Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Május 24.-re várom az első babámat,és szeretnék információkat gyűjteni a Jáhn Ferenc Kórházról,mert ott fogok szülni!Tud valaki mesélni,aki nemrégiben szült ott?Milyenek a szülőszobák,csecsemősnővérek,szülésznők,orvosok?Tényleg rutin a gátmetszés és a beöntés?Milyen fájdalomcsillapítási lehetőségeket biztosítanak?Milyen vajúdást segítő eszközöket biztosítanak(labda,fürdő,bordásfal)?Mit adnak a babának,miket kell plussz bevinni a bébinek?Apuka meddig lehet bent szülésnél?Császárnál?Kell venni csomagot,amiben benne van a védőpapucs,ruha páromnak,vagy azt ott helyben adni fognak?
Most előre ennyi jutott eszembe,előre is köszönöm a segítséget és az információkat!

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Szia csöpplány!
Május 4-én kedden 14 órakor szülésfelkészítés lesz a kórházban. Ott minden kérdésedre választ kasz. Gyülekező a nővérszálló első emeletén, itt lesz egy tájékoztató beszélgetés, utána megnézheted a szülőszobákat. Ha tudod, hozd a párodat is. :lol:
Az élménybeszámolót a többiekre hagyom, Ők az érdekeltek.
Mindenesetre üdv közöttünk! :lol:
bábaildi
 
 


Bábaildi:köszönöm szépen az információt!Mindenképp megoldom hogy ott lehessünk!És köszönöm a fogadtatást is!

KépKép
Kép
csöpplány
 
 

 
 

Sziasztok!!!

Nitácska: Részvétem a mamád miatt :(

Manojoco: Én is szoktam fánkot sütni csak túrót teszek bele :P de holnap kiprobálom a tiedet :lol: Ja és nagyon szép a lányod :P :P

Etelka: Voltatok Barnival gyógytornán?

Csöpplány: Üdv. itt :P :P

Rólunk: Ricsi egy örökmozgó meg sem áll egésznap mindent lerámol,pakol igazi gézengúz. Szerintem még 1-2 hét és elindul magától :lol: Éjszaka ha felébred feláll a kiságyba és síkit,hogy kelljünk fel :shock: Nincs nagy alvás igénye :?
Pedig 9 hónapig alig akart mozogni amikor jártunk be az Ildihez ctg-re dudálni kellet neki,hogy ébresztőőőőőőőőőő :P :P
Kialudta magát amig bent volt a pocakba :wink:

ime: Kép

url=http://picibaba.hu]Kép[/url]
csicsuka
 
 


Csicsuka gyönyörű Ricsi baba!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
Csöpplány.mint látod én lassan 8 hónapja szültem másodszorra...csupa jó élményem van a korházról!!!!!!!!!!!!
mindenki nagyon rendes.segítőkész!!!!!!!!!!!!!
jó volt ott lenni!!!!!!!!!!!!!!!!!

apuka végig bent lehet a szülés és vajúdás alatt.csaszinál ugy tudom kint kell várnia...........
gátmetszést akkor csinálnak ha tényleg kell.nekem az elsőnél kellett mert nagy baba volt.a kicsinél gátvédelemmel szültem.......
beöntés...elsőnél volt kicsinél nem!

babának:adnak ruhát.pelust is.de azért inkább vigyél be mint textilt és eldobhatót is......meg egy kis plédet.ezt is adnak ha nincs sok baba..........meg ha gondolod cumit is vihetsz a kicsinek.én Barninál már vittem be.

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Csöpplány, üdv itt! :)

Gréti és Ricsi nagyon szépek! :)

Nitácska mindent leírt a kórházról, szóval én most nem írogatok pluszban, mert rohanok.

