Új privát üzeneted érkezett!

A szülinaposról kép:

Kép
Kép

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Sziasztok!

Rékának:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Nagyon édes a képeken, a torta meg fantasztikus! :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 

 
 

Nagyon boldog gyereknapot minden gyerkőcnek! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


kri, köszi, de az egy hét múlva lesz :wink:
Vendég
 


Beze!
Köszi szépen!!!!

Kri!
Köszi, de szerintem is jövő vasárnap lesz gyereknap. Május utolsó vasárnapja szokott lenni. :D :D :D :D :D :D :D

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Sziasztok!

Napok óta olvasni sem bírok...nagyüzem a háznál...csak most épp alszanak és itthon vagyunk, ehhez ragaszkodom, délutáni alvásnál mindenki a saját ágyában, nyugiban...Apa rombol Apukámmal...

Annamari,
Rékának Boldog születésnapot! SZuper a torta...Gabinak is katica a minden :lol:

Panndi,
remélem ebben a szépidőben valami jót kikapcsolódtok a családdal és kicsit kizökkensz a gondolataidból...

Puszi mindenkinek...Danyu
danyuci
 
 


Sziasztok!

Kri, elspájzoltam a jókívánságot jövő vasárnapra. :wink:

Danyu, hogy megy az idő, Boró lassan 4 hónapos! :shock:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Jó reggelt!

Remélem mindenkinek jól telt a hosszú hétvége

mi vasárnap CSömöri napokon voltunk HAlász Judit koncert volt utána elmentünk Gödöllőre piknikeztünk, kifáradtunk teljesen barátokkal és gyerekekkel..tegnap pedig a Vajdahunyad várnál voltunk és az állatkertben.

jövő héten már Forma 1 van igy előgyereknapoztunk.. köszi Kri :lol:

Danyu kitartás!

PAnndi remélem jobban vagy kicsit!

Réka tortájából ettem virtuálisan kiloptam belőle egy darabot :lol:bocsi .) nagyon édes ez a katicás kép!
Vendég
 


Köszi lányok, megvagyok!

Vasárnap este úgy éreztem, hogy képes vagyok előre tekinteni, várni a következő babánkat, de azt hiszem, nehezebb elfogadni a történteket, mint gondoltam. Ma egy hete :cry:
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Annamari!
RÉKÁNAK NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT (igaz egy kicsit elkésve, de annál nagyobb szeretettel és öleléssel)!!! Ettől féltem, hogy hétvégére esik, és én lemaradok a köszöntésről, pedig már 2 hete számoltam visszafele a napokat :oops:
Van egy tippem, hogy a tortát te sütötted :) Milyen volt a belső fele?

Danyuka!
Hétvégén legalább volt egy kis építkezni való idő. Gondolom, a záporok felétek sem maradtak el. Tetőt csinálgatjátok? Vagy azt majd ha stabilabb idő lesz?

Boni!
Halász Juditot Szilárd is nagyon szereti. A válogatás cd-jét hallgatja állandóan, és nem is hajlandó semmi mást hallgatni. Megrendeltem neki az Alma Balaton CD-jét Bartos Erika könyvével. Hát kíváncsi leszek, hogy azt fogja-e hallgatni :roll:

Panndi!
Tudom! Nagyon nehéz :( De bíztatlak, mert tudom, hogy jobb lesz.

Beze!
Hogy vagy?

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Sziasztok!

Mától én is teljes üzemben vagyok! Bejöttem a munkahelyemre, de azt nem ígértem meg senkinek, hogy dolgozni is fogok.

Annamari!
Rékának Boldog Születésnapot! Milyen volt a torta? Ma már ment oviba?

Panndi!
Tudom mit érzel! Ezen tényleg csak az idő segít. Én is számol, hogy hetes is lennék, stb.
De most próbálok arra koncentrálni, még mennyi kényszerpihenő van hátra.
Mikor kell a dokihoz visszamenned?

Boni!
Tegnap mi is voltunk a Városligetbe és Vajdahunyad várnál.
Nem láttalak.

Danyu!
Hogy áll a házikó? Nincs sok eső, tudtok dolgozni?

Többiek:
Milyen volt a hétvége?????

Lenne egy kérdésem:
Ti rendeltetek valahonnan terhességi teszteket? Milyenek voltak? Mennyire megbízhatók? Köszi!
franci
 
 


Danyu, Angie, Franci!
Köszönöm szépen Réka nevében!!!

Danyu!
Nagyon ügyik vagytok, hogy együtt tudnak aludni. Jó munkát a házhoz!!!!

