Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok

HENI
Igen még a stimu alatt vettük anyuval azt a micimacis kantárosat most lett jó rá! :)
Általában ebben szokott menni védőnőhöz vagy dokihoz mert ez bélelt, jó meleg. Van még két hasonlónk hogy ne mindig ugyanabba menjen.

ZOE
Örülök hogy minden rendben, kár hogy nem tudod feltenni a képeket, mert kiváncsi vagyok rá!

dita75
 
 


Vicky, Akire!

Gratulálok a babókhoh!
Jó egészséget és sok tejcsit nektek!!!

Akire!
Nimród az első, aki meg tudta lőni Donit súlyban! És természetesen született ez az óriás törpe!? Gratula!

Mi most megünk oltásra.
Mindenkit oltanak a családban. Doninak a 2 hónapos oltása, nekünk meg influenzás oltások!
Remléem estére nem dől ki a család a láztól!!! :)

Kép

Kép
vevikk
 
 


Sziasztok!!

Jaj,de nagy itt a csönd!! Mindenki babázik!! :lol: :lol: :lol:
zoe na már csak rád várunk. Ügyes legyél!!!
dita nagyon helyes Miló mosolya. Majd egymásnak fogják a kilincset a csajok!!
vicky,akire várjuk a híreket.
Mi holnap megyünk oltásra és úgy döntöttünk Apával,hogy a rota elleni védőoltást is beadatjuk.
Trix fantasztikusan szépek a babócák. Nagyon csodálak,hogy birod 2 babócával. Néha nekem sem megy Ákossal.
Nagyon hasfájosak is vagyunk. Volt amikor nem volt 2 napig kaki aztán meg minden úszott. Szegényke. Aztán meg jó nagyott aludt úgy megkönnyebbült.
heni nagyon várom már a napot mikor te is babázol ezerrel.

Kép
Kép
colin
 
 

 
 

Sziasztok!

Köszi mindenkinek a Babók dícséretét! Jönnék szívesen, de sajnos időm az nincs semmire.
Most van még kb. 10 perc nyugtom, ezért teszek képeket a gyönyörűségeinkről:

Tami hercegnőm:

Kép

Kép


Nándi hercegem:

Kép

Kép

pusza az összes Szépségre!!!

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Megkaptuk a védőoltásokat.
Szegény Doni úgy néz ki, mint valami hadirokkant, mert borogatjuk a lábát, nehogy bedagadjon. Jól kifáradt szegénykém. De ő volt a legügyesebb, mert csak egy picit sírt, pedig mindkét lábát szúrták, mivel a Pneomococus ellen is oltattuk.
Volt olyan kisbaba, aki nagyon sokáig és hangosan, szinte sikítva sírt még akkor is mikor kijöttek az orvostól.
Még a váróban lévő gyerekek is elkezdtek sírni miatta.
De Doni nem!!! :) Ő volt a legügyesebb. Olyan büszke voltam rá!!! :oops: :)

Colin!
Mi is kértük a Rotát, sőt a Meningococust is. 3 hónaposan adják majd be neki az első adagot. Ma váltottuk ki, 20.000 Ft volt a kettő, de ez csak az első adag. Még lesz egy ezen felül.

Kép

Kép
vevikk
 
 


akire

gratulálok nektek is.
hétvégén nem voltam gépközelben nagyon örültem hogy most ez a jó hír fogadott a fórumon.

Kép


Kép

Kép
lukacsne
Fót
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Vicky üzent vasárnap, Barbus picit besárgult, így kék fény alá tették. Szopival picit szenvednek, de majd belejönnek!!!! Amúgy jól vannak!

Tegnap elkezdtem a szurikat, úgy élvezzük :)

Remény!
Vettem propoliszos tablettát, hááátt, elég sz@r az íze, de a sikerért mindent!!!!! Persze csak 20 db os kiszerelésben volt :evil:
Na mindegy!!!!

Vigyázzatok ebben a hidegben a Picúrokra!!!!

Puszi

Lilypie Pregnancy tickers
heni77
 
 


Sziasztok. Vickyék ma hazajöhetnek a kórházból, jól vannak mindketten.
Várunk Vicky, ha időd engedi gyere, s mesélj.

Heni sajnálom, hogy csak kis kiszerelés volt. Remélem neked is segít, már nagyon itt lenne az ideje a szerencsédnek...

Vevikk ügyi volt Doni, nálunk még a sírás megvolt nemrég is. Mi a rotát beadattuk, remélem jól tettem. Több védőnő is feleslegesnek tartotta. Meningococust nem adattam be mivel azt írta a lap, hogy csak hosszabb külföldi tartózkodás esetén érdemes. Most 4 hósan majd 2 szurink lesz, majd rákérdezek, hogy érdemes-e.

Colin remélem simán túl lesztek az oltáson. Ma megyünk sétálni megint, szerintem dél és fél 1 közt indulunk és max. 1 órát. (most fejezte be 10:45-kor a kaját, így 13:45-ig haza kell érni) Ha vki csatlakozni szeretne jelezze :)

remény73
 
 


Remény!

A védőnő nekünk is azt mondta, hogy felesleges a Rota, de a doki szerint mindenképpen ajánlott, mert a gyerekek 95%-a elkapja.
Ráadásul most, hogy Doni már volt beteg, tudom milyen ideges lennék, ha megkapna egy olyan betegséget, amit el lehetett volna kerülni. És később még mehetünk külföldre. Ha most beadatom nem egy évig véd, ha jól tudom.

Kép

Kép
vevikk
 
 


Vevikk, Remény!

