Új privát üzeneted érkezett!

Gaby, én éjszaka dolgozom, vagy ha itthon vagyunk, akkor Lali délutáni alvása alatt, minden délután 2-3 órát alszik. Nehéz sokszor, pláne, hogy sulizom is, júniusban államvizsgázom... De most, hogy már egy hónapja itthon vagyunk, szuper, az itthoni melókat csináltam tovább, a rendes 8 órás melóm meg most nincs a táppénz miatt. A kevés alvást megszoktam már, Lali mindig is csapnivaló alvó volt, beérem 4-5 órával hetekig, aztán egyszer kell jól kipihennem magam, 8-9 órát aludni, és bírom tovább az éjszakázást. 8) A sulit már várom, hogy vége legyen, az nagy nyűg nekem, de majdcsak vége lesz már...
Allergia: te tudod... szerintem ha hajlamos ekcémára, van allergiás a családban, sokkal óvatosabbnak kell lenni.

Baba, na majd csinálok képeket a mi gyerekszobánkról! :lol:

Boni, Zsigi csuda édes. :lol: Lali is "vágja" a körmét, reszelgeti... Fogja a pirosítós pamacsomat és csinálja magának... :lol:

Kép
szilcsi
 
 


Szilcsi ügyi vagy!!!!
Vendég
 


Szilcsi
le a kalappal, húúú de sok energiád van
nincsen ételallergiás a családban, apa szénanáthás, és emiatt van a hajlam az ekcémára :?

Bonic
azta Zsigi vállal pedikűrt? :D majd később már zsbpénzt kér érte :lol: :wink:

Babim
szépen halattok a szobával, hamarosan ott lesz a kis lakója is :D
rögtön ott fog aludni, vagy eleinbte veletek lesz egy szobában? Mi fél év után költöztettük be a szobájába

Kép
gaby25
 
 

 
 

Szilcsi, kép jöhet!

Gaby:rögtön a saját kis szobácskájába kerül. (Az ágya amúgy se férne a hálónkban el, de jobb is, ha nem zavarjuk őt. )

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


[quote="babaimado"]
írta:
babaimadoGaby:rögtön a saját kis szobácskájába kerül. (Az ágya amúgy se férne a hálónkban el, de jobb is, ha nem zavarjuk őt. )


Baba, erre térjünk vissza 20 hét múlva! :wink: Sok mindent másképp fogsz gondolni, mint most!

Kép
kata05
 
 


ma egész nap állatkerteztünk..juj d ejó volt

Zsigi az első perctől a saját szobájában van :lol: nem is szeretett igazán velünk aludni.. fárasztó volt sokszor átmászni többször is adott időszakokban, de túléltem. :lol:

most ha nyűgös éjjel akkor is nekem kell inkább a földön melléfeküdni az ágyához,mert az az ő kuckója.. aztán ha bealudt visszakúszok apa mellé az én kuckómba :lol:
Vendég
 


Boni
Máté is joban alszik mióta külön van, na persze voltak többször felkelős időszakok is. Aztán meg betettem én is fotelágyat, ha kell ott tudok aludni vele :wink: Ma éjjel felkelt 2-kor, remélem nem lesz belőle rendszer

kiválasztottam egy jó kis fényképezőgépet
http://prohardver.hu/teszt/olympus_sp-5 ... nomia.html
65ezerért már találtam a neten, no de lehet kapni 80ezer felett is.
Először a Nikon coolpix L100-at néztem saturnban 50ezerért, aztán hazajöttem, és elkezdem nézelődni.

Kép
gaby25
 
 


Kata, más tészta, hogy mit gondolok és más, hogy fizikailag mi fér el és mi nem!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba, nem állt szándékomban megsérteni.......

