Új privát üzeneted érkezett!

Ja, azt asszem nem írtam, hogy a jobb lábam kisujjáról van szó, szóval nem mondjuk a térdem fordult ki vagy ilyenek... :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


hála égnek hogy "csak" a kis lábujjad....... :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok! Lányok, most mindenkinek szól, amit írok. Január 19-én a kórházban szeretnénk egy "Itt szültem, így szültem" találkozót rendezni, ahol a szülést márt átélt édesanyák találkozhatnának egymással és azokkal is, akik még nem szültek, de szívesen meghallgatnának születéstörténeteket. Természetesen gyerekekkel együtt lehetne jönni. Ahhoz viszont, hogy felkészüljünk, pontosan tudnunk kell, ki az aki eljönne. (terem nagysága, szőnyeg, játékok biztosítása stb) Kérlek, gondoljátok át, beleférne-e az időtökbe, a gyerek napirendjébe egy ilyen találkozó. Ez az első próbálkozás, ha sikerül, klub jellegűvé tennénk ezeket az összejöveteleket. Szóval: aki szívesen eljön, jelezze. Részleteket később telefonon megbeszélünk. De csak az jelentkezzen, aki tényleg eljön!!!!
bábaildi
 
 

 
 

Ildi, mi nagyon szívesen mennénk, de MIKOR??? :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Bábaildi: mi is nagyon szívesen elmennénk, sőt el is megyünk.. :wink: :lol:

Kép

Kép
morca
 
 


Szép napot mindenkinek.


Bábaildi volna egy kérdésem .
A tanácsnál probáltam a nővéremmel kikéretni házassági anyakönyvi kivonatot.
De azt mondták 2009.Juniusban változott a törvény és már nem kell , nem adnak ki, az eredetit kell bemutatni a korházban.
Gondoltam megkérdezlek mert te első kézből tudsz informálni ez ügyben.
Még egyben vagyunk .
Hétfőn megyek ctg-re és ha 18-ig nem történik semmi akkor beutal a kórházba és majd meglátjuk
:cry:
manojoco
 
 


Zdori,Morca: 19-én 14 órakor, hogy hol a kórházon belül, azt még nem tudom, létszámfüggő.
Manojoco: tényleg nem kell már új házassági, jó az eredeti. Hétfőn dolgozom, ha becsöngetsz a szülőszobára, szívesen megismerkednék Veled.
Sziasztok!
bábaildi
 
 


Bábaildi köszönöm a gyors válaszod akkor erről le van a gond.

Ma voltam védőnőnél sajnos nem tudta rá a választ.
Szívesen találkoznék veled legalább kicsit barátkoznék a hellyel is.
A nőgyogyász csak abban az esetben küld át a kórházba ha nem jó az sztk-ba a ctg-gép , ez jó meg nem is .
De hátha szerencsém lesz és pont te leszel bent amikor szülni megyek már nagyon várom és ma már nagyon helyezkedik a védőnő szerint ebből nemsokára baba lesz.
manojoco
 
 


Ildi mi is megyünk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol:
Morc,Dóri tök jó hogy ti is jöttök!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Meddig kell válaszolni, hogy tudunk-e menni? Csak azért kérdezem, mert kedden du kell mennünk vissza a Heim Pálba, hogy mikor műtik Botond kezecskéjét.... és amilyen szerencsés tudok lenni, tutttttkeráj, hogy pont aznap du fogják...... De ha nem, mi is megyünk :) még jóhogy :)

Manojoco, Bábaildi egy tünemény!!!!!!!!!!! :) :) :) nekem adtak ki házassági anyakönyvit novemberben..... én is hallottam kósza híreket, hogy nem kell kérni már, de nekem mégis adtak :)

Bábaildi, vannak valamiféle olyan kaják, amik ilyenkor egyébként nem javasoltak? Pl rostosak? narancs, mandarin, rostos innivaló???? popcorn??? :) :) :) annyi félét olvastam, hallottam.... :S

Puszilunk MIndenkit, és Dóri, vigyázz Magadra, remélem, azért ténylegesen nem tört el a lábujjad!!!! De azért gyógyulj meg mihamarabb!!!!

