Új privát üzeneted érkezett!

Hello!
Dita!
Na, látod, nem múlik itt az anyatejen ez a dolog.Lia addig nem volt beteg egyáltalán, amíg szopott, de ez a kis törpilla...Hát, ő most bepótolja.
Örülj, ha minél később kezdődnek ezek a dolgok Milo-nál.Mindenképpen nyűg, mégha nincs is olyan szarul, akkor is...Neki főleg, meg nekünk is...
Na, majdcsak túlleszünk ezen is...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Vicky, Dita, Brigi! Köszi, hogy megértetek. Sokszor lelkiismeret furdalásom van, hogy miért nem vagyok még türelmesebb.

Nekem is náthásak a lányok, de csak egy kis szörcsögés van és ha cseppentek az orrukba sóoldatot akkor jobban lesznek. Ezt még a koraosztályon mutatták.

Kép
tigriske1978
 
 


Brigi lázunk nincs már, de az evés az most a nyűgöm. Alig eszik, de elvan vele, ha éhes jelzi amúgy is. Napi adagjának 3/4-ét , 2/3-át eszi csak meg. És tuti nem a füle. Szerintem nem volt semmi baja a fülének,én a fog megindulásra tippelek, még ha csak a tünetek vannak fog a láthatáron sem. Jókedvű sokszor, ha nagy baja lenne szerintem más lenne. Szopik amennyit gondol, s ha elég volt de próbálkozom tömni sír. Hát nem erőltetem. A cumisüveget nem fogadja el, a kispohárból picit iszik, néha fecskendővel táplálom bele a vizet, ha már máshogy nem megy. Lehet elkezdem majd mégis az almapépet adni neki...hátha segít. Végül is eddig nem fogyott, de minimálisan hízik csak. 8 nap alatt 90g-ot. Tegnapelőtt volt 5,94 kg. Lehet mivel már közel a súlyháromszorozás így most nagyon visszavett.
Tegnap este 8-kor evett 130-at, fél 10-kor már csak 50-et, s féltem nem bírja tovább 2-nél. Tévedtem, háromnegyed 6-kor jelezte éhes. Így most úgy döntöttem ha kér eszik, ha nem majd éhes lesz s akkor eszik. A folyadékbevitel miatt zavar igazán csak, hiszen félek nehogy kiszáradjon.

Mi még ma nem sétálhattunk, de bababoltoztunk, kapott Valentin napra egy kígyós spagettis játékot a hordozójára tőlem.

remény73
 
 

 
 

remény: Nekem is gyanús volt az elmondottak alapján a füle. De az jobb,ha azzal nincs gond. Barbus most evett 8 óta. Kíváncsi leszek kibírja-e reggel 5-ig, mint tegnap. Ha olyan szép idő lesz, mint tegnap volt, akkor lemegyünk sétálni. Remélem lassan már maradhatunk annyit lent, hogy veletek is találkozhassunk, meg Ákos babáékkal is.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Remény!

Ne aggódj a kiszáradás miatt. A szomjúságot is jelezni fogja Ádi.
Egyébként ilyenkor télen nem is kellene nekik adni plussz folyadékot az anyatejen kívül. Én pl. nem adok semmi mást, csak anyatejet, és semmi baja Doninak. Sőt!!! Akkor sem kapott, amikor lázas volt. Max. eggyel többször tettem cicire.

Brigi!

Hidegben én sem viszem Donit ki, viszot olyankor felöltöztetem bundazsákba, és kinyitom rá 1/2 - 1 órára az ablakot. Szellőztetni úgyis kell, és neki is kell a levegő.
Az ablak alá teszem hordozóba. Úgy élvezi, mintha sétálnánk.
Gyakorlatilag még nem volt olyan nap, amikor ne lett volna levegőn valamilyen formában.

Kép

Kép
vevikk
 
 


Hali!
Én is csak szoptatok, nem adok mást (folyadékot sem), és ahogy Vevik, többször tettem cicire pl. tegnap, amikor náthásabb volt, többször-kevesebbet.
Most jobban van már, szerintem tegnap volt a mélypont.Aludt 10-fél 7-ig.Orrcseppet adtam este neki, így jól kapott levegőt.
Most is szunya, de lassan felveszem, mert kiabál...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Sziasztok!!

Tigriske teljesen megértelek. Ne hagyd magad. Te vagy az Anya.Most pl megbánottam Anyós :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: pajtit azzal,hogy ne ettese a gyereket ha nem éhes vagyis ne tömje. Az a baja,hogy még csak 5 kilósak vagyunk közel 3 hónaposan és nem 10. Szerinte én éheztetem a gyereket. Ja és persze én se teszek meg mindent,hogy több tejem legyen. Esti fürcsi után megkapja mindkettő cicit és igy alszik reggelig.
Nálunk a kakival van gond. Nem nagyon akar kakilni csak inkább sokat pukizni.
vicky már nagyon várom a tavaszt és akkor majd sokat sétálunk az biztike. :lol: :lol:

Kép
Kép
colin
 
 


Hali!
Megyünk sétálni!
Tigris!
Húúúú, Te aztán biztos nem unatkozol.Van olyan, hogy mindhárman alszanak egyszerre?
Azt hiszem a séta előtt peluscsere lesz (ahogy hallom).
Teszek pár mai képet fel:
Kép Kép Kép Kép

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


sziasztok

BRIGI
Hát remélem hogy nem leszünk betegesek szerencsére családom nem az csak a párom fia. Mindig van valami baja most is egész hétvégén köhögött rá a Milóra meg lógott a t...nya. :twisted:

Szupi idő van most jöttünk meg sétából és még kitettem egy kicsit a teraszra amíg kajáltam meg közben megy az MSN!!! :wink:

Nagyon cuki a csajos!

