Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Elõször is üdv mindenkinek, új vagyok még itt
Én is a Sote II.-n fogok szülni, és lenne pár kérdésem felétek, remélem fogtok tudni segíteni!
Most vagyunk a 24. hétben,2011.febr.15-re van kiírva,kislányom lesz, elsõ baba :)


dr.Újvári a dokim, vele egyébként maximálisan elégedett vagyok :) és mivel a magánrendelésére járok, nem sûrûn fordultam meg még a klinikákon, az egy vérvétel kivételével ami az AFP vizsgálathoz kellett, meg most fogok majd menni terheléses cukorra. Tehát fõleg a klinikáról szeretnék többet megtudni úgy általában,de lenne pár konkrét kérdésem is!

Visszaolvasgattam a hozzászólásokat de egy kicsit összezavarodtam :)
- olvastam errõl a szülés elõtti találkozás-sorozatról,ugye a legutóbbi szeptember 2. hetében indult, vajon baj az hogy az elsõ pár alkalommal nem voltam, vagy lehet még csatlakozni ?mert ha igen, élnék a lehetõséggel.
- szülésznõ: kit ajánlotok, vagy egyáltalán hogyan mûködik a szülésznõ kérdés itt, errõl semmit sem tudok :oops:
- ha jól értelmeztem az 1 ágyas szobák fizetõsek,és oda bejöhet apu, a normál több ágyasnál ez hogy van? vajúdás alatt/szülés után bejöhetnek,bennt lehetnek az apukák, vagy csak a szülésnél?

így hirtelen ennyi jutott eszembe, de minden infonak örülnék :) :oops:

Elõre is köszi!

boszi
eszakiboszi
Budapest XV. kerület
 
 


Szia eszakiboszi!
Ő az én dokim is. Ha megkérdezed őt ajánl szülésznőt. Nekem is ajánlott, de vhogy soha nem tudtam vele találkozni, így nem fogadtam. Amikor szültem, akkor a doki megnézte kik vannak bent, és hozzám irányította a Tecát, aki tünemény volt.

válaszok: apa bemehet a vajúdóba, meg a szülésre, aztán csak a magánszobába.
a felkészítőre, ha jól tudom be lehet csatlakozni, bár én nem jártam.

ha tudok segítek, írj nyugodtan....

Nóra
fnora82
 
 


Sziasztok!

Én decemberbe ismét a kórházban szülök,tavaly áprilisban is itt vendégeskedtem már :lol:

Jelenleg pár napra a patológiára kerültem,nincs benn vki esetleg? :wink:
Bár remélem nincs!Vasárnap már én is mehetek haza.


Boszi!
A felkészítőre lehet csatlakozni bármikor!Keddenként van.Idén nem jártam,de tavaly igen!
Látogató csak a fizetős shzobába mehet,akár ki,nem csak apuka.A gyerekágyra meg senki,csak te mész ki,a babát meg az üvegfalon át lehet megnézni.
Szerintem első babánál jobb ha nem vagy egyedül!Én a 2.nál se megyek 1 ágyasba.Úgyse ülne senki egész nap a nyakamon :wink:

Nóra!
A nővérek többsége gáz?Hu,én szerencsére nem ezt tapasztalom/tapasztaltam.Lehet csak szerencsés vagyoK? :wink: A többség szerintem rendes!

annus11
 
 

 
 

Melinda!
Én meg 2009áprilisában voltam a gyerekágyon,és akkor már új szobában.Szerintem teljesen jók lettek a szobák!Meg a zuhanyzó is!Itt a patológián is megcsinálhatnák:)Bár úgyis papucsban van az ember,de látványra...viszont a folyosót most festették:)

annus11
 
 


Szia Annus
Én csütörtökön fekszek be a patológiára az ikrek miatt, szerintem már nem is jöhetek haza, úgy hogy lehet hogy talizunk is akár...

Én már feküdtem bent 2 hete 4 napot. Nekem nem volt gáz, olyan mint a többi kórház.a 4 nap alatt a növérek aranyosak voltak, én ugy vettem észre, nekem semmi bajom nem volt velük.
A gyerekágyra az biztos hogy vinni kell több mindent mert beszélgettem ott is csajokkal, és tudakozódtam.
Pl pelus, krém popsitörlő. Egyedül ruha nem kell.

Kép


Minden lehetőség a szíve alatt hordja a reményt.
beus84
 
 


Beus!
Akkor pont elkerüljük egymást!Énholnap megyek haza!És csak szülni szeretnék visszajönni:))))

A gyerekágyra majd persze kell 1-2 dolog pluszba,de én még várok ezzel pár hetet remélem! :wink:

annus11
 
 


Annus akkor tényleg elkerüljük egymást:)
Figyu mikor császározák azt a 3-mas ikres kismamát?
Tudod, magas, és nagyon vékony:)

Kép


Minden lehetőség a szíve alatt hordja a reményt.
beus84
 
 


Sziasztok!
A patológián szerintem is ari a legtöbb nővér, csak a gyerekágy volt gáz, de az eléggé....
fnora82
 
 


fnora az miért volt gáz?
A nővérek?