Ja, nálunk extra nyüszi van ma... hajnal fél egytől 5-10 perceket szundított a bébi délig...... én meg már kivoltam.... már égett a szemem... meg leragadt...... de du aludt azért egyet :)

Kép
Kép
etelka
 
 


Etelka: a rostosak biztosan nem ártanak, a fűszerezés ami tapasztalatom szerint inkább számít, van baba amelyik a parikás, van amelyik a borsos ételeket nem csípi. Vigasztalásul: azt írja az újság, éjszaka brutális melegfront érkezik, gondolom ezt érzitek, ha megjön végre, biztosan jót alszotok.
Ráérsz kedden jelentkezni, ha tényleg jönni akarsz.
bábaildi
 
 


Etelka: de jó lenne, ha ti is jönnétek..:lol: :lol: szopival kapcsolatban, Matyi a kelt tésztát, meg a cukros dolgokat nem bírta.. :lol: :lol: a "k-betűs kajákkal" nem volt gondja.. de majd úgyis kitapasztalod, hogy mi az ami Botit zavarja.. :wink: 8) Ákos nem volt különösebben semmire érzékeny.. 8)

Nita, Dóri: de jó, lenne veletek is ott találkozni.. :lol:

Bábaildi: mi megyünk.. :wink: feltéve, ha nem leszünk betegek, de nem leszünk, mert nem szoktunk sűrűn azok lenni.. :wink: :lol: :lol: a részleteket meg megbeszéljük, ha már mindent tudsz pontosan.. 8)

Dóri: jó lenne, ha kímélnéd a lábujjaidat.. :wink: egyszer én az asztalba rúgtam ugyanígy, szintén a kis lábujjam bánta.. 8) szép színekben pompázott sokáig.. :lol:

hoztam egy kis vidámságot ezekre a borongós napokra.. :wink:

pár kép:

Kép

segítünk anyunak teregetni.. :D

Kép

"Ákos Chan" akcióban.. :D

és a videók:

egy kis civakodás..:D

http://www.babanet.hu/album/video.php?video=59393

"Ákos Chan" és "Matyi Chan" akcióban..:D

http://www.babanet.hu/album/video.php?video=59394

többiek tessék jelentkezni.. :lol: :lol:

puszika

Kép

Kép
morca
 
 


a front nálunk nagyon érezteti hatását.. :roll:
éjjel Ákos nem tudott aludni, most délben meg Matyi nem tudott egy percet sem aludni.. :roll: de ezek szerint még nincs vége.. :?

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok:):):)

Húúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú én is szeretnék menni nagyon:):):):) Jó lenne végre talizni Veletek:):):) Morca jó kis közös dumcsik?????????:):):):):):)
Egy bajom van csak:( Kristóf 13 óra körűl fekszik le aludni, és 15-ig alszik:(
Pont akkor kéne mennem:( De ha elég kedden jelezni, akkor még meglátom a dolgot:):):)

Puszi mindenkinek:)
bluebox
 
 


jaj csajok remélem minél többen tudunk menni és találkozni!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Etelka Nekem már nem adtak anyakönyvi kivonatot a héten akartuk beszerezni.
De bábaildi :megnyugtatott hogy nem kell jó az eredeti.

Te talán nála szültél ,ő volt a szülésznőd????????????


És kinél szültél volt fogadott orvosod vagy aki ügyeletben volt bent?



Sajnos még nem volt szerencsénk találkozni mert decemberben is más időpontban voltam a korházba mint ahogy ő bent volt.
És az sztk-ban csinálják már a ctg ,igy csak akkor kell átmennem a kórházba ha elromlik a gép .
Ez igy kicsit könnyebb mert nem kell átdöcögni busszal a kórházig ami kb 30 perc de lehet kicsit több.
Még 2004-ben mikor a fiammal terhes voltam minden nap mentem és mire átértem addigra már aludt.
manojoco
 
 


manjoco elvileg nekem is sztk-ba keett volna ctg-re járnom de nem mentem..hanem Ildihez jártam...nekem ő volt a szülésznőm.........álomszülésem volt neki köszönhetően:)))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


nitacska007: Neked mikor indult be a szülés nappal vagy éjszaka??
Amugy ha éjszaka kell menni az első bejáraton lehet bemenni ahol napközben is?és utána gondolom bejelentkezni és irány a szülészet??
Már egyre türelmetlenebb vagyok .
És mindig van egy kérdés ami felmerül bennem .
Kisfiammal teljesen más volt ő szept.07-én született aug20-tól minden nap mentem ctg-re a kórházba és egy nap azt mondta az orvos ma szülünk és igy bent maradtam.Most ez a várakozás . :cry:
Gátmetszést csináltak neked is?már ha megkérdezhetem

Szép napot mindenkinek
manojoco
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, éjszaka, meg ma nagyon jókat alszik Botond :) :) :) öröm és boldogság :)