Miló ma úgy betojt a hintába hogy az egész pöcsije olyan volt! :)

REMÉNY
Majd csak rendbe jön minden de ha nem hagy nyugodni járj utána látod nálunk is kiderült a 4. orvosra hogy mégiscsak nekem van igazam!

Hogy tetszik a fiatalúrnak a kigyós izé? Dobsz egy képet? Máriába vetted mennyi volt?
Én teszveszeltem egy pihenőszéket de azon nincs játszóív ezen töröm a buksim hogy fogok majd játékokat rá varázsolni. :roll:

COLIN
Kis súllyal született hogyan lenne még akkora mint aki időre jött és nagy súllyal? Ezt nem tudja felfogni?
Mikor adsz neki utoljára enni és mikor ébred fel reggel?

Miló kétnaponta kakil egyet de az emberes adag! :)

A napi 20 után felüdülés! :)

VEVIKK
Nálunk is ritkán van hogy elmarad a séta, de sajnos néha rá vagyunk kényszerítve. Egy hétig szmogriadó volt még ablakot sem tudtam nyitni. :( Szombaton orkán erejű szél volt még boltba sem mentünk. De ma szuper és állítólag hétvégére még jobb úgyhogy most gondolkozom hogy megyünk fel pestre és hogy mennyi cucc kell két napra mert ha sok akkor maradunk.

Ja Remény a kutacsot nézd mert ha kicsit besüpped akkor kevés neki a folyadék de ezt biztos tudod... és sztem is "szól" ha kéne neki valami. :)

dita75
 
 


Brigi! Van hogy mindenki alszik, de napközben egy általában fent van. Ma elég szörnyű volt, mert a reggel 6 és 9 órai etetés között végig üvöltötték azt a 3 órát, 9 után csak a nagy sírt, majd volt egy kis nyugi (ekkor gyorsan kitakarítottam, elmosogattam stb), majd most a legkisebb sír vigasztalhatatlanul, este pedig a középső fog sírni. Az a baj, hogy én nem tudom rácsukni az ajtót és hagyni sírni, mert megszakad a szívem. Na megyek is mert újrakezdte.

Kép
tigriske1978
 
 


Sziasztok Kismamik!Latom,mindenhol van valami "action".Egyebkent ma volt nalunk,egy szoptatasi tanacsado,hiszen sajnos az anyatej melle tapszert is adtam,amiota hazajottunk,es leszeretnem szoktatani,hat majd megirom,sikerul e.Es o is azt mondta,a gyerek,az annyit eszik,amennyi az igenye,kar meregetni,nem fog ehezni,es nem kell tomni.Szoval roviden leirom a szulesunk tortenetet,es a kepeket igerem hamarosan felrakja a ferjem,merthogy ezen a gepen nem tudok kicsinyiteni.Szoval,a mensim alapjan februar 5.ere voltam kiirva pentekre,ezert a dokim visszarendelt 4.ere csutortokre,hogy mar cuccal menjek,mert ott kell maradnom,merthogy nem Egerben szulok,hanem Miskolcon,ami 1 ora tolunk.Del korul megerkeztem,csinalt uh,megvizsgalt kezzel,es akkor 1 ujjnyira voltam nyitva,es azt mondta,a "heten szulunk!!"Elkisert a szobamba,en kipakoltam,mint aki wellnwss hetvegere jott,hoztam a szopiparnam,agynemu,vizforalo,ujsagok.....szoval a szulesznom is mosolygott,hogy jol bekoltozok.Du 4-kor keztem erezni valamit,ezek a 20 perces fajasok voltak,a dokim meg 5 ora korul benezett,en hulye,meg semmit nem mondtam neki,mert en meg nem fogtam fel,hogy ezek mar azoka a hires fajasok.Raadasul mindenki azt mondta,hogy hasmenes is lehet az elojel,nekem meg akora szorulasom volt,mint meg soha,raadasul egesz nap ettem unalmamba,meg mecis szendvicset is......szoval a folyoson neztem a vacsora csatat,a baratok koztet,es akkor mar 10 perces fajasaim voltak,a mobilom orajat neztem,es az ujsagra irtam az idoket,kozben telefonaltam anyuekkel,a baratnommel,es o szerinte csak joslo fajasok voltak,en hulye,meg majdnem el is hittem....mire 1/2 10-volt,szoltam a noverkenek,hogy szoljon mar egy orvosnak,mert szerintem ezek mar fajasok....jott is egy fiatal doki,megnezte a korlapomat,ujjal finoman megvizsgalt,es ez volt a valasza"ejjel baba lesz!!!!!!!!Azt hiszem,ekkor fogtam fel,hogy szulni fogok.Mondta a nover,hogy pakoljak ossze,aszobamban,es menjek a szuloszobara.Hat teljesen kibuktam,mert mar majdnem 10 ora volt,5 perces fajasokkal cuccoltam at,a masik folyosora, a noverke a csomagom konnyebbik feleben segitetett....a szuloszoban felvettek az adatokat,de mivel senki nem volt,igy mindenki velem foglalkozott,es viccelodve telt az adatfelvetel.Szoltak a dokimnak,a szulesznomnek,ok bejottek 10 percen belul,szoval 1/2 11-re fekudtem fel a szuloagyra,ramraktak az nst,a dokim megvizsgalt,mar 3 ujjnyira voltam nyitva,akkor burkodt repesztett,es pontban ejfelkor 3.tolofajasra kipottyant a Manocskam,es valaszthattunk,hogy melyik napot kerjuk.Es az a z egy ora,meg kemenyebb fajasok voltak,a dokim,es a szulesznom,irto aranyos,vicces,es segitokesz volt,....persze volt egy pont,amik,or mondtam a szulesznomne,hogy csinaljunk csaszart,de o mar mondta nekem,hogy ejfelre baba lesz!!!!!!!!!!es igaza lett!!!!!!!!!!Rolam tudnotok kell,hogy annyira nem birom a fajdalmat,hogyha beutom a labam az agyba,en megtudnek halni,szoval ezert is feltem a szulestol,de szerencsem volt,mert tenyleg gyors szules volt.Ejjel 1-kor visszahoztak hovzzam,es 1 oran keresztul szopizott,es utana masnap kaptam meg,csak sajnos vasarnap besargult,es ezert csak szerdan johettunk haza.Probaltam nagyon roviden leirni a szulest,nem konnyu par sorban,hiszen hihetetlen elmeny volt,sok-sok apro reszlettel.Ja es meg eontest se kaptam,pedig arrol volt szo,de a szulesznom nem tartotta fontosnak,ahogy beert,mar fel is fektetett a szuloagyra.Infuziot azt kaptam,fajdalomcsillapitot azt nem,a kejgazt meg nem hasznaltam csak neha,mert nem ert semmit.A kepeket igyekszem hamar felrakni,es ha nem is irok gyakran,itt vagyok,es probalok utemet tartani veletek.Egyebkent tunder-bogar a kislanyom,nagyon turelmes,es igyekszik a szopival is....na ugyhallom fel is ebredt.......puszi mindenkienek
zoe33
 