Pussz mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Szia csöpplány ! Üdv közöttünk.
Én januárban szültem én ezeket vittem a babának be magammal
A babának pár db eldobható pelust kell vinni habár adnak és baba csomagot is kapsz majd mi kaptunk amiben van pelus,popsitörlő,popsikrém és egyéb hasznos dolgok.Pár db textil pelus, és egy pléd .
Nekem császáros mind a két babám és a párom nem lehetett bent a műtőben kint várt a folyoson.Az elsőnél kaptam beöntést ugyanis 16 órát vajúdtam mire meg császároztak.
Én teljesen pozitívan éltem meg a kórházban töltött pár napot nagyon segítőkészek és azok a nővérkék és csecsemősök voltak vannak akik annak idején mikor először szültem.
De ha van kérdésed szívesen válaszolok én is ha tudok.

Bábaildi! Én is imádom a fánkot .Sikerült sütnöd vagy sokat dolgoztál megint?

Csicsuka! Hát a Ricsi baba nagyon szép nem bírok betelni a szép szemeivel.

Zdori! Te tanulsz ???

Ma voltunk doktornéninél Grétike észre sem vette hogy kapott egy oltást annyira mosolygott a doktornéninek.Ma kapta meg a 3 hónaposat és már 5810g és 61cm.
Most kicsit nyugi még a babakocsiban van ahogy haza értünk csak cukit adok neki ha mozog.remélem nem lesz lázas.
Kisfiam ugy köhög hogy csak na remélem nem lesz beteg.
Ma lesz anyák napja délután az oviban kisfiam készült titkos versel már nagyon várom.

Tegnap voltam fogászaton megint a gyökérkezelt fogammal sajna még mindig fájt és be is dagadt két lehetőséget kaptam a fogorvostól vagy felvágja az inyem vagy kihúzza és sajna ki kelet húzni mert egy picit mozgott a gyökerénél volt begyulladva .
Még most is fáj nagyon és rossz hogy nincs ott a fogam de remélem jól döntöttunk és meggyógyul hamár feláldoztuk a fogamat .Alig bírok enni pedig olyan éhes vagyok. :cry:

Sziasztok

KépKép
manojoco
 
 


csajok olvasgattam a régebbi hozzászólásokat és lám.Beagle 7 hetes kismama!!!!!!!!!
Dórinak kistesója lesz!!!!!!!! :) :) :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Beagle! Gratulálunk! Mesélj nekünk is!!! Sok puszi!
Nitácska, ügyes vagy, hogy észrevetted! :)

Igen, tanulni kellene... Nem nagyon jutok hozzá... Továbbtanuláshoz kell most kiegészítő érettségi vizsgát tennem informatikából. Még nem elég a 3 diploma... :)

Megyek is, sok puszi mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Jaj, sajnálom a fog-dolgot, remélem, jó volt a döntés, és hamar jobb lesz, hogy tudj enni!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Sziasztok:)

Bocsánat, hogy csak olvasó üzemmódban vagyok, de annyi minden összejött, hogy felsorolni is sok lenne......
Május 7-én viszem Kristófto orrmandula műtétre a Szt. László korházba...... hát izgulok rendesen:(:( De erősek leszünk és haamar túlleszünk rajta:):):)
Én is olvasgattam, csak én a májusi kismamikat:):) Hoztam Nektek egy hírt:)):):):):):):)

Sziasztok, Csöpplány férje vok.
Ma voltunk ctg-n, az adatok nem voltak túl biztatóak amiket mértek.(szívhang 120-160 helyett több percig 60-80 között mozgott).Terheléses ctg-re küldték a Dél pesti kórházba.A mérések itt is ugyanazt mutatták. Ezért a doki úgy döntött hogy meg kell császározni.

Jakab Balázs Bálint 45 cm-el és 1kg 90dkg-val látta meg a napvilágot.
Hál Istennek minden rendben van a babucival és az anyukával is.
Majd ha hazaengedik bővebben kifejti a történteket.

Addig is jó egészséget mindnyájatoknak,sziasztok.


Kép
bluebox
 
 


Sziasztok!

