Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok! Kép
Voltam ma 3D UH-n, a Praxisban Győrfi Mátyásnál.
Nagyon klasz volt, csak kár, hogy szemből nem mutatta magát a kis huncut!
De a profilomba feltettem az egyik képet...Kép
150%-osan kislány, azt mondták. Úgy örülünk!
És mindene megvan, izeg-mozog, egészséges, és nagyon aranyos!
Jó éjszakát Mindenkinek!Kép
Babóca
babóca
 
 


Babóca Kép
Nagyon szép a lánykátok Kép Jó lett nagyon a kép.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


BabócaKép
Én is gratulálok, nagyon édes a fotónKép

Puszi:Doris
doris
 
 

 
 

Sziasztok Kismamák, Anyukák!

Mire a végére jutok az elmaradt írások olvasásának leragad a szemem, így csak röviden. Hiányoztatok! Pusza

Na jó kicsit bővebbenKép

Hurki, Marcsi
Édesfalatkák a kisfickók. Tök édik együttKép

Reditke
Sok-sok tejcsit a kis falatkának!!! Kérjük a szokásos fotót!

Szöszi, Leone, Doris
Véletlenül én is magamra ismertem a soraitokbólKép Néha én is kész vagyok! Eszter meg amúgy is egy örökmozgó!!! DEEE kedden egyszusszra letudtam a fodrászt és a KOZMETIKUST!!!

Zsuzsuról tudtok vmit, már olyan régen nem jelentkezett. Lehet, hogy pont a fentiek miatt?

Edi
Én is, mi is mennénk a talira. Éljen, éljen!!!

Breki
Én is emlékszem Rád! Szívből gratulálok pici lánykátokhoz!!!Kép

Hóvirág
mailtem

Doris
Nagyon örülni fogok a viszontlátásnak a talin

Cat
kellemes lakásrendezgetést

pusza
Bogár,
aki már tényleg nagyon kimerült és még egy halom kipakolnivaló várja, ami várhatja is min. holnapig

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Babóca! Gratula a kislányhoz!!

Monik! Én szoptatás alatt szedtem.

én meg 23-t hiztam 25kg-ot fogytamKép

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Tud valaki valamit a hsg helyes eredményéről?

Én most voltam szerdán, röntgenesen és betyárosan fájt.

A következő eredményt hozta:
"Az uterus és a petevezeték norm. nagyságú és tágasságú. A kontr. anyag akadálytalanul jut ki a hasüregbe, a kifolyt kontr. anyag szabálytalan, faágszerű rajzolatokat mutat (valószínűleg összenövések miatt).
Az elvégzett HSG során mindkét petevezeték átjárhatónak bizonyult."

Most ez mit jelent szerintetek? Átjárható, az ok. De ez a faágszerű? Úgy tudom ez sem rossz. Ha kijut a hasüregbe hogy lehet összenövés? Nekem már van egy kislányom, és nagyon szeretnénk másikat. De most már egyáltalán nem tudom, hogy hol állunk.

emeseanyu
 
 


Sziasztok!

Csak néhány sor.
Doris! Köszi a dicséretet, igazából nem jár, mert semmit nem tettem érte, egyszerűen szerencsém van, hogy ilyen az alkatom. Kép Viszont két napja esténként biciklizünk a gyerkőccel együtt. Mindharman nagyon élvezzük. Kép Azt hittem csak esküvőre jöttök, igy megértem, hogy nem akarod hozni a babakat. Ez tényleg nem nekik való. Akkor mese nincs, el kell mennem a talira. Kép

És egy kép. Nem túl jó minőségű (bocsi), de talán látszik a lényeg. Kép

Kép

Szép jó éjszakát!

Andi
andi28
 
 


AndiKép
Gratulálok, tündériKépKépKép
Nem az esküvő tényleg nagyon megterhelő lenne Nekik.
EmeseanyuKép
Sajnos pontosan én sem tudok válaszolni a kérdésedre, de ez egy teljesen normális lelet, és nyugodtan lehet még babátok ebből a szempontból igy ne idegeskedjKépKépKép DrukkolokKép

Feltettem néhány friss fotót az albumunkbaKép

Puszi:Doris
doris
 
 


sziasztok lányok!

most nincs erőm visszaolvasni benneteket (pedig minden éjszakát átaludt levike ezen a héten, bárcsak így maradna), de nagyon örülök a talinak és hogy találkozhatunk. (Doris pláne neked! Hol az albumod, nem találom, csak azt az egy képet látom azzal a két cukorfalat szöszivel középen)
Zsuzsu is jön ha jól emlékszem.

Andi28
Nagyon édi Petike a fotón.

Boldog kismamák! Maradt két nagy csomag libero mini pelenkám kéri valaki szumma 5000 Ft-ért? elvinném a talira.

Edike útvonal leírást küldjek?

Marcsi
marcsiria
 
 


Sziasztok!

Szöszi! megkaptam a képeket! Szuper szép kissrác! És jó nagyra nőtt egy hónap alatt!

Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


MarcsikámKép
Ha nem haragszol meg, én szivesen átvenném a pelcsókat akár teljes bolti áron is, mivel Lilluskának még a mini méret jó, a midi még nagyocska NekiKép Köszi, én is örülök NektekKép Az albumodat a "Dorisék albuma" cimszó alatt találod ha a Babanet főoldalán a fotóalbumok megtekintésénél az ABC sorrendből kiválasztod a D betűtKépMekkora ruhákat hord Levike?

Puszi:Doris
doris
 
 


Andi! milyen ügyesen mászik és hogy mosolyog Petike!

