Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Indulunk. Megkaptam az első szurit! :D :D :D
kamilla04
 
 


Sziasztok!

Gyakorlaton voltam a héten, így nem nagyon jutottam internethez, most viszont jól visszaolvastalak titeket és ezerrel szurkolok mindenkinek. Kocos, Salsera remélem megkezditek az őszi babák sorát és a következő hetekben mind sorban csatlakozunk hozzátok!

Én hétfőn voltam altatóorvosnál és kedden a profnál. Ultrahang, gyógyszerek és az egyik legcsodásabb mondat: ".... kb. egy hónap múlva ültetjük vissza az embriókat." Annyi gondolat futott végig, abban a másodpercben az agyamon és olyan jó volt. A karácsonyt már négyesben ünnepeljük. :)

Ez a szurkálós dolog nagyon viccesre sikerült nekem. Tegnap este szúrtam be magamnak először a fostimont és konkrétan tűpárnát csináltam a hasamból, mire összeszedtem a bátorságom, hogy rendesen beszúrjam a tűt. :D Ma már remélem ügyesebben megy majd.

25-én megyek vérvételre, meg uh-ra, meg vinnem kell magammal a másik szurit. Gonapeptylt talán? Azt majd mindig a klinikán adják be? Pontosan, hogy lesz majd? 10 kicsi meg egy nagy doboz van otthon, de abban is 10 adag gyógyszer. Mindet vinnem kell szerintetek a jövőhéten?
zora82
Budapest
 
 


Sziasztok!

Indulunk. Megkaptam az első szurit! :D :D :D

Szupi!!! Hajrá!! : )))) :lol:
regi1978
Halásztelek
 
 

 
 

Sziasztok!

Felírtak mindent.
Ehhez kapcsolódóan vannak kérdéseim:
most már mindent ki kellett volna váltanom?
van Bromora is receptem de nem mondták hogy mikortól szedjem ?
26 án megyek az altatóorvoshoz és 31 én vérvételre.
Addigra a fostimont vagy mit kell vinnem.
Ki tud ebben segíteni?
kamilla04
 
 


Sziasztok Lányok!

Hármasban üldögélünk most itt és írunk Nektek. :)
Túl vagyok rajta,nem volt vészes. A szomorú hír, hogy a maradék 4-et nem tartották alkalmasnak fagyasztásra. :(
A kettő, amit visszakaptunk, viszont nagyon szép volt - már mint az embriológus szerint, aki nem volt hajlandó elárulni, hogy fiúk, vagy lányok. :D
Ja és majdnem a bölcsőt is elfelejtették odaadni, de szóltam, úgy hogy megkaptam. :)

A prof azt mondta, hogy éljem a mindennapi életem. Ez úgy fog kinézni, hogy ma holnap kicsit ágynyugalmon leszek, aztán már nem fogok feküdni, de nyilván nem most csinálok nagytakarítást.

Találkoztam Mmzsóval, remélem, jó híreket kap és kezdheti a stimut!

Kamilla: Nem kell mindent kiváltani, legalábbis én nem tettem. A bromonál nekem megkérdezte a prof, hogy "szedem? - mondom, nem. Akkor szedjem!" Ennyi volt.
A fostimont az első gonapeptyles vérvételre kell vinned, mert ha úgy döntenek, hogy kezdik, akkor be is adják. De ez rajta van a papíron, amit ilyenkor adnak.

Régi: Tök jó! Milyen fura érzés, hogy az ember ennyire örül egy szurinak! :)

Zora: nyugtass meg, hogy ha most kezdted az egész lombikot, akkor nem a fostimont szúrtad be magadnak, hanem a gonapeptylt?

Maci: Szerencsés voltál. Én is reménykedtem a fagyasztásban, bár igazából azt remélem, hogy ez összejön, mert akkor én többet nem lombikozom. A sote-n fogsz egyébként szülni? Megkérdezhetem, hogy kinél?

Mindenkinek kitartást és sok erőt!
salsera
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Megjöttem én is,mi is elkezdtük a stimulálást.
Kamilla,
gyorsan végezhettél (viszonylag),mert 11.50-kor már nem láttalak,örülök!A Bromot szedd!

Salsera,
örülök,hogy szépek az embrióid,szép,nyugodt 2 hetet kívánok!
És utána pozitív eredményt!

Kocos,
neked már lassan 1 hét letelik...neked is drukk!!!

Zora,
kicsit én is megijedtem...vagy rövid protokollod van?De annál meg nem 1 hónap a beültetés,hanem kb.16-17 nap. :roll:
20.napon kezdted?Mert akkor tényleg Gonapeptylt kell szúrni,tudod,ami előregyártott fecskendőben van.Remélem,csak összekeverted a neveket!

