Új privát üzeneted érkezett!

Anibalk!

Ez a Panatol könyvkötő ragasztó és tényleg használható dekuplizáshoz is.

Jucus
20170114224602
 
 


Sziasztok!

A keretet teljes mértékben én festettem. A zümik is az én kezem munkája. Szalvéta csak a kép belsejében van! Kép
Most indulok, mert elköltöztünk.Kép Kép De azért tudok netezni! Kép Kép
Puszi!

Anyko

Kép

KépKép
anyko
 
 


Jubi !
SŐT ! Megtiszteltetésnek veszem ! Annyira tetszenek a dolgaid, s ez a mostani... Naaaagyon jó ! Nekem a levendula az egyik kedvencem, s mikor kaptam ilyen szalvit egyből a te üdvözlő táblád ugrott be. Kíváncsan várom a legújabb verziót. Üdv.: Ditti
aynadit
 
 

 
 

Ditti!
A nagy pipacsos képen a mintát tépted és a szalvi alapszíne miatt olyan jó drapp a virágok körül, vagy "odamaszatoltál vmit? Kép

Anyko!
Engem is elvarázsoltak a méhecskéid a kereten! Mivel festetted? Én még csak akrillal vagy - hátha vkinek újat mondok-üvegfesték-kontúrral tudtam.
paat
 
 


Ditti, közben eljutottam a cipősdobozig.
Ekkora felületet is dek.ragival csináltál, vagy-mivel díszcsomagolónak nézem a papírt-tapétaragasztóval?
paat
 
 


Kedves aggódók (Jubi, Koda)!
Hát eddig tarott... délután beállított a legkedvesebb barátném, hogy elkuncsorálja a legutolsó művemet, egy 3 fiókos konyhai komódkát, mivel tegnap este jutott eszükbe, hogy az anyósának szombaton ülik a szülinapját, és nem vettek semmit. Annyira megijedtem, hogy előkaptam egy lógatható kaspót, gyorsan összekrétáztam, addig a barátnőm kivágta a levendulás szalvétát, majd 15 perc múlva készen volt a nagy ajándék!!
Ha már eddig eljutottam, gondoltam nem rakom el a szalvétákat, hátha megjön tőlük az ihletem.
A kaspó és a kiskomód képével később jelentkezem.

Jubi!
Nagyon aranyos az a méhikés kép!
Anyko!
Nekem is a Micisek tetszenek legjobban!
Ancsa!
Kép szegény autóóóó! (de ugye, hogy jól emlékeztem, hogy vkinek összetörték?)

álmos Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


SziasztokKép

ZsuKép
Végre!!! Kép Csak így továbbKép Annyira várom, a sebtibe összerakott ajándékotKépKép Biztos nagyon szupi lett. Nagyon tetszett a leírás, ahogy készült. Jót nevettem rajta. Teljesen el tudom képzelniKép

PaatKép
Te is megnevettettél. Jó volt, ahogy képről képre haladtál és eszedbe jutott valamiKép

DittiKép
Az a pipacsos nekem is kedvencem!! Volt is ilyen szalvétám, én meg elherdáltam valami hülyeségre. Pedig most milyen szépet lehetett volna koppintaniKép

Nekem most nincs ihleteh...pedig be kéne fejeznem a kaspókat, amit kértek tőlem...

De magamon azért kipróbáltam valamit. Tegnap bekentem magam önbarínítóvalKép Most olyan vagyok, mintha 10 órát feküdtem volna a szoliba egyfolytábanKép Azért nem ltt olyan rossz, csak a kézfejemen nem kentem el rendesn, így olyan, mintha retkes lenne...Kép

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Jubi!

Igen én már használtam a panatolt, és nagyon magvagyok vele elégedva.
Nagyon szép lezz a méhecskés képed. Te mivel fested a keretedre a virágokat?Kép
anibalk
 
 


Anibalk!
Örülök, hogy tetszik, a virágokat diszperzittel ill. színezett diszp.-el festettem rá egy vékony ecsettel. Kicsit pepecs munka, de szeretem csinálni....bár az utolsó virágoknál nem ezt mondtam Kép
Szóval a panatol teljesen ugyanaz, mint a dekuprag? Vegyem meg bátran?

