Új privát üzeneted érkezett!

Hűűűű! Lappteetűűűű! Az eddigi elsőm! A napom fénypontja! Persze csak a kakis pelusok után! :D :D
füles33
 
 


Füles!
Tök igazad van!!!!!!
Az előző oldalon már javítottam is. :oops:
Az almás-banános-rízsben nincs, ö.kevertem....sorry, a Müllerben veszem a rízseseket, mert ott egy rahedli fajta van, a gabonás-almás-banánosban van, az a DMes zacsiban van!!!!!!!!!!! :!: :!: :!:

De akkor most valaki homályosítson fel erről a gluténról!!!!!!!!!!!!
Dokker azt mondta BIOGABONÁT lehet és ajánlott 6 hótól már.
Ergó glutént is??????

Kép
mozza
 
 


Annus! Nyugi-gumi! Holnap reggel korán felkelteni embert, nem hagyni nyávogni! Aki éjjel legény, nappal is legyen az! Te sem pihenhetnél egész hétvégén egy kiruccanás után, nem?

Kép
Kép
g_reny
 
 

 
 

Pemete!
De még azt sem árultad el ebben hogy lányod vagy fiad van....vagy hogy simán vagy csaszival szültél......
Azért ezek nem olyan privi infók... :roll:

Kép
mozza
 
 


Annus!
Pasik egymás közt.....piálnak......nyugiiiiii.....én a te helyedben tuti elkezdeném az Iza-apa órákat a hétvégén és lelépnék a helyedben pl. Karira nézelődni.... :roll:

Kép
mozza
 
 


Na nem bírom tovább... Védőnénibő vgyok!

Valóban az új szemlélet szerint lehet 6 hó után adni a glutént.
De egy jó tanácsként ha megfogadod, én még várnék 1-2 hónapot. Ugye Lili most szokja a tejfehérjét...
füles33
 
 


Bocsi, Papa fürdet, szóval védőnéniből, persze. :D
füles33
 
 


Glutént tartalmaz a búza, zab. rozs. A rizs, köles nem. Tehát ez mehet...Én valószínűleg 8 hótól fogom adni a lányomnak, de majd kiderül.
füles33
 
 


Füles!
De jó!!!!!!!
Támadónő.... :lol: :lol: :lol: ...ne hari, ezt nem bírtam kihagyni.... :lol:

Lili már tápizik 3 hós kora óta...én úgy tudom hogy még a HAs tápik is tartalmaznak finomított tejfehérjét.

Van valami összefüggés a tejfehérje és a glutén között??????????
Mesélj!!!!!!!
Minden érdekel!!!!! :roll:

Kép
mozza
 
 


füles most aztán nem úszod meg! Kérdések tömkelege fog rád zúdulni. :lol:

Kép
Kép
g_reny
 
 


Ja, és miért volt az a nézet régen, hogy nem lehet csak 1 éves kortól adni????? Mivel indokolták?????

Kép
mozza
 
 


Szia Reny!
Te sem fürdetsz még??? :roll:

Kép
mozza
 
 


Mozza még nem. :) Itt aludt a kis lókötő a kezemben, most kelt fel. Amina is alszik, elfáradtak ma nagyon. De mikor lesz ebből esti alvás?

Kép
Kép
g_reny
 
 


Nálunk is ma csúszik a fürcsi...vagy egyedül csinálom...még agyalok rajta.
Hogy vagytok?
Élvezték a csajok a minitalit? :roll:

Kép
mozza
 
 


Mozza,
a tejfehérje és a glutén között úgy tudom annyi az összefüggés, h mind2 allergén, így nem szerencsés, hogyha egyszerre vezeted be az étrendbe.
A HA-s tápikban valóban van tejfehérje, de nem az az igazán gáz, hanem a kazein nevű fehérje (?), ami a HA-sban nincs (a sima tápiban van).

Kép

Kép
zsüci
 
 


Füles!
Jaj ez olyan aranyos volt!!!Látszik alig tudtam magadban tartani eddig is!Amúgy ez tök jó!Én special szeretem a védőnéninket! :wink:

Akkor azért van a babakajákban rizskeményítő meg rizsdara és nem más.Tehát így lesznek gluténmentesek!?

