Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, szia Ildi!
Hát ismét megyek majd hozzátok áprilisban.... :-) remélem a 4. babánkat már könnyebb lesz megszülni, mint a 3. -at volt....az még mindig rémálomként él bennem. Hallom nagyon szépek lettek a szülőszobák...amikor én szültem, akkor volt az átalakítás....arra is emlékszem, hogy nem volt hely a kismamis részen, így a terhespatológián voltam -voltunk elhelyezve.... most milyen lett? Szép?

Kép

Kép

Kép

Kép
csilla76
 
 


Csilla gratula a 4. hez!!!!!!!!
mi majdnem 1xre szültünk..én szept 17-én:)))
Manojoco fent vagyok iwiwen.........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


[quote="nitacska007"]C írta:nitacska007silla gratula a 4. hez!!!!!!!!
mi majdnem 1xre szültünk..én szept 17-én:)))
Manojoco fent vagyok iwiwen.........


Szia! Igen, pár nap különbséggel...hogy vagytok? Neked ki volt az orvosod és a szülésznőd? Nem talállak az iwiw-en... :oops: :D

Kép

Kép

Kép

Kép
csilla76
 
 

 
 

ja, lehet nem is nekem küldted, most nézem...manojoconak.... :lol: 8)

Kép

Kép

Kép

Kép
csilla76
 
 


Sziasztok!!!!!!!!

Csilla a szülésznőm Barninál BábaIldi volt:)))) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
orvosom csak az elején volt de bunkó lett és köszöntem nem kértem és nem bántam meg hogy csak az Ildi volt....álom szülésem volt neki köszönhetően!!!!!!!!!!!!!!!
ha lesz is még gyerekem tuti csak nála!!!!!!!!!!!!!

iwiwen Mészáros Anita Halásztelek...így vagyok fent.,

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


[quote="nitacska007"]S írta:nitacska007ziasztok!!!!!!!!

Csilla a szülésznőm Barninál BábaIldi volt:)))) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
orvosom csak az elején volt de bunkó lett és köszöntem nem kértem és nem bántam meg hogy csak az Ildi volt....álom szülésem volt neki köszönhetően!!!!!!!!!!!!!!!
ha lesz is még gyerekem tuti csak nála!!!!!!!!!!!!!

iwiwen Mészáros Anita Halásztelek...így vagyok fent.,


Tehát akkor az ügyeletes dokinál szültél, és az Ildinek meg szóltál, hogy szülni készülsz....?:D
Lányok, ha felkérem a szülésznőt mennyit szokás adni?
:oops: :oops: :oops:
Bejelöllek Halász Katalin néven vagyok fennt.... :-)

Kép

Kép

Kép

Kép
csilla76
 
 


Csilla76: Nitácska nem az ügyeletes orvosnál szült, hanem szülésznőként fogadott meg engem, orvos nélkül. Orvos nem is látta. Nálunk ez teljesen hivatalosan megy, a munkaköri leírásunkban szerepel, hogy szövődménymentes, sima szülést vezethetünk. Mi volt a horror a 3. szülésnél?????
bábaildi
 
 


[quote="bábaildi"]C írta:bábaildisilla76: Nitácska nem az ügyeletes orvosnál szült, hanem szülésznőként fogadott meg engem, orvos nélkül. Orvos nem is látta. Nálunk ez teljesen hivatalosan megy, a munkaköri leírásunkban szerepel, hogy szövődménymentes, sima szülést vezethetünk. Mi volt a horror a 3. szülésnél?????


Lehet ilyet? Hogy orvos nélkül? A 17 óra volt a horror....semmiféle fájdalomcsillapítást nem kaptam...A 2. gyerekem is 8 óra alatt megvolt...azt hittem a 3. már gyorsabb lesz....de nem, pokoli nagy fájdalmaim voltak, összefüggőek, szünet nélkül....szóval nem maradt meg bennem olyan nagyon szép élményként...és most már előre parázok....

