Új privát üzeneted érkezett!

Agi!

Nekem is 21 felett mondja hogy jo a SOTE II-n!!!!

dodo

KépKép
Kép
dodo32
 
 


Dodo!

Én is oda járok...ugyanaz az elvárás.

Ági
agidomi
 
 


Ági!
Az Én dokim is azt mondta, hogy 20-40 között kell lennie a progi szintnek.Nekem closty nélkül 29.2 volt.Erre mondta, hogy jó az érték, csak segítsünk rá a closty-val, így lett ha jól emlékszem 239.2, ami az ikreket jelentette.Kép

Judyt
KépKép
judyt
 
 

 
 

Judyt!

A progid nem a clostitól lett 239,2, hanem a terhességtől. Csak azért gondolom, hogy ezt pontosítani kell, nehogy a lányok itt ilyen értékeket várjanak. Nekem utoljára 2000 fölött mértek, de ez 6 hetesen volt.
Nekem a SOTE II-n azt mondták, 30 feletti kell a 21. 24. napon a biztonságos terhesség megtartáshoz.

Tina
vtina
 
 


Tina!
Nem volt szándékomban félrevezetni a lányokat.
De a closty megemeli a progi szintet.Mivel nekem ez volt az első closty-s hónapon és elsőre sikerült is, így nem tudom mennyit kellett volna emelkednie.
Valóban nekem ez a progi érték már terhesen volt.Azért írtam oda, hogy az ikreket jelentette.Általában ha egy terhesség van akkor kb. 100 körül szokott lenni.De peteérés csak akkor van, ha 20-40 között van az érték.

Judyt

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Sziasztok!Kép

De jó ebből most én is tanultam a progirólKép
Az enyém closti nélkül volt 34,5 körül és mégis szedeti velem?!?

Ma tudom meg elvileg a prolaktin eredményemet.

Hát, ha az is jó, akkor nem tudom mi lehet a gond.

Mea
mea
 
 


Mea!
Ne aggódj.Én se nagyon értettem, hogy miért kell szednem, ha jó volt az eredményem.Akkor úgy voltam vele, hogy mindent meg kell próbálnom a baba érdekében.De látod jól rá segített a closty, ikrek lettek belőle.Lehet, hogy nekem is elég lett volna napi 1 szem.De most már nagyon örülök neki, hogy 2 babuci van a pocimban.Kép

Judyt

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Judyt!Kép

Remélem nekem is beválik úgy mint nektekKép

Elhiszem, hogy örültök nagyon, nagyon jó babavárást kívánok végig!Kép

Olyan jóóóóóóóóó neked!!!Kép

Mea
mea
 
 


Judyt!
100-as progi értéknek hányadik cn-on kell lennie, ha terhesség van?
Azt tudja valamelyikőtök, hogy a 21. napon milyen progi érték az elfogadható alapban és milyen terhességben?
F.
falina
 
 


Falina!
Én csak annyit tudok mondani, ami nekem volt.
A 25 cn-on ikerterhesség mellett 239.2 volt a progi szintem.Szerintem ez mindenkinél változó.
De megpróbálok neked megkérdezni valakit, akinek egy babája van és closty-t szedett.Majd megírom neked.

Judyt

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Sziasztok!
Tina!
Örülök hogy megvagy és szorítok hogy minden oké legyen. A babák növekedése nagyon ingadozó tud lenni. Nekem mértek olyat hogy túl nagy a korához képest, aztán meg kicsi. Szóval egy mérés még nem jelent semmit. Kitartás.
Ja és Isten éltessen sokáig, és a legszebb ajándékot kívánom neked, amiért most küzdötök...
Mintha igértél volna nekem emailt? Kép Persze megértem, hogy nem érsz rá írni.
Én szépen megeszegettem a clostit, hétfőn megyek uh-ra, utána kedden pénteken vizsgázom. Valahogy nem vagyok túl bizakodó és optimista. Már annak is örülnék ha valamivel nagyobb tüsző látszana mint a múltkor.