Kép
kata05
 
 


kis érzékenylelkű Babánk Kata arra írta hogy jobb ha nem is zavarjátok őt.. :wink: :lol:
Vendég
 


Kata, nem haragudtam meg! :D

Boni, képzeld! De. aludtam egyet és mit álmodtam? Te meg Zsigi velem autóztatok. Te az anyósülésen,én mögötted, mellettem Zsigike. Zsigi folyamatosan puszilgatott engem!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babim és ki vezetett? :lol: jó lehetett! :wink:
Vendég
 


Hát az nem derült ki. Mondtam neked álmomban, hogy nézd, mennyire szeret engem Zsigi! :lol:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Jó reggelt!

Tegnap nem írt senki.. :cry: Én be-benézek, de sosincs hsz.. :cry:
Akkro írok én, hátha előbújtok!:)
A bútorok összerakva. Elkezdtem mosni a ruhácskákat, amiket kaptunk és vettünk használtan. Húúú, jó nagy meló. Minden szépül és ez anynira jó.
Puszi mindnekinek.

Szilcsi, ígért képek?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba jaj de jó is a ruhácska mosása! :lol: kép a szobáról? :lol:

ha valamilyen ruha hiányzik jelezd és hétvégén körülnézünk otthon tesómmal az unisexek közt
Vendég
 


Jó reggelt!

Babim: nagyon ügyesek vagytok a készülődéssel! :D Mi kb. 37. hét tájékán lettünk kész, késtek a bútorok, így a ruhákat is csak azután mostam-vasaltam.
Pocid nem keményedik annyit már?

Boni: múltkor írtad, hogy Bendi sokban hajaz Zsigire. Szerintem is :-) még a szoba-kérdésben is. Bendinek is kezdettől külön szoba, és csak kb 2 hós koráig aludtam vele, aztán visszamentem Apához.
Néha próbáltuk közénk venni, de sosem aludt egyikünk sem, Bendi sem. Azt hitte hancúr van :lol:
Most nézem a képeket, Rólatok meg Zsigiről az előző oldalon, ennél vegyesebb Zsigi már nem is lehetne! Mindenkiből van benne egy pici :lol:
Pedikűrös kép haláli :lol: mint a nagyok!

Bettike: éjszakai felkelések csökkentek? Máté képek nagyon jók, különösen a télifagyis-maszatos :lol:

Szilcsi: nagyon ügyi vagy a munkával! Örülök, hogy élvezed! :D

Gaby: fényképező ügyben döntöttél?

Vasárnap Bendi lefejelte a dohányzóasztal alsó polcát. Most van egy szép monoklija, de már javul. Tegnap kibújt még 1 foga, bal felső kettes. Így van neki összesen 4, alul 3, felül 1. Szerintem jön a többi is, elég nyügi néha. Éjszakák változóak, van, hogy 2x, van, hogy 6x kelünk...

Szép napot!

SzezsoKép
KépKép
szezso
 
 


Megáll az eszem, hogy mindenki veri a gyereket és az asztal és egyéb sarkokra fogja!! Na jó, viccelek. Gyógypuszi Bendinek!

Köszi Boni, majd szólok, de elég soknak tűnik. Van olyan felső, amit kimostam, vasaltam, sőt meg is varrtam egy kis foszlást, de soha nem volt rajtam, mert mellben szűk. Ha kell valakinek, szólj! Ha nem sürg., akkor majd ha talizunk visszaadom.
Ma fotózok pocit is, és felrakom. A szobáról majd kaptok, de kicsit várjatok még. Félkészen nem mutatna olyan jól. De persze rakhatok, ha kértek..

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Hali
nem tudom mi van a manóval, tegnap rendesen aludt evett, délutáni alvásból fél6-kor kelt, és már 1 óra múlva nyügi volt, így 8 előtt volt a pancsi, de éreztem,hogy melegszik a buksija, és 38 volt :( kapott kis nurofen szirupot, aztán reggel 7-kor felsírt, cicizés, elaludt, de nem tudtam letenni, mert felsírt, és kimentem ahogy szoktam, de nem hagyta abba így 5 percen belül vissza is mentem, aztán nyüglődött rajtam, 8-kor megmértem a lázát és 38,4 volt :? :cry: adtam nurofen szirupot, aztán elaludt rajtam, de negyed óra múlva mikor le akartam tenni, megint felkelt, utána nyüglődött rajtam. 9-ig próbálkoztam, aztán megnéztem a hőjét,lement 37,9-re. Evett egy kis gyümit, 10-ig játszottunk, aztán sikerült letennem szundizni, alvás előtt megmértem, akkor már csak 37,3 volt. Nem taknyos, nem köhög. Fogat sem látok, persze attól még lehet növöget hátul. :roll:

