Új privát üzeneted érkezett!

ZSigikém lebetegedett :cry:

Szezsó chamomilla 15ch ésa Viburcol kúp amit használtam..nálunk jó volt

Babim :lol:
Vendég
 


Chrissy, ugyanazt tudom mondani mint a többiek!! Drukk a babához!!!


Boni, Zsiginek jobbulást! Jók a képek nagyon!

Szezso, akkor ugyanabban a cipőben járunk! Csak nekem a tejem időnként elmegyeget.... Fog, borzalmas napjaink vannak miatta! Tegnap már volt 2X 20-40 perces üvöltés! :( Közben 37,5 a hője. Citromlével kenegetem az ínyét, ez most bevált nekünk, hát meglátjuk. Közben nyügi nagyon! Szóval nektek is kitartást!!!!

Kép
kata05
 
 


Boni: jobbulást Zsiginek! Szegénynek akkor nem indult túl jól az idei év :-(
Köszi a homeós tanácsot, ezeket próbáltam én is, Chamomilla nem jött be, 1 hétig adtuk, nem volt változás. A Viburcol jó volt viszont éjszakára.

Kata: citromlét még nem is hallottam, hogy lehet fogzásra. Majd kipróbálom. Dentinox meg Dologél nem sokat ér, pár percig tart a hatásuk.
Homeós dolgokat nem próbáltál? Vagy más fájdalomcsillapítót? Germicid C kúpot is lehet adni (felet) abban van fájdalomcsillapító is.
Meg Nurofen/Panadol szirup is mehet, ha nagyon fáj neki, de 3 napig adható csak, aztán 1 hét szünet.
Az embernek a vigasztalhatatlan üvöltéstől majd megszakad a szíve :( Főleg ha a baba alapból nyugodt,kiegyensúlyozott, vidám...

SzezsoKép
KépKép
szezso
 
 

 
 

Szezso, Dentinoxot még nem próbáltam mert az van ráírva h 3-4 hónapos kor alatt nem használható, mi meg még épp hogy elmúltunk 3. Nurofen, panadol is 3 hónapos kortól használható,eddig ezeket is ezért nem használtam. Homeosokat sem próbáltam eddig... Germicid c befigyelt tegnap este már! Hát az én fiam nem egy sírós baba, sőt nem is szokott de az elmúlt egy hét nem a legjobb ebből a szempontból. :?

Kép
kata05
 
 


Jobbulást a babáknak!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


KAta a Dologél kenőcsőt használom én fogzáskor még..

citromlevet egy év alatt éln nem használtam

Zsigivel voltunk a MAdarász utcai klinikán, kapott inhalálást, VEntolint kell neki napi 4* befujni :cry: nagyon nehezen lélegzett :cry:
Vendég
 


Boni jobbulást drága Zsigikédnek a befújós már nagyon komoly! Minnél hamarabbi gyógyulást kívánok!

Szezso én pont a komfortszopi miatt szoktattam át 6 hónapos korában a cumira szerencsére azóta is csak elalváskor igényli, de ahogy elalszik már ki is köpi :lol:

Citromlé? hát nem is tudom nem igazán értem, én néha még az első fiamnál adtam csuklásra (ma már nem adnék soha ilyenre, de akkor még ez elég elfogadott volt), pár másodpercig levegőt se vett majd kapkodva vette a levegőt amitől ugyan elmúlt a csuklás, de kellemetlen pillanatokat élt át szegény gyerek. Ha az ínyét kened sem lehet kellemes főleg anyatej íze után.

Mi is dentinoxot használtunk, meg leginkább semmit a csuklóm is ebbe ment tönkre :lol: ugyanis nálunk a leghatásosabb a ringatás volt :lol:

Zsoltika 11 éves
Ákos 10 éves
Kép
klarissza33
 
 


Sziasztok!

Boni, jobbulást Zsiginek. Jók a képek.

