Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok,

A testsúly témához szólnék hozzá. Én azt hiszem elég jól megtanultam irányítani a súlyomat (fitness versenyzői múltam jóvoltából). Akkor megtanultam, hogy ha fogyni, zsírt veszíteni szeretnék, akkor nem a kalóriával, hanem a szénhidrátokkal kell variálni. S mivel nekünk most nem szabad éhezni, nem azon kell erölködni, hogy minél kevesebb kalóriát vigyünk be, hanem azon, hogy ezek jo minőségű kalóriák legyenek. Pl. nem mindegy, hogy 200 kcal-t egy sajtos rúddal vagy pár szem gyümivel és joghurttal viszünk be. Én anno 5-6-szor ettem egy nap, és ledobtam 8kg-t.
Szóval ha oda szeretnénk figyelni magunkra is a bébi egészsége mellett, nem is kell olyan nagy erőfeszítéseket tenni!Kép
Ja, mivel ebben éltem évekig, megvan az összes magyaros fincsi kaja fitness-es receptje, ha valakit érdekel! (pörkölt, palacsinta..)Nem nagy változtatások vannak bennük és mégis közel sem hizlalnak annyira!Kép

Puszi mindenkinek!
katica78
 
 


Sziasztok!

Aki szedi a MAGNEROT-ot, meg tudná írni, hogy mi az összetétele? Mennyi magnézium és mennyi B6 vitamin van benne? Esetleg még valami más?
Köszi, csak össze akarom vetni a MagneB6-tal Kép

Ezvicc!
Én holnap megyek UH-ra, a 18-dik hetire. Az AFP jó lett, de azért mégis izgulok, hogy minden rendben lesz-e, mert most aztán minden részletet megnéznek... gondolom. Ha minden oké, akkor nagyon jó karácsonyunk lesz Kép
A 16-dik hét beköszöntével megéreztem a baba mozgását. Nagyon jó érzés volt Kép Azóta tökéletesen jól érzem magam Kép Hányinger tényleg semmi, majdnem mindent úgy tudok enni mint régen. Bár érdekes, hogy az ízelésem némiképp megváltozott.

Akiren
(18+3)
akiren
 
 


Sziasztok,

Katica78 Kép
engem érdekelnének ezek a receptek. Az e-mail címem a profilomban van, elküldenéd oda ha megkérlek? Köszi Kép

Étkezés:
nálam semmi kardinális változás nincs e téren, max. több joghurtot és gyümit eszek. (Ehhez tudni kell, hogy évekkel ezelőtt minden napom kalóriaszámolgatással telt el, és akkor eredmény nélkül a sutba vágtam, azóta inkább az ételek összepárosítására figyelek. És ez viszont eredményes volt Kép)

Sajnos nagyon fáj a torkom, itt a nátha... Mit lehet ilyenkor beszedni nekünk kismamiknak?

Holnap megyek a 4D-s Uh-ra, szurkoljatok nekem is légyszi.. Ez most "vízválasztó" UH lesz.

Vanda
10+4

Vanda

Kép
vanda
 
 

 
 

Akiren!
Olyan jo, hogy Te mar tul vagy az AFP. En nagyon izgulok miatta. Este megint szornyu hanyingerem volt.
Szoritok neked a holnapi uh miatt. Kivancsi vagyok, ilyenkor miket neznek.

Katica!
Engem erdekelnenek a receptjeid. Atkuldened nekem a juci@myrealbox.com -ra?

Ma mar kicsit jobban vagyok, a hasam sem faj.
A kajalashoz, hizashoz nem tudok hozzaszolni, mert eddig 5kg ment le (de ez allandoan valtozik) es nincs etvagyam. Ritkabban eszem kevesebbet, es ami jol esik. Jol neznek ki, ha meg akkor is a hizas visszaszoritasara koncentralnek Kép

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Vanda!
Nagyon szoritok holnap neked is, de miert mesz ilyen koran 4D-re? Csak erdekelne, lehet mar irtad. Ugye nem baj, ha megkerdezem? Miert vizvalaszto?

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Akiren Kép

A MAGNEROT hatóanyaga:
500 mg magnézium-orotát-dihidrát tablettánként.

Segédanyagok:
magnézium-sztearát, nátrium-ciklamát, vízmentes kolloid szilícium-dioxid, karmellóz-nátrium, talkum, kukoricakeményítő, povidon K30, laktóz-monohidrát (50,0 mg), mikrokristályos cellulóz. Gluténmentes, laktózt tartalmaz. Tejcukor érzékenységben figyelembe kell venni, hogy 50,0 mg tejcukrot is tartalmaz a tabletta.