 


zoe: Gratulálunk Pollihoz, nagyon ügyesek vagytok. És a végén melyik napon született? Ez a "válassz neki szülinapot" ez tetszett.

tigriske: Tényleg rossz hallgatni mikor a baba sír, pláne ha három. De szerintem ne kapkodd ki őket olyan hamar, mert később ez csak rosszabb lesz és nem fogod bírni 3 babóval. Eléggé rafkósak lesznek, tudják hogy melyik sírást kell előkapniuk, hogy rázogassuk a seggüket. Majd kitapasztalod nektek hogy jó, de nem baj ha egy kicsit sírnak (szerintem). Persze nem beleszólni akartam, de nálunk egy baba is eléggé fárasztó, pedig nem is vesszük ki rögtön. El sem tudom képzelni milyen nehéz lehet 3 gyerekkel.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Dita, igen, a Máriában vettem. Van ott olyan híd is játékokkal, amit rá lehet csatolni. A kelgyó tetszik neki, közel 2300 volt.
http://bebibolt.hu/index.php?main_page= ... ts_id=5906
A játékhíd:
sajnos nem találom, de ott láttam és csipeszes megoldású.

Ma voltunk fülészeten, ott a dokinéni és az asszisztens is el volt ájulva Áditól, s amíg nem történt vizsgálat még mosolygott is nekik. Utána persze sírt, kellemetlen volt neki a vizsgálat. Azt mondta hallójárat gyulladása lehetett vmikor, mert beszáradt váladék van a fülében. Kapott rá fülcseppet. Szerdán kell visszamenni, még holnap kell antibiotikum, és utána leállhatunk vele.

Kutacsa most nagyobb, lázasan azt hittem össze van forrva, de most újra érzem a lágy részt. Ez akkor nem jó? Ma már 640-et benyomott, s még van az esti kaja, így talán a minimuma meglesz.

remény73
 
 


Jó reggelt!

REMÉNY
Reméljük hamar rendbejöttök. Az a kaja adag már egész jól hangzik. :)

Király a játék, nekem is tetszik csak kicsit drágállom az ilyesmit.
Most üres a kassza úgyhogy egyszerűbben megoldottam ezt a kérdést, majd lefotózom ha lesz időm.

Kár hogy nem találtál a játékhídról képet mert elképzelni sem tudom hogy milyen lehet.

Lehet hogy ha felmegyünk a nagyfaluba benézünk a Máriába is egyúttal.

ZOÉ
Akkor nagyon ügyes voltál a fájdalomtűréssel.
Gratulálok mégegyszer. Ha lesz időd majd csinálj vonalzót mert most fogalmunk sincs végül melyik napot választottátok.
NEm semmi hogy pontban éjfélkor bújt ki. Jól tud időzíteni csak kár hogy nem szilveszter éjjel történt akkor ő lett volna 2010 első babája és még a tévében is láthattuk volna! :)

TIGRISKE
Nem lehet könnyű, de úgy látom jól veszed az akadályokat. Idővel biztos belerázódsz addig meg kitartás.

dita75
 
 


REMÉNY
Jó nagy már Ádi. Játékban ti sem szenvedtek hiányt. Még a kiságy is tele van! :wink:

VICKY
Neked már rég akartam mondani, Te meg egész megváltoztál. Csak úgy sugárzol. Párod is milyen büszkén tartja Barbust. Szimpi.