Szezso, nagyon-nagyon jóóóó ez a kép rólatok(én még soha nem láttalak)!!!!!!!!!! Sajnálom a nyügiket. Este azért tud komfort szopizni, mert akkor már kevesebb a tej, és valószínű a tejleadásnál sem ömlik a szájába. Fogzásra az Osanit nagyon szupi, de csak külföldön lehet kapni. Igaz véleményt nem tudok alkotni, mert Marci kb. 3szor sírt éjszaka 5 percet, mert a dentinox hatott.

Baba, nagyon szééééép ez a képecske a dobogó szívű babácskátokról!

Amúgy nem tudom a citromlével mint olyannal, mi a baj. 2 csepptől, amúgy sem lesz semmi baja (sőt lehet annyi sem kerül a szájába), és szerintem sokkal-de sokkal természetesebb anyag, mint a Dentinox, amiben nem mellesleg Lidocain van. És, ha működik nem mindegy? Az ötlet meg gyógyszerésztől van, azaz szakembertől.

Kép

Kép

kispiskóta
 
 


Boni, zsiginek jobbulást, Nektek meg kitartást! Emlékszel mikor voltam nálatok kérdeztem az asztmát??? Reméljük nem lesz az a kislegény! És most krupp volt ez vagy megint bronchitis?

Baba, javulgatsz?

Zsú, képek nagyon jók!!!

Szezso, privi ment!

Citrom, nekünk eddig bevált!!

Kép
kata05
 
 


Zsu én emiatt nem is használom dentinoxot.nekünk a Dologél vált be, amiben természetes anyagok vannak csak.
http://europharm.hu/index.php?option=co ... view&id=19
önmagában citromot nekünk dr.néni nem javallta, bár régen nagyon bevált szokás volt, sőt ma is az és nagyon jó is de azzal se napi egyszer kened be ínyét nem? de Csigusz elég érzékeny, és emiatt a citrusokat mindenféle formában kerültük inkább egy év alatt még banánt is 8) :D

Kataigen mondtad..nagyon remélem hogy nem.. bár én is sokszor gyanakszom erre a k...a szmogos levegőre... mert otthon sosincs semmi baja.. :cry:

most azt hiszem tényleg eljött az ideje a sóbarlangnak meglátjuk.. de igazából csak télen van ilyen, ha megfázik. és igen, megint a bronchitis...

Szezsó gyönyörűek vagytok!

Stephie vigyázz magatokra!

MÁték is nagyon édesek!

:lol:
Vendég
 


Zsu nagyon szépek vagytok!

hogy tetszik Bendének a hozzá tápi?
Vendég
 


Akkor kened, amikor sír. A Kata például kétszer kente szombaton. Az napi 4 csepp.
Nem vitatkozni akarok természetesen, csak első olvasatra olyan volt, mintha Úristen, milyen hibát követett volna el. Pedig szerintem nem. Például legújabban a mandarin is az első bevezetett gyümik között van.

Imádja Bende. Mégcsak almát kap, most kezdtük pár napja.

kispiskóta
 
 


kibújt az tesótigris mi? :wink: dehogy követett el hibát, csak van akinél ez kevésbé alkalmazható az elején :lol: tudod Zsiginek atópiás volt a bőre.. érzékeny volt pocija.. de szerencsére már ilyen gond nincs. :lol: de enyimet is citronnyal kenték :lol:

ja most sok minden változott..glutént is már fél éves kortól adják...
Vendég
 


Zsikém Drága, gyors gyógyulást!

Jan. 1. óta már Stodalt szedek. Nem akar rendbe jönni. Nagyon köhögök. :cry:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


baba akkor irány a doki..Stodal 1-2 nap múlva hat, először felerősíti a tüneteket.. nem is szakadozik?
Vendég
 


Citrom :lol: .... hát nincs citrom allergiája az tuti...

Baba, én is azt mondom ne kísérletezz akkor hanem irány a doki! Nehogy tüdőgyulladás legyen a háttérben!

Boni, Zsigi lázas is?

Kép
kata05
 
 


És mindig elfelejtem:

Lalinkónak Nagyon Boldog Szülinapot!!!!!!!!

Kép
kata05
 
 


Kata szerencsére nincs láza

ma már nem is köhögött kopkopkop használ a Ventolin.. :lol:
holnap délután viszem dr.nénihez meghallgatja

LAlinkónak én is kívánok Boldog szülinapot!
Vendég
 


Sziasztok!