Én csak ajánlani tudom a rotát, én is beadatam a lányomnak, a dokinénink (az én gyermekorvosom is ő volt) javasolta, és én hiszek neki. Nem egy "mai csirke" a szakmában, és elmondta mivel járhat ha a gyerek elkapja. Nem akarok senkit befolyásolni. Csak elmondtam, én miért adattam be. Így legalább emiatt nyugodt lehetek, van így is min aggódni nap mint nap...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Remény!

A meningococust nem csak külföld miatt érdemes, sztem olvass kicsit jobban utána, én megtettem. Nem tudom lesz e bölcsis a manód, vagy hogyan fog az életetek alakulni, de a közösségbe járó gyerekek nagyobb valószínűséggel kapják el. Mivel árban lényegesen jobb mint a rota, én beadattam azt is, hiszen olyan szövődményei lehetnek, amit soha sem bocsátanék meg magamnak. De mint előbb is írtam, nem szeretnélek befolyásolni, csak tanács :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


sziasztok

TRIX
Annyira édesek a Manókák.
Épp most írom a másik topicon hogy nem cserélném lányra Milót mert olyan jól sikerült kiscsávó lett, de azért most hogy megláttam Tamikádat ebben a csupapinkben kicsit megdobbant a szívem! :)

VEVIKK
Mi is most voltunk oltáson és itt senki sem sírt csak egy picit. Miló és csak akkor amikor beleszúrták de felkaptam és már nem is volt baj a karomban.

VICKY
Várunk nagyon!

REMÉNY
Mi most nem sétálhatunk mert bemondták a rádióban hogy nincs szél és magas a légszennyezettség. gyerekek, szívbetegek maradjanak otthon. Kicsit hideg is van. 11kor jöttünk el a dokitól és még mindig -7 fok volt.

HENI
Drukkolok!
Nekem a mézes cuccos jobban bejött. Baromi finom. Kis pici tégelyben van, kb. 3-400 ft de egy hétig elég.

COLIN
Sajnálom a pocakfájást. Nekünk az új tápi óta napi 1 kaki van.

Oltás után bealudtam

Kép

Anya add vissza a cumimat!

Kép

Kicsattanok az egészségtől

Kép

boldog vagyok fürdés után mert szép tiszta és illatos lettem

Kép

egy kis esti torna

Kép

dita75
 
 


Hazajöttünk. Babuci most éppen alszik, az egész hazautat végigaludta. A szopival próbálkozunk, tejem elég sok van (szerintem). Barbus jól van, már nem olyan sárga. Én is meg vagyok, bár a gátam tájéka elég zaklatott. :) Majd ha tudok, akkor jövök.

remény, colin: Majd visszamegyünk együtt a bmc-be valamikor tavasszal.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Szia Vicky!!!!megegyszer Hatalmas Gratula!!!!!orulok,hogy mar otthon is vagytok,es van tajcsid!!!!Ugyik voltatok!!!puszi Pont ma voltam a vedoneninel,es o is beszelt errol a gattemarol,de azt mondta,gyorsan gyogyul!!!!
zoe33
 
 


Sziasztok!!

Ma eljött a 2 hónapos oltások napja. Meg is történt,de én nem birtam nézni ahogy megszurják manócskámat. Estére be is lázasodtunk. Olyan bágyadt volt a szegényke. Kupot is elég jól tűrte félálomban. Tartottam,hogy ki ne jöjjön 10 percig. Most meg már alszik annyira kimerült. Ja már 57 cm vagyunk és 4520 grammok.
dita nekünk is pont ilyen kis farmeres rugink van mint Milón az utolsó képen a teszveszen vettem. Helyes kis pasi. :lol: :lol: :lol:
Mi mindenképpen beadatjuk a rota elleni védőoltást.
vicky üdv itthon. Most a BMC-vel kapcsolatban mondtad vagy kérdezted??? Majd gyere oszt mesélj. Ja és persze képeket várunk ezerrel.

Puszi minden babócának.
Jó éjt!!

Kép
Kép
colin
 
 


Sziasztok!

Mi is itthon tegnap délután óta.
Még szokjuk a új helyzetet, de nagyon nagy szerencsénk van, mivel egy nagyon jó babát kaptunk.(mondjuk ma délutánra kicsit elromlott és csak kézben volt hajlandó elleni és 12-től este 6-ig nem nagyon aludt)

Teljesen el vagyok ájulva, mert az apja olyan ügyesen látja el, mintha mindig is ezt csinálta volna.
Sajnos a tejcsi nálam még nem lövellt be, elég kevés van, így ma este tápit kellett adni a picurnak. Mondjuk úgy elájult tőle, hogy bármi történhetett körülötte, őt nem érdekelte.

A gátsebem nekem is elég gáz (3 öltésem volt), ráadásul szétnyílt az egyik varrat, holnap hívom a dokit mi legyen, mert eléggé vérzik.

Hoztam 1-2 fotót, ezek még a kórházban készültek telefonnal, így annyira nem jó minőségük.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
akire79
 
 


Sziasztok!

De jó, mindenki otthon!!!!
Jajj behalok, minden baba csuda szép. A "régi" babák ngyon szépen fejlődnek, annyira látszik rajtuk, hogy jó kezekbe vannak.

Akire!
De szép kis dundika Nimród!!!! Egyem meg a csücsöri kis száját, nagyon szép baba. És milyen szépen kisimult az arca!!!

