Új privát üzeneted érkezett!

Kditke,
Milyen típust vettetek? Megnézném a neten. Próbáltam rákeresni, de mivel nemigen tudom, hogy mit is keresek, így egy kicsit nehéz. :wink: Ahogy látom, még évekig fogunk szórakozni ezekkel a nátha jellegű dolgokkal, ezt meg még nem próbáltuk. Annál meg tényleg minden jobb, mint 3 ab kúra egymás után, csak azért, mert Szabi tüdejéből nem lehetett kiszedni a trutyit sem Ventolinnal sem Spiropenttel, hiába volt már 60% felett a páratartalom.

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca!
De nagyfiú lett Szasza!!Nagyon aranyos!Jöhet még kép róla rüövid hajjal, és persze pocakfotó is;)

Pann!
Jut eszembe, megnéztem a képeidet, szépen gömbölyödik a Réka -lakosztály:D

Csináltam tavaszi albumot, és tettem is bele képeket;)

Lin!
Gratula amelóhoz, nektek is gyorsan átalakul akkor az életetek!
Én is féltem eleinte abölcsitől, hogy hogyan fogják megérteni a jelzéseit, amiket szinte csak én értek!Mivel hogy nem is beszél még annyira.De elég jól vette mindenki az akadályt, és ez nem volt probléma.

Mamáknál alvás:anyósom is mondja!, nem is kérdezi, hogy majd ha ittaslzik...hahaha...olyan nem lesz :twisted: , mondtam is neki:)
Anyukám meg kapsából azt mondja, hogy még kicsi, majd ha már nagyobb ovis, vagy isis lesz akkor vállalják be, mert tudja,hogy nem maradna meg nélkülünk éjszakára több napon kersztül!

Timi!
Nagy mázlitok van hogy Lillus így elvan nélkületek napokat is!Csak lestem, mikor írtad, hogy több éjszakára is ottaludt.De mint minden, ez is gyerekfüggő!!!

Mi most nagy lakásnézésbe fogtunk, ki akarjuk használni a szocpolt, ha még tudjuk:sígy a neten most a lakásokat nézegetem.Ma voltunk Fóton, meg Gödön, de az oázis lakópark egy nagy f...s, a trafó állomás mellett van :evil:
De a város tetszik:)

Szép 7végét!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


sziasztok

képek
már akartam írni, h gyengébbek kedvéért (=én :wink: ) megtennétek, h ha tesztek fel képet a közösbe, akkor odaírjátok egy-egy alá a nevet? nekem nem mindig egyértelmű :oops: azért pannt felismertem :lol: , n jó kép!

lorca
köszi a szaszaképet, légyszi natiról és hármaskáról is! a fülfájás kérdésében meg pont az a gáz, h max a doki tudja megmondani, h melegítsük-e v ne - ő sem mindig -, egyébként csak próba szerencse, hát nekem nem volt szerencsém..

lin
gratula az álláshoz! a bölcsi kérdést én igyekeztem nem érzelmi oldalról megközelíteni, hanem úgy, h ez egy élethelyzet és egy ésszerű döntés, vagyis így lesz jó mindenkinek. jó is lett :wink:
túl sok aggodalomra nincs okod egyébként, kb kétóránként van menetrendszerűen kaja és/vagy innivalóosztás, grétának sem lesz semmi baja

programajánló
a mai napot (nem vicc, 8 órát) itt töltöttük http://www.assa.hu/disznoveny08.htm. elsőre fura, h dísznövény-kiállítás, de szuper gyerekprogramok voltak. virágültetés, -locsolás, kukoricamorzsolás és -darálás, teke, kézművesség, stb. n szépen kitakarítottak és vannak piknikezős helyek is. még a tombolán is nyertünk :lol:
holnap még 10-16-ig nyitva van, ha vlki szeretne így szórakozni, esetleg van még üres balkonládája/kertje, mert nem mellesleg egy csomó növényt is be lehet szerezni.

majus3
 
 

 
 

Lorca

Mellékelek képet is a név mellé. Gép neve:INQUA NEB
A dr. néninél OMRONT láttam, az is jó nagyon.

Kép Kép

Pankaa

Nem nézted most Biát, szerintem itt is mentek a válsággal lejjebb az árak !!!!Sok építkezés indult a környéken több lakásos társas ház is !!!(árakat nem tudok sajna)

Kép
kditke
 
 


Sziasztok!

Jöhetek még?
Néha azért tudtam olvasgatni is.Ezért lehet most régi témákra is válaszolok.

Előszőr is:
color=darkred]BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT LINUSNAK![/color]
BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT BOTONDNAK!
Kép

Sno
Nagyon jól hangzik az ovis busz.Még nem hallottam soha róla.
Hogy van Sebi?Milyen gyógyszert szedtek?Lauránál is állapított meg a doki/bvégén kiderült tévesen/,de akkor nem a rá való antibiotikumot kapta.
Sebi nem emlegeti az ovit?

Panka
Boldog Születésnapot!
Milyen az új otthon?Megszoktátok?Emili?Munkahely?
Néztem a képeket nagyon jók.Egyedül építette Emili a házat?

Ágiboldi
Hisztivel hogy álltok?Most már tudom milyen,ha valamit nagyon nem akarnak. :twisted: Laura most fürdeni nem hajlandó.Vagy már előtte elbújik,ha meg vízbe raknánk megfeszíti magát és űvölt.Szerintem betegségekor történhetett valami és azért van a makacsság.Tervezzük elmegyünk valamelyik hétvégén fürdeni,hátha ráérez megint az ízére.

