Új privát üzeneted érkezett!

Bea:
A szüleim és unokák, vagy szüleim és én, az egy könyvet is megtelítene negatív élményekkel.
És az a legszomorúbb, hogy már ez nem is változik...
Annyira irigykedve olvasom az olyan írásokat, ahol a nagyszülők lesik az alkalmat, hogy unokázzanak, résztvegyenek a gyerekeik életében...mindezt úgy, hogy utána a hátam mögött ne azt kelljen hallanom, hogy kibeszéltek minket másoknak...
És igen, az emberek úgy átlagban...szerintem hasonló a véleményünk.

ambrob:
Én is úgy tettem volna, mint Te, és az én anyukám ugyanígy reagált volna.
Valahogy mindig azt hozza ki /mikor a gyerekeimmel van valami, vagy éppen nem tudom felhívni stb./, hogy Ő az, Akit szinte sajnálni kell.



Lányok!
Nem tudjátok hol lehet a Brendonon, az Auchan-on kívül MAM dolgokat venni?
Sehol nincs etetőcumi a "méretünkben", és nagyon kellene már! :shock:

KépKép
francestz
 
 


Sziasztok!

Francestz: a DM-ben vannak Mam cumik, múltkor láttam, de csak a játszócumikat néztem!

Na, utólért minket az ekcéma v. atópiás dermatitis, vagy mi a szar...
Kata teste csupa kiütés! Szegénykém kapott egy durva kenőcsöt! Teljesen el vagyok keseredve :(

Maszatmama
maszatmama
 
 


Maszatmama:
Ne legyél elkeseredve!
Ki fogja nőni Kata!
Idősebb lányom /Kriszti/ nagyon gyakran volt pöttyös, volt mikor "csak" érdes volt a törzse, akkor kenegettük.
Mikor enyhébb lett az ekcéma, akkor kezdtem el kenegetni minden este Eucerin testápolóval /kifejezetten ajánlják ekcémára gyerekeknek is/, és meg lehetett előzni az erősebb szárazságot.
Bevallom, néha elfelejtettem bekenni, és Kriszti szólt, viszket, és fáj a térdhajlata, combja belső része. Ilyenkor is helyrehozta az Eucerin testápoló.
Lassan, úgy 9 éves kor körül tűnt el végleg. Ma már nem is extra száraz a bőre, viszont ahogyan az ekcéma is előjön gyerekeknél, mikor egy vírus megtámadja a szervezetet, és legyengül az immunrendszer, úgy ma az arcán szokott folt megjelenni, amit szintén kenni kell krémmel /elég egy zsírosabb krém, most pl. nagyon bevált rá a Bepanthen/, és elmúlik.
Ijesztő, de ha folyamatosan testápolózod majd megelőzésképpen, és még az elején "elkapod" majd, akkor kordában tartható.
Tényleg ne keseredj el.
Most jut eszembe, ezt már leírtam egyszer rövidebben az előző oldalon, most hosszabbra sikerült. :D
Bár könnyen mondom, ne aggódj, annak idején én is megijedtem.
De tényleg karbantartható Kata bőre.

KépKép
francestz
 
 

 
 

köszi, köszi
sajna Katának az egész testén vannak pöttyök és nem is száraz a bőre, szóval nem tudom...

Maszatmama
maszatmama
 
 



KépKép
francestz
 
 


Sajnálva olvasok a családi viszályokról.... Tudjátok én nem alkothatok véleményt, mert a szüleim nem élték meg az unokákat...pedig mit nem adtak (adtam) volna érte! Higgyétek el, én szeretnék néha a ti helyetekben lenni! Inkább idegesítene naphosszat, csak élne még!...
A férjem szülei pedig elváltak a papa külföldön él, szóval egy nagymamánk van. Hál'istennek Ő él-hal az unokákért és rengeteget segít...nem is tudom sokszor mi lenne nélküle...

Mielőbbi gyógyulást a kis lurkóknak!!!! (Oli is szépen javul már!)
Hellával a kettes számú foggal küzdünk, ill. csak Ő, de én meg vele... :wink:

A MAM cumikat lehet a DM-ben, Müllerben is kapni és a www.minimano.hu oldalon is! :wink:

chanel_28
 
 


ez pedig a MAM saját oldala:
http://www.mambaby.com/the_products-soo ... ySelect=hu
Itt is lehet vásárolni!

chanel_28
 
 


Szia Chanel:
Köszi a tippeket Neked is!
A MAM oldalról már vásároltam, de elég hosszasan jött a csomag, a cumi pedig nagyon kellene, mert meglehetősen lassan jön a kaja az üvegből, a 3-as etetőcumi elvileg 4 hónapos kortól használatos, és kipróbálnánk. Jó, persze így is lecsúszik a kaja, csak kicsit nyűgösebben ez néha katasztrófa etetést eredményez. :)
De megnézem a DM-ben, amúgy is csúnya az idő, úgyhogy valószínüleg nem lesz babakocsis séta ma.
Mi még mindig az első foggal küzdünk, illetve 2-vel egyszerre, de már nagyon kívánom, hogy kint legyen.
Ádám alszik ugyan éjszaka, bár kapott Panadol-t is az este.
Napközben picit nyugtalanabbul alszik, de alapvetően nincs ezzel baj, csupán annyi, hogy állandóan álmos.
Hella miben mutatja ki, hogy "szenved"?
Ádám egész nap, akármit csinál, játszik, karomban van stb, olyan hangokat ad ki, mintha erőlködne. Ez megy már, 1-2 napos megszakításokkal 3 hete. És persze nem igazán tud ellazulni annyira, hogy lekösse magát hosszabb időre. Hamar eltörik a mécses.
Végül Olinak csináltatok valamit a sebével, vagy magától jön helyre?