Dita!
Eszem a mézes pempős cuccot is, reggel éhgyomorra, kávékeverő műanyag pálcára tekerek belőle, meg a Remény féle propoliszos C vitaminos szopogatóst is.
Biztosra megyek
:wink: :wink: :lol: :lol:

Annyi szart eszek, mint egy nyugdíjas, van egy kis kosárkám, tele van szurival, vitaminnal, pempővel, tablettával :)
De megéri.
Most Attila is egész másként viseli, szerintem elkezdett bízni a sikerben. Asszisztál a szuriknál, ő az ampullaletörő mesterasszisztensem :) Mondtam neki, egy kicsit több türelemmel legyen most irántam, mert lehet gyogykább leszek a szokásosnál is, de eddig jól visel engem, kopp, kopp, kopp
Nagyon bízunk benne, hogy hamarosan hivtalosan is idetartozhatok. Tesóm is be van sózva, már túrnánk, rendezgetnénk a babaruhákat a zsákokból.

Puszi mindenkinek!!!!

Lilypie Pregnancy tickers
heni77
 
 


Sziasztok!
Üdv a most hazatérteknek is!
Hú, Erika, ez a baba nagyobb, mint az én 6 hetesem!!!!Nagyon édi, és olyan, mintha nem is most született volna! Nem csodálom, hogy nem bírod tejjel még.Talán beáll majd valamiféle egyensúly a szopival.
Vicky!
Csak így tovább.Sajnálom, hogy nem sétálhatok Veletek...Olyan jó lenne....Itt senki nincs olyan ismerős egyenlőre.
Nem is nagyon "kapcsolatokat építeni", mert ebben a hidegben nem megyünk ki.
Mi:
Léda orra még mindig szörcsög, úgyhogy - Dita nyomdokain - én is viszm magándokihoz, mert idegesít.Éjjel is alszik, de összevissza forgolászik, mert nem kap levegőt rendesen.Nem náthás, mert az orrlyukai teljesen tiszták, és a porszívóval is hiába szívom...
Remény! Te voltál így valamikor, azt hiszem...Veletek mi lett ezzel kapcsolatban?
Péntekre bejelentkeztem egyorr-fül gégészhez, hogy nézzen rá.
Persze, lehet, túlaggódom, de mindegy....

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Erika!

Ne izgulj, lesz tejed. Nekem is a hazaérkezés napján indult be a tejem. Én itthon nem adtam tápit, elég volt, amit a kórházban adtak neki. Hidd el, hogy elég neki az a kevés, ami van.
Egyébként gyönyörű baba.

Vicky!

Örükök, hogy jól vagytok! Vigyázzatok egymásra!

Brigi!

Doni is szokott szörcsögni és semmi baja. Sőt, akkor nem szörcsögött, amikor beteg volt, úgyhogy én azóta akkor ijedek meg, amikor nem szörcsög. Nugi, nincs Lédikének semmi baja! De ha téged megnyugtat, vidd el egy dokihoz!

Csajok!

Mi azt terveztük, hogy május környékén megyünk a BMC-be. Csak azt nem tudom, hogy kinek mit vigyek, mert mikor eljöttünk, akkor nem volt idő senkinek megköszönni semmit, mert úgy volt, hogy még egyszer fel kell majd menni, de hamarabb elengedtek, így nem kapott senki semmit.

Kép

Kép
vevikk
 
 


Vevikk!
Köszi!
Védőnő is ugyanezt mondta, hogy vigyem, ha megnyugtat....De nagyon szörcsög...Vagyis:szerintem engem jobban zavar, mint őt...Ejhaj...Parás vagyok...
BMC-köszönet:detto...Mi sem vittünk semmit, ajándékkosarat tervezünk....Kintre is, meg a dokinak-Biológusnak is...
Vissza kéne mennem 6 hetesre is, de még be sem jelentkeztem.Szerintem, majd jövő héten.Jön anyu kicsit babázni, lehet, hogy rábízom, és akkor elmegyünk, csak az a gáz, ha dugóba kerülünk, mert éhen hal a gyerek itthon..Lehet, jobb lenne vinni magammal.
Jajj, fura, hogy nevén nevezted a lányomat.Itthon csak Manó, vagy Manci...Aztán lehet, az marad élete végéig.Nekem annyira nem áll rá a szám a nevére...Különben is olyan manós: még a füle is szőrös, bár már kopik kicsit....
Amúgy:nagyon jó ma megint, azért pofázok ennyit.1/2 11-től reggel negyed 6-ig aludt, aztán 9-ig, és most megint alszik 11 óta...Lassan kajaideje lesz, én meg már összedobtam egy almás kevertet, ki is sült, a rakott krumpli meg bent a sütőben.A lakás az fut, az igaz, de akkor nem tudnék ide jönni, ha takarítanék...Majd délután, ha besegít a nagyobbik...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


sziasztok

AKIRE
Nagyon cuki Nimó. Minden elismerésem hogy egy ilyen vékony csajsziból mint te ekkora baba kijött és nem volt szükség császárra.
Sajnálom a varratokat, remélem hamar meggyógyul a sebed.
Nekem nagyon gáz volt első nap ki sem tudtam kelni az ágyból. Minden mozdulatnál sikítoztam volna legszívesebben annyira fájt mindenem. Aztán itthon összeszedtem magam..... csak lestek a DM-ben amikor mondtam hogy most jöttünk haza a kórházból én meg ott rohangáltam fitten a sorok között mint akinek semmi baja.
A tejem is elindult még aznap este csak sajnos nem tartott sokáig a kánaán. :(

BRIGI
Én is alig várom a márciust mert akkor már kettesben tologatunk. A barátnőm 20-án szült meg így pont két hónap van a kis törpök között. Holnap megyünk babalátogatóba Milóval.
A kórházban már meglestem nagyon cuki haverja lesz Milónak! :)

HENI
Azért nem kell annyira túlzásba vinni a sok cuccost, csak lightosan, nyugodtan és minden rendben lesz. Apa is pozitív szóval minden a topon van, jöhet a bébji vagy béjbik! :)

COLIN
Én is teszen lőttem! :)

VICKY
Hamar meggyógyul a gátad! Kitartás!
Várom a részletes beszámolót ha időd engedi gyere! Pusz!