Timi
Nagyon jó volt olvasni,hogy már el tudtatok kettesbe menni valahová,hosszabb időre.Én még most se szántam rá magam.

Pann
De jó,hogy raktál fel képet.Nagyon jól nézel ki.Még oldalról is látszik a pocidon,hogy lányod lesz. :D
Gergőnek már mondtátok?Hogy reagál?Joban van már?
Még ennyi rossz riogatást,mint a védőnő mond és a végén túlhordod Rékát. :D

Barbi
Ha olvasol,akkor már csak pár napot kell kibírnod Emma nélkül.Ha megjössz írj milyen volt Emma nélkül.

Kditke
Grízgaluskát Én is szoktam csinálni,de ha gombócba csinálom,néha nekem is szétesik.De nokedliszaggatón csinálva tutin megy.Így pici grízgaluskáim lesznek.
Nagyon nagyfiús már Tomi.
Nagyon rosszul hangzik ez az arcüreg gyulladás.Jobbulást!
Inhalálás:
Laurának is kellett és Ő is nagyon jól tűrte.
Megkérdezhetem,mennyiért vettétek?Mert mikor Dokinál voltunk hallottam,hogy Ő is felírhatja receptre és akkor csak 6000-8000ft-ba kerül.

Lorca
Nagyon jó Nati dumája :D Sokat nevettem rajta.
Szabi meg mennyit változott.Rakj fel sűrűbben képet róluk.És csatlakozom a többiekhez poci képet akarunk látni. :)
Nagyon egyett tudok érteni az ovi és bölcsi választás között.Főleg ha nincs kor szerinti csoport.Meg általában,ahogy nálunk elnézem a tavaszi gyerekeket általában még hagyják az oviban 1 évet suli elött.

Blin
Gratula a munkahelyhez.Megkérdezhetem milyen irányba tudtál elhelyezkedni?Sulit le tudod rakni mellette?
Szerintem Gréti jól fog alkalmazkodni a bölcsiben.Amiket írsz róla nem egy félénk lánynak ismertem meg.

Rita
Látom Ti is jól lebetegedtetek.
Ahogy olvasom,akkor Te se viszed ki bárányhimlősen Őket az utcára,játszótérre?Nálunk most nagyon nagy kérdés ez.A városban mint a pestis úgy terjed,és nagyon megoszlanak a vélemények.Én szerintem míg fertőz és a sebek nem nyugszanak,addig maradjon inkább a gyerek otthon.

Nanica
Linusnak hogy tetszik a bölcsi?

Bigsister
Olyan jókat írsz Roli milyen jól elvan Olivérrel.Én is nagyon szeretem ezeket a pillanatokat.

Helga
Hogy telt Szegeden?

Meli
Néha Én is nagyon rosszul érzem magam,ha nem egyezik a véleményünk,de megnyugtatlak ez még csak az eleje.Dani 6 évesen most kezdte el,hogy visszaszól,vagy kaffog.Na azt néha alig bírom.Pedig Ő tényleg egy nyugodt gyerek mindenki szerint.Laura szerintem már nem ilyen lesz

Május
Nagyon jól hangzik ez a program.De a címen sajna nem tudtam megnézni.El tudom képzelni Kele hogy lapátolta a földet és dugdosta a magokat és öntözött.

"idegenbe"nagyszülőknél alvás:
Még Dani se aludt ott sehol.Valahogy Én nem tudtam elengedni.De most kezdte el hogy Anyukáméknál aludna.Szerintem most érett meg rá magától.

Rólunk:
Voltak jó és rossz napok is.Sajna Laura húsvét elötti hétvégén belázasodott és vasárnap se ment 39,2 alá a láza.Ügyeleten az mondták középfülgyulladása van.De már este se másnap reggel semmit se evett meg,és mindig a kezét a szája elött tartotta és a szájába pöttyökbe lepedék formák voltak.Hétfőn saját dokinknak is megmutattam szerinte füle nem is gáz,hanem torokgyulladása van.Mondtam adjon antibiotikum helyett valami mást/inekció,kupp/ mert nem tudja bevenni.Válasza: erőltessem bele és pénteken gyógyultan vigyem.Ezt csütörtökig bírtam,de arra Laura nagyon legyengült,láz 38,5 alatt nem volt és semmit nem evett ,alig ivott.Egész nap feküdt,3 nap alatt 5 órát volt ébren.De 20 percenként a fájdalomtól allandóan sírt.Szerda éjjel a hűttőt ütötte,hogy "valamit"Mert annyira éhes volt,de nem tudott enni.3.doki megnézte szerinte herpesz vírusa van,mert a szája mellett két kis pötty jött ki és a foginya nagyon be volt gyulladva.Kaptunk gyógyszert rá és attól azért jobban lett.Itthon interneten néztem utána,hogy a herpeszvírus és a bárányhimlő az egy bacitól van.Képeket néztem és rájöttünk,hogy bárányhimlője volt,mert a két pötty is nem herpeszes sebes volt.Csak több azért nem jött ki mert be van oltva.Na ennyit a rosszról.
Voltunk ovis nyílt napon.És szeptembertől Laura bölcsis lesz.szerencsém van,mert Dani Dadái lesznek Laurának is.Oviba májusba íratom be,de csak akkor megy jövő tavasszal,ha kimondottan korosztályos csoportba kerül,vagy esetleg az egyik vegyes csopiba amelyik szimpi volt.Ha nem majd jövő szeptemberbe kezdjük az ovit.
Húsvét jó volt,kivéve ajándék keresés nehezen ment Laurának,mert még gyenge volt.De másnap voltunk nyuszi simogatóba és az nagyon tetszett nekik.Majd rakok fel képeket,ha feltöltjük a gépre.És volt locsolás is.Nagyon élvezte,hogy fiúk mondják neki a verset és adta is a tojásokat.Igaz néha inkább kibontotta.

