Új privát üzeneted érkezett!

Hali!

oltás.én se adatnám be senkinek a családban..egyet értek Danyuval :wink:

őszi munkák:ne is mondd Danyu..van dögivel...én nagyon élvezem csak közben Olika is"dolgozik"és rá is kell figyelni :wink:

Benita!

Fránya pókok :evil:
Már mi is jártunk hasonlóan..a nagyfiam ágya alól kellett kiírtani őket pedig takarítok rendesen és mégis..azóta Domestossal mosom fel az ágyak alatt :shock:

Pruci!

Nem semmi a kiscsajjal megesett sztori...kisebbség?

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


laptető :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntünk, de okkal! Hétvégén a házban voltunk, egész nap rendezkedtünk, hétfőn pedig mindnyájunkat elkapott a nátha. De annyira, hogy férjuram hétfőn délben hazajött a munkahelyéről, akkor már én is éreztem hogy gáz van, plusz Lillus is elkezdett szortyogni... Egyszóval egyszerre betegedtünk meg. Kedd kritikus volt, szerdán már jobban voltunk. Ma már párom elment dolgozni, és mi is jobban vagyunk. Egyébkén legjobban Lilla viselte. Azon kívül, hogy kicsit bágyadtabb volt, nem látszott rajta semmi. Egész nap jött-ment, játszott, dumált. Éjszaka aludt, pedig tele volt az orra de nem kelt fel - csak mi, többször. Ma már jobb a helyzet, igaz, fújjuk-szívjuk az orrunkat, de már legalább látok :D

Gyorsan visszaolvastam.
Lilla nem lesz bölcsis, az biztos. Tökéletesen egyetértek Pannyval, mindenben. Ezt a pár évet a gyermekünknek kell adnunk. Ha fárasztó, ha kiakasztó néha, ha besokallunk sokszor - akkor is. Örüljünk, hogy vele lehetünk, hogy foglalkozhatunk vele, hogy láthatjuk a fejlődését, hogy taníthatjuk és formálhatjuk - úgyis hamar eltelik az első 3 év, és már vihetjük is az oviba.
Ez az én véleményem. De minden ember más és más, és ettől kerek a világ. :D

benita: köszi a hiányolást.
Reméljük tényleg a pókok voltak a ludasok! Én irtózom tőlük!

Rejtőzködő pocaklakók fejlődjenek szépen! Anyukáik vigyázzanak magukra!

Most mennem kell, bocsi hogy sok mindenre nem reagáltam, de még nem vagyok a helyzet magaslatán...

Szép napot mindenkinek!

Évi és Lilla

Kép
Kép
lillanyuci
 
 

 
 

Végre a mi Évink is előkerült :lol:

Bonink és SZilviánk merre járhat :?:
danyuci
 
 


Évi, jobbulást a családnak :wink:
danyuci
 
 


Danyuci: köszönjük!
Míg el nem felejtem: Gáborkád dönörű kispasi!
Lilla is mindent a szájába vesz, anyuméknál a borostyánbokor levele a kedvenc... Legutóbb egy marék kavicsot halásztam ki a szájából. Mindig mindent nem tudok kivenni, itthon a lakásban állandóan ő porszívózik, persze a szájával. Fejlődik az immunrendszere :D

Oltáshoz: én sem adatom be, sőt lebeszéltem a szüleimet is.

Kép
Kép
lillanyuci
 
 


Sziasztok!

Panny mennek a drukkok ++++++++++++++++++++++++++++++

Évi jobbulást az egész családnak.

Danyu, én se élvezem a szájba dugdosós játékot. Én fiam is ezzel szórakozik :shock: Plusz megy már kapaszkodás nélkül is, gondolhatjátok egész nap a nyomában kell lenni.

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


sziasztok,
Évi, jobbulást!!!az orrdugulás iszonyú idegesítő.én múltkor akkor sem tudtam aludni, mikor Boldi szortyogott, annyira sajnáltam...ő meg durmolt mellettem.


a terhes kiscsaj sztori nagyon durva.és megtartják?
Danyu, biztos hülye vagyok, raktál föl képeket Gabusról?én nem láttam!!!hol vannak?
a cicim nekem is olyan, mintha szoptatnék.éjszaka néha azt hiszem, kelhetek föl.)már tök kemény.
én meg még mindig a rendes gatyáimat hordom, mert a kismamanadrágjaim leesnek rólam, még a legkisebbek is.
Képzeljétek, tegnap voltam "beszélgetni" a Kicsi Emberrel.nem bolondultam meg, ez egy program, lelki köldökzsinór a neve, Boldival is jártam.olyasmi, mint az agykontroll.aki olvasta a lelki köldökzsinór könyvet, az érti, miről hablatyolok.és rögtön sikerült kapcsolatba lépnünk.már várta a Drága, hogy keressem :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára moti 2009.09.25 19:30-kor.

KépKépKépKép
moti
 
 


sz.

Szilvánusz

Kép

Kép
szilvánusz
 
 


Sziasztok!