Kép

Kép

Kép

Kép
csilla76
 
 


Csilla: ne parázz! Amikor betöltöd a 30. hetet, keress meg, és segítek (nem azért, hogy megfogadj), megbeszéljük, hogy mit tehetsz a könnyebb szülés, rövidebb vajúdás érdekében. Addig meg ne foglalkozz a szüléssel, csak növelgesd a kis bimbócskát.... :wink: :wink: :wink:
bábaildi
 
 


Nagyon aranyos vagy Ildi, élni fogok a lehetőséggel, az biztos....és ha úgy alakul, akkor esetleg meg is fogadhatlak?? :oops: Én azért elég nehéz eset vagyok, nem hisztis, csak a mostani szülésnél azért már kikeltem magamból...szégyelltem is magam nagyon a végén. :oops: 8) De hát addig itt is jobban megismerjük egymást, és utána személyesen is ....

Kép

Kép

Kép

Kép
csilla76
 
 


Sziasztok!

Zdori, Nitácska , Bábaildi köszönöm a válaszokat!

Manojoco épp a császárt szerettem volna elkerülni!De ha vasárnapig nem bujik ki akkor hétfön meglessz a császár!

Bábaildi lenne még pár kérdésem : Hogy zajlik a kiirt császár?Meddig kell feküdnöm? És utána milyen ételeket ehetek és mit ihatok ásványvizen kivül? És esetleg valami praktika hogy beinduljon a szülés?

Lilypie Pregnancy tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
tüncü1010
 
 


Bábaildi
De jó hogy vagy nekünk.Tanácsot adsz megnyugtatsz mindenki .
írok majd én is a 3 bébivel kapcsolatban de egyenlőre még nem kaptam választ a tb-től hogy hogyan legyen mert ha kapok ellátást gyed akkor mindenképp beválaljuk már a bébit .ahogy írtad hogy 1 évet várjunk a teherbe eséssel. Ha nem akkor még majg meglátjuk én nagyon várom.
Sajnos a 3-ik is tuti császár lesz de már nem bánom.
Amúgy én bizti megfogadnálak ellenkező esetben.
Nagyon fontos milyen ember van a szülő anyuka mellett menyire kap támaszt .
Én amúgy mikor 2004-ben mikor szültem nappal a fekete tamás volt és a szülésznője ügyeletben hát le a kalappal előttük. De akit kaptam 18-útán szülésznőt hát rám sem nézet az nagyon rossz volt még jó hogy ott volt a párom.
De hús el rossz érzések

Nitacska
Mindjárt megkereslek iwiwen de privit akartam írni hogy megtaláljalak.

Tüncü1010

Hátha sikerül és addigra meggondolja magát a bébid és kibújik .
Ha nem ne csüggedj .
Rossz élmény volt a császár hogy nem szeretnéd?

Én nagyon vágytam rá hogy megszüljem talán azért is voltam csalódott az első csaszi útán de a másodiknál picit megilyedtem hogy most mi van ha meg kell szülnőm.
Habár nagyon szeretem volna .


Na megyek körbe nézek az iwiwen de majd jövők

KépKép
manojoco
 
 


Sziasztok,

hétfőn voltam 4D-n ismét kisfiúnk lesz:)

egy pillanatra meglepődtem,de az a lényeg hogy egészséges legyen. Nagyon aranyosan lehetett látni a kicsikét. Most vagyok 21 hetes. Annyira gyorsan telik az idő.

Lányok én most nagyon magam alatt vagyok. Anyukámnál a mammográfia vizsgálaton csomót találtak a mellében, uh-n megállapították hogy 12mm-s. Jövő pénteken megy MRI-re. Sajnos a dédnagymamámnak is emlőrákja volt és abba halt bele. Állandóan csak sírok, nagyon el vagyok keseredve,ne haragudjatok hogy így leírtam, de itthon vagyok egyedül és nagyon rossz.