Hú milyen sok lettem.
Jó éjszakát!

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Barbi

Ha Emmának ma ünneplitek akkor
BOLDOG NÉVNAPOT EMMÁNAK!

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Május!
Szerintem Emilit is megismered:)

Ditke!
Jajj de szívfacsaró látvány így Tomika!Gyógyuljon gyorsan!!!!!
De nézünk most mindenfelé, de felétek még így is drága:s

Dana!
Nem tuti, hogy barihimlője volt Laurának!Emilinek is volt már aftája a szájában, az is herpesz vírus, és ő is majd 10 napig volt lázas, ínye nagyon guzzadt volt, stb.De szerintem ha barih. lett volna, és ilyen erősen kijön a szájában, akkor máshol is lett volna pötty!Még ha be van oltva akkor is.De ezt csak egy vérvételes vírus vizsgálat tadná kideríteni, azt meg nem igen fogják megcsinálni.:s
Azért jó hogy pozitív dolgok is történnek;)
Meló olyan mint volt, Emili egyből megszokta ezta lakást, szerintem jobban tetszik neki mint az előző volt.
Nem, apjával építették közösen:)
Ja, és köszi a köszöntést!:)

Barbi!
Emmának boldog névnapot!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a köszöntéseket!

Sajnos a szülinapot még nem tudtuk megünnepelni. Még az ünnepek előtt -mivel 3 napra elutaztunk és nehogy betegek legyenek-, elvittem őket orvoshoz, már egyébként is két hete nem nagyon, de folyamatosan köhögtek. Doktornénik nincs 3 hétig, így helyettes volt, aki megállapította, hogy semmi bajuk. Mondjuk szerintem semmit nem hallott, mert a gyerekek viasat-ba illő rendetlenkedést produkáltak. Szétszedték a rendelőt, felmásztak és leugráltak a vizsgálóasztalról, azt sem hallottam mit mond a dokinéni. A kapott (illetve kiszolgálták magukat elvették a dobozból) matricákat távozás után kidobtam a kukába (pedig nagyon klasszak voltak), ami elég megviselte Bálintot, de engem meg az Ő viselkedésük. Vasárnap este Öcsi elkezdett hányni, egész hétfőn ment a hasa, néha még hányt. Szóval elkapta a kedvencemet a hányás-hasmenős vírusot. Jó előre kivetettem őket keddre,hogy megünnepeljük a szülinapját és elmenjünk valahova, na ebből semmi nem lett. Ráadásul kedd este már Bálint is hányt. Szerencsére Ő csütörtökre jól lett, mivel ez már a 3. eset nála. Viszont pénteken elvittem orvoshoz mert továbbra is köhögött, kétoldali hörgőgyulladás, antibiotikum (most más orvos volt). Öcsi hasa szombatra jobban lett, viszont elkezdett Ő is erősen köhögni. Közben a párom pénteken szintén kidőlt.

Mindez persze nem lett volna gond, szülinap majd meg lesz tartva egyszer (most jövő szombatot néztük ki, jó program lesz a vasúttörténeti parkban), de éppen mostanra sikerült munkát kapnom. Itthonról kell főleg dolgozni és elég kb. 4 órában, szóval ideális. Úgy már kevésbé, hogy Öcsi egész nap rajtam lógott a héten, éjjel számtalanszor felkelt, a napi 5-6 ruha és ágyneműcseréről nem is beszélve. Most már, hogy jobban vannak „csak” köhögnek, szétszedik a lakást akkora a mozgási energiájuk. Végül is eltelt valahogy a hét, a következő már csak jobb lehet.

És még egy fontos hír rólunk, illetve Öcsiről. Két év után először levágattuk a haját. Pár göndör fürtöt eltettem emlékbe. Apa napokig mondogatta, hogy megváltozott így Öcsi. Valóban az emberek 80%-a lánynak nézte, most hirtelen olyan (nagy)fiússá vált. Természetesn akartunk ilyen volt, ilyen lett képeket. De az ünnepekre elvitt 2 pár frissen feltölött elem egyike sem működött, valahogy töltője se volt senkinek, így ez sem sikerült.

Bocs, hogy csak rólunk, összekapom magam és jövök a héten.

Üdv:
Mónika

mmónika
 
 


Sziasztok!

Móni! :shock: Az egész családnak jobbulást, neked meg kitartás! Biztos nem egyszerű három "gyereket" ápolni, plusz dolgozni is! Ja, gratula a melóhoz, jól hangzik - ha az embernek van négy szabad órája.... :wink:
Azért egy "ilyen lett" képet majd kérünk, ha lesz egy szusszanásnyi időd, mert én n kíváncsi vagyok!

Barbi! Nem tudom, h olvasol-e, sokat gondolok rátok, h hogy bírjátok ezt a 9 napot. Aztán megláttam a naptárban, h még az Emma nap is beleesik ebbe az időszakba, hát nem irigyellek. Mindenesetre boldog névnapot Emmának, te meg gondolj arra, h már nincs sok hátra!

gyorsan folytatom, mert Gergő elég nyüszi, vmit sikerült összeszednie, valószínüleg kötőhártya gyulladást, du. viszem a dokihoz, aztán kiderül. :?
Baba sem tétlenkedik, sztem tegnap megfordult, úh most - sztem - faros, holnap majd megnézetem a nőgyógyival. Mindenestre n nem hiányzott ez a fordulás - ha tényleg igaz. Tudom, még van ideje visszafordulni, de a mi esetünkben ez az állítás nem biztos, h megállja a helyét. :? Mindegy ezen majd akkor izgulok, ha holnap megerősíti a doki.