Lányok,
én lehet,hogy kevesebbet jövök,kicsit frusztrál,hogy már hatodszor futok neki,jobban esik,ha minél kevesebbet foglalkozom a témával.Az egyik régi ismerősömmel is inkább ételreceptekről beszélgettünk... :wink:

Vigyázzatok magatokra és hajrá!!!
Vendég
 


Lányok!!

Tudom, h hülye kérdés: A leszívás időpontja összefügg a ciklus hosszával!? Gondolom ahhoz igazítanak mindent...
Ma voltam HSG!:) egy élmény volt!! Rosszabbra számítottam! Mégegyszer köszönet Kamillának érte!!!! :)))
regi1978
Halásztelek
 
 


Sziasztok!
Örülök az indulóknak!! Hajrá petécskék!!
Zora, remélem, jó szurit adtál be magadnak :shock:
Zsó, úgy tegyél, ahogy a Te kis lelkednek jó! Megértelek, és nagyon szorítok!!!
Salsera, biztosan nem véletlenül hozta így a sors, hogy nem maradt fagyibaba :wink:
Hajrá lányok!!!
Vigyázzatok magatokra!!!
maci80
 
 


Mzsó,
igen hamar végeztem.
De nem mondott semmit a bromora és nem is tudom,hogy akkor most mennyit kell szednem. Meg hogy mikortól.
Tájékoztatót meg nem is kaptam.

Regi: szívesen!
kamilla04
 
 


Jah, de kaptam. Most vettem észre. Megnéztem újra a receptet és nincs rajta (bromo), hogy mennyit és hogyan.
kamilla04
 
 


Mzsó,
igen hamar végeztem.
De nem mondott semmit a bromora és nem is tudom,hogy akkor most mennyit kell szednem. Meg hogy mikortól.
Tájékoztatót meg nem is kaptam.

Regi: szívesen!



Milyen tájékoztatót kellett volna kapni?!
regi1978
Halásztelek
 
 


Jaj, elfelejtettem írni, hogy nem a SOTE-n szülök, hanem az Uzsokiban, de volt barátnőm aki ott szült, ha gondolod, megkérdezem tőle milen tapasztalatai voltak, és kihez járt. Én ott egyetlen dokit ismerek, aki a HSG előtt az ambulancián csinálta a vizsgálatot, egy idősebb orvos, dr Patkós Péter. Ő nagyon szimpatikus volt, ha nem lenne 13 év orvosom, tuti őt választanám.
Regi, a leszívás nem függ a ciklusod hosszától, mert lombikkezelés alatt leállítják a saját hormonműködésed és a szurikkal érlelik a petécskéket. Nekem pl. nagyon nehezen akart leállni a saját hormonműködésem, ezért mind a két alkalommal ráhúztunk egy hetet a Gonapeptyl szurikkal. (csak annyiban befolyásolja a ciklus, hogy 20. ciklusnapon indul a hosszú protkoll és a fagyi program is)
Örülök, hogy túl vagy a HSG-n!! Azért pihenj ma!!
maci80
 
 


Még az volt a vicces amikor a patikában megkérdezték hogy hütőtáska van-e nálam. Néztem rendesen. :lol:
Aztán vehettem egyet ott 500 Ftért.

Regi: megkaptam. A leírást, hogy most mi történik. A következő vérvétel 2 7 múlva, kb ez van leírva.
kamilla04
 
 


Nah megnéztem a neten a Bromot, fokozatosan kell szedni ahogy a doki felírja.
Most ha még nem írta fel akkor majd később fogja mondani?
Holnap felhívom őket az a biztos! Ma du már nem akarok zavarogni....
kamilla04
 
 


Itt vagyok,
nem tudom a barna hosszú hajú leányzó nevét, de vele beszéltem és majd csak a Fostimonnal együtt kell a Bromo.

Bogi akkor üzleteljünk?
kamilla04
 
 


Sziasztok!

Salsera,
ne szomorkodj hogy a másik 4 nem ment a fagyasztóba, a lényeg hogy 2 szép embrió beköltözött Hozzád.
Pozitívan továbbra is!! :)

Mmzsó,
megértelek, kapcsolódj ki. A hétvégén én sem nagyon leszek net közelben.

Kallilla,
szuper hogy indul a protokoll! Hajrá! A barna hajú lány Andi. :)

Zora,
először Gonapeptylt kell beadni. Ez van a nagy dobozban 7 db és hűtőben kell tárolni. Utána vele párhuzamosan a Fostimon ez a stimuláció miatt kell egy van a kis dobozokban (por és oldat) a Prof. szól hogy mikor kezdheted és majd ők adják be az elsőt. Elképzelhető az 1 hónap a beültetésig, mert én 2 hétig szúrtam magam Gonapeptyllel és 10 nap volt a stimulálás.

Regi,
szuper hogy túl vagy a HSG-n!

Mindenkinek sok sikert!