Angie!
Ezt kinézted volna belőlem??? De aranyos vagy!!! :lol: :lol: :lol: de nem én sütöttem, anyu rendelte.
Én túrótortát csináltam, de azzal nem fényképeztük le.
Kép

Boni!
Természetes, nyugodtan ehetsz belőle. :wink: :wink: :D :D :D :D
Micsoda jó programotok volt. Zsiga biztos élvezte.

Franci!
A torta belül csokis volt, s isteni finom. :lol: :lol: :lol: :lol: Ma már ment Réka oviba, sőt vittem egy gyümölcstortát is, mert az ő csoportjukba tortát szoktak ilyenkor vinni, s azt eszik meg.

Sucer!
Hogy vagy????? Doki mit mondott???? Még barnázgatsz?????

Beze!
Róka koma kerülget??? Jól vagy???

Ma már én is dolgozó nő lettem, :lol: :lol: :lol: :lol: ill. csak a szabimat töltöm, a munkára rá se nézek. :D :D :D :D apa pedig gyesen lévő apuka. :lol: :lol: :lol: :lol:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Annamari!
Isteniek ezek a torták!!!! Csurog a nyálam…
Apa mért van gyesen???
franci
 
 


Annamari!
Simán kinéztem belőled a katicát. A te kreativitásod és hozzáértésed biztos képessé is tenne rád, ha rászántad volna magad. De amit te csináltál is nagyon guszta. A túrótortákat nagyon csipázom. A gyümölcsöst is, csak ne legyen benne sok krém. Én is gyümiset vittem Szilárd szülinapjára az oviba :) El is fogyott mind egy szálig :)

Franci!
Én innen rendelgettem az lh és hcg tesztjeimet, és szerintem mindig azt mérte, ami volt. A Fogamzás fúrumban valahol az elején van egy topik LH teszt rendelés benne van a címében. Ott lehet Eshajnalcsillagtól rendelni, és nagyon olcsó, 100 ft körül egy db, de van, hogy akciósan 85 ft.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Annamari!
Tényleg, apa hogy lehet gyesen, amikor Réka betöltötte a hármat?

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Angie!
Köszi!
A fogamzás után hány nappal mutatja ki az esetleges terhességet?
Te hány darabot rendeltél?

Én még gyesen vagyok! Ételallergia.
franci
 
 


Hali!

Elöbb írtam, de most keresem, és sehol sincs :cry:

Franci!
Azóta látom, hogy Angie már válaszolt, én is Esthajnalcsillagtól rendeltem az LH teszteket, s ugyan terhestesztet nem kértem, kaptai aiba...az volt az első, ami Hármaskát jelezte, nagyon korán..9-10-e körül volt peteérés, s már 22-én kimutatta a halvány második csíkot...

Panndi!
Kitartás, ha már a doki mond valamit a jövőre vonatkozóan, az talán segíteni fog...

Marci hányt éjjel, szarul volt, ma nincs ovi, de úgysem maradunk 45 percnél tovább, nem veszítünk sokat, csak 1-2 kört az udvaron,na megy egy rahedli kavicsot a cipőben :twisted: Tegnap nem sírt (hétfő) az elejét, s a végét (amikor meglátott) kivéve...persze közben mindig ment a kapuhoz, várt nagyon....de ovónéni közölte, hogy vakáció elött nem jutunk már be a terembe, mert a hátra lévő két hét már ahhoz nagyon kevés :roll: Nem vitázom, csak mondtam, hogy ha aug végére nem tud ott enni/aludni, akkor számomra nincs értelme ennek az ovi nevű "játéknak"...mert kisHármaskával haza sem érek jöhetek vissza Marciért, akko már inkább itthon mesét néz :oops: 8) Persze többet várok, jó lenne, ha összejönne, remélem, hogy elsősorban neki.... :roll:

Annamari!
Jól néz ki a torta! Ezt én is kirpóbálnám! Bonyolult???? (akkor nem, ha Levi is képes rá, ami annál bonyolultabb, az már nekem az :roll: :lol: )
Akkor most Apa is otthon van??

Danyu!
Elöbb hosszaban "magasztosítottalak"..most csak ismét annyi, hogy le a kalappal..engem egy festés, átalakítás (rendezés) elötti átgondolás, szervezkedés kikészít, s még kint sincs HÁrmaska....tuti képtelen lennék rá!

Na megyek vasalni, már egy órája ki van pakolva a deszka, s a vasaló,de valami mindig közbejön...
Marci most jól van, Mamával játszik, rajzol, vonatozik, nem eszik, de ma nem is erőltetem....

