Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!!

Bábaildi!!!
Aranyos vagy nagyon ,de már hétfőn a Zita szülésznő levette!!!Csak azért kérdeztem hogy anno ez a Norinával nem volt és hogy ez most miért alakult igy,de akkor a biztonságosabb egészséges babakihordás érdekében van!!!

Mannogab!!!
Hétfőn levették a vért majd ha minden jól megy akkor hétfőn lesz a szokásos vérvétel eredménye meg és szerdán meg a down szűrés eredménye meg!!!Remélem minden okés lesz!!!Az uh-n minden okés volt a doki azt mondta minden a lehető legnagyobb rendben van!!!2 kézzel integetett a drága,meg a fenekét mutogatta,gondolom álmos volt még!!!Az hogy fiu vagy lány lesz még nem tudjuk de nem baj nem olyan fontos még az!!!Ahogy a doki is mondta ilyenkor még nem lehet biztosra megmondani a dolgokat és a 2 legfontosabb dolog van a terhességnél!!!
1.egészséges legyen
2.szép és okos legyen
És igaza van neki!!!Anno Norcsinál az 5.hónapba tudtuk meg hogy kislány!!!Most már páran azt mondták hogy előfordulhat hogy fiu lesz mert a Norinával nem voltak ilyen reggeli rosszullétek meg hányások meg egyebek,de majd egyszer ennek is vége lesz!!!
Irj majd hogy mizujs volt aztán!!!

Nitácska!!!
A képek itt vannak!!!Csemegézzél drágám miután a székről leesve visszaülsz hogy Norina mekkora már!!!

Szép estét nektek!!!
Ági és Norina Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
snápi
 
 


jaj Snápi GYÖNYÖRŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰ NORINA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MÉG MINDÍG OLYAN JÓ NÉZNI A KÉPEIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jöhetnek még:)))))))))))))))))))))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!


Bábaildi: köszike a választ. Azt hittem csak egy egy ágyas szobátok van. Ez jó hír!

Tegnap voltam 18.hetes UH-n. minden eredmény jó, de nem mutatta meg, hogy ki is ő. nagyon sokat mocoarog,már a férje is érzi.

Megint jönnek ezek a rossz idők, influenza, H1stb. Ti beoltatjátok magatokat? Nekem a doki javasolta az oltást, csak érdekelne nektek erről mi a véleményetek?

Én szerdán este megint összefutottam rókakomával, ez már a második volt mióta terhes vagyok. A Miluval egyszer sem hánytam. Ráadásul alig hízok valamit kb. eddig 1,5 kg jött fel rám.

Snápi: Hihetetlen, hogy milyen gyorsan felnőnek ezek a csibésze :D
Norina mosolyától elolvadok! Igazi csajos mosoly!

Szép napot Mindenkinek!

Kép

Kép
mannogab
 
 

 
 

Mannogab majd megmutizza magát:))))

én nem oltattam be magam mikor terhes voltam csak miután megszültem..........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!!!

Mannogab!!!
Csak nem egyágyasba akarsz menni???Amikor én szültem Norinát az egyágyasokból mindegyik csajszi átjött bandázni hozzánk az 5 ágyasba!!!Unatkoztak nagyon!!!
Örülök hogy az uh-n minden okés volt veletek!!!
Engem tavaly a szülésznőm beoltott,de most meg azt mondták a tv-be hogy csak fél évig jó az oltás!!!Fene se tudja már mi az igazság!!!
A hányásról nem dicsekszem én sem de Norinával semmi bajom sem volt,de most a 4.hét óta majdnem minden nap hányok meg hányingerem van!!!No meg a fejem is fáj ami jól ágynak is ejt néha!!!Ha már 3 molnárkát megtudok enni egy nap ugy hogy meg is maradjon akkor boldog vagyok!!!Igy hizni még én sem hiztam de ugyebár én nálad egy kicsit nagyobb darab is vagyok,hehehe!!!A torkomat viszont már a sok róka megmarta egy kicsit és fáj!!!
Norina egy csibész alapból!!!Ez az idő egy kicsit megviseli őt szerintem!!!Kicsit fáradékonyabb a kelleténél ugy vettem észre!!!
Azért te sem panaszkodhatsz Milura!!!íIgazi pasi már ő is hallod!!!

Szebb napot mindenkinek mint ami éppen most van!!!
Ági és Norina

Kép
Kép
snápi
 
 


Ági és mit tippelsz mi lesz a pocaklakó? :oops: :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitácska!!!

