Új privát üzeneted érkezett!

Szia Ani!Ne izgulj,erős nő vagy és ügyes,minden rendben lesz!Biztos nem fog fájni,gondolj a kicsikre és észre se veszed,máris kész a műtét.Gondolok rád!Válaszolok a kérdéseidre.Bécivel egy oviba és suliba jártunk,de ott nem untuk egymást,mert én is és ő is más mellett ült.csak otthon volt vita a Tv miatt,ki mit nézzen,na és a hangerőn:)Nemnagyon ragaszkodtunk egymáshoz a mai napig sem,de jóban vagyunk.Amúgy ő más természetű mint én.A dupla örömről annyit,hogy anya örült neki mikor megtudta,de a Nagyszülők mégjobban:):):)
valika28
 
 


Hali!

Pasi mit nézel el nekem? semmit sem felejtettem el :D

Vanda köszi,hogy betetted a történeteteket,így utólag sem lehetett könnyű

Valika igen ha egy pco-ban jártas dokit keresel tudni fogja miről beszélsz.
Olvastad a honlapot? ott sok kérdésre választ kapsz!http://www.pco-szindroma.hu/index2.html
Pco-ban inzulinrezisztencia áll fenn ami bekavar a hormonháztartásba,így nincs normális peteérés nincs baba..inzulinrezisztenciára adják a metformin hatóanyagú gyógyszereket.
Persze a gyógyszer mellett az életmód is fontos, diéta+sport.

Szegedi orvost találtam az orvosajánlóban:
Endokrinológusok:
Dr. Valkusz Zsuzsanna endokrinológus
Szegedi I-es Belgyógyászati Klinika endokrinológiai szakrendelés
Tel: 06 62 545 211
Szeged, Korányi fasor 8.

Nőgyógyászok:
Dr. Vajda György nőgyógyász
Tel: 06-30-9637379

Vagy ha Debrecent nem tartod túl messzinek jöhettek ide is a "mi" doktornéninkhez!(egyébként talán itt a kaáliban is van kis előrelépés pco terén..pesten 2006-ban már inzulinszintet néztek szinte mindenkinek és akinek magas volt kapott metformint,így sikeresebbek a lombikok vagy esetleg nem is kell..)
Vendég
 


kincs: azt nézem el, hogy elnézted a 28-at, ami nem is 28....

Kép

Kép

Kép
1szálpasi
 
 

 
 

Szia Kincs!Köszi a felvilágosítást,mostmár értem mire való a metformin.Megnézem ezt a honlapot amit leírtál.Én Gyulai vagyok,úgyhogy majd holnap elmegyek és keresek egy Endokrinológust,megnézem hogy rendel.Köszi azért hogy leírtad a Szegedi számát.Mennyi ideig kezelik az ilyen betegeket?Honnan fogom majd tudni,hogy segített rajtam?Beáll a menszim,mindig pontos lesz?És ha beáll onnastól könyebb lesz a Lombik?Annyi kérdés van a fejemben,remélem azért hülyeségeket nem kérdezek?:)És az inzulinszint akkor jó ha alacsony?Mennyi a megfelelő?Üdv:valika
valika28
 
 


Ani remélem minden oké!