Nem is tudom, hol kezdjem, és üdv Csöpplányéknak, és rögtön Gratulálunk is!!!!! :) Gyönyörű kisfiúk született!!!!

Beagle, Nektek is Gratulálunk!!!!! :) igazán jó hír!!! :)

Zdori, neked szorítunk!!!! Tessék szépen ügyeskedni!!! :) már nincs sok!

Manojoco, sajnálom a fogadat, de talán mégis így lett jobb... csak most nehéz elfogadni... :) de jobb lesz. Voltunk gyógytornán, és úgy látom, használ is. Mert már nagyon kis ügyesen tudja tartani a fejét.

Bluebox, változatlanul szurkolunk Kristófnak, a műtét miatt, és neki is jobb lesz :) csak nehéz lesz egy kicsit....

Nálunk nagyon is összecsaptak a hullámok... így én is olvasó üzemmódban, és magamban örülök mindenkinek... Amíg én itt reménykedtem, hogy még jóra fordulhat minden, addig apa éli világát, és épp egy új kapcsolatot kezd... szóval már nem sok reményt érzek.... és most ez kicsit hazavágott lelkileg... de igyekszem összeszedni magam Botond miatt. Aztán éljük tovább a magunkét. Röviden, tömören ennyi.

Szép, illetve, szebb napot mindenkinek :)

Kép
Kép
etelka
 
 


Mekkora ökör vagyok:(:(:(:(:(:(

CSEPPLÁNY HATALMAS GRATULA A CSEPPFIATOKHOZ:):):):):):):):):):):):)


Eti: nem tudok mit hozzászólni a történtekhez:(:(:( Úgy gondolom az Urad nagyon össze van zavarodva:(:(:(:(:(:(:(:( Sajnálom, és kitartást Nektek:):):):)
bluebox
 
 


Gratulálok csepplánynak a bébihez.!!!

Remélem jól vagytok majd gyere írni ha lesz időd.

Sajnos nálunk is rossz volt gréti szívhangja neki 50-es volt pár perc alatt a műtőben voltam .Hálistenek minden rendben volt .Borzasztó bele gondolni mivan ha nem érünk be időben habár ennek volt előzménye is .

Beagle ! Jól olvastam lesz kisbabája???????? :D

Etelka Köszönöm már jobb de hiányzik a fogam :cry:
Kitartás hátha még rendbe jön minden de nem szeretnék okoskodni vagy tanácsot adni ezt csak ti tudjátok.
Remélem azért rendbe jönnek a dolgok .Kitartás
Gréti alszik kicsit nyugi volt ma és volt egy pici hőemelkedése de most olyan édesen alszik a kis barátjával olyan drága.
Kisfiamat is haza hoztam ebéd útán az egyik ovis társa eljött hozzánk játszani úgy örült neki .
megyek iszom egy kávét hátha feldob

KépKép
manojoco
 
 


Sziasztok!!!!!!!!
Csöpplány SZÍVBŐL GRATULÁLOK BALÁZSHOZ!!!!!!!!!!!!!!!!
Etelka ha gondolod és ráérsz valamikor átjöhettek Botival és beszélgetünk egy jó nagyot!!!!!!
párodat komolyan nem értem!!! :x :(

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok, tényleg, köszönöm, de ez már nem fog megjavulni. Most azt kell kihoznom belőle, hogy Botond miatt ne utáljam, és tudjak rá barátként nézni. Nos ez most még nem megy. Főleg úgy, hogy ködösített, hogy mit is csinál a hétvégén, és aztán a végére kiderült, hogy az új barátnőjével ment hétvégézni, meg egy társasággal, és nagyon jól érzik magukat.... így nehéz, nagyon nehéz, hogy én közben uszkve egyedül ülök itthon... és akár mondhatom, hogy a kutya nem néz ránk.. ami nem egészen így igaz... de ááá mindegy. Nagyon köszönöm a meghívást is, de most nekem szívfájdító látni a családokat, ahol együtt várják a babákat, vagy együtt nevelik őket... és boldogok, vidámak, megoldják a problémáikat... tudom, ne gubózzak be, de kicsit még nyalogatnám a sebeimet, mert még nekem friss ez a dolog... legalábbis az, hogy rájöttem... és ezért muszáj volt neki bevallania a dolgokat....
Ebből már köztünk nem lesz semmi. És ezt még fel kell dolgoznom, és tudom, hogy minél hamarabb, Botond miatt.... igyekszem. Már vannak olyan percek, amikor nem ezzel foglalkozom, és éjszaka is már tudtam kicsit aludni is, mert kidőltem gyakorlatilag....

