Új privát üzeneted érkezett!

Szamica (és még valaki kérdezte)

Én megcsináltattam a down szűrést - ami vérvételből (négymarkeres vizsgálat) és genetikai UH-ból állt.Itt azt mondják, hogy 100%-os biztosra nem állítják, hogy nem down kóros a baba, de 90 egynéhány százalékra meg tudják mondani.
Nekem azt mondták, hogy az én koromban (33 éves múltam) elvileg 1:360-hoz az esélye, hogy beteg lesz a baba, a vérvizsgálat és az Uh eredménye után ez az arány nálam 1:3800-ra emelkedett. A jó szerintem a vizsgálatban, hogy már aznap van eredmény. Este már telefonáltak az eredménnyel, és kb. egy hét múlva írásban is megkaptam. Tehát ha mondjuk amniot csinálsz a 16. héten, annak csak 4 hét múlva van eredménye. A 20. héten meg már szerintem egy kicsit késő, hogy kiderüljön, hogy beteg a babám.
A vizsgálat 28 ezer forint. Egyébként azt mondják, hogy néhány év, és TB finanszírozott lesz ez a viszgálat. Mert pl. bizonyos betegségek sokkal jobban kiderülnek ebből, de akár egy részletes genetikai UH-ból, mint mondjuk az AFP-ből.

Én hétfőn voltam egyébként AFP-n, papíron egy kicsit hamarabb, mint kellett, de én napra pontosan tudom, hogy mikor estem teherbe és a dokim is valamiért (biztos az UH eredményből) korábbi vizsgálati időpontot vezetett le. De még így is asszem a 16+1 napon mentem. Azért vizsgálatok ide, vizsgálatok oda, izgulok az eredményért - pénteken (24-én)kell telefonálnom.
Egyébként majdnem rosszul lettem, a majdnem egy órás éhgyomorra történő várakozás, meg néhány gyenge kisérlet után. (a nő nem találta a vénám.) Már vizet hozott, elég ramatyul nézhettem ki!

Jó pocakoskodást.

Kata
kátyuska
 
 


Judyt, megnéztem a babáid. nagyon édesek - tök furcsa (nekem), hogy ketten vannak!

ja, az előbb említett viszgálatot a 11-14. héten javasolják. Én a 12. hét végén voltam.
kátyuska
 
 


Sziasztok!
Amint látom, már kevesen vagytok netvégen. Lehet, hogy már senki sincs itt, csak én?

Judyt!
Édesek! Gratula. Szerintem ennél jobb karácsonyi ajándékot nem is kaphattatok volna!
Üdv
Gem
gemini
 
 

 
 

Sziasztok!

Ma még sajna én is dolgozom... Kép
De remélem hazazavarnak korábban! Kép

Judyt!
Gratulálok! Remélem mindannyiunknak ilyen szép lesz a karácsony, és csak jó történik! Kép

Kata!

Szegény... nem lehetett kellemes ez a vérvétel! Egyszer nekem is egy analfabéta próbált vért venni, vagy 4 helyen megszúrt, miután szólt egy "profinak", aki egyből levette. Mondjuk akkor már mindegy volt, a két karom szinte teljes hosszában kék-zöld-lila lett... De szerencsére én nem félek a vérvételtől most sem. Kép Semmiféle tűszúrástól, meg ilyesmi. (Fúúú, de bátor vagy Malacka! Kép)

Mindenkinek Kellemes Karácsonyt!!!

Azért még benézek ma... hátha írtok...

Puszi:

Viki(12+3v.4)
vikó
 
 


Én is vagyok még !! De nagyon sok munkám van..
wica
 
 





Kép

Judyt
12+2

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Helló Lányok!

Tök pipa vagyok mert most már a második kisregényem szállt el. A szerkesztőség azt mondta peches vagyok, ilyen előfordul.

Szóval akkor most nem olyan költőien:
a fókuszolós hölgy neve: Novák Júla, remélem nem haragszik meg, hogy most megadom az elérhetőségét: 30/242-0055
Az ára 2500 Ft/óra.