Vali próbáltam Gyulai orvos után érdeklődni de nem találtam, Szeged nem jó? 8tudod jobb olyan dokihoz menni aki képben van a pco-ban)
1.Mennyi idő?? Az inzulinrezisztencia nem gyógyul meg,legtöbb doki azt mondja hogy nem elég csak a teherbeesésig szedni a "beteg" egészsége miatt (cukor betegség szív és érrendszeri problémák kialakulása) érdemes élete végéig szedni..van akinél a diéta is segít magában egyén függő és doki kell hozzá..
Sokaknál 4-5 hónap elég van akinél 1vagy akár több is kell a látványos javuláshoz.
2.Mikor tudod hogy segített?
Inzulinszinted javul -csökken-(vérvételeken jól látható, első kivizsgálásnál egy terheléses cukor és inzulin szintet kell nézni (3-szor vesznek vért első után cukros vizet iszolaztán 60 és 120percen is vesznek vért )
Hormonjaid javulnak LH/FSH arány esetleg prolaktin stb (ezeket 3.cn érdemes nézetni)
Menstruációd javul rendszereződik.
Ha van +kiló elindul a fogyás ,patik, szőrök ha vannak csökkenhetnek
3. Igen ha a szervezeted rendben működik (ugye a pco sok mindent felborít) könnyebben leszel stimulálható, babó beágyazódása sikeresebb, vetélési kockázat csökken stb..(józan paraszti ésszel ha belegondolunk, nem jó vmit toldani foldani mert nem lesz jobb..viszont ha megjavítjuk!!! :wink: :D )
Ismétlem a honlapon minden infó fenn van, érdemes időt szánni rá!!!
Én mikor rátaláltam a pco cikkekre fórumokra hetekig éjfélkor feküdtem le, annyira érdekelt és akartam tudni mi miért van..jó tudni,hogyan működik a testünk és mi mit tehetünk hogy hatékonyabban működhessen!
Vendég
 


Kincs!Megnéztem az oldalt elég sokmindent leír,annyira,hogy még igazán fel sem fogtam...nemrég írt unokatesóm emailt és ő tud egy-kettő Endokrinológust itt Gyulán.Az egyiket úgy hívják:Gazdag Andrea...Nem mond sokat a név,de majd holnap kiderül.Köszi az infókat,annyira jó,hogy ti tudtok tanácsot adni és segítetek.Köszönöm!Kincs!Te Szegedi vagy?Vagy Debreceni?Melyik Kaáliba jártatok?Üdv:valika
valika28
 
 


Kincs!Még annyit,hogy a Debi Orvos,ha majd megyünk hozzá Szept.8-án,akkor neki meglehet említeni,hogy én járok Endokrinológushoz?Vagy nem?És az Endokrinológus tudhatja,hogy mi mit kezdtünk el,és hogy hova fogunk járni?
valika28
 
 


Sziasztok!Kérdezném mindenkitől,hogy mi a véleményetek a Gyógyfürdőkről?Olvastam,hogy az is jó a nőgyógyászati gondokra/bajokra,de nemtudom,hogy például mint én aki Pco-s beteg/szindrómás mennyire segítene?valaki járt már valamelyik Gyógyfürdőben?Mik a tapasztalatok?Köszike előre is.
valika28
 
 


Sziasztok! Bocsi, hogy egy kicsit eltüntem de nyaraltunk Siófokon.

ani: Sok erőt mára, gondolom már túl vagy a műtéten.

marejke: Édi bédi Bence :D

valika: Nekem is nagyon jó tapasztalataim vannak BBről de Tzhez is jártam. Igaz nekünk nem jött össze 2 lomik de utána spontán babás lettem. Valószínű BB kezeléseinek köszönhetően.

szmet
 
 


Árnika!! Köszi az érdeklödést, lehetséges hogy már csak ősszel lesz belöle valami de lehet késöbb nem tudom még pontosan.De majd jelentkezem ha el kezdem ismét.Addig is minden jot neked és a többieknek.
maci30
 
 


Valika!
BB-nek természetesen tudnia kell, mi a problémád és milyen kezelést kapsz. És persze az endokrinológusnak is tudnia kell, hogy lombikozni készültök...
vovanda
 
 


Szia Szmet!Veled még nem találkoztam.Neked is elvolt záródva a petevezetéked?Hogy lettél természetes úton terhes?Gyógyszerektől?Sokáig jártál BB-hez?Én nemrég kapcsolódtam be hozzátok,mostmár én is közétek tartozom és örülök,hogy ilyen rendes mindenki és segítőkész:):)Nagyon feszült vagyok,hisz nemtudom mi mindenen kell keresztül mennünk a férjemmel.Az biztos sokat kell majd járnunk Debibe,szept.8-ra kaptunk időpontot,előtte a Szegedibe jártunk,de csak 2alkalom volt,úgyhogy nemsokmindent tudok a kezelésekről,mert ott se nagyon csináltak semmit a "flegmaságon"kívűl,ezért megyünk át Debibe.Üdv:valika
valika28
 
 


Vanda!Köszike:)
valika28
 
 


Valika igen mindkét dokinak mondhatod,hogy hová jársz!
A honlapon van Békéscsabai doki is!!
Dr. Gyimesi András endokrinológus

Békés Megyei Réthy Pál Kórház Endokrinológiai Osztály
66/441-411 Endokrin Ambulancia, délelőttönként hívható


Megj.: Az intézményben végeznek terheléses cukor- és inzulinvizsgálatot.
Vendég
 


Ani!
Mizujs??
vovanda
 
 


Sziasztok

Aniiiiiiiiiiiiiiii???????????