Őszintén megmondom fogalmam sincs,de az tuti tényleg hogy a Norinával nem voltak ilyen bajaim,hehehe!!!Nála ugy éreztem hogy kisfiu lesz és jött Norina!!!Meg tudod nem is annyira foglalkozunk vele hogy mi lesz,tényleg a lényeg hogy egészséges legyen mert annál fontosabb nincs!!!A lánynevelésbe kisebb-nagyobb sikerrel kezdünk belejönni már!!!
De nemsokára majd kiderül hogy mi lesz és ha fiu akkor jövök tanácsokat kérni tőletek!!!
Szép estét mindenkinek!!!
Ági és Norina

Kép
Kép
snápi
 
 


Ági nagyon igazad van tényleg.....nekem is az egészség volt a legfontosabb....de azért örültünk volna ha lett volna egy kislányunk is!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Bábaildi!

Most töltöttem a 37. hetet így már nem sok van vissza! Igen a lányomat ott szültem!

Arra lennék kiváncsi hogy a lányom császárral lett meg végül hogy mennyi az esély hogy simán szülhetek ,mennyit enged a korház tulhordani (mert nincs fogadott dokim és akihez járok 2-3 napot mondott) ilyenkor lehet inditani?!
Meg mit kell bevinni a picinek(ha kell)?
Elöre is köszönöm a választ!

Lilypie Pregnancy tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
tüncü1010
 
 


Sziasztok. :)

Nagyon szép Norina! :)

Örülök, hogy írkáltok, jöttök,lányok. :) Nagyon vidám hely lett a topik. :)

Kedves rosszullévő pocakosaink, legyenek jobb napjaitok... De azért megéri, igaz? :) Kiváncsi vagyok én is, kik lapulnak-gömbölyödnek odabaent. :) Majd meséljetek! :)

Tüncü, neked meg hamarosan hajrá! Üdv itt neked is! :) Tudomásom szerint, csaászár után ennyivel, amennyivel te vagy, van esélye a normál szülésnek, de indítani nem indítanak. Ha indul magától, és egyéb kockázati tényezők nincsenek (nem a te egészséged megtartása érdekében volt a császár - pl. nagyon magas volt a vérnyomásod; a heggel minden rendben van, a baba jó helyzetben van, stb.), akkor meg lehet próbálni a normál szülést. A türelmi idő tudtommal 1 hét, de biztos ez is a konkrét édesanyán és konkrét babán múlik...

Szép vasárnapot nektek!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Tüncü a picinek textil pelust és rendes pelust is vigyél be pár darabot meg egy kis plédet is......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek üdv itt! Újaknak, régieknek! :)

hazajöttünk a szabadságolásból :D ennyi volt a nyaralás idénre... egy kis esős babalátogató.... :) de nagyon jól éreztük magunkat, pletykáltunk sokat a barátnőmmel! :))

Mindent elolvastam, csak nem tudok állandóan visszafelé tekergetni, de remélem, hogy a pocakosoknál minden rendben lesz, és jobban lesztek!!!

Hozok pár képet:
keresztelős:
Kép pap bácsival
Kép
Kép tortával, amit a barátnőm sütött neki!!!
Kép már ilyen ügyesen üldögél
Kép egyik séta közben elaludt....
:lol: :lol: :lol: :lol:
Kép az ikerkislányok egyik felével :)

Szép napot Mindenkinek!!!

Kép
Kép
etelka
 
 


ja, és ami kimaradt, kibújt a 4. fogacska is!!! :)

Kép
Kép
etelka
 
 


Tüncü: az előzetes császár után kb. 40% az esély a normál szülésre. Indítás viszont nincs. Ha nem indul magától a szülés, néhány napi várakozás után (ténylg csak 2-3 nap) kiírják műtétre a kismamát. Ennek oka, hogy az, hogy a mesterségesen adagolkt oxytocin kiválthat olyan túlreakciót, amely miatt a műtéti heg szétválik, és életveszély alakul ki egyik pillanatól a másikra. Ezért is van, hogy ha valaki simán szül császár után, mindíg ellenőrzik a heget, vagyis az orvos kézzel "betapint" a méh üregbe. Ezt általában bódításban végzik, mert nagyon fáj.
bábaildi
 
 


Ildi
""betapint" a méh üregbe. Ezt általában bódításban végzik, mert nagyon fáj."

ezt még olvasni is ijesztő volt....... :shock:

Etelka BOTOND GYÖNYÖRŰŰŰŰŰŰŰŰ NAGYFIÚ LETT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!!!