Szezso
holnap házjhozszállítják az olympus gépet :D
buksi simi Bendének. Hálistennek Máté azért most is végig aludt éjszaka, kopkopkop

Babim
bizony nagy meló, én befogtam anyut is vasalni :lol: most már nem vasalok, szegény gyerek gyűröttben jár :oops: :lol:

Kép
gaby25
 
 


ja, még valami, drukkokat kérek a szomszédomnak, szegénynek múlthéten az uh-n azt monddták nem nyeli a baba a magzatvizet, ma megy megint uh-ra, remélem rendben lesz

Kép
gaby25
 
 


Gaby, jobbulást!Remélem, semmi komoly!


24+5friss, most csináltam:

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára babaimado 2010.04.21 17:34-kor.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babim
köszi, én is remélem. délben lement neki 36,6-ra, kimentünk müllerbe fél órára, vásárolni neki babahamit, és már tiszta nyügi volt a végén, 2 után mértem, megint 38,3 :( most fél kúpot adtam neki. Közben kiderült, szomszéd kisfiú is nyügi, és neki is 38,5 volt a hője.

Szomszédnak a pocaklakóval hálistennek minden rendben :D

Kép
gaby25
 
 


francba, most már 38,8 :cry:

Kép
gaby25
 
 


jajj...valami lázcsill.módszer?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


gaby csuklóra, bokára kössél hideg vizes pelust. kitartás!

Baba édes nagyon a pocakod!na jó türelmesen várunk szobára! :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.21 21:05-kor.
Vendég
 


8 órára már 39 lett :( pancsi hütőfürdő lett, elkezdett sírni szegénykém, ahogy a zuhanyt betette az apja, pedig nem is volt hideg. Végig bőgött :( Utána még borogatást kapott, kiskönyvben azt olvastam szobahőmérsékletű vízbe áztassan a törcsit, és hogy a bokára borogatás nem jó :roll: a lényeg, hogy lement 37.8-ra, viszont pelenkázásnál annyira bőgött, hogy kiöklendezett kis tejcsit. Megkapta az utsót a mélyhűtőből. Holnap délelőtt megyünk a doki bácsihoz, este mobilon hívtam, mondta vigyünk pisit is.
Nem tudom mi baja lehet, lázon kívül semmi tünet.

Kép
gaby25
 
 


Gaby, remélem, jobban vagytok!+++++++++++++++++++++

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Hálistennek jól alszik, nem kelt fel éjszaka, még alszik most is

azon gondolkoztam, hogy ami ki van nyitva már kúp, azt egy darabig a fiókban tároltam, most hűtőben van, lehet hogy emiatt a hatóanyag nem hat annyira? Délután kúpot kapott és mégis ment fel a láza azért jutott ez eszembe. Délelőtt meg nurofen sziruppal lement délre a láza, és a kúp az erősebb. Az a biztos, ha kidobom, és az újabbat khasználom majd.

Kép
gaby25
 
 


Gaby, mielőtt kidobod nézd meg a szavatosságát, és h hány fokon kell tárolni!!
Jobbulást,még olvasni is rossz volt. Benduska volt most beteg ő is lázas volt. Annyira sajnálom őket!
Esetleg 3 napos láz? De akkor még 2 napig láz utána pöttyök.

Boni, Gaby, Szezso, meghajolok előtettek.

