Új privát üzeneted érkezett!

PM!
Gratula a fogacskához! Még mindig nem sikerült rávennem Kikkót a rajzoláshoz, mindig csak autót rajzol, az nem jó? Kép
Adri!
Nektek is gratula a fogacskához! Irgum-burgum, azt mondtad, hogy eljössz talizni! Az én mobil számomat pedig tudnod kell! Kép
Most megpróbálom feltenni a táblicskut.
<pre>
Név Gyermek Szül. dátum Születési adatok Jelenlegi adatok
Ancsa /Anyanyanya/ Tímea 1999.01.18 55 cm, 3600 gr 16 kg, 98 cm
Tamás 2001.02.02. 56 cm, 3800 gr pacahus@mail.datanet.hu
Móni /PM/ Anna 2001.02.13 52 cm, 3400 gr 6888 gr, 66 cm udvari@axelero.hu
Évi Csongor Attila 2001.03.10 47 cm, 2350 gr 7500 gr, nagyat@broadband.hu
Geri Lili 2001.03.14 58 cm, 3700 gr 8600 gr, 74 cm lili@vnet.hu
Snoopy Zsombor 2001.05.30 51 cm, 3150 gr 69 cm, 7150 gr bertagab@freemail.hu
Kriszta Anna 2001.05.01 49 cm, 3000 gr 7070 gr, 69 cm drjehn@interware.hu
Dia Bori 2000.06.23 58 cm, 3650 gr 8,5 kg, 86 cm soosbobi@hotmail.com
Orsi (JM) Jázmin 2001.02.03 49 cm, 2920 gr 8320 gr, 73 cm jazminmama@freemail.hu
Picike
K.Adri Leevi 2001.02.16 9190 gr, 73 cm kromiadri@yahoo.com
Cs.Kati Alexandra 1994.04.21 59 cm, 3900 gr 25 kg csorekati@freemail.hu
Kitti 2001.02.17 53 cm, 4000 gr 9260 gr, 74 cm
Verus Johanna 1993.04.24 55 cm, 3300 gr veronika.varadi@freestart.hu
Tamás 1995.03.08 50 cm, 2850 gr
Karolina 1997.12.30 55 cm, 3350 gr
János 2001.03.07 51 cm, 3250 gr 8500 gr, 74 cm
Gabi1 Bettina 1998.12.27 53 cm, 3350 gr liegl@matavnet.hu
Norbert 2001.04.30 53 cm, 3600 gr 7100 gr, 69 cm
Evey Krisztián Zsolt 1998.03.21 50 cm, 2350 gr 14 kg, 95 cm kovacseves@axelero.hu
Adrián Zoltán 2001.05.28 49 cm, 2900 gr 6130 gr, 64 cm
Madárka Petra 2001.03.13 52 cm, 3550 gr roni74@axelero.hu
Picike
Iboly István eboly@freemail.hu
András
Gerg&otilde;
Emese Dániel 1996.03.31. 21 kg, 114 cm capricornbt@axelero.hu
Gerg&otilde; 1998.04.01. 15 kg, 105 cm
Lilla 2000.03.08 11 kg, 84 cm
KingAndi Kinga 2000.12.23 55 cm, 3220 gr 11 kg, 78 cm kinga001223@freemail.hu
Krisztina Dominik 2001.05.10. 54 cm, 3320 gr krisztinyka@ivillage.com
Olivér
Mari Máté 2000.11.20. 57 cm, 4100 gr 9,5 kg, 75 cm lakto73@axelero.hu
Pele Áron 1997.10.24. 18 kg, 102 cm dormouse@freemail.hu
Hanna 2000.08.22. 11 kg, 80 cm
Babszem
Zsóka Ábel 1998.03.31. 17kg, 105 cm dersu@axelero.hu
Emese 2000.09.20. 9500 gr, 75 cm
Andi Kamilla 1997.12.18 54 cm, 3400 gr
Emma 2001.05.18 49 cm, 3195 gr
Cili2 Dávid 2001.08.30. 55 cm, 3450 gr merdelyi@hotmail.com
Moni Martin Zoltán 1996.08.02. 48 cm, 3200 gr 21 kg, 116 cm kom@index.west.hu
Viktória Kitti 2001.07.31. 49 cm, 2900 gr 5360 gr, 59 cm
fDia Fanni 1992?
Hanna 2000.07.?
Liesel Máté 1995.04.16. 118 cm liesel@posta.net
Markó 1997.07.30. 104 cm
Benke 2000.06.02. 78 cm
Juca Vilmos 2000.09.05. 51 cm 3270 gr 12 kg, 77 cm sjuca@freemail.hu
Jamina Ádám 2001.05.09. 47 cm, 2750 gr 6630 gr, 70 cm zsu74@freemail.hu
Erika Tamás Etele 2001.05.23. 7950 gr, 68 cm proc@axelero.hu
Szilvi Zsófia 2001.07.05. a.gaal@matavnet.hu
Lara Hanga 2001.10. 50cm, 3480 gr kiss_lara@yahoo.com
Bigacsiga Kata Donát 1997.03.12. 21 kg, 110 cm kata.szabo@mailbox.hu
Dominik 2000.01.17. 12 kg, 86 cm
Ildi Gergel Dániel 1995.07.13. 48 cm, 2600 gr 17 kg, 112 cm
Ilona 1995.07.13. 49 cm, 2550 gr 20 kg, 117 cm
Zoltán Bálint 1993.06.29. 51 cm, 3750 gr 30 kg, 132 cm
Magdi Nikolett 1991.05.16. 52 cm, 2900 gr 30 kg, 140 cm gmagdi@freemail.hu
Miklós 2001.01.03. 53 cm, 3830 gr 7900 gr, 71 cm
Katus Péter 2001.06.30. 57 cm, 3820 gr
Barika Dóra v. Dorottya? 2001.06.23. 54 cm, 3800 gr 6000 gr, 63 cm bogdanyine@pro.hu
Tvica Gergely Gábor 1996.07.06. 54 cm, 3400 gr
Kristóf Bence 2001.09.04. 54 cm, 3400 gr 5000 gr, 54 cm
Eri Kamilla Boglárka 2001.07.05. 50 cm, 3225 gr bodza@mail.com
Ági Bálint 2000.09.09. 57 cm, 4250 gr 9800 gr, 76 cm
Ery@ Levente Máté 2000.10.11. rutinos@freemail.hu
Bobojsza /28/ Janka 1997.10.30 55 cm, 3550 gr
Simon 2000.08.25 54 cm, 3250 gr
PaMiKa Panni 1998.10.03
Miska 2000.09.21
Rea Balázs 1998.12.15 52 cm, 3500 gr
Tamás 2001.04.02 54 cm, 3610 gr
Mse /23/ Anett Tünde 2001.02.28
Chris Picike
Bóbita Máté
Áron
Katica Zoltán
Manó Zorka 2001.10.09. 53 cm, 3000 gr
Szile Borbála 2001.08.01. 52 cm, 2920 gr
Prü
Cseri Boglárka 2001.07.28. 49 cm, 3400 gr
</pre>
Evey
 


Helló Mindenki!

Olvastam ám minden nap, de írni... Hát arra nem volt energiám. Vagy inkább a lustaság???

Kati! Itt is kijelentem, hogy csíplek és csíplek!!!! KépKépKépKép És már küldtem is fotót!!!! Puszi!!!!

Cseri! Itt tényleg nem szokás ez a hangnem. Lényeg, hogy nem törlünk ki senkit és az a mondat inkább olyan "felszólításféle" volt, hogy írjunk minél többet. Mert olyan jó olvasni. Szóval írj te is.KépKépKép

Mai új szavunk a háp-háp. Papa tanította, bár én már régóta mondom, hogy mit mond a kacsa. De a papánál mondta elõször Lili és akkor az õ tulajdona a dolog. Kép Aztán újdonság, hogy Lili teljesen megtanult felülni, ma este ülve sírt az ágyacskájában elalvás helyett. Ma félig körbejártuk a lakást úgy, hogy fogtam a kezét. Imádja, aztán, ha elfárad leül és elkezdi kapargatni a padlót. Aztán megint kéreckedik. És képzeljétek megszült az unokanõvérem péntek hajnalban. Barnabása van 3,60 kg 63 cm és gyönyörû. Sajna császár lett, mert (még nem is hallottam, ilyet) beödémásodott a méhszáj, ill megkeményedett és nem tágul 4 újjnyiról tovább. Jól vannak és egészségesek.

Zsóka! nagyon meghatódtam az estimesén... Édes nagyon...

Ma este én is meséltem Lilinek, nagyon élvezte. Napközben is szoktam, az ölembe ültetem és negyon figyel. Olyan jó, hogy már lehet vele úgy igazán játszani.

PM! Gartula a kúszáshoz, nem akartok erre is kúszni vmikor?KépKép A párom még mindig nem meri bevállalni Pestet, viszont szeretne megint talizni veletek. Mit gondolsz????

Kriszta! Vigyázz az egyensúly fenntartására és ügyeskedj nagyokat a munkádban.

Verus! Hát fütyi ügyben nem tudok neked tanácsot adni, csak annyi, hogy a páromnak fitymaszûkülete volt még mûtötték is, de most nagyon rendben van a dolog KépKépKép Milyen az új autó?????

Erika! örülök, hogy örültél a fotónak. Én úgy raktározom el az emil címeket, hogy ahogy beírjátok ide a címet, rá lehet menni és azonnal kinyílik Outlook express-ben. És ott elraktározom a címlistába. Így van mindenkinek címe. Ügyi vagyok?

Iboly, tényleg mi van veled????

Pele! Nekem így látatlanban is tetszel!!! KépKépKép Örülök, a kölcsönszerzõdésnek. Mikor költöztök?

Madárka! örülök, hogy nem unod a képeket. Pocaklakó mozgásai???

Évi! Ügyi vagy, hogy egyedül elmentél a mamáékhoz. Még nem mászunk, de szerintem bármelyik pillanatban, mert a négykézlábra állás folyamatos és csak rá kell érezni az ízére. De nem bánnám, ha még tolódna...

Aussi Eri! Én csak az Erit fogom használni, nem baj? Szóval, ha vkinek szüksége van pótlásra, akkor szüksége van. Ez van. A lényeg, hogy szoptatsz is mellette és, ha már nem szoptatnál, akkor pedig az lenne a fontos, hogy kapott a bébid anyatejet. Írhatok neked emilt?

Jázminmama????

Puszi mindenkinek:

Anikó
Geri aki Anikó
 


Adri!

Közben írtál... Már én is várom a havat, remélem itthon is lesz az idén... Szóva, gratula a fogakhoz és a mászáshoz és az álláshoz... Várom a fotókat.

Evey! Köszi a táblázatot, kinyomtatom és kiragasztom.

Puszi:

Anikó
Geri aki Anikó
 

 
 

Anikó!
Én meg gratulálok a beszédhez! Tök édi lehet! Ja, Leevi nem áll, csak ha állítom, bár kakpaszkodik fel ezerrel. Csak Föállásban édes. Mármint foglalkozásilag. Bocs, én voltam félreérthetö... A képek mennek!
Evey! Gondoltam rátok, de nagyon lehetetlen volt Bp-re utazni szombaton. Rövid otthonlétkor futkosás van minden mennyiségben. Tudom, totál elképzelhetetlen, ha valaki még nem ment haza nyaralni. Mindenkli rád számít, téged vár, Kép, de akkor is csak 24 órából áll egy nap, sajnos.
Még több puszi!
Köszi a táblicskut!
KAdri
 


Sziasztok,
El is felejtettem, hogy ki mit íyrt... Na mindegy...

Nálunk a helyzet váéltozatlan, ill. annyiban változott, hogy most már csóri Emesémnek a szwemére is ráment, du. beragadt szemmel ébredt Kép. Kamillázom, meglátjuk, mi lesz... Sajna úgy tûnik, hajlamos rá, mert tavasszal is egy megdfázásnál ugyanígy beugylladt a szeme Kép.
Orrom folyik, köhögök, torkom fáj, Ábel jobban van (valamivel), anyukám tegnap emgérkezett! Tök jó.

És ma döbbentem rá, hogy papírforma szterint már csak két hét és jön haza a párom!! KépKépKép (Bár inkább jöjjön késõbb, az okot ismeritek).

Emese, de jó, hogy elõkerültél! Hiányoltalak ám!


Legyen mindenki jó,
sok puszi
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

Lányok!

Nekem a doki azt mondta, hogy 1 éves koráig ne huzigáljam a Miki fitymáját. Fiús anyukák! Mi az igazság?

A képeket én is váromattól aki még nem küldött, meg attól is aki már küldött. Még, még. Kép

Betegeknek gyógyulást, pocaklakóknak sok-sok egészséget.
Most mennem kell, mert nagyon álmos vagyok.

Puszi:
Magdi
gallainemagdi (gallainema
 


Sziasztok,
Adri, megjöttek a képek. Csuda helyes pockotok van! Kép A páérod meg jól tartja a lurkót (takar Kép)

Magdi, de jó, hogy felbukkantál, bár nem voltál túl bõbeszédû! Mi van veletek? Hogy vagytok?

Kukihúzogatás: több helyen olvastam, hogy két éves korig hagyjuk békén. A babanet rendelõjében egyszer 3, más orvosi helyen 4 éves kort is olvastam. Szóval a jó ég tudja. Nálunk Ábel két éves volt, amikor a dokinéni felrántotta neki (mert vmiféle váladék jött belõple, gondolom felgyûlt a bõr alatt). Volt nagy sírás-rívás, hozzáérni azóta sem lehet Kép. A bõr be is repedezett, ahogy látom, békén is hagyom. Nem piros, nem gyulladt, úgy havonta 1x rát udom venni, hogy hátrahúzzuk és megmossuk, de képzeljétek el,hogy MÉG SOHA NEM VOLT SEMMI VÁLADÉK ALATTA - tehát télnyleg igaz lehet, hogy ennyi idõs korban még öntisztuló. Most nem tudom, hogy azért nem hagyja, hogy felhúzzuk, mert fitymaszûküklete van (szvsz nincs), vagy a dolog pszichés hatása miatt, vagy pedsig esetleg rövid a fékje. El kellene vinni egy urológushoz. Egyébként hajlok a kötrülmetélés felé, ui. (kibeszélem a páromat) a férjemnek is fitymaszûk. volt. Jobb megelõzni - bár lásd fitymaszûkületes topik...


üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

Jelentkezem megint.