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Köszi Szilvi!
Marcinak jobbulást! Összeszedett valamit az oviban?
A szomszédomnál is ugyanez volt mint nálatok. A kissrác kiskacsaként követte az óvó nénit. Mikor a tesó megszületet otthon volt még valamennyit, aztán megszokta az ovit. Szerintem rájött érdekesebb az ovi, mint anya és a bömbölő kistesó.
franci
 
 


Annamari,
Rékának boldog születésnapot kívánok!!!

és a torták egyszerűen zseniálisak!!nekem a Tied is nagyon tetszik, meg a túrótorta a kedvencem amúgyis. :D

KépKépKépKép
moti
 
 


Panndi,
sokat gondolok Rád, nekem is pont eszembe jutott, hogy 1 hete volt.de nagyon fiatal vagy még, és példaértékű a hozzáállásod is a dolgokhoz!!!sikerülni fog!
szombaton megint volt egy röp találkánk Marykáékkal a szentendrei piacon :D csak csatlakozni tudok, Gyurika is nagyon nagyon szép gyerek, még ha fiúra nem is illik ilyet mondani! :D és hogy milyen szófogadó,még a kalapot is megtűri magán!!!!

KépKépKépKép
moti
 
 


Franci!
Ahogy Szilvi is írta, 9-10. napon kimutatja, ha terhes vagy, ha 10-es erősségűt rendelsz. Nekem most lh mutatta ki először, mivel nem volt otthon hcg-m, és az is tud jóstesztként működni (de nem mindenkinél válik be, ezért azt rizikós terhességre használni).

Szilvi!
Nem is tudom, mi lenne veletek itthon. Itt a legtöbb oviban (ahol 25 fölötti a létszám) nincsen szoktatás. Viszed, hagyod és kész. Bömbölnek a gyerekek, de leszoknak róla. Nekem szerencsém volt Szilárdnál ezzel a családi napközivel és a kiscsoporttal. Bár mondjuk Szilárd az a típus, aki mindig könnyen alkalmazkodik az új dolgokhoz. Ciciről, cumiról egyik napról a másikra szokott le, a különszobás alvásra sem kellett szoktatni. Leraktam ott aludni, és aludt. Ilyen gyereket kérek másodikra is :D

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Moti!
Köszönöm Réka nevében!!!!

Azt tényleg elfelejtettem írni, hogy múlt héten voltunk vissza Leventével a dokihoz, asztma miatt. Tovább kell neki szippantani a gyógyszert, s akkor megírta a papírt, hogy tartósan beteg. Így jár utána emelt családi pótlék, s gyest lehet igénybe venni. Mivel én 2-3 hónap múlva úgyis táppénzre, így ő veszi igénybe.:D :D :D :D :D :D

Szilvi!
Nálunk is tök simán ment a beszoktatás Rékánál. Előtte fél órákra beszokott menni a csoportba, s mikor mentünk már egyedül maradt. Sőt azt szeretnék az óvónők, hogy holnap egyen ott. Én meg a menüt meglátva, azt mondtam még várjunk. :D :D :D :D Óvónők szerint simán enne, sőt aludna is. Nálunk inkább most én vagyok, hogy ráérünk. Meg akkor Leventét is hagynom kell ott.

Franci!
Mire allergiás Gergő?? Te is akkor emelt családit kapsz? Mennyi annak az összege? én még azt se tudom. :oops: :oops: :oops:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Annamari!
Sajnálom Leventét az asztma miatt. Nem lehet egyszerű.
Gergő szójaallergiás. Meg liszt, sárgarépa, és banán, de csak a szójától pöttyös az arca.
A családi pótlék azt hiszem: 22-23 ezer körül van.
Táppénz alatt jár a gyes, csak akkor nem ha tgyás-on vagy gyeden leszel.
Ja Apa szóljon a munkahelyen, mert így gyes melletti munkavégzésen van hivatalosan. És nekem év elején ki kellett töltenem egy papírt, hogy kapok gyest,, mert különben más az adózás, kb 60 ezret kellett volna most visszafizetnem ha nem kapok adó visszatérítést.
Tavaly nem szóltak…

Angie!
Köszi!