Tegnap óta pedig folyamatosan forog, ahogy leteszem hátra, máris hasra vágja magát, és elégedetten néz rám, közben vigyorog.

KépKép
francestz
 
 


Francestz!
Hellának az egész kézfeje bent van időnként a szájában, már hangokkal is kinyilvánítja a nemtetszését, de csak finoman és nőiesen :lol: Imádom érte... (kicsit morog és nyöszörög)
Ő is forog folyamatosan, de 1O-15percnél hosszabb ideig nem nagyon bírja még hason. Egyedül a mecsik kötik le a figyelmét és Oli emeletes garázsa! :shock: Hihetetlen a csaj...
Oli sebét csak betadinozni tudom, azt is csak alvás közben, másképp nem engedi. Már meg sem nézhetem, mert ellök magától..

chanel_28
 
 


Anyabebi!

Én a Coolababyt javaslom,a csaj is azt mondta h az a jobb,nem is sokvan neki a másikból.Én 20at vettem és nagyon bevált.Éjszaka sokszor eldobhatót használok,volt még az eldobható pelusból.Mondjuk mi végig alusszuk az éjszakát,de nem bizti h öblítgené éjjel ha fel kell kelni...passz!
Én kn 1,5 hós korától használom v ilyesmi.Akkor vettem csak.


Na mnnem kell...Iza szörnyen fogzik,nagyo szenved vele...már mindent kipróbáltam...nem nagyon hatnak,vagy csak kis időre...... :roll: :(

annus11
 
 


Hozok én is képet.Ezt a takarót nővérem csinálta,aztán va egy mosolygós kép és egy fáj a fogunk kép....

Kép
Kép
Kép


Jaj látom micsoda sérülések vannak!!!Mindenkienk gyógypuszit küldök!!!


Jaj nekünk is ugyan ez van,úgy csinál mintha erölködne...szörnyű!Annnyira sajnálom h fáj neki...akkor még hetekig eltarthat?Én annyira reméltem h max hét...persze tudom h hónapok is lehet,de ne mááááá :roll: :lol: Ja és visít!!!!!

annus11
 
 


Annus!
Szuper, vagyis inkább nagyon-nagyon szép a takaró!!!
Nem foglalkozik ilyesmivel "üzletszerűen"? :D
Olyan szívszorító és egyben kétségbeejtő, hogy mosolyognak, ahogy Iza a képen, majd jön a "fogzós kép". :(
Ádám játszana, azaz játszik is, de rövid idő után elkezdi a nyöszörgést, és azután már sírás lesz belőle. Próbáltam tegnap 2x a Chamomilla-t, de igazán nem tudom eldönteni, használt vagy sem?
Nálunk már 4 hete tart ez a nagyon "durva" része a fogzásnak.
Nagyon édesek a képek! :)

Chanel:
Ádám is csak azért bírja hason sokáig, mert úgy alszik mindig, így az a megszokott az esetében. :D
Tegnap lementünk babakocsizni, először, mióta ilyen klasszul forgolódik...Háát, babakocsiban hasrafordulni nem könnyű...nem is ment...ebből lett a durcizás. Nagyon nem tetszett sehogy a dolog Ádámnak, úgyhogy végül inkább elaludt. :)

KépKép
francestz
 
 


Jesszu!4 hete tart!!!!!??????Na ne mááááá :roll: :lol: :lol:

Te még mindig mózesben viszed Ádámot?Én egyre többször ültetem a hordozóba,jobban kilát meg legalább nem akar forgolódni.....

Tesóm csak hobby szinten csinálja,nem is bírná munka mellett....az én ágytakaróm is már lassan 1 éve készül :lol: Csak a családnak csinál,de van már táskám meg minden amit csak el lehet képzelni!

annus11
 
 


Sziasztok!

Én is mózesben sétálok még Hellával (séta=ház előtt)
Abban tud legjobbat aludni. A vázra rá tudom tenni ugyan a hordozót, de abban nem alszik olyan kényelmesen. Még 1-1,5hónap és kinövi a mózest, addig kibírjuk már. Sportnak nem akarom már összerakni, mert szeretném eladni 'cuzámmen' az egészet.
A forgolódást a játékos Szimba tutyival gátolom. Van az orrán holdacska, ami csörög és szeret vele játszani!

Ja, voltunk dokinál: Hella 642Og, 65cm :D

chanel_28
 
 


Huha,szép nagy baab!Mi tegnap 5800g és 64 cm voltunk :wink: Az a baj h neki kicsi már a mózes,mármint széltében.Ő szeret terpeszkedni....és nem is nagyon alszik már el benne...mondjuk most nem votunk itthon,de majd megnézem h most mi a felállás!

Képzeljétek lehet megvan 1 fogunk!De nem metsző :shock:

annus11
 
 


Annus! Ne ijedj meg, nem minden gyereknek jönnek sorban rend szerint a fogai... :lol:
Izának is szép méretei vannak:-)

Ja, jut eszembe.... 24-én tudunk menni a dokihoz a gyerekekkel. Akkor dől el, mi lesz Hella szájával. (elfelejtettem válaszolni)

ambrob! Jelentkeztem, megcsinálom a webszerkesztőit a Pentaschool-nál:-) Legalábbis elkezdem...hihi

chanel_28
 
 


Mi már csak akkor használjuk Ádámnál a vízszintes fektetést, ha nyűgös, azaz aludni szeretne.
Addig már döntve nézeget, dumál. Olyan is előfordult mostanában, hogy nem is aludt, nézelődött 1,5 órát.
Adhatunk akármit is a kezébe, elé stb., ha fordulni szeretne, akkor fordul :D

A tegnapi napunk kiborító volt néha, a szokásos alvások helyett csak szenvedés volt, fele annyi alvással,
Este sem tudta Apa elaltatni, így betettük az ágyába, először csend volt, majd a sötétben elkezdett dumálni, forgolódni, nevetgélni, úgyhogy jól elvolt kb. 1/2 12 ig. Mi meg a szomszéd szobában ültünk, és vártuk a végkifejletet... :) Végül elaludt, minden nyafizás nélkül.
Viszont 3x volt kaki, úgyhogy szerintem az a fogacska már nagyon közel van.