Dóri!!!
Köszike szépen a dícséretet Norina nevében is!!!

A down és a vérvizsgálatok eredménye mind jó lett!!!Hétfőn már a fogászaton is túlvoltam hála!!!A hányinger még mindig megvan de egyszer majd elmúlik!!!
Norina ördögport kaphatott vagy nem tudom de krimi amit mostanság művel süketség terén,meg hiszti terén!!!Biztos a kor szépsége de néha már hullik a hajam ugy érzem,hehehe!!!Sokat szemtelenkedik is mert ha meg mérges vagyok rá és 3ig elakarok számolni akkor a kettő után közli hogy kettő és fél??? és mosolyog!!!
Meg közli velem ha nem viselkedem akkor egyedül fogok aludni és nem hisztizhetek,mert akkor ő meg seggbe rúg engem!!!
Ma az utcán nekiállt üvölteni hogy neki most azonnal kell a kistestvére!!!Mondtam neki hogy nem tudok most neki idevarázsolni egy kistesót,erre ő ugy üvöltött hogy mindenki minket nézett!!!
Nyugtassatok meg hogy ez a kor szépsége és ez normális!!!hehehe!!!

Bábaildi!!!
Ezt a méhbe tapintást én sem próbálnám ki!!!Mondjuk én alapból beszari vagyok,mert egy vérvételtől félek,de ha ennek igy kell lennie akkor igy kell lenni!!!

Szép estét nektek!!!
Ági és Norina

Kép
Kép
snápi
 
 


Hmm! Azért csinálják altatásban, hogy ne fájjon. És mire felébred, addigra a varrás is kész. (kb 5 perc szunya) Csak leírni szörnyű, a valóságban nem. És ahol egy gyerek feje kifért, ott pár perc múlva még nyugodtan lehet matatni. Higgyétek el. Még ha szörnyűnek is hangzik..... :? :? :? :? Aki császár után képes simán megszülni egy gyereket, az általáan olyan boldog és elégedett (abszolut jogosan), hogy erre már oda sem figyel. :) :) :)
bábaildi
 
 


Snápi akkor kössük össze Norinát meg Mátét.......Máté dettó alkalmi süket meg hasonlók.......

örülök hogy túl vagy amin kell és minden ok:))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!!!

BOLDOG SZÜLINAPOT BARNINAK!!!!!!!!!!


url=http://picibaba.hu]Kép[/url]
csicsuka
 
 


Sziasztok!!!

Nitácska!!!
Nagyon sok boldog szülinapot a kis Barninak!!!

Bábaildi!!!
Segítségedet szeretném kérni!!!
Milyen orrsprayt lehet használni a terhesség alatt,ha esetleg az ember ugy megfázna hogy a homeopátiás meg a sós orrspray már nem használ???
Előre is köszönöm a válaszodat!!!

Szép hétvégét kívánunk nektek!!!
Ági és Norina

Kép
Kép
snápi
 
 


köszönjük a köszöntéseket!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Barnika 21:25-kor jön a világra hivatalosan!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
Ildi ma remélem csuklottál.....ma egész nap emlegetlek hogy mi történt ilyenkor 1 éve!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nitácska, Barninak nagyon-nagyon-nagyon sok boldog születésnapot kívánunk!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pár perccel az ideje után :) :) :)

Szép estét!

Kép
Kép
etelka
 
 


szülinapi képek:)

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitácska: bizony szép nap volt!! Nekem öröm volt, hogy feledtetni tudtam az első szülés rossz emlékeit, és természetesen öröm volt Barnabás maga. Gratulálok az egyévesnek! :D :D :D
Snápi: nincs olyan orrspray ami ilyenkor használható lenne, sajnos! :cry: :cry: :cry: A többiekben mindben van gyógyszer, és a nyálkahártyáról felszívódva nagyon gyorsan hatnak, és nagyon sokszor allergiás reakciót váltanak ki terhesség alatt. Marad még az inhalálás, és az infralámpa, mint lehetőség. Na meg az idő.....tartsd a torkod melegen, és remélem hamarosan rendbe jössz. :wink: :wink: :wink:
bábaildi
 
 


Milyen szép ez a két fiú! :wink: :wink: :wink:
bábaildi
 
 


Sziasztok!!!

