Új privát üzeneted érkezett!

Igen, én ettől függetlenül szeretem az életemet, csak nem szeretem nap mint nap ezt a differenciát látni.
presario
 
 


Na jó témát találtatok!

Akkor én is!Nekünk is lakás+kocsihitel és amíg dolgoztam nem is volt semmi gond,mert közel 400 volt a havi bevételünk.Nagylábon éltünk.Jaj de jó volt!!!!
Na persze maszeknál dolgozunk/dolgoztam és minimálra voltam bejelentve.Puff!!!Ekkorát zuhant az életszínvonalunk,mert a táppénz a fizetésem negyede és még mindíg nem kaptam semmit,de ezen már nem is idegesítem magam.Szóval éldegélünk párom fizetéséből,egyenlőre megvagyunk,nem panaszkodom,mert még mindíg van akinek ennyi sincs.
Boldogok vagyunk,mert jön a közös kis kincsünk,akire sokat vártunk!!!

Presa!
Mostmár mondhatod,hogy ő a választott orvosod!
Én 5000 adok neki,de mondom én megbeszéltem vele.A szülésről még nem kérdeztem.

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Igen, ez egy elég nagy érvágás, hogy az anyukák kiesnek, és a bevétel is a felére esik. :(

Én úgy hallottam, a szülésnél ilyen 80-150 a tarifa...
presario
 
 

 
 

Anna:
Persze, rossz látni mekkora különbségek vannak a társadalmi rétegek között...és hogy hogyan jutnak a küéönbséget okozó vagyonhoz...pfff!!!
És ez folyik nap, mint na a tévéből, rádióból....undoritó!
Nem tudom miért nem tudják a gyes-gyed járadóságokat a fizetésekhez igazitani....ki mennyit keresett..annak X százaléka...vagy nem tudom... :shock:

Gabi:
Sajnos, ez általános helyzet a mai Magyarországon....
De élni kell, felemelt fejjel és menni előre.... :wink:

Nah, kicsit vidámabb téma:
Páromnak névnapja lesz nemsokára...sokat gondolkodtam az ajándékon....de találtam a neten oldalakat ahol egyedi polókat gyártanak igy kap egy "Warning, I'm new Dad!" feliratu polót és egy 4Ds ultrahangképes hűtőmágnest!
Annyira jó Kismama polők is vannak...de azok már drágábbak!!!!Beteszem a linket, nézzétek meg! :wink: :lol: :arrow: :idea: :wink:
http://snappy.hu/

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Sziasztok Csajok!
Kuldom a meleget!!! Neztem a neten,hogy ejszaka 6 fok korul van,igaz ez???? Nem irigyellek:( Es esik az eso....

Orsi! Szepek vagytok :wink: Es gyonyoru kis szokesegetek lesz :)

Anna! Ismeros a hetveged.... En is evekig latogattam a parom csaladjat.... Hat..... Ha anyosod jol foz,akkor ok :wink: En most alig varom,hogy megismerjem az uj anyosomat. Ugy erzem nagyszeru asszony,es persze aposomat meg a sok-sok sogort es sogornot :roll:
Szep estet Nektek!
nomi77
 
 


Nomi:
Köszönjük szépen! :wink: :D

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Na megvettük a babakocsit,de csak szerdán hozzuk el,15e tökre megér,persze látszik rajta,hogy használt,de pl.a kerekei nem kopottak.
Teszek egy képet,de nem ilyen színű és az anyaga nem ilyen fényes,de a fazonja ez+a hordozó is ilyen.
Kép
Van hozzá lábzsák és esővédő+a hordozóhoz is esővédő.
Meg 2 újszülött fejszűkítő.

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Gabi:
Nagyon szuper..és annyit tényleg megért!:-)
Nézegessétek csak új járgányát :lol: ...olyan jók ezek a dolgok...annyit fogdozom én is azt a pár cuccot amik van...mindig megérintem...majd amikor használjuk is!
:oops:

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Jóóóóóóóóóó időt akarok!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Sziasztok :!:

Itt már süt a nap, de hideg van :!: fűtünk ezerrel :roll:

Reggel korán ébredtem, izgulok rendesen a mai uh miatt, már minden hülyeség eszembe jutott, ami ilyenkor jönni szokott :!: :roll: :oops:

Orsi
Én nem tudlak megnézni :!: :?:

