Új privát üzeneted érkezett!

Klarissza!
És nem vagy még rosszul?

Zsófi!
Üdv itt közöttünk! Honnan a név, mármint a Giovanni?

Hanee!
Csatlakozom a 70 kg-osok táborához, bár én most másfél kilóval több vagyok, de 8 héttel ezelőtt többről indultam! Látom, nagyon együtt haladunk időben, bár nekem pontos időt csak a jövő héten fog mondani az UH, jelenleg abban a hitben élek, hogy 12+2 vagyok.

Üdv mindenkinek
Gem
gemini
 
 


Gem:
szomorú, de most indulok a konyhába még egyadag húsleveses turmixért Kép Amúgy napi kábé 3* van hányingerem, kábé 15-20 percig Kép Lacával sose volt semmi bajom...

Aki ismeri Mzx-t:
Bár nem jogosított fel Móni, azaz Mzx, de leírom, hogy aránylag jól van. Tegnap voltak UH-on, a babuci eléggé lent tapadt meg, úgyhogy továbbra is mozdulatlanságra van ítélve Kép Előre láthatólag még 6 hétig, szegény Kép És még mindig hányingeres rosszullétei vannak.
klarissza
 
 


Ó szegény. Kitartást kívánok néki!
Neki kellet az elején hasonfeküdni?

Zsófi!
Azért nehogy mindent elhiggy a védönéninek! Kép
Bele is pűsztűlnék, ha édes leveseken kéne élnem!
100X inkább egy jó husileves jó csípősen. Kép

Kép
krimo
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Látom gyarapszik a csapat! Hála Istennek, h. jövőre is sok kisbaba születik!!!Kép

Üdv az új Újaknak!Kép

Légyszi segítsetek, ha tudtok! TOROKFÁJÁS, de az az igazi. Kép Még aludni sem tudtam tőle. És persze folyik az orrom, köhögök stb.. Kinek és mi vált be?
Márti
csmarti
 
 



esetleg az inhalálás, kamillatea....
én kaptam köhögésre valami szirupot, de egyáltalán nem használt Kép
Ja és ha rosszalkodni akarsz, akkor fagyi! Kép
Pillanatnyilag jó a köhögésre.

Kép
krimo
 
 


Szia BAnnamari!
Na ki vagyok?
Sziasztok lányok! Még uj vagyok, bár van aki már ismer.
Jó nehezen bukkantam rátok. Nekem is keményedik a hasam rendesen, és elég sokszor feszül. Ez végig így marad? Engem ez a 16-os AFP aggaszt, bár mint mondtam a dokik azt mondták, hogy csak elírás. A 16 MOM ha tényleg igaz, mit jelentene, tudja valaki? Az már látható lenne, valamilyen durva deformitás igaz? Megnyugtatna valaki?
Jó szilveszterezést!
Bogib
bogiboglárka
 
 


Csmarti!

Egész ünnep alatt fájt a torkom, én a Bioparox sprayt használtam, nekem bevált.

A védőnénikről csak annyit, ma az enyém azért örült, mert 30 dekával kevesebb voltam, mint a múltkor.Ez nem normális.
Egyetek ami jól esik, persze az édességet , zsírosat mértékkel, a babának mindenre szüksége van.
Mzx- nek kitartást kívánok!
inez
 
 


Krimo:
Ő az, a topik indító csajszi Kép

Márti:
Egyetértek Krimoval, sok-sok kamilla, hársfa teával Kép ja és én még c vitamint nyomok, legalább 2*500 mg-ot, csak nemtom, hogy terheseknek nem sok-e az 1000 mg.
klarissza
 
 


Sziasztok!

Szia kedves Bogikám! Kép
Hát hogy találtál ránk? Na üdv miköztünk. Jót szórakoztunk Péterrel, hogy láttuk, hogy itt vagy.
Szerintem az a 16-os MOM tényleg csak elírás lehet. Olyan tök cuki mozgékony, bukfencező babónak csak 1,6-os MOM-ja lehet. Kép
Ma már jobb a hangulatom is, mint az utóbbi napokban, bár még mindig keményedik a pocakom.
Na, minden jót minden pocakosnak és pocaklakónak!

Annamari
17+3

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Lányok!
A segélykérés után visszaolvastam lemaradásomat. Hááát, jó kis meló volt, kb. 2 óra! (6-7 nap maradt ki) Kép Igazi teleregény! Kép

Gratulálok mindenkinek a jó eredményekhez! Gyönyörködtem a képekben, irigykedtem, h. nektek már ennyire látszik a babátok, megrendülten olvastam a "rideg" családtagokról, meghatódtam a karácsonyi sikertörténetektől (bejelentések), és megkönnyeztem Vanda írását (Vanda, ismerős az érzés! Csak nekem az édesapám ment el hamarabb. Kép), szóval a leveleken keresztül veletek lehettem. És ezt nagyon köszönöm, olyan jó érzés volt!!! Őszinteségi roham!!! Ha vki nem bírja, tudja be a hormonjaimnak!Kép

XIII-i kerületiek!
Ismeri vki közületek Broskó Krisztina védőnénit?
Mit kell tudni róla?
Márti
csmarti
 
 


Bannamari!
Mit érzel amikor keményedik a pocid?
Szedsz rá valamit?
inez
 
 


Szia Inez!