Zsu!
KépKépKép

Koda!
Gondolom a szép barna szín mellé megérkezett az ihlet is azóta! Kép Lehet, hogy nekem is ki kéne próbálnom ezt az önbarnító kencét, mert eléggé fehér bőrű vagyok, és ha barnulok is - és véletlenül nem égek le - akkor két hét múlva újra kifehéredek Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi!

E-Mail FONTOS FONTOS
anibalk
 
 


Jubi!

Szerintem ua. de ha gondolod valahogy küldök neked, vagy vedd meg és ha nem jó átveszem.
Nem tudod hol kapok szép halas szalvétát? Egy már van de másik kellene. (albumba)

HALAS SZALVIT KERESEK: SEGÍTSETEKKépKépKép VESZEK IS!!!
anibalk
 
 


Anibalk!
Nem tudom megnézni az emiljeimet, valami nem szuperál rendesen!Kép
Nekem ilyen halas szalvétám van:http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/halak.JPG Bár már csak egy negyedet tudok adni belőle, ha kérsz...bár nem tudom az jó-e albumba...
Akkor jövő héten beruházok egy kg panatolba..

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Paat !
A pipacsos szalvi részben ollózott csak. Az egész úgy túl sok lett volna, viszont ez a hosszúkás belevágott a képbe, ezért kellett egy kicsit módosítani. Nincs rajta masztolás semmi, a részeket tépkedéssel illesztettem össze, de ez nem túl sok, csak a bal felső negyedben.
Másik kérdés: Tudod itt én kakukktojás vagyok, mert senem tapragival, senem decragival nem dolgozom. Hanem ezzel. Hoztam mutatnivalót is.ezt Üdv.: Ditti
aynadit
 
 


Jubi!

Ez a halas van nekem is.Kép Köszi
Most nézem, hogy elírtam a ragacs nevét. pontosan így hívják:PLANATOL
anibalk
 
 


DittiKép

Ez a zsineges kép valami fantasztikus!!!!! Hogy készült??? Egy rövid leírást kérnénkKép
És ezt a ragasztót úgy használod, mint a dec.ragasztót?? nem higítod? mennyi kérdés...Kép

AncsaKép
Nekem is ez a halas van.....Azért még szétnézek neked!

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Jubi!

A mail lényege, hogy tudok csúszdát 5000.-!!!
Érdekel? Ja használt perszeKép

Manócska!

Ma megint próbáltam az MSN-tetét és nem sikerült, csak elvitt közel 10megámat. Kép Feladom. Majd ha lesz állandó net és nem csak 200MB.
Hogy vagy?
anibalk
 
 


Ditti!
Nekem is nagyon tetszik ez a zsineges kép!
Én már próbáltam ezt a ragasztót, amit te használsz, de nekem nagyon hamar megszáradt...túl hamar. Higítod valamivel?

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Nem találom Ditti képeit.

Ditti! Hol vagy????Kép
anibalk
 
 


Ti csak alkottok, én meg semmit nem tudok csinálni. Na de nem panaszkodom, túl leszünk ezen az első időszakon, akkor aztán nem győzitek majd nézegetni!
Nem akarok kiemelni senkit, de mindenki nagyon szépet alkotott.

Anibalk!

Ditti képei itt találhatók: http://kep.tar.hu/aynadit/index.phtml?aid=27641828

Jó éjszakát!

üdv. Melinda
szokolka
 
 


DittiKép

Még egyet árulj már el!Kép Honnan veszed ezeket a ngyon szép fakereteket???

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Szokolka!

Köszi!
anibalk
 
 


Sziasztok!

Zsuzsimanó!
Köszi, hogy válaszoltál a szakácsos szalvéta igényemre. Én BP-i vagyok, de nemsokára megyek Nyíregyházára az uncsitesómhoz, akinek van egy 6 hetes kislánya. Kérlek vegyél addig nekem egy egész csomag ilyan szakácsos szalvétát. Amikor megyek hozzájuk, az előtt küldök neked egy mailt, ha megadod, és meg tudjuk beszélni hová menjek a szalviért. Az én mail-em makrancos@tar.hu.
Úgy örülök, hogy lesz ilyen szalvim sok. KépKépKépKép

Köszi, még egyszer.

Üdvi.

Évi
makrancos
 
 


Szia Évi!

Kedden megyek nyitásra a hobbisba, és megrendelem neked. Mélcímem a profilomban!

Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok lányok!