A kiscsaj nem kisebbségi, de teljesen hülye. Egész nap csak vihog az egészen, sztem fel se fogja h mit csinált. A legdurvább az h egy ágyban alszik a bátyjával, és ha annak a barátai felmennek, azok is ott szoktak aludni. És ez a szülei szerint teljesen normális dolog. Lehet, h őket kellene elővenni. Szerintem nem igazán fogják fel a dolgokat ők sem. Ez egy várható dolog volt. Még nem lehet tudni h megtartják-e, egyelőre az is kérdéses h hány hetes... Az ofője abban reménykedik h nem is igaz az egész, de nem tudja ellenőrizni egy teszttel, m nincs hozzá joga, meg titoktartási kötelezettség... Ilyen esetben szerintem ez akkora nagy marhaság,...

Évi! Jobbulást nektek!

Danyu! Petra a gémkapcsot szereti bekapkodni, meg a zsepi tömi a szájába... Ezt ugye kinövik?

Moti! De jó! Én hiszek az ilyenekben! Amikor még terhes vtam, akkor a vérvételen javasolták ezt a könyvet, csak akkor sehol nem lehetett kapni, de most nagyon gondolkodom rajta h megveszem. Csak most így pocak nélkül... A bölcsis sztori nem semmi. Azért a gondozóknak oda kéne figyelni. Mi az h nem evett és majd eszik??? Ez egy picike gyerek aki még nem biztos h akkor eszik amikor kötelező...

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Lillusék
Jobbulást!!! Kevin is "dáthás", és sajna még nem fújja az orrát, hiába mutatjuk neki hogyan kell... :( Így marad az orrspray+porszívó (esetenként). Teszt előtt állsz ugye??? :D

Moti
Én is hallottam erről a lelki köldökzsinór kapcsolatról...., sztem irtó klassz, jól teszed, hogy élsz vele. :wink:

Terhes kis csitri: katasztrófa! én csakis egyedül a kisbabát sajnálom, most képzeljétek el, mi a sorsa annak az ártatlan lénynek, akár megszületik, akár nem. :(

Influenza ellen én sem oltatnék!!!!

Képzeljétek, holnap megyek egy bioenergetikus szakemberhez, "feltérképeztetni" magam. (vagy már írtam?) Kinek mi a véleménye egy ilyen módszerről? Ismeritek a gyógymódját? Remélem nem megyek hiába, és segít rajtam.

Szilvi
Örülök, h minden oké nálatok! Hogy megy az idő!!!! :P

Danyu
Diópucolás? Hajrá tél!!! Nálunk is ez van :lol: :lol: .

Benita

Kép
benita76
 
 


Jó reggelt!

Moti, Boni rakott fel képeket Gabusról, mert nekem nem sikerült...
Még nekem is jók a gatyák...6 kiló még az eredeti súlyomig...a hányás előnye :oops: írsz néhány szót erről a "beszélgetősdiről"? Én nem ismerem, de érdekelne...

Kri, tegnap megírtam Gabusnak a felmondólevelemet...mondtam neki, hogy bennt van a zsebemben és bármikor elővehetem...tegnap éppen szőnyegpadlót bontott és azt tolta le a torkán, de egyébként nem válogatós, jöhet minden...én meg frászt kapok :roll:

Benitám, szegény kis Kevin...jobbulást neki...én sok jót hallottam a témáról, támogatom az ötletet, hogy több oldalról közelíted a dolgokat, szerintem nagyon jó dolgokat szoktak mondani

Pruci, remélem kinövik, mert különben megőszülök :oops:

Tegnap megint diószedés, pakolászás, szemétégetés...Gabus dédizett, kb 3 órát...rossz volt nélküle, de legalább nem legelt, viszont én nagyon kipurcantam, egész éjjel fájt a pocakom...na meg ez a hidegfront...Maszatka táncórákat tart a pocakomban...
Na megyek, jók legyetek...

Ja...Annamari merre jársz?
danyuci
 
 


Sziasztok!

Danyu!
Itt vagyok, csak kiváncsi voltam, hogy feltűnik-e a hiányom vkinek. :D :D Nem ám!!!! Csak olvasgatni volt időm, gondoltam, ha lesz több időm reagálok nektek.

Most 7-re visszük a Leventét az oviba, hiszti nélkül kell fél 7 után, szerintem tetszik neki, hogy alig van gyerek. A dada szerint beszél, legalábbis, ha kérdez tőle valamit, válaszol.

Délután 3-tól őszváró lesz az oviba, majd arra visszamegyünk. Lesz zene, tánc, lovak, meg még nem tudom mi. Meglesz a délutáni program is.

Danyu, próbálj kicsit lefeküdni, pihenni, ne erőltesd meg magad!!!
Majd leszokik, hogy mindent a szájába vegyen. Gondolom most bújnak a fogai, s ezért érez késztetést a rágásra. :lol: :lol:
Majd amikor az edényeket kezdi kipakolni a konyhaszekrényből, vagy a te vagy apa alsógatyáit a fiókból, na az milyen izgalmas, mikor össze is keveri!!! :twisted: :lol: :lol: :D :D
Most van a felfedező korszakában. Ezen is túl kell lenni.