Amikor keményedik a hasam, akkor nem is annyira azt, hogy görcsölne, hanem, hogy húzódik és nem puha. Fáj is, de semmilyen más fájdalomhoz nem tudnám hasonlítani. Amikor megtapogatom, akkor kőkemény. Végülis nem a fájdalom aggaszt, hanem sejtem, hogy nem jó, ha keményedik.
Nem szedek rá semmit, nem is tudtam, hogy lehet egyáltalán. Én a terhesség alatt az eleviten és C vitaminon kívűl semmit nem vettem be. Még egy aszpirint sem.
Esetleg nálad is vannak keményedések?
Annamari

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Márti!

Nekem egy Irénke néni jutott, ugyhogy nem ismerem.

És most a lesulytó hír. Akinek azt írtam ne aggódjon ha vérzik inkább csak aggódjon!
Kicsit azért motoszkált bennem is, hogy talán ez már nem normális, úgyhogy felhívtam a dokit. Elküldött az ügyeletre, bár még mindíg azt mondta, hogy csak megnyugtatás képpen mégiscsak nézzen meg valaki.
Sajnos nekem már nem lessz nyárra babám Kép
Nagyon furcsának tartom az egésszet, mert semmi de semmi jel nem mutatta, hogy baj van, de elhalt szegény már három hete. Holnap jól kifaggatom a dokit, hogy ez mitől lehetett.
Este be kell feküdnöm a korházba Kép
Sajnálom, még jobban szegény páromat, úgy pityergett szegény.Nem mondom én is. De erősnek kell lenni, ez a természet törvénye.
A következő biztos stramm kölök lessz! Kép
Még benézek majd pár nap mulva, most össze kell pakolnom...

További jó pocakoskodást mindenkinek, vigyázzatok magatokra. Én majd egy másik társulatnál kezdem elölről...kicsit később.

krimo 17 lenne, de megállt 13 nál Kép

Kép
krimo
 
 


Krimo!
Őszintén sajnálom, ami veletek történt!!! De fel a fejjel! Ti sem vagytok egyedül! Lesz KÁRPÓTLÁS!
Sok erőt kívánva és szeretettel:
Márti
csmarti
 
 


Sziasztok!

Látom senkit se érdekelt a mi uh-os eredményünkKép. No nem baj, nem is ezért irok, hanem hogy egy kis drukkot kérjek tőletek. Tegnap este elkezdtem görcsölni és vérezni (NEM barnázni)Kép. Irány a kórház, méhszájat rendben találták, uh-on is minden oké volt. Kaptam 2 féle gyógyszert, szigorú fekvés...stb. Viszont azóta is vérzek és görcsölök. Padlón vagyok. Mitől lehet? Szerintetek milyen esélyeink vannak? Ja, ugye 14 hetes vagyok már.

Nagyjából visszaolvastam, de reagálni már nem tudok, mert szétszakadok.

Móninak drukkolok!

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Krimo

Annyira sajnálomKép.

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Bannamari!

nekem nagyon érzékeny a pocim kezdettől fogva. Nem vagyok egy fiatal " kategória", biztos ezért is. Kezdetben a 8- 14. hétig vérezgettem, görcsöltem mert volt a baba alatt egy vérömleny. Az felszívódott, jelenleg rendben vagyok, sokat nem bírok állni, utazni, amúgy a méhszájam kezdettől fogva 2000, biztos a sok vérzéstől.
A méhszallagjaim húzódnak, sokszor feszül a pocim, de amit te érzel még nem tapasztaltam.
A fájdalomra 3x2 Magne B6-ot szedek, lazítja az iznokat.
Érdemes lenne felhívnod a dokidat, hogy keményedsz, a magnéziumot biztos javasolja.
A méhszájad hogy áll?

Krimo!
Nagyon sajnálom, sok erőt kívánok!

Banyóci!
Nem tudom mitől vérezhetsz, feküdj szigorúan, igyál sok folyadékot, szorítok értetek!
inez
 
 


Banyóci!
Ne gondolj ilyet, h. senkit nem érdekel az eredményed! Amikor olvastam a leveleket, még meg is jegyeztem magamban: "Aha, a kútvölgyis lány! Akkor mindennek rendben kell lennie!"
Most csak annyit tudsz tenni, h. fekszel és pihensz! Koncentrálj a babára, próbálj beszélni hozzá, megnyugtatni stb.! Sajnos nem tudok mást írni! Nagyon - nagyon szorítunk neked!!!
Márti
csmarti
 
 


Sziasztok!

