Új privát üzeneted érkezett!

Ubi, mikor mentek hova???

Sütke, beleszoktál már az új helyzetbe? Mi újság felétek?

Angi, hogy bírod?
babszi
 
 


Babszi,
mesélj nekem picit a lombikodról!
Milyen és mennyi szurit kaptál? Mennyit szívtak le? Az milyen volt? És az ET milyen volt?

Mi is kezdhetünk :D . Most napi 150 gonal, aztán pénteken uh és vv.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Babszi,köszi kérdésed,de a nem alvásnál csak azt viselem nehezebben mikor nagyon sír és nem tudok segíteni,mert semmi nem jó.....az olyan borzasztó!!!Sajnos lánykám kevesbé nézelődős...vagy sír..vagy járkálásos seggrázás .....vagy alszik...
nagyon szerettem volna én ikreket,de most assszem kezdem ezt átértékelni...na nem riogatni akarlak ám...de basszus nagyon kemény meló ez!!!

sutimano76
 
 

 
 

Rani akkor neked is drukkolunk!!!

sutimano76
 
 


Rani!
Egy tuti, hamar lement a lombik. Legalábbis szerintem. Nekem long protokoll volt. 3. napon vv, és ha hormonszint oké, utána 21. napi vv, és onnantól decapeptylt kellett szúrni minden nap a menstruációig. Utána 3. napon vv, megnézték hormonszintet, és mert jó volt, jutalmul puregont kaptam (200) a decapeptyl mellé. 8. napon kellett uhu-ra menni, és onnantól minden nap. Közben gyogyó váltás - puregont elvették, helyette Merional jött. Aztán gáz lett - doki csak 1-2 tüszőt látott, húzta száját, és nem mondta, hogy megcsináljuk, hanem hogy tovább mit adagoljak, aztán jön a köv. uhu. Akkor azt mondta, hogy megcsinálja, a megfelelő időben tüszőrepesztőt kell beadni, és hétfőn találkozunk hajnalban. A leszívás nekem nem volt szinte semmi, szépen mélyet aludtam, és kész. 4-5 tüszőt szívtak le, de tisztítás után "csak" 3 nagyon szép pete maradt. Mivel volt már terhességem férjemmel, így nem szúrták a petéket, hanem simn összeeresztették őket, és buliztak egy éjszakát a petricsészében. Másnap telefon, hányan termékenyültek meg, hanyan vannak. Mind a 3 meg is volt, és mind a 3 gyönyörűen megtermékenyült. Másnap megint telefon, mind meg is maradt; minden infot elmondtak a leszívásról. Másnap mennem kellett adott időre. Azt mondták a dokik, hogy mind nagyon szép embrió. Olyan alakjuk van, amit az orvosi nagykönyvben látni lehet. 2 nagyon szép, a harmadik gyönyörű, így nagyon tartottak az ikerterhességtől - hogy mind a 3 megmarad. De nekem mind a 3 kellett vissza, hiszen egyet nem fagyasztanak, én meg nem állok úgy, hogy bármelyiket megsemmisítsem, ha már egyszer idáig eljutottam. Meg is kaptam mind a hármat. A beültetés olyasmi, mint egy inszem - katéteren juttatják fel a babákat, és jól megnézik uhu-n, hova "lőjjék" őket, mert az sem mindegy. Én kaptam utána fotót róluk :) A beülti után ellenőrzik, hogy valóban bekerült-e mind, nem maradt a csőben valahol egy embrike.

Most itthon fekszem csüt. óta, de holnaptól szándékomban áll jönni-menni, könyvet venni :) Pénteken ügyeket intézni, szombaton Velembe utazni a gesztenyeünnepre :)
Aztán majd jövő csüt. lehet tesztelni. Nálunk teszt van, nem vv.

Az egész eljárás alatt gyogyókat is kaptam közben:
leszívásig Prednisolant (lehet hibásan írtam le, de nem megyek megnézni :) Így kezdődik, az tuti :) és szedni kellett doxicyclint, amiben sok az i és y, tuti azokat is felcserélgettem :) Mindegy. Páromnak is kellett ezeket szednie.

Leszívástól doxycyclin ment, mellé jött Etrimax (hormonpótló), és utrogestan (2 hüvely, 1 szájba), és persze az ELEVIT.

Húúú, remélem érthető voltam!!! Közben persze voltak még sztorik :) A dokik nagyon nagyon jó fejek ahova én járok, és nagyszerű emberek. Teljesen megbízom bennük.

Gondolom neked short-protokoll van. Hova jársz? Mit mondtak neked? Bármi kérdésed van, nyugodtan írj!!!
babszi
 
 


Köszönöm megvagyok, de nagyon nehéz!
Egyre fogy a türelmem, a derekam elviselhetetlen, sokat sírok.
Jósló fájásaim is vannak, minden nap többször is.
Nekem ez fura, mert Benivel nem volt.
Fogom tudni mikor kell elindulni? Milyen az a fájás? hol fáj? Mert van aki azt mondja, neki csak a dereka fájt amikor megindult a szülés folyamata.
De nekem az már fel sem tünne, már 9 hónapja fáj. :cry:

Süti, együtt érzek veled, bizony kemény meló.
Mi is csak néztünk néha egymásra, hogy mindent megnéztünk, megtettünk, mégis sír! Kitartást!
jártok már levegőzni?

Babszi, nagyon szorítok nektek.
Nekem kicsit bonyolult amiket leírtál, de egyben érdekes olvasni.
Bocs a kérdésért,de az is előfordulhat hogy ugye most 3-an vannak ott, de kevesebb marad meg végleg?
Tényleg ne hari, nem tudom, én eddig csak hallottam lombikról.
És a nemük megállapítható volt beülti előtt?

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


angi, az is lehet, hogy egy sem marad meg...végülis még be is kell ágyazódniuk az embriknek. Nemet nem néztek, és nem is tudom lehetne-e kérni, hiszen lehet nem is jó tudni. még azt sem tudom milyen baba lett volna, aki 16 hetesen ment el :(

ez olyan, mint a kindertojás :) :) :) vajon mit rejt :)


sajnálom a derékfájást, meg mindent. de sírni ne sírj kérlek!!! az nem jó babának
nyugi, lesz idő beérni a kórházba!!
babszi
 
 


Lányok, akik jelöltek iwiw-en. Megszüntettem a régi profilom, de majd visszatérek, és szólok nektek, de előbb majd szerzek meghívót.
Remélem majd még jelöljük egymást!!!
babszi
 
 


Sziasztok!