Mi szerencsére nem lettünk lázasak, nyügös sem volt Miló. Az én kis hősömnek meg sem kottyant a szuri. Még csak a helye sem látszik nagyon.
Egész nap a homlokán volt a mérőke de azért néha le is teszteltem hagyományos lázméréssel is hogy biztosan működik-e.
37,4 volt a legmagasabb mért hője.

dita75
 
 


akire: Nimród nagyon szép baba. Barbus is szokta így tartani a fejét, hogy a nyakija kivan.

heni: Nagyon bízom a sikeredben, mindent bele.

vevikk: Valamikor én is szeretnék visszamenni a bmc-be, elvinni a zárómat. Majd másolok nekik egyet. Megbeszélhetjük és mindanyian összefutunk ott. :) Nálunk sem kapott még senki semmit, ugyanúgy jártam mint te.

brigi: Én úgy gondoltam a bmc-t, hogy vinném a produktumot is. Végülis ők csinálták, nekünk csak meg kellett foganni, megnöveszteni és megszülni. :D

dita: Ügyes volt a kis herceged, hogy nem sírt és hogy jól viselkedett.

A gátsebem elég jól van, apa lecsekkolta tegnap. Az aranyerem alakul, jót tesz rá a kúp. Már az arcom sem annyira gáz, de a hátam még mindig olyan, mintha szeplős lennék. Barbus ma egész jól viselkedett, a barátnőm megmutatta a fürdetést és nem is ellenkezett annyira. A gyerekorvos is volt kint, minden rendben a babussal. A fülijét még nem rakattuk be, majd legközelebb megkérdezzük. Vetettem ma apával a cicimre bimbóvédőt, de elég nagy az a része amit a baba a szájába vesz. Viszont ma este jobban rácsatlakozott és így nem fájt annyira. Meg a másikból fejtem és így egy étkezést kihagytunk, addig regenerálódott. A bal mellemet még mindig nem annyira szereti, néha már rákap. De a barátnőm szerint jól rakom mellre, majd csak jobb lesz. Tettem fel az oldalra friss képeket, beteszem a linket az aláírásomba. A szüléssztorit is majd megírom valamikor.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Hello!
Vicky!
Nagyon édes Barbus.Milyen kis zsemlécskéi vannak...Most töltöm a képeidet, hogy megnézhessem, az idézeten már könnyezek közben a kezdőlapon.Hiába, a hormonok....
A babód biztos jó lesz, ha már most is van időd írni...Nekünk az első fürdésről nem készült kép, mert annyit bénáztunk, eszembe sem jutott a fényképezőgép...Azóta sem nagyon a fürdésnél.
Mi ma vagyunk 6 hetesek.
Dita!
Én is viszem a "produktumot" a bmc-be.Legalábbis úgervezem...
Heni!
Neked meg drukkolok ám én is, csak mindig kifelejtelek(bocsi!!!) a babók mellett....De reméljük, hogyx hamarosan Te is a nyomdokainkba lépsz.
Nálunk minden ok.Léda alszik, éjjel 1/2 4-kor kelt, utána 8,15-kor.Megvagyunk...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Hello, újra!
Vicky4
Nagyon aranyos a kislányod!!!!Látom, az 56-os ruhákat Ti is jól kihasználjátok majd.Még mi is azokat hordjuk.Örülök is, hogy ilyen sokat teszveszeltem, amikor már tudtam, hogy nem lesz túl nagy a baba....
Persze, Erika, és Vevik, meg Dita nem igen használta őket a legénykéikkel.Talán nekik nem is kellett 56-os....Olyan hihetetlen, amikor most nézem Lédát, és 4,1 kg, meg 53 cm-nek mértük a védőnővel:hogy valaki ekkora babát hogy bír megszülni...És akkor még vannak nagyobbak is.Hú...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


brigi: Azért sikerült képet csinálnom a fürcsinél, mert a barátnőm fürdette. Ha mi ketten lettünk volna apával, akkor nálunk sem hiszem hogy lett volna kép. Mi ma próbálkozunk először, jól jött a segítség tegnap. Megmutatta a dolgokat és Barbus sem fog remélhetőleg a fürcsitől, mert nem bizonytalanítottam el rögtön a remegő kezemmel. :D
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!!

Nálunk rengeteg 56-os ruha van eltéve. Nem tudom mit csináljak velük. Most még nincs szó igazán tesvérkéről. Mi már 57 centisek vagyunk és 4520 grammok. A doktornéni megdicsért,hogy milyen szépen növögetünk.
vicky nekünk Ákos végig üvöltötte az első fürcsit. Azóta meg nagyokat kacarásznak Apával mikor fürcsi van. Megnéztem a képeket és meg kell állapitanom,hogy Barbus nagyon szép kiscsajszi. Na majd lassan ti is jöttök sétálni.Végre lesz egy kiscsajszi is a csapatban. Tudom,hogy már az Ádám lecsapott rá,de talán az én fiamnak is van esélye. :lol: :wink: :wink: :wink:
akire meglestem Nimród babát iwiwen. Ez a fej hátracsapást az én pici fiam rendszeresen csinálja föleg cicizés közben és akkor rá kell szolnom,hogy ne vigye messze mert szüksége lesz még rá.
A BMC-be látogatást én is terveztem csak igazából nem tudom kinek köszönjem meg. A Zeke vizsgált meg a Szücs csinálta az inszemet és a doktornő mondta közölte az eredményt.
remény köszi a tegnapi telefon beszélgetést. Sajnálom,hogy nem tudtunk találkozni.Ákos tegnap egész nap szinte aludt gondolom az oltás miatt.