KrimoKép
Nagyon sajnalom.Nem is tudok mit irni,ledobbentemKépKépKépKép

Banyoci!
Mi is szoritunk!!!!!!!!!!!!!!KépKépKépKép

Kriszta es Akos 20+5

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Köszi lányok!
Most indulok, felhívtam a dokit, majd ha meg lesz az AFP abból tudja megmondani mi volt az ok.

Banyóci!
Vigyázz nagyon magadra!

sziaszto: krimo

Kép
krimo
 
 


Krimo Kép
Nagyon sajnálom Kép 17 hetes lettél volna?...
Soha nem nyugodhatunk meg ezek szerint.
Kitartás, pihenés, hamarosan jön a következő!
Vanda

Vanda

Kép
vanda
 
 


Krimo, én is nagyon sajnálom!!!KépKép
Egyszer már irtam,hogy nekem is volt egy babám, aki meggondolta magát, és most azt is leirom,hogy a 12-ik héten kezdtem el vérezni és kiderült,hogy a 8-ik héten halt elKép
Csak azért irtam,hogy tudd, sajna mással is megtörtént, nekem nem tudták megmondani miért,nem volt semmi rendellenesség, vagy szövettani eltérés...Akkor nagyon elkeseredett voltam, azóta már született egy kisfiam, és most megint babás vagyok!!Szóval fel a fejjel, most nyugodj meg, próbáld magad megbékéiteni, és hidd el, innen csak elöre és felfelé visz a sors!!!

Klarissza, Marcsi, üdv itt is, most akkor lassan az egész 2003-as topic átköltözik ideKép

Zsófi, neked is üdv itt!! Kép

Nálunk jól telt a karácsony, talán (bár nem vagyok biztos) éreztem a babát, de csak egy kis jelzés volt, még nem 100%...
Ruháimat kinöttem,most már kismama gatyó kell, és óriási mértékü növekedésnek indult a pocakom.
Jövö héten megyek dokihoz, utána Uh,már alig várom,hátha meglátjuk mi van a lába között a babának...

Bogi, ha Uh-on minden rendben van, nincs eltérés, akkor el felejtheted a rossz AFP-t, én azt mondom...Olyan sok a hiba és tévedés, hogy ez nem lehet véletlen. Én Kanadában élek, itt nem is csináják az AFP-t,már túl elavultnak tekintik.

Na,megyek is, csak bekukkantottam hozzátokKép

Barbi
16+4

Kép
Kép
barbi
 
 


Csmarti Kép
Torokfájásra a Bioparox-ot ajánlották itt a lányok, száj- és orrspray. Nekem bejött. (gyerekek és kismamik is használhatják) És a sok mézes-citromos tea is jól esett.
Köszi, olyan jól estek a soraid. Ezek a fránya hormonok tréfálnak velünk. De legalább itt vagyunk mi, ahol a lelki-rohamjainkat ki tudjuk egymásnak írni.. és megértő emberekre Kép találunk!

Banyóci Kép
Persze hogy drukkolunk!! Milyen gyógyszert kaptál? Sárgatesthormont (utrogestan pl.)? Van esély hidd el!!!! Nem szabad feladni!! Addig a pillanatig amíg nem biztos benne az ember lánya, hogy a babája szíve már nem dobog, addig igenis hinni kell a kicsi életében!
Mikor kell kontrollra menned? Feküdj sokat és reméljük abbamarad a vérezgetés. A gyógyszer segíteni fog.

Klarissza Kép
Köszi a híreket Mzx-Moniról. Kicsit aggódtam érte, olyan régen nem jelentezett. Ha beszélsz vele, mond meg neki hogy kitartás!
A sok C-vitamin nem árthat, mert vízben oldódó vitamin, vagyis a feleslegeset egyszerűen kipisiljük KépKép.

Bogiboglárka Kép
Sokan állítják, hogy az AFP önmagában semmit nem jelent, pláne ha az UH-n minden rendben.
Nem hagytál ki egy tizedes vesszőt? 1,6 az eredmény, nem?

Zsófi Kép
Üdv közöttünk Kép. A védőnőd elég katonás lehet, nekem semmi ilyet nem mondtak. A sóvisszafogására gondolhatott inkább. Nem is tudom hogy lennék meg egy jó kis fincsi csigatésztás húsleves nélkül sok-sok sárgarépával KépKép Hm Kép


Holnap megyek 12 hetes UH-ra. Egy kis drukkot..
Vanda

Vanda

Kép
vanda
 
 


Sziasztok Lányok!

Megjöttünk a 10 hetes uh-ról. Úgy tűnik minden OK. A babóca 33 mm a popsijától a feje búbjáig, a kobakjának az átmérője 15 mm. Szóval egy időre megnyugodtunk. Videora is felvettük. A doki is és a szülésznőnk is édes volt. Baromi jól esik, hogy így törődnek velünk. Tudjátok a kislányom elvesztésekor is nagyon hálás voltam a viselkedésükért, de most még inkább, hogy figyelnek rám és tudják, hogy nem könnyű. Nem jönnek sületlenségekkel, hogy ne foglalkozzunk azzal, ami volt bla-bla-bla. Nagyon is tudják, hogy az mély nyomot hagyott és most természetesen másképp nézem a világot. Szóval nics az a pénz, amiért lecserélném őket.