Kép


Minden lehetőség a szíve alatt hordja a reményt.
beus84
 
 


Beus 84!
Igen a nővérek, főleg a gyerekágyasok. A csecsemősök nagyrésze aranyos, igaz nem jönnek maguktól, menni kell kérdezni...
Ja meg mindenki mást mond általában, és mindegyik ellentétes a másikkal.

Az szerintem elég szomorú, hogy mondjuk az első gyerekeseknek nem jöttek elmondani a köldökápolást, meg hogy egyáltalán hogyan kell pelenkázni, szoptatni vagy hogy mi a rend az osztályon, azt a harmadik nap tudtk meg, amikor már beleszoktunk!
Azonban Erzsike a takarító aranyos, reggel kávét lehet tőle venni 200-ért, és ágyba hozza, ilyen itthon sincs :lol:
fnora82
 
 


Nora akkor te elég szerencsés vagy, hogy a második baba.
Hányan vagytok egy szobába?
Akkor tényleg elég szomorú hogy ennyire nem mondanak el semmit, akkor nem is tudom mi lesz velem, első babák, és ráadásul ikrek...

Kép


Minden lehetőség a szíve alatt hordja a reményt.
beus84
 
 


Beus!
Nekem tavaly elmondtak mindent!Sőt!Még külön megmutatták h a pelenkázásnál miben más a fiú meg a lány pelusozása :lol: A köldökápolást is megmutatták,szoptatást is.
De ha nem így lenne nálad,akkor megkérdezed és mindent meg fognak mutatni!!

Úgy látszik h szerencsém volt,tényleg nem volt gondom senkivel :wink:

3as ikreket valahogy a napokban császározták.2 a PICen van,a 3.baba meg már nála! :wink:

Ja és egy infó!Írtó meleg van a szobákban a patológián!És nagyon száraz a levegő!!!Nekem totál kiszáradt a szám!Szóval vigyél vmi ajakkencét meg nem is tom mit lehetne még :wink:

Csütörtökön meg megyek be CTGre meg doki meg vérvétel.Remélem h addig nem kell visszamennem...

annus11
 
 


annus11: Akkor neked tényleg nagyon szerencséd volt, vagy nálam voltak éppen nagyon telítettek!
Tényleg bazi meleg van.... meg lehet sülni bent.
CTG-re sok sikert.

beus84: remélem nagyobb szerencséd lesz, bár az ikresekkel biztos jobban bánnak meg a szobatársak biztos segítenek, nekem mindkét gyereknél a többi anyuka sokat segített....
fnora82
 
 


Sziasztok !


Én 2010 feb 15 vagyok kiírva de mivel császár lesz kb feb 8 lesz a szülés ideje még nem dölt el !Most 25 hetet már betöltöttem és lassan jön a 26.ik.
Cukorterhelésem jó lett mert 4,8 éhgyomri terheléses: 5,9
Első baba a Kútvölgyiben jött a második most itt dr Szabó tibornál lesz
Beata

Kép
beataa
 
 


Bea!
Gratula a tesóhoz!

Nóra!
Igen,lehet h szerencse is kell hozzá :wink: Amúgy a szobatársak tényleg "hasznosak".Első babás szerintem ezért se menjen az egy ágyas fizetős szobába :wink:

annus11
 
 


nora hát én is remélem, hogy szerencsém lesz:)

Annus meglestem a blogodat, láttam a képeket is, nagyon csini kismama vagy:) :wink:

Ha nincs más bízok a szoba társakba, amúgy is egy elég dumás nőszemély vagyok, hamar barátkozok :lol: :lol:

Kép


Minden lehetőség a szíve alatt hordja a reményt.
beus84
 
 


Beus!
Köszi szépen :wink:
Figyi,a végén még összefutunk odabenn! :lol: :lol: Én szívesen válaszolok amire tudok :lol:
Amúgy mikor Izussal voltam benn,2 ikres szobatársam is volt :wink:

Ha gondolod pirivben cserélhetünk számot,aztán max csörgünk egymásra ha vki megszült :wink: Mondjuk úgy3 hét múlva?! :lol:

annus11
 
 


Sziasztok!

[quote="fnora82"]
írta:
fnora82Azonban Erzsike a takarító aranyos, reggel kávét lehet tőle venni 200-ért, és ágyba hozza, ilyen itthon sincs :lol:


Ezen mosolyogtam. :) Arról a takarító néniről van szó, aki minden reggel kaját kunyerál és fejből felmondja a szobában található hűtő tartalmát? :) Én augusztusban szültem itt és rettenetesen jól mulattam a takarító nénin. Folyton szórakoztatott minket valami összefüggéstelen ökörséggel és ha kapott valami lejárt kaját, vagy száraz zsömlét, talán nem azzal a kefével mosta le a zuhanykabint, amivel előtte a wc-t sikálta... na jó, minden nap azzal mosta le. :) Szóval a zuhany alá csak óvatosan érdemes...

