Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Eryc@ vagyok, és én a jatek.hu-n futottam össze Krisztával, õ ajánlotta, hogy nézzek be ide.
Na, én már jócskán túlvagyok az elsõ heteken-napokon, ugyanis kisfiam, Levente Máté 2000. október 11-én született a Szent Imrében, azaz már 1 éves! Kép)
Egész nap lót-fut, mint akinek ezernyi elintéznivalója van Kép, babanyelven dumál, bár mi ebbõl semmit nem értünk. Ha kérem, hogy mutassa meg, hol van a kutyus a képeskönyvben, elmarja az ujjamat, hogy én mutassam, és természetesen a logikai "mit-hova" játékot is nekem kell összeraknom. Kép Remélem, elõbb-utóbb maga is hajlandó lesz rá! Kép
Ja, én idõnként elõfordulok a cseten (volt idõ, hogy minden este ott téptem a szám), én köztük is jól érzem magam. Azért remélem, itt is elfogadtok. Kép
Na, puszi, legyetek jók!
Eryc@
 


Sziasztok!

Nem sokáig maradok, de le kell írnom mi történt ma este. Szóval:

Anyukámék (Papa, Mama) bejöttek hozzánk a temetõjárás után. Éppen fürdetni készültünk, anyukám levetkõztette Lilit, aztán torna után irány a kád. Lili meg én és persze a Mama is bejött a fürcsiszobéba. Fürcsizünk, játszunk, mikor bejön Papa, Lili feléje fordul, Papa legugol a kád széléhez, mire Lili rámutat és azt mondja: PAPA. Hihetetlen. Nem tudtam mit mondani csak nevetni. Hát gondolhatjátok. Apukám majdnem sírt a meghatódottságtól aztán büszkén kijelentette, hogy tudta, hogy Lili az õ nevét fogja elõször kiejteni. Megjegyzem már egy hónapja tanítja neki folyamatosan. És teljesen tisztán, érthetõen mondta ki. Anyukám és én voltunk a tanúk. Megbeszéltük, hogy lehet, hogy véletlen volt (sõt biztos), de akkor is hatalmas élmény számunkra, hát még a nagypapának. KépKépKép

Eryc@! Szia itt. Gyere gyakran!!!!! Én is Szent Imrés vagyok!!! Írhatom simán is az Erikát, vagy mindig kukaccal?KépKépKép

MI A PONTOS CÍME A JÁTSZÓTÉRNEK????????? AKKOR TALIZUNK????????

Kriszta! Örülök, hogy bejött a dadus. Csak így tovább.

Jamina! Köszönöm a listát, édi vagy. Te gyûjtötted??

PM! Szörnyû, hogy még nincs Pankának foga, de õ hogy fogja sajnálni, ha 70 év múlva megint nem leszKépKépKépKépKépKépKép

Hozzánk jöhetnétek talizni, de Dunaújvárosba kevesen jönnétek. Pedig jó lenne...

Jázminmama! Nem lesz semmi baj. Tuti. Olyan izgi!!!! Saját kismamáink vannakKépKépKép

Ági! Ki volt a szülésznõd? Tudod a nevét? Nem ismerem Balogh dokit, én a profnál szültem.

Emese! F...a csajszi vagy.KépKépKépKépKép Köszi az emilcímeket. remélem nem túl csúnya szót írtam. KépKépKépKép

Most puszi mindenkinek:

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok!

Elõre leszögezem teljesen kápos vagyokKép

Szeretettel üdvözlök minden új "arcot" a topicbanKépKépKép

Jamina! Nagyon köszi a karácsonyi emilt, belekukkantottam, nagyon szupin össze lett válogatva. Eszméletlen meló lehetett.

Emese! Neked meg a "hiányolós" listát köszi, és jó pihenést, nameg persze jó idõt Nektek!

Köszi lányok, hogy írtatok az evés problémánkra. Azóta annyit javult a helyzet, hogy nincs öklendezés, és újra 1 dl fõzinél tartunk, amit kétszerre eszik meg Kitti.
Tulképp igazatok van, nem kéne erõltetni a dolgot, hiszen látszik hogy jól fejlõdik a csaj. De nem hagy nyugodni a gondolat, hogy esetleg ha mondjuk este jól megtudnám tömni valami kajával, talán nem csüngene egész éjjel a cicimen. Ugyanezt az elméletet már felállítottam egyszer, de akkor nem sikerült megvalósítani, maradt a cicizés. Úgy néz ki a történelem ismétli önmagát.

Geri! Hát ez nagyon szupi!!!! Olyan megható lehetett tényleg, és milyen jó, hogy ennyien tanúi lehetettekKépKépKépKép Egyébként jobban vagytok? Köszi a képeket, még mindig nagyon szépek vagytok (MINDANNYIAN)! KépKépKépKép

Magdi! Tõled is megjöttek a képek. Köszi. A nagylányod kész hölgy!!!!

Verus! Olyan "irigykedve" olvastam, hogy a gyerkõceid bicikliznek. Képzeld, Alex még mindig nem tud, pedig mindig volt cangája, a korának megfelelõ. Amikor 1 éves volt, ismertünk egy akkor 2 éves kislányt, aki már simán kétkerekezett pótkerék nélkül. Soha nem gondoltam volna, hogy Alex 7,5 évesen sem fog tudni mégKép Most nemrég kapott egy rollert, hogy azzal fejlesztgesse az egyensúlyérzékét, de azzal is nagyon kis szerencsétlenül közlekedik... Viszont én jókat repesztekKép

Evey! Mi történt, hogy végül mégis jó lesz a HÉV (itt most kacsintok, és persze mosolygokKép)? Sajna nem találtam meg a 7 babafûszert, pedig emlékszem rá, hogy volt többször is szó róla. Leírnád (vagy aki tudja) még 1x?

Zsóka! Sajna én is lemaradtam a filmrõl. PM által javasolt csoportos filmnézés szetintem tök jó ötlet! Kibérelünk egy mozit?Kép

Talival akkor mi a helyzet? Szerintem menjünk nézzük meg, reménykedjünk, hogy nem lesznek sokan. Idõjárást nem tudom mit mondanak, ha nem lesz nedves és kiszorulunk a helyrõl sétálni akkor is tudunk, csak mondjuk pelusozni megyünk be. Egyébként hogy lehet odajutni?
Pele, meg többiek akik az Árpád híd-tól mentek, nem találkozunk és megyünk együtt? Pele legalább tudja hova kell menniKép

Bocsi-bocsi mindenkitõl akinek nem írtam, senki ne érezze magát úgy, hogy keresztül nézek rajta, átlépek felette, semmibe veszem... (fokozzamKép) Egyszerûen csak megint késõ van, hulla vagyok!

Remélem nyugdíjas koromban kipihenhetem magam!!! Egy hétig ki se fogok kelni az ágyból!!! (Aztán megyek unokázniKép)

Szóval még mindig, mindig egyfolytában:
Pihentetõ éjszakát, hosszú egybefüggõ (és persze szép) álmokat!!!

Puszi
Kati
Csőre Katalin (cskati)
 

 
 

Kedves Gerianikó!

Írhatod simán az Erikát, csak akkor írd oda, hogy "az, amelyik kukacos". Kép)) Látom, több Erika is forgolódik itt, úgyhogy azért gondolom, hogy ragaszkodnék a kukacomhoz. Kép

Puszi: a kukacosera
Eryc@
 


Sziasztok!
Na, megint lemaradtam egy ideig, mert a párom linuxot telepít a gépre, és látom rengetegen írtatok. Üdvözlöm az újakat! Kép
Jázminmama, nagyon nagyon gratulálok! Tudom, nehéz megvalósítani, de ne izgulj a baba miatt. Én is elvesztettem a harmadik babát olyan 8 hetes kora körül. Pár hónapra rá beköltözött Benke. Nagyon tudtam szeretni, és ezt üzengettem is neki. De azért sokszor bevillant, hogy nehogy gond legyen.
Jamina, jó, hogy a férjednek nem lett semmi baja. Emailt küldtem neked.
Pele, jó volt látni téged, bár sok idõnk nem volt. Talán eljutunk mi is már egy találkozóra. Lego kockát guberálni azért elég jó fogás. Még a profiknak sem sikerül. Kép
Eri, a párom Új Zéland mániás.Kép Ti közel vagytok. Talán mi is eljutunk egy idõre oda.
Kis súlyú babák mamái: a nagyfiam 8 kg volt 14 hónaposan. Zaklatott is az orvosunk, de végül eljutottunk egy dokihoz, aki ránk is ránknézett, és megállapította, hogy alkati, és majd kinövi kb 6 éves korára. És tényleg, most sem vaskos, de az átlagba belefér. Markó fiam meg egy kis vasgyúró volt ugyanazon a koszton. Kép Benke meg szintén vékony alkat, de vele már lepattintottam a védõnõt. CsKati Kittijét meg azért zaklatják mert súlyos. Így jön össze az átlag. Kép
Bocsánat azoktól, akiket kihagytam, de nincs több erõm írni. Talán holnap, ha addig össze nem omlik a rendszerünk.
Üdv,
Liesel
Liesel
 


Sziasztok!

Megvagyok, csak az erõ az írásra...
Tul.képpen melyik játszóra is mentek? Pontos címet egyiknél sem tudok, de a kaszásdûlõit talán el tudom magyarázni (egyébként mind a négy, amit ismerek a békásmegyeri HÉV mentén van), a Tímár utca közelit a HÉVrõl és a rakpartról(?) is látni lehet.
Geri!
a kaszásdûlõit úgy találhatod meg, hogy elkezded keresni a Szérûskert utcai uszodát és ahogy a hátsó útról bekanyarodsz a lakótelep belseje felé, a kanyarodás után rögvest bal oldalra nézel és már meg is látod. HÉVvel: leszálltok, a lehetséges utat követve a HÉV-vonaltól a lakótelep felé távolodtok és kicsit Békásmegyer felé oldalaztok. Átmentek egy füves területen áthullámzó lekövezett utacskán és egy betonútra lyukadtok ki, ahol jobbra tartotok, elmentek az uszoda elõtt, az tõletek bal kézre lesz és ahol az út kanyarodik, ott balra tértek. Jobb oldalon a játszótér.
Remélem sikerült elképzelnetek...

Felmerült a fogamzásgátláskor: a Pharmatexek recept nélküliek, de nõgyógyász tapasztalatot nem sikerült kiderítenem. A Continuin receptes.

Üdvözlet minden újnak!
Furcsa, hogy szinte tegnap volt amikor elõször fordultam elõ itt és tessék most már réginek számítok!

Csajszik!
Zoli is ad a szavatokra. Kérdezzem meg tõletek, hogy hogyan szoktattátok le gyermekeiteket a feleslegesnek ítélt éjszakai ébredésekrõl. Mondtam ám, hogy amit elmeséltem szerintem követendõ taktikaként az is Tõletek származik Kép

Adri!
Hogyan van a cicid és Törpeharcsa fogai? Bocsi lemaradtam, miként is rajong fiad a szaunáért?
Idõjárásjelentés?! Hogy melegnek érezzem az itteni világot Kép
Hoppá!
Hiszen most itthon vagytok!
Csajok, mikor is lesz Adri NETközelben?

Jó talizást Nektek!
Nyaralhatunk ám együtt tõlünk is!

Kriszta!
Zsombi jelenleg 7150g és 69 cm. Foga nincs, nyála van. Sok.
Fekvõtámaszozik és egyre gyakrabban kacag.

Segítség!
Mindkét cicmen repedezett a bõr! Mi történhetett? Minden olyan, mint eddig. Evey, lehet, hogy terjed a cici.bibi Neten keresztül?
Zsombi éjjel is 3 óránként eszik, úgy, mint újszülötten sem. Miért? 5 hónaposan növekedési ugrás sincs.

Móni!
Ugye mellgyulladás kapcsán mûtétre azért nem került sor?

Jázminmama!
Magam elõtt látom Jázmin dühös ábrázatát. Irtó aranyos lehet.

Eddig terjedt a kápos fejem.
Jóccakát!

Snoopy
snoopy
 


Sziasztok!
Én mindenképpen szeretnék menni a talira. Reggel még felhívom PM-t (Geri neked sikertelenül írtam sms-t), hogy mi lesz és hol lesz.

Snoopy!
Hát öszintén én nagyon nem tudok tájékozódni ,azért is nem merek menni sehová egyedül Pesten. Legfeljebb a Hévtöl felhívlak titeket, hogy merre menjek.
Reméljük nem fertöztelek meg "cicibibivírussal"! Én most kenegetem bórvízzel és cicikrémmel. Egyébként Adri nekem is felkel egyszer cicizni éjjel, amit kb. másfél hete csinál. Szerintem lassan elérkezik a hozzátáplálás ideje náluk és ez annak a jele, hogy a tej már nem elég és átfut rajtuk.
Kati!
Ne mosolyogjál! Azért szánom rá magam, mert nagyon hiányoztok! Kép A fûszereket leírom, csak fejböl sose tudom!
folyt.
Evey
 


folyt.

