Új privát üzeneted érkezett!

DorisKép
Remélem a gyerkőcök már jobban vannak! Nagyon aranyosak, éppen őket emlegettem egy ismerős lánynak, aki a 32. héten szült, hogy nem is látszik rajtuk, hogy korábban jöttek.Kép

EditKép
Bogi nagyon aranyos.Kép

BogárKép
Gyönyörű baba! És milyen jókedvű mindjárt ébredés után.Kép

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon édesek a babák, olyan jó nézegetni őket.

Cat Kép
Én is 6-án megyek a dokihoz. Összefuthatnánk.
Nagyon csini a pocakod, látványos a változás.

Szöszi, Hurki Kép
Nagyon drukkolok nektek és a két Balázsnak.

Puszi, Alena
alena
 
 


DorisKép
Tündériek a gyerkőcök, és nagyon hasonlítanak egymásra!KépKép

AlenaKép
Hányra mész 6-án ? Megyek akkor én is akkorra.

HóvirágKép
Beszéltem az Arnival, 19-től megy szabira.

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 

 
 

Sziasztok!

Doris, Edit, Bogár!
Nagyon klassz kis csemetéket sorakoztattatok itt fel!Kép

Cat!
Helyes a pocakod!
Alena, Cat!
A másik topoikban ajánlották, hogy jelentekezzek be a földszintre UH-ra mert ott felveszik videóra. Ti voltatok ott már? És oda lehet csak úgy jelentkezni, vagy szóljak Arninak, vagy mit tegyek? Azért küzdök itt, mint a papirtigris, mert a kispapám még semmit nem is látott Lurkóból és gondoltam menjünk 4D-re, de azért az elég drága, mert a végén mindenképpen akarok menni.
Ilyen kis bizonytalan vagyok! Ja és én legközelebb 15-én megyek Arnihoz, az meg tök soká van.

Szöszi!
Kinek drukkolsz Te olyan nagyon?És régebben is nézted a focit, vagy a fiad akarata már most érvényesül?
Én még a hangjától is ideges vagyok! Akkor lányom lesz? vagy fiam aki utálja a focit?

Pusz mindenkinek
Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


RékacsKép
Sajnos a földszinti UH-ra nem lehet menni, csak ha az Arni beutal. Ő meg nem utal be, csak a 18. héten az AFp után, a 28. héten, és a 36. héten, mert ez az előírás. Ott egyébként kell kazit vinni, és 1.200 Ft-ért felveszik a műsort.Kép Fele annyira sem élvezhető mint a Praxis, így ha meg tudjátok oldani szánjátok rá azt a pénzt. A Schöpfben ugyanis nem mutogatnak semmit, csak diktálja az asszisztensnek, hogy 4 kamrájú szív, telt gyomor, telt hólyag stb.

Pusz
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


CAt!

Köszi a választ! Megyünk a Praxisba!
Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Cat, hát ez a poci már nem kicsi!
Bogár, Eszterke még mindig gyönyörű, és miylen jó színe van!
Doris, a gyerkők szemei nagyon hasonlítanak tiedre KépFőleg az első képen.Még pár évtized és talán itthon is gyerekbarát gyermekorvosi rendelőt csinálnak Kép
Szöszi, igen már kérdezgetik utcán, kajáldában ismeretlenül is mindenki, hogy na mikor stb. De nekem olyan jól esik. Már jó mondani, hogy ha akar bármikor, még kicsit gonoszul hozzátenném, hogy akár ebben a pillanatban is, nézném mit reagálnak egy jujuj ááá kiáltásra...szerintem szétröhögném magamat a kétségbeesett arcokon. Kép
Ma voltunk nst-n, tökéletes Kép Alig mocorgott, de mindig lekéstem a mozgásról, későn nyomtam meg a gombot. Olyan furi, hogy jövő héten szülni akarok Kép
Ma az én időszűkem miatt MArcsiék fogadtak minket babalátogatni, hát csajok Levike egy tündéraranyvirág ! Én is iylen kis nyugodt rendes babát szeretnék KépÉs olyan cuki. És mikor fogtam (mert foghattam-köszi Marcsi) akkor Balázsunk teljes lázban volt úgy kalimpált.
Progipótlás témához, én is úgy tudom, hogy bátran abba kell hagyni, mert 12+ - pár hét alatt át kell vegye a méhlepénynek a termelést. A 12-14 hét után a progipótlás már csak csepp a tengerben inkább pszihésen adják kicsi ideig még. Ha a lepény nem veszi át a termelést ott a pótlás sem segít. Jaj ez rosszul hangzott. Néha kellhet egy lórugásnyi ami átlendít a nehezén...na szépítettem valamicskét? Kép
Már lassan átkeresztelődök dinnyére mert egy hurkám sincs úgy kisimult a hasam Kép
Üdv Dinnye (Hurki)
hurki
 
 


Sziasztok Lányok!

Doris,
Jobbulást a picurkáknak!!! Gyönyörűek a gyerekek!!!

Bogár,
De jó hallani végre rólatok! Nagyon ügyi már a kiscsaj!
Szerintem most még jobban hasonlít az apukájára, mint korábban!

Hurki,
A málnalevél tea segíti a tágulást, de csak a 37-38. héttől javasolt inni. Én ittam és szerintem segített.

