Új privát üzeneted érkezett!

Ja, és Szintus,

BOLDOG 1. SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK FRUZSINAK!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy: Gratula Daninak!!!! Matek és én...sosem voltunk jóban annyira.

Milyen lett a muffin?

Lh nekem most nagyon nagyon haloványka, meglátjuk, hogy erősödik. Sztem éles hónapunk lesz. :lol: :lol: :lol: :lol:

Szintus: ??????

Úgy olvastam, hogy 2 éves korig marad a gyed....így már annyira nem gáz a helyzet, valamennyire megnyugodtam.
Vendég
 


Halihó!

Zsiga nagyon kis édes!

Szintust én is egész véletlen láttam meg a februári topikban (bocsi, hogy pletykálkodom, de úgy látom már Judy is kiszúrta :wink: )
Mesélsz itt is? Én nagyon drukkolok nektek!

Judy, gratulálok a fiadnak!!!

Poppy! Ezt hol olvastad? Akkor hogy is van ez? 2 évig gyed, és csak a gyest szüntetik meg :shock: Én sajna szkeptikus vagyok...

KépKép
KépKép
atizka
 
 

 
 

Atizka: Egy másik fórumon olvastam. De itt van oldalt a cikkajánlóban.

[quote]A írta: két munkaviszonyhoz, illetve biztosítási időhöz kötött juttatás, azaz a terhességi-gyermekágyi segély (TGYÁS) és a gyermekgondozási díj (GYED) jogosultsági ideje 180 napról 365-re emelkedik. Ez azt jelenti, hogy a kismamának minimum 365 nap munkaviszonnyal kell rendelkeznie ahhoz, hogy TGYÁS-t, majd GYED-et kapjon. A terhességi-gyermekágyi segélynél változás még, hogy a jogszerző időbe nem számítható be a felsőoktatásban eltöltött idő egésze, hanem csak 180 napot lehet majd belekalkulálni. A szociális tárca számításai szerint a GYED-re vonatkozó változások az igénybevevők alig 5 százalékát érintik majd. A GYED továbbra is a gyermek kétéves koráig jár majd.
Vendég
 


Én úgy értelmezem, hogy a munkaviszonytól függ, hogy 1 vagy 2 év a gyed időtartama. Ha nincs elég "szolgálati idő", akkor 1 év a gyed, 1 év a gyes, egyéb esetben marad a 2 év gyed, utána semmi.

Itt egyértelműbben leírják:


[quote]A írta: 2010. május elseje után születő gyerekek esetében kétéves korig jár majd a gyermeknevelési segély (gyes). A gyermekgondozási díj (gyed) legfeljebb annyi időre vehető igénybe, mint amennyit a szülő biztosításban töltött, és maximum a gyermek kétéves koráig jár.
Vendég
 


Hello Mindenkinek!

Üdv az újaknak!

Visszaolvastam, de az agyam szita :oops: azért SZintusra emlékszem, ez szuper!!!! :lol:

Boni, már kezdtelek hiányolni! Én abból a szempontból szerencsés vagyok, hogy én fiacsom még nem mászik, járkál, csak pörög forog, de néha a feje kopog itt-ott.

Na....meg a ház miatt van szaladgálnivaló............ez a bankosdi nem olyan egyszerű mutatvány.

Ja, és a vonalzó :shock: -fogalmam sincs, hogy kell, ezért nincs------esetleg valami segítséget kaphatnék???? :oops:

A fiacskám augusztus 13-án született, majdnem egyidős Boni kicsi Csigájával.

Ranita-hova tűntél?

Matek-én nagyon szerettem, de mit nem. A fizika és kémia volt a kedvencem....amit sokan nem értenek. De mégis az egészségügyben kötöttem ki :roll: Néha gondolokodom is, hogy kellene tanulni valamit, de amit szeretnék, lehetetlen összehozni, minden hónapban Pestre utazgatni, azért remélem majd egyszer elkezdhetem....

