Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Judyt!

Gratulálok az ikerterhességedhez. Mi is ikreket várunk és nekem is van egypetéjű ikreim.

Én 9 hetes vagyok és 2, 2,2 cm-sek. Ez normális?
Tudjuk tartani a kapcsolatot, ide vagy a mail címedre írhatok? (én mailom kisauto25@citromail.hu) Mire vigyázzak? Ismersz más ikerterheseket?

Szia
Szamica
szamica
 
 


Sziasztok! Kép

Idáig csak olvasgattalak titeket, de most már bemerészkedem hozzátok. Tegnap voltam dokinál és van egy 10 mm-es kis pöttömöm a 6 hét közepén. Szóval augusztus legvége. Kép
Első baba, úgyhogy ostromolni foglak titeket néha a kérdéseimmel! Kép

Most rohanok, üdv:
Belyus
belyus
 
 


Szamica!
Nekem kétpetéjüek az ikreim.Kép
8+2 naposan 1,6 cmesek voltak.Szerintem jók az eredményeitek.Kép
Persze, hogy tarthatjuk a kapcsolatot.Ide is írhatsz, de az email címemre is.Megtalálod a profilomban.Kép
Van már ikres topik a Gyermekek/magazatok kor szerint alatt a Gyermeknevelés - ből nyílik.Kép
Ott vannak már ikres anyukák, és ikres kismamák is.Néha ott kevesebb a forgalom, de elég segítőkészek, ah van kérdésed.Kép
Ja és ne aggódj, nem mérvadó a koraszülés.Egy ismerősöm is 38. hétre szülte meg az ikreit.Csak annyi lehet, hogy hamarabb be kell feküdni a kórházba.A dokim nekem mondta, hogy a 30. hét körül majd be kell, hogy feküdjek, és ha minden rendben lesz, akkor csak be kell majd mennem ellenőrzésre.

Judyt
13+2

Judyt
KépKép
judyt
 
 

 
 

Szamica!
Gratula, gratula és gratula a manókhoz! Néha eltöprengek, hogy mennyire jó lenne, ha ikrek lennének.... de hát ez a 13. hétig már kiderült volna. Azért így is elég boldog vagyok! :-)
Más: méret: nekem 8 hetesen volt 21mm, úgyhogy gondolom, a te babáid méretei is annak mondhatóak! Vigyázz rájuk nagyon!

Judyt!
Kúráld magad és vigyázz mindhármatokra nagyon!
Én jövő hét csütörtökön megyek 3D-re, már nagyon várom, mert utoljára dec.2-án voltam.

Belyus, Rita, Ancsimama, Rokica!
Isten hozott titeket!

Mindenki!
1. FEJFÁJÁSSAL MIT LEHET TENNI? Tegnap egész nap ezzel kínlódtam, olyannyira, hogy le is feküdtem és hunytam egyet délelőtt a munkahelyemen! (Főnököm szabin...) De még mára sem hagyta abba, és ez most már kezd nagyon zavarni.
2. Hogyan lehet arról megbizonyosodni, hogy az UH nem árt a picinek? Csak azért kérdem, mert a párom eléggé aggályos ez ügyben, és amondó, hogy ha lehet, minél kevesebbet zargassuk a pirinyót. Én sem szeretnék neki ártani, viszont borzasztóan kiváncsi vagyok és nagyon szeretnék 4D-re is menni. Tud valaki valami okosságot mondani?

Mindenki kúrálja magát, aki beteg, és egyetek sok-sok vitamint!
Puszi
Gem
gemini
 
 


Rokica! Kép
Udv a tarsalgoban en is uj vagyok. Kép Ne aggodja a fogamzasgatlo tabletta miatt. En szeptember masodikan hagytam abba a gyogyszert es szeptember 17en mar terhes is voltam. A noverem (aki egyebkent szombaton szul!!!) szinten gyogyszer mellett lett terhes es semmi bajuk, sot a gyerek ugy nez ki hogy lesz vagy negy kilos!!! Kép Masik unokahug is gyogyszer mellett jott, o is szep es egeszseges. Gimiben pedig az egyik osztalytarsam volt ilyen meglepetes gyerkoc es mit mondjak, kituno tanulo volt es orszagos dijlovas bajnok. Nem kell felni, nem lesz baj a babaval a gyogyszer miatt. Remelem sikerult eleg peldat felhoznom. Kép

Belyus! Kép
Szioka neked is! En is hat es fel hetes voltam, amikor eloszor voltam orvosnal es nalam is elso babo! Mi most 16+4 korul jarunk es irto jo! Elore szolok, hogy en ugy a hetedik hettol kezdve allandoan hanytam egeszen a 14. hetig. Kegyetlen volt, de mostmar elmult. Mondjuk ez nagyon alkati kerdes. De jobb ha felkeszulsz. Ha beutne nalad is a hanyokazas, en eleg jo strategiat dolgoztam ki, majd szolj. Kép

Gemini!
Barmilyen szaklapot megnezel az interneten, leirjak neked reszletesen, hogy az ultrahang nem art a gyerkocnek. Talan nyomtass ki negy-ot kulonbozo oldalt a parodnak es vidd haza. Kép
Nekem is rengeteget faj a fejem, rettenetes. Most olyat mondok, amitol lehet hogy sokaknak egnek fog allni a haja, de en ezt csinalom. Koffein! Amint jon a fejfajas, abban a pillanatban csinalok egy teat (vagy zold teat mezzel es citrommal, vagy ures jeges teat csak citrommal). Kavet, kolat ilyeneket nem iszom, sosem igen ittam, meg azt nem is javasolnam. Nekem hasznalni szokott, de ha csodot mond a tea, akkor sajnos marad a Panadol. Az orvos azt mondta, hogy az az egyetlen, amit bevehetek es abbol is csak egyet. Sajnos ennel okosabbat nem tudok tanacsolni...

