Új privát üzeneted érkezett!

Megvolt az integrált teszt első része (12+4)! :) A férjemet gond nélkül beengedték szerencsére.
Hasi UH volt, babuci rögtön mozgolódott, szopizta az ujját, vert a szívecskéje, nagyon cukker volt :) <3
Tarkóredő: 1,7 mm (normális), áramlás: teljesen oké, 4 végtag megvan :), ülőmagasság: 7 cm!! :) Négy hét alatt 4 cm-t nőtt, drága csöppem... <3
A doki megmutogatta az orrcsontot, combcsontot, látszódtak a szervei, a csontjai, nagyon szuper volt! :)
És ami még fantasztikus volt: végre nem csak láthattuk, hanem hallhattuk is a szívét! Majdnem elsírtam magam, férj is meghatódott <3

Szóval minden rendben van, most megint megnyugodtam időre! :)

Ja, méreteit tekintve 13+1-nek felel meg! :)
zsu85
 
 


Zsu, nagyon gratulálok! Sokadszorra is és még sokszor! :) Akkor ezek szerint jó magas gyerek lesz! Most már add át magad a nyugodt babavárásnak, rózsaszín köd, lebegés, miegymás. 

Évi, mi volt az altatóorvosnál? 

Janula, hogy megy a kevergetés? :) 

Lányok, akinek rövid protokollja volt, milyen szurit kaptatok? Mindenki cetrot kapott? 

noee
 
 


@zsu85:



Szió

Olyan jó  olvasni a babuciról
További szép növekvész kívánok nektek


evi89
Vecsés
 
 

 
 

@noee:



Szió

Szerencsére minden símán ment. A leleteim jók. Úgyhogy szundizhatok
Mostmár csak várnom kell a jövőhét szerdát hogy megtudjuk akkor hogy hogyan tovább.
Már alig várom.


Nagyon köszönöm mindenkinek az érdekődést ! Jól esett !
Mostmár jól vagyok, nem fáj semmi. Jó túl lenni rajta.
Mostmár úgy ézem hogy tényleg haladunk ....

Lenne egy olyan kérdésem hogy , kb. mennyi ideig kell szurizni magát az embernek ?
És hogy mitől függ hogy rövid vagy hosszú protokol lessz ?

Azért kérdezem mert kíváncsi vagyok ha szerdán megyünk és ha tényleg elkezdetek szurizni mikor lenne kb. a leszívás

evi89
Vecsés
 
 


Zsu,
gratulálok! :) Szuper érzés lehet! :) Kívánom itt mindenkinek! :)

Noee, lányok,
a kevergetés már jól megy, de ma nem volt szerencsém bent: a prof. azt mondta, hogy csekély változást lát a hormonszintben, ezért nem is csinált uh-t és megemelte az adagomat 3-3-ra... :( :(
Volt már köztetek valaki, akinek kellett emelés és segített is az emelt adag? Kicsit el vagyok keseredve... :(
janula
 
 


Janula,
ne keseredj el! Én pont így jártam! Először nem akart leállni a petefészkem, így a Gonát is másfél héttel tovább kellett szúrni, aztán meg nem akartak nőni azok a sejtek, így brutál adaggal nyomtam a Fostimont is. Végül 16-ot szívtak le, amiből 9 meg is termékenyült! Nem is akárhogy!
ruzsoma
Budapest XIX. kerület
 
 


noee, köszönöm, drága vagy! :) hát, én 172 cm vagyok, a férjem pedig 190 körül mozog... :) de az is lehet, h később beáll ez az átlagosra. a rózsaszín köd még várat magára minimum az érzékelhető babamozgások idejéig :) de azért megnyugodtam kicsit :)

evi, köszi! :)

janula, neked is! :) én is kívánom mindenkinek!

na akkor ki hogy áll a procedúrával, csajok? csak h tudjam, kinek mikor kell drukkolni! :)
zsu85
 
 


Janula,

ne kenődj el,ez még nagyon az eleje!Sok ilyet láttam és velem is megtörtént,hogy emelni kellett 3-3-ra és lettek petesejtek!