Kép

Kép
papirmasni
 
 


Sziasztok!

Én is kb. 2 hete feküdtem a patológián és volt szerencsém találkozni Erzsikével. :D (a szobatársam éjjel megszült és reggel 5-kor ő jött a holmiáért) Hasonló "jókat" hallottam róla, mint papirmasni. :D Egyébként a nővérek szerintem alapvetően kedvesek, csak néha nagyon "el vannak havazva". Nincs véletlenül valakinek egy listája arról, hogy mit kell majd vinni szüléskor a kórházba?

Kép
mamszlika
Ócsa
 
 


Na jó Erzsike egy fogalom, de a kávé jó :)
Ja és mindenki a kedvence... :)

Hmm lista:
Mire gondolsz?
Hálóruha, köntös, türi, betét... ami neked kell,
gyerkőnek textilpelus, rendes pelenka, popsitörlő, hazajövetelhez kell csak ruha,....
fnora82
 
 


Igen, szerintem is egyszerűbb abból listát írni, hogy mi nem kell. :)

Nagyon szimpi volt, hogy a szobában volt kézfertőtlenítő szappan. Vagy 2 csepp. Mikor szóltunk a nővérkének, hogy kifogyott, mondta, hogy sorry, elfogyott. Szóval kézmosó szappant mindenképpen érdemes szerintem és mosogatószert is. Én ha mennék mégegyszer, mindenképpen vinnék kispárnát is, mert az öt ágyas szobában 4 ágynak nem lehetett a fejtámláját megemelni, így akik azon feküdtek, sokat kínlódtak. Az én ágyam volt az ötödik, ennek leengedni nem lehetett, úgyhogy 3 éjszakát így "aludtam", mire 4. nap nyaki merevgörccsel tértem haza.
Szerintem érdemes mellszívót is vinni, mert esetleg szükség lehet rá és bár van a csecsemősöknél, állattira húzták a szájukat, mikor elkértük. Mellbimbóvédőt, illetve ápoló krémet lehet venni az újszülött osztályon lévő tejkonyhás nénitől, de pofa alapján mond árat, így esett, hogy én ugyanazt a krémet 500 Forinttal drágábban kaptam, mint a szoba társam. Én azt is vinnék.

Szülni szőlőcukrot vigyél. Én a nagyobbik lányomat 3 óra alatt szültem, így másodszorra sem készültem maratoni szülésre (én naiv). Mivel tévedtem és 10 órát küzdöttem vele, reggelre eléggé éhes lettem. Rendesen lecsesztek, hogy miért nincs nálam szőlőcukor, mire valahonnan kerítettek nekem, de jelezvén, hogy a baba miattam fog éhen halni, kaptam egy adag infúziót is.

Wc papír, kéztörlő szülőszobára is kell, ugyanis nekem nem volt, ellenben wc ülőke védő, az volt.

Ezeket leszámítva amúgy mindent vinni kell, mert nem adnak semmit. Nekem amit adtak, az a baba feje alá 1 textilpelus volt és naponta 4 (vagy 5??) pelus.

Kép

Kép
papirmasni
 
 


Ja és persze ami fontos, zuhany papucs. (én a manapság oly trendi lyukacsos gumiklumpa izét vittem, praktikus, 2in1). Mivel Erzsike napi szinten lesikálja egy kefével a wc peremét, majd ezt követően a zuhanykabin falát (csak a falát, a zuhanytálcát egyszer sem, pedig azért egy gyermekágyas kórteremben, hát... érdemes lenne) válogatott bacik lehetnek ott.

Mamszlika, előre irigyellek. A takinéni tényleg egy fogalom. Én az augusztus 20.-át bent töltöttem. Erre hivatkozva 19.-én nem csak a szokásos keféjét és felmosóját hozta, hanem hozott egy rongyot is, mondván, ő most itt nagytakarítani fog. Az öt ágy fölötti 5 lámpából háromnak letörölte a tetejét és az ablakpárkányt, kívülről! Szakadtunk a röhögéstől, komolyan, én nagyon jól éreztem magam ott! :)

Kép

Kép
papirmasni
 
 


Sziasztok.-.
Tudnátok segíteni? valaki ismeri Prof. Pajor Attilát?milyen ember..és mennyi a tarifája? bent a kórházban illik neki fizetni ha igen mennyit??
Köszönöm segítségeteket
kishugi
 
 