Manojoco, nekem a dokim volt fogadott, így szülésznőt külön nem fogadtunk. De ha fogadtunk volna, Bábaildi lett volna :) :) :) Ha éjszaka kell menned, akkor a mentőbejárat felől tudtok bemenni csak. Mi 6,30-kor értünk oda, akkor már lehetett előről menni. Mi felmentünk rögtön a szülészetre, onnan leküldtek a 8.-ra bejelentkeznem, addig a férjem lent a földszinten jelentkezett be :) A dokim egyébként a Pechtel doktor, és Etánál szültem :) de ő is nagyon aranyos volt!!! Kívánom, hogy neked is olyan álomszülésed legyen, mint Nitácskának!!! :) (bár azért azt hiszem, én sem panaszkodhatom, mert gyorsan jött a bébike )

Az egyik barátnőm rokona most szült tegnap, és hát szegény jól megkínlódott... egy napig vajúdott... de úgy, hogy indították a szülést.... túl is hordta, meg vizesedett is, kínlódott szegény nagyon. Úgyhogy mondtam is Botondkámnak, hogy nagyon rendi kislegényke volt, hogy ilyenkorra időzített, meg aztán hogy gyorsan letudtuk :) Bár ittam is elég sok málnalevél teát :) :) :)

Szép napot!!
Hamarosan hozok képet is :) mert már két hetes is elmúlt a Manó :)

Kép
Kép
etelka
 
 


Manojoco: este 8 után már csak a mentőbejárónál lehet bemenni a kh-ba. Egyébként is praktikus ott bemenni, mert ha pl. folyik a magzatvized, nem kell kiszállni a kocsiból, beállhat a párod közvetlenül az ajtóhoz, Te kiszállsz,megvárod amig Ő kimegy leparkol. Esetleg felkisér Téged a 8. emeletre (ott kell jelkezni a szülészeti betegfelvételin) és amig Te átöltözöl. és elkészítik a papírjaidat, addig Ő bejelentkezik a földszinten, és kimegy a kocsival a parkolóba. Tehát alapvető tudnivaló: a cuccot ne hagyd a kocsiban, vidd magaddal. A felvételben is szülésznő dolgozik, Ő majd feltelefonál a szülszobára, ahonan lemegy érted valaki. Azután már sinen vagy. Hozzatok a párodnak, vagy aki bent lesz Veled, kényelmes papucsot. Innivalót (ne szénsavasat), szőlőcukrot, kevéske rágcsálnivalót a kisérődnek, nagy Tena betétet (a többi nem elég szülés után), evőeszközt feltétlenül. A kicsinek plédet, és néhány pelenkát (nem textilt, eldobhatót), mert ugyan kap tőlünk, de néha, ha nagyon sokan szülnek egyszerre, nincs elég. Nagyjából ennyi.
bábaildi
 
 


Etelka ezt jó hallani hogy jó élmény volt neked a szülés.
Ez a málnalevél tea mire jó?könnyebb lesz vele a szülés?
Olvastam hogy a kismamák iszák de konkrétan nem néztem utána.

A fiamnál nagyon készültem a szülésre ugy vártam ,16 órát vajudtam vele mire megcsászároztak nagyon csalodott voltam, de egyben megkönnyebültem mikor mondták megyünk a műtőbe nagyon kimerültem még jó hogy a férjem velem volt.

Most nem készülők nehogy csalodott legyek majd meglátjuk hogy az orvos mit ajánl fel.
A lényeg már nagyon várom és persze izgatot vagyok mert nem tudom mire számithatok.
Főleg olvastam forumon kevésbé biztató szülés történetett ,és videó felvételt láttam és kicsit megrémültem.
Amúgy a gátmetszés ami aggaszt , de mindent a babáért.


Jó hogy vagytok van ez a forum igy ismeretlenül is segítetek tanácsot adni ,biztatást .

Szép estét mindenkinek
manojoco
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy ennyien szívesen jöttök majd 19-én, én is hallottam erről a programról, pont a héten, és örültem, hogy milyen jó kezdeményezés, én mint a szülés előtt álló szívesen meghallgatom mindenki történetét, tapasztalatát! Szóval gyertek minél többen, legalább személyesen is megismerhetlek majd benneteket :)

Bábaildi, Te ott leszel 19-én? Mert akkor veled is találkozom, juppíí :)

Málnalevélteát mikortól ittátok? Én a 36. héttől terveztem, de valaki a terhestornán meg már a 30. héttől issza...nem korai ez még? Mit javasoltok? Homeopátiás bogyókat szedtetek? Használt?

