Új privát üzeneted érkezett!

ÉBRESZTÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ!!!!!!!!!!

Nahat csajok...Kép Mi ez a nagy hallgatas??? En szedek itt egyedul Beres-cseppet? Kép Mindenki eltunt...

MarcsiKép!
Mizujs? Megmondanad pontosan hany het,hany nap? Mostmar erted szoritunk!

LeoneKép!
Hazajottetek?

Tessek csacsogni!
szoszi
szoszi
 
 


Sziasztok!

Tényleg nagy a hallgatás! Mi történt???
Szerintem mindenki napfürdőzik, élvezi a jó időt.
Nem tudom Ti hogy voltatok vele, de én már nagyon untam ezt az undok szeles semmilyen időt.

Ma voltam a védőnőnél, a 28. heti vérvételre megint csak nekem kell koldulnom beutalót a háziorvostól.
Nálatok hogy van ez??? A védőnő adja a beutalót, vagy a háziorvos?? (Mert múltkor a háziorvosom ki volt akadva - na nem rám -, hogy a védőnő miért nem tud adni, de azt mondta már nem lepődik meg ezen. Gondolom van már tapasztalata e téren).

Humi!Kép
Gyönyörű a kisfiatok és milyen dús haja van!Kép

Orsi!Kép
Merre jársz a kismackókkal??? Kép

bnemethm
Bnm
 


Sziasztok Csajok!

Ma sem tartott hosszú ideig elolvasni a hozzászólásokat! : - ))
Lányok! Mi jót csináltok mostanság?

Humi,
tényleg gyöngyörű a kisfiatok, én is megnéztem!!

Bogár,
voltam a dokinál.Rengetegen voltak két és fél órát vártam. Levetettem a spirálomat, úgyhogy lehet már élesben akciózni! : - ))
Úgy döntöttem, hogy amíg össze nem jön addig még hozzá megyek, aztán lehet, hogy máshoz! Bár ez olyan kényelmes nekem (anyagilag is)!

Puszi
Hóvirág
Hovirág
 

 
 

Hű tényleg nagyon csendes a topik.
Szöszi, rohannak a hetek Kép meddig dolgozol még? Marcsi után mi következünk Kép
jujujuj
hurki
hurki
 
 


Valaki írja meg legyen kedves, mi a felső határértéke a cukrosvizes terheléses vércukornak! KÖszike
HUrki
hurki
 
 


Sziasztok Kép
Azért mi sem tűntünk el, de ez az utolsó heten a cégné, és így sok az elintéznivaló. Velünk minden OK. Ma kezdjük a 14. hetet Kép
Hétfőtől otthon vagyok... készülök a vizsgáimra Kép

Orsi + 2 Kismaczkó
13+0

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok! Kép

Bnemethm! Kép
Nekem a doki adta a beutalót a laborba, de a védőnő kitöltött néhány papírt, hogy ne kelljen a XVI.ker-ből Budaörsre mennem kora reggel, ezért itt a kerületben megcsinálták nekem. Olyan jó volt. Szerencsére én kifogtam a jó védő nénit. (már tudom, hogy kell kezelni! Kép )

Pénteken megyünk a dkihoz vizsgálatra és bizti megint megnézi UH-n és nagyon várjuk. Már csak 2 nap. Szokott fájdogálni ujjabban a pocim, olyan enyhe mestis görcs. De ez ugye most még normális? (8hét+5nap)
Puszi
Kriszpy
kriszpy
 
 


Képzeljétek újabb védőnőellenes hírem van: Zsuzsunak hála már tudom mi a cukrosvizes terheléses cukor felső határértéke (7,8) , ezt ugyanis a védőnő nem árulta el, csak azt, hogy a 6 az magas és juj de nem annyira nagyon nem magas de magas azért, és hát fogjam vissza a szénhidrátot. Szerintetek miért paráztatnak be?
Ez a feladatuk?

Orsi jó tanulást, sikert a vizsgához.Van már pocakod látványos?
HUrki
hurki
 
 


Kriszpy Kép
Szerintem normális az enyhe görcs, vagy nyilalás. Nekem is volt/van. Nő a méhed Kép

Hurki Kép
Amolyan, aki tudja, hogy terhes vagyok látja (és oldalról egyértelmű, szemből nem) pocim van Kép Aki nem tudja, az nézheti csak a hasra felszedett plusz 3-4 kgnak is... Kép nem egyértelmű, de egyértelműen látszik Kép A nem létező derekam helye Kép egyébként a kezdetekhez képest már 13 cm-t nőtt, most 81 cmnél tartunk Kép

Védőnéni Kép hiperszuper aranyos-rendi nénit sikerült kifognom, aki babamasszázsoktató is. Ő szerencsére nem egy paráztatós típus, de azért rosszul esett mikor azt mondta, "ha minden jól alakul, akkor két babánk lesz"... miért ne alakulna minden jól? Túl racionális, de ezt is meg tudom érteni.... Ja, és megállapodtunk, hogy két 2500grammos babánk lesz Kép az mindkettőnk szerint tökéletes méret Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hurki!Kép
Visszanéztem az enyémet, a sima zsömle-tejes cukrom volt 6,9 és az jó volt. Ehhez képest a te cukrosvizes 6-od inkább alacsony. Biztos nem azt mondta, hogy egyél egy kis csokit?Kép

Hóvirág!Kép
Jól értelmezem? Indul a kistesó projekt??? Drukkolok!!!KépKépKép

Mi tegnap szemészeten voltunk. Megállapították, hogy nem kancsalok a gyerekek, csak úgy látszik. Megnyugodtam. Keresztbe áll a szemük, de csak kívülről.Kép
Holnap meg megyünk a Kaáliba, meglátogatjuk a frigósokat.Kép

Orsi!Kép
Már vén kismama vagy, ez már a második harmad!KépKépKép
Otthonról is tudsz majd jönni?

Pusz, Edi
edi
 
 


Edi Kép
Csak nem Ti is belevágtok??? Vagy ez még csak terepszemle lesz?
Otthonról is fogok jönni, csak most még a költözés miatt van egy kis gond, így lehet, hogy csak 1 hét múlva lesz ADSL... addig majd a párom laptopját használom, amikor otthon lesz. Nem hagylak itt benneteket!! Kép Kép
Bizony, ki is ment a fejemből, hogy megkezdtük a 2. harmadot Kép Kép Pedig tegnap este még eszemben volt... hiába ez a feledékenység Kép Kép

Bnemethm Kép
Nekem a nőgyógyim írja a beutalót a vérvételhez.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi Kép
De jó, hogy minden rendben. Kicsit irigyellek az otthonlét miatt, de a vizsgák miatt nem. Kép

Edi Kép
Kívülről sem látszott, hogy keresztbe állna a szemük. Csak kis huncut a nézésük.
Csak nem a tesókat tervezitek?

Ma vagyok 16+0. Nagyon telik az idő, észre sem veszem. A héten először felvettem a kismama nadrágot.Kép
Tegnap viszont elég rossz napom volt. Nagyon görcsölt a hasam, és nem tudtam eldönteni, hogy a gyomrom vagy a hasam. Szerencsére hamar kiderült, hogy egy jó kis gyomorrontás az oka. Ma éjjel is rosszul aludtam, és kicsi fájogat a pocim lent.