Vészhelyzet, el kell pakolnom a kis kupimat Kép Tényleg kezd türhetetlen lenni már az étkező állapota. Tegnap este még csináltam egy képet, a keretre ragasztottam egy kis hütömágnesformát, minden elismerésem azoknak akik azt festegetik. Kétszer annyi ideig festettem azt a kis vackot, mint a keretet Kép És a csikóhalam olyan csúf lett, hogy rá se ragasztottam, csak a kis tengericsillagot.
Ma még egy utsó repesztéssel próbálkoztam, de nem tom mit rontok el, a fele egész jól megrepedt, de a másikfele az vacak. A szalvéta is elszakadt, úgyhogy most inkább kimegyek a Margitszigetre, és süttetem a hasam.
Ja és úgy csináltam a ragasztást spirálba ahogy mondtátok, tényleg sokkal kevesebb a ránc, csak feslik, fene vinné.

Használjátok ki ti is ezt a kis jóidőt, idén, csak hellyel-közzel van nyár.

sziasztok.

Kép
krimo
 
 


Sziasztok !
Zsineges kép, tök egyszerű.. egy bármilyen farostlemez, lehet selejt is mivel a spárgától nem látszik, a szokásos ( üvegnél ) technikával, csak itt ugye síklapokról van szó. Tovább lehet fejleszteni, mert itt két egyforma oldal van, nincs szine visszája, így hát ha az egyik oldalt megunod...
Koda !
A kereteket sk. fűrészelem faipari hulladékból. Összeragasztása az említett faragasztóval.
Juborka !
Tudod amikor elkezdtem szalvétázni (karácsony előtt ) szinte semmi információm nem volt a témáról. (netem se, az is csak két hónapja van).Körülnéztem a hobbyboltokban, s mikor megláttam a dr-ot,s az árát, azt mondtam: - Na engem ne vegyenek hülyének u.ez az általam régről ismert faragasztó. Ha vegyészekkel analizáltatnánk a dr-ot egyáltalán nem lennék meglepve, hogyha az eredmény polivinilacetát lenne, mivelhogy ez a ragasztó az. A "fa" szótól nem kell megijedni, ha belegondolsz a papír ugyanúgy cellulóz, mint a fa. Tkép ugyanazt az anyagot ragasztod. A lényeg a HÍGÍTÁS-on van. Ez se nem gond, mert hogy vízzel hígítható. Az meg csak jó, hogy a fakereteimet is ezzel ragasztom össze. Fa ragasztásnál azonban HÍGÍTATLANUL kell használni ! Szalvéta ragasztásnál természetesen hígítva kb. a megszokott konzisztencia. Felülről is lehet a szalvétát, kipróbáltam, működik. A fehér szín a száradással eltűnik és egy ilyen kicsit impregnált hatású felületet ad. Üvegre a spárgát is ezzel ragasztottam. Ennyi. Ha van még kérdésed, írj. Üdv Ditti
aynadit
 
 


Sziasztok!

Zsuzsimanó!
Nagyon szépen köszönöm, írd meg légyszi, hogy mennyibe fog kerülni. Köszi.

Évi.
makrancos
 
 


Sziasztok!

Hát lányok! Nem mondok újat. Mindenki csodaszépet alkotottKép
Én is csináltam két képet, hűtőmágneseket (tényleg elég sok idő kifesteni egyetKép ), de sajnos most nincs nálunk a digitális gép, így nem tudom megmutatni nektek.
Igaz most is ráncos lett egy kicsit a kép, pedig most már a tetejét ragasztózom (tényleg jobb úgy). Néha elkeseredem, hogy miért ilyen, de sebaj, másoknak így is tetszik, vagyis azt mondjákKépKép

Rájöttem valamire (vagyis a vegyész párom javasolta), ha nem szárad a gipsz, bele a mikróba és hamarabb megszárad!!!
Igaz most már jó idő van, végre!!!!!!!!!!!!

Szép estét mindenkinek!!!
Era

Era
Kép
era75
 
 


Era!
Azért én nem tenném a mikróba a fém akasztós gipszkeretet!Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi!

