Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

benéztem ide kiváncsiskodni a fürdés idözitése miatt, mert néha olyan érzésem van, hogy késön fürdünk, bár mindenki (föleg Panni) elégedett vele. Szóval 8- fél 9 körül kezdjük el, és 9-kor már eszik is. Nincs késön?
Pocok
 


Szijasztok!

Madárka! Az újszülött reagált az édesanyja hangjára? Dehát hogyan? Én nem vettem észre, hogy reagálna Kép

Laura! Mi is csináltattuk a rácsot, amiröl irsz. Én sem láttam olyat sehol:-((
A szopis melltartót én a 36.héten vettem meg. Nem bántam meg, mert pontosan jó rám. Nyugodtan vásárold meg már most.

Zsóka, ezt én is hallottam már...oké, megkérdezem Ibolyt!

Kriszta, Dia! És ha megszoptattam, büfiztettem, tisztába tettem, foglalkoztam vele...és még mindig sir...akkor mija teendö? Nem szoptathat az ember lánya egész nap! Ha kézbe veszem, ott is sir...kivéve, ha cumit kap. Te mit szoktál csinálni ilyen esetben?

Ildi! Én még nem éreztem, hogy itt valami "szag" lenne...bár lehet, hogy ezt csak egy kivülálló érzi. Mindenesetre érdekesKép

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Sziasztok!
Ugy dontottem nem tanulok mar! Lesz ami lesz holnap.
Cumi. Nekunk bevalt Martinnal is, es Vikinel is. Szerencsere nem csak azzal alszik el. Csak akkor kel neki, ha nyugos, es semmi sem jo. Martin ket evesen leszokott rola. Szerintem sokkal jobb, ha a cumira szokik ra, mint az ujjara. megpedig azert, mert az ujjszopas fogsordeformitast(ezt jol megaszondtam) okoz, a jo cumi pedig nem. Nalunk a szopival sincs gond, pedig a potlast is uvegbol kapja. Sot az ujjarol nem lehet leszoktatni. Sok olyan embert ismerek, aki meg alsos koraban is szivta az ujjat... Kép Szoval szerintem mindenfele szempontbol jobb a cumi.
Lara! Nalunk is az elejen tobbszor kiesett, de most mar csak akkor, ha nem kell neki. Szoval ebbe is belejon. Szopinal nalunk is igy van. Estere "kifogy", es barmit csinaltam nem lett tobb. Beletorodtem. Ittam szoptatos teat, mellette nagyon sok mas folyadekot, evett, ra ket orara fejtem, fejes utan 2 orara evett...stb. Es semmi hatasa sem volt. Nekem beallt a kb 100 ml-re a ket mellbol ( ami begyulladt abban nagyon keves van), reggel van 150-180 a kettoben, ha hajnalban nem kell fel enni. Emiatt is kell a potlas. De annak is orulok, hogy igy tudok szoptatni, merta Martint nem tudtam szinte semmeddig, csak masfel hetig.
Cili2! Valahol itt a babaneten olvastam a gyogyszeres uvegekrol, mert azok eleg kicsik, es lehet oket venni a gyogyszertarban.
barika andi! Csak a spiral jutott az eszembe. Nekem is ezt ajanlotta az orvosom.
Moni
Moni
 

 
 

Sziasztok,
Évi, a kérdés teljesen jogos, több barátunk megkérdezte már KépKép. A helyzet az, hogy mindkettõt Amerikában, erlõször kimentünk filmezni, utána meg barátokat látogatni meg világot látni. A barátaink azzal cukkolnak, hogy nekünk csak ott sikerül, és ha megközelebb megyünk, vigyek magamal kismamaruhát (Emesével venni kellett, olyan hamar kihítam a sajátomKép)

JUca,
De igen, csak épp a papírján nem wc van, hanem hûtõszekráény. A hátlapon van egy lecsukott wx, és szépen a tetejére ráragasztva a zár. Ez áll két öntapadós korongszerûbõl, amit egy puha, hajlékony mûanyag pánt köt össze, és az egyik koronghoz oda van fixen rögzítve, a másikhba kell bedugni és a korong elfordításával lehet nyitni-csukni. Kilencszázvalaháény ft-ba kerül, és az ajánlás szerint lehet használni pl. hûtõszejkrényhez is (gondoltam arra is, de Emese még nem tudja kinyitni Kép). Szóval keresd a babaholmik között, kell lennie!

Madárka,
épp akartam is írni, hogy legyetek szívesen NE írni, hogy mulatságos... Kép Így utólag már nekem is. Fõleg amikor a falra kente, és jött hozzám, hogy anyu nézd, rajzoltam sárgával a falra... Még jó, hogy lemosható festékes a falunk... Ünnepi menü: vmikor késõ este érkezik, szvsz hullafáradt lesz, úgyhogy nem hiszem, hogy vmi nagyon ünnepit csinálnék...

Mi van Pelével? Holnap felhíyvom... Lehet, hogy cuccolnak? Kép
sziasztok
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

Évi: Köszi, de ma éppen megoldódni látszik a dolog. Ma kihagyta a nagy alvást. Majdcsak lesz valahogy!

cory
cory
 


Sziasztok
mindig elfelejtem: nem tudjátok, hol lehet kapni MIndenízû Drazsét? Megígértem valakinek...
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

Moni! Látom, hogy közbe jöttél! Azért a gyakorlás miatt megpróbálom betenni amit írtál (köszi Ildi!)

Igen, az en otletem volt a jegyzettomb. Mit kapok erte? KépKépKép

Jamina! hat igen, ilyen parameterekkel tenyleg nem sok kocsi rendelkezik,
tied a szerzoi jog, csinalj egyet! KépKépKép na felre a viccel, az enyem
majdnem ilyen. Ha nagy kerekut akarsz, akkor a Peg Perego Veneziat felejtsd
el szerintem. Annak irto kis kerekei vannak, es majd mindenen meg fog
akadni. Kép En emiatt nem azt vettem, mert kulonben nekem is szimpatikus lett
volna. Igaz nem atfordithato a tolokarja, es nem is allithato a magassaga,
de a rarakhato mozes resznek is tobb szintben dontheto az alja, es a
tolokanak is. Es szerintem eleg tagas.Na nem akarom reklamozni, de en nagyon
meg vagyok vele eddig elegedve.
megkaptad a levelem?

Kepzeljetek! Viki elfordul. Ma reggel arra ebredtem, hogy a feje felett levo
jatekokkal jatszik. KépKépKép

Koltozes. lehet, hogy nektek meg nem irtam, de tavaly oktoberban eladtuk mar
a lakast, es ha minden jol megy jovo het vegen lesz kesz az uj. Szerencsere
sikerult bentlakassal eladni.Az uj is ugyanazon a lakotelepen van, ahol most
lakunk, csak par haztombbel arrebb.

Evi! Megnyitod a WordPadot, es ahogy olvasol, kozben parhuzamosan tudsz
jegyzetelni(eljen a Windows!!!), es amikor vegeztel atkopizod a kis ablakba,
es mar kuldheted is.

Ancsa! Martin is szokott hasonloan szinezkedni, csk o a pocakjat szokta
fajlalni, de ugy, hogy sokszor bedoltunk mar neki. Ja es azt foleg akkor,
amikor valamit nem akar megenni...Kép

Chris!
Nem szeretnelek lebeszelni, de en masodik kocsinak vettem Pierre Cardin-t
anyuekhoz, de nagyon nem vagyok vele megelegedve. Azt hiszem el is adom. Az
elso amit megbantam, hogy ugyan nagy kerekei vannak, de nem bolygosak, a
masik, hogy a teteje mindig osszecsukodik.Meg sima uton is, es beleesik az
eso a baba arcara hiaba van felhuzva a teto... Kép es ezt mar tobbektol
hallottam... Kép szoval jol gondold meg!

sziasztok!
Moni
Evey
 


Sziasztok!

Végigolvastam ugyan, hogy mi történt az elmúlt néhány napban, de jegyzetelni bevallom õszintén nem volt most türelmem. Kép
Anyukámat ma mütötték, majd holnap megyünk hozzá látogatni. Szegény az altatástól még nagyon kába volt, amikor hívtam.
Tomi most már majdnem teljesen helyrejött, viszont Timinek a fenekén ekcéma jellegû foltok jöttek ki, így mondta a dokinéni. Vagyis ez még nem ekcéma, de az lehet belõle. Most kaptunk valami zsíros gyógyszertári kenõcsõt, ha nem javul akkor jövõhéten vissza kell vinnem.

Cumi-nem cumi ügyben, nálunk mindkét gyerek cumival kezdte a "pályafutását". Aztán az igény szerinti szopi mellett Timi 4, Tomi 5 hónaposan teljesen magától hagyta el a cumit. Mondjuk talán Tominál az is bejátszhatott, hogy a megszokott cumija tönkrement, nem kaptunk vagy két hétig ugyanolyan márkájut, mire meg sikerült szerezni, addigra már nem kellett neki.

Adri!
ÖRülök, hogy Zsófi barátnõd jobban van, remélem nem lesz semmi gond velük, és sikerül rávenniük a pocakpicúrt, hogy néhány hétig még maradjon odabent.

Évi!
Irigykedem is a "Siestás" keresztanyudra. Mindig mikor elnézegetem a cipõárakat elszörnyedek, mert az én lányomnak negyedévente új cipõ kell, olyan gyorsan nõ a lába.
Tényleg lányok mekkora egy átlag 3 évesnek a lába? Timié már 26-os.

Zsóka!
Már csak néhány nap... Gondolom nem bánnád ha már vasárnap lenne! Kép Mindenízû drazsé van itt nálunk a szomszédos vegyesboltban, ha gondolod holnap vihetek neked. Már ha a Berti félére gondolsz.

Na most mennem kell mert fiam ébredt (most elõször, de hosszú még az éjszaka).
Késõbb még visszanézek, ma az enyém a gép, mert Apuci kimenõt kapott. Kép

Sziasztok
Ancsa
anyanyanya (anyanyanya)
 


Sikerült!Kép
Akkor most én jövök:

Axelerosok! Átállítottátok a jelszavaitokat?Kép

Adrián már megeszik egy fél almát egy fagyasztott öszibari kockával. De utánna a cici a favorit.
Holnap megyünk Debrecenbe, megpróbálok onnan is jelentkezni, ha sikerül. Fotókat csinálok, Jucával is talizunk.

Prü!
Én egyböl WC ülökét használtam. Kikkó egyáltalán nem volt hajlandó a bilire ráülni.

Zsóka!
Miért nem szoktatod rá Ábelt a WC-re? Talán megspórolnál egy kis takarítást!KépKépKép

Pocok!
Nálunk az esti 6.30-7.00 óra közötti fürdés idö jól bejött mindkét gyereknél. Aztán ez késöbb módosult a Kikkónál 7.30-ra. Nekem a 9.00 túl késöinek tünik. Kép

Mona!
Szerintem mindenképpen megéri venni legalább kettö szopis melltartót. De csak már szülés elött, amikor kialakul, hogy mennyit is nö a cicid. Jó egészséget nektek!Kép

Laura!
Nekünk a kiskádhoz van egy összecsukható álvány.
Nektek is jó egészséget!Kép

Lara!
Szerintem vannak gyerekek, akik cumisak. Nekem Kikkó állandóan sírt, megszoptattam, felvettem, mindent kipróbáltunk (1 hónapos volt), amíg rájöttünk, hogy a cumi kellett neki. Alváshoz használta, 2 éves korában magától leszokott róla. Adriánnak meg egyáltalán nem kell a cumi. Ha adtok neki cumit, akkor feltétlenül fogszabályzósat vegyetek! Kép

Adri!
Én nem ismerem a barátnödet, de én is szorítok neki! Mennyi barátja van neki itt a babaneten!Kép
Ennyi kismama olvas minket is?

Kriszta!
Köszi a képeket, milyen gyönyörü kék szeme van Pötyinek!Kép Téged is megskubiztalak! Kép

Évi!
Akkor gondoljunk egymásra éjszakánként, amikor kelni kell! KépKép A cipöért nagyon irigyellek! Most vettem Kikkónak 8900-ért bakancsot!Kép

Anikó!
Lehet, hogy kilépsz az éjszakázók táborából!Kép

Madárka!
Elöször én is utáltam a szopis teát, most meg már egyenesen imádom! Annyira jól esik inni! Lehet, hogy a szoptatás befejezése után is fogom inni!Kép

Juca!
Akkor talizunk! Jelentkezem!Kép

Chriss!
Én sajna nem tudom hol van a zápor utca!

Mindenkinek minden jót és szépet! Aztán hiányoljatok ám!Kép
Puszi, Evey
Evey
 


Sziasztok!

Megint jó sokat írtatok, dicséret érte.

Madárka:
Nem sajnos nem olyan sok a GYES, hogy házat lehet belõle venni, csak kedvezõ bérlés, de nem akarom újra leírni, mert már megírtam, és biztos uncsi lenne, azt hiszem, spórolással húsz év alatt meglenne, ha nem költenénk semmire, ez elég elszomorító. Ja és persze nem mehetnek feljebb az árak.

Pildi:
Köszi a felajánlott segítséget, lehet, hogy élni fogok vele!

Jamina, Kriszta:
Köszönjük a képeket, a Kinga elragadtatva nézte õket, és csak mondogatta baba-baba, nagyon szépek vagytok, bár Bebe baba elsõ képe kicsit torokszorító volt, de azóta gyönyörû kisember lett belõle.

KAdri:
Örülünk, hogy jobban van a barátnõd, és mi is szorítunk, hogy bent tudja még tartani a babát néhány hétig.

Laura:
Mi is ilyen fürdõrácsot használtunk, kölcsön kaptuk, sajnos már visszaadtuk, de az is csináltatva volt. Szerintem is keress egy ügyes ezermestert.

Anikó:
Irigy vagyok az alvás miatt, nekünk még mindig nem megy, de mostmár megvárom a költözést, és ha ott már megszokott, kemény leszek. Csak nagyon nehéz…..?????? egy kérdés a módszerrel kapcsolatban. Azt írják be kell menni 5 percenként, de ha bemegyek még jobban elkezd üvölteni, és egyre mérgesebb lesz, hogy nem veszem ki és szoptatom meg. Ez természetes, vagy meg kéne nyugodnia, ha bemegyek.

Mi is kevesebbet leszünk a jövõ hét végétõl, mert akkor költözünk, és nem tudjuk mikor kötik át a telefonvonalat.
Mire átköltözünk úgy tûnik a hó is leesik és lehet majd nagyokat lapátolni. 