Kép
Kép
colin
 
 


sziasztok

BRIGI
Mi nem olyan nagyon rég váltottunk 62-esre. 6 hetesen még Miló is simán az 56-ost hordta sőt a Micimacis tescos bodyk közül még rá tudom adni a newbornosat.

VICKY

Ügyes vagy. Nálunk kétszer fürdette anyu mire én is mertem. De már profik vagyunk.

Enyim apa még most sem csekkolta le a gátamat bár már szívesen megtenné. :roll:

Szerintetek égő hogy még mindig fosok az együttléttől??? :oops:

itt egy pancsis kép:


Kép

dita75
 
 


dita én is pont ebben a cipőben járok. Apa már megnézné,hogy mi újsi odalent,de én nagyon félek. Bár azt mondta a doktorbácsi,hogy úgy csinálta,hogy guszta legyen a testvérke gyártása közben. :? :? :? Ja nekünk is pont ilyen kádunk van.

Kép
Kép
colin
 
 


COLIN
Akkor megnyugodtam, apa kevésbé gondolom! :lol:

A színe is ilyen? A szomszédasszonyom is ilyet vett. Ma du. megyünk látogatóba megnézzük a kis haverunkat aki egy hetes.

Egy másik pancsis lemaradt most nézem:

Kép

dita75
 
 


Sziasztok Csajszik!

Gratulálok azoknak akik már anyukák és szorítok azoknak akik szeretnének azok lenni.
Egy kis infót, segítséget szeretnék kérni, arról, ismeri-e vki a Zekét és ha igen, akkor mi a tapasztalata?
Előre is köszönöm!
janka78
 
 


Hello!
Hát ezt nem tudom kihagyni!
Dita!
Nagyon édi Miló!!!
Még jó, hogy eltakartad a "kényes" részleteket, mert Léda itt az ölemben, és "rátapadtak" a szemei a mnitorra :lol: :lol:
Colin!
Léda is aludt tegnap egész nap, na de ma....Ma rinya-nap van....
Együttlétről nem tudok írni, mert nekem nincs most sebem, úgyhogy nem fáj semmi...
Az első szülésemnél azért olyan "szűzlány-féle" voltam, ahogy emlékszem.
Most idő nincs rá, mert apa délelőttös, és lent alszik a nappaliban.Eldöntöttem, nem szedek gyógyit...Remélem, nálunknem lesz kistesó.Ha 4 évig nem lett....

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Én már alig várom, hogy lehessen egy kis hempergés, a mostani csak vizuális ellenőrzés volt. Már olyan régen nem volt semmi nálunk.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Most egy időre kihagyjuk a sétát, belázasodtam. :) Mit lehet tenni hogy a tejcsit ihassa?

remény73
 
 


Most csak gyorsan írok, mert nagyon fáradt vagyok. Szörnyű éjszakánk volt, elkiabáltuk a "jól alszik" dolgot. A kis hölgynek fájt a hasija, este 8-tól reggel 4-ig sírt. Nem jöttek a pukik, nem jöttek a büfik. Csak anya mellkasán félig ülve tudott aludni. Anya persze így nem annyira. Pláne hogy az én hasam is fáj, de nem tudom hogy a gyomrom vagy csak a szerveim rendeződnek vissza. Most elküldtem apát infacolért, éjszakára majd adok neki.

Más: Nem tudom láttátok-e a házon kívül című műsort tegnap. Mi is ebbe a helyzetbe vagyunk. A gyerek nem kaphatja meg az anyakönyvi kivonatát, amíg közjegyző által ki nem kérek ÉN (és akkor én még el is tudok menni, mert jól vagyok) egy nyilatkozatot, hogy a fogantatás idejében nem álltam mással regisztrált élettársi kapcsolatban, mert akkor az a személy az apa. De erről a nyilatkozatról senki nem tud, aki meg tud róla az meg emiatt nem adja ki az anyakönyvit. Marha jó. Nem megijeszteni akarok senkit, csak hogy számítsatok rá.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Vicky nem voltatok csináltatni apaságit? Azt nem adtátok le szülésnél?
Én úgy emlékszem csináltattatok.

remény73
 
 


Remény,
Nálam nem volt ilyen, hogy lázas lettem volna, de írj a babásba, ott a csajok biztos, hogy tudnak segíteni!

Üdv
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


remény: Csináltattunk, de január 1-től változott a szabály, csak a rendszer nincs felkészülve rá. az apaságinál a rendszerből csak az látszik, hogy nem voltam a fogantatáskor házas. Most csináltatnom kell egy papírt, hogy január 1 és 21 között nem lett-e más az én regisztrált élettársam, mert ez magasabb rendű lenne, mint az apasági nyilatkozat. De apa talált közjegyzőt, akinél én leszek az első akinek ilyen nyilatkozatot csinál. Lebeszélték, hétfőn 2-re megyek. Kíváncsi leszek apa hogy lesz el Barbussal.