Ennyit ír a betegtájékoztató az összetételéről.
Nekem ebből nem derül ki, h lenne benne B vitamin. Ha szedsz vasat is, óvatosan, mert a vas és a magnézium kölcsönösen gátolja egymás felszívódását.

Vanda

Vanda

Kép
vanda
 
 


Ezvicc Kép
Mert első terhességem kb. ilyen idősen halt el, még 9 hetesen láttuk dobogni a szívét, aztán 11 hetesen már nem élt Kép Missed ab-nek indult, de ráadásul a szövettani részleges mola terhességet állapított meg.
Ezt nagyon jó UH-val már ilyenkor látni lehet, a sok chorionboholy szőlőfürtszerűen túlburjánzik, és vízesés-szerű az UH képe. Így most nekem nagyon indokolt egy spec.Uh, különben szentestén nincs mit bejelenteni Kép
Azért pozitívak vagyunk, reméljük most minden rendben lesz KépKépKép és a statisztikát most figyelmen kvül hagyjuk. Egyáltalán nem bánom, hogy megkérdezted, jó volt kiírni magamból félelmeimet.

Vanda

Vanda

Kép
vanda
 
 


Katica78Kép
Nekem is dobjad le ezeket a recepteket légyszives. A profilomban benne van az emilicimem.

Vanda,
Drukk megy ezerrel, és igen maradjatok pozitívak, szerintem minden ok lesz Kép
Köszi,
MJ-Móni
10+3
mj__móni
 
 


Sziasztok, már néhány hete figyelem a fórumot, de csak most sikerült regisztrálnom magam...
Ha valaki elmagyarázza, hogy a pl. 13+4 mit jelent az aláírások végén, én is meg tudom mondani, hogy hány hetes vagyok. Köszi
Gem
gemini
 
 


Vanda, minden rendben lesz!
Udvozlok, minden uj kismamat.
Gyongyi, gratula az ikrekhez. Orulok, hogy jol fogod fel a hirt!
Most fejeztem be az olvasasat az uj hozzaszolasoknak es egy kicsit megijedtem megint.
Ezek szerint, hiaba lattam egy petezsakot a negyedik heten, ebbol meg ketto baba? Most itt fogok idegeskedni egesz januar 14-ig, amikor be vagyok rendelve ultrahangra.
Az eredmenyeim jok, de nem vagyok vedve a toxoplazmos ellenKép.
Az elso terhessegemnel uez volt, majd csak tulelem.

Mar csak ot nap es karacsony! Vigyazzatok a kaloriakkalKép
Udv,
Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Gemini!

Üdv közöttünk Kép
A 13+4 azt jelenti, hogy betöltött 13 hetes + 4 napos a baba Kép

Akiren
(18+3)
akiren
 
 


Sziasztok!

Csütörtökön megint barnás folyásom volt (11+4 naposan) aztán elmúlt, de tegnap megint előjött. Van valaki, akinek ilyen korú babával is volt még barnázása, vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?

Azt hittem, hogy ha az első 12 heten túl vagyok, akkor már nem lesz különösebb gond. A doki azt mondta, hogy feküdjek (eddig is feküdtem, mindentől, a szextől is el voltam tiltva), plusz a progeszteron-tabletta adagomat (Duphaston) megemelte 3-ról 4-re.