A legújabb, és én nagyon imádom ezt, a karomban van Ádám, sétálok Vele és forgatja a fejét jobbra-balra, nézeget, egyszercsak picit eltolja magát tőlem, és 30 centiről rámnéz mosolygós szemekkel...Én ettől teljesen elolvadok, mindig könnyes lesz a szemem...
Majd nézelődik tovább /ez a kedvenc időtöltése, minden apró mozdulatot figyel, az arcokat vizsgálgatja/.

Ádám: 6840 gr - 66 cm most.

Chanel:
Növekszik az az "izé", vagy változatlan.
Nem fáj Hellának?
Milyen babakocsit vesztek a mostani helyett?

KépKép
francestz
 
 


Ádám de édi lehet!!!Iza is forgatja a fejét ha a kezembe van!!!Meg úgy kapaszkodik mintha átölelne!Azért nem semmi az éjszakázása!!!!Én tuti beájultam volna addigra...

Chanel!
Nem arról van szó h megijedtem :lol: de ilyen korán jön a foga...és ha minden igaz akkor 6 nap nyüszi,sivítás alatt túl is lett rajta....Várom az újabb rohamot! :roll:

Többiek?Merre vagytok hétvégén?Mindenki pihizik ezerrel remélem!!!

annus11
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy ennyire kihullottam a vérkeringésből, de állandóan megyünk. Éppen csak megérkeztünk haza, már megyünk is, mert festés van és így nem lehet Mátéval itt lenni. Igyekszem majd visszaolvasni, hogy tudjam, hogy mi van Veletek, mert hiányoztok ám...

Velünk nincs nagy hír, azt leszámítva,hogy Máté már 8 kg és a hét közepe óta 74-es ruhákat hord, az ismerős 1 év körüli gyerekeket beérve :shock: (leszakad a derekunk... :? )

Mindenkinek pusz!

Igyekszem jönni!

Üdv: Dóra :)

Kép
mddora
 
 


Dóri!
De jó h jelentkeztél!!!Nem semmi súlya van Máténak!!!!Mi is van amiből már 74es hordunk....de a 68as ami jó neki éppen.Pont ma pakoltam a ruháit....


Képzeljétek!Kaptam egy fényképezőt!!!!Összedobta a család!!!Az uram beszervezett mindenkit!Egy olympus e420as.Remélem tuti lesz!!!Még tölt az aksi,aztán gyorsban elolvasom az alapot h egyáltalán be tudjam kapcsolni :lol: nagyon klassz amúgy !!!!!

annus11
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, de Alexa teljes figyelmet igényel. Pár napja felállt, és most gyakorlatozik ezerrel, amiből következik, hogy esik is rendesen. Szombaton már hálózsákban is felállt az ágyában, úgyhogy le kell ereszteni teljesen a kiságyat. Kis motoregér, egy percre sem áll meg, és egész nap nyomja a dumát. Aranyos nagyon, de azért elég fárasztó.

Ma megyek nőgyógyászhoz, de meglehetősen félek, mert időnként még pecsételek, tünetem meg nagyon nincs. Remélem, minden rendben lesz, de már az is jó, hogy legalább biztosat fogok tudni.

Alexának már a 6. foga jön, de ha ilyen ütemben haladtok, hamarosan be fogtok érni minket. És Máté súlyban is, bár 2 kg előnyünk van még. :)

Annus! Nagyon szép a takaró! Nagyon ügyes a tesód!!!

Szép napot mindenkinek! És drukkoljatok nekem délután (17.45-re megyek), ha van pár percetek!!! Majd jelentkezem.

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy eltűntem, de most sikerült kilábalnom az atópiás dermatitisz okozta depressziómból!
Voltunk bőrgyógyásznál, sajnos ő is szteroidos kencét javasolt :(, illetve azt mondta, hogy ne használjunk öblítőt!
Na, nem tudom, hogy az segített-e v. a krém, de mára már alig látszanak a pöttyök, és a legtöbb teljesen eltűnt! Szóval két napig kellett használnunk a kenőcsöt, gondolom az azért csak nem ártott az én Katámnak!
Egyébként a legrosszabb "anyafajta" lettem :) Szétaggódom az agyam, és nem hiszek a dokiknak (itt jegyezném meg, hogy szerintem kontakt allergiája van, és nem a.d-e).
No, nem nyavajgok, lényeg, hogy gyógyulgatunk!

Dóra! Nagyon jó, hogy jöttél! Remélem hamar befejezik a festést és mindenről beszámolsz, és újra sokat tudsz majd jönni!

Detti! Alexa nagyon ügyi! Nagyon drukkolok Neked ma, sokat szoktam gondolni Rátok!

Annus! Izus se semmi ezzel a foggal! A fotómasina tükörrefis? Mi is szeretnénk egy jobbat venni!

Francestz! Megkérdeztem a Tecsóban vették, szóval, szerintem nem is lehet drága! És igen érdekelne az a tanulmány, pláne, hogy most minden doki azt mondja, hogy szoptassam Katát ameddig csak tudom, mert így kisebb lesz az esélye az allergiára!