Sziasztok
Danaaia

Kép
danaaia
 
 


Lányok,
Nekem nem mondta a doki, hogy ebben a hónapban akarna hormonszintet nézni, szerintetek kérnem kéne?
Móni

Kép
móni23
 
 


Móni23!Kép

Tudod én is most szedem először és múlt hónapban volt 24.napon egy vérvétel, ahol prolaktin és progeszteront néztek.

Erre a hónapra még ő sem mondott vérvételt, de lehet, hogy repi után egyszer fognak venni még nem tudom.

Hanyadik cn-en vagy?

Nekem már most feszül 4 cn-en pedig még csak 3x veszem ma be.Ez normális???

Már mevan puffadva a hasam.

Mea
mea
 
 


Mea!
Nekem is elkezdett feszülni már nagyon korán a hasam, szal valszeg ez természetes és persze a hasam is puffadt.
F.
falina
 
 


Csak azért aggódom, mert nekem sokszor volt cisztám, 13 éves koromban csecsemőfőnyi, és ki kellett venni+felét az egyik petefészkemnek.

És az is ilyen érzés volt, hogy puffadt meg feszített,tök úgyanilyen volt.

Utálom ezt az érzést.Kép

De biztos a closti miatt van és normális és remélem cisztám sem leszKép

Falina te most hanyadik cn-nél tartasz??

Ja a progira nekem azt mondták, ha 30 felett van az jó, nekem 34,9 volt de baba nem lettKép

Mea
mea
 
 


Mea!
Én a 20-on vagyok, holnap megyek UH-ra és vérvételre. Én is nagyon félek a cisztásodástól az 5 tűszőm miatt!
Falina
falina
 
 


Mea,
Nekem is már az elejétől fogva feszít a pocim, és én is a ciszták miatt félek. A closty előtt is tele volt mindkét petefészkem apró cisztákkal, és nem tudom, hogy a closty milyen hatással lesz rájuk. Remélem nem kezdtek el nőni tőle.
Én ma vagyok a 12 cn-on.
Móni

Kép
móni23
 
 


Móni!Kép

Akkor izgulhatunk, de biztos nem lesznek!!!

Mikor mész UH-ra?Még a héten ugye?

Drukkolok, hogy szép nagy tüszőid legyenek aztán meg meg is repedjenek és a kis fürgék Kép célba érjenekKép

Pusz

Mea
mea
 
 


Ne izguljatok szerintem a ciszták miatt.
Nekem is volt többször is cisztám, de szerencsére mindig elmúltak.
Amikor az első UH-ra mentem a kisfiammal (8hetes volt), látott a doki egy sokkal nagyobb cisztát mint a babó volt de aztán felszívódott.
Akkor clostitól sikerült teherbe esnem. Remélem most is segít majd.

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Cirmike!Kép

Köszi a bíztatást, igyekszünk nem izgulniKép

Meglett a prolaktin eredményem 24 cn-i múlt hónapban: 348.

Ez jó vagy rossz???

Várom válaszotokatKép

Mea
mea
 
 


Cirmike,
Köszi a bíztatást, én is csak azért izgulok egy kicsit, mert egyszer már meg kellett műteni miatta.
Mea,
Ez nagyon jó eredmény, semmi okod nincs izgulni. Nekem 655 volt és ez már magasnak számított, ezért szedem a bromot, de a tied nagyon jó.
Móni

Kép
móni23
 
 


Lányok!
Szerintetek a 20. cn-on még mindig a closti miatt lehet érzékeny és telt a mell vagy inkább már baba van a dologban?
Szurkoljatok, hogy a holnapi vérvétel eredménye jó progiszintet jelezzen nekem!
Köszi:
F.
falina
 
 


Falina!
Én kb a 24. cn-on vagyok és még minig feszül a mellem... Gondolod, hogy az már ijen korán elkezdene feszülni a baba miatt??? Én nemtom, de szentem az még korai lenne -valaki mondja meg nekünk legyen szives!
Bár lehet, hogy ez nekem már a premensi!Kép
rózsalány
 
 


