Új privát üzeneted érkezett!

Haliho, sziasztok!

Cat és Orsi, rátok gondoltam múlt csütörtökön,mert a Jóbarátok (Friends) sorozat zárórészében felbukkant egy ikerkocsi,és ha jól láttam PegPerego volt..
Már nagyon kiváncsi vagyok (gondolom Ti mégjobbanKép) milyen nemü babócitok vannak!!
Orsi,elmondtad már otthon, hogy rögtön 2 unoka jön?? És miért hagyod abba a munkát? Csak úgy mert azért, vagy van valami okod?

Doris, csak kitartást tudok kivánni a sok éjszakázáshoz, nekem is volt néhány ilyen, és azóta minden átaludt éjszakáért hálás vagyokKép


Na, ennyi, már a másik szobában van Ádám, egész egyszerüen szélvész ahogy közlekedikKép

Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Cat Kép nem veszek 56-os rucikat Kép
Biztos kedvel ezek után a védőnőd Kép de teljesen igazad volt.

Védőnősztori cifrázása: Nekem 3* kellett mennem a védőnőhöz a mai labor miatt. Elsőre adott egy beutalót általános vérképre. Mire telefonban utólag rákérdeztem, hogy nem kéne véletlen vércsoport? (ez a szakmája és én kérdezek rá?) Erre ő: ó dehogynem majd a vérvétel előtt ugorjak már be csak gyorsan Kép megírja a papírt. Jó mentem másodszor. Bejutok, írja, mondja hogy 2 kémcső vért vissza kell hozzá hoznom. Jó rendben. Visszahozom immáron hamadjára járok nála, és miért kellett visszamennem? Azért hogy írhasson a vérellátónak egy papírt. Mintha ezt nem tudta volna előtte megírni. Az új papírral és a kémcsövekkel akezemben átcaplattam leadni a vérellátóba. Nem lehetne ezt egy úttal megúszni? persze kell a séta a kismamának, meg amúgy is ráérünk Kép
Bnemethm, nekem még nem volt olyan, hogy ne örüljek a kalimpálásnak, pedig néha nagyon bulizik odabent.
Leone, minden nap úgy kezdünk, hogy sasoljuk van-e már babahíred. Ha megszületik dobj valakinek sms-t mert meghülyülünk a várakozásba! Épp tegnap gondoltam arra, hogy amig a másik topikban voltunk kiegyeztüünk volna bármiylen nehéz faros császáros hármasikres szüléssel csak legyen már!!! MInden rendben lesz és hamarosan büszke anyuka leszel. Kép
pusz Hukri
hurki
 
 


Cat Kép
A Te védőnőd se semmi. Az enyémmel én pénteken találkozom, remélem, az előzmények ellenére jó fej lesz Kép
Holnap 9.30ra megyünk, utána jelentkezem Kép

Barbi Kép
A szüleim azonnal tudták, hogy ikrek, ők a lombikot is tudták. Az anyósomék is tudják már, örültek. A munkát azért hagyom abba, mert ötödéves nappalis egyetemista is vagyok, és május 24én kezdődik a vizsgaidőszak, utána államvizsga lesz. A munkahelyem vizsgaidőszakkal együtt elég stresszes már, így a babákkal nem szeretném ezt már végigcsinálni, szerintem jobb a nyugalom.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Jó sokat írtatok ma, alig értem a végére!

Leone,
Örülök, hogy belenyugodtál, így még érhet kellemes meglepetés. Borsóka is érzi, hogy már jöhet, minden rendben lesz!!!!

Kriszpy,
Üdvözöllek én is közöttünk! Gratulálok a pocaklakóhoz!
Én 11 hetes voltam, amikor a babkocsit megvettük, de utána nem nagyon vásároltam, amíg be nem töltöttem a 6 hónapot (nem tudom, hogy babona volt-e).

Szöszi,
Gratulálok a házassági évfordulótokhoz!!!
Nekem is sokat égett a gyomrom, volt olyan, hogy csak 2 nagypárnával tudtam aludni, mert állandóan vissza akart jönni minden (még álmomban is).

Zsuzsu,
Gratulálok a nyereményhez! Nagyon jó dolgok ezek a ruhák!

Cat,
nem semmi a védőnőtök!

Bogár,
Nincs mit!! Örülök, hogy segíthettem!
A Mili tényleg egy kis dumagép!
Lehet, hogy megyek be a céghez a jövő héten! Hétfőn meg a doki bácsihoz akarok menni!!


puszi
Hóvirág
Hovirág
 


Lányok!Kép
Jobbnál jobbak ezek a védőnős sztorik.Kép

Orsi!Kép
És mikor dolgozol, ha nappalis egyetemista vagy? Vagy ötödévben már nem kell bejárni? És mi leszel ha nagy leszel?
Holnap siess. Nagyon kíváncsi-fáncsi vagyok. Nekem rólad mindig 2 fiú jut eszembe, nem megérzésből, csak valamiért mindig azt akarom írni, hogy mekkorák a fiúk. Remélem holnap ők is mutogatós kedvükben lesznek, mint Hurki nagyfia.Kép

Hurki!
Gratulálok a gyönyörűséges nagyfiúhoz.Kép
Elgondolkodtam mennyire igazat szóltál. Mit számított még a másik topikban a szülésélmény. Nem is hiányolom többet, csak a két rosszcsont gazfickó számít. (De azé csak kipróbálnám milyen.)

