Új privát üzeneted érkezett!

Szia Orsi!
Örülök, hogy tetszett a léghajó. szerintem is megérte a fáradságot, és remélem nem lesz rá szükség.

Beszti!
már meg is rendeltem a könyvet, habár hálistennek minden megy mint a karikacsapás. jó lesz a következőnél. jó lenne most is látni téged, meg egy kis tésztasalit is szivesen ennék Kép.

Hóvirág!
Jöhet a csirkehusi. zseretem, de ritkán készítek mert a férjem nem.

Doris!
Vettem Huggies pelenkát 5-9 kgig. hát olyan kicsi hogy a cc.7 kg-os levente állandóan kipisil, kikakil belőle. pipa vagyok. tényleg legjobb a libero.
marcsiria
 
 


Köszi mindenkinek, hogy tudtok majd segíteni.Kép
Tudom, hogy professzornők vannak ittKép, sok-sok pszichiáter, aki képes pozitív löketet adni az embereknek... Nekünk -jelenleg- erre van a legnagyobb szükségünk, amit a ...megjött... topikban meg is kaptunk busásan.
Udojurgen vagyok, csak hasonlítok Brinkmann-raKép
udojurgen
 
 


MarcsikámKép
Egyszer vettem kipróbálás céljából egy csomag Huggies-t és én is nagyon elégedetlen voltam a minőséggel igy hanyagolom... Nappalra próbáld meg elhasználni mikor gyakrabban tudod cserélni. Ha nem sikerül megnézhetjük Lillusra és ha jó rá akkor átveszemKép
UdoKép
Kitartás NektekKép

Puszi:Doris
doris
 
 

 
 

Sziasztok Csajok !

Úúúúgy hiányoztok, de sajnos még mindig nincs netünk. Szerencsére OrsiKép és AlenaKép nagyon kedves, és közvetítenek rólam. Hál Istennek még mindig nincs semmi hír nálunk, de ezt nem is bánnám még 4-5 hétig. Jól vagyunk, bár sokat kemény a pocim, és mindig kilóg valamelyik fiú valamilye.Kép A talira ha tudunk mindenképpen megyünk, de sajnos már nagy sütést nem tudok vállalni, így inkább üdítőket vinnék és gyümölcsöket.

SzösziKép
Nagyon szép a fiad, és a fejvédője különösen tetszik. Mi is ezt az ágyneműt vettük a fiúknakKépKép

Tegnap beszéltem Virággal, pénteken megy a Kaáliba konzultációra Kovács dokihoz. Szorítsatok neki!!!! Kép

Puszi
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Marcsi!Kép
Esetleg nézd meg a DM BabyLove-ját, annak is gumis hátul a dereka.
Én azt használom felváltva a Pampers-el, mert a P.-nek jobb nedvszívó képességét tapasztaltam, ezért éjszakára azt adom, viszont a kaki kifolyik belőle a hátán, a BabyLove-ból meg csak ritkán.

Valaki összeszedné, hogy kik jönnek a talira és mit hoznak?
Én már előző nap felutazok Pestre, talán jobb lenne, ha italokat vinnék... de attól függ, hogy miből lesz kevés. Összegyűjtve jobban látnánk mennyi saláta, husi, édes, sós és ital van.

Leone

KépKép
leone
 
 


Szöszi! én teszek el müa. pohárban de nem fertötlenitem Orsinak nem lett töle baja és annak sem akinek adtam tejcsit (neki is mondtam el merte igy vinni). Bazso gyönyörü kisfiu, gratula!

Gratula Alicééknak!!!

Én nem tudok most felutazni, sajna. De nektek jo talizást!

Orsinak kibujt 1 fogacskája. Nehogy gyorsan gratuláljatok mert azota rémálom a szopi, pedig még csak a fogacska hegye van kint.
Kapott fülbevalót, de a 2. fület miutén kiszurták nem ment bele a fülbevalo, a kampval van gond, igy azt fél óra szenvedés után átlötték. MOst felemásak vagyunk, egyikben lógó, másikban köKép

Orsi! gratula, szépen nönek a fiuk!

Cat! pihenj és üzenj ha lenne valami, de még 3 hetet várjatok!Kép

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok,

Tegnap már írtam egy hosszút, de eltűnt sajna, aztán már nem volt kedvem újra gépelni.Kép
Nagyon izgi, hogy a babás táblázatban egyre feljebb kerülök.

Leone Kép
Beírnád, hogy kisfiam a Zétény nevet kapja majd, ha minden igaz?
Remélem, ti jól vagytok. Gondolom, nem sok időd van írni, de jó lesz majd személyesen találkozni.