Szép estét és hétvégét Mindenkinek!

Kép
Kép
etelka
 
 


Etelka nehari hogy ezt mondom de úgy elküldeném a párodata búsba!!!!!!!!!!!!

próbálná inkább rendbe hozni a családi életét.nem ő inkább elmenekül!!!!!!!!!!!!!!!!!! :x :x :x :x :x

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szasztok!!!

Csöpplány: Gratulálok a babádhoz :P :P

Etelka: Én is vevő vagyok ha segíteni kell vagy ha társaságra vágysz :P Nem laktok már eggyütt ugye?
Van pár barátnőm akik pont ezért nem akarnak szülni mi lesz ha...... :evil:
De azért próbáld nézni a derüsebb oldalát,van egy szép kisfiad,fiatal vagy csinos vagy majd találsz 100x jobb párt magadnak :P :P

Más!

Bábaildi: Szeretném a segítségedet kérni :D Ricskom nagyon nyugtalanul alszik hajnalban mindig felsir és nehéz vissza altatni. Megetetem elalszik az ölemben, be teszem a kiságyban és 2 perc múlva síkit nem sír. Ezt egy pár napja csinálja :( Mondjuk a 9 hónap alatt nem aludt át egy éjszakát sem :? Van-e valami homeos bogyó amit adhatnék neki???

Kép

url=http://picibaba.hu]Kép[/url]
csicsuka
 
 


Sziasztok!

Csöpplány, nagyon sok szeretettel gratulálunk!!! Hát, Balázs nem túl nagy... :) De azért biztos nagyon boldog, hogy találkozhat a külvilággal és Anyával! :) És nagyon szép!!!! :) Ugye jól vagytok?

Etelka, ez nagyon csúnya dolog... Nem is nagyon tudok mit írni... Sajnálom nagyon, sok erőt neked! Kicsi fiad, remélem, megörvendeztet ezekben a nehéz időkben!

Pussz.

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


csicsuka annyira helyes kis pasi Ricsi!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!!!

Nitácska: Te nem teszel fel képet?

url=http://picibaba.hu]Kép[/url]
csicsuka
 
 


Sziasztok!

Jaj lányok, olyan aranyosak vagytok, komolyan!!!! Igen, már külön lakunk, két hónapja.. és nem mondta egyszer sem, hogy hiányoznánk neki, vagy rossz neki nélkülünk... mindig várt rám... hát most már ne várjon. Tovább lépett, így én is tovább lépek!!!

Csicsuka, nagyon köszönöm a meghívást, szívesen találkoznánk Veletek!! Merrefelé laktok? Ricskód annyira, de annyira gyönyörű fiúcska!!!! :) csodaszép szemei vannak!!!

Már sokkal jobb a kedvem ám :) és tényleg túl fogom tenni magam az egészen, csak most még friss a dolog... de igyekszem nem ezen rágódni :)

Kép
Kép
etelka
 
 


Lányok, már lemaradtam, de mindenkinek nagyon boldog anyák napját!