Edi
edi
 
 


Edi Kép
Szerinted van arra esély, hogy a 12. hét végén már lehessen valamit látni? (egyébként zárójelesen jegyzem meg, hogy szerintem is 2 fiú)
Közgazdász leszek, ha nagy leszek. Egyetem mellett már 2. éve dolgozom, 25-30 órában egy héten. Az egyetemen a bejárást annyira nem veszik komolyan, szemináriumra járok, előadásokra nem, így ötödéven meg már nem is volt olyan sok órám.

Sára azóta teljesen rendbe jött már?

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!Kép
Hát úgy emlékszem nekünk a 12. héten még nem látszott, de ha jó szeme van a dokinak, akár... A fütyit előbb fel lehet ismerni. Sárát a genetikai uh-n mondták először lánynak, Somáról akkor már hetek óta tudtuk, hogy fiú. De pontosan nem emlékszem mikor látszott először. Vissza kéne nézni a videókat.
Drukkolok.Kép

Sára már jól van, köszi.

Edi
edi
 
 


Sziasztok LányokKép
LeoneKép
Megy ám a drukkKép
EdiKép
Kipotyogtak már a pöttyök Sára talpacskáján???KépKépRemélemKép
ZsuzsuKép
Gratula a rucihozKépKöszi az altatásra vonatkozó tippet. Vázoltam a Páromnak erre Ő mondta, hogy "Jaj, szegény Pipike (Lilcsit hivjuk igy mert egy kis veréb volt megszületéskor), Geri első fordúlásánál tele lesz kék-zöld foltokkal". Andris szerint Geri "elkalapálja"Lillus éjszaka mert olyan kis medvebocs alkata van és éber állapotában folyamatosa csápol a kis kezeivel mintha koncerten lennKép Jó nagyokat be tud húzni veleKépKépIgy egyenlőre marad a külön ágy no meg a mi ágyunk ugyanis mostanában Gerikém megtalálta a helyét a lakásban mégpedig a franciaágyunk közepén hajlandó megnyugodniKépKépKép
SzösziKép
ÉN is nagyon sok Boldogságot kivánok NektekKép
KriszpyKép
Én is üdvözöllek körünkbenKépAz érzés amiről beszélsz nagyon is ismerős... Csak a saját példámat tudom leirni: Én is babonából úgy gondoltam, hogy majd a 32. hét környékén elkezdünk vásárolgatni... Aztán úgy alakult, hogy a 28.héttől folyamatosan korházban voltam és csak a legutolsó hétvégén szaladtunk ki a korházból kutyafuttában megvenni egy-két dolgot(nagyon minimálisat, fejőgépet...stb.)És már biztos tudod, de sajna a 31.héten kivették a babákat a pocakomból igy minden a Páromra szakadt ill.korházi eltávok alkalmával igyekeztem felkészülni a babák fogadására. Nem volt túl egyszerű. Én azt mondom ha úgy érzed a 12-14.hétig ne vásárolj de ha utána elfog a vágy akkor fuss nekiKépMondjuk olyanról is hallottam, hogy volt aki kinézett mindent és a párja megvette mikor megszületett a baba. Ez a modszer kicsit strapás ráadásul egy férfi talán mégsem tud olyan körültekintően készülni mint Te magadKép
BarbiKép
Köszi, szokjuk a dolgot. Egy pár napja könnyebb, mert az Úrasága "hajlandó" megnyugodni köztünk a franciaágybanKép Ha elszundorog és mi nem alszunk el, akkor vissza szoktuk vinni az ágyikójábaKépNem túl praktikus megoldás, de igy legalább Lilcsike tud pihenni. Szegény amig Geri ott raplizott a szobájukba gyakran felriadt és Ő nem tud egyedül visszaaludni igy egyikünk Gergővel "harcolt" másikunk Lilcsikét altatta.Szép kis programKépKép
OrsiKép
ÉN is nagyon kiváncsi vagyok RátokKépNálunk a 14.héten mondta elsőként az orvosom, hogy vigyázzak nagyon magamra, mert az a Fiúcska nagyon érzékeny...Rákérdeztem, hogy miért a másik kisleány???Aztán két héttel később azt mondta a másikra, hogy "tiszta Anyja az a gyerek, nézze a vágását"KépKépKépNo, én meg úgy meglepődtem mindkét bejelentésen, hisz egyszer sem kérdeztem a nemüket, folyton izgatott voltam, alig vártam az UH-okat de csak azért, hogy tudjam, minden rendben van VelükKépKép Jól teszed ha pihensz, épp elég a vizsga!