Szüléstörténet: Szóval meg volt beszélve a dokimmal, hogy 21-ln reggel 8:30-kor a kórházi cuccommal együtt találkozunk az ambulancián. Akkor még azt mondta, hogyha a ctg és az uh jó, akkor mehetek haza. Aztán megvizsgált és akkor mondta hogy már 3 ujjnyi a méhszáj, úgyhogy ma szülünk. Még volt egy uh, amin megint kevesebb volt a vizem. Átköltöztettek minket a szülőszobára és átadtak a tündéri szülésznőnknek Beának. Nagyon sokat köszönhetek neki és már ismertem is a terhes patológiáról, úgyhogy így nem egy ismeretlen volt velem. 9:40-kor repesztette meg a dokim a burkot. Előtte volt egy kis borotválás, de a beöntést szerencsére megúsztam, mert éjszaka nagyon ment a hasam (az elfogyasztott 0,5 liter kakaótól :) ). A burokrepesztésnél is kiderült hogy tényleg elég kevés a vizem, mert alig jött valami. Ezután 10:20-kor kaptam a kanült és innentől az oxitocint. Mivel elég alacsony volt a cukrom, ezért ekkor még ehettem csokit és vizet ittam. Ctg-re lettem kötve, de a baba mindig kiment a szívhangos rész alól, úgyhogy folyton keresni kellett. a fájásmérő semmit nem mutatott. A hosszú, elnyújtott légzés egyébként nagyon jó technika, sokat segít. Meg egy vizes törölköző. Emelték az oxit 5 egységgel folyamatosan. Ekkor már lettek fájásaim, de a gép nem mutatott semmit. Én meg azt hittem, hogy ez még ennyivel rosszabb lesz. Mikor megindultak a 8 perces fájások már elég carul voltam. Páromnak szétszorítottam a kezét. 2 órára már 4 ujjnyi lett a méhszáj, de ekkor kértem hogy kössük be az edát. Mivel már ennyire ki voltam tágulva (és ilyenkor a tapasztalt kollégák már nem szoktak edát adni) egy fiatal srác adta be az edát, én voltam neki az első úgyhogy csak másodszorra sikerült eltalálni a helyét (ezt még éreztem utólag is, de mondta is a másik anesztes hogy fogom). Ekkor egy órácskára lelassultak az események és tudtam pihenni, ami nagyon jó volt. Viszont emelni kellett az oxitocinon, hogy érezzem a tolófájásokat majd. Ekkor már 30/perc volt. Jöttek is a fájások, de persze a ctg-n semmi. Le is vettük, mert hogy én nem ott keményedek fent, mint mások. A kitoláskor igénybe is kellett ezért vennem a dokit, aki nyomta a hasam fentről. Alig ért oda a doki az első tolófájásokat el kellett lihegnem. Na ez szörnyű! Nagyon nehéz, de a pici fújtatások segítettek. Kaptam oxigén maszkot, ami inkább csak pszichológia, de hideg levegő jött belőle és ez nagyon jól esett. Ekkor elkezdtem nyomni, de a méhszáj elég nehezen akart elsimulni, úgyhogy szerintem az is fáj odalent, mert nem tudtam ellihegni a fájást teljesen mire eltűnt. Repedni mondjuk nem repedt, de egy pici metszésre szükség volt. Mondjuk próbálkozott a szülésznőm a gátvédelemmel, úgyhogy nem olyan nagy a párom szerint (ő mindent végig nézett, még az edát és a vágást is). A kitolásnál az első nyomás mindig nagyon jól ment, de a másik kettő a fejembe, aminek következményeként úgy néztem ki, mint aki szeplős. A vállam még mindig olyan. Meg jó volt hogy nem kellett kengyelbe tenni a lábam, de nagyon csúszott a kezem. A fájásoknál meg az volt a gond, hogy én úgy éreztem hogy jön, a doki meg a hasam alapján azt mondta hogy ő nem érzi kívülről. Szóval a vége az lett, hogy sokat nyomtam kicsi időn belül és eléggé kimerültem. De a végén csak meg lett a baba 16:17-kor a papírok szerint (én 18-at láttam az órán). Nagyon jó érzés volt, mikor a hasamra tették. Apa megpróbálta elvágni a köldökzsinórt, de állítólag elég nehéz. (ha-ha-ha) Utána elment a babóval, mi meg maradtunk lepényt szülni és varrogatni. A lepényt én is megnéztem, Bea megmutogatta rajta a dolgokat. Utána kaptam még egy adag edát és a doki összeöltött. Jókat röhögtünk, mert ő nagyon büszke volt a művére én meg mondtam neki hogy tulipán mintát is kérek. Azt mondta hogy az egyedi igényeket a mintákra előbb kellett volna megbeszélnünk. Szóval egész jó hangulatom lett. Persze a baba is ott volt addigra velem, de nem túl sokáig, mert el kellett vinni a cukrom miatt, de neki jó lett. Mondjuk sajnáltam hogy már itt nem kaptuk vissza. Két órát voltunk még a szülőszobán megfigyelésen, ahol azt hittem megfagyok. Nagyon fáztam, de állítólag ez normális. Mire nekünk kibújt Barbus már mindegyik szülőszobában megszültek és mindenki nekem drukkolt, voltak körülöttem vagy 10-en. Utána átvittek a szülészetre, ahol 22:30-ra sikerült annyira összekapnom magam, hogy már ne essek össze a felkeléstől. ekkor kimentem megnézni a gyönyörűségemet és mentem aludni. Mondjuk nem aludtam, mert hiányzott a babám. Ezután reggel 5:30-kor kaptam meg, megpróbáltunk szopizni több-kevesebb sikerrel. Együtt voltunk egész nap, de sajnos utána magas lett a bilirubin szintje és ment a kék fényes inkubátorba két napra. De már jobban vagyunk, már nem annyira sárga. Tejcsim is belövellt a harmadik nap körül, de a mennyisége most áll be. Jó sok van. Bocsi, hogy ilyen hosszú lettem, velem lesz tele az oldal. De életem eddigi legszebb időszaka/élménye maradt a terhesség/szülés és most már úgy gondolom, hogy talán lesz még egy babám egyszer (ha magától sikerül).
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Remény!