Mindenkinek szép napokat, vigyázzatok magatokra!
Pelének és Verusnak jó költözést!!!
KingAndi
KingAndi
 


Sziasztok, szia Lara. Tudom okoskodásnak fog hangozni, de szerintem ilyen kicsi baba nem sír ok nélkül. Vagy éhes, vagy álmos, vagy szeretetre, érintésre vágyik. Ölelgetés helyett kap egy büdös gumit (cumit). Lehet, hogy abbahagyja a sírást, de nem feltétlenül megnyugszik, hanem inkább beletörõdik. Ami szerintem nagyon szomorúan hangzik. Ha az ember otthon van vele és nem visít még 2-3 gyerek körülöttünk, akkor szerintem jobb ha felveszi az ember. Az én lányom 4 hónapos, nics cumija, és mindíg megölelgetem ha sír és nincs rá más magyarázat. Nem lóg rajtam mégsem egész nap, 1-1,5 órákat is el tud játszani egyedül is, a kezével és más játékokkal is. Amikor kedvünk van a férjem és én is minden ok nélkül is ölbe vesszük, és sétálgatunk vele, amit nagyon élvez.
Ha jól emlékszem Ildi írta, hogy a sokat kézben levõ gyerek sokkal szófogadóbb, nyugodtabb lesz nagyobb korára.
Szóval ha megteheted, cumi helyett ölelgesd.
Ne érts félre, nem kioktatatónak szántam ezt a kissé hosszúra nyúlt írományomat.
Vivien.
Névtelen
 


Zsóka beszéltél Pelével? Jól vannak?

Bea
Bea
 


anyanyanya!Anyukádnak nagyon sok jobbulást kívánok!Az ekcéma jellegröl csak annyit,hogy az én kislányomnak is majd nem kialakult a fürdetö haboktol!Most mi is gyógyszertári fürdökrémet használunk!

Vivien:Az én lányom az újját is és a cumit is szívja pedig nagyon sokat ölelgetem túl sokat is!Szóval nem értek eggyet veled!

Mona:Én nem vettem szoptatos melltartót még is nagyon könnyedén tudom szoptatni a kis Dórimat aki 5 hónapos!Szerintem felesleges!Viszont vegyél melltartó betétet!Ja és garmastan kenöcsöt ne hogy kisebesedjen a melled az elsö szoptatásnál!Elöfordulhat ez is,nekem még vérzet is!
Mikor szülsz?Szerintem az élet legszebb dolga én szülés után bevállaltam volna még kettöt rögtön és tervezzük is!Nagyon jó dolog,nem kellemes de csodálatos!!!!Vigyázz magatokra és nagyon sokat pihenj!!!!Ha többet szeretnél tudni itt az e-mailom:bogdanyine@pro.hu

Anikó:Mizújs veled már régen nem jelentkezzel felém?????

Sziasztok,mert a férjem itt vár a gépre!!!
barika_andi (barika_andi)
 


Sziasztok!

Hulla vagyok. Miért is? TAKARÍTOTTAM egész nap. Felbuzsdulva dri szorgalmán ablakot pucoltam, vizes ronggyal törölgettem, függönyt mostam stb... Lili pedig jött velem mindenhova és a létránál álldogált vagy a cipõket próbálta szájába tuszkolni, vagy éppen nyûgösködött és akkor énekelni kellett neki. De a lakás csilli-villi. KépKépKép

Cory! Cumi dologban egyetértek Viviennel. Nekünk sem volt. Igaz nem is volt sebes a cicim. De Lili volt olyan, hogy fél óránként kért cicit. Adtam neki, mert imádtam nézni, ahogy eszik. És még ma is imádom.

Nincs székletünk már 4. napja. Mit csináljak? Kati, te voltál így, nem? Mármint Kitti.

Madárka! Annyira tudom, hogy mit érzel La Halle ügyben. nem lehet ellenállni, de nekem sikerülni fog, mert most annyi göncünk van. Bár némelyik még elég nagy.

Zsóka! Akkor most készül majd el a 3. bébi? Sok-sok vicces beszélgetéssel Mo-n is sikerülni fog. Már, ha akarod.

Verus! nem is láttam, hogy írtál hétfõn. Azért jól esett az sms, nem igaz?

Adri! Örülök, hogy minden ok, és tudósíts feltétlenül Zsófi állapotáról!!!

Zsóka! Én sem derülök jót a kakis sztoridon, rendben? KépKépKép Csak úgy módjával. Jól hangzik ez a lemosható fal. De a kaki eltakarítása nem lehet egy jó mulatság... KépKépKép

Évi! A mezítlábas mászkálás is fontos, mi úgy járunk kelünk a nagy lakásban. Az utcára pedig cipõ, de mi ott még nem próbálgatjuk szárnyainkat. Még csak itthon. De már elég nehéz a kocsiban maradás. Nyugodtan szólíts Gerinek!! KépKép Igen periódikus az alvás. legutóbb a fogzás miatt estünk vissza. remélem most nem fogunk, mert egyre jobban kezdem élvezni a helyzetet.

KingAndi! teljesen normális, hogy jobban ordít Kingus, miután kijössz a szobájából. De nálunk Lili úgy sírt, hogy mindig hagyott szünetet és megvárta mi fog történni. Volt olyan, hogy 10 percet, már azt hittük, hogy minden ok. aztán kezdõdött újra. De a lényeg, hogy simizd meg kicsit és határozottan mond el, hogy éjszaka van, aludni kell, szereted és jó éjszakát kívánsz.

Evey! Hiány, hiány, hiány!!!! Irigy, irigy, irigy!!!!

Ancsa! Anyukádnak jobbulást. Nem baj, ha nem küldök gyógypuszit? KépKép

Barika! Igen megkaptam a képeket, köszönöm. Ne haragudj, hogy nem írtam. Jó lenne talizni januárban, remélem sikerülni fog.

Laura! Gyere, várunk!!!!

Mona! Nagyon jó az Anita melltartó, én 2 db-ot vettem és azt váltogatom. A 37. héten vettem.

Kriszta! A kabát ára 2000 Ft volt és, ahogy Madárka írta tavalyi modell. De kit érdekel. Még jövõre is imádni fogom benne Lilit.

Most pusznyusz mindenkinek:

Anikó
Anikó
 


Sziasztok!

Itt az elveszett bárányka, azaz én. Kicsit minden összejött az elmúlt napokban: Hannus megint/még mindig beteg, és elég ócskául aludt, és persze csak velem volt hajlandó. Én is egy kicsit magam alá kerültem, no meg egy csomószor a gépet sem kaptam meg. Persze az öcsém most is itt toporog, hogy netezni akar, de most várjon egy kicsit! Na majd az új helyen, ott csak a párommal kell konkurrálnomKép

Szegény Babszem is alig mozgott az elmúlt napokban, pedig most már nemcsak buborékozni, hanem rendesen rugdalni is tud. Biztos õ is átvette a lelkiállapotomat, én meg izgulhattam, hogy jól van-e.Kép

Viszont legalább Áron már tud járni oviba. Képzeljétek, a 25 fõs csoportból 10-en voltakKép Úgyhogy nemcsak a neten terjed...

Hannus meg egyre inkább Ható Ágnes, már ha megengeded, Emese, hogy kölcsönvegyem a találmányodat. Ma segítettem neki kibontani a Túró Rudit, és ezen annyira megsértõdött, hogy nem is akarta megenni, hanem egy fél óráig sértõdötten ült az ágyon. Azért utána csak gyõzött a pocakja...Kép

Költözés-ügyben meg most egyelõre autót nézünk, Ákos talált is egyet, ami tetszett neki, úgyhogy lehet, a hétvégére autótulajdonosok leszünk! Azok még úgysem voltunk, igaz, még lakástulajdonosok sem!Kép

Hát nem hiszem, hogy mindenre tudnék reagálni (fõleg nem úgy, hogy topognak a hátam mögöttKép), de egy pár dologra megpróbálok, és elõre is bocs, ha valami kimarad.

Adri!
Nagyon-nagyon szorítok én is a barátnõdnek!!!! Az bíztató, amiket írtál.

Jázminmama!
Örülök, hogy jól vagytok! Jázmin aztán igazi ínyenc! És neked nem kevesbedett meg a tejed? Elég neki? Mert én úgy érzem, hogy totál elfogyott, de ez Hannát cseppet sem zavarjaKép

Zsóka!
Nagyon örülök, hogy Zoli jelentkezett, és nemsokára itthon lesz!!!Kép Az új út már kevésbé jó hír.Kép
És: Legalább nem csak nálunk kakis a szõnyeg...

Cumi: Áron nálunk cumizott, aztán másfél évesen, a szopiról való leszokással egyidõben bedobta a cumiját a radiátor mögé. Onnantól kezdve nem kellett. Hannus viszont nem cumizott (csak a téli kezeslábasban, mert abban nem érte el az ujját), hanem ujjszopis. Pedig aki nálam igényebb szerint szoptat, az nem is létezik. Egyébként semmi kóros nincs abban, ha vki sokáig, akár iskoláskorban is szopja az ujját.
Viszont: teljesen egyetértek Viviennel abban, hogy a baba nem sír ok nélkül! Lehet, hogy szeretgetésre vágyik! Mondjuk síró gyereknek még nem is annyira a cumi, mint inkább a cumisüveg adása káros, az már valóban vezethet késõbbi túlevéshez pl.
Nagyon ajánlom viszont a kengurut, kendõt, hátihordót - kinek mi válik be. Akkor az ember a dolgával is halad közben, és mégsem rombolja szét a gyerek õsbizalmát.

Na, átadom a terepet, de megpróbálok sûrûbben jönni a jövõben - nem mintha ez eddig az én szándékomon állt volnaKép

Jó éjszakát mindenkinek: Pele
Pele
 


És bocs, nagyon neveletlen voltam: természetesen köszönöm mindenkinek a jókícvánságokat! Már nem is tûnik olyan rémesnek az a 28KépKépKép
Pele
 


Sziasztok!
Hát már megint jó régen nem voltam, de wordpad-ben jegyzeteltem. Azért még így is biztosan sokminden kimarad, elõre bocsánat!
Pankamama! A buliért irígy vagyok. Kép
Jamina! Írtad, hogy átmentek vásárolni. A határon visszafelé nincs gond? Mi is átmennénk cipõt venni. Egy ismerõsünk 3e-ért vett bundás bõrcipõt, ami jól is néz ki. A három fiúnál azért ez már nem kis megtakarítás.
Cory! Jó, hogy itt vagy. Kép A légzés késõbb is tanulható, különbözõ légzõgyakorlatok végzése során el lehet sajátítani a helyes légzéstechnikát. De a picik még gyorsabban lélegeznek, szóval majd ha nagyobb lesz, akkor dõl el ez valójában.
Ági! Gratulálok! Olyan nagy élmény, amikor elkezdenek járni. Kép Benke is 14 hónaposan kezdett el, de akkor is nagy élmény a dolog. Kép
CsKati!
Zsóka! Nagyon jó, hogy a párod érkezik haza! Mindenképpen írj arról, hogy miket mesél, mik történtek vele, merre járt! Az viszont gondolom kevésbé jó hír, hogy bele akar vágni a repülõs útba. Nálunk én voltam a "fenegyerek",de a gyerekek születése megszelidített. Gondolom az anyai ösztönök. Szurkolok, neked ez ügyben. És boldog névnapot!
Évi! Csongi nagyon ügyes! Sok-sok sétát kívánok, és lakótelep felkiabálást. Kép És gyógyuljatok! A fülfájásra a legjobb a levendula olaj. Egy-két csepp egy vattára, és azzal bedugni. Egyes patikákban lehet kimérve kapni illóolajakat.
Prü! Írjál magatokról, nyugodtan. Nem untatsz minket. Ez a topik errõl szó. Olyan jó olvasni rólatok, meg mindenkirõl. Ennél már csak az lenne jobb, ha a legközelebbi találkára el tudnánk jutni. Kép Bilibõl nekem az a fajta vált be aminek a legnagyobb az ûrtartalma. Markónak a kisebb fajtákból vagy elöl lógott ki és kipisilt, vagy hátul lógott ki. Mindig helyezkednie kellett, és ez néha nem jött össze. Nem tudtam rájönni, miért ilyen szûkösek a bilik?
Adri! Olyan hangulatosan írtad le a mécseseket a hóban, hogy megjött a kedvem a télhez. Kép A páromnak is elmeséltem, de bõszen tiltakozott, hogy bárhova, de északra nem megyünk. Kép Nagyon jó ötlet az ajándék naptár. Lehet, hogy nálunk is ez lesz. Az adventi naptár nagyszülõknek is nagyon tuti. Aranyos lesz, ahogy Leevi kukucskál az ablakokból. Kép A barátnõdnek Zsófinak és a babának szorítok. Jó kezekbe került, biztosan segítenek nekik. Amit írsz errõl a kórházról, az elképesztõ. Könyvet kölcsönöztek, meg fagyit kapott? Ez igen! Mégis inkább oda fogunk költözni!
Kriszta! Így van ez, ha egyszer beindul. Egymás után bújnak a fogacskák. Kép Persze ezért meg kell dolgozni az anyukának is, egy kis éjszakai mûszakkal. Kép De tudom igazolni, hogy kinõnek a fogak.
Pele! Boldog születésnapot! Miért baj a 28? Kevesled? Kép Most jön csak a java, nekem elhiheted!
Anikó! Kellemes éjszakáid lehetnek! Kép Én hétfõn megyek vásárolni. Remélem még vannak olcsóbb ruhák. Én a Pólusba megyek. Ott is van La Halle, ha jól emlékszem.
Juca! Jól nézhettél ki a félig felhúzott nadrágban. Kép Benke nekem a máltkor lehúzta, úgy belecsimpaszkodott. Még szerencse, hogy itthon történt.
Ancsa! Jobbulást Tominak! Jól megtréfált a lányod! Kép Az én fiaim is ma azt tervezték, hogy mibõl legyen a hóember szeme, orra, stb.
Dia! Merre voltatok színházban? Ha lesz még mesedarab írd meg, mert mi is mennénk. Vagy ha valamelyikõtök tud valahol programot, ami ovis korúaknak is jó, az szóljon! Kutyust felettetek hogy bírjátok? Az elõzõ lakásunknál felettünk volt egy kutya, aki a radiátor alatt feküdt, és ott is ugatott. A többit el lehet képzelni. Zengett a ház, mert az mint a hangszóró, úgy kierõsítette. Kép
Ildi! Én orrmandulás voltam, de kivették. Szépen vissza is nõtt. Legalábbis annyira, hogy azért levegõt ne kapjak tõle símán, ha beduzzad. Szerencsére az utóbbi pár évben javult a helyzet. Nekem az orrcseppek rontottak a dolgon. Egy ideje homeopátiást használok, az nagyon bevált.
Jázminmama! Hûha, jó belehúzott Jázmin a fejlõdésbe. Kép Gratula. A pocaklakóval is remélem minden rendben lesz. Én szoptattam végig, amíg Markót várta, és Benkével a pocakban is. Orvosa válogatja, az enyém nem ellenezte. Bár nálam nem volt semmi gond. Igaz, Benke elõtt egy-két hónappal elment egy baba, de õ szerintem nem a szoptatástól.
Madárka! Köszönöm a tippet Lego és robot ügyben. Sok pénzem nincs, de a nagyszülõk nevében is én vásárolok. Így olyat kapnak aminek örülnek, hasznos, és én sem dobok hátraszaltót a döbbenettõl, amikor meglátom. Bár anyukám szokott még egy.két meglepetést elõkapni, aminek nem mindig örülök... A pólusban melyik játékbolt az? Milyen stúdióval szemben? Ritkán járok ott, de jövõ héten benéznék.
Verus! De rég jártál erre! Ez aztán a nagy hír, hogy költöztök! Így igazolt a kimaradásod. Kép Kitartást a doboz hegyek között.Kép
Kingandi! Látom mindenki költözik. Kép Éjszakák miatt ne aggódj. Õk még nem tudják, hogy illene átaludni. Nekem mindkét nagyfiam, olyan másfél-kétéves kora körül kezdte átaludni. Benke még csak most lesz másfél, és ezzel mindent elárultam. Tegnap legalább hétszer fennt volt éjjel. Kép Azért ez extrém volt, meg napközben is nyûgi volt, de egy-két ébredés az gyakori. De néha már átalussza, és ez jó jel. Szóval kitartás, vagy próbáljátok meg az Aludj jólt. Errõl Dia tud többet. Nálunk nem vált be.
Iboly, itt is dér volt, de mi egy "éghajlaton" vagyunk. TV meg nekünk sincs. Kép De a kutya vize reggelre rendszeresen befagy.
Evey! Köszönöm a képeket. Gyönyörûek a gyermekek. Kikkó nagyon szépszemû.Kép Vigyázat lányok! Adrián pedig egy kis vigyori.
Barika Andi! A találkozó érdekel. A lányod pedig felülmúlhatatlan ezzel, hogy a spenótot is eszi! Kép
Lara! Én nappal ébresztgettem Markó fiam. Éjjel nem. A többieket meg nem kellett ébresztgetni, mert nem nagyon akartak aludni, már az elején sem. Pedig Benkének már a pocakban felolvastam a babagondozási könyvek idevágó részeit. Kép
Emese! Örülök, hogy már jól vannak a gyerkõcök. A gép-agymosás pedig tényleg egyre jobban fog menni. A párom már vacsoráztatás közben is lezavarja. Viszont nagy buheráló lett, szóval vigyázat! Kép