KépKép
KépKép
pizzamama
 
 


Sziasztok csajok,

vandaKép köszi az érdeklődést!

El voltunk utazva az ünnepekre! Most (lekopogom) minden ok. bár úgy tűnik kaptam hétfőn egy gyomorrontást Kép. Elkezdtem hányni reggel (mellesleg szerintem romlott tejet tettem a kávémba,. amire lehúztam egy jó nagy pohár őszilevet brrrrrrrr). Na ekőször azt hittem hogy te jó ég, 16 hetesen kezdődik a rókázás??? hívom a dokim, és mondja hogy valszinű ez gyomorrontás. B6 vitamin, elevit.. hala a jó égnek elmúlt, bár megijedtema zért a végén, mert felment a lázam (37,7) és másnapra piros foltok jelentek meg a nyakamon, hasamon. Ahogy hazaértünk vidékről irány a körzeti. Megnyugtatott, nem vészes és a gyomorrontástól vagy a láztól van, de csak akkor menjek bőrdokihoz ha súlyosbodik. Most is megvannak, de nem viszkat semmi.. Valakinek volt már ilyen?? Úgye nem árt a babucimnak ez a dolog??

Jajj, még nem olvastam vissza a leveleket, csak ezt az oldalt:

Krimo, nagyon nagyon sajnállak titeket. Nagyon fogsz hiányozni a topikból.Kép Még nem tudom pontosan mik voltak az előzmények de mindjárt visszaolvasok mindent.

Gemini:
nekem szintén szörnyen fájni szokott a fejem (tegnap is). Ilyenkor nem tudok mást tenni, masszirozgatom, tornáztatom, és szerintem csak az alvás segít (már ha el bír aludni az ember) Néha teniszlabdat rakok a fejem alá, azzal próbálom masszírozni. De semmi egyéb, sajnaKép ez az én nagy bajom is, mert előtte nem voltam ilyen fejfájós.

Jajj, és üdv az újaknak! Elnézést már annyira rég nem bírtam írni.
Szamica: örömmel olvasom hogy te is vegyészmérnök vagy. Laborban dolgozol?? Én egyébként sem érintkeztem túl sok vegyszerrel de most aztán mindentől eltiltott a dokimKép Nem is bánom.

Akik itt Pesten mennek/mentek 4Dre mi a tapasztalatuk?? Én is szeretnék egyet a genetikai(18hetes) uh idején. NEm tudom, a Praxison és a Hattyúházon gondolkodom. Kinek milyen tapasztalatai vannak??

Tegnap ahogy hazaértük, rohannom kellett kényelmes melltartókat venni. Auuuuu minden méretben nőttek a melleim. Nekem mar kifejezetten látszik a pocim is. Azt főleg reggel érzem, amikor elvileg üresnek kellene lenni, akkor is domborodik rendesen..

na mindenkinek szép napot,
Timi
(16+1)
splendida
 
 


Gemini:
A vasháztartásod rendben van? A vasdhiánytól szokott ilyen huzamosabb ideig fájni a mamik feje, persze ez még nem jelenti azt, hogy Neked feltétlen vashiányod van Kép

Az előző terhességemnél olvastam a neten egy cikket, hogy nem árt az uh a babának. (Ha ártana akkor nem csinálnák, vagy legalábbis erősen korlátoznák a gyakoriságot.)
klarissza
 
 


4D uh:
Mi 2003-ban a Megatoysban voltunk, az már lehet, hogy nincs is meg.
Szerintem az a legfontosabb, hogy doki legyen a 4D-s, ha már maceráljuk a picit és kifizetünk nemtom mennyit, akkor legalább hozzáértő szakmai ember vizsgálgassa. De ez csak az én véleményem Kép
Sajnos már azt elfelejtettem, hogy hány hetesen érdemes menni, mármint a látvány érdekében, a kisbaba forma miatt Kép
klarissza
 
 


Sziasztok Lányok!

Pár napig otthon voltam a Kis Családommal... hát borzasztó volt ma újra jönni dolgozni... Kép

Krimo!
Nagyon sajnálom, ami történt! És nagyon drukkolok, hogy hamarosan újra Babuci legyen a pocidban! Vigyázz Magadra!

Banyóci!

Már hogyne érdekelne az UH-s eredményetek!?!?! Ezer gratula hozzá! Kép Csak mire sikerült ezt a pár napos lemaradást bepótolnom...
Nagyon vigyázz MAgatokra, és sokat pihizzél!!! Reméljük nem lesz semmi baj! Én drukkolok!

Mzx-Móninak is nagyon szorítok, már éppen kérdezni akartam, hogy mi lehet Vele...

Talán emlékeztek, hogy elég korán írtam már, hogy érzem a Babucit. Kaparászik, és hasonlók. Kép Ez azóta csak fokozódik. Igaz hatalmas, jól érezhető rúgásokról szó sincs, de érzem, hogy mozog. Most vagyok a 14.hét közepén. Kép

Kérdés!

2 napja vettem észre, h . a legújabb adag Duphastonom dobozára 2x1 van írva. Eddig 3x1-et kellett szednem. Legutóbb pedig meg se néztem mit írnak rá, csak simán folytattam ezt az adagot (2 napja meg 2x1-et...). de a dokim külön nem hívta fel erre a figyelmemet, hogy ezentúl kevesebbet kellene szednem...
Szerintetek ez normális?mármint a 2x1? Nem lehet ebből baj?

Ja...
nekem is fáj a torkom pár napja. Kép

Minden betegeskedőnek jobbulást, és MIndenkinek jó pocakosodást!!! Kép

Viki
vikó
 
 


Van, aki tudja, hogy mikor érdemes leginkább elmenni 4D-re?

Klarissza, Timi, Pizzamama,
köszi a tanácsokat! Nálam eddig csak az alvás vált be, de azt ugye nem mindig tudja bevetni az ember lánya. Meg a masszír!

Gem
gemini
 
 


Szia Gem!