Amúgy Haneenak abban igaza van, hogy ez valóban alkati kérdés, hogy ki mennyire képes meditatív állapotba kerülni. Miután én egy ideje jógázom, ezért relatíve könnyű volt.
De egy barátnőm, aki semmi ilyesmit nem csinált korábban már az első alkalommal is sikerrel járt. Persze nem volt olyan fergeteges élményben része, mint nekem, de a következő alkalmakat már iszonyúan élvezte.
Amúgy nekem az első babámnál nem volt erre szükségem, mert iszonyúan egymásra voltunk hangolódva és ha le tudtam ülni és kizárni a környezetemet akkor nagyon jókat tudtunk "dumcsizni2 a kislányommal. Csak azután, hogy őt elvesztettem, nem merem magam beleélni ennek a babának a gondolatába, mert ha valami vele is történe, abba biztos, hogy belerokkannék. Szóval mivel szinte mindent elnyomok magamban, kellett valami visszaigazolás, és ezért szántam rá magamat az egészre.
De remélem pozitív visszaigazolást kapok a dokitól is 28-án, akkor megyünk ugyanis 10 hetes uh-ra. Talán akkortól már felhőtlenebbül tudok örülni az új jövevénynek.
Na mára ennyi lányok! pusz Mindenkinek!

Jó készülődést és Nagyon -nagyon boldog karácsonyt!
csutka_rozi
 
 


Judyt,

Edesek a babak, gratulalok hozzajuk.
En nem vagyok egy jo hetig, szabin leszek. Mar alig varom a kovetkezo vizsgalatomat, de csak nagyon keson, januar 14-en lesz.
Mindenkinek
Kellemes Karacsonyi Unnepeket!
Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Sziasztok lanyok,

Meg vagyok nyugodva, a baba 18 cm , el es virul!Kép A AFP a jovo heten lesz kesz, azt hittem tovabb tart majd az unnepek miatt. Olyan jo volt az UH, meg a doki is nevetett, mert egyszer csak rank nezett a baba es integetett!Kép De komolyan!

Mindenkinek szep karacsonyt es sok ajandekot kivanok!

katica
katica78
 
 


Csutka Rozi!

Nem szállt el az elöző hozzászólásod sem :-)!!
Megkérdezhetem, hogy a kislányodat mikor vesztetted el, már mint, hogy mennyi idős volt? Ne haragudj, ha fájó a kérdés!! De az írásodból is kitűnik, hogy milyen szoros volt a kapcsolat vele!!


Kedves Mindenki!

Kép

Wica 15+2
wica
 
 


Sziasztok Lányok!

Olvasgattalak benneteket, csak valahogy most kezdem összeszedni magam.
Inez, Akiren!
Azt hiszem végülis ti nyugtattatok meg annyira, amennyire most nyugodt vagyok.
Nagyon várom már a január 8.-át, ugyanis akkor lesz a genetikai uh-nk. Akkor nyilván kiderül, hogy mi van a babákkal, és milyen a mészájam állapota. Remélem nem vékonyodik tovább. Most főleg semmit sem csinálok, nehogy valami gáz legyen.
A Karácsonyból amúgy sem szeretek nagy ügyet csinálni. Valahogy nem jönnek be nekem ezek a kötelező ünnepek. Persze, azért jó, ha a Karácsonynak valóban ünnepi hangulata van és mindenki boldog.
Szerencsére a férjem nagyon segítőkész, és sok mindent rá lehet bízni.

Judyt!
Aranyosak a babóid!

Katica!
Az ember nem is hinné, hogy milyen gyorsan nőnek, ugye? Már igazi ember formájúak, csak egy kicsit vékonykák.

Na, mindenkinek nagyon sok ajándékot és a lehető legboldogabb Karácsonyt kívánom.

Annamari
16+5

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Judyt Kép
Édesek a babáitok Kép

Adrienn77 Kép
AD

Vanda

Kép
vanda
 
 


Mindenkinek nagyon Boldog Karácsonyt! Próbáljatok meg a lehető legkevesebbet nyüzsögni!

Üdv
Gem
(Épp ideje, hogy lassan itthagyjam az irodát...)
gemini
 
 


Sziasztok!

Mi június 25-re várjuk Marcellt. Kép

MINDENKINEK KELLEMES KARÁCSONYT ÉS BOLDOG ÚJ ÉVET! Kép

Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok Csajok!

Látom itt már lassan mindenki elköszöntKép, de hát mit csináljak, ha én meg voltam uh-onKép. Most megnyugodtam kicsit, minden a legnagyobb rendben van. Ugye én vagyok az, aki itt aggodalmaskodtam, hogy több mint 13 hetesen megyek a nucha szűrésre. Tényleg kár volt izgulnomKép. Én is beirom az adatokat, ez áll a papiron:

Egy élő magzat, közepes mennyiségű magzatviz
Lepény mellső falon

CRL: 70 mm
BPD: 23 mm

Grav s 13+3

Nucha: 1,5 mm

Képet sajna én nem tudok nektek mutatniKép, mert bár kaptam, de nem tudom beszkennelni. Ami miatt kicsit el vagyok keseredve, hogy a videofelvétel nem sikerültKép, össze-vissza ugrál a képKépKépKép. Pedig olyan szépen látszott minden a kórház 3d-s gépén. Igy jártam...