De hosszú lett! a következõben írok magunkról is.Kép
Üdv,
Liesel
Liesel
 


Sziasztok!
Tegnap is olvastalak ám Benneteket, csak írni nem volt eröm, egy csepp se. Késön értünk haza, mert ismerösöknél voltunk Imre- és Erzsébet-napot köszönteni, utólag. Gyerekek nélül! Hát, nem mondom, jólesett egy kis kimozdulás meg beszélgetés!
A srácok teljesen rendben vannak, gyógyszer befejezve, krupp elfelejtve (remélem!!!!). Bár Gergö még egy hétig nem úszhat, de oviba már szerda óta jár.

Adri! Én is minden jót kívánok a barátnödnek meg a pocaklakójának! Vigyázzanak nagyon magukra!

Evey! Én már most irigykedem, pedig csak holnap mentek. Remélem, majd mesélsz! Jelszó átállítva!!!

Ancsa! Mi történt anyukáddal? Vagy csak én maradtam le?

Juca! Naponta próbálom elküldeni Neked a címlistát, de folyton visszadobja a gép. Nincs valami baj a címeddel? Lehet ám, hogy én vagyok nagyon béna!

Cory! Nekem a két fiam volt ilyen nagyon "szívós", már a kórházból csupa sebesen jöttem haza. Amíg el nem múlnak a sebek, próbáld használni a bimbóvédöt. Kis müanyag izé, én csak mücicinek hívtam. Bocs, Dia, tudom, hogy cumiellenes vagy, ez is hasonló, de tényleg segít, ha nagyon fáj.Meg kenegesd Neogranormonnal, vagy van rá vmi gyógyszertári kenöcs is!
Zsóka! Már csak 2 nap vasárnapig!!! Kép

Pele, Snoopy, hol vagytok? Olyan rég nem írtatok!

Lányok, válaszoljatok máááá nekem is néha egy sort, mert egész el vagyok keseredve, hogy senki rám se fitty! Pedig nem én vagyok a Karcsika, akit némasággal kell elüldözni!

Mindenkinek szép, hosszú éjszakát, vidám napot holnapra!
Puszi:
Emese
Emese (emese)
 


Szia, Pele, most látom, hogy közben írtál! Kép
Emese
Emese (emese)
 


Liesel, Neked meg köszi a "sor"-t, amit írtál nekem. Látod Te vagy az egyetlen... Kép Most olvasgatlak, mert Te is akkor írtál, amikor ki voltam kapcsolva.

(Na, azért annyira nem vagyok ám megsértve, csak úgy csinálok!)
És millió puszi Nektek:
Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok!

No, itt vagyok megint. Nem fogok most mindenkinek reagálni, mert iszonyúan fáradt vagyok, de leírom, mi van velünk, aztán meglássuk...

Szóval, a tegnapi napunk...
Reggel: meló
Du.: haza, gyerek alszik, krumplipucolás, én balga azt hittem, fõzõk gyorsan egy kis paprikáskrumplit. Naná, hogy felébredt. Csimpaszkodás ezerrel. Aztán séta, fel a barátnõmhöz és a négyhetes fiához, szoptatási anyagok odaadva, elégedett hümmögések olvasása közben, jééé, télleg, ilyenek nálunk is vannak... Legalább annyit elértem már a múltkori beszélgetésünkkel, hogy amikor sír a gyerek, cicire teszi, na azóta nem akarja elfogadni a tápszert...Kép Kis szakszerû hasfájásmulasztás a pici babának, megmutattam Emesének a tornáztatást, mert azt mondta, mindig mereven tartja ilyenkor a gyerek a lábát, és feszít ezerrel, nem hagyja a tornáztatást... Annyira fura volt megint ilyen pincur gyereket fogni, masszírozni... Aztán séta a gyerkõcökkel, MOM Park, bevásárlás, duhajkodás, futkorászás a folyosókon, TV2 Szóljon Bele fickó Borival be akarta mondatni, hogy KAKA, de Bori nem volt hajlandó...Kép
Aztán megint fel barátnõhöz, Bori befalt két vajas kalácsot. Aztán hazajöttünk.
Alig tettük be a lakásba a lábunk, Bori elkezdett eszelõsen üvölteni. Elõször azt hittem, csak valami hiszti, de aztán láttam, hogy görnyed össze, és reszket a fájdalomtól. Tartott másfél órán keresztül. Annyira megijedtem, azon gondolkoztam már, hogy kihívom az ügyeletet...
Aztán elkezdtem figyelgetni, végülis sok banánt evett az utóbbi idõben, mert jön a foga, ugye, de aznap volt kakija, tehát székrekedés, bélcsavar kizárva, márcsak azért is, mert se láz, se hányás... Foga, okés, hogy öt jön egyszerre, de hogy ennyire ki legyen tõle... Biztos, ami biztos alapon, kapott egy glicerines kúpot és egy kiskanál Panadol szirupot. Aztán megpróbáltam megszoptatni, de nem bírt enni, annyira fájt neki. Végül elaludt a karomban. Éjjel egy csomószor felnyüszített, megébredt, úgyhogy kb. két órát aludtunk. Szerencsére reggel már nem látszott semmi rajta. Különben vittem volna dokihoz.
Viszont éjjel olyan édes volt, egyszer felébredt, sírt, felkapcsoltam a villanyt, erre lekászálódott az ágyról, felnyúlt, elkapta a kezem, lehúzott, és elrángatott a komódig, hogy adjak neki inni.

Képzeljétek, lassan minden számára érdekes szót ismétel, tegnap óta mondja, hogy íííííz=víz, pl.

Ma meló, du. haza, és kisebb megszakításokkal aludtam estig.. Szegény gyerekkel türelmetlen voltam, mert felébresztett, pedig mit tehet õ arról, hogy kell neki valami... No, aztán elmentünk kéz-a-kézben sétálni, aztán vacsizott, és korán beájult. Remélem, most fog tudni aludni rendesen, ráférne, meg rám is.

No, és akkor most a többi, már amire marad erõm.

Cumi: Évi! Igen, meglehetõsen ellene vagyok... Tudom, hogy elfogultság, de szerintem semmi szüksége rá a gyereknek, a szülõk kénylemét szolgálja.

Lara és Cory! A sírásnak mindig oka van, még ha érthetetlen is. Ha egész nap üvölt, abban általában front vagy szeles idõ a ludas, azokra iszonyúan érzékenyek.
Tudom, hogy sokkal fárasztóbb és néha már totál ki van az ember az ok keresésétõl, de megéri. A baba a sírással komminukál, azt jelzi, hogy valamire igénye lenne, vagy hogy rosszul érzi magát éppen valami miatt. Tehát ezeket kell felkutatni, és megszüntetni. Zongorázzátok végig az összes lehetõséget: pisi, kaki, fekvésmód, unalom, szeretgetéshiány, melege van, fázik, éhes... És ha semmi sem használ, tessék csak nyugodtan kézbe venni, ekkora gyereket EGYSZERÛEN NEM LEHET ELKÉNYEZTETNI!!! Lara, ha van kengurud vagy kendõd, nyugodtan kösd magadra, meglátod, a közelséged, a meleged, az illatod, a szívverésed megnyugtatja, abba fogja hagyni a látszólag teljesen értelmetlen sírást is, sõt vsz. el fog aludni.
Amúgy egy idõ után a gyerek sírásának a színezete meg fog változni, aszerint, hogy mi a baja, a mama pedig szerencsére elég hamar ráérez, melyik sírás mit jelent... És így már könnyebben meg tudja szüntetni az okokat...
Aztán, ha a baba a komfort szopizását kielégítheti a cicin, azaz, hagyod a cicin még dudlizni, miután telitömte a pocakját egy ideig, általában nem is igényli a cumit. SÕT, az ujját sem fogja szopni. (persze a fogzáskor fogja, de az más tészta)
Aztán vannak olyan babák, akiket csak többemberes babáknak neveznek, akiknek sokkal nagyobb igényük van a testközelségre, az ölelgetésre, a babusgatásra. Õk ettõl érzik magukat jól, ettõl érzik magukat biztonságban. Ha egy baba ilyen, ezzel teszel neki jót, vedd fel, ringasd, öleld, csókold. Az elsõ pár hónapban ugyan megmozdulni nem lesz idõd, ha nincs más segítséged, de megéri. Késõbb sokkal merészebben indul el felfedezni a világot, mert tudja, hogy biztos pontnak ott van mögötte a Mami.
Aztán, ha szerencséd van, nem fog bekavarni a cumi a szoptatásba, de ha nincs, akkor állandó macera lesz a szoptatás, és még a tejed mennyisége is csökkenhet tõle, mert rosszabb technikával szopik egy cumizós baba...
Az alvásba meg olyan szempontból kavar be, hogyha úgy alszik el, hogy a szájában van, és álmában kiesik, felébred rá, és mivel a sötétben nem fogja egybõl megtalálni, felébredhet. Mindenki az elalvásánál tapasztalt körülményeket keresi akkor, amikor éjszaka felébred, ha ezek stimmelnek, általában csak fordulunk egyet, és alszunk tovább, viszont ha nem, megijedünk, és felébredünk.
A fogakról ne is beszéljünk... Tudjuk, hogy mennyi bajt okozhat a cumi a fogazat kialakulásában, még akkor is, ha fogszabályzós.
Mellesleg, mivel nem lehet állandóan tiszta, egy csomó kórokozót juttathat be a baba szervezetébe a száján keresztül.
Az ujjszopás kontra cumiról meg annyit, hogy általában az ujjszopásról a gyerekek akkor szoknak le, amikor elkezdenek két kézzel játszani, stb. Ugyanis, nem lehetséges az, hogy egyik kezem a számban, amikor két kezemre lenne szükség. A cumi viszont nem akadályozza meg ebben, simán játszik két kézzel, cumival a szájában. Ha a gyerekek fáradtak, normális, hogy szopják az ujjukat, ez amolyan önmegnyugtatás. Néha feszültséglevezetésnek is használják, ugyanúgy, mint az önringatást. Egy bizonyos mértékig ez nem is baj. Amikor viszont egy gyereknek állandóan ott az ujja a szájában, éjjel-nappal, stb., plussz még esetleg más tünet is van, általában lelki okokat jelent. Bizonytalanságérzés, gond a családban, ilyenek.
Végül, hadd meséljem el, mit ír a cumiról Ransburg, akit én nagyon tisztelek, szeretek. Azt mondja, sok szülõ fordul hozzá, hogyan szoktassa le gyermekét a cumiról. Ilyenkor mindig ott a nyelvén a mondat, hogy nem kellett volna rászoktatni.
Szóval, ez az én véleményem a cumiról, persze, csak az enyém... De remélem, azért találtatok benne támpontot.

