Új privát üzeneted érkezett!

HurkiKép

Megkaptam.Mit vihogjak? Latom az Urad radkotott egy soros-hordot...Kép
Szoval, szep nagy pocakot sikerult noveszteni Neked is!
Ma reggel Rad gondoltam, holnap megkezdjuk a 36.-ik hetet!!! Ezt azert irom ilyen kejes elvezettel, mert ilyenkor mindig berosalsz, es en azt elvezem...bocs.Kép

szoszi
szoszi
 
 


Kakukkfű Kép
Köszi az infót. Rápróbálok majd akkor a jövő héten. Nagyon szép a babátok Kép

Marcsi Kép
De jó, hogy bejelentkeztél Kép Pihentető éjszakákat és sok-sok tejcsit kívánok Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Marcsi! sok boldogságot nektek!!

Edi! mennyibe kerül ez a müanyag ketrec?

Kakukkfu! nagyon jok a képek, gratulálok. én is meglestem volna anno Orsit, csak a nemét nem akartuk tudni, igy nem mentünk el.
De nagyon jo lehet elötte már látni.

Orsi végre nem sikit hason!!

Karmen

Kép

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 

 
 

Marcsi!Kép
De jo, hogy minden rendben!!! Szoval Te voltal az, akivel olyan ugyesen szult Rita.OLvastam a tavaszi babaknal.Az o szulestortenete van az ehavi KIsmamaban.Meg jelentkezz!

Karmen!Kép
Szent Eg, de gyonyoru ez a kiscsaj!

szoszi
szoszi
 
 


Szöszi! Ez olyan aranyos volt. Köszi! Kép
Marcsi! De jó, hogy ilyen simán ment minden a szülésnél. Pedig mennyire féltél tőle. És még a férjed is kibirta. Kép Képet várjuk nagyon. Kép
Karmen! Olyan tündér Orsi! Először az én fiam is utált hason. Bezzeg most már imádja! Főleg mióta saját maga átfordul. És hason tolat hátrafele. Kép
Cat! Nem hiszem, hogy az időjárás miatt kel már egy hónapja. Bár ma egész jól aludt. Fél 12-kor nyuszizett csak egyet. Kép Remélem lassan megint alakulunk. Bár az az egy-két kelés annyira nem vészes. Kép Virágnak továbbra is nagy-nagy drukk. Kép

Andi
andi28
 
 


MarcsiKép
De jó, hogy volt egy kis időd jelentkezni! Nagyon ügyes voltál a szülésnél. Úgy látszik akiknél nehezen fogan meg, ott kárpótol a természet egy könnyű szülésselKépKépKép Én is ezzel vigasztalom magam.Kép

KarmenKép
Csodaszép ez a kiscsaj !

A Kikában most néztük a ketrecet, 1 db 22.900 Ft. Nagyon drága, de praktikus, érdemes kiszorítani rá a pénzt, vagy karácsonyra kérni a szülőktől.Kép Mi ebben egyeztünk meg a párommalKépKép

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok Lányok!

Mi is jól vagyunk. Már gigaméretű a pocim. Eszméletlen milyen tempóban nő. Most tartok hízásilag 9 kg-nál, de már lassan a leglengébb nyári ruháim sem jönnek rám. Kép

Karmen
Orsi baba nagyon édes. Kép Szoktatok a belvárosban sétálni néha?

Cat
Bízzál is benne. Gergővel is du. fél 4-kor mentünk be a klinikára, hogy gyanús a dolog, és 21.05-kor megszületett. Annyira nem is volt vészes, igaz a vége felé kaptam epidurálist is, de nem kellett tizensok órát vajúdnom. Remélem az ikrek is ügyesek lesznek. Minden esetre azt megtették már Anyucinak, hogy menetirányba fordultak. Kép Sajna mostanában elég sokat vagyok rosszul, sokat kell feküdnöm, de hátha mostmár kevésbé frontos idő következik.

Marcsikának
hatalmas gratula a picihez, és sok-sok tejcsikét nekik. KépKép

Puszi,
Edelweiss
edelweiss
 
 


Edelweiss Kép
Már mindkét babád beforult? Az nagyon jó Kép Én nagyon félek attól, hogy az egyik faros marad, és akkor félteném a természetes szüléstől. De addig még nagyon sok időnk van. Bízom benne, hogy a mi manóink is befordulnak Kép

Cat Kép
Elég borsos az ára Kép de nem baj, majd mi is megegyezünk a nagyszülőkkel Kép Karácsonyig meg nem igen lesz rá szükség Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszönjük a dicséreteket!

Andi, ezek szerint lehet nem véletlen volt, és többször is tudjuk hasra fektetni? Nem bánnám mert mászni csak ugy tud megtanulni.

Edelweiss! Te csak ide irsz, nekem nem? Kép
Néha bemegyünk, de akkor konkrét helyre de kenguruban és abban nagyon nehéz igy sietek haza.
Ált. a séta az hogy itt a környéken, max. Dugó tér és utána anyuéknál kiteszem az udvarra és otthagyom amig nem ébred fel. Kb. 3-4 óra alvás ennyit én nem akarok kint ülni, de öt sem felébreszteni.
Hihetetlen hogy csak ennyit hiztál!

Cat! Tényleg nagyon drága nem gondoltam ennyire. És Ediéknél ez 1 ketrec ekkora v. több volt összerakva?