Mozza!
Én úgy tudom h azért változott meg sok mindenben a nézet,mert úgy vallloták régen h azért van sok allergiás lásd tej,liszt stb,mert túl korán kapták meg ezeket!De kiderült h nem így van!Meg fontos a fokozatosság is,ahogy te is írtad!Majd ha a mi gyerekeink felnőnek és sok lesz köztük a mittom én mire allergiás,akkor levonják a következtetést h biztos az akkori hozzátápi szokástól van,és majd akkor kitalálnak megint vmit....Én így látom 8) :lol:


Iza meg alszik...na kíváncsi vagyok felkel e még ma...szegény az előbb is felsírt tök keservesen...ilyenkor folyik róla a víz,úgy tud sírni...

Hát jelen pillanatban nekem apás hétvégére van szükségem,nem csavargósra,ha érted mire gondolok 8) Az biztos hreggel ki lesz rugdosva az ágyból és egy szava nem lehet majd!Ezt közöltem vele 8)

annus11
 
 


Zsüci!
Értem....akkor a HA váltásnál nem ajánlott a gabona 1idejű bevezetése????
Na, akkor hívom is a dokkert....lefárasztom a kérdéseimmel... :roll: :arrow:

Kép
mozza
 
 


Mert lisztérzékenységet okoz , legalább is feltételezték.
De mint a doktornénitek is mondta, ez már megdőlt közben... Egyébként mi úgy tanultuk, h. a 6 hó előtt bevezetett glutén okoz lisztérzékenységet(cöliákiát).
füles33
 
 


De még mennyire! Két kis boszorkány nagyon egymásra talált! Amina el akart menni velük. Tinu mondta, hogy nem fér el a kocsiban, nincs több ülés, csak az anyósülés szabad. Amina meg közölte, hogy persze jó lesz. :lol:

Kép
Kép
g_reny
 
 


szóval tudtad és nem tudtam :lol:

annus11
 
 


Bocsi, megyek. Esti ceremónia...
füles33
 
 


Sziasztok!!!!!
Van szívhangunk!!!!!!!!!!! Annyira boldog vagyok!!!!!!!! Láttam, hallottam és hoztam képeket is! Megnyugodtam, mostmár úgy érzem minden ok lesz!!!!!!
Én vagyok a világ legboldogabb embere!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Kép

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Niki!
Gratula!!!Szavad ne feledd és maradjon is így a boldogságod! :wink: Még jó sokáig!

annus11
 
 


Sziasztok, szép estét!

Látom, megint felkavarodtak a kedélyek. :?
Véleményem a témáról: egyetértek Pemetével abban, hogy jó dolog minél tovább szoptatni, és ezt az infót érdemes megosztani másokkal is. Mozzával és Nettivel meg abban értek egyet, hogy kedvesebben is lehet hirdetni az igét. Azért remélem, hogy Pemete nem riad el, és kicsit többet is elárul magáról, vagy legalább a babájáról.

Mozza: Köszi, hogy leírtad a dokid által mondottakat.

Ha emlékeztek rá, én kb. 3 nappal ezelőtt voltam nagyon tanácstalan a gluténnal kapcsolatban. Most úgy döntöttem, hogy belövöm az arany középutat, ha 6 és 9 hónapos kor között érdemes adni, akkor Babóka 7 és fél hónaposan fog először glutént tartalmazó ételeket kapni. Amúgy én úgy tudom, hogy a bió és a teljes kiőrlésű búza, rozs vagy árpa is tartalmaz glutént, csak egészségesebb.

Az üveges kajákkal én úgy vagyok, hogy próbálom kerülni őket. Nem az áruk miatt (habár szerintem szabad rablás 2 deci bió alma-körtéért 500 Ft-ot elkérni - Holle termékek), hanem mert biztonságosabbnak érzem az általam készített babakaját. Olvastam valahol, hogy a baba nem ínyenc, tehát igazából nem lesz semmi baja, ha nem kap minden nap más ételkülönlegességet. Én úgy döntöttem, hogy inkább főzőcskézem neki, üveges ételt akkor kap, ha nincs az otthonira lehetőség. Ettől függetlenül teljesen megértem azt is, ha más meg az üzemi ellenőrzött kaját tartja biztonságosabbak. Mindenki a legjobbat akarja, ez a lényeg. :)

Réka

rekap
 
 


.............
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára maumau 2009.11.25 21:41-kor.