Emeseanyu! Összenövésed a hasüregben van ha van, ennek nincs köze az elzárodott petevezetékhez. Az a szerencséd hogy az átjárható, igy a baba reméljük mielöbb jön már!! Egyébként én is tele vagyok összenövésekkel, részben endo részben a mütétek miatt. Nem okoz panaszt igy nincs tennivalonk vele.

utólag csak készült közeli kép a keresztelö ruhárólKép

Karmen
Kép

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen Kép

Nagyon szép Orsi ebben a ruhában! Micsoda szép szemöldöke van, mintha most járt volna kozmetikusnál. Kép

Lányok Kép

Lujzával sms-eztem. Szerencsére minden rendben van vele, csak még otthon van táppénzen, azért nem tud netezni. A baba szépen növöget, már van kiskönyvük is. Kép

Puszi, Alena
alena
 
 


KarmenKép
Én is gratulálok, nagyon szép a kicsi LányodKép Csodás a szeme és a szemöldöke tényleg nagyon szabályosKép
AlenaKép
Köszi a hirt LujzárólKép Minden jót kivánok Nekik és ha teheti inkább maradjon otthon táppénzen, kár visszasietni a taposómalomba...Kép

Puszi:Doris
doris
 
 


Sziasztok!Kép
Küldtem szét útleírást a talira. Régi talisok majd figyeljetek, mert a benzinkútnál kicsit átépítették a kereszteződést, megszüntették a kedvenc flikk-flakkotokat.KépKép
Szerdán elutazunk Alsópáhokra, 3-án leszek legközelebb, addig is szervezkedjetek.Kép

Szöszi!Kép
Ezt meg se hallottam, hogy te nem jössz. Nem tagadhatod meg tőlünk a láthatást!!!
Igazoltan hiányozni csak szülés miatt lehet! Az meg neked hol van már...

Pusz, Edi
edi
 
 


Köszi csajok a hozzászólásokat. Örülök neki.

Reméljük tényleg nemsoká megint pocaklakóm lesz.

Szilvia, vagyis Emeseanyu

emeseanyu
 
 


EdiKép
Nem irtad meg, hogy hánytól mehetnénk, mert nekem kora délután el kell jönnöm de nem baj, majd felhivlak ha hazaértünk péntekenKép Nagyon jó pihenést kivánok Nektek AlsópáhokonKép Mi már bánjuk, hogy idén a Franciákat választottuk uticélul, mivel egyáltalán nem volt bababarát sem az üdülőövezet sem pedig az egész emberi légkör... Legközelebb inkább hazautazunkKép

Puszi:Doris
doris
 
 


LányokKép
Most érkezett a hir Sorayatól: 20.11-kor Martin megérkezett! 3535 g, 50 cm, mindenki jól vanKépKép

Jó egészséget kivánunk NekikKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Gratulálunk az egész Soraya családnak!!!!

Orsi + 2 Kismaczkó
26+5

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Soraya!
Gratulálok! Isten éltesse sokáig a topik legujabb kisbabáját!!!

Karmen!
Nagyon szép Orsika kislány ebben a ruhában, és azok a szemek. de a kis tappancsa a leédibb.

Marcsi
marcsiria
 
 


SziasztokKép

Sorayaról hoztam volna a híreket, de úgy látom lekéstem.

Időm nincs, csak egy gyors képre, és nagyon köszönöm a drukkokat és gratulációkat.
Egyébként szuperül vagyunk, csak hulla fáradtan.
Puszi, EditKép

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


EditKép
Tündéri, szép, édes ez a babaKép Irj majd magatokról, ha időd leszKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Edit Kép
itt is leírom, hogy csudaszép babátok van Kép

Mikor lesz már október vége???? Kép Kép Kép

Ja, nem is írtam... szeptembertől megyek a jogra Kép posztgrad képzés Kép
Persze azt hiszem az első szemesztert azonnal halasztással kezdem majd, de szept. 15én azért elmegyek az első előadásra Kép felmérni a terepet.
Szóval újra padba ülök Kép

Orsi + 2 Kismaczkó

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsuzsa Kép
Nagyon örülök, hogy minden OK. A praxisos mérésben én maximálisan megbíznék, szerintem ott nagyon jó a gép és a dokik is profik.
Gyönyörű a baba!!!!!
A fejébe pedig azért látsz bele, mert nagyon vékonyak a csontjai. Ez így teljesen normális. Így lehet meggyőződni arról, hogy az agya normálisan fejlődik-e Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


ZsuzsaKép
Én is gratulálokKépNagyon édes ez a babaKép Lényeg, hogy minden rendben vanKépKép
OrsiKép
Hogy fogtok Ti akkor beférni bármiyen padba???KépKépKép Le a kalappalKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Doris Kép
Nem vagyunk mi még akkorák Kép Kép csak 96 cm a pocim Kép Még a volán mögé is beférek Kép
Igaz pár hét múlva valószínűleg ennél nagyobb hely kell majd nekünk Kép
Majd meglátjuk! Ha nem megy, akkor korábban megírom a halasztási kérelmet, nem csak a vizsgaidőszak előtt Kép Kép Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sorayanak hatalmas gratula! Kép

Ugy néz ki, hogy mégsem tudunk talira menni. Kép Tegnap kaptam egy esküvői meghívót egy volt kollaganőmtől, ami du. 3-ra szól Fehérvárra. Nekünk nem érdemes néhány óráért annyit autózni. Pedig nagyon szerettem volna menni és találkozni mindenkivel. Kép Na, majd akkor legközelebb. Kép

Karmen! Orsi annyira édes abban kis fodros ruhában. Egy kishercegnő. Kép

Alena! Lujzanak nagy drukk továbbra is. Hanyadik héten jár? Kép

Andi
andi28
 
 


Gratulálok az újszülött babákhoz, sok tejet nekik anyukájuknak meg pihenést és olyan jó babát mint Balázs.