A 23. hét körül érdemes elmenni. Sokkal előbb sem, és később sem, mert akkor már túl nagy a baba.
Nekünk a 23. héten ilyen felvétel készült Liliről:

Kép

Remélem látod, amit látni kell. Elárulom, hogy a feje van rajta Kép

Nálunk sajnos mindenki beteg. Lili ráadásul nagyon elkapta. Én meg nem szedhetek gyógyszert, szóval teljes az öröm így az ünnepek alatt.

Én is túl vagyok a 12 hetes UH-n.

66mm, NT 1,9mm. Minden oké. Lili ekkor már 71 mm volt, de gondolom ez nem jelent semmit.

Holnap töltöm a 13. hetet. Július 8-ra datált az UH, úgyhogy a táblázatba be is lehet írni.
Igazi nyári baba lesz, és anyukám szülinapi ajándéka.

Most elköszönök.
Remélem jövő karácsonykor Nektek is lesz egy ilyen kis csomagotok:
(Ez Lili a legújabb ruhájábanKép
Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Gem!
Most jut eszembe! Es ezt nem csak neked, hanem minden mamanak javasolom! A masszazs az szuper dolog, kulonosen, ha tudjuk, hogy mit csinalunk! Menj el a legkozelebbi konyvesboltba es vegyel egy reflexologia/talpmasszazs konyvet! Az en anyukam amikor az ocsemet varta, akkor tanult meg talpat maszirozni es irto jo! Nagyon sokat segithet mindenfele panaszon. A fejfajasra meg meg van egy nagyon jo akupresszuras pont a kezen. A huvelyk es a mutato ujjadat tartd ki es a masik huvelyk es mutato ujjaddal csipd ossze a kezed a ket ujj kozti resznel, ahol olyan lagy nagyjabol a fele hosszanal. Tartsd nyomva egy par masodpercig majd engedd el. Ezt ismetelgesd es hatni fog. De ne csak megfogd azt a reszt, hanem tenylegesen gyakorlj ra nyomast.

En 15 hetesen voltam 3D-s (4D-s vagy ahogy hivjak) ultrahangon es nekem nagyon tetszett, mert az egesz gyerkoc rafert a kepre, de mondta a noverke hogy azert ez meg egy kicsit korai. Nekem azt javasoltak, hogy legkozelebb a hetedik honap elso feleben csinaltassak megint ilyet...ha addig kibirom hogy meg ne nezzuk megint a gyerkocot ilyen modon. Apaja irtora elvezte a vizsgalatot! Olyan volt mint egy gyerek karacsonykor. Kép

KépKép
KépKép
pizzamama
 
 


sziasztok!

Végre sikerült átolvasnom az ünnepi termést. Nagyon sok mindenről volt szó, hát nem pihet az aki itt volt ?? Kép Kép
Mi vidéken voltunk, mindkét szülőket meglátogattuk, karácsonyoztunk.

Krimo-t nagyon sajnálom. Most még kórházban van?

Én úgy hallottam, hogy a 12-14 hét közötti vetéléseket, elhalásokat az okozza, hogy a sárgatást ekkor fejezi be működését (HCG hormon termelését, ami megvédi a magzatot) és ekkor kezdi meg a működését a méhlepény, mely átveszi ezen hormon termelését. Ha ez nem megy simán és rugalmasan, pl. a sárgatest gyorsabban befejezi, mire a méhlepény igazándiból "kapcsol", és meg van a baj. De én is azt gondoltam, hogy ez nagyon ritka probléma, az orvosok nem is hívják fel rá a figyelmet, bár nem tudom, hogy ezt a folyamatot lehet-e segíteni ha baj van.

Akiren
(19+1)
akiren
 
 


Sziasztok!

Akiren!
Nagyon hiányoltunk az utóbbi napokban.
Igaz, én főleg csak olvasom, amit mások írnak, mert okosakat nem tudok mondani. Krimot én is nagyon sajnálom, le is döbbentem rendesem, de tudom, hogy ezen neki kell túltennie magát.
A Krimo esetét olvasva én is kétségbeestem a múlt héten, ugyanis egy egész hete keményedik a hasam és nem tudtam, mitől van.
Tegnap este viszont ezt találtam a freeweben:

"Egész terhesség alatt érezheted az úgynevezett Braxton Hicks contractio-t - ezek a méh rendszeresen jelentkező fájdalmatlan megkeményedései. Segítik a méh növekedését, vérkeringését. Ilyenkor keménynek, feszesnek érezheted a hasad 1-2 percig."

Szóval, most kezdek megnyugodni. Annál is inkább, mert 24.-én éreztem egy rúgást a pocakomban, azóta pedig minden nap volt legalább egy. Tegnap meg már, mintha simogatták volna a pocimat belülről. Szóval ez már olyan igazi mozgás. Erről már nem csak úgy gondolom, hogy ez lehet az. Ez az! Kép

A 13. héten én is attól féltem, hogy a méhlepény nem reagál időben. Azóta már láttuk a szívüket pulzálni.

Én legközelebb csak január 8.-án megyek uh-ra. Az lesz a genetikai uh a betöltött 19. héten. De már nagyon várom.

Most már elég rendesen látszik a pocakom. Mindenhol helyet adnak (nagyon élvezemKép) Igaz, a kismama nadrág is rátesz egy lapáttal.

Puszi mindenkinek

Annamari
17+5

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Kicsit régebben valaki feltett egy képet, amin a kismama pocakján kidudorodik a baba lába (lábnyoma). Nem tudjátok, hol találom?

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Bogi!
Nagyon édes Lili.Kép

Annamari!
A képet Én elmentettem magamnak.Kép
Felteszem, ls mentsd le innen.Kép

Kép

Judyt
13+2

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Annamari!

Jaj de jó, hogy leírtad ezt a keményedésről, éreztem ma is ilyet, valamint, hogy húzódik a hasam alja. Már teljesen beparáztam, de soraid megnyugtattak.