Ági és Eryc!
Üdv és persze, hogy elfogadunk, már be is írtalak a táblázatba, amit még nem tettem fel, de annak is eljön az ideje. De egy kicsit bövebb adatokat írjatok!

Geri!
Köszi a fotókat, édik vagytok és nagy gratula Lilinek a beszédhez! Kép Kép Kép

Jamina!
Tényleg szerencse, hogy nem lett nagyobb baj a karambolból, az autót sajnálom! Férjednek: Kép és az autónak: Kép Listát én is kaphatok?

Jázminmama!
Olyan marha jó dumával írtad le Jázmin cicisztrájkját, jót derültem rajta, bár te biztosan nem mosolyogtál az adott helyzetben! Kép

Moni!
A fülgyertya szerintem sokkal több mindenre jó, nem csak fülfájásra! Szerintem érdemes utánna érdeklödni!
Sziasztok:
Evey

Mari! Te merre jársz?
Evey
 


Sziasztok!

Lányok, ez már csúcs! Napokig tartott mire 4 nap lemaradást végigolvastam! Csatlakozom a káposokhoz...Kép Bár ez nálam már nem újdonság!

Sziasztok újak! Kép Nincs még egy ilyen csapat, az tutiKép

Geri, ez a PAPA tök jó! Hú, nagyon ügyi ez a kis Lili! A férjem azt mondta, hogy õ azt hallja, amikor Csongi kiabálja, hogy "aanyaaa", és hogy "neeem".

PM, az igazság az, hogy Csongi már csak reggel, délelõtt, és délután szopizik, illetve este elalvás elõtt. A gyümölcsöt szinte egyáltalán nem eszi meg. Az almától még a szemét is összehúzza, banánt meg egy pár falatot úgy tudok belerakni, hogy az ujjamról nyalja le! Én már nem akarom óránként cicivel kínálni.
Az éjjelek meg tök változóak. Van amikor fel-fel sír, de pl. ma apa elaludt, túl szokatlan volt az egész éjjeli nagy csendKép

Snoopy, Csongi 5 hónapos kezdte, az éjjeli felkeléseket. 2 óránként ciciztünk. Akkor ráfogtam a nagy melegre, a fogára. De lehet, hogy nem is ez volt a baj. Nem lehet, hogy neki is anyahiánya van? Én is mindenki kis nyösszenésre megszoptattam, ma már elgondolkodom rajta, hogy lehet, ez hiba volt. Azt már le sem merem írni, hogy nálunk akkor stabilizálódott a helyzet, amikor bevezettem az elsõ fõzeléket...

Ja, valami eszembe jutott. Képzeljétek, én úgy veszem észre, hogy apa féltékeny rám. Mármint, hogy Csonginál is kezdõdik, hogyha nem lát, kiabál. De most már az apjánál is. És látom, hogy ez neki rosszul esik! Nincs is türelme hozzá, ha kiabál már kezdene szigorkodni. Mondtam már neki, hogy egy kis empátia nem ártana. Az viszont tény, hogy nagyon keveset látják egymást, mert a párom mostanában rengeteget dolgozik. Amúgy Csongi oda-meg vissza van tõle, csak én is ott legyek! Ti tapasztaltatok már ilyet!

Evés ügyben nem sok változás történt, csupán annyi, hogy a javaslatotokra nem erõltetem, hagyom annyit enni, amennyit kér. Bár próbálom húzni, az idõt, hogy kiéhezzen!

Most megyek, mert vendégem lesz, egy kicsit pucba vágom a lakást.

Sziasztok

Évi
Évi (Évi)
 


Lányok, ne keserítsetek el Kép
Tudtommal mindenkinek elküldtem a listát, aki az Emese listáján szerepel. Tényleg nem kaptátok meg, vagy csak még nem néztétek meg a postafiókotokat?
Szóljon, aki kimaradt!!!!
Jamina
jamina
 


Sziasztok Lányok!

Mindenkinek gratulálok, kinek az új produkciókhoz, kinek abetegségek legyûréséhez, kinek az éjszakázások túléléséhez. Mondhatom igencsak sokat próbált csapat ez, tulajdonképpen azt hiszem bármit meg tudunk oldani.
Én azonban azt hiszem soha nem leszek képes mindenkihez személy szerint szólni, de majd igyekszem...
A Hanna új produkciója " a töröm töröm a mákot..." VÉGIG, de csak adallama (ütemes gagyogás). Mit mondjak zabálnivaló.
Fanni matematikai feladatmegoldásban azt hiszem végképp lekörözött, búcsút mondhatok aközös matektanulásnak. Nem vérzik érte a szívem...
Kati: Köszi az önéletrajzi adalékokat mégegyszer.
Jó a kosztüm?
Evey: azt hiszem ez atali most nemfog összejönni nekünk, de nekem is gyakran eszembe jutsz ha helyi babakocsist látok. Egyszer ha pl.: a fõtér felé jársz találkozhatunk, ha van kedved. Elküldöm afennti email címedre az enyémet,meg a telefonszámomat.
Iboly: a férjem azt hitte félrebeszélek amikor elmodtam mekkora fiaid vannak!
Mennem kell Lányok számos kötelezettség és gyermek vár, puszi mindenkinek:
F. Dia
fd (fd)
 


Sziasztok Lanyok!

Emilem: bodza@mail.com
En:Erika Baba:Kamilla Boglarka 2001.07.05. 3225 g 50 cm (a mostani sulyt nem tudom, mert a dokinak nincs merlege).

Jazminmama: oszinte szivbol gratulalok KépKépKép En is szeretnek egy kistesot minel elobb, de sajnos meg nem lehet Kép

Madarka Kép Remes, hogy ennyire nem vettek komolyan, meg jo, hogy nem lett belole tragedia!

Snoopy! En is ugy olvastam, hogy a mez a botulizmus miatt veszelyes 1 ev alatti gyerekekre (allitolag allergizalhat is, mert pollent tartalmaz).

Tegnap Babo (igy becezzuk a kislanyunkat) nagyon nyugos volt, valoszinuleg az oltas miatt, na meg hirtelen nyar lett, 27 fok. Izzadt szegenykem, pedig csak egy body volt rajta. Nem tudtam lerakni, folyton csak rajtam logott volna. Most kenytelenek leszunk venni egy legkondit, mert borzaszto meleg van itt honapokon keresztul, es nem szeretnenk, ha szegeny baba szenvedne. (Telen meg megfagy az ember, mert futes nincs a lakasban, a szigetelest meg nem ismerik.) En meg nem adtam neki "rendes kajat", mert a vedono szerint raerek 6 honaposan. A meleg miatt ugyanis vizet kell majd itatni vele, es ha gyumolcslevet kapna, nem fogadna el a vizet. Ma mindenesetre az orra ala dugtam az almamat, kivancsi voltam mit szol hozza (most ert abba a korba, amikor mindent megrag, megfog, megkostol). Na, jol meglepodott, szorosan becsukta a szajat, es ertetlenul bamult ram, hogy most mit akarok azzal az izevel. Olyan aranyos volt! Kép Szoval azt mondjatok, hogy felkothetem a gatyom, mikor jon a fozelek? ;)
A hajam nekem is hullik, neha mar ugy tunik, hogy nem sok marad belole. De nem is ez a legbosszantobb, hanem az, hogy allandoan a gyerekre hullik. Meg amikor meghuzigalja a hajam (mondom is Neki mindig, hogy szerencseje, hogy kopasz!), a kis kezeiben marad, utana meg gyorsan bekapja, mielott kiszedhetnem az ujjai kozul.
Hallottam a baratnomtol (6 honapos kislanya van, Anna), hogy nagyon jo volt a bababorze, O is vett egy csomo mindent. Nagyon jo lehetett. Anyosom meselte, amikor volt itt, hogy a babacuccok ara a csillagos eg.

Ausztralia egy hosszu tortenet, almomban sem gondoltam, hogy itt fogok kikotni! Es hihetetlen, hogy majdnem ket eve itt vagyok. Legkozelebb meselek rola.

Puszi Mindenkinek!

Erika
Eri
 


Sziasztok!

Bocsbocsbocs, tegnap kellett volna írnom, de egyszerûen nem jutottam már este netközelbe, hogy miért, azt majd leírom, most csak gyorsan a taliról.
Szóval 106-os busszal (Árpád hídtól) vagy HÉV-vel lehet menni, Kaszásdûlõnél kell leszállni (a buszmegállónak nem ez a neve, de arról is lehet látni a kaszásdûlõi HÉV-megállót, ESSO benzinkút után van). Át kell menni a síneken, a SPAR mellett egyenesen be, aztán egy házon lesz egy nagy MDF-felirat, ott kell jobbra fordulni, és az az út már egyenesen a játszóhoz visz, csak menni kell rajta végig.
Aki busszal jön, találkozhatunk esetleg pl. 1/2 11-kor a 106-os megállójában az Árpád hídnál.
Még nem tudom, hány gyerekkel megyek, mert Áron kissé köhög.
Remélem, érthetõ voltam, és sokan el tudtok jönni!
Késõbb még jövök (ma már ténylegKép)
Puszi: Pele
Pele
 


Sziasztok Lányok!

A helyzet az, hogy Panka még mindig göthös, így azt hiszem most kimaradunk a taliból. Nem akarunk senkit megfertõzni.

A másik, hogy beszéltem Verussal és az a véleményünk, hogy jó lenne valamikor úgy talizni, hogy aki tanár vagy van tanár ismerõse, az megkérdezhetné, hogy pár órára mennyiért adnák ki nekünk pl. a tornatermet és akkor egy olyan hétvégi talit szervezni amire a vidékiek is el tudnának jönni. Vinnénk kaját, piát, nõket /ha-ha/ és hajrá. Vélemény? Végülis mostmár huszonvalahányan vagyunk jó sok hely kellene.

Jó talizást holnapra!!!! Írjatok milyen volt.


Üdv:Pankamama
PM
 


Sziasztok,
bocsi csak röviden, tévét akartam nézni (egyx egy évben), de már elkezdõdött a film...
Szóval mi is megyünk holnap, legalábbis úgy néz ki. Pele, ha bekukkantasz ide még ma: holnap reggel felhívakl találkozhatnánk. mert én tutira nem találok oda egyedül...
Sziasztok
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!
Nagyon pipa vagyok! Delelott irtam egy csomot es nem ment el, ezert elmentettem az egesz oldalt, ablakostol, de emi itt volt az ablakban, az nem mentodott el... KépKép
Megprobalom osszeszedni gondolataimban, amiket irtam.

PM!
Igen, nekem volt mellgyulladasom, de szerencsere hamar tulestunk rajta. Tejcsi meg egyre tobb van. Olyannyira, hogy hajnalban mindig uszom... KépKép Ugyanis Viki 3 hete atalussza az ejszakat, es hajnali fel 6 korul arra ebredek, hogy beindult a tej. Ilyenkor muszaj lefejnem, es pl. tegnap reggel 180-at fejtem le. Kép
A vedonenivel ne foglalkozz! Vikit szept eleje ota nem latta vedono, mert a mienk azota tappenzen van a kisfiaval, a helyettese meg telefonalt, de pont akkor amikor en nem voltam otthon, es azt mondta a ferjemnek, hogy jon. Azota is jon, ket hete... Kép Nem tudom, hogy oruljek-e. Mondjuk nagyon rendes a nogyogyaszom, es nagyon joba vagyok vele, ha valami van, akkor ot hivom, illetve kethetente jon a gyerekorvos. A babocad miatt meg ne aggodj, mert a Martinnak 8 es fel honaposan jott ki egyams utan a ket also kozepso foga es kb. 15 honapos koraig csak ez a ketto volt. Kép Maszni is csak 10 honaposan kezdett, pontosabban csak kuszni.

Eryc@
Udvozollek en is korunkben!

Snoopy!
Nem, nem kellett muteni, szerencsere hamar tulestunk rajta. De ajanlani tudom a Garmastan kenocsot a berepedezesre, nagyon jo, nekem segitett.

Mindenkint udvozlok!
Moni
Moni
 


Sziasztok!

Jázminmama!
Gratula nagyon, nagyon, nagyon Kép Kép . Épp azon gondolkodtam, hogy "csináltátok", de a kövekezõ leveledben megadtad a választ, hogy Jázmin átalussza az éjszakát!!!! Szóval irigy vagyok, de sebaj mi is belehúzunk Kép

Jamina!
Szerencse, hogy nem lett nagyobb baj (a férjednek), és mégegyszer köszi a gyûjteményt!!!