Alena
alena
 
 


Alena Kép
Én már 2 hete csak a kismami nacijaimat tudom felvenni Kép A hétvégén sz össze eddigi rucim bekerült az ágyneműtartóba Kép Tiszta üres lett a szekrényem.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hurki Kép
Felső határérétk: cukros 7,8, zsemlés+tejes 7.
Edit

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Bocs, most látom, hogy már tudod.
Hát igen, ez a kapkodás!!!! Kép

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Edi Kép megyek is és tömök egy kis csokikát Kép
Egyáltalán nem tűntek bandzsikának, a fotón sem azok Kép Üdvözöljük a kis hibernáltakat! Hanyan várnak a sorukra? Mikor szeretnétek őket visszakapni? És nem kell aggódnod igaz a toxémia miatt?

Kriszpy teljesen rendben vannak a görcsök. Olyan is lesz, hogy beleszúr meg belenyilall, meg amikor nehezedik majd a méhed a méhtartó szalagok is nyúlnak az is okozhatja. Nem kell aggódni rendben van ez így.

Hóvirág, szurkolunk, hogy hipp-hopp jöjjön a kistesó!
Hurki és Ficánka
hurki
 
 


AlenaKép!
Vigyazz a gyomrodra! Bar, tudom, hogy nehez ellenallni a sok finomsagnak! Tenyleg, hogy szalad az ido...Bezzeg nekem az eleje milyen lassan telt!

OrsiKép!
Nalatok is elrepult az ido, mire novesztettel egy ilyen "egyertelmu pocit ami nem teljesen egyertelmuen latszik"!Kép

KrszipyKép!
Igen, akkor meg normalis...most meg ujra az, mivel:

En tegnap este joslofajasoztam. Mostmar tudom milyen az. Kemenyedik a poci, es alul valahogy furcsan fajdogal...Nektek is volt,ugye tapasztalt anyukak? Ez mar Braxton-Hicks baratunk kopogtatasa lenne?Kép

HoviragKép!
Hajra-hajra!!!Huuu, de izgi, en mar azt is elfelejtettem hogy kellene hozzafogni.Kép

Es allitolag meg a szules utan is lesz egy kis koplalasKép Vagy inkabb Kép. Tenyleg ujra "be kell jaratni" majd?Kép

LeoneKép!
Hazamentetek es nem ersz ra, mert egesz nap gyonyorkodsz?

MarcsiKép!
???

szoszi
szoszi
 
 


Frigósok (ketten vannak) még maradnak a frigóban. Tényleg csak látogatóba megyünk, megmutatjuk a gyerekeket. Meg rákérdezünk a lehetőségekre. Meddig lehet őket fagyasztani, lehet-e egyesével visszakérni. Félek a toxémiától, fiatalabb se leszek már, ha nem lennének a frigósok, eszembe se jutna mégegy lombik. De most kérjük azt, hogy semmisítsék meg őket? Ha megpróbáljuk és nem sikerül akkor megnyugszom, de csak így kidobatni őket? Doris szokta erre mondani, hogy nekik még öten vannak. Hát, még gondolkodunk.

Edi
edi
 
 


LányokKép

Nagyon szépen köszönöm, hogy írogattatok nekem is, most meg vagyok nyugodva.
Szerintem az a has-mars amit írtok még az most tuti valami vírus szerűség, mert nekem is volt /van?/. Én bolond azt hittem, hogy nem tetszett a babónak a sárgadinnye és mindent el akart követni, hogy ne egyek többet olyat!KépKépKépKépKépKépKépKép
Úgyhogy, diéta és minden rendben lesz!
Örülök, hogy egy picit most belendült a topik, olyan csend volt erre fele.
Pusza
Kriszpy
kriszpy
 
 


Edi Kép
Nekünk még 6 (!!!) frigós babánk van, mert a visszaültetett 3 lurkón kívül az összes többi megtermékenyült alkalmas volt a fagyasztásra. De azért még 2 ikerpár nem hiszem, hogy bevállalnánk Kép Kép Kép
Én úgy tudom, hogy hármasával fagyasztják őket, és felengedni is csak "csomagban" lehet őket... de várom a friss híreket Kép Kép Kép

Szöszi Kép
hanyadik héten is vagy Te? Jóslófájások? Nem korai ez még?

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Hát mostanában tényleg nagyon halódik ez a topik. Azért remélem mindenki jól van. Én is csak az olvasásig jutok el. Kép Ennek egyik oka a jó idő, sokat sétálunk Manókámmal, amit rettentően imád, aztán a tavaszi nagytakarítás, amit igyekszem elég lelkesen csinálni ahhoz, hogy haladjak is valamit. Kép Ja, és közben készül a házunk, így olyan kellemes programjaink vannak, mint csempe nézegetés, szobaszin választás, konyhabútor tervezés. Kép Igy aztán az irás mindig elmarad. Most van talán néhány percem amig Péter szunyókál. Kép Tényleg van esetleg valakinél olyan, hogy a meszelt falra raktak fel tapéta díszcsíkot? Nem tudom lehet-e egyáltalán ilyent, de én a babaszobába szeretnék.

Zsuzsu! Gratula a szoptatós ruhához! Kép Nálad tényleg a legjobb helyen lesz. Zsófi jobban eszik már emberi kaját? Kép Mostanában nálunk is csak velem hajlandó délután elaludni a babó. Igy viszont villámgyorsan bealszik, ha közben éneklem neki a Micimackót, vagy szuszogok nagyokat. Kép
Hóvirág! Kép De furi, én úgy tudtam, hogy spirált csak akkor tesznek fel, ha már nem tervez az ember több babát. VAgy ezt is orvosa válogatja? Kép Hát akkor drukk indul. Kislányra akcióztok? Kép
Edi! De jó, hogy Sára ilyen gyorsan meggyógyult. Kép
Marcsi! Milyen dobogós első helyen állni pocakméretileg? Kép
Humi! Kristóf olyan édes. Kép Jobbak már az éjszakák?
Doris! S nálatok mizujs alvás terén? A ti ágyatokban tetszik Gerőnek? Kép

Na, most aztán behoztam talán a kétheti lemaradásomat! Kép Tessék mindenkinek ezt tenni, hogy legyen mit olvasni is!

Puszi!
Andi

Ui. Ja, a legközelebbi babás talira már most jelentkezem. Apa mondta, hogy miért nem mondtam, hogy el akarok menni, szivesen elvitt volna. Kép Csuda rendes pasim van. Én Pesten nem merek vezetni. Igaz éppen akkor hétvégén sajnos dolgoznia kellett. Kép Na, de majd legközelebb!
andi28
 
 


Sziasztok!
Mi is jól vagyunk. Akkora pocival tolatok már, mint a csuda. Most éppen azon molyolunk Apucival, hogy milyen babakocsit vegyünk majd a gyerkőcöknek. Gergő még nem lesz 1,5 éves mire megszületnek, de most van egy babakocsink ugye, meg egy esernyővé csukható is a nagyinál. Most az a kérdés, hogy vegyünk-e egy ikerkocsit, vagy inkább még egy ugyanolyet amilyen már van és kapcsoljuk össze ikerkapoccsal. Edi, Doris mi a véleményetek? Mert ha az ikerkapcsosat választjuk de közlekedni meg nem lehet vele (mert ilyet is hallottam) akkor jól bevásárolunk. Akkor inkább egy ikerkocsi.