Jaj lányok, én el voltam tévedve azt hittem milyen egyszerű a cumisüveges gyerkőknek. Hát tegnap este befulladtam az allergiámtól és kénytelen voltam használni a gyógyszeremet, kiszámoltuk a lebomlási idejét, és a hajnali szopit el kellett hagyni, lefejni kiönteni, fagyottból cumisüvegben adni neki hamikázni. Hát hogy mit bénáztam Kép...Balázs nyöszizik, én kivakarom magam az ágyból, szemeim alig nyílnak, mi tegyek, előbb pelenka aztán melegítés etetés fejés milyen sorrendben tegyem. Nagy határozottságomban "szaladgálok" céltalanul a lakásban összevissza. Rájövök kezdjük a tejmelegítéssel. Fazék víz tűzhely, bele a zacsi, már jó lehet, fogom a zacsit amit gumival kötöttem össze lévén nagytudású aventosok 20 zacsihoz 10 lezárócsattot mellékelnek, gumi forró, megégeti az ujjam, nem üvöltök bár tudnék, apuci kijön, sebessége idegesítően lassú ahhoz képest hogy Bali szirénázik, meg amúgy is, átveszi tőlem a tejmelegítést, én megyek pelenkázok, persze hogy összepisilte magát,(azóta utálom a pamperst) teljes szereléscsere, túlzás állítani hogy élvezi éhesen a hajnali macerát, apucinak szupersebességgel ezidő alatt sem sikerült kiöntenie cumisüvegbe a tejeket, holott már akkor meleg volt mikor elviharoztam pelenkázni, persze kicaplatunk Balival megnézni mi a helyzet, apuci mint nyíladozó szemű kismacska olyan határozott, kivágja a zacsit, fele a cumisüveg mellé, még jó hogy többet vettem elő. Végre cumisüvegben a tej, Balival elvonulnak enni, míg én fejek. Honnan tudjuk mennyit egyen? Az esti szopi 80-200gramm szokott lenni, hajnalban sosem mértük, na jó mondom azért 150-nél vegye el a kiszabagéptől. Balika nem tud cumisüvegből enni, cuppog vele, szívja és közben cup-cup ezt hallani, rengeteg levegőt nyel, 150-nél elveszi tőle. Kezdődik a büfiőrület. Nem számoltuk de kellett volna. Miután eleget büfizett letettük, onnantól még két órán keresztül sír felvesszük büfög lefekszik sír felvesszük büfög stb. Hű micsoda éjszaka volt. Voltunk homeopatánál kaptam sok fini cukorkát Kép, remélem többet nem kell kihagyni szopit. Hát elismerésem azoknak akik sajna nem tudnak szoptatni, hogy ez micsoda macera...és még a kifőzögetés is.- Téynleg meddig kell kifőzni a cumiját meg a mellszívót, cumisüveget stb?
Megyek vasalni.
Na ingerellek kicsit titeket, lábam szőrtelen, mindennap eljutok zuhanyozni is, szemöldökön szedem és holnap fordászhoz is eljutok KépTényleg jó babánk van 5 percekre leköti már a hordozóbal a játéka kalimpálja és mosolyog is hozzá, ha nagy az öröm akkor "hőőő" még azt is mondja a játékának.

Van egy huggies 3-6 kg-os bontatlan csomag pelenkám 46 db-os ha kell valakinek szívesen eladnám, fogalmam sincs mennyibe került Képígy amennyit kapok érte azt köszi. Talira viszem ha kéri valaki.
Megyek főttkukoricázni Kép
Puszka Hurki
hurki
 
 


Sorayaéknak nagy gratula!!

Edit! nagyon szép babátok van, mindig ilyen jó alvó??Kép

Nem tudom de már tényleg többen mondták Orsira hogy a szemöldöke olyan mintha ki lenne szedve, csak lehet benne akkor valami. Nekem fel sem tüntKép

Hurki! Nekem mikros sterilizálom van, ahhoz megadták hogy mekkora teljesitmény mellett hány percig kell fözni. Most már nem is fözök 2 hónapja.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok Kép
Egy gyors bekukkantás erejéig itt vagyok.
El kezdtem írni a szülés sztorit, ha megvan bemásolom és felteszem. Tuti 1000 oldal lesz, mert magamnak és Bálintnak írom (ha majd nagy lesz) és azt fogom bemásolni.

Karmen Kép
Nem tudom milyen egy jó alvó gyerek, de azt hiszem rá lehet mondani. Ma pont egy hetes, és néhány kivétellel, mondhatom, hogy kb. 20-25 perc szopi, 1-2 pici büfi és 2-3 óra szunya. éjjel egy kicsit megborul, biztos éjjeli őr lesz Kép, de akkor sem vészes.
És most nagyon gyorsan le is kopogom, mert lehet hogy tökre megváltozik és most még csak a születése fáradalmait piheni Kép Kép
Edit

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Kész a szüléstörténet Kép
Csak erős idegzetűek és sok idővel rendelkezők kezdjék el olvasni Kép

Bálint születésének története (ahogy az édesanyja élte meg)

2004.08.16. hétfő
Délután NST-n voltam és este a nőgyógyászomnál. Mindenütt minden rendben volt, zárt méhszáj, jó babaszívhang stb.
Hajnal 2-ig nem bírtam elaludni, mert valahogy nem éreztem magam fáradtnak.

2004.08.17. kedd

3.18-kor felébredtem, hogy pisilni kell. A WC-ben apró piros vérdarabkákat vettem észre és a WC papír is piros volt. Először nagyon megijedtem, mert még csak 3 napja töltöttük be a 36. hetet, de nyugalmat erőltettem magamra és meggyőződtem, hogy valóban a hüvelyemből jön-e a vérzés. Minden kétséget kizáróan igen volt a válasz.
Nem tudtam eldönteni azonnal felhívjam-e a szülésznőmet vagy sem, de mivel pont az előző délutáni NST alkalmával beszélgettünk arról, hogy a nyákdugó távozása nem egyértelmű jele a szülés azonnali kezdetének, úgy döntöttem várok még 1-2 órát a telefonálással.
A következő órákban próbáltam aludni, de az izgatottság miatt nem sikerült.
Folyamatosan jártam ki a WC-re ellenőrizni, hogy vérzek-e.
Az első görcs 4.02-kor érkezett. Mivel nekem még egyetlen jóslófájásom sem volt, nem tudtam mire vélni a dolgot. Mindenesetre órát leherett volna állítani hozzá, mert pontosan 10 percenként érkezett és 25-30 mp-ig tartott.
Mivel menstruációs fájásokról komoly sajnos tapasztalataim vannak, a görcsök erősségét egy jó közepes görcshöz lehetett volna hasonlítani, amit a hasam alsó részében éreztem.
A pici babám minden egyes fájásnál rúgdosott, ami nagyon tündéri dolog volt.