Benita!
Nálunk is állandóan vannak pókok, bár nem tudom, honnan tudnak bejönni, mert az összes ablakon van szúnyogháló. Lehet, hogy pókhálót kellett volna felrakatnunk???
:lol: :lol:
Húúú, de vicces kedvemben vagyok ma reggel.
De szerencse nálunk nem csípnek, s nem az ágy alá költöznek. Mindig nyomom össze őket.
Én nem tudok hozzászólni ehhez a bioenergetikus szakemberhez, mert nem is hallottam róla. :oops: :oops:

Moti!
A lelkiköldökzsinór kapcsolatról már hallottam, de vhogy nekem nem jött be ez a téma. :oops: :oops:
Tulajdonképpen ez hogy működik? Nem merültem ennyire bele a témába. :oops:

Évi!
Remélem már jobban vagytok!
És aki beteg mindenkinek jobbulást, a "dáthásoknak" is. :D

Én Rékát nem tudom leszoktatni, hogy most már ne vegye le a zokniját, mert már nincs olyan jó idő. Emlékszem Leventénél is volt ilyen, hogy nyár után alig tudtunk rá zoknit adni.
Ja , a papuccsal sincs baráti viszonyban. Talán sikerül majd.
Azon nevettünk, majd, ha megy oviba, ott is le a cipő, és zokni, s mezítláb futkoz. :lol: :lol:

Mindenkinek jó hétvégét!!!!

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Ja még annyi!

Én mióta itthon vagyok, úgy érzem, hogy kicsit ellustultam. :oops:
Mikor dolgoztam meg se kottyant, ha reggel fél 5-kor kellett kelnem, most meg mérges vagyok, ha korán fel kell kelnem. :twisted: :lol:
Mármint a kora a fél7-7-et jelent.
Meg a lakásból is olyan nehezen akarok kimozdulni. Ha már kimentünk, akkor már nem gond, mert akkor meg nem akarok feljönni.
Na, ezt jól leírtam.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Annamari, nálunk zoknira szandál...uez a helyzet, csak Gabus még nem annyira ravasz, hogy a szandált is levesse, de legalább marad a zokni...folyton levette, na meg séta közben a sapkát, így abból most kötőset kapott :oops:
danyuci
 
 


Ja, egy kérdés:

Mennyi idős kortól kell fogkrémet használni? :oops:
danyuci
 
 


Danyuci!

Én nem korhoz kötném, hanem ha már 8-10 foga van.
Legalábbis mi attól mosunk. Mi Elmex gyerek fogkrémet használunk, csak 1 picit nyomok a fogkefére, s kitart sokáig.
De van úgy, hogy pár este kimarad.
Leventének meg már ízesített gyerek fogkrémet használunk. (vademecum, colgate, signal)

Lassan indulunk az oviba.
Réka helyett én jól kialudtam magamat. :D :D Ezek a mesék mindig álomba ringatnak.:D :D :D
Kiváncsi leszek mennyire lesz nyűgős. De ő feltalálja magát a sok gyerek között.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Zokni: Kevin is próbál megszabadulni tőle, de sztem most már kezdi érezni ő is a hideget, és akkor sikogat, h hideg a kő.... :lol: szandált viszont én már nem tudok ráadni, egyrészt mivel leveti, másrészt meg felmászik mindenhova és beleakad a bútorokba a csatja, + hát ne ugráljon az ágyon szandálban (nálam ez kényes dolog :? ) Persze alapból nem szeretem ha ugrál az ágyon, kanapén, de hát gyerek, nem tudok mit tenni.... legfeljebb leparancsolom, h a szőnyegen kell ugrálni :roll: ....és akkor szót fogad.

Fogkrém
Én úgy emlékszem, Kevin másfél éves kora körül kapott először fogkrémet, de neki -hozzáteszem- akkor még csak 6-8 foga volt. Előtte fogkrém nélkül fogkefézett :D . Ja és én mentolosat adok neki, de csak fél borsónyit, mivel nálunk fogzáskor is ez vált be fájdalomcsillapításra. Amúgy az Elmex gyerekfogkrémről hallani, h tuti gyerekeknek.

Benita

Kép
benita76
 
 


Sziasztok!

Fogkrém: a nenedent-nek van egy bébi fogkréme, amit azt hiszem már az első fogak kibújásától lehet használni (drágállottam egy kicsit) és olyan 6 hónapos korától ajánlják. Petrának elég hamar kijöttek a fogai, de a doki azt mondta h elég ha vizes ruhával kitisztítjuk neki. Mi olyan 1 éves korban kezdtük el rendszeresen mosni a fogát és elmexet vettünk (a doki szerint az a legjobb); most odol-med 3-at használunk.

Annamari! Petra is állandóan vetkőzik. De ő a nadrágot is és a bugyit is leveszi sokszor.

Állítólag augusztus 7.-én készült a baba, és bevallotta h nem erőszak volt (fickónak így is tuti börtön), és csak jövő héten mennek dokihoz, úhogy kibváncsi leszek h még el lehet-e vetetni. Annyira sajnálom szegény pici babát! Ő nem tehet semmiről.:cry: :cry: :cry: Hogy lehetnek ennyire felelőtlenek a mai fiatalok?