Nagggyon boldog új évet kívánunk mindenkinek! :lol:

Babim! Még nem volt időm (idén már neked sem lesz) :lol: !
Hurrrá, Éljen, Hipp-hipp! Nagyon izgultunk! Szupi sztárfotó! Nagyon boldog pocakosságot! :lol:

Boni! :cry: Szegény Zsigi! Jobbulást nektek gyorsan! Mi is készültünk sóbarlangba! :oops: Egyszer csak eljutunk! :lol:

Ma végre eljutottunk szánkózni! Nagyon élvezte, csupa vigyor volt! :lol:

PUSZI! Innen is mennek a drukkok! Most már neked kell jönnöd!

Ancsa és Katica! Titeket sem felejtettelek!

Jaj! Hát hatalmas fülhúzogatást a nagy 2 éves Lalinkónak!

Kata! Bp-re szerintem nem megyünk! Ha csak nem kirándulás! :) Orvosilag elbocsájtottak minket! :lol:

Fogzás! Sajnálom! :cry: Akkor eddig mi még meg is úsztuk! :lol: A dologél szerintem jó! Még magamnak is szoktam használni, szerintem elég sokáig hat! :roll:

Gaby! Druszánk jó hamar felállt! :shock:

Ezt most elküldöm biztos, ami biztos!

Kép
bettike
Eger
 
 


Stephie! Még egy kis kitartást! :wink:

Na rohanok vasalok egy sort, amíg alszik a szánkózásban kifáradt kicsim! :lol:

Kép
bettike
Eger
 
 


Bettike, de jó hogy elbocsájtottak titeket, akkor marad a kirándulás, vagy mi tifelétek vagy ti mifelénk! :lol:

Kép

Kép

Kép
kata05
 
 


NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK NEKTEK!
Kata
Ez igen. Tényleg nőttök, mint a bolondgomba! :lol:
Én eddig élvezem, bár ez a cukor dolog most egyáltalán nem hiányzott. Remélem, hogy a szigorított diéta meghozza az ereményét és nem lesz az, hogy inzulinozni kell magam....

Baba
Jaj de nagyon örülök a 19 mm-es dobogó szívecskéteknek.
Nagyon jó kis kép!:lol: :lol: :lol: :lol:

Boni
Nagyon jók a Zsiga képek! :)
Zsigának jobbulást!


Szezso
Nagyon szépek vagytok a képen! :lol:


Kispiskóta
Nagyon szépek vagytok ti is!

Kép

Kép
princzike
 
 


aranyosak vagytok!

Boni, Kata:néha szakadozik fel. Sztem hörghurut-féle.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Boni
Zsigikének küldök gyógypuszikát

Szezso
nagyon jól néztek ki a képen :D

Bettike
miért, drusza mikor állt fel?

Zsú
nagyon jó képek :D

Fogzás: dentinoxot vettem, az ecsetelőt, nem a gélt, és abban nincs lidocain.

Hát nálunk pár napja áll a bál. Úgy kezdődött, hogy január 1-én regggel fél 6-kor nem akart cicizni, üvöltés volt, apa is felkelt, fejnem kellett végül, aztán úgy evett, és apa kezében elaludt végül. Napközben aztán cicizett, este is azon aludt el. 2-án is cicizett, azon aludt el. Na vasárnap jött a katasztrófa, reggel cicizett, aztán egész nap nem. Kicsit rácuppant, párat szívott, aztán elengedte. Meg fogazni akart és rászóltam, ne harapdálja. Még éjszaki alváshoz is fejnem kellett. Aztán reggel 6-kor ma cicizett, azóta nem, megint fejtem. Már úgy látom, kezd kevesebb lenni a tejcsi. Ehhez lehet az is hozzájárult, hogy pár napja viszont átalussza az éjszakát. Még az a szerencse, apa még itthon van szabin, de ha ez így marad, jó lesz, bömböl amíg én fejek nem értem miért csinálja ezt, pedig mostanában állandóan cicit kért alváshoz.