Babszi! Mi most azt tervezzük, hogy elmegyek a Hsg-re. Már bejelentkeztem a dokimhoz, mert addig nem mehetek amíg nincs egy negatív kenet vizsgálatom. Aztán ha sikerül akkor kérek időpontot a Máv kórház meddőségijére. Ezt a vizsgálatot mostmár tuti megcsináltatom, mert igazad van. Kár húzni az időt! Utána pedig ha kell akkor szó nélkül megyek a lombikra! És ha összejön a meló akkor is 3-4 hónap próbaidő után belevágunk a lombikba. Annyi várakozási idő úgyis van. Nekem most fontosabb a család mint a karrier...

Angie! Nekem is rengeteg josló fájásom volt Hunorral! bencével a 9 hónap alatt semmi, és Hunorral a 30. héttől végig. Néha ha már nagyon rossz volt akkor beültem 1 kád vízba. Az nagyon jót tett, és a magnéziumot is kapkodtam. Biztos megfogod érezni ha menni kell.

Suti! Hidd el pár hónap múlva elfogod felejteni ezt a nehéz első időszakot, és úgy fogsz visszaemlékezni, hogy ezek voltak a jó idők! :wink: Ikrek... Én elfogadnám. Semmivel nem volt könnyebb a 2 kicsivel, kis korkülönbséggel. Sőt nehéz volt, hogy mások voltak az igények. Pont valamelyik nap mondta Bence, hogy én soha nem játszottam vele amikor Hunor pici volt, mert mindig Hunorral voltam. Persze ez így nem igaz, de ők mégis ezt veszik le. Én pedig majd meg gebedtem, hogy a pici sírt, Bence pedig játszani szeretett volna. Nálunk a jó ötlet a pihenőszék volt amit lehetett hintáztatni. A lábammal billegtettem Hunort,és addig játszottam Bencével...

Babszi! Érdekes volt amit leírtál a lombikról.

Ranita! Megy a drukk!!!!

aviubi
 
 


Most vagyok túl egy 2.5 órás üvöltésen....azta a végére már nagyon kiborultam....és ez lassan esti program lesz...remek...elfelejtem...hmm..hát...nekem már többször mondták ezt,hogy majd idővl ez meg az megszépül,és nem szépült meg.....sajna mostmég el se tudom képzelni,hogy ezt mégegyszer végigcsinálom..pedig muszáj lesz...a szocpolra 2 vállaltunk......
bocs mindjárt elájulok...jó éjt!!!

sutimano76
 
 


Süti, nem semmi 2,5 óra lehetett!
Beni is ilyen hasfájós volt, tudom milyen. Ő 4 hónapos korára nőtte ki. De hamar meggondolod majd a tesó témát! :lol: Most még érthető ahogy érzel!

Avi, én is magnéziumot eszek most már 3*2-t, de úgy tudom a 36. hétig szabad csak, mert utánna már lassítja a folyamatot. Majd csütörtökön megyek dokihoz, megmondja.
És egyetértek, a család nekem is fontosabb mindennél.
A múltkor voltam bennt munkahelyen ( elfelejtettem megkérdezni a részmunkaidős fizut, bocs :oops: ), és ugye én vezető- helyettes állásból jöttem el, aztán a helyemre kerülő kiscsaj, mint egy hiéna esett nekem a kérdéssel: lesz 3. is? Kíváncsi volt mikor megyek vissza és mik a szándékaim. Erre ő közölte, esze ágában sincs szülni menni (nyáron volt egy vetélése az állandó robotolás miatt ), nem hagyja el az állását, de ha szülne is, 1 éves korában jönne vissza.
Én közöltem vele, eszem ágában sincs visszajönni egyhamar, én nem másnak szülöm a gyerekeimet. Az első éveiket sosem tudom már bepótolni, megőrülnék, ha nem hallanám az első szavaikat, látnám a lépéseiket!
ÚÚÚ, azért az rossz érzés lehetett, amit Bencéd mondott és érzett.
Ettől nagyon félek én is! :cry:

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


Babszi,
húúú, mennyi minden, olvasni is sok.
Én 3. napon kezdtem, most 5 napig gonal, aztán pénteken vv+uh, a folytatást nem tudom. Tapolcára járok.
Nekem olyan fura érzéseim vannak. Valami örömöt, lelkesedést kellene éreznem, de semmi :roll: :cry: . Még bizakodás sincs bennem, úgy érzem nem is tudom felfogni ezt az egészet :cry: Folyton csak azon agyalok, hogy mi lesz, ha gond lesz, ha nem is lesz petikém, ha nem termékenyül meg, ha egysem ágyazódik be.... :cry: Már falra mászok magamtól :? .
Ha mindhárom babó megtapadna, tényleg meg is tartanátok mindhármat??? Én nem merném.

Angie,
már nem sok van vissza, türelem. Tudom, könnyű mondani....

Aviubi,
jó ötlet a hsg. Nekem Tapolcán azt mondta a doki, hogy meg van rá sajnos az esély, hogy a megmaradt petevezetővel is gond van :cry: Hogy őszinte legyek, remélem csak az gond é azért nem jött eddig a baba.

Süti,
kitartás. Mást úgysem tudsz tenni :D El fog múlni ez is, nem is fogsz rá emlékezni.
Nekem ez fura, mert Hannának a hangját sem lehetett hallani.

Piciboris,
merre jársz???