Szívesen kezdem én az őszi babásodást! :)
kocos888
Budapest XIII. kerület
 
 


Kocos, Salsera!

Legyetek az elsők!
kamilla04
 
 


Ezt olvastátok????


Nem jelentene többletkiadást ha emelnék a támogatott lombikbébi-kezelések számát.

Nem jelentene többletkiadást az egészségügyi kasszának, ha emelnék az Országos Egészségbiztosítási Pénztár által támogatott lombikbébi-kezelések számát. Tízezer kezelés finanszírozásával minden rászoruló beteg esélyt kaphatna arra, hogy gyermeke szülessen. Az erről szóló elemzést a pénztár tavaly készítette el. Kaáli Géza, a Kaáli Intézet professzora szerint a meddőségi centrumok a teljesítményvolumen-korlát miatt csak késve tudják kezelni a pácienseket. Emiatt pedig sok nő kifut a gyermekvállalási időből - írja a Magyar Nemzet.
Hirdetés

Több meddőségi centrum vezetője kért segítséget tavaly az egészségügyi államtitkárságtól. A szakemberek információink szerint azt kezdeményezték, hogy a gyermekszüléssel kapcsola-tos beavatkozásoknál, így a lombikbébi-kezeléseknél (in vitro fertilizáció vagy IVF) töröljék el a teljesítményvolumen-korlátot, hiszen így emelkedhetne hazánk lélekszáma. A lap birtokába jutott dokumentumok szerint az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) finanszírozási osztálya már 2011-ben véleményt fogalmazott meg a kérdésben. Kiderült, hogy nemzetközi felmérések szerint egymillió lakosra ezer IVF-beavatkozás szükséges. Ennek alapján ha hazánkban tízezer beavatkozást finanszíroznának, akkor minden rászorulót ellátnának, és mindegyiküknek esélye lenne arra, hogy gyermeke szülessen. Az elemzés szerint 2010. szeptember 1. és 2011. augusztus 31. között 6107 alkalommal végez-tek kezelést, aminek köszönhetően kétezer gyermek született.

Tízezer beavatkozás esetén a várható gyerekszám viszont 3500 lenne. A dokumentum kitér arra is, hogy a kezelések számát a női életkorhoz lehetne igazítani. Ez alapján 35 év alatt hat, 35 és 40 év között négy, 40 és 42 éves kor között két beavatkozást végeznének el támogatással. Az OEP vizsgálata szerint a szülések számának csökkenése miatt tavaly kétmilliárd forint maradt az egészségügyi kasszában. Ez az összeg pedig fedezné a tízezer IVF-kezelés pluszköltségét, és hozzájárulna a maximálisan elérhető születésszám létrejöttéhez.

– Az egészségügyi kormányzat kiemelt szerepet szán minden olyan kezdeményezésnek, amely a megszületendő gyermekek számát emelni tudja – közölte megkeresésünkre az Emberi Erőforrások Minisztériuma egészségügyi államtitkársága. Hangsúlyozták, hogy a tárca fontosnak tartja az egyenlő hozzáférés és az esélyegyenlőség kérdését is, ezért elengedhetetlen az IVF-szolgáltatók objektív, teljes körű értékelése. Ahhoz, hogy a meddő házaspárok számára az indokolt szolgáltatást biztosítani tudják, és a szolgáltatást nyújtókat objektíven értékelni lehessen, egy retrospektív klinikai auditvizsgálatot kezdeményeztek. Az államtitkárság tájékoztatása szerint a vizsgálat után dőlhet el, hogy szükséges, illetőleg lehetséges-e a teljesítményvolumen-korlát emelése, esetleg új szolgáltatók befogadása. Csak a felmérést követően lehet szó arról, hogy a tárca a finanszírozási szabályok módosítására javaslatot tegyen. Az államtitkárság kiemelte, hogy az IVF-kezelések kérdésével kapcsolatos változtatások szenzitivitásuknál fogva csak megalapozottan, megfelelő bizonyítékok alapján és lobbiérdekektől mentesen hozhatók meg.

– Itt nem az egyes intézetek lobbiznak azért, hogy több gyermek szülessen, hanem maguk az érintett meddő párok. A közpénzből gazdálkodó OEP ugyanis nem az egyes intézeteket, hanem a taj-kártyával rendelkező adófizető állampolgárok ellátását finanszírozza. A probléma ott van, hogy korlátozott számban. A havonta megadott kereteken felül az intézetek nem végezhetnek több IVF-kezelést, és ezzel mesterségesen korlátozzák a hazai szülésszámot – szögezte le a professzor. Kaáli Géza rámutatott arra, a meddő párok öt alkalommal vehetik igénybe tb-finanszírozással a lombikbébi-eljárást, de hiába van egy 42 éves nőnek három sikertelen kezelés után még két, OEP által támogatott beavatkozásra esélye, ha várnia kell a műtétre, mert az intézmény a volumenkorlát miatt nem tudja ellátni.
2012-10-15 09:49
Forrás: Magyar Nemzet
dndn
Budapest I. kerület
 
 


Csajszik!