Inez 19+ 4
inez
 
 


Judyt!

Köszi szépen a képet. Imádom.
Az ikres topikot nem találom. Nem tennéd be ide a kinket? Előre is köszi

Annamari

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!
Ez a kép super én még nem láttam!
Én is megvagyok egy picit fázva de sok c-vitamin meg tea.
Bogi! Lili a képen arany falat,mennyi idős?

Ancsimamai! Nálunk épp beszéltünk róla mi lenne ha lenne és lett is ,nekem két fiam van 5 és 8 évesek.
Rita

rita77
 
 


Sziasztok!
Ez a kép super én még nem láttam!
Én is megvagyok egy picit fázva de sok c-vitamin meg tea.
Bogi! Lili a képen arany falat,mennyi idős?

Ancsimamai! Nálunk épp beszéltünk róla mi lenne ha lenne és lett is ,nekem két fiam van 5 és 8 évesek.
Rita

rita77
 
 


Sziasztok!

Örömmel jelentem, hogy még mindig topiklakó vagyok, a baba 7 mm-es (CRL) és egy 24 mm-es petezsákban lakik. A szíve erősen dobog, a doki megnyugtatott, hogy minden rendben, valszeg a méhlepény alakulgat és ez okoz vérbőséget. (szó szerint idézve: "tiszta horror, ami ilyenkor történik Kép). Azért kaptam Duphastont, 3 napig 2x1, utána napi 1-et kell bevennem.
Hányingerem van rendesen, nem is tudom, hogy fogok bejárni dolgozni BKV-val a jövő héttől...
Náthás is vagyok, egyfolytában tüsszögök és orrot fújok.

Krimo!
Sajnálom ami veletek történt. Szurkolok, hogy amint lehet összejöjjön egy újabb baba és minden rendben legyen veletek.

Vikó!
Nem tudod véletlenül, hogy a Duphastont abba lehet hagyni egyik napról a másikra? Én hallottam valami olyasmit (nem dokitól), hogy nem szabad hirtelen abbahagyni, hanem fokozatosan kell csinálni. A dokim nem mondott erről semmit, én meg elfelejtettem megkérdezni. Most 20 db-osat kaptam és ha abbamarad a barnázás, akkor csak 1 hónap múlva kell mennem.

Hanee!
Szerintem ne aggódj a súlyod miatt, igazából majd később fog beindulni a gyarapodás.

Most mennem kell, leszédülök a székről és még émelygek is.
Üdv, Virág (7+1)
virga
 
 


Sziasztok!

Én új vagyok itt, jelenleg túl vagyok a 9. héten. Viszont most hogy egy kicsit beleolvasgattam a levelekbe, egy kicsit elbizonytalanodtam (amúgy is aggódom épp eleget, hogy vajon minden rendben van-e a babónkkal), mert a legutóbbi UH-on (akkor 7hetes és 3 napos voltam 13 mm-es volt a baba. Nem pici? Mondjuk nem vagyok valami díjbirkózó, és hát az elején meglehetősen gondjaim voltak az étvággyal. Így két kg-t le is adtam, de szerencsére most már 1 kg-t sikerült visszatornáznom.
Aug. 2-ra vagyok egyébként kiírva (első baba), így kissé járatlan vagyok a babás dolgokat illetően. Az orvosom (még csak egyszer voltam nála) Dr. Siklós pál az István kórházból. Ismeritek esetleg?
Mindnekinek boldog új évet kívánok!
Heni
hencsike
 
 


Sziasztok,

Udvozlom az ujakat!Kép
En ugy erzem kezdek visszaesni ebbe a hulye virusba. Bar mar nem hanyok, es hasmenes sincs (sot, nem tudok wc-re menni), az etvagyam teljesen eltunt. Nem is tudom, mi lesz a szilveszteri bulin, csomo penzbe kerult, mi meg nem eszunk majd semmit. Mivel a parom is elkapta, szegeny most van a csucsponton, nagy buli lesz! Lehet, hogy a wc-n toltjuk..Kép Majd beviszem a magnot meg a trombitakat...Kép

katica
katica78
 
 


Katica!

Hasmenés esetén a nagyon sok folyadék fogyasztása nagyon fontos. Egyrészt azért, hogy ne száradj ki, másrészt pedig azért, mert a sok folyadék kimossa a vírust, bacit a szervezetedből. A széntabletta nem árt meg. Alma, pirítós biztosan bent marad.
A nyáron vettünk autót, azóta a férjem mindenhová autóval visz, így a vírusok szerencsére (kopp, kopp, kopp) engem elkerültek. Én még mindig a székrekedéssel küszködök. Néha bejön az aszalt szilva meg a tej, de nem mindig. A szilva ráadásul olyan kalóriabomba, hogy csak na!
Gyógyulást kívánok mindkettőtöknek.

Annamari

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Virág,
a Duphastonnal kapcsolatban én is azt hallottam, hogy fokozatosan szabad abbahagyni. De sajnos nem igazán tudok biztosat, ezért is vagyok kicsit ideges. Nekem kb. január közepén kellene mennem dokihoz, addigra már 16 hetes leszek bőven, és nem tudom, hogy nem okoz-e valami bajt, ha ilyen sokáig szedem ezt a gyogyit... Szóval, talán inkább dokihoz kellene fordulnunk, az a legbiztosabb. Én nem várok jan.közepéig.

Súly...
az utóbbi időben nem igazán híztam, panaszkodtam is, hogy kezdek fogyni. Mindeközben a hasam óriási! Kép Aztán tegnap megnéztem..egy hét alatt sikerült felszednem 1 kilót.Úgyhogy most 2,5-3 kg maxnál tartok. Mondjuk a cickóim se semmik (mármint méretileg) Kép. Párom odáig van. Kép Na eddig se voltam az a "lapos" fajta.