Beszti,
Te tudod már, hogy milyen nemű lesz a picurka??

Szöszi,
Ez nagyon tetszett, foci döntő után szülni. : - ))))

Cat,
Köszi, hogy megkérdezted. Még előtte elnézek hozzá, addig talán kiderül mi újság.
UH.: nekünk mindig végigmutogatták a gyerkőcöt, rendesek voltak és aránylag sokáig!

Lányok, milyen sokan jártok Arni dokibácsihoz!



Puszi mindenkinek
Hóvirág
Hovirág
 


Hóvirág Kép
Arni bácsi a "gyerekcsináló" doki Kép Nagyon jó a statisztikája Kép Kép Kép

Lányok Kép
gyors kérdés. Császár után mennyi időt kell a következő terhességgel várni? Nem mintha már a tesókat terveznénk, csak érdekel.

Orsi + 2 Kismaczkó
18+6
(Holnap már a 20. hetet kezdjük)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok Lányok!

Levike 4 kor fejezte be a szopit és aludt el, azóta várjuk hogy felébredjen.

Icsilya!
Mintha hájjal kenegetnél. Majd még rakok fel.

Doris!
Rá sem ismerek a babákra. Nagyon huncutok, édesek! Nem bírod nem puszilgatni őket igaz? Már 100m-t babakocsikáztunk, majd ha szép idő lesz elmegyünk a 300m-re lévő kínaiba. jó ötlet.


Bogár!
a kismama rucik pocakban nagyok, szépen visszament a méhem, csak fenékben,combban semmi nem jön fel, miben megyek 6 hetes kontrollra? majd megoldom. tejet nem akarok leadni, azt mondták eleinte fejjek, de már jól beindult, már csak a begyulladást kerüljem el.

Hurki!
nagyon örültünk nektek. mindent megbeszéltünk? majd még felhivlak 8-a előtt. ne izgulj, epidurállal teadélután lesz, a kitolásnál meg "jó érzés" hogy Te nyomod ki és van mit tenned nem csak tűrni. Egyébként gyönyörű gömbölyű vagy. Így kerek a világ!

Beszti!
Hol lehet ezeket a szakértőket elérni? Telefonon?

Cat, Icsilya!
Hol látható a ti büszke pocakotok.

Levike nem beteg hogy ennyit alszik?

Marcsi
marcsiria
 
 


Marcsi Kép
Hogy lehet ilyen jól alvó gyerekre szert tenni?? Kép Mit ettél, amitől ilyen jó baba lett? Örülnék, ha az ikrek is ennyi idősen már ennyit aludnának egyhuzamban Kép
Cat Kép pocija a profiljában található.

Lányok Kép
Lesz az én pocimról is kép... hamarosan, megígérem Kép

Orsi + 2 Kisamaczkó

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Marcsi!

Pele a szopis topikban tevékenykedik (ha épp nem nyaralKép), a többiek telefonszámát a http://www.lll.hu/telefon.shtml oldalon vagy a Kismama magazin kismamanotesz részében lehet fellelni...

Hóvirág!

Nem, de ha nem leszek túl kíváncsi, akkor nem is fogjuk tudni. Még van két "veszélyes"Kép alkalom, a jövő héten meg majd kb. a 36. héten az UH, ha azokat kibírom, akkor már csak a szülésnél fog kiderülni.

Orsi!

Kérdés, hogy elsősorban az-e a cél, hogy a következő ne császár legyen. Ha igen, akkor ált. a két év korkülönbséget szokták ajánlani. Persze van akinél előbb is sikerül császár nélkül szülni (pl. anyám engem és a bátyámat 30 évvel ezelőtt 16 hónapos korkülönbséggel szült, úgy, hogy a bátyám császáros volt, én meg nem), de biztosabb (és még így sem teljesen az) a két év.
Ha nem feltétlenül a császár kikerülése a cél, akkor is kellene leg. egy év.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok LányokKép
Nagyon köszönöm a dicséreteketKépKép Nagyon jól esik és az is, hogy azt mondjátok sokan, nem is látszik rajtuk, hogy korababákKépKép Nagyon büszke vagyok RájukKép
EgcsiKép
Nyugtasd meg a barátnődetKép A 32.hét az már nagyon "jó" a túlélés szempontjából. A 28.hét után már jók az esélyek. Persze tudom, mennyire rossz, rémisztő érzés lehet de kitartás!
OrsiKép
Nagyon repül az időKépMár 20 hetesek lesztekKépNekem a császárt végző nőgyógyász azt mondta, hogy 3 év múlva vállalhatunk következő babát.
HurkiKép
Igen, Lilluska rám ütőtt, Geri pedig az apukájáraKép
MarcsikámKép
Folyton "macerálom" őketKépEz annyit tesz, hogy puszilgatom, nyenyerészem(?), ölelgetem,csókolgatom egyáltalán, ölelgetem taperolom a babákatKépKépImádom Őket és olyan jó, hogy itt vannakKép Kihasználom az időt, mig szabadon "garázdálkodhatom" mert ha már mászni, járni fognak, akkor már elmenekülnek előlemKépSokszor mondogatom Nekik, hogy nem fog kinőni rendesen a hajuk, mert agyon puszilgatom a hajhagymácskáikatKépAnnyira édes kis szőrmókos buksijuk van és olyan szeretgetni valóakKépKépGerike sajna még mindig tetőtől-talpig pöttyös és elég kis nyűgös de legalább már nem lázasKép
Gratula Levike alvókájáhozKépTudod, ez nálunk örökös "probléma", de hát ez legyen a legnagyobb bajunkKépKép A Kinaiban tényleg érdemes körbenézni, mert én most nagyon örülök a koraterhesen vásárolt gumis gatyóimnakKép Nem ósdi fazon és jó kis világos szinük vanKép
Jó volt sétálni igaz? Hogy vált be a babakocsi?
CatKép
Nem irtad meg, hogy hogy vagytok? Hány hetes vagy pontosan?Mikorra vagy kiirvaKép November környékére?Néztem a profilodat, nagyon csinos kismama vagyKép