Emese!
Hogy Te milyen szorgalmas vagy, köszi, köszi Kép Kép Kép

Pankamama!
Jobbulást!

Sajnos a talira mi sem tudunk menni, mert névnapi ünnepség lesz, bár inkább mennék a talira......, biztos megint jó lesz.

Most csak röviden ennyit, mert be kell még fejeznem a névnapi "ajándékot", padlizsán krém, (ezt kértek).

MIndenkinek jó talit aki megy, és nyugalmas éjszakát.

KingAndi
KingAndi
 


Sziasztok!

Nagyon vidám két nap áll mögöttünk, annyit, de annyit nevettünkKép
Tegnap egész nap pakolásztuk a lakást, itt-ott rendet raktunk, Alex teljesen be volt zsongva, felpörgött. Vállfákból, meg mindenféle tárgyakból egy „képzomuvészeti alkotást” alkotott, tudjátok amivel elismert képzomuvészek milliókat keresnekKép Megtartottuk a felavató ünnepélyt is. Alex táncolt, de persze ezt sem a hagyományos muvészet jegyében, hanem tök sötétben, csukott szemmel kellett „nézni”, szóval az ötlet újabb milliókat érhetKép Ma itt volt anyukám és apukám is, Alex szétosztott játékpénzeket, és kiárusította a lakásunk berendezési tárgyait, ment a licitálás, meg az orültködés ezerrel!!! Kittinek nagyon tetszett a dolog. Szegényke fogalma sem volt mi történik körülötte, de azért kacagott o is velünkKép

Tvica! Tényleg mindkét fiad egyforma súllyal és hosszal született? Ilyet még nem is hallottam, tök érdekesKép
Móni! Martinnak a mandulák miatt van halláskárosodása? Vagy nem is lehet tudni, csak biztos ami biztos kiveszik a manduláit? Bocs, ha hülye a kérdés. Mutéthez (bár még van pár nap) szurkolok nagyon!!! Nekünk orrmandula mutétünk volt nyáron, csak az ébredés volt vacak, aztán pikk-pakk minden OK.
Judó! Szerintem ebben a topicban senki sem tud off lenniKép Szurkolok a pocaklakó beköltözéséhez!
Jamina! Évfordulóhoz utólag is gratula! Azt hittem Te is rokonlélek vagy konyhatündérség terén… aztán tovább olvastamKép Nem baj, így se vagyok egyedülKép
Evey! Közös nyaralás nem rossz ötlet, bár félo elég nehezen összeegyeztetheto, de azért tényleg jó lenne! Egyetértek Gerivel, minél hamarabb elkéne kezdeni szervezni.
Kriszta! Nagyon örülök, hogy ilyen jól sikerült a pótmamázás. Lényeg, hogy Te is, Pötyi is megbíztok benne. Miért tesz rosszalló megjegyzéseket a férjed? A dadus nem tetszik neki, vagy az, hogy elmész Pötyi mellol? Talira jöttök?
Snoopy! Jó kérdés! Mármint az, hogy mért eszik éjjel egyre surubben Zsombi. Választ sajna nem tudok, nálunk ua helyzet. Én is a kajára gyanakszom, talán ha enne… „megeroszakolni” nem tudom (nem is akarom). Asszem én már beletörodtem. Irigykedve olvasom az ilyeneket: x-y HETESEN átaludta az éjszakát. Remélem a harmadik babám nekem is ilyen lesz!!! Fo az optimizmus.
Erika! Kiváncsian várom az Ausztráliás történeteteketKép
F.Dia! Nagyon szupi a kosztüm, köszönjük szépenKép Ha kinövi Alex visszaadjuk, tönkre úgysem teszi, hiszen csak alkalmakra veszi majd föl. OK? Odáig volt meg vissza egyébként, nagyon tetszik neki!
Matekkal én is így vagyok, pedig a lányom még csak másodikos. Na erre sem kéne büszkének lennemKép
PM! Nagyon sajnálom, hogy nem jöttök, jobbulást!!! Gyógypuszik mennemKépKépKép
Megkérdezem én is itt a sulinkban, mert mi ott tornázunk önszervezõdésesen (jól megmondtamKép), hátha nem túl drága.
Pele! Én ma már nem tudok jönni, de ott leszünk 1/2 11-kor a buszmegállóban! Remélem nem kerüljük el egymást, mert különben nem találunk oda!!

Napirend: nekünk nincs, fix pont a 7 órás fürdés, meg a suliba caplatás délután, de ez már nem annyira, mert ha éppen sakk van, vagy aerobik akkor késobb kell menni.
Na ennek a napirendnek aztán nagy hasznát fogja bárki is venniKép

Mse-rol sem tud senki semmit?

Holnap akkor talizunk!
Jójcakát!

Puszi
Kati
Csőre Katalin (cskati)
 


Sziasztok!

Szóval tegnap végre elhatároztuk életem párjával, hogy most aztán ha törik, ha szakad, elmegyünk valahová. Erre már ott állunk az ajtóban cipõben, én a kabátomat veszem, mikor kinyílik a szobánk ajtaja, és kitotyog a kislányunk hunyorogva, fülig érõ szájjal. Mehettem vissza altatni, de õkelme jóval 11 után aludt csak el ezután (1/2 10-ig még reménykedtünk), akkor meg már nem volt erõm írni. Szóval Hanna ordít, ha kiteszem a lábam, ezért mindenképp alva akartuk õt itthagyni, mert a páromra még csak-csak ráhagyom úgy, de anyu tudom, hogy nagyon 2ségbeesne. Bezzeg ma, hogy nem akartunk menni sehová, egybõl elaludtak 3/4 9-kor egy nyikk nélkül!Kép Mondjuk most meg, pont amikor föl akartam jönni, kiment az áram az egész tömbben, mostanáig várhattamKép Még jó, hogy egyáltalán visszajött.

Akkor legyen 1/2 11 Árpád híd, 106-os busz megállója!
Sajnálom nagyon, aki nem tud jönni! PM, jobbulást nektek!

Jamina!
Én nem kaptam listát!!!! Kéééreeek!

Dia!
Tök régóta nem írtál! Mi van veletek?

Erika!
27 fok! Te cukkolsz minket! A következõ tali nálatok lesz!!!Kép

Évi!
Nálunk kezdetben, 1-2 hónaposan volt ilyen, hogy Hanna nem akart az apjánál lenni, csak nálam. Láttam, hogy a párom is fancsali képet vágott hozzá, de aztán idõvel oldódott a helyzet.

Anikó!
Nagyon édes lehetett Lili! Biztos, hogy tudatos volt, legalábbis olyan értelemben, hogy beugrott neki: "ez az az ember, aki mindig a papa szót szokta nekem ismételgetni."

Emese!
Most már tuti, hogy a fiaid bevonulnak a legendák világábaKép Lilivel, mint Ható Ágnessel együtt, merthogy arról a nyugodt, jólnevelt kislányról senki sem hiszi el a rémes pletykákatKépKép

Evey!
Le a kalappal elõtted, hogy nekivágsz az útnak! Remélem, megtalálod az útmutató alapján! De ha gond van, hívd fel CsKatit, vagy találkozhatunk ott a HÉV-megállóban is, mert a busz is ott áll meg.

Ennyi tellett tõlem, a kápostólKép

Puszi: Pele
Pele
 


Pele,
nem értem, nem értem, nem értem. Elküldtem, hogyhogy nem kaptad meg? Esetleg már nem müxik az a postafiók, ami az Emese listáján van? Akkor kérnék egy másik címet!

cskati,
gratulát köszönjük Kép, tortasütésbõl megint nem lett semmi, mert az esküvõrõl, ahova nem tudtunk elmenni, hoztak nekünk egy csomó tortaszeletet, úgyhogy nem sütöttem, nehogy belefulladjunk a sok édességbe!

liesel,
láttam a Benke képét a novemberi Kismamában Kép Lányos anyukák, ajánlom figyelmetekbe a kis szívtipró-palántát!

Ma délelõtt, amikor kint voltunk Bebussal sétálni, nagyon gyönyörûen sütött a nap. Amíg õ aludt a kocsijában, addig olvastam (a fent említett újságot Kép ), ettõl a kis kikapcsolódástól megint jó kedvem kerekedett, de ezt most nagyon félve írom le, nehogy a kölcsönkocsival is történjen valami Kép

Majd késõbb még írok, most kápos fejjel ennyi jutott eszembe. A talizósoknak jó talizást, a göthösöknek meg mielõbbi gyógyulást! (a nov.-i babapatikában írnak az influenzáról, és ajánlanak homeopátiás szereket is!-ez itt a reklám helye Kép ).
JA, nyissátok ki a postafiókotokat, küldök meglepit! A postaköltséget viszont kérem kifizetni -mindenkitõl várok cserébe képeket!!!!!
Jamina
Jamina
 


Sziasztok Lányok!

Cskati!
Igen teljesen egyforma volt a súly és a hossz, és mindenki azt mondja, hogy pont olyan mint a Gergõ volt kicsinek. Annyi csak a különbség, hogy a fejátmérõje kisebb.

Köszi a listát kétszeresen is megkaptam. (Emese és Jamina)

Isteni lett a kuglóf ki is jött a formából.

Tvica
tvica
 


Sziasztok!

Köszi a hiányolást, lányok, nagyon jól esett. Mostanában kb. 1 héten egyszer tudok feljönni a Babanetre, aztán csak olvasok, olvasok... E-mailt gyakrabban nézem, ha esetleg valami sürgos!

Milyen volt ma a találkozó? Már vagy két hete beírtam a naptárba, amikor még csak körvonalazódott az ötlet, erre ma Gergo babám belázasodott. Fogalmam sincs, miért, talán a foga miatt. Kijött a 19-ik és várjuk a 20-ikat!

Jázminmama! De jóóóó! Nagy-nagy gratulációm! Vigyázz magatokra! És boldog szülinapot neked utólag is!
Mire válaszolni tudok neked, már meg is gyógyult Jázmin baba, biztosan azért mert én is gondoltam rá! Kép Engem a homeopátia többek között a türelemre tanított meg. Nem aggódom agyon magam, ha belázasodik valamelyik gyermek és nem nyúlok rögtön gyógyszerért, még homeopátiásért sem, csak akkor, ha már egyértelmuen látszanak a tünetek, amelyek szükségesek a megfelelo szer kiválasztásához.
HOMEOGENE 9-et még nem használtunk, de ezek szerint nektek bevált. Fel lehet oldani minden golyócskát, tablettát vízben, de csak cseppenként add a kicsinek, hogy olyan legyen, mintha szopogatná. Így nem nyeli le, hanem felszívódik a száj nyálkahártyáján keresztül. Ha pedig muanyag kanállal meg is kevergeted, akkor magasabb potenciálu, erosebb szert kapsz.
Én is úgy tudom, hogy 1 éves kor alatt nem szabad mézet adni a babáknak, a Pankamama által emlegetett toxin miatt, amelynek a nevét képtelen vagyok megjegyezni! Kép

KAdri! Megkaptad az emilemet? Gondolom, most épp Pécsett vagytok, itt is van netezési lehetoségetek?

Zsóka! Ha nem tévedek, hamarosan (ebben a hónapban) megérkezik a párod, ugye? Megírtad már neki az ausztráliai lehetoséget?

Anikó! Én fecskendovel adtam be a lurkóknak a gyógyszert.

F.Dia! Örülök, hogy találkoztunk a börzén, végül nagyon jónak bizonyult a helyünk, ezért nem éltünk az általad felajánlott asztallal, de azért köszi még egyszer. Amikor délután körbementem, már nem is találtalak meg Kép Férjed hitetlenkedését bóknak veszem!

Csuklásra nekünk is mindenki a citromlét javasolta anno, de nem adtam. Tényleg nem zavarja a babákat a csuklás, ellenben a citromlé amellett, hogy vacak az íze, még allergizál is, egyéves kor alatt nem javasolt.

Üdvözlet az újonnan csatlakozott mamáknak is. Eric@, régen csetteltünk...

Tvica! Hogy sikerült egyforma súlyúra és hosszúságúra mindkét babátok? Kép

Viráganya! Ugye te nem vagy azonos azzal a Viráganyával, aki régebben írogatott itt a Babaneten?

Emese! Megrökönyödtem a színházi élménytelenség-beszámolódon. A Disney-rajzfilmeket is ott rontják el, többek között, hogy abszolút felnotteknek szóló poénok vannak bennük.

Jamina! Ezek szerint hamarosan találkozunk! Könnyen megismersz majd: én vagyok a csoport egyik vezetoje Kép Lieselt is megismered majd, mert o a másik Kép
Köszi a Párkányi bevásárlási tippet. Vámosok, hogyan tolerálják?