Lara! Még a felismerésrõl írnék neked.
Szóval a kísérlet a mama hangjának felismerésérõl: már a magzatnál megfigyelhetõ, hogy ha szól hozzá az anyja, de még ha csak erõsen gondol rá, a magzat szívverése megnõ. Más hangjára nem reagál így. Ugyanezt megcsinálták csecsemõknél és újszülötteknél is, az eredmény ugyanez. Ezenkívül megismeri még a mamával sokat érintkezõ emberek hangját is, pl. a papáét, a nagyszülõkét, kollegákét.
Aztán az is érdekes, hogy azok a magzatok, akikkel anyjuk aktívan kommunikál, másképp reagálnak a mama pocakjának megérintésére. Ha a mama vagy papa érinti meg, akkor is, de ilyenkor aktívak. Ha viszont idegen érinti meg a mama pocakját, megmerevednek, és a lehetõ legtávolabbra húzódnak. Jó, mi?
Aztán volt olyan kísérlet, hogy más szoptató anya tejétõl átitatott ruhát tettek a baba arcához, de a baba csak a saját anyja tejének az illatára reagált szopóreflexszel.
Azt is megfigyelték, hogy olyannyira fontos a mama illata az azonosításban, hogy akár a dezodor, mosószer, tusfürdõ, szappan, öblítõ váltás is megzavarhatja a csecsemõt.
A szívverésedet pedig tuti megismeri, a méhben töltött kilenc hónap alatt ez a leghangosabb zaj, amit hallanak. Amikor a mellkasodra teszed, újra hallhatja, és ez emlékeztetheti a méhbeli állapotokra... Egyébként érdekes, hogy az anyák nagy része ösztönösen bal karjára, bal oldalára veszi a gyereket, ott hallható hangosabban a szívverés. Azt is szokták mondani, hogy a mama szívverésének hangja jutalmazó értékû a babának.
Pl. ha a mama szívverését kihangosítják szopi közben, erõsebben szívnak és intenzívebben, többet is esznek, mint általában.
A méhbeli állapotokra emlékezteti még a babát a finom meleg fürdõ is, ilyenkor általában ellazulnak a vízben. (Már amelyik, Bori utálta eleinte..Kép)

Jaj, a sírásra elfelejtettem ajánlani... Ha esetleg terhesség alatt sokat hallgatattok egy bizonyos zenét, akár célzottan a baba számára, akár nem, ha sír, és ezt a zenét meghhalja, könnyebben megnyugszik. Ez pl. Borinál teljesen bejött, én anno összeraktam neki egy egész kazettát, meghallgattuk minden nap, énekeltem neki közben, simogattam a pocim. Amikor megszületett, és üvöltõs napja volt, és már semmit nem tudtam tenni vele, betettem a kazit, a kezembe vettem, táncoltam vele, általában az elsõ szám végére aludt.

No, most viszont megyek aludni, majd holnap folytatom...

Puszi mindenkinek:

Dia
Dia
 


Sziasztok,
Képzeljétek, ma lefeküdtem fél tízkor (sosem volt ilyen nem is tudom mióta), erre 11-kor felébredtem, és itt vagyok (majdnem) friissen és üdén. A gyerekek negyed hétkor feküdtek,ki volt purcanva mindkettõ, nemtom, mikor kelnek majd fel...

Ancsa,
köszi, nekem elég lenne a hely megadása, hol lehet venni. Ha lehet, a Belvárosban. Hallottam róla hogy lehet kapni (gondolom az a Harry Potter-féle), és ígértem vkinek. A vasárnapot már valóban nagyon várom! KépKép

Evey,
én biza át, nagy nehezen, mert elõször a rlégfi jelszómmal nem akart beengedni az axelero honlapjára. Késõbb kiderült (felhívtam õket), hogy túlterhelt volt a honlap. Utána meg nem tudtam megnézni a leveleimet, azt mondták, hogy mire "leér" a postafiókig, kb. 1-1,5 óra. Kép Amúgy ha tt vagyok, akkor a wc-be kakil, bár néha mostanában a pisilésre is a bilit favorizálja. És ha abba pisil/kakil is, soha nem engedem, hogy bevigye a szobába. A fürdõszobában a kõrõl könnyebb lett volna feltörölni Kép.

Bea, nem beszéltem vele, mert amikor eszembe jutott, akkor szokott lenni náluk a délutáni alvás, nem akartam õket zavarni, késõbb meg elfelejtettem. Majd holnap... Remélem, nincs baj.

Ekcéma: tegnap vetem észre, hogy Emesének is száraz az arcán, a két pofiján a bõr. Szerintem a kinti hideg plusz a benti meleg, száraz levegõtõl van. Gyorsan be is kentem Neogranormon testápolóval (gyógyszertári babatestápolónk most nincs). Egyébként ashogy írtam, fürdetõkrémmel fürdetem.

Anikó,
tervezzük jövõre az amerikai utat Kép. Igazából nem akarok MAerikába menni, egyenesen rettegek a repüléstõl. Viszont szicíliai utat már nagyon régóta (kb. Ábel fél éves kora )óta tervezünk. Jöhet egy "olasz" baba is Kép. Baba egyébként úgy fél év múlva jöhet, készen állunk rá. Ha a babádnak nincs széklete, de nem fáj a hasa, nem nyûgös, akkor szvsz várhatsz ég egy pár napot. De csak egy -kettõt, többet nem, mert a végén nagyon belekeménykedik... Kép Nálunk a dokinéni a következõt javasolta: nagggggyon cukrozott kamillatea, ha arra sem kakil, akkor tegyek bele narancslevet is. Végül nem volt rá szükség, mert lett "erdmény". Gerinek én is szólíthatlak? Már úgy megszoktam, és az Anikó olyan fura Kép...

Jaj moszt olvasom, itt van Pele!KépKépKép
Pele, én maár majdnem meggyógyultam, tessen meggyógyulni!!!!! Mi ez a lazaság? Gyógypucik KépKépKép Milyen autót vesztek? És: ne hülyéskedj, náltaok is kakis a szõnyeg? De jó KépKép! Bocs. Bár most hogy mondod, Ákos mintha egyszer mondta volna, hogy olyan kakiszag van nálatok, mire én mondtam, hogy nem lehet érezni Kép. Te mivel szedted ki?

Cumu/ujj: Ábelnek nem kellett, Emese ujjszopós volt, de ahogy kinõttek a fogai és megsokasodtakl egyszer csak azt vettem észre, hogy már hetek óta nem szopja az ujját...

Liesel,
köszi, remélem, írhatok sok mindent. Miket fenegyerekeskedtél? Igazán érdekel, írj róla! Névnapi gratulát köszönöm! Jajj, Liesel, te vagy az én emberem! Gyerek alvás ügyben. De jó, hogy Te is! KépKép A fiam is 22 hónapos volt, hogy elõször átaludta az éjszakát. Emesével azt azért nem szeretném megcsinélni, de õ is ébred vagy 6x. Jó lenne már aludni...

Emese,
tudom ám, én is számolom, mennyit kell még aludni! Kép És holnap már azt mondhatom, hogy "holnapután"! Olyan jól hangzik KépKép

sziasztok mindenkinek
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!
És most, mint megígértem, magunkról:
Jó fárasztó volt a hét eddigi része. Kedden áruért voltam, ami azt jelenti, hogy reggel hattól kocsiban vagyok, kb. este hatig. Idõnként kiszállás, bepakolás, rohanás tovább. Mindezt általában dugókban araszolva. Szóval nagy élmény. A párom vigyázott a fiúkra. Benkét bepelenkázta úgy, hogy nem adott rá pelenka külsõt. Hát, csupa pisi lett. Mire õ átöltöztette, mindent kicserélt, de a nadrágot nem. Mikor hazamentem, szagolgattam, hogy olyan pisiszagú ez a gyerek, õ meg állította, hogy nemrég öltöztette át teljesen. Kép Szerdán ügyintéztem az önkormányzatnál, meg téligumit rakattam a kocsira délelõtt. Délután hegedülni vittem Mátét. Estére komolyan hiányzott, hogy velük legyek. Így ma nem is csináltunk semmit délelõtt, csak játszottunk.
Benke mostanában nem nagyon akar napközben aludni. Egyszerûen nem tudom eleltatni. Se cicin, se másképp. Tudja, hogy cicin elalszik, ezért azt vissza is utasítja. Egy darabig még bejött, hogy mintegy "véletlenül" kinyitottam a pólómat. Nem tudott ellenállni a látványnak, és szépen elaludt. De sajna rájött a trükkre. Persze este 6.kor már igen álmos, de akkor ha leteszem, éjjel 11-12-ig is kukorékol. Most azt csinálom, hogy hétre megetetem, lefürdetem, és elteszem éjszakára. De azért elég hihetetlen, hogy már most nem alszik délután. Bár a többiek sem voltak nagy alvók.
Holnap megint jönni-menni kell. Sajna én vagyok a családban aki vezet, és ezt sokszor nagyon útálom.
Képzeljétek, Benke egy csomó mindent mond pl. partedli, látom, víz stb. És számol! Puszilgattam a lábát pelenkázásnál, és mondtam, hogy egy, kettõ, erre õ: háom. Kép Máté tanította rá. Valamelyik nap meg, jött nyüszögve. Erre cicire akartam tenni, azt hittem az kell. Õ meg: jajjajj kaki. Szóval kakis volt.
No, és most, hogy kiírtam magamból tökéletes gyermekeimet Kép, megyek aludni.
Üdv,
Liesel
Liesel
 


Sziasztok!!

Anikó, igen jól esett, (az már kevésbé, hogy fel sem tünt az írásomKép) Szóval élünk, dobozolunk, Tóték fasorban sincsenek már hozzánk.

Sok-sok mindenre nem tudok reagálni, bár nagyon szeretnék. Csak idöhiányban szenvedek.Kép

Adri, én is szorítok Zsófiért, a kicsi babájáért. (Csak, hogy én is példálózzak, anyukám 900 gr.-san született az '50-es években MO-on..)

CsKati, hiányollak! Remélem csak gép közelbe nem jutsz.

Emese, tök jó, hogy már minden OK. Jó tipp, ha ne adj' Isten még1x rátok törne a krupp: most már tudod, hogy milyen elöjelei vannak, és sok esetben még kapcsolható a roham az idöjáráshoz is (undi, nyálkás, plusz egynéhány fok..), ha csak a gyanú felmerül, kezdd el a párásítást. Ártani bizos nem árt. (vizes ruha teregetés a gyerekszobában pl.) Hannusnak sokszor bejöttKép

Zsóka, a Tescokban tuti kapható, a Fogarasit még viszonylag könnyen megközelítheted a Baross u.-ból. Asszem 119 Ft-ba kerül. Van csokibéka is, az már 240 Ft. és szerintem nagy átverés. Ui. olyan könnyü, mint a pehely és csak csoki, semmi extra.

Liesel, biztos, hogy a Pólusba akarsz jönni??? Iszonyat, hogy mi van itt!! Van az áruház mellett egy "hotel", ahol millió lengyel, jugó, ukrán...csoportot szállásolnak el, akik soppingolni jöttek a Pólusba. Én, annak ellenére, hogy itt van a szánkba, inkább átmegyek egy másik áruházba. Képtelenség úgy oda menni, hogy ne kelljen gyilkolni a kocsikért, a kenyérért,a mindenért!Kép

Evey, jó pihenést.KépKép

Lara, emilt megkaptam, akkor láttam, hogy a férjem fiókjából küldtem, elKép Már kezdtem megsértödni, hogy engem elfelejtettél.

Helyzet nálunk: -Jancsi bébinek kinött a 2. foga isKép
-Napok óta kézen fogva jár. Olyan cuki, már a fürdöbe is "egyedül" akar menni, sír ha kézben viszem ki.Kép
- Kimondta a Hannus nevét: Hana, így.Kép
- Tud integetni, és lelkesen gyakoroljaKépKép Úgy csinálja, mint a Forrest GumpKép
- Továbbra is csak szopi, bár már nem elsöre köpi ki a kajáimatKép, hanem másodikraKép

Hannus: megbetegedett, semmi komoly, csak egy kis vírus. Egy-két nap után jobban lett. Az ö haját is levágtam. Be nem festettemKépKép

Tomi: neki nem vágtam le a hajátKép, jól van, bár, most nem mehet suliba a nagy fertözésveszély miatt..Nem nagyon örül neki. A költözésnek annál inkábbKépKép

Kari: gyüri az ovit. Nagyon élvezi, remélem lesz mód arra, hogy Örkényben is járjon.

Én: tegnap letettem az elsösegélynyújtó vizsgámat. Vittem magammal Jancsit is, alibinek. Nem akartam sokáig ücsörögni a vöröskeresztnél..
Mindenféle kötözésre, lélegeztetésre felkészültem, erre kaptam egy kérdést, megválaszoltam és ennyi...Anikó, ekkor írtál, én pedig pont rád gondoltam, mert a tankönyvet dr. Andics írta. Rokon?KépKépKép

Most rohanok, mert Karit viszem oviba, még vasárnapig van telefonunk, addig még tutira jövök.

Ja, és Dia: zárójelben megsúgom: egy ideig anyámmal fogunk lakni (amíg a tetöteret nem tudjuk megcsinálni) így talán nem vagyok annyira irigylésre méltóKép Ti egyébként mióta laktok albérletben?

Snoopyval mi a helyzet, és Pankamamával, meg sok mindenki mással??? Bízom benne, hogy nem bántottam meg senkit...

VErus
verus (verus)
 


Szia KAdri!
Szivesen küldök képet magamról, hátha rámismersz! Bár akkor még hosszú volt a hajam, de azóta levágattam, hogy ne kelljen sokat vacakolni vele.
Ki a barátnõd, aki töri-angol szakon végzett???
Nagyon kiváncsi vagyok! Biztosan sokszor találkoztunk az egyetemen!
Itt az e-mail címem: juditsun@freemail.hu
Örülök, hogy Zsófiék jobban vannak!!! Nagyon bízom benne, hogy marad még bent a baba!
Bezzeg az én fiam, Õt indítani kellett, annyira nem akart kijönni! Kép
Judó
Judó (judó)
 


Zsóka!

Mindenízû drazsé: én itt Gyõrben a Tesco (a hiperm-ben) vettem.Magamnak.Meg csokibékát is!
:-))))
Hajni aki belekotyog
 


Sziasztok!

Neki kezdek válaszolni, bár Csongi szerintem mindjárt felébred. Fél órája aludt el, azóta olvasokKép

Lara, szerintem cumi ügyben nem lettél okosabbKép Én megállapítom, hogy mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja, vagy ahogy a gyerek éppen igényli. Szóval, Te is csináld nyugodtan úgy ahogy jól esik!

Ancsa, anyukádnak jobbulást! Biztos nagyon félted, átérzem a helyzeted, ne félj, gyorsan meggyógyul majd!

Ebbe az Evey-Moni írásba kicsit bekavarodtam! Már tisztára meglepõdtem, hogy mit keres Evey-nél egy VikiKép
Szóval, Moni, gratula a forduláshozKép

Barika, szintén gratula a forduláshoz, meglátod, pár nap és profin végiggurulja az ágyat, készülhetsz lejjebb rakniKép

Evey, éjjel gondoltam rádKép Megint fog jön, ki tudja, 2 óránként keltünk.

Zsóka ne haragudj, de a kakis sztori engem is megmosolyogtat. Jön még kutyára autó, mi?!