Nitácska!!!
Nagyon jók a képek!!!Bizti jó buli lehetett,nekem a lánybúcsúmon volt anno ilyen spongyabobos tortám és a belsejébe egy delfinpár volt elrejtve és azt kellett a számmal kipecázni!!!Hát megszenvedtem vele és kb. hasonlóan néztem ki utána mint a kis Barni!!!hehehe!!!

Bábaildi!!!
Hát igy jártam!!!A torkomnak semmi baja de sajna este ugy bedugul az orrom hogy állva kéne aludjak hogy jó legyen de az meg még nem megy nekem!!!Gyakorlom majd ma este másnem!!!

Szép estét nektek!!!
Ági és Norina

Kép
Kép
snápi
 
 


Sziasztok!

Sajnos lemaradtam róla, de nagyon sok szeretettel boldog szülinapot kívánok Barninak! Isten éltesse!
Bocsánat, csak nagyon nem járok mostanság errefele...
Nagyon szépek a fiúk! Gondolom, ünnepelt örült, hogy garázdálkodhatott a tortán-tortában... :)

Jó éjszakát!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Ildi köszönjük!!!!!!!!
majd valamikor meglátogatunk Barnival:)))

Snápi nincs kép a csokis orcádról??????megnézném....... :) :)


Dűri hajajjj.......tiszta csoki volt az egész gyerek:))))élvezte:))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitacska!

Utólag kívánok Nagyon Boldog szülinapot.
Ugy láttom a szülinaposnak nagyon ízlett az a finom torta.Jó nagyok vagytok már.
remélem jól vagytok.


Etelka Botond nagyon aranyos .Kis drága hogy elaludt a babkocsiba .És láttom már megvolt nálatok a keresztelő.
Sikerült házat találnotok? Mert korábban irtad hogy keresel.


És láttom vannak új anyukák is üdv nektek.

Tüncü: Nekem 2 gyerköcöm van és mind a kettő császáros .
Volt doki aki azt mondta szülhetek simán császár útán de 90%-ban császárt mondtak .
Végülis nem bánom a lényeg hogy van 2 egészséges gyerköcöm.
És a második csaszi felépülése már jobb volt.

Snápi Boldog Babavárást.

csicsuka !Ti hogy vagytok????

Bábaildi!

Zavarhatlak majd egy-két kérdésem volna.
Menyit kell várni császár útán a következő teherbe esésig?
na de majd jövök mert felébredt Gréta és készül az ebédje.

Puszi mindnekinek

KépKép
manojoco
 
 


Manojco köszönjük szépen!!!!:)
jól vagyunk köszönjük:)Barni egyre ügyesebb....kb 1 hete már totyog egyedül is:)...és olyan öröm van az arcán mikor eljut a céljáig és ott huppan a popójára:))))

készültök a 3.babára?? :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Manojoco: 2 év az ideális, de egy év mindenképpen kell a teherbeesésig! Kérdezz bármit, akár priviben is. :) :) :)
bábaildi
 
 


Nitacska!

Nagyon ügyes Barni akkor már megy nálatok a pakolás:-)


Már Gréta is egész ügyi egyedül ül , ebédnél elveszi a kanalat pár kanálal már eszik egy kis segítséggel.
ha fogjuk akkor már megy pár lépést annyira élvezi még vísong is közben.Igazi kiscsaj .Jocikához képest néha hajam tépem :?

Igen készülunk lassan már 8 hónapos a Gréta Majd meglátjuk.
Még útána érdeklődőm egy két dolognak meg az anyagi résznek is úgyanis nekem megszünt a munkahelyem még december 31-én de pont ugy jöttek ki a dolgok hogy 2 évig gyedet kapok és 1 év gyes. igaz nem valami sok mert a két melohelyem közt több mint 25 nap telt el és nem számitott bele hiába nem volt rossz pénzem. :twisted:

És nem tudom ilyenkor ha lesz még egy baba akkor ez hogy van mert alanyi jogon van valami nem tudom most a nevét minek hívják és hülyeséget meg nem akarok irni.


Bábaildi!

Köszönöm
szerintem privit ahogy lesz időm irok és kérdezek.
Sokat nem nagyon akarunk várni mert idén voltam 34 és nagyon későn sem szeretnék szülni.

na majd irok köszönöm előre is

KépKép
manojoco
 
 


Manojoco nem csodálom ha téped a hajad.......igazi kis csajod van/lesz:)))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!!!

Nitácska: Mi is igy faltuk a tortát :P Ugye milyen hamar eltelt az 1 év????????????