Nektek sem akarnak mostanában aludni a gyerkőcök éjszaka? Minden nap éjfél van, mire annyira elájul a gyerek, hogy utána már nem ébred fel. Addig meg óránként nyöszörög...

Andi
Épp most láttam egy ilye, hogy meszelt falra csíkot tettek kb. 1 m magasan, és nagyon jól nézett ki. A sárga két különböző árnyalatára volt festve a fal.

Puszi,
Edelweiss
edelweiss
 
 


Sziasztok Lányok!

Olyan jó, hogy már ilyen sokan írtatok!!!

Tegnap el is felejtettem írni, hogy voltunk reggel méreckedni a kis Kópéval és végre meghaladtuk a 9 kilót 15 dekával. Ez nálunk nagy szám, mert már kétszer is lefogyott 9-ről!!! : - )))
Viszont a kis kukacát meg akarja vágni, ha addig nem sikerül hátrahúzni! : - ((( Én nem tudom, hogy fogom túlélni!!!

Edi,
Igen indul. Én nagyon vágyom már egy újabb Bébire (igen, egy kislányra)!! Apa nem élte még ennyire bele magát, mint én.
Olyan jól sikerült a Mili, hogy meg kell ismételni!!!

Valaki mesélte, hogy azért látszanak a kicsi gyerekek kancsalnak, mert nincs még kialakulva az orrnyergük és a szemük így közelebb is van egymáshoz.
Szerintem ha megengedhettek több gyerkőcöt, ne is hagyjátok ,kidobni, Őket!

Szöszi,
Tényleg, neked nem koraiak még a jósló fájások! Pihenj sokat!!!
Ezt az időt csak az apukáknak nehéz kivárni, mert a kismama már nagy hassal már nem annyira kívánja, szülés után meg pláne (tudod azok a fránya hormonok).

Hurki,
Köszi, remélem tényleg hipp-hopp jön az utánpótlás! Remélem nem kell annyit várjunk rá, mint a Milcsire.
A doktor bácsi azt mondta, hogy amíg szoptatok lehet, hogy nem fog összejönni (de már csak reggel, meg este), de úgy érzem, hogy elég normális a peteérésem! Majd meglátjuk!
Ha nem két hónap alatt leválasztom teljesen!

Andi,
Én úgy tudom, hogy csak szülés után raknak fel és azt is tudom már miért (mert gyulladást okozhat és ezáltal meddőséget). Én nem akartam gyógyszert szedni többet és ezt ajánlotta. Nem okozott semmi problémát (remélem)!!

Üdv.
Hóvirág
Hovirág
 


Hahó!!!

HóvirágKép
Milcsinek BOLDOG névnapotKépKépKép
Drukk a mielőbbi utánpótláshoz! Olyan furcsa, most már a másodikat tervezitek és nemrég még az elsőt csak szerettük volna! Rohan az idő... tralala

AndiKép
Végre már néha Te is felénk jársz! Gratu a házatokhoz. Nem is tudtam róla, hogy építkeztek, de remélem nem költöztetek Fehérvártól messzebbre, mert a nyári ajánlatom tali ügyben még állna.

ZsuzsuKép
Asszem az én csajom bélpoklosságával minden oké. Eszter olyan kajamennyiségeket eszik, hogy én csak nézek, pedig kb 3 hete kostólgatjuk az új ízeket. Ma példul sárgarépa lett volna csak, de megkóstoltam, és gondoltam azért ezt a csajom mégsem eszi meg szimplán. Belepüréztem egy kis almát. Na ezek után fintorgó szájjal nézett rám, hogy anya ilyen sz@rt hogy keverhettel össze. Így bele egy kis banánt és megette! Furcsa izlése van, brrr

LányokKép
Csak két fotó, hogy mi, pontosabban KI is gátolja az aktív netezésemetKép

mit is írjak, mit is....
Kép

áááá megvan!!!
Kép

puszka
Bogár

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Sziasztok!Kép

Mi történt??? Nálam nem oké valami, vagy tényleg én vagyok az első ma??? (Nálam ami megjelenik utolsó hozzászólásként, az Bogár írása, ami tegnapi).

Lenne egy-két kérdésem, aki tud segítsen légyszi!
Szóval:
- Már egy jó pár hete hajnalban (az éjszakai wc látogatásokat leszámítva) mindig felébredek arra, hogy az oldaltfekvéstől fájnak a forgóim, vagy a fene tudja mi. Ilyenkor egy rövid séta a lakásban, attól elmúlik, aztán vissza az ágyikóba, és szunya tovább. Volt/van valakinek hasonló tapasztalata?

- Bővebb hüvelyi folyás. Olvastam, hogy ez elméletileg normális. A 24. héten a dokim írt fel hüvelykúpot, mivel mondtam neki, hogy szerintem ettől van az égő érzés és néha viszketett is. (bocsi). Végigcsináltam az egy hetes kúrát, a férjemnek is írt fel gyógyszert. Egy-két hétig oké is volt, most néha megint érzem. Pedig a házaséletről az elejétől fogva le vagyunk állítva, mivel veszélyeztetettre vett a dokim, viszont fogalmam nincs, hogy mitől lehet. Most elkezdtem kamillafürdőzni, hátha megelőzzük a "bajt". Vagy tud valaki esetleg jobb praktikát???

Az utolsó (egyenlőre), hogy most tartunk a 27. héten (aki itt tart, vagy már túl van rajta). Milyen fekvésü volt nektek a baba ebben az időben?
Oké, tudom, hogy felesleges még ezen morfondírozni, mert még ezerszer megfordulhat, de az ismeretségi körömben akiket kérdeztem kismamákat, ifjú anyukákat, nekik ilyenkor már fejfekvésü volt.
Nem idegenkedem attól, hogy esetleg császár lesz emiatt (mint ahogy Leonénak is írtam, ettől szerintem nem kevesebb egy nő), csak kiváncsiságból kérdezem.

Na jó, eldugulok! Kép
Puszi mindenkinek.

bnemethm
Bnm
 


bnemethKép

Ha el vagytok tiltva (es be is tartjatok), akkor minek irt fel a doki a ferjednek is gyogyot?Kép Nekem is volt egeto erzesem es bovebb folyasom is, de elmult.En is kupoztam es ha veletlenul ereztem, hogy megint elo akar jonni, akkor "bedobtam" egy kupot.
Nekem a 28+2 napi uh-n fejfekvesu volt. Szerintem 28+0-n fordult meg, legalabbis en aznap furcsan ereztem a hasam.