Evi,

nem tudom pontosan,mitől függ a protokoll,de szívesebben próbálkoznak hosszúval,ha lehet.A különbség:a hosszú 20.napon indul,erre kb. 2 hétre kezdődik a stimu,ami kb.10-12 nap,leszívás a stimu 12.-14. napján.
mmzs75
 
 


na,folytatom.

A rövid meg ciklus 2.v.3.napján kezdődik,rögtön stimulációval,aminek szintén a 12.-14.napján van leszívás.

Noee,

rövid protokollnál ugyanúgy Fostimonnal vagy Menopurral stimulálnak és Cerotide a GnRH analóg (ami megakadályozza az idő előtti tüszőrepedést.)Nekem van 1 Cetrom,ha kell neked,szólj!10 ezer 1 db belőle,7-ért a tied.Október végén lejár,de a gyógyszertárban azt mondták,még 1-2 hónapig nyugodtan használhatom,csak aza baj,hogy én januárig egészen biztosan nem megyek kezelésre,de még az sem kizárt,hogy csak márciusban.(Részben az új munkahely miatt,részben már nagyon félek a kudarctól,volt benne részem elég.)Te nem máig szedted a fogigátlót?Akkor a héten megjön és kezdesz,ugye?

Többiek?Néhányan eltűntetek,amit persze megértek,én is el szoktam tűnni...
mmzs75
 
 


Lányok, köszönöm szépen! :)
janula
 
 


@mmzs75:



Köszi a segítséget , akkor hosszús leszek én is gondolom mivel a 20. napra kaptam időpontot :D
Legyen már szerda
evi89
Vecsés
 
 


Mmszó, köszi, szerintem megegyezünk, de azért még kivárom a pénteket, hogy tényleg kezdhetek-e.

Janula, még csak most kezdted, szóval ez simán belefér. +szerintem a holnapi vv már sokkal jobb lesz!

Evi, én is úgy tapasztaltam, hogy elsőre inkább hosszúval próbálkoznak. De ezt tényleg nem lehet tudni, hogy mitől függ. Mármint laikusként.

noee
 
 


Ruzsoma!
Válaszoltam priviben, de nem tudom megkaptad e, mert még mindig a kimenőnél van, nem az elküldöttekben. Lehet, hogy valamit nem jól csináltam???
eszkimo1
Vecsés
 
 
 
 


Eszkimo,
azt hiszem úgy működik, hogy akkor kerül csak az elküldöttek közé, ha átért, vagyis a túloldalon Ruzsoma bejelentkezik! Addig marad az átmenő forgalom! :)
janula
 
 


Janula! Kösziiiii!!! :-)
eszkimo1
Vecsés
 
 
 
 


@eszkimo1:



Szió
Hogy vagy  ?

evi89
Vecsés
 
 


@noee:


Kösszi a segítséget
evi89
Vecsés
 
 


Sziasztok! Évi! Köszi, jól vagyok, bár szigorúan feküdnöm kell. Az egy kicsit nehéz. A picik is jól vannak, de csütörtökön megyünk UH-ra, akkor majd többet tudunk megint.
eszkimo1
Vecsés
 
 
 
 


Sziasztok!
Még új vagyok ezen az oldalon, a keresőben találtam Rátok.
Egy SOTE-n gyakorló orvoshoz járok, illetve voltam ma. Sajnos a férjemnek egy születési rendellenesség miatt alacsony a spermaszáma, ezért mesterséges úton lehet csak babánk.
Engem még csak most vizsgálnak, de ha minden igaz, akkor nincsenek gondok, bár olyan vizsgálatokon még nem voltam, mint amikre most küldött a doki.
Kicsit sok infot kaptam ma, ezért nem vagyok biztos benne, de a doki azt mondta, hogy egyből lombikra kellene mennünk. Tudtok abban segíteni, hogy tényleg így van? Én eddig azt hittem, hogy csak x sikertelen inszemináció után lehet lombikra menni. Mindenképpen államilag támogatott lombikra szeretnék menni. Eddig bíztam benne, hogy inszeminációval is sikeresek lehetünk, de a statisztikákat elnézve.... mi a tapasztalatotok?
Köszönöm! V
viktuska
Budapest XXII. kerület
 
 


Szia Eszkimó írtam mailt nem kaptad meg ? Puszi Edina
edina71
Budapest
 
 


Szia Edina!   Azóta, hogy találkoztunk, nem kaptam emailt.....
eszkimo1
Vecsés
 
 
 
 


Sziasztok lányok

Zsu Zora remélem mindannyian jól vagytok pocakosok kint és pocaklakók odabent . Várjuk a friss infót rólatok.