Geri(de jó, hogy szólíthatlak ígyKép), nekünk is volt ilyen no kaki 4 napig. Nálunk a Kecskeméti õszilé vált be! Éjszakákért irigy,irigy!

Verus, Jancsi: gratula foghoz, sétához, beszédhez! Edzhetjük a derekunkat!
Neked, meg nagy gratula a vizsgádhoz, ügyi vagyKép

Pocok, nyáron mi is még fél 9-9 körül fürdettünk, most már 7 óra fél 8 mert egyrészt sokkal tovább tart, másrészt, már fáradt is, harmadrészt addig nincs nyugi amíg le nem tettem aludni.

KingAndi, ez az éjjeli sírás ismerõs. Nálunk is ez volt-van. Szerintem próbálgatják, meddig lehet elmenni nálunk. Tényleg határozottnak kell lenni, mert néha tartok tõle, hogy (csúnya leszek) hülyét csinál belõlem a saját fiam. A lényeg, hogy érezze, hogy ott vagy, de légy határozott! Mondom ezt én aki megint 2 óránként kelt éjszaka. Bár, hogy õszinte legyek, ezeknek az ébredéseknek utolag általában rájöttem az okára. Fog, betegség ilyesmi 80%-ban tuti közrejátszott!

Jé, az én fiam még mindig alszik!

Lányok ilyen hideg szeles idõben meddig tanácsos levegõn lenni. Nem szeretném, ha visszabetegedne!

Erikák, Snoopy, PM rég jártatok erre!

Évi
Évi (Évi)
 


SZiasztok!

Idekopi a wordpadomat:
Évi! Már a múltkor is eszembe jutott, csak végül nem írtam le. A hõmérésrõl. Mérted már Csongit tök egészségesen? Mert mi anno kb 1.5 éves volt Bálint, mikor egy náthás dolog után azt láttuk, nem múlik el a hõemelkedés. Rakás vizsgálat ez az. A végén rájöttünk, hogy nála egyszerûen ennyi a normális!! (délután popsiban 37.7-37.8 környéke) Meg a lakás is elég meleg volt (26 fok, panel), és az is számított, mert ha sikerült lehûteni 24 fokra, akkor kevesebb volt a gyerek is. Szóval egy hõemelkedés szerû valami nem is biztos, hogy betegség. Ezt egyébként mindenkinek tudom javasolni, egyszer mérje végig egészségesen a gyerekét, hogy legyen mihez viszonyítani!

Andi: csupa ismerõs!!! Nem is tudtam, hogy a Horváth Gáborból igazgató lett, hát ez csúcs!!! Zsuzsa néni nekünk csak rajzos volt, párhuzamos osztályban volt ofõ. Kareszbát nem lehet elfelejteni, a felesége meg pikkelt rám ("én bebizonyítom, hogy a Pethes Ildinek is lehet egyest adni" tõlük kettõjüktõl volt 2 egyesem, mindkettõ dumára, azonkívül csak egy, ami igazi, és soha több az általánosban) Pista bá volt tesibõl nekünk is, nem volt nagy véleményem róla. Kati nénire is emlékszem, hosszú fekete haja volt. Engem mat. fiz-bõl a Vera néni (Simon Tiborné talán) tanított, töribõl a Hugli Erzsi néni, lánya oszt. társam volt. Oroszból meg a Csom Attila, aki ofõm is volt, meg zenész, és hol ott volt a suliba, hol nem, nem tudoma te évedben éppen hogyan.Föci, biosz lásd fentebb HG., kémiából hú, nem ugrik be a neve, de késõbb kirúgták onnan a nõt, jellegzetes figura volt évekig, feltupírozott nagy hajjal, alacsony, kicsit túlsúlyos nõ(talán Piri néni?). A végén annnyira kedvelte az osztály, hogy vittük oszt.kirándulásra is. Technika tanárok nem sok említést érdemelnek, Pádár Feri bá, meg a Magyar(?) Laci bá, én utóbbinál voltam.

Pocok mi sokáig fél 10-10 felé fürdettünk, amirõl ma is azt mondom, nem volt késõn. Így a ti idõpontokra is csak ezt mondhatom! Mi akkor hoztuk korábbra, mikor már reggelig aludtak, és reggel 7-8 felé keltek. De addig szuper volt.

Emese, tiltakozom!! Szerintem én szoktam neked szentelni egy-egy sort, fõleg mikor elõtte te is írtál! Kép

Na eddig a kopi.
Lara:::!!! Azért ha véletlen mindent kipróbáltál és mégsincs gõzöd róla, hogy mit akar a baba, ne keseredj el, ilyen is van, és ne hidd magad rossz anyának! Anno BÁlintnál (elsõ) én is mindenhol azt olvastam, hogy egy anya meg tudja különböztetni a sírás okát. Hát nem biztos! ÉN sokszor nem tudtam! Találgattam, az órát néztem, próbálkoztam. És közben kétségbe estem, milyen anya vagyok én, hogy még ezt sem tudom? Meg milyen gyerek az enyém, avagy mit rontottam el, hogy másé (lásd Vivien) órákat el van egyedül, az enyém meg semmit. Bízz benne, hogy megtalálod az okot, és tényleg el lesz egyedül, de ha mégse, ne hidd, hogy rossz anya vagy, vagy hibáztál valamiben, avagy nem oké a gyereked!!! Ezt fontosnak éreztem leírni, mert az itt elhangzottak kicsit olyanok, mint a szopi-nem szopi, cumisüveg-nem cumisüveg viták, ahol az "ellentábor" szerint a szoptatáspártiak nagy szövegétõl a kevésbé "sikeresek" rossz anyáknak érezhetik magukat.
Nem nyerõ a cumi, de olyan is van, ahol nem lehet a komfortszopást csak mellen kielégíteni. Ez viszont nem jelenti azt, hogy ha bírja a pocija, akkor ne hagyd amennyit csak bírod, mellen!
Ja, ha végképp nem bírod: vágd be a babakocsiba, és menjetek el sétálni. A babák nagyrésze a mozgásban úgy is elalszik, te meg idegileg ki tudod magad pihenni, és utánna könnyebb lesz!

Rólunk semmi, Ilcsi köhög, de õ ezt folyamatosan teszi, meg taknyos is, de azért lelkesen el van (2 hét múlva úszóversenye lesz... ). Bálint csak fekvõben köhög, bizonytalan vagyok vele, mert most akkor féljek az asztmától és minden köhintésre forduljak a gyógyszerhez, vagy várjak reménykedve, és csak ha durvának hallom a dolgot, akkor adjak neki? Verus???
Gergõrõl is essék szó: õ nem köhög. És boldog, hogy nem kell úsznia járni. Focimeccset kellett néznünk a TV-ben, mert az oviban levõ edzõjük fia szerepelt (elsõ félidõt hagytam, 0-0, erre másnap újságból látom, a másodikban, annak is az elején, volt egyetlen gól, és azt az ominózus, figyelni kell srác lõtte...., de szerencsére Gergõ nem lett mérges rám emiatt)
Család többi tagja el van.

KAdri, Zsófinak csak így tovább. Talán mûködik, hogy ennyien szorítunk neki.

CsKati: mászik nem mászik? Írjam még, hogy nem baj, ha nem mászik? Biztos ami zicher: nem baj, ha nem mászik!!!

HIdeg idõ és kipirosodás, száraz bõr: nekünk a kinti hidegtõl vannak ilyenek, fõleg Ilcsi keze a kritikus. Tapasztalataim szerint a jó zsíros krém a legjobb. Most épp szõlõzsírral kenegetem a kezét, és szépen gyógyul. Lehet, én is megyek Vazelinért a gyógyszertárba??(Zsóka?)

SZiasztok
Ildi
PIldi (pildi)
 


Ja, még egy: Jamina, köszi a képeket!! Többiek, akik kaptatok tõle: ott vagyok a címlistában a tetején, csak please, ezt a címet a netre (itteni táblázatok stb) ne dobjátok fel!!
Ildi
PIldi (pildi)
 


Sziasztok!

Balu ma felfedezte a kezét! Már vagy egy órája azt nézegeti! Kép

Tegnap este 10-kor volt fürdés, majd szopi, és aludt rendesen!

cory
cory
 


Sziasztok!

Évi,
ha nekem ilyen kereesztanyám lenne, nagggggyon ápolnám a kapcsolatunkaKép!

Pocok,
ha Nektek megfelel ez az idõpont, miért változtatnál rajta?

Lara,
köss rá egy EEG-t, hátha úgy látni, miként reagálKép! Hidd el hogy felismer! Csak szerintem egy ilyen pici lény még inkább magával van elfoglalva... nagy változás történt az életében...

anyanyanya,
jobbulást anyukádnak!

Anikó,
nem jössz hozzám is takarítaniKép? Tudod az a baj, hogy olyan sok La Halle van!

Liesel,
a Fortuna Stúdió-nál van, a Tescoval ellentétes oldalon, a nevét sajnos nem tudom. Én még ennyi Legot sehol nem láttam!
Remélem, azért megdícsérted a párodat!
Nálunk is sajátosan van öltöztetve és ellátva a gyerek, ha apci vigyáz rá, de amíg nekik jóKép.... Igaz, az én 8 hónapos lányom (mint valamelyik nap kiderült), evett már paprikáskrumplit, és ivott kólátKép, mert NEM VOLT SEMMI BABAKAJA! A mélyhûtõbõl kifolyik a Petrának félretett kaja, csak fel kell olvasztani.


Emese,
szóval lumpoltál Babanet helyettKép! Most, hgoy már egészségesek vagytok. remélem több idõd lesz irkálni ideKép

Dia,
látom Bori jól nevelt, és nem ad akárkinek.interjútKép! Nálunk is volt ám mûsor tegnap, Petra mindent kihányt (még a vizet is), aztán egy jó magas láz, majd hajnali kettõkor az apjával petrezselymes krumplit evett... Mára kutya baja...

Zsóka
kitartás! Bár mindig az utlosó napok a leghosszabbak. De már csak kettõt alszunk, és.....Kép

Verus,
anyukádtól tudsz netezni? nem mondhatnám, hgoy unalmas életed van gyermekeid mellett.
nem rossz ennyire más környezetbe költözni? Tudod, barátok, ismerõsök, kiszáradt fa a sarkon, meg a nyüzsi nem fog hiányozni?
Gratulálok a vizsgádhoz!

Cory,
na látod, pihenj Te is!

Sziasztok
Madárka
madárka (mad&aacut
 


Szia mindenki!
Azt hiszem, esélyem sincs rá, hogy végigolvassam részletesen az elmúlt nap termését és RÉSZLETESEN is válaszoljak! Kép Nagyon lemaradtam, nem tudom követni az eseményeket, úgyhogy elõre is bocsbocsbocs, ha valaki kérdezett vagy mondott nekem valamit és nem reagálok rá. Azért igyekszem! Kép
CUMI. Nekünk van. Szeretjük. De nem használjuk ész nélkül. Én is elhatároztam, amikor még azt hittem, hogy ÉN irányítom a FIAMAT: csak semmi cumi (mint ahogy persze a cumisüveg sem volt betervezve, osztán mégis kellett Kép )DE kb. 1,5-2 hónapos korában, amikor már kettõig sem látott az álmosságtól, de mégsem volt hajlandó elaludni, kipróbáltuk. Bevált. Azóta mindig azzal alszik el, és ha nyûgös, megnyugtatja. Most külön jól jön, ugyanis kb. 1 hete EGYÁLTALÁN NEM HAJLANDÓ szopni! Még egy kicsikét sem! Még félálomban sem! (Iboly?) Így a komfortszopásra is marad a cumi. Egyébként legtöbbször már nem is szopja, hanem rágókának használja, eszi a mûanyag felét. És ügyesen nyúl érte, szerintem a cumi kedvéért tanult meg koordináltan fogni Kép. Na, cumi-ellenzõk, azért ne kövezzetek meg, én is cumiztam másfél éves koromig, mégse nem lóg se cigi, sem boros (sörös)üveg a számban Kép!

Liesel,
szerintem szombaton érdemes átmenni, mert akkor elég nagy a tömeg és nincs idejük a vámosoknak tüzetesen mindenkit átnézni. Amikor mi voltunk, akkor is nagy tömeg volt, és épphogy belepillantottak az útlevelekbe.

Móni,
levelet megkaptam, köszi a zacsit Kép! Képzeld, tegnap beszéltem telefonon az egyik nagyon jó barátnõmmel, és kiderült, hogy 7 hetes terhes! Azért írom Neked, mert Szombathelyen fog szülni. Milyen az a kórház? Mire számítson?
Babakocsit még nem vettem másikat (ha minden igaz, a sógornõm fizeti Kép), de a 3 funkciósat már meghirdettem a helyi hirdetõújságban, remélem, hamar elviszik. A bababizományiban nem adtak volna jó árat érte Kép

Evey,
számíthatok rá, hogy írsz nekem a rémes tejtermékekrõl?

Megkaptam a belépõket, úgyhogy jövõ héten postázom. Sajna kevesebbet kaptam, mint kértem, de ha jól számolom, pont elég lesz. RE,élem, jól számolom Kép
Voltunk kedden féléves kontrollon a Bebével, szerencsére minden rendben van, bár a dokinõ szerint többet is hízhatna (2 hét alatt semmit sem hízott). Ezen nem nagyon csodálkozom, hiszen rengeteget mozog, forog ide-oda, már próbálkozik a kúszással is, ami egyelõre csak hátrafelé megy. És (lekopogom) kb. 2 hónapja átalussza az éjszakákat. Jó lenne, ha ezen nem változtatna most már!
Látom, megint sokan szenvednek a göthösségtõl. Gyógypuszik a betegeknek: Kép Kép Kép (ezek a puszikat helyettesítették)
Köszönjük a gratulákat a képekhez, nagyon aranyosak vagytok, hogy ilyen kedves dolgokat írtatok!
Kaptam a héten egy új képszerkesztõ programot (iPhotoPlus), ezzel szórakom most szabadidõmben, ezért is nem vagyok most társalgásból naprakész. Majd ha megúnom, akkor megint gyakrabban jelentkezem! Ha valakinek tényleg nem reagáltam volna a felém intézett hozzászólására, attól még egyszer elnézést, kérem, ismételje meg, mégegyszer biztos nem kerüli el a figyelmemet!
Remélem, mindenki készül már a Mikulásra, már csak 2 hét!
Puszi mindenkinek:
Jamina
Jamina
 


Sziasztok!

