Új privát üzeneted érkezett!

Bettike, nagyon cuki a szántulaj. :D Jó nagy rendet csinált. Van még apró játék? :lol: :lol:

Gaby, köszi. A Bepanthen ilyenkor egyébként nem segít a baba bőrének?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Bejelentkeztem maszek bőrgyógyászhoz tegnap, mert reggelre csúnyán kivakarta a pofiját, :? nem vészes az ára, 4ezer ft.
tök szimpatikus, kedves volt a doktornéni, fél órát foglalkozott velünk, nem 1 percet, mint a heim pálban
Atópiás ekcéma, és mivel akkor kezdett el romlani, mikor sorban jött felül a foga, biztos a fogzás váltotta ki. Lát a seben gombára utaló jeleket, így boraxos a vivőanyag és advantan a hatóanyag, ami erősebb szteroid mint a locoid, kevesebb ill. kisebb mellékhatással, azaz korszerűbb kence. a linola fett krémre amit vettem azt mondta jó, és használjuk hozzá a fürdőolajat is, és kevert gyógyszertári ápolókrémet is írt fel azért. Azt mondta, ha eddig is fogyasztottam tejet, és attól nem romlott , nyugodtan ihatok kicsit, és azért tpjást is csökkentsem. megjegyzem azta nem is ettem se rántottát se tojáslevest. Manó ne kapjon citrusféléket, és banánt is kevésbé.
1 hét után ha nem látok javulást, akkor konzultáció. Nagyon remélem javul. Ja és estére fenistil cseppeket adhatok, a gélt inkább ne kenjem, mert az is szárít. Mondtam, hogy kentem rá pimafucint, hátha gombás, azt mondta nem ártottam vele, az jó.
ja, és kutyival ne nagyon eresszem most össze

Babim
hát a bepanthen popsira jó, de hogy ekcémára? :roll:

Kép
gaby25
 
 


Szezso
húú, 8x kelés nem semmi :shock: ilyen nem volt nekünk fogacska miatt. NAgyon cuki a vonalzón, már nagyfiú :D

Bettike
jövőre már mi is szánkózhatunk :D igaz én a nyári pancsit jobban várom :lol:

Kép
gaby25
 
 

 
 

Jó reggelt!

Szezsó nálunk volt 8*kelés fogacska miatt :cry: nem egyszerű..viburcol kúpot használtad már? ja egyébként van egy tömött fogam, amit most újra kell tömni és az néha r..tul szokott fájni, és be szoktam kenni a dologéllel.. hát nagyon hamar elmúlik tőle a fájdalom... nem is gondoltam volna

Katám szerencsére jól vagyunk, Pénteken megyünk szemészetre Zsigivel ált.kontrollra, majd HÉtfőn kapja a 18hós oltást!

Gabi remélem ez a drnéni segít!

Bettike ! jól van látom nem csak Zsiga segít takarítani
:wink: szánkózás Zsiginek hol bejön, hol nem... hangulatember, mint az apja..

lassan fodrászhoz is el kellene vinnem, mert egyre jobban hasonlít a sérója a Vili a VErébéhez :wink:

Babim! örülök,hogy jobban vagytok! lassan akkor talizhatunk majd nomálisan is! :wink:

mindenkinek pussssz
Vendég
 


kiskópé esti fenistilcseppektől alszik mint a tök, és legalább nem vakarja ki a foltját. Hamarosan azért kelhetne. nA most hallom, ébredezik

apósomat éjjel bevitték a kórházba, párom fél éjjel ott volt. Anyós jól ránkiejesztett, mert csak annyit mondott begörcsölt. Szóval gyerek hiába aludt jól, én nem, ébren vártam, hogy apa jelentkezik, mi van apóssal. Hálistennek "csak" vesekő probléma van, benn kellett maradnia.

Kép
gaby25
 
 


Gaby: Apósnak jobbulást! Meg Máté babának is :) Tényleg nagyon alaposnak tűnik a leírásodból a doktornéni.