Amit mindenképp szerettem volna megkérdezni tőletek: kaptatok epidurális érzéstelenítést? Mik az utólagos tapasztalatok? Azért kérdezem, mert én eléggé hátfájós vagyok alapból (még jóval terhesség előtt is, a mellméretem miatt), és emiatt nagyon tartok tőle, hogy igaz a pletyka, és előfordulhat, hogy a kismama szenvedni fog a hátával/gerincével az epidurálisnak köszönhetően, na, az nem hiányzik még pluszba. A könyvek mind azt írják, hogy nem bizonyított ez a mellékhatás, de sokan panaszkodnak rá. Ti tapasztaltatok ilyent?

A tegnap esti frontot én is megéreztem, éjszaka jól begörcsölt a hasam pár percre (ez lenne a méhösszehúzódás? mintha azt hallottam volna, hogy az nem fájdalmas, de ez bizony nem volt kellemes).

Ha már szóba jöttek, a védőnőkről mik a tapasztalataitok? Nekem eddig semmi jó... :( A házassági anyakönyvit nekem is mondta, és mikor kértük az okmányirodánál, tájékoztattak, hogy az már nem kell. Nem is értem, erről miért nem tudnak a védőnők??? Én már hónapok óta nem mentem a védőnőhöz, mert felbosszantott, hogy semmi hasznosat nem mond, megméri a vérnyomásom és a súlyom, megkérdezi, minden rendben van-e, és ennyi. Remélem ha már meglesz a baba, aktivizálja magát. Nálatok hogy volt?

Nyugis estét mindenkinek! :)
kattika03
 
 


Sziasztok!

Manojoco, a málnalevél tea a tágulást segíti elő :) Szerintem ne aggódj a gátmetszés miatt, mert úgyis fájás közben csinálják. a párom szerint nekem akkorát vágott a doki, hogy ő csak nézett, hogy mi a fenét nyisszanthat ekkorát, de én nem éreztem belőle semmit sem :) úgyhogy nyugi!!! Gyógyulni is hamar gyógyul, felszívódós varratot tesznek bele, amiatt sem kell aggódnod. Ráadásul van minden este gátseb-kezelés, ami nagyon jót tesz.

Kép
Kép
etelka
 
 


Kattika: a málnalevél tea és a homeopátia is előkészíti a méhszájat a szülésre. Felpuhítja, rugalmassá, tágulékonnyá teszi. A fájást az Oxytocin váltja ki, amit a saját szervezeted termel majd a szülés megindulásakor. A 36. betöltött terhességi héten érdemes elkezdeni bármilyen kúrát. Előtte nem hat, mert a természet nem hülye, (a biokémiáját nem magyarázom el) lényeg az, hogy a 36. hét előtt megfelelő hormonok gátolják, hogy bármilyen fájáselőkészítő anyag hasson a terhességre.
Az epidurális érzéstelenítésnek egyetlen szülőnőmnél akinek volt EDA-ja, nem tapasztaltam ilyen mellékhatást. Egyébként meg nem kell érzéstelenítésben szülni, ha nem muszáj.....persze vannak kivételek, de vízben vajúdással, masszázzsal. labdára üléssel nagyon jól ki lehet bírni azt az utolsó másfél-két órát, ami igazán húzós....
bábaildi
 
 


Sziasztok, eltűntem kicsit, mert elszállt a netszerverünk...

Örülök, hogy a pocakosink hírt adnak magukról! Szoríttunk nektek!

Milyen jó lenne sokatokkal találkozni 19-én! Én nagyon bízom benne, hogy eljutunk oda, de lehet, hogy betegek a gyerekek, főleg Dani. Remélem, ma kiderül... Gondoljatok ránk, hogy meggyógyuljunk!

Megyek, mert mindenki nyöszörög...

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Sziasztok csajok!
Régota olvaslak titeket és szeretnék én is csatlakozni hozzátok ha nem bánjátok,olyan jó csapat jött itt össze,
Én is a Dél- pestibe szültem augusztusban. Nitácskával leveleztem már ő ajálotta nekem Bábaildit is :D

További szép napot!!![/url][/quote]
csicsuka
 
 


manojoco az elsőnél csináltak gátmetszést a kicsinál védelemmel szültem............. :lol: :lol: :lol: :lol:
mindkétszer késő délután kezdődött a szülés-illetve indítás.....
Kattika a labdát én is ajánlom...áldom aki kitalálta!!!!!!!!!!!!!!!!!
Szia Csicsuka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!végül ugye Ildinél szültél? :roll: :oops: :oops: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Manojoco, csatlakozom Etelkához! Ne aggódj a gátmetszés miatt! Egyébként ha ügyesek vagytok, nem is biztos, hogy szükség lesz rá. Én semmit nem éreztem belőle, és nem fájt a gátvarrás sem. Félig felszívódós öltéseim voltak, kb. annyira fájt, mikor eltávolították, mintha megcsípett volna egy szúnyog. :) Úgyhogy nyugi! És a kád, a labda is nagyon sokat segít.