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


sziasztok!
Képzeljétek, ma egész nap hasmenésem van... Kép
Már nem tudok mit kitalálni.Ettem étcsokit, kekszet, almát,...és semmi javulás
Valami tanácsot szívesen vennék, ha van 5letetek, írjatok légyszi!Köszi
Babóca
babóca
 
 


Karmen
Tudod most nagyon zajlik az élet, még levegőt venni sem nagyon van időm. Cak ad hoc jelleggel tudok netezni is. Majd elmesélem, de remélem holnap indul a mandula. Kép
Mindjárt írok egy emilkét is.

Puszi,
Edelweiss
edelweiss
 
 


Babóca Kép
Próbűlj meg holnap diétázni. Főtt krumpli, rizs... minimális fehérje és zsír. Egy nap alatt ettől rendbe szokott jönni az ember belseje :D

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Marcsi,
Mégegyszer gratula Levi babához! Nagyon jó, hogy neked is ilyen szép élmény volt a szülés.

Cat,
Kérésed parancs Kép Kép Kép
Tettem föl képeket Kristófról az albumba. Cím a profilomban.

A születésekor 2,55 kilós Kristóf babánk, most 6 hetesen 4,4 kg. Igazi kis zabagép. Kép

Babóca,
Javul már a hasmenésed? Szerintem is diétázz, ahogy Orsi írta.

Ennyi kisfiút!!! Majd állhatnak sorba a lányokért. Kép

Egcsi,
Szép nagy babára számíthatsz. Sebaj, most úgyis mindenki relatív könnyen szül, úgyhogy ő is simán, gyorsan ki fog bújni!!! Kép

Húha, most érzem csak, hogy amíg én itt ücsörgök a gép előtt, egyszercsak elindult "belőlem" a tejcsi. Kristóf persze épp ilyenkor alszik. Kép Megyek átöltözni. Kép

Puszi:
Humi
humi
 
 


Sziasztok! Kép
Köszi a jótanácsokat.
Ettem tegnap almát, kekszet, teát ittam...de semmi javulás, éjjel is wc-látogató voltam.Kép
Ma reggel felhívtam a Védőnőt.(Mert ma kellett volna mennem hozzá, de ki se tudok mozdulni itthonról, nem merek)
Mondta, hogy ma csak keksz, meg reszelt alma, kis főtt krumpli, meg főtt rizs, aztán holnaptól kis főtt husi, és fokozatosan visszaszokni...
Már ettem almát krumplit...meg azt mondta, hogy a BOLUS ADSTRINGENS nevezetű hasmenés elleni gyógyszert lehet szedni...hát bevettem abból is egyet. Most 2 órája nem voltam wc-n. De nem kiabálom el...
Majd este meglátjuk...
Köszi az érdeklődést.
Babóca
babóca
 
 


HumiKép
Kristóf már nagyon nagy fiú. És milyen szép szolis bőrszíne vanKépKép

Van egy kép, ahol egy szoptatós párnán virgonckodik Kristóf. Az a párna szétnyílik U alakban középen ?

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


CatKép
Én és az én vékony testalkatom.Kép Nagyon hízelgő, bár soha nem tartottam magam vékonynak. Azért köszi, aranyos vagy.Kép
Párom most éppen úton van hazafelé és nemsokára átköltöznek Ausztriába, onnan már tényleg haza tud ugrani gyakrabban.Kép

KakukkKép
Dani nagyon édes! Fotogén alkat!Kép

MarcsiKép
Hatalmas gratula Levi Babához!Kép

KarmenKép
Gyönyörű a kislányod!Kép

EdelweissKép
Kitartás!Kép Mennyi van még hátra?Kép

HumiKép
A gyors szüléssel kapcsolatban remélem igazad lesz!Kép Kristóf nagyon aranyos!Kép

Egcsi
33+2

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Halihó!

Mi is megvagyunk, nagyjából az egész napomat kint töltöm az udvaron, annyira imádom ezt a jó időt (egyenlőre még bírom is). Olvasni olvaslak benneteket, de Velem nem nagyon történik semmi. Pihengetek, vásárolgatunk.Kép
Réka nagyszerűen érzi magát a pocakomban, legalábbis a huncut kis rugdalásaiból erre következtetek. Kép
Ma töltöttük a 30. hetet, hihetetlen.

Tényleg, hányadik hét környékén ajánlott elkezdeni a kórházi bőrönd összepakolását? A picurnak jó pár dolgot megvettünk már, de én még hátra vagyok.

Babóca Kép
Reméljük az a csúnya hasi-masi végre békén hagy már Benneteket.

A gyors szüléses listára mi is szeretnénk feliratkozni, ha van még hely!Kép


bnemethm
Bnm
 


Egcsi Kép
Hihetetlen, hogy hogy szalad az idő Kép Lassan már kezedben lesz az apróságotok Kép Kép

Hol lehet a gyors szülés listára felíratkozni? Ki vezeti? Kép

Velünk minden OK. Én tanulok, a manók meg úszkálnak minden bizonnyal.

Orsi + 2 Kismaczkó
16+5

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


HumiKép
En is megneztem a profilodat. Kristof nagyon szep. Es a kagyloban szeret furdeni, csak kiskadban nem?

OrsiKép
Gyors-szulesbol mar alig van par darab. Feltem is rendesen, de Te feliratkozhatsz, mert ugyis mogottem leszel!Kép

bnmKép
EN tegnap este osszeraktam egy-ket dolgot, igaz, megvenni mar regebben megveszegettem a cuccokat, csak nincs osszepakolva. De ma meg szeretnem csinalni.

