Új privát üzeneted érkezett!

Tudom, hogy jót akart, de magyarázd meg ezt a hisztihormonjaimnak!
Már nem, hála Istennek.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


oké küld ide őket :wink:
Vendég
 


Jó reggelt!

Lőrinc babának boldog 4. hónapot :lol:

Babim: javulásnak indultál a gyógyszertől? Remélem :-)
Apa múltkor nekem is csapdát állított. Az ajtó mögé tette a vasalódeszkát, aztán mikor éjjel keltünk fel Bendihez, ahogy kivágta az ajtót, elbillent a deszka, rá a sípcsontomra. Nem fájt, áááá, egyáltalán :-) vigasztalásul kaptam talpmasszázst :-)

Boni: jól vagytok?

Gaby: anyagi szempontból még azért nem gondolkoztunk, mert most év végén fog megemelkedni a törlesztőrészletünk, és szeretnénk majd kiváltani egy másik hitellel. Meg van valamennyi tartalékunk, de idén sajna ablakcsere kell, nem tudjuk még mennyibe fog kerülni.

Stephiék lassan hazamennek, nem? :roll: vagy már otthon is vannak?

Mi megvagyunk, éjszakázáshoz kezdek hozzászokni. Mostanában reggel fürdetünk, mert este Bendi bealszik 5-6 körül, és nem ébresztjük fel. Régebben ébresztettük, de rájöttünk, nincs értelme, csak nyűgös lesz. Így meg 4-5 keléssel alszik 12 órát.

Na, mennem kell teregetni. :-)

Csók

SzezsoKép
KépKép
szezso
 
 

 
 

Nem vagyok jobban, sőt.....
Az este ráadásul a páologtatóba kamillateát tettünk. Majdnem megfulladtunk a köhögéstől mindketten!4Apa még jobban, mint én. KIöntötte a teát, kiszellőztettünk és ő másik szobábak is aludt. Reggel köhögéskor megint jött fel sleim. Jajj, de elegem van már. A mellkasom is megint mintha fájna.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 



Babim sajnálom a rossz élményt a kamillával.. Zsiginek használni szokott.. segít felszakítani a slejmot. mert ugye gőölni őt még nem tudom és ezzel oldottuk meg ...ezek szerint akkor apának is van még lerakódás? elég a gyengébbre állítani.. meg este már nem szoktuk járatni ha alszunk,, hanem addig..

no akkor biztos szidtatok minket :oops:

BEttike jó a sityakja Máténak..videókat is majd megnézem ha Zsiga alszik
Vendég
 


Baba, én is sajnálom a rossz élményt! Nálunk is beszokott válni a kamilla!

Szezso, köszi!! Ma lettünk negyed évesek! :D

Bettike, tündéri a kép. Videókat majd megnézem!

És egy 4 hós mosoly:

Kép

Kép
kata05
 
 


Babim: sajnálom :-( Vissza kéne menned a dokihoz :roll:

Bettike: kép cuki, videókat majd nézem én is később :-)

Kata: nem harmadévesek lettetek? :wink: jó ez a kép Lőrincről, édespofa :-D

SzezsoKép
KépKép
szezso
 
 


Lóci nagyon édes!

de Bende képe a vonalzón is nagyon édes!
Vendég
 


Jajj, Boni, dehogy. Időközben felhívtam a háziorvost, sürgősségi beutalóval irány SZTK tüdőgondozó. Megvizsgáltak és minden nap járnom kell inhaláló kezelésre. (Gondolom a Maripent is be kell végig szedni (nem kérdeztem), mert az antira mindig azt mondják, h. végig kell szedni, ha elkezded.)

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Na alvás van! :lol:

Babim! :cry: Na még 1 program! De hátha segít már végre valami!

Szezso és Babim! Na ezek a férfiak! :twisted: :wink: :lol:

Kata! Csupa nyál vigyor! :lol:

Szezso! Bende nézése olyan, mint Zsiga Csigájé! :roll: Nekem!
Reggeli fürdetés? Nem csodálkozik? Egyébként a kórházban is reggeli fürdetés van! Mifelénk!