Csak egy szó a Védőnők védelmében: Sajna a környezettanulmány kötelező, bár tény, hogy nem illik váratlanul beállitani... Tőlem is kérdeztek meglepő dolgokat (férjem iskolai végzettsége, lakás tulajdonlásáról...stb.)de előre szólt, hogy ez egy formanyomtatvány amit sajnos ki kell tölteniük.

Puszi: Doris
doris
 
 


Látom, jó védőnőkben sosincs hiányKépKépKép

CatKép
ezek szerint Te is kikaptad, csak a védőnéni rossz helyen keresgél. hi-hi Csak keményen!
CD-t átvettük, gyermekeitek pedig fogyasszák egészséggel.

HóvirágKép
Már jó lenne összefutni vmikor, de nem hiszem, h hétfőn bemegyek. Na meg nekem is kéne mennem a dokihoz. Csak nem a következő kis gazfickó/gazcsaj van tervbevéve?!Kép

Mára csak ennyire futja, már ráesem a billentyűzetre...
jó éjt
Bogár

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Orsi,igy már érte,jesszus,hogy is csinálnál ennyi mindent egyszerre babásan...

Azt hiszem akkor én rosszul emlékeztem az otthoni bejelentésedre,mintha azt irtad volna,hogy azt tudják,hogy lombik, csak azzal vártok a 12-ig hétig,hogy megmondjátok,hogy ikrek...Valamit nagyon keverek, vagy én ezt csak álmodtam?!?!

Kiváncsi fáncsiságból nálam sincs hiányKép,én is inkább fiúkra tippelek,mint két lányra.
Nekünk a 16-ik héten mondták 60%-ra,hogy fiú, a 18-ik héten már 99%-ra állitották,hogy fiúcskám lesz. És bejöttKép

ÚÚÚtálom a kanadai tavaszt, már 2 napja szakad a hóKép Szegény virágok elfagynakKép

Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!
Edi, a talin azt mondtad hagytatok még kicsikéket, így a következőt talán lehet szülni normálisan is. Úgy is túl csini lettél Kép, kellene már lassan neked egy hullámzó gömbőc előre Kép
Orsi, nekünk fiú és csak a 24.héten mutatta meg magát. Szerintem sokat számít mit érzel, nekem teljesen bejött.
Pusz Hurki
hurki
 
 


Orsi!Kép
Nekunk fiu, mar a 17.-ik heten megmutatta, de vegig lanyt ereztem, Katanak szolitottuk.Nekunk nem jott be a megerzes.Kép
Lassan mindent ertesz a temaban, mint pelenka-ugyben a tali utan...Kép
szoszi

U.i: Engem is idegesitett, hogy Edinek olyan az alakja a 2 gyerek utan, mint egy szuz lanynak, de aztan megmutatta a terhes kepeit es rogton szimpatikusabb lett.Kép
szoszi
 
 


Sziasztok!

Zsuzsu!
Ne haragudj, de olvasgatok itten nagyban és látom, hogy a legnagyobb inkotencia betét helyett a 3 mm-es éjszakai betétet ajánlod. Nem tudom, hogy tapasztalatból-e, de gondolom nemKép Én 3 mm-es betéttel indultam neki a szülésnek aminek az eredménye az volt, hogy éjjel 2-3, nappal szinte óránként jártam cserélni. De általában így is folyamatosan mosásban volt a két hálós bugyimKép A második napon már elküldtem valakit a nagy tenárt és milyen jól tettem. Pedig a dokik szerint átlagos szülés utáni vérzésem volt... semmi extra.

PusziKép
sasha

Kép
sasha
 
 


Lányok Kép
Voltunk a praxisban Kép Lehet, hogy egypetéjűek Kép Kép Kép A Győrffi doki volt, és azt mondta, hogy csak 1 méhlepényt lát Kép Biztosat a 16-18. héten tud majd mondani, mert most még kicsik voltak, és lehet, hogy nem látta jól... de lehet Kép
Minden rendben. Nagyon aranyos volt, ahogy örült a babáknak. Karcsinak is nagyon tetszett, nagyon élvezte.

Orsi
12+0

Betöltöttük a 12. hetet Kép Kép Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Örülök, hogy jól vagytok! Már izgultam, hogy nincs minden rendben... Már két emilt is írtam, megkaptad? Vagy nem?

Szia
Zülfi
zülfi
 
 


Orsi gratulálok a babókhoz Kép az egypetéjűek nem úgy alakulnak ki, hogy a foganás pillanatában rögtön kettéosztódik? Később a beágyazódásnál lehetnek annyira közel, hogy egy lepénynek látszódjon. Mikor írod, hogy "Orsi és a két kismackó" nekem mindig mesefilmcím érzésem van. Kép

Lányok éjszakánként 2,5-3 óránként ki kell mennem pisilni. Nem kellemes, belegondoltam, hogy egy fél órát szopiztatok is ilyenkor majd...
hurki
hurki
 
 