A szoliba adhattak volna rá szemüveget mint ezt a kötést! :wink:

Pápá mint mentünk vásárolni. 25 ft-ért árulják a konyharuhákat. Remélem nem kapkodják el az öreglányok mire odaérünk! :twisted:

dita75
 
 


Ma megint jó éjszakánk volt. 8:30-tól aludt 3-ig! Már akkor is én keltettem, ő nem bredt volna még fel. De azért ez 6,5 óra, gondoltam már enne. Ma nem tudom hogy megyünk-e sétálni, mert olyan rekedtesen sírt tegnap. Vagy sok volt a séta, vagy elkapta az apujától a náthát. Az orra néha szörcsög egy kicsit, de nem olyan vészes.

Hír Kaktiról: Lili Laura 5:35-kor hosszú küzdelem után 3300g-mal és 54cm-rel megszületett! Nyisza nem volt. Anyuka jól van csak fáradt! Sajnos nem kaphatott edát, mert elfogyott a Jánosban a szett!

dita: Köszi, tényleg ki vagyunk apával simulva, mikor Barbus jól alszik. :D Hát a szemüveg is biztos jól állt volna neki.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Hello!
Zoe!
Gratula, ez szép, rövid történet volt!
Tigris!
Ja, gondoltam, hogy nálatok zajlik az élet rndesen.
Dita!
Ha Lédának lenne kukaca, már ő az olyan lett volna párszor.A hinta meg főleg rásegít a kakának a vándorlásra...
Léda az előbb akkorát bukott, hogy át kellett öltöztetnem.Szerintem nem kap levegőt az orrán rendesen, szopi közben nyelt egy csomót a száján, aztán bummmmmm....Már el is szoktam ettől, mert ő nem bukós.Liánál mindig ez volt...
Most alszik.Azon gondolkodtam, hogy nem sok maradhatott a pocijában, de nem akartam újra megtömni, nehogy az is kijöjjön
Colin!
Ne aggódj, nem minden baba egyforma, a szopisok mindig kisebbek szerintem.Léda sincs még 5 kg, pedig holnap 2 hónapos lesz...
Ja, és nagyjából időre született...
Vicky!
Ti ügyesek vagytok éjszakánként.Barbus nagyon jól viselkedik.BukásokNálatok megszüntek, vagy csökkentek??
Dita!
Mi is voltunk kint tegnap sétálnui.Először sírt az öltöztetés miatt, de utána aludt.Sőt, este is tök jót aludt még bent, és éjszaka is jó volt.
Ma megyünk az ortopédiára, elmondják, mit kell tennünk a múltkori UH-eredmény miatt.

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Remény!
Én úgy tudom, hogy a kutacs 1 éves korra záródik be teljesen...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Dita valóban van játékunk, nem olyan rengeteg, de kevés sem. Tesóméknak adtam január elején a hordozóra tehető játékot, mert az nem volt elég színes Ádámnak, s ha feltettem sírt. Gondolom nem tetszett neki. Ez elég színes. Nem olcsó, de néha kell új játék is a használtak mellé. Eddig szinte netről vettem neki a játékot.

Találtam a neten olyasmit amit láttam, de nem értem miért nem találtam most a weben, mikor a tesóméknak még be is linkeltem. A babymoov-oshoz hasonló volt.

Vicky, ma szerintem mi nem sétálunk, majd talán holnap.

remény73
 
 


brigi: Csak akkor bukik egy kicsit, mikor nem büfizett. De egyre ritkábban fordul elő.

remény: A mai sétát én sem tudom, holnap meg megyünk a 4 hetes vizsgálatra a dokihoz.

Akinek adni kell a babónak K-vitamint: Ti hogy adjátok be nekik? Mert állítólag elég szörnyű az íze. Szerintetek ha holnap elviszem a doki-védőnő pároshoz, akkor ők beadnák neki?
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Vicky, egy kiskanálba kiöntöd, cseppentesz rá tejcsit és beadod neki. Utána cumiztatni vagy még 1-2 kanál tejcsit adsz és kész. Kaja előtt érdemes adni.

remény73
 
 


remény: Akkor nem volt nagy ordítás? Ezt jó tudni. A homeós bogyóit is tejbe feloldva szoktam neki kiskanállal beadni, akkor ezt is be fogja remélhetőleg venni.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 



A védőnő javasolta mikor nyugtalanul aludt az elején ezt a camomilla vulgárist. Ez ilyen nyugtató hatású szer babáknak. A nevéből ítélve sima kamilla. Nem tudom ettől alszik-e ilyen jól, de adjuk neki fürdés előtt. Ártani nem árthat. Ebből 5 golyót szoktam összetörni és tejjel felhígítani. Meg ebbe megy a d-vitamin is, így semmit nem felejtünk el beadni.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!!!

vicky jó a Sm-em. Vagyis nem mutatja magát. Az első pár hét amikor Ákos 2-2,5 óránként evet akkor volt egy kis szédülésem a kialavatlanság miatt,de azon felül semmi. Megusztam úgye a császármetszést és semmilyen fájdalom csillapitot nem kaphatam. Most,hogy már 5-6-7 órákat alszunk igy most jól vagyok. Nagyon várom már,hogy láthassam Barbust.
dita kb fél tiz körül kap utoljára aztán Apa elaltatja és kb 10 körül(+- fél óra) alszik és kb 5-6-7 körül ébred fel.
zoe nagyon várjuk a képeket.
Lila üdv köztünk. Nem csodálom,hogy ilyenek a János kórházi körülmények. Nálunk a szülésnél pl nem volt melegviz és ezért le se lett Ákos mosva. A doktorbácsi is a másik szülöszobába ment kezet mosni.
Nálunk most nagy riadalom volt mert csak csütörtökön volt kaki és azota nem. Felhivtam a doktor nénit aki a kamilla teát javasolta. Csináltam tegnap este 250ml és bevágta. Meg is lett az eredménye ma délelött. Kriszta én javasolnám neked a mi doktor néninket. Godor Gizella. Nagyon kedves és jó fej Ákoshoz.



www.manocska.colin.fotoalbum.hu

Kép
Kép
colin
 
 


Mi ma igy voltunk a Zsebimmel a városba

Kép

Kép

NEm túl jó minőségű a kép ilyet tudtam. Egyedül voltunk de majd máskor megkérek valakit hogy fotozzon le minket.
Az egész város minket csodált. Olyan édi volt Miló Zsebibaba.