Tegnap végre egyáltalán nem volt lázas Bori. Sõt, hõemelkedése se volt. Viszont végre jókedvû volt, sõt délután aludtunk három órát egyhuzamban. Utána pedig jó két órán keresztül táncolni kellett vele. Lehet, hogy a végén nem is lesz szükségem külön tornára? A végén még lefogyaszt a lányom!Kép
Bori ma azzal szórakozott, hogy csikizte és fújta a hasam. Én meg majd bepisiltem a nevetéstõl. Néha azért hallottam, hogy valaki más is röhög rajtam kívül, de folytottan, mert ugye a zsír lefogja a hangokat...Kép
Este végre Apa fürdetett, mert hazaért, sõõõt, még a kakis pelus is neki jutott..Kép
Ma reggel kimentem a Marcira, a börzére. Bori velem együtt ébredt, és nagyokat sziázva búcsúzott tõlem. A Marci jó volt, csak sokan voltak. Mikor hazajöttem, Bori jó ideig azzal volt elfoglalva, hogy a saját árnyékát üldözte a szõnyegen négykézláb. Mindig kileste, aztán rávetette magát, de valamiért mindig elvétette...Kép
Aztán megint táncolni kellett vele vagy egy órát, most már rendesen fáj a derekam, és lassan már izomlázam is van.
Aztán, mikor simiztem a fejét, éreztem valami puhát az oldalán. Jól megijedtem, hogy biztos a törése tágult. Felhívtam a Heim Pált, ott egy tök kedves nõvérkével beszéltem, mondta, hogy ne izguljak, szerinte semmi baj nem lehet a gyerekkel, ha más tünetei nincsenek. De azt mondta, hogy ha nagyon izgulok miatta, inkább vigyem be, bárki szívesen megnézi nekem, és akkor megnyugodhatok. Felhívtam a párom, õ azt mondta, hogy inkább most vigyem akkor el... Szóval, bevágtuk magunkat egy taxiba, és elmentünk.
Hát nem kifogtuk a Heim pál legbunkóbb dokiját? Azt, aki anno felvette... Na, közölte velem, hogy amit én gondolok, olyat én nem érezhetek, mert ugye laikus vagyok, majd megjegyezte, hogy azért ha panaszmentes a gyerek, máskor nem kell ám behozni... Olyan dühös voltam. A felvételes csajoknak ki is öntöttem a lelkem, mondták, hogy nekik is kiskedvencük a doki. És megállapodtunk, hogy vsz. a kis, fehér borítékokra hajt... Na, mindegy.
Ma még azért a házitündérségre is jutott idõm, fõztem egy isteni spagót, Bori csak úgy falta. Bár az ebédnél az apja által készített csípõs sólettet is kinézte a számból. Viszont mire elkészültem a kajával, már majdnem elaludt.

Anyság ügyben köszönöm mindenkinek a nyugtató szavakat, meg az együttérzést. Nagyon jólesett.

Geri: Nem semmi Lili. Bori is ilyentájt kezdte. Majd csak leshetsz, mi mindent fog már ezután csinálni, hihetetlen...Kép

Evey: Köszi a táblázatot! Dackorszak? Asszem, nálunk már ez az. Már felesel is...Kép

Adri: Gratula a hatfogúhoz. A feszített programot el tudom képzelni. Az egyik legjobb barátnõm Svájcba ment férjhez, ha hazajön, két hétig rohangál, és max. fél órára tudunk találkozni.

Most ennyi mára. Puszi mindenkinek:

Dia
Dia
 


Hellõ csajok,

Evey,
köszi-köszi a képeket, képzeld tegnap, miután Tomi elaludt, gondoltam barangolok egy kicsit a fotók között, pont a ti oldalatokat töltötte a gép, mikor ledobott. Úgy felhúztam magam, hogy lefeküdtem aludni. Erre ma megkaptam a képeket tõled KépKépKép Gyönyürû mindkét kisfiad, igazán büszke lehetsz rájuk.

Anikó,
biztosan béna vagyok, de hogy kell úgy csinálni, mint te?

Adri,
irigyellek ám én a hóért, én úgy szeretem, igazából a férjem van oda érte, meg a hidegért, de már én is átvettem ezt a szokását Kép
A címem ide írom: proc@axelero.hu Én is szeretnék képeket....

Dia,
ha jól emlékszem, anno te írtál arról, hogy a fogzáskor majd "visszasírjuk" az elsõ hetek nyafijait (pl. pocakfájás). Hogy milyen igazad volt....Kép

Sziasztok, be kell fejeznem, mert eltúrnak a gép mellõl Kép (most még indokolni is könnyû: neked tanulni kell!!!!)

Erika
Erika
 


Sziasztok!

Péntek este vacsorázni voltam a kollegáimmal, úgyhogy Kitti az apjának produkálta magát. Apja fürdés után letette a lánykát az ágyába, hogy majd alszik (hahaha kis naiv, azt hitte ilyen egyszerû letenni ezt a Kitti csajtKép), és képzeljétek Kitti felült, aztán felálltKép Eddig csak belénk kapaszkodva állt fel, vagy max. a fürdõkádjában. Mostmár 4-re emelkedett a felülések száma. Azóta megint nem csinálja, viszont ordít mint a sakál, hogy segítsünk szorult helyzetén és ültessük fel. Tulképp saját akaratából ül fel, tudja a mikéntjét: ha nagyot ordítok akkor felültetnekKép
Nálunk sajna nem jött be az éjjeli ébredésre a jól bekajáltatás. Péntek este apja adott Kittinek tejpépet. Mondtam neki, hogy csináljon meg 2 kanállal, aztán ha még kér akkor 1-el, aztán ha még kér még1-el, és így tovább. Na apa nem aprózta így el, a vége összesen 9 kanálnyi pempõ fogyott el. Teljesen elképedtem, de gondoltam akkor most aztán végképp aludni fog... naná, ahogy én azt elképzeltem... semmi változásKép
Egyébként én egyáltalán nem a dobozra írt módszer szerint csinálom a pempõt. Nem a vízhez teszem a port, hanem fordítva. Öntögetem hozzá a vizet, hogy olyan pont jó állagú legyen. Nem folyékony, hanem olyan fõzelékes. Ja, és nem mérem meg a vizet, hogy 60 fokos-eKép, viszont forralom.
Elég rég nem voltunk már úszni Kittivel, mert szombaton járunk, közbejöttek ezek a hosszú hétvégék, munkanapos szombatok, meg ilyenek. Na most szombaton végre sikerült újra eljutni. Kittikém hirtelen nagyon jól kifejezésre tudta juttatni gondolatait, érzelmeit SZÓBAN. Ahogy a vízbe került, hangosan ordította, hogy NEEEE, NEEEE, aztán mikor az oktató néni átvette, akkor tisztán érthetõen kiabálta, hogy APAAAA (az apja úsztatja). Sok volt ez a szünet neki, eddig mindig tetszett az usziKép
Én mostanában Hánná vagyok, pedig korábban, fõleg a betegsége idején tök jól ment neki az anya – annna, ánnná. Na mindegy, lényeg, hogy tudom engem akar. Bár ma megkaptam az apjától, hogy engem csak a kaja miatt hív, õt viszont azért mert szeretiKép

Ahogy olvasgatom ezt a fütyis dolgot, egyre jobban elrettenek a dologtól, hogy valaha is fiam legyen. Ez a fütyi huzogatás, nem huzogatás a rémálmomKép Szegény srácok. Ahogy olvasgattam a körülmetéléses topicot, szerintem az a legjobb megoldás. Megelõzi a késõbbi problémákat, könnyen tisztán tartható, kényelmes (ahogy olvastam a beszámolókat), és talán nem akkora trauma, mintha esetleg egy nagyobbacskának felrántják..brrr…
Persze könnyen beszélek, majd kérdezzetek meg akkor ha lesz fiam…

Tornaterem: holnap megkérdezem mit sikerült intézni a szomszédasszonyomnak. Sajna az a suli ahol tornázunk tuti nem jó, mert ott hétvégén nincs se portás, se gondnok, tök üres. Még azt a sulit is megpróbálom ahova Alex jár. Senki más nem kérdezõsködik helyszín után? Így nem tudunk válogatni. Akkor jó a 3-4 óra idõtartam. MegbeszéltükKép

Evey! Én is koriztam ovis koromban, bár már nem emlékszem melyik csoportban. Bennem nagyon jó élményként maradt meg. Imádtam, de az még tuti nem igazi korizás volt, gondolom sokat is estem, mégis valahogy csak a jóra emlékezem.
Szupi a felajánlott hétvége, úgy látszik érdemes volt szóvá tenni a sérelmeiteket.

Pele! De örülök, hogy végre csak összejön az a kölcsönKép El tudom képzelni mit élt át Ákos, ahogy olvastalak engem is levert a vízKép A hajaddal kapcsolatban meg ne aggódj, bizti megint rossz napja volt Ákosnak, mint a börze utánKép

Madárka! SMS-t megkaptam. Tetszik a doboz? Szerintem ne annak a torkán nyomd le a mikuláscsokit aki hozta, hanem a sajátodénKép

Verus! Gondoltam én, hogy túlzol az öltöztetéssel kapcsolatban, csak így írásban azért nehéz kommunikálni, mert hiányzik hozzá a mimika. Ezt pótlandó eszköz: Kép

Évi! Szopival kapcsolatban: így van, ráerõltetni senkire nem lehet semmit. Már megtanultam inkább befogom a szám. Aztán magamban kesergek (meg nektek).

Erika! Tomi 2. fogához GRATULA! Tök, jó, hogy ilyen „szopis” a környezeted.

PM! Csomó-csomó GRATULA: frizurához, foghoz, kúszáshoz, jókedvû PankáhozKépKépKép

Kadri! Jó, hogy újra itt vagy!!! Köszi a képeket, tényleg jó nagy (és hurkás) Leevi baba, nameg jólfésültKép Az apás képet én is jól megnéztem, de Leevi baba teljesen takarKép Nektek is GRATULA foghoz, üléshez, mászáshoz, álláshoz (mint foglalkozás)Kép

Anikó! Megnyugodtam!!!Kép Köszi a képet, és lécci máskor nehogy kihagyjál!!! Nagyon szépséges, és ügyes ez a Lili baba. Milyen módszerrel ül föl? Hasizomból?
Unokanõvérednek gratulálok a kis Barnabásához, sok boldogságot nekik! Nem semmi a hossza a bébinek.

A táblázattal kapcsolatban nem teljesen értek egyet veletek. Ennek a táblázatnak nem a terjedelem a lényege, arra ott van a nagy babanetes családok táblázat. Ezt a táblázatot azért csináltuk, hogy az éppen ITT, EBBEN A TOPICBAN TÁRSALGÓK élete legyen könnyítve a rendszerbe foglalással Ennek ellenére nem nyilatkoztam a törlésre vonatkozóan. Szerintem teljesen jó megoldás amit Evey csinált, hogy a régen nem jelentkezõket a táblázat végére tette.

Gyengélkedõknek továbbra is jobbulást!

Puszi
Kati
Csőre Katalin (cskati)
 


Sziasztok!!

Jó öreg AdriKép, megkaptam a képeket én isKép NAgyon édi Leevi. Az nagyon tetszett, amikor a ruháskosárban ül.Kép Jancsi is most csinálja ezt.Kép

PM, a hajam rövidsége valahol Gerié és a tiéd között van, és vöröses-szöke. Mivel zöld szemü vagyok, szerintem jól mutat.

Kukis témához még pár szót: én is úgy tudtam, hogy 1 éves koráig nem kell vele foglalkozni, és semmiképp nem szabad eröltetni. Meg hogy mindenképp el kell kerülni a berepedést. Mert az késöbb okozhat szükületet..Én továbbra is úgy csinálom akkor, mint eddig: csak amíg lehet, hogy fájdalmt en okozzak.

Magdi, nem írtál sokatKép

Most én sem fogok..Kép Bár nincs késö, csak este társasozni szeretnénk.

Puszi mindenkinek:

Verus
verus (verus)
 


Sziasztok!

Kati,
ha én eszem meg a csokit, még kövérebb leszek! Hízom én csoki nélkül is...
Ha ilyen tempóban eszi Kitti a tejpépet, nagyon drága lesz ám! Petrus nekem akkor aludt legjobban (fél héttõl reggel fél nyolcig), amikor kimaradt a vacsi. Most viszont, hogy nincs apci, éjfélig 1,5 óránként ébred, és eszik meg egy marha nagy adag tápot (napközben sem diétázik). Ja és reggel fél hétkor is kel, azután mondjuk alszik fél tízig...
Jól tetted, hgoy apucit is hagytad kibontakozni a gyereknevelésben....

Evey, én nem kaptam képet!!!!

Dia,
hmm, Heim Pál. Ha csak nem egy-egy kiemelt szakemberhez készülnék, és mód van rá, én elkerülném. Magán mail-be megkérdezhetem, ki volt?

Zsóka,
jobbulást mindenkinek!

Geri,
mocorog ám a pici pocaklakó, de mostanában a már kintlévõ mocorgása köt le.... ma megtalálta a krumliszsákot, és egyenkint kidobálta a krumplikat. Én meg az egyiken majdnem hanyattestem. Egész du a szétdobált krumplikat szedegettem (aprószemû!), még a fehérnemûsfiókba is jutott! Napközben csak félórát aludt, és már arra is rájött, hogy nem kell neki mindig utánam koslatnia, egyedül is fel tudja õ fedezni a világot!

Na megyek, mert mgint madárkaját szedtem ki a szájából, kicsórta csóri papagájtól...

sziasztok, jó éjt
Madárka
madárka (mad&aacut
 


Sziasztok!

Hulla vagyok, vásárolni voltunk. Vettünk autósülést 9-18-ig, meg holdkompot, köntöst az usziba, mert nagyon hideg van ott, meg sapit, meg könyveket, meg Duplót meg nekem egy gatyát felsõvel meg egy csomó mindent. Adtunk a bankkártyának... Bár a cuccok felét a Papa vette. Most a holdkomppal vágtat, az elõbb látogatott meg. Ügyi nagyon. És vettem Biscotti kekszet és a felét kapásból bevágta a pocijába. Mostmár határozottabb szeretnék lenni kaja ügyben, mert érzem, hogy a tejcsi már nem elég neki. És máõr látom a fogacskát felül, mindkettõt, úgy látszik sikerült nagyrészt áttõrni. Tegnap éjjel 4x kelt Lili szerintem a fogával nyûglõdött. Csak, ha berakom magunk közé, akkor simán lekotor minket az ágyról, azzal, hogy hasra fordul utána hátra csak nem visszafelé... Ennyit rólunk.