Hurki Kép
a szétosztódás a fogantatás utáni 7-8. napon történik, amikor a "kibújás" is (amit AHAval lehet könnyíteni). Tehát nem a fogantatás pillanatában.
Gyönyörű szép nagy babód van Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zülfi Kép
csak most értem be a munkahelyemre, és jutottam netközelbe. A maileket még nem néztem. Nézem Kép
A másik mailcímed dobd át egy levélben, mert ezen a gépen az nincs meg Kép

Hurki Kép
Az jutott még eszembe, hogy mesélte a dokim, hogy volt olyan páciense, akinek 2 borsókát ültettek vissza, és három kismanót vittek haza a kórházból Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!Kép
Csúcs lenne, ha egypetéjűek lennének.KépKépKép Na most kíváncsi-fáncsiságom nemhogy csökkent volna, még nagyobb lett.
Zárójelben megjegyzem a méhlepény nálunk tényleg össze volt nőve, ahogy Hurki mondja, mert nagyon közel voltak egymáshoz.
De mi az a kibújás amit AHAval lehet könnyíteni??? Én ebből egy szót se értek.Kép

Szöszi!Kép
Kérlek ne útálj!!! Küldök inkább képet a lógó hasamról, amit csak a nadrág tart össze.Kép

Edi
edi
 
 


Sziasztok LányokKép
OrsiKép
Nagy gratula a ManókhozKép
EdiKép
Köszi a mail-t, majd irokKépA hurkák tekintetében "szintén zenész"KépVan egy jó kis gumis farmerom...az összetart ahol kellKép Egyszerűen nincs erőm tornázni pedig este fél 9 után lenne rá időm...te tornázol?
BarbiKép
Sajnálom a havat...itt nálunk is iszonyat idő volt 5 napig. Pont mint októberben. Tegnap óta jobbnak tűnik de a hegyek közt folyton felhők tornyosulnak.

Puszi: Doris
doris
 
 


Edi Kép
A 7-8. napon az akkor nemtom hánysejtes embió "kibújik" a nemtom miből... nagyon szakszerű vagyok. De biztosan Cat Kép is jön és ő pontosabban elmondja. Lehet az probléma, hogy vastag a sejtfal burka, és ezért nem tud "kibújni" és emiatt lesz sikertelen a lombik. Ezért a 4-8 sejtes borsókák burkán lézerrel csinálnak egy kis vágást (AHA), hogy ezzel is könnyítsék az embiók életét... tudom, nem voltam valami szakszerű, de nemtom pontosan megfogalmazni.

Az én kíváncsiságom is csak nagyobb lett. Pontosat majd 4-5 hét múlva tudunk meg... vagy lehet, hogy akkor sem, de egészen biztosan visszamegyünk a praxisba Kép

Orsi

ps. Örülök, hogy Sárával minden rendben már. A peniciliérzékenyésgre meg sajna csak így lehet rájöni Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!Kép
Aha, szóval ez az AHA. Ilyen szakszerű magyarázattal már minden világos!Kép

Orsi, volt neked a penicillin érzékenységeddel azóta valami gondod? Ma azt mondta valaki, hogy nem szabad olyan befőttet vagy savanyúságot enni, ami szalicillel van tartósítva. Van ehhez köze? Mert én elég hitetlenkedve hallgattam.

Doris!Kép
Én rendszeresen tornázom. Pont annyit, mint te. Naponta több tucatszor átlépem a bébiőrző "karámot" - lábizom erősítés, több tucatszor felveszem és leteszem a gyerekeket - kar- és hátizom erősítés, többszázszor lehajolok a járókából, babakocsiból, etetőszékből kidobált játékokért - hasizom erősítés, reggel és este mindkét kézzel rázok egy-egy cumisüveget, hogy a tápszer feloldódjon - csuklóerősítés, és így tovább igény szerint variálva.KépKépKép

Edi
edi
 
 


Edi Kép
Én mindent eszem, és nem nézegettem, hogy miben mi van, erről nem is hallottam. Ha dokihoz megyek azzal nyitok, hogy penicilin érzékeny vagyok, ezt felírják piros betűkkel mindenhova, és ennyi. Azóta semmi bajom nem volt vele.
Tetszenek a tornagyakorlataid Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


OrsiKép
Gratulálok a 12. héthez, és ilyen problémamentes 12 hetet kívánok még kétszer.KépKép

Azóta vigyorgok, mióta olvastam, hogy lehet, hogy egypetéjűek a lurkók!KépKép Ebben azért annyira nem vagyok biztos, mert lehet, hogy csak a méhlepény volt takarásban, vagy túl közel volt egymáshoz.
A dokim mesélte, hogy most decemberben egy páciensének ikrei fogantak IVF során. AZtán a doki elment síelni, mire visszajött az egyik embrió ketté vált, és lett egy egypetéjű ikerpár is, így 3-as ikreket várnak.KépKépKép
Az egypetéjűek a mama méhében válnak ketté, már a megtermékenyülés után.
Az asszisztált hatching (AHA) az egy lézeres eljárás, ahol mikromanipulációs módszerekkel behasítják a zóna pellucidát (sejtfalat), hogy a blasztociszta ki tudjon bújni a tokjából, és osztódni tudjon. Ez azért fontos, mert az embrió sejtjei így osztódnak (hatchingelődnek). Egyébként normális körülmények között nem kell
behasítani a burkot, mert elvékonyodik magától, és osztódik szépen jó soksejtessé, de például 35 év feletti nőknél, vagy fagyasztásnál lehet ilyen gond, hogy kemény a burok. Ha egypetéjűek a lurkók, akkor nagyon jól osztódtak a sejtek, oly annyira, hogy két embrióvá váltak a méhben.