Kép
bettike
Eger
 
 


úú babim, akkor te is hörgőtágitót kapsz? szerencsére ZSiginek itthon is lehetett :roll: vigyázz magatokra!
Vendég
 


Boni, ez olyan , mint a sós tengervíz. tehát, mint a párologtató gyógyvízzel. Ha jól láttam az üveget Salvus gyógyvízet öntöttek bele.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


[quote="szezso"]
írta:
szezsoKata: nem harmadévesek lettetek? :wink: jó ez a kép Lőrincről, édespofa :-D


tényleg.... :oops: :lol:

Baba, nagyon vigyázz magatokra!

Kép
kata05
 
 


Kata, igyekszem.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


sziasztok,

látom, ez a topik picit jobban pörög, úgyhogy inkább itt kérdezem meg.
szerintetek normális, hogy pé előtt ilyen magas a hőmérséklet?
:roll: :?:
és biztos, hogy a 18. napon volt a pé? :roll:

Kép pé előtti hőmérséklet nem magas?

köszi
snina
 
 


Sziasztok!

Gaby! Nagyon boldog szülinapot! :lol: Beszámolót, ajándékot, képeket! :wink:

Snina! Hű de rég láttam már görbét! :lol: üdv. Szerintem nem is olyan magas a pé előtti hőd. A ferty sem biztos benne, hogy akkor volt pé azért szaggatott vonal. Akár a 15 napon is lehetett. Lassan tesztelés idő nem?

Babim? Jól vagytok? És betöltött 12 hét! Gratula az első trimeszter végéhez!

A hétvégére mindenki befagyott csajok? (-15 fok)

Kép
bettike
Eger
 
 


Bettike, köszi.

Snina, Bettikével értek egyet. Én a 15. napra tippelnék.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Jó reggelt!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Gaby, Nagyon Boldog Szülinapot!!

Snina, én is odatenném a pé-t ahova a ferty! Nem rossz görbe! És tényleg jó látni újra hőgörbét!

Kép
kata05
 
 


Boni, jelentkezz!Hova tűntél? Halló, Boni, itt Föld, Boni jelentkezz!!!! :lol:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Haló Babim! itt Boni a Föld nevű bolygóról...

éppen a konyhaszekrényt puceválom, belemerültem :lol:

tegnap ismét nem sikerült ez a hónap sem nap volt :lol: de legalább már beállt ciklusom! :lol:

Hajrá Snina..nekem is mindig ilyen magas volt az alaphőm! :wink:
Vendég
 


Boni, puszi, ölelés.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Jó reggelt! Nagy a csend.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Jó reggelt!

Gabynak utólag is boldog szülinapot! :-D

Boni: ciklusbeállásnak örülök, drukkok mennek tovább spontán bébikéhez :-)

Bettike: kérdezted, mit szólt Bendi a reggeli fürcsihez. Nem szólt semmit, élvezi :-D Mostanában néha este is fürdetünk, ha elég türelmes. Azért majd szeretnénk ehhez visszatérni, a reggel neccesebb, mert Apa megy dolgozni.

Babim: utólag is gratula a betöltött 12. héthez :-D nemsokára vége az Utronak, vagy már vége is? :-) anno én is hogy örültem neki, hogy nem kell gyógyszer, aztán 25. héttől befigyelt a Diaphylline :roll:

Snina: pé-t illetően egyetértek a csajokkal, inkább 15. nap. A hő nem baj, hogy ilyen magas pé előtt, mert az abszolút emelkedés számít, az meg tisztán látszik :wink:

Mi megvagyunk, éjszakáink változatosak, vannak sokfelkelősek és még többször felkelősek :-) eccer csak jobb lesz...
Azért a ma hajnal nem volt semmi. Bendi 4-kor felkelt, mert kifolyt a pisi a pelusból, pelusozás, full ruhacsere. Gondoltam, szopival visszaalszik, erre szopi közben úgy berottyantott, hogy ismét full ruhacsere plusz fürdés :-) mozgalmas volt a reggel, na.

Zsu régen voltál :-)

Kata nálatok mizujs? Van javulás?