Kép

Kép
mannogab
 
 


mannogab

Gratulálok a kisfiúhoz.
Ugy érezted kislány pocaklakod van? a lényeg egészséges legyen.

Ne aggodj biztos rendben lesz minden várjátok meg az eredmény végét.
a rokonunknak és a nővérem anyósának is találtak csomott nekik levették az egyik mellüket és kaptak kezelést a rokonnak kicsit erősebb kezelés kellett de hálistenek jól van és él.
a nővérem anyósa ő most kezdte el a kezelést a héten 3 hetente kell majd mennie..

Ne legyél szomorú most nagyon én sem tudlak vigasztalni mert nekem is rossz napom van teljesen kész vagyok :cry: :cry: :cry:

De kitartás pihenjél sokat

KépKép
manojoco
 
 


Csilla Ildi vezette le a szülést....doki még a környékemen se volt!!!!!!!!!!
én még szedtem Barninál homeós bogyeszokat is...nem tudom ezek segítettek e hogy 1,5 óra volt a szülésem...... :)
"csak a mostani szülésnél azért már kikeltem magamból."
szerintem ne szégyeld magad......aén a Máténál az elejétől a végéig üvöltöttem míg Barninál csak akkor mikor éreztem hogy jön le a feje..na ott kész voltam.......de könnyen ki jött a ferde úton igaz Ildi?

Manojoco tökéletesen mondod.....SOKAT SZÁMÍT KI VAN AZ ANYUKA MELLETT!!!!!!!!
nekem az első szülésem szintén rossz emlék nagyrészt a görény doki miatt.......de Ildi elfeledtette velem és Barni születésére nagyon jó emlékkel gondolok vissza!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mannogab sajnálom anyukád de még idejében elkapták így azért még jó!!!!!!!
drukkolok.........
GRATULÁLOK AZ ÚJABB KUKISHOZ!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Csilla: természetesen szívesen vállalom a szülésedet, ha kéred.
Tüncü: ne légy zavarban, egy-két jó szex megindíthata a szülést, hát rajta! Ugyan ilyenkor a fiúk húzódozni szoktak, de csábitsd csak el a párod. Indiában lefagyasztják a spermát, és ezt a "kúpot" teszik fel a hüvelybe szülésindításként, mert tilos a gyógyszeres beavatkozás. Persze ez sem 100%-os, de sokszor segít!!! Ha mégsem, akkor hétfőn vagy reggel korán, vagy délután csinálják a császárt. Ha hétfőn 04-én aktuális a dolog, akkor keress engem, dolgozom! Akkor elmondom a részleteket, jó???
Esetleg holnap hívj fel: 06704507649 dolgozom, nyugodtan hívhatsz. Szia!
bábaildi
 
 


Köszönöm Ildi...aranyos vagy.... :D

Kép

Kép

Kép

Kép
csilla76
 
 


Csilla irigyellek nagyon :P :P :P

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


[quote="nitacska007"]C írta:nitacska007silla irigyellek nagyon :P :P :P


Jaj, miért? A baba miatt?Ez a csöpp egy ajándék most nekünk...egyáltalán nem számítottunk rá...de mi is nagyon örülünk.... :D

Kép

Kép

Kép

Kép
csilla76
 
 


mannogab: gratula a kisfiúhoz! Anyudnak jobbulást!Nyugi, minden rendben lesz csak bízni kell!Nem szabad feladni.Ma már sok gyógymód van.

tüncü:nekem a meleg fürdő segitett.

Nálunk nem akar tesó beköltözni.Félek mert eddig a beköltözés simán ment csak a megtartás nem.Ráadásul most a ciklusom is felborult.Prolaktin szintre gyanakszom. Hétfőn kell hívnom a dokimat.Nagyon-nagyon félek mi lesz de nem szeretném feladni a tesó dolgot.

KépKép
anikoh
 
 


Nitacska! Megtaláltalak az iwiwen . Fiatal anyuka vagy hozzám képest.
Ti szeretnétek amúgy még babát??? a fiúk mellé?