Verus! Joghurtot 3 ízben lehet kapni, két színe van. Így ismertetik meg. Ma vettem a Brandonban 235 Ft-ért (marha drága), de a Rossmannban 285 Ft. Le volt árazva a Brandonban.

Kati! Örülök, hogy tisztázódott a dolog. És szorgalmasan figyelem, hogy neked is elment-e az emil. Az apák már csak ilyenek, azt hiszik a gyereknevelés egyszerû KépKépKép És õk fognak forradalmasítani, bebizonyítani, hogy másképp is lehet. De csak próbálkozás szintenKépKép Felülés: Hasalásból négykézláb és onnan ülés. Ja és az uncstesóm kisfia 53 cm. Bocsi... KépKép Ügyes lány ez a Kitti, és úgy tûnik, hogy õ is beszél... KépKép

Madárka! Hát nem lehet könnyû ez a rohangálás és krumpliszedés... Vigyázz magadra nagyon!!! KépKépKép

Adri! Ez a Leevi baba gyönyörû. És milyenek ezek a többiek... A párod fütyijét keresték... KépKépKép Nálunk is ez van, ha a fürdõkádas fotókat nézik. A párom bevitte a munkahelyére az albumot és ott egyfolytában forgatták a képet, hátha látszik belõle vmi...

Lili kompozik... Egyfolytában... Mint a csík...

Erika! Szóval: Amikor vki beírja az emil címét ide, akkor az kék színû lesz. Arra rákattintasz és megjelenik Outlook Express formátumban (nálunk legalábbis), mintha levelet akarnál írni az illetõnek. És ott a címzett résznél az egér jobb gombjára kattintva beveszem a címjegyzékbe a címet. Ennyi. Fél perc, de mindenkinek megvan a címe így...

Zsóka! Jobbulást!!! Mindenkinek!!! 10 gyógypuszi fejenként!!!! KépKépKép

Dia! Fel vagyok készülve mindenre... KépKép

Most ezer puszi:

Anikó
Geri aki Anikó
 


Sziasztok! ÚÚÚgy örülök, hogy ismét közöttetek lehetek.Kép Már két napja mûkszik a gép, csak azóta olvasok, olvasok ... Azért jó, hogy ennyit írtatok. Viszont a fejem is zsong a sok újdonságtól, ami veletek történt. Ezer bocsánat azoktól, akiket kihagyok.
Pele, fel a fejjel. A férfiak sokszor ilyenek az új frizura, ruha, stb. látványára. Szokniuk kell. Én megtanítottam a páromat, hogy ilyenkor mit kell mondani. Kép A szerzõdés remélem összejön, szorítok nektek.
Madárka, bocs, de jót mulattam a krumpliszedésen, bár gondolom, te kevésbé.
Anikó, gratula Lilinek a felüléshez.
CsKati, Kitti ki fog enni a vagyonotokból, ha így folytatja. Kép Az esti vacsora sajna nekünk sem jött be ébredés ellen. Viszont, hogy lásd az alagút végét, Benke most már rendszeresen átalszik min. hetente 3 éjszakát, és máskor is csak egy két ébredés van. Pedig úgy volt mint nálatok.
Verus, mit társasoztok? Én is be akarok szerezni egy-két felnõtt társast is. Vendégjárás esetére is jól jön.
Ma volt nálunk fényképész, szóval lesznek friss képeink. Kinek küldhetek? Benkének kijöttek a rágófogai, amit jól megkínlódtunk. Nekünk is volt olyan napunk, mint neked, Dia. Szerencsére Benke kézben elnyugodott. Ma is elég nyûgös volt, és nem akart délután aludni, pedig totál álmos volt. Reggel meg, amikor enni akart, mondtam neki, hogy várj, elõbb partedli. Erre elkezdte mondogatni, hogy patedli, patedli. Kép Megállapítom, hogy tud már beszélni, csak titkolja, de néha elszólja magát. Mostanában apa is sztár. Reggel felébred, és mutat kifelé, hogy apa, és kotor kifelé. Kép És a szobatisztaság felé is halad, legalábbis mindig jelzi, ha kakis. Ma is odajött, és én azt hittem szopizni akar. Erre felháborodottan lekéredzkedett, majd húzta fel a nadrágja szárát és mutogatta, hogy kaka. Kép
Képzeljétek, ma van a házassági évfordulónk. 7 éve már ... Kép Megyek is, mert megünnepeljük. Remélem, most nem szervizeli a gépet a párom egy darabig, és gyakrabban tudok jönni. Sok-sok puszi mindenkinek!
Üdv,
Liesel
Liesel
 


Sziasztok!

Õrület, hogy mennyien vagyunk ittKép

Cseri, ne haragudj, de ez a hangnem itt fehér holló, engem nagyon sértett, bár nem én voltam a megszólított. Mindenkinek tiszteletben tartom a véleményét, de kérlek, máskor kicsit visszafogottabb stílusban add elõ, ha lehet!

Erika, gratula a foghoz!

PM, szintén gratula az elsõ fogacskához, kúszáshoz, stb.

Liesel, üdv újra itt. Nektek is gratula a foghoz!És jó "ünneplést"!

Pele, ne parázz, én is így voltam vele, amikor levágattam a hajam rövidre! Majd hozzászoknak! Csogninak még mindig nem elég rövid, így is eszméletlen bele tud markolni!

(Én már el is felejtettem, kinek mit akartam írniKép)

Zsóka, még mindig jobbulást nektek!

Geri, ezen a kompon már én is gondolkodtam, de sokan azt mondják, hogy veszélyes, nagyot lehet esni vele! Vélemény?

Kati, jót mosolyogtam apátokon!

Adri, köszi a képeket, milyen édes kis hurkás fickó!

Fütyi. A párommal éppen ez volt a téma tegnap. Kérdezte, hogy nem kellett volna már a dokinõnek visszahúznia. Én mondtam, hogy úgy tudom egy éves korig nem foglalkoznak vele. Kértem, hogy fürdetéskor húzza fel, és mossa meg. Erre: "Õ?" Mondom, Te vagy a férfi! Tisztára megijjedtKép

Csongi beteg. Ma lázasan ébredt. Folyik az orra, már elõre félek az éjszakától. Volt doktornéni, azt mondta, hogy a torka is nagyon piros. Ettõl függetlenül vigyorog, játszik, a dokinénit teljesen elbûvölte. Enni szopin kívül szinte semmit nem fogad el.
Jaj, nekem jó kis éjszakám lesz!

Megyek is!

Sziasztok Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!

Képzeljétek! Szombaton indultunk fel Pestre a barátnõmékhez egy hétvégére. Debrecen-Füzesabony-Bp. útvonalat terveztünk, de az autó másképp gondolta és "köhögni" kezdett Tiszafüred után. Mobil apukámnak, (autószerelõ) hogy rángat a kocsi és már jobb esetben is 40-nel tudunk menni. Mondta, hogy meg ne álljunk, forduljunk feléjük, igaz Õ most vadászik, de akkorra majd hazamegy. Porozló után úgy döntött az autó, hogy nem strapálja magát és leállt. Mobil apukámnak, hogy itt állunk az ót szélén, mi legyen. Mondta, hogy kerít valakit, aki haza tud vontatni bennünket. Persze ez már 11 órakor volt és jobb esetben is 1,5 órás út volt még elõttünk. Egy óráig álltunk, mire megérkeztek. Vili közben megtízóraizott, mi sms-t küldtünk Pestre, hogy késünk. Na, még szerencse, hogy apáék kis kitérõvel, de "útba esnek", így hazavontattak bennünket. Ekkor már fél egy volt. Volt nagy meglepetés, mert oda én is, apukám is elfelejtett telefonálni. Úgy döntöttünk, hogy megebédelünk. A javítás fél óra (!!) volt, így kettõkor indultunk tovább. Ebéd helyett 3-ra oda is értünk... Anyukám kérdezte, hogy hazafelé mivel várjon bennünket: uzsonnával vagy vacsorával? Kép Mondtuk, hogy ha lehet nem szeretnénk már vendégeskedni visszafelé. Kép Amíg ott álltunk az út szélén arra gondoltunk, hogy milyen szerencse, hogy ez a probléma nem akkor jött ki, amikor a Bakonyban voltunk, mert onnan nemigen vontattak volna haza...

Pele! Emlékszem Vili is döbbent arcot vágott, amikor elõször visszatértem a fodrásztól, pedig nem is volt igazán nagy változás, csak vágattam. Mondtam is, hogy az igazi férfi ilyen figyelmes, hogy észreveszi, ha változás áll be a külsõdben! Kép

Liesel! Gratulálok és még sok boldog, együtt töltött évet kívánok! Fényképek jöhetnek!

Anikó! Én még nem kaptam egy árva fényképet sem Tõletek! Hogyan maradhattam ki??

Ne haragudjatok, fáradt vagyok, pedig felváltva vezettünk; jobbulást mindazoknak, akiknek szüksége van rá:
üdv:

Juca
Juca (juca)
 


Sziasztok,
rövid leszek, mert iszonyú fejfájás gyötör.
Hálistennek, úgy látszik, hatnak agyógypuszik Kép, mert Ábel tengap éjjel egyszer sem köhögött, és így egyszer sem kelt fel! Kép Napal is kevesebbet köhögött már, sõt a nózija sem olyan taknyos. Emesének viszont a szeme is begyulladt (bár asszem ezt tegnap írtam már), kamillázom, úgy tûnik, használ valamelyest.
A szerencse, hogy anyukám itt van, és ma is tudtam aludni du. két órát. Meg délelõtt is Kép.

Legyetek jók, puszi (szigorúan virtuális, senkit nem akarok megfertõzni Kép)
Zsóka

ui: táblázat: szvsz fel kellene álítani vmiféle idõhatárt, hogy mondjuk aki egy hónapja nem jelentkwezett (kivéve aki igazoltan távol Kép), azt töröljük a táblázatból. Negatív példának is ott a babanetes családok táblázat: nagyon sokan babaneteznek egy-két hónapig, aztán eltûnnek, és már több mint egy vée nem bukkantak fel. Akkor minek vannak a tábláézatban? (Egy értelmét látom: ha vkinek mondjuk szüksége lenne az illetõ emilcímére).
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!
Húúú, ha egy napot kihagy az ember, már alig lehet behozni a lemaradást! Ugye, Lisel?
Mi van itt, lányok? Mindenkinek (Pele, Évi, Verus, PM) új szín, új hosszúság, mi történt így hirtelen? Kíváncsian várom én is az új fotókat Rólatok, és gratulálok az új, szépséges anyukáknak!
És mindenkit kérek szépen, hogy küldjetek képeket, Magatokról, gyerekekr&otilde;l, akár régebbit is, mert mindenem eltünt! Köszikösziköszi!

Adri! De jó, hogy itt vagy megint! Meg tudom érteni, hogy fárasztó a rövid itthonlét, hirtelen egy csomó rokont, ismeröst kell végiglátogatni. Azért, remélem, pihentél is egy kicsit! És köszi a képeket! Nagyon édes kisfiad van, és tényleg nagyon jólfésült mindig! (Apa képeit én is jól megnéztem, de semmi...Kép)

A kukihuzigálásról: a mi drnénink azt mondta, hogy húzgálni, tisztítani kell, de a "felrántást" csak akkor kell megcsináltatni, ha már teljesen szobatiszta, mert a pelus miatt visszatapadhat. Ehhez képest a másik doki már pár hónaposan fehúzza, lehet, hogy jobb is, mert talán nem emlékszik rá annyira a gyerek. Bár vki írta, hogy az egész pici kisfiának felrántották, azóta reszket, ha hozzáérnek. Nem tudom, mi a jó. Gergö már 3,5 éves elmúlt, nem tudom, hogy várjak-e még a dokival. Mit gondoltok?

Pele! Örülök, hogy megvan a hitel! Mikor költöztök? Ha nem lesz neted, tedd meg, légy szíves, hogy felhívsz néha, elmeséled, mi van Velete, én meg megírom ide. (290-9458, 06/20-9127892) Jó???? Kép

Barika! Bocsbocsbocs! Jó régen, amikor kérted, hogy lörinciek jelentkezzenek, írtam Neked, aztán többet nem. Ezt befejezem, és már megy is az emil!

Kriszta! És mindenki, aki még így érezte! Engem is bántott Cseri hangneme, nagyon remélem, hogy mi viszont nem bántottuk meg öt, és jelentkezik (más stílusban!).

Madárka! A konyhaszekrény-rámolás ismerös. Lili rendszeresen kiszedi a müanyag táljaimat, és sámlinak használja öket, hogy ezt-azt felérjen. És addig jó, amíg csak a müanyg kell neki!

Evey! Tök jó, hogy kaptatok egy hétvégét! Érdemes volt írnod! Mikor mentek? Majd mesélj! Most látom, hogy a szül. adataink hiányoznak: Dani 3200 g, 51 cm. Gergö 3700 g, 53 cm, Lili 3350 g, 53 cm. Ha gondolod, Krisztit is beírhatom, de elég furán nézne ki, hogy 160 cm és 53 kg. Kép Húúú, csak meg ne tudja, hogy ilyen titkos adtaok fent vannak a neten!

Anikó! Unokanövérednek gratula! Meg Neked is a kis dumagéphez!!! Kép

Zsóka! Köszi a hiányolást! Jobbulást nektek, de gyorsan ám!

Dia! Sajna, már mi is fogtunk ki ilyen kedves embert a kórházban. Elég undorító dolog, hogy csak a boríték függvényében tud normálisan viselkedni az emberrel!

Kati! Látod, látod, csak egy estére kelll a kiscsajt apjára hagyni, és máris feláll! Ha holnap vacsorázni mész, lehet, hogy el is indul! Apja meg rém büszke rá, gondolom, hogy mindezt NEKI produkálta! KépKép

Taliról: én most itt elkotyogom, hogy a múltkor Vicával találkoztam, és azt mondta, hogy a közelükben lévö bölcsit ki szokták adni bármilyen alkalmakra! Kell nekünk jobb, mint egy bölcsi?
VICA!!!!! Mi a helyzet ezügyben?

Búcsúzom, mert jó hosszú lettem, még csömörötök lesz tölem! VÁROM A KÉPEKET!!!!!!!
Puszi Mindenkinek:
Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok Lányok!