Kepzeljetek, tegnap elemnetem kismama-klubba es nagyon tetszett. Lesz mindenfele meghivott (nogyogyasz, szuleszno,jogasz), vetites a szulesrol,stb. Es minden alkalom elejen 10-15 perc zongorazas a pocaklakoknak, a vegen meg altato/mondoka tanulas.

szoszi 31+4
szoszi
 
 


Hóvirág!Kép
Gratula a 9 kilóhoz. Látom Mili sem kapkodja el ezt a hízás dolgot, de hát te is olyan kis nádszál vékony vagy.
Nektek mit mondtak erre a fütyi dologra? Mikorra kell, hogy hátrahúzható legyen? És kell húzogatni vagy nem szabad?
Írtad, hogy reggel, este még szopi. Megírnád nekem a napi kajálásotokat? Hányszor eszik a Mili, kb. mikor és mit? Én ezzel olyan bajba vagyok. Reggel egyre később kelnek, ha behúzzák a tápszert, akkor nem éhesek tízóraira. Ha később tízóraiznak, csúszik az egész nap, későn van uzsi, akkor meg az esti tápszer nem megy. Kíváncsi vagyok nálatok hogy van ez?
A szemész tényleg ezt az orrnyereg dolgot mondta, hogy emiatt látszanak kancsinak.

Orsi!Kép
Voltunk a Kaáliban. Jól tudtad, csomagban vannak lefagyasztva, a kettőt csak egyszerre lehet felengedni.

Edelweiss!Kép
Örülök, hogy minden rendben!Kép
Nekünk egymás mögött ülős babakocsink van (PegPerego). Azért szeretem, mert minden ajtón beférek vele + bevásárláskor a pénztárnál kiférek vele. Mondjuk egyedül így sem tudok vásárolni, mert ki tolja a bevásárlókocsit?! Két picivel meg egy kicsivel el se tudom képzelni.
A babakocsink hátránya, hogy csak a váz összecsukható, az ülések nem. A vázra ugyan rápattinthatók az autósülések, de néha jól jönnének az ülések is, ha beférnének a csomagtartóba.

Andi!Kép
Hogy áll a ház, mikor költöztök? Mekkora már Péter és miket tud? Olyan ritkán jössz, tessék mesélni!!!Kép

Bogár!Kép
Szegény Eszter, répát banánnal??? Szerintem azt írta, hogy valaki mentse meg anya főztjétől.Kép

Puszi, Edi
edi
 
 


Bnemeth, Marcsival dumcsiztunk pont erről. Egy csomót pisilünk, lehet az a vécépapír bármilyen puha ennyi használat után, no meg a pisi kémhatása miatt nem csoda ha ott az érzékeny nyálkahártya irritálódik, visket. Persze így könyebben meg is telepednek rajta mindenfélék amiknek nem kellene. Tanácsom ami persze nem ad örök védettséget, pisi után popsitörlőt használj amikor még csak viszketésed van, utána hagyd kicsit megszáradni és utána kend be védőkrémmel (nekem leginkább a sudocreme vált be) Intim mosakodógél után szintén kenés. Mint a kisbabáknak igen. A sudocremet babás ismerős ajánlotta kipirosodott popsit is villámgyorsan meggyógyít, érdemes beszerezni.
MOstanság nekem is fájdogál az oldaltfekvéstől a csípőm, mintha elfáradna fekvés közben. Tömj párnát a csípőd alá és a lábaid közé is. Valamivel jobb lesz a helyzet.

Én is kérdeznék. Mi nem vagyunk eltiltva a sextől. Ettől függetlenül a nyálkahártyaváltozás miatt nem volt kellemes így maradt jó ideje a petting (de hülye szó)Tudja valaki meddig szabad az orgazmus? Kép
hurki
 
 


Szoszi!

Szigorúan betartjuk, mivel elég sokáig váratott magára a picurka. Kérdeztük mi is a dokit, hogy minek a férjemnek, ha egyszer házasélet letiltva, a válasza az volt, hogy de nem örökre.Kép
Lehet, a vége felé már "engedni" fogja. Nem tudom.
Hát kiváncsi leszek, hogy a Réka mikor fog, vagy fog-e egyáltalán bukfencezni egyet. Reméljük!Kép

Hurki!Kép
Én is erre gondoltam, hogy ez is nagy mértékben hozzájárul a kellemetlenségekhez.

bnemethm
Bnm
 


Hurki!

Ameddig jólesikKép. Ha kell, akkor esetleg szülésindításhoz is jól jöhetKépKép.

Bnemeth!

Akkor én nem foglak feldobni, mert nálunk a pici a 18. heti UH-n is fejfekvésű volt (most 23 hetesek vagyunk). Igaz, nálam egyik gyereknél sem volt forgolódás, mindegyiknél így volt.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukkra van időm, mert férjhajvágás, kenyérsütés-előkészítés hátra van és a Fábry-ról sem szeretnék lemaradniKép

BnemethKép
Eszter a 28. héten még medencevégű fekvésben volt, következő uh-n, ami a 32. héten volt, már fejvégűben, úgyhogy no para.
Minket a doki a 36. héttől eltiltott az entyem-pentyemtől.
Nekem a Lactacid használt, meg a Canesten krémváltozatban.

HurkiKép
Az orgazmus méhösszehúzódásokat okoz. Gondolom emiatt már a vége felé nem ajánlják kifejezetten az együttlétet. Emiatt is írta Beszti, hogy szülésindításkor azonban jól jöhet (csak megsúgom, hogy valakinek ez sem használt, na nem rólam van szóKép). Ez is olyan lehet, mint a melyik pelenkát vegyük c. műsorKép

EdiKép
Rájöttem én is, hogy furcsa ízlése van a csajomnak, de legalább nem lesz válogatósKép Én meg csak eladhatóbbá akartam tenni a terméket, ami sikerült. Ma példul sárgarépa sütőtök pürcsi volt. Nagyon ízlett neki, de szerintem is finom voltKép

HóvirágKép
Asszem hozzátok inkább édesdrágám ottomobiljával mennék. Ott azért kicsit másképp számítják fel a benzinköltségetKép

LányokKép
Ma elkészítettem Eszter albumának első részét. Hihetetlen, hogy mennyit változott. Az elején úgy nézett ki, mint egy ázott kismadár, most meg igazi hölgy lett belőle. Egyáltalán nem hasonlít a régi képeire! és mééég mennyit fog változni?!...