Gabi
Nagyon szép a kocsi, jó választás volt és az ára :shock: na ennyiért kár lett volna kihagyni :!:

Noémi
Hát küldheted, mert megfagyunk :!: :roll: :wink:

Tegnap egy kicsit megijedtem, nem tudom mi jött ki belőlem (bocsi Lányok, hogy így leírom, de másképp nem tudom :oops: ), egy kis golyónyi nagyságú fehér tejszerű gombóc és olyan fura szaga volt, tiszta tejsavas valami :shock:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Jo reggelt!
Neztem a hireket,szornyu ami otthon van:(
nomi77
 
 


Anna
És mit dolgozik a férjed :?: 400ezer :shock: hát Én le sem merem írni, hogy mennyit keresünk, mert keresni egyfolytában keresünk, csak találni találunk kevesebbet, mint Ti :!: :roll: :wink: de még így is azt mondom, hogy egészség legyen mindenkinél és legyünk boldogok, és nyugodtan aludjunk minden este :!: :wink:
Mi ketten 190ezer ft-ot keresünk, hitel és a sok minden fizetnivaló mellett nem nagyon kell félre raknunk, de van hol lakni és boldogan várjuk a mi kis csoda babónkat :lol:

Itt nálunk úgy szokták számolni a kismamák, hogy a havi magánba adott összeg szorozva 10-el :shock: nekem ez rengeteg pénz, de az Én orvosom nem szokott elfogadni azoktól még pluszban pénzt, akik eleve a terhesgondozás alatt a magánjába jártak, sztem így korrekt, mert már addigra kifizet az ember mennyi lóvét :!: :roll:

Orsi
Megnéztem a linket :wink: nagyon ötletes ajándék lenne :wink:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Suzy! Ne izgulj,minden ok lesz :wink:
nomi77
 
 


Noémi
Köszi :wink: ez egy természetes izgulás, Én is úgy érzem, hogy minden rendben van, de mégis :roll: :oops: :wink:
hogy vagytok :?: nem teszel vonalzót :?:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok lányok! Próbálom visszaolvasni, és reagálni.

Szerintem a mai világba nagyon szerencsés helyre kell születni ahhoz, h hitel nélkül megússzuk a "nagy-betűs-élet kezdésést".
Nekünk is van a lakáson, sajnos Eurós úgyhogy kicsit tartunk is tőle, h mi lesz ha az én fizum kiesik. (Meghát a baba nem lehet 19,5°C-ba, amit mi tartani szoktunk telente...)
Ez kicsit sem panasz! Imádom még a gondolatot is, h lesz kisbabánk. A többi meg majd megoldódik magától.

Most voltam a helyi HR aszisztensnél, és a bérszámfejtőnél. Azt mondta, h a baba megszületéséig a cég köteles a TB-be fizetni, igy addig a fizunak kb. a 75%-át fogjuk kapni. Amint a bab meglesz onnantól be kell nyújtani a születési nyakönyvi kivonatot, és ekkortól sima GYES, ami a fizu kb.60%-a.
Ekkor lehet egyszeri anyasági segélyért fordulni állam bácsihoz. Sajnos a baba első szülinapja után pedig a mindenkori (azt hiszem minimál nyugdíj) X%-a jár, ami kb. 20-23.000Ft havonta. Ha viszont teherbeesel újra a 2éves kor lejárta előtt akkor ismét a fizud 75%-a jár az újabb szülésig.
Mi még nem tudjuk, h hogyan tervezzük, tovább, csak gondoltam hátha valaki ennyire előre gondolkodik és gyorsan megosztom veletek a megszerzett infót! :)
Majd kérdezzetek azért ti is utána a saját helyeteken!

Gabi
Szerintem is teljesen jó üzlet volt ez a babakocsi! Szerintem én is megvettem volna ennyiért! :)

Noémi
Várjuk nagyon a meleget! Nálunk olyan hideg és rossz szeles idő van, mint amit a hírekben mondanak! :(

Suzy
Tényleg ne izgulj!
A legfontosabb, h semmi miatt ne idegeskedj!