OrsiKép Nektek nem volt hatching nem ? Képet mikor teszel fel ? Kukijuk nem látszott ?

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok Csajszik!

Bocsi, hogy betolakodtam - nem itt lenne a helyem Kép(- de olyan nagyon jó Titeket olvasni!

Valahogy feltöltődöm pozitív energiával és úgy látom, nekem is SIKERÜLNI fog!

Puszi Nektek!

kis Cinege
kis_cinege
 
 


Cat Kép
Este lesz kép. Látszani még semmi sem látszott, de azóta utánanéztem, és a külső nemi jellegek csak a 12. héttől kezdenek differenciálódni, így ilyenkor még nem is lehetne látni. Majd legközelebb Kép
Nekünk nem volt haching, nem kértünk, csak embiogluet.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!Kép
Komolyan mondom lombikos létemre ma nem értek egy kukkot se. Mi az az embiogluet?

Cat!Kép
Leesett az állam. Te orvos vagy?

kis Cinege!Kép
Drukkolunk és mielőbb várunk ide!KépKépKép

Edi
edi
 
 


Edi Kép
Az egy "babaragacs" Kép Abban forgatják meg a kicsiket, hogy nagyobb valószínűséggel tapadjanak meg. Cat Kép doktornéni nem orvos, csak rendesen után szokott olvasni a dolgoknak Kép
Az ember mindig tanulhat új dolgokat. Kép
Remélem azzal azért tisztában vagy, hogy az ikrek megszületés után Te leszel az aki a sok jó tippet mondod Kép Meg fog fordulni ez a helyzet Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


EdiKép
Nem vagyok orvos, csak érdekelt az Asszisztált Reprodukciós technika, így ennek utánnanéztem, és mai napig is figyelem a vívmányokat. Tudod sok a hozzá nem értő orvos, aki ezért pénzt szed be, hogy meddő pácienseket félrekezel, ezért szétnéztem a témában, mert sajnos engem is érintett közelről.

Az anyaság témában hozzád fogunk ám fordulni, mert az nekem fekete lyuk!KépKép

Kis CinegeKép
Sok sikert, és húzunk át ide ebbe a topikba.

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat! Kép

Fantasztikus vagy, nem csalódtam benned! KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Kriszpy
kriszpy
 
 


Orsi Kép
De jó, hogy láttad a babákat! Nagyon izgi, kíváncsi vagyok, hogy tényleg egypetéjűk lesznek-e. (Gondolom, ti még jobban Kép )
Gratula a 12. héthez!

Cat Kép
A te lurkóid hogy vannak? Lakás? Nálunk még mindig semmi mozgás, úgyhogy tegnap elkezdtem azon gondolkodni, hogy ha itt maradunk, milyen átalakításokat kell csinálni.

Úgy tűnik, elkezdett nőni a pocim. Főleg este már szép csúcsos. Most már világos, hogy nem csak a téli tartalék van ott.

Alena
alena
 
 


CsajokKép
Ámulok és bámulok, a fenti beszélgetés fonalát rövid időn belül elvesztettem és azt gondoltam, bizonyára egy orvosi topicba tévedtem.Kép

SashaKép
Nem vagyunk egyformák, így az, ami Neked nem jött be, másnak még jó lehetett. Van egy 10 hónapos kislányom, így tapasztalatból írtam, amit írtam. Nekem nagyon kényelmes és teljesen megfelelő volt a vékony éjszakai betét, ezért ajánlottam az óriási, terpeszben járásra kényszerítő betét helyett.Kép
Viszont, jó hogy leírtad a Te tapasztalatodat, mert így láthatják a Kismamáink, hogy mindenre fel kell készülni és nem árt, ha többféle betétet is visznek magukkal.

EdiKép
Tetszenek a tornagyakorlataid. Hasonlókban nekem is részem van, igaz, csak egy kölökkel, de az már 10,7 kg! 2 napja mértük, akkor volt pont 10 hónapos.

DorisKép
Örülök, hogy Geri jobban alszik. Azért Nektek is hagy helyet az ágyon, vagy hasonlóan a többi gyerekhez, ő is legszívesebben keresztben fekszik? (A szegény szülők meg a két szélén lapjára fordítva.Kép) Igaz, csak néhányszor, de nekem is volt benne részem.

Puszi mindenkinek, ébredezik a mormota Zsófi, aki már 13:15 óta alszik.
Zsuzsu
zsuzsu
 
 


AlenaKép
Mail ment.Kép

LeoneKép
Rettenetesen izgulok érted. Ugye küldesz forró sms-t, ha van valami?