HurkiKép
Itt vagy? Nem kellene mar nekunk is kinezni valami "udvarolnivalot"?Kép A mi Balazsaink korul nem is szuletett kislany...Csak DanaKép, remelem nem fog minket pisisnek(Kép) tartani...Kép

szoszi 35+2
szoszi
 
 


SzösziKép
Láttam egy másik topikban, hogy kérdezted a hordozókendőt. BogárnakKép van, és nagyon sokat használta. Amikor ott voltunk divatbemutatót tartott vele, és nagyon praktikus.Kép Ha 1 baba van, szerintem kitűnően lehet használni. De BogárKép biztos többet tud róla mondani.

Pusza
Cat
22+2

Cat
Kép
cateye
 
 


Szöszi!

Nekem is van hordozókendőm, de nem kötözős, hanem karikás. Sajnos ott, ahol én vettem, már nem kapható (miért?), de a kötözős igen.
Én nagyon szerettem, most épp nem használjuk, de elvileg Nátán is beleférne. Majd a picivel!Kép
Én mindenkinek nagyon ajánlom bármelyik fajtát, a kötözőset sem túl bonyolult felkötni, csak egy kicsit gyakorolni kell.
Kár, hogy Beninél még nem volt...

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok Kismamik és Mamik Kép

Kellett nekem kérdezni, hogy mi az a méhösszehúzódás??? Kép Tegnap átestünk az elsőn. Na, ezt tényleg észreveszi az ember lánya, nem lehet semmi mással összehasonlítani. Szerencsére csak 1 volt 1 nap alatt, így nagy ügyet még nem csinálok belőle. A MagneB6-t szedem rendületlenül Kép

A másik. Tegnap előtt óta befuccsolt a hasizmom Kép Vagyis, ha megpróbálom használni, akkor olyan tiltakozást váltok ki a hasamból, hogy ihaj Kép Nem hittem volna, hogy egyik pillanatról a másikra kell leszoknom a hasizmom használatáról. Úgyhogy ágyból már csak oldalra fordulva, karral feltova magam tudok kikelni.

Na, vár a tanulás Kép majd jövök még Kép

Orsi + 2 Kismaczkó
16+6
(holnap kezdjük a 18. hetet Kép ez már majdnem félidő - vagyis nekünk valószínűleg EZ lesz a félidő Kép Kép a 36. hétig bennmaradnak Kép nem engedem ki őket Kép )

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Én még hivatalosan nem merek ide tartozni, még csak 2 pozitív teszten vagyok túl és holnap megyek UH-ra, (tehát 5-6 hetes vagyok) de máris egy hatalmas kérdésem lenne hozzátok!
A dokim hüvelygyulladást állapított meg nálam, amire Gyno-Pevaryl nevű hüvelykúpot írt fel. A tájékoztatója szerint csak indokolt esetben ajánlott. A dokinál telefonon újra rákérdeztem, azt mondta, használjam nyugodtan, de én abszolút nem vagyok nyugodt, ha nem fontos, én nem akarom használni.
Rengeteget keresgéltem a neten és a lényeg mindenhol az volt, hogy ha nem muszály, akkor az első 12.hétben semmi gyógyszer. De a kérdés, mi számít muszálynak? Nekem panaszt nem okoz, ráadásul a kúp papírja szerint ez gombaellenes szer, azt pedig nem mondta senki, hogy nekem gombám van. De kérdés, ha tényleg gomba, nem ártok-e ezzel nagyobbat a babának? Szörnyű dilemma. Nem tudom, mit tegyek. Ha valaki volt már hasonló helyzetben vagy használta ezt a kúpot, segítsen!

Köszi
Móni
Monik
 


Sziasztok!

Rövid leszek,mert sietnem kell mivel ma megyünk 6 hetes kontrollra, de muszáj reagálnom Móni írására.

Móni,
Én több babát vesztettem el mielőtt a most 6 hetes Kristófunk megszületett. Ennek egyik oka többek között krónikus gyulladás volt. Nem ez volt az egyetlen ok, de nagymértékben közrejátszott. Ennél a terhességnél a 28. naptól a 12. hétig dugdostam a hüvelykúpokat és gyönyörű, egészséges kisfiam született. Én nem ezt a kúpot kaptam amit te, hanem 2 másik fajtát, de azokra is ugyanez volt írva. Bennem is volt bizonytalanság, de így utólag nagyon örülök, hogy használtam a kúpokat. Én a helyedben nem sokat gondolkoznék, használnám. Ha pedig nagyon bizonytalan vagy nézd meg a Kismama újságban a Teratológiai tanácsadó telefonszámát, akik kifejezetten a terhesség alatti gyógyszerszedéssel kapcsolatban segítenek. Én többször is felhívtam és kérdeztem őket.

Majd este még jövök.
Puszi:
Humi
humi
 
 


Móni!

Ez most az az eset. A "ne vegyél be semmi gyógyszert" arra vonatkozik, ha pl. csak egy ártalmatlan kis náthád van, akkor ne kapkodjál mindjárt a gyógyszer után. De bizony nagyon sok olyan eset lehet, amikor igenis indokolt gyógyszert használni a terhesség első 12 hetében is, mert az a kisebbik rossz, az esetleges betegség miatti ártalom a nagyobbik (pl. magas láz).
Ha nem vagy biztos benne:
1. még mindig felhívhatod a dokid, inkább kérdezz rá még egyszer pontosan
2. Humi is jól írta, lehet máshol is érdeklődni.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


MonikKép

Állj, ne kérdezgess tovább. Én a terhesség alatt már a 3. Gyno-Pevaryl kúrát csináltam, mert a hüvely PH változása miatt begombásodom mindig. Korábban soha életemben nem volt gombás fertőzésem, de az most végigkísér. Kutya baja nincs a lurkóknak tőle, nem árt. 3 db van egyben, és 3 egymást követő este kell feltenni 1-1-t. Sajnos a gomba vissza fog jönni, de időszakosan meg lehet ismételni majd a kúrát. Ha nem használod, akkor többet ártasz vele. A gombás fertőzés nagyon veszélyes a koraszülések miatt, veszélyesebb mint a bakteriális, ezt a doki mondta.