Krimo,

iszonyúan sajnálom és átérzem, ami történt. Én csak azzal tudlak vigasztalni, hogy nekünk az első baba elvesztése után 5 hónapon belül már meg is fogant a másik. Várjatok annyit, amit a doki javasol, aztán vessétek bele magatokat a "babcsinálásba"! De egy jó tanács: búcsúzzatok el ettől a babától, mert úgy mind a kettőtöknek könnyebb lesz! Szóval fel a fejjel!

Banyóci,

vigyázz Magatokra!

Próbálj meg egy kicsit lazítani, relaxálni, hátha az neki is segít.
Az előző babámnál az egyik kismama azt mesélte a jógán, hogy ő 3 hónapig nem ist tudta, hogy babát vár, mert mindig megjött neki rendesen, csak éppen rövid ideig tartott. Bennem a barnázásnál ez tartotta a lelket. Azóta ő már megszült.

Szegény Móni, én jól ismerem őt, lassan már 20 éve. Szegény nagyon megszenved a babáért. Nehezen jött össze és most még ez is. Én készülök meglátogatni. Úgy gondolom átadhatom mindannyiótok jókívánságát!

Ja, lányok, székrekedés:
én nem eszek lassan két éve semmilyen élesztős dolgot és cukrot. Azóta rendben van a székletem és a terhesség alatt sincs vele semmi gond. Ezt szerintem baromi könnyű betartani: kizárólag élesztő mentes kenyér, durumlisztből készült tészta ( Barilla), cukor helyett méz vagy édesítő. Ja és reggelente joghurt. Nem kefír!, mert az is tele van az erjesztés következtében nem túl jó dolgokkal és persze semmi penészes cucc (lsd.: sajt), ami amúgy is tiltott a terhesség alatt.
Én amúgy mindent megeszek, amit megkívánok, persze a fentieket betartva, ennek köszönhetően szép kerek vagyok. Én már felszedtem egy pár kilót, de nem érdekel. A múltkor 5 és fél hónapig gyarapodtam és vissza is ment minden 5 hónap alatt, ezért úgy döntöttem nem foglalkozom a súlyommal. Ha éhesek vagyunk, enni kell. A szervezetünk meg úgyis leadja a drótot az agyunk, hogy mire van szüksége. Úgyhogy azt egyétek, ami jól esik!

Na jók legyetek Lányok!

Csutka 10+1
csutka_rozi
 
 


Barbi Kép
Nem tudom emlékszel-e még rám? "Ma megint megjött..." KépKép

Marcsi77 Kép
Marcsi a fenti topikból? Akkor emléxem még rád, csak megtévesztett ez a 77 a neved mögött! De jó!!!! Gratulálok! KépKép

Vanda

Vanda

Kép
vanda
 
 


Vanda,
én mindig Marcsi77 voltam, és a "Ma megint megjött..." topikba nem írtam még.

Barbi,
Kép. Majd szólunk a többi 2003 nyárvégi babás anyukának, hogy huzzanak bele, mert lemaradnak a 2005 nyárról.

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Vanda, persze,hogy emlékszem Rád, jó sokat koptattuk mi a billentyüket abban a topicbanKép

Tegnap megettem egy naracsot egyedül és egészben!! Erre hónapok óta nem volt példa,mert még a gondolattól is rosszul voltam...Azt hiszem, lassan vége a rosszul létes idöszaknak, nem is bánom már...

UH-ozóknak sok-sok drukk, pontosan tudom mit éreztek, én második babával ugyanigy szorongok elötteKépKép

Sziasztok
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Sziasztok Lanyok,

Tegnap elmentem az AFP szuresre. Vegulis nem csak AFP szurest rendelt el a doki, hanem triple tesztet (afp, hcg es osztriol szint meres). Azt mondta, hogy ha mar lud, akkor legyen kover. Meg kertem egy tozoplazma vizsgalatot is. Szoval most meg lesz minden ami otthon is kotelezo a 16 hetig. Ugy dontottem, hogy a belgyogyaszati vizsgalatot meg a fogorvosi ellenorzest meg majd otthon csinaltatom meg, azzal raerek. Koszonom a sok segitseget ezzel kapcsolatban. Majd mondom, hogy mik az eredmenyek, miutan megkapom oket. Kép
Egyebkent tegnap is vegig fickandozta a gyerek a vizsgalatot. Allandoan mozog a pici, nincs megallas. Eddig nem voltam egy ultrahangon sem, ahol nyugodt allapotban lett volna. Kép A doki szerint fogok en meg imadkozni egy nyugodt pillanatert kesobb. Ja, es felhiztam az elso kilomat...hat azt hiszem ez elkerulhetetlen...Kép

Puszi mindenkinek,
Pizzamama

KépKép
KépKép
pizzamama
 
 


Krimo!
Tudom, hogy most már a kórházban vagy, de azért szeretném, hogy tudd, nagyon sajnálom! Fel a fejjel, és ha nemsokára összejön, írd meg ebbe a topikba is!
Gem

Banyóci!
Nyugalom, türelem, no ugra-bugra! Ne érezd magad elhanyagolva! Olvasgass, ha van kedved, az elég jó időtöltés ilyenkor! (Ja, és én is "Kútvölgyis" vagyok!)

