Új privát üzeneted érkezett!

ezt olvassa el mindenki, sok hasznos van benne az elköv. időkre...és van a májkrém is, de tiltó listán!:)
amúgy úgy gondolom, mint eddig is, két falat kenyértől, egy falat kakóscsigától, vagy épp két kocka májkrémes kenyérkétől még nem lesz allergiás, meg hasonlók a scemete, mink azon nőttünk fel, nem az váltotta ki az allergiát, meg egyebket, és minden nap úgyse adja az ember, max. heti egyszer, vagy 2 hetente....szóval ennyi belefér... mondhatnám maguknak se igen veszünk, mer olyn szarok :( néha marhapárizsit, de az se mindig ehető....ami fincsi májkrém, az az amit én turbózok fel itthon sok ahgymával, paprikával.... :):) na elég is, olvassátok el télleg!:
http://209.85.135.132/search?q=cache:X6 ... clnk&gl=hu
ill. ezt is érdemes elolvasgatni, sok vélemény van:
http://www.hoxa.hu/?p1=forum_tema&p2=11741
és el is dugulok....sok vélemény, sok élethelyzet, mindenki hozza, amit anyutól tanult, látott, hallott, védőnők is másak, fiatal, idős, gyerektelen, kisgyerekes, a lényeg szerintem, hogy ésszel kell etetni, olyat amit magadnak is adnál, és nem marad le semmiről a gyerek, még előtte az élet, nem az első évben kell az összes létező dolgot megkóstolni!!!!!előbb utóbb minden baba kisgyerek lesz, eszi a sok kaját, amit mi, megy a jáccira, megeszi a homokot, amibe macska pisilt 2 hete, csak nem láttuk, lenyalja a buszon a csöveket, oviba megy, esetleg már bölcsibe, a jóisten tudja mit etetnek meg majd vele, amiről azt mondják fini, egészséges, csak mégis fája gyerek hasa.... na szóval most még a miénk a csemete, most még kicsi, és figyelhetünk rá, és lehet az ízlését is alkaítani!
na megyek, főzök magamnak valami műkaját :):)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Kaandi köszi ! Túl vagyunk asszem a nehezén, takony van még dögivel, hihetetlen mennyiség…tényleg ahogy leszívom egyből tele van utána, megkérdeztem a szuperdokit, azt mondta 3-4x szívjam csak egy nap, úgyhogy kénytelen vagyok úgy hagyni, tengervizes orrsprét azért fújok bele, kicsit az is tisztítja. Hú micsoda éjszaka már megint, nem is részletezem…

Körömvágás: csakis álmában lehet, a babakocsiban alszik el úgyhogy odaülök egy sámlira, lecipzározom a fénytetőt, így szépen elérem minden végtagját, és ha nem szoptatnék (és bírnám a töményet :D) akkor előtte és utána is letolnék egy felest :D A hideg kiráz a körömvágástól :D

Bogi köszi!
Én is inkább egy császár mint a fogorvos :D

Elif a pelenkázás nálunk is így megy…most találtam ki hogy van egy boltíves játéka, játszószőnyeg-féle, ha abba fektetem elnézegeti egy percig, ha elég fürge vagyok addig végzek :D

Ladmon ügyi voltál a fogászaton! :D Nekem azt mondta a doki hogy nem tapad sejthez és kiürül a vizelettel a fájdalomcsillapító. Viszont egy másik doki meg nem adott, úgy ahogy neked sem. Nekem se fájt, már el volt halva valszeg. A paradicsom meg szerintem mag nélkül okés, maggal gáz. Én a héját is lehúzom de csak azért mert én magam utálom főzve.

Millye, köszi kérdésed, lekopogom rendben van Zéti, hét napból hatszor összejön neki. Volt egy szünet amíg nem adtam a bogyót, most újra adom, naponta egyszer. Azt hiszem örökké hálás leszek neked :wink:

Tegnap megtörtént az a gyerekvigyázás amiért megdícsértem anyóst…jó árat fizettem érte, szétdúlta a vadiúj sziklakertemet. :evil: :evil: :evil: Beleállított egy ócska törött elkoszolódott műanyag apácarácsot hogy az milyen szép lesz benne, és ettől szétcsúszott az egész mivel tök friss volt. GRRR :evil:
De viszont annyiból megérte, hogy apával elmentünk valahová ketten, és most megint dúl a láv, harmónia, szuperapa-szuperférj, stb. :D

Vera
Kép
Kép
zetibebi
 
 


upsz! laptető :)


spenót heti 1x, máj is, aki már eszi, sárga dolgok közt is kell szünet, mert besárgulah a gyerkőc bőre :) szóval ne egy hétig sárgarépát, és sütőtököt egyen felváltva a gyerkőc, legyen más is...