Madárka! De jó, hogy újra felbukkantál. A híreid kevésbé jók. Vigyázz magatokra!!! Most már többé nem vezethetsz? Szemüveggel sem? Vagy csak átmenetileg?

Lányok, a margitszigeti taliról készült képek nincsenek még készen?

Képzeljétek, Gergo babám ötszázig tud számolni: egy, ketto, három, négy, ötszáz.

Puszi mindenkinek, annak a 25-30 Kép embernek is, akit nem említettem név szerint!

Iboly
Iboly (iboly)
 


Sziasztok Lányok!

Mégegyszer köszi MINDENKINEK a kedves fogadtatást! Jó ide jönni... Szorgalmasan próbálok mindenkit megismerni. Remélem egyszer egy találkozóra is eljutunk. Jól sikerült? Hányan voltatok?

Anikó!
A szülésznõ nevét nem tudom, de (ha jól emlékszem) NAGYON zöld szeme volt. Bár lehet, hogy tévedek, mert akkor nem voltam olyan állapotban, hogy bármire jól emlékezzek. Így talán tudod, ki lehetett?

Jamina!
Köszi a listát, megjött a második email is, nagyon aranyos vagy, hogy így "gondoskodsz" rólunk!

Erika!
Én is irígyellek a nyár miatt. És hogy van ez télen? Mennyire van hideg, hogy nincs fûtés?

Evey!
Milyen adatokat írjak még meg?

Tegnap nagyot sétáltunk Bálinttal, gyermekvasutazni is elmentünk. Bár ez nem az elsõ alkalom neki, mert itt lakunk a környékén, Csillebércen. Alaposan megtanulmányozta az üléseket, és rengeteg rést talált rajtuk, amit be kellene valahogy tömniKép! Utána még gyalogoltunk is sokat (persze kézenfogva, egyedül még nem megy!), velünk volt egy barátnõm, aki tolta a babakocsit. Ezen felbátorodva ma gondoltam, csak kiviszem az utcára(=erdõbeKép), babakocsi nélkül, hogy járjon egy kicsit. De az lett a vége, hogy minduntalan le akart ülni, hogy a levelekkel, avarral játsszon. Ez még nyáron OK volt (rengeteget "füvezett" akkor is), de most inkább nem akartam hagyni. Lett is nagy bömbi belõle!
Hadd dicsekedjek még egy kicsit: olyan édesen megsimogat, ha mondom neki, hogy simogasson meg! Azonkívül õ etet engem: a szájamba tömi az éppen aktuális ennivalóját. Ha meg kérdezem, akar-e az építõkockával játszani, vigyorogva négykézlábazik a szekrényhez, ahol tartjuk.
Viszont az öltözködés nagy tortúra: a múltkor kb. fél órát játszott pucéron, fürdés után, mert képtelen voltam ráadni még egy pelenkát is. Amikor lefektettem az ágyra, hogy ráadhassam, jókat kacagott, azt hitte, az is a játék része, majd forgott-mászott tovább.

Még a szaunáról akarlak Titeket megkérdezni. Szerintetek egy 14 hónapost hogyan, mennyi ideig lehet szaunába vinni? Vagy lehet egyáltalán? Mintha régebben beszélgettetek volna errõl, de akkor még csak futólag néztem be ide. Vagy Adri lesz ebben az illetékes, ha hazamegy?

Most befejezem, üdv mindenkinek!
Ági
Ági
 


Sziasztok,
végül nem mentünk talizni Kép, mert a két babócám beteg Kép. Ábelnek ömlik azt orra (nem is csak folyik... Kép), Emese meg köhögget. Kicsiket, de azok aztán...
Iboly, nem írtam neki, mert nem tudom hová, csak akkor írok, ha jelentkezik vhonnan és akkor arra az emilcímre írok.

Jamina, köszi a két listát Kép. Szuper vagy ! Lenne egy kérésem: Az elõzõt, a karácsonyi meglepetést, el tudnán nekem küöldeni még 1x? Ugyanis sikerült kitörölnöm Kép.

Mindenkinek üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!
Biztos jol sikerult a tali, mert nem volt ma olyan veszesen hideg ido, meg en is kimereszkedtem a Vikivel. Ugyanis en utalom a hideget... Kép Meg abbol is gondolom, hogy eleg gyer volt itt a forgalom. Kép Majd irjatok rola.

CSKATI!
Martinnak is kivettek mar az orrmandulajat(meg iden marc.-ban), mert azt gondoltak a dokik, hogy attol van. En mar akkor rakerdeztem, hogy mi van, ha megsem, es mar akkor megmondtak, hogy ez a kovetkezo lepcso... Kép

Csuklas miatt tenyleg ne aggodjatok. Viki is rengeteget csuklik, en is ciciztetni szoktam, ha nem kell neki, akkor forraltvizzel probalkozom, de ha azt sem fogadja el, akkor hagyom, hogy magatol elmuljon. Olyan jokat szokott kacagni, tenyleg nem zavarja. Ha zavarna, akkor nyugoskodne. Volt mar ilyenre pelda, akkor ujbol megprobaltam a cicit, es akkor elfogadta. Kép

Erika!
Ausztraliban hol eltek? Mert nekem is laknak ott rokonaim, szivesen elmennek oda en is...

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de en nem tudnek hosszabb idore elmenni itthonrol. A szuleim miatt. Lehet, hogy azert, mert mar idosek, es egyke vagyok. Nyaralas szinten barhova elmennek, de evekre nem.

Judo!
Szurkolok a pocaklakoert!KépKépKép

Iboly!
Hol talalkoztal Viraganya irasaval? En is emlekszem ra, hogy volt ilyen neven valaki, es "eltunt". Azt tudom, hogy valamikor marc. tajan osszejott neki a kisteso, de azota nem hallottam felole.

Agi!
Tunemeny lehet a kisfiad! Az oltozkodes szerintem mindenkinel kaland. Viki is utalja. Probalom elterelni a figyelmet, folyamatosan beszelek hozza, es mosolygok, de amikor a sapka kovetkezik, akkor eltorik a mecses...

Sziasztok! Moni
Moni
 


Sziasztok!

A tali nagyon jó volt (mint mindig!!!!). Végül csak hárman voltunk, Pele, Evey, meg mi, de azért így is remekül sikerült. Nagyon sajnálom, hogy ilyen sokan nem tudtatok eljönniKép Beteg gyerkõcöket is sajnálomKép A játszó nagyon szupi volt, de tényleg elég szûkös lett volna, ha sokkal többen vagyunk. Bár tulképp csak mi voltunk bent, csak néha egy pár percre jöttek be mások.
Szóval nagyon jól éreztük magunkat, de azért remélem legközelebb többen el tudtok jönni!
Anyanyanya, Cili2 Ti pl. mért nem jöttetek, azt írtátok jöttökKép Remélem nem gyerekbetegség az ok, mint a többieknél!!
Verus! És Ti? Alex már az úton azt mondogatta, hogy ha nem jöttök akkor vissza is fordulunk egybõl (aztán mégse fordultunk, de nagyon hiányoltunk titeket IS).
Beszélgettünk a közös nyaralásról is. Megpróbáltam visszakeresni ki írta, hogy tud jó helyeket, úgy emlékeztem Geri, de mégsem. Azt beszéltük meg, hogy aki tud hozzon "árajánlatot", meg programajánlatot. Elsõ lépésként, aztán annak függvényében lépünk tovább. Most, hogy nézegettem vissza elég sokan mondtátok, hogy benne lennétekKép Tök JÓKép

Jamina! Köszi a listákatKép Jókedvednek nem volt káros mellékhatása? (Remélem nem!)
Tõlem kaptál fényképeket?

TVica! Kitti is teljesen olyan kisbaba, mint a nõvére volt. Van egy fénykép a falon, mindenki Kittinek hiszi, pedig Alexrõl készültKép Néha tiszta tudathasadás, fõleg ha Alex korabeli kedvenc ruhákban van Kitti.

Iboly! De jó, hogy elõkerültélKép Most akkor egy hétig megint nem leszelKép
Én nem láttalak a börzén, pedig F.Dia mutatta merre vagy, próbáltalak figyelni, de ezekszerint elkerültük egymástKép
Remélem tényleg csak a fogtól lázas Gergõ.
Lehet már tudni mikor lesznek LLL-es füzetecskék?
A mi fényképeink (margitsziget) még nincsenek kész, de mivel nem digitálissal csináltam, ezért nem is fogom tudni valszeg ide feltenni, csak megmutatni ha talizunk.

Ági! Mért nem jöttetek a talira (vagy írtad korábban?)? Téged is irigyellek a természet közelségéértKép! Én egyszer majd olyan helyen szeretnék majd lakni, hogy jobbra 10 perc az erdõ, balra 10 perc a város-, üzletközpont. Szaunához nem tudok hozzászólniKép

Zsóka! KépKépKép Jobbulást a gyerkõcöknek!!!!
Nagyon sok babóca lerobbant most itt a topicban.
Mindenkinek millió gyógypusziKépKépKépKépKépKépKép

Jójcakát!
Puszi
Kati
Csőre Katalin (cskati)
 


Sziasztok,

Tök sokat írtam, és minden elszállt....KépKépKép

Jó sokáig nem voltam, mert vírusos volt a gépünk,dehát úgysem hiányoltatok...KépKép, mindent letöröltek a géprõl mentés nélkül, minden munkám elment....

Már nem tudom, hogy ki írja a táblázatot, de az új és hiányzó adataink: 27 éves vagyok, Tomi 5 hónapos, 7,70 kg és 68 cm és van egy foga! nagyon megszenvedtük a kibújását, síráshegyek.... az aktuális oltásunkat pedig nem kaptuk meg, mert hólyagos volt Tomi torka, szerencsére már túl vagyunk rajta. Oltás pedig a jövõ héten.
E-mailünk: proc@axelero.hu

Pankamama,
remélem nem gondoltál bunkónak, hogy nem válaszoltam a zuglói talival kapcsolatosan, de a vírus erõsebbnek bizonyult nálam, szóval lesz (vagy már volt Kép )belõle valami?

Evey,

de jó, hogy tetszett neked a városm, én egyre jobban szeretem, hiába no, így 220 kmre és ilyen öregen már tudja értékelni az ember a dolgokat. A régi barátaiddal tartod még a kapcsolatot, írsz róluk?

Ági,

szia itt, te is írnál az ismerõsödrõl, akár magánban is?

Jázminmama,

az Etele név valójában az Attilát takarja, a bátyámat így hívták... meghalt... autóbalesetben (Jamina, örülök, hogy a párodnak nem esett baja!).
Azért a Tomit használjuk, mert már évekkel ezelõtt "tomiztuk" Tomit, meg gondolom, hogy anyukámék sem használnák szívesen ismét ezt a nevet, mégha nem is teljesen ugyanaz. Hát, ennyi Kép.
Úgyhogy most különösen nehéz napok vannak mögöttem, ebbe nem lehet beletörõdni!!!!!

Sziasztok Erikák,
nem találunk ki valamit a megkülönböztetésünkre?

Üdvözlet mindenkinek, még visszanézek az elmúlt napokra, mert eddig csak átfutottam azt.
Igyekszem ismételten felvenni a fonalat és írni mindenkinek.

Erika
Erika
 


Sziasztok!
Örülök, hogy jól sikerült a tali, még ha mini lett is a végén. Sajnálom, hogy nem voltunk ott, majd legközelebb tutira!!!
Megjöttünk a nagymamától. Szerencsére jó idõ volt, tegnap és ma is bementünk Sárospatakra sétálni. Gyönyörû õsz volt, gyönyörû színekkel, persze, fényképezõgépet nem vittünk.
Csütörtök este kimentünk a gyerkõcökkel a falu temetõjébe, még sose láttak ilyet (este még én sem), halottak napja, millió gyertya, színek, egyáltalán nem volt félelmetes. Vittünk gyertyát az 1 db ismerõs sírra, meg csodálkoztunk. Másnap is visszamentünk, az egész temetõ sötét volt, már csak 1-2 gyretya égett. Mi meg jól meggyújtottuk az összeset, amit találtunk, csináltunk olyan szép hangulatot, mint elõzõ este volt. Az arra járó emberek egész meghatódtak. A gyerekek meg nagyon büszkék voltak magukra.
Most meg (kisebb civakodás és vihánc) után már alszanak, persze, együtt! Tényleg, nem kell senkinek a kiságy? Akkor beírom a keres-kínál topicba, csak elõször Nektek akartam szólni.

Örülök, hogy örültetek a listának! Bõvítgetem, meg javítgatom is. Juca címe pl. nem sjusa, hanem sjuca, csak félreütöttem, bocs!

Eric@! Üdv Neked, ezennel emilestül felírtalak, innen már nem szabadulsz!!!

Erika! Ezerrel irigyellek a nyárért!