Vanda!
Nagyon-nagyon várom a beszámolót az UH-dról, és drukkolok természetesen, hogy minden rendben menjem. Bár szerintem amilyen szép volt az apróság a múlt héten, most is biztos nagyon jó formában lesz! :-)

Üdv Mindenkinek Gem
gemini
 
 


Sziasztok Lányok!

Krimo: Nagyon-nagyon sajnálom. Nekünk is elment már egy babónk. Pedig ilyenkor az ember már megnyugszik, hogy minden rendben van.

Tudja valaki, hogy az AFP-re üres gyomorral kell menni, vagy enni kell előtte? Mindenhol mást olvasok.

Pizzamama, neked már mozog a pici? Nekem azt mondták, hogy csak a 20 hét környékén várjam. De jó neked, már nagyon kíváncsi vagyok milyen érzés ...
Hú, lányok nagyon aktív a topic!

Puszi Mindenkinek! Zsófia
giovanni8
 
 


Szia Csutka!!!!!!!

Kép Kép Kép Na ki vagyok én?????? Kép
Segítség: Mónit már a mamija hasában is ismertem Kép

Gartulálok a pocilakóhoz, Móni nem is mondta!

Klarissza
klarissza
 
 


Krimo:
Kép Kép Teljesen ledöbbentem, nagyon sajnálom.


Amúgy tagnap voltunk először dokinál, UH majd csak a 13. héten lesz, addig izgulunk.
klarissza
 
 


Krimo,

En is nagyon sajnalom, en nem is tudom mit tennek, ha ez tortenne..Kép Kép
Banyoci,
Most tenyleg a pihenes a legfontosabb, mast nem tudsz tenni. A negativ gondolatok egyebkent nagyon rossz iranyba viszik az embert, ne is gondolj arra, hogy esetleg rossz tortenhet. Akik nem aggodnak a terhesseguk miatt (sot, nem is foglalkoznak vele), azokkal soha nem tortenik rossz. A lelkiismeretes mamik meg osszeolvasnak mindent, hogy nehogy elrontsanak valait, aztan meg kavarog a fejukben a sok remtortenet... Csak ugyesen Banyoci!Kép
Nalunk meg mindig virus invazio van, alig hogy kijottem a laz-hanyas-hasmenes virusbol, ma reggelre a parom esett bele, apolnom kell szegenyt..Kép

Vigyazzatok magatokra!

Katica
katica78
 
 


Huha!
Most volt idom visszaolvasni az irasokat.
Krimo, nagyon sajnalom ami tortent.... Kép
Tudjatok, en megmondom oszinten, hogy itt olvasom, hogy tobbetekkel elofordult, hogy a babo elhalt mar hetekkel korabban, mint ahogy azt az orvos eszrevette. Engem ez nagyon felmergesitett!! En 16 hetes terhes vagyok es hat (6!!!) ultrahangom volt mar. Igaz ebbol ketto azert, mert egyszer etelmergezest kaptam, tegnap meg csak azert, hogy a leheto legpontosabban meg tudjak mondani a babom korat az afp szureshez. De akkor is, ha azokat leszamitjuk, 4 ultrahangos vizsgalaton voltam (ebbol egy 3Ds). En jelenleg Kuwaitban dolgozom es itt ez a normalis. Az anyuka haromhetente megy ultrahangos ellenorzesre. Egy vizsgalat abbol all, hogy bemesz, elbeszelgettek az orvossal, hogyan erzitek magatokat a babaval, o rakerdez egy-ket dologra a biztonsag kedveert. Megmerik a sulyod es a vernyomasod es mar fekves is az agyra az ultrahanghoz. Itt nem kotelezo a toxoplazma, az AFP, semmi. Cukorterhelest csinalnak 24. es 27. het kozott, ennyi. Minden mas vizsgalatot, ha te kered megcsinaljak, de nem kotelezo, csak abban az esetben ha indokoltnak latja az orvos panasz eseten. Olyan alaposan nezik az ultrahangot, hogy a multkor meg a kis bordakat is megszamoltak. Nagyon emberbarat kornyezet. Nincs bokdoses, poharba pisilgetes, semmi, amig panaszmentes vagy, addig ez a szabvany. Az orvos allandoan "on-call"-on van. Barmikor hivhatod barmivel, ha nem vagy nyugodt valamiert, felhivhatod es o ugyanazon a napon fogad. En az elejen nagyon ideges voltam, hogy minden rendben megy-e, de egyszer nem voltak velem elutasitoak. Kellemes mosoly ult az arcukon, hogy "istenkem, elso gyerekes". Es hogy ennek az ellatasnak mi az ara? Kerem szep az orvosi vizit ultrahangostul (sorbanallas nelkul!!) 6200 forintba kerul. Szerintem ahhoz kepest, hogy egyedi banasmod van, barmikor mehetsz, barmikor hivhatod oket, nem draga. Nekem minden penzt meger, hogy olyan sokszor lathatom a babam ahanyszor csak akarom es tudom, hogy minden rendben van vele. Talan otthon is kicsit gyakrabban kene ultrahangozni es akkor hamarabb lehetne latni, ha valami nincs rendben es megelozni a bajt.
Nagyon-nagyon sajnalom ami tortent es roppant mod idegesit, hogy nem vettek eszre elobb.
Vanda, majd meseld el mi volt az ultrahangon!! Kép Az mindig olyan jo!!