Judyt
Nagyon édik a babókKép, gratulaKép!

Bocsi, most csak ennyire futja. Mindenkinek nagyon kellemes, békés ünnepeketKépKépKép.

Banyóci 13+3

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Sziasztok!

Csak azért ugrottam be, hogy boldog karácsonyt kívánjak mindenkinek!

Legyetek vidámak, élvezzétek a pihenést és a családot!
És persze jól jegyezzük meg ezt az ünnepet, mert jövőre már többen leszünk!!!
moon
 
 


Sziasztok!

KELLEMES KARACSONYI UNNEPEKET KIVANUNK!!!

Kép

Kriszta es Akos 20+1

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Sziasztok!

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és BUÉK Mindenkinek!

Hajni és Marcell (16+3)
Vendég
 


Sziasztok!

Kellemes Karacsonyi Unnepeket Kivanok Mindenkinek!

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Sziasztok!

Én is Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok mindenkinek! Remélem, jó sok ajándékot kaptatok. Főleg olyanokat, amilyennek örültök is.

Puszi mindenkinek.

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!



Aki karácsonykor jelenti be a családnak, kérjük a beszámolókat!!! Kép Kíváncsi vagyok, hogy sikerül a meglepi! Kép

Puszi: krimo

Kép
krimo
 
 


Sziasztok Lanyok, Babak es Apak!

Mindenkinek nagyon boldog unnepeket kivanok en is! Remelem senki nem hajtotta tul magat es volt ido pihenni is. Kép

Pizzamama

KépKép
KépKép
pizzamama
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom a topikhoz Kép
Úgy tűnik, hogy július 28-án megszületik a 2. kisbabánk Kép

Ráadásul az egyik topik tag az unokatesóm, de nem leplezem le Kép

Klarissza, aki még csak a 9. hétben jár Kép
klarissza
 
 


Mindenkinek Boldog Karácsonyt és Jó Pocakosodást!
lenocs
 
 


Sziasztok Lányok!
Karácsony második napján is kívánok mindenkinek további boldog ünnepeket, egészséges kisbabákat a következő évre!Kép

Isten hozott minden új Kismamit!
Üdv a Régieknek is!
Nem vesztünk el, csak a nyíregyházi nagymamás kényeztetés olyan jól sikerült, h. nem tudtam a géphez leülni. Teljesen belefeledkeztünk a FEHÉR!!!karácsonyba. Nagyon-nagyon klassz volt!Itt Nyh-n ui.volt egy kis hó, Esztert sikerült megszánkóztatni, hurrá!

A MAGNEROT továbbra is használ, úh. hányingeresek, émelygősök, próbáljátok ki!!!

Szeretettel gondolok Rátok:
Márti
csmarti
 
 


Sziasztok!
Kiváncsian várom azok beszámolóját, akik Karácsonykor jelentették be a nagy hírt!
Remélem, nem csak nem én kényszerültem be a munkahelyemre ezen a héten...
Üdv
Gem
gemini
 
 


Mi Karácsonykor jelentettük be a nagy hírt Kép Mindenki nagyon örült!!!
Anyáméktól nagyon féltem, mert mikor vettük a lakást, akkor határozottan kijelentettük, hogy ide gyereket nem szülünk Kép Ahhoz képest ez már a 2. baba lesz. (4. emelet lift nélkül Kép, 51 nm2)
Pozítivum is van ám a 4. emeletben, jó kondit ad és egy év alatt fogytam vissza a felesleges 20 kilócskámat Kép

Szóval a bejelentés jól sült el....
klarissza
 
 


Sziasztok mami,

Haat, nekem volt mar ettol jobb karacsonyom is..Kép Szenteste 10 ora orul elkezdet fajni a gyomrom, mondjuk gyanus volt, hogy egesz nap nem nagyon volt etvagyam. Alig ertunk haza, irany a wc, hasmenes ezerrel. Reggelre 38 C laz, hanyas es tovabbra is hasmenes, ugyhogy el kellett menni az ugyeletre, kaptam lazcsillapito szurit, mert ugye az a fo problema. Gyogyszert is kaptam, de ugy voltam vele, hogy csak akkor fogom bevenni, ha haldoklom. Szoval jol sikerult a kari, ledobtam 3 kg-t, tehat a terhesseg elejehez kepest -2 kg-nal tartok.. Piszkal is a csalad, hogy hogy nezek ki..Kép
Szegeny baba, jo kis koncertet hallgatott a hasamban 3 napig..