Boni: dehogynem, megy a Viburcol is. Most már a 3. doboznál tartunk. Illetve tegnapelőtt Panadol szirup, tegnap meg Nurofen volt helyette. Dologélt és Dentinoxot is nyomatjuk. Meg az Osanitot, nem tudom ismered-e? Ez egész jó. Most úgy látom, a másik fogacska is nemsokára előbújik :)

Felső egyesek jönnek ezek után? Közvetlenül, vagy lesz szünet?

Boni: Vili a veréb (vagy véreb? :lol: az aranyos

SzezsoKép
KépKép
szezso
 
 


Gyors bekukk egy kis helyzetjelentésre :)
Visszaolvasni szerintem csak este lesz időm :(

Rólunk csak annyi, hogy
Sajnos képet nem tudok hozni, mert nem kaptam :(, de azért írok nektek méreteket:

BPD (koponya haránt átmérője): 52 mm
HC (fejkörfogat): 185 mm
AC (haskörfogat): 153 mm
FL (combcsont): 39mm

És azt mondta a doki tegnap, hogy kb 400 gramm

Gyerök rugkapál rendesen :) Pl tegnap este nem tudtam elaludni, mert odabent biztos valami jó kis dizsi volt :)

MÉg jövök :)
Addig is mindenkit ölelek :)

Kép

Kép
princzike
 
 


ez ma készült a játszóházban!

Kép
Vendég
 


Boni
Nagyon szuper ez a kép :)

Babaimado
De jó, már a 14 hét!!!!
Hogy érzed magad?

Kép

Kép
princzike
 
 


Princzike, köszi, begyulladt egy problémás fog és ki kell tisztítani, irtóra fájt és a 18. héten ki lesz húzva.

Boni: ZSIGI EGY CUKORFALAT! Meggyógyultatok?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


most vagyunk csak igazán carul :cry: én is ZSiga is összeszedtünk valamit,lázasak vagyunk, ZSiga már antibiotikumot kap.. ha nem leszek jobban holnap ügyelet :cry:
Vendég
 


Boni
óóó, szegény ti :cry: jobbulást nektek
amúgy nagyon édi kis zsivány a képen :D

Máté pofija nagyon szépen javul :D már vakarászni sem szokta :D

Kép
gaby25
 
 


Sziasztok!

Babim, nagyon sajnálom, ami a fogaddal történt. De nem kaptál érzéstelenítőt? Írtad, hogy fájt, amikor kezelte. Köhögésed múlóban?

Gaby, sajnálom a bőrproblémát. MArcinak is van, őt is el kéne vinnem egy bőrgyógyászhoz. Neki a felkarján, könyökén, lapockáján és a lábán vannak pirosas, száraz viszkető foltok. Ami érdekes, hogy jellemzően télen jön elő. Amúgy alapból száraz a bőre.

Boni, jobbulást! Jóóó sokat vagytok betegek. :-( Sajnos most mi is. Bende náthás és köhög, Marci csak náthás, én is náthás és köhögök-DE láz nincs és ez a lényeg. Zsigi igazi pasis már a játszóházas képen. Nekem sokkal jobban tetszik ilyen hosszú hajjal-olyan édes!

Princzike, azt tudjátok, hogy kisfiatok vagy kislányotok lesz?

Stephie, gratulálok Leventéhez! Sajnálom, ami a kórházban történt veletek!

Szezso, rettenetes lehet, így a fogzás. Nagyon sajnálom, hogy Bendi így szenved. :-( Nekünk is kijött az alsó két fogunk, de ő inkább nyugtalan volt, de az Osanit tényleg hatásos.

Rólunk: Bendus már 7 hónapos lesz. kinőtt két foga. Kétszer kap kajcsit-délben főzeléket, este 6 körül gyümölcsöt kölespéppel. Imád enni, de szopizni ugyanannyira. Szájpenészes lett úgy 3 hete,azóta küzdünk, de valahogy mindig mi állunk vesztésre, pedig már nincs olyan dolog a lakásban, ami ne lenne kifertőtlenítve. Pillanatok alatt fordul a hasáról a hátára, visszafelé nem szereti ugyanezt művelni. Próbál kúszni, de leginkább hátrafelé sikerül. És egyfolytában ülne. 11 kiló és úgy 73-75 centi között van valahol.
Marcival gyakoroljuk a számokat és a színeket. Nos az utóbbi sehogyan se megy. Egy igazi dumagép. :lol:

És a férfiak:

Kép

Kép

kispiskóta
 
 


Boniék:jobbulást!!!!!

piskóta:szuri nélkül megpróbáltuk, kibírom-e és kibírtam ( a babáért).