Ruzsoma Eszkimó lassan itt a ti időtök és világra jönnek a várva várt ikrek. Pihenjetek sokat és vigyázzatok a picúrokra.

Noé pénteken lehet találkozunk de elötte priviben majd beszélünk.
Janula ügyesen a szurikkal és minden oké lesz.

Én most várakozási állásponton vagyok járom az orvosokat vv uh és most pénteke sote. A ciszta miatt mennem kell és a doki még nem tudja de most nem kezdenék lombikot amíg nem derül ki mi van a pajzsmirigyemmel. Ez pedig csak jövő kedden derül ki akkor megyek a leleteimmel az endokrinológushoz. Szóval nem tudom még Murber mit fog mondani de remélem nem lesz baj.
Mindenkinek mennek a drukkok akik már stimuznak vagy elötte állnak.
Sikerülni fog mindenkinek elöbb vagy utóbb.

Szép estét Edina
edina71
Budapest
 
 


Viktuska, szia!

Nagyon jó helyre kerültél! :)
Nekem a korom miatt ajánlotta  a prof., hogy azonnal lombikkal kezdjünk. Gondolom, hogy neked más szempontok alapján döntött így. De létezik ilyen, hogy nem próbálkoznak az inszemmel. Itt támogatott azt hiszem 5 lombik. A gyógyszereket hozzá viszont neked kell megvenned. Én most 130 ezernél járok és reménykedem, hogy nem lesz szükségem több stimuláló szurira, mert már elég lesz, amit eddig megvettem!
Ha bármi kérdésed van, nyugodtan tedd fel! :) 
janula
 
 


Noee,

te is jössz pénteken? :)
janula
 
 


Viktuska,
nálunk is pont így volt, nálam nincs semmi baj, a páromnál igen és egyből lombik lett. (X spermaszám alatt csak lombikot csinálnak, abból is ICSI-t, nekünk anno ezt mondta a prof.)

Hajrá mindenkinek, követem ám az eseményeket!!

(Lányok, már csak 8 hét! )
ruzsoma
Budapest XIX. kerület
 
 


Szaisztok!

Köszönöm a bíztató szavakat! Örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot, mert hiába vannak nagyon jó barátaim, senki sincs ebben a helyzetben :)
Janula és Ruzsoma, akkor Ti most hol jártok a folyamatban? Ha jól gondolom, Janula, Te éppen most készülsz a beültetésre, Ruzsoma, Te már várod a babát?


Még csak most kezdjük a kivizsgálást, csak kicsit megakadtam, mert lehet, hogy az én dokim nem csinál lombikot. Remélem, azért a sokminden leletet elfogadják majd ott,a hova később megyek...
Nagyon köszi!!!!

viktuska
Budapest XXII. kerület
 
 


@viktuska:


Szia

Mi is így vagyunk a párommal.
Nem elég a kis hadseregünk és ezért egyből lombik lessz ( ICSI ).
De ne aggódj jó helyen vagy :D

evi89
Vecsés
 
 


Lányok egy kérdés

Azt tudom hogy vitaminokat ajánlatos és kell is  szedni de , van aki terhes vitamint is szed pluszba ?
Vagy a doktor úr majd mondja ?
Egy ismerősömtől meg halottam hogy a barátcserje kapszula milyen jó és hogy érdemes szedni.
Kíváncsi vagyok a véleményetekre
evi89
Vecsés
 
 


én szedtem Femibion 400-at, D-vitamint, E-vitamint, cinket... :) az E-vitamint nagyon ajánlom, nekem jót tett.
zsu85
 
 


Sziasztok lányok!!!