Moti!
A „FIAINK” szépek!!!! Illik vagy nem. Végülis mi anyai szemmel nézzük ŐKET!
Persze a lányok meg GYÖNYÖRŰEK!!!
franci
 
 


Franci!
Köszi szépen az infókat, ma szólt a munkahelyén is, hogy gyesen van. Csak a doki által adott igazolást kell bevinni, hogy lefénymásolják.
Nálatok, hogy derült ki, hogy allergiás? Szóját evett, s pöttyös lett? Nálunk is végeztek allergia vizsgálatot, de ő nem allergiás semmire. Doki szerint az asztmát is elnőheti. Szeptember elejéig lesz csak a gyes, mert akkor elmegyek szülési szabira, s majd az fog járni. Addig meg jól jön ez a kis plusz pénz.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Franci!
Milyen pöttyök jönnek ki Gertő arcára? Szilárdnak is nagyon sok kispöttye van, és egyre terjeszkedik levele a szája felé. A fülénél kezdődik, és mint a barkó jön előre. Egy picit eltér a színe a bőrétől, egy árnyalattal sötétebb. A dr.nőnk azt mondta, hogy kinövi, de engem idegesít, hogy egyre több lesz. Adott rá valami homeos bogyókat, de semmit nem ér. Lehet, hogy ételallergia? Ezt hogyan tudom kideríteni. Valami tesztet csinálnak vele? Nálatok van más tünet is, vagy csak ezek a pöttyök?

Annamari!
Ja, így már más. Egyébként táppénz mellett lehetsz gyesen, csak az a gáz, hogy ha nincs meg a 180 nap aktív munkaviszonyod, akkor csak a minimálbér után fizetik a táppénzt. Én is így jártam, amikor tavaly a szülésre befektettek, és még utána táppénzre mentem (összesen 3 hétre), alig kaptam valami pénzt, mert nem volt még meg a 180 napom. Idén már a rendes fizum után kapta a táppénzt. És valóban be kell jelentenie a férjednek a mh-én ezt a gyeses dolgot, mert másképp megy az adózás.

Csütörtökön végre meglesz a kiskönyvem. Abban maradtunk a védőnővel, hogy csak akkor megyek hozzá, ha már túl vagyok a 12. heti genetikán.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Angie!
Gergő kb pár hónaposan lett pöttyös, csokit ettem, nem ettem elmúlt. Jött a tápszer, gyerekem pöttyös. A kenyérbe, tápszerbe, csokiba, szalámiba, ételízesítőbe van szója.
Kicsi pöttyök vannak az arcán, néha piros. Bőrgyógyász krémjétől vörös lett a feje.
A szomszéd anyuka beszélt rá a vizsgálatra, neki lisztérzékeny a nagy fia.
Gasztroenteorológusnál voltunk, I. sz. Gyerekklinikán Veres Gábornál.
Nekünk bőrpróbát végeztek.

Most viszont elkell vinnem egy allergia vizsgálatra. a karja még rosszabb mint az arca, és vakarja is. Veres doki ezt ajánlotta.

Voltam magán bőrgyógyásznál is, 4000 volt a tusfürdő, 2000 a krém, de nem használ, +1 vagyon a vizsgálat.

Hasmenése neki nincs, de viszont mindig taknyos. A kollégám lánya is szójaallergiás volt, neki csak az orra folyt.

Szilárdnak már lehet vérvizsgálatot csinálnának, mert elmúlt 3 éves. Gergő 1,5 éves volt a vizsgálatkor.
franci
 
 


Szilárdnak is folyton fújjuk az orrát, és semmi más baja nincs mellette. A felkarján is vannak ilyen apró pici fehéres pöttyöcskés, ami inkább olyan, mint egy pattanás, de sokkal kisebb, és nem piros. Nem vakarja. Az arcán is ilyen nagyon picik, és érik egymást. A dr.nő valami grizesedést mondott, nem is említette az allergia vizsgálatot, csak hogy ez olyan, amit majd kinő :roll: Nem tudom, hogy mit csináljak, mert fölösleges stressznek sem akarom kitenni, hogy össze-vissza szúrkálják. Szegénykém olyan hősiesen állta mindkét kullancs szurit, egyszer sem sírt, és félek, hogy ha el kezdenék vizsgálgatn, akkor sosem érne véget, és félni kezdene a dokiktól.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Bocsi, hogy ilyenekkel zaklatlak benneteket, de a vetélések után, ti meddig véreztél? Nem akar elmúlni, tegnap már alig volt, pedig gyalogoltam rendesen. Ma meg bőven van, pedig csak ücsörgök.
franci
 
 