Orsi
Megtaláltatal iwiw-en! Aranyosak vagytok! :)

Jaj, nem akarom teleirni az oldalt, inkább majd folytatom később! :shock:

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Csajok!
Holnap megyek dokihoz,valahogy kikéne könyörögnöm egy uh-ot. :?
Olyan jó lenne látni.Most beszéltem a dokival,h vv után felmenjünk-e? Mondta,h előtte menjek és lekísér aztán beszélgetünk.Aranyos nagyon,de NEM BESZÉLGETNI AKAROK!!!Az a baj,h az uh másik helyiségbe van.

Bár most május 1-től változott,de én így tudom:
TGYÁS-GYED:bejelentett bruttó fizetés ×%-a,gyedből már vonnak járulékokat.És a gyed az maximalizálva van,nem akarok hülyeséget írni,de olyan 100e max.
GyES:nem függ a bejelentett fizetéstől,alanyi jogon jár minden anyukának,27e körül van.


Orsi!
Jó kis ajándék lesz.Tettszik az oldal,de a kismamis dolgok tényleg elég drágák.Pedig tudnék válogatni :lol:

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Gabi
Sztem mond meg neki konkrétan, hogy jó lenne egy uh :!: veszteni valód semmi :!:

Nem tudjátok, hogy mi lehetett az a valami nálam tegnap, amit írtam :?: :?: :?:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Anna
Mikor mész ma uh-ra :?: nagyon szorítok, hogy minden a legnagyobb rendben legyen :!: ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


csinalok en is vonalzot majd ultrahang utan...a doki ma nem tud fogadni :( Pedig szabadnapos vagyok....
nomi77
 
 


Suzy!
Akartam írni,hogy elképzelésem sincs mi volt az :roll:

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Noémi
Sajnálom :cry: hány hetes vagy most :?:

Gabi
hát nekem sem, egy kis folyásom van :roll: :!:

Nektek is van valamennyi :?:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Suzy!
Nekem van,de nekem világ életembe volt is.Évekig jártam ez miatt dokiról dokira,de nem kóros,mert soha semmi baci nem volt.Szóval nálam ez természetes :twisted:

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Jó reggelt Csajok!

Ma megyek este 6ra, feltéve, ha a dokinak nem kell elmennie vmerre. :-/

Igen rossz estém volt, nem vagyok az az üvöltözős fajta, de tegnap kibuktam: hugoméknál vacsiztunk, és közbe az esküvőről dumáltunk. Egyszercsak húgom megkérdezi, hogy nem lenne e gond, ha pár ismerősük éjféltől átjönne a lagziba bulizni. :shock: Nagyon rosszul esett a kérdése, mert egyből vágtam, hogy ők ezzel a kérdéssel egyben azt is mondták, hogy szar lesz az esküvőn társaság, másrészről em nem hiszem el, hogy nem birnak ki egy hétvégét a haverjaik nélkül. :( Prosztó dolog volt.

Párom jogtanácsos a Budapest Airportnál,és tény, ez egy elég jó állás, jól vannak bejelentve, meg van cafeteria, emg egészségpénztár.

Ezt a GYEs/GYED dolgot én sem vágom. Én138 bruttot keresek, aminek a nettóját még kiegészítik 150re. Ez ost persze ok, de ha szülni megyek, akkor a fekete pénz nem számít, marad a 138 bruttó. Ha jól értem, és pl dec 14re vagok kiírva, akkor lemehetek táppénzre pl november 14től és akkor a baba születéséig kapom a fizum 75%át, nem? Utána pedig 168 napig van a TGYAS, ami a fizu 60%, aztan meg a GYEd, na azt nem tudom mennyi.
presario
 
 


A táppénz én úgy tudom 60% :twisted:
Tgyás 70%
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cukigabi 2010.05.18 08:11-kor.

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Suzy, ötletem sincsen nekem sem, hogy mi lehetett az. Azaz, egy van: amióta terhes vagyok, nekem több a folyásom, mint előtte. Szerintem ez a golyó szerű izé ilyen folyás lehetett, ami nem jött ki, hanem összeállt/egyberagadt, és úgy jött ki.
presario
 
 


Lehet, igen, korábban volt 75 %.
presario
 
 


Suzy!
Én is arra tippelek mint Presa!