Manojoco: Mi már szaladunk ugy neki indul néha,hogy hasra esik :P Minden konnektort és az összes kábelt már megtalálta :shock: Nem is kellenek játékok :P Egyedül eszik nem engedi,hogy segítsünk de amit maga után hagy....... Már beszél a baba nyelvén olyan komolyan mondja meg lehet zabálni :P :P Ez egy örök szerelem!!!!!!

Etelka: Gratulálok a keresztelőhöz!!! Mennyi idő múlva kaptatok időpontot??? Járni kellet "előadásra" ? Jó nagyok vagytok már ti is.

Ja a kezünk meggyógyult 100%

Bábaildi: Mikor lesz a következő találkozó???

Majd én is hozok képeket!

url=http://picibaba.hu]Kép[/url]
csicsuka
 
 


Csicsuka "Ugye milyen hamar eltelt az 1 év???????????? "
sajnos :cry: :cry: :cry: :cry: Barni nagyon jó bab volt és az is most is...most is épp huncutkodik :) :)

ezt én is akartam már kérdezni:" Mikor lesz a következő találkozó???"

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok! Októberben, de hogy pontosan mikor, még nem tudom. :lol: :lol: :lol:
bábaildi
 
 


remélem el tudok menni!!!!!!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :wink: :wink:
Ildi ahogy megtudod telefonálj ha nem tudsz gépközelbe lenni!!!!!!
nagyon el szeretnék menni!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Manojoco, köszi, aranyos vagy! :) Gréta is már biztos nagylány :) hozol képet róla? Igen, megvolt a keresztelő, de házat végül nem találtam.... meg hát aztán nem is tudom, még mi lesz a férjemmel... még hezitál... de ez igazán-igazán hosszú és szövevényes sztori :)

Csicsuka, köszi a gratulációt, és végülis augusztus 22-én volt a keresztelő :) ott nem kellett járni előadásokra, meg semmire, csak nekem mint szülőnek be kellett menni személyesen, hogy valóban akarunk keresztelőt, és nem csak a nagyszülők találták ki :)
Örülök, hogy meggyógyult a kezecske!!! :) Hozol képet? :)

Nitácska, én is csak pislogok, hogy hipp-hopp, most jött az sms, és máris egy éves a kicsid is... a nagyod meg... :)))))))) már kész legény!!! :))))))

Na megyek, mindenkinek szép estét!
Pocakosok vigyázzatok Magatokra!!!

Kép
Kép
etelka
 
 


Etelka hamar elment 1 év...vissza is sírom.........:(:)

valamikor nincs kedved talizni?.vagy elmenni Móniékhoz????hmmm...beszállok az autó költségébe:))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Csicsuka!

Gondolom hogy hadar a maga nyelvén kis drága .Örülők hogy a kezecskéje rendbe jött.

Etelka!


Sajna képet nem nagyon tudok most feltölteni ugyanis kisfiam alkotott letiltottam a számitógépről mert nem fogadott szó vagy nem is tudom már mi volt és ő boszúból :twisted: elvágta a fényképezőnek a kábelét. :evil: :evil: :evil: Hát nagyon mérges voltam rá és az lett a vége hogy nem volt számitógépezés sem mese . szegényt a végén már sajnáltam de hát ez van.azóta megtanulta a leckét.
a laptoppon vannak a képek de azt meg apa használja de majd mondom neki töltse át a nagy gépre nekem. és akkor hozok .

Sajnálom hogy igy vagytok nem valami jó de remélem megoldódnak a problémáitok a pároddal így vagy úgy .
De ez olyan rossz hogy írod hogy még hezitál?
Mire vár a csodára.
Ahelyet hogy örülne hogy vagytok neki

Nitacska!

Hát igen hogy telik az idő még nem olyan rég izgultunk és bezséltük hová kell menni kórházba éjszak vagy nappal jerlentkezni mit pakoljunk be a táskába.
Gréti most kelt fel játszik a szönyegen és magyaráz magyaráz ha hallanátok kész duma gép szokta mondani tátá meg ha kérdezem menjunk tátá ő is mondja meg szokta mondani baba hama hama a kis hab- latty
Éjszaka nem sokat aludt volt fent 2x de apa kelt fel mert hulla voltam. :lol: szerintem a foga jön nagyon szenved

Babatali jó lennemajd menni majd nézem ha irtok hogy mikor lesz.

KépKép
manojoco
 
 


Manojoco pusszantom Grétit:))))))

a fiad nem semmi hogy bosszúból elvágta a kábelt.......szerintem helyes volt a bünti.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Köszi Nitacska

Gréti nagy játékban van a szönyegén magyaráz a a zenélő játékának. :lol: meglehet zabálni most kelt fel amúgy.