pusza
Bogár

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Sziasztok LányokKép
Bocsánat, hogy csak most jelentkezem de bizony folyton időhiányban szenvedekKépBabukák nagyon édesek és roppantul anyásak ami annyit tesz, hogy ki sem kerülhetek a látókörükből mert akkor azonnal sztereóban nyomják a szerenádotKépKép
AndiKép
Köszi kérdésed, alvás terén még mindig a káosz a jellemzőKépGergőcinek biza tetszik az ágyikónk amit nem is bánnánk ha nem ricsajozna egy-másfél órát mielött elszunnyad a drágámKépEz nem sirást jelent inkább gagyarászást, sikongatást, kajabálást mint egy kiadós kocsmázás utánKépKépAztán ha elalszik végre akkor örülünk a csendnek. Ha felébred Lillus akkor Gerit visszacsenjük az ágyikójába és Lilike jön át hozzánk és persze minden folytatódik ebben az ütembenKép
EdikémKép
Biza, a mieink 5-en vannak. Én most nagyon gyávának érzem magam... A koraszülés miatt jelenleg azt mondom...nem mernék újra nekivágni de ez még alakulhat. Te tudod a legjobban, hogy én abba a két hónapba majdnem belepusztultam. Ha Te nem segitesz fogalmam sincs hogyan vészeljük át. Kiváncsi vagyok mi volt a KaálibanKépKöszi a levelet irok majd választ isKép
EdelweissKép
Én mindenképpen lebeszélnélek Téged az ikerkapcsos megoldásról de még az egymás melletti babakocsikról is. Az ikerkapcsos megoldás túl széles és nehezen navigálható az egymás melletti kocsi pedig szintén nagyon széles a hazai járdaviszonyokhoz képest ráadásul mindösszesen 25 cm-es az egy gyerkőcre jutó ülőfelülete és ez a maximum viszont sem egy patikába sem egy közértbe nem juthatsz be vele. Én családi házban lakom otthon de a saját kapunkon is csak az egymás mögötti kocsival fértem ki a járdákról nem is beszélve. Igy is számtalanszor le kellett tolnom őket az úttestre, hogy kikerüljük a járda közepére épitett villanyoszlopokat... A nem alvást ne is emlitsd...én már tanácstalan vagyok, mindent kipróbáltunk de úgy tűnik ilyen a gyerkőcök alvókájaKép
HóvirágKép
Nagyon drukkolok, hogy mielöbb ott lapuljon az Új kis Jövevény a pocakodban és remélhetőleg Lányka legyen de a legfontosabb, hogy egészséges legyenKép
BnemethmKép
Ha ez megnyugtat nekem az utolsó két hónapban bizony nagyon görcsöltek a forgóim és nem is birtam két óránál tovább feküdni hanem folyton meg kellett mozgatnom magam. Tudom, hogy kellemetlen...kitartásKépÉn az utolsó közel négyhétben csak a bal oldalamon feküdhettem (Gerikén)mivel nem akartuk Lillus keringését tovább rontani és iszonyatos volt.
HóvirágKépBogárKépAndiKép
Engem is nagyon érdekel, hogy nektek hányszor, mit és mennyit esznek a babáitok? Folytonos aggodalom az életem mert alig hiznak ráadásul Lilluskám hetek óta sztrájkol, ha meglátja a kanalat...
Egyébként szerencsére jól vagyunkKépTegnap és ma gyönörű idő volt igy késő délután elmentünk piknikelniKépEz abból állt, hogy pokrócot teritettem a fűre és szépen ráfektettem a babákat úgy hogy a kezecskéjük a fűszálakhoz érjenKépNagyon édesen taperolták meg nézték a napfény és árnyékok mozgását meg a fűszálak táncátKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Bnemethm!Kép

Velem egyszer azt történt, hogy elmentem a dokihoz, hogy valami bacit szedtem össze, de nagyon, mert csíp is, viszket is, tuti a világ összes fertőzését én cipelem Kép! megcsinálta a labort, két nap múlva már rohantam is vissza, hogy na, kapom már a gyógyszert, mert megőrülök. Erre a drága doki, közölte velem, hogy semmi bajom, semmi gomba. Nekem kikerekedtek a szemeim, akkor mi lehet? Képzeljétek, OTT IS allergiás vagyok! KépKépKépKép Igyak kálciumot és kenegessem a "viszkető" részt Neogranormonnal. Én így tettem, és jobb lett. Meggyógyultam.
És nagyon kell vigyáznom, hogy pl. milyen tisztasági betétet használok, vagy szappant, mosakodógélt ruha öblítőt, mosóport, stb.
Mint kiderült, a Nivea Intimo-tól lett "bajom"!
Ezt csak azért meséltem el, mert szerintem nagyon tanulságos. Ja, és 14 évesen lettem allergiás. Bárkiből bármikor bármi kiválthat allergiát.És ez olyan rossz. Persze nem azt mondom, hogy TE is allergiás vagy.
Szerintem kenegesd krémmel, és bizti jobb lesz. Az a bacikat is távolabb tartja.
Remélem nem untattalak benneteket. Ne hari érte! Kép
Jó éjt
Kriszpy
kriszpy
 
 


Hírek Catről Kép
Az összevarrás megtörtént. Az altatás nem olyan kellemes, mint a punkciókor volt, így elég rossz a gyomra, és az étel még kijön belőle. Kicsit görcsöl, de egyébként jól van Kép Hétfőn jöhetnek haza.

Hurki Kép
de jó, hogy írtad ezt a hüvely dolgot. Az enyém is olyan fránya érzékeny lett így a terhesség alatt. először azt hittem, az ultro miatt van, de most, hogy már jó ideje elhagytam ez is megmaradt.... megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül a problémával. Kép
Sajna a méhösszehúzódásokat eléggé megérzem így a 2 manóval, így az orgazmust mi is kerüljük (nálam Kép ) de azért néha becsúszik... mert ugye megkívánja az ember lánya a párját. Ilyenkor jön a MagneB6 minden mennyiségben Kép

Jut eszembe Magne B6. Van két féle az egyik 48 mg magnéziumot tartalmaz a Béreses 250 mg-t tablettánként. lehet a nagyobb dózisúból kevesebbet szedni, vagy fontos, hogy egyeletes legyen az elosztás? így inkább szedjek 3*2-t, mint a másikból 2*1-t?

Orsi + 2 Kismaczkó
13+2

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok Lányok!

Bogár,
Köszönjük a jókívánságokat!
Nagyon édi az Eszter.
Apát meg küldöd a Suzukival dolgozni, mi?? : - ))
Te belülre is használod a Canestent?? A doki mindig azt javasolja, de engem teljesen szétmar!
Most Canesten hüvelytablettát írt fel, mert persze megint van valami gombám.
Nekem az antibiotiumtól szokott kijönni!!


Bnemethm,
Én is emlékszem rá, hogy amikor állapotos voltam (és inkább a harmadik harmadba) nekem is fájt a csípőm a fekvéstől, teljesen elzsibbadtam néha.
Ha az elején nem engedte a doki a szexet a végén pláne nem fogja, mert kinyílhat a méhszáj.
A védőnő már a 30. héttől nem javasolta nekünk se.


Edi, Doris,
Én is úgy látom, hogy az én alkatomat örökölte, pedig amikor kicsi volt olyan jó kis combikái voltak, hogy azt hittük az apja focista lábait örökölte.
A fütyijét szinte születése óta húzogattam, aztán voltunk a kórházba 1 éves korába kontrollon és ott azt mondták, hogy jó, így tovább nem csináltam.
2-3 hete mesélte egy anyuka a játszóházba, hogy az ő fiának is megvágták és azóta be vagyok rezelve, mert még mindig nem lehet hátrahúzni (csak én azt hittem, hogy jó!!!), most meg megkérdeztem a doktornőt és azt mondta, hogy még két hónapig erőltessem és ha nem megy, akkor megcsinálja. Azt mondta, hogy nem baj, ha bereped.

Kajálások: reggel hat-hétkor szopizik (amikor felébred odaveszem az ágyunkba és ott), szerintem már nem sok tejcsi van, de a kettőből fél órát elnyamnyog.
8-9 körül reggeli v. tízórai (általában 1-1/2 1 szelet kenyér) + kb. 1 dl tej (már tehéntejet adok)
12 körül ebéd amit főzök vagy bébiétel, ha nem olyat főzök, a leveseket nagyon szereti
½ 4- 4 körül uzsi 1 joghurt valamivel (banán, babapiskóta, túró, egyéb gyümi, lekvár, kakaópor, hogy ne legyen unalmas)
este 7 körül pedig dobozos tejpép + vacsorázik velünk (általában levest)
9-kor szopi
Délután és vacsi után nasizik egy kis puffasztott kukoricát vagy ropit.
Fél órákat szoktam csúsztatni, többet nem.