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Zsú
nagyon ajánlom ezt a dokinénit, ha akarod vinni bőrgyogyihoz. Klinikáktól nincs messze a rendelője.
http://www.telederma.hu/index.html
Ja, az atópiás ekcéma ilyen, őszi-téli időszakban rosszabb, és általában tavasz-nyár tünetmentes, a napfény és a tengervíz jót tesz neki :P hát mi most nem tudunk tengerhez menni sajna. MOndjuk MÁténak nézte a kezén a bőrét, és mondta, hogy érdekes, mert nem száraz a bőre.
Máté könyökén is megjelent egy kicsi folt. Én még azt vettem észre, hogy napszak függő is, reggelre pirosabb lett ma is, lehet melege van éjszaka :?: :roll: Te mivel kenegeted neki?

Babim
helyi érzéteklenítőt lehet kapni terhesen, én is kaptam fogorvosnál :o

Kép
gaby25
 
 


Baba, azért kérdeztem én is, mert lehet kapni érzéstelenítőt ilyenkor. Szerintem az jobb, mint a fájdalom-mármint én biztos voltam benne, ami nekem fáj az a babónak se lehet jó.

Gaby, most Sudocremmel szoktam neki kenegetni, de a gyerekdoki írt fel neki vmi kenőcsöt csak elfogyott. Köszönöm a bőrgyógyász elérhetőségét.

kispiskóta
 
 


ZSu édesek fiaid!

nővéreméknek reggel balesetük volt, a nővéremnek eltört a medencecsontja, átfúrták lábát, most kórházban,, min. 6 hétig :cry: de legalább él...
Vendég
 


Boni
óóóóó, szegény, jobbulást neki, :cry:

Zsú
háziorvos általában elocom-os kevert krémet ír fel, az nekünk nem hatott. Sudokrem használ? Hidratálod is valamivel?

Kép
gaby25
 
 


Boni, jobbulást a tesódnak! Ez szörnyű!

Gaby, nem tudom, mit írt fel, mert ez kb. egy éve volt. Mivel nyáron normalizálódik a helyzet ezért akkor nem kellett. A Sudocremetől nem múlik el ezért szeretném elvinni bőrgyógyászhoz, de két gyerekkel már nem olyan könnyű ilyeneket megszervezni. Hál az égnek nem viszket neki őrült mód, csak néha-néha (ekkor jön a Sudo).

kispiskóta
 
 


Sziasztok!

Boni: jobbulást tesódnak! Mi történt pontosan?? Nektek meg jobbulást!!! Zsigi nagyon nagyfiús azon a játszóházas képen :-)

Zsu: helyesek a kölkök :lol: Bendi pont fordítva fordul, hátról hasra :lol: és visszafelé nem megy még.
Köszi az együttérzést, kibújt Bendinek is mindkét alsó fogacska, tegnap már nem kapott semmi bogyót, és éjjelre sem. Egész jó volt, 3-4-szer keltünk, de csak szopizott és aludt is tovább.
Ti is gyógyuljatok meg!!!

Princzike: Te is már túl a félidőn :shock: pocakfotót nem teszel?