Látom vannak újj lányok üdv nekik,és a régieknek is!
Én most kényszerpihin vagyok januárig sajna de elég lassan megy az idő amúgy!!!
De olvaslak benneteket,látom szépen halad mindenki a várvavárt baby felé!!!
Örülök neki!!
Mindenkinek szurkolok nagyon nagyon!!!!

Szép Estét Mindenkinek!!!!

gabci75
Érd
 
 


@zsu85:


Köszi szépen a segítséget

evi89
Vecsés
 
 


mármint 800-at...most szedem a 400-at :)
zsu85
 
 


@gabci75:


Szia

Köszi a szurkolást
Reméljük hogy gyorsan itt lesz január és véget ér a kényszerpihenőd
evi89
Vecsés
 
 


Sziasztok!


Köszi a válaszokat! Nagyon jó sikerekről olvasni :) Remélem, nekünk is minden menni fog simán.

Evi89, Ti mikor kezdtek? Már túl vagytok minden vizsgálaton? Férjed/Párod szed valamilyen vitamint? Láttam, hogy kérdezted, hogy Neked kell-e szedni. Én egyelőre nem szedek semmit, mert megvárnám, hogy milyenek lesznek a leleteim így simán.

Ruzsoma! Nagyon örülök, hogy lesz babád! Ez most optimizmussal tölt el :) Megkérdezhetem, hogy hányadszorra sikerült?

Janula, drukkolok, és egyébként mindenkinek!
Szép estét!


 

viktuska
Budapest XXII. kerület
 
 


Viktuska köszi! :)

Évi,
én szedek folsavat, E vitamint, D vitamint, c vitamint, cinket szelént és halolajat. Terhesvitamint nem merek, a környezetemben nincsenek jó tapasztalatok vele. De ezeket ajánlotta az endokrinológus is.

Holnap dől el, hogy mikor lesz leszívás! Nagyon izgulok!
janula
 
 


Janula,

na ezek szerint beindultak a tüszők!Már aggódtam,miért nem írsz a tegnapi vizsgálat után.Szuper,mindjárt leszívás! (sztem legkésőbb szerdán).

Noee,
megjött már?Pénteken tuti mész?

mmzs75
 
 


Viktuska,
Így van! Csak pozitívan!
Mi tavaly decemberben keztük (legelső konzultáció, első vérvételek nekem...), április 4-én volt az ELSŐ beültetés és decemberre várjuk az ikreket! Szóval mi nagyon szerencsések vagyunk.
Egyébként nekem a párom is és én is szedtünk mindenféle vitamint előtte.

Janula,
ne izgulj! Minden rendben lesz!!!
ruzsoma
Budapest XIX. kerület
 
 


Evi, a barátcserja a prolaktinszintre hat és valóban jó lehet annak, aki pl. mensi előtt barnázgat, vagy hosszabbak a ciklusai és 28 napra be szeretné állítani, de lombik/inszemináció hormonstimulációja alatt szerintem nem tanácsos még természetes összetevőjű hormonokat befolyásoló készítményeket sem szedni. Ha magas a prolaktinod bromocriptint fogsz rá kapni és az helyre teszi. :)
Vitaminból én szedtem korábban Elevitet is, most Gravidát szedek, illetve vasat és folsavat kapok még mellé pluszban nagy mennyiségben, de ezt már a doki előírása miatt. Halolaj kapszulán gondolkodom még, de megvárom vele következő találkozót az orvosommal.
zora82
Budapest
 
 


Hát,lányok,higgyétek el,nem a vitaminokon múlik..mi is szedtünk már vitaminokat...aztán semmit nem használt.
Valaki kérdezte Murbert egyszer erről,neki azt mondta,rendesen kell táplálkozni (zöldség-gyümölcs) de nincs szükség külön vitaminra.

Persze ha szedtek az nem árt,de senki ne higgye,hogy azért esett teherbe,mert vitamint szedett...