Netti
Kép
maumau
 
 


Niki, nagy nagy gratula! :D

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Annus, megígérem.
Nem tudok most visszaolvasni.Ugye nem az én oldalakkal ezelőtti kis megjegyzésem váltott ki vitát, hogy nem tudnék és nem is szeretnék egy járó, beszélő babát szoptatni. Ez csak az én álláspontom. De tök jó, ha valaki akar 2 évig is szoptatni. Ki meddig igényli.Anya és baba igényei szerint. Riki nem igényli.Este hiába van tejem nem hajlandó.Kanalazni viszont imád!!!Meg egyedül inni a cumisüvegből!!!
De babusgatni, meg ölelgetni, meg összebújni szopi nélkül is lehet! :wink:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Nettiiii ne máááár!!!!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Niki! Jupiiiijeeeee! :D Jajj, annyira jó, teljesen nosztalgikus lettem... Nagyon örülök, gratulálok!!! Bár én el sem tudnám képzelni, hogy Hani mellett hogy bírnám :shock: mi megbeszéltünk, adunk Haninak 2-3 évet, hogy csak őt kényeztessük, "mert megérdemli" :D

Én holnap megyek a MOM melletti biopiacra, megnézzem a gesztenyét ott? Meg ott rengeteg minden van, na majd jól megnézem magamnak, meg jegyzetelek, és beszámolok róla. Van, ami valakit kifejezetten érdekel? Szívesen megnézem, megveszem, aztán majd lerandizzuk a dolgot.
bangla
 
 


Niki!
Nem,nem erről van szó most,vagyis volt!
:wink:

annus11
 
 


Netti!
Azért ennyire nem kéne ezt a szivedre venni...nem értem mért jó marni egymást,főleg egy olyan dolgo miatt ami nem ér ennyit....

Biztos vmi front van vagy nem tudom,de kész ami itt folyik a napokban :cry: :arrow:

annus11
 
 


Lányok! Elmegyek sétálni és 6 oldal!!! De átrágtam magam! :D

Niki! Én erősen lemaradtam valamiről a betegségem miatt!!! Gratulálok!!! És mikorra várod? Van még valaki esetleg aki szintén újból babát vár?

Csilla! Én most Danira ráraktam a kocsiban (még mózessel mentünk) egy vastag papalant + arra egy vékony takarót! Nem fázott, pedig nagyon trutyi idő van kint.

Tinu! Hú a véres melltartó egy kicsit megijesztett. És már nem is érzed? Dani ma csak egyszer harapott. 5 szoptatásból ez elég jó!

Gyöngyi! Marcit Isten éltesse! Dani is rágózik, és úgy vettem észre, hogy pont azelőtt kezdte el 1 héttel, mielőtt kijött egyszerre a két alsó foga.

Hean! A novemberi Kismamában pont van erről egy cikk. Mármint a szülés utáni hasizomelcsúszásról és műtét utáni tapasztalatokról is beszámolnak, meg azt írták, ha sérv is van akkor a tb támogatja.
Itt a cikk, ha érdekel!
http://www.kismama.hu/kismama/mi_lesz_hasammal/6256/

Timi!
Nekem is borzasztóan hullik még mindig a hajam. Nagyon elegem van belőle. Akármennyire is vigyázok, mindig össze van fogva a hajam, Dani mindig talál a földön.

Mozza! Te nem pályát tévesztettél véletlenül? Szerintem diplomatának születtél! :D

Orsi

Kép
ferminadaza
 
 


.............
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára maumau 2009.11.25 21:41-kor.

Netti
Kép
maumau
 
 


Netti én rettenetesen sajnálom!!!!
De miért nem zárjuk a topicot???Megéri elveszíteni társakat???? :evil: :x
Annus,akkor jó, csak Réka hozzászólását olvastam és azt hittem. :oops:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Ja, és eszembe jutott, hogy mivel nemrég csatlakoztam én is, nem láttátok Danit picin, szóval íme:

Akkor
Kép

és most
Kép

Orsi

Kép
ferminadaza
 
 


Zili,Mozza köszi a tápis infót!Majd beszámolok,eszi e Hannika!