Maszatmama
maszatmama
 
 


Sziasztok!

Látom minden jól van, vagy javulgat... :lol:
Hellának kibújt a 2. foga is, nagyon édes ahogy nevet és kikandikálnak a kis egér-fogak...
Ma voltam vele koponya és hasi uh.-n, hál'istennek minden rendben!

Francestz!
Úgy veszem észre, nem nő tovább a heamangióma Hellának (bár a férjem szerint igen) szóval hétfőn meglátjuk mit mond a prof.
Babakocsit vmi 3 kerekű, picire összecsukhatót szeretnék, mert mióta Olivér bicózik (futóbringával) azt is vinni kell a csomagtartóban magunkkal mindenhová...és így a mostani váz nemigen fér be :cry:
Van a Quinny Zapp azt hiszem, olyan felépítésűt találtam egy német oldalon, csak jóval olcsóbban, még ideszállítással is!

Detty!
Örülök, hogy jól vagytok!
Alexa pedig nagyon ügyi!!!!

Kép

chanel_28
 
 


Chanel!

A locsolós kép tök jó!!! Meg a többi is! Oli hogy viseli a kistesót? Nem féltékeny? Tudnak már együtt játszani?
Én úúúúúgy szeretném, ha kistesó már akkora lenne, mint most Alexa. Simán felajánlanám cserébe azt a 10-15 évet, amennyit amúgy is öregedni fogok a két minimanó mellett, mire kistesó 9 hónapos lesz

Maszatmama! Sajnálom az atópiás dermatitiszt, remélem, Kata hamar rendbe jön. Kár, hogy be kellett vetni a szteroidos kenőcsöt, de ha nincs más, akkor muszáj. :( Egyébként nem lehet még, hogy a melegtől lett pöttyös Kata? Az pedig, hogy nem hiszel a dokiknak nem nagy baj. Én sem hittem, és végül ezért derült ki, hogy Alexának volt az a durva baktériuma a beleiben. Ha elhiszem, hogy csak simán nem éhes egy csecsemő akár 12 órán át is, akkor sose derül ki.

Képzeljétek, ma teljesen véletlenül kiderült, hogy tegnap lejárt a kocsim zöldkártyája. Felhívtam az Opelt, hogy mennyibe kerülne a 2 éves átvizsgálás. Közölték, hogy 45 ezer + 7500 körül a zöldkártya. Na, megnéztem, és tényleg lejárt. Én azt hittem, legalább 3 évre adják. Úgyhogy most jövünk az autószerelőtől, de persze nem az Opeltől. A zöldkártya mindenhol annyi, de 45 ezret nem fogok / tudunk kifizetni, úgyhogy vesszen a szervízkönyv. Úgysem akarom eladni a kocsit, a banknak meg mindegy, hogy szervizkönyvestől vagy anélkül viszi-e el.

És a másik, jobb hír a mai napra: Alexa megeszi a karfiolt. Igaz, a tempó nagyon lassú, 5 percig forgat egy falatot a szájában, pedig villával összenyomtam. Igaz, evés közben minden érdekli, hajlongva keresi a macskát, mutogat mindenre, és hát nincs ideje az evésre.

Na megyek, lezuhanyozom, míg Alexa - aki papíron most alszik - darabokra szedi a bébiőrt és a légzésfigyelőt. Amióta feláll az ágyában, a két doboz a cél. Most is hallom, ahogy a bébiőrt piszkálja, mert a szülői egység kijelez mellettem. Nem egyszerű a kiscsaj... Drukkoljatok, egy óra múlva indulunk!!!

Kép
Kép
detty74
 
 


Detti, mi újság? Remélem minden rendben volt!

Maszatmama
maszatmama
 
 


Sziasztok!

Minden rendben, leszámítva, hogy volt vagy 40 perc csúszás, amit az örökmozgó lányom nagyon szarul viselt, így kissé kifáradva mentem be a rendelőbe.

A kistesó 4,2 cm (1 hónapja 7 mm volt), van 2 keze és 2 lába. Azt a doki sem tudja, mitől van a pecsételgetés, de szerinte nem hormonális oka van, vagyis a babának nincs baja. Azt mondta, hogy most már valószínűleg nem lehet vele baj, nagyon kapaszkodik

Jövő kedden megyek a klinikára genetikai UH-ra, aztán majd az integrál tesztre a Bolgárkerék utcába.

Nagyon megkönnyebbültem, hogy minden ok, de gondolom, ezzel mindenki így van hasonló helyzetben.

Megyek aludni, összeesem a fáradtságtól, csak jöttem hírt adni.

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!
Detty:Örülök a sok jó hírnek,amit hoztál.Alexa nagyon ügyes,hogy már álldogál,és egyre jobban eszeget. :D Kistesóval nem lesz gond,nyugi,én sem hittem,hogy Lotti megmarad,és tessék.Mindjárt kelt... :wink:
Dóri:Hol vagytok,amíg festenek?Kinél?
Maszatmama:Milyen pöttyök voltak a Katán?Mert a Lotti is tiszta pötty.Az arca és a karja felül a vállnál.Arcán több van,aprók,ha ráesik a fény,akkor látni jól.Ha melege van,akkor pirosak.Holnap megyek az oviba ebédet befizetni,elugrunk vele a védőnőhöz,nézze meg.Melegkiütésre gondolok,vagy kevesebb tejterméket kellene fogyasztanom. :roll: :oops: :D Meglátjuk.
Chanel:Jó lett a tabló,nagyon nagy a fiad!
Vendég
 


Jó reggelt!

Lilisgabi! Hogy telnek a 7köznapjaitok?