Sajna bele szülők a 2 évbe akkor csak gyest fogok kapni azt mondta egy tb de egy másik meg azt mondta alanyi jogon kérhetem az elbírálást még útána járok.sajna nem nagyon hiszem hogy 2 gyerköccel felvesznek bárhová 1 -gyel is nehezen ment. :cry: :cry:

Bábaildi


Mennyire jellemző a spontán ikerterhesség? hogy valakinek bejön ha családban nincs iker és nincs orvosi segítség?
na lépek mert jocika nem tud aludni hogy gépelek

KépKép
manojoco
 
 


Csilla igen a bab miatt:))))
Manojoco köszi a bókot:))).api ahogy látom egyre jobban akar.......néha én is meginogok....de bele gondolok tök egyedül 3 gyerekkel........nem tudom.......akkora kétely van bennem.......de most nincs gyógyszerem......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


[quote="nitacska007"]C írta:nitacska007silla igen a bab miatt:))))
Manojoco köszi a bókot:))).api ahogy látom egyre jobban akar.......néha én is meginogok....de bele gondolok tök egyedül 3 gyerekkel........nem tudom.......akkora kétely van bennem.......de most nincs gyógyszerem......


De most apa külföldön dolgozik, vagy miért írod hogy egyedül lennél 3 gyerekkel? Gyakorlatilag én is egyedül vagyok, reggel elmegy, este jön. Az esti programban azért kiveszi a részét, így panaszom nincsen, mentesít rendesen akkor. Fürdet, vacsoráztat, mosogat, fektet....szóval nagyon rendi.

Kép

Kép

Kép

Kép
csilla76
 
 


Csilla nem külföldön dolgozik itt nálunk buszvezető......sokat dolgozik és ha itthon van is hulla fáradt....tőle nem merem elvárni hogy ne pihenjen mert több ezer emberért felelős....de ha itthon van akkor ugyan ő is szokott segíteni!!!!!
majd meglátjuk mit hoz a sors!!!!!!
még csak most 1 hónapja nem szedem a bogyót......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szép délelőttöt Nektek lányok! :lol: Bár az időjárás lehetne kegyesebb hozzánk...
Na azért én drukkolok Nektek nitacska...hátha :D Nekem 2 gyermek után volt nehéz átbillenni 3-ra, itt meg már mindegy... :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép
csilla76
 
 


Hali. Én is élek még, csak nagyon húzósak a napjaink, mert mindenki beteg, és én még a múlt héten suliban is voltam... De most talán kicsit könnyebb napo következnek...

Szép napot!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Csilla ari vagy köszi!!!!!! :wink:
Dóri gyógyuljatok ám meg!!!!!!!!!mennek a puszik!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!
Hú ezer meg egy éve nem jártam itt, néha olvasok......de híg az agyam és írni már nem tudok, mert elfelejtem mit olvastam!
Mivel most már Nagylányom, van megpróbálok jönni rendszeresen! :)
Az idő haladtával mi is betöltöttük az 1. évet!
Csodás jó idő volt még a szülinapi bulin, anyuméknál tartottuk vidéken! :) Kerti sütögetés, fűben ücsörgés, focizás, homokozás! Istenem de jó is volt! :)

Laura már megy mint akit puskából löttek ki,10 hónapos és 2 hetes volt mikor elindult, 9fogunk van.............de azt hiszem a napokban 13 foguvá válunk, ugyanis az egy éves státuszvizsgálaton a doktornő megállapította, hogy 5 hátsó foga jön egyszerre. Ebből egy kipipálva. A többivel szenvedünk!
Túl vagyunk 4 kemény napon, amikor ugyanis 40 fokos lázban volt Lau, szinte egyfolytában, 2-3órára ment le a láza csak, doktornő szerint ez a 3 napos láz (amit egy vírus okoz) viszont az elmúltát jelző pöttyök azóta sem jelentek, meg. Szóval nem hiszem hogy az lett volna.
A foga csinálhat ilyen magas lázat?? 5 jön egyszerre! Nem hiszem.
Semmi más tünetünk nem volt, így gyógyszert sem kaptunk rá, csak a lázcsillapítás, kúp, szirup, hűtőfürdő felváltva, borzasztó volt látni kiterülve. A 38 fok meg sem kottyant neki, de mikor fentebb ment, na akkor csak nyögött, egy hangot nem ejtett ki a száján! Kimerültem! :( De szerencsére elmúlt! Enni nem evett, de ami hatalmas szerencsénk volt, és emiatt nem kerültünk csak korházba, inni sokat, jó meleg csipkebogyó teát ivott!
Lényeg jól van, újra az igazi rosszcsont, kisangyal! :D :D