Szerintem ha reggel beverik a gyerekek a tápszert, 10-kor már csak gyümit adj nekik, azzal hátha kihúzzák délig és így talán ebédelnek. A délután már hosszabb, akkor tartalmasabbat adj!
Nekünk még ajánlotta a védőnő a Sinlac gabonapépet (vízzel és gyümivel kell keverni), amitől talán hízhat a Mili.
Remélem tudtam segíteni Nektek!!! : - )))

Doris,
Szerintem kinövik a gyerekek a nemalvást (jóval vígasztallak, mi???). A Milánnak is volt ilyen időszaka, hogy kipattant a szeme éjjel és csak játszott volna.

Szegény Cat,
Jobbulást neki!!


Üdv.
Hóvirág
Hovirág
 


Én azt olvastam valahol, hogy se fürdetésnél se amikor tisztába teszem nem szabad a fütyijét húzogatni, mert "öntisztul". Ez nekem kissé meredek. MOst akkor már semmit sem értek, huzigálni kell vagy nem kell huzigálni? Illetve hogy lehet elkerülni a metszést?
HUrki
hurki
 
 


Sziasztok!Kép

Köszönöm a viszketéssel kapcsolatos segítséget, látom nem egyedi problémáról van szó. (sajnos) Dehát ennél nagyobb probléma ne legyen!Kép

Catnak jobbulást!Kép

Tegnap délelőtt elmentünk bevásárolni a férjemmel és én teljesen el voltam hűlve, hogy az emberek többsége még melegítőfelsőben meg mellényben meg miegymásban futkosott, engem meg a guta kerülgetett rövidujjuban. Mi lesz itt a nyáron!!! Még jó, hogy a kertesházak nyáron jó hüvösek, majd csak késő délután fogok kimerészkedni.
Pedig eddig annyira bírtam a meleget!Kép

üdv:
bnemethm
Bnm
 


Hurki, Hóvirág!Kép
Én is ellentmondó tanácsokat kaptam a fütyivel kapcsolatban, ezért is kérdeztem ti mit tudtok.

A babagondozási könyvben ezt találtam:
"Az első hetekben, amennyiben az élettani szűkület nem okoz vizelési akadályt, teendő nincs. Néhány hónapos kortól kezdve ajánlatos napi rendszerességgel a fitymát minden erőltetést mellőzve, óvatosan megkísérelni kissé hátrahúzni, hogy a fityma bőre táguljon, de véletlenül se repedjen be, és ne okozzon fájdalmat. A bőr szinte észrevétlenül teljesen kitágul, és a sejtes összeköttetés oldódásakor (kb. 1 éves kor körül) a fityma teljesen hátrahúzható. Ha a szűkület olyan fokú, hogy vizelési akadályt képez, azonnali gyermeksebészeti ellátás szükséges. Ha az élettani szűkület 1-1,5 éves kor körüli időre nem rendeződik, szintén ajánlatos gyermeksebész véleményét kikérni.
A fityma fájdalmas visszaerőltetése a makk mögé apró, vérző berepedéseket okoz a finom bőrön, amely sebek hegesen gyógyulva a valódi fimózishoz vezetnek. A valódi fimózis veleszületett formája ritkaság. A heges szűkületek döntő többsége szerzett, kisebb részük gyulladásos eredetű, legtöbbje a nem megfelelő módon és időben végzett fityma hátrahúzásból alakul ki, az előbbiekben említett mechanizmus szerint."

Edi
edi
 
 


Hóvirág!Kép
Nem akarod Milit megmutatni egy sebésznek mielőtt elkezded erőltetni? Nehogy pont amiatt kelljen aztán tényleg megvágni szegényt.

Köszönöm a kajás napirendet, nekem sokat segített. Még azt szeretném kérdezni, hogy reggelire milyen kenyeret szoktál adni? Adsz neki ilyesmit, hogy párizsi, virsli? És a délutáni joghurt milyen? Sima natúr joghurt? Én még csak a Nestlés babajoghurtot mertem nekik adni.

Orsi!Kép
Catnek jobbulást kívánok és kitartást. Mikor engedik haza?

A Magne B6-ból velem is 3x2-t szedettek a Kaálisok. Hetek múlva derült ki, hogy azért túl laza állandóan a székletem, mert kissé túlteng bennem a magnézium. Szóval csak óvatosan.Kép

Edi
edi
 
 


Fütyi: nekem van tapasztalatom, Benit végül körülmetélték 3,5 évesen.
A sebész mondta, hogy nem szabadna 2-3 éves korig bántani, akkor is szakembernek kell megmutatni, ő eldönti, hogy mi vele a teendő. Egy korai felesleges felhúzás (pl. védőnő részéről) sokkal több kárt okoz, és abból lehet többször aztán műtét. Alapesetben egyébként nem műtik, hanem csak segítik a letapadt bőr feljövését, ez sokszor sikeres és többet nincs vele gond. Műteni akkor kell, ha különböző mértékű szűkület van rajta (lehetséges, hogy fel lehet húzni, de egy gyűrűszerű szűkület van rajta, ill. az is, hogy a szűkület miatt alig vagy nem lehet felhúzni). A szűkület miatt műtét 3 éves kor előtt nem végzik el. Itt is kétféle dolgot csinálhatnak: vagy plasztikát vagy teljes körülmetétlést. Nem hosszú műtét, az egyetlen kockázatosabb rész, hogy altatásban végzik.

Szex: mi egyik gyereknél sem voltunk eltiltva, és mi sem tartóztattuk meg magunkatKép.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok Lányok!
Mindjárt felrakom Babómról az újabb képet a profilba!
Már több, mint 4 cm-es! Hihetetlen...
Kezei lábai Ok, tud nyelni, és egyfolytában mozgott az UH alatt.
Jó éjt Mindenkinek!
Babóca
babóca
 
 


Sziasztok!