Rozsalany!
Ez az, hogy nekem nemcsak feszul, hanem erzekeny es meg fajni is kezdtek a bimbok. Ilyet az elso terhessegnel ereztem, igaz azt mar nem tudom, hogy ilyen koran-e vagy csak kesobb.
Emiatt szeretnem tudni, hogy masoknak is van-e hasonlo a clostitol.
F
falina
 
 


Sziasztok Lányok!
Voltam az orvosnál, jó hírem is van meg rossz is.
A jó, hogy nem látszott egyik tűszőm sem már, tehát valszeg mind az 5 megrepedt. Ciszta sincs! Kép
A rossz, hogy nem túl vastag a mnyh-ám: 9-10 mm.
A másik dolog pedig a closti előtti, 24. napi progieredményem, melynek mértékére most kérdeztem rá: 9,2. Ma délutánra megtudom a mai vérvétel eredményét. Nagyon remélem, hogy a clostitól nagymértékben megugrott ez a érték!
Nah, és még valami. Megkérdeztem a dokit, hogy a 21. napi vérből is ki lehet-e mutatni a Hcg-t és azt mondta, hogy igen! Persze csak akkor, ha korán volt a megtermékenyülés, gondolom. Viszont, ha nem is mutatható még ki, a magas progiszintből következtetni lehet egy esetleges terhességre.
Szal ez volt ma reggel.

Szerintetek a mnyh még vastagodhat a 21. nap után is? Mondjátok, hogy igen! Ezek szerint hiába eszem tonnaszám a kefírekt, joghurtokat, amik állítólag segítik a vastagodást...
Ha jól emlékszem, Judytot "ijesztegették" ezzel és mégis jól megkapaszkodtak a babók! Kép
falina
 
 


Falina!
Jól emlékszel.A dokim azt mondta a 13 cn-on, hogy nem valami vatsag.De láss csodát mégis megkapaszkodott mind a két babuci.Ne aggódj, napról napra növekszik a mnyh-a is, ugyanúgy, mint a tüsző.Kép
Az előző hónapban elég alacsony volt a progid, de szerintem most magasabb lesz, főleg ha tényleg mind az 5 tüsző megrepedt.Tudod, hogy így esélyes vagy Te is az ikrekre?
Nagyon szorítok.Kép

Judyt

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Falina!
A 9,2 valóban nem magas, de lehet, hogy a 24. napon már leesőben volt és ennél több lehetett a csúcsod. A Clostitól és a sok tüszőtől biztosan most jóval magasabb lesz. És a nyálkahártya is vastagodhat még szerintem. Ha a terhességi hormon megjelenik, tovább emeli a progit!
Tudom, hogy az esélytelenek nyugalmával beszélek, de ha jót akarsz magadnak, ne keresgéld a jeleket, mert ebbe bele lehet zakkanni...Próbáld meg kibírni, már ugyis nem sok idő múlva kiderül, hogy van-e valami vagy nincs.
A cicifájás lehet jó jel is, meg nem is. Nekem tök terhességi tüneteim voltak az első Clostis hónapomban /hányinger,cicifájás/, mégis megjött. De lehetett volna fordítva is... Szóval nyugi, hamarosan kiderül, remélem pozitív eredménnyel!!!
Szorítok!
Ági
agidomi
 
 


Judit, Ági!
Köszi az infókat!

Ági!
Nem a jelkeresgélés a fontos, hanem tisztában szeretnék lenni, hogy milyen tünetek lehetnek a clostitól, mert úgy tűnik nálam elég sok megjelent (farkaséhség, émelygés, szúrkálás a hasban, cicifeszülés stb.).
Egyébként nem érzem magam terhesnek, de azért nagyon bízom benne!
F.
falina
 
 


Azt nem is mondtam, hogy reggel doki lecsökkentette a 2x1 clostit 1x1-re úgy, hogy nem is várta meg a vérvétel eredményét. Biztos sokallta az 5 tűszőmet! ;)
Merre jártok, lyányok? Mert erre nagyon nem... Kép
F.
falina
 