Gondolok majd Rátok 19-én, én esélytelen vagyok, hogy oda eljussunk...sajnos. :( Messze lakunk és nekem nincs autóm, a férjem pedig dolgozik.

Kép
anhel
 
 


Anhel hányadik kerbe laktok?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok! A gátsebtől tényleg nem kell félni. :) De lehet gátvédelemmel is szülni, szóval ki is tud maradni. De ha esetleg mégis szükség van rá, úgy a nagyobb bajt lehet vele elkerülni. :)

Csicsuka! Szia itt! Mesélsz picit többet?

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a sok biztatást és tanácsot .
Igazán rámfér.

Tegnap voltam ctg-az sztk-ba hát senkinek nem kívánom azt az érzést amit átéltem tegnap .

Mivel van az sztk-ba ctg gép igy nem kell átmenni a kórházba vizsgálatra mondván ott is megtudják csinálni a vizsgálatott.
Bár ne tették volna .
14-re megyek dokihoz 14:30 hívnak be az orvos probálkozik előkészit a vizsgálathoz de nem akar összejönni ,fekve sem ülve nem volt jó, már 30 perce keresi a baba szívhangját de semmi .Kérdezem baj van mondja nincs igaz hogy nem hallja a baba szívhangját .

Erre jön a zuhany elkezd telefonálni és miközben nincs meg a baba szívhangja ecseteli az ismerősének a problémáit ahelyet hogy tényleg rám figyelt volna.
Hát majdnem lefordultam a székről.

Aztán átküldőt erzsébetre egy ultrahangra hogy megnézék mi a helyzet mert ott este 18-ig vannak, annyi volt benne hogy telefonált hogy fogadjanak mert valami nem oké.

Ott is várnom kellett ami érthető de az ember ilyenkor semmire nem tud gondolni csak a babára , egy örökévalóság volt az a 20 perc mire behívtak.
Nagyon aranyos volt a hölgy aki az ultrahangot készitette megmutatott mindent látta hogy kész vagyok , dobog a kis szíve megvan mindene és a becsült súlya 3370 gr.
Minden rendben van II-fokban érett .
Annyi van hogy a magzatvíz mennyisége az átlagosnál kevesebb-most aggodjak ezen.



Még most is rosszul érzem magam a tegnapi nap miatt.
Majd csütörtökön kell vissza mennem megint ctg-re a jó sztk-ba de ezek után hát semmi bizalmam.

Ne haragudjatok kicsit sokra sikerült az irásom de ki kellett írni magamból

Legyen szép napotok
manojoco
 
 


Szia Manojoco:):):)

Nyugodj meg:):):) Ilyenkor már a terhesek 90 százalékának kevesebb az átlagosnál a magzatvize:) Nekem mind a két terhességemnél ráírták a papírra, és most meg is kérdeztem, hogy aggódnom kéne???? Mondták, dehogyis, dehát az észrevételeket nekik mind rá kell írni a UH-s papírra:):) Tényleg nyugi:) Nagyon szép súlya van a picidnek:):):) Biztosan gyönyörű egészséges babátok lesz, ne idegeskedj, mert azzal viszont nagyon sokat ártasz neki odabenn, hisz mindent érez, amit Te:) Tessék megnyugodni, lefeküdni, lábakat kényelembe helyezni, hallgass valami nyugtató zenét, azt nagyon szeretik:):) Ezzel nagyon sokat segítesz neki, ha ilyeneket csinálsz:):):) Ha baj lenne odabenn, azt már te is megéreznéd, hidd el:( Az a tipikus anyai ösztön, már megérett, hidd el:):):):):) És mégegyszer, nyugodj meg:):):)
Nem akarsz pocifotót felrakni nekünk??? Én nagyon kíváncsi vagyok ám:):)
bluebox
 
 


Sziasztok!

Nitácska: Nem Ildinél szültem mert elment szabira de nagyon sokat segített addig is. Jó volt,hogy bejárhatam a kórházba Ctg-re hozzá,igy a szüléskor nem volt idegen a hely. Másik szülésznó volt velem Ildi ajánlotta Nórit / Ha olvasod ezer hála mégegyszer/

Magamról: Nem várt baba volt Ricsi. Pco.-s voltam. De most én vagyok a legboldogabb anya a világon :lol: :D

Manojoco: Az a lényeg,hogy minden rendben van, próbálj meg nem bosszankódni.