Ildi: teljesen igazad van, nálunk a tál, a fakanál a nyerő mikor főzök, és elvan mellettem!
Távirányitó, tv...stb. tabu téma már első perctől, és ha néha meg is fogja hozza nekem és mondja hogy "nem", és ideadja. :)

Néhány képre még van energiám, aztán elteszem magam holnapra!
Sokszor puszilunk mindenkit, és megpróbálok jönni mostanság! :)

Saját készítésű szülinapi torta:
Kép

Kép

Szülinaposom:

Kép

Kép

Mindennapjaink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Bocsika ha sok lettem! :) Jó éjt mindenkinek! :)

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers

pancsika20
 
 
 


Szia Pancsika!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
de jó hogy újra is de is írtál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lau szép nagy lány!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Húúúú! Ez a torta! Megyek Hozzád Launak, már csak azért is, mert 57 gyertya csak sokkal nagyobb tortán fér el, ugye????
Izgi. Milyen volt belül?

Laura nagyon szép kis kisasszony, gratulálok!
bábaildi
 
 


Ildi csak nem te is ilyen tortát szeretnél? :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Köszike Nita!

Ildi, szívesen, bármikor már belejöttünk, de nem csak az én érdemem, tesómmal együtt kreáltuk! :)
Oroszkrém volt belül, ez a nővérem specialitása! :)
Fincsi volt, igaz Laut csak a marcipán érdekelte! :)

És így van, több gyertyához nagyobb torta kell, kivéve ha szám alakúak a gyertyák, akkor elég egy ekkora is. :wink: :lol:

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers

pancsika20
 
 
 


Jaj és köszönjük a Lau dícséretet! :D

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers

pancsika20
 
 
 


Jó reggelt lányok! Tényleg csodaszép lett ez a torta....ennyi marcipánt hol lehet így beszerezni?? Gratulálok a gyönyörű lánykádhoz! Az én Benim is 1 éves, de még nem jár így önállóan....és csak 5 fogunk van! :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép
csilla76
 
 


Pancsika:nagyon ügyik vagytok!Gyönyörű a torta.Lau egy tündér!

Csilla: Nikinek 1 évesen csak 2 foga volt.

Nikinek ez volt a tortája,a mama csinálta.Csajnak a kedve valamiért nem volt az igazi.

Kép

Kép

Kép itt már tetszik neki a torta

KépKép
anikoh
 
 


Sziasztok!
Köszönöm szépen lányok! :)
Anikó, Nikinek is csodaszép a tortája! :)

Csilla, a marcipánt, bármelyik cukrászdában be tudod szerezni, kg-ra mérik, igaz nem olcsó mulatság, 1kg olyan 2000-5000 Ft körül mozog. Attól függ hol veszed. Nekünk sikerült a legolcsóbbat kifogni!

Viszont az egész fehér, és mi ételfestékkel színeztük be! A színes még drágább!
Igaz így még a lábujjam is ételfestékes volt de megérte!

Launak, 5 hónaposan jött ki az első foga, aztán mire 10 hónapos lett kijött 8, akkor megállt és most kezdett el ismét!

A járáson mi is meglepődtünk, egyik percről a másikra indult el. Azóta nincs megállás! :)

Szép napot!