Vanda megy privi.

Kincs nem tudom össze tudnánk -e hozni közös dokilátogatást, mert nekem kb. 6-7 óra körül lenne ok, nektek az nem késő?

Rana neked is megy pü.

"Ha az élet citromot ad................csinálj limonádét!
árnika
 
 


Szia Kincs!Köszi szépen az infót,már találtam Gyulán egy nő/Endokrinológust/úgy hívják:Dr.Gazdag Andrea és itt a Coronelle patikában rendel,majd holnap felhívom,és kérek időpontot.Állítólag 5ezer ft a rendelése,de a lényeg,hogy tudjon segíteni.Mégegyszer köszike.Üdv:valika :P :P
valika28
 
 


Árnika!
Beszéltem Anival. Kicsit kótyagos, de jól van.
vovanda
 
 


Szia Ani!Túlvagy rajta?Hogyérzed magad?Minden rendben volt?Gyógyulj meg mihamarabb!Sok puszi!!!valika
valika28
 
 


Vanda köszi postát :)
és majd hívlak

"Ha az élet citromot ad................csinálj limonádét!
árnika
 
 


Sziasztok, gyors bekukk amíg a manó alszik.
Köszike a jókívánságokat mindenkinek. Hát mit ne mondjak megvan a napi program, eszünk, alszunk, kakilunk, sírdogálunk, aztán kezdjük előlről :) de olyan jó babázni.
Nem sok tejem van sajnos :( így tápszerrel pótoljuk, hát ez van :( kínlódás de ha nincs hát nincs, én már teát, homeopátiás bogyót, sört, mindent kipróbáltam de nem segít. Amúgy jól lennénk.

Puszi mindenkinek.

Kép
marejke
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok,de majd este többet jövök,anyu itt van de ha 3-an lennénk az is kevés lenne!Jól vagyok,de eszméletlen fáradt...nem tudom mekkora dózist kaptam,de gáz!

Vali!Én is inkább Szegedre voksolnék..talán Anett is tudna benne segíteni!Tudom messze van,és az oda utazás is körülményes,de csak jobbak,mint itt lent gondolom.

Kincs!Nagyon rendes vagy,hogy így próbálsz segíteni!!!!!

Kép
ani0227
 
 


Marejke!
Milyen időközökkel szoptatsz? Mennyi folyadékot iszol? Mennyit tudsz pihenni?
vovanda
 
 


Vanda!Elküldöd a linket amit beszéltünk??Lyukas az agyam,bocs!

Tegnap nem volt semmi különösebb gond.Fél 8-ra mentem,majd fél 1-kor kerültünk sorra.Futószalag szerűen ment a dolog.5-kor már mehettünk is haza.Mindenkit ugyanezzel a problémával műtöttek,de úgy mint engem nem ütött ki senkit az altatás.Alig birtam állni,gyorsan le kellett feküdnöm,annyira rosszul voltam ha már pár lépést megtettem.Életem során nagyon sokszor altattak,de ennyire még nem viselt meg.Ezenkívül nem fáj semmim,alig vérzek.
Köszönöm mindenkinek,hogy gondoltatok rám.

Kép
ani0227
 
 


Vali!
gyógyfürdőzés:hát nem tudom,de sztem erre a problémára nem megoldás.Inkább azoknál segíthet akiknél valamilyen gyulladás lehet a méhben.Én amióta meddőségi kezelésekre jártam mellőztem a fürdőket.Tudod a sok betegség,baci...stb.Lehet többet árt mint használ,de ez csak az én magánvéleményem!!!