Nekem ma lesz az első saját beadású szurim.
Kiváncsi leszek, hogy fog sikerülni. :D
kamilla04
 
 


Bocsánat, hogy a frászt hoztam mindenkire, csak rosszul írtam, de a jó szurit adtam be. Kicsit kavarog még a sok gyógyszer neve a fejemben.

Kamilla, én végül kiváltottam mindent. A patikust megkérdeztem a lejáratokról, azt mondta azok miatt nem kell aggódnom és úgy voltam vele, hogy ha már úgyis ott állok, akkor elviszek mindent.
Bromot nekem is írtak, de nekem sem mondta a prof, hogy kezdjem el szedni, viszont, amikor Andi segített az első szurit beadni és megnézte mi mindent váltottam ki rákérdezett, hogy a bromoval kapcsolatban mondott-e valamit a prof. és amikor mondtam, hogy nem, azt mondta, akkor még nem kell szednem.

Salsera, pihenj és vigyázz magatokra.
Csak kíváncsiságból kérdezem, miért nem mondják meg a babák nemét?

Mzsó, de jó, hogy ti is kezdtetek! Nagyon megértelek, csak azt tedd, amit a legjobbnak érzel. Szorítok nektek!
zora82
Budapest
 
 


Kamilla:
Igyekszünk, elindítani a sort! :)
Az első szuri beadása furcsa, de aztán megszokja az ember. Mondjuk én csak a gona-t adtam be, a másikat beadattam.

Zora:
Jól ránk ijesztettél, de akkor minden rendben. :)
A babák nemét én úgy tudom valami spec vizsgálattal ki lehet deríteni, de nyilván ezt az oep nem finanszírozza. Egyszer a Czeizel beszélt arról, hogy sokan vállalnának 3. babát, ha biztosan tudhatnák a nemét és ő ezt támogatná, ezért gondolom, hogy van olyan eljárás, ami kimutatja.
Én végül is csak viccből kérdeztem, szerintem itt senkinek nem az a lényeg, hogy milyen nemű lesz, csak legyen (bár szívem mélyén én fiút szeretnék, az egyik embriót az általam megálmodott lánynéven, a másikat meg a fiú néven hívom). :)

Kocos:
Persze, igyekszem nem szomorkodni, csak olyan jó érzés lett volna, hogy van 4 fagyibabánk. Persze az sem lett volna biztosíték semmire.
Most úgy is a már bennem lévőkre koncentrálok, elképzelem, ahogy úszkálnak, aztán egyszer csak megkapaszkodnak és nagyon jól érzik magukat.
Férjem úgy képzelte el őket, mint az M&M's reklám figurái. :))

Maci:
Én jártam már Patkósnál, baromi antipatikus volt. Tudom, hogy már javában próbálkoztunk és felfáztam, mondtam, neki, ennek ellenére olyan gyógyszert adott, amit nem szabad terhesség alatt szedni. ráadásul elég lekezelő is volt, úgy hogy őt biztosan nem választanám. Én már kinéztem a laparos orvosom, velem egykorú, nagyon kedves, jófej pasi. Nem adtam neki pénzt, de végig tök kedves volt. Egy emelettel van lejjebb, mint a repro osztály.

Régi:
Én kaptam egy papírt, amikor elkezdhettem a gonapeptylt, amin rajta volt, hogy mikor kell jönni legközelebb vérvételre (napra pontosan) és hogy hozzuk magunkkal a stimut, mert be is adják.

Mmzsó:
Szerintem mindenki megérti, ha néha nem érzed itt jól magad, ez természetes emberi reakció.
Egyik lány mesélte, hogy a sote-n teltház volt és a kismamákat lehozták a sima osztályra, úgy hogy a laparja, vagy a vetélése után - nem emlékszem - egy csomó kismamával volt egyszobában. Egyáltalán nem biztos, hogy ez mindenkit lelkesít, inkább frusztrál.
De megbeszéltük, hogy most már Te is velünk tartasz, úgy hogy hajrá!! :)

Na, megyek vissza pihenni, kérdeztem a skacokat, hogy mit ennének, de még nem jelezték. :D
salsera
Budapest XIII. kerület
 
 


Salsera, akkor csak félre értettelek. Úgy értettem, amit írtál, hogy tudja az embriológus a babák nemét (csodálkoztam is), csak valamiért nem akarják/ nem szabad elárulni.

Kamilla, ne aggódj a szuri miatt, tegnap már nekem is jobban ment, mint tegnapelőtt és ahhoz képest, hogy miután Andi beadta az elsőt, az volt az első kérdésem, hogy hol tudom beadatni, mert teljesen alkalmatlannak érzem magam a feladatra, egész jól sikerült a szerdai is. Tovább tartott a bátorságomat összeszedni, mint maga a tényleges művelet. :) Ügyes leszel. :)
zora82
Budapest
 
 


Lányok segítsetek!