7 hónap összefoglaló:

Sok mindent eszünk már, mert enni jóóóóó, de még mindig imádjuk, az anyacicit=anyatej :lol: . Van már 2 fogunk, az egyik szombaton a másik vasárnap jött ki, azóta minden kerek és jó. És tegnapra mikor töltöttük a 7-ik hót magától felült és támaszkodás nélkül játszott. Mászni is tudunk már igaz hátrafele, de bőszen gyakorolja, hogyan is kéne előre. :D
9400 grammok, és 72 centik lettünk. :wink:
És imádoooooommmmmmm!

Kép
kata05
 
 


Baba, szép pocak.

Kép
kata05
 
 


Kata
hát ez az, 5-15 fok között kell tárolni :?
na egy súlycsoportban van Mátéval, utsó mérésnél 9460 volt
miért is hajolsz meg előttünk? :roll:

Kép
gaby25
 
 


A különszoba-alvás témakörben.

Kép
kata05
 
 


Gaby, viszont akkor simán elmehet a hatóanyag, dobd ki!

Kép
kata05
 
 


Gaby, tényleg nem lehet jó akkor. Ezután tedd a hűtőbe. Remélem, gyorsan meggyógyultok!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Na 9-kor ébredt, hő 37.4. Pisizacsit feltettem, vártunk itthon fél órát de semmi, így rajta maradt és úgy mentünk, de még a dokinál sem volt pisi. Doki mondta vigyük be délig, még itthon is vártunk, csurgattuk a vizet, itattam almalével, de nem jött, és már tök álmos volt, így hagytam a fenébe és altattam cicivel
Amúgy piros a torka, tüdő rendben.

Ja másik két doboz kúp elejétől hűtőben van.

Kata
én úgy vettem észre Máté sokkal jobban alszik külön szobában. Na jó voltak azért felkelős éjszakák is, de most is azért próbáltam meg egydül saját szobájában altatni. Ha felkelt volna óránként akkor szerinetm benn maradtam volna vele a fotelágyon.

Kép
gaby25
 
 


Sziasztok!

Csak lázcsillapítós módszerhez szeretnék kotnyeleskedni, ha nem baj! (anyukám szerint, aki gyermekgondozónő)

Hűtőfürdőt ne! Megterheli a szívet! Igaz ez a magas lázra is (nem beszélve a lázgörcs veszélyéről), és a láz hirtelen csillapítására is! Inkább a borogatás, csuklóra, bokára! De nem hideggel, hanem tényleg szobahőmérsékletűvel! Először bokára, majd jobb csuklóra és bal csuklóra! Szintén amiatt van a sorrend, hogy a szívet fokozatosan terhelje a hűtés! Már ha érthető, amit írni akarok!

És személyes tapasztalat, amikor Máténak lázcsillapító kúppal és sziruppal is 39 illetve 39,5 volt a láza ez a borogatás fél óra alatt (cserélgetve persze a borogatást) levitte 38-ra és így is maradt éjszakára. Nálunk hatott! (Borogatás közben míg tekertem neki vagy százszor énekeltük el a "tekeredik a kígyó rétes akar lenni, tekeredik a rétes kígyó akar lenni) Így nem volt sírás, rívás és én is lenyugodtam, amit mindig éreznek a kis szarosok, hogy ha velünk valami nem stimmel!

:wink:

Kép
bettike
Eger
 
 


Alvási szokás!
Én is gratulálok azoknak, akik külön szobában tudják a gyermeküket altatni. Nálunk ezt el sem lehet képzelni, mivel 1 szobás a lakás! :lol: Nálunk már az is nagy szám volt, hogy külön ágyba sikerült átrakni több, mint 1 évesen. :lol: De még van, hogy éjszaka most is át akar mászni hozzánk. De ez logikus is, hisz felébred, felnéz és látja, hogy ott alszunk. Naná, hogy ő is akar. Ilyenkor én mindig felkelek, befekszem mellé, amíg vissza nem alszik, aztán megyek vissza a helyemre. Reggel meg mindig megdicsérem, hogy milyen ügyesen aludt a saját ágyikójában! Így sikerült elérni, hogy most már minden este ott van elalvás, mert az az övé és most már igényli is.