Azt hiszem AlenaKép is ezt a kúpot kapta.

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat Kép
Nekem Canesten kúpot írt fel. Nem tudom, mi a különbség a kettő között, de lekopogom, úgy tűnik használt.

Orsi Kép
Úgy látszik, a 3 hét különbség ellenére nagyon együtt haladunk. Nekem is ma volt először haskeményedésem. Nem ok nélkül, reggel kicsit rosszalkodtunk.KépKépNagyon fura volt, kicsit megrémísztett, pedig már olvastam róla másoknál.

Puszi, Alena
alena
 
 


Sziasztok LányokKép
Itt vagyunk mi is csak egy hetet otthon töltöttünk. Dévény tornára jártunk minden nap mert ez ad egy kis löketet a most folyamatban lévő mozgásunknakKépBabák remekül vannak, a SOTE koraszülött kontrolja ill. a Margit kh.kontrolja szerint isKépÉn meg büszke vagyok rájukKép
Gergő már minden irányban szépen forog és két fogacskája bújt ki egyszerre viszont nagyon raplis, RosszKutyaBetyárKépKépLillus még csak hasról forgolódik a hátára és ugyanúgy óbégat ha átfordult, hogy forditsam Őt vissza, mint néhány hete GeriKépEgy fogacskája van de az már szép nagy és nagyon tüneményes, mosolygós, türelmesKépIgazi TündérlányKép Edikéék "karámját" mi is megvettük a Kikában pontosabban kettőt vettünk de sajna egyet sem birtunk berakni a kocsiba, úgy meg voltunk pakolva. Majd a Mamáék valamikor kihozzák.

MarcsikámKép
Szivből gratulálok itt is és sok-sok tejcsit kivánok NektekKép

Virágnak is megy a drukk folyamatosanKépReméljük néhány hét múlva itt irogat majd köztünkKép

Sajna nem tudok reagálni mindenre de dióhéjban irok egy két témát amiről szó volt az elmúlt héten:

Nálunk van egy fajáróka de csak egy baba fér bele mert ha mindkettőt beteszem akkor már veszélyesek egymásra mivel Gerikém csápol a karjaival Lillus pedig kaszál a lábacskáivalKépÓriási játszószőnyegünk van félig polifom-ból félig pedig lógattyús szines szőnyeg ami elá befektethetőek a babák de már egyre kevésbé vannak egyhelybenKépA karámot majd beüzemeljük, ha kihozzák nekünk.

AFP-ről:Nekünk katasztrófális lett (3,6 MOM érték)és az ismétlés még rosszabb. Az UH-on viszont minden rendben volt igy én nem engedtem magzatviz vizsgálatot mert az koraszülést eredményezhetett volna.(24 hetesek voltak akkor)

AndiKép
Gergő alvásproblémái javulni látszódnak de nem merem elkiabálni. Most már csak 2-3-4 alkalommal kelek éjjelKépA 10-12 alkalomhoz képest ez óriási javulás. Rengeteget tornáztatom főként az idegrendszerére ható gyakorlatokat csinálunk mert a kevés alvás kapcsán felmerült a hiperaktivitás lehetősége, remélem ez csak vaklárma...Ezen kivül az ágyát is átraktuk mert valaki ingával kimérte az auráját és úgy látták Hartman-kereszteződésben feküdt ami nem jó.

EdikeKép
Remélem Soma teljesen meggyógyult már. Szeptemberben mindenképp összehozunk valami találkozótKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Doris Kép
De jó hallani felőletek. Örömmel olvasom, hogy minden rendben.

Edi Kép
A karámotok nagy sikert aratott mindenkinél. Kép Most már igazán járna Nektek valamiféle közvetítői díj Kép
Ha jól emlékszem Te írtad, hogy Neked is sokat fájt a pocid. Arra nem emlékszem, hogy ez megmaradt a terhesség végéig, vagy valamikor megszűnt? Nekem még mindig fájdogál, nem görcsöl, csak fáj. Kép

Alena Kép
Lassan kezdjük behozni a 3 hét lemaradást. Ha nem is a kismaczkók méretében, de pociméretben mindenképp, és úgy tűnik a szervezetünk is nagyon egyszerre működik.
Rosszalkodás Kép Én lassan már azt sem tudom, hogy mi az. A legkisebb ingerlésre megfájdult már korábban is a pocim. Be nem görcsölt, csak nem volt kellemes érzés.

Orsi + 2 Kismaczkó
16+6

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Beszti,
Nem tudod véletlenül, hogy most hol lehet kapni karikás hordozókendőt? Az is több méretben létezik, úgy mint a megkötős?
Én egy kemény háttámlás kengurut vettem korábban, de mivel nem üzletben vettem, nincs meg a doboza és nem tudom mennyi idős kortól lehet használni. Szerintetek mikortól rakhatom bele picurinkat?