Etelka, örülök, hogy jobb a kedved!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Sziasztok! Szinte szégyellem leírni, de én Horvátországban a plitvicei tavaknál töltöttem a hétvégét, és töltöttem fel magam új energiával. Ezért nem jelentkeztem az elmúlt 3 napban. Nagyon gyönyörű út volt, csak fárasztó. Busszal mentünk (kórházi szervezés) így egy kicsit hosszú, mert ugye a busz nem mehet csak kilencvennel. De megérte. Majd holnap teszek fel képeket, és Neked is nézek vmi bogyót csicsuka.....
Most szuszogok, pihegek, stb......
Csodás volt, tényleg!!!!!
bábaildi
 
 


Sziasztok!

Bábaildi, szuper lehetett!!! Nagyon örülök, hogy kicsit kikapcsolódtál, biztos nagyon jó volt!!! :))) és várjuk a képeket!!! :)))

Kép
Kép
etelka
 
 


Sziasztok!!!!!
Máté korházba került.kiszáradás miatt........apival váltjuk egymást....
már 2 infúzió lement neki...
nagyon nehéz.alig bírtam vissza tartani a sírást.szegényem könyörgött hogy hozzuk haza!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Hetek óta olvasó üzemmódban vagyok, úgyhogy nagyjából képben vagyok, kivel, mi van, csak írni nem volt alkalmam.

Ildi, ne szégyelld, várjuk a képeket! :D Pár éve én is busszal voltam ugyanott. Az út tényleg fárasztó a lassú haladás miatt, de ha jó a társaság - ráadásul megéri, mert meseszép az a környék.

Etelka, csodálom az erődet, irigylésreméltó! Azt kívánom, minél hamarabb találd meg a boldogságodat (mármint azt, amelyik a kisfiadon kívül létezik még valahol egészen biztosan) :)

Morca, ha kicsit lehangolt vagyok, csak elolvasom Matyi és Ákos aranyköpéseit, úgyhogy ne legyél visszafogott a beszámolókkal! :)

Beagle tényleg várja a második babát??

Nitácska, szentég! :O Mi történt???

Bocsánat, ha valakit kihagytam, kuruttyolás hallatszik a kisszobából, így abbahagyom, mert indul a nap. :)
Majd írok magunkról is, de most mennem kell.

Kép
anhel
 
 


Jesszus, Nitácska, hogyhogy???? mitől száradt ki ennyire szegényke??? jaj kis Manó..... reméljük hamar hazamehet.... szurkolunk Nektek, legyetek erősek....

Kép
Kép
etelka
 
 


én ezt a vonalzót honnan vettem? :shock:

Kép
anhel
 
 


na, ez az új már tetszik

Kép
anhel
 
 


Te jó ég, Nitácska! Remélem, már jobban van! És hogyan derült ez ki??? Jajj, ilyenkor mindig attól félek, hogy minket is csak egy hajszál választ el vmi ilyesmitől... És tényleg... Mesélj, mi van, ha tudsz!

Anhel, jó, hogy jöttél, örülök nagyon! :) Mesélj akkor! :)

Ildi, de szuper, hogy "nyaraltál"! :) Várjuk a képeket! :)

Etelka! Helló! Szép napot, sok örömet! :) Próbállak mosolyra fakasztani... Remélem, nem lógatod épp az orrod!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Nitácska, mi történt Mátéval????? Hányt, lázas volt? A kiszáradás nagyon komoly dolog, figyeljetek oda lányok! Mindig itatni kell a kicsiket, nem az evést kell erőltetni a beteg gyereknél, hanem az ivást. Kortyonként, lassan, de folyamatosan. Ha pedig nem marad benn a folyadék, orvoshoz kell vinni!!!!!! 10-12 óra elég egy 6 éven aluli gyereknél a kiszáradáshoz.
Jobbulást Máténak!

Néhány képet azért küldök!
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
bábaildi
 
 


Honnan lehet tudni, ha baj van??? És mennyit kell innia a gyereknek???

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Ildi, csodaszép helyen volttok! :) És az unokák is nagyon szépek! :) :) Látszik, hogy a lányod gyermekei! ;)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Nitácska elég gyakran szokott írni, de még nem jelentkezett itt. :( Remélem, nincs baj!