Nagyon örülök,hogy sokatokat érdekel a januári találkozó!még az idén megtudom mondani a két idöpontot.Aztán megbeszljük a ketö közül ki melyikre tud eljönni.Azt szeretném hogy mindenki eltudna jönni.Ezért gondoltam két alkalomra.

Kérdésem:Ajánljatok torna gyakorlatokat amitszoptatás ideje alatt lehet végezni,mert nagyon nagy a combom és a hátsom, a hasamat letudom dolgozni!!

PIldi:A Csom Attilát is ismerem.Én kb gyalog 5percre lakom a sulitol és nagyon sokat szoktam talcsizni tanárokkal.

Lara:Az elsö 3 hónapban csak átlagban magukkal vannak elfoglalva,ne aggodj.Amúgy kel a rács?Tudok küldeni neked egy fa kádtartó rácsot!

Anikó:Hogy álltok kaja ügyben?Mit szeret már a kis Lilike?Nekem a Dóri már ezeket eszi:Almapüré-burgonyával,sárgarépa-burgonyával,sütötök-burgonyával,burgonyapüré,reszeltalma,alma-banán-narancs gyümikoktélt!

Evey:Megkaptad a fotokat amit küldtem?Nagyon rendes vagy a táblázat egyszerüen szuper!Hogy osztod be ilyen jól az idödet,hogy még erre is jut!Éjszakai ébredés ügyben lesz jobb is,nálam is 2x-3x kelés van.
Sziasztok!
barika_andi (barika_andi)
 


Sziasztok!

Csak egy hozzászólás:

Barika, engem is sokáig izgatott a súlyom, aztán képzeld el 5 hónapos kora után magától apadni kezdett. Most már lassan elérem a "versenyszúlyom" és ki tudja, még jobban is tetszem magamnak! Fõ a szerénységKép Sokan mondták, nem hittem el, de tuti része van a szoptatásnak is ebben!

Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!

Már korábban letöltöttem pár írást, Barika-Andinál tartok. Többieknek, ha írt vki azóta, késõbb válaszolok.

Emese! Én itt vagyok és csak neked, csak most csak itt írok sok-sok mindent, hogy lásd te is ugyanolyan fontos vagy, mint a többiek és nemcsak Liesel gondolja így. Örülök, hogy jól vannak a srácok és Emese is. kemény lehet már 6 éve nem aludni éjjel én már ebbe a 8 hónípbí is belefáradtam. Kérdés meddig fog ez így maradni? Elég hosszan írtam, vagy még írjak neked? Mit is, mit is? Hogy van Lili? És a meztelenpopók?

Barikaandi! Hát Lili étrendjérõl nem írhatok túl sokat, max. gyümölcs amit megeszik, de azok közül én csak Hippet adok, mert ekcémás volt a bõre a saját készítésû reszelt almától, körtétõl, banántól. Sajna. De az üevegestõl semmi baj. Fõzelék semmi, csak anyatej. Most szándékozom egy topikot nyitni kaja ügyben.

Pele! Végre itt vagy. Az ember csak aggódik, de komolyan. Verusnak is küldtem üzit, hogy mivanmá' velük, de aztán láttam, hogy írt, de én azt nem olvastam. Jó pakolást, hogy én azt hogy utálom...

Én nem használok Wordpadot, pedig kéne. Olyan lusti vagyok. Biztos a sok alvástól. Lili nagyon ügyeskedik, ülésbõl egyenesbe emeli a lábait, napok kérdése mikor engedi el a padlót és áll fel egyedül. Kapaszkodva simán megy, de így is nagyon alakul. Ma pl. rajtam gyakorolt a lábamra támaszkodva állt fel. Mennyi orraesés lesz ebbõl. És vele is folyton menni kell. A párom derekát ma jól megtornáztatta.

Verus! Ügyes kicsi fiad, fõleg a Hani szóra gondolok. Hát még a többi... kaja ügyben nálunk már van egy kicsi változás, de nem sok. Úgy látszik õk már csak darabolva fognak enni rántotthúst.

Madárka! Kóla és paprikáskrumpli??? Mikor és hol? Jól hangzik... Nálunk volt már kávétorta, kenyér, kiflidarabka, de paprikáskrumpli az nem. Még hús sem. Én nem haragszom azért, hogy a párom este úgy vetkõzteti Lilit, hogy minden ruhája kifordítva lesz. De gyütt vannak és bohóckodnak. A többi nem számít. Takarítani menni? Kössz, de passzolok.

Minap mondtam a páromnak, hogy fontos döntéseket hozok mostanában. Pl: jobbról balra vagy balról jobbra húzzam a felmosófát v. a pelenka bal fülét v. jobb fülét ragasszam elõre fel a pelenkára stb... Egyébként kaki kérdés megoldva, ma hatalmas adag hurkákat paszíroztam ki Lilibõl, egyedül nem bíztos, hogy síkerült volna neki. Ha láttátok volna azt a fejet... Pici szive KépKépKép

Liesel! te aztán jó sokat írtál. Én azért igyekszem minden nap jönni, mert már olyan sok az írás, hogy 2-3 napot egyben olvasni már iszonyú sok. Én imádtam áruért menni régen, amikor olyan helyen dolgoztam. Most is szivesen tenném... De persze jó fárasztó is.

Lara! Én még a mai napig sem tudom néha, hogy Lili miért sír. Én mindig cicit adtam, régen is, az volt az elsõ. Aztán, ha nem kellett (írtó ritka volt) akkor jött a többi variáció.

jamina! Gratulálok Bebe kúszásához. Nem fogadja el a cicit? Hogy is van ez? Ilyen is lehet egyik napról a másikra?

Évi! Kelés 2 óránként? Egyébként okot mindig lehet találni azt hiszem, de én igyekeztem kiiktatni mindent. Pl. levegõ szárazság ellen mindig van vizes a radiátoron. Éhség ellen esti szilárdabb kaja fogyasztása. Észrevettem, hogy az utóbbi pár este, szellõztetés után sokkal jobban alszik Lili. lehet, hogy itt a titok? vagy csak jobb levegõ miatt, vagy nincs annyira meleg? Ha 1 hétig nem szokta volna meg Lili az alvást, akkor lehet, hogy nem próbálkoztunk volna tovább. De szerintem érdemes határozottnak lenni. Fogzás alatt persze nem, mert akkor Lili is velünk aludt, de utána muszáj volt. Most így nagyon jó.

Zsóka! Persze, hogy lehetek Geri és vissza is fogok állni Gerianikóra ígérem. HOgy mi mennyien várjuk haza Zolit. Elmondani ám neki!!! Aztán nehogy maffiózó legyen az a szicíliai gyerek...

Dia! neked aztán van ellenérved a cumi ellen... Én veled vagyok. Bár azért nem vagyok fanatikus cumi ellenes.

Puszinyuszi mindenkinek:

Anikó
Anikó
 


Jaja a kápos fejem.

Ancsa! Jobbulást a mamádnak!!!!!!!!

Adri! Szorítok én is a barátnõdékért!!!!!

Csõre Kati, hol vagy? Mászik Kitti és te rohansz utána?KépKépKép

Pussz:Pankamama
PM
 


Sziasztok!

Be nem írom mégegyszer, ami most elszállt fájl-lefoglalási hiba miatt... Kép

Eveyék megérkeztek, holnap találkozunk. Kép

Emese: biztosan a címe(i)m körül van egy kis hiba: sjuca@freemail.hu

Zsóka! Holnap próbálkozok egy másik Rossmann bolttal. Annyira nem sürgõs.

A cumis véleményemet nincs erõm mégegyszer leírni, majd legközelebb.

Jó éjt:
Juca
Juca (juca)
 


Sziasztok,
tengap kettõkor elmentem lefeküdni, erre a gyerekek fél háromkor felébredtek. Teljesen. Leraktam õket játszani, (háiomnegyed órányi sötétben hancúr után), erre fél óra múlva jött Ábel, hogy adjak neki tejet (ersze, hogy cumisüvegben!), mert álmos. Aztán aludtunk fél tízig.

Liesel, mennyi idõs Benke? Nálunk Ábelt kb. egy éve, talán több is, nagyon ritkán tudom letenni napközben. Õ most 3 és fél éves. Néha beváélik, hogy "megfuttatom" a játszótéren délelõtt, de sajna nem mindiog jön be.

Verus, köszi,
nekünk túl messze van Kép. Nem nekem kell, megígértem vkinek köszönetképpen, és mindenképpen szeretnék venni.

Ezúton mindenkinek engedélyezem, hogy a kakis sztorikon nevessen. Kép Remélem, nem lesz több. (Ha azt tudnátok, a videoról mennyi ideig vakartam le... Kép)
Köszi, hogy együtt számoltok vissza velem KépKépKép! Ma beszéltünk telefonon, felhívott. Meg tegnapelõtt is, akkor én nem bírtam ki, és felhívtam kamcsatkán Kép.

Barika,
ne haragudj, hogy nem írtam, de a tali engem is érdekel! Azért írok itt, mert 1xûen nincs idõm/energiám emilezni. Mikor, hol? Nagyon hálás lennék, ha nekem, a lusta disznónak megírnád ezt akár itt, akár emilben dersu@axelero.hu. Nagyon köszönöm! Kép
sziasztok
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


JÓ estéz mindnekinek,,
bocs ha alább olyat olvastok, amira már más is válaszolt - ez az egyébként utti WordPad ,ódszer hátránya....

Anikó, Pötyinek nemrég 6 napig nem volt kaki, aztán dokinénéi utasítására glicerin-kúpot adtam, öt perc múlva volt. Vény nélkül kapható, szerintem adjál nyugodtan egy felet, ha még egy napig nincs semmi. Azóta majdnem mindnenap van kaki, de mostanában nagyon kemény. A fõzelékekbe kell tenni kis olajat - én oliívát teszek - állítólag az segít.
Ja, a cukors kamillateát én isadtam , de öt nap már nagyon sok, a kúp meg tuti...
Holnap kimegyek a Lahelle-ba megnézem én ezt a leárazást.....

Mona, nekem is az Anita melltartó vált be a legjobban, bár van Triumphom is.

Zsóka, én komolyan nem tudom, hogy bírod a távollétet, én már attól kikattanok, ha a férjem fél órával késõbb jön haza...szóval ne mvagy eg yféltékenytípus? :-)

Emese! Most csak neked írok Kép Kép !!!! Ne aggódj, én is érzek néha így, de aztán valakitõl mindig kaopk eg yjó szót Kép

Dia, nagyon jól összefoglaltad a cumi-kérdést, tetszett és teljesen osztom! Bevallom, hogy a második héten én is megpróbáltam beletenn ia gyerek szájába, de aztán csalódottan kiköpte éls csak jobban sírt ,akkor elhatároztam, hogy nem adok. Tényleg állati fárasztó rájönni, hogy miért sír, sõt, nekem néha nem is sikerült igazán.... de megnyugtatni igen, hosszabb-rövidebb idõ alatt testközleséggel.

Évi, én ilyne nagy szélben nem is merem kivinni egyáltalán.. Kép PEdig elvem ,hogy mindnenap legyne szabad levegõn ,de a szél kivétel.)

Mdárka! És turmixolta legalább a paprikáskrumplit? Kép

Mi jól vagyunk, Pötyi ugyan gyakran felsír, amíg mi is le nem fekszünk (lehet ,hogy utána is, csa kmár ne mébrede kfel rá? ) aztán meg 1x kel, aztán 6 körül végleg. De már két napja alszom vele dálután kb. 1,5 órát , így egész jó. Ezt akkor csináltam ,amikor még nagyon pici volt. 1 fog kint van ,a másik viszont még nem, de most már állati nehéz megnézni , ne makarja mutatni...
nagyon felleltesen alszik , úgyhogy napközben még a telefont is kihúzom, mobilt kikapcsoom, ajtókat becsukom, de így is van , hogy egy hangyafingra felébred.. már bocsi...

Na, most megyek egy kicsit jáccani, ( kérdezz-felelek) aztán aludni.
Vasárnap lesz az 1. házassági évfordulónk, csak az a szar, hogy mostanában szinte mindnenap összeveszünk valamin.....

Jó éjt cyber-barátnõim:
Kriszta
Kriszta
 


Ja, EMese, én sem kaptam címlistát ! ( drjehn@interware.hu)

K.
Kriszta
 


Írtam ám hosszabban is, csak elveszett, majd holnap nekiülök újra... Kép
PM
 


Sziasztok!

Na, ma is én rúgtam ki innen a páromatKép

Hannus egyre "színesebb" egyéniség, mert felfedezte a filctollazást (persze nem volt nehéz a bátyja mellett, akinek a legkedvesebb idõtöltése a rajzolás). No és ugye az elõzõ napi színek sem áznak le teljesen a kádban, de erre még mindig újak kerülnekKép Meg az elölhagyott bögrékre, papírokra, a fürdõszobaajtóra, a lábunkra, stb.
Viszont végre rájött arra, hogy a kesztyû mégsem gyerekkínzó alkalmatosság, hanem tényleg jobb érzés a kezének: ma már nem ordított torkaszakadtából miatta. Úgyhogy ki is mentünk a piacra, ahol vettem 3(!)kg mandarint, mert már napok óta úúúgy kívánom: hát most estére 2 db maradt belõle!
Nekünk is el kéne nézni akkor a La Halle-ba... Én is imádom, és amikor akció van, akkor tényleg nem olyan észvesztõ drága.
Viszont Mindenízû Drazsét muszáj leszek venni, az a fiam minden vágyaKép Teljesen be van zsongva a Harry Potterért, amiben az a legjobb, hogy hát koránál fogva nem is igazán ismeri. De már el kellett belõle mesélnúnk a publikus részeket, és azóta folyton HP-dokumentumokat gyárt a WorddelKép

Evey!
Ez neked szól: hiányhiányhiány!!!! És: iríííígy!!!

Pankamama!
Olvastam még pár nappal ezelõttrõl, hogy orvost szeretnél váltani. Ha még aktuális a dolog, akkor én jó szívvel ajánlom neked a dokimat. Õ az Istvánban van, ami szintén bababarát kórház, és jól éreztem magam ott. Hannust ennél a dokinál szültem, és most is hozzá járok. Akinek eddig ajánlottam, mindenki nagyon meg volt vele elégedve. Ha gondolod, írok bõvebben magánban róla, meg megadom a telszámát.

Emese!
Látod, írok nekedKépKép Örülök, hogy meggyógyultak a srácok!