Jockó hát nagyon mérges voltam de jobban járt hogy tőlem kapot büntit mert apa nagyon mérges volt :twisted:
Pláne azért mi van ha agyon csapja az áram :-( mondtam meg ne probálja még egyszer

Meg aztán tudod valahogy kell őket szabályozni nem szabad mindent megengedni.
Pont tegnap panaszkodott egy anyuka az oviba hogy mitévő legyen mert gondok vannak a lánykával és mondtam neki hogy tiltson meg dolgokat főleg amit nagyon szeret és majd meglátja hogy lesz-e eredménye szerintem igen.
Ettől még nem lesz senki sem rossza anya csak kicsit rossz érzés :cry: :cry:

na megyek mert közben kimosott a gép is és Főzők valamit a csajosnak ebédre.

KépKép
manojoco
 
 


nekem is sokszor bűntudatom van ha valamit nem engedek meg Máténak pedig tudom ez nagyon fáj neki......de valahol muszáj megfognom.......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Hmmmm! Nem azt kell megtiltani a gyereknek, amit nagyon szeret, hanem azt, amit nem szabad megtennie. Pl. ha következetesen, pici korától nem engeded lerámolni a CD-s polcot, ha nem nyomogathatja a távirányító gombjait, ha nem engeded, hogy bármilyen zsinórt megfogjon, akkor nem lesz gond....megszokja, hogy ahhoz semmilyen körülmények között nem nyúlhat, mert kiveszed a kezéből, elviszed onnan, és határozottan kimutatod a rosszallásodat. Nem baj, ha bőg, ha hisztizik, akkor sem engedsz. Vagyis: nem a gyerek rossz, Te rontod el! Ez így működik!
Nem kell mindent tiltani, játszhat a gyerek a krumplimyomóval, a tojásosdobozzal vonatozhat, amíg főzöl. és ezer olyan dolog van a háztartásban, amivel el tudja foglalni magát melletted, amíg főzöl vagy mosogatsz, vagy mosol, de ne negedd olyasmihez, amiről később Te magad akarod eltiltani, vagy veszélyes.
Sokkal könnyebb eleve nem megengedni bizonyos dolgokat, mint később bosszankodni miattuk.
És akkor büntetni sem kell!
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
bábaildi
 
 


Sziasztok!!!!!!!!

Ildi mi lenne velünk a tanácsaid nélkül:))))))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


:oops: :oops: :oops:
Ugye tudjátok, hogy nem okoskodni akarok, csak hát néha kibukik belőlem a mondanivaló....meghát én ezekt már régen megértem, megtapasztaltam, hiszen az unokáim annyi idősek, mint a Ti gyerekeitek......
bábaildi
 
 


Ildi nekem mindíg segítség amit mondasz!!!!!!!!!!!
nyugodtan írd amit kell ilyenkor!!!!!!!!
rosszat nem tudsz te mondani nekünk!!!!!!!!!!!!! :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


sziasztok!

Rég jártam erre.... :oops: Azóta Benjámin 1 éves lett már, és várjuk az újabb kistesót.... :D

Próbálok egy kicsit visszaolvasni.... :oops: 8)

Kép

Kép

Kép

Kép
csilla76
 
 


Bábaildi!

Köszönjük a tanács mindig jól jön .
És nem sértődőm meg .
Csak tudod én picinek sem engedtem meg az elektromos dolgokhoz nyúlást sem tv sem dvd pakolás kapcsolás és hát még gyerek de néha az ember már többet vár el :-)

Úgye értitek mit szeretnék kibogozni ebből:-)
és most már mivel már 6 éves igy elmagyarázom neki .
Nagyon nem szeretek büntetni :oops: de néha az ember hirtelen felindulásból ugy cselekszik ami nem éppen a megfelelő és lehet 10 perc múlva higadtan már másképpen viselkednék vele.:-(

Csilla üdv köztünk látom már 3 gyerköcöd van és +1 pocaklakó

Közben grétát elaltattam és lehet már nem engedi elküldeni amit írtam

Nitacska Etelka fent vagy az iwiwen? mert ott van fent képem

KépKép
manojoco
 
 


Manojoco: hát persze, hogy értjük egymást! :D :D
Csilla76: olvasgass, aztán meg írj! Üdv újra köztünk! :lol: :lol:
bábaildi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?