Szöszi,
Kristóf tényleg csak a mosdóban szeret fürdeni. Eleinte kiskádban fürdettük, de minden fürdetést végig üvöltött, aztán egy este nagyon későn értünk haza és gondoltam most az egyszer elsumákoljuk a fürcsit, épp csak lemosom. Apukája a mosdóban csinált ehhez vizet én pedig lusta lévén beleraktam a bébinket. Attól kezdve fülig ért a szája és akkor sírt amikor kivettem. Azóta fürdetünk mosdóban. Csak az a baj, hogy már végigér benne, lassan kinövi. Kép Kép Kép

Cat,
Igen, a szopis párna a képen szétnyílik középen, U vagy inkább kifli alakú és hatalmas méretű. Nekem nagyon bejött, már terhesség alatt is, pocaktámasznak. Van egy barátnőm aki kislány ikreket vár és épp azt beszéltük, hogy ezen a párnán simán lehet egyszerre 2 babát etetni.
Kristóf bőre csak a képeken látszik ilyen barnának, valójában inkább olyan kis pirospozsgás. Mindenki azt kérdezi, hogy egész nap levegőn van-e, hogy ilyen jó színe van. Nincs kint túl sokat, úgyhogy nem tudom mitől ez a szín, de remélem normális ez így.

Babóca,
Mi újság a hasmenéseddel? Rendbejöttél?

Doris,
Nagyon szépen fejlődik Gergő és Lili, igazán ügyes manócskák! Kép

Puszi:
Humi
humi
 
 


OrsiKép
Az orvosod mit mond ezekre a fájdalmakra? Én úgy emlékszem nekem alig volt ilyen a terhességem alatt. Lehet, hogy rugalmasabbak voltak a méhszalagjaim.
HumiKép
Végignéztem az albumotokat, tündéri KristófKépMit szólt a Nagyfiad Kristóf érkezéséhez? Annyira érdekel hogyan vélekedik egy kamasz ekkora korkülönbségrőlKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Doris Kép
A dokim szerint érzékeny a hasam, és ezért érzem ennyire. A méhem is hátrahajló, így elvileg a szalagoknak is többet kell nyúlnia... nem tudom. Nem akarok túl nagy ügyet csinálni belőle, de így estére elég kellemetlenné tud már válni.

A másik dolog, amit észre vettem. Kismamik Kép Nektek mennyire érzékeny a pocitok?
Pl. ha háton fekszem, akkor a pocim alja a legkisebb nyomásra is nagyon érzékennyé válik. Egy kicsit ez is aggaszt.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok Lányok!
Végre minden OK. Hasmenés nuku. Kép
Köszi az érdeklődést.
Babóca
babóca
 
 


DorisKép
Ezek szerint rendben hazaertetek, orulok neki.Nagyon helyes, hogy buszke vagy a gyerekekre, nagyon ugyesek!

HumiKép
Na, azert nem olyan nagy baj az, hogy vegiger a kagyloban. Ez a dolga neki, noni, fejlodni!Kép En is kivancsi lennek, hogy hogy fogadta a nagyfiatok az occset...Mit szolnak hozza?Latom, mar baratnoje is van.

OrsiKép
Es a hatrahajlo mehed nem emelkedett ki a terhesseggel? Az enyem nagyon hatrahajlo volt eredetileg, es asszem a 12.-ik heti uh-n mar azt irtak ra, hogy elorehajlo, annyirea kihuzta a suly!Kép
HurkiKép-nak volt meg ennyire erzekeny a pocija, igaz nekem is.(pl autoban minden godor rosszul esett,csimpaszkodtam a kapaszkodoba). De faj is? Haton fekve meg minek kell nyomkodni az aljat, ezt nem ertem...Kép

MonikKép
En is 2X kaptam Gyno-P kurat a terhesseg alatt, az elejen, meg 3 hettel ezelott. Valoban jobb elkerulni mindent, de sokkal tobbet arthat egy felszallo fertozes, gomba, stb, mint egy ilyen kezeles.Szerintem.

HurkiKép
Merre vagy? A 36.-ik heten meg nem is jelentkeztel...Kép Remegsz es nem tudsz irni?

szoszi 35+3
szoszi
 
 


Szöszi Kép
Nyomkodja a halál Kép Kép Csak ha pl. a párom véltlenül a simizés közben kicsit megnyomja, akkor érzékeny.
Csak nem gondolod, hogy azzal szórakozom, hogy nyomkodom??? Kép Kép Kép
Utazás alatt én is megérzek minden gödröt. Gondolom kiemelkedett, mert szóltak volna az egymillió UH alkalmával, ha máskén lenne. Ha meg nem emelkedett volna ki, akkor hol lenne a két 16 cm-es rosszcsont. Szerintem ezzel nem lehet gond. De a szalagok a kiemelkedés után is nyúlnak, vagy nem?

Orsi + 2 Kismaczkó
17+0

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


OrsiKép
Igen, szerintem is nyulnak kesobb is a szalagok. En is ezzel nyugtattam magam, bar nem tudom neked mennyire faj. En ereztem huzodast neha, de nem allandoan, az biztos. Dokid mit mond?

szoszi

U.i:Es nem nyomkodni...Kép
szoszi
 
 


Köszi mindenek, azt hiszem, megfogadom a tanácsotokat. Este el is kezdem!Kép

Most jöttem amúgy az UH-ról, ahol egy 5mm-es gesztációs (=terhességi) gyűrűt láttak a méhemben.Kép És azt mondták, nincs 5 hetes, talán csak 3 hetes. De a lényeg, hogy van. Jövő héten kell visszamennem, hogy megnézzük mennyit nőtt, bár akkor épp nyaralni megyünk, immár hármasbanKép, a Tiszához. Talán egy pár napot késünk az UH-gal.
ÚÚÚÚgy örülök!

Móni
Monik
 


Humi!