Itt vannak a kepek az en babomrol, ha valakit erdekel, hat hetes kortol a 15. hetig. A 3Ds kepek, nagyon jok lettek. Kép
http://www.geocities.com/noemi_moser/mybaby.html

Pmama

KépKép
KépKép
pizzamama
 
 


Pmama!
Csodálatos a bébid!
Gem
gemini
 
 


Sziasztok,

Húha, most olvasom csak, hogy mi történt Krimoval. Ami vele történt, az minden kismama rémálma. Én is alig aludtam az éjjel, hiszen már alig birtam kivárni, hogy lássam, hogy mi van bébimmel. Én is paráztam, hátha valami ilyen hirrel fogadnak, de szerencsére Zsebi egészséges, szépen fejlődik, de lefokoztak egy héttel nem 16 hetes még csak 15. Ez mondjuk még önmagában nem baj, lényeg, hogy szépen fejlődjön. Levettek ma 6 kupica vért, és hétfőn AFP, attól is tartok nagyon.... Drukkoljatok...

Ajajaj, ezek szerint az ember soha sem nyugodhat meg, mindig azt mondják, hogy ha már túlélte a 12.hetet,akkor már nagy baj nem lehet, hát latom, hogy mégis...Futkos a hátamon a hideg... Én már annyira várom Zsebit, hogy el sem tudom képzelni, hogy ne legyen... Persze bizonyára túlélhető lenne, de....

Mindenkinek szép napot és vigyázzatok magatokra és magzatkátokra.

Krimónak, gyors testi és lelki gyógyulást kívánok

Johanna

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Sziasztok!

Sajnálom ami Krimoval történt Kép Kép Kép Mielőbbi felépülést kívánok!!!

Ma felhívtam a dokimat a múlt héten levett AFP eredménye miatt. Azt mondta, hogy 1 MOM az eredmény és hogy ez azt jelenti, hogy rendben van. Tudjátok a határértékeket, nagyon kíváncsi lennék rá, milyen tartományban kell mozognia az AFP-nek.
Előre is köszönöm,

Mindenkinek szép napot kívánok

Adrienn (17+2)
adrienn74
 
 


Adrienn

0,8-1,4MOM normális
1,4-2,5MOM mérsékelten emelkedett
2,5MOM felett emelkedett
0,8 alatt alacsony

Drika
drika
 
 


Drika Kép

Köszönöm szépen az AFP infót!!!

Adrienn (17+2)
adrienn74
 
 


Sziasztok Kép

Megvolt ma a 12 hetes UH. A bébiről csodás UFO-s kép készült, feltettem a profilomba. Kép Képzeljétek el, hogy most alukált szegénykém, a doki az UH-s fejjel megmacerálta egy kicsit, egyből felébredt és ott kalimpált, hogy hagyjuk békén KépKép 56 mm volt és a nyaki redőt ismét megnézték, az 2,0 mm volt. A szívdobogását is meghallgattuk Kép A doki pedig még az ujjait is látta (hát én nem, de nem is vagyok radiológus Kép). Úgy néz ki, hogy ma pont 12+0 vagyok.

Voltam belgyógyászaton is, illetve csak próbálkoztam, ugyanis a leleteket beszedő nő közölte, hogy nem vagyok sürgős eset, ezért ma már nem fogad a doktornő, jöjjek vissza holnap/holnapután. Jó mi?

A terhesgondozómban meg szünetelnek két ünnep között, mentem volna a vérvételes papírjaimért, erre ki van írva, hogy nyitás január 3-án.
Úgyhogy hétfőn fognak megcsapolni, remélem nem késő babakor szerint.