 


hm, nagyon úgy néz ki, hogy ma magammal beszélgetek, de azért leírom, hogy megvan a 21. napi eredmény...
Meg fog jönni... :=(
Asszem vmi nagyobb gond lesz itt már, ha 5 megrepedt tűszőből egy sem termékenyült meg...
Kérdeztem progim emelkedett-e, erre azt felelte, hogy ha nincs hcg a vérben, akkor nem mrnek progit... Ezt nem hiszem el!!!
Szóval most picit szomorkodom, de azért még bizakodom is, hiszen ez tulképp még csak a 21. nap! Kép
falina
 
 


Falina,
Nem teljesen értem, mi az, hogy ha nincs hcg, akkor nem néznek progit? Hcg csak akkor van, ha terhes vagy, de a progi szint pont amiatt fontos, hogy lehet-e babád.
Mit mondott még a doki?
Az 5 tüsző tényleg egy kicsit sok, valószínű emiatt csökkentette a closty adagodat.
Én holnap reggel megyek uh-ra, remélem segített a closty és lesznek tüszőim.
Móni

Kép
móni23
 
 


Falina!
Már vártam ám, hogy mikor jelentkezel az eredménnyel, úgyhogy nem magadban beszélgetsz. Ez azt jelenti, hogy HCG nincs - azt legalább megnézték?
Ne szomorkodj, még bármi lehet! de ha esetleg most nem jön össze, akkor majd a következőben! kevesen tartoznak a mázlisták közé, hogy rögtön azonnal sikerül...
Jól reagálsz a Clostira, egyetértek azzal, hogy a dokid csökkentette az adagot. Nem hiszem, hogy hiányozna egy 4es vagy 5ös terhesség...
Jó esélyekkel indulsz, úgyhogy kitaratás!

Dodo!
Neked is progi eredményeket ígértek...vagy rosszul emlékszem? akkor most mi van?

Én is holnap reggel bepróbálkozom a labornál, hátha legalább az első vérvételemnek megvan az eredménye.

Üdv: Ági
agidomi
 
 


Móni!
Mást nem mondott, nem értem miért zagyválta ezt a progiról... Ennek a mérésnek pont ez a lényege, hogy a closti megtette-e a hatását és emelkedett-e az alacsony progiszintem...
Szerintem lesz tűsződ, jó szer ez a closti!

Ági!
Látod, hiába volt 5 tűsző, nekem még így sem jött össze... Én eddig a mázkistákhoz tartoztam, már többször leírtam, de most mégegyszer, hátha nem emlékszel rá. Nekem volt már 2 terhességem, amik elsőre összejöttek és alig voltunk (2-3 alk/terhesség) együtt apárommal. Szal ez már a múltté...
Még nem adom fel, azért sem! Kép
Láttunk mi itt már csodákat!!!
Biztos elcserélte a leletemet a doki! ;)
falina
 
 


Sziasztok!
csak köszöntem,velem semmi nem történik.............
Vendég
 


Nah megint en, nem hagy nyugodni ez a mai dokis ugy... Ugyanis reggel meg azt mondta, ha HCG meg nincs is a verben, a progiszintbol lehet kovetkeztetni, hogy van-e terhesseg es ezt direkt vetetei le, hogy egy esetleges terhessegnel keves proszintnel tudjon ptlast adni. Delutan meg mar azt mondta, hogy ha nincs Hcg a verben, akkor nem merik a progiszintet. Ti ertitek ezt? Tkp az ellentetet mondta, mint reggel...
Ezek utan meg az sem elkepzelhetetlen, hogy megis babas vagyok! ;)
falina
 
 


Falina,
Szerintem még nagy esélyed van rá, hogy babás vagy. Még ne add fel, és majd csinálj egy tesztet. Most hányadik napon vagy?
Móni

Kép
móni23
 
 