Ja, azt nem is mondtam, hogy mostanában kezdett nagyon bejönni neki a FP daloló mesekönyv :-D rájött, hogy interaktív és őrülten csapkodja középen a gombokat :lol:

Szép napot! Mennem kell, mert kemény 3/4 óra alvás után már megint felébredt a kiscsákó.

SzezsoKép
KépKép
szezso
 
 


Szezso, már nincs Utro.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Üdv Mindenkinek! egy gyors bekukk

Látom BABA ennyi év után jönn a boldogság. megérdemled :D

Mindenkinek kívánom azt amire vágyik :D :!:

én elvagyok, továbbra is várom a csodát :roll:

Kép
surmi
kockasfulunyul
 
 


Surmi, köszönöm. Remélem, neked is részed lesz a CSODÁBAN, a TE saját csodádban!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


sziasztok lányok

itthon vagyunk, eddig a koraszülött intentzív osztály vendégszeretetét élveztük, hamarosan jövök a részletekkel

Köszönjük mindenkinek a gratulációkat :)
stephie
 
 


stephie üdvözlet itthon :wink: :lol: képet kérünk ám!

Surmi kitartás! remélem lesz csodátok!
Vendég
 


Reggelt tényleg mindenki jól eltűnt babázni! :lol:

Szezsó nem bizok spontán bébiben.. ma kérek időpontot dokimhoz, aztán beszélek vele folyt.köv.
Vendég
 


Köszönöm a szülinapi köszöntéseket
semmi extra nem volt, szomszédoltunk, tortáztunk, kaptam lábpezsgőfürdőt apától :P

van valaki, akinél gyerekkori ekcéma van ill volt? Máténak egy folt volt az arcán, ami halvány volt, kapott háziorvostól kenőcsöt még hónapokkal ezelőtt (enyhén szteroidos), de nem múlt el, aztán 1 hónapja, elkezdett jobban látszódni, két hete már kijött mégegy folt. Voltunk bőrgyógyásznál, kapott piros szinű ecsetelőt, ami fertőtleníti, meg krémet (sajna szteroidos ez is) és azt mondta, ettől biztos elmúlik. 5 napig kentük, és nem javult, most már sebes is a teteje, szerintem azért, mert az ecsetelő szárítja. Telefonáltam bőrgyógyászatra, hogy mégis mennyi idő múlva kéne ennek hatnia, azt mondták 1 hét alatt múlik el kb. és most már kéne látni javulást, menjünk vissza :twisted: Hát teljesen el vagyok keseredve, két napja nem eszek tejterméket semmit, még margarint sem, mert tejpor van benne, de semmi javulás, sőőőt szerintem nem a tejhez van köze :roll: szegénykémenk a nagyobbik tiszta még sebesebb már, a másik is nagyobb lett mint volt. Amikor vakarja akkor kis fenistilt teszek rá, kenegetem a forever aloa verával, és most tettem rá kis neugranormont. A szeroidost abbahagytam, hiszen semmi javulást nem hozott, minek kenjem tovább :evil: ajánlották még a sanatopic krémet is, hoyg ne száradjon ki
Tapasztalat másnak ha van, akkor megosztaná?

Babim
szupi, gratula betöltött 12. héthez :D köhögés javult?

Szezso
Máté is változatosan ébred, vagy nem ébred éjszaka

Boni
azért én drukkolok a spontán kistesóhoz :D

stephie
de jó, végre otthon :D meséljél

Kép
gaby25
 
 


gaby milyen fürdetőt használsz? mert ZSiga is meg HAnna is a GAby fürdetőtől lett atópiás bőrü

nekem a gyóygszertárban mondta egy kedveske hölgy hogy ne a szteroidosat használjuk, hanem a bioderna atodermet..na attól csodálatosan elmúlt..délután megyek megint a gyógyiba bevenni, mert nem volt itthon a baba
tusfürdőből a sima, hanem a mézes kamillás, és megint olyan lett a bőre Zsiginek..

http://www.enpatikam.hu/atoderm-krem-at ... rre-200ml/

állandó megelőzés célú használata pedig ezthttp://www.enpatikam.hu/atoderm-pp-k ... rre-200ml/
Vendég
 


Boni, jobban vagytok?