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers

pancsika20
 
 
 


Anikó gyönyörű a katica torta is:))))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok micsoda szép tortaköltemények vannak itt.
megéheztem egy kis édességre.

Nagyon nincs most kedvem írni tegnap itthon elestem a járolapon elcsúsztam de akkorát hogy azt hittem nem bírok felkelni.
Még most is fáj a fejem és a nyakam a hátamról és a többiről nem is bezsélve.már belilult a derekamnál meg a forgomnál.
Lehet doki lesz belőle. nagyon furin érzem magam akkorát rcesent a nyakam is.Pont egyedül voltam a gyerköcökkel.Kisfiam probált összekaparni
:( :(
majd jövök
addig vigyázatok magatokra és persze egymásra.

KépKép
manojoco
 
 


Vigyázz magadra manojoco....reméljük nem kell doki, gyógyulj meg gyorsan! :(

Kép

Kép

Kép

Kép
csilla76
 
 


Manojoco szerintem menj dokihoz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Manojoco! Gyógyulj meg hamar! És vigyázz magadra! Gondolok rád/rátok! :wink:

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers

pancsika20
 
 
 


Hogy vagy manojoco?? El kellett menni végül dokihoz?? :(

Kép

Kép

Kép

Kép
csilla76
 
 


Sziasztok!

jaj nagyon aranyosak vagytok.
Már jobban vagyok igaz még fáj a hátsó felem. :oops:
Meg hanyat nem tudok feküdni .
A nyaki problémám sajna korábbi dolog meszesedve van a nyakcsigolyám és egy balesetből kifolyólag a koponyánál lévő 2 borda nem úgy áll ahogy kéne emiatt ha meghúzodik a nyakam vagy becsipődik az ideg akkor gáz van.Recseg a nyakam.de elég macerás mire eljutok a dokiig mert a körzetitől kell beutalót kérnem szakrendelésre aztán az sztk-ban időpontott kell kérni max 1-2 hónap mire adnak az ideggyógyászatra . és majd onnét küldenek Mr- ahol ismét időpontra kell menni.
És akkor vissza az eredménnyel és akkor mondják meg hogy mozdul-e tovább a nyakcsigolyám az eséstől.
Hát elég rozzant vagyok.
De legyen szép napja mindenkinek olyan szépen süt a nap Gréti alszik a babakocsiban a szobában és élvezi a nap melegét.
igaz nagyon rossz éjszakánk volt szerintem a foga meg folyik az orra.
Jocikának is folyik az orra meg köhög de hát nem hagytam itthon a fél csoport megint igy van bent.
Arról nem beszélve nálunk úgy van reggel viszel be a gyerekednek egy üvegbe vízet ráirod a jelét és akkor ha szomjas kimegy inni.
Kedden nem hoztam haza mert elfelejtettem de emlékszem majd nem tele volt az üveg szerdán nézem reggel üres megkérdezem hogy kiöntöték-e az ovónők mondják nem hát akkor ki itta meg???
ovónő hát a kicsik azok bele isznak amit találnak marha jó :twisted:

a száján lett frankon akkora herpesz :evil:

Megyek reggelizni míg alszik Gréti [img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1286434895.6932.jpg[/img%20[img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1286435073.8774.jpg[/img] Kép

KépKép
manojoco
 
 


Köszönöm a tortadicséreteket.

manojoco:jobbulást!Vizet kell vinnetek az oviba?


El vagyok keseredve.nem akar ez a tesó jönni. Nem ok a peteérésem.Doki azt mondta stimulálni kell jöv. hónaptól kezdhetem a Clostit.
Aki szedte:mire számíthatok?Hány hónap mire segít?Jól tudom, hogy az rásegít és már az első hóban teherbe eshetek?

KépKép
anikoh
 
 


Szép képek manojoco! Örülök hogy jobban vagy már! Gyerekeknek meg jobbulást!!!