<pre>
azonosító név kor terh hét terh nap szülés ideje kórház baba neve korábbi babák
Bkriszta Kriszta 24 19,00 4,00 2005. május 12. Szt. Imre Ákos/Anna -
Minyu Edit 25 19,00 4,00 2005. május 12. Schöpf-Mérei Nándor/Gerda -
Inez Ági 41 18,00 2,00 2005. május 21. István ? -
Akiren Akiren 31 17,00 5,00 2005. május 25. Péterfy Dániel/ -
Gomboc Betty 27 17,00 4,00 2005. május 26. ? ? -
Pipocska Andi 30 17,00 4,00 2005. május 26. Péterfy Kitti/ -
Beus79 Beus 25 16,00 4,00 2005. június 2. Rókus Balázs/ -
Mircimama Mircimama 30 16,00 4,00 2005. június 2. Szt.István ? Bence, 2001.05.07
Katica78 Kata 26 16,00 2,00 2005. június 4. Kútvölgyi ? -
Bannamari Annamari 24 16,00 2,00 2005. június 4. Uzsoki Gergő(Tamás)/Eszter(Lilla) -
Adrienn74 Adrienn 30 16,00 2,00 2005. június 4. Jahn Ferenc ? -
Krimo Kriszta 34 15,00 6,00 2005. június 7. ? ? -
Hajni20 Hajni 20 15,00 6,00 2005. június 7. Győr Marcell/Mara -
Dudu Vera 25 15,00 5,00 2005. június 8. Tatabánya ? -
Kátyuska Kátyuska 33 15,00 3,00 2005. június 10. Schöpf-Mérei Zsigmond Benedek Borka Dorottya (4,5), Luca Sarolta (2,5)
Wica Éva 30 14,00 6,00 2005. június 14. Szt. István ? -
Splendida Timi 28 14,00 5,00 2005. június 15. Szt. János ? -
Johanna1975 Johanna 29 14,00 4,00 2005. június 16. Szt. Imre sok-sok ötlet -
Tétényke Zsike 25 8,00 1,00 2005. június 19. Baross?? Ikrek??? Tétény/Zselyke -
Vanda72 Vanda72 32 13,00 5,00 2005. június 22. István ? -
Manóka Manóka - 13,00 5,00 2005. június 22. DEOEC ? Imre, 2003.12.30
Bgy Gyöngyi 29 13,00 4,00 2005. június 23. Erinville Ikrek!! -
Bogárka75 Zsuzsi 29 13,00 3,00 2005. június 24. Szt. Imre ? Petra, 2003.06.27
Lenocs Lenocs - 13,00 2,00 2005. június 24-26. Szt. Imre Kinga Kamilla Panna, 2000.
Ezvicc Judit 24 14,00 -6,00 2005. június 26. Jahn Ferenc Attila/ -
Banyóci Brigi 25 12,00 5,00 2005. június 29. Kútvölgyi ? Gyurci, 2002.08.18
Drika Drika 24 12,00 2,00 2005. július 2. ? ? -
Gyike Györgyi 25 12,00 1,00 2005. július 3. Pécs ? -
Mzx Mzx-Móni 29 12,00 1,00 2005. július 3. Szt. István ? -
Vikó Viki 28 12,00 0,00 2005. július 4. Bajcsy-Zsilinszky ? fiú, 1995.
Edi2 Edi 28 11,00 5,00 2005. július 6. Rókus ? fiú, 1995.
Hanee Judit 23 11,00 5,00 2005. július 6. Szt. Imre Szabolcs Attila/ -
Ahimsa Judit - 11,00 4,00 2005. július 7. ? ? -
Hrk Rita 26 11,00 3,00 2005. július 8. SOTE II. Zalán/Dorottya -
Judyt Judyt 28 11,00 1,00 2005. július 9. Nyíregyháza Ikrek??? -
Moon Moon 27 10,00 6,00 2005. július 11. Tatabánya/Szt. Borbála Ikrek Ákos/ -
Farkasbogi Bogi 27 10,00 6,00 2005. július 11. ? ? Lili, 2004.02.10
Vanda Vanda 28 10,00 4,00 2005. július 14. ? ? -
Mj_Móni Mj-Móni 31 10,00 3,00 2005. július 15. Margit Dominik/Sophie-Ann Christopher, 2002.11.13
Csutka Rozi Judit 29 9,00 1,00 2005. július 24. Szt. istván Marci/Lili -
Adire Adire 29 9,00 1,00 2005. július 24. Szt. Imre ? -
Anikó47 Anikó 31 6,00 5,00 2005. augusztus 10. ? ? Matthieu, 1999.07.26
Csmárti Márti 32 6,00 0,00 2005. augusztus 15. Kútvölgyi ? Eszter, 2002.
</pre>

mzx-Móni (12+1)

Kép

Kép
mzx
 
 


Ezvicc Kép

Nekem a következöket nézték: a genetikai UH-n
Baba méretei (BPD, OFD, AC, FL), elhelyezkedése (fejvégü fekvésben)

Placenta helyzete (mellsö falon, mélyen tapad), magzatviz mennyisége (átlagos)
"Ép koponyacsontok, ép gerinc. Nagy üregű, jó szivműködés. Zárt has és mellkasfal. Telt gyomor, telt hólyag, vesék mindkét oldalon ábrázolódnak. Magzati fejlődési rendellenességre utaló jel nem látható."
Ahogy nézte az UH-t, közben mutogatta is, hogy hol vannak a vesék, gyomor, stb.
Ja, és javitotta a terminust, 19 hetes terhesség helyett 18 heteset irt, de ezt már korábban is gondoltuk.

Pusz Minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Kösz, Akiren!