Angie!
Ez sem az állami fajta :wink: nem hinném, hogy most a gyerekem érdekét nézik, amikor nem tartják ott tovább (úgy, hogy én kint sétálok, s bármikor elérhető vagyok)a most már hálIstennek nem síró gyeret, s nem viszik be az udvari semmittevő sétafika után a terembe, hogy hátha az érdekli is őt, hogy mi történik..egyszerűen ez így egyszerűbb..amikor sírt az első hetekben NAGYON-NAGYON, akkor elővettek engem, az ANYUKÁT, hogy a viselkedésemmel, esetleges sírásommal (nem elötte), azt "kommunikálom" a gyerekem felé, hogy nem akarom elengedni, s kvázi az én hibám, hogy a gyerek nem szokik be....na most akkor mi van...nem sírok, ő sem annyit (ez ennyi idősen normális, hogy nem vigyorogva megy be, s ha meglát nagyon sír, közben meg nagyon vár a KICSI LELKEM, jegyzem meg a szívem szakad meg, mert igyekszem minden lépését szemmel követni, amikor ovónéni fülénél a telefonnal "húzigálja" maga után a GYEREKEMET, AZ ÉN FIAMAT, aki édesen ölelgeti a kis plüss állatait.....direkt voltam ilyen "túlzóan virtuális" :roll: :roll: s mindezt jelenleg havi 175€-rt, de ez még kétszer ennyi lesz, ha majd ott is eszik (ebédet, talán uzsit, mert mint tudjuk ez már reggelit nem fedez)...de ok, én tudom, hogy ennyi, csak az én rossz tulajdonságom olyan, hogy ha tehetem, akkor bármennyit megfizetek (határokon belül, persze) azért, amivel elégedett vagyok, de 1 kopejkát is sajnálok azért amivel nem....szerintem ezzel nem csak én vagyok így :roll:

Ne befejeztem, ...csak kijött belőlem, amikor írtad, hogy otthon mi lenne velünk....egyébként Kristófnál nem emlékszem ilyen típusú gondokra....lehet, hogy régen volt, fiatal voltam.....de anyu sem emlékszik :roll:

Ételalleriga:
Franci - akkor most elgondolkodtam, hogy Marci hasmenése akár ettől is lehet :roll: sok virslit, szalámit eszik...csokit ugyan nem, de most elkezdtem olvasni e téren...s voltak/vannak időnként pöttyeink is, amit eddig melegallergiának tudtunk be...persze nem kizárt, csak én is hajlamos vagyok minden "nyavalyát felfedezni magamon/magunkon, amit olvasok :roll:

Annamari!
Levit én is sajnálom! Szegény kisfiú, már most ennyi "kisbaja" van :roll:

megyek...még jövök, ha tudok.. :arrow:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Angie!
Én örülök hogy elvittem, bár nem volt kellemes, nekem se. Sőt utána a liszt miatt még az érzékenységet is vizsgálták. Vérvétel. Anyukám a folyosón. Gergő meg üvöltötte: Nagyi! Nagyi!
Hát ha ő megmenti a néniktől és anyától.
franci
 
 


Franci!
Nekem 3-4 napig volt csak vérzésem, de utána 4 hét múlva rendesen megjött.

Angie!
Nekünk a karcolásos allergia vizsgálatot csinálták. Nem fájt Leventének. 10 cseppet raktak a kezére, s egy kis tűvel megkarcolták. Nem pirosodott be neki egyik sem.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Sziasztok!

Annamari!
Nagyon jól néz ki a torta és persze Réka is gyönyörű! :)
Az asztmát sajnálom :(
Nálunk úgy néz ki Gyurika is örökölte a pollen allergiámat, pedig azt mondták szoptatással csökenteni tudom a kialakulását minimálisra :(
Jelenleg a homeopátia úgy néz ki beválik, és remélem a sós levegő is segít majd-máemint a tengeri :)

Panndy!
Gondolok rád, örülök, hogy már tudsz előre nézni :D és idővel sokkal jobb lesz. Ugye jól emlékszem holnap mész dokihoz??
Nagyon kíváncsi vagyok mit mond, majd gyere és mesélj :)

Boni!
Nagyon jó hétvégétek volt :) Fogaiddal hogy állsz?

Sucer!
Mi van veled? remélem jól vagytok!

Moti!
Milyen volt a vitorlás verseny a férjednek?Hétvégén keresztelő, sokat kell még rá készülni, vagy már minden megvan? :)

Danyu!
Irigylésre méltó két kis gyerkőcöd van! :)

Angie, Beze!
Minden OK?

