnyben, véznáknak kell hozzá egy mérnök-logisztikus is !
Most 4-en vannak rajtam
Ja, és semmmi kádfürdő, csak futó tusolás, hogy le ne ázzanak a kis drágák
Eszkimó szorítunk, napi helyzetjelentést kérünk!
tinini
 
 


Eszkimó, örülök, hogy jó szobába kerültél, gyorsabban eltelik azért majd így az idő. :)
Az ikresek.hu fórumában lestem születési méreteket és bár voltak korababák, nagyon sok pici 38-39. héten érkezett 3 kg körüli súllyal. Hasonló jókat kívánok neked is. :)

Tinini, igen a dermestril a nyálkahártya vastagítására van, ha jól tudom a 12. hétig kell használni. A mérnök-logisztikusban egyet értek. :D A 8-akat azt se tudtam, hova tegyem, ráadásul nekem sajnos szokott ekcémám lenni és persze, hogy ez a tapasz is kiváltotta, úgyhogy még azon is edzhettem, hogy másnaponta is egy picit máshová kerüljenek. :D Mennek neked a drukkok, hogy kapaszkodjanak a srácok. :)
zora82
Budapest
 
 


Dr. Breyer-hez járok a Mens Mentisbe, most már több, mint egy éve, ezért mindenképpen elmegyek hozzá december elején. Nem akarok már variálni a dokikkal. De írok neki, hogy a tsh igényel-e valamit, mert lehet dec elején már késő lenne. Én alapvetően a cukor-inzulin miatt járok hozzá, azt most megnézettem megint és szerintem elég jó, sokat javult a kiinduláshoz képest. Tavaly meg a tsh-val nem volt semmi gond, 1,7 volt.
Noee, lehet lassan már túl vagy rajta, majd írj, hogy mi volt, de biztos minden teljesen oké. Ezután meg jönnek az izgulós napok. :)
Lányok, valaki fog kezdeni decemberben? Nálam az a terv, és remélem nem jön közbe semmi se és végigizgulhatjuk a karácsonyt. :))
lidi10
 
 


Sziasztok Lányok!

Olvaslak Titeket, természetesen drukkolok mindenkinek! Kitartást Nektek és soksok türelmet!

Eljött az én időm is, holnap követem Eszkimot, nekem is be kell feküdnöm, így a 32. héten. Én még 5 hétig szeretném a pocakomban tudni a babákat, de azért remélem, hogy gyorsan el fog repülni az idő az ott bent!
ruzsoma
Budapest XIX. kerület
 
 


noee, nagyon drukkolok!!!!
zsu85
 
 


Tinini,

köszi az infot! Kár, hogy a klinikán nem mondják, én nem tudtam róla, pedig, lehet, hogy jól jöttek volna a tapaszok!

Eszkimo, Ruzsoma,

kitartást kívánok nektek az elkövetkező hetekben, és persze, hogy tartsátok a manócskákat bent, amíg csak lehet! :) Néha írjatok, ha tudtok!

Noee,

minden rendben ment?
janula
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?