Azt elfelejtettem hozzá tenni, hogy Erzsike reggel 5-kor énekelt és táncolt a szobánkban. :D

Így mostmár nagyjából összeállt, hogy mit is kell majd vinnem. (azt hiszem be kell szereznem egy jó nagy bőröndöt :D )

papirmasni miért is irigyelsz? Te legalább már túl vagy a szülésen és dajkálhatod a kislányod :D Bár annyira én sem panaszkodom, olyan jó érzés, hogy itt mozog a pocakomban. És milyen tapasztalataid vannak a csecsemős nővérekkel? Nem túl jókat hallottam róluk, nem nagyon foglalkoznak az anyukákkal (nekem ugye első baba, így fontos lenne, hogy megmutassák, mit hogyan kell csinálni).
És a szülésznők? Neked volt fogadott szülésznőd? Érdemes fogadni?
mamszlika
Ócsa
 
 


:) Most még lehet, hogy nem értesz, majd talán szülés után pár héttel. Tőlem többet talán senki sem kínlódott terhesen. Volt nekem minden bajom már a végén, melegem volt, nehezen mozogtam, alig vártam, hogy szüljek. És mindkettőször ugyanaz volt a vége, 2-3 héttel a szülés után a nagy üresség, hogy már nem csak enyém a babám, más is megfoghatja. Ezt így olyan buta dolog leírni és valójában butaság is, nem is egészen tudom megmagyarázni, de hihetetlen irigység fogott el egy várandós kismama láttán és azonnal újra terhes szerettem volna lenni. Na egyelőre elég a kettő, sőt... :) Szóval ezért irigyellek. Életed legszebb, egyik legmeghatározóbb kalandja előtt állsz, de hisz ezt Te is tudod. :)

A csecsemősökkel nekem nem volt különösebb problémám, de nem is igényeltem a segítségüket túlzottan, hisz 2008 végén született a nagyobbik lányom, így eléggé bennem volt még a rutin. Akik az első kisbabájukat szülték, nekik lett volna kérdésük rendesen és valóban elég leterheltek a nővérkék, szóval nekik igyekeztünk mi, második babások segíteni. Amúgy ha kérdésed van és bemész az újszülött osztályra, normálisak és segítenek. Van egy alacsonyabb dundi nővérke, ő nagyon aranyos, rendszerint ő jött az újdonsült anyukáknak megmutatni, hogy kell a babát tisztába tenni, köldököt ápolni...stb. De van egy alacsony fekete hajú, na az kifejezetten olyan, hogy ha ránézel, halni támad kedved. Szóval van ilyen is olyan is. :)

Szülésznőt szerintem mindenképp érdemes fogadni. Én nem tettem és szerintem hatalmasat hibáztam. Bementem este szülni, az ügyeletes szülésznő feltett a vajúdóban egy oltári szar ctg-re, ami nem működött, így nekem kellett a hasamra szorítanom 3!!! órán keresztül, majd elmehettem sétálni és következett újabb 2 óra hasraszorítós ctg. Az orvosom aznap ügyeletben volt és csillióan szültek, így szinte alig láttam, végül ő mentett meg a borzalmas ügyeletes szülésznő karmai közül, aki egyébként azon túl, hogy kétszer rámpakolta a ctg-t nagy ívben... Egész éjjel a kutya nem nézett rám, betettek a szülőszobába, ott is ctg-hez kötöttek és hajnali 3-tól a szülés végéig (7:37) le sem vették rólam, végig a bal oldalamon kellett feküdnöm. (Egy másik topicban az egyik lánynak volt szülésznője, de amíg meg nem érkezett, az akkor ügyeletes vele is éppen ugyanezt csinálta). Ezt ha lett volna szülésznőm, nem kellett volna végig szenvednem. Szóval lehet, hogy csak rossz éjszakát fogtam ki, rossz ügyeletessel, de szerintem inkább szülésznőt fogadj, mint orvost. Én ha visszamehetnék az időben biztos így tennék.

Kép

Kép
papirmasni
 
 


Még a szülésznő témához annyit, hogy ha nincs jelölted, akkor azt tudom ajánlani, aki reggel műszakváltás után velem volt. Sajnos a nevét nem tudom (annyira ki voltam már, hogy nem emlékszem), de 50 körüli, szőke hajú, eszméletlenül kedves nő volt (ha rákérdezel az orvosodnál, egész biztos tudni fogja ki ő). Én akkor és ott majdnem anyukámmá fogadtam, mert ez alatt a kevés idő alatt többet törődött velem, mint 10 óra alatt összesen a többiek, beleértve az orvosomat is.

Kép

Kép
papirmasni
 
 


Na Erzsike tényleg leléphetne :lol: Reméltem h nem lesz ott mire újra megyek...persze írtó mókás,de mázli h csak pár napig kell kibírni!

Én is hozattam be párnát,még a patológiára is.Mondjuk rögtön a szoptatósat,az jó nagy és ki is tudtam használni!