Sziasztok!
Falina, szerintem próbálj meg kicsit kevesebbet filózni a dolgokon. A 21. napi eredmény tényleg korai, tehát még bármi lehet, és a dokid szövegét megismerve tényleg zagyvál és összemossa a dolgokat, talán rá kellene nála kérdezni hogy mi is van akkor a progiszinttel. Tinánál is nézett mindig progiszintet úgy emlékszem minden clostis hónapban.
A lényeg az, hogy próbáld meg elterelni a figyelmedet, Az állandó ok-keresés, meg kombinálás tényleg árt, stresszessé tesz. Ha korábban spontán terhes tudtál lenni akkor ne godold egy sikertelen clostis hónap után hogy valami nagy gond van. Most hormonális közbelépés történt, ezt be kell fogadnia a szervezetednek. Van akinek rögtön alkalmazkodik a teste, van akinek idő kell. Várj pár napot és csinálj tesztet. Szurkolok neked nagyon.
Ági most progi eredmény fogsz megtudni? remélem javulás van.
Nekem milyen jó, nem csinálnak semmilyen vérvételt, így nem idegesít semmilyen eredmény. Egyedül az uh, fog majd felbosszantani hétfőn, de eleve pesszimistán megyek, hogy ne csalódjak nagyot.
Hol vagytok öreg topik lakók? Mindenki ennyire ki van bukva hogy nem ír?

Sziasztok
Danaaia

Kép
danaaia
 
 


Móni!
Ez a 22. cn.

Danaaia!
Nem a babaprojekt, hanem az orvosok miatt leszek lassan stresszes, kicsit elegem van már, hogy 1 év alatt az x-dik orvosban sem lehet megbízni...
Miért hadovál mind össze vissza, akikkel összehoz a sors...?
Nah, mind1, a ti segítségetekkel legalább tudom mire kell figyelni, ha ti nem lennétek, a mai napig egyetlen vizsgálatot sem végeztek volna rajtam...
Danaaia, nem csak az az 1 hónap telt el sikertelenül, hanem már nyár óta próbálkoztunk újra és azóta semmi! Így már azért kicsit borúsabb a dolog, ugye?! Nah, de majd a köv. ciklus! Kép

Tina és Móni is ma mennek dokihoz, asszem. Remélem minden OK velük és várom már a fejleményeket!

Üdv.: Falina
falina
 
 


Sziasztok!
Sajnos nem jártam eredménnyel, a labor kedd-szerdára ígér csak progi eredményt :-( hiába kunyeráltam, azt mondták érdeklődjek kedden dél körül.... Hogy fogom addig kibírni,nem tudom, éjszaka is ezzel álmodtam, hogy 60 körül volt a progim...tiszta hülyeség.

Danaaia,
Az elmúlt 3 hónapban kb.12szer voltam vérvételen, szerintem tök friss vérem van, a régit mind leszívták....a nővérrel már tegeződöm :-) A pesszimizmus nálam is beválik, az "ennél már csak jobb lehet " elv alapján.

Falina!
Nem tudod a labort megkérdezni, hogy nem csinálták-e meg mégis??? Csak egy kóbor ötlet, de hasznos lenne tudni /függetlenül attól, hogy van-e baba vagy nincs/ hogy mennyi lett a progid, nem is értem a dokidat...

Ági
agidomi
 
 


Sziasztok!
Most értem haza. Hát nem sok jóval kecsegtetett a doki. Ma vagyok a 14 cn-on, és a jobb oldalon nem látott semmit, és a bal oldalon is csak egy 11 mm-es tüszőt, azt mondta nem valószínű, hogy meg fog repedni. A méhnyálkahártyám 5 mm, ez jó?
Legközelebb a következő ciklus 14 napján kell mennem, addig szednem kell tovább a gyógyikat és következő hónapban újra 2x1 clostyt. És ha akkor sem lesz semmi, akkor műtét. Ja, és nem fog hormonokat nézni a doki, szerintetek ez nem gond?
Pedig úgy bíztam a clostyban.
Móni

Kép
móni23
 
 


Falina,
Ha ez még csak a 22 nap, akkor tényleg nagyon-nagyon korai lenne, ha már ki tudnák mutatni. Várj még legalább egy hetet és akkor tesztelj.
És látod, nekem egyáltalán nem akar hormonokat nézni a doki. Szerinte az uh is elég.
Ági,
Sajnálom, hogy csak jövőhéten lesz eredményed, de azért ne járjon mindig ezen az eszed, mert így tényleg nem lehet kibírni addig. Csináljatok valami szép programot a hétvégére, az majd eltereli a gondolataidat.
Móni