Egészen 5.30-ig bírtam a bizonytalanságot, akkor felhívtam a szülésznőmet. Mint kiderült éjszaka ügyeletes volt, így kérte, hogy 7 óra körülre próbáljunk beérni a kórházba, ő akkor végez és megvizsgál.
A reggeli dugót sikerült kifognunk, a városba vezető út jól be volt állva. Férjem előzgetni akart, de mondtam nem hinném, hogy érdemes, hiszen még tuti nem szülünk, sőt az is lehet, hogy ez csak valami jósló dolog, bár a vérezgetés eléggé aggasztó. Végül kivártuk a sorunkat, egy jó fél óra alatt jutottunk el a kórházig. Bár voltunk már korábban is a szülőszobán, de jó nehezen sikerült most megtalálni (labirintus rendszer, nem mindegí melyik lifttel mész fel, ráadásul az emelet kiírások a liftben nem egyeznek meg a kórházi emelet számokkal (félemeletek is vannak).
Kb. fél 8-kor kerültem fel NST-re. A baba szívhangja teljesen rendben volt és mozgásokat is produkált. A fájások továbbra is 10 percenként jöttek szabályosan. A szülésznő nem vizsgált meg, mert mondta, hogy úgyis az ügyeletes orvosnak kell megnéznie, ugyanis ő dönti el, hogy maradnom kell vagy megyek haza.
8 óra körül megérkezett az egyik ügyeletes (a nevét nem írom le, mert no comment, mindenesetre szerencsére egész kórházi tartózkodásom alatt ő volt az egyetlen, akivel kapcsolatban negatív tapasztalatokat szereztem). Volt egy kis fájdalmas túrka-piszka, hogy nyílt-e a méhszáj. Eredmény: teljesen zárt.
Az orvos okító hangnemben felvilágosított, hogy ez a vérzés lehet az előző esti vizsgálattól és nem érti, hogy ezt az orvosom miért nem jelezte előre. Valamint arról is kioktatott, hogy ezek a 10 perces fájások lehetnek jóslófájások is, szóval majdhogynem mi a francnak vagyok én most tulajdonképpen itt?!
Amikor kihúzta a kezét, komoly mennyiségű lötyi ömlött ki az ágyra.
Mindenesetre a biztonság kedvéért átküldött egy UH-ra. Ennek eredménye, hogy korának megfelelő a baba, kb. 2900 gramm, normális mennyiségű a magzatvíz, fejfekvéses stb., de semmi jele nincs, hogy már jönni akar.
Saját megnyugtatásom érdekében rácsörögtem a saját orvosomra. Ő mondta, hogy mérjük meg a vérnyomásom (ezzel volt 1-2 probléma az előző hetekben), ha az magas lesz vagy nem múlnak a fájások, akkor maradjak benn és ha nincs SOS helyzet, akkor ő legkésőbb 2 óra körül jön és megvizsgál.
Közben nekem nagyon erősen folyt valami a lábam között, és mint ahogy sejtettem és utólag kiderült, a magzatvíz volt, de először azt mondták, hogy biztos a terhességre jellemző erősebb váladékozás csak. Nekem ez gyanús volt, ugyanis 10 percenként cseréltem betétet és már egy hatalmas folt díszelgett a nadrágomon.
A vérnyomásom normális lett 120/80.
Szülésznőmmel konzultáltam és javasolta, hogy mivel elég rendszeresek a fájások és most már több, mint 6 órája tartanak, jobb, ha befekszem a terhes patológiára megfigyelésre és ha kiderül, hogy tényleg csak fura módon hosszú ideig tartó jósló fájások (mert semmi más vizsgálat nem támasztja alá, hogy vajúdó fájás lenne), akkor hétvégére valószínű már haza is engednek.
Mivel a folyás csak nem enyhült, így a szülésznőm, mondta, hogy mielőtt befekszem a terhes patológiára még gyorsan megnézi a magzatvíz kimutató papírral, bár nem valószínű, hogy az lenne. Ha az, akkor zöld színű kell legyen a papír. Megnézte, kék lett. Mivel erre nem volt válasz, behívott egy másik ügyeletes orvost, aki nagyon előzékeny, kedves, udvarias volt (ég és föld az elsőhöz képest). A kék az zöld, csak nem túl friss a papírka. Tehát magzatvíz egyértelműen. Gyorsan megnézte a méhszájamat is, de az teljesen zárt volt.
Mivel folyt a magzatvíz, így már nem a patológiára, hanem a szülőszoba melletti vajúdó szobába kellett beköltöznöm. Felvilágosítottak, hogy vagy így vagy úgy, de max. 48 órán belül szülünk.
A doki felhívta az én orvosomat, aki mondta max. 2-kor ott lesz és megnéz.
Mivel Rh – vagyok, levettek 2 ampulla vért és mivel a 36. heti tenyésztésem nem volt meg, elkezdték a 6 óránkénti antibiotikum adagolását. És még csak délelőtt 11 óra volt.
Férjem felhozta az autóból a csomagomat és 11 óra körül elment dolgozni.
Rendszeres 6 percenként érkező, elviselhető erősségű fájásaim voltak.
A vajúdó szobában még 3-an voltak rajtam kívül, de kora délután mindenki elment szülni és egyedül maradtam a kételyeimmel.
És csak sírtam, sírtam, attól való félelmemben, hogy koraszülött, pici és fejletlen babánk lesz.
Ebbéli aggályomat saját orvosom oszlatta el, aki egy óra körül jött be megvizsgálni. Zárt méhszáj, tiszta magzatvíz.
Elmondta, hogy a 36. hét után már elég fejlett a tüdejük és Bálint különben is szép nagy 3 kiló fölötti baba lesz tapintás alapján. Az orvosom lelkileg nagyon komoly támogatást nyújtott. Ezúton is köszönöm neki.
Még délután 4 órakor bejött a doktornő. Addigra aludtam egy órát és a vizsgálat előtt rendszeres fájásaim nagyon rendszertelenné váltak. Nem vizsgált meg, csak mondta, hívjam ha van valami, akár ha lelki támaszra van szükségem.
Szülésznőm is telefonált délután és üzente, hogy 7 körül bejön megnézni.
A délután folyamán teljesen össze-vissza fájásaim voltak, így pihengettem, olvasgattam a hatalmas erkélyen, ettem 2 szendvicset. És lelkileg már teljesen jól voltam. Elfogadtam, hogy a baba valamiért korábban akar jönni és próbáltam felkészíteni magam a számomra még teljesen ismeretlen szülési folyamatra.
Fájások 17.30 és 18.30-kor.
Szülésznőm megjött 19.30-kor.
Férjem is megérkezett, beszélgettünk ¾ 9-ig. Én mondtam, hogy menjen haza, mert ez lehet, hogy még nagyon sokáig húzódik, pihenje ki magát, hogy a finisben teljes erővel tudjon mellettem állni. Nagyon hiányzott mikor elment.
Egyedül voltam a vajúdóban plusz egy ügyeletes szülésznő, aki szintén nagyon rendes volt. Mivel össze-vissza fájásaim voltak, megbeszéltük, hogy éjszaka mindketten alszunk egy jó nagyot (hiú remények  )
9.30-kor NST, gép szerint volt 2 erős 1 perces fájásom közben. Ezt én nagyon gyengének éreztem és nagyon megörültem, hogy ha ez jelenti az erős fájást, akkor ez a szülés egy sima havi menses erejével sem fog felérni (hiú remények 2  )
21.40-kor elkezdődtek az erős, 10 percenként jelentkező, 1 percig tartó fájások. Nagyon izgultam.
10-kor lezuhanyoztam és alváshoz készülődtem, hátha.
De aludni már nem sikerült, beindult a dolog.
23.00 órától kb. 5 percenként jelentkező fájásaim voltak, amik fél percig tartottak. Nagyon durván fájt.
Szülésznő mondta, ha 1 percesek lesznek, szóljak, addig próbáljak pihenni, de az nem sikerült.
23.55-kor már volt 10 darab 1 perces hosszúságú, nagyon erős fájás. Kegyetlenül fájt, de csináltam a lazító légzést, így valamennyire kontrollálható volt.
Szülésznő megvizsgált, mondta 1 ujjnyira van nyitva a méhszáj, ami semmi. Úgyhogy figyeljem még egy órát a fájásokat (nem figyelni képtelen lettem volna).
A történet eddigi részét, még ott a vajúdó szobán írtam, a következő órák történéseit már utólag, egy héttel a szülés után próbálom rendszerbeszedni, ugyanis ott a vajúdószobán éjfél után már nem tudtam másra figyelni csak a testemre.