nekem van még pár anyatejkocega a mélyhűtőben, ha túl sűrű a főzi vagy forró még, és Vinnyó már nem bírja, beledobok egy kockát, és hígabb is lesz, meg hideg is :):) amúgy a múltkor almafőzit úgy főztem, hogy tápszerrel a tejföl helyett, és pici liszttel, miután már kenyerezünk, nekünk belefér...


bocsi, hogy megin sok lettem :)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 

 
 

Jaj azt akartam még, hogy

Kangu, légyszilégyszi, taníts mester :D Leírnád egy deleteket és egy estéteket? Etetés, altatás, fürcsi, ezek érdekelnek. Annyira nyomi vagyok :oops:

Zsu kíváncsi vagyok Bebére és a járókájára! :D

Meg hogy szerintem apának ugyanúgy lehet egy havi hormon-hullámzása mint nekünk csajoknak, csak neki nincs menzesze hanem csak pár napra meghülyül. Mert megfigyeltem hogy kb ilyen időközönként van az hogy nem lehet vele bírni. :lol:

Vera
Kép
Kép
zetibebi
 
 


millye: mákosguba kedvencem(egyik), apa tesójának pasija hívott, hogy beugrik, és beugrott, hozta a mákosgubát, oszt el is ment, én meg nekiestem, hogy nyami...de ez olyan nagy csalódás volt, mert olyan...brrrrr, mintha nem is tejjel, hanem vízzel készült volna, tömve mákkal...és tük kemény szikkadt kiflivel, vagy ki tudja mivel..szóval majd apa megeszi, hátha neki bejön, én nem ilyet csinálok :(

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


na, csak én garázdálkodok itten? ügyeletes kávésok??????

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Verus: jaj ne érts félre! Engem nem zaklat fel, ha megeszi a padló koszát, csak a só, cukor, adalékanyagok az ellenségeim... De mindegy amúgy....

Vera: huhúúúú, randi meg minden?? Ööö, akkor 3 gyerekesek is lesztek? Vagy nem így volt a múltkor (lehet, hogy csak rosszul emlékszem...) :D

Jártatok már úgy, hogy belépve a nappaliba hirtelen sokk, hogy hol a gyerek, aztán rájöttetek, hogy a hálószobában hagytátok? :lol:
Csak WC-re ugrottam el, de majd megkapott az infarktus....

ladmon
 
 


hát...én már jártam így Ladmon! :) csak nem Vincivel....és basszus keresnem kellett a gyereket, mert nem találtam sehol... a kis sunyi bebújt a szárító alá, és ott kussolt :) én meg csak kiabálok, hogy hol van...
Vincit már csak a földön, vagy kiságyban merem magára hagyni, estleg a járókában, bár ott hiszti van, ha eltűnök :)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Ladmon, a három gyereket tőlem kérdezed?
Nekem ez a gyenge pontom, ha a pocakos nőt látok az utcán végigfut a hátamon a hideg...nem tom mikor heverem ki az Olis terhességet, de most még nagyon nem vagyok túl rajta. :oops:

Vera
Kép
Kép
zetibebi
 
 


Nekem éjjel szokott ilyen lenni, ma is volt, kinyitom a szemem és ott van mellettem...hogy a frászba került oda??? :lol: Totál kiesik!

Vera
Kép
Kép
zetibebi
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok!

Igazatok van, de már annyira nincs pofám ideírkálni, mert totál rapszódikus, mikor van annyi időm (mint most), hogy ne csak az olvasás férjen bele, hanem az írás is...
Mindig elvesztem a fonalat, 3-4 hetente bírok írni 6-8 mondatot, ez tök gáz. :oops: Na mindegy. De akkor közkívánatra :) :)
Hozzátáplálásról látom volt szó, hát akkor én is belekotty.
Betti szó szerint kinézi a kaját a szánkból és bömböl, ha nem kap kanalasat. Úgyhogy megkövezhet aki akar, egyszerre váltom ki az ebédet és a vacsorát. Ha levest eszünk Bogival, villával összetörök neki répát-krumplit-borsót (héja nélkül) meg egy kicsi tésztát és kanalazok neki is egyet-egyet :) A délutáni alváshoz pedig kell neki tápszer. Estére pedig tejpépet eszik, utána fürdés, és belealszik a tápszerbe.
(sinlacos sütőtökös) vacsora után
Kép

Testvérek fürdés után
Kép

Nem tudom, mennyi a súlya, mert nincs itthon mérlegünk, és lemérni a hosszát pedig mindig elfelejtem. Védőnő? Nem is tudom, mikor láttam utoljára. :oops: Mivel nem eredt meg a BCG oltása, ezért valamikor 1 éves kora előtt újra kell őt oltatni. Semmit nem csinál guruláson kívül. Illetve tegnap lent ültünk a földön, ő az ölembe, fogja az ujjam, és felállt. Ott állt kacagva jó 10-20 mp-ig. Én meg csak hüledeztem. Azóta ha csak lehet, felül és nézelődik.