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


na, balul sült el nagyon a tegnapi hozzászólásom, nem is tudtam, jöjjek-e még......
ezek szerint sok olyan ember van, aki olvas minket, csak nem szokott hozzászólni a témákhoz.
reggel ugyanis felhívott az intézmény vezetője, akit jól ismerek, és nagyon kedvelek (az intézmény nevét már nem merem leírni, ki is töröltem az előzőből is), hogy szólt neki az egyik Anyuka, hogy én miket írtam a fórumban, és miért nem személyesen mondtam el, stb.....teljesen igaza van, és én terveztem, hogy ha már több tapasztalatunk összegyűlik, meg is beszélem vele, de nem akartam már rögtön az első nap után rohanni, hogy figyelj, de gáz......persze ezt már utólag ki hiszi el nekem.nagyon bánt, ami történt, mert egyébként nagyon szeretem ezt a helyet, ezért is járok már 2 éve oda, a foglalkozásokra.szerencsétlenül alakult az egész és én vagyok a hibás miatta, ezt tudom.
és valszleg összekeverem a bölcsit az ovival, ezért más a véleményem is.
akik olvasnak minket, de nem tudtunk róluk, azoknak üzenem, hogy ne a tegnapi írásom alapján ítéljék meg a helyet, mert ha visszaolvasnak akár itt, akár egy másik topikban, mindig ódákat zengtem és másoknak is ajánlottam, hogy jöjjenek oda.persze ez nem mentség, nem is azért írtam.

A lelki köldökzsinórt én még a BOldival való várandósságom előtt 1 évvel elolvastam, többször is. AZt hittem, nekem sem fog bejönni, de már a könyv nagyon tetszett, és aztán magával ragadott az egész.
olyasmi, mint az agykontroll, kapcsolatba lépsz a testeddel és a Benned növekvő magzattal is.kommunikáltok minden alkalommal.ebben egy profi szakember, orvos segít.én pl. Bolditól meg tudtam kérdezni, hogy milyen nevet választ magának, illetve azt is megbeszéltük, hogy melyik napon szülessen, és mikor.most nem viccelek.az utolsó 10 alkalom arról szól, hogy felkészít a szülésre, hogy a baba is tudja, mi vár rá.Érdekes módon ezek a babák sosem sírnak születéskor, csak élénken nézelődnek.
plusz egy ismerősömnél majdnem császározni kellett, mert a baba nyakán volt a köldökzsinór, nagyon, és rá tudta venni a babát, hogy kibújjon belőle.
van akinek meg a farfekvéses babát is megfordítják.
röviden ennyi.
:D

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a jobbulás kívánásokat!

Ma ki kellett Tücskömhöz hívni a dokibácsit, tegnap ugyanis furcsa hangokat hallottunk a háta környékén...
Gége-és garatgyulladása van. Kaptunk kanalas gyógyszert meg köptetőt. Kicsit bújósabb, de ezen kívül semmi nem látszik rajta. Hihetetlen. Én fetrengtem az ágyba szerdán órákat, annyira carul voltam, Tücsök meg jön-megy egész nap, játszik, dumál, stb. Szerencsére - kop,kop,kop - láza továbbra sincs.
Mi apával már gyógyulóban.
Holnaptól takarítunk, és jövő héten költözünk, jupijé!
Ha berendezkedtünk, rakok fel képeket!

moti: nem nagyon értem. Most akkor a bölcsi okés, és az ovi a gáz?
Lelki köldökzsinór tetszik! Utána fogok nézni...

pruci: leányanya sztori elképesztő. Szerintem is a szülők körmére kéne nézni!

benita: jobbulást Kevinnek!
Jól emlékszel: jövő hét közepére várom Piri anyót. Ebben a hónapban nem nagyon tudtunk apával remekelni, így most az esélytelenek nyugalmával indulok!
Bioenergetikához nem tudok hozzászólni...

danyuci: tessék magardra vigyázni!
Mi még nem használunk fogkrémet. Lillusnak már 10 foga van, lehet lassan rászokunk. Egyenlőre vizesen rágcsálja a fogkefét.

Annamari: szupi, hogy Levi már válaszol a dadusnak! Reméljük, hogy ez a kis reggeli foglalkozás sokat fog lendíteni a beszédén.
ZOKNI!!! Ráadom, leveszi. Ráadom, leveszi. A huszadik után mondom neki, ha leveszed megint, jön a harisnya. 2 perc múlva már harisnya van rajta. Nem annyira szeretem, de ez van. Viszont jót szoktam vigyorogni rajta, mikor megpróbálja azt is lehúzni a lábáról :-)
Így mi már harisnyában nyomulunk itthon, reggel még harisnyán zokni is.
Ja, igen. Én nem kicsit, hanem NAGYON lustultam el...

Megyek alukálni.
Szép estét mindenkinek, és jó hétvégét!

Évi

Kép
Kép
lillanyuci
 
 


Hahóóó!

Moti, sajnálom, ami történt...talán írhatnának is nekünk, akik olvasnak bennünket...nekem arra nincs időm, hogy másik topikokat olvasgassak, pláne, hogy keresztbetegyek valakinek...
Remélem megtaláltad Gabus képeit...
Lelki köldökzsinórral kapcsolatban...tetszik, utánanézek, de szerintem teljesen tudattalanul ezt csináltuk Gabussal együtt...szülésre értem...nem sírt stb.

Évi, a házhoz gratulálok és irigy, irigy és irigy NAGYON :lol:
Nálunk ma volt az építész, csuda jó ötletei vannak...profi a nő...és megint egy kosár dió, de már alig bírok hajolgatni :oops:

Köszönöm mindenkinek a fogkrémes hozzászólást. Mi a Nenedent szilikonosat használtuk, de krém nélkül, most már gyerekfogkefével én megmosom neki és ő egész fürdés alatt sikálja tovább...és napközben is legalább 5x meg kell mosni :oops: mert kéri, csak sima vízzel használjuk...