Azért nem jöttem most egy darabig, mert nálunk voltak a festők. Az egész lakást kifestettük, és folyamatosan pakoltuk a cuccokat az egyik szobából a másikba. Sorban, ahogy a festők haladtak. Nem unatkoztunk.Kép
Most már végeztek, csak egy nagy takarítás van hátra, és szépek leszünk.

Bekötötték a netet ma otthonra is, úgyhogy már otthon is tudok netezni, hurrá!!

Talira én szívesen viszek sütit. Ha gondoljátok, szívesen összegyűjtöm, hogy ki jön, és mit hoz.

Puszi, Alena
alena
 
 


Sziasztok!Kép
Megjöttünk a nyaralásból, hegyekben áll a mosnivaló, csak bekukkantottam szólni, hogy a talival minden oké. Én sütném a szokásos fasírtot, ha jó nektek.

Alena!Kép
Ha már így felajánlottad, akkor átpasszolnám neked a szervezést, ki kivel mikor mit, ilyesmi. Köszi!!!KépKépKép

Beszti, Orsoly!Kép
Tudom már babáznátok, de légyszi tartsatok ki. Egy pocaksimi még jár nekünk.Kép

Jovi!Kép
Gyere te is talizni!Kép

Majd jövök, Edi
edi
 
 


SziasztokKép
EdikémKép
Milyen volt Páhokolni???KépKépDe komolyan kérdezem mert október végén mi is hazamegyünk öt napra ill. nem haza hanem Páhokra pihizniKépBeüzemeltük a karámot!!! Nagyon jóóóóKépKép Imádom, csak szinte egész nap benne kell ülnöm a babákkalKép Gergő elérte a bűvös 8 kg-ot Lillus pedig araszol a 7 kg feléKép
Lányok akik még emlékeztek SienreKép
Ma beszéltünk telefonon és kiderült, hogy van egy fél éves MarcikájaKépKépKép A második lombik elött spontán jött össze NekikKépKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Doris!

Jaj, de jó, hogy van híred Sienről!KépKépKép Úgy eltünt, olyan rossz volt, hogy nem tudtunk róla semmit. Nem tud/akar netezni?

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


BesztiKép
Nem tud sajnos...hivtam a talira, de 10.-én elutaznak. Talán legközelebb mert szeretett volna eljönni és örült Nekünk nagyonKép Remélem kihúzod jövő szombatig hogy láthassalak TiteketKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Lányok Kép

Légyszi írjátok meg, hogy jöttök-e a talira, és azt is hogyha hoztok valamit.

Köszi, Alena
alena
 
 


Sziasztok!

Tegnap megvolt a nagy nap. Rakok nektek képet.
RékacsKép

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


AlenaKép
Én megyek a talira és édességet, rágcsálni valókat viszekKép

RékacsKép
Gratulálok, nagyon helyesek vagytokKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Kép

Sziasztok!

mi is megyünk a talira délelőtt ameddig a levi bírja, ha jó idő van babakocsiban odakint sokáig elvan. majonézes krumplisalátát viszek ha még nem unalmas.

puszi
marcsiria
 
 


MarcsikámKép
Nekünk is van ilyen rucinkKépKép Nagyon édes Levi babaKép A jó időben mi is reménykedünkKépKép Megkaptad az előző levelemet? Igaz a Párod cimére küldtem...azt hiszem...

Puszi:Doris
doris
 
 


Rekacs!
Sok boldogsagot, minden szepet,jot kivanok.Es gazdag gyermekaldast!!!Kép
Miert a parodnak van menyasszonyi csokra?Kép
szoszi
szoszi
 
 


Sziasztok!Kép
A mensis fájdalom a 17-ik hét környékén ráfogható a méh növekedésére? Vagy inkább a családi parti következménye, azaz egyfajta jelzés, hogy túl sok volt az ugra-bugra?
udojurgen
 
 


Alena Kép
Mi is megyünk 2+2 fő Kép Viszünk innivalót és egy kis sütit.

Orsi + 2 Kismaczkó
28+5

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Udo Kép
Szerintem bármire ráfogható Kép Nekem a 23. hétig konstans fájt a hasam, most meg már a tehertől fáj... figyelgessétek, ha erősödne, akkor azért hívjátok fel a dokit.
(De azért hagyd az asszonyt élni Kép Kép Kép)

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hali lanyok, talira en is tervezek menni, (ha addig egyben maradunk perszeKép), egy muffint meg bevallalokKép

orsoly

ps: rekacs sok boldogsagotKép
orsoly
 
 