Akkor én kerek 9 vagyok (legalábbis nem az orvos, hanem a saját számításom alapján).
Én szerdán megyek a dokimhoz, de egy vizsgálaton kívül nem hinném, hogy sok okosságot tudna mondani, lévén, hogy csak most kezdem a 10. hetemet. A 3. és a 6. héten már volt UH-m, gondolom, a 12.-ig már nem lesz, pedig már nagyon viszont szeretném látni a pirinyót!
Egyfolytában vele álmodom, szerintetek ez normális? Hasonló tapasztalat?
Üdv
Gem
gemini
 
 


Vanda, mi az a mola?
Mzx-Móni

Kép

Kép
mzx
 
 


Kérlek, írjatok be a táblázatba!
Gemini
9+0
2005. július 9.
Kútvölgyi
Benjámin/Rebeka
gemini
 
 


Móni Kép
Ez a Duphaston is hüvelykup? Mert egy másik topicban olvastam, hogy az Ultro (progis hüvelykúp) felpuhitja a méhnyakat és ha elpattan egy apro ér, akkor az ilyen barna formájában távozik. De mindenki azt irta rá, hogy normális. Mondjuk szerintem ilyen idös korban a placenta már átveszi a progeszterontermelést, de a dokid bizti tudja, hogy mit csinál!!!

Pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Gem Kép
Én is szoktam a babával álmodni. Szombat este pl azt álmodtam, hogy szoptatom Kép

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Aniko47,

Én sem vagyok védett toxop. ellen, ez még év elején derült ki, amikor csak úgy megcsináltattam a vizsgálatot. Ezt azért nem értem, mert világ életemben volt macskám (most is), és gyerekkorban mindig az ember szájában van a keze!Kép

Elküldtem a recepteket!

Katica
katica78
 
 


Ezvicc,

Visszadobta a mailt a gép, biztos, hogy erre a címre küldjem?

katica
katica78
 
 


Sziasztok!

Reggel megyek a 12.heti UH-ra, és egyre jobban izgulok... Kép
Persze közben próbálom nyugtatgatni magamat, h. nincs miért. Hiszen az émelygés még fennáll (mondjuk már sokkal enyhébb), a melleim érzékenyek. CSak ma úgy érzem, mintha fogytam volna. Nem néztem meg mérlegen, de valahogy nem olyan óriási a pocim (mostanában nagyon nagynak éreztem). Mondjuk az is közrejátszik nálum, hogy még plusszban rendszerint fel vagyok püffedve. Talán a mai napon normálisabban kajáltam a szokásosnál...???
Jaj, bocsánat a hosszú elmélkedésért, igazából nem is tudom mire volt jó. Kép Talán, hogy elmondhassam az aggodalmaimat. Otthon már nem annyira merek "nyafogni", mert párom totál hülyének néz az örökös aggódásaimért. Kép

Szia Gemini!

Üdv nálunk! Kép

Mindenkinek szép napot!

Puszi:

Viki(12+0)
vikó
 
 


Szia Katica!

Nekem is küldd el légyszi a recepteket:
evyb@freestart.hu

Köszi.
wica
 
 


Katica,
én is kérhetném a recepteket? Profilomban van az emil cimem. köszi!
Timi
splendida
 
 


Katica
Én is kérek recepteketKép, ide:
gyurci74@yahoo.com

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Sziasztok Lányok!

Lenne kérdésem...

Azt mondta a dokim, hogy szedjek Elevitet. De azt nem kérdeztem meg, hogy akkor most a MAgnézium+B6-ot hagyjam abba???

Én is szedem a Duphastont. Szerintetek meddig kell szedni? Erről ugye nem lehet hirtelen leállni, csak fokozatosan?

Előre is köszönöm a segítséget! Kép

Képzeljétek, megkérdeztem, hogyha holnap megyek UH-ra vihetek-e videókazettát...Azt mondták igen, 1500.-ot kell fizetni... (Azért, h. megnyomják a "rec"-gombot, a saját kazettámra veszik... Kép) Na mindegy, ez van, csak kicsit elcsodálkoztam. Kisfiam idejében még nem így volt... Kép

Viki
vikó
 
 


Katica, Aniko Kép
Én sem vagyok védett toxo-ügyben, pedig "utcagyerekként" Kép a földevéstől és az idegen kutya-macska ajnározástól kezdve minden megvolt KépRáadásul irdatlan sokat kertészkedek, gyomlálok, és még így se kaptam el. Persze most meg óvnom kell magam.

Katica Kép
Köszi a recepteket Kép Hol lehet rizstésztát venni?

Mzx-Moni Kép
A mola olyan terhesség, amikor egy egészséges petesejtet vmi oknál fogva két spermium termékenyít meg, és a kromoszómák triplikázódnak. Teljes mola esetén embrió nem is fejlődik. Minden 2000. terhességre jut egy ilyen Kép hát én szépen kifogtam akkor.