Ami még jó ha van nálad az víz!Tegyél el egy kis üveggel a táskába!Na meg hozzá szívószálat,nekem jól jött nagyon!És a szőlőcukor vagy kis csoki se árt!

Mindenképp pohár és evőeszközök!!!!Különben nem eszel és nem iszol :lol: :lol: na jó,adnak végszükség esetén műanyagot,de egy húsnál nem sokra mész vele :wink:

Egyébként meg tényleg annyi kell amennyit egy nyaralásra vinnél. :wink: Max utánad viszik ami otthon maradt.

Én most direkt úgy pakoltam h csak annyit viszek ami a szüléshez és az első napra kell,mivel 10 percre lakunk,a többit majd hozzák!

Első babások meg ne izguljanak,ha vmiben nem vagytok biztosak kérdezzetek!Vki biztos segíteni fog,ha más nem egy szobatárs!

annus11
 
 


Sziasztok!

Én február elején,vagy lehet január végén fogok szülni a klinikán.szeretnék szülésznőt választani,de fogalmam sincs kit válasszak.:(

lehet megkérdezem az orvosomat,segítsen eldönteni.

Jó amiket írtatok hogy mit érdemes vinni,nekem a párna nem jutott eszembe.és tényleg fontos.

szép napot

Kép
ani983
 
 


Ani!
Szerintem is a dokidat kérdezd meg,hátha van olyan akivel rendszeresen együtt szokott dolgozni és már jól összeszoktak! :wink:

annus11
 
 


Sziasztok lányok!
Próbáltam visszaolvasni a topikot, amíg tudtam, de hát nem ment az egész, ezért elnézést, ha olyan dolgot kérdezek, amit már százszor átrágtatok. Én most vagyok nyolc hetes terhes, és dokit kéne választanom. Azt szeretném kérdezni, hogy Dr Melczer Zsolt-ról tudtok e valamit ? Jót/ rosszat ? Nagyon köszönök minden véleményt. Lehet priviben is, ha valaki nem szeretne nyilvánosan véleményt formálni.
Köszönöm!
párizs
 
 


Én sajnos nem ismerem a doktor urat. Az én orvosom Gimes doki, őt szívesen ajánlom. Velem mindig nagyon kedves, a patológián töltött 4 nap alatt is minden nap bejött hozzám és szerintem szakmailag is kiváló orvos. Bár hallottam már róla negatív tapasztalatokat is, de szerencsére velem még nem történt semmi kellemetlen. Melczer doktor úrral sajnos még a kórházban sem találkoztam - pedig vizitek alkalmával megfordult ott egy pár doki.
mamszlika
Ócsa
 
 


Mamszlika, nagyon köszönöm, hogy írtál, utána fogok nézni Gimes dokinak!
Ha esetleg valaki még idetéved és tud segíteni, azt nagyon köszönöm!
párizs
 
 


Sziasztok!
Én sem ismerem a dokit, a saját dokinőmet meg nem ajánlom túlzottan meleg szívvel, de akiről rengeteg jót hallottam az Dr. Tömösváry Zoltán.
A szobatársam szült nála, rendszeresen meglátogatta, én csak az ambulancián keveredtem egyszer hozzá, de nagyon szimpi volt.

http://drtomosvary.hu/

Kép

Kép
papirmasni
 
 


sziasztok


annus 11: Csak azt szeretném megkérdezni, h tudsz e arról valamit akik császárosak azoknak mennyire kell izgulniuk azért h a babaájuk ne kapjon cukros vízet addig amig 1 napig ugyebár külön vannak az "intenzív elkülőnítőbe".Sajna nekem tutti császár lessz feb első hete körül.
Másik kérdésem, arra irányulna h a szobák amik ha jól értem 5 ágyasak rendelkeznek e benti fürdővel vagy kint van a folyosón?
Lassan majd megyek uh,ra és akkor megtekintem vagy kikérdezem a bentieket..(most 29/30 hetes vagyok)

Nekem A 2.BABA lesz az első a Kútvölgyiben született és most ismét uj hely ez kicsit megrémit.

ani 983: nekem teljesen bevállt a szoptatós párna bent mert ülve szoptatok és jól jött+ az alvásnál is. Sőt az utsó nap a férjem behozta a mellszívót is(igy nem kellett sorban állnom )mivel amig a dr elbocsájtott és beszélt mit h kell tennem eltelt 1 óra és a melleim beödémásodtak a sok tejtől és eltünt a bimbóm.Ijesztő volt!

Én csak dr Szabót ismerem őt mindenkinek ajánlom.