2004.08.18. szerda
Éjféltől hajnal fél négyig olyan fájdalmakat éltem át, amelyekre úgy gondolom nem lehet felkészülni. 2-3 percenként jöttek 1-1,5 perces fájásaim. Nem tudtam feküdni, ülni, állni. Görnyedtem, térdeltem, és érdekesebbnél érdekesebb pozíciókat vettem fel. Kegyetlen milyen hosszú tud lenni 1 perc. A légzést erőltettem, de a vége felé már nagyon nehezen ment. Nagyon el voltam fáradva, mert igazából vasárnapról hétfőre virradó éjszaka óta mindössze 2-3 órát aludtam.
Ügyeletes szülésznő többször megvizsgált, de a méhszáj nem nyílt, NST-n is voltam, de minden normális. Próbáltam zuhanyozni, de elájultam.
Többször epét hánytam és úgy mostak fel a WC elől.
Szülésznő mondta próbáljak meg pihenni, mert teljesen kiütöm magam mire a kitolási szakasz jön és nem lesz erőm megszülni a babát. Nem tudtam pihenni, mert 2-3 percenként jött a görcs. Végül kaptam egy Nospa injekciót, ami valamennyire segíthetett, mert van 1-1 10 perces periódus amire nem emlékszem kristálytisztán, mert valószínűleg átaludtam.
Hajnal fél négykor bejött az ügyeletes főorvos, hogy megvizsgál. 2 percenként jelentkező fájások, tágulás nulla. Borzasztó érzés volt, hogy ki tudja meddig fog ez még tartani.
Aztán egyszer csak a doki megkérdezte, hogy nem volt-e nekem méhszáj műtétem (egyébként nem volt), mert hogy érdekes módon (ezt nem értem a mai napig sem, meg a fájások közepette az éjszakai bódulatban valószínűleg agyam felfogóképessége is tompult) olyan mintha nem tágulnék, közben meg ha még beljebb nyúl, vagy szétfeszít valamit vagy nem tudom mit is mondott pontosan, akkor ott látszik, hogy már 3 ujjnyira tágultam.
Azonnal hívták az orvosom, a szülésznőm és én telefonáltam a páromnak.
4-1/2 5 között futottak be mindannyian. Annyira jó érzés volt az ismerős arcokat látni.
Innéttől már a szülőszobán folytattuk. Felraktak az NST gépre.
Egy gyors borotválás. Beöntést nem kaptam, bármennyire is kértem, mert állítólag a baba feje úgy helyezkedett el, hogy féltek, ha WC-re megyek, akkor kitolom.
Nagyon erős tolófájásaim voltak, amik olyanok, mint mikor iszonyúan kell valakinek kakilni.
Ezt sem tudom pontosan miért, de egyelőre nem tolhattam. Nagyon kemény érzés volt, visszatartani.
Ez eltartott egy jó 1-1,5 órát. Közben sűrű, rendszeres, irtó erős fájások voltak, melyet már a férjemmel együtt próbáltuk legyűrni.
Fantasztikus volt, hogy ott volt mellettem, bár a fizikai fájdalmakat nekem kellett viselnem.
Amiben tudott segített. Vizezte a szám, próbált velem lélegezni, támaszt nyújtott, ha leszálltam az ágyról, próbálta elterelni a figyelmem. Természetesen ez nem mindig sikerült, hiszen nagyon sokszor leintettem, rászóltam, hogy ne beszéljen, ne számoljon, ne masszírozzon.
Elvesztettem az időérzékem, csak azt tudom, hogy az ajtó fölött volt egy óra, állandóan azt néztem és cammogtak a másodpercek. Az orvosomat vagy hússzor biztos megkérdeztem, hogy mikor lesz meg a baba.
Alternatív szülés? Eszembe sem jutott volna, egyrészt orvosilag sem engedték volna, másrészt semmi másra nem vágytam, csak hogy valahogy sikerüljön már megszülni a kisfiamat.
Úgy gondolom, hogy én nagyon jól bírom a fájdalmat és nem vagyok az a minden kis fájdalmon nyavalygó fajta, de elképzelni sem tudtam, hogy ez ennyire fájjon.
A legnehezebb az volt, hogy a kitolási szakasz a szokásos fél-egy óra helyett nekem 2,5 órát tartott, ugyanis a babám arccal felfelé, nyakát hátrafelé tartva feküdt a szülőcsatornában.
Emiatt a normál térd felhúz és nyom mellett nekem 3-3 fájást a jobb és bal oldalamra fordulva kellett végigcsinálni vagy 1 órán keresztül. Azt hiszem az egészben ez volt a legnehezebb.
Kaptam valamilyen fájdalomcsillapító injekciót is és néhány másodpercre bealudtam, álmomból ébredve pedig hülyeségeket beszéltem, amin mindenki nevetett (pl. Hány tükörtojás kell egy kitoláshoz?)
A végén oxytocint is kaptam infúzióból. Hosszú kitolási szakasz után (szerencsére a kitolás légzését és menetét nagyon jól begyakoroltam a különböző kismama tornákon, így ez nagyon jól ment) 8.22 perckor megszületett a mi kis hajasbabánk.
Nem tudom leírni micsoda fantasztikus érzés volt, amikor a kis teste kicuppant. Lelkileg, érzelmileg, agyilag, fizikailag olyan könnyebbséget és eufórikus örömöt éreztem, hogy most amikor írom ezt a történetet, akkor is megkönnyezem a pillanatot.
Férjem elsírta magát és annyira, de annyira szerettem ezért. Én ott nem tudtam sírni, olyan kimerült voltam. Arra voltam képes, hogy megemeljem a felső testem és megnézzem a mi kis életünket. Nagyon megijedtem, mert teljesen lila volt és mozdulatlan. Úgy emlékszem csak annyit kérdeztem az orvosomtól, hogy ugye életben van. Megnyugtató volt a válasz.
Mint utólag kiderült a köldökzsinór a nyakára volt tekeredve és a nagyon hosszú szüléstől teljesen kimerült, ezért ballonos lélegeztetést kapott azonnal néhány percig.
A tervezett csendes születés teljesen megvalósíthatatlan volt a korai érkezés, az én RH- vércsoportom és a baba fekvése miatt. A csecsemősök (1 nővér+1gyerekorvos) az utolsó 15-20 percben már ott várt ugrásra készen, azonnal elkapták a picikémet és egy „legalább az arcocskáját hadd érintsem meg” kérésem teljesítése után el is rohantak vele az inkubátorba.
Párom természetesen vele ment és bár néha vissza-visszajött a délelőtt folyamán megnézni, hogy mi van velem, az egész délelőttöt az inkubátor előtt töltötte.
A gátvágás, varrás és méhlepény megszülése nem is maradt meg bennem, annyira lényegtelen eseményeknek tűntek az egész szüléshez képest.
Szerencsére Bálint nagyon szép súllyal 3150 gramm és 56 cm-rel született és mindene szép fejlett volt, így kora délután már meg is kaptam a szobámba. Azonnal mellre tettem és leírhatatlan boldogság volt, amikor ez a kis tehetetlen csomagocska azonnal kjeresni kezdett, ráharapott és a saját méreteihez képest nagyon-nagy erővel szopizni kezdett.
Így visszaolvasva a szülésem/születése történetét, úgy gondolom, hogy vannak bizonyos részek, amik kicsit horrorisztikusnak, mások túl naturalisztikusnak tűnnek, de ez volt, így történt, én így éltem meg.
Ami szerintem nagyon csodálatos, hogy bár most próbáltam mindent az akkori valójában és az akkori érzéseim tükrében leírni, de már így egy héttel a szülés után is úgy érzem, hogy igen nagyon fájt és el sem tudtam képzelni, hogy ez ilyen lehet, de valahogy már ezt nem érzem csak tudom. És az, hogy ez a drága kis manóka itt fekszik mellettem, grimaszolgat álmában és édes hangokat hallat, minden fájdalmat, küzdelmet megér és tudom, hogy semmiért nem cserélném el ezt az érzést és ha eljön az ideje, bár most már tudom mire számíthatok egy szülés kapcsán, semmi nem fog visszatartani, hogy Bálintnak kistestvért hozzunk haza.