Ez igaz. Én a hűtőmágneseket tettem. A képekre pedig most már utólag ragasztom az akasztót folyékony szöggel, ezért ez meg sem fordult a fejembenKép
De nagyon igaz!!!!Kép

Era

Era
Kép
era75
 
 


SziasztokKép

Látom mindenki a jó levegőn voltKép
Én azért alkotam:

ilyen volt:
http://babanet.hu/album/albumimages/1752/52084.jpg

félig készen:
http://babanet.hu/album/albumimages/1752/52085.jpg

készen:
http://babanet.hu/album/albumimages/1752/52086.jpg

a másik
ilyen volt:
http://babanet.hu/album/albumimages/1752/52087.jpg

félig készen:
http://babanet.hu/album/albumimages/1752/52088.jpg

készen:
http://babanet.hu/album/albumimages/1752/52089.jpg

még van poháralátét is parafából, de a dig. fényképezőnk elromlot.... remélem megjavul és akkor azt is megmutatom.

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Koda!

Teccik a köcsögöd! Kép

Kép
krimo
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépeket alkottatok. Mindenki!Kép
Régen írtam már hozzátok, de olvasok szorgalmasan.Kép
Sajnos nekem nincs időm most szalvétázni. A csillámosok óta semmit nem csináltam, mert állandóan lent vagyunk Dórival.
Az ötleteket viszont koppintom ám, úgyhogy csak pakoljátok a képeket.Kép

OFF!
Jubi!
Megjött már a Kubus hátizsák?
Képzeld mi egyszerre adtuk fel a két lánynak, március 23-án. A Dancsié múlt hétfőn jött meg, a Dórié pedig ma. Úgyhogy szerintem még nyugodtan reménykedj ha nem kaptatok.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Koda!
Kép - ezek tökéletesek lettek!!!!!

Kata!
Kubus hátizsákról semmi hír! Kép Pedig Beni annyira várja....

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Koda!
Egyszerűen csodaszépek a köcsögök! Kép Ügyi vagy de nagyon! Kép

Jubi!
A férjem mondta, hogy írtál mailt! Itt sajna nem tudtam elolvasni, de a férjem telcsin felolvasta nekem. Kép Már nagyon várom a krétákat, ugyanis a hét végén már otthon leszek és alkotni akarok. Itt anyuéknál semmit sem lehet csinálni! Kép
Előre is nagyon köszi! :9 Kép

Anyko

Kép

KépKép
anyko
 
 


Koda! Hát már megint mikkel fájdítod a szívem!!!!! Gyönyörűek!!!!
Kataoo7! Most akkor szóba állsz velem, vagy nem?????
anizs007
 
 


Koda!

Fanatikusak amit alkottál, itt fáj a szívem.
Bár már két keretet kiöntöttem, de jól meg kell nekik száradni, kb. 4 napja száradnak. Biztosra megyek Kép

OFF
Nincs időm semmire, a gyermekem folyamatosan éhes, múlt héten gyarapodott 30 dekát. Az orvos szerint sok, de hát mit csináljak ha éhes? hagyjam ordítani? Erre nem tudott mit mondani.


Bocsánat a más gondolatokért.

üdv. Melinda
szokolka
 
 


Sziasztok!

Jubi!
Szerintem még reménykedj.Kép Tegnap a postán volt egy csomó ilyen boríték.

Ánizs!
Miért is???Kép
Valami elkerülte a figyelmem???? Elnézést kérek, de ezek szerint igen.Kép
Leírnád mégegyszer?Kép

Lányok!
Készül az oldalam.Kép
http://gportal.hu/portal/kata007/
Ha a "Beszélgessünk..."-be akar valaki írni, azt csak regisztráltan lehet.
Ja, és chat is van...Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata007! Van egy valamim, ami 122-es ruhát hordó lánykának való! Hozzá keresek egy gyermeket, és azt ajánlották a lányok, hogy nálad próbálkozzak!!!!
anizs007
 
 


Ánizs!