Detty! Sztem ne várd... Nekem most még hawaii ez a 2 gyerekem van dolog, de képzeld el, ha az örökmozgó Olivérem mellé még elindul Hella is....áááááááááááááá, bele sem merek gondolni.
Szombaton voltunk vacsizni, az étterem kinti részében ültünk, ill. csak 'ültünk', mert én Olival szaladgáltam, addig maradt nyugton, míg evett...
Aztán leváltott a tesóm, de aznap őt sem kellett altatni :lol:
Ja, és a gyerek persze olyan, hogy ha határt szabsz abban, meddig mehet, (mármint távolségban) tuti feszegeti...a végén már a közeli patakig rohyantam utána.... :shock:

Maszatmama! Ne aggódj annyit.... Tudom könnyű mondani...de a gyerekek érzik a feszültséget és ők is nyűgösek lesznek...

Mondjuk rám sokan mondják, hogy lazán nevelem a gyerekeket, de szerintem csak önállóságra nevelem őket. Oli is olyan nagyfiú lett mióta tesója van....
az én meglátásom az, hogy ne nőjenek a fejünkre...Kell azért egy kis tér a szülőknek is :wink:

chanel_28
 
 


Detti!
Nagyon örülök, drukkoltam nagyon délután.
Most fújj egy nagyot, és próbálj picit lazítani.
Már amennyire persze ez lehetséges egy örökmozgó kislány mellett. :D

Nálunk is vannak kiütések, de az a melegtől van.
Tegnap volt a csúcs, még ott is kijött, ahol eddig nem.
Reggelre eltűnik mindig, mert éjszaka szellőztetés mellett kicsit lehűl a lakás.
És Ádámnak most a szája körül is vannak pöttyök, a nyál marja ki a fogzás miatt. Vagyis, ilyenkor a nyál sokkal savasabb, így a bőr kicsit lereagálja.
Lekopogom, de ma reggel 6-kor ébredtünk, este fél 10-től volt alvás.
És most is szó nélkül elaludt, játék és viccelődés után. :)

KépKép
francestz
 
 


Sziasztok,
Juli és szegény jó ősz anyja (vagyis én) búcsúzunk tőletek. Köszönjük szépen a sok tanácsot, tanulságos történetet, vicces vagy szomorú kalandokat. Mindenkinek a legjobbat kívánom, sok örömet, boldogságot, no és egészséget! Igyekszem zugolvasni, ha lesz rá lehetőségem. Vigyázzatok a babszikra és magatokra (férjekre is lehet)!
Kép
orelle
 
 


Sziasztok!
Orelle: nagyon szomorú vagyok, hogy nem jössz többet :( Juli igazán édibédi! Minden jót Neketek!

Gabi, ne aggódj, azok biztosan melegkiütések, az arcán meg esetleg tejkiütések lehetnek így 5 hetesen!

Detti: szuper, hogy jól van a Kistesó!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára maszatmama 2009.10.18 20:44-kor.

Maszatmama
maszatmama
 
 


Detti!Nagyon örülök a jó híreknek, rátok fér egy kis megnyugvás.

Chanel!Tök jó, hogy elkezded a tanfolyamot, ha van időd, írj, hogy milyen, hogy tetszik stb.

Orelle!Örültünk, hogy velünk voltál és nem jó, hogy elmész! Vigyázzatok magatokra!

Maszatmama! Nem akarok okoska lenni, de én Marci cuccait a mai napig sensitive-s mosószerrel és öblítő nélkül mosom (a védőnő tanácsára), szerencsére nekünk csak a melegtől vannak néha pöttyök, ha Marci nagyon megizzad, de reggelre elmúlnak.

ambrob
ambrob
 
 


Orelle! Én is sajnálom, hogy elmész (remélem, nincs semmi baj!!!), és nektek is minden jót!

Maszatmama! Érdekes, hogy Alexának is nagyon hasonló kiütései voltak régen (ahogy megláttam a fotót, egyből beugrott), de neki csak testápolózni kellett, mert a doki szerint csak szimplán kiszáradt. És tényleg gyorsan elmúlt.

Ambrob! Hogy van Marci sérülése? Ugye elmúlt már neki? Érdekes, hogy annyi mindent csinálunk tök egyformán... Én is csak sensitive-s mosószert használok Alexa cuccaihoz, öblítő nélkül. De ez csak egy újabb a sok mindenhez. :)

Chanel! Sok sikert a tanfolyamhoz! Engem is érdekel nagyon, hogy milyen, mert az én hobbim is a fotózás (a nagy álmom egy afrikai út, hogy fényképezhessek, de hát erre nem sok esély van).

Ti hogy oldjátok meg a takarítást a srácok mellett? Jó, OK, a nagyon picik mellett még hagyján, de pl. ott, ahol kettő van???? Nálunk folyton szalad a lakás, mindig halomban áll a vasalnivaló (amióta homokozni járunk, dupla mennyiségű ruhát mosok Alexára), csak napi egyszer van időm mosogatni, és nem tudom, mit rontok el. Persze, ha most nem nektek írogatnék, hanem pl. vasalnék, már más lenne a helyzet. :) De most épp sül a mirelit pizzám, mert Alexa mellett nem tudok enni, így most, hogy alszik, megragadom az alkalmat, hogy reggelizzek és ebédeljek egyben.
Addig meg nincs értelme elkezdeni. Ti hogy csináljátok????