Gabus most alszik, holnapra jó kis kirándulást tervezek, ha sikerül eljutnunk, beszámolok róla...

Pruci, felháborít ez a történet...nagyon :twisted:

Annamari, remélem javul folyamatosan az ovis helyzet
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Én nem lustultam, sőt itthon pörgősebb vagyok, mint a munkahelyen, tegnap összeszedtük Gabussal az összes levelet az udvarban, szépen kisöpörtünk, dédipapának diót szedtünk és kicsit csavarogtunk...ennyit a pihenésről nálam...éjszaka megint nem aludtam :oops: buli volt a pocakban :wink:
danyuci
 
 


Danyucika
Örülök, h ilyen jól telnek a napjaid :wink: , bizony-bizony növekvő pocival egyre másabban tudsz mozogni (ezt jól leírtam :roll: ). Hát tudod ahogy közeleg az ősz (mert ugye felénk még nyár van), nálunk is egyre több a kinti tennivaló. De az is lehet, h nem több mint nyáron volt, csak ilyenkor sztem az ember minél többet szeretne kint lenni, félve attól, hogy jönnek a hosszú sötét esték..... :x :x :x .... én nem szeretem. Azért örülhetünk, h még most is nagyon jó idő van, holott 1-2 nap, és október! Remélem sikerül a tervezett kirándulás!

Lillanyu
Remélem hamar helyrejöttök, Lilluskának sok-sok gyógyító puszika!!! :P :P :P Költözés? Az szupi, de jó h sikerül nektek is a tél előtt új házikó!!! Csípném ha közben pocaklakó mégiscsak kopogtatna nálad!!! Így szokott lenni, hisz most "nem várod". :wink:

Moti
Tudod ebben a világban még a falnak is füle van..... :D ezért sztem csak olyat írjunk, ami csak velünk kapcsolatos. Abból is jut bőven :lol:

Bioenergetikus:
Hát megtörtént a nagy konzultáció. Ez úgy volt, h el kellett mondanom a gondom/bajom, azután felmérte/feltérképezte az energiamezőimet, amiből aztán kiderült a probléma forrása. Nem akarom részletezni, de kisgyermek koromra visszavezetett dolog, amit most egyfajta terápiával kezel. Nagyon tuti szakember, és örülök, h megtalálta bennem a "tüskét". És azért is tetszik, mert nem gyógyszeres kezelést alkalmaz, ill. nem pszichológus a ürge.

Benita

Kép
benita76
 
 


Benita!

Én nagyon hiszek minden természetes kezelésben..sztem jó elsz ez a bioenegretika is!! :wink:

Moti!

Én nem értem az egész sztorit?Valami negatívat írtál valamelyik intézményről talán?
Azért ez nem annyira fair hogy számonkének olyanért amit nem is nekik írtál :evil:

Lillanyuci!

Jobbulást az egész családnak!!
Előre is kitartást a költözéshez :wink:

Danuy!

Látom te se unatkozol :)

Annamari!

Hát igen..anno a Postára menet nekem is 4-fél5-kor kellett kelni..de rossz volt :( Igaz én csak másfél évet húztam le ott.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Lillanyuci,

Leányka jobban van már?a gyerekek mindig jobban bírják a betegséget, mint a felnőttek! :D
A bölcsis sztorit hagyjuk, szerencsére sikerült rendeznem a dolgot! :D
Nem az volt a gond, hogy olyasmit írtam, amit nem vállalnék föl szemtől szemben, hanem az, hogy valaki eljuttatta az illetékeshez még azelőtt a dolgot, mielőtt én elmondtam volna. :D

Beni, ez a módszer nekem is szimpi, és sokaknak segített már!REmélem, Neked is fog!sok sikert hozzá!

Danyu, a babával való beszélgetést egy csomóan csinálják, tehát nem kell feltétlenül a szakember hozzá, pl. Neked sem kellett. :D
csak én jártam Boldival is, és a férjem ragaszkodik HOzzá, a kicsi se kapjon semmiból kevesebbet, mint a nagy. :D
Kirándulás sikerült?
Én szombaton a zongoratanárnőm 50. születésnapján voltam, amit meglepetésből szervezett a lánya.nagyon meghatódtam.sajnos kevés ilyen pedagógus van!tisztelet a kivételnek persze.
:D

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok!

Hazaértünk mi is. Münchenben voltunk egy pár napot Oktoberfest-eztünk is :lol: :lol: :lol:

Fogkrém, nekünk van már 8 fogunk, de én még nem vettem fogkrémet csak vízzel mossuk. Lehet veszek és kipróbáljuk úgy is jön a következő fogunk. Nem tudom hova siet ez a gyerek a fogakkal. :lol: :lol: :lol:

Moti, kicsit összezavarodtam. Szerintem nem írtál sértőt az intézményről csak leírtad amit tapasztaltál. Ebből inkább le kellene az olvasóknak szűrni a tényeket.

Danyu, diószedés vár rám is. Múlt héten tettük mi is rendbe a kertet. Itt az ősz a betakarítás ideje :wink: Azért próbálj pihizni is .

Pruci, nem lehet erre mit mondani. Szerintem is a szülőket ugyan úgy elő kellene venni, mint a lány pasiját.