Tényleg, NYÁR! Én írtam, hogy tudok egy helyet. Tavaly voltunk Bogácson (Eger mellett van), szerintem jó hely. Egy gyereküdülõ területén voltunk, vannak apartmanok is (4-5 fõ), meg nagyobb házak, ahol asszem 24 ember fér el 3-4 ágyas szobákban. Jópofa, kör alakú házak, középen közös konyha, társalgó-ebédlõ résszel. A kertben van teniszpálya, focipálya, medence (teteje ki-be húzható), gyerekeknek játszótér. Tavaly az apartman 10.000Ft/nap volt, a szobákban 1600Ft/fõ/éjszaka, kaja nélkül. Jövõre nem tudom, mennyi lesz, de utána tudok nézni, ha kell.

Geri! Klassz, hogy így papázik Lili. A Papa meg el van olvadva, ugye? A csúnya szót meg már hallottam, sõt használom is, úgyhogy nem botránkoztam meg egyáltalán. Nem vagyok az a kimondott úrinõ-típus, csak megpróbálom ügyesen titkolni. Kép és Kép

PM! Ha már így egyikünk sem ment a talira, mi legyen az elemzésemmel? Megesz a fene érte! Kép

Kati! Ha elkészülnek a margitszigeti képek, mire jöttök, hozd el, és felrakjuk!!!

A kápos fejemmel ennyi telt mára tõlem, ezer bocs érte. Mindenkinek 1-2-3-4-ötszáz (IbolyKép) puszi:
Emese
Emese (emese)
 


Kápos fejû barátnéim! Kép
korán van még, ezért csak a legfontosabbat írom: megvan a saját közös honlapunk!!!
Címe:
[url=http://www.webhely.hu/napocska//index.htm" TARGET="_top]http://www.webhely.hu/napocska//index.htm[/url]

Bõvebb infó: Errõ-arról/Érdekes linkek
Puszpuszpusz mindenkinek:
(a kényszerbõl ma nagyon korán ébredõ)Jamina
Jamina
 


Sziasztok!

Próbálom követni a dolgokat...Jaj,jaj az én kápos fejemnekKép

Erika a nagy Ausztráliából! Hú de sajnállak a 27 fok miattKép Télen meg van 15 fok és meg lehet fagyni, mi?! És vágyakozva epedezel egy kis hó után? Irigy, irigy, irigy...

Moni, én hasonlóképpen érzek, mint Te. Azért nem indultam neki soha a nagyvilágnak, mert már a gondolattól is elkezdtek hiányozni a szüleim. Amikor Pesten laktam, akkor is minden nap beszéltünk telefonon. Nyaralás szintjén tényleg bárhová, de hogy ott élni? Na, azt nem!

Zsóka jobbulást a gyerkõcöknek! Tényleg nem mostanában várható haza a férjed?

Jamina, köszi, megkaptam a köv. listát, bár még az elõzõt sem tudtam át nézni. Egyébként rá ér még, úgy is mindent az utolsó pillanatra szoktam hagyni. Azért beleolvastam, és nagyon klassz dolgok vannak benne. Az jutott eszembe, hogy ez a társaság tényleg egy igazi jó kis banda!

Emese, a halottak napjából én is mindig a gyertyázást szerettem! Ez nálunk valahogy öröklõdik, mindig az éppen aktuálisan gyerek személyek gyújták a gyertyákat!

Másik Erika! Tényleg jó lenne, ha megkülönböztetnétek valahogy magatokat, mert vagyunk itt már sokan, így nehéz megjegyezni, hogy kit hiányoljunk!Kép

Jut eszembe, Mse-t én is nagyon hiányolom! Õ is régi motoros itt, és már hónapok óta nem hallottam felõle! Remélem minden rendben van náluk!

Ági,öltöztetéssel kapcsolatban már én is "panaszkodtam", de önzõ módon legalább az vígasztal, hogy nem csak az enyém ilyen rosszcsont!Kép Mellesleg, elég nehéz lehet szegény gyereknek felfogni, hogy eddig lehetett a fûben turkálni, most meg már nem lehet!

Geri, mi újság az éjszakákkal? Nálatok mûködik? Nálunk még mindig tök változó! Most azt a szokást vette fel, hogy fél 5-kor felébred, aztán visszaalszik, de kb. egy óra múlva újra fenn van, aztán 7 óra körül már nem lehet visszaaltatni.

Csongi ma elkezdett köhécselni. És elég nyüszin ébredt! Remélem nem betegség elõszele!

A szeparációs szorongás nálunk is kezdetét vette. Ezt apa viseli a legrosszabbul, mint már említettem kicsit féltékeny. A baj az, hogy nagyon keveset van itthon, és ha Csongi nem akar vele maradni, akkor meg van sértõdve. És szerintem az is baj, hogy õ egybõl "nevelni" akarja, ...akkor sírjál... szöveggel, ami szerintem nem a legjobb megoldás. Beszélni kellene a fejével, de nem tudom, hogyan kezdjek hozzá. Szerintetek mi ilyenkor a helyes hozzáállás? Segítség!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Iboly, lenne kérdésem, majd írok emilben!

Sziasztok

Évi
Évi (Évi)
 


Újból én!

Az jutott eszembe, a karácsonyi, télapós verseket olvasva, hogy visszacsöppenek közben az én gyermekkoromba...
Felvillanak képek, események, illatok! Érdekes, mert évek óta ilyenek nem jutottak eszembe!

Olyan jó, és azt hiszem nagyon hiányzottKépVégre én is újra gyerek lehetek, még ha csak pillanatokra, percekre!


Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!
Próba, szerencse:
<pre>
Név Gyermek Szül. dátum Születési adatok Jelenlegi adatok
Ancsa /Anyanyanya/ Tímea 1999.01.18 55 cm, 3600 gr Maglód
Tamás 2001.02.02. 56 cm, 3800 gr pacahus@mail.datanet.hu Maglód
Móni /PM/ Anna 2001.02.13 52 cm, 3400 gr 6888 gr, 66 cm udvari@axelero.hu Budapest
Évi Csongor Attila 2001.03.10 47 cm, 2350 gr 7500 gr, nagyat@broadband.hu Szolnok
Geri Lili 2001.03.14 58 cm, 3700 gr 8600 gr, 74 cm lili@vnet.hu Dunaújváros
Snoopy Zsombor 2001.05.30 51 cm, 3150 gr 69 cm, 7150 gr bertagab@freemail.hu Budapest
Kriszta Anna 2001.05.01 49 cm, 3000 gr 7500 gr, 67,5 cm drjehn@interware.hu Budapest
Dia Bori 2000.06.23 58 cm, 3650 gr soosbobi@hotmail.com Budapest
Orsi (JM) Jázmin 2001.02.03 49 cm, 2920 gr 8320 gr, 73 cm jazminmama@freemail.hu Szeged
Picike
K.Adri Leevi 2001.02.16 9190 gr, 73 cm kromiadri@yahoo.com Joutseno
Cs.Kati Alexandra 1994.04.21 59 cm, 3900 gr 25 kg csorekati@freemail.hu Budapest
Kitti 2001.02.17 53 cm, 4000 gr 9260 gr, 74 cm Budapest
Verus Johanna 1993.04.24 55 cm, 3300 gr veronika.varadi@freestart.hu Budapest
Tamás 1995.03.08 50 cm, 2850 gr Budapest
Karolina 1997.12.30 55 cm, 3350 gr Budapest
János 2001.03.07 51 cm, 3250 gr 8500 gr, 74 cm Budapest
Gabi1 Bettina 1998.12.27 53 cm, 3350 gr liegl@matavnet.hu Budapest
Norbert 2001.04.30 53 cm, 3600 gr 7100 gr, 69 cm Budapest
Evey Krisztián Zsolt 1998.03.21 50 cm, 2350 gr 14 kg, 95 cm kovacseves@axelero.hu Szentendre
Adrián Zoltán 2001.05.28 49 cm, 2900 gr 5600 gr, 62 cm Szentendre
Madárka Petra 2001.03.13 roni74@matavnet.hu
Picike
Iboly István eboly@freemail.hu
András
Gerg&otilde;
Emese Dániel 1996.03.31. capricornbt@axelero.hu Budapest
Gerg&otilde; 1998.04.01.
Lilla 2000.03.08
KingAndi Kinga 2000.12.23 55 cm, 3220 gr 11 kg, 78 cm kinga001223@freemail.hu Budapest
Krisztina Dominik 2001.05.10. 54 cm, 3320 gr krisztinyka@ivillage.com
Olivér
Mari Máté 2000.11.20. 57 cm, 4100 gr 9,5 kg, 75 cm lakto73@axelero.hu Szolnok
Pele Áron 1997.10.24. 18 kg, 102 cm dormouse@freemail.hu Budapest
Hanna 2000.08.22. 11 kg, 80 cm
Babszem
Zsóka Ábel 1998.03.31. 17kg, 105 cm dersu@axelero.hu Budapest
Emese 2000.09.20. 9500 gr, 75 cm
Andi Kamilla 1997.12.18 54 cm, 3400 gr Fót
Emma 2001.05.18 49 cm, 3195 gr Fót
Cili2 Dávid 2001.08.30. 55 cm, 3450 gr merdelyi@hotmail.com Bécs
Moni Martin Zoltán 1996.08.02. 48 cm, 3200 gr 21 kg, 116 cm kom@index.west.hu Szombathely
Viktória Kitti 2001.07.31. 49 cm, 2900 gr 5360 gr, 59 cm
fDia Fanni 1992? Szentendre
Hanna 2000.07.?
Liesel Máté 1995.04.16. 118 cm liesel@postanet.hu
Markó 1997.07.30. 104 cm
Benke 2000.06.02. 78 cm
Juca Vilmos 2000.09.05. 12 kg, 77 cm sjuca@freemail.hu
Jamina Ádám 2001.05.09. 6630 gr, 70 cm zsu74@freemail.hu Esztergom
Erika Tamás Etele 2001.05.23. 7200 gr, 67 cm
Szilvi Zsófia 2001.07.05. a.gaal@matavnet.hu Budapest
Lara Hanga 2001.10. 50cm, 3480 gr kiss_lara@yahoo.com Szeged
Bigacsiga Kata Donát 1997.03.12. 21 kg, 110 cm kata.szabo@mailbox.hu Budapest
Dominik 2000.01.17. 12 kg, 86 cm
Ildi Gerg&otilde; Budapest
Ilcsi
Bálint
Magdi Nikolett 1991.05.16. 52 cm, 2900 gr gmagdi@freemail.hu
Miklós 2001.01.03. 53 cm, 3830 gr
Katus Péter 2001.06.30. 57 cm, 3820 gr
Barika Dóra v. Dorottya? 2001.06.23. 54 cm, 3800 gr 5580 gr, 62 cm bogdanyine@pro.hu Budapest
Tvica Gergely Gábor 1996.07.06. 54 cm, 3400 gr
Kristóf Bence 2001.09.04. 54 cm, 3400 gr 5000 gr, 54 cm
Eri Kamilla Boglárka 2001.07.05. 50 cm, 3225 gr bodza@mail.com Perth
Ági Bálint 2000.09.09. 57 cm, 4250 gr 9800 gr, 76 cm Budapest
Ery@ Levente Máté 2000.10.11. rutinos@freemail.hu
Bobojsza /28/ Janka 1997.10.30 55 cm, 3550 gr Budapest
Simon 2000.08.25 54 cm, 3250 gr Budapest
PaMiKa Panni 1998.10.03
Miska 2000.09.21
Rea Balázs 1998.12.15 52 cm, 3500 gr Maglód
Tamás 2001.04.02 54 cm, 3610 gr
Mse /23/ Anett Tünde 2001.02.28
Chris Picike
Bóbita Máté
Áron
Katica
Manó Zorka
Szile Borbála 2001.08.01. 52 cm, 2920 gr
</pre>
Evey
 


Szóval: Most mindenki láthatja, hogy mi hiányzik az adatai közül, írjátok le légyszi, Erika a tiéteket most leírtam ,legközelebb beteszem.
Számgép szakértök!
Miért nincs mindenhol vonal?
A mini tali szupi volt! Mindenkinek jobbulást, aki beteg! Sajnos tartok töle, hogy a téli idöszakban ez lesz!

Jamina!
Köszi a listát! Máskor a talin tessék sétálgatni, nem Esztergomban! Ott tudsz mindig sétálni!

Iboly!
Végre jelentkeztél! Már úgy hiányoztál!
A többiek is, akik régen írtak, ne csalk olvasgassatok, hanem egy pár sort legalább...

fDia!
Találkozhatunk valamikor, ha gondolod, még nem kaptam meg a tel.számod emilben.