Ildi, látom kisebbik unoka már rátalált a tévésszekrény rejtette kincsekre :D, ez nálunk is nagy sláger volt. Nálunk ráadásul ajtó sincs rajta - én balga, amikor vettük, nem gondoltam, hogy a dvd naponta többször ki lesznek onnan rámolva. De szerencsére már leszokott erről Dóri.

A lányom nagy vízivó lett, pedig tavaly nyáron alig lehetett belediktálni bármi folyadékot. Jószerivel csak a szopizással ivott. Aztán egyszercsak ízlett már neki a sima víz. Tényleg nagyon oda kell figyelni a kiszáradásra.

Ma délelőtt voltunk az állatkertben, de azt kell mondjam, ez még egy kicsit korai volt Dórimnak. Igazából az állatsimogatót élvezte, a többi egyátalán nem érdekelte, mutogattam neki jegesmedvét, eleáfntot, zsiráfot, nem nagyon figyelt. Az a sok kis elvetemült éhenkórász kecskegida legalább megmozgatta a fantáziáját, lehetett kergetni őket meg kapkodni a utánuk. Majd hozok képeket is.

Nagy fába vágtam a fejszémet, elkezdtem autót vezetni. Részint muszáj a lakóhelyünk adta lehetőségek miatt, meg úgy voltam vele, jövőre másodszor kell jogsit cserélnem, hát legalább használjam, ha már olyan régóta megvan. Remélem, hamarosan belejövök - egyelőre csak a lakás-játszótér-nagyi-közért vonalon merek mozogni, a belvárost vagy a forgalmasabb csomópontokat kerülöm. Szóval remélem hamarosan találkozókra is el tudunk esetleg menni, nem lesz akadály a távolság. :)

Dóri, azon a vizsgán túlvagy?

Kép
anhel
 
 


Sziasztok!

Nitácska, javul Mátéd??? Nagyon remélem....

Zdori, köszönöm, most már egészen helyre jött a lelkem, mert muszáj volt megerőltetni magam Botond miatt. Már tudok sírás nélkül beszélni róla... :) és ha ránézek a kisfiamra... akkor minden könny felszárad, mert rám mosolyog. Csak szomorúságot érzek, hogy ilyen az apukája... de mindenre igaz, mindenhez két ember kell. Talán én sem kommunikáltam jól őfelé. De aztán elkezdett mindenfélével megdobálni... (képletesen :) ) és csúnya dolgokat vágott a fejemhez. Azóta éli az életét, és nekem is ezt kell tennem. Mindennek oka van, csak még egyelőre nem látom ennek az okát. De hamarosan minden kiderül.
Vizsgával hogy állsz???? :)

Anhel, neked szurkolunk az autózáshoz, biztos hamar belejössz!!! Nem olyan vészes itt autózni. Én is először azt hittem, hogy te jó ég Budapesten autóval... ma meg már tök természetes minden :) úgyhogy fog ez menni, kitartás, és remélem, a legközelebbi találkozón találkozunk :) :) :)
Ja, és Botond sem issza a vizet sem, a gyümölcslevet sem, amit próbáltam neki, hogy annak legalább van egy kis íze... de nem kell neki. A vizet konkrétan kiköpködi a cumisüveg mellett... :) majdcsak fog neki tetszeni, szerintem ha melegebb lesz, biztos fog inni jobban :)

Szép napot Mindenkinek!!!

Kép
Kép
etelka
 
 


Sziasztok!!!

Nitácska: Mi történt??? hol vagy??? :shock: Remélem minden ok?!

Bábaildi: De jó volt neked :P Nagyon helyesek az unokák :P
Nem tudod véletlenül mikor lesz a köv. találkozó?

Etelka: Mi a Havanna ltp.-en lakunk :x Ti merre?

url=http://picibaba.hu]Kép[/url]
csicsuka
 
 


Sziasztok! :)

Jó éjt mindnekinek!