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Ranikám, látod, én pontosan ugyanilyen érzésekkel voltam, amikor írtál nekem a bizakodásról. Bizakodom én, csak olyan nehéz. Annyi minden van addig még akadályként előttünk, amit mind le kell győzni. Arra ne számíts - érjen inkább kellemes meglepetésként, mint csalódásként,- hogy sok petéd lesz. Első körben nem hiszem, hogy nagyon stimulálnak. Hallani fogsz olyat, akinek 15 pete is lett, meg húsz... én is hallottam ezt, aztán nem maradt meg nekik csak kettő, amit visszaültethettek, és abból sem lett nagy durranás. :( Persze erre is van ellenpélda, nehogy ijedezz :) A kevesebb állítólag jobb, mert erősebb, de hiszem, ha majd kibújik belőlem.
Ahova én járok, ott a szokás az, hogy biz. életkor alatt nem adnak vissza, csak 2 babát, de én azért kértem a hármat, mert egyet nem fognak lefagyasztani, és melyiket pusztítsam el? A természet ha akarja úgyis megoldja szelekcióval, ha meg jönni akar, hát jöjjenek mind a hárman, anyagilag belefér, de főleg szeretetben. Én így voltam vele. Persze sok gond lesz- mind egyszerre fog sírni velem együtt, de majd felvesszük a ritmust, és a párom eddig 100 %-ban velem volt, bízom abban, hogy ezután is. Félek, hogy mind a 3 egészséges legyen persze, de egy babánál is tele vagyunk félelemmel. Az osztályomban vannak hármasikrek, mind a 3 egészséges - a nevelésüket leszámítva :)
Ijesztő lehet az egész, én is eljutottam még a lombik előtt oda, hogy nekem aztán nem kell a lombik, de pikk-pakk elmúlt minden, és most izgulok, hogy mi lesz velünk :)

Ubikám, látod, annyira örülök, hogy kicsit hallgatsz rám :) Mert nem megy a dolog úgysem azonnal, és lehet január is belőle, mire elindulsz az úton. Lehet neked is erőlteti a doki az inszemet, de ha el vagy záródva, akkor ne engedd, ha lehet. Felesleges lelki törés az egész, persze a halovány remény megvan hozzá!
Hurrá, hurrá, kézbe veszed a dolgokat :)
A gyerekek meg kis zsarnokok. Annyira ráéreznek mivel bánthatnak meg minket - ne hagyd magad. Jó anya vagy, hiszen mindent megteszel értük, ez viszont nem kell, hogy azt jelentse, hogy minden kívánságukat!!! Ne légy maximalista - én is leszokóban vagyok :) mert úgysem felelhetsz meg mindenkinek. Ha mind a két gyereknek megfelelsz, akkor majd párocskád jön azzal, hogy vele ugyan mi lesz már?? :)

Angi, mindenhol vannak tapintatlan emberek - sokszor ők sem tudják, hogy azok. Rá se ránts, ne foglalkozz vele! Én sem adnám oda az első lépéseket, az első szavakat másnak!!!

Sütke, mindez változni fog, nehogy magad alá ess! Nem tudom ki mondta - lehet, hogy pont te, hogy az anya evett köménymag levest, ami jó a hasfájós babáknak. Viszont hallottam olyat is, hogy 4 hónap üvöltés után jöttek rá a szülők, hogy a baba tejérzékeny (ha jól emlékszem), és utána minden oké lett, nyikkanás sem volt a baba részéről. Nem városi legenda, tudom ki mesélte, csak legalább 2 éve mesélte, és kicsit már elfelejtettem a pontosfontos dolgokat
:oops: :oops: :oops: :oops:

Borcsikám drágám, sokan hiányolnak téged a csapatból, néha kukkancs be egy szóra hozzánk!!! Szíve lelke voltál a topiknak!!!
babszi
 
 


Babszi,
ja, most eszembe jut ám, hogy osztottam az észt :mrgreen: :D .
Én az inszemeknél annyira bizakodó voltam, úgy álltam neki, hogy ennek sikerülnie kell és kész. Aztán mi lett belőle...... :cry:
Most ennek egyszerűen nem tudok úgy nekiállni, semmi lelkesedés nincs bennem :cry: . Lehet talán azért is, mert ez még olyan ismeretlen számomra, meg félek is. Bár igazából nem is a procedúrától félek, hanem az eredménytől. Mert mi van ha ez sem sikerül, akkor meg majd csak arra tudok gondolni, hogy más baj is van és soha nem fog sikerülni.
Komolyan mondom, már tényleg a falra mászom magamtól :?

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Ne mássz magadtól falra! Teljesen érthetőek az érzéseid. Azért még friss a csalódás, és most a lelkednek kell egy kicsit helyrejönnie. Lehet egy kicsit gyors is minden, de szerintem ez jó. És amikor már a beültetésnél tartotok addigra tuti vissza jön a lelkesedésed! :wink:

aviubi
 
 


Suti! fel a fejjel. Teljesen normális, hogy most kivagy. Végülis mégcsak most szültél. Ilyenkor dolgoznak ám rendesen azok a fránya hormonok, és sokkal érzékenyebb, fáradtabb vagy. Na meg persze tényleg nem egyszerű 1 hasfájós babával. Megnyugtatásként az ismerősöm akinek hasfájós a kislánya 9 hetesen már okés! :wink: És ez a tej érzékenység tényleg lehet ok a hasfájásra. Nálunk Bence volt tejérzékeny, igaz nála ekcéma lett belöle, de teljesen elhagytam a tejtermékeket amíg szoptattam. de mire erre rájöttem...

aviubi
 
 


Ranikám!!

Én az inszemnél nem voltam bizakodó, és mire ide jutottam, én is tele voltam a lombikkal kapcsolatos kétkedésekkel. Szerintem teljesen érthető. Maga a procedúra nem "rossz", csak kellemetlen a sok injekció miatt. Az elsőnél zokogtam, hogy nekem miért csak így lehet gyerekem, lehet így sem lehet, és most szúrjam magam hasba...stb. A másodiknál nagy pityergés volt, a harmadiknál hüppögés, aztán csak nyűgösködés. Nekem 3 féle injekció jutott : első elő volt készítve, olyasmi, mint amit gipszelt lábnál kell ugyanígy hasba adni, hogy elkerüld a trombózist - sajnos az ínszalagok húzódása miatt volt hozzá már szerencsém. A második egészen "könnyű" volt, belövő tollal kellett csinálni - humánusabb, mint bármi más. A harmadikra már "beetettek az injekciókkal rendesen", akkor jött a nehezebb - 3 porból kellett egyet csinálnom. De mindenen túl estem, és egészen belerázódtam; nehogy idegeskedj miatta. Aztán a tüszőrepesztő, aminél tartsd be az időpontot, amit adnak, pontban akkor add be, amikorra mondják. Nekem hét óra nulla nullakor kellett :) Na, attól féltem a legjobban, mert nagyobb tű, és a hátsómba kaptam. Képzeld, a doki bejelölte a hátsómon, hogy hova kell adni, mert azt elvileg ügyeleten kellene beadatni, de a hétvége miatt megoldhatatlan volt nekünk. Berajzolta - mondta, hogy mosolygós fejet rajzolt, a szeme közé kell szúrni; jót nevetgéltek a nővérekkel. Otthon, amikor megnéztem, akkor tudtam meg, hogy min nevetgéltek - egy fém kétszázasnál is nagyobb mosolygós fejet rajzolt zöld alkoholos filccel. Hááát, mi is jót nevettünk rajta, és vasárnap este mindent be kellett vetnem, hogy végre lejöjjön rólam :)
Szóval vannak azért jó sztorik. Az volt a legrosszabb, amikor a doki húzogatta a száját, hogy nem biztos, hogy megcsinálja a lombikot, mert kevés az érő tüsző. De látott már egy petéből is babát. Tudom, attól félsz nem lesz petéd. Én is ettől féltem mindig. Arra készítsd magad föl, hogyha elsőre nem lesz, másodikra sokkal jobban stimulálják majd a szervezeted, és akkor több lesz. De nem hiszem, hogy baj lenne, hiszen te is voltál már terhes...