Katica
katica78
 
 


Sziasztok Lányok,

Sikerül lassan kiheverni a karáconyt? Én már nagyon unom a dolgot, vendégség, jópofizás, soha nem látott rokonok.... Egy perc pihenésem sem volt, szóval kész vagyok. De Katicához képest mindenképpen jobban. Jobbulást NÉked Katica...

Viszont kéne már egy terhesgatya, eddig ellenálltam, de most már megindulhatatlan növésnek indult Zsebi.

Másnak is van fincsi folyása? ez még mindig normális igy a 15. hét környékén?

Johanna

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Katica!
Sajnálom és jobbulást! A kilók miatt meg ne aggódj, majd bepótlod őket! A családod meg jobban tenné, ha nem piszkálna, ez ilyenkor különösen rosszul esik, ezt magamról is tudom. Simán elbőgöm magam olyan dolgokon, amikre azelőtt csak vállat vontam volna. Szóval csak magadra és a babádra koncentrálj, a külvilág hülyeségeit meg próbáld meg kizárni, ha tudod
Üdv
Gem
gemini
 
 


Sziasztok Lányok!

Katica!
Nagyon sajnálom, hogy így telt a karácsonyod, bár azt gondolom, hogy végülis suerencsés kimenetelű volt a dolog.

Nekem már majdnem egy hete, hogy állandóan keményedik a hasam. Nem valami kellemes. Amióta tudom, hogy rövidült a méhszájam, nem bírok nyugodtan aludni sem. Nem tudom, nálatok volt-e (van-e) ilyen.
Ma felhívtam a Schöpf Méreit, bár tudom, hogy az ikres AFP nem iránymutató.
Szóval az eredmény 77,9 és 2,3 MOM. Ez kissé emelkedett lenne egy gyereknél, kettőnél viszont (ha elosztom kettővel) teljesen normális.
Én most már teljesen kibuktam idegileg karácsony környékén. Lehet, hogy csak a rossz időtől van?
Na, most csak ennyi.
Puszi mindenkinek.
Hogy vannak a pocaklakók?

Annamari
17+2

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok Kép
Túl vagyunk a karácsonyon, bár most leginkább a bejelentés izgatott, mint az ajándékozás Kép.
Tesóméknál nagyon klasszul sikerült, sógorom csomagjába rejtettük a "baba-üdvözlő lapot", és már szemüveg kell az olvasáshoz, így lazán átnyújtotta tesómnak a lapot, hogy ő ezt nem látja. Mivel ő sem lát KépKép továbbadta a gyerekeknek. Ők egyből kapcsoltak, gratuláltak, tesóm meg közben el volt foglalva az új teafőző masina csodálgatásával. Aztán kapcsolt, hogy mi van?? KépKép Felvette a szemüvegét, elkérte a lapot, majd hosszasan, csöndben tanulmányozta a szöveget, nagyon aranyos volt, mert egyszercsak könnybe lábadt a szeme, aztán meg csendben továbbpotyogtak a könnyei, hogy hát ő most azt sem tudja most mit mondjon. Átölelt, nagyon jól esett. Picit sírtunk együtt is Kép.
Apura szintén a meglepetés erejével hatott a dolog, jött be a szobába (ő mindig később bontja ki az ajándékot, odaadtuk, de ő aztán ment vacsizni stb.), hogy ez meg mi... Kép Mondom, hát az unokád! Kép Ő is meghatódott, jajj mostmár vigyázzak nagyon magamra stb.
Párom szüleinél kevésbé volt meghatódás, mert a páromnak van egy huga (aki egy évvel idősebb nálam) és onnan várják már régóta a "Hírt". Így aztán nagyot nyeltem, amikor anyósjelölt megjegyezte, hogy "hát, ha ennyire egyszerűen megy, akkor már a lányának is lenne, csak a munkahelye nem stabil stb.". Sajnos ő nem tudja, mennyire nem volt egyszerű a dolog.
Apósjelölt viszont nagyon rendi volt, vigyorgott mint a vadalma, (büszke a fiára címmel). Párom testvéréékből is inkább az irígység szólalt meg. Ebben a családban egyébként nem is gratulált nekünk senki.
Most éreztem, de nagyon, hogy annyira hiányzik az édesanyám, kit átölelnék jó szorosan, együtt sírnánk örömünkben, hogy kisbabám születik... Mennyi lelki támogatást kapnék most tőle, elmesélné végre, hogy születtem meg, milyen volt velem kicsinek, stb... amit soha nem fogok már megtudni.. Remélem az én gyermekem nem fog látni engem betegen, hanem igenis látni fog engem "egészségesen" megöregedni, s unokázni is szeretnék..
Most előtörtek belőlem az érzelmek, ne haragudjatok.