Szerintetek...
árthat a Babának az ha "5percenként nagggyon megijesztős, thrillert" :-S nézek. Kb. negyed órát néztük, aztán kikapcsoltuk. Nem mintha nem érdekelt volna, csak el kezdtünk filózni azon, hogy esetleg nem tesz jót a Bébinek, hogy néhány percenként "kiugrom a bugyimból"... Kép
Mit tudtok erről? Vagy inkább várjak ezzel jövő nyárig? Kép

Köszi előre is a segítséget!

Viki
vikó
 
 


Sziasztok!

Vikó!
Csak olyan hülyén hangzana, ha azt mondanám a dokinak, hogy azt olvastam a neten, hogy nem szabad hirtelen abbahagyni, igaz ez? Mert Ő ezt nem emlitette, csak itt olvastam valahol. Annyit mondott, hogy ha utána jelentkezne megint vérzés vagy barnázás akkor menjek vissza hozzá.
Úgy döntöttem, hogy az utolsó pár szemet felezem majd és akkor tulajdonképpen fokozatosan hagyom majd abba. Azért is aggaszt a dolog, mert nekem az még pont a kritikus 9-10. hét környékére esik majd.
Néha megállapítom, hogy túlparázom ezt az egészet Kép.
Szerintem bajt nem okozhat ha tovább szeded a Duphastont, de igazad van, biztosabbat az orvosok tudnak Kép.
Én biztos ami biztos alapon nem néznék bugyikiugrsztós Kép filmeket. Gondolom megemelkedik az adrenalinszint is, és nem tudom, az jót tesz-e. De ez csak az én véleményem Kép!

Hencsike!
Ha az orvosod nem mondta, hogy kicsi a baba, akkor minden rendben van Kép.Ebben a korai időszakban naponta kb. 1 mm-t nőnek a babák, tehát egy hét eleji UH teljesen más eredményt mutat, mint egy hét végi.
Nekem a 6+6 napos UH-on 7 mm volt a baba. Ha Ő minden nap nő 1 mm-t akkor is csak 11 mm lesz, pedig én díjbirkózó alkat vagyok Kép.

Egyébként nekem még az is eszembe jutott, hogy úgysem tudják 100% pontossággal megmérni a babákat az UH-on. Szerintem attól is függ az eredmény mennyire biztos kezű a doki, 1 mm az elég kicsi távolság még állóképen is. Tehát lehet hogy egyszer lemér valamit 10 mm-esre, de lehet, hogy rá két percre ugyanazt már 11 mm-esre mérné, vagy éppen 9-re.

Üdv, Virág
virga
 
 


Köszi Virág, most azért megnyugodtam. Valahogy mindig sikerül valamin bepánikolnom, aztán nem győzöm magamat megnyugtatni, hogy minden rendben van.
Heni
hencsike
 
 


Virág,
köszi a választ!

én simán megmondanám a dokinak, hogy azt hallottam (vagy olvastam), hogy nem szabad hirtelen abbahagyni. Persze csak ügyesen, olyan stílusban, hogy nehogy kioktatásnak tűnjön. Kép Én ilyenkor leginkább szoktam csinálni a hülyét. Kép Azt csak nem veszik sértésnek. Meghát, szerintem egy normális doki megérti, ha egy kismama picit aggódik.

Olyan érdekes...
amig otthon voltam semmi bajom nem volt. Se puffadás, se székrekedés. (na persze egy kis émelygés azért igen Kép) Ma meg újra olyan vagyok, mint egy lufi.Wc-re menni alig merek, mert az egy kínszenvedés. És még az ekcémám is újra elkezdett vörösödni. (sejtem, hogy a fasza légkondi teszi... Kép) A többi meg talán a rengeteg üléstől van...? Otthon azért tettem-vettem, na meg feküdtem, ha úgy esett jól. Szóval munkahely-allergiám van. Ez tuti! Kép

Na puszi mindenkinek.

Viki
vikó
 
 


Vikó!
A thrillereket és társait tessék elfelejteni!!! Olvastam is, és tapasztalatból is tudom, hogy nem tesz jót a picinek! Én egyszerűnen rosszul leszek, amikor a párom rákapcsol egy ilyen adóra, és önkéntelenül el is fordítom a fejem!
Gem
12+4
gemini
 
 


Vikó!
Látom sorstársamra leltem ekcéma ügyben! Én rendesen megszenvedtem vele az első hetekben! Most kezdek csak magamhoz térni, nem volt semmi a kálvária.....
Gem
gemini
 
 


Sziasztok!

Nem tudom a Duphastont meddig lehet szedni, de az Utrogestant én annak idején épp a 12. hét betöltéséig szedtem. A dokim is pont annyit írt fel, de a tájékoztatóján is azt írta, hogy csak a terhesség első 12 hetében szedhető.
A gyógyszer használati utasításában nem írja, hogy meddig lehet a Duphastont szedni?

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Szia Gem!
Köszi a választ! Azt hiszem nem lesz túl nehéz kihagynom az ijeszgetős filmeket. Kép Ez csak véletlenül alakult így, mikor el kezdtük nézni, még nem tudtuk milyen stílusú... Úgyis jobban szeretem a rajzfilmeket! Kép
Te mit tudtál használni az ekcémádra? Én nagyjából a levegőre is allergiás vagyok... Kép De ha netalántán valami idegen anyag kerül a kezemre, akkor kész vagyok. Eddig Apuleint használtam, de azt ugyebár most elfelejthetem egy jó ideig...

Bannamari!

A Duphastonon annyi áll, h. kizárólag az prvos ált. előírt adagban és ideig... Azt hiszem inkább betelefonálok a kórházba.