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Gabi
Ez nálam is így van, szinte állandóan tisztasági betéttel járhattam volna...a múltkor is vett le a dokinőm HVT-re tenyésztést, de semmi nem tenyészett ki hál'istennek :!:

Anna
Akkor még neked is jó messze van az este :roll:
Igen, akkor a férjed jól keres :!: :roll: az Én férjeméknél is van cafeteria rendszer, ez egy jó dolog :!:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Reggeli netezésemben látom, hogy a jennifer Hudson hogy lefogyott... :shock: Szülés után, két hónap alatt úgy, h eleve kövér volt...
presario
 
 


Anna
Én is valami ilyesmire gondoltam :roll: köszi nektek :!:

Gabi
ahogy írod Én is így tudom, de majd megkérdem Én is az egyik ismerősömet, hogy most mi változott és mennyi lenne a táppénzem a változások szerint :!:
Kaptál már táppénzt :?:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


TGYS vagy TGYÁS (terhességi gyermekágyi segély) :

Jogosultság: Szülést megelőző 180 napos biztosításban töltött idő
Időtartam: összesen 24 hét (165 nap), mely megkezdhető a szülés várható időpontját megelőző 28 nappal (4 héttel), így természetesen szülés után csak 20 hétig jár a TGYS
Összege: A szülés időpontját megelőző évi keresetedet figyelembe véve a bruttó béred 70%-a. (vagyis mintha táppénzen lennél)
Levonás: csak SZJA




GYED (gyermekgondozási díj) :

Jogosultság: legalább 365 nap biztosításban töltött idő, 2010. április 30. előtt 180 nap
Időtartam: a gyermek 2 éves koráig, de a változásokat figyelembe véve 2010. április 30. után szülő kismamáknak maximum annyi időre, mint amennyit biztosításban töltött
Összege: Az összeg számításakor (LÉNYEGES) az előző évi keresetedet figyelembe véve a bruttó béred kétszeresének 70%-a, de max. a minimálbér (2010-ben 73.500.- Ft) kétszeresének 70%-a. (102.900,- Ft)
Levonás: SZJA és nyugdíjjárulék (9,5%)




GYES (gyermeknevelési segély) :

Jogosultság: alanyi jogon jár (persze feltételek itt is vannak, de az extrém eseteket nem említem)
Időtartam: 2010. április 30-ig szülő kismamáknak 3 évig, utána 2 évig. (kivéve ikerterhesség, ott jár 3 évig a GYES, ráadásul 200%)

Összege: az öregségi nyugdíj legkisebb összegével azonos, 2009-ben 28.500,- Ft, mely a 9,5 % nyugdíjjárulék levonása mellett beleszámít a szolgálati időbe



Családi pótlék:

A családi pótlék összegét 2009. júliusában a már említett szavazáson a parlament befagyasztotta, valamint a közoktatási intézményben tanuló gyermekeknél 23 évről 20 éves korhatárra csökkentette. Így az összeg 2010-ben nem emelkedett, ugyanannyi, mint 2009-ben. Ennek megfelelően

1 gyermek után: 12.200 Ft, egyedülálló szülő esetében 13.700 Ft.
két gyermek esetén ugyanez a két összeg 13.300 és 14.800 Ft gyermekenként,
három vagy több gyermeknél pedig 16.000 Ft és 17.000 Ft gyermekenként.
Tartósan beteg gyermek nevelése esetén pedig 23.300 és 25.900 Ft gyermekenként.





Egyszeri anyasági támogatás:


Jogosultság: alanyi jogon jár mindenkinek, feltétele, hogy a kismama a várandóssága idején legalább 4 alkalommal megjelent terhesgondozáson. (koraszülés esetén legalább egyszer)
Összege: megegyezik az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 225%-ával, ikergyermekek esetén 300%-ával.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cukigabi 2010.05.18 08:21-kor.

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Ja és van még mindig hányingerem ám :wink:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Ezt találtam,egész jól leírja!

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Suzy!
Nem kaptam még :twisted:

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Pláne úgy van messze az este, hogy melóhelyemen konkrétan semmi dolgom. igy van ez minden nap. Napi 1 órányi melóm van, onnantól kezdve netezek. Hrr, de utálok itt melózni. Hülyén hangzik, de vhogy 2-3 éva csak olyan melóm van, ahol semmit nem kell tenni. 2008 novemberében elmentem egy helyről,a hol már 2 éve voltam, mert ott gondok vtak a vezetőséggel. Meg is találtam egyből álmaim állását, ingatlanos cégnél, havi 265 bruttó+jutalék, átlag nettó 180-200at kerestem. igen ám, ott voltam egy fél évet, de annyira nem volt munkám, hogy amikor a főnök júliusban kirúgott (egyébként a válság miatt), elcsodálkozott, és emgkérdezte, h miert enm vagyok elkeseredve. Hát, én emgmondtam neki őszintén, hogy ilyen még nem volt, h ennyire ne legyen vhol munkám. A napi 8óra nem 8nak tűnt, hanem 10nek minimum.