Oly szomi vagyok, metr tegnap az árkádban voltunk, kiruccanni és aztán itthon olyan tüszsögés orrfolyás viszketés szemkivakarás volt hogy etetni sem tudtam rendesen. Szegény Balikám minden hapcinál összerezzent, orrfújásnál kapálózott stb. Ha csoda nem történik akkor én nem tudok menni brühübrühü Kép Azt meg nem kívánhatom, hogy essen a hó (de azért kívánom)Pedig már úgy de úgy szeretnék látni mindenkit. Toljuk el egy hónappal KépKépKép jó tudom tudom csak próbálkoztam kétségbeesésemben Kép
Hapcihurki
hurki
 
 


HapciHurki Kép
Szegényke Kép ez tényleg nem lehet valami könnyű. Én még a havakat is bevállalom, nekem úgy is jó Kép

Orsi + 2 Kismaczkó

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


IcsilyaKép
Te már nagyon közeledsz ahhoz a bizonyos naphozKép
udojurgen
 
 


Egyébként tegnap már én is éreztem, hogy kaparászott a baba. Kifejezetten érezhető volt, hogy vagy a karját, vagy a lábát végighúzta a méh falán.
A baba szombaton egész nap mozgott. Majd napokig csend (akár az is lehet, hogy Orsi nem vette észre), majd az AFP után az autóban egy óriásit rúgást kapott az izgulásért...Kép
udojurgen
 
 


Fiatalok!Kép
Mi ez a nagy pangás??? Minden mondanivalótokat a talira tartogatjátok? Mi már készülődünk, Zoli sajnáltatja magát a haverjaival, hogy megint nem engedem elmenni, össze lesz zárva egy csomó locsi-fecsi kismamával. Szegény-szegény-szegény!KépKépKép
DorisKép, ugye hozod Andrist is, mert ezzel biztatom őt!Kép Jöhettek korán, 1/2 8-kor nálunk már indul az élet, legalább kidumáljuk a saját nyűgeinket mire összeverődik a csapat.

Alsópáhok egyébként fantasztikusan jó volt, nagyon élveztük. Tényleg nagyon bababarát hely.
Az ott dolgozóknak minden elismerésem, főleg a pincéreknek, mert ennyi rohangáló gyereket egyrakáson én még nem láttam.
Próbáljatok olyan házban helyet foglalni ami folyosóval össze van kötve a kajáldával, meg az uszodával, mert mi egy külön álló házban laktunk és hát esőben élmény volt két gyerekkel, esernyővel áttrappogni reggelizni.
Soma ficánkolt a kezemben, próbáltam félkézzel megtartani, a másikban az esernyőt úgy tartani, hogy néha fölötte is legyen. Ráadásul itthon nem is figyeltem, hogy milyen esernyőt pakoltam, csak gyorsan bedobtam kettőt vésztartaléknak. Na az egyik egy NEM automata volt, amit ugye félkézzel kinyitni lehetetlen, a másik egy remek kínai darab, ami egyáltalán nem nyílt, csak fél óra késsel piszkálás hatására. Nem is mertük többet összecsukni. Zoli szidott, mint a bokrot, megjegyzem jogosan, aztán már csak röhögtünk magunkon.Kép

Na, készülődjön mindenki, én már megvettem a husit a fasírthoz!Kép Gyertek minél többen.

Hurki!Kép
A kertben lekaszáltattam a gazt, hátha mégis...
Úgy szeretnélek látni. Persze megértelek, de azért reménykedem.Kép

Szöszi!Kép
Kész van már az útlevél??? Nekem intézzé' valamit.KépKépKép

Beszti, Orsoly!Kép
Kitartani!!!KépKépKép Már csak 5 nap!Kép

Cat, Orsi!Kép
Apucikat beszervezni, hogy gurítsák ide a nagy pocitokat!!!KépKépKép

Hóvirág!Kép
Ezer kérdésem van! Készülj!!!KépKépKép

Többiek is gyertek!!!Kép

Pusz, Edi
edi
 
 


Rékacs!Kép
Most olvastam vissza, hogy téged senki se hívott.Kép Hát nem kell hozzánk külön meghívó, de ha így bátrabban jössz, akkor külön szeretettel várlak!!!KépKépKép

Én is GRATULÁLOK!Kép

Edi
edi
 
 


Edi!

Mi még egyben. Már nem is tudom, mit kívánjak, hogy maradjon bent addig, vagy hogy jöjjön már kiKépKép.
Ma megtudom méhszájilag a fejleményeket...
A párom elengedett (lehet, hogy Nátán jön velem, úgyhogy bútorok vigyázzatokKépKép), és bevállalom a szokásos tésztasalimat. Aztán majd meglátjuk!