Geri!
Itt van nálam egy emeletes Zepter, vmelyik nap kipróbálom és elmondom majd milyen lett a kaja! Vagy már megoldódott a helyzet? Így kell: alulra teszel 2-3 kanál vizet, a lukacsos részre a párolnivaló zöldséget és amikor elér a zöld mezöbe a kijelzö, akkor kész a hami. De azért kipróbálom elöbb.

Erika! Sajnos nem tartom most már a kapcsolatot a barátaimmal, de megpróbálom felvenni velük újra. Kikeresem a címüket, hátha ismeritek egymást, amilyen kicsi a világ.

JM!
Emlékszem, hogy kérted a tali képeket!? Le tudtad tölteni, vagy küldjem el emilben? Kell a tiramisu és a kefíres süti receptje? Ezek mind gyorsan és egyszerüen elkészíthetö sütik?!
Nyaralásról:
Én utánnanézek Magyarhertelendnek és Doboznak. A Kismamában is láttam jó hirdetéseket.
Mindenkinek puszi:
Evey
Evey
 


Sziasztok

most csak röviden, mert nagyon-nagyon tanulnom kéne..... KépKép
Jamina,
kaphatnék én is listát? Cím: proc@axelero.hu
Évi,
lehet, hogy én is hasonló okból várom a Karácsonyt kicsit másképp, de nagyon-nagyon? Addigra már az elsõ (de legnehezebbÖ vizsgámon is túlleszek, remélem sikerrel Kép )

Örülök, hogy jól sikerült a tali, sajna a vírus miatt mi kimaradtunk belõle Kép, pedig már nagyon kíváncsiak vagyunk rátok.

Lányok, biztosan hülye kérdés, de mikortól kell kesztyût adni a babusra?

Erika (Tomi mamija, míg nem egyezünk meg más megkülönböztetésben)
Erika
 


Sziasztok

Már jó régen voltam, a talira sajnos megint nem jutottunk el ugyanis elfelejtettem hogy a keresztfiam szülinapját akkor tartjuk.
jázminmama gratulálok.
Jamina, köszi a listát és a verseket. Continuint én is szedtem és iszonyú vérzéseim voltak tõle, annyira hogy abba is kellett hagynom.
most a pharmatexet használjuk, egyenlõre jónak bizonyul, menszesz még nincs.Sajnos Norbi már nem szopizik, mert egyszerûen nem fogadja el 5 hónapos kora óta.. A hajam viszont nekem is amióta megszültem hullik. A fodrászom egyben hajgyógyász is és õ mondta hogy szoptatás alatt a haj is hullik. Most arra várok hogy elmúljon a hullás, ha nem fog akkor nála van valamilyen kencefice azt megveszem.

Tvica és Ági üdv itt közöttünk.
Kati: nálam is volt ilyen idõszak amikor a Betti nem akart enni, azt mondta az orvos hogy neerõltessem, annyit egyen amennyit õ akar, nálam ez bejött. Székrekedés is volt. Akkor amikor a Norbi megszületett. Volt hogy egyhétig sem ment kakilni a Betti. Úgyvolt hogy már beöntést kell neki adni mire nagy nehezen sikerült.


Norbi képzeljétek már mászik, olyan édes. Jön a foga alul is és fölül is. És ma vettem észre hogy ekcémás a keze, szerintetek mitõl van és hogyan mulasszam el?

Most megyek mert Norbi nem marad.

Sziasztok.

Gabi1
gabi1 (gabi1)
 


Sziasztok LÁnyok!

Örülök, hogy jól telt a tali, bár sajnálom, hogy ennyien nem tudtunk menni és remélem gyógyulnak a babucik.
Mi még mindig szörcsögünk, de akkor elõkerül a porszívó és a lányomat már a frász kerülgeti. De hatásos.
Ma nagy családi összeröffenés volt anyuéknál, anyósom sógorom és mi voltunk náluk. Panka a végén mindenkit elkápráztatott, mart ült és a zene ritmusára rázta magát és közben huncutúl vigyorgott. Majd megzabáltuk.
Ellenben segítsetek. Tudom, hogy nem kellene hetente méricskélni, de mi szoktukKép és eddig mindig hízott valamennyit, most viszomt fogyott 2 dekát. Hozzá kell tenni, hogy a mûlt héten minden nap 6-7 x volt kakija /nem hasmenés / és azt gondoltam, hogy túletettük gyümivel, fõzivel, ezért 3 napja inkább csak szoptatom. Mostanában õ is kell éjjel, hol 1-kor, hol 1/2 4-kor és aztán 7-kor. Tudtok mondani valamit, hogy ez mi legyen, vagy várjunk még 1 hetet, vagy mi legyen? Köszi.

Erika! jól tévedek, te vagy debreceni? Ha igen, én is.

Emese! Ha sikerül még az idén tornatermet bérelni, akkor ott megkapom az írást, ha nem, akkor a közös nyaralásonKépKépMég atöbbieknek is lógok, de egyszerûen nincs idõm nekiülniKép

Évi! Szerintem üljetek le hármasban játszani és akkor senki nem érzi úgy, hogy kimarad és Csongi is szokja az apját. Pontosan mit akar rajta nevelni?

KingAndi! Csatlakozom az éjszakázókhoz és azóta én is hulla vagyok. Na most mit csináljunk? Ez a hét nekem kicsit zûrös, vendégek jönnek stb. stb. így a privát talit toljuk el egy kicsit és még PAnk asem az igazi eü.*-ileg. Kicsi Kinga már számításaim szerint rohanKép

Liesel! Lemaradtam. Hol a kismanód az újságban?

Cs.Kati! Hogy ti milyen jó fejek vagytok. Ha milliomosok lesztek azért még szóba állsz velünk?Kép

Anikó! Ari lehetett ez a "papa" dolog. Hogy vagytok?

Iboly! Örülök, hogy jelentkeztél, azért amikor tudsz gyere, és gyógypuszi Gergõnek.

Zsóka! Kép Jobbulást a kicsiknek, remélem ez nem egy neten terjedõ babavírus.

Jamina! Megkaptam a listát, köszönöm.

Evey! Az új adataink: 69cm, 7070gramm. Köszi a táblicskut.
PM
 


na itt vagyok, csak elküldtem mielõtt megint kápos lesz a gépem isKépKép

Mi nem csináltunk szigetes képet, többiek?

Nekem megvan MSE telcsiszáma, holnap rácsörgök mi a manó van velük.

Magdi, Snoopy, Ildi, Kriszti, Anikó, Verus merre vagytok?

A karácsonyt én azért várom, hátha a gyerek kap valami olyan játékot amivel én jól el tudnék játszaniKépKép

Na pusszantás, megyek.....

Üdv:Pankamama
PM
 


Sziasztok!

Megérkezett a friss kismama Kép Kép Kép! Aki egyfolytában hányingerrel és ólmos fáradsággal küzd és azon igyekszik, hogy visszacsábítsa Jázmint a megváltozott ízû tejcivel töltött cicihez Kép. Már alig akar szopizni Kép.

Evey! Küldtem e-mailt! Látom én jó lány voltam, minden adatom megvan Kép!

Jamina! Te egy angyal vagy Kép Kép! Nagyon profik a listák, úgy örültem nekik!

Emese! Bogács tényleg jó hely, mi is voltunk egyszer egy Mol üdülõben, faházakban. Október táján mentünk de lehetett fürdeni is, mert odakinn termálvizes medencék voltak és jó meleg volt a víz. Igaz babával érdemesebb inkább nyáron menni.

Erika! Nagyon sajnálom a bátyáddal történt. Részvétem. Nagyon nehéz lehet&#8230; Kép Kép

Zsóka! Sok-sok gyógyító puszit küldök a gyerkõcöknek!

Iboly! De jó, hogy írtál, hiányoltalak többször! Az a 19-20 már nagyon sok fog Kép! Jázminnak most nõ a két felsõ, egyenlõre minden nyálban úszik Kép!

KinqAndi! Igen! Jázmin átalussza az éjszakát ;) ;)! Emlékszem, jó pár hónapja még Krisztával fej-fej mellet meséltünk a gyatra szexuális életünkrõl&#8230; Hát azóta szerencsére megoldódott. Lám már meg is van a gyümölcse!

Eri! Miért nem jöhet még a következõ baba?

Liesel! Én is folyton beszélek a pocaklakóhoz, de azért mindig bujkál bennem egy pici félsz, igaz Jázminnál is így volt, és ott sem volt gond. Alig várom már a pénteki UH-t, hogy kicsit kézzelfoghatóbb legyen! Bár most úgy tûnik, ez a várandósság gyorsabbnak fog tûnni mint az elõzõ, mert egy 9 hónapos baba mellet az embernek már nincs annyi ideje a pocakban lapulóval foglalkozni, hanem teszi a dolgát egész nap, aztán mikor végre Jázmin is elalszik és én lefekszem, akkor simogatom és beszélgetek vele.

PM! Én már 16 évesen úgy terveztem, hogy az elsõ baba 24 éves koromban jöjjön, majd szorosan utána a következõ, hogy &#8222;összenõjenek&#8221; és jókat játsszanak majd együtt. Aztán találkoztam a férjemmel és õ is jónak látta így. Úgyhogy ez a mostani baba nem véletlenül jött össze, akartuk õt nagyon! Szeretnénk majd egy harmadikat is, de azt majd csak 30 éves korom körül, akkora már a két kicsi nagy lesz, mennek a suliba lassan, s ha nekem nagyon hiányzik egy kis csecsemõ, akkor újra babázhatok. Persze addig még sok idõ van, lehet hogy úgy döntünk nem is lesz harmadik. Én nagyon azért nagyon szeretném. Csak halkan jegyzem meg a házunkban pont 3 babaszoba van, igaz még nincsenek kész, de hát&#8230;

Pele! Július 1-e vagyok kiírva, úgyhogy 17 hónap lesz a különbség!

Kriszta! Hogy megy a pótmama dolog?

Én feladom a hiányolást, mert összeszámoltam, 49-en vagyunk, ez rengeteg! Úgyhogy tényleg ne orroljon meg senki, kimarad a hiányolásból, vagy esetleg nincs mindig megszólítva, írjatok mindig ennek ellenére! Semmiképp se érezze senki úgy, hogy nem fogadtuk be, vagy nem szívesen beszélgetünk vele! Mindenkit szeretünk!!!!

Szisztok!

Jázminmama
Jázminmama (jázmin
 


Evey
Az email cimem rosszul szerepel a listan. A kukac utan nem postanet.hu, hanem posta.net Azert irok ilyen faramucin, mert a billentyuzet el van allitva, meg a kukacot sem talalom. Most megyek is, mert rossz igy irni, meg mosogatni is kellene. Remelem holnap mar bovebben tudok irni.
Liesel
Liesel
 


Sziasztok!

Tényleg jó volt a tali, csak én este 8-kor lefeküdtem a gyerekekkel aludni, mert úgy elfáradtamKép
Aztán ma meg olyan rosszkedvem volt, nem tudom, rám ez az õszutó nagyon nyomasztólag hat, nincs kedvem és energiám semmihez, ingerült vagyok, türelmetlen és sírós. Úgyhogy a tali külön jó volt, mert feldobottKép

Evey!
Kösz a szuper táblázatot, jó kis munka lehetett! Tényleg rengetegen vagyunk!Kép És tök jó, hogy mindenféle gyermekkorosztály képviselve van.

Jamina!
A második listát megkaptam (az elsõt azóta semKép), de ez is hibásan jött le. Megpróbálnád légyszi elküldeni nekem megint mindkettõt?

Jázminmama!
Már csak egy kicsit kell kibírni, én már túlvagyok a fáradtságonKép Azért próbálj szoptatni, nálunk Hannust most már egyáltalán nem zavarja se a fura íz, se az, hogy kevesebb lett a tej. Bár nekem nem az elejétõl változott meg az íze, hanem csak valamikor a 10. hét táján. Az idõ meg valóban SOKKAL gyorsabban telik a 2. (3.stb.) babával!
Megértem a félelmeidet, látod én is hogy féltem, pedig azóta nekem is született már egy egészséges babám. De azt hiszem, aki ezt egyszer is átélte, az már minden további terhességénél aggódni fog, míg át nem lépi a bûvös határtKép Viszont tök jó, hogy itt annyian szurkoltak nekünk, és most neked is! Nem is lesz semmi baj!!

Évi!
Tényleg beszélj a pároddal! PM által írt együttjátszás jó ötletnek tûnik, akkor valóban Csongi is hamarabb hozzászokna. Biztos rosszul esik a párodnak, de hát ebbõl nem szabad hiúsági kérdést csinálniKép

Iboly!
Mi a helyzet a honlapoddal? Nincs még készen? Annyira kíváncsi lennék rá!