Lányok,
tényleg nincs ötlet kismamis náthára, fájó torokra Kép?

Gemini Kép
Üdv köztünk! Ikrek a horoszkópod? Én is ikrek vagyok Kép (már ha Te is Kép) Ha július 9-én szülsz, akkor már több vagy mint 9+0, hm?

Vanda

Vanda

Kép
vanda
 
 


Vanda,

Bioboltban meg nagyobb szupermarketekben is! Én a Kaiser's-be járok, ott pl. van.(meg zabkorpa is, zabpehely, light lekvár..) De ha nem találsz, durumtészta is jó. Kép

katica
katica78
 
 


Vikó Kép
Az Elevitben jócskán van B vitamin, szerintem mellette nem kellene rendszeresen szedned MagneB6-ot, - esetenként hányingerre igen.
Duphaston szedését min. a 12. hétig szedni kell, és igen, fokozatosan célszerű abbahagyni. A dokidnál kérdezz rá Kép

Vanda

Vanda

Kép
vanda
 
 


Katica Kép
Nálunk nincs Kaiser's, majd megnézem ezt is a Cora-ban. Köszi! Kép
Vanda

Vanda

Kép
vanda
 
 


Sziasztok!

Gemini, Vanda!

Én is azt nézem, hogy ha júli 9., akkor az már jóval több!!! Menni kell a 12.hetire, Neked is! Kép

Vanda!

A nátáhra leginkább a sok C-vitamin, gyümik, és folyadék, ja és MÉZ a torokra!!!... Sok okosat nem tudok mondani... Kép

Katica!

Ha van időd, a recepteket én is szívesen venném!
vickyke@freemail.hu

Köszönöm!!!

Viki
vikó
 
 


Sziasztok!

Én ma voltam AFP-n, azt mondták, 30.-ára lesz meg az eredmény. Van valaki, aki tudja, hogy ikreknél milyennek kell lennie az értéknek? Kérdeztem a laborost, csodálkozva nézett rám, s mondta, hogy talán az érték duplájáig el lehet menni. Na, de én nem vagyok biztos benne. Most tűkön ülhetek az eredményig. És honnan tudják, hogy mindkettőnél jó az eredmény, ha mondjuk épp a határon van?
Tiszta gáz, most elfogott az aggodalom.

Katica!
Nekem is jöhetnek a receptek. Kíváncsian várom.

Móni!
Amikor én barnáztam, akkor a doki azt mondta, hogy akár végig is barnázhatok, nem jelent semmit. Egyszerűen egyesek barnáznak, mások nem. Szóval nyugi.

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Vikó, Vanda!
A számításokban nem vagyok egy nagy lumen, de én napra pontosan tudom, hogy mikor esett meg a nagy eset. Namost: attól számítva pont ma vagyok 9 hetes. Viszont ha a utolsó menstruációm alapján számolom, akkor meg tényleg lehet, hogy mostanság vagyok a 12. hétben. Hogy a fenébe kell ezt végülis számolni?
Gem

Vanda!
Igen, ikrek vagyok a javából. Úgyhogy remélem szép szülinapi ajándék lesz.
gemini
 
 


Mzx!

Nekem volt minden nap barnázás a 8.- 14. hétig.
A baba alatt volt egy bevérzésem, az tisztult így.
Ekkor én is Duphastont kaptam, mivel a hüvelykúp a vérzés miatt nem igazán volt hatásos.
A Duphastont a 14. héten fokozatosan hagytam abba és végig feküdtem.
Pihizz minél többet, hamarosan elmúlik!
inez
 
 


Katica
Köszi, megkaptamKép

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Vanda!
Egy ismerős anyuka mondta tegnap nekem, hogy a gyógyszertárban lehet kapni egy olyan száj és orr spray-t aminek a neve Bioparox, kb 1500 Ft.
Ő is ezt használta.Kép
Ezt kismamaák is használhatják.Kép

Vikó!
Gondolok rád holnap.Biztos minden rendben lesz az UH-n.Kép
Nekem is kell szednem az Elevitet és a MagneB6-ot egyszerre.A védőnőm mondta.

Judyt
11+1

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Gemini!
Az utolsó mensi első napjától kell számolni a terhességet.Kép

Judyt
11+1

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Gemini Kép
Megeshet h szülinapi ajándékod lesz a babád Kép
És tényleg a mensi első napjától kell számolni, így jön ki a 40 terhességi hét. Amit Te számoltál ki, az a "baba valódi kora", viszont minden vizsgálatot az orvosi kor alapján néznek. Voltál dokinál? Mekkora volt a manó?