Puszi
Vanda
11+3

Vanda

Kép
vanda
 
 


Lányok,
készítettem egy albumot, a profilomban van a címe. Ha gondoljátok nézzétek meg Kép
Puszi

Vanda

Kép
vanda
 
 


Vanda!
Elég boldognak látszol a képen! :-) Ez tök jó!
Anyósjelöltnek üzenem, hogy amennyiben "tényleg ennyire egyszerűen" megy ez a dolog, elég ciki, hogy a lányának még nincs bébije! Nodemindegy, nem is üzenek semmit. Csak annyira fel tudnak bosszantani az ilyen idióta és feleslegesen bántani próbáló megjegyzésekkel.
Örülj inkább annak, hogy aki számít, az örül a pindurinak, és ami a legfontosabb, hogy ti ketten nagyon várjátok!
Klassz az album

Üdv
Gem
12+1
gemini
 
 


Gemini Kép
Köszönöm szavaid, nagyon jól esik!

Próbálok már nem foglalkozni ezzel, csak a karácsonyi és 'anyasági' hangulatomat mérgezte meg egy pillanatra.
Persze ahogy halad majd előre a terhességem biztosan pozitívabb lesz, remélem csak a meglepetés hatására szólt ilyet.

Az volt a probléma, hogy én inkább hallgatag típus vagyok, nem igazán mesélek magamról Nekik semmi különöset, viszont a lányuk pont az ellentétem: ő mindenről beszámol nekik, így gyakorlatilag minden lépéséről tudunk, hogy náluk épp mi történik.
Mi most pláne hallgattunk, hogy a kritikus heteket átvészeljük és nem vontunk be senkit addig a baba-hírbe. Szerintem ez természetes reakció egy sikertelen terhesség után.
Sajna ez most nem a javunkra "sült el", így mondtam a páromnak, hogy későbbiekben finoman meséljük el akkor a szüleinek, hogy mi történt az előző terhességemmel, s hogy agyalapi mirigy daganatom van/volt, gyógyszert kell szednem stb... Ezeket ismerve majd másképp fog ítélni.

Voltál 12 hetes UH-on? Milyen nagy már a babód?

Puszi
Vanda

Vanda

Kép
vanda
 
 


Vanda!
Nagyon édes a kis moszatkátok.Kép
Ne foglalkozz az anyósoddal.Sajnos vannak ilyen emberek.Kép

Judyt
12+5

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Sziasztok!

Hát idevonszóltam magam a gép elé, mert már unom a fekvést.

Katica78,
baromira átérzem a helyzeted, ugyanis nekem is ilyen dög betegen és ugyanezzel a vírussal telt a karácsonyom. 23 éjszaka tört rám. Még szerencse volt, hogy előző nap mindent megfőztem a kis vendégseregre. A férjecském 24-én kitakarított, segített a drága. Én kb du 5-re annyira magamhoz tértem, miután addigra minden létező helyen kijött belőlem, ami bennem volt, hogy tudtuk fogadni a vendégeket és átadtuk az ajándékokat. Bár én annyira kész voltam, hogy az ajándékok részér pont a szegény párom csak másnap kapta meg. Azt volt a rossz, hogy legszívesebben lemondtuk volna az egészet, dehát most akartuk bejelenteni a kis jöveveényt. Anyósom aranyos volt, mert egész este segített, mindent megcsinált helyettem. Másnap meg menni kellett apukámékhoz, Debrecenbe. Kb. 1re tudtam összeszedni magam. Szóval kínkeserves volt a karácsonyt, de azért a család aranyos volt.
Bár kezdték a beparáztatásomat, hogy lehet, hogy túl korai volt, meg miegymás... Azt hittem elkezdek velük üvölteni. Hogy lehet apu élettársa is ilyen hülye. A baba már itt van, most az kell, hogy inkább nyugtassanak, nemhogy idegesítsenek. Megteszem én azt nélkülük is.
Na szóval nálunk nem ez volt a legszebb karácsony, de az idei a legszebb karácsonyi ajándék.