Bármi kétséged van, vagy csak jó szó kell, gyere, és mesélek. És sűrűbben, hogy tudjuk mi van veled, hol tartasz, mennyire változott a dolog a gondolataidban!!! Mert fog változni. Amikor valami új kezdődik, az mindig magával ragadó lesz - új remények lesznek! Ahogy bíztál az inszemben, sokkal jobban fogsz bízni a lombikban :) :) :) És sikerül!

Írj!
babszi
 
 


Aviubi,
remélem igazad lesz. Ha jól alakulnak a dolgok, akkor majd azért biztos reménykedőbb leszek.

Babszi,
köszi, köszi, köszi :D :D :D .
Az én szurim most olyan, hogy kettő porampullából kell csinálni egyet. De nem én adom be, hanem anyósom, ő ápolónő. Az inszemnél én adtam be, de most úgy döntöttem, hogy nem akarom. Meg ő úgy bedja, hogy észre sem veszem. A tüszőrepit tudom, ismerem, volt már, de nekem azt is hasba kellett adni.
Azért bízom benne ám, hogy lesz petém, hisz múltkor a clostitól 4-4 lett, csak nem nőttek meg. De nem is gondolok semmire, most ebben az a jó, hogy nem tudom mikor mi történik, mi a jó, mi a nem jó :D Lehet hülye vagyok, de nem is olvasok a lombikról, lombikos fórumnak mégcsak a közelébe se megyek, nehogy beleolvassak :D . Jó most ez a tudatlanság :D

Lányok, ti mit gondoltok arról, hogy lombik után mi a legjobb? Otthon feküdni vagy ugyanúgy élni az életet, mint előtte.

És nem fogok eltűnni, ígérem :D .

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Ranita! Én azt hiszem lombik után azért pihiznék néhány napot, de utána már mehetsz dolgozni. Viszont emelgetni TILOS. De én tényleg tudatlan vagyok, csak azt érzem így helyes.

aviubi
 
 


Nos. A pesti Kaáliban azt mondják 3 nap szigorú fekvés ajánlott, csak pisiszünettel tarkítva. Ahova én járok, ott 4-5-6 napot mondtak hasonlóan, de nem ennyire szigorúan. Utána szanatóriumi élet javasolt. Hogy kinek milyen a munkája, nemtom, de én nem megyek dolgozni, ha terhes leszek. Ha ikrek, akkor úgyis veszélyeztetett leszek, ha nem ikrek, akkor az előéletem miatt. Én vesztettem már babát a sok stressz miatt - bár anyukám is tud stresszelni itthon engem, de az más. Szerintem otthon jobb, de az anyagiakat nem oszthatom senkinél. Ismerek olyat, aki "vígan" dolgozik lombik után - főleg ülős munkája van, de pl. ő is azt mondta a m.helyén az első lombiknál viharosabb idők voltak, szerinte az első azért nem sikerült.
Ez van. Ne hallgass másra, csak a párodra - anyagilag is, a baba szempontjából is mi a legfontosabb. Ja, és persze baba az első helyen!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Az ultrahang majd megint izgalmas időszak lesz :)

Ubikám, jól vagy?

Borcsikaaaaaaa! Kukk ide!!!
babszi
 
 


Na Babszi,úgy látom te lettél itt a fal ami támogat minket,mert rajtad kívül mineki a béka feneke alatt csücsül....nekem tegnap este megint kijutotta "jóból"2 etetés után is volt egy óra masszív sírás...a végén már együtt sírtunk,hogy nem tudok segíteni...igazából az a legrosszabb,hogy hiába adok neki espumisant,vagy grape watert..semmi nem mulasztja el rövid időn belül...
tej..max 1 dl a reggeli kávémba....állítólag a többi tejterméktől nem fáj a pocak...sajt yoghurtok mehetnek,én ebből csak sajtot eszek azt se sokat....
Sajna a kömény leves nem volt annyira hatékony mint szerettem volna....

Köszi a biztatást.....majd ha ti lesztek magatok alatt viszonzom!!!Puszi,lehet ledőlök kicsit!!

sutimano76
 
 


Sütke!!

"A hasfájás viszonylag gyakori újszülött-csecsemőkorban, noha a mechanizmusát nem pontosan ismerjük. Sokszor nehezen kezelhető probléma, de szerencsére általában 3-4 hónapos kor körül megszűnik.
Ezek a babák sokat sírnak, sokszor csak kézben vannak el és nyugszanak meg. Sokszor érzékenyek az időjárásra is.
Sok esetben a görcsök oldásában a "tornáztatáson", "hőmérőzésen" kívül a különböző összetételű görcsoldó, nyugtató kúpok, teák is segítenek. Mivel a has teltsége előidézheti a hasfájást fontos, hogy ne etessék túl a babákat, sokat "böfiztessék" az evés során lenyelt levegő eltávozása érdekében. Fontos a rendszeres széklet is, bár anyatejes csecsemőnél teljesen normális lehet az is, hogy több napig nincs széklete.
Szerencsére nagyon ritka, hogy a csecsemőkori hasfájás ill. székrekedés hátterében sebészeti betegség - végbélszűkület, esetleg egyéb rendellenesség lenne. A végbélszűkület annyit jelent, hogy a normálisnál szűkebb a végbélnyílás és emiatt érthető módon nehezen üríti ki a baba a székletét és emiatt görcsölhet is a hasa. Ez nagyon ritka és legtöbbször a végbél néhány alkalommal való megtágításával kezelhető."