Puszi:Doris
doris
 
 


DorisKép
Tiszta lüke vagyok! Csak a hormonok teszikKépKép Köszönöm szépen jól vagyok, már a 25. hetet taposom. A méhszájam jól tart, nem bántam meg, hogy összavarrattam, így picit nyugodtabb vagyok. Bár azért rettegek a koraszüléstől, mert nekünk most lakáscsere problémáink vannak, így nem tudom, hogy készülünk el időre.KépKép Október 18-ra vagyok kiírva, de a doki szerint is szeptember végére meglesznek. Próbálom velük megbeszélni, hogy maradjanak jó sokáig, vigyázunk rájuk!Kép

Puszi
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


CatKép
Ne rettegj a koraszüléstőlKépLátod, annyi ikres szülő ki tudta hordani a pocaklakóit a terhesség végéig. Nálam sem lett "volna" koraszülés, ha Lilcsike jó helyre tud beágyazódni és a lepénye jól ellátta volna a feladatát. Erről már tudnátok most de eddig nem volt ilyen gond. A méhszájammal, méhemmel semmi problémám nem volt épp ezért értt sokkszerűen, hogy haldoklik a babám mert annyira jól voltamKép Lényeg, hogy nálad szépen növögetnek, fejlődnek a Manócskák és jó sokáig fognak még a pocakodban csücsülniKép
A lakáscserével óvatosan bár tudom, hogy nem egyszerű de vigyázz nagyon MagatokraKép

Puszi:Doris
doris
 
 


SziasztokKép
Tegnapi uh eredmenyek: BPD=94mm, FL=70mm. Suly a gep szerint 2800 gr korul. Nem lesz nagy baba. Orultem volna, ha picit nagyobb, de ez van. A mehnyak teljesen elsimult, de meg nincs nyitva a mehszaj.

Eleg pocsekra sikeredett a tegnapi doktor bacsizas, 3 es fel orat vartam es az asszisztensno olyan ronda volt, hogy fel orat sirtam a varoban. Jo, hogy tul vagyunk rajta.

Doki bacsi most a valtozatossag kedveert megint szabira megy, matol egy hetig nincs is a varosban. O azt szeretne, ha julius 19.-en szulnek.Hihi, na ezt megnezem... De julius 8-ig semmikepp, mert akkor ugyeletes orvosos szules lesz belole. Nem mondom, hogy jol esik a gondolat...

CatKép
Nagyon nagy a pocid! Szep kerek es szepen fennt van. Minden kismama ragyog, Te is, de valahogy meg kulon jol is all, nem tudom.Kép Vigyazz ra, ez a lakascserenel is fontosabb!

RekacsKép
MIndig szerettem a focit! Ja, mi van Ribizlivel? Nem tudunk semmit a kiscsajokrol...Mekkorak, hogy vannak?Szopnak meg?

szoszi (ma mar kicsit jobb hangulatban...)
szoszi
 
 


DorisKép
Aranyos vagy, hogy így nyugtatsz. Tudod ha nem nyíltam volna ki, akkor nem tartanék annyira a koraszüléstől. Szerencsére jó helyen tapadnak a placenták, és a gyerekek is mm különbséggel egyforma nagyok. Mindig ijedezgetek, hogy lent a szeméremcsontomnál rugdos valamelyik baba, és hogy mindjárt kijön.Kép

A költözésnél van annyi segítségünk, hogy apósom költöztető, így a dobozolás is az Ő reszortja lesz.Kép

SzösziKép
Ezeknek a súlybecsléseknek nem lehet hinni. De amúgy is Balázs tuti 3 kg feletti lesz, legalább egyszerűbb lesz megszülni. Még gátvédelemre is lesz esélyedKépKép

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


SziasztokKép
Aki látni akarja a pocakomat az megtekintheti az 2004.nyári kisbabáknál, ma reggel tettem fel.Kép
Fejnélküli, mert egyedül nem tudtam jobbat produkálni.Kép

Egcsi
35+4

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Helló mamik Kép

Beszti Kép Doris Kép
Köszi az infókat. Azt hittem, hogy császár után már nem lehet normál úton szülni, de ezek szerint elképzelhető Kép Ezt jó tudni Kép

Koraszülés: Komolyan azt hiszem, hogy minden ikrest ez foglalkoztatja a leginkább. Kicsit én is tartok tőle. Bár tényleg minden a legnagyobb rendben nálunk, méhszáj, méhlepény, fiúk mérete... de akkor is ott az emberben a félsz. De tudom, hogy velünk semmi gond nem lehet Kép Kép Kép

Kellemes napot mindenkinek!