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


EdikémKép
Igen, Andris is jön és ott is maradna, mert mire hazaér már indulhatna vissza értünkKép 10 elött nem érünk oda, mert én ugyan már rutinos pakoló vagyok de valahogy idő, mire mindent összekészitünkKép Jó, hogy emlitetted ezt a Páhoki dolgoz, azonnal küldök egy mail-t nekik, hogy olyan legyen a szálláshely ami össze van kötve folyosóval...Kép De okos vagyKépKép

Puszi és már alig várom, hogy lássalak TiteketKépKép

Doris
doris
 
 


Sziasztok!

Alena!Kép Edi!Kép
Mi is megyünk, 3-an, mert az én férjem is jön, mint már említettem nem szeretnék egyedül egy 4 hónapos babával és cuccokkal Debrecenből oda felutazni.
Még mindig nem tudom mit vigyek, italokat? Sütit? Mintha husit nem sokan ajánlottak volna.
Bár az kicsit macerás lenne, mert mi már előző nap felutazunk.
Szeretnék majd danának ruhát vásárolni, de nem tudom hova menjek. Mit ajánlotok? Igazi kislányos rucikat keresek.

Edi!Kép Doris!Kép
Nincs valami weboldal ahol bővebben lehetne olvasni erről az Alsőpáhokról? Olyan jókat írtok róla.

Leone

KépKép
leone
 
 


Sziasztok csajok Kép

Először is nagyon jó bulizást nektek. Egy ilyen talira már én is nagyon elmennék, de így 3 hetesen még korai lenne társaságba menni Kép

Lenne kérdésem a tapasztalt mamikhoz ismét.
Tudom, hogy nincsenek standardok és azt is tudom, hogy kár parázni, mert 2 hét alatt 80 dekát hízott a kicsi fiam, ami elég jónak tűnik, de mégis kérdezek.
Egy 3 hetes 4 kiló körüli babának, ha naponta kb. 8-9 x szopizik, akkor egyszerre kb. mennyit kell ennie?
Csak azért kezdtem el méregetni az evéseit (ami lehet, hogy hülyeség), mert pár napja abszolút beállt, hogy éjjel-nappal 3 óránként kért csak cicit és közben szunyókált mint a bunda, de tegnap óta szinte óránkért kér és közben is nyugtalan. Tejci van, mert állandóan folyik a cicimből és fejni is tudok, de valahogy kb. 10-15 perc után elfordul a cicitől aztán 1 óra múlva újra kér. Mértem, volt ma reggel egy 110 gramm, aztán egy 20 gramm aztán egy 50 gramm.
És a legnagyobb baj, hogy ettől a sok cicizéstől, cucizástól már nagyon fáj a mellbimbóm (pedig jól helyezem fel a bébit).
Szóval vélemény így látatlanban?
Előre is köszi.
Edit

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Beszti!Kép
Izgatottan várom a méhszáj fejleményeket. Ugye nem haragszol rám, ha most ellendrukker vagyok.
Nátán is jöhet!KépKépKép
Az apa elengedettet úgy érted, hogy még te vezetsz??? Nem semmi csaj vagy.Kép

Leone!Kép
www.kolping.hotel.hu
Érdemes megnézni, tényleg jó hely.

Ha Alena nem kerül elő, ebéd után megpróbálok egy listát összeszedni a kajákról.

Edi
edi
 
 


Edit,
Én Marcsitól tudom amit tudok, azt le is írom mert tudom,h ogy iylenkor minden válasz azonnal kell ráadásul már az is későn van és mindent jobb lenne előre tudni.
1.ha túl sokáig van cicin akkor felázhat a mellbimbó ami kisebesedéshez vezet. Ezért fájhat a bimbód.
2. elvileg 2 etetés közt jó ha eltelik 1,5-2 óra, hogy ne legyen megemésztetlen hami a pocójában, és ne bukjon annyit.
3. ha azt veszed észre hogy csak cuclizik, de nem kortyol akkor érzelmi szopizik, (én is 3 órás cicinlét után besokalltam, közben minden színészkedést előadott a "menten éhenhalok" fejezetből)akkor cumika a szájba és jééé mégsem hal éhen KépÉn nem akartam cumis lenni de beláttam, hogy a kis lelkének kell a szájába a cumkó, cicin mégsem lehet állandóan, és most hol kell neki hol nem.
4. Persze hogy ennyira rapszodikus a mennyiség ha iylen sűrűn ehet. Van hogy csak feltölti a pocijában megüresedő icipici helyet a 20grammal, vagy szomjaska a nagy melegben. Nekünk olyan is volt hogy éhesen esti etetésre evett 180-200 grammot egész héten, a rá következő héten pedig 80-130 grammot. Én is csodálkoztam erősen. De ugyanúgy aludt éjjel,tehát elég volt neki.
5.Tejed is azért van olyan csöpögősen sok mert folyamatosan megy az inger hogy termelj rengeteget hiszen egész nap szopizik.
6. 10-15 perc elég a jóllakáshoz, nálunk a legjobb időkben 8-10 perc alatt degeszre ette magát.
7. elfordul a cicitől, lehet azért mert tényleg jóllakott, de lehet hogy büfizni kell neki és büfi után folytatja és a buborék helyére is tejet tölt Kép Ha egy óra múlva újra kér valszeg csak szopizni szeretne anyahiány Kép szeret téged na Kép
Kísérletezz vele bátran és rá fogsz jönni. Nekünk 2 hetesen kezdődött ez a "cicit nekem egész napra" játék. Sok sikert!