Hát itt vagyok újra. Nem mentem messzire, csak iithon volt több dolgom, így kicsit lemaradtam, most meg mire elolvastam mindent...
Csináltam egy freemail-es címet magamnak, mert mint Ildinek, nekem is csak a munkahelyi volt meg, és azt talán mégsem írom ide (nem miattatok, miattuk Kép). Szóval: agiko70@freemail.hu. Kérek én is MINDENKITÕL fényképet, és én is küldök majd. Most fogok elõhívatni egy tekercset és akkor lesznek friss fotók.
A "sok dolgom" pedig az volt, hogy dolgozom néha: ez távoktatás, ami néha szombaton van, de elõtte egy csomó beküldött feladatot ki kellett javítani. Jól jön egy kis pénzkiegészítés, na meg így néha "emberek közé" megyek, de azért mégsem olyan nagy elfoglaltság, hogy emiatt kevesebbet legyek Bálinttal. Ilyenkor az anyukám jön bébiszitterkedni (Debrecenbõl), ami külön jó, mert ekkor még egy kis úszás vagy egyéb ez-az belefér, ami egyébként nem.

Napirend: Bálint már csak egyszer alszik napközben, ez ált. ebéd elõtt van. Ha megyünk valahova, akkor persze ez változhat. Ami viszont biztos és nagyon jó: este korán fekszik (6-7-kor) és reggel kb. ugyanekkor kel.

Égett babás hírekhez: én azon háborodtam fel, hogy otthagyták a gyerekeket EGYEDÜL a házban! (És olyat mondtak: "Ez bárkivel elõfordulhat".) Angliában pl. törvény van rá, hogy 4 éves korig nem szabad egyedül hagyni gyereket, már ha valaki a természetes eszével ezt nem tudná.

És akkor most név szerint:

Dia!
Milyen nyelvbõl (-re) fordítasz és milyen szövegeket? Biztos ezerszer megkérdezték már, hát én vagyok az 1001-ik Kép.
A Pozsonyi Pagonyban mi is hasonlóan jártunk: Bálint az egyik polcról az ÖSSZES könyvet
lerámolta. Csodáltam az eladók türelmét. A XII. kerületben hol laktok? Azt hittem a XI.-ben laktok, biztos azért mert ott szültél. Mi ott kezdtük egy 28 négyzetméteresben, és Bálint is ott kezdte élete elsõ néhány hónapját. Hát mit mondjak, embertpróbáló volt. Mostmár a XII.-ben lakunk, Csillebércen.

Juca, Erika, Pankamama!
Debrecenrõl: a szüleim, nagyapám, bátyám most is ott laknak, a nõvérem Angliában. Én 94-ben jöttem el. Egy évben 3-4-szer jutok haza, de ezt nagyon keveslem. Fõleg mióta megvan Bálint, jobb lenne többször, hogy egy kicsit lazítsak, de azt meg a férjem viseli nehezen Kép. Erika, azt az emailt tényleg megírom majd egyszer! Juca, Bálint is úgy alszik el, mint Vili: ott kell hagyni az ágyában és akkor hamar bevágja a szunyát. Különben majdnem egyidõsek a gyerekeink!

Kriszta!
A Kolping hotel engem is érdekelne, ha tudsz prosit, árlistát küldeni. Mennyivel elõre kell lefoglalni? Bár lehet, hogy csak ábrándozni fogok, mert a férjemet még néhány napra is nehéz kimozdítani a munkájából.

Jázminmama, mi van veletek? Szorítok nagyon!!!

KingAndi!
Gratulálok, hogy elindult Kinga! Az én 14 hónaposom még nem, bár volt már hogy 3-4 lépést megtett, csak akkor rájött, hogy nem kapaszkodik és lehuppant vagy elkaptam. Olyan édesek, ahogy próbálkoznak!

Jamina!
Én a férjem naptárjába év elején beleírtam a szülinapomat, mert õ is olyan elfelejtõs (persze az APEH határidõket, zöld kártya lejártát stb., maga is be tudta írni!). Hát meglepi így sem igazán lett belõle Kép.

Cili!
Mikor, melyik egyetemen tanultál Debrecenben? Én a KLTE-re jártam matek-angol szakra.

Aussie Eri!
Ne legyen lelkifurdalásod a tápszer miatt! Ettõl Te még nem vagy kevésbé jó anya! Nekem is tápszerezni kellett Bálintot, amikor kiderült, hogy 1 hónaposan még mindig jóval alatta volt a születési súlyának. 7 hetesen érte el végülis. Pedig nagyon nem akartam, féltem tõle. Annak örülök, hogy így is, nehezen, de 7 hónapos koráig tudtam szoptatni.

Liesel!
Felnõtt társasjátéknak én nagyon tudom ajánlani a Scrabble-t. Szerintem megunhatatlan.

Adri!
A szauna még mindig aktuális. Ugyanis (mint fentebb kiderülhetett), nemigen tudom kire bízni Bálintot, így együtt tudnánk valami kikapcsolódásfélét csinálni. Itt a környékünkön lenne rá lehetõség. Kérdéseim: mennyi ideig lehet benn egy ilyen kicsi gyerek? Utána ugyanúgy bemehet a hideg vízbe, mint a nagyok? Ehhez kapcsolódik, de már mindenkitõl kérdezem: mit kell ráadni, hogy ne pisiljen-, kakiljon be? Az úszást is megpróbálnám, tudtok esetleg valami lehetõséget a XII. kerületben?

Evey!
A hoteleket belülrõl nem ismerem, minthogy debreceni vagyok Kép. Szerintem mind2 jó lehet, a Civis modernebb, az Arany Bika patinásabb, de gondolom belül az is modern. Én lehet, hogy inkább az Arany Bikába mennék.

Anikó!
Gratulálok a beszélõ Lilihez! Bálint is rengeteget dumál, csak azt még nem lehet érteni. Ülve sírás: Bálint is csinált ilyet mikor megtanult ülni. Ezután majd az állva sírás következik Kép!

Na most befejezem, jó hosszúra sikeredtem.

Jó éjt mindenkinek!

Ági
Ági
 


sziasztok!
Nagyon rovid leszek. csutortok ota nem voltam es gyoztem behozni a lemaradasom... Penteken iszonyu fejgorcsom volt, ket Algopiryn utan sem mult el, csak negy nehezen. Kép Delig az agyat nyomtam. Kép
Sajna szombat reggel ismet fejfajasra ebredtem.Kép De most egy Algopiryn segitett. Kép
Ma este vittuk be Martint a korhazba. Anyosommal lesz benn, holnap mutik. Reggel megyek Vikivel en is. sajna Vikit nem engedik be az osztalyra(ami ertheto), igy majd az aulaba valtjuk egymest anyosommal a ket gyerek kozt.
nem tudom mikor tudok jonni.
Mindenkit udvozlok.
Kepeket koszonom.
Moni
Moni
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a biztatást! Máris jobban érzem magam! Egyébként Ákos ma azt mondta, hogy egyre jobbnak találja az új frizurát. Lehet, hogy tényleg csak hozzá kell szoknia?

Viszont ma reggel iszonyatos fejfájással ébredtem + a torkom is nagyon sz*r még mindigKép Jó makacs kórt sikerült beszereznem. Lehet, hogy jövõ héten meg azért nem megy Áron oviba, mert nem lesz, aki elvigye?

Évi!
Ügyi a kis Csongi! Szerintem a tejpépet nem muszáj leírás szerint készíteni, hanem ahogy a babád szereti.

Verus!
Hogy tetszett a mozi?

Madárka!
Akkor a te imidzsváltásod sem lehetett kutya!
Fokhagymás lángos...hmmm...ez aztán jó gyógymód! Mindenesetre jobban esne, mint a Neo Citrán.
A kirámolás nálunk is ismerõs, az összes ruha ált a szobában szétterítve végzi. Csak tudnám, akkor minek vasalunk?Kép

Kriszta!
Nekem tetszik a fontossági sorrended! Csak - gondolom - sok erõ kell néha a kivitelezéséhez...

PM!
Gratula a kis fogas kislányhoz! Meg az új frizurához! Úgy látszik, most mindenki kedvet kapottKép

Adri!
Köszi a képeket, bomba jók! Tényleg gyönyörû hurkás nagyfiatok van!!! Nálunk is volt ilyen pucér fiús kép, mindenki nagy öröméreKép

Evey!
Tök jó, hogy lesz egy klassz hétvégétek! Reméljük, jobban fog sikerülni, mint a nyaralás!

Anikó!
Látod, szinte minden nap egy új szó! Gratula a kis Barnabáshoz, tudod, ez a név nálunk is befutó!

Zsóka!
Jobbulást! Úgy látszik, nálatok is valami makacs fajta vetette meg a lábát, bár azért már örvendetes, hogy legalább az éjszakák jobbak. Használ Emesének a borogatás? Hogy viseli?

Kati!
Én is így voltam, hogy nem gondoltam volna, hogy a fiúk "fiús" részeivel annyival több a maceraKép De azért belejön az ember.
Akkor ezek szeint érdemes volt kipróbálnod a tejpépet, mert Kitti fogára való!

Liesel!
Én kérek képet!!!

Emese!
Köszi a telszámokat! Mindenképpen fel foglak hívni! Aztán persze a net az elsõként beszerzendõ dolgok közt szerepel, csak nem tudom, mennyi idõ, míg bekötik a telefont? De azért engem ne töröljetek majd, jó?Kép

De hát szerintem a költözés mindenképp decemberre marad, mert nem tudunk olyan sitty-sutty összepakolni, meg bútoroknak, mindennek utánajárni. Mindegy, az már kézzelfogható közelség!!!

Jó éjszakát, sok puszit nektek: Pele
Pele
 


Móni!
Nagyon szurkolunk Martinnak!

Pele
Pele
 


Sziasztok!

Zsóka!
Kösz, jól vagyunk, csak mire netközelbe érek, mindig nagyon álmos vagyok. Ezért legtöbbször csak végigolvasom a topicokat és az írásra már nem marad energiám. Kép

Képzeljétek ma megkaptam a páromtól a karácsonyi ajándékomat, egy grillezõs mikrót. Holnap fogom kipróbálni. Kép

A Mikinek is vannak újabb alkotásai, már tapsizik és integet( de csak nekem és a Nikinek). Apa egy kicsit féltékeny ránk, de majd elmúlik.

Látom küldözgetitek a képeket. Én miért nem kaptam mostanában? Kép Kép
Az emilcímem nem változott!
gmagdi@freemail.hu

Betegeknek sok-sok gyógypuszi.

Jó éjszakát mindenkinek.

Magdi
gallainemagdi (gallainema
 


Sziasztok!

Újra itt, újabb nap letelt.

Ma párocska itthon vala. Én aludtam jó nagyot reggel, minek következtében hasogató fejfájással ébredtem. És ez csak erõsödött egész nap.
No, ennek ellenére azért szép napunk volt. Ebéd után, ami nálunk meztelenül történik, mármint Bori meztelen közben, csak pelusban van, mert a ruháiból néha nem jön ki a kajafolt, õt meg le lehet mosni simán, szóval, vittem lemosdatni. Apuci meg pont bent ült a kádban, hát betettem mellé a kisasszonyt, úgyis régen fürödt már együtt valamelyikünkkel. Nyakig ért neki a víz, de most nagyon élvezte, pedig máskor a térdig érõben is fél néha. Na, és az, hogy ott volt az apja, teljesen lenyûgözte. Paskolta a hasát, a mellkasát, nyomogatta a mellbimbóját, és megbûvöltem nézte, ahogy apa lába között a víz mozgásától himbálózik valami...Kép Teljesen oda volt érte...Kép Apa meg majhdhogynem szégyenlõsködött...Kép Én csak röhögtem.Kép
Aztán egy nagy közös családi alvás következett összebújva.
Aztán Apuci hozott nekem Algopyrint, és még a fejfájásom is elmúlt. És így egy szép esténk is volt.

Bori újabb mutatványai: "Nem kéjem!", "Nem megye(k)!", "Ne menne!", ha valamit akar, megfogja a kezem, és odacipel, mutogatva, hogy mit kér. A kakis pelust most már õ is a legtöbbször jelzi azzal, hogy mondogatja, hogy KAKI vagy KAKA. Rendszeresen lovagol a hasunkon. Csikiz, és élvezi, hogy nem bírjuk és nevetünk.

Ja, azt elfelejtettem mesélni, hogy tegnap a kórházból hazafele egy teljesen dinka taxisofõrrel jöttünk. Végig a Harry Potterrõl kérdezgetett, aztán -bár máig nem értem, mi az összefüggés közöttük-, hirtelen kifejtette, hogy õ most új vállalkozásba kezd. Lélekmentõ lesz, és majd jó kis dollárért árulja a tudását. Merthogy manapság az emberek a saját kis gondjukkal vannak elfoglalva, mintha látcsõn keresztül néznék az életet, így a periférián lévõ szép dolgokat, és a sok-sok kínálkozó lehetõséget nem is veszik észre, de õ le tudja tetettni velük a látcsövet. Aztán mutogatott nekem egy asztráltestrõl szóló könyvet, de addigra már szerencsére a ház elõtt álltunk...Kép

Erika! Kitartás! Az elsõ négy fog után már általában a többi lazán kijön, olyankor már nincs ennyi nyafi.

Adri! Képeket megkaptam. Levi gyönyörûûû! A mosógép elõtti kép pedig zseniális!

Madárka! Dr. Bognár Zsoltnak hívják bunkó-dokit. Szerintem azért ilyen "kedves" velem, mert nem kapott tõlem pénzt. Viszont van ott egy másik doki, Dr. Hegyi, õ az IGAZI GYEREKORVOS! Kedves, rendesen megnézi a gyereket, és minden kérdésedre válaszol, elmondja, mi a baj, mire figylej, mit kell csinálni, stb. Na, ha vele találkoztunk volna, lehet, hogy jobban megnyugszom. Amúgy azért ide mentünk, mert amikor Bori kiesett a kiságyból, az elsõ kórház, ami eszembe jutott, ez volt, így most ide kell jönni, ha bármi bajunk lenne.
A krumpli nálunk is nagy kedvenc. A komódban a ruhák között nálunk a kis kockáktól kezdve, a kenyérhéjig minden szokott lenni...Kép

Geri aki Anikó! Muszáj a komp? Állítólag a járás fejlõdésére is enyhén szólva negatív hatású, ráadásul télleg balesetveszélyes.

Liesel! Boldog évfordulót! Még 10-szer ennyit nektek! A nehéz napokat általában könnyebben átvészeljük, nem tudom, mi baja lehetett Borinak, mert õ még kézben sem nyugodott meg.