Hannus egyre ügyesebben eszik, bár igazából még mindig vegyvédelmi öltözékben érdemes csk megközelíteni a terepet + neki is az lenne a legcélszerûbb ruházatKép Ennek híján rengeteg pelust igyekszem teríteni az ölébe, mert pucérra a lakás hõmérséklete miatt mégsem vetkõztethetem. A párom nem is bírja a látványt, azt mondja, neki túl nagy stresszt jelentenek a szerteröpködõ kaják, úgyhogy ha teheti, inkább nem eszik velünk. Ezek a férfiak! Áronnál meg bezzeg azon aggódott, hogy miért nem eszik már egyedül, ott az etetés volt a stresszforrásKép De azért Hannusnak egyre több jut a szájába, és nem utolsósorban rettenetesen élvezi!

Ennyi tellett tõlem, sok gyógypuszi a betegeknek, és remélem, hamarosan lesz egy nagyobb létszámú tali is!

Jó éjszakát és sok puszi: Pele
Pele
 


Sziasztok,
mindenkinek köszönöm a gyerkõceimnek szóló gyógypucikat Kép. Nekem is kükdjetekk, mert lassan érezni kezdem a torkom, és ez nem jó jel Kép.

Jelentem, asszem, életben maradok! Képzeljétek el, hogy szerdán kaptunk egy levelet az egyik barátunktól, San Franciscoból, Zolinak jöttek benne kazetták. De nem ajánlva, csak simán küldte. Fel volt bontva, ha minden igaz, nem is hiényzott belõle semmi, vagy kinyílt vagy egy postás akarta megnézni mi élrtékes is van benne...Mindenesetre elõször alig mertem kinyitni, mondván ki tudja, hol bontották fel és mit raktak bele... Annyira félek ettõl a lépfenés dolgotól (is). Végül is kinyitottam, aztán felhívtam a belügyn ingyenmes lépfene-info-vonalát, ahol megnyugtattak. Azt mondták, 12-órátüól 5 napig terjed a lappangási idõ, az ma járt le, úgy néz ki, nem esz semmi baj Kép. Ne nevessetek ki, de nagyon megijedtem. Borzasztüó ez a világ, hogy az embernek ilyenektõl kell félnie Kép.

Évi, Zoli 25-én érkezik haza - elméletileg, ez csúszhat pár napot (akár hetet is).

puszi mindenkinek, megyek megnézem azt a honlapot, nagyon kíváncsi vagyok
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


ui: Jamina, köszi a karácsoinyi emilt!! KépKép
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

Már korábban írtam, de én hülye nem lecsuktam az ablakot, hanem leixeltem. Szóval elment minden világgá. Akkor most újra.

Évi! Az éjjelek olyanok, hogy hol kelünk hol nem, ha kelünk, akkor 1x és alszunk 9-ig reggel. Akármikor rakom le Lilit, akkor is 9-kor kel. Sajna van amikor nem alussza ki magát, akkor rettentõen nyügi tud lenni, mint ma is. Azt hiszem elkezdõdött a szep. korszak, mert, he nem vagyunk (párom vagy én) a közelében rögtön sír. És új változatban. Kifejlesztette. Könny is van mellé KépKépKép

PM! Igen jól vagyunk bár ez a nátha nem akar múlni. Az az igazság, hogy abbahagytam a szirupok adását és ezzel szerintem megnöveltem a gyógyulás hosszát. De, ha nem muszáj nem adok semmit. Panka javulgat? A porszívó nálunk is mumus, de ez van... KépKépKép Szívás után mindig megdádázzukKépKépKép

Eri! Sajnállak a 27 fok miatt... KépKépKép Én a -27-et szeretem, az olyan jó!!! KépKépKép Szóval a párommal álmaink országa Ausztrália, és eldöntöttük, hogy egyszer kimegyünk 1-2 évre. remélem összejön. Dolgozni meg ilyenek. Érdemes? Várom a beszámolód.

Evey! Szuper, hogy nézed a helyeket nyaraláshoz!!! Konkrétizálni kéne az idõpontot, úgy könyebb lenne. Kinek mikor jó?????

Jázminmama! Kitartás a hányingerhez és az álmossághoz, de mint írtad Jázmin jó alvó, gondolom tudsz vele aludni... Én is várom már a pénteket, hogy elmondhasd milyen volt látni a manót. A szopikhoz pedig szintén kitartásKépKépKépKép

Jamina! Nem tudom hogyan megköszönni olyan aranyos vagy, hogy elküldted a listákat. És megnéztem a weboldalt is. Édi!!!!!

Pele! Látom a lelki szemeim elõtt, ahogy Hannus eszik. Nm lehet könnyû... Hogy van a bébi? És te?
Én is rosszkedvû voltam ma, de nagyon. Mi az oka? Aztán láttam a tévében egy 20 hónapos leukémiás kislányt és arra gondoltam, hogy nincs okom a rosszkedvre, mert eglszslgesek vagyunk és ez a legfontosabb. Persze az nagyon elszomorított, ahogy a kislányt láttam és elhatároztam, hogy küldök pénzt nekik. Ennyivel tudok segíteni.

Madárka! Ti hogy vagytok????

Ez a sok kismama... KépKépKépKép

Zsóka! Akkor karácsonyra itthon lesz a párod. Mi újság az ausztráliai úttal? Meddig kell eldönteni?
Jobbulást a srácoknak!!! 10 gyógypuszi fejenként!!!

Gabi! Ekcéma ügyben keresd meg az orvosod szerintem. Nem könnyû elmúlasztani az is lehet, hogy vmi olyat evett, amire így reagált. A lényeg, hogy ne vakarja, mert úgy fertõzõdik.

Erika! Hol tanulsz? Mit tanulsz?

Emese! örülök, hogy jól sikerült a "nyaralás". Hogy van hiszti LiliKépKépKép??? És a meztelen popsik?KépKépKép

Kati! A legközelebbi talin ott leszünk, ígérem. KépKépKép Megkaptad a képeket?

Moni! Viráganya a SOTE topicba írogat. Ott keresd. De ide is mindig benéz... KépKépKép

SZIA VIRÁGANYA!!!!

Iboly! Gerõ matekzseni lesz én már látom!!!! Csak így tovább....

Ági! Így, hogy zöldszemû fogalmam sincs. De nem fontos. Édes lehet a bébid, ahogy megy és állandóan le akar ülni.

fDia! Gartulálok a "töröm, töröm.." mondókához. nem csodálom, hogy megzabálod Hannust...

KuakacosErika! Így jó lesz a neved???

Képzeljétek, hogy Lili mondja, hogy baba, papa, apa és pápá (mellé integet a kezével). Remélem nem halucinálok, de nem korai ez még? Ma anyukém mondta neki, hogy áll a baba áll és erre Lili mondta, hogy baba. vagy az Apukájának, hogy Apa. Pápát már írtam és a papa az egyre gyakoribb. Lehet ilyen???? Pele???? Lassan mindenhol feláll ill próbálkozik felállni. És imádnivaló.

Most puszi mindenkinek:

Anikó
Geri aki Anikó
 


Jut eszembe VERUS HOL VAGY?????
Geri aki Anikó
 


Sziasztok!

No, itten vagyok ám én is még, csak rengeteg dolgom volt, de nem ragozom... Majd a naplóból megtudjátok úgy is.Kép

Szóval:

Szombat, október 20.: Pihegés, pihenés... Persze kaptam egy fordítást is, de sebaj...
Vasárnap, október 21.: Munka, ezerrel. De nem bánom, csak szegény Borit nem láttam megint, vagyis alig. Apucival megint jól összevesztünk, kint fagyoskodott háromnegyed órát az ajtó elõtt a kertben.
Hétfõ, október 22.: Mosolyszünet. El akartam menni az állatkertbe, de sajna apát nem lehetett felkelésre bírni, így egész nap otthon voltunk...
Kedd, október 23.: NA, MA AKKOR is kicitáltam az egész családot az állatkertbe. Bori élvezte, bár odafele pont a földalattin aludt el, és mikor kiértünk felébresztettük. De nem bánta, mindent megnéztünk, és minden nagyon tetszett neki. Bár apának a pillanatnyi béke után sikerült rendesen belegázolnia a lelkembe, de megborítottam, és elmondtam neki a magamét.. Elgondolkozott. Bori ebbõl szerencsére keveset észlelt, csak az állatok érdekelték, különösen a zsiráf, a majmok tetszettek neki, ez utóbbiakkal még beszélgetett is. Az állatkertbõl hazafele elmentünk felmarkolni a fordításomat, útközben kivûlrõl megnéztük a Vidámparkot, fúúúúú. Van ott egy kegyetlen kinézetû hajóhinta. Nem semmi, én betojnék rajta. Bori hazafelé megint elaludt.
Szerda, október 24.: A helyzet jelentõsen javulóban. Apa agyában gondolatok keringenek, füstöl még a füle is, mindezekmellett, igyekszik kedves és aranyos lenni, és néha már sikerül is neki...Kép Bori meg elkezdett táncolni, de lábában a boogie, igazi õstehetség...Kép És mindig megeteti a vacsijával a babáját is, mondja neki, hogy HAMM, és nem érti, a baba miért nem nyeli le. Próbálja letuszkolni a torkán, de hiába... A vége mindig az, hogy a baba fejét beteríti a sonka és a sajt.
Csütörtök, október 25.: Hozzákezdtem a fordításnak. A múltkorira azt mondtam, ugye, hogy unalmas, na de ez!!! Ez sokkal unalmasabb...Kép Nem is bírtam, csak két oldalt fordítani a húszból...Kép Hogy lesz ez így kész? Bori amúgy édes, mint mindig!
Péntek, október 26.: FÁÁÁRADTSÁÁÁG! Pihenés, persze, csak meló után. Még az a mázlim, hogy Bori annyira okos, de annyira, hogy hagyja anyát aludni.
Szombat, október 27.: Ma reggel korán keltünk, és kimentünk a Ferencvárosi bababörzére. Aztán itthon babáztam, elmentünk sétálni egy jót. Este pakoltam, vasaltam, mostam, stb. Mert holnap jön a BNV!
Vasárnap, október 28.: Nem aludtam semmit, fordítottam egész éjjel, így a felével már végeztem is. Harmincegyedikére kell leadni, most már van rá esélyem. Hajnal négykor indultam a börzére, ötre kint voltunk, hétig vártunk a jegyre, aztán inalás befelé. Volt egy akkora táskánk, hogy ketten tették fel a vállamra, asszittem meghalok, mire beértem vele az asztalig. Aztán már indult is a pörgés. Sajnálom, hogy nem találkoztam veletek, mert jó lett volna. De elmozdulni sem volt idõnk az asztaltól. Olyan hülyén volt ez kitalálva. Az asztal a mellkasom közepéig ért, vastagabb volt, mint amilyen széles, úgyhogy a végén az asztal közepén ülve árultunk... Csak így tudtuk mutatni a dolgokat az érdeklõdõknek. Végül délután ötkor végeztünk, még akkor is volt egy vevõnk, úgyhogy nem panaszkodhatom. Amúgy az asztalnál felismert egy lány innen a netrõl, bár õ nem ír, csak olvas, Eszternek hívták. Ott volt Estike és Katalin a chatrõl, és meglátogattak az nagybátyámék is... Velük volt Emese is, az én kis uncsitesóm. Most volt három hónapos. Nem akarok dicsekedni, de gyönyörû kislány lesz..Kép Este már hulla fáradt voltam, és mikor hazaértem, akkora mosolyt és sziamiát kaptam a lányomtól, de akkorát!!! Olyan jó volt...

Most ezt elküldöm, aztán majd még jelentkezem, akkor válaszolok a kérdésekre is.

Csók mindenkinek, az újaknak is:

Dia
Dia
 


Sziasztok Lányok!

Evey, köszi a táblázatot! Már ki is nyomtattam, így talán sikerül eligazodni ebben a jó nagy társaságban Kép!

Kati!
Nem írtam, hogy megyek vagy nem megyek a talira, mert még annyira új voltam itt, hogy mire felfogtam, hogy tali lesz, már el is múltKép. De mostmár jobban figyelek, hiszen már majdnem egy hete is írkálok ide Kép.
Igen, nálunk a jobbra 10 perc erdõ megvan, csak a balra 10 perc város nem. Ez kissé nehéz így, babával, kocsi nélkül (abban legtöbbször a férjem ül, vagy a szerelõ rajta Kép), pl. ha kenyeret akarok venni, az egy külön túrával felér. De egyelõre bírom. Különben pedig tényleg gyönyörû, nem gyõzök betelni vele, a jó levegõrõl nem is beszélve. Ez lesz itt az elsõ telünk, egy kicsit izgulok is miatta.

Erika (Tomimami)!
Majd írok errõl az ismerõsömrõl mailt, hátha mégis ismered... Bár nem túl valószínû.
A bátyád miatt részvétem, nehéz lehet egy ilyet feldolgozni.
Kissé lemaradtam, vagy csak kápos vagyok: mit is tanulsz most?