Mindenki előre engedett meg vitték a csomagomat.
Az összes idős néni megállított hogy Milót megnézhesse így egy kicsit hosszabbra sikeredett ahogy tervezetem. Mondjuk a buszra amúgy is kellett várni mert ilyenkor csak óránként jár.

Azért mentünk kenguruval mert a postára nem fér be a babakocsi. Amúgy is egy nagy dobozt vittem az meg nem fér be a babakocsiba. (a babamérleget adtam el mert nem használjuk)
Úgyhogy leteszteltük a kengurut és abban is jót aludt Miló. Kb. a 3/4 utat végig aludta. Néha egy kicsit kényelmetlenkedett de sztem csak azért mert nagyon be volt öltöztetve és moccanni nem bírt. Ha nyár lenne szava nem lett volna sztem. Ebbe a sok gúnyába én is meghalok már kabát, sapka, sál meg kesztyű. A pólós időszakot várom de nagyon, vagy a kardigánosat. Olyan 20-25 fok! De jó lesz már! Csak jönne!

KAKTInak gratula a kiscsajhoz!

REMÉNY
Képzeld Miló kapott január első hetében egy zenélő almát a barátnőmtől és akkor tök jól el volt vele, most meg úgy bőg ha bekapcsolom alig bírom megnyugtatni annyira fél tőle.
Az összes hangos hangtól, beszédtől megijed. Már előre féltem hétvégén hogy jönnek anyósomék mert a papa szó szerint üvöltve szól hozzá, a mamának is elég éles a hangja azt hiszik hogy kicsi a gyerek akkor süket is. Na ment is a sírás - rívás ahogy gondoltam. Egyből eltört a mécses ahogy megjöttek. Mondtam hogy vegyenek vissza a hangból mert azért sír. Akkor meg suttogtak. :roll:
De legalább már nem sírt a gyerek. Utána már mosolygott meg kacarászott is egy kicsit. NA nem úgy mint nekem szokott de azért aranyos volt.

dita75
 
 


colin: Örülök, hogy nem romlott a betegséged. Legkésőbb a jövő héten összehozzuk azt a sétát. Ha már elolvadt annyira, hogy nem kell hókortót játszani a babakocsival.

dita: Én is már alig várom hogy kenguruban tudjam vinni Barbust. Mondjuk neki akkora az overál, hogy nem tudnám nagyon beleültetni, de remélem mire használhatjuk akkorra jó lesz rá a ruha is.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Dita!
Zsebi nagyon helyes .Csak az a baj, hogy az overall kitakarja egy részét.Na, hamarosan lekerülnek a nagy göncök...
Colin!
Hát a János-szülészet az gáz...Nem volt villany a fürdőben 4 napig, meg ujjnyi résen jött be a hideg a zuhanyzóba.Akkor épp -20 fok volt...Hát, pont ez kell a frissen szült anyukáknak...
Rettenetes...
Vcky!
Örülök, hogy megszűntek a bukik.Nálunk is ma egy büfi "keretében" tört fel az áradat.Meg is lepődtem, mert nem szokott.Na, aztán meg akkorát kakált, meg hintázott az ülésében, hogy úgy jártunk, mint Dita Milo-ja, csak Lédának a köldöke lett szaros, meg a bodí, meg minden...Amikor vettem le, vigyáznom kellett, nehogy még a feje tetejére is rákenjem...
Colinnak adnék belőle, hogy ne kelljen aggódnia a kaki miatt.
Nálunk még mindig napi többször van.Azért kicsit kevesebb , mint régebben, de van..A mai se rengeteg volt, inkább rossz helyre ment...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


BRIGI
Milónak amikor hasmenése volt még akkor sem kakilt összevissza. Most is csak a hinta miatt csúszott fel gondolom.
Szerencsére még sosem volt ilyen gondom. Párom mesélte hogy a Ricsinél többször volt olyan hogy a nyakáig besz@rt.
Na persze akkor még elavultabb pelusok voltak.

VICKY
NEktek milyen van? Én egy baby björnöset szerettem volna mindenképp és kb. 2 mp-en múlt hogy megnyerjem ötödárban a teszveszen mert amúgy 22 rongy újonnan. 50 ft-tal licitáltak túl és 2 mp-el a lezárás előtt nem voltam ideges ááááááááááááá.