Edi köszi a gazírtást, hidegfrontot mondanak, ha tényleg hideg lesz feltétlen megyek megmutogatni magunkat és akkor meggyes piteszerűt viszek.
Csá Hurki
hurki
 
 


Tali-lista:

Edi+Apa+Soma+Sára-------fasírt+majonézes sali
Hóvirág+Mili---------------sörös csirkecomb
Marcsi+Levi---------------majonézes krumplisali
Beszti+Nátán+pocaklakó---tésztasali
Orsoly+Lackó+pocaklakó---muffin
Leone+Apa+Dana
Orsi+2Kismaczkó----------innivaló,süti
Cat+2pocaklakó-----------üdítő, gyümölcs
Doris+Apa+Gergő+Lili------édesség, rágcsálni való
Alena+pocaklakó----------süti
Bogár+Eszter
Hurki+Balázs--------------meggyes piteszerű
edi
 
 


Edit!

Sem a mennyiségre, sem az időközökre nincs standard.
A mellbimbó fájdalma mindenképpen érdemel pár mondatot: nagyon fontos, hogy tényleg jól legyen mellen, nagyon sokszor a kisebb sebek először nem is feltűnőek, vizsgáld át rendesen, hogy tényleg nincs-e valahol seb. Legkönnyebb akkor, amikor épp szopizott, mert akkor kicsit megnyúlik, fel is ázik a bimbó, könnyebb észrevenni a kicsi repedéseket. Ha valahol valami van, akkor meg kell keresni, hogy miért is (biztosan helyesen van-e mellretéve, jól szopizik-e (ajkai kifelé fordulnak), nyelve is rendben van-e, nincs-e szájpenésze (ez elég gyakori dolog, nem gondozási hiba, viszont okozhatja a mellbimbó fájdalmát)). Elvileg ha jól van mellretéve, nem csúszik le róla, akkor akár órákat is szopizhat és akárhányszor, nem szabad, hogy fájjon. A fájdalom soha nem elfogadandó dolog! Azt, hogy biztosan jól van-e mellen egy szoptatási tanácsadó meg tudja nézni, ha ilyen irányban bizonytalanság van egy kicsit is, inkább érdemes megnézetni.
Szopi közben nyugtalan: azzal nem értek egyet, hogy kell 1,5-2 óra a szopik között, viszont arra nagyon kell figyelni, hogy ha nagyon gyakoriak a szopik (és nem éhség miatt szeretne újra szopizni), akkor nem szabad minden szopinál új mellet kinálni neki, hanem mondjuk 2-3 órán belül ugyanazt a mellet kell visszaadni. Azért, mert ha túl sokszor és rövid időket szopizik váltott mellből, akkor előfordulhat, hogy túl sok jut a pocijába a hígabb, szomjoltóbb, de ugyanakkor laktózban gazdagabb elsőtejből. És ez lehet oka a nyugtalanságának, mert túlterheheti a pociját, amitől fájhat, de legalábbis kellemetlen lehet neki.
Az, hogy mennyi idő elég a jóllakáshoz, babafüggő és babakorfüggő. Elég kicsi még, így elég sok idő is kellhet a jóllakáshoz, ugyanakkor akkor sincs baj, ha hamar elengedi. A gyarapodása azt mutatja, hogy nagyon jól el van látva tejcsivel.KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Hurki Kép Beszti Kép

Nagyon szépen köszönöm a gyors és kimerítő választ.
El sem tudjátok (vagy lehet, hogy tudjátok Kép ) képzelni, hogy mennyire nagy segítség, hogy válaszoltok.
Olvasgattam az lll.hu-n, a következő szopinál megnézem, hogy nincs-e az alsó ajka begyűrődve, mert arra hajlamos a picit alapállapotban.
Picit megijesztett a szájpenész dolog, mert bár Bálint szájában semmilyen fehér folt nincs, de nekem viszket is a bimbó a fájdalom mellett és a bimbóudvar körül pirosas a bőr.
Most már ki is kerestem a Szoptatás könyvből egy hozzánk aránylag közel eső tanácsadó telefonszámát és ha holnapig sem múlik, akkor felhívom, jobb minél előbb kideríteni mi a gond, mert nagyon szomorú lennék, ha nem tudnék szoptatni.
Szóval nagyon köszönöm még egyszer, majd jelentkezem, remélem pozitív fejleményekke Kép
Edit