Kép
móni23
 
 


Móni!
Érdekes ez az egész... Nekem 2 naponta kellett mennem dokihoz, akkor is ha nem repedt meg a tüszőm, egészen a menstruációmig... azt mondta a doki, hogy ebből sokmindenre tud következtetni. Ráadásul nekem a 2x1 clostyt csak 5 napig kell szedni és a 10.cn től megint uh. Dejó, hogy minden doki mást mond!Kép De azért ne keseredj el, mert nekem sem volt multkor tüszőrepim, mostmeg lett.Kép
rózsalány
 
 


Rózsalány,
Igyekszem nagyon nem elkeseredni, ígérem holnapra már jobb kedvem lesz. Azért vagyok egy kicsit elkeseredve, mert félek a műtéttől és ha lehet kihagynám.
Nekem is 2x1 clostyt kell szednem 5 napig a 3. cn-tól.
Te dokid biztosan sokkal alaposabb, akihez én járok, sajnos nagyon sok páciense van, nem is lenne ideje ilyen alaposnak lenni.
Móni

Kép
móni23
 
 


Móni!
Hm, hát majd a kövtkező ciklusban, akkor már jobban fog hatni a bogyó!

Ági!
Ez a labormegkérdezősdi tetszik, de sztem nem lesz pofám hozzá...

F.
falina
 
 


Móni!
Mijen műtéted lesz? Lemaradtam róla, bocs.
Nekem is volt nemrég laparoszkópos ciszta műtétem, de ki lehetett bírni. Az egyetlen gond, hogy most 2 köldököm van...Kép
rózsalány
 
 


Rózsalány,
Nekem is pont ilyen műtétem lesz, csak az a baj, hogy már volt egy és nem szeretném, hogy teljesen összeszabdalják a pocimat.
Móni

Kép
móni23
 
 


Sziasztok!

Már nagyon régen nem írtam, de azért szoktalak olvasni Titeket.

Falina!
Ugyanahhoz a dokihoz járok én is, mint Tina és Te. Úgy tudom, hogy a 22-24. nap körüli vérvételnél progiszintet is szokott kérni, nemcsak Hsg-t. Szerintem elkeverhette a labor az eredményedet, azért nem tudta a doki a Hsg-t, vagy már eleve nem kérdezte meg azért, mert nem találtak terhességi hormont.
Egyébként nekem is csak annyit szokott mondani, hogy meg fog jönni, nem sikerült, ilyenkor nem szoktam kérdezni a progi eredményt. De mikor először voltam nála, és először került sor ilyen vérvételre, nem csak azt mondta a telefonban, hogy találtak-e Hsg-t, hanem azt is, hogy milyen lett a progi eredményem.

Judyt!
Gratulálok a babákhoz!

Tina!
Sokszor gondolok rád, követem az eseményeket és kívánom Neked, hogy minden a legnagyobb rendben legyen.

Matchi
matchi
 
 


Matchi!
Köszi a megerősítést! Kellett volna progieredményt mondania, mivel ez volt az első closztis hónapom, vagyis a múltkori closti nélküli eredményt kellett volna összehasonlítani a mostani eredményemmel, főleg, hogy nekem valszeg progihiány miatt voltak vetéléseim. Na mindegy...
F.
falina
 
 


Noh,
ezt még megírom a témával kapcsolatban, aztán ígérem nem hozom fel többet. Kép
Felhívtam az imént a labort és ugyanazt mondták, mint a doki, vagyis hogy nem volt a vérben B-Hcg, ezért nem mértek progeszteront.
Szal dokim mégsem hadovált össze-vissza, de azért még mindig nem értem a dolgot, hiszen reggel még arról beszélt, mindent mérnek. Nah, de ezt ők biztos jobban tudják nálam! Kép

F.
falina
 
 


Falina,
Látod, nem a doki kavarta össze a dolgokat, biztosan tudja, hogy mit is kell migvizsgálni. Mikor mész hozzá legközelebb?
Móni

Kép
móni23
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?