A védőnő mit mond???????????
babszi
 
 


"Én a Mecsek baby teát adom a babámnak hasfájás ellen. Újszülött kortól adható, kamilla és édeskömény van benne, nekünk bevált.Pici cukorral édesitem.
A doktornő ajánlotta, mert nálunk is 2 óránként evett volna a picur, állitólag ha fáj a hasuk akkor ez nyugtatja őket(mármint az evés), de nekem is sirt ugyanúgy.Amióta kapja a teát sokkal jobb..7 hetes baba anyukája"

Ezt a netről néztem le!!!
babszi
 
 


Védőnéni mutatott tornázást,meg olan tartást amibe jobban érezheti magát....
Mecsek teát azért nem adom,mert a kamilla sok felnőttnél is hasmenést okoz,namármost nekünk szinte minden pelus sok kakis,tehát az ürítéssel nincs gond....csak a szelek lehetnek a ludasak!!!
A ráetetést mondta dokinéni,hogy ne csináljam,azt már elhagytuk...ezzel nem lehet baj!!!
Mivel gyerek hízik rendesen,így a tejci mennyiségével se hiszem hogy gond lenne...ráadásul mikor próbálom visszatenni cicre,mert én is úgy gondolom hogy 5 perc alatt nem lehet jóllakni,akkor meg nem kap rá a cicre,bárhogy is próbálkozok,így ebből azt szűröm le hogy nem éhezik!!!
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ,használati útmutatót akarok!!!!!!!Vagy kicsi zászlókat..."cserélj pelust","fáj a pocim","pisis vagyok","büfiznék" stb felíratokkal!!! :D :D :wink:

sutimano76
 
 


De azért köszi Babszikám,nagyon rendi vagy,hogy időt szántál ezek kigyűjtésére!!!!! Kép

sutimano76
 
 


Sziasztok,
én nagyon új vagyok itt , de nagyon jól ismerem mindannyiótok nehézségét, történetét.
Március vége óta veletek vagyok, csak sohasem vitt rá a lélek, hogy írjak....a lelkem miatt.
Magamról annyit, hogy 28 éves vagyok, bp-i, 14 hónapja boldog házasságban élek, és nagyon szeretnénk kisbabát.
4 hónap után teherbe is estem, csak kiderült, hogy méhen kívüli, amit azonnal megműtöttek. Teljesen padlón voltam..hónapokig....
Majd jött egy cysta, a jobboldali petefészkemben...ismét padló...és a meddő hónapok.
Majd miután eltűnt a cystám, kértem Hsg vizsgálatot, melyet, most hétfőn csináltak meg....kemény volt
Fájt, de ki lehetett bírni, a kisbabámért mindent!!!
Kétszeri nyomás (fájdalom)-után a jobboldali teljesen kitisztult, mivel az is levolt tapadva.
A bal oldal makroszkópikusan nem nyílt meg, nem is bántották, hisz ott volt a méhenkívüli.
Hát most nagyon reménykedünk, hogy hamarosan összejön....

Sokat gondolkodtam, hogy írjak-e nektek, vagy jöjjek csak akkor, amikor már jó hírekkel szolgálhatok
Szóval "dióhéjban" ennyi:-)

Mindenkinak nagyon drukkolok, hogy teljesüljön az álma, hisz ezért lettünk nők!

Köszönöm, hogy meghallgattatok!!!!
Millió puszi

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 


Szia Katapetra!
Örülök, hogy végre rávetted magad, hogy írjál.Hidd el jó néha kiírni magunkból a szorongásainkat, örömeinket, mert mi jobban értjük. Legalábbis én úgy gondolom. Nálunk apa együttérez, és ő is nagyon vágyik a kisbabára, de ő akkor is máshogy fogja fel az egészet...
Sajnálom, hogy neked is átkellett élned ezeket a szörnyűségeket. De akkor azért neked megmaradt a petevezetőd, és az is nagyon jó. És az még jobb, hogy megtudták nyitni az egyiket. Akkor most gyorsan hajrá! Hol csinálták a vizsgálatot? Dokik mit mondtak, hogy így, hogy megnyitották úgy is marad?
Gyere máskor is mi nagyon szívesen fogadunk!
Remélem hónap végén már 2 csíkos teszttel jösz! :wink: És akkor ebben a hónapban 3 új kismamink lesz! + Boris???
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aviubi 2009.10.07 18:16-kor.

aviubi
 
 


KataPetra!

Ha engem kérdeznél, igenis jó, hogy jössz. Mondd el a gondolataidat, és kérdezz, ha szeretnél. Sajnálom, hogy ebbe a topikba kellett költöznöd, és nem a sikeres anyukáékba. Nekem lenne kérdésem feléd - mi lett végül azzal a p.vezetőddel, amiben a baba volt? Ha jól értem, nem műtötték meg, azaz nem vették ki az egészet. Tulajdonképpen van rá esélyed, hogy spontánkodva összejön nektek, de én biztosan mennék a helyedben ellenőriztetni melyik oldalon érik. És nem húznám az időmet, ha mondjuk 3 hónap alatt nem jön össze, hanem irány a meddőségi. Pesti vagy esetleg? Melyik kórház? - vagy ki a dokid?
babszi
 
 


Babszi! egyszerre írtunk! :D
Kérdésedre a válasz: depi hegyek...
De most talán kezdem látni a megoldást. Sajna a munka nem fog összejönni, mert mindenhol azzal jönnek, hogy :"hát ez a munka kisgyerek mellett nem könnyű..." Így most eléggé elkenődtem. de volt 1 rági álmom, és most a volt kolleganőm csatlakozna hozzám, így már látok rá esélyt, hogy megvalósítsuk. Családi napközi lenne a nagy vállakozás. Természetesen a babaprojekt töretlenül haladna tovább, de ha csak arra várok, hogy baba költözzön a pocakba a görcsöléstől nem jön össze.És még pénzünk sem lesz. Így pedig ha ezt a családi napközit elindítjuk akkor azt csinálom amit szeretek, és még a gondoloataim is elterelődnek egy kicsit.

aviubi
 
 


Suti! A tejet érdemes lenne teljesen kivonni egy kis időre! Próbáld ki 1 hétig, hogy semmi tejterméket nem eszel. Tényleg nem akarok okoskodni, mert azt utálom. De Bencénél én nem ittam tejet, mert én sem bírom, csak joghurtot ettem, mégis nagyon kemény ekcémája lett. Igaz csak hónapokkal később jöttem rá, hogy a joghurt volt az ok, illetve 1 év múlva lettem benne teljesen biztos amikor joghurtot kapott 1 éves kora után, és ekcémás lett, megf hasmenéses. Utána 2 éves koráig volt teljes tejmentes diétán. Szerencsére kinőtte a tejallergiát!