Voltunk a Kolpingban, Alsópáhokon, hát lányok, ódát tudnék róla zengni... Annyira jól éreztük magunkat, hogy elmondhatatlan. Rengeteg játszótér, kinti-benti meleg vizes medence, kiságy a szobában (rendes fa rácsos ágy), etetőszék-előke az étteremben, külön babamenü. Egyszerűen fantasztikus volt. Bátran ajánlom mindenkinek, akár kicsi babával is. Én Bettit egyszer "leadtam" :oops: a bölcsibe (1-3 éves babáknak van), amikor alvásideje volt, betették az alvószobába, mellé egy babaőr, másik vége náluk volt, és mehettem én is a férjemmel meg Bogival ejtőzni a gyerekmedencébe. :oops:
Képek a Kolpingból:

Kinti (30 centi mély) pancsoló árnyékolóval:
Kép

Kép

Bettivel :
Kép

Hintában kacag :
Kép

Közben túlestünk Betti első betegségén is. A Kolpingból úgy jöttünk haza, hogy Boginak folyt az orra és köhögött, majd később belázasodott. Őt kikúráltam köptetővel és orrszívóval 3 nap alatt, de Betti a harmadik napon szintén lázzal elkezdte ugyanazt. De hálistennek ő is túlesett rajta, csak nekem kellett két, viszonylag nyugodt éjszaka, hogy a kiesett órákat pótolhassam alvásban. A betegség miatt csúszik Bogi bárányhimlő-oltása és a meningitis-es oltása is, ki tudja meddig.

No, lelövöm magam, mert ez a röpke hozzászólásom közel 1 órába telt. Bogi már felkelt, de még megkértem, feküdjön vissza kicsit. Ha szerencsém van, akkor visszaalszik és tudom csinálni a házimelót. Ha nincsen, akkor majd éjjel, amikor a gyerekek alszanak, akkor kell a rendet csinálni.
Remélem ti jól vagytok. Gyerkőcök csodaszépek és gyönyörűek egytől egyig.

(És egyre jobban gondolkodom a meitai-n Bettinek. Számomra szokatlanul anyás, nagyon igényli a testi közelséget.)

Igyekszem, igyekszem, de nem merek semmit sem ígérni!
Sziasztok
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jasmin_ 2009.09.23 13:47-kor.

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


oh, nem is írtam még! Védőnéni aszonta, hogy, ha már annyira nem akarja meginni a tápszert, tegyek bele kis macikávét :):) és ne adjak neki olyan sokat tápit, hanem inkább a kenyér mellé esetleg pohárban a kávés izét, mintha kakózna a nagyokkal....hát ez eszembe nem jutott volna...szerintetek???? egyáltalán lehet még macikávét kapni? mert én volt hogy direkte kerestem, és nem lehtett kapni...

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Macikávé? Bogi imádja. :lol: AMikor én kávézom, ő is hozza a bögréjét, és mondja hogy Kérek kávét! :lol: :lol: :lol:
Sparban és Coopban lehet kapni. Tejmennyiség növelésére is jó a magas cikóriatartalom miatt.

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


Crocus, teszel bele a főzővízből is? Adrinál azt vettem észre, hogy ha túl sűrű a főzelék, akkor nagyon utálkozik, meg öklendezik, ha kicsit hígabbra csinálom, sokkal nagyobb lelkesedéssel fogyasztja. (És bevallom, nekem nincs türelmem a főzelékhez fejni, ezért a zöldség főzővizével higítom a főzit.)

Vera, örülök, hogy dúlaláv, és grrr sziklakert...

Jázmin, akármilyen ritkán is van időd, azért tök jó olvasni rólatok! nagyon helyesek a lányok, és szerintem mindketten nagyon hasonlítanak rád! Néha gyere pár sorral, meg fotóval :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára stelly 2009.09.23 14:58-kor.

KépKép

KépKép
stelly
 
 


Ladmon, nekem is volt már hasonló, csak én éjjel nem találtam, Debrecenben, amikor a szőnyegen aludt, mert bemászott álmában a polc alá. Átfutott egy pillanatra, hogy ellopták, komolyan. Aztán meglett :D :D

Jázmin, de jó, hogy tudtál írni, nagyon helyesek bagytok mind, szuper helyen nyaraltatok!