Most csak ennyi, Gergő a nyakamon lóg (szó szerint) n nehéz úgy tartani, h ne a hasamon üljön, ne rúgdosson, stb.
Vendég
 


Sziasztok!

Látom mindenki a szabadban. :D

Móni
Gratula a munkahelyhez.
Jobbulást a fiúknak.Remélem meg tudjátok tartani a hétvégén a szülinapot.

Pann
Írj mit mondott a doki Gergőről.
Ultrahang után jelentkezz.Talán nem lesz igaz megfordult Réka.

Olyan jó idő volt a hétvégén elmentünk mi is kirándulni.
Tegnap Laurában megvolt az első kullancs.Sajnos nem tudtuk kivenni rendesen,de az ügyeleten telefonba a Doki azt mondta,hogy nem gond,de azért figyeljük mert 4-30 napig pirosodhat be.Héten megyek és felíratom az oltóanyagot.
Még elfelejtettem írni,hogy Laura leszokott a szopiról és a cumiról.Igaz hozzásegítette a betegség.De nem gondoltam volna,hogy 2 éjszaka sír csak fel hol a cumi.
Aki most szokott le a szopiról,vagy valaki tud segíteni:
Sajna egyik napról a másikra,nem fokozatosan,így még mindig van tejem.Nem merem felemelni Laurát,mert ha úgy fogom átázik a blúzom... :oops: Jegelem,de még mit tudnék csinálni,meddig tart kb.?Daninál ahogy emlékszem 1 hónap,de ott ennyire nem volt gáz.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Akkor folyt.

Május! Milyen homeos bogyó jó a kruppra? Vagy ellene? Mikor kell beadni? Megelőzésképpen vagy ha már gond van? Mondjuk ha már fuldoklik, akkor inkább nyomom a kúpot, bizti ami bizti alapon. :roll:
Párásító: gondoltuk hátha nem lesz több eset, és akkor nem kell. Én még mindig nem vagyok meggyőzve, ui. ha annyira száraz lenne a levegő, akkor nem jönne elő itt-ott a penész, nem? Vettünk páratartalom mérőt is, ált 45%-ot mutat párásítás előtt, nem tudom, h mire elég, elvileg jó, de pl. kruppos gyereknek alapból magasabb páratart. kell, mint amit általában ajánlanak (40-60% között)? :roll:
Ja, és a párásítónknak fura szaga van. Mármint a párának, amit kifúj. Ez normális? Pedig Tefal... :x

Lorca! A SOTE I-en adnak hálóinget? :shock: Jééé, én végig sajátban nyomultam, anyukám mosta szegény a váltást...jobb lett volna, ha nem neki kell. :?

Egyszer volt hol nem volt az élet: én a nyolcadikosoknál használnám, ha meglenne. Hol lehet kapni az egész sorozatot? Egyszer láttam egy DVD-t, de gondoltam 4 részt a sorozat közepéből nem veszek meg. :roll:

Pankaa! Lakáskereséshez sok sikert, én naponta nézem, hátha van vmi - kb egy éve. :? Sajnos úgy tűnik, a mi vágyaink és lehetőségeink nem nagyon egyeznek. Nekünk mondjuk nem sürgős, szocpolt amúgy sem kapunk, mert nem vagyunk "rászorulva". :evil: :evil: :evil: Na mindegy, nem idegesítem fel magam, ez egy hülye helyzet és kész.
Gödöt egyébként én is rszeresen nézem, meg voltunk is már ott nézelődni, tényleg n aranyos hely.

Bárányhimlő oltás: akkor jól értem, h csak a pöttyök elkerülésére jó, a betegség maga kijön? :shock: :shock: Vagy csak kijöHET? :roll:
Vendég
 


Dana! Gergő meg VISSZAszokott a cumira! :evil: Iszonyúan idegesít, h állandóan a szájában lóg, és most sokkal nehezebb elvenni/megvonni tőle, mint fél éve. :?
Szopival kapcsolatban sajna nem tudok segíteni. :(

Kullancs: azt is szokták javasolni, h magát a kullancsot is érdemes eltenni, és ha gond van, akkor elég azt vizsgálatra beküldeni. :roll:
Egyébként jó hogy mondod, veszek is kullancs-csipeszt, ha du. megyünk a patikába. :roll: Ádám két csavarhúzóval szokta kiszedni belőlem a kullancsokat...képzelhetitek. :lol:

Dokihoz csak fél 5-re megyünk, úh még nem tudok semmit.
Vendég
 


Pann, asszem a bookline-on láttam, mindjárt ellenőrzöm.

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Hát igen, ott is csak egyes részek kaphatók. De láttam már valami szuperben is, nem tom hol, de talán türelemmel össze lehet válogatni. Nekünk a történelmes sorozat van meg, nagyon jó, a gyerekek is többször végignézték.

Ha már tv: ajánlottam már a Pettson és Findusz-sorozatot? NAGYON jó!!! Peti kedvence... :oops: - is. De még én is nagyon szeretem, meg a nagyok is.

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


du írtam egy tök hosszút és elszállt :evil: , úgyh most csak ennyi:

pann
kruppra aconitum c12, 20 percenként 5 golyó, igény szerint 3-4-szer ismételve. megelőzésként is lehet adni, uígy

majus3
 
 


Hali!