Már többször jártam így de természetesen nem hordom el az illetőt írásban (max. magamban) de volt már rá példa hogy én gyorsabb voltam és küldött egy édes kis levelet a másik fél. Idióta. Ez egy ilyen dolog. Nem én találtam ki. :roll:

dita75
 
 



dita: Nekünk csak valami egyszerűbb kengurunk van, a barátnőmtől kaptuk. Úgy voltam vele, hogy majd veszek ha a gyereknek tetszik. Tesz-vesszel én is jártam már így, de utólag nem bánom. A szoptatós melltartónál volt a csajnak egy ugyanilyen feketében is. De a fehér is nagy lett egy kicsit, úgyhogy mindegy is.

colin: Nagyon sajnálom, hogy mégsem tudtunk összefutni. Olyan lelkiismeret furdalásom van, de nagyon hideg lett. Barbus mondjuk jól aludt, de a párom már türelmetlen volt, hogy a kis tündérkéje megfagy. Mondjuk én már majdnem megfagytam. :D Pénteken állítólag már 10 fok körül lesz, akkor majd hamarabb megyünk le.

remény: Ádi tüneményes. Pénteken ti is jöhetnétek sétálgatni, ha Ádi már jobban lesz és tényleg jön a jó idő.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Vicky, igen, szándékozom kivinni, holnap a fülészeten kiderül minden ok-e, s ha igen megyünk. A fiatalúrtól függ mikor tudunk lemenni.

remény73
 
 


Hello!
Ádi nagyon szép kispasi.Jó húsban is van, ahogy nézem...Hasonlít Rád (emlékeim szerint).Más is mondta már???

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Brigi, köszi, igen de sokan a páromra hasonlított mondanak:) Majd nagyobb korában kiderül.
Jelenleg 57 cm és 5,9 kg

remény73
 
 


Sziasztok Kismamik!!!dita!Nagyon cuki a Kengurus kep!!!!Olyan jo,ti mar mind voltatok setalni....mi meg nem...varom a t iszta ,szaraz idot,meg azert a 2 hetes legyen Polli mano.Mostanaban nem neztem kulon Adi babarol a kepet,tenyleg milyen nagy,es gyorsan nonek.....Ti furdetes elott,milyen olajjal kenitek at a Manokat???Nekem a vedono Paraffin olajat mondott,erre kivaltottuk,es az van rairva,ha borre kerulne,mossuk le!!!!Szoval most nem ertem.A johnsont hasznaltuk,de o azt mondta az szornyu.Colin! Szerintem ne aggodj,hogy Akos Babyt nem furdettek meg rogton,mert amugy se kellene a babakrol rogton lemosni a magzatmazat,mert allitolag nagyon jo a boruknek,ha beivodik.Persze az eleg gaz,hogy a korulmenyek rosszak,es azert nem furdetik meg.A szekletes dologrol annyit,hogy hallottam olyat,hogy 2 hetig nem volt a babynek szeklete,evett ivott rendesen,mar orvoshoz is fordultak,es nem volt semmi baja.Bar szamomra ez eleg hosszu idonek tunik,biztos nem annyira gyakori.Puszi Mindenkinek Kakti Gratula,majd jelentkezz!!!!!!!!A kepeket nem felejtettem el,igyekszem!!
zoe33
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk védőnőnél a 3 hónapos státusz miatt.
Azt mondta, hogy nagyon szépen fejlődik Donó.
5810 gramm, 62 centi.
Mindent tud, amit egy ilyen korú babának tudnia kell, sőt egy kicsit többet is.

Egyébként egész nap névnapozunk, bár az éjszakánk most nem volt túl jó. Sokat sírt Donó és alig lehetett megvígasztalni. Nem tudom mi fájhatott neki. Már volt egy ilyen éjszaka kb. egy hete.

Hétfőn megyünk szurira, akkor tuti végigaludja az éjszakát, mert ki volt a 2 hónaposon is fáradva utána.

Kaki: a múlt héten nekünk is volt egy nyakig kakis élményünk. Még a rugis is elázott tőle. Pedig a kezemben tartottam és nem is pukizott nagyot, mégis akkora slunggal jött, hogy aztán mindent mosni kellett. Sőt a body-t kétszer is, mert elsőre nem jött ki, pedig géppel mostam direkt (egyébként általában kézzel mosom a kisruhákat).

Dita!

Nagyon aranyos a kis Zsebi!

Remény!

Ádi is gyönyörű nagy baba!

Kép

Kép
vevikk
 
 


Sziasztok!!

SOK BOLDOG ELSŐ NÉVNAPOT KIVÁNOK DONI BABÁNAK!!! :D :D :D
Nálunk ma volt a védőnénik aki nagyon meg volt elégedve velünk,hogy szépen fejlödünk,növekszünk.
Nagyon helyes kiscsajszi Léda baba. Mikor szültem akkor a leghuzatosabb szobában voltam ahol nem lehetet becsukni az ablakot rendesen.
Ádi bébike szép kis kerek pofija van. Szerintem rád hasonlit. Nálunk Ákos tiszta apja mindenki mondja,hogy le se tagadhatná de nem is akarja.
vicky én is sajnálom nagyon. :( :( :( :( Na de ami késik az nem mulik.
A védőnéni mondta,hogy most nyugtalanabbak a babák mert melegfront jön. Kitartást mindenkinek!! :? :?




www.manocska.colin.fotoalbum.hu

Kép
Kép
colin
 
 