Lehet a fogyacskák miatt csinálja ezt? Felső bal metszőfog kibújt, és be van duzzadva az ínye, látom jön még 3 fogacska, fehér is. Alsó fogaknál nem volt ilyen nyügike.

HELP! nektek csinált ilyet manó fogzáskor? és ha igen, utána újra cicizett rendesen?

Kép
gaby25
 
 


Gaby, nálam még egyik gyerkőcnél sem volt szopisztrájk. Olyan előfordult, hogy nem akart szopizni, üvöltött, ahogy közelítettem a cicivel még jobban, de ringattuk felváltva és egy óra múlva cicizett. Marcinál talán kétszer háromszor volt ilyen, Bendőnél egyszer, dehogy m,i volt passz. Bevallom nekem nem jutott eszembe fejni. :oops:

kispiskóta
 
 


Zsú
próbáltam, hogy később teszem cicire, de nem akkor sem cicizett.
Régebben volt nekün k is olyan, hogy nem kérte, de később aztán rendben volt. Ez most nagyon furi, főleg hogy ő cicimániás volt.

Kép
gaby25
 
 


na ezt találtam a szopisztrájkról
http://www.zimonyi.hu/?p=24

hát érdekes, mert párszor felüvöltöttem, mikor megharapta a cicit, és ő meg sírt utána, de aztán cicizett, és mostanában időben rászolok, hogy ne harapjon, hát nem tudom ez e a baja, vagy a fogzás maga

Kép
gaby25
 
 


Gaby, sajnálom. Én ugyebár nem tudok tanácsot adni. :shock:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


gaby: több dologra tudok gondolni. 1: Ettél-e mostanában valami erősen fűszereset esetleg sok narancsot? Állítólag a babák nem szeretik az ízüket az anyatejben
2:lehet nemsokára megjön. nekem akkor utasították el a cicit
3: mi lenne ha kipróbálnád a bimbóvédőt? nekem még az első gyerekkel volt, mert friss anyukaként béna voltam a szoptatáshoz és szinte véresre rágta szülés után a cicit, pár napig használtam, előtte anyatejjel bekentem és hamar begyógyult, utána pedig szépen visszatértünk cicire

Remélem mindenki jól van, jelentem közeledek a bűvös 36 hoz. Péntek délután kell mennem nőgyogyihoz. Remélem még lesz idő egy utolsó uh-ra szülés előtt, meg hüvelyváladék vizsgálathoz, mert 32 hetes kori uh eredményeim vannak

remélem az én fiam is ilyen gyönyörűséges lesz és menő huncut kis krapek mint a tietek csajok :)
stephie
 
 


Stephie
1. nem ettem semmi olyat, ami miatt napokig ne cicizzen
2. decemberben jött meg először rendesen, normálisan cicizett
3 használtam bimbóvédőt kb 1 hétig az elején, mikor bibis volt, de azóta nem kellett. Most nem sebes, nem harapott akkorát azért.

szerintem az a baja, hogy rászóltam a harapás miatt :roll:

Kép
gaby25
 
 


Sziasztok!


Kata és Zsu: Kép

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
*puszedli*
 
 


Vendég
 


Puszi, Nagyon köszönöm Neked!!! Jólesett hogy miattam benéztél!!!

Boni, Neked is köszönöm! Zsigi hogy van?

Kép
kata05
 
 


Sziasztok!

Zsu és Kata: nagyon boldog szülinapot! :-D buli lesz? :-D

Zsu, ha vagy iwiw-en bejelöllek :wink:

Kata: helyzet javulóban, remélem...Apa mindig azt mondja, hogy ő nem érti, miért így alakította a természet ezt a fogzás dolgot, hogy ennyire fájjon :roll: nagyon cuki Lőrinc, milyen kis vigyorgós, nagyon sokat változott :-D

Gaby: szerintem sem a fogzás a ludas, mert akkor nem ivott volna cumisüvegből sem. Inkább az van, amit Te is írsz, hogy felkiáltottál szopi közben. Nálunk most az erős tejleadó reflex és az ömlő tej volt a ludas, Bendi ugyanígy reagált mint Máté. Amikor elpilledt kicsit, könnyebb volt cicire tenni. De azok a tanácsok is jók, amiket a linken lehet olvasni. Remélem visszatér a szopikedv hamar :-)

Boni: mizujs Csigusszal?