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Edi Kép
Itt vagyok, csak most kerültem gépközelbe. Látom, közben összedobtad a listát. Bocs-bocs, pedig nekem is van szép kis excel táblám, gyűjtöttem az infokat.Kép

Alena
alena
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is, csak olvasó üzemmódba! Megyünk mi is a talira!

Beszti,
nagy kérés lenne, ha jössz, hogy mehetnék utánad kocsival. Nem találnék már oda! Vissza már biztos simán menne. Ha nem jöttök, meg valahogy elbotorkálunk! : - )))

Bogár,
mi van Veletek? Már rég jelentkeztél!!

Hóvirág
Hovirág
 


sziasztok!

csak távirati stílusban mert vár a vasalnivaló.

megyünk talira, bár holnap 3 hónapos oltást kapunk, de dokinéni szerint szombatra jól lesz levike.

Hurki!
nincs is már mit hozzátennem. az uram drága hazahozta a cd tokot hogy megnézzem a két lurkót, ma a cd-t is hozza remélem. esni fog az eső, úgyhogy tudsz jönni nem? de akkor levike hamar benyűgösödik odabent a nyüzsitől Kép

Beszti a 2 órát azért jó betartani hogy megemésztődjön a tej a gyomrában és ne legyen zöld a kakija hanem szép túrós, bár amikor nálunk fejlődési ugrás volt vagy valami rendhagyó akkor persze tökre nem törődtem a 2 órával. Viszont most hiába tartom be a 2 órát, ami nem kényszer szerencésre, hanem cc 3 óránként eszik közben mindig zöldet kakil, de nyakig, óriásit bukik, ui. gyorsan és sokat szopik, de éjszaka már több hete nem ébred fel. Beszéltem w ungvári renátával. ha hízik akkor nincs baj (3 hónaposan megdupláztuk a súlyunkat, apukája is így csinálta annó) esetleg próbáljam meg gyakrabban mellre tenni ne legyen olyan mohó.
a szoptatás könyv tényleg jó!

Reditke!
a helyes mellretétel esetén tényleg nincs baja a mellbimbónak. én néha úgy kényeztetem őt és magamat, hogy délután a nagy ágyban szopizik fekve és utána úgy maradunk és alszunk pár órát. cici a szájában, nagyon boldog és jól alszik. én is, csak az oldalam zsibbad, de a mellbimbóm jól van.

Csináltam levente fotóalbumot.

ciao a talin
marcsiria
 
 


MarcsikámKép
Nagyon édes a fotóalbum és a Fiúkat ábrázoló fotó különösen tetszikKépKép Ird már oda Levike neve mellé a Marcsi vagy Marcsiria nevet, mert sok az azonos néven futó albumKép
Drukk az oltás miattKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Csak pár gondolat a szoptatáshoz.
Dana az elején 40 perceket szopizott, mert mindig elbóbiskolt közben, ébresztgetni kellett, lassan, komótosan csinálta. Aztán fél órára rövidült, és csak jóval később tudott 20 perc alatt jóllakni.

A 2 órát én sem tartottam soha, akkor kap tejcsit ha éhes, és mindig túrós a kakija, zöldet 4 hónap alatt csak vagy 2x láttam, akkor is inkább csak egy kicsi volt pukival, nem egy igazi kaki.

Akkor végül mit hozzak a talira? Okoskodjam ki magam? Italokat mindenképpen viszek.

Leone

KépKép
leone
 
 


Ma hirtelen felindulásból megírtam a szüléstörténetem a Szülés, Császárral szültem című topicba. Mivel ide nem tettem fel, gondoltam szólok, hogy ott meg lehet tekinteni. Mivel elég hosszú lett, már csak helytakarékosságból sem másolom át ide. Kép

Leone

KépKép
leone
 
 


Hóvirág!

PerszeKépKép.

Marcsi!