Orsi + 2 Kismaczkó
19+0 Kép Kép Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szöszi, nyugi, ez csak becslés. Szép nagy buksija van, meg lábikója, lehet hosszú baba is és azt igazán nem tudja bekalkulálni a gép. És ha kijön majd felhízlalod KépMár most sem lehet koraszülött, addig még gyarapszik is, és ha tényleg kihúzod végig akkor pedig 3,2-3,5 kg súly tökéletes! A dokidat pedig várd csak meg! Nem kell sietni addig pihenj! Mit mond ezzel az elsimult méhnyakkal mennyi időd van? Nekem ilyet még nem is néztek (vagy nem mondta?)
Csak nem annyira együttérző vagy, hogy megsajnáltad a csúf aszisztensnőt Kép? Gondolom másért borultál ki. Na mondd és segítünk a kis lelkeden! Csodaszép Balázskád van, egészséges is! És te is szép gömböly vagy! Fel a fejjel!
Pusz Hurki
hurki
 
 


Szöszi!
Te hiszel a kilok becslésében?! Akkor lemesélem: A barátnőmnek két csemetéje van. Csenge most júliusba lesz három éves(tudod a keresztálányom). Az anyját befektették szülés előtt egy hónappal, azzal a felkiáltással, hogy nem fejlődik a gyerek rendesen. Szüléskor közölték, hogy talán 2,60 ha lesz. Nos Csenge 3440 grammal született.
De ez a kedvesebb sztori, mert Ambrus, aki idén februárba születetett, a születés előtti napon, még csak 3-3,2 kg volt és mit ad isten másnap 4840 grammal bírt megszületni. Na ennyit a becslésekről. A több adatot nézegesd, azok picit pontosabbak, de csak annyira, mintha jpg. fájt próbálnál mérniKép
Amúgy a Te dokid is nagyon kedves. Látod milyen jó nekem, hogy még ráhúztam a szenvedésre egy fél évet, így nem a nyaralási szezonban szülökKép
Na, dolgozok tovább, bár úgy megy mintha rákba közlekednék
mindenkinek puszi:
Rékacs
Ja, Ribizli!
Szépen nőnek a csajok, mai adatom, nincs róluk, de egy pár héttel ezelőtti fotom van az ide varázsolom. És Ribizlinek van szépen teje, főleg a jobb mellébe, ami kb kétszer akkora mint a bal.
na tényleg szia
Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Ezek itt Ribizli lánykái!
Úgy két hete .
A bal oldali Nóra, a jobb oldali Adél.
RékacsKép

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


HurkiKép
Nem azert sirtam, mert csunya volt Kép, hanem mert rondan beszelt velem...es mar nem birtam ulni, nem volt levego, o meg egy erzeketlen taplo volt.De, fatylat ra.

RekacsKép
Igen, masoktol is hallottam mar, hogy tevedtek. Meg aztan, ha egeszseges es csak 3 kg, akkor is normalis, nem igaz?Mar jobb a kedvem.
Hatarozottan jobb nem a szabadsag-szezonban szulni, de en most mar mit csinaljak.Kép
Na, azert ne hajtsd tul magad,a melo megvar!
Ja, a mobil szamodat kuldd mar at a mailemre, neked fogok irni sms-t, ha van valami mozgas es majd Te megirod itt a lanyoknak, jo? Mert csak a HurkietKép tudom meg, de o meg sanszos, hogy eppen korhazban lesz akkor...Kép

Most az a terv, hogy juli 8-ig nem szulunk,akkor mar a varosban lesz doki bacsi.

szoszi 37+3
szoszi
 
 


Sziasztok Lányok!

Cat, nagyon csini pocakod van! Épp tegnap láttam Julia Roberts-et egy újságban, ő is ikreket vár év elejére és nagyon nagy volt a pocija!!

Marcsi,
Te is kaptál EDA-t? Lehet az Istvánban kérni??

Szöszi,
Tévedhet az UH fél kilót, de az sem baj, ha annyi, majd kint megnő. Könnyebb lesz a szülés!


Puszi mindenkinek
Hóvirág
Hovirág
 


Sziasztok!

Szöszi ment mail!

Tegnap voltam a kórházba megnézhettem a barátnőm babáját. Tudjátok akit írtam, hogy Esztergomban született és felszállították pestre. NA, lefotoztam és gondoltam nektek is megmutatom a "kis" inkubátortölteléket: Kép



Rékacs
Kép

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Hű de csend van, ma mindenki strandra ment?
Én ma olyan fáradt voltam, pedig semmit sem csináltam. Feküdtem és olvastam kismamaújságot, persze elérzékenyültem már a fotókon is(hormonok Kép)Megint nyomja Manó a tüdőmet, pihegek mint kismadár Kép

Apropó Julia Roberts, szerintem olyan jó lenne ha ezek a sztárok nemt itkolnák amit mindenki tud (orvosi rásegítéssel lett babák), itthon is van műsorvezetőtől kezdve egy halom nőci akinek a dokik segítettek, és talán nem lenne a témával kapcoslatban annyi hülye téveszme meg elítélés.