Gaby, remélem, elmúlik gyorsan.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


BAba sajna ma délutánra én lettem beteg ..fáj a torkom, el van dugulva az orrom :cry:
Vendég
 


Sziasztok!

Egy másik topikból néztem be hozzátok. Kivámcsi lennék a hozzáértők véleményére. Még most kezdtem a hómérőzést, de nme a ciklus kezdetétől, sajnos. Ma kb. a 43. napon vagyok, de a hcg tesztek negatívak :cry: , a nődoki 2 napja azt mondta nincs peteérésem. De pont 2 napja, a 41. napon felment a hőm 36,8-ra, azóta 37 körül van. Sajna csak egy hete méregetem, amikor már gyanús volt a hosszú ciklus, akkor 36,4 és 36,6 között volt.
Adjatok már tanácsot abban, hogy ha nem volt pé, akkor miért emelkedik ilyen szépen a hőm? Nem a progeszteron nyomja föl? De a progi csak peteérés után termelődik, nem? Vagy csak szórakozik velem a szervezetem? A doki adott Norcolutot, de egyenlőre nem vettem be.
Segítsetek!!!
Köszi előre is!!!
ancsi28
 
 


Jó reggelt!

Ancsi lehet később volt Pé? vérvételből jobban meg tudnák állapítani,hogy jól mukodsz e? 3.és 21.napi vérvétel. vagy ez már volt?

mióta próbálkoztok?

Snina mi újság ciklussal?

többiek? :roll:
Vendég
 


Jó reggelt, Boniko. Nem volt még vérvétel.
ancsi28
 
 