Dia!
Ilyen nekünk is volt 2 éve, hogy a sok Mikulás- és egyéb karácsonykörnyéki csokiktól iszonyú székrekedése lett Áronnak. Õ is egyszer csak üvölteni kezdett, elõször azt hittük, fázik. Aztán úgy kellett kimasszírozni szegénykébõl a kakitKép Azóta is dühös vagyok, hogy miért dugdos neki mindenki csokikat (mert persze a javát dugiban ette: "Szegény gyerek, a zord szülõk nem engedik csokit enni, de azért adok neki."), nem igaz, hogy nem értik, azzal nem tesznek neki jót. Tavaly már kihajítottam egy csomó Mikut meg nyuszit. És már idén is elkezdõdött a dömping...Kép

Zsóka!
köszi a gyógypuszikat, már hatnak!Kép És hát persze, hogy kakis a szõnyegünk!!! Tegye fel a kezét az a kisgyerekes, akinek sose lett kakis a padlója-szõnyege stb. A legfrissebbek: a múltkor Hannus piros popsiját levegõztettem, hát persze, hogy akkor kakilt. És még bele is lépett a döbbenettõlKép De legalább az tuti nem csípte ki a popsiját. Utána meg leejtettem a hasmenése pelust, persze tartalommal lefeléKép (Akkor nem mulattam én sem ennyire) Én csak mosószeres vízzel át szoktam dörgölni, amíg nem látszik, és nem szaglik már. Neked van valami tuti tipped?

Liesel!
Ez a külsõlehagyás ismerõs! Nálunk is többször volt, hogy a párom szépen összegombolta a komdidresszt a belsõ fölött. Aztán mérgesen közölte, hogy az õ értelmi szintjéhez ez a pelus túl bonyolultKép
Nahát, jó fárasztó lehet, hogy már Benke sem alszik! Viszont így lám, mennyi új dolgot szívott magába!!!Kép Nagyon kis ügyi!

Verus!
Szia, sorstársam a dobozolásban! Nagyon ügyi Jancsi is! Lehet, hogy új lendületet ad neki a felfordulásKép Hannusnak jobbulást.
Ott hogy fognak oviba-suliba járni a gyerkõcök?

Évi!
Szerintem szélben egyáltalán nem jó kint lenniük a babáknak. Legfeljebb amit muszáj, pl. boltba. Amúgy ha csak hideg van, az nem olyan nagy gáz, akkor lehet sétálni.

Cory!
Édes lehet Balu! Én is imádtam, amikor elkezdtek rácsodálkozni a kezecskéjükre!

Madárka!
Ez nálunk úgy megy, hogy NEM TUDTAM MIT ADNI A GYEREKRE! Közben tornyokban áll a polcán a ruhaKép Hiába mondom, hogy nagyjából uaz kell rá is, mint magunkra: póló, zokni, naciKép
Egyébként pont én is attól tartok, amit te írtál Verusnak, hogy hiányozni fog még a sarki fa isKép De azért kell gyooorsaan internet, mert titeket, kedves virtuális barátnõim, legalább vihetlek magammal, és akkor máris nem fogom magam egyedül érezniKép

Jamina!
Ez nem szopási sztrájk? Iboly írt már róla...

Anikó!
Iríígy a csilli-villi lakásért! Csak nehogy túlaludd magad!!!Kép

Kriszta!
Én is szoktam du. aludniKép Hogy lenne különben energiám babanetezni este???Kép
Gratula az évfordulóhoz! Egyébként mi is mindig ilyen alaklmakkor szoktunk veszekedniKép

Puszi mindenkinek: Pele
Pele
 


Sziasztok!
Nem vesztem el, csak a tanfolyam. Mentett anyagból írtam válaszokat, de a maira már nincs idõm, mert holnap is tanulok. Speciel a koponyasérültekrõl Kép
De vasárnap hosszabban jövök és írok, írok, írok!

Ildi!
A mandulákat csak akkor kell kivenni, ha bajt csinálnak. Mivel ez az elsõ védelmi vonal a kórokozók ellen odabent, ezért hasznos. Ha viszont már annyi baci érte õket, hogy inkább raktározzák õket, minthogy elpusztítanák, akkor krónikus gyulladást tarthatnak fenn, ami azon kívül, hogy a környékén árt, másfelé is bajt csinálhat, mint hajhullás, ízületi fájdalom, stb. Ekkor ki kell venni õket, valamint akkor is ha olyan nagyok a fülkürt torki kivezetõ nyílása közeli tagjai a mandulagyûrûnek, hogy a középfül szellõzése nincs megoldva, ez pedig visszatérõ középfül gyulladást, esetleg a fül mögötti csont gyulladását is okozhatja.
Jázminmama!
Olyan jó, hogy hallunk Rólatok! A szájon át adott gyógyszerek az egész szervezetben hatnak ,a helyiek pedig csak részben szívódnak fel. Adtak nekem még anno hüvelytablettában progeszteront, de hálistennek nem volt rá szükség. Meg kellen tudni a nõgyógyászodtól valahogy, hogy ez nem elfogadható alternatíva-e a szoptatás mellett. Utrogestan a neve. 2002-ig jó, szívesen nektek adjuk, ha megfelel.
Lara!
Ha a cumi megnyugtatja, akkor a cicidre, vagy bármi más szophatóra van szüksége. Baj, ha rászokik a cumira szerinted? Nálunk egyelõre bevált, mert több a komfortszopási igénye, mint a bõr a cicimen. Ha cumizik akkor a nyálát is lenyeli, nem mint amikor az ujját szopja, így nem úszik az ágy.
Cili2!
Anyatej lefagyasztás: ha már nem törekszel a teljes sterilitásra és elég sok tejed van, amit fagyasztani akarsz, akkor kipróbálhatod a Rama-s dobozt. Kibéleled folpackkal (elég bacimentes), megfagyasztod benne a tejet, majd kiveszed belõle a folpackkal borított teltéglát és a dobozt újra felhasználod. Kiolvasztani a dobozban kell! Mélyhûtõ zacsit is használhatsz, az is olcsóbb a tejes zacsiknál, dobozzal, vagy anélkül.
Andi!
Ha utálod a gumit, akkor próbáljátok ki a pesszáriumot. Nekem anno bevált. Ha éjszaka is rendszeresen szoptatsz, az ad némi védettséget. Honnan tudod, hogy a gyerek odakérezkedik? Állítólag 1 éves korig kell forralt vizet adni.
Laura!
Üdvözlünk. Nekem a végén már nem nõtt a cicim, viszont a tejjel teli cici tényleg nagyobb, de elõre nem lehet tudni, hogy mennyivel. Nekem most a féléves szoptatott babám mellett baba-kaja után jó régi(terhesség elõtti) a telihez pedig még nem gyártottak megfelelõ melltartót Kép
Fürdõkádrács kapható Budapesten, a Minimanó bababoltban a Bosnyák tér közelében
Évi!
Mint eü-s. Fogalmam sincs. Valószínûleg, ha enyém lenne a gyógyultnak hangzó babád én nem mérném a hõjét. Hol is méred? Mennyi is pontosan? Lehet, hogy csak az anyagcseréje gyorsabb olyankor és ezért.


Mazsavári ÜL!
De nem fordul a hasára.
Sziasztok!
Snoopy
snoopy
 


SZiasztok!

Köszönöm a tippet a La Halle-hoz! Most jöttünk onnan, és elõtte az egyik újságban még találtam is egy 2000 Ft-os bónt! Kép Találtunk Balunak egy nagyon édes kordbársony nadrágot 800 Ft-ért, de csak kisméretben van.

cory
cory
 


Szióka Mindenkinek!

Megvagyunk mi isKép Mindig mondom: nem szabad lemaradni… eccerûen úgy jött ki a lépés, hogy még olvasni sem volt idõm. Nem azért hagytam ki ennyi idõt, hogy hiányoljatok, vagy, hogy azzal kezdjem a mondókámat: KITTI MÁSZIK. Azért nagyon jól esett, hogy többen is észrevettétek az eltünésemKép Kitti azóta sem mászik, úgyhogy Ildi írhatod nyugodtam még egy darabig, hogy nem bajKép Viszont mostmár simán felül, feláll bármikor. Várakozó álláspontra helyezkedtünk, azért remélem nem marad ki a mászás hiába írtok ilyen sok bíztatást, mindig bennem lesz ez a dyslexia mumusKép Anyósom egyébként azt mondta ne várjunk, vigyük a Petõ Intézetbe… KépKépKép
Irogattam olvasás közben párhuzamosan, aztán szépen törölgettem ki az egyes válaszokat, mivel nem akartam azért hosszúra nyúlni, mert ua leírom amit más (pl. Cili2-anyatejfagyasztás, Lara-fejés). Aztán már nem is jegyzeteltem, így nemtom mi maradt meg, na lássuk:

Nálunk itt a sima mezei kis boltocskában is lehet kapni Bagoly Berti féle mindenízû drazsét, csoki békát. Csoki béka számomra is csalódás, nem így képzeltem el, ráadásul itt jó drága 385 Ft Eddig kettõt vettünk, az elsõ kártyán Hagrid van, de csak onnan tudjuk, hogy rá van írva, egyébként semmi nem látszik. A másik már jó, az Abszol út-at ábrázolja. Mindenízû drazséban nincs hányásízû (sajnos? mindenesetre így nem az igaziKép), a legdurvább a tormás ízû, de a drazsén felkiáltó jel jelzi a nem kellemes ízt. Szóval nem az igazi, de a lányom oda van érte.

Kittivel voltunk 9 hónapos mázsáláson súly 9440 gr, hossz 69 cm. Ezen, mármint a hosszon egy kicsit ki vagyok akadva, mivel ez azt jelenti, hogy két hónap alatt 1 centit nõtt (múlt hónapban elmaradt a hosszmérés). Pedig a ruháit növi ki rendesen, és a margitszigeti talin Anikó Lilijével egymás mellett állva egyformának tûntek, na mindegy…

Ildi! Miért, és hogyan világosítottad fel a srácokat (mármint Télapó, Jézuska ügyben)? Nem volt nekik nagy csalódás?

Jázminmama! Gratulálok Jázmin ügyeskedéséhez! Mi is itt tartunk mostanában, ismerõs amit írtál. A fejecske különbözõ pontjainak beverése nála is teljesen általános. Picurira meg nagyon vigyázz!!!

KingAndi! Aranyos vagyKép Kittinek is száraz, pörkös a bõr a könyökénél. Kérdeztem több gyógyszertárban, azt mondják nincs általuk készített babatestápoló (Többiek, Ti honnan/hogyan szereztek?). Veszek neki nem gyógyszertárit, hátha...
Régebben mikor írtál az éjszakáitokról úgy sajnáltalak, most mikor írod az 1-2 szopit, úgy, de úgy irigyellek Kép Mi most egy éjszakai szopinál tartunk... estétõl reggelig folyamatosan Kép Mostmár én is besokalltam. Elhatároztam a megnevelést, két napig vívódtam, de úgy érzem én nem tudok bekeményíteni… várom a csodát, edzem a lelkem, sajnálom magam, aztán majd csak lesz valami.

Ja igen, ezt írta Ildi Larának, mármint éjszaka cumi kiesik keresi a baba – ue. anyuci cickójával. Élõ példa lett belõlünkKép
Na Kittinek nem kell ám cumi, se az ujja, teljesen ki van elégítve a szopás igényeKépKép

Evey! Éjszakai programod nem semmi (de ugye az enyém se piskótaKép) Mi lesz így szilveszterkor? Ötletem: fektessük egymás mellé õket, aztán vigasztalgassák egymást Kép Én nem kaptam újabb képeket, SÕT semmilyen képet, pedig megígérted Kép Gondolok ám rátok, milyen rossz a sorotok a hétvégén Kép

Anikó! Na, a Neked írt kakis hozzászólás is törölve… Örülök, hogy megoldódtatokKép

Anyanyanya! Nem tudom, egy áltag 3 évesnek mekkora a lába, a 26-os elég nagynak tûnik, viszont azt sem tudom, hogy egy átlag 7,5 évesnek mekkora. A 35-ös elég nagynak tûnik Kép Anyukád hogy van?

Emese! vagy Karcsika?Kép Örülök, hogy a srácok jobban vannak!!

Zsóka! Már csak egy nap… vagy úgy is mondhatjuk: HOLNAPKép Örülök, hogy engedéllyel vidulhatok a kakis sztorin, nem csak úgy suttyombanKép

Liesel! Tökéletes gyerekeidhez Kép

Verus! Jancsi sok-sok új mindenéhez gratulálok: fog, járkálás, integetés, HanaKép Hannusnak Te vágtad le a haját?? Vizsgádhoz is gratulálok! Dobozoláshoz jó kedvet, kitartást!!

Jamina! Gratulálok Bebe kúszásához!!

PM! Hogy sikerült a vendégjárás?

Snoopy! Gratula Mazsavárinak az üléshez, majd fog fordulni isKép

Pele! Hannus nagyon jól nézhet ki. Nem vagy elég határozott. Mi az, hogy nem a kismamáé az elsõbbség, hogy aztán nyugovóra térhessen????!!!!!

Biztos sok mindent elfelejtettem, de így is hosszúra nyúltam.

Pusz-pusz Mindenkinek
Kati
CsKati (cskati)
 


Na pár dolog eszembe is jutott.

KAdri! Zsófinak én is nagyon szorítottam/szorítok!!! Örülök, hogy rendeződni látszanak a dolgot, és a többiek is olyan bíztatókat írtak, biztos minden okés lesz!!!

KingAndi, Kriszta, Jamina nagyon köszönöm a fényképeket! Mindegyik baba csodálatos!!!!

Ha eszembe jut még valami írok még (ez most fenyegetésKép)
Kati
CsKati (cskati)
 


Sziasztok,
Kriszta,
féltékenység: de az vagyok. Ez a második házasságom, és érdekes, az elsõ férjemre rettenetesen féltékeny voltam - utóbb kiderült, okkal. (lásd válóperes topik). Zolira nem. Egyrészt ehhez ismerni kell õt, másrészt az õserdõben a legritkábban fordulnak elõ lányok. Viszont: soha semmi (senki) nem száz százalékig biztos, tehát... Szóval az embert a férje megcsalhatja akár a munkahelyén is, nem kell ahhoz két hónapnyi távollét...

Pele,
ha látsz vmi általam is megközelíthetõ helyen Mindenízû Drazsét, lécci, sdzólj. vagy lécci vegyél nekem 2 zacsival, kifizetem. Csak megígértem vkinek...
Kakis szõnyeg: háááááát... volt már: szõnyegtisztító, mosogatószer, minekhíjják áztatópor (amiben a pelusokat áztatom, fertõtlenítem, sehogyse ugrik be a neve), így egyúttal fertõtleníytve is lett. De a szõnyegünkön van kakaófolt, narancslé meg hasonlók. Igen színpompás Kép. Pelus: hehe, próbálnák meg a férfiak a gyermeket textilpelenkába csomagolni KépKép

Csajok,
hol van ez a La Hall?