Itt is ez van, csak nem olyan jó fizuért. Én szeretek dolgozni, mert megy az idő, de itt. Se meló, se kollégák, csak a két nyugdíjas, házaspár főnököm...
presario
 
 


A bruttó bérem veszik alapul a tgyásnál? És mit vonnak le belőle?

Köszi Gabi! :)
presario
 
 


Ja, látom, kapkodok. :D
presario
 
 


Suzy

Ne haragudj, de elképzelésem sincs. Ilyet még nem tapasztaltam. :?

Hát igen, amiket leírtam azt a HR-es csaj mondta nekem. Valószínű, h ennyit ért hozzá ezek szerint...

Anna
Nálunk is van kafetéria, és jó dolog nagyon, pláne, h egészségpénztárra úgy hallottam lehet pelust és babacuccokat venni! :D
Szerintem szuper, h jól keres a férjed! Legalább nem kell aggódnod, h amíg otthon vagy mi lesz! :)
Ha Jennifer Hudson-nak sikerült, akkor nekünk is fog! :D

A hugoddal meg ne foglalkozz! Ez a TE napod lesz!

Ma lesz az UH-d? Vagy héten valamikor?

Noémi
Csak bejutsz UH-ra!
Ne aggódj, minden rendben lesz! :D

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Ma lesz, 6ra kell mennem a dokihoz, csak volt már olyan, h odamentem, az meg nem volt ott. :cry:
presario
 
 


Presa!
Hugod nem semmi!!!Ezek szerint inkább a haverokkal van.

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Anna
Az Én munka helyem sem egy álom hely, itt vagyok már 8 éve, és tulajdonképpen azt vártam már, hogy mikor leszek babás és mehetek el a francba :!:
A munkával nincs bajom, a kolléganők borzasztóak :shock:
később folytatom...

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 



Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Hát, én már használtam ezt a kalkulátort, de itt túl jó jött ki nekem ahhoz, hogy igaz legyen.

A tavalyi bruttó 2 046 800 forintos évi bruttómat vettem alapul, ez alapján a tgyás havi 112 e, a Gyes meg 102 e, amit vhogy nehezen tudok elképzelni. :-/
presario
 
 


Sziasztok Lányok!

Na látgom csacsogós reggeletek vaaan!:-)
Ez szupi!

Én táppénzen vagyok már február óta...és meglepetten tapasztalom, hogy a táppénzem több, mint a havi fizum volt,,,előszőr azt gondoltam, hogy elrontották..
De a pénzügyes hölgyike közölte velem, hogy átlagot vesznek alapul...jutalmak...13 havi stb. Jah, mert anno nekem még a közszférában az is járt...
Szóval én tényleg nem panaszkodom....helye megvan, elhihetitek!
:-)

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Ebből kiindulva ezt sem értem: mivel a tavalyi évet veszi alapul, és a szülést megeleőző két évben kell biztosítottnak lennem, ha én az orvossal holnaptól kiiratom magam táppénzre szülésig, akkor is ugyanennyi gyest kapnék, mivel a tavalyiból számolják?
presario
 
 


Köszi Gabi a kalkulátort!

Nekem is annyi jött ki, mint Annának! (Nem tudtam biztosra mennyi volt a tavalyi össz, de 2 körülire emlékszem)
A 102 körüli GYES sokkal jobb, mint amire számítottam! :)

Bizom benne, h igy lesz!!!! :D :D :D

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Én is így vagyok vele! :P
presario
 
 


:( :?
Ilyen egy hülye időt.....
Nagyon remélem, hogy nemsokára kisüt a nap..... :P
Kimentem picit, de úgy fúj a szél itt, hogy majdnem elvitt :shock: :lol:

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Még így pocakosan is? :P
presario
 
 


Anna:

Még igy is....nem húzott le a súly.... :D :lol: :wink:

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?