Wica,

a kérdésedre válaszolva. 23 hetesen vesztettem az előző babámat. Szóval ő már elég nagyocska volt.

Na most abbahagyom, mert még eléggé szédelgek. 3 nap nem evés nem tett túl jót. Amit eddig sikerült felszedni, azt most sikerült le is adni. Nem baj, a még előttünk álló 30 hét majd gondoskodik a kilókról.
Lányok pihenjetek sokat!
Pusz Mindenkinek:
Csutka Rozi
csutka_rozi
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék a csapathoz, augusztus 17-re várjuk a második babát Kép.
Holnap megyek UH-ra, remélem megnyugtat majd, mert 22-én volt egy kis rózsaszínes folyásom, tegnap este pedig halvány barna Kép. Szóval aggódom rendesen. Először elvetéltem 9. héten, a második terhesség sikeres volt, szintén vérzéses-barnázós kezdettel és most a harmadiknál megint elkezdődött a folyásKép. Ráadásul sikerült megfáznom, egyfolytában tüsszögök és orrot fújok.
De hányingerem is van, aminek most örülök kivételesen.
Remélem még holnap is közétek tartozom majd!
Üdv, Virág (6+5)
virga
 
 


Hé hé Lányok!

Fel a fejjel!
Virág! Üdv itt, ilyeneket ne írj! Sőt ne is gondolj! Kép


Johanna!
Fincsi folyás? Hát én simán vérzek, de csak néha, mármint napjában egyszer. Felhívtam a dokit, még 23.-án, azt mondta ne aggódjak, ha nem vagyok lázas, hát nem aggódom, bár már el telt négy nap...csak hát karácsony volt.
Ma meglátogatott a védőnéni. Megkérdeztem őt is, aztmondta azért beszéljek a dokival. Persze addigra vége lett a rendelésnek.
De semmim sem fáj, úgyhogy azért nem parázok.
Holnap beszélek vele.

Vanda!
Kár hogy anyóspajti ilyen érzéketlen...De legalább mindenki más örült, ennek örülj! Kép
Csutka!
Ugyanez.
Néha jó, hogy nincs ennyi rokon körülöttem!
Később majd még szívok emiatt, mikor vigyázni kéne valakinek a bébire, míg én mulatok Kép

Minden betegeskedőnek jobbulást! Pihizzetek sokat!

krimo

Kép
krimo
 
 


Sziasztok!

Krimo!
Bocs, nem vagyok még képben. Hányadik héten jársz? Nekem azt mondta a dokim az első vizsgálatnál (egyből elrohantam, mert volt cisztám, szájműtétem stb. a megtermékenyülés környékén, alig 4+3 voltam), hogy a 6. hét környékén előfordul vérzés, mert akkor kezd kialakulni a méhlepény, beágyazódik a méhnyálkahártyába és ott apró vértócsák keletkeznek, amik sokaknál kiürülnek. Én magamnál erre tippelek (és ebben bízom Kép)
Üdv, Virág
virga
 
 


Sziasztok!
A mai napon rekordot döntöttem a nemdolgozásban. Egész nap a netet fürkésztem, egy kicsit sokkolt a tegnapi szökőár, szóval nem tudok napirendre térni. Lányok, nem is tudjátok, milyen szerencsések vagyunk, hogy itt élünk! De komolyan!

Vanda!
Babócával nem megyünk 12. hetire, csak a jövő héten megyünk Nucha-szűrésre. Már nagyon várom, kicsit rossz, hogy már kb négy hete nem láttam! Nagyon várom már, hogy érezzem a mocorgását, de azt mondják, az még egy kicsit odébb van.
Szóval most a január 6-ot várom....
Üdv

A betegeknek pedig jobbulást, kúráljátok magatokat, sok vitamin és fekvés!

Gem
gemini
 
 


Virág!