Ezek a frontok.....még szerencse, hogy a család nem érzékeny. De hétvégén strandolni szeretnénk :evil: :evil: :evil:

Jó pihenést! Danyuci :D
danyuci
 
 


Poppy,
Hát a muffin alja egy kicsit megégett, de a többi része szupi finom lett. Legközelebb alacsonyabb hőfokon kell sütnöm és kevesebb ideig. 10 perc elég neki. :lol: :lol:
A cikket már én is megtaláltam. Kicsit megnyugodtam. :lol: :lol: :lol:
Szintus,
Ha tudsz teszel del képet a zebrás tesztedről???Jó lenne nézegetni egy kicsit. :wink: :wink: Mióta próbálkoztok??Használtál valami segédeszközt a pé meghatározáshoz?? :lol: :lol:
Atizka,
Poppy jól írta le, a gyes 2 év, a gyed pedig 1 év illetve 2, ez függ attól, hogy 180 vagy 365 nap biztosítási idő van előtte. :lol: :lol:
Danyuci,
Hát igen, én is gondolkodtam, hogy kellene valamit tanulnom. Engem nagyon érdekel az ingatlanozás. Az tuti hogy multihoz nem akarok visszamenni. :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Deráérek... :oops: :oops: Alszik a lyányom...

Én nyelvet szeretnék tanulni, mondjuk németül. Bár sztem már angolul sem tudok. :roll: :roll: Ez azért gáz, mert tolmácskodtam a régi munkahelyemen tárgyalásokon, ittott.....

Danyuci: Kattints Judy vonalzójára! A lilypie-nál jó vonalzók vannak!

Judy: Fogpiszkálót döfj a muffinba és ha nem ragad rá semmi, már jöhet is ki a sütőből.
:wink:

Na megyek vacsorát főzni.
Vendég
 


Na....Kíváncsi vagyok :shock:
danyuci
 
 


Oh....micsoda vonalzóóóóó 8) 8) 8) :oops:
danyuci
 
 


Poppy-köszönöm :lol: , már én is mjadnem elfelejtettem angolul :oops: :oops: :oops:

Judy, megértem, hogy nem szeretnél visszamenni multihoz.

Az én munkahelyem egy álom. De még nem vágyom vissza annyira---------csak kicsit :oops:

Danyuci :D
danyuci
 
 


Ja....és már csak képet kell megtanulnom feltölteni :oops:
danyuci
 
 


Sziasztok!

vagyunk ám mi is, csak ezerrel elúszva..... Olvasni is csak ritkán tudok. Most se olvastam vissza, csak ami megragadt:

Üdv, az újaknak!

Danyuci gartula a házikóhoz és DE JÓ NEKTEK!!!:)

Szintusnak és Deedeenek gratula a pocaklalkókhoz!

Ádámmal van valami, de fogalmam sincs mi a gondja. Folyamatosan nyűgös, csak kézben akar lenni, de egy idő után ott se jó. Játszani szinte már nem is játszik el egyedül. Szerintetek a foga jöhet? A dokinő azt mondta, hogy már picit be van dagadva az ínye, de messze van még, mire kibújik az első.
Egyszerűen semmit nem tudok csinálni mellette. Úgy szeretnék segíteni a Kicsikémnek, de nem tudom, mit nem csinálok jól.
Szopizni is már csak reggel szopizik rendesen, egyébként várja a cumisüveget.... nem jó ez így.

Tegnap voltam megnézetni az anyajegyeim és sajna egyet le kellene vetetni. No, nem rákos még, de elég nagy a rizikója és most hogy hamarosan babát is szeretnénk...

Kép

Kép
ske
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a gratulációkat!

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Bocs, Ollem, kicsit lemaradtam, Neked is gratulálok!

Kép

Kép
ske
 
 


Hahó!!! :D

Igen,teszteltem egy halvány pozitivat,tegnap,holnap csinálok mégegyet,
addig nem élem bele magamat...
Ez a második hónap a probálkozással,igazábol szüneteltetni akartuk a dolgot és tesség!
Fruzsira sokat vártunk...
Majd megirom a holnapi eredményt?Oké????

Probálkozóknak megy a drukk!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
szintus
 
 


Reggel annyira örültem magamnak, hogy elfelejtettem:

Boni: Zsiga nagyon édes, vagány a napszemüvegekkel!
danyuci
 
 


[quote="judy5"]J írta:judy5a, és Szintus,

BOLDOG 1. SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK FRUZSINAK!!!


Köszönjük szépen :D :lol: :wink:

Kép
Kép
szintus
 
 


Atizka!

köszi a bogi dicséretet!

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Sziasztok!

Vagyunk mi is, csak most sok volt a tennivaló itthon.

Gratula a pocaklakókhoz.

Mi is rajta vagyunk a témán, bár én még nem tesztelem magam. nincs mihez viszonyítani :wink:

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


Fruzsinak így utólag :oops: nagyon sok boldogságot kívánok, Isten éltesse sokáig!

Szintus, akkor ma egy újabb teszt???