születéstörténet

Leventével február 4-re voltam kiírva, de ugyebár az előzmények miatt már eleve reménykedtem benne, hogy egyáltalán a 36 hétig kihúzzuk. Ez január 8 án volt.
Január 15 előtt is már rendszeresek voltak a keményedéseim, hol gyakrabban 7-8-10 perc, hol ritkábban 15-20 perc, aztán elcsitult pár órára, majd kezdődött újból. Nem tulajdonítottam neki különösebben nagy jelentőséget. Mégis kicsit féltem, hogy mi van ha mégis azon a héten születik Levente, hiszen a nődokim egész héten napközben Debrecenben volt, és felkészített arra, hogy ez a szülés is hasonlóan gyorsan fog lezajlani mint az előző, tágul a méhszáj egy darabig, aztán szétpattan és jön a tolófájás. Így hát meg is beszéltem Leventével, és reméltem, hogy ez valóban működik, hogy péntek délután 4 óráig semmiképpen nem szülünk 
Anyukám poénosan még meg is jegyezte, hogy legyen inkább később, mert a nődokim biztos nem fog örülni,ha azt a sok kismamát el kell küldeni a rendeléséről. Nem tudom, hogy a sok ima tette-e , de 15-én pénteken elment a nyákdugóm. Meditáltam rajta, hogy vajon szóljak-e a dokinak, hisz Eszterrel 3 nappal a szülés előtt ment el, mégis inkább felhívtam, hogy lehet, hamarosan találkozunk. Egész délután figyelgettem magam, hogy érzek-e valami változást, de a szokásos keményedéseken kívül semmit. Ettől függetlenül kicsit nyugtalanított a dolog, mert nem szerettem volna úgy járni, mint a kismama az m3-ason, így a magánrendelés végén felhívtam a dokim, hogy mi legyen. Kérdezte. hogy vannak-e rendszeres fájásaim. Mondtam neki, hogy keményedéseim vannak rendszeresen 10-12 percenként, de se nem erősebb mint máskor, se nem gyakoribb. Mivel a szülésznőm is épp ügyeletben volt, azt tanácsolta a doki, hogy akkor menjek be inkább a sürgőre, és majd a csajok megnéznek, és ha van valami, akkor visszaszólnak neki.
Amikor beérkeztünk, az első ember akit megláttam az a doktornő volt, akinél semmiképpen nem akartam volna szülni, mert a nála született babákkal általában mindig volt valami gond, és az egyik barátnőm is majdnem elveszítette a kislányát miatta. Ennek ellenére sikerült is meglepnie amikor közölte, hogy már 6 centire nyitva vagyok, és hitetlenkedve kérdezték, hogy nem érzek semmit. Rámtették a ctg-t és ott is 60-70 es fájásokat mutatott, de mondtam is neki, hogy én ebből nem sokat érzek, otthon még ennél jobban keményedtem. Mondták is, hogy milyen szerencsés vagyok, hogy anélkül tágultam, hogy éreztem volna, mivel mások már 2 ujjnál, és 20-as fájásoknál a falat kaparják. Mire felbattyogtunk a másodikra, már 7 centire voltam nyitva. 20.05-kor bekötötték az oxytocint elfolyatták a magzatvizet,és vártunk, hogy erősödjenek a fájások. A magzatvíz már sárga volt. Aztán jókat derültünk azon, hogy nem hogy erősítették volna, hanem gyengültek a fájásaim 9-19-re.
Kérdeztem a dokim, hogy akkor beköti az edá-t ugye, mire kacagva azt mondta, hogy mire bekötné, addigra meglenne a gyerek is, úgyhogy az egyedüli alternatívám a gáz.
Totál beparáztam, hogy úristen, érzéstelenítő nélkül szülni milyen lesz, majd biztos ordítani fogok, de gázt nem akartam, mert féltem, hogy elkábulok tőle és nem fogom tudni uralni a helyzetet.
Mivel 20.30-kor még mindig nem erősödtek a fájások, a dokim szépen megemelte az adagot és nem sokkal később már azt vettem észre, hogy szépen kurblizza a férjem fel az ágyat és hozzák a kis lábtámaszokat. Olyan magasra tekerte fel, hogy azt hittem mindjárt eltörik a láb én meg szépen lepotyogok. Hamarosan jöttek is a tolófájások. Az elsőnél kicsit dekoncentrált voltam, mert a tolás helyett inkább azt éreztem, ahogy a doki a szeméremtestnél tágít.
Imi nyugtatott ahogy tudott, másra nem is volt akkor szükségem csak egy kis lelki támogatásra. Szépen összeszedtem hát magam és két fájással később már kint is volt Levente. 20.55-öt mutatott az óra. Imi szépen elvágta a köldökzsinórt és Leventét odatették a pocakomra úgy mázasan. Miután kicsit megnyugodott, elvitték, Imi meg uzsgyi utána, mondván, nehogy elcseréljék a gyereket  Utólag kacagtunk is rajta, hogy nehéz lett volna elcserélni, mert amikor én szültem, totál üres volt az egész szülészet. Aztán visszahozták Leventét immáron takaróba bebugyolálva. Pár képet ellőttünk, majd szépen megkezdték a méhtisztítást, varrást.
Bevallom utólag nagyon megkönnyebbültem, hogy ilyen szépen tágult a méhszáj, mondta is a dokim, hogy ez nagy szerencse volt, főleg hogy a legtöbb esetben a műtött méhszáj reped.
Apuka büszkén adta hírül, hogy megszületett a fia én pedig örömmel konstatáltam, hogy azokat a szemeket örökölte, amibe ha belenézek, a mai napig ellágyulok 

nemsokára jövök a kórházi napokkal és bocsi ha hosszú Smile
stephie
 
 