20napon kell menni a prof-hoz,h kezdheted-e.. utána két hétig szuri .. hányszor kell menni UH-ra és vérvételre 2*? Hányadik napokon? Mikor van a leszívás? +3 nap után beültetés? utána két hét szünet?

Csak azért kérdezem.. hogy tudjak számolni.. hátha beleérek még a decemberi csapatba! :) jó lenne, mert ma lelombozódtam, h lehet, h nem...
regi1978
Halásztelek
 
 


regi, én kedden voltam a 20. napon és jövőhéten csütörtökön kell mennem az első uh-ra és vinnem kell a fostimont. Ha jól értettem, amit a lányok írtak, akkor, ha jól reagálok a gonapeptylre, akkor csürtötökön már be is adják az elsőt belőle és szintén, csak ha jól értettem, innen kezdődnek a kétnaponta uh-k és vérvételek, amíg azt nem mondják, hogy x nap múlva leszívás, ami előtt 12 órával kell a 3. féle szurit orvossal beadatni.
Ugye, lányok jól értem és nem beszélek nagyon össze-vissza?

Hányadik napon vagy?
zora82
Budapest
 
 


Salsera, nem ismerem Patkós dokit, csak az az 5-8 perc volt, amit nála voltam, velem akkor normális volt (lehet, jó napja volt épp :lol:) Ha van kiszemelt dokid, az jó, mert az ARO-n az első uh után mehetsz is a saját orvosodhoz. Érdekes, van olyan meddőségi,. ahol megmondják az embriók nemét. Nektek is van már nevetek? Mi is még az egész procedúra előtt elneveztük leendő gyermekünket/gyermekeinket :lol:
Regi, a Gonapeptylt elkezded szúrni, utána kb 10nap múlva van az első vv + uh. Ha akkor jók az értékek, akkor kezdődik a stimu és minden 2. nap kell menni vv + uh-ra (van, hogy hétvégén is) A leszívás a peték érésétől függ, általában 7-10 nap a stimu, ha jól emlékszem, és a 2.-3. napon van a beültetés, onnan a 11. és 13. napon kell menni vv-re a 13. napon délben van az "eredményhirdetés".
maci80
 
 


Zora,

én csütörtökön voltam a 20. napon azaz tegnap. Nekem a jövő csütörtököt átírta jövő szerdára.
Erre mondta hogy kb 1 hó és mindenen túl leszünk. Leszívás, beültetés.
De most akkor már nem fog megjönni a jövő héten? Vagy az már nem is érdekes ?
kamilla04
 
 


Jah nem 31 -e van. Most jut eszembe.
kamilla04
 
 


Köszönöm szépen a válaszokat!! :)
Hát, kétes, h beleférek.. de ezt mondta a SOTEn Andi is..! :(
Reggel voltam nála.. csak reménykedni tudok.. hátha rövid protokolt a doki szokott elsőre csinálni? Mennyivel jobb v. rosszabb?

Én most a 11napon vagyok 26 naposok a ciklusok.. kezdhetném már jövőhét csütörtökön, de nem tudom mert pont amikor 2 napos UH és vérvétel van nekem Okj-s vizsgáim vannak..
Andi is mondta, h nyugalom kell a babónak..
regi1978
Halásztelek
 
 


Nah beadtam az elsőt. Majdnem kihúztam a fecskendőt a helyéből. Holnap óvatosabban kell csinálni. Még nem elég finom a mozdulatom hozzá. :D
kamilla04
 
 


Sziasztok!
Én még új vagyok, kb 2 hét múlva megyünk elõszõr a SOTE-ra, sajnos a férjemnél azoosperimát állapítottak meg a spermavizsgálat során :( Nõdokim szerint velem minden ok. Van itt köztetek vki, aki hasonló okok miatt jár ide? Mire számítsunk, mi fog velünk történni? tudtok segíteni?
Köszönöm elõre is!
Láttam, h van akinek hamarosan kiderül, h ott a baba apocakban :) drukkolok :)
bogyoka999
Budapest
 
 