Anikoh, nekem a 3. gyermekünk, aki most 1 éves múlt...3 év volt mire összejött...próbálkoztak clostival is...nekem teljesen felborult a hormonháztartásom tőle, nemhogy segített volna....Clostit csak úgy lehetne szedetni, ha folyamatos uh követés van mellette, hogy lássák érik e a tüsző... Miből gondolod hogy baj van a peteéréseddel? Nekem kb átlagosan 33 naposak a ciklusaim, de ez azt is jelenti hogy van olyan, hogy 50 egynéhány napra jön meg, gyógyszerrel...most meg megint babát várok....semmit nem tettem pluszba érte, nem úgy mint az előző babámnál....ott teljesen rá voltunk már görcsölve, pláne én.
Egyszóval, ha javasolhatom, szerintem mérjél hőt reggel felkelés előtt szájban, vezesd görbén. Amint esik a hőd magadhoz képest, más lesz a nyálkád, ovulációs teszttel nézd meg este-késő du. Ha pozi, akkor hajrá! (pozi akkor ha ugyanolyan a két csík erőssége) utána a hődnek meg kell ugrania kb. 2 napon belül 3 - 5 tizedet, és utána már kb. 37-37,3 között mozog. Van hőesés kb. 3-4. napon és a 7-8 napon, de utána visszaáll. Remélem nem gáz hogy leírtam, ha tudtad ezeket, akkor bocsánat hogy okoskodom itt...Mindenesetre csuri!!!

Kép

Kép

Kép

Kép
csilla76
 
 


Aniko: régen az úgy volt, hogy el sem kezdték a meddőségi kivizsgálást-kezelést, amig nem telt el 2év rendszeres házasélet mellett. Azután: először MINDIG a férjet kell megnézni, mert a nők kezelése teljesen felesleges, ha a férfi spermaképe nem megfelelő.
(sokszor ez a hiba, függetleül attól, hogy hány gyereket gyártott már életében, hiszen elég egy gyulladás, és hónapokra tönkre mehet a sperma. A jó hír, hogy könnyen helyrehozható antibiotikummal)
A clostylbegit nem csodaszer. Serkenti a peteérést, ezért nem egy-két tüsző, hanem akár 8-12 érik meg egyszerre, ezért sokszorozza a teherbeesés lehetőségét. De: ha nem ez a gond, akkor nem segít. És valóban UH-val kell ellenőrizni, mikor érnek meg, és ehhez igazítani a szexet.
Van akinek rögtön bejön, de van akinek nem. Gondolom, egy próbát megér, de azután lépni kell tovább. Ha nem jön be elsőre, akkor először a párodat nézessétek meg, utána toxoplazma, rubeola, pajzsmirigy stb...
bábaildi
 
 


Köszönöm az infokat!

Csilla:Próbálkozom a hőmérőzéssel de én úgy tudom, hogy mikor megemelkedik a hő akkor kell hajrázni.Bár előző hónapban nem emelkedett meg, már ez is furcsa.Az lh-teszt nem jön be valamiért.Nikinél kaptam kintről valami szupert de most amiket próbáltam nem az igazi.

Ildi: Én habiturális vetélő vagyok már sok vizsgálatunk volt a párommal.Igaz nem most hanem 2006-ban de engem sok téren a mai napig figyelnek.Régen elég volt ha apa rámnézett és terhes is voltam.Ma viszont a doki látta, hogy nem igen van tüszőm.Bízom benne, hogy ez átmeneti hiszen június elején még minden rendben volt gyönyörű tüszökkel,csak akkor még nem mertem belevágni a baba projektbe.
Tudom sürgetni se jó a dolgokat de nem szeretnék már nagyon nagy korkülönbséget a gyerekek között (bár így is az lesz)
Félek mert elég gond volt nekem a megtartás is most még ez is kicsit sok.

KépKép
anikoh
 
 


Sziasztok!!!!!!

Manojoco istenem de gyönyörű Gréti!!!!!!:)))))))
Jocó igazi kis daliás herceg!!!!!!