Az első kórházi nap viszonylag jól telt, bár nagyon hosszúnak találtam azt az időt amire kihozták a kicsit, mert csak másnap reggel fél 6-kor került hozzám. Próbált volna ő szopni, de nem is nagyon volt még mit, illetve nagyon hamar el is fáradt. de az életem eddigi talán legkeményebb pillanata még hátra volt. Másnap épp szülésznői vizit volt, ellenőrizték a méh helyzetét, folyás milyenségét, nem tartott az egész 2 percnél tovább. Amikor ment ki a szülésznő, ahogy felültem az ágyban oldalra pillantottam és Láttam, hogy Levente olyan sárga-zöld színű, mint akiből kiszállt az élet……Totál ledöbbentem és reflexből jó erősen rákiáltottam és megpiszkáltam az arcát, erre vett egy hatalmas lélegzetet, mint aki épp a víz alól jönne fel. Teljesen kiborultam, hisz 3-an is voltunk a szobában, mégis ha nem veszem észre, akkor lehet, hogy már késő. Csak 2 percre nem figyeltem… egy zuhanyzás, egy wc több idő, mégis megtörténhetett volna a baj. Utána rögtön szóltam is a csecsemősöknek, legalább 3szor el kellett mondanom mi történt, azonnal szóltak a gyerekorvosnak is, aki azonnal úgy döntött, hogy annak ellenére, hogy azokat a babákat akik légzésfigyelőn vannak nem szokták anyukának odaadni, mégis engedélyezte, hogy nálam legyen Levente, mert mindenképpen szoptatni akartam nem pedig azt hogy tápszerezzék. A mobil légzésfigyelő tikkelése megnyugtatott, de könnyen lehet, hogy mégis a stressz okozta, hogy nem nagyon akart beindulni a tejcsi. Levente rágta szegény a mellem, de nem jött semmi. Én ideges voltam, hogy miért nem jön, a mellem már véres volt, tejcsi hiányában Levente pedig egyre jobban besárgult. Hiába ébresztgettük, volt hogy 3 csecsemős egyszerre, nem akart fel se kelni, Elég ijesztő volt az egész, nagyon féltem, hogy el fogom veszíteni. Aztán másnap mondták is, hogy nagyon magas a bilirubin szintje és a fehérvérsejt pedig alacsony ez fertőzésre utal. Vagy egy terhesség alatti,méhszájon át felszálló fertőzés, vagy a szennyezett magzatvíz lehet az oka. A másnapi véreredmények még rosszabbak lettek és az éjszakai kékfényezés sem segített semmit, így a gyerekorvos közölte hogy az ő érdekében át kell szállítani a koraszülött intenzívre mielőtt nagyobb baj történne.Közölték, hogy amíg nincsen kórházi záróm, addig nem tudnak felvenni a kismamaszállóra, hanem naponta 6x át kell mennem (frissen szülten) a kórházi terület túlsó végén lévő koraszülött intenzívre, hogy le tudjam fejni a tejcsit a kicsinek, mert szoptatni ott nem lehet, de már előtte fél órával ott kell lenni. Szépen összeraktam, hogy gyakorlatilag mire egy etetés végén visszaérnék a szülészetre, már indulhatnék is vissza az intenzívre, ráadásul a beteghordó csak délután 5ig tudna átvinni, illetve hajnali fél 5 kor is glosszálhattam volna egyedül….. Amikor először megláttam Leventét az inkubátorban, szörnyen kiborultam. Érzékelők voltak a lábán, látszott, hogy a fejéből vettek vért, branül volt neki bekötve, és úgy nézett ki a kis csupasz teste a pelenkában mint egy kinai-etióp, szörnyen sárga volt, és lógott a lábikáján a bőr. Sírtam, hogy hozzá se érhetek, hogy cumisüvegből kell neki odaadni az anyatejet, mert annyira gyenge volt, hogy én csak asszisztálhattam ahhoz, hogy a nővérke beletömi üvegből. Ráadásul az egyik lány épp akkor vitte haza a gyerekét és totál úgy nézett ki mint Levi, én meg nem voltam róla meggyőződve, hogy nem-e az én fiam van-e a mózesben, és ez a nő most mindjárt kilép vele az ajtón……