Voltunk dokinál, hál' Istennek volt időpontunk, így csak egy órát kellett várni. :evil: Volt egy pont (amikor az amúgy is tömött váróba megérkezett egy c. család), amikor úgy éreztem, h talán nem is annyira piros a Gergő szeme, h ez megérje! :x Mindegy, kivártuk, egyen C vitamint, Ca-ot, meg vmilyen homeo bogyót, ami nem is volt a patikában, aztán ha egy hét alatt nem múlik el, akkor mehetünk allergia-vizsgálatra. :? Hurrá.

Rita! Én a Tesco-ban láttam azt az egy DVD-t, lehet, h te is ott láttad.
Pettson és Findusz? Nem hallottam még róla, de akkor most rákeresek a neten.

Bicikli: képzeljétek, a nyuszi "megtojta" Gergőnek a bicót, és ma már tudott vele menni! :D :D :D Szegénykémmel nem tudtam túl sokat gyakorolni, de így is látványosan fejlődött napról-napra, most meg már olyan ügyi, h holnap kimerészkedünk az utcára! Tök büszke vagyok rá, és esküszöm, én jobban izgulok, mint ő! :D :D :D
Vendég
 


Pann!
Egyszervolt az élet... le lehet tölteni a netről;)
Hát a mi elvárásaink, igényeink végkép messze esnek a valóságtól, lehetőségektől.Vagyis inkább csak a pénztárcánktól:( :lol: Ha lenne jó sok pénzünk, akkor teljesülnének a vágyaink.Addig meg lógathaatjuk a kezünket abba a bizonyosba... :evil:
Jobbulást Gergőnek!
Kullancscsipesz:jó ötlet, de inkább szerintem dokival vetesd ki:s
Barihimlő:igen, az oltás ellenére is kijöhet, csak max. nem lesz olyan erős lefolyású.
Ügyes Gergő a bicajjal!Emili nem akarja hajtani, pedig próbálja, de aztán felidegesíti magát rajta:)
Miért szokott vissza Gergő a cumira??
Párásítót vszleg ki kell vízkötleníteni, a tartályt pedig Domestossal kimosni.

Dana!
Az jó hogy iylen gyprsan leszokott a cumiról!Úgy tudom, az Urtica urens 5ch tejfakasztó, nagyobb hígításban pedig apasztó!Esetleg nézz utána.
Én úgy tudom, hogy a kullancsot jobb kiszedni, nem jó ha beleszakad, főleg a feje, mert beleöklendezi a nyálát, és a gyomortartalmát, és abban van a kórokozó, ami a betegséget terjeszti.

Móni!
Jobbulást nektek!:(
Azért tegyél fel majd képet az új frizuról!

Na léptem tentikélni...

Ja, ma Emili eltörte a fülemben a porcot:(Ráugrott:(Legalábbis szerintem eltört, mert nagyon fájt, meg is van duzzadva, és érzek rajta egy kis tüskés hegyet,mintha az eltört résznek a sraka lenne
:roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Rita

Mi is nézzük a Pettson és a Findusz-sorozatot.Dani nagyon szereti,főleg a cicus miatt. :D

Pann
Igen sajna oltás mellett is kijön a bárányhimlő,de állítólag gyengébben.
Cumi miatt ne izgulj,lehet most valami miatt megnyugvást talál benne.Esetleg ha alszik próbáld kivenni a szájából/Én Danit így szoktattam le/És napközben beszélni ne engedd,ha szájában a cumi.
De ügyes Gergő,Bár ha jól emlékszem Ő motorozott legelőszőr a csapatban.Hogy Tanítottátok meg?Dani nekem is ilyen korba biciklizett,de Ő nagyon akarta.Laura még a rollert is tolja,vagy ráül és úgy megy előre. :roll:
Remélem nem allergiátok lesz.Szurkolok.

Panka
Köszi az infót a homeos bogyiról.Megnézem.
Én is úgy tudom,de most nézzük a helyét,dokihoz meg elviszem megmutatni,mert picit piros,de lehet azért mert Apa csipesszel enyhén megcsipkedte.
Ez a porctörés ne hangzik valami jól.Talán mégse az.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Sziasztok!


Megjöttünk Szegedről, nagyon jól éreztük magunkat. Mivel az autó maradt (Áronapu közben konferencián volt), így sokat gyakorolgattam, meglátogattuk apukámat a szanatóriumban, voltunk Ópusztaszeren, a kiskertben. Egyedül az volt a gond, hogy Áront folyamatosan fegyelmezni kellett :( Volt olyan nap, amikor szinte állandóan a "ne, ne csináld!" ment :( Próbálgatta feszegetni a határait, anyukámmal mi nem igazán voltunk rá vevők. Ugye az is baj, hogy a lakás nem gyerekbiztos, tuti, hogy mindig azokkal a dolgokkal akart játszani, amik tiltott dolgok. Úgy látom, nem vagyok ezzel a problémámmal sem egyedül......
Itthon jobb egy kicsit a helyzet, csak esténként, mikor elfárad, akkor csinálja egyfolytában a hülyeséget!
És még a kezem is eljárt, amit azóta is nagyon bánok :cry: Valahogy ösztönösen lekevertem neki egy taslit, amikor már tizedjére vágta a fejemhez a kisautóját :( Én ettől érzem magam sz.r anyának :( :cry: Ő, hála nem viselte annyira rosszul, gyorsan megnyugodott és bújt hozzám, de én még az éjszaka közepén is ezen sopánkodtam :( És valószínűleg nem ez volt az egyetlen alkalom :(

Ja, és hihetetlen, hogy mennyire szívja magába Áron az új szavakat! A csúnyákat halmozottan.....