Olvadozok apucitól. Tegnap mentünk egymás mellett a városban, és leolvasom az arcáról, hogy ez itt igen az én családom a kisfeleségem a csodaszép pocijával, benne a gyönyörű kisfiunk, és ragyog az arca. ÉS naponta többször is bemegy a gyerekszobába csak úgy. Méghogy a férfiaknak nincsenek érzéseik...KépVagy csak én vagyok iylen szerencsés? (hüpp hormonok Kép)
hurki
 
 


Szöszi!
Ne keskenyedj el a súlya miatt, az 1 hét alatt nagyot lódulhat, nem is beszélve arról, hogy a gép beállításától meg a baba hosszától függően akár 300 g-ot is tévedhet.

Icsilya, Doris!
nem tudom hogy lett ilyen jó alvó levike. várandósan sokat relaxáltam (autogén tréning) biztos azért ilyen nyugodt, remélem az is marad. ha tele a pocija akkor - sajnos - már csak egy cumi kell a szájába amit beteszel neki mindig amig kiesik és el nem alszik mélyen és kész. ha nem adnánk cumit neki akkor a cicimen rágózni 1 órát is, de azt nem bírja a bimbóm. amúgy már 2 délelőtt is ébren volt és nézelődött amig el nem fáradt és aludt egy kicsit, aztán nemsokára felébredt ilyenkor ordít, amig lemosom a mellem és betömöm a szájacskáját a didivel.

Hóvirág!
Van eda, ráadásul nem kellett előre eldöntenem hogy kérek-e (nem akartam és úgy terveztem nem is kérek, de gyengus voltam. én csak a tűket bírom) és a doki is mondta majd ott meglátom. aranyos doktornő volt, jól beadta, semmi szövödmény nem lett, és nem adagolta túl, így én nyomtam ki levikét.

Hurki!
várom az sms-t.

Ja Edikét elvágta a vihar tőlünk
Marcsi
marcsiria
 
 


Cat! Mekkora gyönyörű pocakod van. Kép
Doris! Jobbulást a piciknek! Nagyon édesek! Kép
Bogár! Ez persze Eszterre is igaz. Kép
Szöszi, Hurki! Sok sikert a programozott szüléshez! Kép
Marcsi! Olyan jó olvasni vidám soraidat. Kép

Bocsi, én teljesen olvasó üzemmódba kapcsoltam, mert állandó rohanás az életünk. Takarítjuk az új lakást, vásárolgatunk bele dolgokat, pakolódunk itt a régiben, és persze mellette a napi dolgok: főzés, mosás, vasalás, takarítás. És ugye mindez gyerekkel, mert nincs kire hagynom még egy fél órára sem. De egyébként jól vagyunk, Péter egyre huncutabb. Kép És nyugodt, türelmes baba. Nekünk még mindig nincs fogunk, de ez szerencsére nem zavarja abban, hogy továbbra is nagyon jó étvágya legyen. Kép

Lányok! Kis súlyú babák miatt ne aggódjatok. Mi 9 hónap alatt 2.65-ről nőttünk meg 8.25-re. Az előbb mértük. Kép

Puszi!
Andi
andi28
 
 


MarcsikámKép
Levike Tündérke lehetKép Te meg nagyon kis ügyes vagy a szopikávalKépNe bánd a cumit, azt el lehet Tőle venni az újjacskáját viszont nem...Kép
Mi újság Edikéékkel? Ezer éve nem hallottam Róluk. Puszilom ŐKet és hiányoznakKép Mit jelet, hogy elvágta Tőletek a vihar?
HurkiKép
Igazi boldog kis család vagytokKépGratulálokKép

Mi már jól vagyunkKépGerikének halványak a pöttyei és a Nővérkém is ideért, nagyon jó dolgom vanKépKét felnött jut két babáraKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Sziasztok! Már régóta olvasgatlak Benneteket, főleg az ikreseket nagy érdeklődéssel, mert nekem is vannak ikreim. Igaz, ők már 9 évesek, de majd meglátjátok, hogy eliramlik az idő!! Ők természetes úton fogantak, rásegítve egy kis ciklusszabályzóval. De nagyon meglepődtünk, mikor a 8. héten ultrahangozván bennünket a doki, csak ennyit kérdezett: Jézusom, ti meg mit csináltatok?? Majd hatásszünetet tartott, és: Itt ketten vannak! DaniEszti 1994.dec. 27-én születtek. Az ikrek után 8,5 évre, 2003.július 11-én született meg 3. csemeténk: Vilmos. Ő segített megtalálnom a Babanetet (nehezen indult a szopi, de még most is tart!!Szóval, ami miatt írok, hogy olvasom, Cateye agódik a koraszülés miatt. Szeretném , ha az én esetemből erőt merítene, és bízna, hogy még a legnehezebb helyzetben is segít a türelem: az én méhszájam a 29.héten 1000 volt a 3000 helyett. 10 héten át feküdtem felpócolt ágylábakkal(ezt bárki megteheti, hogy tehermentesítse a méhszájat, legalább éjjelre!), feküdtem-feküdtem, mint egy kotlóstyúk a tojásain ...és sikerült!! Dani 2,30kg lett, Eszter 2,90. Dokim utólag bevallotta, hogy azt hitte, megszülöm őket a 29. héten.Szóval kitartás mindenkinek, szorítok értetek ,sziasztok:Krisz
nataki
 