Bogár! Nagyon édes titkárnőd van. Kép Nekünk is van ilyesmi képünk, de azon én is rajta vagyok még kócosan, hálóingben kora reggel, így inkább nem teszem fel. Kép Ja, és Péter külön billentyűzetet kapott az apjától. A laptopot félti tőle. Kép
Nem is építkezünk ám. Kép Építik nekünk. Szóval egy társasházi lakásunk lesz saját kerttel. Na, ennek örülök a legjobban. Sajnos Fehérvártól messzebb költüzünk, de azért remélem így is összejön a nyári randi. Már nagyon várom. Kép A sárgarépa sütőtökkel nálunk is a nagy kedvenc. Kép
Edelweiss! Köszi! Akkor szerintem mi is megcsináljuk. Kép
Edi! Köszi az érdeklődést. Júliusban szeretnénk költözni, remélem össze is jön. Tavaly is aug-ban iszonyú forróság volt itt a 4. emeleti panelban. És az én fiam utálja a meleget, remélem addigra már nem leszünk itt. Kép Hogy miket tud a babám? Hát nem olyan aktív gyerkőc, legujabb tudománya, hogy pillanatok alatt hason van, forog körbe-körbe, na ezt a szőnyeg bánja nagyon, gyűlnek rajta a főzelék foltocskám, mert hiába teszek alá valamit, lemegy róla, félrehúzza, meg ilyenek. Tényleg, másnál nem volt ilyen probléma? Ja, és egy hete kezdem rajta észrevenni a mászás apró jeleit. Ma levágtuk a haját a barátnőmmel. Olyan kis kopaszka lett, de már akkora haja volt. Kép Sajnálta is ami a földre hullott, mert ordított közben rendesen. Kép
Azért gondolom azt nem nagyon bánod, hogy később ébrednek a Manókáid. Egyébként nálatok kb. egy szinten állnak mozgásfejlődés terén? Egy ismerősömnél a kislány hetekkel előbbre tart, mint a kisfiú. Kép
Doris! Kérdezted a kaját. Hát, mi nem tankönyvbe illően eszünk, de igy alakult ki. Szóval amióta rendes kajákat eszünk, azóta éjszaka nincs evés. Aztán 6 körül csak szopi, ezzel bírja 8-ig. Akkor szopi + 180 ml tápszer. 12-kor szopi + főzelék (kb. a 3/4-ét eszi meg a bébikajának), 3-kor gyümölcs (pl. egy nagyobb alma v. egy banán), 6-kor szopi + 140 ml vízből tejpép (a Hippeket szereti) és 9-kor szopi + 180 ml tápi. A szopimennyiségeket ne kérdezzétek, mert fogalmam sincs. Nem mérem, örülök, hogy ennyi is van. Péter egyébként nagyon jó evő baba, öröm etetni. Remélem Lilcsikéd is rászokik előbb-utóbb a kanálra. De a hízással mostanában Ő is hadilábon áll, bár őszintén bevallom én nem is bánom, mert már így is alig bírom el. Kép Ez a piknik dolog nagyon tetszik. De persze megint hétvégére romlik el az idő. Kép
Kriszpy! Hát ez elég durva lehetett. Jó, hogy gyorsan fény derült az okokra.
Hóvirág! Én is megfogadtam, hogy soha többet gyógyszert. Küzdöttem az abbahagyása után a sok problémával eleget. Kép

Na, eldugulok, mert velem lesz tele a topik. Kép
Szép hétvégét mindenkinek!

Puszi!
Andi
andi28
 
 


Na, gyorsan elolvastam még a tegnapi irásokat!
Catnek jobbulást! Remélem igy aztán jó sokáig húzzák odabennt a babák! Kép
Fütyi: Nálunk az első naptól kezdve mondta a doki fürdetéskor huzigálni. Bizom benne, hogy nem is lesz vele semmi gond. Hurki! Szerintem ennek semmi köze, hogy öntisztul. Mennyivel egyszerűbb a lányos anyukáknak! Ugye Bogár, Zsuzsu?
Bnémeth! Én is szeretem a meleget, de tavaly rettentően szenvedtem tőle. Kitartás! Bár családi házban azért sokkal könnyebb. Kép
Leone! Jelentkezz, kérlek! Mizujs nálatok? Bébi? TE? Kép

Andi
andi28
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszi a sok-sok tanácsot ,,fütyi-ügyben,,! Szörnyű, hogy az ember minden felől más-mást hall, kinek higgyen az ember lánya. Én amit tudok, a gyerekorvostól tudom.
A Milinek nincs letapadva, csak szűkülete van (szerintem). Az a baj, hogy a családba is szinte lányok vannak, nem nagyon tudok tapasztalatok felől érdeklődni, de van egy kolléganőm őt még megkérdezem (két fia van 4 és 2,5 évesek)
Azt mondjátok ne engedjek a doktornőnek???

Edi,
Én a szeletelt szendvicskenyeret adom a Milinek (de a rendeset is megeszi), csak ez fér bele a pirítókészülékbe. Nagyon szereti a pirítós (csak halványan). Vajkrémmel, Medvesajttal, lekvárral. Nem nagyon szereti a felvágottat, leszedi a kenyérről, de ha mégis inkább pulyka v. csirkemell sonkát. Virslit, kolbászt, szalámit, szalonnát én nem adok neki.
Szerintem 1 éves korig várj a sima joghurttal. Én naturt veszek és gyümit keverek bele vagy a Danonnak van az Édes joghurja.

Babóca,
Gratulálok a kismanóhoz!!!


Üdv.
Hóvirág
Hovirág
 


Fütyitéma: Betszi, nektek miért kellett körülmetélni? Nem huzigáltad vagy rosszul, vagy későn vagy túl hamar vagy miért? Fiús anyukák még még tapasztalatot kérünk! Kép
Hurki és KalimpaKirályfi
hurki
 
 


Sziasztok LányokKép
HóvirágKépAndiKép
Köszönöm az étkezésre vonatkozó tanácsokatKép
AndiKép
Mennyi idős Péter pontosan? Bocsi, illene tudnom de annyira sok a baba - szerencsére -hogy nem emlékszem...
CatKép
Remélem jól vagytokKépPihenj sokatKép
EdikémKép
Még nem jutott időm irni...de ami késik nem múlik.

Puszi: Doris
doris
 
 


Doris!

Péter talán 2 héttel idősebb a Te babáidnál. Okt. 2-án született. Kép
És Ti hogyan és miket esztek? Kép

Andi
andi28
 
 


Sziasztok Lányok!

Milyen érzés elöl lenni? Félelmetes. Kezdek izgulni milyen lesz, milyen leszek én, egészséges-e Levente. Apa miatt nem izgulok mert dúlám is lesz, és apa bármikor kitámolyoghat mellőlem, és mégsem leszek egyedül. és már nekem is vannak fájásaim. úgy hívom őket hogy már kétnapos fájásaim vannak. de nem szülhetek meg június 5-ig mert addig apa vizsgázik, pünkösdkor a szülésznőm week-endezik, utána megjön a szekrény, és készen vagyunk. jó lenne addig egyben maradni.