Újszülöttkorban bármilyen színű kakijuk lehet. A zöld színű sem gond, jelezheti azt, hogy fokozottabb a bélgázképződés (persze érdemes orvosnak, szoptatási tanácsadónak megemlíteni, hogy tényleg ne más okozza). Ezért is írtam, hogy ennek az oka lehet az, hogy sok glükózban gazdag elsőtejhez jut hozzá, figyelni kell, hogy a hátsó tejet is megkapja.
Én igazándiból pont azért írtam, hogy nem várnám meg (ahogy egyikkel sem tettem) a 2 órát, mert nagyon különböző mennyiséget szopizhatnak, így előforudlhat, hogy igenis megéhezik 2 órán belül. Ha az ember nem méri a szopik mennyiségét, akkor semmi nem jelzi (bár már ajánlottam a férjemnek, hogy hirtelen fell kellene találni a tejcsimércét anyamellre isKépKép), hogy mikor komfortszopizik, csak minimális mennyiséggel...
Vannak olyan esetek, amikor kifejezetten káros, ha arra törekszünk, hogy bizonyos időközönként egyen. Ahogy ezt te is láttad, pl. növekedési ugrásnál bizony besűrüsödhet a szopik gyakorisága, ezt még akkor is követni érdemes, ha egyébként a baba hasfájós (persze bizonyos dolgokat érdemes megfogadni), mert különben a tejcsimennységgel lehet gond a későbbiekben.
De persze mindeki úgy csinálja, ahogyan akarja, csak egyre kell nagyon fiygelni: a baba igényeit tejcsimennységgel ki kell tudni elégíteni.
Egyébként te szuperjól csináltadKépKépKép, mert a leghelyesebb, ha az ember szopis tanácsadóhoz fordul...

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Helló Lányok Kép
Azt hiszem most értünk el a várandósság terhesség szakaszába. Kép Lassan kezd minden kényelmetlenné válni, hamar elfáradok (ezt nagyon rosszul viselem), a volán mögött sem kényelmes már, így mászkálni sem olyan könnyű, fekve sem olyan jó... Szóval most kicsit rosszabb. A hátam is elkezdett fájdogálni, pedig eddig semmi baj nem vol vele.

A talira még nem tudom hányan megyünk, vagyis a 2 Kismaczkó és Én biztos, a párom még kétséges. (Edi Kép erről írtam) Próbálom győzködni, hogy nem ő lesz az egyetlen pasi, és nem kell a mamákkal foglalkoznia Kép

Tegnap megrendeltem a bababútort, ha minden igaz, ma megvesszük a babakocsit és a nagyobb dolgokat. Lassan, de biztosan haladunk.

Orsi + 2 Kismaczkó
29+0
(Már a 30. hétben vagyunk Kép Kép rohamléptekkel megyünk a szülés felé)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok Lányok!

A szokásos elhavazódásomban már fel sem jutok a netre. A csajomból óriási gengszter lettKép, tudjátok, mindent, amit nem szabad.

szóval csak rövidre zárva talira mi is mennénk. Pogira gondoltam, meg egy kis muffinra, de úgy látom az utóbbi már szerepel a listán. Na, de lehet, hogy azért mindkettő lesz belőle. Vagy légyen vmi más?

pusza
Bogár & Eszter kománé

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Lányok Kép

Fura dolgok vannak velem. Az utóbbi időben egyre ügyetlenebb vagyok. Ez eddig egyáltalán nem volt rám jellemző, de most minden kiesik a kezemből, beütöm magam, stb. Hiába, most már kezd nehezebb lenni a mozgás, ahogy Orsi Kép is írta.

Úgy néz ki sajnos, hogy a talira nem fogok tudni menni. Az asztalos szombat délelőtt jön, és nem tudom máskorra tenni, mert vidékről jön. Megcsinálja végre a fürdőszoba ablakot, hogy majd ne fázzon a kisfiú a fürdésnél Kép, meg hozza a szekrényt a hálószobába. Úgyhogy nagyon sajnálom, pedig annyira szerettem volna találkozni veletek. Érezzétek nagyon jól magatokat!

Puszi, Alena
alena
 
 


Kép
Kép
Kép

Kép

KépKép
leone
 
 


Marcsi! Rátaláltam az albumotokra, Levike tündéri a fotók címei is aranyosak. Alig várom, hogy a család összes férfitagját láthassuk.

Tegnap én is felhívtam szopitanácsadót, mind a kettőt leszívja, fejéskor se jön már semmi. Ippeghogy jóllakhat és bealszik a cicin. Sűrűbben is éhezik meg nem tudom nem pont azért mert nincs dugig. Nem folyik nem kemény nem csöpög. Azt sem tudom hogy értelmezzem, hogy már 8 órát aludt éjjel, eleinte majd ki durrant a 8 óra szopimentesség és egyhuzamban alvástól a cicim, mindent összefolyt. Pár ilyen nap után ennyire lecsökkent a tejmennyiség, már alvás után se durran ki nem csöpög. Most akkor ha alszunk éjjel, nappal kevesebb lesz a tej? Kicsit zavar, de szopitanácsadó is azt mondta tegyem mindkettőre azért van két mellünk Kép ha az sem elég tegyem vissza za elsőre, hát volt hogy ide oda pakolgattam itt is egy pár maradék korty ott is egy kis maradék korty. És az sem tetszik, hogy eddig falt és olyan hamar jóllakott most pedig olyan lassan tudja csak magát teleenni (ahhoz képest ami volt) Ugye visszatér még a dőzs időszaka? Írjatok már véleményeket léci.
Hurki
hurki
 