Judy, Poppy, köszi nektek a választ gyed ügyben. Így már értem a dolgot.

Danyuci, jó a vonalzód :D ! Képet sem bonyolult rakni, csak előtte le kell kicsinyíteni, aztán itt a mellékletbe feltölteni. Menni fog!

Ske, bizony lehet, hogy Ádám a foga miatt kínlódik, ez sajna elég sokáig el tud tartani. Egyébként úgy veszem észre, hogy Emmi az alsókkal szenved meg jobban, a felső 4-et viszonylag simán átvészelte.
Jó, hogy nézeted az anyajegyeidet! Nekem sem ártana, de még mennyire nem. Emmi előtt minden évben nézettem, most meg már két év is kimaradt :oops: Mikor szedik le? Ez ugye ambullánsan történik, bemész, megcsinálják, aztán irány haza?

(A május sem a mi hónapunk volt :( )

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Jó reggelt!

Szintus várjuk a teszteredményt! :shock:

Ske, mi is az alsókkal szenvedtünk, de csak kicsit. Sokkal nyügibb volt, mint egyébként.

Atizka a képpel majd próbálkozom, sajnálom, hogy nem a Ti hónapotok :cry:

Az anyajegyeimet én is kissé elhanyagoltam, pedig rengeteg van---sajnos :?

Kri azért néha tesztelsz? Egyébként van ismerős, ahol a gyerekek egy ével belül születtek, sőt egy osztályba is jártak :lol:

Tegnap kipurcantam, az első lekvár elkészült idén. Nagyon finom házi eperből. Ráadásul telepakoltam a fagyasztót: friss spenóttal és zöldborsóval. Remélem hamarosan a saját kertemből szedhetem és nem a szüleimnél :oops:

Na kezdődik a napi rutin.....szép napot mindenkinek! Danyuci :D
danyuci
 
 


Jó reggelt!

Danyuci: De ügyes vagy, lekvárt is főzöl! Én nagyon le vagyok maradva, még epret sem láttam idén.

Atizka: De mindjárt itt a június! Hajrá, hajrá! :wink:

Ske: Esetleg ha bekennéd az ínyét egy kis fogzáskönnyítővel? Mi a két felső egyessel kínlódtunk sokat.

Szintus: Tesztecske?

Judy: Látom, nálad sem volt még pé....itt is várat magára a piszok.

Boni: Lemaradt, de Zsigi nagyon édes a képeken! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Hát nem megjelent a vonalzóm? Két napja tettem fel a kódot.

Gyereknapi programokra megy valaki?

Szép hétvégét mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!
Végigrohantunk mindenkit(tüdőszűrő állomás, nőgyógyászat, fogorvos) és szabad utat kaptam a kövi babához.
Találtam a Vaterán alacsony érzékenységű LH tesztet és terhességi tesztet, apácskával megrendeltük, kifizettük és jövő hét szerdán már itt lesz :lol: .Csináltam hőgörbés naptárt, vezetni fogom( ha a napokban)megjön végig júniusban.Szóval rólam ennyit.Tudományos alapon beindultunk, szervezünk.Meglátjuk az eredményét
Szóval beindulhat a bébi.projekt.
:lol:
Szintus: mi lett a teszt eredménye?

Kép
rozsa1979
 
 


Sziasztok!

Rózsa: hajrá baba :)

Három hét múlva hathetes kontroll, remélem mi is zöld utat kapunk :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Ha minden jól megy, 2010-ben nekünk is jön a kistesó!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mindenkinek gratula!!!!!

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


nmarya: gratulálok :)
Vendég
 


panndi: nagyon szépen köszönöm. :D

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Sziasztok újra itt vagyok én is.Megpróbáltam nagyjából visszaolvasni.
Ollem üdv.gratulálok.Nem is tudtam h ti is próbálkoztok.
Kri írtam pü-t.
Én lehet megin kitoltam magammal.Ugyanis kb 3éve nem szedtem gyógyszer több okból sem.2évig vártunk a lánykára vagyis nem tettünk ellene h ne legyen.De 3 éve egy havi gyógyszert bevettem h helyreállítsuk a ciklust,természetesen nem használt vissza se mentem a dokihoz de jól bekevert.Évekig nem volt rendes ciklusom 3-4havonta jött meg.
Most a szülés után még nem akartunk babát és amikor lehetett elkezdtem egy új gyógyszert(orvos írta fel).De eszembe jutott miért nem szedtem 3évig(fájt a fejem,ideges voltam és megint bekevert).Tehát csak egy havit szedtem be közben úgy döntöttünk legyen tesó de megint nincs egy normális ciklusom.Ápr elején véres folyás volt ápr.végén megjött és most megint.Most már csak reménykedhetek h nem kell a tesóra is 2évet várni.Én is benne akarok lenni a 2010-es topikba:(Ráadásul mi is több gyereket szeretnénk még.
Vendég
 