Etelka: Én is szeretnék gratulálni Boti babához!!! Kép
csicsuka
 
 


Sziasztok!

Manojoco, valóban nyugi!!!! Nekem is mondták, hogy kevesebb lett a magzatvíz, de ez nem baj!! :) Az a lényeg, hogy minden oké!!! Egyszer nekem is volt ilyen, hogy nem hallottak szívhangot, de átküldtek uh-ra (én a délpestibe jártam, és ott egymás mellett van a kettő), és ott minden rendben volt :) Szép nagy súlyúnak látják, nyugi, nem lesz semmi gond!!!! :) Én is kíváncsi lennék egy pocakfotóra! :)

Csicsuka, üdv itt!!! :) Köszönjük a gratulációt, de Te sem panaszkodhatsz!!! :) :) :) gyönyörű Ricsid van!!!! Ezek a szemek.... :D bolondulni fognak a lányok utána, az tuti!!!!

Kattika, a védőnőkre visszatérve, nekem váltás volt a születésnél, mert zuglóban laktunk, onnan jöttünk ki csepelre, és hát az első néha elfeledkezett rólam, de nagyon rendes volt, mindenre válaszolt, amit kérdeztem, aranyosan, nem kioktatósan. Aztán akihez átirányított, itt csepelen.. hát.... nem túlzottan gyakorlatias... olyan, mintha egy betanult könyvet mondott volna fel nekem, mikor kint járt nálunk... és úgy tűnt, hogy nem szimpatizál a gyerekorvosunkkal.... mert nem az lett, akivel ő dolgozik együtt. Na már most én ezt a részét letojom, mert a gyerekorvos nagyon-nagyon-nagyon szimpatikus néni, és vele tovább fogjuk a kapcsolatot tartani, mint a védőnővel.... szóval ő jön, vagy mi megyünk, elmondja amit akar, aztán kész. Megyünk tovább.... :) :) :) az érzéstelenítés utáni hátfájásról én is hallottam, és a nagynéném mondta is, hogy neki nagyon-nagyon fájt a háta szülés után (epivel szült). Nem tudom, hogy attól-e, vagy nem....

Dóri, hogy van a lábujjad? Gyógyulgat??? Tudod azért kicsit pihentetni?

Na mi meg voltunk vissza az ujjacskával a Heim Pálban, és azt mondta a főorvos, hogy egyéves korában fogják csak megműteni :) addigra kiderül, hogy domináns-e valamelyik ujjacska, vagy nem, és hogy leveszik az egyiket, vagy a kettőből csinálnak egyet.... (mondjuk nekem ez nem nagyon elképzelhető dolog... de meglátjuk) szóval még van egy évünk :) azt mondta a fődoki, hogy "kis táltos" :D ÉS... már holnap 3 hetes nagyfiúnk lesz :) :)

Szép napot Mindenkinek!!!!

Kép
Kép
etelka
 
 


Eti: dobjál képeket légyszi:):):) Imádom nézni:):):):)
bluebox
 
 


Sziastok!

Etelka, köszi a kérdést, de sajnos most a lábujjam sokadik gond... De persze megint belerúgtam, most az ajtófélfába, szóval most még rosszabb mint korábban... Na sebaj. A baj Danival van, nem tudjuk, mi a baja, nem is látszik betegnek, de lehet, hogy hugyúti fertőzése van. Rohangálunk a pisimintákkal, elküldtek UH-ra, meglátjuk. Ha gond van, még kótház is lehet belőle... Csak azt nem tudom, mi a csudától lehet ez neki... Bocsánat, hogy csak magunkról, de mennem is kell...

ManóJocó, sajnálom az egész vizsgálatosdit, de hála Istennek, babóval minden rendben, szóval örülj, és várd nagyon! :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Dóri: miért gondoljátok, hogy Danóval baj lehet??? MIlyen tüneteket produkál? Sír a pisinél, sokat pisil, vagy pont hogy keveset? Írjál lécci, nagyon érdekelne. És sok gyógypuszi Neked és Danónak is:)
bluebox
 
 


Csicsuka gyönyörű kisfiad lett:))))))))))))))))))))))))
Dóri remélem minden rendben lesz Danóval!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Dóri, sok-sok gyógypuszit küldünk Danónak!!!! Milyen tünetei vannak, amiért erre gyanakodtok???? Ez engem is érdekelne, mint fiús anyukát....