Na megyek mert itt rosszakodnak az ördögfiókáim! :twisted:

aviubi
 
 


Ubikám, megyek hozzátok dolgozni :) Na neeeem, nekem az a bajom pont, hogy napközibe kényszerítettek, persze minden másként lenne egy magánban - ha a szülő fizet a napköziért, akkor valószínűleg meg is becsüli. Az pedig jó lenne. Viszont lehet tényleg elmennék hozzátok megnézni, ha majd alakul a dolog :) Mesélj róla feltétlen!!! Esetleg adok tanácsot, ha tudok - kicsit szakmait, vagy kézművest (ha ilyen is kell)

Egyszerre írtunk, jót nevettem is rajta :) :) :)

Ne depizz, hanem tűzz ki új célokat, járjon az agyad ezen, hogyan valósítsd meg, és közben elindul a baba-ügy is végre. Neked is azt kell mondanom, mint Borcsának - ki kell kapcsolni, vagy nyakon kell ragadni.

Ja, és gyere sűrűbben beszámolni 3,2,1... :twisted: :twisted: :twisted:
babszi
 
 


Ja, és nagyon hasonlót írtunk, Ubi!!!
babszi
 
 


Sziasztok!

Örülök neketek!!!!

Aviubi: Bp-n csinálták a Bajcsyban...rötgenes volt a beavatkozás, a doki nem mondta, hogy így is fog maradni, vagy, hogy összenőlhet.
Nekem fiatalon....18 évesen volt egy terhességem, amit akkor, és ott nem tudtam megtartani...tudom, és érzem, minden nap,ennek a súlyát, de visszacsinálni nem tudom. A bünti megvolt , remélem már tovább nem kell szenvednem.
A beavatkozás után, mármint a megszakítás után, volt egy nagyon komoly kismedence gyulladásom, amiből vakbél gyulladás lett, de tulajdonképpen mindemre ráhúzódott.
Most, mikor már felnőttem, magához a feladathoz is, hoyg anya legyek...nem jön a baba...legalább is nem jó helyre ágyazta be magát.
Visszanyalt a fagyi....:-(

babszi:
nem kellett kivenni a petevezetőt, de ott nem tudott kimenni a folyadék, bár olvastam egy anyukáról,itt a fórumon, akinek egyik sem volt átjárható, vizsgálat után; és két hónapra rá mégis teherbe eset.
A dokim azt mondta, hogy mikroszkópikusan ezt ők sem tudják megmondani, hogy keletkezett-e rés.
A Bajcsyban csinálták a X. ker-ben, a dokim: Polgár Zoltán, nagyon jó szakember....
remélem mindenre tudtam válaszolni....

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 


KataPetra, szerintem ne ostorozd magad ezzel!! Mondjuk érdekes volt olvasni az előzményket, és megmondom miért. Amikor a méhen kívülim volt, meg amikor elvesztettem a babám, akkor a kórteremben 6ból 5 ágyon 18 körüli fruskák voltak, akik naaaagyon szenvedtek a terhességtől (meg a félelemtől). És amikor túlestek a dolgon, akkor ott csipogtak egymásnak mesélve hogyan történt a dolog...stb. Ja, meg akkor is tudtak csipogni, ha nem volt a családjuk a közelben, mert egyébként haldokoltak. Nagyon rossz volt csendben feküdni ott, és arra gondolni, hogy én szerettem volna a babákat. És mindig igazságtalannak éreztem azt, hogy szinte meg sem kottyan nekik, fel sem fogják azt, ami velük történt, és ugyanúgy lehet gyerekük. Kicsit át kell ezt értékelnem magamban. Sajnálom, hogy ezt elmesélem neked.
Egyébként őszintén mondom, hogy egyáltalán nem kell ostorozni magad a múlt miatt. Egészséges nőknél is csinálnak egészségügyi küretet, aminek nagyon hasonló az eljárási módja azért, hogy teherbe eshessen. Hihetetlen, igaz? Szóval ne erre gondolj, hanem a HOGYAN TOVÁBBra. :) Mit fogtok csinálni???????
babszi
 
 


Ja, és nem azért írtam le, hogy bántsalak!!!! Az jött a szavaidon át, hogy te nagyon átérezted a dolgot.
babszi
 
 


Szép jó reggelt!
Itt az utolsó nyári nap, és végre jön az ősz! Én nagyon imádom az őszt, főleg kirándulni szeretek ilyenkor...

Babszi! Igazából azért nem írogattam a mizériámról, mert tényleg nagyon magam alatt voltam, és nem akartam off lenni. Már a gyerekek is itthon vannak velem, mert ha velem vannak akkor sokkal jobban vagyok. Na meg Bence taknyos, és köhög. Hunor csak taknyos.
Az biztos, hogy most első körben beírtakozunk a barátnőmmel egy csana tanfolyamra, és utána bemegyünk az önkormányzathoz megkérdezzük a feltételeket. Valószínüleg a 14. kerületben fogjuk csinálni! A segítségnek örülök, és persze gyertek csak körül nézni, ha sikerül összehozni. Szerintem nagyon sok csaná-ra lesz szükség, mert a bölcsikben most is iszonyat helyhiány van.
De aztán lehet, hogy jól elintézte a kormány, hogy mostmár gyerek sem lesz?

Katapetra! Jaj, tudom borzasztó arra gondolni, hogy egy terhesség megszakítás lehetett az ok. De szerintem az orvosoknak is hatalmas a felelősségük. Nekem is volt 18 évesen, és a dokim biztatott, hogy tuti nem lesz semmi baj belőle. Nekem akkor pont ez volt a fontos kérdésem, hogy a későbbi terhességet akadályozhatja-e. Ő biztosított, hogy totál kiméletes az eljárás...Én is sokat gondolok rá, hogy ez is lehet az ok, hogy most gáz van. de nem érdemes visszafelé nézni, inkább arra koncentrálj, hogy most összejön, és a következőt is összehozzátok valahogyan, mert kitartással minden sikerül. Csak nagyobb türelemre van szükség. Én azt gondolom, hogy ez nekem nagy lecke, mert én mindig a türelemmel áltam hadilábon...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aviubi 2009.10.08 11:19-kor.

aviubi
 
 


Szia Katapetra!
Gyere csak hozzánk nyugodtan.
Március óta olvasol??? :lol: Hogy bírtad eddig, hogy nem írsz? :lol:

Avi, tök jó ötlet ez a családi napközi!
És mi kell hozzá? Úgy értem, nehéz összehozni, elindítani egy ilyet?