Babim: minden elismerésem, hogy érzéstelenítő nélkül végig csináltad. Én anno nem vállaltam így be a gyökérkezelést :roll:

Gaby: örülök, hogy Máté pofikája javul :-D

Velünk csak annyi, mint írtam feljebb is, hogy kibújt mindkét alsó fogacska :-D tegnap hajat nyírtunk Bendinek, nem viselte olyan jól, mint először :-( szegény nagyon sírt a végefelé, a szívem szakadt meg, hogy megríkattuk, pedig nem nagyon szokott sírni :-( de gyorsan megvigasztalódott, aztán már vígan kapálózott a fürdővízben :lol:

SzezsoKép
KépKép
szezso
 
 


bocsi bemásolni van csak időm :

"Lányok köszi

a nővéremékkel történt nem a hugival , a nagyobbik fiúkat akarták ügyeletre vinni,mert éjjel rosszul volt.és megcsúsztak az úton. a hó miatt lassan mentek, de aki beléjük ment,ő még csak lassítani sem tudott épp emiatt ..de a kormányt sem rántotta oldalra...oldalról beléjük mentek és a tesóm oldalán fél méterrel beljebb ment az autó oldala.. az ülés kb a negyedére ment össze..

a két fiú és apuka szerencsére jól vannak, keresztfiam ült tesóm mögött, neki lett horzsolása,de nincs törése..
:cry: medencecsonttörés, szeméremcsont törés, állkapocs törés. teljesen szét van csúszva
elvileg műtik hétfőn. ha nem tudják műteni(ennek okát ismerősök miatt nem írnám be) akkor 6 hétig húzatják..megszakad érte a szívem ,úgy ott lennék mellette...

szegényem nagyon kész van. :cry: :cry:"
Vendég
 


Bonikám, Istenem, nagyon-nagyon együttérzünk veletek. Nagyon sajnáljuk és gyors felépülést kívánunk neki!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Boni nagyon-nagyon sajnálom!!!!

Szezso, én írtam hülyeséget. Tehát Bendő is a hátáról a hasára forog vissza nem szereti. :lol:

kispiskóta
 
 


Húú Boni! :( Mielőbbi felépülést a nővérednek! +++++++++
Szegény jól összetört. :( :( Mekkora mák, hogy a gyerkőcöknek nem esett bajuk!
szilbee
 
 


Boni, nagyon sajnálom ami a nővéreddel történt! Ez borzalmas a hideg futkos a hátamon! Nagyon összetörte magát.... :cry: Zsigi milyen nagy fiú már! Jól eltelt ez a másfél év.... Ketteske projekt hol tart?

Bár már Monyó nem ír ide, de GRATULÁLOK Noémi babához!!!

Baba fog, remélem most nem fáj! Lassan kiderül kislány vagy kisfiú van a pocakodban!! Izgi... :D

Princzike, túl vagy már a félidőn! :shock: Fiú vagy kislány?

Stephie, hogy telnek a napjaitok? Gyere mesélni! És képet is szeretnénk!

Mi jól vagyunk. Lőrinc baba egy dumagép! Most kezd forogni intenzívebben. Cicin kivül semmit nem fogad el, sajnos még cumisüvegből a tejet sem. :( Így egy kicsit rossz, mert 2 óránként eszik!!! Így be vagyok zárva. Ötleteket kérek hogy lehet cumisüvegre is rászoktatni???? El kezdtem volna a hozzátápit, de lehetetlen nem fogad el semmit, így most várok, le nem vagyunk késve semmiről.

Ma reggeli idilli kép, míg anya netezik:
Hátról hasra fordulok, hogy megszereljem a védőt, aztán visszafordulok és hangosan kacagok, majd 180 fokot fordulva háton, bújócskázok a takarómmal!

Kép

Kép
kata05
 
 


de cuki :lol:

nincs ketteskeprojekt

tesómat lehet átszállítják Pécsre a helyzet súlyossága miatt :cry:
Vendég
 


cumisüveg nekünk is nehezen ment, aztán olyan cumisüvegből etettem ami olyan mint a cici.. de azt írországból hozták nekünk ..

apától sem fogadja el?
Vendég
 


Boni, hú szegényt jó messzire viszik. Milyen fájdalma lehet még belegondolni is rossz. És a kisfia jól van akit orvoshoz vittek?
Senkitől sem fogadja el, ami azért érdekes, mert 2 hónapig csak bimbóvédőből evett, és már ivott picinek cumisüvegből. Erre most sztrájkol...