Kép
Kép
detty74
 
 


Orelle:Minden jót nektek,Julis csudaszép kishölgy! :D

Chanel:Jól............... :roll: :D Gondolhatod! :wink: Vagyis inkább mozgalmasan. :lol: Szoptatás,zsupsz vissza a kiságyba,Lili nyúz,gyors kaja készítés,néha,vagyis legtöbbször valami gagyi,gyors kaja,megint Lili,megint szoptatás,déli alvás,ami nálunk 2-től van,ébredés,szoptatás,kinti séta,ha apa itthon van Lilivel közért,haza,kipakolás,szoptatás,vacsi,fürdetés,szoptatás,Lili altatása,én fürdök,ha van erő :lol: ,aztán kicsi alvás,vagy netezés,mint most,szoptatás,és kicsi alvás,aztán reggel van,szoptatás,és innen már előről megy... :lol:
Érted?Ugye ismerős?Fogalmam sincs hogy telt több,mint 5 hét,de nem unatkozom,az biztos.

Kezdek aludni,sziasztok.

Ja,tejkiütések,semmi teendő.
Vendég
 


Jézusom, Gabi! Nem dobtál fel, az tuti! Pihenni egyáltalán nincs időd, ugye? És a házimunkára? Egyre jobban úgy érzem, hogy túl merész volt a kistesót ilyen hamar bevállalni!

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!
Detti:
Nálunk is úszik a lakás folyamatosan.
Szerintem a fényképeink nagy részén, itt is található ilyen, a háttérben tutti, hogy van vasalnivaló, elraknivaló ruhakupac.
Most már direkt figyelem, ha kép készül, hogy gyorsan arrébb tegyem pár méterrel.
Én mindennap cserélem Ádám lepedőjét, azt este gyorsan kivasalom amíg Apa eteti Őt.
Persze, én is csinálhatnék ezt-azt, míg alszik a hercegfi, de mostanában, hogy ilyen nyügi, inkább nem zörgök, elég a rádió, a jövés menés zaja.
Evésről pedig ne is beszéljünk. A férjem főz, ha szabadnap van, akkor eszünk "normális" kaját, egyébként mirelit, rántotta, szendvics stb.
Ünnepnap, ha valami finomat kapok a Páromtól.
Ja, tegnap azért muffint sütöttem, de azt is kapkodva, és csak azért, mert a lányaim felugrottak pár percre, azután mentek tovább.

Orelle:
Biztosan hiányolni fogunk! Remélem, nincs baj...!!!
Vigyázzatok Magatokra.
Csupa jót, egészséget Nektek!

Gabi:
Elolvasni is fárasztó...És éjjel 3-kor még mindig nem alszol....
Már elszaladt 5 hét...?! Hihetetlen.

Maszatmama:
Ez az!!! Ilyen volt Krisztimnek is. Ez ekcéma, de bőrirritáció, és a testápoló karbantartja tényleg. Persze ez már egy kis idő, amíg elmúlik, de ha kened mindennap, akkor ilyen erősen nem jön ki újra...
Azóta én is folyékony-sensitív mosószert használok, és a Coccolino és Silan sensitív öblítőt.
Az első ilyen ekcéma-roham után néhány hétig az öblítő vízbe ecetet tettem /bőrgyógyász tanácsára, állítólag az ecet teljesen semlegesíti még a maradék mosószert is/, és után még egyszer tiszta vízzel öblítőre állítottam a mosógépet, hogy az ecetet azért kiöblítsem.
Mikor már helyre jött a dolog, akkor kezdtem el a kímélő öblítőt.
Tegnap Kriszti orra két oldalán megint kijött az ekcéma, mivel egy vírust kaptunk el, úgyhogy Bepanthen-nel kenegeti és már sokkal szebb. Ez is megmaradt Nála a kicsi-kori egész testre kiterjedő ekcémából.
Mit ne mondjak, ez sem túl megnyugtató látvány, de legalább már nem ijedek meg annyira tőle.

KépKép
francestz
 
 


Sziasztok!

Orelle! Nagyon sajnálom, hogy búcsúzol....remélem nincs különösebb oka...

Lányok! Én tegnap totál a hiszti szélén álltam! :shock: Olivér egész nap hisztizett, ellenkezett és tetejébe nem aludt ebéd után. Délután 5-re teljesen kikészült, ahogy én is... :cry: És ráadásul Hella is nagyon kivolt valamiért 2-ig, majd egy pici adag Panadol után órákon át aludt... Alig vártam az estét, hogy elaludjanak és kifújhassam magam...
Ma viszont eddig minden oké, H. már alszik, pedig Ő kelt legkésőbb :wink:
Holnap mennénk le 2 napra a Balcsira, de még filózok, a gyerekek mai viselkedésén múlik. Ha gáz lesz, maradunk.
Egyébként a rossz napok száma sokkal kevesebb, mint a jóké. És ezerszer kárpótol érte, ahogy a gyerekeim egymásra néznek és incselkednek... Hella félistenként kezeli Olit, akinek ez nagyon,de nagyon bejön :wink: Valamelyest játszanak is már, de csak idézőjelben...
Nem sírom vissza azért az Olival egyedül töltött időt, mert imádom, hogy ketten vannak :lol:

Ami a háztartást illeti, mi azért eszünk 'rendes' kaját, mert menüt hozok. Bár csak 1 adagot, mert levest bőven adnak, Olinak meg amúgy is külön főzök, mert válogatós a lelkem. Az első 2 hónapban mondjuk én főztem mindenkire.
Vasalni vagy reggel fél 6-kor szoktam, vagy most, mikor H. elalszik és Oli nem visít, hogy bicózni szeretne... (pl. most fejeztem be a vasalást és már szárad a köv. adag)
Napközben csak ebéd után, az alvás alatt tudok felmosni, összesöpörni...néha még port törölni is. A takarítás csak szombaton lehetséges, ha a férjem itthon van. Lefoglalja Olit én meg helységről helységre vonulok H.-val, aki a pihiszékben elnézelődik. Közben énekelek, stb...Olyan is van, hogy a mama van a gyerekekkel, én meg nyugiban tevékenykedhetek. (azért ne gondoljátok, hogy csillog a kecó, tudjátok, 'ahol a papok táncolnak'- ott rend van időnként)

Jaa, hogy pihenni? Azt hogy kell? Oli mondjuk nem véletlenül pörög 5OO-on, mert az anyukája is ilyen :wink:
1O-re kidőlök ám én is.... és ma 6-kor keltem, hogy legyen friss péksüti, kenyér reggelire...............................................................

chanel_28
 
 


Sziasztok!