Szerencsére a dokim hamar értesült az átköltözés okozta problémáról, és mire visszaértem az etetésről, addigra már kész volt a záróm, rám várt és kiszedte szépen a varratokat. A következő etetésnél már csak a második emeletről kellett lesétálnom a földszintig.
Egyébként az ott lévő babák 90% szennyezett magzatvíz, illetve méhen felszálló fertőzés miatt volt ott, csak kis százalékuk volt a valóban koraszülött 34 hét előtt született, illetve volt egy kislány aki 400grammos volt !!! (kisebb mint egy tégla ráma) Akkor ért a felismerés, hogy én azért imádkoztam, hogy Levente minél tovább húzza odabent, mégis minden egyes bent töltött nappal rosszabbul járt volna…. És az a döbbenet az egészben, hogy van ez a rengeteg vizsgálat és a magzatvíz színét nem nézik csak már a túlhordott babáknál
Nem elég, hogy lelkileg teljesen ki voltunk borulva,volt, hogy a nővérkék is olyan pokrócok voltak, hogy mondta nekem, hogy Levente már egy fél órája vergődik, meg kirúgja z inkubátor oldalát, de amikor mondtam neki, hogy lemegyek hamarabb és akkor adja neki oda a tejcsit korábban, akkor meg azon volt felháborodva, hogy tartani kell a etetés időt.
Pár nap után már megengedték, hogy én etessem inkubátoron keresztül, hát ne tudjátok meg mi meló van abban, az inkubátor széle szinte széjjel vágja az alkarod bőrét annyira fáj ahogy tartod a gyereked legalább 10 percig, mivel picike és csak lassan tud enni. A cumik is elég érdekesek voltak. Volt olyan ami már annyira agyon volt sterilizálva, hogy a lyuk összeforrt, szegény gyerek meg kűzdött vele, vagy épp akkora volt a lyuk mint a fejem és csak úgy ömlött a szájába, aminek félrenyelés meg hányás lett a vége. És még összetehetem a két kezem, mert az én gyerekemet nem kellett megszondáztatni, mert sajnos némelyik nővérnek annyi türelme se volt, hogy megetesse őket hanem egyszerűen lenyomta a szondát a torkukon és már túl is volt rajta 2 perc alatt….. Idegtépő volt az egész helyzet, folyamatosan azon stresszeltünk, hogy lesz-e tej, fog-e tudni enni, nem-e fosik, görcsöl a hasa attól amit előtte megettünk és még valamikor pihenni is kellett volna. Hála Istennek viszont voltak nagyon lelkiismeretes nővérek, akik elmondták, hogy ritka az, hogy egy szobában az összes baba mellett ott az anyukája, mert vannak olyan babák akikhez nem jön senki, és tudják, hogy miylen nehéz egy ilyen helyzet és csodálnak minket hogy egyáltalán van tejcsink. Én különösen szerencsésnek éreztem magam, mert nekem mindig több volt mint ami kellett, de volt olyan szobatársam aki nagy kínszenvedések árán tudott csak 10 ml-t kifejni pedig korábban szült, nekem meg gond nélkül ment a 90-100ml.
A gondoskodásnak köszönhetően Levente állapota napról-napra javult, és földöntúli boldogságot éltem át, amikor újból először a kezembe adták etetésre, hát még amikor már szopizhatott is ! Szegénykém nagyon elszokott a cicitől, így most is igazából csak bimbóvédővel tudja rendesen bekapni a cicit, de mit számít, ha már legalább önállóan eszik..
Még a cumiproblémával kell megkűzdenünk, mert odabent rögtön kérték, hogy nyugtatásra vigyünk be cumit, és gyakran felkel ha kiesik a szájából éjszaka, de már egyre ritkábban igényli.
Ennyi a lényeg.
stephie
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára stephie 2010.02.11 12:41-kor.
stephie
 