Miért nincs ketteske projekt? Jöhet privibe is.

Kép
kata05
 
 


Boni, jobbulást a tesódnak++++++++++++++

Kata:cuki a babácskád! :D

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Egy kis babanézegetés nektek(még a kombinálton készült):
Kép

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Kép

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba, jaj de édi!! Mi volt a mens-be?

Kép
kata05
 
 


Terheléses cukor+TSH. eredményt még nem tudom.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babimék gyönyörű a pocaklakó!

egyébként BAba emlékszel amikor pár hónapja meséltem neked, hogy álmomban találtam egy kisbabát és egyből neked akartam adni? ő kislány volt :lol:
Vendég
 


TEsóm marad Zegen, Pécsről jön orvos. csak még időpont cnincs

szegénynek a balesetkor eltűnt a szemüvege, nem találják, és semmit nem lát és nem tudják neki megcsinálni az új szemüveget, mert az ágy nem fér be a vizsgáló ajtaján :shock:
Vendég
 


Jajj, Bonikám, szegényke.

Baba:mindegy, hogy milyen nemű, csak rendben legyen. A kombinált eredménye még mindig motoszkál a fejemben.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


tudom, csak kíváncsi vagyok hogy bejön e? ha már a kisbabát odaadtam neked :wink: :lol:

biztos minden rendben van!!!!
Vendég
 


Babim
nagyon édes kis pcaklakó, bármilyen nemű is :D

Boni
jaj szegény tesód, jól összejött ez neki :cry:
miért nincs hirtelen ketteske projekt? :roll:

Kata
nagyon aranyos a kis forgolódós :D eszembe juttatja mikor még Máté is csak ezeket csinálta, és magára húzta a fejvédőt, és úgy kukucskált ki :lol:

Kép
gaby25
 
 


sziasztok!

velünk szép lassan alakulnak a dolgok, Levente egyre ügyesebben eszik, igaz, hogy csak bimbóvédővel tud, de legalább azzal megy.
Hazajövetelünk után pár napig görcsöltem azon hogy miért nem tud cicből szopizni, vagy hogy van-e elég tejem és közben azon évődtem, hogy a bimbóvédőt le kell tenni. Aztán rájöttünk, hogy tulajdonképpen pusztán ciciből még a szája sem áll jól, nem fordul ki az ajka, nem tud rendesen ráharapni, viszont a védő jól működik, úgyhogy úgy döntöttem, hogy nem stresszelem magam rajta, ha azzal megy, hát azzal megy.
Általában annyit megeszik amennyit a napi növekedéshez kell és ahogy nő, úgy arányosan az éhsége is. Egyedül az a bánatom, hogy az egész nap elég monoton annyiban, hogy a lányokkal ellentétben Levente szopizása eltart közel 1 órát is, és még utána büfizetés, fejés, nem sokkal később kezdhetem az egészet előröl.

Még mindig elég sárgácska, szoktam itthon is kék lámpázni, de nyilván egy sima 40-es égő kék fénye nem fogható a koraszülöttön használt kék fényhez.

Mindenki szerelmes a kicsibe :) jól is van ez így :)

Baba: nagyon izgi, nemsokára meg fog mozdulni a babód :)
boni: sajnálom a tesódékat, remélem javult az állapota
kata: de ügyes ez a fiú :) bárcsak már mi is itt tartanánk :)

képek
Kép Kép
stephie
 
 


Stephie, gyönyörű ez a fiúcska! Jó tanács: mi is bimbóvédősök voltunk 2 hónapig. Aztán otthon felejtettem egyszer így kénytelen volt ciciből enni. És ment. Viszont addig egy szopi 1-1.5 óra volt utána ez rögtön 10 perc lett! Szóval álljatok át minél hamarabb a cicire.

Kép
kata05
 
 


Stephie: Milyen érdekes... mintha csak az én Leventémről írtál volna. Ő is jó ideig bimbóvédővel falt (talán 3-4 hétig) és hát jó sokáig ő is egy órán keresztül szopizott (talán még egy évesen is). Jó kimerítő volt... különösen mikor még éjjel is kelt.