Köszönöm a képdicséreteket! :-D úgy néz ki, a szopi gond rendeződik lassan, már nappal is megy a komfortszopi :-)
Ma voltunk 4 hós oltáson, volt egy kis sírás-rívás :-) 7340 gramm-ot mértek. A súlyduplázást a születési súllyal vagy a születés utáni visszaesett súllyal kell elérni?

Szép estét!!

SzezsoKép
KépKép
szezso
 
 


Szezso, neked is köszi!!! Zsú van wiwen nálam megtalálod a p betűnél.
Nálunk még a mai nap is katasztrófa. A fog+ hó, isteni páros!
Mi a 3 hós oltáson voltunk 7200. :shock: Azt nem tudom mihez kell viszonyítani, de nem kis súlyúak a babáink így szerintem mindegy. :lol:

Kép
kata05
 
 


Szülinaposok: sok boldogságot! Tegnap elfelejtettem, pedig akartam írni. :oops:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


jó reggelt! :lol:

Szezsó örülök,hogy rendeződik :lol:

GAby szerintem is a felkiáltástól van..remélem túllesz rajta...nagyon ügyes legényke!

KataLóci még mindig dönörű

Csigusz rendben van, nincs lerakódás..ventolint kell még csökkentve adni

megyünk szánkózni ma

:lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Baba, köszi! Bevallom én se tartom számon kinek mikor mije van, néha eszembejut, néha megyek a többiek után! A lényeg, hogy gratulálok! :D

Kép
kata05
 
 


Szezso
jó, hogy nektek már rendben a szopi :D

Kata, ZSú
Boldog szülinapot!

Azt nem értem, miért a felkiáltás után kb 1 héttel gondolta úgy, hogy akkor ő nem cicizik. Na mindegy. Tegnap és ma reggel is ébredésnél cicizett kb 5 percet. Tegnap délután egyszer 3 perce sikerült még, akkor a nagyágyba tettem, lefeküdtem, és kitettem a cickót, ha kéri odajön :lol: de hát amiket csinálni tud, akkor konkrétan lefeküdt cicizni rendesen, de valamikor meg négykézláb jön oda, kcsit bekapja, játszik, visszajön.
Tejcsi úgy látom egyre kevesebb :? No mindegy, kénytelen lesz a többi kajából többet enni.

Kép
gaby25
 
 


Gaby, remélem, gyorsan megoldódik ez a gond. Szeretnék segíteni, de nem tudok.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Gaby!

Cumizik Máté? (Ne haragudj, nincs időm v.olvasni hogy írtad e már, csak véletlenül belebotlottam az írásodba.)

Egyszer olvastam erről, mikor még Dávidot vártam... már nem tudom melyik könyvben. Egy csemete egyik napról a másikra abbahagyta a cicizést, minden ok nélkül. Nem akarok nagyon belemenni, hogy s mint volt, de a végén azt csinálták (anyuka és védőnő .. asszem) hogy "kiéheztették cicire" a gyereket. A lényege az a módszernek, hogy se cumisüveg, se cumi, de tán még rágcsálható dolog se (de ebben nem vok biztos (!)). Ha jól emléxem kanállal kapta még az anyatejet is, vagy pohárból... elnézést a részletekre nem emléxem. Eltelt pár nagyon (!) nehéz nap és a gyerek újra elfogadta a cicit. Nem éheztették csak megvontak tőle mindent ami (bocsi nem tudok jobb szót!) de az orális fixációját kielégíthetné.

Na és persze addig anyuka fejt és fejt... Nem apadt el! (Ahhoz egyébként is több hét kell!)

Nem tudom tudtam e segíteni vmicskét... Drukkolok, hogy visszatérjen minden a régi kerékvágásba.

A fiaim is volt hogy sztrájkoltak, de nem ennyire "brutálisan"... csak egy két szopit hagytak ki, de az más tészta.
szilbee
 
 


Jó reggelt!