Anikóh a closty jó...én is szedtem 3 hónapig és az 5.be már itt volt Barni a pocakomba:))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Anikoh, ezt találtam róla, idemásolom neked, hátha:

hőmérőzés



Ez a módszer a legolcsóbb és leginkább megbízhatóbb, bár nagy odafigyelést igényel.

Elméleti alapja az, hogy az ember testhőmérséklete 6 óra éjszakai alvás alatt lecsökken az egyént jellemző minimumra. Ébredés után a tevékenység okozta hőtermelés hatására ez az ún. alaphőmérséklet picit emelkedik, délután a legmagasabb. Az alaphőmérsékletet (ébredéskor mért) a hormonok is befolyásolják, a ciklus első feléhez képest az ovuláció után az ébredési hőmérséklet már másnap emelkedik, 2-5 tizedfokkal magasabb.

Ha tehát minden reggel megmérjük, igazolhatjuk az ovulációt, igazolhatjuk, hogy volt peteérés, a görbe alakjának feldolgozásával azt is megmondhatjuk, hogy mikor volt. Biztos ciklus esetén a következő ciklusra már előre számíthatjuk, mikor lesz a termékeny nap. Az ovuláció általában a hajnali órákban következik be, és a hashártya-reakciókhoz (fájdalom, vérzés) még egy jelenség, hirtelen 2-5 tizedfokos ébredési hőmérséklet csökkenés társulhat. Ilyenkor a méréskor, ha résen vagyunk, minden együtt van a megtermékenyüléshez.





A hőmérőzés szabályai:

1. Lehetőleg pontos hőmérőt használjunk. Ugyanazt a hőmérőt használjuk és ezt a hőmérőt ne használjuk más célra. A mérést lehet a bőrön (hónaljban) végezni, de lehet ún. maghőmérsékletet mérni (száj, hüvely, végbél), a lényeg az, hogy mindig ugyanott.

2. A hőmérőt este kell lerázni, mert a hajnali rázogatás emeli az alaphőmérsékletet. Ébredés után első mozdulat a hőmérő, a mérés alatt teljes a nyugalom.

3. A mérés eredményét azonnal fel kell írni, mert a közel azonos értékek könnyen összekeveredhetnek. Helyes fel is rajzolni egy koordinátarendszerben (kockás lap is megteszi), amelynek 0 pontja a menses első napja.

4. Jelölni kell, ha nem aludtunk 6 órát, ha gyógyszer vettünk be, ha alkoholt fogyasztottunk lefekvés előtt, betegséget (náthát is), és helyes bejelölni az együttlétek idejét is, a későbbi fogamzás pontos idejéhez.

Hangsúlyozni kell, hogy nem az egyes értékek, hanem az egész görbe alakja az értékelés alapja, tehát hónap közben vagy hiányos adatok alapján nem lehet véleményt mondani! A mérés akkor pontos és akkor használható, ha minden előírást pontosan betartunk. Ilyenkor az alaphőmérséklet mérése a peteérés vonatkozásában szinte 100% pontosságú, arra is alkalmas, hogy kijelöljük azt a napot, amikor esetleg egy progeszteronméréssel a peteérést hormonálisan is igazolhatjuk.

http://www.fertilityfriend.com

Lehet a closti neked segíteni fog, én azt hallottam hogy még utána a köv. ciklusban is kifejti hatását, ha már nem is szeded....progeszteront is kapsz majd mellé támogatásnak??

Kép

Kép

Kép

Kép
csilla76
 
 


Csilla: Köszi ,hogy bemásoltad.Jövő pénteken megyek vérvételre proginézésre.Bár tudom, hogy kell a progrezteron mert az alacsony szokott lenni. Minden terhességemnél szedtem.Szerintem ciklus eleén prolaktint is kellene nézni mert az meg magas volt régebben igaz tavaly normál értékű volt.Azt valsz.beállítja a pajzsmirigy gyógyszerem.

KépKép
anikoh
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?