Annus,reggel ne hagyd aludni!!!! :P

Orsi,tündéri Dani!A csikos rugi meg zabálnivalóan jól áll neki!!!

Zsüci nem semmi. :oops:

Kutyafüle gratulálok!Köszi h hoztál képet is!A vonalzód is jó nagyon!!De nekem még most is hihetetlen!ne is oly rég még azért drukkoltunk h Riki baba kibújjon.De jó!!!!

Netti,sajnálom h elmész!Én nagyon szerettem veled beszélgetni és a stílusod is bejött.Borónak sok puszi!!

Tinu,Reny a minitaliról nincs képetek????

Mozza,megint jó dolgokat mondott a kedves Doki nénid!Köszi h leírtad!Lili Apuja h van már???

Évi,Balázs baba rengeteget nőtt.Mi karácsonyra még nem tudjuk mit kéne venni a lányoknak.Sajna most nagyon szűk a pénztárca de kitalálunk valamit.

Trixi olvastam a blogban :( Remélem hamarosan tudsz jönni sűrűbben is!

Mennem kell,Hanna dél óta elég nyafis.Még jó h pont ma írtam h jó baba

:roll:

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Kutyafüle! Nagyon nagy gratula a szívhanghoz! :D Látod, mi megmondtuk, hogy rendben lesz. :D De tényleg, most olyan nosztalgikus lettem én is. Ennél jobb dolog kevés van az életben, talán csak a születés. :lol:

Netti! Én nagyon sajnálom, hogy elmész, de kérésednek megfelelően nem kommentálom.

Réka

rekap
 
 


És most látom Dani babát, nagyon édes. :)
Orsi! Úgy látom, olyan etetőszéketek van, mint itt még valakinek (talán Mozzának, de nem vagyok benne biztos). Mindenesetre nekem nagyon tetszik. Bejött nektek?

Réka

rekap
 
 


Réka! Én nem tudtam hogy ilyen van még valakinek. Akkor előtte biztos megkérdeztem volna, hogy mi a tapasztalat. Dani egy hete ül benne és eddig okés. Még azért szoknia kell, ha kicsit nagyobb lesz biztos jobban kihasználjuk. Állítható a magassága, duplatálcás, dönthető, könnyű összecsukni és megáll magától. Meg jó a színe! :D

Orsi

Kép
ferminadaza
 
 


Anita! Köszönjük! Szerintem is nagyon édes benne!

Orsi

Kép
ferminadaza
 
 


sziasztok,

Csajok,
mi van itt mostanában???? akárhányszor bekukkantok állandóan valami vitára jövök. Régen nem volt ilyen :cry:

szép estét.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Szia Esztó!!!!Hogy vagytok??Mesélj már picit!Álmi baba?Miket csinál,mit eszik?Mindent tudni akarok!!!

Csajok épp pocos fenékkel játszanak,mindjárt locsi!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Helló! Mivel alig tudtam a 8 oldalt visszaolvasni, amit idecsináltatok, Ti is kénytelenek lesztek végighallgatni az én mai napomat!!! :lol:
Nos, voltam atomjó élményfürdőben, megh kimentünk az urammal a külső forró termálmedencébe romantikázni a hidegben, meg voltam levendulaolajos relaxmasszázson, és pedikűrösnél, gyönyörű a lábam, és a körmöm is ki van lakkozva! vacsorára elfogyaztottam: kapros húsgombóclevest, csülkös pacalt :oops: , mákos gubát, és fagyit!!! Sokat... 8)
De közben gondoltam rátok... :oops:

Na ami meg ittfolyik, az már tragikomikus. Kivételesen eltekintek tőle, hogy ragozzam, de a lényeg:
Netti, ne hisztizz! Úgyis olvasod... :lol:
Tinu, neked ne legyen véletlen se lelkifurid, Nettinek rossz napja van.
Pemete, szerintem is furi ahogy írsz nekünk. Írj többet a babódról meg magadról. És kérlek, fogalmazz kevésbé keményen, ha olyan kényes témát érintesz, mint a szopi.
Ildi, nyuginyuginyugi! Nekem írjál légyszíves.
Böbi, te olyan jófej és kedves vagy, hogy megengedjük, hogy car napod legyen.