Beataa

Kép
beataa
 
 


Szia Beata!
A mosdó bent van, nem a folyosón.
Cukrosvizet nem tudom, nekem nem volt gond...
Mellszívót vigyél, mert nem nagyon akarnak adni...
fnora82
 
 


Sziasztok


Fnora 82: köszönöm a választ, talán még annyi kérdésem lenne, h miképpen megy a látogatás? Gondolom a szobákba senki nem mehet be anyukán kívül és a folyosóra lehet kivinni a gyereket mutogatás céljából!

A privát szobákról tudsz valamit? Azt hallottam 1 emelettel feljebb van.
Milyen a szobák állapota? és a fürdő higénia?

Te is cssászáros voltál?gratula a babához és a nagyobb gyerekhez is !
B.

Kép
beataa
 
 


Köszi,

nem nem voltam császáros...
A mutogatás ablakon keresztül lehetséges, a lépcsőházban áll a hozzátartozó, nem egy leányálom, de 3-4 napot ki lehet bírni. Az alapítványi szobák valóban fent vannak, 10e/nap, nem tudom megéri e, én nem vettem igénybe, ki lehet bírni lent is, főleg ha jók a szobatársak...
fnora82
 
 


Sziasztok !

Fnora 82: hu az nem jó akkor a saját apja sem foghatja kézbe csak ablakon keresztül nézheti? Az nem jó. Első fiamról csomó kép készült az első napokban akkor ez igy nem lehetséges ..nekem ez igy nem tetszik!Miért nem lehet kivinni a babát?Lehet h meg gondolom a privi szobát, másrészről meg 40/50 e ft elfér máshova is :cry:
Beataa

Kép
beataa
 
 


Apuka a szülőszobában megfogatja, aztán nem.
Én mindkét fiam itt szültem, ki lehet bírni, Apa azt mondta nem volt olyan gáz, ez azért a csecsemők érdekét is szolgálják... sztem :)
fnora82
 
 


Sziasztok!
Párizs, én a Gidaihoz járok, fiatal, okos és nagyon rendes. Őszintén ajánlom! A Galamb Ádám még fiatalabb, csillagos ötös emberségből, odafigyelésből. Alapvetően, szinte mindegyik orvos a toppon van, mind szakmailag, mind emberileg.

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok.
Én jelenleg a 4.hetemet kezdem a terhes patologián.
Hát megmondom őszintén, hogy maximálisan elégedett vagyok
főleg a szülésznökkel.Nagyon jól összebarátkoztam velük, és
valóba szebbé teszik a napjaimat itt bent.
Ha haza kerültem, még jelentkezem:)
Pusz

Kép


Minden lehetőség a szíve alatt hordja a reményt.
beus84
 
 


Beataa!

Nekem októberben császárral született a kisfiam. Ne aggódj a cukros víz miatt, mert a babák a születésük után 2 órát vannak ébren, utána 24 órát alszanak. Este 6 után az őrzőbe felviszik egy kicsit a babádat, akkor mellre teheted, ha szeretnéd, de például az én kisfiam akkor is aludt.
Mivel második baba volt, most kértem egyágyas szobát és SZUPER volt. Nagyon jó volt kettesben lenni a babával és ide bejöhet látogató is. Az első fiam is a klinikán szültem, vele a gyermekágyon voltam, szóval van összehasonlítási alapom.
Most összesen 3 éjszakát töltöttünk a kórházban, a császár utáni elsőt ugye az őrzőben kellett, így csak 2 éjszakát kellett fizetnem, azaz 20ezer ft-t. Szerintem, megérte!

ske

Kép

Kép
ske
 
 


Sziasztok!

Ikrekkel vagyok várandós, de még csak a 6. héten vagyok, viszont szeretnék egy jó orvost találni a SOTE II-esen. Első babák lesznek. :-)

Tudnátok segíteni a tapasztalataitokkal?

Köszönettel:
Madarka
madarka
Isaszeg
 
 


Sziasztok !

Ske : Köszönöm amit írtál , megnyugtatott!Annak idején az első fiammal a Kútvölgyiben is kértem külön szobát(igaz ott 2 ágyas volt!) és megérte mert nincs jobb amikor bejön a férjed(ugyebár a császárnál nem lehet bent ,...) és kezébe veszi ÜGYETLENÜL A BABUCIT!!eMLÉKSZEM A BABA IS ÉS AZ APUKA IS LEIZZADT ! az első napokban.Szerintem és remélem, hogy lesz üres szoba és tudok kérni én is.Nem tudod hány ilyen szoba van? Mikor kell kérni? Amikor bemész vagy amikor már megszületett a pici?Annak ellenére, hogy császáros voltam szerintem profin jött a tej ha nem is az első de ha jól emlékszem a 2/3 nap már nyamnyogott a baba és én is leküzdőttem a KEZDETI BÉNASÁGOMAT!Jó hamar kirugtak a picivel ha csak 2 éjszakát voltál bent+ 1 az örzőben!Milyen érzéstelenítést kaptál? Amikor másnap reggel 7ig fel kell kelni vagy 6 órán belül? !Ha jól emlékszem én 3 napot voltam bent mert csak alig 40 cicizett a baba de szerintem annyi bőven elég az elején napi szinten ugy is egyre jobban megy neki is és a mamának is!