Csudajók a képek! Különösen az utolsó! 8)
szilbee
 
 


Stephie gyönyörű a fiad! bimbóvédővel copizás nálunk is volt, de nálunk nem tartott olyan sokáig... :roll:

Tesómat még mindig nem műtötték.. én nem tudom mire várnak.. senki nem tud semmit.. :twisted:
Vendég
 


Bonikám, nem értem ezt én sem, de remélem, gyorsan rendbejön a tesód!Szorítok!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Stephie, cuki babácskád van!!!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


tesómat hétfőn műtik.. tovább nem is húzhatnák... már akkor több,mint 6 nap telik le és ugye a csontok 6nap múlva kezdenek összeforrni.. szép lesz baccus ha rosszul forrnak össze ... nem értem őket! :roll: :twisted:
Vendég
 


Stephie,
lényeg, hogy ne stresszeld magad. Mi bimbóvédőt kb egy hétig használtuk, mikor kisebesedett a cicim, aztán abbahagytuk. Kicsinek ő is sokáig nyammogot rajta, fél óra minimum volt.
amúgy ngyon szép kis fiúcska :D

Boni
legyünk optimisták, jól forr össze, és pikk pakk meggyógyul
mondjuk nem értem miért nem műtötték hamarabb :roll:

a kis fiókrámolóm, rendet akar rakni :lol:
Kép
Kép

Kép
gaby25
 
 


köszönöm lányok a bíztatást, akkor ezek szerint nem veszett fejsze nyele :)
A bátorítás hatására a hozzászólásotok utáni szopit bimbóvédő nélkül csináltam :) igaz, hogy így is cicizett 45 percet, de 100 ml evett védő nélkül :) Remélem legközelebb is így fog menni a dolog.

Szilbee: Lehet hogy a Leventék egyszerűen cicifüggők :D :D

boniko: érthetetlen, hogy miért húzzák eddig.
Kép

szopi után elégedetten :)
Kép
stephie
 
 


Sziasztok!

Step, egy igazi angyali kispasid van! :wink: :lol: Hajrá védő nélküli cicizés! :wink:

Boni, hú basszus de durva, szegény tesód. :cry: Nagyon sajnálom és jobbulást neki!!! Orvosok :twisted: , mért kell 6 napot várni??? :evil:

Baba, nagyon szép a babukád! :lol: Igazi csodababa!!! :lol: Az eredményeken ne idegeskedj, minden rendben van/lesz, erre gondolj mindig!!!

Gaby, tejóég mekkora már Máté! :D Kis ügyes. A bőre rendbe jött már?

Rólunk: két hete itthon vagyunk, Lali beteg lett, semmi komoly, kis torokgyuszi takonykórral spékelve, viszont ezerrel fogzik, jön a 17. foga, ráadásul rágó és iszonyúan szenved szegény. Most a héten még itthon voltam vele, de jövő héten muszáj mennem dolgozni, hát majd meglátom, hogy bírja a bölcsit így nyűgösen. Nagyon sajnálom szegényt, de nem tudok segíteni rajta. :(
Pár kép az elmaradt szülinapról:
Kép
Kép
Kép

Kép
szilcsi
 
 


Boni, lehet, hogy nem volt pénz a műtétre?? :shock: :cry:

Gaby: cuki a rendrakód!

Szilcsi: továbbra is imádom Lalikádat! Hogy öregszik ez a fiúcska! :lol: :lol: Jobbulást! (Igyekszem nem aggódni, de persze naponta többször jár eszembe a kombinált eredménye.)

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


reggelt!

Lalinkó nagyon drága! örülök,hogy jöttél Szilcsi :lol: remélem bölcsiben minden oké lesz jövő héten!

A műtét azért húzódik, mert Pécsről jön orvos műteni, de a hó miatt nem indult el tegnap-.. így áttették Hétfőre..

Baba azt álmodtam éjjel, hogy feljöttem a babanetre és beírtad, hogy most beszéltél a férjemmel és megszületett a kisfiunk . :mrgreen:
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?