Andabella, Mesikéd a szőnyegbe csavarodva, mint egy vigyori szivar, olyan édes! Vártam, h az ilyen helyzetekben bátor Ladmon írja, de csak nem írja a csibész, ezért én bátorkodom: Nem előnyös kifelé fordítva hordozni a babát. Helytelen tartást ad a gerincnek, homorítania kell. A lábai lógnak lefelé, és nem a kívánatos terpesztartásban vannak, nem látja az arcodat, és nem utolsó sorban előnytelen neked, mert így az ő súlypontját is a te medencédnek kell balanszírozni, ráadásul Mesi amilyen jó kis súlyban van, nem lehet könnyű. Az elől hordozást kb 7 kilóig javasolják, azután kárt tehet az anya medence körüli izületeiben, ami nem biztos, hogy most jelentkezik, hanem esetleg egy pár év múlva inkontinencia, derékfájdalom formájában. Na, bocs, nem akartam beledumálni...

András pajtásnak boldogságos 7.-et kívánunk!

Na csak érdemes kelegetni éjjel, jóvan!
Voltam a hordozás hetén tegnaop, meg még megyek is, jaj, olyan jó volt, annyi érdekeset hallottam, a kötődő nevelésről, és a hordozásról-bőrkontaktus hatásáról volt szó. Na, mesélek majd, most mennem kell...

Zsuzsi
Kép
gerendai zsuzsi
 
 


Zetibebi nagyon örülök, hogy Zéti kaki gondja megoldódott!!!! Anyósod meg.... kár volt dicsérned....

Lkverus én is ettem ilyen pocsék mákos gubát... erre mondják azt, hogy ahány konyha annyiféleképp csinálják....

Jasmin nagyon helyesek a kislányaid! Jó hogy jöttél!!! Amint látom nagyon jó súlyban van a picilány!

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Gerendai Zsuzsi köszi!

Én meg kaptam meghívót jövőhét hétfőre a szoptatási világnap alkalmából ... én úgy tudtam, hogy az augusztus 1.-én van... :shock: Állítólag jó műsor lesz...

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Eltűnt Esztikén azért jót vigyorogtam :lol:

Zsuzsi, az elöl hordozás is gáz? :shock: upsz, ezt nem tudtam, azt hittem, csak kifele fordítva. Mondjuk megmondom őszintén, szoktam néha kifelé fordítani Adrit, csak nem hosszú távra (de pl a vásárlást úgy sokkal jobban viseli :lol:). De arra nem gondoltam, hogy alapból nem jó már elöl hordani :oops: mondjuk arra már gondoltam, hogy vajon hogyan fogunk közlekedni, ha majd megint pocakos leszek, de egyelőre a ha-majd-pocakos-levésnek nem ez a legfőbb dilemmája :roll: :lol:

KépKép

KépKép
stelly
 
 


Én meg éjszaka eltűnt Lénán vigyorogtam! :lol:
Zsuzsi: Nem akartam bátorkodni, mert a mai "na-nehogymár-szó-nélkül-hagyjam" mondataimat kaandira szórtam, aztán már sok lett volna belőlem! :D
De Mesi a mi gyerekeink súlycsoportja ám, szerintem még nincs 7 kiló, ugyi Andabella! :D Szóval maradhat elöl, csak befele... :wink:

Viszont Stelly: nem kell sokat agyalni. Akartok még egy mókuskát? Igen. Zséprobléma tuti nem lesz 5 év múlva? Dehogynem lesz. Akkor nem tök mindegy, hogy most vagy később? Akkor már úgy legyen, ahogyan ti szeretnétek- kis korkülönbséggel!
Szóval szexre fel! :lol:

ladmon
 
 


képek rólunk is megint, bocsi előre is, sok lesz

sörözünk
Kép
sörözünk még
Kép
kirándulunk is (húsz év után nincs állványzat!!! bár a fotós meg ugye béna volt :oops:)
Kép
csak közben picit meg kellett pihenni
Kép
Csani, ugye nem bánod, ha ezt rád borítom? :lol:
Kép
farmeros klub felvételi kérelem (épp menekül, mert tilosban járt...)
Kép
répafej (azóta azért picit már szebben eszik...)
Kép
ezt meg csak mert imádom
Kép
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára stelly 2009.09.23 15:32-kor.

KépKép

KépKép
stelly
 
 


Ladmon, most szívesen megölelnélek ezért a pár mondatért :)

KépKép

KépKép
stelly
 
 


Sziasztok!

Először is Andrisnak nagyon-nagyon Boldog 7. hófordulót kívánunk Bebével! :lol:

Reggel nem tudtam belépni a babanetbe, aztán fájt a fejem, délutánra elmúlt szerencsére!
Mi jobban egy kicsit, éjszakát azért végigugattam megint! :x
Bebe reggel megkapta a járássegítőt, tetszik neki, de a legjobban az tetszik, amikor átalakítjuk neki kismotorrá, és Zsolti ide-oda tologatja! :D Képeket is igyekszem hozni! :D

Bocsi, hogy nem reakciózom most nagyon, de Apának nemsoká kell a gép! :?