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


SziasztokKép

Bocsánat, hogy beszemtelenkedem közétek, még nem vagyok rá jogosult.
Mostanában nagyon ritkán látogatok el erre, akkor is csak olvasok.
Mivel a ma megintben már senki nincs, akit ismernék, itt viszont annál többen (gratula az összes babáhozKépKép), ide jöttem mesélni.

Több orvost megjárva eljutottam én is a BMC-be. Nem értem, miért nem itt kezdtem rögtön??
Kiderült, amit én már közel két éve gyanítok, hogy férjecskémmel nem oké valami. Ha emlékeztek mindig tökéletes spermaeredményei voltak. Ezzel most sincs semmi gond, ám "megállapítódott", hogy a saját immunrendszere viszonylag rövid idő alatt kinyírja szinte az összes kisfickót, kb. 5% marad épen. Ehhez jön még az én petefészkem, ami nem elég aktív.
Így nagy valószínűséggel lombikprogramon fogunk részt venni (ez az újabb spermatogramtól és 3. napi hormoneredményemtől függ).

Bocs a hosszú és nagyon is OFF témám miatt, de remélem hamarosan ismét köztetek lehetekKép

Mégegyszer gratulálok mindannyiótoknak a szép babákhoz, puszi:

JoviKép

Kép
Kép
Kép
Kép
jovika
 
 


Jovi Kép
De jó, hogy jelentkeztél!!!! Épp Cattel Kép beszéltünk Rólatok valamikor pár hete. Örülök, hogy így elindultak nálatok is az események.
Drukkolunk a lombikhoz!

Orsi + 2 Kismaczkó
27+0

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


JoviKép
Sokat gondoltam Rátok és megmondom őszintén azt reméltem a nevedet látva, hogy örömhirekkel szolgálsz...sajnálom, hogy még nem sikerült, de nagyon-nagyon drukkolok Nektek, hogy mielöbb bebabásodjKépKép
EditKép
Nagyon szépen leirtad a szüléseteketKépGratulálok és sok boldogságot kivánok NektekKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Sziasztok!

EditKép
Nagyon tetszett a születéssztorid, ha pici fiad elolvassa majd, biztosan örülni fog, hogy anyucija megörökítette neki a születés pillanatait.
Én sem tudtam sírni, igazából azt sem tudtam hirtelen, hogy hol vagyok, a doki szólt rám, hogy most már megnézheti, itt a pici lányaKép, de tényleg gyönyörű élmény a szülés, na ilyenkor bizti nem lennék férfiKép

HurkiKép
Elképzeltelek Benneteket. Elég muris helyzet lehetett, ahogyan te rohangálsz, a párod pedig a saját tempójában. Egy kicsit deja vu érzésem vanKép
Én már nem is emlékszem, hogy én meddig főztem ki, de szerintem nem vittem túlzásba (mintha már ő lenne a harmadikKép). Csak megsúgom, hogy a múlt héten én is beiktattam a fodrászt éééééés a kozmetikust is. Mit szólsz?!