Sajnos nem találtam lelőhelyet, megkérdeztem a Nandusokat (akiktől vettem) e-mailben, hogy miért nem gyártják (esetleg van vele valami gondKép), remélem válaszolnak.
Ha megtudok valamit, akkor megírom.
Nem volt kötözős kendőm, de a karikásban pont azt szerettem, hogy nem kellett kötözgetni, csak bele kellett bújni, és szerintem nagyon jól tartott (bár egy kis hátránya lehet: a kötözősökben a gyerek két lába között is át kell ált. húzni a kendőt (bár itt sem minden pozícióban), viszont a karikásnál nem, így azért arra figyelni kellett, hogy jól legyen benne, nehogy kicsússzon. De nálunk ez nem okozott gondot.) Az is jó, akár hordozás közben is tudtam poziciót váltani. Pl. többször jártunk úgy, hogy elaludt benne ülő helyzetben. Ekkor csak kicsit át kellett forgatni, és már feküdt is, biztonságosan és viszonylag védve (csak a lába lógott ki, de kisbabánál még az sem lógna ki, a felsőteste és feje takarva volt). 3-4 hetesen is vittem benne, és akkor is nagyon jó volt (pl. boltban), hogy az egész gyereket el lehetett takarni vele.
Méretre már nem emlékszem...
Én Benit anno kenguruban vittem, de nagyon örülök neki, hogy Nátánnál már volt kendőm. Komolyan mondom, ég és föld. Szerintem neki is, de nekem biztosan. A kendőben sokkal stabilabbnak éreztem, jobban tartott, és nekem is sokkal kényelmesebb volt. A kengurunál minden lépésnél jobbra-balra lifegett még akkor is, ha teljesen rám volt igazítva, és picit nehezebb korában meg a pántok előrecsúsztak, onnantól kezdve nagyon kénylemetlen volt a pántjai vállon.
A kendőmnek ugyan csak egy oldalon van vállrésze (a kötözöset úgy is lehet kötni, hogy akár mindkét vállon legyen), de nagyon jó a súlyelosztása, mert a vállrész mellett a háton is végighúzódik, nagyon szélesen, emiatt nem terhelődik csak a váll. Ilyen széles pántokat kengurukhoz nem gyártanak.
Mivel a gyerek rendesen hozzám van kötve, ezért nem billeg minde lépésnél, nem kell még azt is ellensúlyozni. A különböző poziciók maitt akár újszülöttkortól is bele tudod tenni, és mind korábban írtam, akár a mai napig tudnám benne hordozni.
Az, hogy mennyi idős kortól ajánlják a kengurut attól is függ, hogy mennyire tart. A legtöbbe csak akkor szabad beletenni, amikor már tartja a fejét rendesen.
Szóval akinek van rá módja, hogy kendőt vegyen (vagy esetleg van olyan anyaga, akkor kötözőset tud varrni is (csak megfelelő méret kell és a szélét beszegni)), annak én nagyon ajánlom.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Szöszi Kép
Ez a mennyire fáj, egy jó kérdés. Tompán, folyamatosan. De lehet, hogy amit én fájdalomnak érzékelek, arra más azt mondaná, hogy meg sem érzi, de lehet az ellentéte is.
Ez a gond az első terhességgel Kép az embernek sem tapasztalata sem viszonyítási alapja nincsen... a második terhességgel kellene kezdeni, és akkor mindenki nyugodt kismama lenne Kép
A dokim szerint a méhem érzem, és ez normális... nem is nyaggatom nagyon. Ha nem javul semmit a helyzet, akkor hétfőn benézek hozzá.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


HumiKép
Hol vetted a szopis párnát ? Beszerzek egyet én is, mert az alvás is kezd kényelmetlenné válni már.KépKép

OrsiKép
Szerintm ez a poci érzékenység alkati dolog. Nekem sosem fáj, még a szalagok nyúlását sem érzem. Ha minden rendben van, akkor sajnos el kell viselni, nem kell vele törődni.

AlenaKép
Rosszalkodás ? Már azt sem tudom mi az! Újból meg kell könyvből majd tanulnom!

Viszont lekopogom, mert amióta összevarrtak, nem keményedik a hasam.KépKépKép

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok!

Humi,
Nekem is kengurum van, nem volt ráírva, hogy mennyi idős kortól lehet beletenni, de azt olvastam valahol, hogy 4 hónapos kortól.
Én kicsit megbántam, hogy azt vettem és nem a kendőt, a másodikhoz fogok venni egyet!
Édes lehet a fiad a mosdóba, a Milán is szeret ott pancsizni, neki épp a feneke fér bele. A Mili egyedül fél a nagykádba, mert megszokta, hogy együtt fürdünk!

Móni,
Gratulálok a babucihoz!


Puszi mindenkinek
Hóvirág
Hovirág
 


Helló mamik Kép
Rájöttem Kép a pocifájásom pszichés Kép ma mikor 2 vizsgám volt, és nem volt időm magammal foglalkozni, egész nap nem éreztem.... úgyhogy holnaptól megyek kapálni Kép Kép Kép Kép Kép

Minekinek kellemes napsütéses maradék napot Kép

Orsi + 2 Kismaczkó
17+0

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kármen, GYÖNYÖRŰ a kisbabád!!!

Kép

Kép
liv
 
 


Sziasztok!

Cat,
A Brendonban vettem a szopipárnát. 2 féle van nekik, de a másik, ami keményebb és van rajta 2 spagi amivel a derékra lehet kötni, nem olyan jó. Ami nekünk van azzal csak egy probléma van, az ára ami 12000 Ft volt. Azóta láttam a Kikában hasonlót a feléért.