Bogyoka!
Leírom nekünk eddig hogy volt.
Bejelentkeztünk, kb 1 hét múlva mehettünk is.A papírok kitöltése után a dr Muberrel való beszélgetés jön. Itt megnézi a rákszűréses papírod ha van meg az eddig leleteket. A férjedét és a te régebbi leleteidet vidd szerintem magaddal. A beszélgetés végén kimegy a férjed, neked ultrahang. Ekkor kapod meg a szükséges beutalókat a vérvételre. Utána jön a 3. 19.21.23. napi vérvétel, ha ezek megvannak utána kerültök a Profhoz. Ő mondja a további lépéseket. Adnak még vérvételre papírt, hepatitis, RH, AIDS és hasonlókat néznek azt hiszem. Ha nem volt még HSG-d akkor az is kell majd. Tüdőszürős és EKG papír is kell de ezt elmondják.
A férjednek nem tudom mikori ez a lelete. Én úgy tudom, hogy megvizsgálják őt is. Egyszer ők, egyszer egy általuk ajánlott orvos.
Ha ezek megvannak a férjedről akkor azok is kellenek a Profhoz való megbeszélésre. Ezt egy kicsit feljebb kellett volna írnom.
Nálam úgy volt hogy miután meglett a HSG vissza kellett mennem a Profhoz a lelettel. +a 2 másik lelet. Altatóorvossal kell még jövő pénteken beszélnem.
Ezen a beszélgetésen a Proffal már felírta a stimulációhoz szükséges gyógyszereket és csütörtön már be is adták az elsőt.
31 én kell visszamennem hogy hogyan sikerült ez a dolog.
Nálunk így volt.
Ha visszaolvasol találsz még szerintem infót. (én lehet kihagytam valamit) :D
Üdv: Kamilla.
kamilla04
 
 


Jó reggelt!
Köszönöm Kamilla, ha jól láttom akkor nálatok a férjed rendben van?? És náld sincs semmi pobléma? Gondolom nálunk minden attól függ, mikor lesznek katonák.. a lelet augusztusi, szeptemberi az ultrahangaj, a doki azt mondta, h nem tudja hogy készült a spermavizsgálat.. ezért nem is tudja rendesen értékelni.. de hát egy szóval nem említette, h csináljunk újjat.. :( Többek között ezért is jöttünk el tõle, vagyis nem mentünk vissza (nem is hívta. ) Reménykedem, h újra megcsinálják, hátha lesz pár darab :) Mióta kiderült vitamint szed, étrendet váltottunk, nagyon odafigyelünk.
Nekem a vizsgálataim augusztusiak, a rákszûrés, meg júliusi. Hsg még nem volt, ezt nem altatásban csinálják ugye? Nektek nem mondták, h erre miért van szükség, ha lombik lesz?? ott úgy nincs szükség a petevezetõkre??? De ha kell, ez legyen a legnagyobb gond :) megoldjuk, ti a SOTE csináltátok ezeket a vizsgálatokat?? Kellett vmiért fizetnetek?
Bocsánat ennyi kérdésért, de még annyira kétségbe vagyok esve.. Már jó lenne ott lenni.
Kamilla, nagyon drukkolok! Biztosan minden a legnagyobb rendben lesz!!! CSak pozitívan!!! Nálatok kb mennyi idõ volt míg elkezdtétek az elsõ találkozóhoz képest? ha jól olvastam max 1-2 hónap??
bogyoka999
Budapest
 
 


Bogyoka,
igen holnapután lesz pont 2 hónapja hogy ott voltunk először.
Nálunk sem lett a legjobb a férjem eredménye. Ezért marad ki nálunk is az inszem azt hiszem.
Szerintem a te leleteid elég frissek. Az én rákszűrésem februári volt.
Én úgy gondolom, hogy az átjárhatósági azért kell, hogy a petéket simán le tudják szívni. De én csak a józan paraszti eszemmel gondolom ezt. :D
Az átjárhatóságinak én 3 fajtáját ismerem: HSG ez az amikor feltöltetnek valami cuccal és a röntgen alatt nézik a folyadék útját, hasonló elven műkődhet az Ultrahangos is csak ott nem a röntgennel nézik a folyadékot hanem az UH-val. A műtétes formája az altatásos laparoszkópiás. Nah az keményebb már. Ott 3 napra be kell feküdni. Nekem így mondta a dokim és előtte az altatáshoz kb azok kellenek amiket már írtam.
Amit a Soten csináltak azért nem kell fizetni, nekem a HSG-ért sem kellett.(HSG-t nem a SOTE csinálták mert éppen beteg volt az orvos, talán már lehet ott is csináltatni csak kb novemberi időpont van.) A férjem külsős spermavizsgálata 23 000 Ft volt. A másik klinikán ahova mehetett volna kb 1.5 hónap múlvára volt időpont. Ezért mentünk inkább a magánrendelésre.
Kiváltottam az első adag gyógyszert amit a stimulációhoz kell beadni magamnak ez hütőtáskával együtt 57.300.- Ft volt. Mi eddig itt tartunk.
Azt tudom tanácsolni, hogy nyugika, bár tudom, hogy pont ebből és a türelemből van kevés, de ha már itt elkezditek akkor tényleg jó kezekben vagytok és felpörögnek a dolgok. :D
kamilla04
 
 