Süti, és milyen az a tartás, ahogy nem fáj a hasa, vagy legalább is jól érzi magát?
Nekem annak idején nem volt ilyen jó védőnőm, annyit tudott hozzászólni a hasfájáshoz, hogy majd kinövi, meg igyon teát. :twisted:

Na Bencus jól ébredt ma, este sem volt láza, itt ficánkol az ölemben. :lol:
Mindjárt megyünk védőnőhöz, 13-ra NST, 16-ra nődoki!
Sűrű nap lesz!
Lányok én kinek írjam meg, ha megszületett ez a drága fiú???
Én egyformán tekintek mindenkire!
:lol:

Boris Drága, légyszi jelentkezz ha tudsz!!!! :cry: :cry: :cry:
Ha neked írnám meg, te a másik topicot is tudod értesíteni!
:lol:

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


Igen, nekem is nagyon rossz volt látni a méhenkivülinél a sok érzéketlen csajszit akik kb, úgy mentek az abortuszra, mintha csak egy kis kiigazításra toppantak volna be. Na sajna ez rám nem volt anno jellemző. Még most is számon tartom a baba "korát". Persze az a kapcsolatom már nincs meg, és biztos teljesen máshogy alakul az életem ha akkor máshogy döntök, de persze ott van bennem, hogy mostmár mekkora nagy gyerekem lenne...

aviubi
 
 


Beni is beteg? Na szegény. Gyógyuljatok már meg gyorsan!
Most nézem, hogy te is mindjárt szülsz.. Elküldöm priviben a számom, de persze nem sértődök meg ha másnak küldesz sms-t.

Családi napközi: Hát biztos nem egyszerű elindítani, de most azért nagyon támogatják az önkormányzatok, mert egyszerűbb mint új bölcsit, ovit építeni. Mi arra gondoltunk, hogy bérelnénk 1 kicsi lakást, és azt rendeznénk be baba birodalomnak. Van 1 családi napközi aminek nagyjából láttam a mükődését, így azért vannak elképzelésim. Pl. nem főzünk hanem hozatunk, mert azzal is ki tudjuk kerülni az ANTSZ piszkálódásainak nagy részét.
na mostmár lecsapom magam.

aviubi
 
 


Ubi, ne csapd le magad, engem nagyon érdekel!

Angi, nekem jöhet info, és ha küldesz képet, azonnal teszem is fel a többieknek, mint Sütinek. :) Ha íg jó, megadom pü-ben a telcsiszámom :)
babszi
 
 


Arik vagytok! Az jó, ha nincs sértődés!
Elmentem mindkettőtök számát! :lol: Tehát, Babszi írd meg te is!

Engem is érdekel Avi!
Én egy kisvárosban lakom , ahol még nincs bölcsi, de már alkítják, csak mindig elfogy a pénz. Megyeszékhely 8 km-re, de ott csak akkor veszik fel, ha átiratom a lakcímet, magyarán hazudok, hogy hol lakik a gyerek. Na meg persze én is, mert egyedül nem lakhat. Anyáék ott laknak, de hogy néz már ki, hogy van családom, aztán a két gyerek (majd)+ én anyáméknál "lakunk", férjem meg egyedül a nagy házban. :lol:
Hülye egy rendszer, nem beszélve arról, hogy így minden lehetséges támogatástól elesnénk, mert nem egy lakcímen vagyunk (gázártámogatás pl. )
Szóval én örülnék egy ilyen napközinek.
És mennyibe kerülne ez kb a családnak?
Vagy ez korai kérdés még?
Sajna mennem kell, este ha lesz erőm jövök, hogy mi volt doki bácsinál és az NST-n!

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


Háát az árak most 50 ezerről indulnak. Sajna azért belekell kalkulálni, hogy lakás bérlés, rezsi, adó, és azért valami nekünk is jusson. Én úgy tervezem, hogy megkéne próbálni alacsony árral kezdeni, mert nem meggazdagondni akarok, csak megélni. Aztán persze tényleg az adóktól, és hasonló dolgoktól fog függni a dolog. Jó lenne ha 50-60 ezernél nem kéne többet kérni. De úgy tudom vidéken olcsóbban is meg lehet úszni a dolgot. Gondolom ott a bérleti díj miatt. Nézegettem azokat a lakásokat amik jók lennének. Havi 50 ezer+ rezsi. Tehát kb. 100 ezer elmegy csak a lakásra, és akkor még nem adóztunk stb..
Ja, és ha ketten csináljuk akkor max. 7 gyerekünk lehet.

aviubi
 
 


na most néztem meg. A képzés ami kell az egészhez 80 ezer forintra jön ki. De múszály megcsinálni, mert addig semmihez nem kezdhetünk hozzá. Ha belegondolok, hogy a fősuli félévente ennyi akkor nem is sok.

aviubi
 
 


Bocs,nincs sok időm..csak annyi hogy Katapetra üdv köztünk,és tényleg ne nézz vissza csak előre,ha olyan régen olvasol ,akkor talán emlékszel én is így voltam,abortusz-méhenkivüli-és most meg egy édes kis csomag keseríti az éjszakáimat és ÉDESÍTI A NAPPALOKAT :D :D :D

Angie,nincs sok időm de olvasok és drukkolok neked!!!!!!

sutimano76
 
 


Ubi,itt a válság környékén kéne hogy olcsóbbana is találj lakást!!!!Amúgy szerintem ez úgy érné meg ha saját lakásban lenne csinálva,ezt akarja az állam is !!!!Mert így nem magán bölcsi,hanem csak egy anyuka vigyáz a környékbeli gyerekekre.