Viki
vikó
 
 


Vikó!
Ez az ekcéma-kérdés egy kicsit összetett, meg nekem gyerekkori ekcémám van, amit sikerült nem kinőnöm. Szóval nehezem mondanám azt, hogy ez vagy az bejött, mert nagyon sokáig kisérleteztek rajtam. Egyébkén a pacsuli (értem ez alatt a drogériákban kapható, akár méregdrága készítményeket is) nem alkalmazhatóak. Én bébikorom óta jó barátságban vagyok a bőrdokikkal, ha gondolod, mondhatok nevet is. Én felkeresném, főleg így terhesen!
Lényeg, hogy nekem igazából csak a gyógyszertári kevert dolgok jöttek be, azokhoz viszont erősen kell a bőrdoki közreműködése!
Üdv
Gem
(Lassan lépek)
gemini
 
 


Bannamari, koszi!Kép

Viko,

A film kerdesen mar en is gondolkodtam, ugyanis en nagy X-aktak rajongo vagyok, minden nap felveszem a Viasat-rol. Mindig is imadtam, nem tudok leszokni rola! Mondjuk ebben a filmben ritka a verengzes, inkabb olyan "elgondolkodtatos-kicsit ijesztegetos". Szerintem..Kép Kép Kép
katica78
 
 


Sziasztok!
Ma voltam orvosnál, s még csak öt hetesnek mondott. UH után azt mondta ne rémüljek meg, ha esetleg menstruáció idején némi barnás folyást tapasztalok, de azért hívjam fel. Ezzel azért kicsit megdöbbentett, már kétszer szültem de még ilyen nem fordult elő. Szerintetek most mi van?
Rita! az én gyermekeim még csak 2 ill. 4 évesek. Ezért is félek kicsit... Nem ártott volna egy kicsivel nagyobb korkülönbség.
Ancsimama
ancsimama
 
 


Köszi Gem! Erről az ekcéma témáról még beszélünk. Most nekem is rohannom kell.
Kép

Katica!
Ez sem vérengzős, hanem inkább lélektanilag volt gázos... hírtelen bevillanó, váratlan képek...ilyesmi. Hááát, az x-akták sem az a "paramentes" kategória... Én egyelőre inkább kihagyom. MArad a Helyszínelők (abba mondjuk sok a hulla, de nem kell megijedni tőlük). Kép Különben is számomra ez a sorozat a csúcs! Kép

Na jó éjt!

Viki
vikó
 
 


Ancsimama!!
Szerintem nem lesz semmi gond a gyerekekkel!Minden rendbe lesz.Kell 1-2 hét mire megszokod a gondolatott!!Hol fogsz szülni???
Rita

rita77
 
 


Az utolsó kérdésről jut eszembe.

Nem szül majd valaki az Uzsokiban?
klarissza
 
 


Sziasztok!

Ma vagyok 6 hetes állapotos, csatlakoznék hozzátok, bár még nagyon félve, mert volt korábban 2 babóm is, akik idejekorán meggondolták magukat és nem élvezték tovább a vendégszeretetemet.
Jan. 3-án kell UH-ra mennem legközelebb. Már nagyon izgulok, mert szívhangig eddig még soha nem sikerült eljutnunk sajnos. Most kicsit bizakodóbb vagyok, mert bogyót szedtem a mostani terhesség előtt (Clostilbegyt), ill. Ultrogestant jelenleg.

Szeretném tőletek megtudni, hogy aki a 6 és feledik héten volt UH-n, azok közül már mindenkinél volt szívhang? Vajon mi a max határ, ha tudom, hogy a tűszőrepim a 13.napon volt, tehát pont időben?
A másik dolog, ami nagyon furi, hogy 3 napja olyan émelygős-hányingeres érzések törnek rám, de nem reggel, amiről én eddig hallottam (korábban nem volt nekem ilyen), hanem a nap bármely szakában hosszabb-rövidebb ideig. Ehhez párosul olyan fájdogálás a petefészkeimnél, mintha meg akarna jönni. Nyugtassatok meg l.sz., hogy ezek teljesen normális dolgok ilyenkor!

Remélem veletek maradunk a picimmel együtt még vagy augusztus végéig! Kép

Falina
falina
 
 


Sziasztok!

Pizzamama:
Köszönöm a bátoritó szavakat! Jó tudni, hogy más is tabletta mellett fogant meg és nem lett semmi baj belőle.

Most azon rágódom, hova menjek orvoshoz (aztán majd szülni). Mivel nincs állandó nőgyógyászom és most költözem (Újpestre), ahol nem ismerem a járást, ezért úgy döntöttem, végiglátogatom a szimpatikusnak vélt kórházakat, és mazsolázgatok.

Ami fontos nekem: a bababarát környezet, hogy hagyjanak vajúdni ahogy akarok, hogy ha lehet legyen "otthonosan" berendezett szülőszoba, hogy adjanak EDAt akkor is ha nem császárral szülök, és hogy legyen kád. És hogy lehetőleg könnyen megközelithető legyen. Sokat akarok?

A legszimpatikusabb eddig a Szent Imre kórház, mert olyan szép és modern, de sajnos nagyon messze van és nem túl jól megközelithető. Úgyhogy a legsanszosabb a Szent István. Tudtok még kórházat ahol van kádban vajúdás? Eddig bárhova is mentem, egyik helyen se sikerült beférkőzni a szobákba megnézni őket. Ahol segitőkészek voltak, ott azt mondták, menjek vissza majd mikor van terhesoktatás és akkor körbevezetnek. De mindenhol lehetetlen időpontokra rakják ezeket az oktatásokat, du 3-ra vagy ilyesmi. Egy dolgozó nő szerintük hogy jár rendszeresen ilyenekre?!

Szóval ha valaki tud javasolni orvost a Szent Istvánból vagy esetleg kórházat ami Újpesttől jól megközelithető és van kádban vajúdás, kérem szóljon!!!

Köszi,
Réka

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok lányok!