Eltűnésemre is megvan az alibim. elmentem kb. 10 napja első ctg-mre, és az egyből olyan borzasztó lett, hogy 60 percig ctg-ztek, és aznap még egyszer vissza kellett mennem, de az esti ctg már jó volt és szerintem ezért nem indították meg a szülést.
a délelőttin nagyon szapora volt a szívverése (tachicardia) és nagyon nagyok voltak a kilengések lefele, ami szintén nem jó. (60 percen át). de minden más tökéletes volt (vizelettenyésztés, vér, vérnyomás, uh, flowmetria, köldökzsinor nem tekeredett, stb.) Ezek után naponta kétnaponta kell(ett) járnom ctg-re, uh-ra, de szerencsére nem ismétlődött meg, egyszer volt egy kicsit gyengébb a ctg-nk, de azóta jó, lekopogom.
Ja és az Istvánban a szülőszobátkat átépítik, igy most a szülészeten rendeztek be 2 szülőszobát. a ctg-t a folyosón csinálják, de közben ismerkedem a dokikkal, nővérekkel, és így is hogy közük nincs hozzám és ott ülök tárcsákkal felcsatolva nagyon kedvesek velem is. Látom a sok cuki újhszülöttett hordozzák őket is a mamák vagy a csecsemős nővérkék. Na meg találkozom a vajúdó kismamákkal is. egyik mellettem ült, ő is ctg-n. már 5 cm-re ki volt tágulva. még csendben szenvedett, de amikor fájásai voltak se beszélni, se irni nem tudott (valamit alá kellett volna irnia), és már elég gyakran elhallgatott. Kicsit zsúfoltság van emiatt, de remélem nem fog érdekelni és euforikus állapotban leszek.
Gondoltak arra is, hogy véna káva superiore szindrómám van, azaz a lepényben nyomom az egyik fő ütőeret hanyatt fekve - bár ülve ctg-znek- , azóta oldalamon fekszem, és jobb lenne ha este le se feküdnék, mert olyan kialvatlanul ébredek, ui. nekem is nagoyn fáj a forgóm egész éjszaka meg még de. is. nem is értem Doris hogy bírtad 1 hónapig 1 oldaladon. hanyatt fekve valóban nem érezhette jól magát levike mert olyankor nagyon rűgkapálta bordám, vesém, stb. és ezek szerint nem is a csuklását érezhettem, hanem az elnyomott ütőér lüktetését.
így a vége fele új érzés, hogy a fejecskéjével gondolom már furakodik lefele, olyankor úgy érzem a húgycsövemben kötötű van a végbelemben meg óriási székrekedés (elnézést). ezt már 1-2szer gyakorolta, de akármit csináltam üldtem állttam feküdtem sétáltam, ő csak dolgozott én meg átéltem a fentieket. a méhszájam már rövidül, de még zárt (volt hétfőn). amúgy sokat mocorog, lopakodót, hasfeletsző jacket vagy 8. utas a halált szokott játszani odabent, (pedig még nem is nézhet tévét). tegnap nem sokat mozgott, és a lelkemre kötötték hogy számoljam meglegyen a 10 de. és mivel nem volt meg bementünk este ctg-re és az istvánban tök rendesek voltak az ügyeletes szülésznők, nem háborogtak, nem mondták hogy minek mentünk, meg nem kellett volna, stb. hanem mondták hogy továbbra is számoljam, mert nekik ez fontos jelzés, és ha nem eleget mozog menjek máskor is (csak 1 savanyúuborkával találkoztunk a szülésznők között). szóval dióhéjban ennyi.

örömmel olvasom hogy Hóvirág már a tesót tervezi, én is szeretném sorban a babákat, de előttem nem sokan jártok ezzel a példával. Lehet hogy ti már tudtok valamit?
Nekünk is 5 fagyi babánk van, mi lesz velük?

Marcsi (37+3)


Fütyi!
Nővérem kisfiának a fütyijével is gondok voltak, huzogatták, de mint érző szívű szülők, és a rendelésen a dokibácsi kénytelen volt egy hirtelen mozdulattal hátrarántani. utána még elég sokáig fürdésnél húzogatni kellett, és mondták a fiuknak hogy rendesen húzza hátra, mert akkor kénytelenek lesznek ők. szegény fiuk. de végül csak "meggyógyult" unokaöcsém fitymaszűkülete.
marcsiria
 
 


Sziasztok Lanyok!

Futyi-ugyben: nekunk dokibacsi azt mondta, csak kicsi letapadas van, huzigaljuk neki furdes utan, ha 18 hosan sem lehet meg hatrahuzni teljesen, ambulansan megoldja pillanatok alatt. En hiszek neki, aztan majd meglatjukKép

Catnek drukk, hogy most mar ne legyen semmi gondKép

Edi: mi etrendunk: reggel 8 korul reggeli, alt zsemle+sonka+sajt, vagy lekvarral, vagy mezzel. De szeretjuk a bundaskenyeret is (ezt meg ti ne szeressetekKép). 11 korul joghurt (sokaig en is naturt adtam, gyumivel osszekeverve, kb 14 hos kora ota kapja a bolti gyumolcsoset, oszinten szolva meguntam a turmixolgatast). Ezutan ugye alszik egy jo nagyot, igy 3 korul ebedelunk (most mar azt amit mi, ill neha fozok neki kulon fozit vagy ilyesmit, korabban inkabb hozza igazitva foztem neki mindig kulon). Uzsi alt kimarad a kesei ebed miatt, este 7 korul van vacsi, szinten amit mi eszunk, vagy valami specialis nekiKép Az a baj, hogy annyira elfelejti az ember, mi volt korabbanKép

Mi jol vagyunk, Lacko mondjuk mehecskebe lepett a nagyszuloknel, de szerencsere nem volt nagy siras-rivas, be sem dagadt neki. Pocaklako nagyon aktiv, szerintem aktivabb mint Lacko volt, neme meg minidg titokKép Pedig annyi edes lanyruhank van turikbol, uuugy raadnam egy kislanyraKép

orsoly
orsoly
 
 


Hurki!

Én Beninél mint tudatlan anyuka mentem neki a témának (internet nem volt, könyvekben meg én is azt olvastam, hogy lehet huzogatni), ahogy a dokinéni és a védőnő ajánlotta. A védőnéni felhúzta neki, én meg nem huzogattam, egyszerűen azért nem, mert ha sikerült is, akkor is volt olyan, hogy nehezen lehetett visszahúzni, mert elkezdett a vér felgyűlni a makkrészben, és nem (illetve csak nehezen) lehetett visszahúzni (utólag tudom, hogy a szűkület nem engedte). Azt akkor is tudtam, hogy ha nem sikerülne visszahúzni, az rögtön orvosi ellátást igényelne.
A dolog érdekessége, hogy senki nem szólt, hogy fitymaszűkülete van, egész más ügyben (rejtettheréjűség-gyanúval) kerültünk sebészhez 2 éves korában. Ott meg a sebész mondta, hogy nincs rejtettheréjűsége, viszont azt tudjuk-e, hogy fitymaszűkülete igen. Mi meg néztünk. Ő mondta el, amit fent is írtam, hogy nem szabadna felhúzni, szülőnek, védőnőnek, sőt gyerekorvosnak semmiképp, hanem el kellene vinni minden kisfiút sebészhez 1,5-2 éves korában (addig hagyni kell, nem szabad huzogatni), és akkor majd ő megmondja, hogy mi a teendő (egyébként én hiszek neki, többek között azért is, mert a Madarász kórház sebész főorvosa). Sajnos az az egyetlen gond, hogy nagyon sok védőnő az anyuka megkérdezése nélkül rutinszerűen felhúzza. Szerintem ezt nem is szabadna nekik, és nagyon sokszor ők okozzák a gondot.
Az akkori szomszédunkban egyébként lakott egy kisfiú, akinél teljesen egyértelmű, hogy a korai, szakszerűtlen huzogatás miatt kellett megműteni, mert náluk az egyik ilyen huzogatás után vérzett is... (Ja, és itt a szakszerűtlen a védőnő volt.)
Úgyhogy én Nátánnál nem is engedtem, persze ettől függetlenül még nem tudom, mi lesz (neki hátrahúzható, de valamekkora szűkülete neki is van, de ez még változhat).
De ezzel is úgy vagyok, hogy inkább érdemes megkérdezni egy megbízható sebészorvost, és utána a szerint cselekedni, amit ő mond. Abban nem vagyok biztos, hogy a gyerekorvos ebben a kérdésben feltétlenül kompetens (ez nem az ő egyértelmű szakterülete).

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?