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Csak halkan szeretnem megkerdezni, hogy: Leone???Kép

szoszi
szoszi
 
 


Cat!Kép
Egyszerre irtunk...Kép
szoszi
 
 


Aranyosak vagytok, természetesen rögtön jelzek ha van valami. Kép
De semmi. Kicsit fájogatok, keményedek, de semmi rendszer nincs benne. Az erőssége sem érte még el egy kicsit erősebb mensi görcsét sem. Pár napja van olyan nyákom, amilyet a fenti topicban mindig is látni szerettünk volna, Kép de mostmár minden wc-zésnél, ilyet a méhszáj termel, a nyákdugó is ilyen, de nem egyértelmű, hogy az lenne. (Dokim szerint az, csak még folyamatosan termelődik?! Nem értettem pontosan.) Az a lényeg, hogy ez is egy jel, csak azt nem lehet tudni mikor indul be igazából a szülés, lehet még több nap is.
Mostmár én is eljutottam oda, hogy nagyon várom, hogy legyen valami. Úgy érzem csak egy nagy várakozás vagyok. Kép
Borsóka nagyon jól van bent, a vizsgálatok is ezt mutatják, meg érzem is, továbbra is nagyon élénken mocorog. (Ezt még mindig nagyon élvezem!Kép)

Orsi!Kép
Gratulálok a 12. heti kukucskáláshoz, nagyon izgi a lehetőség, hogy egypetéjűek! Kép
Valahogy én kavartam el a hétfordulódat az utóbbi táblázatban, még gondoltam is hogy nehogy elrontsam, mert az éjszaka közepén (jóval éjfél után) javítottam, de csak reggel tettem fel.

Nézzetek rá időnként a táblára, és szóljatok ha tévesztek!

ZsuzsuKép, SashaKép!
Én is hallottam, hogy Always Ultra (Night) vagy Tena Super betéteket érdemes vinni, kinek ez, kinek az jött be. Gondoltam veszek mindkettőt, az Always meg is lett, de Tenából mindnehol csak a Mini volt, nem értettem miért. De amikor a gyógyszertárban kértem és előhozták rögtön megértettem! Kép 30 db akkora csomagban van, mint egy adag pelenka! Hazahoztam, de gondoltam én be nem megyek ezzel a kórházba, a fél sporttáskát betölti, nem égek ezzel. Aztán meggondoltam magam, mert császárostól is hallottam, hogy fél óránként cserélte a legeslegvastagabb intim betétet.
Tena bugyi megvan, most beraktam a konyhai törlőt is, nálunk viszont minden reggel és este másik hálóinget adnak, nem szép, de állítólag használható, nem érdemes sajátot bevinni. Kép
Mit felejtettem még el becsomagolni?

Puszi, Leone (40+1)
...én mindig olyan sokat írok...

KépKép
leone
 
 


Sziasztok LányokKép
LeoneKép
Nálunk csak a szülőszobán adtak benti hálóinget, utána már a sajátokat kellett használni. Betétből bőven vigyál mert császár után is ugyanúgy vérzik az ember mint normál szülés után bár nekem még csak császárom volt... Drukkolok nagyonKépKép
ZsuzsukámKép
Geri pont úgy viselkedik mint az összes többi RosszKutyaBetyár gyermekKépKépKépÚgy hajlandó terpeszkedni az ágyunk közepén, hogy mi kiszorulunk a széléreKépKépzelheted milyenek a reggelek mikor Lilluska is ott dorbézol az ágyikónkbanKépKépTündériek és közben észnél kell ám lenni, mert a nagy kapálózásban meg csápolásban kiverik egymás szemét...KépKépKép
Kis CinegeKép
Dehogynincs itt a helyed!!!! Igeni itt a helyetek Mindannyiotoknak akik még odaát csücsültök a "ma megint megjött"-ben... Nagyon drukkolok, hogy mielöbb költözhessKépKépNem volt ám olyan rég, mikor még mi is ott izgultunk meg idegeskedtünk...Gyere nyugodtan, várunk szeretettel!Kép
EdiKép
ÉN is penicilin érzékeny vagyok, de erről még nem hallottam... Azt tudom, hogy az érzékenység hevesebb formája lehet a fulladás. Lényeg, hogy Te légy nagyon éber és mindig minden körülmények közt emlitsd meg az orvosokna, hogy Penicilinérzékenyek vagytokKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Leone!

Ha esetleg császárra kerülne a sor, akkor különösen jó, ha nem 1/2 óránként kellene a betét miatt rohangálni... Én Tena párti vagyok, mégha nagyobb is, nem is túl esztétikus, de nem az a lényeg. Nekem a legnagyobb éjszakai sem lett volna elég egyik szülésemnél sem.
Ja, én a betétek egy részét és az egyik hálós bugyit a szülőszobába vittem (gondolom te is két csomagot csináltál, egy szülőszobait és egy gyermekágyast), mert már a vajúdás során is kellhet (pl. ha burkot repesztenek, bár azt nem tudom, hogy itt van-e különbség faros és fejvégű szülésnél), ha nem rögtön császároznak.