Dóri 110-est hord már sokmindenből, Dancsi pedig 140-est.Kép
Persze attól függ mi az. Ha ráérsz, gyere ide:
http://gportal.hu/portal/kata007/
A chat-en most ott vagyok.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata! Én mennék, de nem tudom hogy! LÁtlak, hogy ott vagy, de nem tudom hova kell írni!!
anizs007
 
 


Ánizs!
Most próbáld!
Most engedem a chat-et a nem regisztráltaknak is.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Ánizs!
Látom vagy nem megy, vagy nem érsz rá. Akkor írd ide, vagy írj emilt.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Na elküldtem az ügyfelet, most meg nem enged fel az oldaladra! Tehát ez a valami egy olyan strandszoknya, vagy lapszoknya, ami olyan hátul, mintha farmerzsebek lennének rávarrva. Egyszerűen nem tudtam ott hagyni!!!!! Katinka rögtön lecsapott rá, csak mondtam neki, hogy sajna lányom ebből már kinőttél!!!!
anizs007
 
 


Sziasztok !
Mondjátok csak, ez valami betegség, hogy az ember mindent bedekupálna ? (Na ezt jól megaszondtam.)
Egyébként meg túl vagyok az első gipszöntésen, - na micsoda szégyen, még csak most. Micsoda macera, nem is vagyok elégedett, az egyik túl sűrű, a másik túl híg lett. Na de harmadiknak már csak jónak kell lenni ! Próbáltam megmentegetni, a porózust (hígat) lefestettem, a töményt (csúnya lett a háta ) lecsiszolgattam. Bocsi az együgyű kérdésért, de ti szalvétázás előtt leszoktátok festeni az alapot? Ha nem akkor nem szippantja be nagyon a ragasztót ?
Koda! Naaaagyon gyönyörűek a vázáid ! Mestere vagy a pasztellozásnak. Nem iratkozhatnék fel hozzád egy szemeszterre ?
Szomorú vagyok, mert hétvégén elutazunk, és ott nem lehet szalvétázni és net sincs. Brühüühü.
Ditt
aynadit
 
 


Ditti!

A gipszöntésnél én a következő arányt használom, én is sokat kísérleteztem, mire összejött: 1 dl vízhez teszek 4 nagyon púpos evőkanál gipszet. Ez egy negyed szalvétás keretnél 3 dl víz + 12 nagyon púpos kanál gipsz. (régebben 4 dl vizet és 16 k gipszet használtam hozzá, de ennyi is bőven elég.) Először a vizet tedd a keverőedényedve, utána adagold kanalanként a gipszet, és adagolás közben NE KEVERGESD! Várd meg, amíg a víz (amibe én löttyintek egy kis plextolt is, hogy a végeredmény szilárdabb legyen) szépen ellepi a gipszport, utána kavard meg egy párszor, és már öntheted is. Amikor beleöntötted a formába, akkor pedig rázogasd meg egy kicsit jobbra-balra, le-fel, így a buborékok feljönnek a tetejére, ami ugye a kép hátulja lesz. Én a szalvéta helyét nem szoktam lefesteni, de nem szívja be a ragacsot.

Üdv: Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Áhá! Hát én nem rázogattam! Kép Na majd fogom! Bár nem nagyon volt bubim. Kép 12 kanálnál maradtam én is Kép Bár nem tom mennyi a víz, a mércéskancsón a cukornál 400, akkor pont tele a negyedes keret Kép

Aynadit!

Se net se szalvéta Kép Te jó ég, remélem legalább az idő jó lessz! Kép

Kép
krimo
 
 


JubikaKép

Mél mentKép

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


SziasztokKép

Mindenkinek külön köszönöm a dícséretet a köcsögök nevében! Nagyon jól esett ámKép Ajándékba szánom, ezért nagyon fontos volt, hogy mit írtokKép

JubiKép
Ki fogom próbálni az arányaidat, én mindíg szemre csináltam.Kép

DittiKép
nagyon szívesen elválallak egy szemeszterre, akár többre isKép neked is köszi, hogy biztatszKép Még csak kísérletezek a krétával...
Jó hétvégézést nektek, és gyere gyorsan netközelbeKép

KataKép
Tuti lesz az oldalad, már nagyon várom, hogy elkészüljön! Az enyém most szünetel, mert nem tudom kezelni!!!Kép És nem tudok frissíteni se...

ÁnizsKép
Eszembe se jutott fájdítani a szívedetKép
A rózsásat eltettem neked, de válassz mást is, hogy el tudjam küldeni neked. Írok mélt nemsokára, azt várd meg!!

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Kata,Koda!

A Gportálos oldal az fizetős?Nekem nagyon tetszik mindkettőtőké,mert közérthető.Amit keresek azt találom meg rajta.

Jucus
20170114224602
 
 


Jucus!
Nem kell érte fizetni! Kép Nekem is olyan van! Kép

Anyko

Kép

KépKép
anyko
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?