Jázmin, nagyon szépségesek a lányaid! :D

Mesi is kis tündér! :D

Na mennem kell, Apa itt van a nyakamon! :twisted:
zsu83
 
 


Helló Lányok, a közösbe küldtem levelet, csatolva pár dm-es utalvány beszkennelve, akit bármelyik érdekel, írjon privit és küldöm postán.

Jövök, ha tudok. :wink:

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


sziasztok!

vagyok én is,csak reggel nem lehetett belépni,aztán bánatomban nekiálltam nagytakarítani,azzal el voltam egy darabig,aztán sétálni voltunk,majd a Bazsi kicsit nyűgös lett délutánra és hőemelkedéses,úgyhogy csak belém bújva volt okés...

millye:Andrisnak fincsi hófordulós puszikát küldünk a gyönyörűséges pofikájára!köszi a tanácsokat,talán holnapra meghozzák a bogyeszokat!
jólesik,hogy hiányoltál.
jasmin:szépek a kislányok és szerintem is nagyon hasonlítanak rád!mindig örülünk,ha hallunk rólatok!

stelly:Adri bevéve a farmeros klubba!jók a képek!

ladmon:még mindig lógsz a képpel!

lkverus:édes Vinci az inges ruciban!ennek örömére én is csináltam ma hasonlót :D nem is te lettél volna,aki felborzolja a kedélyeket a májkrémével.....ma Bazsi az almáspitémet nézte ki a számból,úgy ettünk,hogy adtam neki az almából,édesen nyammogta még hümmögött is hozzá!

julcsi:de jó hogy szépen gyógyulsz!

andabella:Mesi is szép nagyot nőtt mostanában!

zsuzsi:remélem jártok erre idén és akkor kifaggathatlak a hordozós hétről és a kötésekről!

zsu:csúnya fejfájás!várjuk a képet!

zsancy:örülök,hogy javult a helyzet nálatok!

tutira kimaradt valami,de nam nagyon tudok koncentrálni,mert Bazsi a nadrágomba kapaszkodva ácsorog...

Kép
nilabali
 
 


én lányom olyan hiper hisztit levágott hogy azt hittem kitépem ezt a pár száll hajam...csak a ülőgarnitúrán volt hajlandó elaludni,hiába raktam be a szobájába kezdte előről.
Csináltam ma spenótos csirkés tésztát...isteni finom!!!
Ha már hagytatok minket éhen veszni...

Jaj és valaki fogyózik?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
zsancy
 
 


zsancy:Bazsi is hatalmas sírás után több hónap utána karomban ringatásra és éneklésre aludt csak el...egy fél órára!
receptet dobnál,jól hangzik a tészta amit csináltál!

Kép
nilabali
 
 


akkor nem csak az én gyerekem tud sírni?Néha annyira neki áll hisztizve bőgni,hogy már azt hiszem ha igy folytatja a bőgést károsodik...(na ezt aztán jól megfogalmaztam)
http://www.mindmegette.hu/index.php?app ... ecept=6451

juj és holnap évforduló :D

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
zsancy
 
 


Huhh, visítva elalvást sajnálom, Zsancy és Nila... :( Nálunk régen volt, csak el ne kiabáljam.
Képzeld, októbwer 23. környékén tervezzük, hogy ellátogatunk Tatára. Vagytok esetleg, és tudnák együtt sétálni egy nagyot, vagy beülni valahova?

Andus: Huhh, én már azt hittem, javultak a dolgok... Sajnálom, remélem a mai hosszabb alvásból végre rendszer lesz.

Adrikát nagyon várjuk holnap!!! Olyan szép, megint nagyon sokat változott. :wink: . Nem világosodott ki a haja kicsit?

Paradicsomot főzve adom, hája lehúzva, magok kiszedve. Úgy elvileg lehet.

Képzeljétek, Tesóm Badéliusszal itt volt és elmentünk a közeli játszóra. Nagy túra volt, de bírtam. :wink:

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


Eszter, nagyon jók a képek! :lol:

Nilabali, sajnálom a nyügit, remélem már jól van Bazsi, és nincs hőemelkedése se!

Zsancy, Bebe is betud hisztizni néha nagyon! :?