Kérdés:hamar megtanultatok beszélni?Azt is olvastam,hogy az ikrek később tanulnak meg beszélni,mert elsajátítanak egy nyelvet maguknak amiket csak ők ketten értenek meg,és a külvilág nem számít.

Kép
ani0227
 
 


Ani!
Itt van. Újonnan elég drága, de használtan ki lehet fogni olcsón.

http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=25
vovanda
 
 


Szia Ani!Örülök hogy jól vagy,mostmár minden rendben lesz!Válaszolva a kérdésedre nemigazán tudom,hogy mennyi idősen kezdtünk el beszélni,de majd ancimat megkérdezem.Az biztos,hogy én önállóbb és rosszabb voltam mint Béci,de ez mostanra már fordítva van.Szerintem a fiú-lány iker testvéri kapcsplat az nem olyan szoros mint egyneműeknél.Legalábbis a férjem:)két ikerhuga ők annyira ragaszkodnak egymáshoz,pedig már 34évesek.Mindent megbeszélnek.Mondjuk külsőre nem hasonlítanak.Majd még írok,Ancit megkérdezem.Szia.
valika28
 
 


Ani!
A miénk ilyen, csak Hauck van ráírva (használtan esetleg még olyat is tudsz venni).

http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=25

Használt babakocsi ügyben egyébként érdemes benézni az ikresek.hu-ra, regisztrálni kell, de szoktak jó cuccok lenni.

Ikrek: nem törvényszerű, hogy ikernyelv alakul ki, de előfordul. Nem kell vele foglalkozni, te beszélj normálisan, ők is átállnak. Nekem amúgy Balu is későn kezdett beszélni, 2 éves kora körül. Szóval nem kell ennek túl nagy feneket keríteni, nagy a szórás a babák között.
Különnemű ikreknél a szétválasztás kérdése nem olyan markáns, mivel idővel a kislány lányokkal, a fiú fiúkkal fog játszani. Azonos neműeknél viszont bizonyos esetekben célszerű szétszedni őket.
vovanda
 
 


Vov, iszom én napi négy liter folyadékot, szoptatós teát, homeopátiás bogyót, és szinte semmi tejem nincs, lefejek úgy napi 100 ml és azt cumisüvegből megitatom. Nem nagyon tudunk szopizni mert nem tudja kiszívni olyan gyengén jön a tej :( kínlódunk.

Kép
marejke
 
 


Marejke!
A 4 liter folyadék túl sok. Az sem jó. Ha fejsz, akkor próbálj 3 óránként legalább 15-20 percig. Nem az a lényeg, hogy jön -e, hanem hogy kapja a mell az ingert. Ha Bencét teszed cicire, ugyanez a helyzet. Amíg a baba győzi türelemmel, szívja, ha megy az inger, be fog indulni jobban a tejcsi is. Örökbefogadó anyát is láttam már szoptatni. Ha meg pótoltok, próbálj szerezni SNS (szoptanít) készletet. Ha rákeresel a neten, el tudod olvasni, mi a lényege.
vovanda
 
 


Köszi Vanda,nézelődöm!Nagyon tetszenek!

Hu Vali,akkor a gyerkőceiteknek is nagy hajlamuk lesz ikreket gyártani!Ikres család lesztek a javából! :D :D

Kincs!
Ti szeretnétek kistesót?Ha igen,mikor?

Kép
ani0227
 
 


Szió!

Árnika kedves, azt hiszem nekünk 5körüli időpont lenne jó dokizáshoz.

Ani örülök,hogy jól vagy!!
Vmi gyógyit kell/lehet szedni,hogy ne vastagodjon meg ismét a nyálkahártya?? Vagy mit mond a doki?
Ikrek,hogy bírják a meleget?Jól alszanak?
Tesó??? akarunk! ha sikerül akkor többet is...a 4.gyerek után védekezünk addig nem :D hogy mikor, azt hiszem ebbe kevés beleszólásom van, amikor sikerül.

Vanda és ti a panelben hogy viselitek az időjárást?
Gyerkőcök?