Judyt Kép
Köszi, ezt ki is fogom próbálni!
Nem sok az elevit mellett még magneB6-ot is szedni?

Bannamari Kép
Hát ez tényleg érdekes felvetés! Külön-külön afp-t nem tudnak nézni, hiszen a véráramodba kerül mindkettőjüké, viszont nem tudom hogy simán "duplikált" arányt kell-e nézni. Az biztos, hogy a magas AFP-re szokták mondani, hogy vagy ikrek vagy egy baba esetén Down kór jele lehet. Ha találok vmit, megírom.

Vanda

Vanda

Kép
vanda
 
 


Vanda :-)
Dec.2-án voltam utoljára dokinál, akkor egy 21 mm-es óriás cipeltem a hasamban. Remélem, azóta töretlenül növekszik...
Ezek szerint a jövő héten már mehetek is a 12. heti UH-ra, és netántán azt is megmutatja, hogy fiú-e avagy lány? Meg hogy mindene megvan-e, mert ugye az a legfontosabb.
Gem
gemini
 
 


Hello Lányok!

Bocs, de a múltkor nem volt időm, hogy beszámoljak a fókuszálásról.

Na szóval. A hölgy, aki csinálta ge ynagyon régi dúla, és az életcélja, hogy kismamaéknak, babáknak segítsen.
A hölgyemény sokáig tanulta ezt a dolgot, mire belevágott, tudtommal.
Az elején felkészített, hogy lehet, hogy csak 10 percig tart, mert a bab nem akar kommunikálni, de lehet, hogy lesz 2 óra is. Hát szerencsém volt és volt kedve a babicseknek társalogni így mintegy 2 órán keresztüól voltam ebben a medítatív állapotban. A hölgy segített ellazulni és ő írányította az elején az egészet. Azt mondta, hogy nem feltétlenül mondatokat közöl velem a baba, hanem inkább érzéseket.
Döbbenetes volt. Én júniusban vesztettem el az első kibabámat 23 hetesen, és tudom jól, hogy még mindig nagyon kötődöm hozzá. És ez elő is jött baromira. Az egész elején azt éreztem, hogy egyre fentebb és fentebb kell emelni a fejem. A nyakam már majd kiállt, de szinte láttam magam felett egy fényes fehér foltot, ami olyasmi volt mint egy angyalka. Iszonyú melegség és szeretet öntött el, amíg őt néztem. Majd egyszer csak azt éreztem, hogy oldalról jön be valami sokkal sötétebb alak a képbe és kényszerírt, hogy rá figyeljek és, ahogy egyre jobban csak őt néztem, a fejem hajtottam le, mintha egy kéz nyomta volna és lassan a pocakomat láttam csak. Hát ő volt az új babóca a pocakombvan. És inenetől, hogy csak ráfigyeltem, teljesen megnyugodtunk mind a ketten. Ezután az egész olyan volt mint egy mozi. Ők érzik, tudják, hogy mi jár a fejünkben, mitől rettegünk. Én konkrétan attól, hogy megszülessen és egészséges legyen. És ő éreztem ,hogy ezt tudja, ezért hogy megnyugtasson a következő mozi filmet vetítette le nekem: ő ott fekszik a hasamon közvetlen a szülés után. Még nincs elvágva a köldökzsinór. Ő nyugodt, nem sír, csak figyel. Utána meg olyan kép, hogy a párommal sétálgatunka kórház parkjában és bevillan szinte egy szám, hogy 3. Amit először nem értettem, majd megvilágosodott, hogy 3 nap fog eltelni, a szülés megindulásától az ő érkezéséig.
Ami baromi érdekes volt, hogy egyszer elkezdtem köhögni, majd megfulladtam közben. A dúla is megijedt, mire kimondtam, mert egy belső hang ezt súgta, innom kell, sokkal többet. És minden egy csapásra elmúlt. Szóval leszidott a babicsek, hogy nem veszek magahoz elég folyadékot.
Még nagyon sokkérdekes kép jött, amiről először azt gondoltam, hogy biztos én találom ki. De hát miért gondolnék, most olyat, hog a szülés 3 napig fog tartani. Honnan tudnám, hogy nem fog sírni, mikor kibújik? Szóval ezt tényleg ő mondta. Amúgy arcot még nem láttam tisztán, de arra határozottan emlékszem, hogy sötét haja és szeme volt.

Biztos, hogy hihetetlen elsőre, és nekem is az lenne, ha nem velem történt volna.

Amúgy olvasta valaki Hidas és Rafai könyvét, a Lelki köldökzsinórt? Ők hasonló dolgot csinálnak.