 


KriszKép
Köszönöm, hogy megosztottad velünk a történetedet. Igazán szép kis családod van, nagyon boldogok lehettek!KépKépKép Az ilyen hozzászólások erőt adnak, hogy bírja az ember minél tovább, és ne programozza magába a félelmeit. És boldog szülinapot az 1 éves Vilmosnak!Kép

AndiKép
Igazán szép nagy baba lett Péterből! Nem lehet most könnyű neked 2 lakással és 1 huncuttal, de kitartás!!!KépKép

HóvirágKép
A Schöpfben nincs EDA ?

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


SziasztokKép

CatKép
Gyönyörű nagy pocakkal rendelkezel már. Nemtom miért, de az Ediről készült fotót megelőlegezm neked későbbreKép
Találtatok már lakást, vagy még keresésben vagytok?

DorisKép
Nagyon édik a csöppök és a szemükről rögtön te jutottál eszembe, különösen Liliről (persze, ha eltaláltam, hogy ő van első képen).

MarcsiKép
Nekem még mindig van olyan cuccosom, ami nem jön rám! Levinek nem most volt a névnapja, mert akkor utólagosan is BOLDOG NÉVNAPOT neki!
Cumi miatt ne aggódj. Régen Eszter is cumizott, mert ő is állandó cicihiányban volt, a cicim pedig a sok nyalogatástól kezdett fájdogálni, így féltem, hogy majd nem tduom szopiztatni, mert kisebesedik. Így szvsz most jobb a cumi. Eszternek most már nem kell, folyamatosan szoktattam le róla, vagy lehet, hogy igazán hozzá sem szokott. Ha megtalálja csak játszik vele.

SzösziKép
Nekem Eszert a 36. héten 3600-ra saccolták (kicsit megijedtem, mert tudni illik, hogy kissebbet könnyebb megszülni) és a 40. héten született 3200-al, most meg már a 8 kg-ot verdesi alulról majdnem 8 hónaposan. Hidd el az sokkal fontosabb, hogy egészséges legyen!!!!!

RékacsKép
Nagyon édesek Ribizli lánykáiKép

SzösziKép HurkiKép
A finiselőknek drukkhegyek!!!!!

CsajokKép
Úgy imádom Eszter, olyan kis bújós (mééég). Imádja, ha puszilgatom!

Most rohanok, mert csajom fölkelt, kaja, aztán megyünk a barátosnéja egy éves szülinapi bulijáraKép

Csókcsajok
Bogár

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Bogár, a próféta szóljon belőled! 36.héten 3,5 kilóra saccoltak, és nem nagyon akarózik óriásbébit kipréselni vagy hasfelmetszőJack-t vendégül látni Kép
Jövő hétre kánikulát mond, ugye lesz hely a szülészeten és alapítványi szoba is jut majd Kép ez az egyetlen félelmem Kép
hurki
hurki
 
 


BogárKép
Még lakás keresésben vagyunk, bár már lassan engem gurítani kell.KépKép

Hihetetlen, hogy milyen csavargósak vagytok Eszterrel.KépKép

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok Lányok!

Marcsika,
Köszi az infót!!

Cat,
De van EDA a Schöfi-ben és tündéri az altatóorvosnő. Nekem nagyobb segítség volt, mint a választott szüléssznőm.
Még mindig bennem van az orvoskeresés.
Azt nem tudod véletlenül, hogy az Arni meddig lesz szabin, 1 v. 2 hét???

Bogár,
Már ilyen nagylány az Eszter, majdnem 8 hónapos!!!!! Most született!!!
A Mili is már olyan nagyfiú! Küldök képeket mail-en. Valamiért nem tudok új képet felrakni a profilomba!

Orsoly,
Megcsináltam a képviselőt, nagyon ízlett az egész családnak!!!


Puszi mindenkinek
Hóvirág
Hovirág
 


HóvirágKép
Megyek kedden az öreghez, majd megkérdezem tőle, mert nekem is pont akkor lenne esedékes egy pár vizsgálat amikor szabin lesz.

Sajnos orvos téren nem tudok segíteni, mert én csak rosszabbakat ismerek mint az Arni.Kép

Puszi
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok!

Na megjöttünk a szülinapi buleszról. Oszt lányomat leraktam, olyan fáradt volt már. Nem aludt délután semmit, mert hát ugye a társasági élet fontosabb volt neki. Hihetetlen, hogy telik az idő. Mikor mentünk a buleszba pont belegondoltam, hogy nemsokára mi is ünneplünk! Nem semmi!!!

LeoneKép
Mailtem, amit kértél.