nmayra neked is gratula!
Vendég
 


Így a hosszú hétvége után igyekszem valahogy visszarázódni a hétköznapokba. Olyan jó volt, hogy 3 egész napig együtt volt a kis családunk. Na, de ez a hét rövid lesz legalább.

Marya, nagyon gratulálok.

Gitka, sajnálom, hogy a gyógyszer bekavart, nem tudom, mit lehetne csinálni, de remélem így is hamar tud jönni Anna tesója!

Rózsa, akkor nektek is megy a drukk, és köszi a tippet, hogy Lh tesztet lehet Vaterán is beszerezni. (Amikor olvastam a hozzászólásodat, gyorsan körülnéztem én is, és még a hétvégén lebonyolítottuk az üzletet :D )

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Jaaaj, én is még csak most térek magamhoz a hosszú hétvége után.....:roll: :roll: :?

Gitka: Így bekavarhatott egy havi adag bogyó? :shock: :( :( Majd csak helyrebillen megint a ciklusod. Drukk!

NMarya: Gratula!!!!!!!!!

Rózsa: Üdv az LH tesztelősök és hőgörbések táborában, én is ilyen "tudományosan" készülődöm. :wink: :D

LH teszteket 110 Ft/db ért lehet szerezni itt a babanet egyik fórumán. A Vaterán mennyi?

Rólunk: vasárnap atomerős + lett az LH tesztem. :D :D :D :D A hőgörbém még godnolkodik, mikorra tegye a pét.

Judy: Látom, nálad is megvolt. :wink:

Szintusnak még nem is gratuláltam: Örülök, hogy ilyen gyorsan jött a kistesó! :lol:
Vendég
 


sziasztok,

Gitka,
Sajnálom, hogy így felborult a ciklusod. Remélem hamar rendeződik és
hamarosan megérkezik a kistesó is. :lol: :lol:
NMarya
Gratulálok nektek!! :lol: :lol:
Poppy,
Tök jó, akkor egyszerre teszteltünk pozitívat, mert nekem is vasárnap lett atom erős.
Hajrá nekünk erre a hónapra. :lol: :lol: :lol:
Görbét nem akarsz feldobni, vagy csatolni az aláírásodba?? :lol: :lol:
Rózsa,
Nektek is mennek a drukkok hogy hamarosan pozi LH-d és HCG-d legyen,. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Köszönöm csajok a gratulációkat.

Mi tulajdonképpen 2009-es babát terveztünk. Össze is jött októberben, de sajnos decemberben elvetéltem. :(
Hát lehet, hogy így volt megírva.

De most már nem bánkódom, nagyon örülök, hogy ismét babót várok, s remélem, most nem lesz semmi baj, s 2010-ben újra babázhatok.

Nektek is akiknek még nem sikerült a babó, mindent bele, meglátjátok hamarosan meg is lesz az eredménye. :D

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Poppy, küldtem pü-t.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Köszi lányok a grat,tényleg gyorsan jött,Fruzsira azért többet vártunk.......

Gitka szoritok,hogy mihamarabb helyreálljon a ciklusod és jöjjön a kistesó!

Panndy tényleg ilyen gyorsan akartok kistesót?Nem lesz hamar?
Fruzsi és a kistesója(ha minden rendben megy)20hónap lesz és néha azt is kevésnek érzem!De ilyen gyorsan??? :shock:
Te bizti szeretsz pocakos lenni!!!! :lol:

Kép
Kép
szintus
 
 


Nálunk 19 és fél hónap a korkülönbség, szerintem most sem lwsz kevesebb :wink:
Vendég
 


Nmarya.Szintus!Gratulálok nektek én is!

Kép
aniko...
 
 


Csajok köszi a támogatást.Az idei ciklusok kb.így alakulnak eddig:24,46,24,16.Na de még nem idegeskedek sokat mert még úgyis hátra van egy epekőműtét,meg egy szóbeli érettségi.Bár valószínű az érettségi hamarabb meglesz :?
Vendég
 


Mennyire megbízható az LH-teszt?Bár őszintén szólva nem is tudom mi az :oops:
Vendég
 


Szia Gitka!