Franci!
Sajnálom az allargiát, nem könnyű vele élni :(

Szilvia!
Egyszer tuti, hogy beszokik, még nem ismertem olyat aki ne szokott volna be. Viszont megértem, hogy eleged van, ez neked sem könnyű.
Kitartást! :)

Kép
Kép
maryka
 
 


Franci!
Én elég sokáig vérezgetem. Intenzíven csak pár napig, de utána össze-vissza jött, mint neked, még legalább két hétig. Alig múlt el, egy hétre rá (pont 4 hétre a műtéttől) megjött rendesen. Szerintem normális, hogy vérezgetsz. Még a 6 hét is normális.

Allergia: Anyu mondta, hogy rajtunk is voltak ilyen-olyan apró dolgok. Aztán kinőttük. Tényleg tanácstalan vagyok. Ha nyáron sem múlik az orrfolyása, amikor már stabilan jó idők lesznek, akkor talán rászánom magam, és elviszem.

Szilvia!
Akkor ezek szerint nem viszik be Marcit a gyerekek közé, amíg meg nem nyugszik? Ez azért furi, mert a gyerek pont ott nyugszik meg a többiek között. Lehet, hogy attól félnek, hogy nehogy felzaklassa a többi gyereket, pedig ez nem így van. Ha egy gyerek sír, akkor a többi azon van, hogy felkarolja. Legalábbis én ez látom Szilárdéknál, hogy ha egy elesik, és sír, akkor mind odafutnak, és vigasztalják.

Maryka!
Köszi a kérdésed, én jól vagyok, bár néha most is tudok émelyegni. Erőm mintha több lenne. Hétvégén sokkal többet tudtam tevékenykedni a ház körül, mint eddig összesen a várandósságom alatt :)

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Ja, elfelejtettem, mi tegnap itt a szentendrei skanzenben voltunk, pünkösdölni. Nagyon jól éreztük magunkat :)

Szilvia!
Számomra is felháborító, ahogy az ovónénik viselkednek, ne húzogja már maga után Marcit, ez lenne a beszoktatás???? Na ne vicceljenek! :evil: Haragszom, mert ha nem is beszélik egymás nyelvét a nonverbális kommunikációnak is ezer formáját elővehetné, meg vannak módszerek amiket neki tudnia kellene!Az én csoportomba is 28 gyerkőc járt , ráadásul valamilyen fokban sérültek is. Egy autista sem értett meg engem, mégis igyekeztem nem beszéddel megértetni magam és IGYEKEZTEM megérteni ŐT!-kicsit hülye példa, de csak azzal tudok példálózni amit a saját bőrömön tapasztaltam.
Például csináljon kártyákat: homkozósat, hintázósat és azzal próbáljon kommunikálni amíg Marci bele nem jön a spanyolba, de ennyit megtehet, főleg ha fizetsz érte :)

Kép
Kép
maryka
 
 


Szilvi!
Én is úgy érzem, hogy sajnálom kiadni havonta azt a 8-9 ezret ( egy gyerekre), ha nem eszik reggelit, az ebédet turkálja vagy hozzá sem ér, s csak az uzsonnát eszi meg. Délután kapnak egy zsemlét, kis felvágottal, vagy joghurtot, ennyit én sem vagyok hajlandó kiadni.
Nálunk nem lehet külön fizetni, hogy csak ebédet kérek, vagy reggeli + ebéd, ki kell fizetni mindhárom étkezést.

Maryka!
Én néha úgy érzem, hogy Levente még nem szokott be. Mintha fogorvoshoz mennénk, úgy érzem olyan görcs van benne. Máshol akkora szája van, oviban meg 1-2 embernek beszél. Pedig ő már 3 éve jár.
De mindig azt mondja, hogy szeret járni. Mindent megcsinál amit mondanak neki, de az egész csoport előtt nem hajlandó megszólalni.

Amúgy az asztmája nem veszélyes. Néha vannak légszomjai, hogy levegőre akar kimenni, nem komoly. Szerintem kinövi.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Annamari!
Levinél más dolog vannak a háttérben. Nem azért nem szokott be, mert ő ilyen görcsös, feszengős gyerek (nekem nem ez jött le róla), hanem mert az ovónénikkel van gondja, és miattuk szorong. Azért ltáod rajta a kettősséget, mert a gyerekeket szereti, és amikor kérdezed tőle, akkor a gyerekek jutnak az eszébe, és akkor szereti az ovit. Reggel biztos az ovónéni jut eszébe, és azért látod rajta a rossz kedvet. Na meg lehet, hogy lassan ébredős, nehezen indul a napja. Nem lehet, hogy inkább ezért az a fogorvosos érzés?

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


hű, én nem is tudtam, hogy már ilyen kicsi korban ennyiféle allergia kijöhet..borzasztó.....