Mi is eléggé nyügik lettünk délutánra, nagyon be van durranva Bebe ínye, felső 1-es fogaknál! :(
zsu83
 
 


Julcsi, de jó, hogy ki tudtál mozdulni egy kicsit! :D
zsu83
 
 


Bebének jobb napot holnapra. :wink: Én is úgy látom, hogy növesztjük az első fogacskát fent. Délutánonként 1-2 órát szokott nyügi lenni, ez elég jól bírható (eddig...)-

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


tényleg lehet kapni macikávét?????coopban volt régen, már vagy 3 éve, aztán ne lehetett venni, és jött helyette a jacobs azonnaloldódós gyerekkávé egyadagos csomagokban, olyan, mint a 3in1kávé....nem szerették a kölik...azóta is macikávét kajtato, a múltkor, hogy a plus-ból it spar lett néztem, de nem volt...na, lehet most lesz, megin körbejárok..ma voltam tescoban, de ott sem volt.
Szóval szerintetek lehet adni Vincinek???én ekkora korukban még nem adtam a nagyoknak...elvileg baja nem lehet, cukor nincs benne...hát nem tom.

jázmin! édesek a csajok nagyon!!!!és jó, hogy jöttél, és jó hogy írtál magatokról! Ja, a télizsák nekem nagyon teccik, meg is venném, de mink is most 74esek vagyunk, sőt, már lassan inkább80asok, kicsi lenne, mire tél lenne, de van kisebb bébi ismerős, megkérdem, hátha kell...

Adri mint mindig nagyon kis vagány helyes csaj!2. sörös kép szuper, korán kezdi a csaj...és hát a répafej! atyagatya!volt utána takarítás, látom...:)fürdés is?

spenótos kaja tök jónak tűnik, kipróbálom!!!!!
nila! képet!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Ja, és Jasmin tényleg gyönyörűek a csajaid! Mutogathatnád őket gyakrabban! :wink: :)

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


Macikávé Verusnak:
http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=203455

Intersparban és CBA-ban is érdemes körbenézni. Auchan-Spar felejtős. Talán még METRO.
A gyártó: Multi-Cikória Kft. Jánossomorja

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


spar helyett Tescot akartam írni
kicsit elfáradtam... jó éjt

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


julcsi.szerintem itthon leszünk,benne vagyunk egy taliban,cukrászda és egy jó séta,ha az idő is engedi!nagyon örülök!annak is hogy már ki tudtál menni!

lkveus:hozom a képet4nem nagyon hagyta már magát fényképezni,mert kezdődött a hiszti mikor hazaértünk a sétából...

zsancy:tényleg jó a recept és könnyű is meg gyors!jó éjszakát nektek!


képek:mgint sok! Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
nilabali
 
 


Maci kv a Börsi tescoban van :wink:

Julcsi!De jó -de jó! Nagy élmény volt neked is?!

Millye igen a "kicsik"strapálnak le Muki sakálka módon "üvölt"...
Zsó szemtelen mit a piaci légy...

Köszönöm,hogy szorítottatok minden rendben ment és a dokikról és az eredményekről majd Írok....(ha érdekel vkit)

Jasmin csuda szépek a csajok és gyerek csak...

Mennem kell mert merülök... holnap ha lesz időm jelentkezem...

Jó éjt minden Dednek és ez által minden édesanyának!!

Kép
zümis
 
 


Sziasztok!

Móni, bocs, de nem bírom ki, hogy ne írjak a szopis felvetésedre egy kisregényt, úgyhogy előre is elnézést kérek.

Nekem Tamara is ugyanilyen szopimániás-kajaelutasító volt, mint Natasa, ezért nem is aggódom a hozzátáplálás miatt, később kifejezetten jó evő lett, csak nem kell erőltetni. Egyéves korukig ideális esetben a fő táplálékuk az anyatej, minden más csak kiegészítés. Attól, hogy ezt betartod, még nem törvényszerű, hogy a gyereked játszótéren ciciért hisztiző, blúzhúzogató lesz. Tamara egyéves korában még javában szopizott éjszaka is, de elkezdtük szép lassan bevezetni a tejet. 14 és fél hónapos korában valóban eljött az az idő, amikor kevésbé érdekelte a szopizás, és én is éreztem, hogy apad a tej. Drágám egyik este észre sem vette, hogy - bár a megszokott pózban, az ölemben fekve - de cici nélkül aludt el. Az összebújás utána is megmaradt, soha többé nem hiányolta a szopizást, nekem egyetlen egyszer sem kellett fejnem vagy jegelnem a mellemet, szépen, békésen abbahagytuk a dolgot. Én sem vagyok az idők végezetéig szoptatás párti (volt olyan csoporttársunk, aki még középsőben is szopizott), de az egy 1-1,5 év véleményem szerint még bőven belefér.

Paradicsomot, tudtommal, ahogy Julcsi is írta főzve, mag és héj nélkül lehet, nyersen csak később. Bogyesz tündéri!

Stelly, Adrika nagyon helyes, a maszatos kép a kedvencem :lol: .

Zsancy, hányadik?