Első lombikra teherbe esni és főleg,hogy megmaradt a terhesség,az tényleg nagyon szerencsés dolog.
mmzs75
 
 


erről sztem mindenki máshogy gondolkozik. nekem amint elkezdtem E-vitamint szedni, tök jól vastagodott a méhnyálkahártyám. a D-vitamint meg nehezen viszed be akármi mással, mint vitaminnal, és a hiánya sok gondot okoz. amúgy a mai zöldség-gyümölcsök sajnos minimális vitamint tartalmaznak már. persze ha van kiskertetek, az biztos jobb, de a boltiban nem hiszek.
a férjem spermaképe is jelentősen javult a vitaminoktól.

de engem nem zavar, ha valaki nem hisz a vitaminokban, csak én pl. hasznosnak gondolom őket. nyilván nem ész nélkül.
zsu85
 
 



Köszönöm szépen lányok a válaszokat
Sokat segítettetek Azt hiszem azért elkezdek pár vitamint szedni.
A barátcserjét akkor inkább kihagyom

Janula szurkolok ezerrel !!!
evi89
Vecsés
 
 


Lányok,

köszi a szurkolást mindenkinek! :) Ma megint voltam, növögetnek, hétfőn újra kell mennem, legkorábban szerdán lesz leszívás.

Viszont nagy bajba kerültem!!!! A prof. nem írt fel eléf Fostimont, csak szombatra lesz elég és vasárnap még 3-3-at kellene szúrnom!!! Mit tegyek??? Nincs valakinek maradék?
janula
 
 


Janula,

a helyedben reggel jelentkeznék a klinika ügyeletén és vázolnám a problémát,kérném,írják fel vagy adjanak ,vagy kerítsék elő Murbert vagy a Profot...ilyen szarvashibát!Nem kérdezte,mennyi van még a szuriból?
Ha felírják,egy ügyeletes gyszertár biztos tud keríteni,hogy vasárnapra legyen már.


Zsu,
én is hiszek a vitaminok jótékony hatásában,de abban nem,hogy azért sikerül egy lombik,mert valaki vitamint szed.Akkor már nekem is régesrég lenne gyerekem,mert én is szedtem.A férjem is,fél évig és semmit nem javult a spermaképe.Szóval szedjétek bátran,nem azért írtam.Egyébként nekem mindig "gyönyörű " a nyálkahártyám,csak,hogy Murbert idézzem,mégsem sikerült a 7. lombik sem.Sejtelme sincs,miért van így,ezért nem érzem magam hibásnak.
mmzs75
 
 


Mmzs,

hol kell jelentkezni? Ugyanazon a számon, helyileg ugyanott?
janula
 
 


Nem,az aro-n nincsenek hétvégén,bár lehet,hogy van beültetés,nem is rossz ötlet...de sztem A telefont nem veszik fel.
A szülőszobát hívnám.Budapesti vagy?Legjobb lenne a szülőszobára személyesen becsengetni!Nagyobb a súlya,ha személyesen mész és ez nagyon fontos dolog,nem bukhat a kezelésed a prof hanyagsága miatt,Te meg honnan tudtad volna elsőre,hogy erre figyelni kell?Ilyenkor nagyon haragszom a profra...

Na,szóval menj be mielőbb!
És írj,h.mi volt!
dOlgozni megyek,de izgulok érted!
mmzs75
 
 


Mmzs,

köszönöm! :)
janula
 
 


Mmzs,

még egyszer köszi az ötletet!! Ennek nyomán felhívtama szülészetet, ott van bent ügyeletes doki, aki felír nekem. Kiderítettem egy nagyon kedves hölgy segítségével,hogy melyik ügyeletes gyógyszertárban lehet kapni. Úgyhogy meglesz a hiányzó Fosti!!! Őrületes nagy kő esett le a szívemről, éjszaka nem sokat aludtam....
janula
 
 


mmzs, persze, ezzel egyetértek!
zsu85
 
 


Janula,
az enyémről is!Most akkor pihenj egy nagyot!
mmzs75
 
 


pf...és még nem tudjátok, hogy folytatódott tovább...a gyógyszertárban kiderült, hogy nem egy nagy dobozra írták a receptet (10db-ra), hanem 1 darabra!!!! Úgyhogy nem volt egyszerű a mai napom....de a lényeg, hogy itt van a kezembe végre a megfelelő számú ampulla!!!
janula
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?