Maryka,

köszönöm kérdésed, keresztelőre amit lehetett előkészítettem, már csak a jó időt kéne elintézni.legalábbis, hogy ne essen, mert a lakásban nem nagyon férünk el ennyien normálisan. :D

vitorlásverseny jól sikerült, páromék először nyertek volna futamot a saját kategóriájukban, ha nem nézik el a célvonalat, amit közben áthelyeztek. :D jót nevettek rajta :D
viszont vasárnap mivel férjuram nem volt itthon, Boldival sokat tudtam kettesben lenni, és azt hiszem, ideiglenesen megenyhült irántam.tegnap este is velem akart aludni, és ma megengedte,m hogy én cipeljem a fodrászhoz. :D
megyek, SEbi éhes. :D már 7 kiló. :D

KépKépKépKép
moti
 
 


Hali!
Köszi a hozzászólásokat!

Gyors félreértés tisztázás:
Udvaron van az összes gyerek (csoportból + eggyel kisebb csoportból, külön, de mégis együtt), amikor viszem közéjük viszem, kint van mindenki....s majd együtt mennek be a terembe 10.25-30 magasságában, na nekem akkor KELL most Marcit elhoznom...ha odaérünk 9.30-ra akkor majdnem egy órát van, de van, hogy csak 9.40-45 között érünk oda...ezt a késöbbiekben sem tervezem másképpen :roll:
Kaja: nem tudom, hogy van-e uzsi, addig még nem jutottunk el, de ebéd van...anélkül nem tudom majd fietni, ha eljutunk addig, hogy ott ebédeljen...most fényévnyi távolságnak tűnik :roll:
Most kell az alap pénzt fizetni, s ha már 'beszoktunk" kajára is, akkor a többit...de ebben soha sincs reggeli, azt minden gyerek magával hozza 8)

Holnap sem megyünk,....a srác, aki festeni fog, csak holnap ér rá elmenni megvenni a festéket....most ez per pillanat fontosabb, mint a holnapi 45 perc....az az igazság, hogy én is jobban érzem magam, ha nem kell menni, mert most kiábrándultam, mert így, hogy szerintem haladunk még sem tudunk előrelépni....na mindegy, majd júliusban újra kezdjük....ill. folytatjuk

Maryka - Köszönöm, itt ilyenre nem is számíthatok....próbálkozik néha a csajszi, de mivel az én fiamról van szó, ezért nekem ez egy kicsit kevésnek tűnik...Gyere ide, s nyissunk egy magán ovit :wink: :wink:

Annamari - Leventénél szerintem is más van....3 év után már azért kéne kommunikálnia :roll: bár én inkább nem okoskodom :oops:

Moti - Jajj, remélem, hogy én sem "kapok" túlságosan majd ki Marcitól a kisöcsiért :roll:

Bár tegnap mondta egy kiscipőre, ami már hónapok óta itt lóg, hogy az "Öcsié"...annyira, de annyira jóóóóóóóóó volt hallani az Ő kicsi szájából :lol:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Biztos igazatok van, hogy fél az óvónőtől, Réka óvónőivel szépen elbeszélget. Már csak 1 évet kell kibírnia.

Moti!
Szépen nől a kisSebi. És végül akkor nem is nyertek?? Hogyan tudták elnézni a célvonalat??? :lol: :lol: :lol: :lol:

Szilvi!
Milyen színnel festetek ki????

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Sziasztok!

Jöttem életjelet adni.

A tegnap délutánt mi az ügyeleten töltöttük. Zsombi elesett és úgy beütötte a kis fejét az ajtófélfába hogy behorpadt a kis buksija. Nagyon megijedtünk 40 perc alatt a János kórházban voltunk innen Érdről. Gondolhatjátok hogy száguldottunk.
Aztán a kórházban jól kiakadtunk, 40 percet várattak. Férjem szólt, a dokinak legalább egy pillantást vessen a gyerekre utána kivárjuk a sorunkat. Természetesen nem tette. No komment. :evil:
Megröntgenezték, majd újabb 10 perc várakozás, és hazajöhettünk. Semmi komoly, nincs törés. Most már csak dudor van meg lila folt. Mondta a doki, hogy ne szaladgáljon, meg borogassam a fejét. Hát egy ,másfél éves gyerekkel ezeket pont véghez lehet vinni.

Bocsi, hogy most nem reagálok arra amiket írtatok.

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


De jó sokat írtatok!

Jaj, betegségek, balesetek :( Jobbulást mindenkinek!