CSKAti,
na ugye!!!!!!!!!!!!!! KépKépKépKépKép Gratula!!!! Viszont megjósolom: néha bánni fogod, hogy Kitti miértmászik már/miért nem mászik lassabban KépKépKép. Babatestápoló: a dokinléni írta fel, keverõs receptre. Szóval készíttetni kellett. Nekünk nmost itthon Neogranomon testápoló van (nem a tubusos krém, hanem van nekik egy családjuk, van benne sampon, habfürdõ, testáploó stb), azzal kenem Emese pofiját, mert neki ott száraz a bõr. Szvsz az õszi hideg, szeles idõ és a száraz levegõjû lakás az oka. Kati, szvsz nem gyógyszertárit ne vegyél (ha csak nem Neogr-t), mert azokban tartósító meg mindenféle hacacáré van. A gyógyszertári meg azért jár le viszonylag hamar, mert nem tesznek bele mindenféle avasodásgátlót meg mindenféle trutyit (Pele? Ákos mit mond errõl?) Szóval szvsz a gyógyszertári készítmányek a leggyengédebbek a babáknak. (na ez úgy hangzik mint a reklám).

Képzeljétek, három napja du. két óra körül eljkezd fájni a homlokom, a szemöldökcsonztnál, a bal oldalon, és a bal szemem, de annyira, hogy a könnyem folyik belé. Nem tudom mi ez. Kb. 5-6-órára elmúlik. Még hányingerem is van néha - migrén lesz ez? de ilyen óramûpontossággal? Most is van, de érezhetõen múlóban.
Na megyek, pussz mindenkinek. Estevaslszeg nem jövök, mert a csemetéim du. fél négykor aludtak el, ki tudja meddig alszanak és este mikor fekszenek le (leghamarabb tíz órát tippelek)
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

Kadri!
En is nagyon szoritok Zsofinak! Tenyleg beszeljen a babaval, hogy egy kicsit meg huzza odabennt!

Aniko!
Megmondanad nekem kis tudatlannak, hogy a La halle aruhazak hol talalhatok? Mert nagyon jol hangzik, amit irtal! Kép

Kriszta!
Nem akarok vitatkozni veled, de a komfortszopas sokaknal, pl. nalunk is szinte egybefolyt volna a kovetkezo etetssel. Mert mikor letettem Vikit, akkor elkezdett sirni. Es ha felvettem megnyugodott a cicitol. Ez meg az elejen volt, most mar 4 honapos lesz. Namarmost ha nem adok neki cumit, akkor szinte egesz nap rajtam "logott" volna, es ugy nem tudtam volna semmit csinalni. Meg a gyerekorvosom es a vedonom is mondta, hogy nem normalis, ha egy gyerek 2 orat cicizik. Ezert kellett a potlas, mert meg ket ora mulva is, amikor letettm sirt, es az oklet ette. Es a potcselekvesekrol. En cumiztam, ferjem cumizott, es egyinkunk sem dohanyzik, iszik..stb. Ha hiszed ha nem, en meg ki sem probaltam a cigit... Tehat nem biztos, hogy kell majd valami potcselekves, nekunk sincs semmi.

Madarka!
En is igy vagyok vele! Kivallo erzekem van a legdragabb cuccok kiszurasara...KépKép

Cory!
Igen, keltsd fel a furdetesre. A babanak kell egy fix pont. Nalunk is a furdes az. = orakor. Es mar annyira megszokta ezt Viki, hogy hiaba ette dugig magat 6-kor, het orakor magatol felebred. Kép Oke, az elejen en is keltettem, de nem kellett sokaig. Aztan szep lassan kialakult a napirendunk, ami kb. ugy nez ki, hogy reggel 7 korul cici (neha hajnali 4-kor is), aztan ha otthon vagyunk, akkor de. 10 korul is, majd del korul, majd 4-5 ora korul, es este 7-kor furdetes. Azert irtam ezt a sok korult, mert napkozben abszolut nem keltem Vikit, akkor eszik, amikor o akarja.

Emese!
Nekem sem mindig valaszolnak, sot nem is hianyolnak...Kép De en most irok neked, hogy jo napod legyen! KépKép Nem haragszol azert, mert a cimlistat nevsorba raktam? Kép

Dia!
Veled sem akarok cumi ugyben vitatkozni, de a volt szomszedasszonyom az elo pelda. Elso gyerekenek volt cumija, csodalatos szep fogai voltak, sot a csont fogakkal sem volt semmi. Masodik gyereknek nem volt, meg cumisuveg sem, es mar 5 evesen szinte alig voltak fogai, szinte teljesen elszuvasodtak a tejfogai... Kép Szoval szerintem mindig is ket oldala lesz egy ermenek. Nagyon sok igzsag van abban, amit irtal, de mindig van kivetel.
Es meg egy a sirasrol. Igen, nem ok nelkul sirnak, de amikor mar minden lehetseges okot vegigneztel, es a kezedbe van, es meg mindig uvolt, akkor mit csinalsz? Mert Viki is nagyon sokat van kezbe, amikor csak tehetem foglalkozom vele, szeretgetem, meg stb., de van ugy, hogy nem sikerul megnyugtatnom, csak a cumival.
Amit afelismeresrol irtal azzal teljesen egyetertek. Amikor Viki a pocimban volt, es mikor mozgott szoltam anyunak, hogy tegye a pocimra a kezet. Es akkor tenyleg abbahagyta, es bemenekult a legbelso sarokba...

Evi!
Szoval a heten "csaltunk" Evey-vel. Amiket en ragaltam(amig nem volt itthin a parom), azokat elkuldtem neki levelben, es o feltette. Mert a levelezes engedelyezve volt atanulas mellett. De ha minden jol megy, akkor megvan mindegyik vizsgam (tegnap volt 2, jovo heten leszeredmeny), es jovok minden nap.

Jamina!
Orulok, hogy megerkezett a level. Hat a szombathelyi korhazrol nekem vannak jo es rossz elmenyeim is. Amikor a szules utan voltam benn, akkor nem volt semmi gondom, de amikor mellgyulladassal, akkor annal tobb. Mivel Viki 2. baba en nem szorultam a csecsemosok segitsegere, de mellgyulladasnal igen, de akkor csak a Marika neni es az Ili neni segitett. Mindegyik idosebb. A szulesznok meg korforgasban vannak a szuloszobak, a B es a C osztaly kozott, igy nem tudom ki fog lenni, amikor o szul. Melyik orvoshoz fog jarni? Itt lakik Sz.helyen?

Barika Andi!
Nekem meg pont a pocakommal van a gondom... Kép Sehogy nem akar lemenni... Kép

Kriszta!
A szelben nem setalasoddal en is egyetertek. Ma mentunk vasarolni, es amig az autoig elertunk, azt hittem megfullad Viki, mert nem vett levegot... Kép

Lanyok irjatok mar meg mi ez a mindenizu drazse? Annyian istenititek, en meg nem ismerem. KépKép

CsokiMikulas! Szerencsere Martin nincs oda ertuk, es igy a gofri tetejen vegzik csokiontetkent... nemreg fogytak el a husveti nyulak. En mindig Kinder tojast veszek, azt amelyikben 3 van osszecsomagolva, meg anyu is, de hat a rokonsag... Most anyosomnak is mondtam, hogy ilyet vegyen, mert ezt szereti, es altalaban meg is eszi, bar legtobbszor inkabb mi. Kép De a benne levo jateknak meg nagyon orul.

Pele!
jelentkezem!Kép Nalunk nem volt ilyen(marmint kaki a szonyegen, vagy akarhol) Martinnal. De ugye meg itt a Viki... Kép

Kedves sorstarsam, Pele es Verus. jelentem mar mi is szep szorgalmasan dobozolunk! A Martint atkoltoztettuk a mi szobankba, es ott gyulnek szepen a dobozok! Mar olyan sok van, de meg mindig nem latszik meg... Kép Ma volt a tarsashaz-alapito kozgyules, ha minden jol megy, akkor dec. 4-en kulcsot kapunk, es azon a hetvegen koltuzunk.

Viki imad a kezunkben uldogelni! Persze mi cska mertekkel engedelyezzuk.

Kerdes. Gyerekorvos azt mondta 4 honaposan kezdjem a gyumit fozeleket. Nektek mi a velemenyetek? En korainak tartom. Bar a Martin mar 2 honaposan kapta a gyumit, es 3 honaposan a fozelekeket, de o nem szopizott. segitsetek!!! Jovo penteken jon a 4 honapos oltasra, es en szeretnem meg elhalasztani min. egy honappal, foleg a koltozes miatt. Mert szerintem eleg lesz neki az a valtozas.

Szerintem rengeteget irtam. Akinek nem irtam nev szerint, ot is udvozlom, meg mindenkit!
Moni
Moni
 


Zsóka! Nem olvastál elég figyelmesenKép Bár az is lehet én írtam kicsit félreérthetõen: Kitti NEM mászik! Ha megvárnám amíg elkezdi, és addig nem írnék, el is felejtenétek, hogy valaha létezett, és írt ebbe a topicba egy Csõre Kati is KépKépKép A gyerekorvosunk nem írt fel testápolót, azt mondta Panthenollal (jól írtam?) kenegessem. Én nem értek hozzá ugyan, de még senki mástól nem kaptam ilyen tanácsot, a gyógyszerész is csak azt mondta, hogy ...hmmm... végül is van benne B6(?) vitamin. Neogranormonos tippet köszi. A fejfájásod nagyon migrén gyanus.

Móni! Szorítok a mielõbbi költözéshez! Nem tudom szabad-e, de gratulálok elõre a sikeres vizsgáidhoz (ha úgy érzed okés, akkor biztos okés)!!! Sokak véleményét mondom (asszem mindenkiét itt a topicban) 6 hónapos kor elõtt nincs szükség se gyümire, se fõzelékre. 4 hónaposan még fõleg nem.
Mindenízû drazsé: Harry Potter címû sikerregényben szerepel. Ugye az üzlet az üzlet a könyv óriási siker, piacra dobták a valóságban is.

Puszantás
Kati

ma már nem kotyogok ígérem
CsKati (cskati)
 


Sziasztok LÁnyok!

Olyan dühítõ, hogy tegnap írtam egy csomót és eltünt.

Na szóval: vége a vendégjárásnak, bár" csak " a nagyim volt itt H. szoboszlóról dédunokázni egy kicsit, fárasztó volt mert kellett fõznöm, amit magamért nem gyakran teszek meg.

De jövõ héten is lesznek még vendégekKép

Panka még mindig a fenék-riszánál tart és ha zenét hall fülig érõ szájjal billegeti magát. Olyan ari.
Én visszaadom a doktori címemet, amit az éjjel-átalvás szakértõjeként bitoroltam, mert nálunk is 2-3 kelés van éjjel. Cici aztán szunya tovább, de akkor is fáraszó. Így tegnap éjjel apa kelt kicsi forralt vizet akart gyermekünknek adni, aki mind kiköpte, tehát se nem éhes, se nem szomjas csak rossz szokás. 1/2 órát sírt, mi 5 percenként vigasztaltuk, majd aludt tovább. MA is így lesz.

Kriszta! Boldog évfordulót!! Miért veszekedtek?

Emese! Örülök, hogy meggyógyult mindenki és néha csak éjjel jut eszembe, hogy kinek akartam még írniKép

Költözõ-madarak! Mindenkinek jó dobozolást, csomagolást, sok türelmet és irígy vagyok nagyon. De örülök is.

Verus! Vizsgához gratula, leleményes vagy. Ügyi a kiskölök nagyon, dehát a tesók...

Cory! Örülök, hogy minden megoldódott, majd belejöttök.

Zsóka, Madárka! Visszaszámlálás indul: 10,9

Evey! Most nem jó a faxunk de ha jó lesz üzenek és küldheted. Amit eddig kisilabizáltam az tesógondot sejtet. Jó pihenést a " bikában"

Jázminmama! Annyira örülök, hogy minden rendben van!!!!! Vigyázz magatokra és szerintem ne szedj semmit. A természet bölcs, hidd el. Nézd vissza nekem mit mondott a dietetikus barátném a terhesség alatti szoptatásról.

Pele! Köszi a dokit, olyan tanácstalan vagyok. Pedig valakihez kéne már mennem, terhesség elõtti rákszûrés, UH, stb. Írnál magánban róla többet? Köszi. Jobb már a kedved?

Kati! Nekünk is a doki írja fel a krémet és nekem van is itthon felesleg is, tudnék adni egy tubust. Nincs kedvetek meglátogatni minket valamikor? Anyósnak túró....

Móni! Elõre is gratula, ügyi vagy. Szerintem ne foglalkozz a védõnénivel. Õ mond valamit te meg tedd amit jónak látsz.

Évi! Tényleg mennyi a hõje Csonginak? És hol méred? Biztos nincs semmi gond. Bekeményítéshez szorítok.

Cumi ügyben szerintem csak annyi, hogy ugyis tudja a gyerek, hogy kell-e neki vagy sem. Mi próbálkozhatunk ugyisKépKépBízzátok rá.

Barika! Én is megyek a januári talira. Hol lesz?

Jamina! Elvesztettem a címedet és ezért nem küldtem az enyémet. ha lenne majd 2 felesleges jegy....köszi.

Juca! Nekem is minden eltünt tegnap. Dühítõ.

Lányok 2 gondolat.

1. Nincs kedvetek valamelyik szombat délelõtt eljönni korizni a Ligetbe? Nagyobb gyerkõcökkel persze. A kicsiket meg felváltva vigyáznánk, vagy 2 órára rásózzuk a nagyikra. Még örülnének is.KépKép

2. Valamikor hétvégén este gyerkõc/ök/ lefektetése után, apákra bízva õket elruccani valahová akár inni, enni, beszélgetni egy kicsit. Valamilyen "all you can eat"-be, vagy pub-ba. Ez onnan jutott eszembe, hogy biztosan jól esne mindannyiótoknak egy kicsit kimozdulni, és a férjek néha-néha csak elmennek valahová, mi miért ne tehetnénk meg. / nélkülük/ Szóval, jelentkezõk? Ötletek? Züllött kismama jeligére.KépKép


Megjegyzem ma pont ilyen kimenõn van a páromKépKép

Na eldugulok, ha elfelejtettem valamit majd jövök.

Jó éjt!!!!!!!

Üdv:Pankamama
PM
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?