Beszti,
Köszi a tanácsot hordozókendő ügyben. Azt hiszem veszek egyet és a kengurut elrakom, hogy majd Apa cipelhesse benne Kristófot, ha nagyobb lesz. Írod azt is, hogy hordozókendőt házilag is lehet varrni. Erről azt olvastam, hogy a hagyományos vászon, stb... anyagok nem jók hozzá, mert csak olyan anyagból lesz jól használható, ami minden irányban tud tágulni, de tartása is van. Állítólag ezért annyi az áruk amennyi.

Hóvirág,
Köszi neked is a kenguru kontra kendő tapasztalatokat.
Mi még nem próbáltuk a nagy kádat, mert eddig el voltam tiltva a vizben üléstől, de most végre zöld utat kaptam, ugyhogy indulhat az esti pancsi. Kíváncsi vagyok Kristóf mit szól majd hozzá. Milán élvezi a nagy kádban fürdést? Hogy tartjátok távol a lányokat Milcsi igéző szemeitől? Gyönyörűek!!! Kép

Móni,
Gratula a pocaklakóhoz! Kép

Szöszi, Doris,
Eleinte nagyon tartottam a két gyerek közti 17 év korkülönbségtől. Lacus egész terhesség alatt feltünően közömbösen állt a babavárás témához. Egyetlen UH képet meg nem nézett, közölte, hogy nem érdekli. Ez persze nekem nem esett túl jól és nagyon tartottam attól, hogy rosszul alakul majd kettőjük viszonya. Kép Így utólag átgondolva ez talán amolyan védekezési reakció volt, hiszen korábban többször beleélte magát, hogy testvére lesz, örült is neki, aztán mégsem született meg.
Mikor először meglátta a picit a kórházban, rögtön közölte, hogy nem is Kristóf a neve, hanem "séró-báró"; és, hogy "nem is olyan csúnya, mint amit vártam". Attól a pillanattól kezdve megváltozott a kicsihez való hozzáállása. Többnyire azzal kezdi a napot, hogy megnézi Őt és ha hazajön a suliból akkor is a gyerekszobába megy először. Többször előfordult, hogy tanulás közben a felhúzott térdére ültette magával szemben az öccsét és hozzá beszélt. Fél éve van már Lacusnak barátnője is, aki nagyon aranyos kislány és ugyanúgy imádja Kristófot. A héten egyik nap 1/4 órára elugrottam itthonról és rájuk bíztam a jóllakatott bébinket. Tisztába tették, átöltöztették és nagyon büszkén adták oda a vigyorgó picurkát, mikor hazaértem. Tegnap pedig vásárolni voltunk együtt és Lacus ragaszkodott hozzá, hogy ő tolja a babakocsit. (Azért kiváncsi lennék, hogy aki látta, mit gondolt kije ennek a bébinek ez a hosszú hajú fiatalember. Kép ) Hogy később milyen lesz a kapcsolat köztük azt még nem tudom, de egyenlőre büszkén mutogatja az öccse képeit és amolyan óvó-féltő poziciót tölt be a nagy a kicsi életében. Úgy látom jó lesz ez így! Kép Kép Kép

Hurki,
Mi van veled? Ugye egyben vagytok még?

Puszi:
Humi
humi
 
 


HumiKép
Köszi a szopis párna infót. Pont azért kérdeztem, mert a Kikában 7.000-ért láttam a hétvégén, de én sokaltam érte. Ezek szerint ez nem is volt sok.Kép

HurkiKép
Ne hozd ránk a frászt, hol vagy ?

OrsiKép
Vizsgák le vannak tudva? Ma volt az utolsó nem ?

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


HurkiKép
Most mar eleg a trefibol! Jelentkezz be!!!

CatKép, OrsiKép
Nem tudom olvassatok-e a nyari topikot, de ValiKép, a mi ikres anyukank vasarnap tolti be a 37.-ik hetet es koszoni szepen a babaknak jo helyuk van, nem is akarnak meg kibujni. Gondoltam, biztataskent leirom...De azert ne induljatok megse kapalni...

HumiKép
Akkor a nagy meg a pici kapcsolatat figyelni meg egy kulon elmeny lehet neked! Gratulalok a komoly nagyfiadhoz is, akinek nem "ciki" ez a dolog!!!

LanyokKép
Apa ma megvette nekunk a beigert fenykepezogepet, igy mar mindennel keszen vagyunk, amit beterveztunk...Kép Mit gondoltok milyen gepet vettunk? A75-ost.Kép (u.a mint az A70) Most ennek orulok!

szoszi
szoszi
 
 


Szöszi Kép
Köszi a bíztató infótKép Mi is a jó statisztikára utazunk Kép

Cat Kép
BIZONY Kép Kép Kép Ma volt az utolsó vizsgám Kép Már "csak" az államvizsga van, de arra csak hétfőn kezdek tanulni. Kivettem magunknak 3 nap pihenőt. Holnaptól lábat lógatok Kép

Tényleg, Hurkival Kép mi van????