Boni, milyen volt a szánkózás?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a köszöntéseket!!!

Gaby, amit Szilbee írt az jó ötlet! Kipróbálnám. Viszont, mindenáron nem akarnék szoptatni, azaz azt nem hagynám, hogy szórakozzon a cicivel. Ami még eszembe jutott, nekem volt ismerősöm, aki hangosan és direkt rászólt a babócájára, mert ráharapott többször is a cicire-nos többet nem harapott és majdnem két éves koráig szopizott. Szerintem nem ettől nem szopizik.

kispiskóta
 
 


Baba, hogy vagy? Rókakoma lakótárs lett? :D

kispiskóta
 
 


Kispiskóta, hányinger már nem nagyon van.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Gyors bejelentkezés alvásidő vége felé járunk! :lol:

Babim! Hú már mindjárt vége az első trimeszternek! :wink: Az jó, ha jól vagy!

Gaby! Máté olyan 11 és fél hónapos volt, amikor felállt. Igaz ő 10 hónaposan kezdett kúszni addig semmi! Akkor még ráért! Bezzeg most! Fáradhatatlan! :lol:
Szopisztrájk! Pedig én is arra tippelek, hogy a felkiáltás miatt! Én készültem rá sokáig, hogy harapni fog, aztán mikor harapott sikerült csak egy kicsit felszisszennem! Így mi megúsztuk! Nálunk is volt egyébként sztrájk, hogy miért passz! Néhány nap múlva meggondolta magát! :roll:
Ki hinné, hogy mi meg a leszokáson vagyunk már! Jó pár hete este már nem kérte, csak hajnal 5-6 körül! Idén pedig már reggel sem kéri! Mint aki elfelejtette! Most már nem is nagyon bánnám! :oops: Rengeteget eszik, szerintem már csak a lelki kötődés miatt lenne! Bár egy kicsit hiányzik, de hajnalban nem így gondolom! :oops:

Boni?

Jaj és a lényeg! :oops:

Kedves Kata és Zsú! Nagyon boldog szülinapot nektek! Hogy telt? Tartottátok? Vagy majd hétvégén?

Kép
bettike
Eger
 
 


Nem tudom, hova lett Boni.Én is csodálkozok. Remélem, nem Zsigivel van valami? :shock:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Szilbee
hát hajam kihullana, ha kanalazva adnám a tejcsit :lol: én most megkínálom, ha nem szopizik, fejek, és adom úgy, lényeg, hogy kapjon tejcsit. Majd ha akar, akkor szopizik újra rendesen

Zsú
kiicsit hagyom, hiogy elkezd e enni normálisan, ha nem, akkor elteszem a cicit :wink: a babák különbözőek , nem mindegyik baba sértődik meg, ha rászólnak :lol: kétszer is volt, amikotr felkiáltottam, akkor sírt is, mert megijedt. Szerintem Máténak a harapás miatt reakcóm miatt nincs kedve szopizni, persze lehet hogy nem, de én így látom

Bettike
drusza akkor lustika volt az elején :lol:

Babim
közeledsz a 12. héthez :D

Boni
hahóóó, minden rendben nálatok?

Kép
gaby25
 
 


Stephie
Te úr isten hogy rohan az idő... :shock: 36-ik hét! Remélem lesz UH és hozol nekünk gyönyörűséges képeket :)

Kata és Zsu
Utólag is nagyon boldog szülinapot nektek!

Szezsó
Jó hogy rendeződik a szopi

Gaby
Nálatok mi a helyzet? Megy már a szopizás újra? Lehet tényleg meglepődött, hogy rászoltál?! :roll:

Boni
Örülök, hogy Zsiga már jobban van :) Milyen volt a szánkózás? Hozol nekünk képet ?

Kép

Kép
princzike
 
 


Imádom ha hiányzok, többször eljátszom :lol: :oops: :lol: na viccet félretéve apa itthon van, és a géphez jutás esélye = 0 :roll:

nem találom átjátszót, képet majd később tudok tenni szánkózásról, de azért jó volt ..bár apa ma rallizott vele és persze hogy felborult a szánkó

:twisted:
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?