Marcsi77Kép
Bocsi, akkor összetévesztettelek valakivel. Azért a gratula így is jár KépKép

Krimo és Mindenki Kép
Szerintem nagyon sokunk "túlesett" egy (több) baba elvesztésén, így aztán tényleg nehéz szívvel olvassuk az ilyen híreket. Jómagam is magam mögött hagytam egy 9 hetesen elhalt babát, de lám fél év múlva itt a következő! Hiszem és tudom, az ilyen távozásoknak komoly oka van, és inkább megnyugtat, hogy a természet 'elvette', mert beteg lett volna, semmint egy olyan babának adjak életet, kinek maga az élet szenvedés és nem szépség lenne.

Zsófi Kép
A baba mozog ezerrel már egészen kicsi korában, csak Mi nem érezzük még Kép Majd csak ha olyan nagy lesz (18-20 hetes) hogy karcsapásaival vagy láblógatásaival érezhetően belénkhúz egyet KépKépKép
Az én babóm is hihetetlen aktív volt a 3D-s UH-n, édesen mozgott, kalimpált, nagyon klassz érzés volt látni. Persze ezekből a finom mozgásokból még semmit nem érzek fizikálisan.

Gemini Kép Pizzamama Kép
Köszi az érdeklődést KépKép Tényleg nagy élmény mindig az UH, persze az első félsz mindig az, hogy látom-e majd lüktetni a kis szívét.

Pizzamama Kép
Az, hogy elhalt a babó és később veszik észre, szerintem valahol evidens, hiszen ahhoz gyakorlatilag legalább kétnaponta menni kellene UH-ra. Nekem 11 hetesnek kellett volna lenni, de méret alapján 8-9 hetes volt a baba. Előtte pont 8-9 hetesen voltam UH-n, szépen dobogott a szíve, de két hét múlva már nem Kép Pedig a kétheti UH sem gyakori, leginkább 4 hetente készítenek UH-t. Jele sem volt, hogy elhalt volna a babám, se nem vérezgettem, se nem görcsöltem, egyszerűen csak abbamaradt a fejlődés. Nyilván ha UH-n nem vesszük észre, lehet napokon belül megindul magától a vetélési folyamat.
Ételmérgezést kaptál? KépKép Mit ettél?
Várjuk a vérvétel eredményeit! Kép

Barbi Kép
Kiderült már mi lesz a második babátok neme?

Johanna Kép
Feltétlenül írd meg, mi lett a vérvétel eredménye! Kép

Puszi
Vanda
12+0

Vanda

Kép
vanda
 
 


Vanda!
Vártam, hogy meggyere, mielőtt elhúzok a munkából! Örülök, hogy minden okés a bébivel, az egészségügyön meg ne húzd fel magad, jobb, ha szokjuk!
Üdv
Gem
gemini
 
 


Gemini Kép
Köszi Kép Igen, szokjuk, de már mióta Kép

Néhányan olyan régen nem jelentkeztek, Splendida, Ezvicc, és akit most nem említek, remélem jól vagytok!
Vanda

Vanda

Kép
vanda
 
 


Sziasztok!

Nem biztos hogy ebbe a topicba még beleférek, nekem Aug 30-ra van kiirva a szülés... nemrég tudtam meg, és most vagyok öt hetes terhes.

Aggódom, mert a baba fogamzásgátlás ellenére jött össze, és tegnap még egy gyomorinfluenza virust is sikerült összeszednem, amitől még mindig hőemelkedésem van. Dokim meg még nincsen. Kép

Van más is akinek védekezés ellenére jött össze? Ugye nem lesz tőle baja a babának?

rókica

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Krimo!
Nagyon sajnálom.Kép

Pmama!
Meglestem a baby-t.Nagyon édes.Kép

Adrienn!
Gratula az AFP-hez.Kép

Vanda!
Gratulálok az eredményekhez.Kép
Jók a méreteitek.Kép
A kép is jól sikerült.Kép
Képzeld Én mindig látom mindenét a babáinknak.Kép
Már nagyon várom a jövőhét szerdát, mert akkor megyünk 4D-re.Kép
Biztos az még nagyobb élmény lesz.Kép

Tegnap egyébként egy kicsit náthás lettem.Kép
Azt mondják, hogy ez a nátha a levegőben van.Kép
De már bevetettem minden eszközt: méz, fokhagyma, savanyúkáposzta, gréfuit.
Ma már szerencsére jobban vagyok.Kép

Judyt
13+1

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Sziasztok!

Újként csatlakoznék hozzátok én is. Valamikor nagyon régen, első gyermekem születése táján volt egy időszak mikor a babanet nagyon jót tett nekem, s most, hogy úgy néz ki jön a harmadik manó, megint innen szeretnék egy kis pozitív energiát meríteni. Talán ebből is kiderül, hogy nem egészen tervezett ez a babavárás, de úgy érzem, ha ennyire jönni akar, akkor jönnie kell. Egyébként augusztus végén várható a nagy esemény, addig még van időm hozzászokni a gondolathoz.