KarmenKép
Még mindig gyönyörű a kiscsajKép Nekem személy szerint a szemei a legigézőbbek. Én is szeretnék keresztelőt a törpicurnak, de szerintem ez jövő tavaszra tolódik.

JoviKép
Örülök, hogy nemcsak olvasó üzemmódban vagy és gyere bármikor és mondj el mindent és írj meg mindent, ami veletek történik. Most már sinen vagytok. Én biztosan nagyon-nagyon szurkolok nektek, hogy végre még egy olyan gyönyörű gyermeketek legyen, mint a pici-nagy lányod, akivel élőben is találkozhattam.

LányokKép
Eszter próbál fel-felállni. Mindenesetre térdel, de már egy csomó sebesülést szerzett, mint aki boxolna. Na és ma megtalálta a video gomjait is, meg folyamatosan pakolja ki a szekrényeket, én meg csak takarítok, elrámolok, visszapakolom...
A talira valszeg pogácsával megyünk, vagy valami édeset ennétek?

AndiKép
sajnálom, hogy lemaradtok a taliról. Péter még mindig tetszikKép Olyan szelid az arca, nem egy gazfickó kinézetűKép

jó éjt
bogár

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Sziasztok
Éjszaka hatalmas vihar volt itt csapkodott a dombon, én és a kisfiam aludtunk mint a tej, apuci mondta hogy befogott füllel is irtó hangos volt. Sajnos szopi ismét elmaradt mert nagyon fulladok, és ha használom a gyógyszert nem szoptathatok, de ha nem használom elapad a tej a fulladástól, olyan rossz érzés hogy ilyen tehetetlen vagyok.
Reditke, olvasva születéstörténetedet igennagyon örülök, hogy császárom volt, és a következők is azok lesznek valszeg. Én még a fájdalmat is nehezen tűröm, tudom magamról, sosem fájt semmim, nem szoktam meg és ha bajom van nyafi vagyok nagyon, nem is tudom ha egy strapabíró nőci mondja hogy eszementül fáj, hát jobb hogy ezt kihagytam. Gratulálok és örülök, hogy ennek ellnére sem ment el a kedved a kistesótól.
Jovi, remélme hamarosan itt örvendezünk Nektek, és hívj amikor esemény van, hogy küldhessünk sok-sok pozitív energiát Kép
Bogár, Eszter már igazi nagylány, nemsokára szaladgálhatsz utána mindenhova.
Az érdekelne hogy a babó mennyi idős korában hagytátok abba a kifőzést.
Én nagyon remélem, hogy eljutunk a talira, ez a hülye parlagfűszezon addigra alábbhagy. Már ki se teszem többet a házból a lábam, ma felszerelik a légkondit ami biofilteres hogy szűrje nekem ki a sok pollent, mert különben beköltözök az auchanbaKépén így reklámoznám a nagy bevásárlóközpontokat, hogy jöjjön hozzánk itt nem fog tüsszögni, fulladni KépÉs akkor majd viszek édeset.
puszi Hurki
hurki
 
 


Hurki!

Tuti, hogy a gyógyszer mellett nem szabad szoptatni? És nem lehet olyanra kiváltani ami mellett lehetne?
Sok gyógszerre csak védekezésképpen írják rá, hogy nem lehet vele szoptatni.
Ha elfogadsz egy tanácsot: ha még nem tetted, akkor hívd fel dr. Sarlai Katalint a Szt. István Kórház szoptatási ambulanciáján (ő neonatológus és IBCLC is), ő járatos ilyen gyógyszerkérdésekben.
Tel:455-5700/1644

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Reditke!

nagyon ügyes voltál, szívemből szóltál!

Marcsi
marcsiria
 
 


Bogár! Szerencsére nemcsak a kinézete nem gazfickó. Kép Pakolás nálunk is megy. Kép Eddig egész jól bírom. Meg a CD-k, DVD-k, videókazik is. Kép Apja meg nem nagyon látja ezt. Kép Szerintem fejre is állna. Kép
Jovika! Drukk a lombikhoz! Sokszor eszembe jutottál. Kép Gyere többször! Kép
EDit! Annyira gyönyörűen leirtad ezt az egészet! Kép Kicsit sirtam is. És irigykedem azért, hogy ilyen részletesen megvan Neked. Legközelebb talán én is. Kép
Hurki! Történet szupi. Kép Babád nagyon jó lehet, ha ennyi mindenre jut időd. Kép Nálunk azért az első hetekben nem igy volt. Kép
andi28
 
 


Pocakosok!

Sziasztok!

Kampányolni szeretnék!

Én lassan két éve járok hastáncolni. Azt gondolom, hogy a ciklusom rendbetételében is része volt a táncnak. Most 22 hetes terhes vagyok és természetesen a táncot nem hagytam abba, mert nemhogy rossz lenne, de kifejezetten jól esik.
Tegnap is volt óránk és megláttam a szeptemberi órarendet. Ez késztetett arra, hogy ezt Veletek is megosszam.

Nem én vagyok az első terhes a csoportban, sőt én az ötödik vagyok. És régóta beszélgetjük, hogy kéne indítani kismama táncot. Mindig fűztük Xéniát, hogy tegye meg. Neki júniusi a második babája. Június 5-ei és június 3.-án még jött táncolni, bár mondta, hogy minden cucc a csomagtartóban van, ha mennie kéne szülni. És aztán mikor három hetes lett Dani Xénia újra megjelent.
De ez nem is lényeges, csak hozzá tartozik, hogy tudjatok arról is valamit, aki kismama táncot indít.

Szóval a lényeg:
2004 szeptember 3-tól minden szombaton 10.00-tól kismama tánc indul a Szent István krt. 10., 1.em. 2/A, (a Vígszínház mellett, a 6-os busz megállójában, a Margit hídnál. Kapukód: 10, kulcs: 0422) Orientális Tánc Iskolában. A tánciskoláról többet olvashattok a www.has.hu

Tehát kampányoltamKép. De nem azért, hogy ezzel keressek valamit, vagy keressen a tánciskola, hanem értetek. Mert egy hastáncóra felér egy nagy tábla csokival, annyi boldogság
hormon van benne(és nem hízlalKép)

Jó pocakosodást!