Halihó!
Gratu Colin!Akkor nem kell tápi, ugye?Vagy kap már a baba?
Nálunk is kicsit nehezen aludt el Léda tegnap, de aztán minden ok. volt, aludt 6,40-ig.Egyébként Colinékhoz hasonló a mi esti menetrendünk is.
Egész jó az idő, ma tuti kimegyünk, mert boltba is kell mennem.Léda itt kajabál-mag szunyál felváltva.Hamarosan szopi, aztán én is kajálok, és megyünk.Közben jön haza a nagyobbik is majd valamikor.
Ortopédián minden ok. volt.Nincs semmi teendőnk, majd uh-ra (csípő) kell visszavinni pont egy hó múlva.
Én is boldog névnapot kívánok Doninak, ma hallottam a Reggeliben, hogy Doni-nap van.
Mi jövő szerdán megyünk oltásra, ma jelentkeztem be, kedden meg beviszem leméretni majd a védőnénihez.
Nem is nagyon tudok miről írni!
Legyetek jók, majd jövök!!!
Ja!Zoe!Várom én is a képeket!!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Meg volt a 4 hetes vizsgálatunk. 49 cm és 2990 gr. Szóval igazából csak híztunk. A feje 33-ról 35-re nőtt, szóval oda hízott a gyerek. Megetettem előtte és olyan jó kislány volt! Minden baba sírt, ő meg aludt. Csak addig volt sírás, amíg bent voltunk a doktornéninél. Nagyon büszke voltam rá. Hétfőn bent lesz a fülbevalója is, bár a védőnő mondta hogy még várjunk vele. Szerintem meg jobb ha hamarabb kapja, mert még nem piszkálja. Remélem jó helyre szúrja azért.

Boldog névnapot Doni babának!
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


vicky,hogy vagy?? Jól esne már 1 nagy kiadós beszélgetés.



www.manocska.colin.fotoalbum.hu

Kép
Kép
colin
 
 


Sziasztok

Vevikk

DONINAK NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT!

Mi jövő héten megyünk, mert azt mondta a védőnéni hogy töltsük be a 3 hónapot és utána fáradjunk be rendelésre. Mi biztos többek leszünk mint ti! Kiváncsi vagyok! Bár múltkor is hülyén mérte le mert 56,5 cm mért minekután annyival született és rá egy hétre mértek 63 cm-t. Egy hét alatt több mint 6 cm-t nőtt a gyerek???

Vicky
Ez jó fejre hízik a gyerek. :) :) :)
Milyen kis picuri. Jajj de édes lehet úgy megnézném életben.

Brigi
Mi is jövő héten megyünk oltásra. Remélem ezt is ugyanolyan hősiesen viseljük mint a múltkor és láz meg mindenféle kellemetlenség nélkül. Sajnos a homloktapaszt már elhasználtuk pedig most is jól jönne. legutóbb popóban mértem a lázát azt a fingilingit amit lerendezett! :) :oops:
Ki kellett szellőztetnem utána olyan büdi lett! :)

ZOÉ
Mi gabi babaolajat használunk a hajlatokra. Amúgy sima étolajat szoktak a gyógyszertáriban is az van. Johnson termékeket hanyagold mert allergiás lehet rá a baba.

Mi holnap megint Zsebiset játszunk mert két olyan helyen van dolgunk ahová nem tudom bevinni a babakocsit.

Remélem most is szerencsével járunk és nem fog benne sírni.

dita75
 
 


colin: Jól vagyok, nekem is hiányzik már egy jó nagy séta a jó időben. Remélem egyre melegebb lesz már, mert Barbus szeret sétálni. Egész jókat alszik éjszakánként is, legalább mi is tudunk aludni. És ez nagyon jót tesz. Nálatok mióta alussza át az éjszakákat Ákos?
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Köszönjük a köszöntéseket!

Dita!

Ti hosszabbak voltatok születésnél is.
Doni tuti nem lesz magas. Nálunk mindenki mélynövésű mindkét oldalon a családban, úgyhogy ő sem lesz egy langalétra. :oops:
A rugiknak meg a hosszú ujjú bodyknak mindig fel kell hajtani szinte az ujját, és a lába is hosszú szokott lenni.
De a teste meg alig fér el benne.

Kép

Kép
vevikk
 
 


Kb 6-7 hetes volt mikor elöször átaludta az éjszakát. Azóta nagyon jó kisfú éjszaka. Gondolom ez nem marad mindig igy. Csak a nappali alvással vannak gondok. Van nálunk hiszti időszak kb 5-6 felé este amikor alig lehet megnyugtatni szegénykémet. Aztán ahogy jó a fürcsi mintha elvágták volna,nagyokat vigyorog Apával.



www.manocska.colin.fotoalbum.hu

Kép
Kép
colin
 
 


Doni babának boldog névnapot kívánok én is.
Mi gyógyszertári A-vitaminos olajat használunk, azt írta fel a dokinéni.

Ma voltunk fülészeten, még adnom kell a fülcseppet, de amúgy minden ok. Az antibiotikum nem is kellett volna, de szerencsére ma már nem kellett adnom neki.
Itt voltak a szülein, nekik tegnap ill. ma volt/van a születésnap, névnap, és most Ádi részéről sok ajándékot kaptak. Nagyon sokat nevetett teli szájjal, mosolygott, élvezte a nagyik játékát. Így boldog volt mindenki.

Én is várom, hogy nagyot sétálhassunk megint. Ma sem lett volna rossz az idő, csak helyenként kicsit szeles. Apukámmal mentünk a dokihoz, és eleinte nézelődött Ádi, majd bealudt. Nagyon imádnivaló volt megint mind a dokinéninél, ahol mosolygott, és mikor a kocsiban aludt.
Ha jó idő lesz, nem esik, nem fúj és plusz fokok lesznek, akkor mi is megyünk sétálni. Várom a 15 fok feletti időt, akkor délelőtt és délután is jókat fogunk sétálni, bízom benne többesben. Én is szívesen dumcsizok veletek (Vicky, Colin és persze Lökiblöki)

A nappali alvások nálunk is vegyesek. Van hogy 20 perceket alszik, és van hogy 2 órát is. Az éjszakai átalvás nálunk 3 hósan kezdődött. Tegnap is már be kellett mennem napközben, olyan csend volt jó ideje, s olyankor többször ránézek. Olyan jó elnézni ahogy édesen alszik. Van hogy ébren van, és csendben játszik, van, hogy bealszik időnként.