CatKép
Kellemes és sikerekben gazdag lakáskeresést. Most akkor a lakásotokat viszont el kell majd hagyni vagy csak, ha kiköltöztetek? Ne aggódj barátosném a 36. héten volt, mikor eladták a házukat és ki kellett költözni, rá 4 hónappal pedig már boldog újház-tulajok voltakKép
Megyek az Öreghez?! (egy kis mosolygós homlokráncolás)
Ugye te már rég nem dolgozol? Nem vagyok ám mindenkiről képben, bocsiKép

HóvirágKép
Szerintem nayon sok múlik a szülésznőn is. Sajnálom, hogy még mindig benned van a szüléssel kapcsolatos rossz élmény. Neked is rögtön kellett volna kapnod antibiotikumot, ha jól tudom neked is előbb folyt el a magzatvíz, ugye? Bogyó adása pedig a szülésznő dolga lett volna. Arnival elégedett voltam a szülésnél.
Eszter nagylány, de még Milcsi, már másfél éves!!!!!! Várom a képeket, de szerintem ide is nyugodtan felrakhatodKép
Na most már én is főzök képviselőfánkotKép, ha már ilyen jó hírét keltettétek.

Pusza
Bogár

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


HóvirágKép
Mármint, hogy Milcsi nagy, de nem nagylányKépKépKép, hanem nagyfiú akartam volt írniKép

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Sziasztok!

Edit!!!
Olvastam a szülés-születés történetedet. Én is az Istvánban szültem, de még 2002 októberében. Nagyon sokban mintha csak magamat hallottam volna. Igaz, nekem burokrepesztéssel indították, de a gondolatok majdnem ugyanazok voltak. Na és az a fránya fájdalom csillapító is... Ugyanúgy jártam mint Te. A 2 perces fájásaimat 7-8 percesre nyújtotta, mellé társult a fájásgyengeség -ami mint mi tudjuk nem azt jelenti, hogy nem fáj, csak azt, hogy nem jó helyen, tehát feleslegesen- és órákkal később az oxitocin infúzió. Rettentően gyorsan tágultam 13 órára babát jósoltak, de az inekció miatt csak délután fél 6-kor született meg, 1 órás pokolal a vége előtt. Amíg az infuzió folyt... feküdni kellett. Ez volt a legrosszabb.
Én sem tudtam feküdni. A vajúdás elején még mászkáltam mint Te és amikor jött a fájás valamire ráborultam, de rogytam össze, úgyhogy le kellett, hogy üljek. Aztán mikor már nagyon fájt és sűrűn akkor csak ültem, illetve félig, úgy, hogy a farokcsonton véletlenül se üljek, mert az rettentően fájtKép
Én is az egyik 3 ágyasban voltam. Melegnek meleg volt, de sokat szellőztettünk, de persze ez október elején még nem olyan vészes. Az én fiam is sokat sírt, de kiderült, nem a hidegtől, nem a melegtől és nem az éhségtől. Hasfájós lett. Ilyen is előfordulhat.
Engem sem zavart a sok látogató, főleg, mert én is fogadtam elég sokat.
Írtad, hogy a -zűrösebb- babáknál lehet, hogy jobb az, ha csak 3 óránként hozzák ki szopizni őket... Nem is tudom. Meglátásom szerint egy nyugisabb babát otthon (szakápolói segítség, tanács nélkül) egyszerűbb ellátni, mint egy hasfájósat aki rengeteget sír. Ezért jó, hogy velem lehetett a fiam a kezdetektől, mert így nem a mélyvízbe kerültem egyből, hanem fokozatosan kezedődött a hasfájás a 2. naptól. Innentől minden éjjel 2x bementem a csecsemőshöz, hogy mi a baja, mert hiába szopizik már 1 órája, nem akar aludni, hanem egyre jobban zokog a cicin... Ha ez otthon történik meg először (akkor tapasztalom először, mert eddig a csecsemősöknél volt a nap legtöbb szakában) nem is tudom mit csinálok... Így legalább már felkészülve jöttünk haza, tudtam mi vár rám, tudtam milyen testartás segítheti a megnyugvásban és főleg azzal lettem tisztába, hogy nem a tej mennyiségét nehezményeziKép

Bocsánat lányok a hosszúságértKép
puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Bocsi még egyetKép

Szöszi!
UH-os becslésekről én is tudok egyet mondani. Jóval 4 kg fölé jósolták a babát, de 3540-nel született. A fél kilógramm a minimum amit tévedni tudnak, de persze van, hogy pontosan is tudnak jósolni. Az arány talán fele-fele.

sasha

Kép
sasha
 
 


Megjöttünk a nyaralásból, Orsi nagyon élvezte a baba élményfürdöt, mindenkinek tudom ajánlani. Köszeg v. Sopron közelében járva érdemes felkereni ausztriában.

Szöszi! Nekem max. 2500g-ot mondtak és Orsi 89-es BPD-vel 2940g lett. Egyik orvos sem gondoltam ilyen "nagynak".

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


gondoltam=gondolta

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


KarmenKép
Hol volt ez pontosan? Le tudnád irni, vagy van esetleg internet cimük, szivesen megnéznémKép

Puszi:Doris
doris
 
 


SashaKép,KarmenKép
Koszonom a biztatast a baba sulyat illetoen. Mar nem aggodom miatta, akkor picit meglepett, de normalis kereteken belul lesz, ugyhogy ez a legkevesebb.