Emese! Az igazság az, hogy én dokinak - a nõgyógyászomon kivül, akihez magánrendelésre járok - pénzt még nem adtam. És nem is akarok.

Évi! Amikor Bori beteg, õ sem nagyon eszik, csak szopizik. Szerintem az immunanyagok miatt, talán ösztönösen tudják, hogy ilyenkor ez a legjobb!

Ági! Mi az Istenhegyi út alján lakunk, közel a Németvölgyi úthoz. Amúgy angol-magyar, magyar-angol. Bébiúszás legközelebb a XI. kerületben van, a Rubin Hotelben. De elég borsos ára van...

Móni! Drukkolok Nektek! Gyógyulást!!!

Puszi mindenkinek:

Dia
Dia
 


Sziasztok!

Újra itt. Ami azt is jelenti, gyerekek a mûintézményekben. Azaz Bálint suliban.

Evey, légyszi javítsd majd ki a táblázatban, Ilcsi csak 2250 g volt anno (nem 2550). Köszi.

A matekot köszönöm, rájöttem, hogy egyszer vettem egy gyakorlót (Mozaik) abból is kiderült. Meg fene tudja miért, de ez volt a logikus, én is erre "tippeltem". Ma meg a suliban ellenõrizheti a srác.

Asztma ügyben minden hasznos gondolatnak örülök. Dokinõnk szerint a krupp-allergia-asztma egy család, egy dolog különbözõ megnyilvánulásai. Az, hogy most ilyen volt, nem jelenti, hogy mindig ilyen lesz, de fel kell készülni rá, és adni a megfelelõ gyógyszereket minden légúti betegségnél (diaphyllint meg ventolint használtunk). Szerencsére pénteken már tök jól volt, vasárnap buli volt egy oszt társának, már oda is elengedte a doktornõ. Erre a hétre meg felmentette tesibõl, az én lüke fiam meg kifejezetten örült ennek. (bezzeg otthon rohangálna, bírkózik az öccsével stb. állandóan figyelmeztetgetem, többet rohangál mint a tesiórán)

Esti-éjjeli evés: Gergõnél próbáltam anno, 7 hó körül bevezettem a második (esti) fõzeléket, hátha a sûrûbb kaja mellett nem kel majd éjjel fel. Nem jött be! Nem szükségszerû. Van,hogy tényleg éhség kelti, annak bejön. D ea 4-5 (stb) kelés ált. nem éhség, ott ez nem megoldás szerintem.

Ági, Csillebércen. Üdv itt a közelben, én meg itt dolgozom, a 90-es végállomásán, ebbõl úgyis tudod.

Kuki: na ez jó téma. Párom megkínlódta anno, kórházba is ment vele (igenis be tud gyulladni!!!!!). Ezzel együtt, mikor a körülmetélõs topicot olvastam és megkérdeztem a véleményét, nagyon nem tetszett neki. Anyósom (két fia van) azt tanácsolta, fürdés után (fellazítja a fürdés) kicsit húzzuk,de csak amíg magától megy. Bálintnál 3 évesen kibuliztuk, hogy még hagyja békén a doktornõ. Fél évre rá volt egy gyulladás, de végül ambulánsan, kenõcsökkel megoldódott. És szorgosan huzigáltuk othton, végül a drasztikusat megúszta. Gergõ (másik doktornõ) 3 évesen átesett a dolgon (pedig övé jobban alakult, mint BÁlinté). Ami az én kialakult véleményem: 3 év alatt megcsináltatni nem érdemes, letapadhat. Otthon finoman, fájdalommentesen érdemes huzigatni, hátha alakul (nem tépni!), és egyúttal ha maszat van tisztítani. Viszont 3 év táján jobb szakembernek megmutatni, bár ha nem nagyon durva, ekkor sem bántanám. Viszont minden este mosatni, hátrahúzatni (vele!), amennyire csak lehet.

Liesel: gratula nektek! A 7 misztikus szám!

Anikó, csatlakozom már nem tudom kihez: muszáj az a komp?

Móni, én lemaradtam, mi van Martinnal? Gyógyulást!!

Most mennem kell, minden taknyosnak, fejfájósnak, köhögõsnek jobbulást!!!

Ildi
PIldi (pildi)
 


Sziasztok!

Megpróbálok írni pár sort, bár nagyon el vagyok maradva.
Evey, köszi, hogy beírtál a táblázatba, kiegészítés: 2001.okt.9, 3000g, 53cm.
E-mail címem: katocam@freemail.hu Kérek szépen képeket mindenkitõl!Kép Hamarosan én is tudok küldeni.
Iboly, ugye te vagy a "szopi szakértõ" és persze mindenki! El lehet hízni az anyatejtõl? A védõnõ azzal riogat, hogy Zolika túl sokat hízik és ennek mindenféle következményei lehetnek.Pedig csak cicit kap. Dehát szeretünk enni, mit csináljak. A 3 órát általában nem is tudjuk kivárni, de csak nem fogom éheztetni a gyerekem.
A másik dolog, szerintetek el lehet kényeztetni egy 5 hetes kisbabát? Mindenki ki van rajtam akadva, hogy túl sokat van a kezemben, majd a fejemre fog nõni. Igaz, hogy kézben szeret aludni, ha leteszem hamar felébred, de szerintem annyi az egész, hogy még nagyon szüksége van a testi közelségre és majd ha kinyílik körülötte a világ, akkor már nem fog állandóan igényelni.Persze lehet, hogy nem így van, de azzal akkor sem értek egyet, hogy a kisbaba azért van, hogy sírjon.
Meg tudnátok mondani, hogy a pocifájás-elleni tearecept kb. merre van? Egyszerûen nincs idõm keresgetni.
Egy kicsit mi is nátikásak vagyunk és nem tudom, hogy mennyire merjem használni a porszívós orrszívót, mert a kézi nem igazán jött be.
Most ennyire futotta.
Sziasztok, Katica
Katica
 


Sziasztok!

Pár dolgot persze kifelejtettem.

Csipásodó szem: (Zsóka) anyósomtól szintén: cseppents anyatejet az ominózus szembe!

Katica: csak magadra hallgass, anyai szívedre!! Anyatejtõl elhízni nem lehet! És 5 hetes babát elkényeztetni sem!
Porszívós orrszívót merjed. Próbáld ki magadon, és tudni fogod, hogy nem lehet rossz neki. Ellenben a bent maradó váladék egy csomó szövõdményt (fülgyulladás, arc-homloküreg gyulladás) okozhat.

Emese.Tali Lõrincen? Klassz lenne...! Melyik bölcsi az? Lányod egyáltalán nem sovány!!!! (v.ö. Gergõ fiam)

Táblázat és adatok. A legjobb az lenne, ha az ember nevére menve lenne egy profil oldal (mint a chaten) és akkor ott mindenki magának frissítené az adatokat, és tényleg azok lennének, akik vannak. Gabi (szerk) szokta írni, hogy lesz hamarosan(?) egy új verziója a társalgónak, jó lenne, ha ilyesmi is lenne benne-hozzá. Egyébként az említett friss kismamás topicban is le szokták venni a 43 hetes terheseket... és nem bizti, hogy átkerülnek a másik táblázatba, ha nem tudnak róluk semmit. De azt hiszem, ezt senki sem büntinek találta ki, hanem csak azért, hogy kezelhetõ méretû maradjon a dolog.

Na jó, még bizti elfelejtek egy-két dolgot, de most ennyi.

Sziasztok:
ILdi
PIldi (pildi)
 


Szia Katica!

Az anyatejtõl szerintem nem lehet elhízni. Az elsõ pár hónapban meg nem is baj, ha sokat hízik, mert az utána következõkben egyrészt lelassul a hízás, másrészt meg el kezd mozogni, ami irtó sok energiát igényel, tehát rendesen lemozogja majd azt a pluszt. Szóval, ne aggódj, a tápszernél sokkal inkább fennáll az elhízás esélye, ott jobban hajlamos az ember túletetni a gyereket.
Kényeztetés: én is bizony mindig felvettem a gyereket, ha sírt, ha nyûgös napja volt/van, magamra kötöttem kendõben vagy felveszem, és próbálom megnyugatatni. Úgy hat hónapos koráig szinte mozdulni nem bírtam mellõle, de nem bánom ma sem. Nem lett elkényeztetett, viszont tök kiegyensúlyozott, jókedvû kiskölök, a védõnõ és más emberek szerint is jóval fejlettebb a koránál, és most már simán ott mer hagyni, hogy saját szakállára fedezze fel a világot. Semmitõl sem fél, ha pedig baja van, általában csak fel kell vennem, és megnyugszik. Gondolok itt esésre, stb. (persze vannak olyan napok, amikor, ahogy anyám szokta mondani, már bocsánat, de "a szar se jó neki", de ilyen szerintem mindenkinek van, egyszerûen ballábbal ébred vagy valami hasonló).
Szóval, szerintem nyugodtan "kényeztesd", bár énezt egyszerûen úgy éreztem, ez a dolgom, hogy ott legyek, ha sír, mert csakis tõlem várhatja a segítséget, és ha én nem adom meg neki, akkor kiben bízzon?
Egy dologban azért megpróbálnék ügyesebb lenni, és ez pont az alvás. Én is legtöbbször úgy altattam el, hogy kézben volt, vagy ringattam, vagy a cicin csüngött. Na, meg is kaptam, mert 9 és fél hónapos koráig egy éjszakát nem aludt át, elaludni csak így tiudott, és ha felébredt, visszaaltatni is csak a fenti módszerekkel lehetett.
Azt hiszem, én legközelebb úgy fogom csinálni, hogy az esti lefekvéshez már születésétõl bevezetek valami rituálét, azaz pl. az esti szopi után egy rövidke ének, aztán ágyba, és az éjszakai szopik után sem hagynám, hogy ringatással, stb. aludjon el. Letenném, jóccakát kívánnék neki, aztán otthagynám egy picit, aztán bemennék hozzá, de nem venném ki, csak megsimizém, megnyugtatnám. Ahogy Borit 9 és fél hónaposan megtanítottam aludni, csak azért rugalmasabban. Így nem hagyod végülis sírni, és a bizalmát sem veszíti el benned, csak megtanulja, hogy az alvást ne a ringatáshoz, hanem a kiságyhoz kösse és a dalocskához, amit énekelsz neki, mielõtt leteszed. Ma már Bori ha meghallja a dalocskát, azonnal elernyed, ellazul, és simán elalszik.
Az orrszívó-porszívót pedig nyugodtan használd, ha náthás. Vsz. iszonyúan tiltakozni fog, de inkább ez, mint egy arcüreg-gyulladás. Hihetetlen mennyiségû trutyit szív le, míg a kézi szinte semmit.
Ja, és nem árt párologtatni ilyenkor a szobájában, hogy ne száradjon ki a nyálkahártyája.

Sok puszi és kellemes babázást:

Dia
Dia
 


Sziasztok!

Dia,
van egy jó hírem, bár nem tudom, hogy fogsz-e neki örülni. Nem õ a legbunkóbb... petrus is szeret apucival fürdeni, de õ a múltkor meg is taposta azt a himbálódzó valamit. Apa ordított, ami petrának nagyon tetszett..

Katica,
nyugontan használd a porszívó-orrszívót, ha félsz tõle, próbáld ki magadon elõtte. Tudom, hogy zúg, de ez az ami a legjobban kititsztítja az orrocskáját, a többi csak beletuszkolja.
Én nem szoktatnám kézbe a babát. Bár az is igaz, hogy én vagyok az egyetlen akinek a kezében Petra nem alszik el, de ha beleteszem a kiságyba, ott rögtön.

Ami a kompot illeti: annak idején, még a gyógytornász karon, volt egy isteni ortopédia tanárunk. Valaki megemlítette a holdkompot (járás fiziológiája volt a téma), és hát finoman szólva belilult a feje. õ rettenetesen elítéli a mozgásfejlõdés siettetését, mert a gyerek akkor álljon fel, amikor már elég erõsek hozzá az izmai, akkor meg már felesleges a komp. A komppal "bántott" (Õ mondta így) gyerekeknél nagyobb valószínûséggel marad ki a kúszás- mászás korszaka, ami szükséges a gerinc megerõsítéséhez. (A kúszás, és a mászás azért tökéletes mozgásforma, mert úgy erõsíti a hátizmokat, hogy közben nincs a gerincen terhelés. Anno volt egy Klapp nevezetû bácsi, gerincproblémás gyerekekkel foglalkozott egy bentlakásos intézményben, ahol belépéskor mindenki kapott kezére-térdére papucsot, és innentõ kezdeve négykézláb kellett élnie hetekig. Jó, ez kicsit túlzás volt, de a Klapp féle kúszóiskola gyakorlatait máig szívesen használják azok a gyógytornászok akik ismerik.)
Persze játéknak használható, max napi 5 perc. Azért meg minek megvenni...
Egyébként Kanadában pl a balesetveszélyessége miatt tiltották be, lépcsõ, küszöb miatt; lletve a gyerek így sokkal több dolgot elér, mint amire a szülõ készül, és sokkal több mindent magára ránthat. Úgy tudom, hogy aki kanandában kompot vesz bolhapiacon, és a gyereke balesetet szenved, azt utána hivatalosan is megdádázzák.
A gyógytornászok azt mondják, hogy mindez nekünk jó, mert ezekk a gyerekek trauma, vagy gerincproblémák miatt tuti páciensek lesznek, és ha szerencsénk van, a szülõ magángyógytornászt keres... Én is jól éltem ezekbõl a gyerekekbõl.
Én nagyon haragszom a kompra, egy ismerõsnek el is mondtam a véleményemet, majd két nap múlva megjelent eggyel, mert hát szegénykicsipetraanyádnekedúgyseveszilyet! Mert hát õ mint pedagógus, ezt tudja. megkértem, hgoy vigye el, vagy én dobom ki. Vihogott. Kidobtam, pont lomtalanítás volt, egy nemzetiségi menten el is vitte. Azóta nem terhel jelenlétével a drága tannéni.
Nem szeretem, ha hülyére vesznek. Ha nem mondtam volna, hogy mit gondolok...

képzeljéte, petrának fönt van 4 foga, és 2 jön, lent van kettõ, és ott nem akar jönni több. Lehet, hogy fönt kint lesz az egész fogsora, lent meg még mindig kétfogú lesz?
ma csináltam petrusna sötõtökös krumplit, amit, imád. kirúgta a kezembõl, természetesen fejjel lefelé esett a padlóra... Tejpépet evett ebédre.