Köszönöm :) Aranyos vagy! Mi voltunk már egy andrológusnál és ott ultrahangot csináltak a férjemnek, (magánban) de annyira nem mondott semmit, csak h tuti a biopszia.. és ott lesz, de persze a spermavizsgálatunkra se tudott pontosat mondai(azt az istenhegyin csináltattuk önállóan), mert nem tudtuk megmondani, h hogyan készült.. lehet nagy tudású volt a doki (mert utána olvastam)de nem nagyon foglalkozott azzal, h visszahívja a férjem, v megmondja hova menjen vérvételre... mindnet intézzünk el mi..
nem volt szimpi a hozzáállása.. Bizom nagyon a központban :)
A leszívás nem úgy van, h átszúrják a méhfalt és azon keresztül történik, és ezért kell az altatás, mert ez fájhat?? legalább is mintha ezt olvastam volna valahol.. hmm??
bogyoka999
Budapest
 
 


Erre a részére a többiek tudnak majd neked válaszolni mert nekem még nem volt.
De mi azt olvastuk hogy hüvelyen keresztül is csinálhatják.
Valaki innen tuti a segítségünkre lesz. :D
kamilla04
 
 


Na nem baj :) mindegy ez már a legkevesebb :) én inkább attól félek, h lesz nekünk kis katonánk :) A férjednek nem is kell semmilyen kezelés? mit mondott a magánban a doki?
bogyoka999
Budapest
 
 


Elküldte hormonos vérvételre és kb a semmit mondta. Annyit hogy nem tudja igazán, hogy mitől van ez mert semmi testi tünet nem utal erre. Se gyulladás, se olyan visszértágulat nincs.
kamilla04
 
 


Aha, nekünk a hormonoson kivül még genetikait mondta.. Meg, h nem lát elzáródást.. de hát ez nem jelent semmit..
bogyoka999
Budapest
 
 


Nah kb ennyit tudunk mi is.
kamilla04
 
 


nem baj, bízom nagyon a kp-ban :)
Nektek kb nov elején lesz a beültetés?de jó :D
Remélem nálunk is gyors fog minden menni :)
Most mennem kell, de máskor is benézek a fejleményekkel :)köszi az eddigit :)
bogyoka999
Budapest
 
 


Bogyoka:
Szerintem a petesejteket még azelőtt leszívják, hogy a méhbe kerülnének, legalábbis én mint laikus így gondolom.
Egyébként szokták csinálni éber állapotban is, egyik ismerősömnek így csinálták. De azért csak megnyugtatóbb, ha az ember alszik közben.

Azt én sem értem, hogy miért kell HSG lombikhoz, de anélkül szerintem nem csinálják meg. Nekem nem tudta a nagyszerű orvos felvezetni a katétert, úgy hogy nekem lapar, hysteroscopiám volt, ez annyival több, hogy körbenéznek és ha valami gáz van, akkor azt rögtön orvosolni is tudják.
A laparhoz nem kell 3 napra befeküdni, én a műtét reggelén mentem be és másnap reggel meg haza. Egyáltalán nem volt rossz élmény.

Gondolom az esetetekben rögtön lombikkal kezdenek?!
salsera
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Bogyóka,
üdv.itt!

Voltam ma a klinikán,hát nem reagáltam jól első körben.Képzeljétek el,hogy napi 6 ampulla Menopurral kezdtünk és most 8-at kell kapnom,jó,mi? :roll: De kérdeztem Murbert,hogy ugye még azért nincs minden veszve,erre elmosolyodott és mondta,hogy dehogy,még nagyon az elején járunk...hát most ebbe próbálok kapaszkodni.(Volt már leállított ciklusom,nem szeretnék megint ilyet).

A HSG szerintem a méhüreg állapota miatt kell,az is meglátszik,ha nem tölti ki a kontrasztanyag a méhüreget és egyszerűbb vizsgálat,mint a méhtükrözés,amit altatásban csinálnak.

Leszíváskor nem szúrják a méhfalat,hanem a hüvelyboltozaton keresztül szúrják meg a petefészkeket (ezt megkapjátok majd tájékoztatókon,mindig kap papírt az ember arról,ami előtt éppen áll).De ettől még fájdalmas,bár Murber mesélte egyszer,hogy régebben élesben ment a dolog,altatás nélkül.

Na jó,eldugulok,aztán próbálok koncentrálni a tüszőérlelésre...

Szép hétvégét,menjetek kirándulni,olyan szép idő van (mi tegnap voltunk,csudaklassz lett volna,ha nem ezen a hülyeségen járt volna az agyam folyton).
Vendég
 


Mmzsó,
tudod hogy nem szabad feladni. Ahogy ajnlottad tessék kikapcsolódni. Tudom, hogy ezt nehéz és könnyen okoskodok, :D , de muszáj megpróbálni.
kamilla04
 
 


Mmzsó:
Tudom, hogy könnyű mondani, de tényleg nem szabad, hogy állandóan ezen agyalj, tessék pozitív lenni!
Én is elkezdtem olvasni, hogy ki mit érzett beültetés után, aztán fogtam magam szépen lecsuktam az internetoldalt, mert hogy én semmit nem érzek és elkezdem parázni.