Kép
mist
 
 


A kisregény végül nem lett olyan hosszú, még írtam egy adagot, de aztán a békesség kedvéért kitöröltem... :D

Kép
mist
 
 


És miért, Mist? Én nagyon elolvastam volna ám... :(

Persze, Zümis. 3 hét bezártság után az 5 méterre lévő játszó is óriási élmény :lol: (De inkább ne próbáld ki :lol: )
Bogyesz is halálosan élvezte, Anyósom csak a kertbe vitte ki két napig. :? :( (Állítólag a sógornőm valami hülye történettel megrémisztette, miszerint Pesten lopkodják a gyerekeket a babakocsikból. No, azóta nem vitte ki az utcára. No comment. Persze nekem nem említette az okot, szerintem sejti, hogy mi lenne a reakcióm... :? :x )

És persze, hogy érdekel bennünket az eredmény, írj!

Mindenkinek jó éjt!

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


mist: de sokáig szopizott a másik szépséged is!!! :lol: :lol: stipi stopi a középső fiamnak........ :lol: :lol:

zsu: alig várom a képeket a járássegítővel!!! :lol: :lol:

és jázmin, szépek a Te lányaid is!! én is látok hasonlóságokat!! :wink:

millye: hát pikipaki rosszul lettem,kezdtem sárgulni, mellkas szorítás, eszméletlen viszketés, kb 10 perc és már homályosan láttam....párom visszavitt azonnal a dokihoz, aki jó nagyokat bénázott, jól beparáztatott, mentő jó fél óra múlva ki is ért :shock: :shock: ,miközben anafilexiás shokhoz közeli állapotban voltam.......a mentősök már szakszerűen elláttak úgymond stabilizáltak :shock: ,szteroid, vénás szuri hegyek........be a kh, ott 2 nap megfigyelés és még kb 4-5 nap múlva is parázott a párom,mert olyan fura voltam,mármint kívülről. Nem volt 1xszerű. Úgy néztem ki,mint egy narkós.

Kép
kaandi
 
 


Julcsi, köszönjük! Remélem így lesz! :wink:

Nilabali, nagyon jók a képek, Bazsit is annyira imádom, annyira huncut, és nagyon hasonlít Bebére! :D

Zümis, örülök, hogy minden rendben volt! És persze hogy érdekel minket, hogy mi volt az orvosnál! Tessék megírni!
zsu83
 
 


Mist, bizony, én is nagyon kíváncsi lettem volna a véleményedre! :roll: :(

Julcsi, tudod az idősebbeket mindennel úgy be lehet paráztatni! :?

Kaandi, bocsi, de lemaradtam :oops:, ez mitől volt, fogorvosi injekciótól!? :shock: :shock: :shock:
zsu83
 
 


én is olvastam volna....tovább :roll: :roll:

Kép
kaandi
 
 


sziasztok,

nagyon sokat dolgozom, sajna nincs időm babanetre :(

csak egy szóra ugrottam be, mert holnap mennem kell be az irodába, és érdekelne h nem lesz véletlenül valami minitali valamerre? szívesen csatlakoznánk, ha Marcus is jól bírja az iramot. reggel korán indulunk, így a gépet már nem kapcsolom be, de a telefonszámom a közösben van, ha valaki érintett lenne a témában :)

reménykedem :oops: de ha nem jön össze, üsse kutya, annyira jó lesz így is kicsit kimozdulni :) végre....

jó éjt lányok :)

KépKép
hugic
 
 


Zümis, nem úszod meg a részletes beszámolót, ugye tudod? :wink:

Zsu, lehet, mire találkozunk, Bencusnak már 3 foga lesz? Éljen!!!!!

Julcsi, micsoda kaland, teljesen feltöltött ugye? Hajrá szabad levegő, éljen az utcán sétáló Marcibogyesz! :D

Én nagy naivan arra gondolok, hogy a szopizás idősebb(1éven túli) gyereknél már kultúrált keretek közé irányítható, és ha szeretné, és még van mit, kérheti akár a játszón, akárhol valamilyen egyezményes jelzéssel a pólóm lecibálása nélkül is, kultúráltan. Mert attól ,hogy már nem az a legfőbb táplálék, nagyon fontos és hatásos nyugtató eszköz is lehet a szopizás, tehát nyugtató szerepe is van. Aztán hogy ténylegesen hol kerül sor a szoptatásra, az már más kérdés.

Crocus, azta az már konkrétan FOGSOR! Gratula!

Nila, csibészke Bazsidat nem biztos, hogy látom most ősszel Tatán, mert valószínű nem megyünk(arról nem is beszélve, hogy a leendő kendőm kb az ott tartózkodásunk költsége lenne :roll: )

Julcsi, Zsufi, okés a hétfő dél körül, de ki kell ábrándítsalak benneteket, nem vagyok kendőtudor! MÉG!