MADARKA: DR SZABÓ TIBORT csak ajánlani tudom

Mindenkinek kösz a választ! Beataa

Kép
beataa
 
 


Beataa!
Én az őrzőben szóltam, hogy egyágyas szobát szeretnék, de volt akinek előre lezsírozta a dokija.
Gerincérzéstelenítést kaptam és 6 órával a műtét után szigorúan fel kellett kelni és le kellett zuhanyozni, az intenzíves nővérek segítettek.
A babának a kórházban tartózkodás alatt összesen 50 g anyatejet szopiznia kell, mert ennyi kell, hogy értelme legyen az anyagcsere vizsgálatoknak.
Amikor kiengedtek az őrzőből nekem már volt előtejem, nagyon szerencsés voltam, meg Gergő is, mert így egy percet sem éhezett.:)
Igen, nem voltunk sokat benn, mert a Gergő nem sárgult be, mint a tesója 2 éve. Most gyakorlott játékos voltam és mikor mondták a csecsemősök, hogy gyanus, hogy sárgulni kezd, éjjel is keltettem 3 óránként szopizni, így megúsztuk a fényezést.

ske

Kép

Kép
ske
 
 


Na beesek én is néha.

Még egyben,de remélem nem sokáig...kedd óta távozgat a nyákdugóm is,minden nap jósolgatok,de Niki nem akar kijönni..pedig ha nem indul meg a 40.hétig,be kell feküdnöm 13án és császár azon a héten.

Beataa!
Császár után én is 4.nap már mentem haza,mehettem volna a 3.on is,de Iza besárgult.Amúgy nem volt gondom a cukros vízzel,nekem este volt a császár,másnap délben kerültem le az osztályra.Fürdő,wc itt minden szobában van.Látogató tényleg nem mehet be,apuka sem.De mivel az egész folyosó vége üveges,így lehet fotózni,meg te is tudsz odabenn.Nálunk se volt gond h nem foghatta meg apuka.Én csomó képet csináltam így is:)
Egyágyas szoba:amit én láttam az olyan pici volt...semmi extrára ne számíts,annyi h egyedül vagy.Én nem fogok kérni,mert sokáig úgyse marad senki látogatni.Izának se való egy kórházi szoba,ahol majd felkelni is alig tudok stbstb.Elég lesz ha látja az üvegen át és kész.Szerintem ha ingyenes lenne az 1 ágyas,akkor se kérném.Illetve ha máshol nem lenne hely,csak ott,akkor kérném h minél előbb kijussak az örzőből :lol:

annus11
 
 


Sziasztok !


Ske és Annus 11:már tegnap is szerettem volna írni de olyan görcseim voltak+ éjjel is, hogy azon gondolkodtam bemegyek a kórházba. Nem tudom mi volt de nem kívánom senkinek...


Fiammal én is annak idején 4 napot voltam bent mert besárgult! természetesen ÉN FELHÁBORODVA MONDTAM én nem látom sárgának, :oops: igy visszanézve a képeket erősen sárga volt!Csak 40 volt amit cicizet de kikönyörögtem pénteken a hazamenetelt és otthon pik puk megjött a kedve az evésre nekem meg a gyakorlatom.

Talán ezért jobb a külőn szoba mert nyugisabb másrészről viszont az a pénz elférne máshova


A bent töltött idő alaatt naponta adnak tiszta háloinget vagy vinni kell? Mi a helyzet a betétekkel? És a hashajtó kuppal?Másik helyen adtak de azért én vittem mert jobb volt a sajátom...


Annus 11 :remélem minden okés lesz a babuciddal drukkolok aztán ha belefér az idődben jelentkezzél majd!

Eddig még nem voltam bent a kórházban lassan illene elmenni + anesztessel is kell vmikor beszélnem majd ,időpontot kérni.Hétfőn megyek a dr.hoz ő majd kiadja az utasításokat miképpen legyen.
Első alkalommal katasztrofális volt az érzéstelenítés 8 alk szurtak és akkor sem hatott igazán...


Ske:szerintem a különszobát fogom kérni mert BUTASÁG de szeretném megölelni a férjemet a picivel az első nap.Igy is nagyon rossz h nem alszik mellettem "talán férj függő vagyok "tudom gázos igy de ez van..




Mindenkinem jó Mikulás várást !!!!A fiam már kaépott előleget!

Beataa

Kép
beataa
 
 


Sziasztok!