Sziasztok

Madárka
madárka (mad&aacut
 


Szia Ildi! Köszi a segítséget, örülök, hogy megerõsítettél abban, amire én is gondoltam.

Szia Dia! Köszi a "kimerítõ" választ, annyira jó, hogy van kihez fordulni, ha valamiben bizonytalan vagyok. Nekem sincs idõm semmire, de én is úgy gondolom az elsõ perctõl kezdve, hogy azért vagyok a kisfiammal, hogy ne érezze magát soha egyedül.Kép
Ami az alvást illeti, az éjszakával nincs problémánk. Eszünk és aztán már alszunk is.:-))
A nappali alvás megy nehezen. A kezemben képes órákat aludni, de ha leteszem egybõl óriásira nyitja a szemecskéit, hiába teszem a kiságyba, ágyba, babakocsiba.Kép Erre nem találok megoldást.
Az orr-porszívó ellen nagyon tiltakozik, de összeszedtem magam, mert ez mindenképp a kisebbik rossz neki is. Szegénykém olyan ijedt szemekkel nézett rám. Még1szer köszi a segítséget!Kép

Katica
Katica
 


Sziasztok, lányok!

Egy kis ideig nem tudtam jelentkezni, és most is csak gyorsan írok, még éppen csak átfutottam a hétvégi termést, de azt máris látom, hogy Veruson kívül más nem hiányolt Kép Kép Kép. Pedig neki lenne oka rám haragudni, ugyanis a múltkor leveráztam, amiért Verus, utólag is bocsbocsbocs, mélyen megértelek, én is utálom, ha Zsuzsának szólítanak.

Igazoltan hiányoztam! Oka: kitakarítottam az egész lakást, készítettem 3 féle süteményt és 5 féle fõételt, kisikáltam a közös lépcsõházat, meglátogattam a környéken egy idõs nénit, és megszelídítettem és rendes gazdiknál elhelyeztem a házunk elõtt tanyázó kóbor kutyákat, macskákat.

Egy frászt! Úgy ismertek engem, mint aki egy nap társalgást is kihagyna, ha nem lenne muszáj?! Kép
Szóval az történt, hogy a modemünk bemondta az unalmast. Nem akart kapcsolatot létesíteni. Mindezt persze pénteken. Elvittük egy ismerõs sráchoz, nézze meg és orvosolja a bajt. De csak ma ért rá visszahozni. Tudjátok, mi baja volt? SEMMI Kép. Ugyanis a nemcsatlakozás nem a modem, hanem a szolgáltató hibája volt! Máskor is szokott ilyen sz*r lenni a Vnet, de hogy kb. 20 percen keresztül semmi életjelet ne adjon, olyan még nem volt. Én meg szerencsétlen modemre fogtam.

Bebe pénteken volt pontosan fél éves. Kapott egy új játékot, az most kb. 1 percig egyfolytában leköti, ami nagy szó! Foga még mindig nincs, de már beszél Kép. Tegnap azt mondta hisztizés közepette, hogy menj innen! Komolyan, tisztán így lehetett érteni!

A fényképeket megkaptuk Eveytõl, Verustól, Cskatitól és Monitól. Mindegyiket köszönjük, mindegyik manócska nagyon aranyos. Bebének is mindig meg szoktam mutatni a képeket, jelentem, huncut Kittit sokáig nézegette! Úgyhogy CsKati... Kép

Most név szerint nem írok, elõször elõ kell vennem a kis jegyzetfüzetem és újra átolvasni a hozzászólásokat.
Ja, Prü, Madárka és Zsóka: azt hiszem, a debreceniek mellett mi is alapíthatunk egy Pásztó és környéke klubot Kép, nem is gondoltam volna, hogy ennyien vagyunk a környékrõl (illetve Zsókának jövõ idõ, nekünk meg múlt).

Holnap megyünk a Tûzoltó utcai klinikára kontrollra. Remélem, nem kell az egész délelõttöt ott töltenünk.
Képezeljétek, a fõnököm azt mondta, jó lenne, ha néha be tudnék menni, mert kéne egy kis segítség! Úgyhogy holnap a munkahelyemre is benézek, megbeszélésem lesz a fõnökömmel Kép A feladatom: riportot kell készítenem dr. Ransburg Jenõvel. Tényleg, komolyan!

Na, tényleg elkezdek jegyzetelni. Üdv mindenkinek:
Jamina
Jamina
 


Sziasztok Lányok!

Pele, vhogy mindig lemarad, de én is nagyon örülök, annak, hogy meglesz a kölcsön, mehettek végre Váckisújfalura! Persze tök irigy voltam***, (félreértés ne essék: nem azért nem gratuláltam, még ha most olyan szinezete lenne is, ***:ide képzelj egy hatalmas nagy kacsintást, jó?) és a tegnapi napig úgy gondoltam, hogy az összes érdeklödö a lakásunkra egy nagy link társulat, és kezdem beletörödni, hogy a karácsonyt is ilyen hülye körülmények között töltjük. De jelentkezett még régebben egy fiatal házaspár, hogy nekik lenne egy örkényi nagy házuk, jó helyen, tágas szobákkal, rendezett nagy telekkel...elcserélnénk-e velük? Elöbb eljöttek ök hozzánk, nekik nagyon tetszett a lakásunk, vasárnap este meg mi is elmentünk Örkénybe. És nagyon jó!! Ma megállapodunk a részletekben, és ha nekünk is szerencsénk lesz: mi is decemberben már költözünkKép
Mozi: aranyos volt, beszélö kutyák meg macskák, jó és kevésbé jók..a Pólusban láttuk, utána még ott kellett maradnunk, mert vmi buli volt és Hanna találkozott egy barátnöjével, na meg persze mindenféle haláli menö (?) együttes lépett fel, akiket muszájkell meghallgatniKépKép Akkor vezényeltük hazamenetet, mikor szegény Demjén Rózsi -akinek imádom a számait, a hideg is ki tud rázni egy-kettötöl- "éneklés" közben traccsolt a kivül álló technikussal...Kép De Hannus nagyon édi volt, ahogy táncolt a "parketten", ö is olyan nagy lány lettKépKép

Liesel, mi többfélét szoktunk játszani: Scrabble, hibája, hogy csak 4-en lehet max. játszani, persze lehet cspatban is, de az nem az igazi.
Aztán szoktunk Trivial Pursuite-ezni, ez egy nagyon izgi müveltségi, tájékozottsági társas. Ugyanazok állították össze a kérdéseit, akik a Vágó müsorába szokták. Ezt lehet 6-an, csapatban sem uncsi, hibája: a hülye sport -értsd focis- kérdésekKép Nem olcsó, jelenleg 11000-12000-ért lehet kapni, de megunhatatlan. Barátokkal nagyon jó játszaniKép
Aztán nagy ritkán activity-zni is szoktunk, de ez csak hosszas rádumálás után, Zali nem nagyon szereti..(Biztos nem jól mutogatok, ill. tuti, hogy jól, csak ö nem arra gondol, amire énKép)
Láttam én is Benkét a Kismamában, nagyon szép baba, kis mosolygósKép
Ha van esetleg friss képetek, küldesz?

Anikó, köszi a joghurtos címeket. A kocsi nagyon jó, de tudod én még nem vezethetem...De addig persze Apa próbálgatja, hogy ha bmi kisebb baj van, meg tudja csinálni nekem.Kép

Evey, de jó, hogy kárpótolnak TiteketKép, rátok fért a rosszul sikerült nyaralás után.

Ma jó vacak idönk van/volt, nem nagyon tudtunk kimozdulni a gyerekekkel: meg is látszik -Kari tiszta nyüg, minden vacakért hisztizik. Fárasztó. Persze szegény nagyobbak isszák meg a levét, mert Kari velük veszekszik, ha nem azt és úgy játszák, ahogyan azt önagysága kigondolta. Egyideig a Tomi is böszen babázik, meg föznek is, majd sürgösen kakilnia kell: Hannára marad a kis hárpia. Ö meg ért a nyelvén: olyan finoman terelgeti, hogy Kari észre sem veszi és már olyasmit csinálnak, amit Hannus is szeretneKép. Én meg lelkem legmélyén örülök, mert milyen talpraesett Hannusom van, meg, hogy milyen béketürö Tomim és Zalival közösen sajnáljuk Kari leendö férjétKépKép (Ö olyat is tud, hogy ha nagy ritkán megiszunk egy pohárka bort, megszagol minket és közli: "máj megint undi ajkovojt ittatok!!!" és ahogy mondja!!)

Na, bocsi, hogy ilyen bö lére eresztettem magamat, befejezem. (Fel lehet lélegezniKépKép)

Verus
verus (verus)
 


Sziasztok!

Van egy kis problémám: két két-három hete iszonyúan hullik a hajam. Valaki azt mondta, hogy a szoptatás miatt van. Nektek is volt ilyen problémátok? Na és mi a szöszt tudok tenni ellene (tök riazstó, hogy beletúrok a hajamba, és a kezemben marad 10-15 szál is)?

Katica, nálunk is hasonló volt a helyzet, Ádám (4 hó) sem volt hajlandó nappal aludni. Most már kezd kicsit jobb lenni a helyzet, mert 3 napból kétszer már alszik rendesen a helyén. Azért engem is érdekelne, hogy lehet-e ezen segíteni valahogy?

Kriszta
MKriszta (nyúl)
 


Szia lányok,

most csak röviden, mert apa fürdet és rögtön szükségük lesz rám is, illetve a cicimre KépKépKép

Emese,
nagyon örültem a csodaszép gyerkõc-csapatnak, köszönöm, hogy elküldted a fotókat (kéretlenül Kép ) Máskor is, újakat is, kéretlenül is, jó?
Én is küldöm, mihelyst újak lesznek fent a gépen. Igyekszünk Kép

Móni, a te babucid is gyönyörû. Gondolok rátok, sok puszi és KépKépKépKépKép

Na, mennem kell.
Erika
Erika
 


Hu, amire mindent vegigolvastam...
Koszonom mindenkinek az esti furdes-lefekves stb rituale tippeket. Azt hiszem, en is a furdest fogom fix idopontnak tekinteni.

Jazminmama Kép Kép Kép

Moni, minden jot kivanok Martinnak a korhazhoz. Szegenyt elkepzeltem, amikor a Mikulas nem vitte el a leveletKép.
Nekem kuldheted a verseket, szivesen vennem oket!

Aniko, milyen babamasszazst csinaltatok regebben es most mibol all a torna? Egyebkent lehet, hogy megsem muxik olyan jol az Outlook-os rendszered? KépKép-nekem ugyanis meg egy kepet sem kuldtelKép.

Zsoka, nagyon meghato az esti mesetek!

Pildi! Jo az uj neved!

Snoopy, nekem meg nem kuldtel fotot, ugyhogy varom. Es ha lehet, magadrol is, esetleg kiderul, nem ismerlek-e veletlenul: ugyanis en is (volt)miskolci vagyok (Alt.isk. az Avason, Hermann Gimn.).

Verus, nem semmi az ajandek (na es a ferjed sem)! Gratula mindkettohoz!

Liesel, Adri, en is kernek kepeket! Es persze a tobbiektol is - koszi!

Agi, en is a KLTE-n vegeztem, angol-finn szakon, 1996-ban. Te 1994-ben? Kicsi a vilagKép

Na, most mar megyek, mar le is kestem a fixalando furdetes idot!

Sziaztok,

Cili2
Cili2
 


Sziasztok,
mennyit írtatok Kép

Tegnap este olyan szomorú voltam... Beszélgettem anyukámmal. Azt tudni kell, hogy nekem '74-ben iker hugaim születtek (én akkor 4 éves voltam). Két hónappal hamarabb jöttek, mint kellett volna, és az egyik baba már halva született - nem volt életképes. A másik baba 950 gr-mal született. Ahogy meszületett, rögtön el is vitték, és onnan kezdve anyukám nem is látta! Inkubátorba tették, majd infúzióval táplálták. A pici túlélt egy nagyon erõs sárgaságot, egy tüdõgyulladást, majd amikor 1950 gr-ra sikerült õt feltáplálni infúzióval, elkezdték szájon át etetni. Kapott egy bélfertõzést, ami elvitte KépKépKép. Na akkor anyukûámnak meg akarták mutatni, õ akkor már inkább nem akarta megnézni. A kicsit ki sem akarták adni a szülõknek, mondváén, hogy vmi nagy halott mellémajd beteszik (ti. a kórház). Anyuék kierõszakolták, a másik baba viszont, aki halva született, a kórház által lett eltemetve. Apukám látta, gyönyörû pici babus volt, hatalmas sûrû fekete hajjal... Olyan szomorú voltam emiatt egész nap... És ne haragudjatok, nem akarok ezzep senkit terhelni, csak ki kellett magamból írnom... Igazából a történetet ennyire részleteiben tegnap hallottam elõször... És annyira megviselt. Utána rohantam be a gyerkõceimhez, megnézni, hogy alszanak...

Más: hogy én se maradjak ki a sorból: Anikó, tényleg kell az a holdkomp? A gyereknek vlaszeg tetszeni fog, csak nem biztos, hogy jót tesz neki... (Báér asszem magadban most azt kívánod, bárcsak sose írtál volna róla nekünk...)

Emese: az a bölcsi-ötlet nagyon jóóóóó, hozzátok össze hamar! Egy bölcsinél számunkra tökéletesebb hely egyszerûen nem létezik! Kép


Pele: kár, hogy nekem nem jutott eszembe a játék-elpakolás... Kép Ábel azóta mindennap tologaja a tankot, de az nem megy. Viszont a vasutastárcsából a csillámos zseléfilccel isteni varázspálcát csináltam (szvsz jobb, mint a tárcsa volt Kép).
Jelentem, gyógyulunk, ha lassan is. Gyerekeknek már gyakorlatilag alig folyik az orruk (két-három orrfújás/nap), köhögés is alig van. Emese szemét ma csak egyx, reggel kellett megtörölnöm, ha holnap reggel nem lesz beragadva, akkor gyógyultnak tekintem. Én viszont sz*rul vagyok, rettentõ sûrû váladékot tülkölök ki az orromból ötpercenként (az idõinterv. nem túlzás), és a fejem is fáj, meg is ijedtem, nem homlok- vagy arcüreggyulladás-e.
A szappanbuborákfújó receptjét bigacsiga kiollózta nekem vmelyik topikból, most már tudom, hogy glicerint kell hozzá!