 


Hurki Kép

Sajnos én nem tudok okosat mondani, sajnálom Kép

Viszont kérdezni kérdeznék újra.
Írjátok itt a szopi tanácsadókat. Még nem hívtam fel egyet sem, mert előtte szerettem volna megkérdezni, hogy kit ajánlotok? Vagy tök mindegy kit hívok fel? Vagy hogyan működik ez?
Ugye van egy csomó név meg telefonszám a Szoptatás könyvben.
Fogom magam és rácsörgök arra, akinek szimpi a neve vagy érdemes olyat hívni, akinél cím is van és esetleg helyileg a legközelebb a mi lakóhelyünkhöz?
Ha személyes találka van ő jön vagy mi megyünk?
Hogy működik általában és mennyibe kerül egy ilyen tanácsadás?
Bocs a sok kérdésért.
A tegnapi cici fájásra kezd meglenni a válasz. Cicim bepirosodott, baba szájában 2 fehér folt.
Ma már váltottam ki gombaölőt és kenőcsöt. Megy a kezelés, de rewndületlenül szoptatok Kép
Edit

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Hurki!

Több tippem is lenne, az első talán az, hogy növekedési ugrása van, azért éhezik gyakrabban. Többet enne, de a mell nem tudja rögtön követni a szükséges mennyiséget. Kell rá pár nap, de újra elegendő mennyiség lesz, ha szopiztatod rendületlenül.
Nagyon jó, hogy sokat szopiztatod, többször visszatéve váltott mellre. Az is jól jöhet, ha egész napra befeküdtök az ágyba, aztán ha csak nyikkan, akkor szopi. Figyelj rá, hogy elegendő mennyiséget igyál (nem kell túlzásba sem vinni, de meglegyen a szükséges) és egyél is.
Az, hogy a mell már nem feszes, nem csöpög, semmit nem jelent. Egy idő után természetes, hogy beáll a kereslet-kínálat egyensúly, ekkor már nem fog feszesre telni, pont elegendő lesz benne.
Nem szabad elfelejteni, hogy a tejcsi a szoptatástól termelődik, ez a legjobb gyógymód a kevesebbre. Ja, és az, hogy nem megijedni!!! Nézd a pisis pelusok mennyiségét, hetente egyszer a gyarapodást. A éjszakai 8 órai alvás nagyon szép ám tőle!KépKépKép

Edit!

1. Bármelyiket hívhatod, inkább akkor ajánlék nevet, ha valami olyan speciális problémád lenne, amiről tudom, hogy valamelyikük egy kicsit többet foglalkozik a témával (mint pl. W. Ungváry Renátát ajánlanám koraszülött babaák szopiztatásánál). Mind az LLL-esek, mind az IBCLC vizsgával rendelkezők jók (időnként a kettő együtt van meg).
2. Tudnod kell, hogy nem mindegyikük jár ki személyesen, ez az LLL tanácsadóknak nem kötelessége, ha akarják, akkor csinálhatják, de az első a telefonos tanácsadás. De azért sokan megteszik. Viszont ha a valaki nem megy ki, akkor is tud ajánlani olyat, ahol meg tudják nézni (pl. szoptatási ambulanciára irányít).
Ha jól emlékszem, az a cím, ami az LLL-es tanácsadók mellett van, az a baba-mama csoportjainak a címe, nem a sajátjuk. De az igaz, hogy aki Érden tart baba-mama csoportot, az valószínű ott vagy a közelben lakik.
3. IBCLC vizsgával rendelkezők közül Ibolyról tudom egyedül, hogy személyes tanácsadással is foglalkozik magánrendelésként, ő kimegy házhoz. Az adatait a honlapján megtalálod: www.iboly.hu
Ill. Dr. Sarlai Katalin az István Kórház szoptatási ambulanciáját vezeti (ő IBCLC és gyermekgyógyász), ide be lehet jelentkezni (a kórház megadott mellékén kell őt kérni), ő is megnézi (de neked kell bemenni a kórházba). Nála jártam többször, nem tudom, hogy kellett-e volna fizetni, én nem tettem...
A baba száját és a melledet is kezeled egyszerre, ugye??

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?