Angie: szerintem legközelebb én is csak a genetikai UH után megyek védőnőhöz... most elég rossz, hogy van egy pozitív tesztem, pár UH képem, és egy kiskönyvem :cry:

Dokihoz holnap megyek, és remélem, tényleg jobb lesz utána. Ha legalább tudni fogom, hogy mikortól próbálkozhatunk, akkor lesz mit várni, az segíteni fog. Illetve nagyon várom az engedélyét, hogy elkezdhessek sportolni, érzem, hogy nagyon jót tenne, kedden azt mondta, szerdáig várjunk, aztán meglátjuk, mikortól szabad.
Vendég
 


Kri,

jaja Istenem, a hideg kirázott attól, amit írtál....
és mélységesen felháborít, hogy várakoztattak Benneteket.....iszonyúan megijedhettetek.....ez a magyar egészségügy, tessék!ha nem vagy valaki Atyaúristen, ezt kapod...és ráadásul még gyerekről volt szó!undorító!

Panndi, a sportolás tök jó ötlet!biztosan jót tenne lelkileg!és mit tervezel csinálni?

Annamari, végül tényleg nem nyertek, mert a célvonalat a verseny közben odébb tették, de erről nem szóltak (mármint a tervezők), csak kifüggesztették valami falra, ami evidens, nem a vízen volt. :D ez semmi, 3 éve a kékszalagon meg kettétörték az árbócot.mármint a férjemék. :D azon mondjuk nem mosolyogtam ennyire, mert ha az valakire ráesik, az a minimum, hogy megnyomorodik.

Szilvia,

megértem a kiábrándultságod...én már egyáltalán nem tudom elképzelni, hogy Boldit elvigyem a bölcsibe...de csak azért, mert annyira sír.ha szeretné, vinném.

KépKépKépKép
moti
 
 


Franci kár hogy előtte nem egyeztettünk :cry: :lol:

hú ez a torta ilyen túrót szoktunk mi is csinálni, csak a zselatint kihagyjuk a végén :lol: nyamnyam

Kri baccus jó hogy nem lett baj!

Panndi örülök,hogy kezd egy kicsit jobb lenni a lelked!

lányok ne nézzetek vissza előre, bármennyire is nehéz !

Moti a célvonal elnézésén jót mosolyogtam! :oops: :lol:
Vendég
 


((((((((((Szilvia ))))))))))
Vendég
 


Jó reggelt, sziasztok!

Angie!
Köszi az infót! Ma reggel a kismamába is hasonlót írtak.
A pihenőszékről képet otthon nem találtam, nem látszik a Gergőtől. De az interneten találtam hasonlót, Filikid márkájú. 10-13 ezer között van.

Maryka!
A Skanzent nem nagyon mosta el az eső? A kisvasútját láttam a TV-be, az katasztrófa!

Moti!
Örülök, hogy Boldi megbékélt. A férjednek azért gratulálok, a szervezők viszont bénák voltak.
Rendeljük meg a jó időt hétvégére!!!!

Kri!
Jobbulást Zsombinak! Magyar egészségügy, szép…
Mi bejártuk a fél várost, először rossz helyre küldtek minket. Gergőnek felhasadt az eséstől a homloka.

Panndi!
Doki után gyere, mesélj mi volt!

Boni!
Gergő reggel döntötte el hova is menjünk. Este még nagycsúszdázni akart.

Annamari!
Tartósan betegnek a kaja fél áron van. És 3 gyerek után is jár kedvezmény.

Szilvi!
Édes lehetet Marci!

Kép
franci
 
 


Sziasztok!
Franci!
Csak egy részét mosta el, így a nagí részt meg lehetett nézni. Pont a gömöri régió volt lezárva , ahonnan mi is származunk :(

Moti!
Én is mosolyogtam egyett a cél elnézésén :lol: Ez aranyos :)
A jó időt én is megrendeltem :)
olyan jó, hogy Boldi most már így viszonyul hozzád, biztos jót tett neki az együttlét :)

Szilvia!
OK :) nyissunk egy magánovit , én úgy sem szeretnék a munkahelyemre visszamenni, így ez a probléma is megoldódna :lol:

Panndy!
Na mi volt? már tűkön ülök :lol:

Kép
Kép
maryka
 
 


Negyed négykor hívom fel a dokit, magánrendelésre megyek, de nincs időpontom, azt mondta, csörögjek rá, és akkor megbeszéljük, hogy hol va negy kis szünete, ahova beférek :)
Vendég
 


panndy!
Drukkolok!!!!!!!! :)

Kép
Kép
maryka
 
 


Panndi!
Drukkolok! Rendes a dokid! :)
franci
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?