Katica! Az anyatejtõl a legritkább (mint a fehér holló) esetben lehet elhízni, szóval hallgass a saját józen eszedre és ne a védõnõre, etesd a babát annyiszor és olyan sûrûn, ahogy Te meg a baba jónak látjátok. Arról, hogy a babát 5 hetesen el lehet-e kényeztetni: gondolj bele, hogy alig másfél hónapja még a pocidban volt. Gondold el, hogy te egy ûrhajós vagy, és egy a tieédtõl teljesen eltérõ bolygóra pottyansz. Más a gravitáció, más a közeg, mint ahol azelõtt éltél, más a környezet, másképp kell táplálkoznod, más a hõmérséklet,. Te mennyi idõ alatt tudnál átállni? Valszeg nem öt hét alatt... Kép

Ildi, pont tegnap gondoltam rá, hogy kellene mindenkinek egy olyan profil-féle, aztán abból mindenki mindent megtudtaht. Gyakorlatilag ua. mint az indexen van.
Csipásodó szem remélem holnap már nem lesz! Kép

Orrszívó-porszívó: hangos, rémületes, borzasztó, de annál jobb nincs Kép! Használni KELL. A kézi nem ér semmit. A lányom négy napi üvöltés után most már csak tgra meredt szemmel , csndben tûri. Olyan édes... És úgy sajnálom...


Jamina, én is gondoltam már Pásztós opikra, de végül is odalyukadtam ki, hogy én nem fogom megnyitni, én még nem lakom ott... Hogy jvök én ahhoz, hogy egy ilyen topikot megnyissak? Kép


Megyek orrot fújni.
Mindenki legyen jó, pihenjetek sokat
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

Cili! A hotmailos címeken MINDIG visszadobja a gép, nem enged képeket küldeni. A bátyám is így van, neki sem tudok, mert nem engedi a szolgáltató. Szóval ezért. Én folyamatosan próbálkozom és a címed is megvan... KépKép

Verus! Örülök, hogy segítettem.

Madárka! Lili megy magától is, nem csak a holdkomppal. Tudom a küszöb, de körülöttem sokan használták és nem lett senki gerincferdüléses és más gondok sem adódtak. Ennek a kompnak egyébként 8 kereke van, sokkal jobban egyensúlyozik, mint a 4 kerekes. Azért jó, hogy leírtad. KépKép

Dia, PIldi! Szerintem jó a holdkomp és nem muszájból vettük meg, hanem mert belelültettük Lilit és nagyon élvezte a szabadságot. Nem ezzel akarjuk fejleszteni, sõt... KépKépKép

Jamina! Én is hiányoltalak, de csak magamban. Én is küldtem neked képeket. Vagy nem kaptad meg?

Pele! Mégegyszer jobbulást!!!!

Ahogy olvasgattam összeszámoltam, hogy legalább 4 embernek volt erõs fejfájása majdnem egy idõpontban. Már ez is terjed neten keresztül? KépKépKép

Puszi:

Anikó
Anikó
 


Zsóka! velem együtt írtál. Szomorú történet, amit leírtál és megértem, hogy jól esett kiírni magadból. KépKép

Ami a holdkompot illeti. Miért is gyártják, ha olyan káros és szörnyû???? És miért is használják annyian? Kép

Anikó
Anikó
 


Sziasztok!
Futyi:
Martinnak 1 evesen "csinalta" meg a doktor bacsi. Nagyon hamar rendbe jott, es azota nincs vele semmi baj, igaz minden furdeskor hatrahuzzuk. Baratnom fia 2 eves elmult, mikor megcsinaltak, es iszonyu volt. Egyszer en mentem at segiteni neki lefogni Matet, amikor tette tisztaba... Kép Ferjem unokatesojanak kisfianak 3 eves elmult mikor megcsinaltak, es o meg nem volt hajlando pisilni... Kép szoval, szerintem a legjobb 1 evesen.

Martin mutete: szerencsesen tul vagyunk rajta. Agyba-fobe dicsertek az apolonok milyen okos, mert csak akkor sirt mikor kihoztak a mutobol, es csak addig, amig el nem aludt ujbol. szepen a hasara fekudt, es mindent megcsinalt amit mondtunk neki. Mivel anyosom alszik bent vele, du. amikor felebredt pityergett, hogy haza szeretne jonni... Kép Nehez volt megallni, hogy ne sirjam el magam, de sikerult, de csakis az o erdekeben. Mondta nagyon faj neki a helye... Szerencsere tubust nem kellett a fulebe rakni, azt mondta a doki, ott minden a legnagyobb rendben volt, de a garatmandulaja iszonyatosan nagy es gennyes volt. Es a poen az, hogy semmilyen problemat nem okozott.
Lanyok. szomoruan veszek most bucsut toletek, de egyreszt nov.30-an kapunk kulcsot az uj lakashoz, igy nayakunkon a koltozes, masreszt pentekenkent vizsgazgatni fogok, tehat nem artana valamicsket keszulni. Elarulom, hogy semmi humorom hozza Kép Es a ferjem konyvelesevel is le vagyok egy kicsit maradva... Es megigertem neki(bar nem tudom hogy tudom betartani, szerintem sehogy) hogy amig nincsenek meg a vizsgaim, addig nem netezek. levelek persze johetnek!!!! Sot megkerhetnek valakit, hogy a napi termest kuldje el nekem levelbe. Igy ki tudom cselezni... KépKépKép
Szoval majd jovok, ha tudok, addig is kepeket es leveleket varok!
Apropo pasztoiak. En nem odavalosi vagyok, de apukam nograd megyei, pontosabban hollokoi. Tehat a szivem egy resze odavalo. Kép Sot az egyik unokatesom is ott el.
Udvozlet mindenkinek.
Moni
Moni
 


Sziasztok,

ismét szép volt a termés lányok, csak így tovább!

Képzeljétek, ma már semmivel nem tudtam lekötni a Pötyit és fõznöm kellett volna, úgyhogy hirtelen ötletbõl azt csináltam, hogy az etetõszékbe ültettem, alá egy párna, hogy magasabb legyen, elé egy tapadókorongos mélytányérba vizet tettem, bele néhány érdeks játékot, hát olyan boldogan elpancsolt, amíg fõztem, csak közben vissza kellett rakosgatnom a vízbe, amiket kidobált belõle nagy élvezettel. Persze utána átöltöztettem, de nálunk a panelban nagyon emleg van, így nem fázhat meg.

Anikó! Én is vettem Biscottit, de Pötyi még csak egy kicsit szopogatja, jól összeken vele mindent, aztán eldobja... Kép Nekem viszont ízlik Kép Kép
TEjpépppel most én is etetem fürdés elõtt - utána szopi - eddig nem segített az alváson. Remélem, hogy azért alszik nyugtalanul mostanában, mert jön a foga, bár láccani nem láccik Kép Gondolkodtam, hogy folyamodjak-e különféle "praktikákhoz" ( apa+víz+ringatás stb.) de lehet, hogy várok még egy kicsit... még bírom....

Ági! ELküldhetem a prospektust ha akarod, addig is: www.alsopahok.kolping.hu!

Kadri! NAgyin cuki a Levi, micsoda hurkás combok!

Katica! "Kényeztesd" annyit a lányod, amennyit csak igényli. A csecsemõknek ez ugyanolyan valós szükségletük, mint pl az evés, ivás vagy a fürdés. Kell nekik ahhoz, hogy jó legyenek! Nekem is mondták, hogy elkapatom meg ilyenek, de az igazság az, hogy ha nem lehet sokat testközelben, lehet, hogy egy eléggé magábaforduló gyerek lesz, aki elvan ugyan a kiságyba csöndbe - de nem érdekli semmi.. akkor inkább ordítson, nem? Kép Engem is sokat nyúztak ezzel, hogy mindig kézbe van, de majd meglátod, ahogy nõ, úgy változik ez is. De szerintem minden normális gyerek ragaszkodik az anyjához.

LÁnyok! Meddig kell külön gyûjteni és mosni a gyerek szennyesét? És meddig nem ajánlatos öblítõt használni hozzá? És meddig kell mindenképpen vasalni a ruhákat? Ezt azért kérdezem, mert errõl egy szakkönyv sem ír... én már a kórházban ( szülés elõtt bent voltam egy hétig) hallottam azt is egy lánytól, hogy még az új ruhákat is ki kell mosni, mielõtt ráadod. Mondjuk volt már rá példa, hogy nem mostam ki illetve nem vasaltam, de nem lett semmi... Vélemény?

Most eldugulok, megyek egy kicsit játszani....
puszi mindenkinek: Kriszta

u.I. felbukkant egy másik kirszta is, nehogy összekeverjetek minket!lehet, hogy felveszek vmi megkülnöböztetö jelzõt....
Kriszta
 


Anikó!
Pénzért gyártják, és ha ott van polcon, meg a szomszédis túlélte okok miatt használják. Mint a játékfegyvert, a piciknek szóló számítógépes játékot, és a szörnyebbnél szörnyebb mesefilmeket. Meg a brazil sorozatokat és a cigarettát. Meg a drogot. Meg sorolhatnám még.
Mindenkinek van gerincferdülése, legfeljebb még nem vizsgálták meg rendesen. Ennek okai lehetnek: általában a két láb hossza nem egyforma, illetve hogy a domináns oldalon erõsebbek az izmok, tehát kialakul egy arra konkáv görbület. Az emberi csontváz ugyan egy szuper konstrukció több védelmi vonallal, de ez két lábon állás nem megy neki. Fõleg nem aszfalton.
Tudod ez olyan, mint a cipõ. Bár még nem láttam egészséges boltozatú felnõtt embert, de azért nem adok a gyerekre kínai cipõt vagy öröklöttet. Mindenhol lehet kínai cipõt kapni, és rengetegen veszik. (Bár ez annyiból rossz példa, hogy sokan anyagi oko miatt vesznek nem megfelelõ cipõt.)

Lányok,
az a gondom a Pásztós topikkal, hogy nekem annyi rémlik a városról, hogy a gyógyszertárban pacsmagoltam mindenfélét; olyan tizenhárom éves koromig anyá volt a patika vezetõje. Legutóbb akkor jártam arra, amikor a házasságkötéshez kellett az anyakönyvi kivonatom, és rá sem ismertem. Hol van Kutasó? Árulja el valaki, légyszi!

Beoltattam Petrust agyhártyagyulladás ellen, és most lázas lett szegénykém. Illetve már remélem nem az. Pedig olyan édesen vigyorgott oltás után!

Zsóka,
nagyon meg tudlak érteni. Amíg beteg gyerekekkel dolgoztam, azt mondtam, hogy én soha nem szülök gyereket, mert nem akakrom, hogy azt kelljen átélnem, amit az ÉN gyerekem van ilyen helyzetben (pedig sokszor jóval szeretetreméltóbbak egészséges társaiknál!És olyan édesek...). Amióta megvan Petrus, és beteg gyerekekrõl hallok vagy látok valamit, én is mindig rohanok Petrához. Meg lelkiismeretfurdalásom van, hogy én azon problémázom, hogy Petra átrendezi a krumplikat, vagy enyhe láza van az oltástól, esetleg nyûgös, más meg azon görcsöl, hogy a gyerek megéri-e a következõ szülinapját... Szóval szörnyû dolgok ezek, fõleg, ha érzelmileg érintett vagy. Az én környezetemben rengeteg ilyen tragédia történt az elmúlt két évben. Sokszor csak lapítok, mert egészséges gyerekem van, akinél még a porszívót is csak egyszer használtuk.
Na, most én is jól elkettyentem, megyek is ágyikómba.

Jó éjt

Madárka
madárka (mad&aacut
 


Sziasztok,
Anikó: köszönöm Kép

Móni: szvsz igazad van, a fiam két éves volt, mikor felrántották a kukiját, pont ma este akartam megnézni, meg kellene-e már mosni, de nem hagyta... Abszolút virtuálus Nógrásd-topikunkban légy üdvözölve! (ez a topik anyira virtuális, hogy nem is létezik Kép) Költözéshez szorítok, vizsgákhoz nagy kalappal!

Kriszta: a Zsóka-féle iskola:
én mindkét gyerekeknél úgy csináltam, hogy egy éves korukig mostam külön a ruhájukat, utána már együtt a mieinkkel. Textilpelust használtunk pelenkázásra is, azt fél éves korukig vasaltam (fertõtlenítés miatt), de egy barátnõm 3 hónapig, más barûátnõm szobatisztaságig vasalta õket. Fél éves korukig vasaltam a fürdõlepedõjüket is (ugyanabból a textipleus anyagból való). Ágynemût most is vasalom, egyebet semmit. Persze a gyûrõdõs, muszlin vagy milyen anyagból készült ingecskéket is vasalni kell, különben hogy néz ki... De hálisten lassacskán kinövi a lányom... Kép
Új ruhát szerintem is jó az elsõ használat elõtt kimosni (szvsz a felnõttekét is). Öblítõt egyáltalán, semmilyen ruhához, a miénlhez sem használok. Míg kölön mostam a kicsik ruháját, a rendes öblítésen kívül még 2x öblíttettem a géppel a ruhákat, a miénket plusz 1x. Ne legyen benne mosószermaradvény, ha nem muszáj...

üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Kriszta,
szerintem úgy moss-vasalj, ahogy gondolod!Ha nem érzékeny a baba bõre, szerintem nyugodtan moshatsz együtt ruhákat, és vasalniod sem kell. Egyik barátnõm az elsõ gyereknéé két éves korig vacakolt, a másodikkal egy percig sem. Mindkettõ egészéges helyes kiskrapek. Én úgy a harmadik hónap magasságában mondta, hogy : na neeeee...

Madárka
madárka (mad&aacut
 


Sziasztok!

Ildi! Mindig elcsodálkozom a memóriádon! Hogy a fenébe emlékszel Te arra, hogy mi volt a ygerekeiddel 7 hónapos korukban? Én már a 2. gyereknél megkértem a doktor nénit, hogy szíveskedjen úgy beszélni velem, mint egy hülyével, mert én ugyan semmire nem emlékszem, gözöm sincs, mikor mit kell csinálni. De lehet ám, hogy csak én vagyok túl kápos! Kép

Katica! Hízlald és kényeztesd nyugodtan! Mert egyiket sem lehet (szerintem se)! Az orrát viszont tényleg szívd, mert nálunk pl. állandó fülgyulladás lett a legkisebb takonyból is! A gyerek utálja, de megérti egy idö után, hogy szívás után neki is jobb, hogy kap végre levegöt!

Jamina! Képeket küldöm, Ranschburghoz pedig szorítok (bár nem igazán szeretem, nemtom miért).