Zsuzsu!

Gratulálok a rucihoz. Nekem is nagyon tetszik, csak hát a Kismamában az ára... De megnyerni...KépKépKép Ha aktuális lesz, akkor majd lehet, hogy én is beruházok egybe. (Nátán a tali után nem sokkal abbahagyta a szopit.)

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Bocsi hogy bepofátlankodok, csak Leone-nak akakrok írni pár sort.

Igaz nem ismersz, de tudom hogy debreceni vagy és a klinikán fogsz szülni. Én is ott szültem és nem kell bevinni semmilyen betétet, mert adnak. A Szülőszobán és a Megfigyelőben/őrzőben amint kell adják, ha lekerülsz az osztályra ott minden szobába reggel hozzák a betéteket (sokat), olyan nagy régifajta liberó betétpelenka szerűséget. Meg egy kisebbet ha valakinek gyengébb a vérzése. Ott tényleg adnak mindent (reggel és este is tiszta hálóinget adnak) meg a csecsemősök segítenek ha kéred (helyes mellretétel, pelenkázás, stb), ha nem szólsz, nem kérdezel rád se néznek, csak a reggeli vizitnél és az esti fürdetésnél. A gyerekágyas nővért/szülésznőt én egyszer láttam mikor lehoztak az osztályra. Katonásan elmondta mit lehet, mit nem majd színüket se láttam. A szobában van telefon amiről tudod hívni akár a csecsemő, akár a gyerekágyas osztályt és tényleg jönnek ha hívják őket, akár éjszaka is. (a szomszéd szobában egész éjszaka fejte a két csecsemős az anyuka mellét, mert a babáját kékfényezték neki meg akkor lövellt be a teje, és a mellszívóval nem tudta a kemény mellét megindítani.) Ja még egy fontos dolog, ha szülni mentek a csomagodat amit a gyerekágyra szánsz bezárják egy raktárba, ahol nagyon meleg van, a melegvízcsövek futnak ott, és én tavaly júniusban szültem, de a táskámban maradt egy szendvics megromlott azalatt. Ha ezt már tudtad, akkor bocsi.

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a sok-sok jótanácsot, segítséget napirendünk kialakításával kapcsolatban. Megfogadom és nem keltegetem Kristófot, majdcsak kialakul valahogy. Tegnap volt az első éjszaka, hogy szopik után visszaaludt és nem töltöttük ébren az éjszakát. Kép

Zsuzsu,
Gratula a nyeremény ruhához. Írd majd meg légyszi, hogy mennyire praktikus. Megéri az árát ha meg kell venni?

Cat,
Nagyon profi vagy! Kép Első olvasatra mintha orvos írta volna az általad írtakat.

Orsi,
Nagyon jók az UH képek! Kép

Leone,
A drukk továbbra is - sőt egyre inkább - megy!
Én is kaptam a kórházban olyan vastag betétet amiről Nadine ír. Szerintem semmivel nem rosszabb, mint a Tena. Én legalábbis bár bevittem, de elő sem vettem a Tena betéteket és a hálós bugyit sem. Helyette az első napokban az Always szárnyas betétet (Night vagy a köv. legnagyobb méret) használtam normál bugyiban és plusszban beleraktam a kórházi vastag betétet. Így nem kellett fél óránként cserélnem, mert a 2 betét együtt tökéletesen elég volt, és oldalt is védett.

Mi jól vagyunk. Kristóf nagyon szépen fejlődik. Holnap lesz 2 hetes, de 2 nappal ezelőtt már meghaladta a 2,8 kg-ot (2,46-al hoztuk haza). Eddig rengeteg tejem volt, de most hírtelen csökkenni látszik a mennyisége. Egy kicsit kétségbe estem miatta. Elég tanácstalan vagyok mit csináljak. Fejjek-e és ha igen milyen gyakran?