 


Levente gyönyörű! a szüléstörténetet majd később elolvasom :wink: :lol:

ancsi és mióta próbálkoztok?
Vendég
 


Ó Stephie! :( Nagyon sajnálom, hogy ilyen borzalmakon kellett keresztül mennetek. :(
szilbee
 
 


Shepie, rettenetesen sajnálom, hogy ilyen szörnyű dolgok történtek. Levibaba csodaszép!Gratulálok!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba, mi volt a teszten? És az UH-n? Grat a már 14. héthez!

Stephie, sajnálom ami történt már a másik topicban olvastam. Levi nagyon szép!! Párod büszke lehet!

Boni, hogy vagy?

Ancsi, szerintem volt pé-d, én még nem venném be a Norcu....

Én még mindig köhögök, már lassan 2 hete beteg vagyok.
:cry:

Surmi, gyere mesélj, bmc-s sztorival még tartozol!

Kép
kata05
 
 


Boniko - 3 hónapja

Kata - egyenlőre még várok. legalább 2 hetet, hátha mutat valamit a teszt :wink:
ancsi28
 
 


Kata, az UH szerint mindne oké, de a vérvételi erdmény nem annyira jó, így a Down-kockázat 1000 alatti (654, ha jól emlékszem fejből) ezért kell a 4-es teszt is.
A köhögésem úgy tűnik elmúlik lassacskán, de még kell kezelésre járnom.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Stephie
húú, hát nem lehett könnyű, de alényeg, hogy már minden rendben van :D Mátét is kékfényezték és kapott infúziót, hát én is pityeregtem :cry:

Babim
na végre, hogy javul a köhögésed, babucival meg minden rendbe lesz, hiszen ő egy kis csodabébi :D

Kata
jobbulást

BOni
végül linola fett krémet vettünk, azt is ajánlotta gyógyszerész, és azt tudtuk venni egészségpénztárra is. Szebb lett már, nem olyan sebes, de még piros és vakarja. Van amikor kicsit halványabb, de mikor ugrabugrál és kimelegszik, pirosabb lesz megint.

Én is lebetegedtem, elkezdett fájni a torkom tegnap előtt, tegnaptól meg taknyos vagyok :?

Mát tegnap mondta először mamamama :D

Kép
gaby25
 
 


Sziasztok!

Stephie: szépek vagytok! :-) sajnálom a kórházi horrort :cry:

Gabymamamama :lol: jobbulást!

Babim: örülök, hogy köhögés javult :-)

Boni: hogy vagy?

Ancsi: lehet ebből még pozitív teszt :wink: kolléganőm is így járt, már bontotta a gyógyszert, de előtte még csinált egy tesztet :wink:

Jelentem, kibújt az első fogacska :lol: kezdek reménykedni, hogy hamarosan lesz egy kis szusszanásnyi szünet és jobbra fordulnak az éjjelek is. Szegény Bendi 8-szor kelt sírva az éjszaka :-( gondolom még kínozta a foga...

Szép napot! Itt hétágra süt :-D

SzezsoKép
KépKép
szezso
 
 


Stephie! Gyönyörűek vagytok! A kórházi dolgok gyors felejtését kívánom. Tudom, hogy milyen lehetett, sőt. Hisz Máté 34 hétre született császárral. Ráadásul mi egriek vagyunk és úgy vitték fel Pestre. 3. nap mentem utána, mikor kivették a csövet a hasamból. 2 napig reggel mentünk kocsival, este jöttünk. (Gondolhatod friss sebbel!) Aztán varratszedés és utána alhattam már én is szobában Pesten. Olyan nehezen tudott enni, hogy őt szondázták is (láttam), vért 9. szúrásra tudtak venni, már én segítettem fogni stb. De tényleg volt 1-2 nagyon rendes nővérke, akik látták, hogy tényleg nem sok baba mellett vannak és szívesen segítettek. Az egyikük pár nap után a cicizésben is. (szerintem ennek is köszönhető, hogy 16 hónapos korig cicizett) Most már minden oké lesz. Hajrá szopi, növekedés!

Szezso! Drukk a nyugisabb éjszakákhoz, bár ha elkezdtek kinőni a fogak akkor egy darabig nincs megállás, de hátha a többit már majd nem érzi meg ennyire. Gratula egyébként a fogacskához!
Itt is hétágra süt!

Babim! Nekem meg el sem akarták fogadni a tesztet, mert nem 12 hetesen lett csináltatva, hanem 1-2 héttel később szerintük (mensi alapján számoltak, nem inszemmel) na mindegy. Biztos oké minden!

Gaby! Gratula az első szavacskához. Ugye milyen jó? Gyors gyógyulást!

Kata! Orvos mit mond, látott egyáltalán. Tessék gyógyulni neked is!

Boni! Dokihoz mikor mész? Kíváncsi vagyok mit mond! :roll:

Jól betemetett minket a hó!
Gyorsan képek, videók!

Anya takarít én segítek:
Kép

Szánkózás:
Kép

http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/apaval-csuszunk-gyerek-PvGr4ymSn2jeS4A2
[url]
http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/a ... HSC13tbRai[/url]

Kép
bettike
Eger
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?