Brigi tök jó, hogy minden ok az ortopédián.

Dita aranyos a zsebibabád :) Én még nem próbáltam ki a kengurum, mert annyi cucc van szegényemen, és ha be is megyünk bárhova ott meleg van, s nehezebb levetkőztetni, mint a kocsiban kitakarni. Jó nem megyek be sok helyre, nálunk párom vásárol ami nagyon fontos, ami ráér együtt hétvégén. Várom, hogy jobb idő legyen, kevesebb cucc a gyereken, s akkor én is kipróbálom, mit szól Ádi hozzá.

remény73
 
 


Hello!
Na, volunk sétálni mindkét gyerekkel.Közben boltban is voltunk.Aludt a kocsiban, és most is alszik.
Dita!
Nekem a nagyról maradt még egy Gerber-es homloklázmérőm.Tesómnak néztem a neten, de sehol nem találtam, pedig biztos lehet kapni valahol.Tök praktikus, mert gyanú esetén nem kell potyára piszkálni szegényeket.Ha lázat mutat, akkor azért megmérem neki (eddig egyszer mutatott olyant, hogy a 38 halványan fénylett, akkor 38,2 volt neki popóban), szóval lehet rá adni azért.
Colin!
Nálunk is esténként van hiszti, ált.7 után, amikor nem alszik 1/2 10-ig.Ez ált. minden este így van, mert olyankor már nem nagyon hagyom aludni, csak fürcsi után 10 körül, cserébe vizsont a Barátok közt-et némafilmként vagyok kénytelen nézni.Már gondoltam a txt-s feliratozásra is.
Állítólag ez az esti hiszti elég gyakori.Én is szoktam, amikor ekkora voltam, pedig -anyu szerint - velem nem volt sok gond.
Jajj, Dita, én félek az oltástól.Te adtál kúpot Milónak egyből utána?Vagy -mivel nem volt lázas-nem is kellett?
Liánál mindig kellett elővigyázatosságból előre (oltás után) adni, ha nem volt láza, akkor is.És -ahogy emlékszem- nem volt soha nagyobb gond.
A másik topic-on olvastam, hogy valakik adtak előre, valakik nem, de előfordult láz a babáknál...Én szívem szerint adnék neki oltás után...
Kengurunk nekünk is van, de én még nem gondolkodtam rajta.Mi még kicsik vagyunk.Liánál sem nagyon használtam....Majd apa inkább....talán...nem tudom...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Brigi, tesóméknál a védőnő még oltás után beadta a kúpot, és este adtak fürdés után, és így másnapra semmi baja se volt.
Nálunk meg a 2. után belázasodott. Reggel kapta estére belázasodott. Mi nem bírjuk a kúpot, így legközelebb nurofen szirupot adok, ha muszáj.

remény73
 
 


Most csak gyorsan Birignek mert megyek fürdeni hogy tudjam nézni a BK-t én is szeretem ugyanis. Még egyetlen részt sem hagytam ki csak amikor a kórházban voltam. Miló ilyenkor már horkolni szokott úgyhogy én tudom nézni rendesen! :wink:
Most is észre se vettük hogy beájult. Apa két percig nem szólt hozzá és már be is aludt amíg én vacsiztam.

Fogtam áttettem a kiságyba. Felkelt egy picit de ahogy letettem már fordult is be és aludt tovább. :)

Lázcsillapító még egyszer sem kellett és remélem hogy nem is fog se oltásnál se máskor. 37,2-nél még nem volt magasabb a hője.

Remélem neki is jó az immunrendszere mint nekünk párom és én sem vagyunk valami betegesek.

Na léptem.... Jó éjt mindenkinek!

dita75
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon köszönöm a drukkokat, de sajnos nem sikerült, már este láttam, hogy baj lesz, és reggelre be is igazolódott, mert megjött :(

Légyszi ne írjátok, hogy sajnáljátok, tudom jól, hogy így van.

Egyenlőre kilátástalannak látom a helyzetemet, de tudom, hogy lesz ez másként is, de kell egy pár nap ehhez. Pénzünk semmi, így folytatni sem tudjuk......
Ha egyszer lesz is annyink, akkor is előtte kivizsgáltatom magam mégegyszer tetőtől talpig, addíg nem kezdünk bele, mert bizti valami még mindig nincs rendben velem, hiszen ennek sikerülnie kellett volna a birtokunkban lévő adatok alapján.

Ja még egy "jóhír" március 1-től munkám sincs, kijutott most nekem bőven. Bezár a bolt, mert nagyon nem megy. nem is tudok haragudni érte a barátnőmre, mert tudom, hogy igaza van!!!! Majd csak lesz valahogyan!!!

Gondolom megértitek, de egy időre eltűnök.

Nagyon megszerettelek benneteket.

Kívánok mindenkinek , nektek is és a babáknak is nagyon sok egészséget.

Puszillak benneteket, befejezem, mert megint ömlik a könnyem ( pedig már azt hittem elfogyott )

Lilypie Pregnancy tickers
heni77
 
 



Kép
Kép
colin
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?