Én véleményem a magánbölcsiről........jelen esetben én:kapok olyan 50-60 körül tgyást,gyed-et.....vendéglátózni nem tudok visszamenni,tehát ha melót váltok se hiszem hogy 100-120-nál többet kapnék...ha otthon maradok akkor 50-60 van a zsebben,ha visszamegyek dolgozni és fizetek egy magánbölcsit,akkor is csak 50-60,mert a többi elmegy a bölcsire.......szóval így nekem nem éri meg visszamenni dolgozni...mindkét esetben ua.marad a kasszába,akkor inkább itthon maradok a babával....BOCS,nem akartalak lebeszélni vagy letörni,és bizti sok olyan anyja van aki visszamegy dolgozni...de rám ez nem áll!!!

sutimano76
 
 


Sziasztok,
itt vagyok ám én is, csak most meg kötözködünk :S, szóval mindig van valami, amiért olvasni igen, írni már nincs időm/kedvem/erőm.
Aviubi, én is számon tartom hol tartanánk...22 hetes és 1 naposak lennénk. Ez olyan rossz...Még a februári fórumba is be szoktam nézni, ahova írogatni kezdtem :(
Katapetra,üdv (sajnos) köztünk.
Kórház: nem csak a sok abortuszost volt rossz látni nekem, hanem például az udvaron cigiző "kismamákat", akik valószínűleg a kétezredik (egészséges) gyereküket szülik, volt egy olyan is, akinek több feje volt, mint foga...És annyira igazságtalanul vannak leosztva azok a bizonyos lapok.
(Csak úgy zárójelben súgnám meg, hogy elvileg a mostani ciklusban volt esély babásodni, október 16. körül kiderül vagy beborul..)
-m-i-a-
 
 


Na visszajöttem még egy gyors pillanatra.
Suti! Azt azért nem számoltad, hogy majd ha lejár a gyed, akkor a gyes összege 26 ezer forint ( ami a számládra jön), utána ha lejár a gyes akkor kapod a gyerek után a 12 ezer? forintot. 2 gyerekre 26 ezer forintot, és slussz. Én azt tudom, hogy a közelben levő családi napköziben már várólista van... És a gyes, gyed leröviditésével még rosszabb lesz a helyzet. Saját lakásban nem kapnám meg az engedélyt, mert a családi napközi feltétele, hogy legyen 1 szoba ami csak arra a célra van kialakítva. Nekünk sajnos nincs fölösleges szoba. És sajna nekem kell valamit csinálni, mert nem tudunk kijönni 1 fizuból. Pedig most aránylag jól fog keresni a drágám, de ez még mindig nem elég...
Amúgy nem törtél le, igaz nekem is vannak kétségeim, de én ilyen vagyok. Most mindenféleképpen megpróbálnám, mert utálom, hogy nem tudok mit csinálni....

Mia! Drukkolok! :wink:
Költöztök? Jó helyre? Milyen a lakás?

aviubi
 
 


Igaziból nem tudjuk még hova, albérletbe mindenképp, le is foglaltunk egyet, erre a héten lemondták...és 1 hét múlva kell költözni. Hát így, sajnos.
-m-i-a-
 
 


Sziasztok!

Óvonéni létemre, én is sokat gondolkodtam, hogy válltanék a családi napközire...de a "drága" főnököm, azt mondta, hogy lakásban nem is engedélyeznék, csak kertes házban, bevallom a feltételeket pontosan nemtudom. Nálunk, itt a lakótelepen nagyon sok baba született, és sem a bölcsik, sem az ovik nem tudják már befogadni...viszont az önkormányzatnak kötelessége helyet biztosítani, így azt csinálták, hogy megemelték a csoportlétszámokat.
Most 30 kisgyermek jár egy csoportba....nagyon kemény....
és a pénzhiány miatt létszámleépítést terveznek, és a munkaidő számának emelését!!!!
nagyon igazságtalan!!!!!

Köszönöm mindenkinek a bíztatást...igen, nagyon megült a múlt a lelkemen...ilyen vagyok
De nagyon jól esett, hogy bíztattatok
puszi érte

Hogy mit csinálunk?...:-) apával egyenlőre megteszünk mindent, az ügy érdekében....
Most orvoshoz még nem megyek..majd csak december elején, addig megpróbálok türelmesen várni...nehezen megy:-)

Sokszor elkezdtem, hogy írok nektek...de úgy voltam, hogy csak akkor jövök, ha elmondhatom boldog példámat, sokaknek ezzel erőt adva a nehéz helyzetben

nahát eddig bírtam:-))))

Sütimano:Nem gratuláltam még a kislányodhoz....szívből örülök, és nagyon jó látni pozitív példát....
angie28: olvastam, hogy nagyon megvisel a terhességed, kitartást, nemsokára kibújik a gyöngyszem, amire annyira vártatok...

babszi: ti most a lombikba kezdtetek bele?
nem semmi amiken átmentél te is....de hidd el nem osok idő, és te is édesanya leszel, ez tuti...

puszi mindenkinenk!

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 


Katapetra!
Hát én úgy tudom, hogy megadják lakásra is az engedélyt. Bencével jártunk magán logopédushoz. Ők 1 üzlethelyiséget bérelnek, és ott vannak különböző fejlesztések. Irisz terápia, logopédia stb, és mellette még a családi napközit is csinálják. Nekem az ő körülményük nagyon nem tetszik, mert amíg a kicsik pl. alszanak addig is tartanak a foglalkozások, és hát akárhogy is nézem nem túl nagy helyiség. És még náluk is van várólista. Akkor én úgy gondolom, hogyha csak erre a dologra bérlünk helyiséget akkor tuti jobb körülményeket lehet teremteni. Csak jó lenne valami olcsó helyet találni, mert félek, hogy nehogy kibéreljük, megcsináljuk aztán mégsem jön össze. Szóval félek, de megpróbálom. Remélem a barátnőm sem táncol vissza..
Amúgy Hunor bölcsijében is idén a 62 helyre 92 gyereket zsúfoltak be. És az egyik csoportban egyedül van a gondozónő már jó ideje. A kollegina táppénzen van. Csak azt nem értem ilyenkor miért nem raknak be valakit helyettesíteni. Hát ha a csoportomban lenne tuti megkérdezném a vezetőnőt, hogy megvárja-e, hogy komoly baleset legyen? Szegény csaj már 2 hónapja reggel 7-től 4-ig egyedül vigyázz a gyerekekre, mert a segítő dadus 2 csoprtra van beosztva...

aviubi
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?