Marejke kórházban nem segítettek a szopiban??
Tényleg az a legjobb ha a baba tudja ingerelni a mellet(sokszor legyen cicin),neki van a legjobb vákumja! Sajna ha cumisüveg megtetszett neki akkor a cicizést hanyagolni fogja, probálkozzatok hátha sikerül!DRUKK! :wink:

Vali mire döntöttél dokiilag?

Mazsi??????
Móni??

pá mindenkinek
Vendég
 


Szia Kincs!Nehéz döntés..A férjem nem akarja,hogy Debibe vagy Szegedre menjünk Endokrinológushoz,ő azt szeretné,ha itt Gyulán vagy Csabán.A Gyulai Dokinőt ma hívtam de még a telefon se akarja,így nem volt elérhető.Hétfőnként van magánr.majd aznap felhívom,akkor már biztos elérhető.Kicsit elkeseredtem,mert azt tudni kell hogy a férjemnek van 1nővére és két ikerhúga és mindegyiknek van már gyereke és ma tudtam meg hogy a kisebbik ikerhúgának megint lesz babója/most 8hetes/és az első babója még csak 8hónapos lesz.Nem ez az elkeserítő,mert nagyon örültem neki,csak az hogy a családban sorra jönnek a babók és én meg...szóval érted?Egy kicsit rosz!Amúgy nagyon szeretem az összes kis picit!
valika28
 
 


[quote="7kincs"]
írta:
7kincsA honlapon van Békéscsabai doki is!!Dr. Gyimesi András endokrinológus

Békés Megyei Réthy Pál Kórház Endokrinológiai Osztály
66/441-411 Endokrin Ambulancia, délelőttönként hívható


Megj.: Az intézményben végeznek terheléses cukor- és inzulinvizsgálatot.


Amiről írsz azt az érzésst sztem mindenki jól ismeri a topikon, vannak nehezebb napok, de mindig van vmi remény/kapaszkodó amire kell nézni
Vendég
 


Szia Ani!Megkérdeztem Ancit,és ő azt mondja hogy én hamarabb beszéltem mint Béci és én önállóbb voltam,könnyebben tanultam meg mindent,de elevenebb is voltam.Béci azt mondja,hogy én azért voltam tanulékonyabb,energikusabb,és egy kicsit teltkarcsú,mert anya pocakjában én feküdtem rajta és összenyomtam,legyengítettem :lol:
valika28
 
 


Köszi Kincs,olvastam erről a Dokiról,Diplomás orvos,nagyon okosnak tűnik és még azt hiszem Svájcban is volt tanulmányúton is régen.Lehet jobb lenne ő.Inkább őt hívom fel,mert szerintem ő már kicsit tapasztaltabb.Köszi mégegyszer.
valika28
 
 


Vali!
Semmi sincs véletlen!!!Ez egy jel ha nem elérhető!IRÁNY CSABA!!!!
Szegény tesód!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Képzeljétek!Egyedül vagyok itthon!!!!Apa dolgozik,apósom meg fogta és elvitte az ikreket. :D :D :D :D :D De sajnos sok a dolog,így megyek is,majd még jövök!

Kép
ani0227
 
 


Ani!Igazad van!Megérzésem is az volt,hogy az a Doki tud valamit,nem úgy mint a Gyulai!Egyedül vagy?Pihend ki magad!
valika28
 
 


Aniiii!!!!
Irigy-irigy-irigy!!!!!!!!!!!!!! :P :lol:
vovanda
 
 


Ani! Örülök, hogy túl vagy a műtéten. Remélem továbbra is minden rendben lesz!

Marejke, tejcsit sajnálom. Bár én nem értek ehhez, de állítólag azt kell csinálni, amit Vanda mond (gondolom könnyű kívülről okosnak lenni... :roll: ) Drukkolok, hátha vissza lehet még fordítani a dolgot (a júliusi Anyák Lapjában azt hiszem pont erről szól az egyik cikk)!!

Valika, üdv itt, mielőbbi gömbölyödést kívánok!

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Szia rana!Köszi szépen.Hány gyermekes anyuka vagy?
valika28
 
 


Rana!
Anyák lapját lökd a kukába!!! Kismamát vegyél, szerintem sokkal jobb.
vovanda
 
 


Sziasztok!