Verus! Nagy-nagy gratula a költözéshez! A házavatón pedig nyugodtan igyatok egy kis ajkovojt!Kép

Kriszta! Az elsö gyereknél egy darabig (talán 2 hónapig) külön mostam, de utána nem csináltam semmi faksznit. Nem lett soha semmi bajuk, mondjuk, lehet, hogy szerencsém van, hogy nem allergiásak se a mosóporra, se az öblítöre. A vasalást pedig szívböl utálom, de a kicsik cuccát fél évig vasalgattam. Mindent. Ma meg csak azt, amit muszáj. Kép

Ja, a komp! Mi karácsonyra kaptuk, akkor már rég járt a gyerek, fogalmam sincs, minek vette apám. Gergö imádta, beleült, fel kellett hajtani a szönyeget, zenét ordítósra állítani, ö meg száguldott faltól falig, nagyokat röhögve. Ezt kb. tízszer csinálta, aztán megunta. Komp elajándékozva. Az biztos, hogy nem ebben tanult járni, én sem szívesen ültettem volna bele, amikor még nem tudott. (Utána is utáltam!) Bocs, Anikó, de szerintem is tök felesleges és veszélyes is!
Mára ennyit, szép jó éjszakát mindenkinek!
Emese
Emese (emese)
 


Madárka,
Együtt írtunk megint Kép.
Nemtom, tudod-e merre van Cserhászentiván, Alsótold, Felsõtold? Szóval ahogy Hollókõ felé mész,Bableves csárda után jön Alsótold, onnan kell lekanyarodni Cserhátszentivánra és utána jön Kutasó. Onnan meg Bokor. Kép
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok

Geri Aniko
Bocsanat amiert megint belekotnyeleskedek beszelgetesetekbe. Igerem zomebe maradok csak olvasotok.
Nekem is volt kompom nagylanynak es nagyon sok ajulast megusztam miatta. Mar 6 honaposan allt , de ha a legkisebb utes erte fejet elajult. O maszott es mindent magatol csinalt cseppet se eroltetve, csak eppen elso csetlo botlo lepteit mikor epp nem tudtam fogni kezet biztonsagi intezkedeskent a kompba tette meg.

Manapsag 10 eves es semmi gerenc problemaja nincs. Madarka varhato meg ilyesmi? Mire kene figyelnem.
En igenis jo talalmanynak talom bebikompot, sot neprajzi muzeumba igaz kereke nelkul lattam regi darabott is amiben egy samliba volt a lyuk vagva es abba allitottak gyerekeket. De hat mint koztudott en egy jo lusta mama vagyok es sokszor a kenyelmemet keresem.

Napocska
Napocska (napocska)
 


Sziasztok!

A mai nap kalandosan alakult, ugyanis senki nem ért rá, hogy vigyázzon Borira, amíg dolgozom. A végén az unokaöcsém, kapva-kapva az alkalmon, felajánlotta, hogy majd õ, és akkor majd nem kell bemennie suliba.
Szóval ma a nagybácsival volt itthon Bori, és nagyon jól el voltak együtt.Kép
Sõt, a nagybácsinak annyira tetszett, hogy miután elment találkozni a barátosnõjével, visszajöttek, és egész estig itt maradtak.Kép
Bori meg teljesen oda van most már a nagybátyjáért. Van egy fémlánc, ami a pénztárcáját a gatyájához rögzíti, na, azzal napokig el tudott volna játszani Bori. Mindenhova mászott utána.
Aztán most már vagy egy hete játsza azt, hogy magára borít valamit, mint egy palástot, és körbe-körbe jár a szobában.
És ma megkaparintotta megint a tollakkal teli dobozt, és rajzolt, és rajzolt, és rajzolt. Persze, nemcsak papírra, hanem a kanapéra, stb.Kép

Mindig van egy csomó minden, amit tudom, hogy el akarok mesélni, de elfelejtem, aztán késõbb jut eszembe, most is itt motoszkál valami a perifériámon, de nem bírom elõhozni. Viszont eszembe jutott egy szösszenet a páromtól az évfordulónk éjszakájáról. Éjjel adtam neki egy puszit, és félig ébren azt motyogta, hogy sziasztok virágszálaim. Mire mondtam neki, hogy miért többes számban, Bori nincs itt. Aztán azt mondta, hogy hát te és a picur a hasadban. Mi, hogy én terhes vagyok és nem is tudok róla, honnan vesz ilyeneket? Azt mondta, hogy látja a járásomon..Kép Lehet, hogy már meséltem, de ez annyira édes volt tõle.Kép

Madárka! Ki lehet még bunkóbb ennél a dokinál???

Katica, szívesen, máskor is.

Jamina! Bódog félszületésnapot Bebének!!!Kép És gyere a könyvekért, de személyesen, nem ám géntérkép-felvétel alapján...Kép Azt nem fogadom el.Kép

Nyúl! A hajhullás szülés után tök normális. A terhesség alatt a hormonok hatása miatt az elhalt hajszálak nem hullanak ki, ilyenkor viszont elkezdik... És csak hullanak, és hullanak, és hullanak. De visszanõ, ne aggódj. Nekem pl. szabályosan frufrum van, pedig sose vágatnék magamnak ilyet. Ja, és a szoptatás természetesen rátesz mégegy lapáttal, de idõvel mérséklõdik a dolog. Tenni ellene? Sokat nem tudsz...Kép

Zsóka! Elhiszem, hogy borzalmas volt. Nálunk a papámnak lett volna még egy ikerpár-öcséi. Ikernõvérei már vannak. De a kicsi fiúk meghaltak szülés közben. Még engem is megrázott, pedig nem az én testvéreim. Azért fel a fejjel, ha szabad ilyenkor ilyet mondani!

Anikó! Holdkomp: bébiételek 4 hónapos kortól. Reklámfogás, úgy hívják az ilyet. Arra megy ki, hogy a kedves szülõk pénztárcájából egy csomó pénzt kiszedjenek, azt meg, hogy milyen kárt tesznek vele, nem nézik, nekik csak a profit a fontos.

Móni! Gyors gyógyulást a kis hõs betegnek! Nemsokára megint virgonckodni fog, csak figyeld meg!

Katica! Én egy éves koráig mostam külön Bori cuccait, most már öblítem is, viszont utána még kiöblítem sima vízzel. Vasalni kb. két hónapos koráig vasaltam, utána már nem. Semmi baja. Egyetértek Madárkával, próbálkozz, aztán meglátod. Ha kiütéses lenne, válts!

Puszi mindenkinek:

Dia
Dia
 


Na, pl. eszembe jutott még valami a mai napról. Reggel összefutottam egy csajjal, akivel együtt feküdtünk a kórházban, amikor szültünk. Tudtam, hogy ismerõs valahonnan, de elõször nem tudtam, honnan. Aztán beugrott...Kép Leszólítottam, de nem igen tudott õ sem elsõre hova tenni. Aztán ott volt a kisfia is, aki akkor születtet, mint Bori, csak Bori átcsúszott az éjfélen, így hivatalosan egy nap van közöttük. Tök fura volt látni, hogy abból a kicsi babából is mekkora nagy lurkó lett. Valahogy Borin nem annyira megdöbbentõ a változás, talán mert minden nap részese vagyok. Mindenesetre jó élmény volt.

Most már télleg pusza:

Dia
Dia
 


Sziasztok!

Na, örömmel jelenthetem, hogy gyógyulunk most már tényleg! Visszajött a hangom is, csak a torkom fáj még egy kicsit. Viszont Hanna ma lefejelte a dohányzóasztalt, amitõl borzasztó sötétlila monokli képzõdött a szeme aláKép Elég érdekesen néz ki, most egy db-ig nem megyünk védõnõhöz, nehogy ránk küldje a GYIVI-tKép

Segítségeteket kérném, biztos van pár jó ötletetek: szóval Áronnak még 2 évvel ezelõtt csináltam ádventi naptárt, és kínosan ügyeltem rá, nehogy édességet, csokit rakjak bele, mert amúgy is a falra mászom attól, hogy így Mikulás-Karácsony táján mindenki csokihegyekkel állít be (már volt ebbõl komoly székrekedés-gondunk) + még sütik, szaloncukor, stb. Inkább kisautó, üveggolyó, matrica, ilyesmi került bele. Na de idén már Hannusnak is lesz kalendáriuma, és hát valszeg egyformát kell beletennem, nehogy vita legyen. De Hannusnak semmi ilyen kis játék nem való még, akkor hát mégis marad a csoki????? Van valami ötletetek?

Dia!
Nagyon édes lehet Bori, ahogy "nem megy!" És a párod csak nem tud már valamit????

Katica!
Én is csak csatlakozni tudok a többiekhez: nézd meg, milyen különbözõ súlyú babák vannak anyatejen. Alkati adottság, ki mennyit gyarapszik, de elhízni tuti nem lehet tõle!!!!
"Kényeztetésrõl" már írtam egyszer itt, meg van egy kifejezetten ilyen topik is, ott is leírtam a véleményem. Éljenek az elkényeztetett babák!!
Az orrszívó meg talán tényleg drasztikusnak tûnik, de ez a legjobb megoldás!

Madárka!
Kompról uezt tanították nekünk fejlõdéslélektanból.

Jamina!
Gratula a féléves Bebének! No meg hogy szükség van rád a munkahelyeden! Hol dolgozol, ha elárulható?

Verus!
Ez szuper, hogy nektek is összejön a költözés!!!! Asszem ez lesz a legszebb karácsonyi ajándék!

NyúlKriszta!
A hajhullás normális, még ha ijesztõ is. De azért nem fog elfogyni, ne féljKép Esetleg valamiféle vitamin jó lehet, nekem legalábbis a fodrász azt mondta.

Zsóka!
Én is elsírtam magam, és megnéztem a lurkóimat...
A tank miatt igazán lelkifurdalásom vanKép, de az jutott eszembe, hogy Ákos majd megnézi, hátha tud vele kezdeni vmit. Õ általában meg szokta tudni szerelni a dolgokat...
És gyógyuljál szorgalmasan!!!

Móni!
Örülök, hogy minden gond nélkül túlestetek a mûtéten! Gyors lábadozást Martinnak!

Anikó!
Köszi! Biztos, hogy a sok jókívánság is segít!

Kriszta!
Szerintem mindenki addig mos külön, vasal, stb, amíg bírjaKép És ez az idõ a gyerekszám növekedésével arányosan csökken...Kép

Na most már megyek, mert nem fogok tudni felkelni reggelKép Persze a párom meg csak ilyenkor enged géphez...

Jó éjszakát és puszi: Pele
Pele
 


Sziasztok!

Nógrádiak, ha az a topic nem Pásztóként, de Nógrádként menne, akkor jelentkezünk (párom ága)!

Anikó, atz hiszem, jobb ha abbahagyjuk. Rémes lehet egybe olvasni ezt a sok ellenszöveget. Ne haragudj ránk érte! (nekem egyébként, mint hülyeségként árult valami a cumisüveg jutott eszembe...)

Madárka! Kérdésem lenne. Az oviba jönnek pénteken egy számítógépes lúdtalp (talpboltozat) vizsgálattal. Kissé reklámfogás szaga van, szerintem ezt TB alapon kéne szûrjék eleve, nem? Ez itt most 350 Ft, kapunk írásos elemzést, fotóval. Valószínû nem kötelezõ. Szerinted érdemes részt venni (ár szorzandó a gyereklétszámmal), vagy sem? (mellesleg nálunk a család jelentõs része kínai cipõt hord, viszont jó idõben mezítlábozik, télen lakásban pedig puha, hajlékony talpú lábbelit használunk (gumitalpú vászoncipõ))
(ja, anno nekem se volt semmi spéci cipõm, emlékszem anyuéknak mindig az volt a szempont, puha -hajlékony - legyen a talpa. Biztos nem egészséges a talpboltozatom, de nem okoz problémát. Vagy ez csak idõ kérdése?)
Ja, mégegy. Nõvérem lánya (másodikos). Szerinte sokat ül görnyedten. (Iskolai orvosok nem szûrték gyógytornára ki eddig.) Hátizomzat erõsítése céljából (is) úszni jár, heti 3-szor. A hátitáskát nõvérem nem adja rá, inkább õ cipeli helyette, mondván, dög nehéz, árt az amúgy is görnyedt hátának. Na, itt lepõdtem meg. Eddig azt hittem, a hátitáska relative oké, és erõsíti is legalább a hátizmokat. Mi a helyzet ezzel?

Vasalás: én vagyok a nagy ellenpélda. Anno anyu nem vasalt, lényegében semmit. Már hogy nagyobbacska koromban. Bébiként érzékeny voltam a mosóporokra, pelusokat is csak kifõzni tudta anyu. Ma már ilyesmi nincs. Viszont nagyon élveztem nagyanyámnál a vasalt ágynemût. Anyósom mindent vasalt, tán még a gatyákat (értsd alsó) is. Na ez utóbbit én nem, de egyebeket a mai napig mindent. Nem annyira a szépség, meg a fertõtlenítés, inkább a vasalt ruha finom illata miatt. Meg val. azért, mert ez gyerekkoromban kimaradt.
Mosás: én is kb. egyéves korig mostam külön. De akkor a mosószer is más volt (IDeál majd Tomi Brill), bioenzimektõl mentes. Utána jött ugyanaz, mint felnõttbe. (kb. egy vagy két nagy doboz mosópor elfogyása jelentette a határt) Öblítõt én sem használok (h*lye mosógép, nem jó az öblítõs része, állandóan víz áll benne, ha tennék bele öblítõt kifolyik...).
Történetesen egyik gyereknek se volt ruha-mosószer panasza, de lehet, hogy más módszernél se lett volna. Nõvérem Spanyoloban spéci bébi mosószert használt (szerintem hamarosan nálunk is lesz, fent említett mosóporok megszûntével, lényegében ugyanazt drágábban), ezzel együtt a lánya bébiként egy csomó mindent nem bírt. Pl. kombidresszt nem adhatott rá, csak kisinget, az anyaga miatt. (most nem tudom, konkrétan melyik mi volt, pamut az egyik, de a másik?)

Emese: nem mindenre emlékszem én se, csak több mint egy éve babanetezek, azóta eszembe jutnak a dolgok. Meg egy-két dolog fel van írva, azok olykor elõkerülnek.

Pele: mit szólnál apró, elálló gyümölcsökhöz? Olyasmi mint datolya, mogyisz (földi), vagy mazsola? Meg mindenféle szárított gyümit lehet már kapni.

Sziasztok!
Ildi
PIldi (pildi)
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?