Lillanyu, jobbulást az egész családnak.

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


Benita, örülök, hogy jól sült el kivizsgálás. Én kicsit szkeptikus vagyok ezekkel kapcsolatban. A homeopátiában hiszek viszont.

Annamari, nálunk is sláger a zokni levétele. :lol: :lol: :lol:

Lelki köldökzsinóros ötlet tetszik, lehet ha majd lesz kivel kipróbálom.

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


El vagyok tűnve...sok a munka :oops:
danyuci
 
 


csak egy gyors bekukkra van időm.
Tegnap kiderült, kisfiunk lesz megint!!! :D :D

Remélem, mindenki jól van, ha lesz időm, visszaolvasok és jövök.

KépKépKépKép
moti
 
 


Kri,
ha tetszik a lelki köldökzsinór, akkor mindenképp ajánlom, hogy olvasd el a könyvet előtte.Abból teljesen kiderül, hogy olyan-e amilyenre számítasz és érdemes-e belevágni.A címe is az, hogy Llki köldökzsinór.Dr. Raffai Jenő és Hidas György írta.ÉN az előbbihez jártam és járok a programra.

Danyu, miket dolgozol?még mindig a dió, vagy már más?nagyon szorgos vagy!

Anyósom szerencsére tagadta, hogy csalódott a kisfiú miatt. :D nagyon nagyon kislányt akar.aztán ennek mindig az a vége, hogy lesz 6 fiú unokája. :D

KépKépKépKép
moti
 
 


Moti:Gratulálok a kisfiúhoz!
És mekkora már a "kis"legény???? :D

Jó éjt

Kép

Kép
szilvi17
 
 


Sziasztok!

Egy darabig nem tudok jönni, beindul holnaptól a költözés.
Sajna még tegnap is feküdtem, hétfőn belázasodtam, el kellett mennem dokihoz. Tegnap még regenerálódtam, ma már dobozoltam. Lillus, apa jól vannak szerencsére.
Be van már kötve a net az új házban, talán jövő héten tudok is jönni.

Addig is üdv. mindenkinek!

Évi

Kép
Kép
lillanyuci
 
 


Jaj, Évi...bárcsak mi is ott tartanánk már...de ha minden igaz az építész hétvégén hozza a terveket, már alig várom...
Jövőre nekilátunk, aztán ahogy a költségvetés engedi...

Moti, éljen a kisfiú :lol: :lol: :lol:, már én is kíváncsi vagyok...nagyon...

Munka mindig van, tegnap takarítottunk Gabussal...borzalmasan lassan megy, a napi főzés, rendrakás, délután levélgereblyézés, este égetés...a két háznál dupla munka, kezd kicsit sok lenni...a kert a virágok...még jó, hogy jön a tél :oops:
danyuci
 
 


Évi igazoltan van távol,de többiek hol vagytok????
danyuci
 
 


Sziasztok!

csak gyors bekukk. Zsombika is beteg lett, most épp alszik.

Évi, mihamarabb várunk vissza. Jó költözést.

Moti, gratula újabb fiúcskához :lol: :lol: :lol:

Nekem meg annyira fáj derekam, meg hasam lehet végre megjön és lesz mihez viszonyítanom.

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


Kri,
jobbulást Nektek +++++++++++++++++++++
Danyu
danyuci
 
 


Sziasztok!

Betegeknek jobbulást!!!

Moti!
Gratulálok a kisfiúhoz!!!!

Évi!
A költözés közben is próbálj pihenni. Remélem ma már nincs lázad. Raksz fel képeket az új házról??

Képzeljétek!
Tegnap voltam a 90 napos diéta felénél, s ma reggel 6 kg-mal mutatott kevesebbet a mérleg. :lol: :lol: :lol:
Pedig először 2 hétig be sem indult a fogyás, tök el voltam keseredve. Bár az igazat megvallva, nem mindig tartottam be az étrendet. :oops: :oops:
Olyan nehéz volt, hogy ne kapjam be amit a gyerekek meghagytak. Csak pár katona, sajnáltam kidobni.
Bár most is bűnözök, de csak lassanként megindultak a kilók. Kép

Délelőtt meglátogattam a tesómat a kórházban, tegnap műtötték, laporószkópiás (ha jól írom) műtét volt neki. Mivel spontán nem esett teherbe, lombik programban vesznek részt, s a bal petevezeték nem volt átjárható neki. Kis is vették neki.
Mikor kifele jöttem, kint voltak az újszülöttek, 5 baba volt, de olyan édesek voltak. :D :D
Nekünk is már csak 2 és fél hónapot kell várni, s indulhat a babagyártás. :lol: :lol:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Sziasztok!

Moti! Gratula a kisfiúhoz!!!

Évi! Jó költözést!

Kri! Jobbulást nektek!

Annamari! Ez tök jó! Az a lényeg h beindult a fogyás és kivártad! Én úgy el tudok keseredni ha nem akar elindulni.
Szegény tesód! És ezért miért kellett kivenni a petevezetéket? Vagy ez így szokás?
Ne is mondd a babák látványát! Olyan irigy tudok lenni és akkor rögtön akarom at a kistesót, még akkor is ha netán egyedül maradok 2 gyerekkel.