A kis betegeskedőknek jobbulást kívánok, Tomika tényleg egy hős! Hihetetlen, hogy hagyja hogy ezekkel az inhalátorokkal kezeljék! :shock:

Linusnak és Botondnak Boldog születésnapot, Emmának és Panka-Andinak Boldog Névnapot kívánunk!

KépKépKépKép
thelga
 
 


A betegeskedőknek jobbulást!!!!!!!

Akiről lemaradtam, elnézést! Utólag is sok boldog szülinpot, névnapot kívánok!!!!

Helga: Ne érezd rossz anyának magad, sajnos szeintem ez mindenhol előfordult. Egyszerűen kihozzák a gyerekek. Nálunk is volt már rá példa, Grétának szinte meg se kottyant.

Bicigli: Gréta is kapott biciglit a szülinapjára, próbálkozik vele, ha nagyon akarja tudja is hajtani egy kicsit, de egyenlőre nem sokat érdekli.

Panka: A porctörés tényleg rosszul hangzik, lehet hogy el kéne menni az orvoshoz vele. Sok sikert a lakáskereséshez.

Móni: Örülök, hogy neked is sikerült a munkahely, sok sikert hozzá!!! Képet kérünk.

Barbi: Jelentkezz, ha hazajöttél.

Nélkülünk levés: Én egyáltalán nem bánom, hogy volt már nélkülem (nélkülünk) is, szerintem így könnyebb kicsit az elválás. Legalábbis Grétánál úgy láttom, felőlem így is nehéz.

Dana: Hasonló munkakörbe, mint amibe eddig dolgoztam. Nekem pénzügyi végzetségem van, de kereskedelmi asszisztensként dolgoztam (ugye suli is ilyen: kereskedelmi és marketing) Ez a munkahely is hasonló lesz, kicsit lehet, hogy összetettebb, mert egy kis vállalkozás és kevesebben vannak, így több munka hárul egy-egy emberre. Egyépként nagyon be is vagyok tojva. Holnap kezdek és azért csak kimaradt 2 év és én amúgy se dolgoztam még sokat, fiatal vagyok.
Mivel hétvégi a suli így igen, de majd meglátjuk, biztos nem lesz egyszerű, még nehezebb lesz mint eddig, de mivel már csak egy évem van hátra és elég sok pénzt beleöltünk már, így ha törik ha szakad valahogy be kell fejeznem.

Lorca: Másik topikban olvastam, hogy voltál orvosnál. Ide is írj róla.

Sno: Igen, valami hasonló lehet. Megkérdezhetm, hogy nálatok mennyit kell fizetni?

Pann: Nagy csini vagy a képen. Te mikor mész dokihoz?
Ma reggel 7:50 perckor megszületett unokahugom, Bianka nagybátyámék kislánya 3050 g és 50 cm 7 nap késéssel. Ő az hatodik lány, öcsém az egyetlen fiú, ennek a nagyapám nem annyira örül, nagyon fiút várt már (már a dédunokájánál is, Grétánál). Persze azért nagyon-nagyon örül az újabb unokájának. Egyépként ők azok, akik szoktak itt lenni nálunk és van egy három éves kislányuk, már tettem képet is fel róluk (Grétáról és Alexáról).

És akkor a bölcsi: Ugy elsőnek szerdán voltunk megnézni, végül két órát maradtunk, de erről már írtam. Tegnap volt a második nap, megint 10-re mentünk és most eljöttem é saz apja ment érte f12 körül. Zsolti odament a Grétához:
Zs: - Szia Gréta
G: -Szia apa, meggyek még játszani.
Alig bírta elhozni. Nem is kérdezett felőlünk, nem hiányolt. Ma 8 körül vittam, ott tízóraizik és ugyan úgy f12 körül hozom. Amikor bementünk reggel, átöltöztünk, kérdeztem:
A: -Mész be?
G:- Igen.
Kaptam két puszit és már ment is, hátra se nézett.
Én holnap már dolgozom, apja még itthon van ő hozza haza ebéd után és már csütörtökön ott alszik és uzsonázik, papa megy érte hn4-kor. Egyépként mivel én 8-tól 5-ig dolgozom én fogom vinni reggel és általában papa(hn4 körül) vagy mami(n5-f5 körül) megy érte, ők végeznek lehamarabb a munkával, vagy az apja ha épp itthon van.

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 


Sziasztok

Betgség második hete idehaza, most már egy kicsit sok, pedig csak minden második nap az enyém.Éjszakai köhögése elmúlt füle jobb, de most elkezdett nappal köhögni néha, nem tudom ennek örüljek vagy menjen el a kedvem, továbbá fogdossa a fülét, mikor rákérdezek azt mondja fáj. :twisted:

Lin

Gratula a munkához !!!

Dana

Igen felírhatja F-O.G, de csak chr. léguti panaszoknál, mivel ez Tomi első léguti betegsége hál istennek-így teljes áron vettük. 29 000 Ft.

Május

Esszük még az Ape.. Felli.... nem tudom mi a pontos neve a gyulladás csökkető homeos bogyot azt lehet ilyen sokáig szedni ??? Fülre is van homeos bogyó ???