Na ennyit most. Jövök még, ha csani lefeküdt.
Ja, és Zsüci ááááááááááááááááá ezt nem hiszem el! Ilyen fószer, és mág híres is!!!
:lol: :lol: :lol: :lol:

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Isszameg, a lényeg:

Kutyafüle, hála Istennek, gratulálok! És maradjon ez a pozitív szemlélet! Minden egyes "kivagyok" "teljesen kiakadtam" "jaj, lányok" kezdetű hszed után be fogom neked linkelni ezt a mait!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Esztókám, ne a vitával foglalkozz, hanem mesélj, mi van veletek???

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Szofi, pont ugyanezt akartam leírni, hogy amikor majd Kutyafüle Niki nyavalyog, akkor belinkeletm neki amit írt, még az oldalszámot is próbálom megjegyezni, 868... :lol:
Jajj de jó nektek, akkor a külső medencéről nekem is van élményem... :oops:

Kutyafüle, hurrá, nagyon örülök és tényleg ne parázz!

Netti, akár olvasod akár nem, én sajnálom ha elmész, engem nem zavart ha keményebben írtad meg a magadét, Pemetéről ugyanezt gondoltam, csak Te le is írtad. Lehet, hogy erős volt a stílus, nem vitatom, de Te igy vagy Te és becsülöm, hogy inkább távozol, mint megalkudj. Azért ha esetleg zárt topic lesz visszajössz?

Reny, aranyosak lehettek a csajok!!!

Orsi, Dani már újszülöttnek is nagyon szép baba volt!
Vendég
 


Visszajöttem, megvolt a process.

Szofi,
próbálok nem a vitával foglalkozni, de mostanában sztem ez rányomja a pecsétet a jó kis fórumunkra...
azért mesélek is :)

Anita,
Mi jól vagyunk, Zoli betegeskedik, én rendbe jöttem koppkopp :)
Álmossal is minden ok, 8,5 kg, 73cm. Mostanában szar éjszakáink vannak, a foga miatt, de vhogy túléljük, bár én már nehezen bírom. Nappal állandóan tanulok, ha épp nem játszunk és nem alszik, éjjel meg... az utolsó két nap már jobb volt azért.
Már eszik brokkolit, husit, és amit eddig is. :)
Veletek mizu?

Netti,
:cry:

Niki,
gratula a bébihez :lol: végre egy jó hír :)

jó éjt

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Anita! A minitaliról nincsenek képek, mert Csongi után már csak a kondenzcsík látszik olyan gyors, Mira lassan a képbe se fér bele, olyan duci, a nagyokat meg alig láttuk, mert a játszószobában gengszterkedtek. :lol:

Esztó Hogy vagytok mostanság? Olyan keveset jössz. :(

Kép
Kép
g_reny
 
 


Reni,most írtam :)
meggyógyultatok?

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Jaj, ez a teli mosoly már nagyon hiányzott ám :-) Szia Esztó! Vizsgaidőszak mikor kezdődik? Cicával mi újság a rókatámadás óta? Álmos mi mindent csinál? Ne aggódj, fogzással sínen vagytok, a nehezén túljuttok mire mi elkezdjük.

Orsi, nagyon édes a te kicsikéd és tényleg gyönyörű az az etetőszék. Nagyon tetszik ez a zöld szín.

Netti, biztos vannak egyéb okaid is a lelépésre. Azért Tinuval összeszólalkoztatok már egy párszor, de azokat nem vetted ennyire magadra. Naaa, mi a gond?

Szofi, mit mondhatnék...mert megérdemled :-) A levendulaolajos cuccot nagyon irigylem. Mindenem a levendula...

Kutyafüle, szívből gratulálok!! Ma az egyik legszebb hangot hallhattad a világon (a másik a göndörös gyerekkacagás). Kismackó a pocakban :-)

Annus, ne mérgelődj. Hadd eressze ki a fáradt gőzt, de túl sok mindent ne tervezz holnapra 8) :roll:

Böbi azt elfelejtettem megkérdezni, hogy milyen magas David Schwimmer?
Zsüci, ahhh...mit mondhatnék erre a szép férfipéldányra...ez elúszott anyám...:D

Üdv
Gyöngyi

Kép

Kép
aerfen
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?