Októberben született a fiam a klinikán, szeretném leírni a tapasztalataimat, hátha segít valakinek.
A kiírt időpont után 5 nappal be kellett feküdnöm a patológiára, szerencsére másnap megindult a szülés, úgyhogy nem kellett sokáig ott lennem, hát az az osztály elég borzasztó állapotban van. A mosdók katasztrofális állapotban vannak. A szülésznőkkel semmi gond nem volt, rendesek. Végül a műtőben kötöttem ki, ott is az egész banda nagyon profi, az aneszteziológus (dr. Dudás, ha jól emlékszem) nagyon megnyugtatott, nagyon figyelmes volt mindenki.
Miután felöltöztették a fiam, odaadták Apának, aztán nekem is, együtt lehettünk 3-an egy kicsit, a szülésznő még le is fényképezett minket. Este volt a műtét, másnap délelőtt kerültem az osztályra, elmentem a babáért, nagyon kedves csecsemőssel találkoztam (Ica, kicsit idősebb), aki mondta, hogy babázzak egy kicsit, aztán pihenjek nyugodtan, éjjelre is adjam le. Cukros vizet 2 teljes napig nem adnak a babáknak.
A csecsemősök között nagy számban vannak nem túl kedvesek, hogy finoman fogalmazzak. Egyik este nagyban vakarom le azt a zöldesfekete trutyit a fiam fenekéről, amikor is fejen pisilte magát, visszavittem, hogy adjanak másik ruhát, persze adtak, de megkérdezték, hogy fürdetés után minek kellett kibontani....miért, fürdetés után már fekhet a kakiban?
Ez az Ica viszont rendkívül kedves: ő volt az egyetlen, aki végigjárta a szobákat, mindenkinek segített pelusozni, köldököt ápolni, szoptatni, tanácsokat adott, elmagyarázott mindent.
2,5 nap után jöhettünk haza, mert nagy tömeg volt, kellett a hely, annyit simán ki lehet bírni. Én semmiképpen nem kértem volna az egyágyas szobát, pedig már a második babám született, szerintem az annak jó, akinek sokat vannak látogatói, de nekem jó volt, hogy nem vagyok egyedül, lehetett beszélgetni a többiekkel, itt is a szobában van a mosdó. Az nagyonis jó dolog, hogy az egész osztályon nem mászkálhatnak idegenek, nyugodtan lehet szoptatni, stb. 3 nap igazán nem sok idő.
Az orvosom dr. Sára Levente, csak jókat lehet mondani róla: megnyugtató a megjelenése, türelmes, mindent elmagyaráz, mindenre emlékszik, amit mondtam, rugalmas, megértő, nagyon emberséges, és jófej.  Vajúdáskor sokat ott volt, nem csak a végén, ahogy sok más orvos, a köv. 2 napban is többször bejött és nem voltam a magánpáciense. Egyébként szerintem a legtöbb orvos jó a klinikán, mások is meg voltak elégedve a saját orvosukkal.
Szülésznő nem volt fogadott, Laskó Katalin volt velem a vajúdáskor, nagyon kedves volt, de én nem is hallottam rosszat egy szülésznőről sem, akár fogadott, akár nem. Ezért nincs is értelme fogadni és különben sincs alkalom megismerni őket a szülés előtt.
Iboly
iboly.
 
 


Sziasztok lányok!

Tavalyi tapasztalat: betétet szerintem mindenképp vinni kell, mert bár adnak, de katasztrofálisan kevés pénzből gazdálkodnak és van, hogy alig jut. Sokszor a nővérek leleményességén múlik, hogy a klinikán belül honnan tudnak tarhálni, ha kifogy a készlet...

A 8-ik szúrás ismerős, nekem se tudták bekötni az infúziót. És ennek nem a nővérek voltak az oka, hanem, megint, a készletbeli szegénység. Nem volt már megfelelő méretű tű. Rózsaszínű kellett volna, de abból csak 1 darab volt, amit félretettek valakinek, a zölddel próbálkoztak, persze sikertelenül. A végén megkaptam a rózsaszínt. nem tudom, hogy a másik beteg mit kapott, szegény! Nem fogom elfelejteni a nővérek arckifejezését. Egyszerre volt benne sajnálat, bocsánatkérés, félelem, csalódottság. Esküszöm, ha nyernék a lottón, elárasztanám őket ötven raklap betéttel meg tűvel.

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok !


Dec 17,én megyek a Klinikára 32 hetes uh miatt akkor MINDENT alaposan megnézek magamnak :oops:
persze ezt csak jelképesen mondom mert ugyebár nem hiszem h beengednek a szobákat megtekinteni.

Az elmúlt 3 nap katasztrofális volt számomra azt hittem h megszülők úgy fájt a hasam ...amikor mentem a gyerekért az óvodába úgy kellett fognom a hasamat h menni tudjak .Mára jobb lett, szerintem ez a meleg hideg váltakozás ami kikészített.

Mindenkinek jó napot B.

Kép
beataa
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?