Hú ez egy kicsit hosszúra sikeredett, de ezt nem lehetett lerövidíteni.
csutka_rozi
 
 


Jaj lányok, az előbbi levélben néhol akad egy-két elütés. Bocs! Csak siettem, hogy meg tudjam írnni még a megbeszélés előtt.

Katica78,
légyszi nekem is küldd el a recepteket:
j.karsai@freemail.hu
Köszi.
csutka_rozi
 
 


Csutka_rozi!
És tette ez mennyiért? Mennyivel előtte kell bejelentkezni, hogy időpontot kapj?
(Kösz a részletes beszámolót! Én egy kicsit mindig szkeptikusan fogadom az ilyen dolgokat, de nagyon érdekelnek.)
Gem
gemini
 
 


Csutka Rozi!

Ez nagyon érdekes volt. Most tökre elgondolkodtam, milyen lehetett.

Vanda!

Köszi a választ!
Bizonyám, már küszöbön a 12.heti UH! Kép Úgyhogy telcsizz, és intézd! Kép

Judyt!
Köszi, hogy gondolsz rám! Kép Olyan rossz, hogy egyedül kell mennem, mert párom dolgozik.

Viki
vikó
 
 


Csutka Rozi!

Ez nagyon érdekes volt! Én is szívesen kipróbálnám!! Legalább megmondaná a babóca, hogy mit csinálok "rosszul".
Az a 3-as szám nem lehet, hogy azt jelzi, hogy a születés utáni 3. napon sétálgattok a parkban? Mert ez a 3 nap vájúdás, hát...nem kívánnék ilyet.

Katica!

Köszi a receptet megjött!!

Ja, lányok, szerintetek árt a babának, ha hason alszom. Bár az egyik térdem fel van húzva, így nem nyomom teljesen, de mégis..szerintetek??

Sziasztok:
Wica
14+6
wica
 
 


Csutka Rozi!
Köszi a beszámolót! Hihetetlen élmény lehetettKép Mennyibe került és hogyan kell bejelentkezni és hol van? Ha nem akarod közkinccsé tenni a neten légyszi küldd át emilen ami a profilomban van. Előre is köszönöm.

Puszi mindenkinek,
MJ-Móni
10+3
mj__móni
 
 


Bannamari Kép
Ezt találtam a Rendelőben. Semmi konkrét.

Kérdés:
Mennyi az ikreknél az elfogadható AFP érték?
Válasz:
Egyszerű a válasz: ikrekre kidolgozott normálérték-határ nincs. A vizsgálat ugyanis az adott minta átlagtól való eltérését mutatja, és fejezi ki egy számértékkel, ebben a mintában persze túlnyomórészt nem iker terhességekből származó vérek vannak, így ezek átlagához az
ikerterhesség nem hasonlítható. Itt a döntő az ultrahang vizsgálat lesz.
Dr. Ács Nándor

Vanda

Vanda

Kép
vanda
 
 


Sziasztok!

Látom az afp a téma. Én szerdán megyek. ÚŐgy félek tőle....
Én annyira parázok a vérvételtől. ti hogy vagytok ezzel?

Hajni
Vendég
 


Sziasztok Lányok,

Sajnos nem volt időm visszaolvasni, de az lejött, hogy igencsak bővült a létszám.
Üdv az újaknak!!
Remélem a régiek még emlékeznek rám...Kép

Elég nehéz két héten vagyok túl. Először is Bence beteg lett, ami nem volt vészes, de hogy elkerüljem a betegség "elmélyülését", csütörtök, pénteken nem vittem oviba, remélve, hogy hétfőtől mehet ismét. A Doktornéni következő (azaz múlt) hét szerdára rendelt vissza minket. Közben (vasárnap) ablakot pucoltam. Éjszaka olyannyira elkezdett szúrni jobb oldalon egészen lent a hasam, hogy alig aludtam. Hétfőn pihiztem, majd kedd reggel elmentem a Dokimhoz. Kiderült, hogy minden ok a terhességgel, a hasizom húzódik valamiért. Kizárásos alapon csak aza ablakpucolásra tudtunk tippelni. Még vért is vett, hogy lássuk van-e esetleg gyulladás. A fehérvérsejtek száma teljesen normális volt, így Algopirinen kívül mást nem tudott mondani. Szerda-csütörtök teljesen szuper volt, majd pénteken este már sírtam a fájdalomtól. Akinek volt már hasi műtétje (pl.: császár), az tudja milyen frissen műtött hassal mászkálni, felülni, stb. Szombaton már nem tudtam felkelni, és minden cm mozgást tíz percig készítettem elő, de így is majd belehaltam.
Mindeközben tudtuk, hogy Zsebi rendben van, mert a hét elején (hétfőn) a Párom keze a hasamon pihent és így együtt "kaptuk" el az "első" mozgásokat 15+4hetesen. Hihetetlen élmény volt!!!! Zsebi érezte a Papája kezét és jelzett.
Szombaton reggel beakrtam menni a kórházba, de senki nem volt a szülészeten, így felhívtam a bionergetikusunkat. Délben már Nála voltunk, és Ő is megerősített abban, hogy Zsebi gyönyörűen fejlődik és minden ok a terhességemmel.
Ma már sokkal jobban vagyok (dolgozom, ezért is tudok írni Nektek). Ezt a bioenergetikusnak köszönhetem!!!!
Bocs, hogy hosszú voltam, de muszáj volt leírnom. Senkinek nem kívánok ilyen nehéz napokat. Mindemellett ismét közelebb kerültem a Férjemhez, és láttam, hogy Bence milyen megértéssel és figyelmességgel fogadja ezt a helyzetet. Hozta a maciját, hogy melegítse a pocakomat és így jobban gyógyul...
Tényleg igaz hogy jóban, rosszban, egészségben, betegségben...