Gemini:
Nekem is volt pár nap fejfájásos napom. Én lefeküdtem aludni egy jót, mivel ugye gyógyszert nem igen szedhetünk. Nekem az időváltozástól is lehetett, de rátehetett egy lapáttal maga a terhesség is, mert nagyon hasogatott. De szerencsére elmúlt hamar. Viszont ha nem múlik, menj dokihoz és kérj tanácsot, mert ő megmondja, hogyha esetleg szedhetsz rá valamit.
Az ultrahanggal kapcsolatban én azt tudom mondani, hogy ne aggódj. Az ultrahang készülék úgy működik, hogy az emberek által már nem hallható frekvencián lévő hangot ad ki (ultrahang), és a visszavert hanghullámokból irja le a képet. Ugyanúgy működik, mint a delfinek tájékozódása. Ezidáig az orvostudomány semmiféle káros hatásáról nem tud, pedig már nagyon régóta használják (30 éve Magyarországon is). Minden szakirodalom azt írja, hogy nem árt a babának! Arról nem beszélve, hogy pl. az én orvosom, aki nagyon jó szakember, orrba-szájba ultrahangra küld engem. Ha ártana, nem tenné, ezt elhiheted. A párodat nyugtasd meg! a baba sem hallja ezeket a frekvenciákat, hiszen ember ő is, még csak a fülét sem tudja zavarni.

Splendida:
A kiütések azért lehetnek, mert a szervezeted kiüríti a méreganyagokat (romlott ételt) ételmérgezés esetén (ételmérgezés a romlott tej ivása is lehet, terhesség alatt még érzékenyebb is vagy rá), tehát teljesen normálisnak mondható szerintem. Csak ne nyomkodd ki (én azt szoktam:D)

Vikó:
Nem akarlak eltántorítani az érzéseiddel kapcsolatban, de bizonyára korábban (és lehet hogy még most is) inkább a méhednek a húzódásait, az izmok húzódását érezted. Én is érzek kaparászást belülről. A doki azt mondta, ez még nem lehet ilyenkor a baba, azt a 16. hét körül kezdik el érezni általában a mamák. Persze ezzel nem azt mondom, hogy tutira tévedsz, csak elképzelhetőnek tartom, hogy azt érzed te is, amit én Kép

Hencsike:
és ez mindenkinek szól igazából..
A súlyod csökkenése a babára nem jelent veszélyt a terhesség elején sem. Történetesen a természet istenien megoldotta ezeket a dolgokat, és ha te alultáplálod magad, a baba akkor is hozzájut minden szükséges dologhoz a szervezetedből! (gondoljatok csak bele, pl. háború idején amikor nincs ennivaló, akkor is születnek egészséges csecsemők). Maximum te nem jutsz hozzá, ha nem eszel és iszol rendesen. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy fogyózni kell terhesség alatt, hiszen akkor a baba is egyből többhöz jut és jobbak a túlélési esélyei, ha te is rendesen étkezel és odafigyelsz az egészségedre. De az elején jelentkező hányingerből adódó súlyveszteség miatt nem kell aggódni, hamar be fogjátok hozni (Unokatesóm annyira behozta, hogy 20 kg-ot hizott a terhessége alatt).

És most rólunk egy picit:

Ma voltam védőnéninél és dokibácsinál is.
A védőnénim nagyon aranyos nagyon jófej és nagyon készséges. Párommal együtt mentünk be, felírt minden szükséges dolgot és kikérdezett mindent. Megmért. Az ottani mérlegen egy kilóval több voltam, mint itthon reggel, de itthon nem volt rajtam cipő, ott meg igen.. szóval az pont kb. annyi. Azt mondta, hogy az ideális az lenne, ha kb. 80 kg-ig hiznék a terhességem végére.
Sokmindent kérdeztem tőle.

Megkérdeztem ezt a 13-14. heti vetélés dolgot is. Azt mondta, ő nem tudja ez mitől lehet egyes nőknél, de hogy gondoljak arra, hogy amikor a baba bekerül a szervezetbe, a szervezetünk ki akarja dobni őt, mert idegen "dolog". És sajnos vannak olyan nők, akiknek a szervezete iszonyatosan harcol a baba ellen és ezért elvetélnek. Ezek általában már az elején történnek, de azt mondta, hogy az ilyen 12. hét utáni vetélés rettentően ritka. Szóval megnyugtatott. És most én is titeket! Ne aggódjatok ti sem Kép
A védőnéni azt mondta, hogy minden eredményem nagyon jó, örül is neki, meg annak is, hogy ilyen gondos kismama vagyok, hogy odafigyelek mindenre. Szóval megdicsért Kép) Ez nagyon jól esett, mert tudom, hogy ezzel tudok tenni a babámért, hogy odafigyelek.

Aztán átrohantunk a dokihoz is, ha már ott vagyunk (éppen akkor rendelt). Amikor bementem, éppen írt valamit.. rámnézett és utána írt tovább, de egyből felkapta a fejét és kikerekedett szemekkel nézett rám..
Mentem be és mondtam neki, hogy jöttem vissza, mostmár picit pocakosan.. erre mondta, hogy "hát igen, én is épp ezt néztem, szépen megpocakosodott" Hihi Kép
Elküldött mégegy ultrahangra! Január 17-ei héten kell mennem. Ha jól számolom a mostanihoz képest, akkor leszek 15 hetes. ő kérdésnek azt írta a papírra, hogy 14, vagy 15 hetes-e? Remélem nem sütik ki, hogy 16 Kép Azt mondta, inkább megcisnáltatja, nehogy az legyen, hogy az AFP-t rossz időpontban csinálják és elszúrnak valamit. Gondos doki, én meg örülök, legalább találkozom megint a babócámmal!! Kép
Szerintetek érdemes esetleg 15.-16. hét körül 4D ultrahangra menni? Lehet, hogy esetleg bejelentkeznék egy ilyenre akkorra.. vagy várjam meg az AFP-s ultrahangot a 16-17. hét között? Mit tanácsoltok? Vagy várjak még a 20-24. hétig vele?

Most nagyon megnyugtattak engem és nagyon elégedett vagyok. Apuci is jól viselkedett bent a védőnéninél Kép

puszi mindenkinek

hanee (13+1)
hanee
 
 


hanee
 
 


Henee!