Hú! Talán Szezso kérdezte az ébredéseket! Most már visszaálltunk gyógyulás óta az éjszakai 1-2 ébredésre! :lol:

Kata! Édes volt a 7 hós beszámolód! :lol: Gratulálok az üléshez és a tolatáshoz is!

Babim! :shock: Hova növeszted az édi pocaklakó helyét? :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bettike 2010.04.22 12:11-kor.

Kép
bettike
Eger
 
 


Boni!
Köszi, amit írtál! Most megfontolás tárgya a dolog, de jelentkezem, ha ismét segítségre lesz szükség a kreatívkodásban! :lol:
Ja és napok kérdése, hogy nem kell megjönnie!

Szilcsi! Le a kalappal előtted, te kis duracell nyuszi, hogy ennyit bírsz! Én már most félek a meló, bölcsi, háztartás stb.! :oops:

Babim! Engem mindenféle részlet kép érdekel! Nem csináltál olyat, hogy előtte, félig és teljesen kész? Esetleg?

Egy "kis" összefoglaló rólunk:

Lassan megérünk a bilire, ami a kakálást illeti leginkább. Már megvan a kijelölt hely, ahol mindig kakál és a napokban már kiszaladt hozzám, hogy szóljon, hogy kakál és megy a kakahelyre. Gondolom, ha már ennyivel előtte tud jelezni, akkor lassan jöhet a bili! :lol:

Szövegelése 2-3-4 szavas mondatok! pl.: papa autóval mamához! Azaz a papa jön értünk és megyünk az autóval mamához!

Bácsi kapcsol lámpa fent, itt ni (mutat a fogára)! Tegnap fogorvosnál voltunk, volt egy gyanús foga, hogy nem stimmel vele és megmutattam a dokimnak. Így mesélte el az apjának, hogy a doktorbácsi felkapcsolta a lámpát és megnézte a fogát! Annyit gyakoroltuk előtte, hogy sírás nélkül 4-szer is megmutatta a dokinak. Szerencsére én "képzelődtem".

Legbüszkeségem pedig, hogy már 3 mondókát tud egyedül végig énekelni: csiga-biga, kisegér-kisegér, János bácsi
A többit (bármilyen dal), amit pedig sokszor hall, vagy mazsola muzsikán vagy tv-ben, vagy dvd-n, vagy számítógépen pedig segítséggel szintén énekli. Meglepően muzikális szerintem.

Kajálás! Néha már egyedül és kanállal sikerül. Legtöbbször még kézzel! Csupa maszat!
:lol:

Kép
bettike
Eger
 
 


Boni! Ezer éve akarom kérdezni, hogy mi lett az autótok ellopásának story vége? Biztosító?

És még valamit! Ki hogy vág körmöt! Én még mindig csak elalvás után tudom neki lenyisszantani!

Kép
bettike
Eger
 
 


Bettike
nappal még van is idő többszöri cserélgetésre, de már estére ment fel neki, és alváshoz le keleltt vinnem és azért nem hideg lesz a víz, 30 fokosra kell hűteni.
most a többit nem olvastam el

délután 5-re 38,6 lett :? pedig egész nap 38 alatt maradt, és mégis adtam nurofent, és így is fel ment. A másik, hogy most 5-re nekem is 37,6-ra felment :? fasza,
anyós átjött, apa dolgozik

Kép
gaby25
 
 


Gaby!
Ha még van időd elolvasni!
Máténak akkor este 8-ra ment fel 39 - 39.5-re! Kb. annyi idős volt, mint most a te Mátéd! Mi ruhazsepit vizeztünk és kb. 5 percenként cseréltük! Egy ici-picit késett az alvás, de csak ennyi!
Azt tudom, hogy nem "hideg" lesz a víz! DE gondolj csak bele! Neked sem kellemes annyira a 26-28 fokos víz! Főleg betegen! Szerintem! Így neki sem! De tényleg csak szerintem! Próbát lehet megér! :lol: :wink: Csak a mi példánkat akartam írni! :wink: :lol:

Kép
bettike
Eger
 
 


Nagyon gyors gyógyulást!++++++++++++++++++

Kép
bettike
Eger
 
 


Sziasztok!