Orelle, nagyon-nagyon sajnálom, hogy elmész!! Hiányozni fogsz!! Minden jót és boldogságot Neked és a gyönyörű Julcsinak!!!

Hát nem semmi amiket leirtok..Én nagyon kivoltam amikor még Vili 3 óránként evett éjszaka is..hál istennek nagyon hamar leszokott róla, 6 hetesen már átaludta az éjszakát. Én úgy érzem, ha ki tudom aludni magam..legalább 6-7 órát egyhuzamba..akkor egy hegyet is elviszek a hátamon..de ha nem, jaaj annak aki hozzám szól..:-)

Holnap utazunk Horvátországba!!! :-) Tiszta felfordulás van!!! Annyira izgulok milyen lesz!!!
beatrix161
 
 


Detti!

Köszönjük az érdeklődést, Marci szeme szerencsére rendbe jött, már csak egy nagyon halvány és pici folt látszik a szeme alatt. Úgy tűnik, hasonlóan gondolkodunk az élet dolgairól, történéseiről. Jó lenne egyszer már élőben is találkozni!
A takarítást általában akkor végzem, ha Zoli itthon van és játszik Marcival vagy leviszi sétálni. Porszívózni Marcival együtt is remekül lehet, mert nagyon szereti nézni! A felmosás, na az már nehezebb ügy, mert folyton beletapicskol a vödörbe stb., úgyhogy azt csak a jelenléte nélkül lehet megtenni. Mosogatás, főzés, vasalás akkor, amikor a kis gézengúz szundít. Amúgy magamra egyáltalán nincs időm, de szerintem ez mindenkinek ismerős dolog. Újságolvasásból min. 1/2 éves lemaradásom van, a többi dologról nem is beszélve! Persze mindenért kárpótol az, ha Marci önfeledten kacarászik!
Kép Kép

ambrob
ambrob
 
 


Sziasztok!

Megnyugodtam, hogy másnál sem ragyog a lakás!!! Ma délelőtt kivasaltam Alexa cuccait, ezzel már a kupac fele el is tűnt. És ma még a másik felét is megcsinálom, ha addig élek is.
Nekünk a ma délelőtt volt nagyon durva, Alexára rájött a hisztizhetnék, és semmi nem volt jó neki. Most jöttünk fel a játszótérről, és betettem az ágyába aludni. Remélem, kialussza, akármi is a baja!!! Ebéd majd csak utáa lesz, mert ilyenkor olyan nyűgös, hogy csak veszekedés lenne a kajából, arra meg nincs szükség.

Ambrob! Hihetetlenül megnőtt Marci, már rég nem tettél fel róla képet! És a vonalzód is eltűnt! Gondolom, az egyéves szülinap után.
Tényleg jó lenne találkozni!

Lányok, mi van a múltkor elmaradt "randival"?

Francestz közreműködésével teszek fel pár új képet Alexáról. Az egyiken látszik a csodajárgány is.

Kép Kép Kép

Kép
Kép
detty74
 
 


Na én is itt!!!Megvagyunk,úgy néz ki h a fogacska kibújt...de nagyon nehezen látok ám oda,folyton elhúzza afejét...nem akarok ennél jobban "tolakodni" :lol:

Én még mindig apa nélkül...de pénteken jön!!!!Jaj nagyon rossz mrá egyedül :roll: De ez van...

Orelle!
Mért mész el??? :shock: Ne már!!!!!!Gyere inkább és írj néha mi van veletek!!!!!Juli csodaszép!!!És az a szerelés rajta!!!!Ilyen ksi tündérről szivesen olvasok,illetve nézek fotókat!!!!

Gabi!
Nekem csak 1 gyerkőc van,de én se tudom hogy a fenébe telt el majd 4 hónap :shock: és legfőképp mivel!!!!!????? :shock: :lol: Jön még neked is pihi,majd meglátod :wink:

Marci is milyen nagyfiú!!!Meg áll az eszem!!!

Alexa meg milyen csudaszép!Nem úgy néz ki mint aki éhezik :shock: Ebből a nemevés dolgogból mindig olyan kép jelenik meg előttem h szegény gyerek csont és bőr...de látom hízik ő szépen :wink:

Nálunk viszonylag mindenre van idő...igazság szerint a kedv hiányzik néha..most is itt egy vasalnivaló nálam is,meg le kell szednem a maradék adagot a szárítóról....de épp nutellát majszolok 8) :lol: Persze ha nem egyedül lennék akkor nem lenne gond....Iza átalussza az éjszakát szóval álmosnak nem vagyok álmos hála az égnek!Takarítani én is akkor takarítok miko alszik,így néha gy egész nap rámegy...mert szobáról szobára haladok,közben ha felébred akkor átviszem a tiszta szobába és csinálom az övét....és akkor még eszik is közben...Főzéssel sincs gond,meg bevásárolok én Izussal,csak az elmúlt hetekben nem is kellett főznöm,nem voltunk ugye itthon.Előtte meg 2 hétig rendeltem a kaját,gastroyalnál 50% kedvezmény volt,a férjem mondta h rendeljek,ne főzzek ebben a nagy melegben :wink: Így 10ezer volt 2 hétre az ebéd kettőnknek!Az elég jó szerintem!