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok megint!

Így néz kis két kismama, ha táncol(én a hátsó vagyok kékben és 17 hetesen, az első 29 hetes)

RékacsKép

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Rékacs Kép
Ez jól hangzik... de engem már a 6. héten eltiltottak mindenféle mozgásformától a gyalogláson kívül Kép Kép ez az egyetlen, amit szabad Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok Csajok!

Anyukáméknál vagyok, így internetközelbe kerültem végre. Sikeresen átköltöztünk, a fiúk derekasan állták a sarat. Még egy bokavizesedést sem produkáltam.Kép Azért a lakás még dzsumbuj, a gyerekszobabútor is csak szeptemberre lesz kész, addig sokminden zsákokban van, de a nehezén túl vagyunk. Az internetet megrendeltük, a Matáv 2-3 hétre mondta a szerelést, addig még nélkülözöm sajnos a társaságotokat.Kép

Ma voltunk dokinál. A méhszáj rendben van, szép zárt (a belső isKépKép), levettünk bakterológiát, és UH-ra is elküldött. Az egész hasam gyerekből áll, már a bordám alatt is kalimpálnak. Samunk sajnos megint medencevégű, Olivér fejfekvésű. De olvasva EditkeKép történetét, nem is bánom, hogy császár lesz. Olivért 1713 gr-ra, Samut 1764 gr-ra becsülték, ami a dokim szerint szép kis ikersúly. Még kb. bő 4 hetet mondott a szülésre a doki. Megbeszéltem a fiúkkal, hogy kitartanak addig, mert a szobácskájuk nincs még kész.KépKép

A súlyom az lefelé megy, fogytam megint egy kilót. Jelen pillanatban az indulási súlyomhoz képest 4 kg-t híztam, ami 6 kg-ról jött vissza. Ez aggasztott egy picit, de a dokim szerint mivel a babák szép súlyúak, és egészségesek, nem kell vele törődnöm.

EditKép
Remélem hamarosan elfelejted a szüléssel kapcsolatos kínokat, és csak a szép dolgokra fogsz emlékezni!Kép Gratulálok Bálinthoz.Kép

SorayaKép
Nagyon sok boldogságot kívánok a pici Martinnal.KépKépKép

JoviKép
Drukkolok a lombik programhoz! Remélem hamarosan ebbe a topikban üdvözölhetünk !!!!

Puszi
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Jovika! Én is emlékszek Rád, remélem mielöbb csatlakozol hozzánk, nem csak olvasol.

Edit! Köszi hogy megosztottad velünk a történetedet, a férjed nem lehetett veled a vajudoban??

Hurki! Homeo sem segitene, amellett lehet szoptatni.

Cat! Most már tessék pihenni, szép lassan is elég berendezkedni!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


CatKép
De jó, hogy jól vagytokKépSzép nagyok a babákKépGratulálok és tényleg pihenj most márKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Sziasztok!

tegnap hazajöttunk Kép
Nagyon köszönöm a sok kedves gratulációt, mind itt, mind sms-ben!
A szuléstörténetem készul, amint lesz idom, felteszem.

Kép
Képek: http://babanet.hu/album/main.php?album=3279

Soraya Kép
soraya
 
 


Soraya Kép
Gyönyörű!!!
(Nekünk is van ilyen takarónk Kép)

Orsi + 2 Kismaczkó
27+2

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


SorayaKép
Szivből gratulálok és nagyon jó egészséget kivánokKép Csodaszép ez a babócaKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Soraya Kép
De jó, hogy hallatsz magadról.
Nagyon édes a kis trónörökös. Jó baba? Tejci?
Szüléssztori welcome Kép

Cat Kép Sajnálom, ha ennyire negatívan ment át a történetem. Fájt nagyon, de megérte nagyon Kép Kép
Már pont kérdezni akartam Orsit mi van veled, mert az elmúlt 2 hét nagyjából kiesett és nem láttalak pedig aktív szoktál lenni.

Karmen Kép De biztos ott lehetett volna, de mivel órákig nem tágultam, nem akartam, hogy akár 48 órát ébren legyen mellettem. Ezért volt, hogy csak már tágulásnál szóltam neki. Nem tudom legközelebb is így csinálnám-e, ő mindenesetre nem érti, miért nem segíthetett már akkor is. Nadehát, ez így volt, így volt jó Kép

Csajok Kép
Van valakinek tapasztalata a mélyhűtős zacskós Avent Isis-szel? Mi ilyet vettünk, hogy fagyasztunk le tejcikét, ki tudja mit hoz a jövő.
Sajnos nem írnak róla, de itt a zacsit is ki kell főzni mielőtt befejem a tejet vagy hogy működik ez.
Illetve azt írják, hogy annyit érdemes egy zacsiban lefagyasztani, amennyit egyszerre megeszik a pici. Nade mennyit eszik egy ilyen baba ml-ben? Én nem mérem, csak pár naponta a súlyát, de abból nem tudok következtetni.
Szóval tapasztaltak válaszát várom nagyon. köszi

Képzeljétek, ma el kellett mennem fogorvoshoz, úgyhogy apának itt hagytam a bébit majdnem 3 órára.
Hagytam itt cumisüvegben tejet vészhelyzetre. Rápróbáltak, de az én drágám eltolta magától. Hiába, tudja hogy anya melle nem szilikon Kép Kép
Edit

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Edit!

Nem kell kifőzni a zacsit, pont azért jó, mert az Avent Isissel elvileg közvetlenül is tudsz bele fejni.
Mennyiségileg: mivel úgysem holnap akarod felolvasztani, nem ahhoz kellene igazodni, amit most megeszik, hanem a későbbiekhez. Akkor már nagyobb mennyiségeket fog. De én 100 ml-nél többet akkor sem fagyasztanék egy zacsiba, mert nem biztos, hogy a felolvasztott tejet megissza majd, akkor jó lesz főzelékbe (úgy meg szokták azért enné), ha meg mégis, akkor majd max. több zacsit olvasztassz ki egyszerre.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?