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Kisbabára már én is ki vagyok éhezve!ha látok egyet, legszívesebben össze vissza puszilgatnám, meg gyömöszölném. :D

Évi, kitartás a költözéshez!utána tök jó lesz! :D csak ez a fránya betegség ne lenne pont most.

DAnyu, elhiszem, hogy kíváncsi vagy, én is az voltam, és mikor mentem az uhra, éreztem, hogy most ki fog derülni a Babó neme.és tényleg rögtön azt mutatta. :D
szerencsére egyébként minden ok, még csak 1,5 kilót híztam, jövő héten megyek afpre.és ha minden jól megy, jövő csütörtökön megyünk FIrenzébe 4 napra kettesben a férjemmel.már nagyon várjuk.bár megint nem tudom elképzelni, hogy fogom bírni Boldi nélkül, de tudom, hogy nyáron is milyen szuper volt kikapcsolódni.

Kri, a derekad nem a széltől fáj?engem vasárnap óta kínoz, jobb vagyok, mint a meteorológusok.egyből tudom, hogy másnap szél lesz. :D

KépKépKépKép
moti
 
 


Teri!
A petevezetéket azért kellett kivenni, mert azt mondta a doki, hogy össze volt roncsolódva. Ép, hogy hozzáért, mikor megnézte, s szétesett. De a doki szerint így is sikerülhet kihordani a babát.

Mostanában vettem észre, hogy Réka a bal kezét kezdte el használni. Általában szólok neki, hogy a másik kezedet. Bal kézzel fogja meg asz evőeszközöket, ceruzát, vagy akármit.
Szerintetek szóljak neki, vagy hagyjam, hogy legyen bal kezes? :?: :?: :?: :?:

És egy másik. Hogyan lehetne leszokni a körömrágásról?? :?: :?: :oops: :oops: :oops:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Ma kicsit ráérek, nem kell főznöm. :D :D
Bár amúgy se kéne, mert az iskolából hordok ebédet. Apu a suliban dolgozott, s nem kért pénzt, hanem decemberig ingyen kapun kaját.
bár a diéta miatt van, hogy kell főznöm, mert az adott kaja, nem arra a napra van. Tegnap káposztás tésztát csináltam mára, hogy apa is reggel tudjon vinni belőle. Holnapra még marad a gyerekeknek, mert nekünk gyümölcsnap lesz.
A suliba meg paradicsomos káposzta a kaja, azt meg viszem anyuéknak.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Ötévesen szült a legfiatalabb anyuka


A világ legfiatalabb anyukája, aki egészséges csecsemőt szült, most már 75 éves. A perui Lina Medina 5 éves, 7 hónapos és 21 napos volt, amikor megszülte kisfiát.

Az Andokban található Ticrapo falujában lakó perui kislány, Lina Medina hároméves korától menstruált. Szülei azt hitték, hatalmas tumor van a gyomrában, az orvosok is későn jöttek rá: a terhesség hetedik hónapjában jár.
1939. május 14-én a kórházban császármetszéssel hozta világra fiát - a műtőben 35 orvos volt jelen. Mielőtt a műtőbe vitték, a játékbabáival játszott.

Azt máig nem lehet tudni, ki volt a gyerek apja. A hatóságok Lina édesapját gyanusították, azonban nem tudták bizonyítani a vádakat.

A gyermek, Gérardo, csak 10 évesen tudta meg, hogy akit a nővérének hitt, valójában az édesanyja. 40 évesen halt meg, 7 évvel az után, hogy megszületett Lina második gyermeke.

Lina jelenleg a perui főváros "Little Chicago" negyedében él férjével.


Valószínűleg az agyalapi mirigy betegsége miatt hormonzavar alakult ki nála, mely lehetővé tette a terhesség kihordását is. A petefészke már 5 éves korában megfelelt egy teljesen kifejlett, felnőtt női petefészeknek.
A pszichológus szerint korának megfelelő szellemi érettséggel rendelkező kislány volt, aki szívesebben játszott babáival, mint gyermekével.

Szerintem elég durva. :shock: :shock:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Most már eldugulok... :lol: :lol:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Hello Eltűntek!
danyuci
 
 


Sziasztok!

Régen nem jelentkeztem, igazából babonából, de sajnos nem jött be :cry:
Ma már másodszor (múlt szombaton is) voltunk dokinál, aki ma végleg megerősítette, hogy sajnos nincs embrió a petezsákban :cry: Éreztem én, s felváltva bíztam, illetve nem......tegnap is még csináltam egy clearblue tehestesztet, ami azt írta, hogy több, mint 5 hetes terhes vagyok (3+), de ezek szerint tényleg nagyon nehen ürül a HCG :cry: Azt mondta a doki, hogy annyira kicsi, hogy magától el kell, hogy menjen, várható egy erősebb vérzés, s majd két hét múlva menjek hozzá vissza....ha nagyobb bajt érzek, akkor persze hívhatom, de tudom, hogy nem lesz!!! Már múlt szombaton elkezdtem barnázni, de minden esélyt meg akartam adni,s elkezdtem dugdosni az Utrogestant, enni eszelősen a Magnéziumot, így én azt gondolom,hogy késleltettem a távozását a picurnak :cry: Szomorú vagyok, persze, s látom a családot is (még talán a nagyfiamon is látom, azt hiszem, hogy nem belemagyarázom), de nagyon bízom benne, hogy hamar újra költözik hozzánk VALAKI :wink:
Addig is azt hiszem, hogy most elszaladok tornázni - jót tesz a lelkemnek talán - még Marci alszik, s este a sógornőmmel megiszok egy pohár bort......