Asszem a 16. hétben járok mostanság.
Te azért ne aggódj egy percet sem (mert az nem tesz jót Kép ) , meg ha visszaolvasgatsz szinte mindenki végigment ezen, amin most te.
Nyilván az a helyes magyarázat amit a dokid mondott. Nekem is volt pötyögés, de olvastam itt hogy mindenkivel előfordul, hát nem aggódtam. Kép
Sőt, én igazából akkor még nem is tudtam, hogy bébim lessz, és azthittem megjött... Kép

Találtam egy topikot a szülés negatív oldalairól. Most azt olvasgattam, szerintem nagyon tanulságos. De csak erős idegzetüeknek Kép

krimo

Kép
krimo
 
 


Koszi a vigasztalast lanyok, mar jobban vagyok!Kép Csak kar, hogy vizszintesben toltottem ezt a szep unnepet..
Csutka Rozi, gondolom ugyanazt a virust szedtuk ossze! Most gyogyultam meg csak fel a mult heti influenzabol..Na mindegy, a lenyeg, hogy mar jol vagyok. A dokim egyebkent azt mondta, hogy szentablettat lehet hasmenesre bevenni terhesseg alatt is.
Gemini,
En is szornyulkodtem a foldrengesen, foleg, hogy ha nem lettem volna terhes, pont most utaztunk volna Thaifoldre..

Vigyazzatok magatokra anyukak, ha lehet most ne menjetek tomegbe, nehogy elkapjatok valamit!

Puszi

Katica
katica78
 
 


Sziasztok!

Jövök én is topik tagnak, bár a sulim miatt eleinte inkább csak olvasgatni fogok, de februárban végzek és akkor tengernyi időm lesz.

Második babámat várom, sacc per köbö augusztus 27-ére.
Elsőszülöttem 17 hónapos, és fiú. Annyira imádom, hogy nem is tudom, mit szeretnék jobban, mégegy ilyen klassz kishapsit vagy inkább lányt.
Dokinál nem voltam még, majd csak a 8-10. hét körülre tervezem, ha addig nem lesz semmi szokatlan tünet.

Most éppen azzal vagyok elfoglalva, hogy étrendet állítgatok össze magamnak, mert a 17 hónaposom még szopik és emiatt sokszorosan oda kell figyelnem a táplálkozásomra.

Üdv.

Marcsi

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Sziasztok Lányok!

Ha eltűnök két napra, annyit kell visszaolvasni, hogy alig győzöm Kép
Sokat gondolkoztam ezen a barnázáson meg vérzésen, és furcsa módon nekem semmi ilyen nem volt eddig (kop-kop). Folyásom időnként van. De az a fura benne, hogy pár napig tart, utána teljesen, egyik pillanatról a másikra abbamarad és napokig nincs semmi. Furcsa mindenesetre. De semmi bajom nincs.. nem fáj, nem viszket, amikor a doki megnézett, azt mondta, hogy minden rendben van (amikor rákszürést csinált).

Most én éppen attól szenvedek, hogy a babóca kezd nehezen elférni a hasamban és úgy érzem, hogy a belső szerveim harcot vívnak fennmaradásukért. Persze biztos tágulni fogok belül, de most baromi rossz.. olyan, hogy nem fáj, de mégis.. nem rossz, de mégis.. ilyen blee az egész közérzetem. Picit fáj a torkom is (bár ez inkább asszem megfázás a tegnapi nagy adag epres shake után).
Igyekszem én sem tömegbe menni.. egy áldás, hogy autó van a seggem alatt, komolyan! Ha tömegközlekednék, már hatszor influenzám lett volna szerintem.

Megnyugtatásul írom azoknak, akik betegek: Unokatesóm akkor betegedett le, amikor a 6-7. hétben volt és akkor láballt ki az influenzából (több hetes láz), amikor már kb. a 13. hétben volt. A baba makk egészséges és most egy boldog öt hónapos kisbaba teljesen normális öt hónapos viselkedéssel és formával. Szóval tökéletes Kép Azt mondta neki az orvos, hogy minden, vagy semmi. Ha a baba megmarad, akkor egészséges lesz. Ha nem, akkor egyébként is beteg lenne. Elvileg az egyetlen veszélyes dolog az a láz, de egy erős magzat kibírja azt is.. sokan gondolkoznak igy.. persze ez azoknak, akik aggódnak nem megnyugtató, de minden esetre elgondolkodtató szerintem.

Nekem ma nagyon fáj az egész gerincem, a lábamba is kisugároz. Az érdekes az, hogy per pillanat 69,2 és 70,0 kg között ingadozok.. mindezt ugy, hogy pl. ma 69,4-et mértem, de délelőtt annyit kakiltam, mint egy elefánt (végre!). Rájöttem a titkára: BANÁN BANÁN BANÁN. Az segített Kép Teljesen rendbejött most.. (bocs hogy ilyesmivel fárasztalak titeketKép)
Amúgy a paradicsom azért nem jó, mert az kapásból hasmenést csinál (tapasztalat). Persze egyéni eltérések lehetnek, de azért érdemes próbálkozni azzal pl., hogy az ember a reggeli szendvicseket felváltja 3-4 db banánra két-három napig.. ha nem hoz eredményt, akkor sem vontunk meg semmit magunktól szerintem Kép