Bábaildi, tudunk menni jövő héten :) :) :) Mi a legutolsó határidő, amíg lehet szólni? Mert még a két szobatársamat is megkérdezem, akik ugyanaznap szültek, hátha van kedvük jönni :)

Szép estét Mindenkinek!!!

Kép
Kép
etelka
 
 


Ildi nekem is jön egy szobatársam a babóval:)))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Akit érdekel ez az egész, ami most zajlik Danóval, majd írom priviben. Csak írjon nekem mindenki 1 privit, aki szeretné megkapni az írományom! :) Amúgy tökre nem lászik betegnek ez az áldott jó manóka, szóval nem értjük a dolgot.

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Manojoco????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
bluebox
 
 


Sziasztok!

Még egyben vagyunk
Pihentem , készitettem magamnak hársfa teát az ultrahangon azt mondta a hölgy az jó ilyenkor de semmi édesség ,kávé , erős tea.
Holnap megyek megint ctg-re remélem most ügyesebb lesz a doki :?
Már nagyon várom a babámat hogy láthassam .
Márti! Sajnos a párom nem töltötte fel a gépre még a képeket igy most nem tudok felrakni de majd megkérem.

Nem sokára 19-e és lesz a kórházban a találkozó kitudja lehet tudunk majd bent találkozni .

Dóri!

vigyázz azért a lábadra én 2005-ben rugtam bele az ágy sarkába recsent egyet azonnal bedagadt ,aztán volt minden színe a lábbfejemnek,voltam röntgenen de nem gipszelték be mondván ezt nem szokták. De a reumán megkérdeztem az orvost és mondta ez bizony elvan törve és sajnos azóta megérzem az időjárást. :cry:

Tegnap olvastam egy másik forumon hogy mikor megszületik a baba az önkormányzat ad egyszeri anyasági pénzt .
Szigetszentmikloson 85 ezret adnak,11,12-kerületben is kb ennyi összeget irtak.

Csepelen adnak nem tudjátok véletlenül??????????????????




Szép estét mindenkinek
manojoco
 
 


Manojoco: Kérdezd meg az önkormányzatól telefonon. Nekünk nem adtak a XVIII. -ba. Azt mondták nincs erre pénz :(
csicsuka
 
 


én kaptam anyaságit....... :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Anyaságit sztem mindenki kap, az mindenkinek jár. De ez más, vannak olyan kerületek, ahol adnak pluszban egyszerre pénzt azoknak a nőknek, akik szültek, és igénylik. A mi kerületünk nem ad. :(

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Sziasztok!

húúú, mennyit írtatok, mióta nem voltam.. :lol: azért megpróbálok mindenre reagálni.. :wink:

Bluebox: de jó lenne, ha te is jönnél jövő hét kedden.. 8) jó kis dumcsizás, mint amikor bent találkoztunk a kórházban.. 8) nagyon jó lenne.. :wink: :lol: :lol:

Manojoco: a gátmetszésből szinte semmit sem érezni, úgyhogy ne félj tőle.. :wink: sajnálom, hogy ilyen kellemetlen volt a ctg, de a lényeg, hogy a manóddal minden rendben..:wink: a vége felé, már nekem is rajta volt a papíron, hogy kevesebb a magzatvíz, úgyhogy ne aggódj..

Kattika: a mi védőnőnk nagyon aranyos, bár túl sűrűn nem látjuk.. :roll: :lol: de telefonon mindig rendelkezésre áll, ha kérdésem van.. 8) adott már sok jó tanácsot, de volt olyan is, amivel melléfogott.. :roll: de összességében nekünk szerencsénk van a miénkkel.. 8)

Dóri: remélem Danó hamar rendbe jön.. 8) küldöm a millió gyógypuszit.. :wink: :lol: :lol:

Csicsuka: üdv közöttünk.. :wink: Ricsi nagyon gyönyörűűűű... és azok a szemek..:P

Anhel: sajnálom, hogy nem tudtok jönni Dórival.. :( jó lett volna benneteket már "élőben" is látni.. 8)

Etelka: örülök, hogy jól vagytok.. :P nagyon örülnék, ha találkoznánk kedden.. :wink: :lol: Botiról képek?? :roll: :lol:

Nitacska: fiúk jól vannak?? :wink:

úgy örülök, hogy ennyien készültök jönni kedden.. :lol: :lol: :lol:

rólunk egy picit:

Matyi továbbra is hatalmas gazember (na, az öccse sem kisebb).. valamelyik este csinált valamit az apjának, mire az megkérdezte tőle, hogy "ezt meg kitől tanultad?" erre Matyi: "senkitől.. nőttem, nőttem, tudtam.." :D :D
Ákos meg olyan édes volt ma.. cipelte magával a másfél literes ásványvizet, és véletlenül kiöntött egy kicsit a kőre.. jött is szólni, hogy "anyaa, anyaa" és mutatta a művét.. el is indultam, hogy feltörlöm, de mire észbe kaphattam volna, Ákos levette a kéztörlőt a tűzhelyről és feltakarított maga után.. :shock: :D :D :D micsoda rendes gyerek.. :D :D most már nagyon komolyan beszél is.. :lol: tegnap is hívta az apját, hogy játsszanak a gépen Matyi kedvenc pacis játékával, így: "apaaa, gyere, csüccs, gyite"" közben a székre mutatott, majd a gépre.. 8) mostanság nagyon anyás lett, gondolom a cicizés elhagyása van rá ilyen hatással.. sokat is igényli, hogy ott legyek mellette ha játszik, meg mindenhova követ, de pl közértbe simán elengedett ma.. :lol: de majd túl lesz ezen is.. :lol:

ja, és (most csak) egy kép..

a kisebbik gazemberemre csak egy pillanatig nem figyeltem, és már főzött is.. :D :D

Kép

pussz

Kép

Kép
morca
 
 


Jajj Morca én úgy imádom a fiaidat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: csajok írjük mr össze hogy akkor hányan is megyünk...nem?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Manojoco, kikerestem neked:

Anyasági támogatás (egyszeri)



Anyasági támogatásra a szülést követően az a nő jogosult, aki terhessége alatt legalább négy alkalommal – koraszülés esetén legalább egyszer – terhesgondozáson részt vett. Az igényt a szülést követő 180 napon belül kell benyújtani. A határidő elmulasztása jogvesztő.

1. Igénybejelentés családtámogatási ellátásokra [1]
2. 5. számú pótlap [2]
3. terhesgondozást végző orvos igazolása amely tanúsítja, hogy a szülő nő részt vett a terhesgondozáson (nem a terhesgondozási kiskönyv!)
4. a gyermek eredeti születési anyakönyvi kivonata
5. az igénylő személyi igazolványa
6. az igénylő lakcímkártyája
7. az igénylő adóazonosító jelét tartalmazó kártya
8. az igénylő és a gyermek(ek) TAJ-kártyája

Az anyasági támogatás a gyermek születésekor érvényes öregségi nyugdíj legkisebb összegének 225 százaléka: 64 035 forint, ikergyermekek esetén az öregségi nyugdíj legkisebb összegének a 300 százaléka: 85 380 Ft.

Igénylés: A munkáltató családtámogatási kifizetőhelyén, vagy annak hiányában a lakóhely szerint illetékes Magyar Államkincstár Megyei Területi Igazgatóságánál.
----
A helyzet az, hogy ez tavalyelőtti adat, de nem feltételezem, hogy 20 ezer Ft-tal növelték volna ezt az egyszeri támogatást, így nagyjából ennyire számíts. Viszont illetékmentes.
Ami az önkormányzatokat illeti, valóban vannak olyan kerületek, ahol lehet plusz támogatászt igényeli (egyszeri szülési), de ehhez szociálisan rászorultnak kell lenni papírok alapján. Nem tudom, hol dogozol vagy dolgoztál eddig, de ha állományban van, érdemes megkérdezni, hogy a munkáltató nem ad-e valamilyen szülési támogatást.

Kép
anhel
 
 


ja és a "szociálisan rászorultnak kell lenni" részt úgy értem, hogy nyilván van valamilyen összeghatár a kereseti kimutatásoknál, ami felett nem ítélik meg. De ezek is kerületenként változó számok. Érdemes rákérdezni!

Nitácska, asszem, Te kérdezted korábban: a 12. ker-ben lakom, így innen 1 napig utaznánk, míg kijutnánk a dél-pestibe. Ez csak kocsival járható gyerekkel a hónom alatt.
De basszus, most érzem csak igazán, hogy mennyire elcsesztem a dolgot az autóvezetéssel (mármint azzal, hogy nem gyakoroltam), mert itt felénk most egy busz sem jár, gyakorlatilag a közértig nem jutnék el (oda is bkv-zni kell), ha nem lenne a férjem...
Bejelentkeztem 2 hete rákszűrésre is, de ma oda se fogok tudni elmenni. :(

Kép
anhel
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?