Ti se dolgozzátok túl magatokat a hétvégén!!! Elnézést, hogy most nem nagyon reagálok senkinek, de látom, hogy nagyon nem is pörgött túl a topik az utolsó napokban 8)

Jó hétvégét! :arrow:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Bocsi a sok eltütésért :oops:

Annamari - még neked akartam írni, hogy én is a 90 napossal dobtam le 5-6 kilót tavaly ilyenkor, de "csak" 58 napig tartottam....s azóta is hellyel - közzel a "megszerzett" súlyomnál vagyok....mondjuk a nyáron elkezdett tornikázás is sokat segített, úgy láttam....

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Szilvia72

Hidd el, annyira sajnálom!!!! :( :( De ezt nem értem :? , hogyhogy érezted? Hisz már régebben írtad, h kétcsíkos lett, és most meg ez a teszt 5 hetet mutatott? (bár én nem is tudtam, h ilyen teszt is van, ami kimutatja a heteket..... :shock: )
Mindenesetre én azt is merem állítani (bár nem vok orvos), h 5 hetes uh nem véletlenül nem lát embriót. Te nem így gondolod???
Barnázás meg lehet terhesen is, nem feltétlenül jelent rossz fordulatot.
Persze nem szeretnék benned hiú reményeket táplálni, de jó lenne, ha igazam lenne!

Danyu
Hajrá betakarítás!!!! Nekünk még füvet is kellene nyírni, mert már suhog a szélben :lol: :lol: Persze nincs rá idő, most épp fontosabb volt a tavaszi virághagymákat elültetnem, h legalább a tavaszunk szép legyen! Tavaly nyáron költöztünk és ősszel ilyenekkel nem foglalkoztam, aztán mikor mindenhol kibújtak a szép virágok, mérgelődtem. Ezért aztán a nyár elején mindent teleültettem virággal, most pedig gondoskodom a tavasziakról is! :)

Moti
Hurrá kisfiú!!! :P :P :P :P :P Elhiszed, h én is azt választanék a másodikra? Nem tom, miért, pedig először kislány-párti voltam, de így Kevin mellé már csak öcsköst tudnék elképzelni. :D :D :D
Jó olasz pihenést!!!! 8) Boldi kivel marad itthon?

Marya
Gratu a mínusz kilókhoz! :) De tessék nem megszegni a szabályokat! Ha már kb. a felénél tartasz, kibírod a végéig! Nekem mondjuk 3 nap idegesség, aztán 3 kiló le is megy! Bár ez a rosszabb formája a fogyókúrának, de legalább nem kell étrendet követni. :lol:
Körömrágás ellen nem tudok mit, ill. van valami kencefice a patikában kapható. Állítólag nagyon sz... íze van, ettől hagyják abba. Viszont ha rágja: annak oka van! :shock: Tessék azt kideríteni!!!!

Kri
Ez a Bach-virágterápia, amit nálam alkalmaz a "doki", ez hasonló a homeo-hoz, ugyanúgy cseppek és nem szabad előtte-utána mentolos, kávé, alkohol stb-stb.... csak annyival másabb, hogy ezeknek az összetétele a testünkben, sejtjeinkben, vérünkben biorezgések által stimulálja a bennünk lévő ill. minket körülvevő energiamezőket. Ami ugyebár a bioenergetika alapja, hisz minden embert 7 különböző energiamező vesz körül, melyeknek mind más funkciója ill. jelentősége van. És ha ezek közül valamelyik nem ott van, ahol kell, vagy nem úgy kering, ahogy kellene, akkor az ahhoz tartozó probléma orvosolandó. Röviden ennyi. :roll:

Benita

Kép
benita76
 
 


Aranyos vagy, Benita! Ma már - menzi szerint - 8+2 lennék, s múlt héten is két és fél hét eltérést mutatott az UH, azaz 7+2 helyett 4+6-ot, ami fizikailag (technikailag sem) lehetetlen, hogy annyival késöbb fogant volna...A terhes teszt pedig nem mutatt többet, csak max. 5 hetet....valszeg még sok a hcg bennem, ahogy Panni is írta, belőle is soká ürült...

Remélem, hogy abból nem lehet baj, hogy most nem küldött el eü.kaparásra...Anyuval beszéltem az imént, s ő tette a kicsi bogárkát a fülembe :roll: Tud valamelyikőtök erről valamit???

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Szilvi!
Nagyon sajnálom ami veled történt.
Sajnos nekem is van egy barátnőm, akinek üres volt a petezsákja, s 9 hetesen mikor ment dokihoz, akkor vették észre. Őt megkaparták.
Neki 3 hónapot mondott a doki, hogy annyit kell várniuk a következő babára. Ha a doki nem küldött el a kaparásra, azt nem tudom miért nem tette, talán a természetre akarja hagyni a dolgot. :idea:

Benita!
Már vettem a gyógyszertárba, olyan mint a körömlakk, de az sem segített. :( Köszi a tippeket. :D

Megyek mert kész az ebéd, gyros-t csináltam salátával.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Szilvia, sajnálom :( :( :( :( :(
danyuci
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?