Babim gyönyörű a giga pocakod!!!!!!!!! Már csak a mosolygos kismamafej hiányzik hozzá :D

Sajna nálunk ha Mátyás belázasodik (szerencsére ez születése óta csak kétszer fordult elő) akkor csak a hűtőfürdő és a kanalas lázcsillapító használ a kúp mintha nem is lenne (germicid-c) felhelyezve semmi. Tény, hogy végigordítja a hűtőfürdőt, de annyira be tud lázasodni (39,9) amire a doki szerint is ez a leggyorsabb megoldás, de neki nagyon magas az alaphője is (36,8-37)

Különalvás: mindhárom srácomnál külön szobában altattam őket, de én is ott aludtam fél éves korukig, viszont Mátyás úgy 1 éves kora körül elkezdett sírni a kiságyban ki kellett venni most a nagyágyon alszik én is vele miután kitévéztem meg kiapáztam magam (jobb mint apával, mert Ő már annyira hozzászokott az egyedül alváshoz, hogy elterül az ágyon)

Zsoltika 11 éves
Ákos 10 éves
Kép
klarissza33
 
 


Gaby, hogy vagytok?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Én nem lázasodtam be, manónak 6-ra lement 37,8-ra, de 7-kor már 38,5 volt, most nem hűtőfürdőztünk, pancsi után egész kúpot kapott éjszakára, 8 előtt már letettem alukálni, éjfélkor kicsit nyejkergett, akkor bementem hozzá, reggel aludt fél 10-ig, 37.4 volt a hő, délben 37,5, most alszik.
Hát gyógyszer beadásnál volt egy kis hiszti, nem akarta bevenni, végén nagyi nyújtotta neki a cujmit, kinyitotta a száját, és kanál zsupsz be a szájába. NA utána kikelt magából, aztán anyán kuporodva megnyugodott.

Kép
gaby25
 
 


ma végre nem volt láza :D 37,5 volt délután 3-kor, most este 8-kor meg már 36,7 :D viszont ma étvágytalanabb volt, lehet az antibiotikum miatt :roll: esti adakot kiöklendezte, mert sírt, nem akarta bevenni :?

Kép
gaby25
 
 


Gaby, örülök a láztalanságnak!!! Étvágy, antibió mellé adsz normaflore-t?
Amúgy már eszik mindent? Darabosan, villával töröd ?

Klarissza, írj magatokról is pár sort, szívesen olvasnám!

Bettike, te összefoglalód is nagyon jó volt!!Mondóka nagyon jó lehet hallani!

Kép
kata05
 
 


Kata
Jó hogy eszembe juttatod a normaflort, még nem adtam, de akkor ma adok, van itthon.
MÉg nem villával töröm, csak nem turmixolom teljesen pépesre, meg pl. tettem bele apró tésztadarbkákat a vadasába, mondjuk nem ette meg sz egészet, nem lett a kedvence apja kedvenc kajája :lol: pogit, babapiskotát, babakétszerültet, meg ilyeneket rágcsál, és már nem köpi ki, hanem meg is eszi :D

reggel hő 37,1

Kép
gaby25
 
 


Nagyjából összeállt a babaszoba. A függöny még a szekrényben, de azért megmutatom, hogy állunk. A nagy szekrény tele kimosott és kivasalt, bezacsizott rucikkal.
A szoba nehezen fotózható, nem tudtam eléggé beletenni mindent a képbe, ezért töredékek. Van bent 2 éjjeli szekrény, ami nem lesz ott, azt el szeretném adni.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Kép Kép Kép Kép [img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments
/1272129030.2403.jpg[/img] Kép

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Az utolsó kép a 2 éjjeli szekrényke, ami eladó, ha valakinek esetleg kellene.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?