Igértem szüléstörténetet. Íme:
Ápr.29-én du. (10 nappal a kiírt időpont előtt) voltunk dokinál aki teljesen zárt méhszájat diagnosztizált, a CTG-n pedig semmi jele nem volt, hogy babucink ki akarna bújni. Dokibácsink még azt is elmondta, hogy 50% esélyt ad a császárra, mert a mi esetünkben nem hajlandó a legminimálisabb kockázatra sem és barátkozzam nyugodtan a gondolattal. Doki után elmentünk a Tescoba egy alapos bevásárlásra. Éjfél körül értünk haza. Másnap (ápr.30-án) hajnali fél 4-kor enyhe fájásra ébredtem, amit joslófájásnak véltem, mivel korábban nem éreztem még semmit. Visszaaludtam. Egy óra múlva ugyanez megismétlődött, majd sűrűsödött, de nagyon enyhe volt és rendszertelen. A nyákdugó viszont szép fokozatosan elment. Nem nagyon tudtam eldönteni, hogy elengedjem-e a férjem dolgozni vagy ne. Végül ő döntött és kivett egy nap szabit. Dél körül már erősebb, de még mindig nem túl erős és nagyjából 15 percenkénti fájások voltak. Volt otthon magzatvíz szivárgást kimutató betét, gondoltam ne menjen kárba, használjuk el. Nagy megdöbbenésemre elszíneződött. Mégegyet betettem és az is azt mutatta, hogy szivárog a víz, de én ebből semmit nem éreztem. Mivel úgy tudtam, hogy 2-ig van bent Erzsike a szülésznő, felhívtam majd elindultunk a kórházba. (Én vezettem, a párom nézte az órát. A fájások előtt félreálltam. )
A szülőszobán nagyüzem volt. A doki bácsinknál épp ketten szültek, én lettem a harmadik. A vizsgálatnál kiderült, hogy még csak 2 cm-re vagyok nyitva, de a víz tényleg szivárog és a Ctg bár csak 15-20 percenként de egyértelmű fájásokat mutat. Kaptam méhszájlazító injekciót amitől erősödtek és sűrűsödtek a fájások; újabb 2 cm-t tágultam 1 óra alatt. Ekkor viszont ritkulni kezdtek. Az infúzióban kapott oxitocin viszont megtette hatását. A Ctg 2 számjegyű fájáserősség kijelzője rendszeresen "kiakadt" 99%-nál. Kaptam fájdalomcsillapítót injekcióban amitől kb. 2 óra szinte kimaradt. Elbódított és csak a fájdalmak egy részére emlékszem. A méhszáj szépen elsimult, azonban továbbra is csak 4 cm-re volt nyitva. Doktorbácsink egy kicsit rásegített, fájás közben elsímította az üvegkeménységű méhszájperemet és ettől felgyorsultak az események. Ekkor azt mondta, hogy 1 óra múlva meglesz a baba. Alíg telt el 10 perc, amikor az egyik fájás minden átmenet nélkül átment tolófájásba. Gyorsan hívták az orvost és a szülésznőt. A következő 2 tolófájás 18 óra 27 perckor meghozta nekünk a kisfiunkat, akit a pocakomra próbáltak fektetni, de mivel rövid volt a köldökzsinór ez igazán csak annak elvágása után sikerült. Kristóf kicsi, de makkegészséges. 9/10-es apgarral, 48 cm-rel és 2550 grammal és hála a segítő kezeknek gátvédelemmel született (a gátat Erzsike olajjal kenegette szülés közben, aminek az illatát soha nem felejtem el). 1 cm-t repedtem, de olyan minimálisan, hogy nem is vérzett és varrni sem kellett és nem is érzem egyáltalán. Már a szülés után egy órával fájdalom nélkül ültem, álltam, mozogtam. Férjem végig bent volt velem és mindenben segített (szegényről egyszer fájás közben majdnem lehúztam a nadrágot. )Összegezve elmondhatom, hogy a résztvevőknek köszönhetően csodaszép szülésem volt. Minden pocakosnak legalább ilyet kívánok!

Bocsi, hogy túl hosszú voltam.
Puszi:
Humi
humi
 
 


sziasztok!

Végigolvastam minden elmaradásom. de most nem irok nektek, mert babám metakommunikációjából úgy tűnik nem szeret netezni és most még meg akarok próbálni Virágba lelket önteni.

pusz marcsi
marcsiria
 
 


Sziasztok!

Annyit szeretnék megtudni, hogy mennyi az AFP felső határértéke.Légy szíves írjátok meg ha tudjátok!
Barátnőmnek 2,2 lett és nagyon aggódik.

Köszi előre is!
Terka
terka
 
 


Terka!

0,7-2,5 között kell lennie, de ha már az átlagtól (1) nagyobb eltérés van, akkor további vizsgálatokra szokták küldeni.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti!Kép
Köszönöm szépen a választ!
Ezek szerint azért még éppen a határ alatt van.Ez azért bíztató!Kép
Ma megy a dokijához és akkor biztosan többet fog már tudni.
Mégegyszer köszi!
Terka
terka
 
 


Humi Kép
Nagyon szép a szüléstörténeted. Azt hiszem mindenki ilyen könnyűt kívánhat magának. Örülök, hogy minden rendben veletek.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Leonenak 11-kor elfolyt a magzatvize, most mentek be a korhazba. Kép

Szamoa
szamoa
 
 


Szamoa Kép
De jó, de jó!!! Nagyon várjuk a híreket!!! Kép Kép Kép Nagyon izgi így követni az eseményeket Kép Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Bocs, az idepofátlankodásért.
---
Leone!Kép Nagyon ügyesek lesztek!! DrukkezerrelKép
Kép

Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Hajrá Leone!KépKép

Voltunk a Praxisban, minden rendben, 150%, hogy kisfiú, tiszta apja.Kép 1237g, kb.35 cm
Nagyon boldogok vagyunk és a kispapa olyan büszke, hogy csak na!Kép
Itt egy kép a trónörökösről:Kép
Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Leone Kép
Gondolunk rátok és nagyon drukkolunk!

Alena
alena
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?