Mircimama
16+4
mircimama
 
 


Sziasztok,

Katica, elkuldened nekem is a recepteket?
aniko@duffiet.com
Csutka Rozi!
Ez igen! Szamomra hihetetlen ez az egesz! Nem gondoljatok, hogy itt a tudatalatti jatszik nagyon sok szerepet? Minden esetre fantasztikus elmeny lehetett.

Mar nem emlekszem ki volt beteg vagy meg mindig az,de el kellenne menni szerintem orvoshoz. Hiedelmek szerint, nem lehet semmit sem bevenni, amikor terhesek vagyunk, ez ma mar nem igaz! En az elso terhessegemmel ketszer is nagyon meg voltam fazva, raadasul az egyiknel otthon voltam Magyarorszagon, elmentem a dokihoz es irt ki gyogyszert. Probald meg, szerintem folosleges szenvedni.Az biztos, hogy mindig felelmet kelt, amikor valamit be kell venni.
A kaloriakkal kapcsolatban. Van egy jo mondas, amit meg kellenne fogadnunk talan kedves sorstarsak, megpedig: Egy terhes nonek nem ketszer annyit, hanem ketszer jobban kell taplalkoznia.
Zarojelben hozzateszem, en tobb mint husz kilot szedtem fel az elso babavalKép, szoval,.....
De az is sokat szamit a sulynal, mennyire vizesedunk a vegen. Sot nekem mar most kezd dagadni a labam este fele.

Udv,
Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Sziasztok!

Vanda!
Köszönöm szépen a segítséget. Azt nem mondom, hogy megnyugtat, de hát mégis jobb, mintha tudatlanul állnék hozzá. Tehát minden azon múlik, hogy mit lát meg a doki és mit nem? Hm...
Valaki írta, hogy a genetikai uh-n azt írták a leletébe, hogy zárt mellkas és hasfal. Remélem, látszani fog.

Kicsit félve mondom, de ma már egyre határozottabb mozgásokat éreztem a pocakomban. Többször is. Kép Remélem ezután gyakrabban fognak jelezni Kép.

Csutka Rozi!
Szerintem is nagyon klassz dolog lehetett a bébivel történt kommunikációd. Én is elég tamás vagyok ezügyben, de ha a tudatalattimból fel tud hozni valaki ilyeneket, akkor az tényleg tud valamit. Merthogy én egyedül képtelen lennék ilyenekre.

Mircimama!
Szerintem mindenki emlékszik Rád! Nekem úgy élsz az emlékezetemben, mint a társaság anyukája. (Bár fogalmam sincs, hogy miért ez ugrik be rólad)

Hajni!
Szerintem a tűszúrás a legkevésbbé kellemetlen az egészben. Szerintem a várakozás sokkal rosszabb.

Na, puszi mindenkinek!

Annamari
16+2

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Minyu, a duphaston tabletta formában van. Én is azt hittem, hogy csak az első harmadban kell majd szednem, de a dokim a 36. hétig javasolta.

Köszi a megnyugtató szavakat barnázgatás ügyben, igyekszem nem idegeskedni.

Az egyik kismama újságban találtam anyai vérből Down-kór szűrést, 25eft, asszem Londonba küldik a mintát, és 2 nap múlva megvan az eredmény. Csak egy picit furcsának tartom, hogy nincs a hirdetésben a rendelő neve, stb., csak egy telefonszám, ahol további felvilágosítást adnak.

Valaki tud valamit erről a vizsgálatról?

Mzx-Móni (12+1)

Kép

Kép
mzx
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?