Jók a képek Kép Terhes gatyó ami rajtad van? Hol vetted????

Szerintem az AFP környékén ha van kedved menj el 4D-re, az már egy jó időpont, és a baba még elfér a képernyőn Kép Egyébként is az AFP utáni UH-t a 18-20 héten csinálják, így addig még kellő idő is eltelik, hogy ne legyen sok az UH.
Én a 23-24. héten tervezem a 4D (de hát én már voltam az AFP utánin).

Akiren
(19+1)
akiren
 
 


Szia Akiren!

A gatyót unokatesómtól kaptam, aki mostmár terhesség után van 5 hónappal.. lassan már a szoptatást is abbahagyja. Szerencsém van, nagyon sok mindent kapok tőle.. babaruhákat, autós gyerekülést, kiságyat, fürdetőt, és néhány terhes ruhát. Már három nadrágom is van és ebből csak egy van, amit én vettem.
Szerintem ezt Németországban vette, ő ott vásárol ruhákat (a férje német és gyakran utaznak ki anyósékhoz).
Egyébként Budaörsön van egy Brendon nevü kismama-kisbaba áruház, mi oda ki fogunk majd nézni ezért-azért Kép

Babakocsik milyen árban vannak, nem tudod?

Nekünk babakocsit és egy kis szekrényt kellene vennünk igazából.. de a szekrényt minél előbb szeretném, mert már kapom a ruhákat és nem tudom hova tenni őket Kép

hanee (13+1)
hanee
 
 


Annamari!
A linket nem lehet betenni.Itt van az elérése:
Babanet Társalgó >> Gyermeknevelés >> Ikrek

Hanne!
Nagyon édes a pocid.Kb nekem is ekkora már.Kép

Falina!
Üdv itt is.Drukkolok, hogy velünk maradj augusztus végéig.Kép



<font size="+1"><font color="ff0000">Eredményekben és Sikerekben Gazdag
Boldog Új Évet kívánok Nektek!!!</font>
</font>

Kép

<font color="ff0000">Judyt + 2 manócska
(13+2)</font>

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Hanee:
A képek jók Kép Az első terhességemnél nekem is nagy pocim volt, de most valahogy még semmi Kép Még hízni sem híztam, mondjuk az nem baj Kép

Babakocsi, az nagy biznisz.
Nekem elég sok van, itthon már csak 2, de a nagyiknál is van még 4 darab. Nyugodtan kérdezz Kép

Egyébként én sem gondoltam volna, hogy ilyen sok spontán vetélés van a valóságban Kép valahogy a könyezetemben eddig ilyenről nem hallottam.

Réka:
Én is az Istvánban szültem, nekem tetszett, de ne tudom, hogy máshol milyen körülmények vannak.

Klarissza
(10)
klarissza
 
 


Hanee,

Azért kérdeztem a nadrágot, mert karácsonyra kértem-kaptam nacit, és a férjemmel karácsony előtt elég sok üzletben voltunk, és alig találtunk megfelelőt. Végül a C&A-ban vettünk egy kertészgatyát és a MamMistyc-ben egy másik "rendes" farmert. Én ezekkel tervezem, hogy kibírom a végéig Kép Kép

Babakocsit mi jan-febr környékén akarunk nézni, így egyenlőre ebben nem tudok segíteni.

Fura, hogy az én pocim most a 20. hét felé nőtt akkorára, mint a tiéd a 13. hét utánra Kép De az is lehet, hogy a nadrág jobban kiemeli Kép Én még dec. elején is a régi nadrágomban jártam. Azért amikor nézegettük a terhes nacikat, már kissé látszott a pocim Kép Kép

Akiren (19+1)
akiren
 
 


Sziasztok!

Akiren:
Én már egy hónapja terhesnadrágban járok. Igazából most ahogy nézem, éppen egy melegítőben ülök (ez is extra méret) és elég nagy a hasam.. Gondolom, hogy ez valami alkati kérdés. Anyunak az ötödik hónapban kezdett csak látszani, nekem a második hónap közepén. Unokatesómnak is hamar látszott, és hatalmas volt a végig a hasa.. a hetedik hónapban azt hitték mindjárt megszüli a hármasikreit.. :D

én Budaörsön vettem egy nadrágot az Emmanuelle divat nagykerben.. de ott sem mindig van kismama nadrág. Sokat én sem szándékozom venni, ráadásul mire nagy lesz a pocim igazán, addigra nyár lesz, de legalább is minimum tavasz. Kaptam még egy olyan fehér nadrágot, ami kimondottan tavaszi-nyári, úgyhogy akkor is lesz mit felvennem szerencsére (meg kaptam pár kismama ruhát is, amik kimondottan nyáriak).

Engem a babakocsikkal kapcsolatban az érdekel, hogy milyet vegyünk? Egy elég? Mennyibe kerül egy jó babakocsi? látok a hirdetésekben 20 ezerért is, de egy csomóan riogatnak, hogy egy jó babakocsi 80-90 ezer Ft.. én ezt azért túlzásnak tartom! Nem szeretnék 20-30-nál többet erre költeni, ha nem muszáj, de ugyanakkor a gyerekemnek a legjobbat szeretném.. ez a dilemma.

hanee (13+1) - és majd' kidurran a kajától
hanee
 
 


Sziasztok!

Tud valaki munkajogban segíteni? A neten még nem találtam semmit.
A kérdés az, hogy veszélyeztetett terhesen táppénzre kerülve (korai terhesség) kirughatnak-e a cégemtől, ha ott csoportos létszámleépítés van épp és ki tudja, talán engem is érintene (bár erről még nem tudok).
és mikortól válik védetté egy terhes anya a munkahelyén?

Várom a segítséget!
Köszi: Falina
falina
 
 


Lemaradt 2 szó:
Hogyan és mikortól válik védetté...
falina
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?