Vanda!10 évvel fiatalabbnak érzem magam!!!! :D

Árnika!
Hogy vagy?Menszi?

Kép
ani0227
 
 


Kincs!
Eddig tűrhető, ma reggel iszonyat nyűgös mind a kettő... :?
vovanda
 
 


Valika, ősszel kétgyermekes anyuka leszek! Szintén BB "műve"! :wink:

Vanda, :( Anyák lapját a kuponok miatt veszem. De azért megvan a Kismama is (meg minden, ami létezik... :oops: :oops: :oops: ) ! :wink:

Árnika, jó lenne mostmár a munkahelyedről is Bnetezni titokban, mert ez így nem lesz jó! :twisted:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


kincs! meg vagyunk, csak egyedul vagyok a torpokel, el tudod kepzelni...

ani! orulok hogy otthon es jol vagy :D

marejke! sajnalom a szitut, kb mi is ebben a cipoben jartunk (csak michellet egyaltalan nem volt szabad cicire tenni, mattia az elejen szivesen szipozot, de vegul jobban tetszet neki az uveg :D ), szoval bizti nem voltam eleg ki tarto, de minden fele ivasal kb 200 ml tejcsit szivtam/24 ora, ami ngyon keves volt, mikor 1 hosak voltak aszt mondta a doki hogy ha nincs legalab anyi tejcsim ami min 1/3 a napi adagbol semmi ertelme, szoval utana el is apasztotuk, vagyis 1-1.5 nap allat el is tunt, mintha soha nem lett volna, orulnek ha sikerulne, de ha nem ne ragodj miatta, maskulonben a tobbieknek tobb tapasztalatyuk van, szoval most el dugulok :oops: :oops:

valika! mi is bb muvek vagyunk :D :D remelem hamar meg tapasztolod mien babazni :wink: :wink: ja es ro-ban nagyon dicserik a sovatai furdot, de nem tom miben segit (vagyis hogy mien bajokra jo), ad at magad nyugodtan bb-nek oszt majd csodakat muvel

Kép


Michelle, Mattia es Miki apu eletem ertelme
http://picasaweb.google.com/ardelean13/ ... 3519403826
demoniq13
 
 


rana!Ősszel lesz babód?De jó,én is akkor születtem:)És az első babód mennyi idős?Vagy egyszerre kettő fog most érkezni?Gratulálok és jó babázást!Tudni milyen nemű lesz?Mennyi kérdés :)
valika28
 
 


Köszi a tanácsokat, próbálkozom én mindennel de nem működik sajna :( a korházban olyan ügyesen szopizott, de nem volt tejem, azért ő szívta szegényke rendesen, aztán megetették a nagyluku cumival, ömlött a szájába a tej, így már most nem akar szopizni, csak felidegesedik és üvőlt :( lefejve is kevés a tejem, ugyse lakna jól :( szóval kezdem feladni.

Kép
marejke
 
 


demoniq!Köszi szépen az infót,nemtudom milyen az a fürdő,de majd megtudakolom.Köszike a biztatást annyi erőt adtok nekem és már tényleg kezdem elhinni,hogy nekünk is sikerülni fog itt BB-nél.Itt csak jókat hallok erről a "csoda" Dokiról,és nagyon jó ezt hallani!Belegondoltam milyen érzés akinek ikrei vannak...Én örülnék neki :D Ha már az ikreknél tartunk,akkor megkérdezném,hogy mennyire igaz az,hogy aki ikreket szül az 6évig otthon is maradhat velük?
valika28
 
 


Marejke!
Tudom, hogy nagyon szar érzés, de próbáld nem gyötörni magad... Ha úgy érzed, hogy csak a feszkó van vele, akkor ne kínlódj. Ha debreceni vagy (nem emlékszem, bocs :oops: ) akkor írass a gyerekorvossal anyatejet, itt még működik az anyatejgyűjtő állomás. Meg megy mellé a tápszer.

Valika!
Igaz. 6 éves korukig maradhatsz és a GYES dupla. Vigyázat, a GYED nem jár duplán.
vovanda
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?