De de próbálkozunk...vagyis már sikerrel jártunk.
május 1. óta próbálkoztunk és május 20.-án már pozitív lett a tesztem!!! :lol:

Nagyon szorítok nektek, hogy sikerüljön a kistesó!

És persze mindenkinek!

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Ollem: gratulálok!

Gitka! megmondom őszintén, én se tudom, mi az az LH-teszt. Egypár hozzászólásnál én is olvastam, de nem tudom. :oops:

Én sose használtam semmiféle tesztet a peteérésem megállapításához, csak a terhesség megállapításánál.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


hello Mindenki,

nem jövök egy hétig, és babaeső???,szuper!!mindenki gratula!
már alig várom, hogy én is újra pocakos legyek.
melyikőtöknek van még olyan vagány dokija, mint nekem? :D múlt héten voltam nála rákszűrésen, és mit látok, nagy pocija van.mármint igazából kicsi, mert tök vékony.kiderült, hogy jún.24-én szül.de 22.én még rendel. :D és szept.1től a magánrendelést is csinálja majd.remélem, hogy megint nála szülhetek, ha összejön nyáron a kistesó.
nem tudtam mindent visszaolvasni, de majd pótolom.Balcsin voltunk 5 napot, de nagyon utáltam, hideg volt, fáztunk, nem lehetett semmi értelmeset csinálni, alig vártam, hogy hazajöjjünk.Boldinak sem tetszett, nagyon nyűgi volt.legjobb itthon. :D

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, csak épp fogzunk. Vasárnap kibújt a 3. fogunk a 4-el még küzdünk.

Gitka, felvettelek a táblázatba.

Nálunk még nincs pozitív eredmény. Igaz még nem is nagyon próbálkoztunk, majd ebben a hónapban indul igazán a projekt :lol:
Gratula mindenkinek aki már pozitívat tesztelt.

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


Táblázatunk eddig így áll: :lol:

1244030734.2041.pdf

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


Sziasztok!
Poppy1:10DB LH teszt kerül 1000Ft-ba, de a nagyobb tétel olcsóbb.Van 10-es érzékenységű terhességi teszt 100 Ft/db.+posta (135Ft)

Hát, velem nemtom mi van, asszem babás vagyok, de nem akarom elkiabálni.
Apával 26-án együtt voltunk, péntek óta pisilek, de állandóan.Hétfőn nem jött meg, nekem mindig pontos a menzeszem,vettem vizelet tesztet, de nincs fehérje, meg genny benne,semmi egyéb...és a hőm ébredés után 37,2. :roll:
Szóval reménykedem.
A terhességi teszt hány napos babát mutat ki?
A tegnapi negatív, de csak 2 órát bírok ki pisi nélkül. :wink:
Szerintetek mi van velem?
GRATULÁLOK A BABÓCÁKHOZ, SZ ÉP ÉS EGÉSZSÉGES , ÖRÖMÖKBEN TELI KISMAMISÁGOT KÍVÁNOK!

Kép
rozsa1979
 
 


LH TESZT:Nekünk Lilike így készült , rögtön az első hónapban sikerült a baba, pedig voltunk Budán a meddőségin is, de ez hosszú történet :oops:
Úgyhogy nekem bejött.A lényege, hogy a menszesz kezdete után 10 nappal elkezdtem tesztelni(úgy működik, mint a terhességi teszt), ha két egyforma erős vonalat kapsz, 24-36 óra múlva peteérésed lesz.Tehát, mi 4 napig minden nap együtt voltunk apával, miután jelzett a teszt, utána lábaimat gyertyaállásba helyeztem 15 percre.
Rá 2 hétre pozitív lett a terhességi tesztem.

Kép
rozsa1979
 
 


Szia Mindenkinek!

Csatlakoznék hozzátok, akik babát/kistesót szeretnétek, illetve már vártok is! Gratulálok a pozitív tesztekhez, és szorítok azoknak, akik még előtte állnak.
Igyekszek közben mindenkit "megismerni".
Mi is nagyon szeretnénk kistesót Kevinnek, ezért rajta vagyunk a "projekten". Kevin 2 éves múlt, nagyon nagyon imádjuk!!!! Próbálok róla képet feltenni.
Üdv.
Benita [/url]
benita
 
 


Bocs, a vonalzó még a Kevinnel való terhesség óta maradt fenn! Javítom!!!!
benita
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?