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk, jól vagyunk, csak nem olyan egyszerű időt találni mindenre (nem irigylem az ikreseket), folyamatosan olvaslak titeket, csak mire írhatnék már mennem kell.
Sejtettem én ezt előre, de valaki felvilágosíthatna hogy más hogy csinálja. Most is, Dana 9-11-ig aludt, akkor reggeliztam. Azóta viszont ha elalszik és leteszem felébred, 1 kézzel meg az ebédemet is alig tudtam megenni. Pedig kihordatom a kaját, ma milánói sertésborda volt, már 2x megmelegítettem de mielőtt lecsengett volna a mikró már ébren is volt a kisasszony. Az ágynemű meg kint van a kötlre csipesz nélkül feldobva, 1 párnahuzatot már le is fújt a szél, mert míg ment a mikró ki akartam teríteni, de az sem sikerült. Végül már majd éhen haltam, elővettem 1 nagyon éles konyhakést és 1 kézzel nyiszáltam el a husit, hogy enni tudjak, le is ettem magam, még jó hogy nem Danát, aki békésen szundikált a karomban, mint ahogy most is.
Az érzékeny pocak a ludas, ugyanis hasfájós a leányzó. Szerencsére az Infacol mellett kevesebb kimondottan hasfájós napunk van, de amikor az van, akkor aztán áll a bál! Akkor teljesen kikészülök a nap végére. Amikor nem fáj a hasa, akkor is csak vándorolnak benne a szelek és függőlegesen érzi jól magát. Ezért aztán fogjuk, úgy alszik el. Ha viszont még nincs teljesen mély alvásban amikor le akarjuk tenni, akkor elkezdi húzogatni a lábát, kalimpál a kezeivel, forgatja a buksiját (gondolom a vízszintesben másképp áramló levegő a pocakban) és nyekereg, majd teljesen felébred, sír, később üvölt. Úgyhogy nem egyszerű letenni. Ma is 5x vettem fel 2 perccel azután hogy letettem és azt hittem ehetek végre.
Humi!Kép
Elmúlt már hogy 5-6 órát alszik éjszaka, 2-3 óránként kel, és volt 1 hét amikor éjszaka kakilt, a pelenkázás után meg persze nem akart elaludni, gondoltam is rád sűrűn!
Ez most úgy hangzik, mintha milyen rossz lenne, pedig dehogy, ennyi az összes bajunk. Bár még csak most kezdtem igazán élvezni az anyaságot. Az első 2 hétben ugyanis anyukám, aztán anyósom volt itt segítségnek, ami nagyon jó volt, de azért csak voltak súrlódások, meg kicsit sok volt bennük a jóakarat. (Tegyem le, mert elkapatom, de mnég nem alszik elég mélyen, higgyem el jó lesz az már, felébredt, kezdhettem a 20 perces altatást elölről. Meg egy csomó ilyen.) Hétfő óta vagyunk kettesben, tegnap még valami kis házimunkára is futotta az időmből.
Kedden voltunk gyerekorvosnál, 3600 g, 53 cm (3050 g, 49 cm-el született, 2940g-ra fogyott vissza). Láttam én hogy fejlődik, de ez nagyon megnyugtatott, hogy nem hiába küzdöttem végig a szoptatásokat amikor hasfájós volt és vízszintesben üvöltött a pocak miatt, függőlegesben meg azért, mert éhes volt, én meg sírtam mert nem tudtam mit csináljak. (Megtanultam függőlegesben szoptatni, de az sem mindig válik be és nagyon fárasztó.)
De mostmár összeszoktunk, ritkán nem tudom, hogy miért sír. Számomra ez volt a legkétségbeejtőbb.
Amúgy nagyon édes, ahogy a kisbabák mind, nagyon jó hogy végre itt van velünk. Amikor kis nyugodt, órákon, napokon keresztül tudunk benne gyönyörködni. Csuda pofikat tud vágni! Kép
Na, most ennyi, menni kéne a teraszra, hogy levegőn legyen 1 kicsit, mostmár bealudt a monoton pötyögtetésre (elég rossz 1 kézzel gépelni, a gondolataim száguldanak ehhez képest) lehet, hogy le tudom tenni a babakocsiba.
Jó hosszú lett, sok pótolni valóm volt.

Szöszi!Kép
Pár hónap nem akkora korkülönbség, hogy pisisnek tartaná őket, manapság már nem fontos, hogy a fiú legyen az idősebb! Biztos szívesen fogadja majd az udvarlókat, de vigyázzatok, jól megnézem majd, hogy kik legyeskednek a lányom körül!!! KépKépKép

Majd még jelentkezem!
Puszi mindenkinek!
Leone és Dana (ma 5 hetes)

KépKép
leone
 
 


Liv! köszönjük.

Humi! Örülük hogy a nagyfiad már nem féltékeny, szerintem is ehhez idö kell, a végén meg ö lesz a védelmezö majd!

Leone! nyugi, az elején én is azt hittem összeesek a fáradtságtól, késöbb könnyebb lesz.

Orsi! Nekem is nagyon fájt (hátrahajló méh) amikor nyultak a szalagok. Késöbb jobb lesz meglátod. (akkor majd a szeméremcsont fáj piszkosul Kép)

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


HumiKép
Klassz, hogy ilyen lett a kapcsolata a babávalKépSzerintem nem lesz ebből már később sem gondKép
LeoneKép
Nagyon sajnálom, tudom milyen rossz hasfájós baba mamájának lenni... Csak szoptatsz? Azért kérdem mert én ugye nem tudtam szoptatni mivel két hónap után hozhattuk haza a babákat a korházból. Lillus nagyon-nagyon hasfájós volt és két etetés között másfél órát nagyon keservesen sirt... A szivem szakadt meg, én is csak ölelgettem, sétáltam vele mignem tápszert cseréltünk és az jó lettKépKépAzóta minden rendben vanKépA táplálkozásodra próbálj figyelni bár biztosan ezt teszed de más nem jut eszembe. Azt mondják 4-5 hónapos korra kinövik a babák a hasfájást. DrukkolokKép

Puszi: Doris
doris
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?