HUrkiKép
Hogy vagy? Erzel mar valamit? En minden reggel remenykedek, hogy : na, talan ma...aztan semmi. Egyik felem megvarna a dokit (8.-aig), a masik meg mar nagyon menne es a ketto kozott tiprodom. A derekfajas nalaunk nem jel, mert mar 2 hete faj.Ma d.e meg az orrom verzett,kepzeld, 8 hetes terhes korom ota ilyen nem volt..nem is ertem.

szoszi (ma 38+0 !!! Kép)
szoszi
 
 


Helló Lányok Kép
Gondoltam bekukkantok 2 tétel között KépKép

Gyors kérdés: Normális, ha fáj a farcsontom estére?
A másik... ez az alvás téma kezd kritikussá válni Kép Már van kb. 1000 plusz párnám, de ez a két lurkó szinte minden általam kényelmesnek vélt pozíciónálm bejelez, hogy nekik bizony ez így nem tetszik Kép

El akartam még Nektek valamit mesélni. A hétvégén esküvőn voltunk. A mennyasszony (kismami) pocija kisebb volt, mint az enyém Kép pedig 5 héttel korábbra van kiírva Kép Büszkén mutattam a pocimat minden rokonnak Kép

Na, megyek vissza.... próbáltam rávenni a két lurkót, hogy a 14-ből csak 2 tételt tanuljanak meg helyettem... de nem álltak rá a dologra.

Orsi + 2 Kismaczkó
19+4

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Doris! Köszeg v. Sopron közelében járva.
van magyar oldaluk is.
http://www.sonnentherme.com

Szoszi! Jó hogy már nem aggodsz. Én anno csak azért drukkoltam a min. 2500g-ot elérje, nehogy kisebb legyen és elvigyék a kórházba a babát.

Ja 2 hir.
Edelweiss már végig bent fekszik mert elkezdett kinyilni. De jól vannak és 7végenként hazamehet.

A másik. Nem tudom ki emlékszik Andyre, ö is szegedi. Sajna még mindig nincs netje. Martin 1 éves lesz, állni már tud de járni még nem. Ja és nagyon akaratos. Ha találkozok vele elmesélem majd milyen sokan lettek végül szerencsére babásak.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


KarmenKép
Köszönjük az infotKépEdelweissnek nagyon drukkolok és kitartást kivánok NekiKépHány hetes most pontosan? Vigyázzon Magukra és Puszilom ŐketKép
Andy-ra persze, hogy emlékszemKépGratula Martin egy éves szülinapjához és a felálláshoz isKépNincs elkésve semmiről, ráér elindulniKép Ahány baba annyi féle ritmusban fejlődikKép
Köszi a cimet, megnézemKép

Remélem Barbiék, Ediék és a többiek akik régen jelentkeztek jól vannak csak babázás miatt nem jelentkeznekKép
OrsiKép
Nekem nagyon-nagyon fájt a farcsontom emlékszem és ez eltartott a szülés után néhány hétig pedig akkor már nem is volt rajta terhelés. Sajna "normálisnak" mondható a dolog.KépA nem alvás szintén része volt a terhességemnek. Én háton már a 14. héttől nem tudtam feküdni mert fulladtam és az utolsó hónapban Lilcsike segitése érdekében már csak a jobb oldalamon feküdhettem ezért megértem a nehézségeidet, de kitartásKép Ilyen gondja Marcsikának is volt egy babávalKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Szöszi! Nekem is vérzett az orrom, de nagyon. Híg vizes vér csak úgy csöpögött. Én sem értem.
Nagyon bízom ebben a hétben, megértem, hogy már te is szeretnél túllenni rajta, én is, de ügyeletes orvosnál szülni...ha van még türelmed várj, mondom ezt én aki kiegyezne egy ma éjszakával is Kép
Még mindig sokat mocorog, és nem szállt le a hasam sem, és barna csíkom sincsen és a köldököm sem fordult ki, ellenben zebracsíkos lett a hasim KépSzerdán ha addig nem szerencséltet meg, okosabb leszek, akkor megyünk dokibácsihoz Kép
Én is türelmetlen vagyok Kép
puszmák Hurki
hurki
 
 


KarmenKép
Edelweiss-t puszilom, és kitartást kívánok neki! Hányadik hétben jár ?

Andy-ra is emlékszünk persze. Sok boldog szülinapot Martinnak. Testvérben nem gondolkodnak, mert ha jól emlékszem neki spontán lett a baba clostyval.

OrsiKép
Sajnos sorstársak vagyunk a nem alvásban. Háton fulladok, hason billegek, 2 oldalt valamelyik csöpp tiltakozik.KépKép
Holnapra egy vödörrel Neked az államvizsgára. Hát sajnos hűvös idő nem leszKépKépKép

HurkiKép, SzösziKép
Kitartás csajok, már nincs sok hátra!! A melegben ne császkáljatok semerre, ami nincs még elintézve, az megvár.Kép

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat Kép Doris Kép
Köszi a bíztató szavakat. Jó tudni, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal Kép

Holnapra tényleg kánikulát mondtak, de már nem érdekel ez sem, csak végre legyek túl rajta. Kép

Orsi + 2 Kismaczkó
19+5

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?