Na dobok képet én is!!!!
Kép Kép

annus11
 
 


Annus!

Alexa nemevésének kb. egy hónapja (de az is lehet, hogy több) vége. Hatott a gyógyszer a baktérium ellen, ami tönkretette a bélflóráját és ami az étvágytalanságot okozta. Most már csak válogat, de ez is csak a zöldségekre vonatkozik, és ez szerintem nem egyedi. Néha meg is lepődöm, hogy mekkora adagokat képes megenni abból, amit szeret. És ennek látszata is van: bár sosem volt csontsovány, még születésekor sem, most aztán tényleg vannak hurkái, amik a betegség végre eléggé megfogyatkoztak. Fogyókúráztatni nem fogom, de már nem izgat, ha valamit nem eszik meg.

Egyébként Ti sem panaszkodhattok, Iza is jó húsban van. :)

Kép
Kép
detty74
 
 


Izus és Alexa nagyon tündérke és mindketten igen jó husiban vannak!
Tisztelettel értesítem a nagyérdemű közönséget, hogy mától kezdve Marci egyedül is tud közlekedni, mivel ELINDULT! A mai nap nálunk is szörnyűre sikerült, 1/2 6-kor kelt a fiatalúr és olyan hiszti, hogy már nem tudom, mit is találjak ki a szórakoztatására. Valami van a levegőben, mert a többi mami is panaszkodott a játszótéren! Ráadásul Marcinak (hál' istennek) nem sajátja a hisztizés. Most szerencsére elaludt, talán az álommanók kiűzik belőle a rossz kedvet. A vonalzót meg inkább lecseréltem, mert folyton volt vele valami gond (nem látszott a felirat, egyáltalán nem látszott stb.) és már unom javítgatni.

ambrob
ambrob
 
 


Sziasztok!

Gratulálok a gyönyörű Marcinak! Nagyon ügyes fiú! És nagyon jó lett a vonalzód Ambrob!

Természetesen a leányzók is csoda helyesek!

Chanel: nagyon jó lehet két gyerkőccel! Kedvet is kaptam hozzá, már csak idő kellene kistesó összehozásához, de Kata nagyon nem akar konkurenciát :D 11 és éjfél között alszik el, utána meg mi is dőlünk az ágyba!

Főzni, takarítani Kata mellett csak akkor lehet, ha férjem is itthon van.
Mosni ugye a gép mos, vasalni meg nem szokásom :oops: (tudjátok, én inkább szépen teregetek :lol: )

Bea: jó utat!!! Nagyon irigy vagyok ám! Remélem jól érzitek majd magatokat, és Vili élvezi majd a tengert!

Maszatmama
maszatmama
 
 


Maszatmama: én is a szépen teregetek táborához tartozom..jó volt hallani ezt mástól is...:-)

Nagyon szépek a gyerkőcök, és NAGY GRATULA Marcinak az első lépésekhez, igazi vagány fiú, nagyon szép...meg persze mindenki!!

Vigyázzatok magatokra..amint visszajöttünk jelentkezem!!!
beatrix161
 
 


Marci nagyon ügyes!!!!Gratulálok!!!

Szépen teregetés :lol: :lol: :lol:
Ebben a melegben én se vasalok,vagyis most kezdtem újra vasalni,talán már nincs 38 fok...

Maszatmama!
Hát én már hulla lennék ha 11kor még fenn lennék...általában fekszem n is 8kor,de mostanság 10ig fenn vagyok,elfoglalom magam vmivel....

annus11
 
 


Sziasztok!
Én is szépen teregetek :D ,és csak olyan anyagú ruhákat veszek,amik nem nagyon gyűrődnek.Férjemnek nem kell ingben dolgoznia,mert azt nem tudnám szépen teregetni. :wink:

Voltunk védőnőnél,Lotti 56 cm,ennyivel született,de a védőnő 54-nek mérte a teknőben,most 56-nak,és 5100 gr. :shock: :D
Vendég
 


Gabi!
Huu,nem semmi méretei vannak Lottinak!!!!Mi most érjük el majd a 6 kilót!Pedig lassan 4 hósak leszünk!

Detty!
Bocsi,akkor átsiklottam Alexa gyógyulásán :oops: Azt olvastam h válogat,bár a lényeg h egyen vmit!!!Kistesóval is minden oké,ugye?

annus11
 
 


sziasztok
most töltöttem fel egy csomó képet,liliről,lottiról,és a tegnapi tűzijátékról.mindjárt kicsinyítem,és dobok párat.
Vendég
 


Annus!

Próbálkozom mindenféle kajával, Alexa általában megeszi, csak valamiből rendes mennyiséget, mert ízlik neki, valamiből meg csak épp annyit, hogy ne legyen nagyon éhes. Az is igaz, hogy a reggeli és az ebéd között nem kap semmit, csak inni, és 6 óra is eltelik a kettő között, hogy tényleg megéhezzen. Különben cirkusz az etetés. És evés előtt kell lefektetnem aludni, mert ha nagyon fáradt, akkor sem eszik.

Kistesó jól van, köszi a kérdést, már 4,2 cm volt hétfőn. Kedden megyek genetikai UH-ra, és csütörtökön a kombinált tesztre (aztán 3 héttel később a kombinált kiegészítésére, hogy integrált lehessen - kicsit komplikált).

Megyek, mert Alexa ordít.

Kép
Kép
detty74
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?