Lázasan is lehet szoptatni, én is szoptattam, amikor lázas voltam.
Algopirint szabad bevenni, az nem megy át a tejbe!!!

Bocs, de csak most tudtam leülni, és segíteni! :oops:

Kép

Kép
vevikk
 
 


Vevikk, mindenki az Algopyrint mondja, igaz azt csak receptre lehet, dokihoz nem mentem, de a tájékoztatóján benne van, hogy átmegy a tejbe. Nekem Panadolt javasoltak tegnap az ügyeletet felhívtam. Mivel semmi nem volt itthon, és 38 fokos voltam hideg ülőfürdőztem. Hajnalban is kénytelen voltam, de most még szerencsére láztalan vagyok. Nem tudom mitől volt, remélem este nem lesz már.

remény73
 
 


Remény

Nekem a 18 hónap alatt kétszer volt lázas betegség.
Doki rendelte: panadol 3x1 szem/nap. Vizesruhás borogatás.
Ca és C vitam szedés. Torokfájás esetén langyos sósvizzel öblögetés.
Vigyázni, hogy a hő 38,5 fok főlé ne menjen, mert nem szopizhat a kicsi. Jobbulást neked.

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


sziasztok

REMÉNY
Jobbulást! Gyógyulj meg hamar!

VICKY
Nagyon szép szüléstörténet. Sok ponton egyezik az enyémmel.
Nem tudom hogy ez már mindig így lesz-e de akárhányszor olvasom a mások szüléstörténetét mindig visszagondolok a sajátomra és bármilyen fájdalmas is volt akkor is az egyik legszebb élményem.
Ha lesz legközelebb a két napig tartó vajúdást kihagynám azért.
Nem tudom neked meddig tartott a 8 perces fájás én két éjszakát és két nappalt csináltam azzal végig, úgyhogy biztos el tudod képzelni hogy mennyire kimerült voltam már a végén, arról nem beszélve hogy előtte sem voltam valami jó alvó. Bezzeg most durmolnék naphosszat is, csak most nem lehet. Az alvásidőt ki kell használnom a házimunkára, valamint olyankor is kénytelen vagyok csinálni amikor fent van. Szerencsére csodaszépen elszórakoztatja magát, mindig váltom neki a helyszíneket (hintázik, játszószőnyegen pofozza a lelógó plüssöket, kiságyában bámulja a forgót vagy a zenélő ketyeréket hallgatja és bámulja mert egy maci meg egy alma még fényeket is ad ki magából amit félhomályban különösen élvez.

Amúgy én is láttam a házon kívül előzetesét és egyből rád és Akirére gondoltam hogy jól megszivattak titeket.

BRIGI
Ez jó! Rinya-nap! Ezen nevetek tegnap óta.
Néha én is azt hiszem hogy csak hiszti van, bár nem sokszor csinálja. De nem, Miló csak akkor elégedetlenkedik (akkor sem mindig sírással, sőt! ) amikor tényleg indoka van rá. Pl. elég gyakran bent marad böfi még akkor is ha 3 is kijön evés után. Akkor szokta azt csinálni mintha hasra akarna fordulni csak nem megy neki a kezétől. Aztán ha fáj a pocakja mert pukiznia kell vagy jön a kaki akkor húzogatja a lábát és nyög hozzá. Ha a cumi kell neki vagy kaja arra is vannak jelei. Már mindet tudom azthiszem.
Tényleg nagyszerű hogy egy anyuka szavak nélkül is meg tudja állapítani hogy mi a baja a gyerekének. Az átázást nem is szokta jelezni, simán elvan a pisiben. Gyakran meg kell néznem az oldalát hogy nedves-e.
Olyan kis imádnivaló! :) Hát még amikor mosolyog!

HÁT NEM ZABÁLNIVALÓ???

Kép

amúgy a képről jut eszembe hogy az a pulcsi ami rajta van és még sok másik 0-3 hónapos korig van mégis rövid már az ujja.
Azért növi ki a gúgyáit mert a keze meg a lába is olyan hosszú, ebből a szempontból rám ütött. Apám és az egész családja ilyen hosszú kezű, hosszú lábú volt és magasak is. Anyu családja meg töpörtyű. Anyu is 160 alatt van.

dita75
 
 