Ancsimama
ancsimama
 
 


Sziasztok! Régen írtam már de olvaslak titeket az örömötöknek örülök,a fájdalmatok meg fáj.
Ancsimama!
Én is a harmadikat várom, gondolom még friss a hir nekem már 13 hetes a manom.
Rita

rita77
 
 


Szia Rita!
Gratulálok! Ti terveztetek három gyereket? Nekem egy fiam és egy lányom van, így van aki azt mondja, mind a kettőt ismerem már, mit akarok a harmadiktól. Hát leginkább örömet és boldogságot adni neki... Egyébként még valóban friss, csak hat hetes.
Ancsimama
ancsimama
 
 


Szaisztok!

Látom sokminden törént mióta nem jártam erre, én is sajnálom Krimo esetét! :-(

Mi ma voltunk az első hüvelyi ultrahangon és bizony ketten vannak!!!!!!!! De mivel nekem is van ikertesóm erre volt is esély. 2 hét múlva kell visszamennem. Ugye a sok UH nem ár?

9 hetesek a babák és 2 és 2,2 cm-sek, az ugye nem túl pici, normális????? Másnak hány cm volt 9 hetesen?
Valószínüleg nem megyünk dolgozni se mert néha bekeményedek. Úgy örülünk.....nem fogunk jövőre unatkozni.
Ha én 7 hónapra születtem 1 kg-nál alig nagyobban várható ez picikéimnél is??

Sziasztok, B.Ú.É.K. mindenkinek!

Szamica (Gabriella)
szamica
 
 


Sziasztok Lányok!

Azoknak, akik ultrahangon és egyéb vizsgálatokon voltak, nagyon gratulálok az eredményekhez!

Krimo, nagyon sajnálom én is, ami történt veled!
Fel a fejjel, a következő sikerülni fog biztos ;)

Én most kinszenvedek, folyik a taknyom nyálam, tele van az orrom, fáj a torkom. Ezen kívül (kop kop lekopogom) semmi más bajom! Se lázam, sem közérzetromlás. A fejem fáj időnként, de az az erős orrfújástól van.

Idegrohamot kapok a súlyomtól.
A mérleg hol 69,6-ot, hol 68,8-at mutat, hol pedig 70-et. Eszerint gyakorlatilag nem gyarapodik most a súlyom semennyit.. ma 68,8 kg-ot mutatott amikor most este ráálltam.. én ezt nem értem.. de nem hiznom kéne hetente fél kilót? Vagy rossz a mérleg??
Holnap megyek úgyis a védőnőhöz (most először), majd ő megmér pontosan.. remélem több kiló leszek :D (életemben először bizok ilyesmiben!).

Kicsit megijedtem egyébként én is ettől a vetélés dologtól, bár nekem semmi jele ilyesminek.. csak belémtört, hogy mi van ha.. ha ilyesmi történik velem.. annyi emberrel történik.. tényleg ilyen gyakori? Nyugtassatok meg kérlek afelől, hogy nem.. Igazából magamtól eszembe sem jutott volna, csak hogy olvasom a fórumot és hétről hétre sokan ilyet írnak.. és hogy a 12. hét után? Én eddig szinte elképzelhetetlennek tartottam.. azt hittem, ez nagyon kivételes dolog.
A szakirodalom szerint a 12. hét után gyakorlatilag iszonyatosan csekély az esély a vetélésre, hiszen onnantól kezdve már a méhlepény táplálja a babát és ha az egészséges (márpedig az esetek nagy részében az), akkor nem vetél el.
Mégis, miért fordulnak elő ilyen megmagyarázhatatlan esetek?

Szamica: Gratulálok a kis ikrekhez! A 2 és 2,2 cm 9 hetesen szerintem teljesen normális, az én babám 10 hetesen volt 28,8 mm (sokat fejlődik ezekben a hetekben ám!). Mit jelent az, hogy bekeményedsz?
Ha te 7 hónapra születtél, akkor koraszülött voltál (hú de jó matekos vagyok).. nem hiszem, hogy ez alkati kérdés, habár ikreknél gyakrabban fordul elő korábbi szülés (azért irom ezt, mert nem koraszülés, csak korábbi).. tehát itt arra gondolok, hogy pl. 38 hétre megszületnek.. és persze ritkább a nagy súlyú baba is az ikreknél. De semmi ok az aggodalomra! Mind különbözőek vagyunk. Anyunak 5 hónaposan kezdett látszani a hasa, nekem már egy hónapja látszik Kép Most meg már akkora, mint másnak 5 hónaposan.. valószínüleg önmagad alkatán is múlik sok, illetve a körülményeken, hogy mit eszel, mit iszol, mennyit idegeskedsz, mennyit alszol, stb.. ha megfelelően csinálod ezeket, akkor nem lehet nagy gond én azt hiszem ;)

Puszi mindenkinek!

hanee (13+0)
hanee
 
 


Sziasztok!

Nem tudjátok van ikres topik vagy nyitni kell újat? Hogyan?


Üdv
Szamica
szamica
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?