Én csütörtökön megyek a védőnénihez, egyelőre csak telefonon beszéltem vele, ott nagyon kedves volt.. kiváncsi vagyok, mi lesz ott Kép

A fura egyébként éppen az, hogy látom, hogy nem hízok, csak ingadozik a súlyom attól függően, hogy tudtam éppen aznap kakilni (vagy legalább is minimális mértékben hizok, szinte észrevehetetlen) és a hasam mégis napról napra egyre nagyobb. Ma megnéztem magamat a tükörben és érdekes változásokat látok: Nagyobb lett minden. A mellem, a hasam.. szóval így előrefelé minden.. :D Vicces.. a végén még nekem is megadatik a C-s cici?Kép Kép Kép

Ti nem szenvedtek időnként attól, hogy húzódnak az izmaitok belül? Vagy ez nálam ilyen egyedi baj? :D

Puszi mindenkinek

hanee (12+5)
hanee
 
 


Hanne!
Én is 70 kg vagyok, és úgyanúgy érzek, mint Te.
Nekem is a hasam és a cicim egyre csak nő, de szerencsére nem hízok.Tegnap este Én is éreztem valami húzódás félét odabent.De mondjuk ezen nem is lepődtem meg, mert azért két babának el kell férnie.
Nekem is voltak, és néha még mindig vannak gondjaim az emésztésemmel.Én az éhgyomorra 2 teáskanál szilvalekvárt és a kávét próbáltam ki, és bevállt.

Judyt
13+0

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Szia Marcsi! Kép
Én is bejelentkeztem topik tagnak, csak olyan sokan tatoznak ide, hogy lehet, hogy osztódni kellene júniusi, júliusi és augusztusi babavárokra Kép Kép
Neked is vizsgaidőszakod van?
Mennyit szopik még Ákos? Laca már csak este és reggel. Szedsz valamilyen vitamint?
Napok óta az Ikeába készülünk salátát enni, de olyan gusztustalan idő van Kép

Hanee:
Nekem még egyenlőre nincs ilyen panaszom, viszont az első terhességnél az oldalfekvéses alváskor a csipőm nagyon húzódott Kép végig Kép az rossz volt.

Ma megyek először dokihoz Kép

Klarissza
(10)
klarissza
 
 


Judyt!
Fantasztikus ügyes vagy, meglestem az albumodat Kép
Nincs esetleg olyan web címed, ahonnan egyszerű sablonokat lehet letölteni üvegfestéshez?

Klarissza
klarissza
 
 


Sziasztok Kismamik!

Újként csatlakoznék hozzátok, mi is nyárra várjuk a babócát (júni vége). Mi is karácsonykor jelentettük be a szülőknek, meg akartuk várni a doki áldását, hogy minden ok. Tavaly mi is elvesztettünk egyet, ezért voltunk ilyen óvatosak. A jövendő nagyik nagyon aranyosak voltak, mindenki sírt, bár apukámnak kb. 24 óra kellett a hír feldolgozásához, mert addigra mondott beszédet.
Tegnap voltam a védőnőnél, kedves volt, de annyi mindent mondott, amire vigyázni kell, hogy kicsit meg is ijedtem: nem fürödjek, csak zuhi, ne egyek sós leveseket, csak gyümölcslevest stb. (ez volt a nagy érvágás). Viszont előírt minden hétvégére nagy sétákat, ennek örültem, mert hajlamosak vagyunk lustálkodni.
Van valakinek bevált étrendje, ami nem aszkétikus?
Üdv: Zsófia
giovanni8
 
 


Szia Zsófi!

Micsoda hülyeség, hogy nem ehetsz sós leveseket????
Nem azt fogod enni, amit megkívánsz?
Én spec nem hiszek abban, hogy a terhességnek arról kell szólnia, hogy őrizzük meg karcsú alakunkat. Mondjuk én is megpróbalok egészségesen kajcsizni, de ha én éppen megkívánom a Pick szalámit, akkor tuti, hogy nem fogok helyette almát rágcsálni. Az már önkínzás lenne Kép
Ma is olyan furákat ettem, illetve ittam eddig. 4 narancs kicsavart leve, egy pohár gyenge tejeskávé és húsleves üresen tejföllel és citromlével. Elég fura Kép

Könnyű nekem, csupán a szoptatással leadtam 20 kg-ot Kép
klarissza
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?