Szerintem beszélgethetnénk másról is, nem csak arról, hogy ki hány petesejtnél tart!
salsera
Budapest XIII. kerület
 
 


Salsera,
már csak azért is hülyeség tüneteket keresni,mert ezek a tünetek nem terhességi tünetek,hanem a kezelés következményei.

Kamilla,
köszi neked is a biztatást!

megyek koncerten játszani 4-kor Szent Imre templom M o n t e ve r d i kórus
Vendég
 


Sziasztok!

Szia Bogyógya, üdv köztünk.

Mmzsó,
nagyon sajnálom hogy ilyen lassan indul be a dolog, de ha egyszer beindul! :) Vigyázz magadra!

Salsera,
ne izgulj hogy nem érzel semmit. Majd ha érzel azon fogsz izgulni, hogy mi ez!

Tök nyugodt voltam én is, nem érzek semmit ami nem is baj még az elején vagyok, aztán az ET utáni 8. napon azaz tegnap este olyan erős fájdalmam volt mint amikor megjön. Furcsa az volt, hogy nekem előtte nem szokott fájni a hasam hanem utána az 1 napon, de nagyon megijedtem. Egy kicsit fel is adtam. :(
Bújtam a netet, hogy mi lehet ez, de a legtöbben azt írták, hogy olyan tüneteik voltak mint amikor meg szokott jönni, hát igazából nem nyugodtam meg. Még ma reggel 7-kor amikor a bogyókart adtam be magamnak még akkor is fájt a hasam, be mostanra teljesen elmúlt szerencsére. Lehet hogy a beágyazódást éreztem ennyire meg? Jó lenne. :)
Újra tudok reménykedni!
Derekam fáj és fel vagyok puffadva, mellem egy kicsit érzékeny ez minden.
Továbbra is pozitívan gondolok a jövőre. :)

Gyönyörű hétvégét mindenkinek!!!
Puszi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kocos888 2012.10.21 15:24-kor.
kocos888
Budapest XIII. kerület
 
 


Mmzsó!

Akkor ma teljesen meglesz a kikapcsolódásod. A zene tuti megnyugtat.

Salsera, Kocos rátok is vonatkozik a tessék kikapcsolódni című sztori.
:D

Nekem még nagy a szám aztán ha hasonló helyzetben leszek, remélem ugyanezeket mondatokat írjátok majd vissza nekem is. Mert én tuti jobban fogok parázni. :D
kamilla04
 
 


Mmzsó:
Ugyan, én olvastam olyan lányt, aki megérezte, hogy a beültetés után 4 órával beágyazódott neki az embrió!!!
Na persze ezt nyilván nem hiszem el, az ember a történtek után szokott mindenféle okot keresni a miértekre és akkor megmagyarázza, hogy ezért meg azért fájt.

Biztos tök jó lesz a koncert, nekem még meg van a hegedűm, meg van egy zongorám is, úgy hogy csinálhatunk a gyerekekből kis kamarazenekart! :D

Ha jól tudom a beágyazódás több napig tart, nem csak fél óra alatt hip hop lezajlik!

Kocos:
Hajrá, minden rendben lesz. Én továbbra is azt mondom, hogy a végleges örömmel várjuk meg az uh-t, az a biztos!

Kamilla:
Mindent visszakapsz tőlünk kamatostul, hidd el!! :D
salsera
Budapest XIII. kerület
 
 


Salsera,
jól tudod,a beágyazódás nem rögtön van és nem 5 perc,úgyhogy hülyeség,hogy valaki megérzi 8)

Kamarazenekar :wink:

Kocos,
ezek a fájdalmak mind a petefészekstimuláció következményei,tényleg ne törődj semmivel,csak az számít,amit a doktor mond majd a végén.Mikor is lesz a 2.vérvételed?

Megvolt a koncert,már itthon vagyok.Hát nem is tudom mit csinálnék zene nélkül!(Tudjátok:zene nélkül mit érek éééén)

További jó pihenést Mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Mmzsó, Salsera
persze az orvos és az uh mondja ki a végleges eredményt, de legalább jussak el odáig... tegnap úgy megijedtem, hogy már azt hittem nem kell vérvétel, mert anélkül is megvan a végeredmény. :(
Szerencsére jól vagyok van remény! :)
A második vérvétel 10.26-án lesz pénteken reggel és 11h után eredményhírdetés.
Jó lenne nem egyedül menni, mert nem hiszem, hogy kibírom idegileg... de nem hiszem, hogy lesz kísérőm. :(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kocos888 2012.10.21 23:08-kor.
kocos888
Budapest XIII. kerület
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?