Etelka, örülök, hogy jobban. Tényleg. Nincs más, jobb dolog, amit írhatok, mint hogy sokat gondolok rátok, és sok erőt kívánok!

Nitácska, mi van veletek???

Anhel, Dóri milyen nagylány már!!! Pedig, emlékszem, zugolvasóként még olvastam a születését, és az sem tűnik olyan régnek! :) Hajrá a vezetéssel!!

Csicsuka! Hogy vagytok?

Na, mentem. Pussz.

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Ja, nem válaszoltam: vizsga még átravan, és nagyon sok a tanulnivaló még mindig, mert szinte sosincs idő ezzel foglalkozni... :(

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Etelka, csinos vagy, fiatal, nem zuhantál mélységes depresszióba - legalábbis jelek szerint nem és ez tök jó - biztosan találsz majd másvalakit, akivel működik a dolog. Szakítás után mindkét félnek van oka önvizsgálatot tartani, hiszen mindig kettőn áll a vásár és az már nagyon jó eredmény ha Te eljutottál idáig. Reméljük, a kisfiad apukája is eljut majd egyszer ide és akkor nem sárdobálásba fullad a beszélgetés. Most nyilván mással van elfoglalva, de ezzel ne törődj! (mindig mindent visszaad az élet ám...) Ja, és szerintem is mindennek oka van, mégha akkor, amikor bekövetkezik, nem is sejtjük, mi lehetett az. Ki fog ám az is derülni. :) Fel a fejjel és örülj Botinak! :)

Kép
anhel
 
 


Etelka, még az itatásról: próbáld meg többféle itatóból adni (cumisüveg, csőrös pohár pl.), ill. én azt csináltam, hogy a vízbe tettem egy kis babateát (pl. Milupa, Hipp gyümölcsízek C vitaminnal, nagyon finomak), na azt már elfogadta, de igazából csak akkor kezdett inni, amikor már alig szopizott. Aztán fogtam és nem tettem bele többet teát, így maradt a sima víz.

Kép
anhel
 
 


Szóval az ivásról: anyatejes babának nincs szüksége egyéb folyadékra. Extrém meleg nyári időben esetleg egy kis forralt viz, vagy nagyon enyhe tea kínálható, aztán vagy issza, vagy nem.
Egyebekben a csecsemők folyadék igénye változó, de figyelni kell rá, hogy gyakran kínáljunk, mert a gyerekek ha belelmerülnek a játékba, vagy betegek, "elfelejtenek" inni kérni.
Az ellenőrzés nem nehéz: ha a nyelve piros, nedves, minden rendben.
Mindannyian láttátok már a saját nyelveteket, láz, betegség esetén. Az első figyelmeztető jel a nyelv fehér, lepedékes volta. Ha ezt látod, addig kell itatni a kicsit, amig ez a tünet elmúlik. Ami fontos: ha egyszerre sokat iszik (mégha jóízűen is) sokszor rögtön ki is hányja. Tehát a pohárba, üvegbe mindig csak egy-két korty kerüljön. Aztán 5-10 perc múlva megint.....és ne meleg, hanem hűvös folyadékot adjatok.
Nagyon kicsi, vagy nagyon bágyadt, elesett gyereknél kanalanként kell itatni, amig jobban nem lesz.
Lecke feladva, holnap kikérdezem!!!! :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
:wink: :wink: :wink: :wink:
bábaildi
 
 


Sziasztok:)

Csicsuka: akkor mi közel lakunk egymáshoz:) Mi a XIX.-be lakunk:)

Holnap megyünk a László korházba orrmandulaműtétre, ha megjöttünk jelentkezem.....

Bábaildi: bocsi hogy nem hívtalak...... meg tudtál nekem valamit?

jelentkezem szerintem vasárnap:):):)

Jók legyetek:)
bluebox
 
 


Sziasztok!