Hello!
Dita!
Ma alvós-nap van...Örülök, hogy tetszett a rinya-nap elnevezés.
Hát, szerintem, olyankor mindig álmos, csak nem alszik, és egyre hisztisebb.Az átázás nem zavarja őt sem, bár ritkán van.Azt nem tudom, fáj-e a hasa időnként.Tegnap sanszos volt, mert nem tudtam ellenállni a jó friss kenyérnek, aztán a pici meg pukkogatott egész este.
Most meg alszik, csak kajálni kel fel, aztán + 1 órát fent van, de egyre fáradtabb, és aztán alszik újra.Este 7 után már nem nagyon akar, és én sem engedem, hogy éjjel nyugi legyen. Ma pl. 11-fél 6-ig aludt.
Egész délelőtt durmolt szinte.Vagyis beraktam lent a hordozóba (kocsiülés), hogy lásson, aztán egyszer csak nekiállt sírni.Nekem meg porszívóznom kellett, meg felmosni, mondtam is neki, hogy jó lesz, ha szunyál inkább, mert dolgom lenne.Hát, először nem hagyta abba, aztán mondtam, hogy ok., akkor porszívózok, ő meg csak kajabáljon, úgysem hallom, erre 1 perc alatt bealudt :lol: , mellette meg a porszívó zörgött.Aludt egy csomót, mindent elvégeztem.
Ma este 6-kor megyünk az "orrászhoz".K.--ra idegesít ez a tortyogás.Este leteszem, 10 percig alszik, felületesen szedi a levegőt, de olyan halkan, nem is hallom, aztán egyszercsak megpróbál mélyebbet szuszogni az orrán, és felébred, mert nem kap levegőt, és ez ismétlődik 5-ször, 6-szor, amire olyan mélyen elalszik, hogy már nincs ilyen tortyogás.
Nem értem, mert időnként meg olyan simán vesz levegőt, hogy meg szoktam nézni él-e egyáltalán... :oops:
Ez a tortyogás meg olyan, mint amikor az ember nagyon náthás, és a bedugult orrlyukán keresztül próbál levegőt venni...
Talán az orrmandulája, vagy az orrsövénye van útban...Majd este kiderül és megírom.

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Ja, és elfelejtettem: Milóka mosolya ellenállhatatlan....
Nálunk még ritka a mosoly, de orrütögetéssel sikerül kicsikarni néha..

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


SZiasztok!

Jujj Dita!

Gyönyörű Miló, és bakker mennyit nőtt!!! Annnnyyyira , de annnyyira cuki, ahogy mosolyog!!!!

Remény!
Reménykedem :) benne, hogy jobban vagy már!!!!

Vicky!
De szép a sztorid, annyira meghatódtam!!!

puszi mindenkinek!!!!

Lilypie Pregnancy tickers
heni77
 
 


dita: Nekem olyan 4 óra lehetett max. 6,5 óra volt az egész szülés. Már nem emlékszem, de miért nem erősítettek nálad rá oxitocinnal? Szerintem nekem ez pörgette az eseményeket rendesen. Az anyakönyvi talán megoldódik, hétfőn 2-re megyek a közjegyzőhöz. Miló mosoly nagyon szép. Még mindig kék a szeme? Mikor változik meg, ha nem akar kék maradni?
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Jézusom! :shock: Laptető. Ilyen gyorsan nem akarok még szülni. Csak vicceltem. :D Dobom Heni, kapd el!
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok Kismamik!!!Vicky! Nagyon jo,hogy leirtad a szulesed tortenetet....szoval 6,5 ora,annyival azthiszem en is kibekulnek!!!Az egyik baratnom 18 ora vajudas utan kellett a csaszar,mert nem volt tolofajasa!!!Mi tegnap voltunk dokinal,a kulso mehszaj 1 ujjnyira nyitva,de a kozepso,es a belso teljesen zart,a buksija a mar lent van,ugyhogy jovohet csutortokon,ha addig semmi,akkor bekell fekudnom.Amugy kb 3,5 kg a sulybecsles....hat majd kivancsi vagyok,mert nincs orias pocim.Azt hiszem mar kezdek parazni....szoritsatok.A vedonom adott egy szopi tanacsado fuzetet,arrol szo van a lazrol,es azt irja szabad szoptatni,es az se baj,ha te szedsz gyogyszert,mert csak a vedelem megy at.Mert a tejtermelestol is lehet laz.Meg sajat tapasztalatom nincs,csak amit most olvastam.Dita! Nagyon edis a pancsis foto!!!!zabalni valo!!!Amit irtatok a multkor a rota,meg a tobbi oltasrol....azt majd a gyermekorvos,es a vedono fogja mondani mikor kell vinni???gondolom igen.Puszi mindenkinek Heni!!!Szurkolok nagyon!!nekem is a parom volt az asszisztens!!!!!
zoe33
 
 


Sziasztok!

Gyors bejelentkezés, sajna nem tudok visszaolvasni (pörög a fórum). Bent vagyok a koraszülött osztályon egy anyaszobában a lányokkal, csak hazaszaladtam hajat mosni. Szerencsére már mindhárom velem van és nem kötelező az inkubátor (de azért van egy a szobába, ha valaki fázna). Mindent én látok el a lányokkal kapcsolatban (evés, pelenkák, fürdés), olyan mintha otthon lennénk, csak néha jön egy csomó ember vizitelni és megállapítják, hogy milyen jól elvagyunk. Laughing A jelenlegi súlyok:
Zita: 2200 g
Kata: 1980 g
Lilla: 1670 g
Várjuk, hogy a picurinak meginduljon a súlya és elérje a 1900-2000 g-ot és végre hazamehessünk. A lányaim természetesen csodaszépek és nagyon jó kisbabák.

Mindenkinek köszönöm a jókívánságokat!

Kép

Kép

Még képek:

http://harmasikrek.tigriske.fotoalbum.hu/

Kép
tigriske1978
 
 


Akire, Vicky! GRATULÁLOK!

Kép
tigriske1978
 
 


Sziasztok!

Vicky!
Kössz a laptetőt, ípphogy lecsúsztam róla!!!! Úgy érzem bejön majd, annyira bízok!!! Bár a mhny ám lehetett volna vastagabb is, de még nőni fog úgyis, annyira nagyon nem keseredtem el!!!! ( másik topikba leírtam )

Tigrincs!
Nagyon szupik a képek, az a kedvencem ahol egyszerre cumiztattok 2 csajszit, az olyan cuki, de mindegyik az!!!!

Köszi a drukkokat, remélem rászolgálok majd!!!!!

Puszi mindenkinek

Lilypie Pregnancy tickers
heni77
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?