Ó, Eszter, nem akartam senkit elijeszteni a hordozástól, csak friss az élmény, mert kedden hosszas diskurzust folytattam egy hordozási tanácsadóval. A te kengurudat nem lehet a hátadra kötni? Mert lehet, hogy onnan is látna Adri előre, és akkor nézelődhetne a vállad fölött. Az a baj, hogy a nehezebb baba elől hordásakor a mama önkéntelenül előre billenti a csípőjét, és így a medence és a gát izmai nem a gerincoszlop alatt lesznek.

Andabella, bocs, úgy emlékeztem, azt írtad, hogy Mesikéd 8 kiló körüli. :oops: Bocsi!

Kiadó a mai éjszaka is, nyilazzatok meg, de élvezem az éjszakai gondosdkodást (vagyis nem bánom, és így 2-3 keléssel nem okoz egyelőre kialvatlanságot)!

Zsuzsi
Kép
gerendai zsuzsi
 
 


Stelly nagyon helyesek a képek! Az a legjobb amin a Parlament előtt van Adri és a párod!

Zsu83 köszi! Hogy vagytok? Fáj még a torkotok? Milyen volt az éjszaka?

Nilabali Végre végre elveszett bárányka!!! Már annyira hozzászoktam, hogy fórumozol, hogy azt hittem baj van! Nagyon helyeske pofija van Balinak! Csak nem kenyeret majszol a fiad?

Zsancy boldog évfordulót nektek! Csak nem házassági évfordulótok van ma???

Budabo jó pakolászást!!! Mikor indultok haza?

Zümis jobb napot nektek mára!!! Engem érdekel hogy mi volt az orvosnál!!!

Kaandi akkor ez valóban nagyon súlyos dolog.... jaj szegény! Remélem hamar túl leszel rajta!!!

Hugic sajnos én nem vagyok olyan mobil, hogy be tudjak menni a városba úgyhogy én kilőve minitali miatt.... :(

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Gyerekem 6:22ig aludt evet játszott és 7:08kor már vissza is aludt.Én meg főzöm a lecsót...
Akkor meg nyugodtam,hogy nem csak nálunk van "agyuk el a házat"Petra módra.
Nila:
Istenem ez a kiskrapek mennyire tünemény...Belezúgtam a száját huncutul eltakarós képbe... :D Gyönyörű a kisfiad!!!
Ja amúgy nem félsz hogy lenyel egy darabot a kenyérből?Én múltkor Petrának adtam babakekszet,a fele eltünt a szájába azt hittem szivinfartust kapok..de annyira olvados málos az a keksz hogy tök simán megette..igaz ez ritkán van mert mégis csak édesség.

Akartam kérdezni hogy ti mostok fogat?mármint a babák... :lol: Nekünk a dokink azt mondta mivel kint van2foga alvás előtt töröljem át neki gézlappal,már amennyire engedi,mert úgye már fözit gyümit eszik...fogkefét nem ajánlja mert elhányhatja töle magát..
Na csak ennyit akartam..

Mist: 4-ik :D
Millye:Nem házassági,de évforduló..én nem akarok férjhez menni..
Időközben a nacsasszony is felkelt :D

Akartam kérdezni hogy ti hogy csináljátok a fözit,mert én azt vettem észre hogy Petra ha boltit eszik 4-5órán keresztül sem éhes,de ha én csinálom neki még a 4órát sem bírja ki,pedig ugyan úgy 200g-t eszik.

Panna a mosógép nálunk is szinte folyamatosan megy+a vasaló alig érem útól magam,már unom hogy épp hogy elfogy a vasalnivaló de teregetem a köv.adagot.(bár nekem mosási kényszerem is van :? )

Ja a hallal és a májjal kapcsolatba találtam én is 2ciket az egyikbe egy éves kora alatt tiltó listás,a másikba nem és 6hós kortól ajánlják.És recept is van...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsancy 2009.09.24 07:37-kor.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
zsancy
 
 


nem merem kikiabálni:aludtunk éjszaka!!!!!!!!!!!!!!!!!!egyszer kelt fel, de csak cumihiány, és már aludt is vissza....és nem is nekem kelett menni, hanem ap intézte!!!!!Szóval elvileg most kipihent vagyok és üde :):)

Nila!ahoz képest, hogy nem akart fényképezkedni a fiatalúr, igen szuper képek lettek, és láthatóan még élvezte is! Jól néz ki ingben, tök olyan, mint a miénk :)

macikévé lelőhelyeket köszi!!!!!!!!!! mgnézem, de röhely, még arra se lenne már pénzem...Andris elvitte az utsó filléreket is valami versenyre befizetni.:( ez a hóvége....naggyon gáz, várom már, hogy végre apának kifizessék a melóit!


édespofi banda(Vinci a zöld nyuszi):
Kép

Tegnap
lasztievés:Kép

most viszont igencsak nyűgi van, csapkodás, nem tok írni, megyek is, majd ha elalukált jövök

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?