Anhel, köszi :) igyekszem, valóban :) Bébikém miatt is muszáj erősnek lennem, és nem a múlton rágódnom. Ettől függetlenül azért még kicsit fáj, de elmúlik ez is. Az idő sokmindenre gyógyír. :)

Bluebox, jajjj nagyon szorítunk Kristófnak!!!!
Mikor szabad majd egy percre beugranunk? Nem megyünk be, nem akarunk semmilyen bacit, vagy bármit becipelni, csak egy-két dolgot beadnánk:)))))

Csicsuka, mi az Örsön lakunk Zuglóban :) Nem olyan messze :) na meg szoktunk mi mindenfelé autózni :))) úgyhogy majd megbeszéljük, mikor menjünk arra, és összefuthatunk ám!!! :)))))

Vigyázzatok Magatokra....

Nitácska, mi a helyzet?????

Kép
Kép
etelka
 
 


Eti: jövőhéten a kedd kivételével elvileg bármelyik nap jó:)
Úgyis telefonálsz előtte:)::):)

Köszön9m, hogy gondolsz Ránk:)

Pussz:)
bluebox
 
 


Kristófnak hajrá! Nem lesz semmi baj, ügyesek legyetek!

Ildi! Köszönjük az itatás-leckét!

Etelka, milyen jó lesz, hogy mindenkivel találkoztok! :)

Nitácska!!!???

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Sziasztok!!!!!!!
Máté folyamatosan ivott és evett de ennek ellenére minden éjjel Csak éjjel mindent kihányt és hasmenése is volt.........3 nap után orvoshoz fordultunk.és jó hogy mert elkezdett kiszáradni!!!!!
a korházban ugyan úgy folytatódott az éjjeli hányás-hasmenés........semmi javulás.....hála láz egyáltalán nem volt..
tegnap éjjel volt az első hogy nem hányt.......még vizsgálatok sorozata vár ránk.....
jövőhéten hívni kell időpontért a gasztros dokit!!!!!!

tegnap jöhettünk haza egyébként:)

Ildi olyan szépek az unokáid:)))))))))és a képek is meseszépek!!!!!!!

Bluebox ott voltunk mi is a Lászlóba.........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Jajj, Nitácska, ez nem hangzik vmi jól... Jobbulást nektek, és derüljön ki, mi a gond!!! Pussz!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Nitacska! Remélem már jobban van kisfiad.és kiderült mi a baj.
Szegény drága .

Bábaildi! De jó helyen voltatok kicsit irigykedem de megérdemelted a pihenést .Aranyosak a gyerköcök.


Mi jól vagyunk lekopogom kop kop :) habár kisfiam picit köhög de adom a homeos golyokat neki,Grétike most alszik egy picit folyik a nozikája de kiporszívoztam neki nehogy letapadjon vagy lenyelje .

Ja most megint bárányhimlő van az oviban meg a csoportban az egyik kislánynak tetűi vannak. :evil: nekünk nincs hálistenek de figyelem kisfiam haját biztos ami biztos.

A fogam már jó igaz egész héten minden nap menem kelett fogászatra kaptam a fogam helyére fertötlenitős gézlapot olyan mentolos terpentines rossz ize volt de használt.

Vasalnom kéne de semmi kedvem a válam is fáj olyan semilyen kedvem van mint amilyen aZ időjárás .

KépKép
manojoco
 
 


Nita: akkor melegváltás volt:)

Mi is túlvagyunk a műtéten, minden simán ment, az én fiam egy HŐS:):):) Nagyon megdícsérték a dokik, és teljesen kiakadtak, hogy milyen gyorsan regenerálódik egy gyerek szervezet:) Mások mégcsak ébredeztek, Kristóf már hála a műtét után ivott, és rá egy órával már kekszet és kalácsot is evett. Este pedig már nem lehetett lelőni:) Minden korterembe benézett és mindenkinek integetett és mondta, hogy CSÁÁÁÁÁÁ:):):):) Azt mondták hiányozni fog az osztályról Kristóf:)
bluebox
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?