Emese!
Bogácson én is jártam, pontosabban Cserépfalun nyaraltunk, és onnan mentünk át. Jó kis helynek tûnik.

Évi, Móni!
Én sem költöznék külföldre, bár a férjem többször felvetette, hogy esetleg ha ott találna munkát, mi lenne. Hát nem tudom, mi lenne, hogy döntenék, (vele mennék vagy megvárnám - lebeszélni úgysem lehetne Kép) szerencsére most ez nem napi probléma. De félnék, hogy nagyon magányos lennék ott a család, barátok nélkül.

Évi!
Hát a te rosszcsontod még olyan picike Kép!, mi lesz ha akkora lesz, mint most az enyém? Bizony nem lesz könnyebb az öltöztetés, ne is reménykedj KépKép!

Gabi1!
Gratulálok a kis mászóshoz! Édes lehet! Az ekcémához nem nagyon értek, de ez nem hajlam kérdése? Nem fehér bõrû véletlenül? A nõvérem kisfiának van (nagyon szõke, fehér bõrû), és csak kenegetni tudja, meg vigyázni, hogy milyen mosószerrel mossa a ruháit, stb. mást nemigen tehet. Néha erõsebben kijön neki, néha meg teljesen elmúlik. De nem ijesztgetni akarlak, hátha nálatok csak valami átmeneti dolog ez.

Pankamama!
Én vagyok a debreceni! (Erika hajdúböszörményi, az sincs messze, úgyhogy csak kicsit tévedtélKép.)
Te mióta laksz Budapesten? Hogy kerültél ide? És milyen gyakran tudsz hazamenni? Nekem nagyon hiányzik, mostanában kb. minden évszakban egyszer jutok el, de pl. még most összel nem is voltamKép.

Jázminmama!
Kívánom, hogy légy jobban! Én is nagyon küszködtem a hányingerrel (+hányással), és nemcsak az elsõ harmadban. El sem tudtam képzelni, mi lenne, ha közben egy másik babát tisztába kellene tenniKép. Ennek ellenére nagyon szeretnék újból terhes lenni.

Na most ennyi futotta, jó éjt mindenkinek!
Ági
Ági
 


Anikó!
Le tudnád írni annak a kislánynak a számlaszámát, meg hogy mit kell a csekkre írni? Én is láttam a filmet, csak nem tudtam felírni a számot. Mindig ilyeneken bukik el a dolog (mármint hogy küldjek pénzt), most nem szeretném, hogy így legyen.
Köszi!
Ági
Ági
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Pele,
akkor nem próbálkozom többször, úgy látszik, a te postafiókod nincs jóban az enyémmel Kép.
De nincs semmi veszve:
[url=http://www.webhely.hu/napocska//index.htm" TARGET="_top]http://www.webhely.hu/napocska//index.htm[/url]

A fenti címet még egyszer ajánlom MINDENKI figyelmébe, ugyanis folyamatosan bõvül, és minden lista rajta van/lesz a továbbiakban is!
Ezzel kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni: akinek van módja elektronikus úton rajzot küldeni, jó lenne, ha megkérné a csemetéjét, hogy rajzoljon valami mikulásost vagy karácsonyost és küldje el nekem. Feltesszük! Így képek nélkül nem az igazi a honlap Kép
Ja, egy megjegyzés: nem akarok idegen tollakkal ékeskedni, a karácsonyi verses listát Prü néven társalgó nettársunk készítette, nem én, majd megkérem Napocskát, hogy javítsa a honlapon.

Iboly,
szerintem a vámon nem igazán nézik, mit hozol-viszel. Bár igaz, mi Simon-Júdára mentünk át, és vszeg a nagy embertömeg miatt nem kukacoskodta, éppen csak rápillantottak az útlevélre. Ja, és az üzemanyag is jóval olcsóbb + vasárnaponként még 6 Ft engedményt adnak!. Mail ment!

Zsóka,
remélem, múlogat ez a fránya göthösség. Neked is 1,2,3,4,500 Kép gyógypuszi, meg a babusoknak is!

cskati,
még nem kaptunk töletek képeket Kép Küldjél. Sokat. Meg mások is.

Erika (aki tomianyu)
a kibújandó vagy idõközben már kibújt elsõ foghoz gratula. Mi még mindig csak nyálban úszunk. Hogy fér ennyi nyál ezekbe a csöppségekbe?!

Erika (aki a kenguruk földjén lakik)
irigy-irigy-irigy. Másokkal együtt nekem is álmaim országában élsz! 27 fok! Ez ám az igazi tél! Én is így akarok fázni!!!!

Emese,
Bogács szerintem is jónak tûnik. Én is voltam már ott, bár már nagyon régen. És az apartman-árak sem olyan szörnyûségesek, nyáron mehetnénk mindannyian!

Évi,
örülök, hogy sikerült elõre is ünnepet lopni a szívedbe! Ez a karácsony, fõleg az elsõ babásoknak, teljesen más lesz, mint az eddigiek. Engem is elkapott az érzés a sok listaírás közepette, szinte érzem a fenyõillatot a levegõben. Bebus még biztos nem sokat fog fel majd a karácsonyból, de nagyon csillogó lesz majd a fa, ezt elõre megígérem neki, garantálom a ,,tátott szájjal való bámulást".

Evey,
ami hiányzik a táblázatból, Bebe születési adatai: 2750 g, 47 cm. Amúgy szívesen sétáltam volna a pesti talin, de mint írtam, kocsi nélkül mi ,,mozgásképtelenek" vagyunk, a buszozás meg végképp reménytelen: babakocsi mózeskosaras, tehát buszon nem összecsukható, kengurut meg nem bírja a Bebe.

Gabi1,
a Continuint én is abbahagytam. Most van majdnem 3 egész doboz felesleges. De ebbõl az össze-vissza vérezgetésbõl már elegem van. Jövõ kedden megbeszélem a nõgyógyival a továbbiakat.

PM,
a Benke képe a szüléstörténeteknél található a Kismamában, vki dícséri a Monapel pelust, azon a részen. Porszívó orrszívó meg megérdemli a dádát, mi a Pesztonkásat használjuk, Bebe is utálja, ezentúl mi is ,,adunk" a galádnak!

Jázminmama
Hogy van kicsi ,,gyorsteszted"? Kép Nem csoda, hogy nem akar szopizni, biztos meg van sértõdve elõre is, hogy nem õ lesz az egyetlen! Hányingeres korszak túléléséhez sok kitartást kívánok, én is nagyon hányós voltam, úgyhogy mélyen együttérzek veled. De a pocaklakót írigylem! Mi is kb. Bebus 9 hónapos korában tervezzük a következõ akciót Kép.

Gerianikó,
Lili egy kis csodaleányzó! Kép Biztos szándékosan mondja, amiket mond, nem véletlenül! Nem hinném, hogy van olyan, hogy káros lenne a korai beszéd Kép, legfeljebb majd nemsoká azon könyörögtök neki, hogy csak egy kicsit maradjon csendben!!! Lilinek üzenem: pápá!

Kit hagytam ki? Attól 1,2,3,4,500 bocsánatkérés!!!
Mindenkinek sok puszi:
Jamina
Jamina
 


Ági!

Számlaszám: 11991102-02133072-10000018 Postabank

Ráírni: Budaõrs Térsége Közbiztonságért Alapítvány Barta(?) Boglárka

Én már át is utaltam 5000 Ft-ot. Még szerencse, hogy ismételték délelõtt a Naplót és onnan tudtam leírni a számot.

puszi:

Anikó
Geri aki Anikó
 


Sziasztok!

Otthon maradtam az õszi szünetre. Eszméletlen termést produkáltatok egy hét alatt, ezt az egy topicot kb. ugyanannyi ideig tartott elolvasni, mint a többit együttvéve.
Akik hiányoltak: nagyon jól esett, akik nem, hát nem, de nem szabadultok tõlem ! Kép

Kriszta: remélem az egy hét még nem ok rá, hogy lekerüljek a listáról! Kép Az Elsõ, napok topicba még túlkorosnak találtam magunk a listás szerepléshez, de ez a topikcím emiatt már oké! Ugyanakkor örömmel látom, Evey megtalált!
Adatok:
Bálint (egyébként Zoltán Bálint) 1993.06.29., 3750g 51 cm, most kb.132cm 30kg, másodikos (12 csont és 12 tejfog)
Ilcsi (azaz Ilona) 1995.07.13., 2250g 49 cm, most kb. 117 cm, 20 kg, végzõs az oviban (20 tejfog)
Gergõ (amúgy Gergely Dániel) 1995.07.13. 2600g 48 cm, most 112 cm 17 kg, szintén végzõs az oviban (20 tejfog, 4 csontfog)

Mint aki lelkesen olvas, láthatja: Gergõnek immár újabb két maradó foga (6-osok, alul) kezdett áttörni.

Na, a neveket már nem gyûjtöm hozzá, többnyire mindenkinek válaszoltatok már, de azért juszt is.

Evés-hízás: tök normális, hogy a második félévben lassítanak. Nálunk az ikrek ebben a korban rémesen ettek, egyévesen meguntam, és onnak zabálták a felnõtt kosztot. Ugyanakkor a súlyuk valahol 8 kg körül volt egyévesen. Ami ennek kinövését illeti: Ilcsi most már oké, hozza a korának való súlyt, Gergõ azonban 6 évesen se nõtte ezt ki, mire suliba megy 7 évesen, akkor se lesz meg a klasszikus "iskolaérettségi" 20kg-ja.

Jázminmama: elõször is gratulálok!!! Másodszor a baba-születési kiosztásról: mi pontosan ugyanígy terveztük a három gyereket.... Most elérkezett az az idõ, amikor a harmadik esedékes lenne. Na de már van három!!! Ember tervez, Isten végez, de most akkor ilyenkor mi a teendõ?

KingAndi: mi van a költözéssel? Reggelente ha kocsival megyünk, autózunk egy sort a Liget soron, és sokszor eszembe jut, ott vagytok-e már. De ha jól olvasom még nem.

Tvica: már hogyne emlékeznénk! Emlékszem, akkora szép nagy pocid volt, és azt számolgattuk, ki se várod a kiírt idõt. Aztán mégis.

Moni: bizony ez a Viráganya az a Viráganya! Úgy látom téged is elkapott ugyanaz a nosztalgiázós (?) érzés. Én Krisztina felbukkanásaikor is így vagyok.

Judó: na lám-lám! Mostanában chatre nem jutok, de nem ám hallgatsz a társalgóban, ha van valami!!

A taliról már megint sikeresen lemaradtam... Bocsi, de otthon még mindig nincs net.

Hogy mindenki átjött a másik topicból és kár volt ezért újat? HÁt errõl csak annyit, hogy így a cím aktuálisabb, és ilyen túlkorosak, mint én, is nyugisan szerepelnek benne.

Zsóka, nem lehetne szólni valamit azért, hogy néha estefele is legyenek ezekbõl a filmekbõl? Én állandóan lemaradok róluk, és ráadásnak most pár hónapja a vidi is bemondta az unalmast.

Emese! Valamit tudom, akartam neked is írni, de nem jut eszembe. Nembaj, most már téged is felsoroltalak. Ja, emilemet privátban bárkinek, de feltevésre nem, mert még mindig csak a benti van. (ha egyszer nagyon ráérek, csinálok már egy másikat)

Jamina és Napocska: klassz lett az a weboldal, és tökre örülök, hogy kitaláltátok. Nekem is volt már pár dolog, ami eszembe jutott ilyesmi célra. Pl. babakelengye lista, kórházba vivõs lista, recept gyûjtemény a Mit fõzzek féle topicból.

Többedik gyerek és elsõ gyerek szeretése: igen, igen, igen, igen. Valaki jól leírta, hogy beérkezésig az elsõ, elsõ egy-két nap még talán az elsõ, mire hazamész a második, aztán apránként mind egyszerre. De tény, nem egyformán! Mások, mást igényelnek, másra vágynak, és más a szeretnivaló bennük.

Madárka: remélem ezzel a szemüveggel javulni fog a dolog. SZerencse, hogy megúsztad eddig a vezetéseket. Azért elég durva, hogy ennyire lazán bánnak az emberrel, holott kiszûrhetõ lett volna. Most így ezzel a szemüveggel vezethetsz? Mivel bíztatnak hosszú távon? A mûtét elõtt fejlõdnie kell valamennyit? És mit ígér a mûtét?

Ciki, de vannak olyan nevek a táblázatban, akikrõl nem is tudom igazán, ki az. Kéretik nekik többet írni!!!! Akinek velem ilyen szempontból gondja van, jelezze bátran!

Na, eldugulok, sziasztok!

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?