Hogy fájhat a füle ha már nincs benne váladék ????
(ezt sem értem)

Helga

Szerintem ettől a kéz eljárástól még nem vagy rossz anya, a főnököm szokta mondani, hogy egy jó időben elcsattant atyai-anyai pofon nagyon nevelőleg tud hatni. Nem összevered a gyereket, én is adtam már Tominak, de ugye ez csak a saját tehetetlenségemre utal, de hát van amikor ilyeneket hoznak ki az emberből. :wink:

Kép
kditke
 
 


ditke
hmm, fülfájásra ezeket a homeosokat nem találtam a könyvemben (Gabrielle Pinto és Murray Feldman: Gyermekek gyógyítása homeopátiával -ha vlkit érdekel), viszont amit igen, azt beszkenneltem a közösbe a dokumentumok közé, esetleg olvasd át

pann
végülis az mindegy, h MOST h fekszik réka, a lényeg inkább azon van, h milyen pozícióban lesz, amikor ki akar jönni :wink: (kele is n későn fordult meg)

párásító ügyben elbizonytalanítottál, mert a penész valóban magas páratartalomra utal, de én azt gondolom, h talán a hangsúly itt a hideg párásításon van :roll:

pankaa
porctörés rosszul hangzik, bár gondolom, ha tényleg az, akkor se tudnak vele semmit csinálni..

majus3
 
 


Hali!

Most estem haza a dokitól, megnéztük a babát, sajna jól éreztem, tényleg faros a drága. :( N remélem, h időben be fog fordulni, mert ha már amúgyis patchwork a gátam, akkor ne hímezzék már ki pluszban a hasamat is! Egyébként minden rendben, kicsit kinyílt a méhszáj, de még az egy ujjnyit sem éri el, úh egyelőre ezzel sincs gond. Május elején megyek részletes uh-ra, remélem ott majd megerősítik, h minden rendben van, és azt is, h még mindig lány a baba. :roll:

Helga! velem is előfrodult már, h rácsaptam Gergő kezére, mert már nem bírt magával, de teljesen hatástalannak érzem. Nekem nem lett tőle jobb, ő meg nem értékelte büntetésként, csak értetlenül vigyorgott, h ez most mi volt. :?
Vendég
 


Mi is voltunk dokinál. Most kivételesen nem kint lévő csemeték, bár már megint csorgásnak indult mind a kettő, főleg Szabi. :evil: Hármaskát rendben találták, 29 hetesnek felel meg és 1380g-ra tippeli a számítógép. Ő fejjel lefelé lóg, remélem marad így. A remek dolog, hogy szépen visszajött a hányinger, vacsi ismét rendszeresen landol a wc-ben. Ebből a szempontból nem vagyok egy szerencsés alkat. :lol: Hasam már felvette a hordó méretet, bár bébi mérete még nem indokolná. :twisted: Szerintem már krumpliszsák maradok életem hátralévő részére.

Akit még érint, ma és holnap vannak leárazva a Tescos pelusok.

Pann,
Nekem két szülés, két gátmetszés, lehet fokozni a patchwork kidolgozottságát. De azért csak forduljon be és szülessen meg szépen júliusban mindenféle kaszabolás nélkül. :wink:

Kditke,
Mi számít krónikus légúti panasznak szerinted? Asztma kell vagy elég, ha 6 hónapból legalább 8-at betegek?

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca

Ha a gyerekorvos ír egy beutalót ill. igazolást a F-O-G-nek, hogy sok és elhúzódó léguti inf. van a gyereknek azt már elfogadják, asthma nem kell azért hozzá, továbbá, hogy 5 éven belül ne legyen a gyerkőc nevére felírva inhalátor.(tudom, hogy nincsenek 5 évesek, csak ez a hivataos szöveg) :wink:

Jó, hogy rendben van hármaska, névvel hogy is álltok ???? :wink:

Május

Nézem a közösbe a homeos bogyókat !!!!
(Tominak cukor címen adom így aztán falja őket) :lol:
Mindig elfelejtem leírni, de olyan komoly nagy fiatalember Kele az avatarképen !!! :wink:

Pann

Azért még van ideje Rékának , hátha megfordul, Tomi a 34 héten fordult meg. :wink: (igaz így is úgyis csaszi volt) :wink:
Kukit meg bízti nem fog növeszteni, ha eddig nem volt !!Hi-Hi-Hi !!!!!!! :lol:

Panka

Boldog Andi napot kivánok, 8 napban még benne vagyok !!!! :wink:
Jó, hogy minden flottul megy munka és bölcsi fronton !!!! :D

Kép
kditke
 
 


Lin,
Gratuláció az unokahuginak és családjának! :D

Helga,
Ne érezzél bűntudatot, szerintem amolyan önvédelemből mindenkivel előfordul. :wink: A hozzám vágott dolgokat én elveszem azonnal, zéro tolerancia, uh, nálunk ilyen nincs. :lol: De olyan volt már, hogy Szabi belerohant a pocimba én meg automatikusan ellöktem. Szerintem egyáltalán nem büntetésként értékelte, még ő volt vérig volt sértve. :twisted:

Panka,
Nekem egy játszótéri baleset eredményeként tört el a fülemben a porc. Én nem emlékszem rá, de tesóm 30+ éve emlékeztet rá időnkén, mivel nagyon tetszett neki :twisted:
Remélem, ha tört is, hamar meggyógyul. Arra tippem sincs, hogy lehet-e vagy kell-e vele valamit csinálni. :roll:

Pann,
Kullancsot csavarhúzóval? :lol: Ezt a technikát még nem hallottam. 8)
A Tescoban volt meg az egész sorozat Volt egyszer ... az Élet/Ember. Ha a nyolcadikosokkal használnád, akkor még annál is jobban a szint fölé lőttem, mint ahogy eredetileg gondoltam. :lol:
Oltás mellett is kijöhet a barihimlő, pár pötyi erejéig, csak épp a Szt László féle brutál túrákat lehet vele tuti elkerülni és dokinénink szerint az övsömört. Bár ha mégiscsak elkapja, akkor nem tudom, hogy megvédi-e a betokosodástól vagy mitől.
A jelen helyzetet még megkérdezem Csongriától, de amikor Nati született, akkor a Sotén 10+ hálóinget fogyasztottam el, csak az első nap 5-öt. Nem épp a legszexisebb darabok, de összevérezni pont jó volt.
Szabival nekem is néha meggyűlik a bajom, mert mostanában elég bújós lett. :roll: Az ő jó szokása nem a rugdosás, hanem hogy könyökkel beletámaszkodik a pocimba és még ráadásul furakodna is, hogy a legkényelmesebb pozíciót megtalálja. Nem szoktam túlságosan élvezni. :twisted:

Dana,
Nálam mikor leszoktak a szopiról, már csak jelzésértékű volt a tej. Még szépen feltöltődött, de nem csorgott, uh nem tudom. :roll: Szerintem ha nem fáj, szép lassan elmúlik. Apasztó gyógyiknak tudnak nem kívánt mellékhatásai lenni. Homeo passz.

Mónika,
Nektek is jól összejöttek a dolgok. :? Legalább a munka az jó hír. Egy ilyen lett képet az azért dobhatsz. :D

Kép KépKép
lorca
 
 


Helló Lányok!

Dana,
mi egyiknap még 4-5-ször szopiztunk, másnap már egyszer sem, nekem volt néhány mellgyulladásom, úgyhogy kicsit aggódtam, de ezenkívül nem tettem semmi, max egy picit fejtem zuhanyzás közben, csak hogy ne durranjon ki (csorogni nem csorgott), és simán elapadt.

Sebi a betegsége minden napján százszor mondta el, hogy ne jöjjön az ovibusz :?

Május kérésére mondom, hogy a picasan új lehetőség, hogy a képen lévő arcra kattintva oda lehet írni a nevet, szerintem tök jó.

Pann,
fordulás :roll:
Én most voltam a SOTE I-en, és még mindig van hálóing hála az égnek, nekem most is, meg a múltkor is nagyon nagy szolgálatot tett, mert nincs ennyi hálóingem, meg ami van azt is sajnálnám.

Helga,
szerintem Áron jobban járt a fülessel, mint hogy az anyja agyvérzést kapjon, vagy idegösszeropit, mert az én megítélésem szerint is ez feszültséglevezetés, a nevelő hatásában nem hiszek. Az a bizonyos Ditke által emlegetett atyai majd csak tizen pár év múlva lesz aktuális.

Ditke,
az Örsön működik egy fül-orr-régész doktornő, aki homeóval dolgozik, teljesen sztk, ha gondolod megkeresem az elérhetőségét.

Lin,
Grétánál gyanús, hogy a később ocsúdók táborát erősíti...de ne legyen igazam.

Meli,
Kidobtad a matricát??? Tényleg túllőttek a fiúk a célon!

Sebiék holnap vonatozni mennek az ovival, hétfőn meg a kenyérgyárba (oda én is elmennék), remélem nem lesz beteg! Nagyon kiváncsi vagyok, hogy mit szól az ilyen programokhoz közösséggel.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


HALI!!!!

Olyan régen nem voltam és olvasni is csak úgy-ahogy...

Orsi,Móni volt a matrica-kidobálós :lol:

Én örülök,h a Sotén lesz hálóing,mert anno a Szabolcsban egyet adtak,aztán vége,nem maradt és az enyémek igen-igen csúfak lettek.Anyu mosta nagy szorgalommal 2 héten át :roll:

Már pedig,ha minden igaz,decemberben szükségem lesz hálóingre a kórházban :) :)

Kép Kép
meli1118
 
 


Meliiiiii gratulálok!!!!
Mesélj, hogy volt...abból sikerült, amikor a doki látta, hogy van érett petesejt? Több infót!!!

Nem is vettem észre, hogy Melit írtam, Mónira gondoltam természetesen!

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Na szia!!!

Igen,jópár teszt(május ne nevess...)bizonyítja,h remélhetőleg most összejött.
Abból a nagy tüszőből,amit akkor látott,n-n jól emlékszel!Kedden voltam és utána együtt voltunk csüt.és vas.tehát valamelyik a két nap közül.Naptár szerint ma vagyok 5 hetes.Dec.25-re leszek kiírva.

Pozitív gondolataim vannak és terhesenek érzem magam(rem nem tévedek)émelygek és néha meghalok az éhségtől,máskor meg nincs étvágyam.És ami a legjobb:sztoikus nyugalommal tűröm Dénes marhaságait,ma csak egyszer förmedtem rá,pedig nem volt egyszerű eset :lol:

Hát,nagyjából ennyi.

Pusza

Kép Kép
meli1118
 
 


Meli,
Hú, de jó időpont, mármint milyen szép karácsonykor érkezni (bár az orvosok, Te, és ő maga is utálni fogja), de akkor is olyan ünnepélyes.

Mostanában gondoltam rád, és az érett petesejtre, hogy vajon sikerült-e, de akkor igen, hurrá! Mikor mész dokihoz?

Nagyszülőnél alvás,
Sebi eddig egyszer aludt nélkülem, amikor a kórházban voltam, és most hétvégén először hagytuk anyósommal kettesben egy éjszakára (ahhoz képest, hogy kezdetekben nézni sem bírtam a kezében a gyereket, most nála éreztem, hogy legjobban ellesznek, és így is lett, nem volt gond, vacsinál szontyolodott el egy kicsit). Egyetlen gond van, szegény egyedül van, és ingatag a vérnyomása, szóval ami miatt aggódom, hogy esetleg hirtelen rosszul lesz.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sno

Budaörsre gondolsz ???? :wink:
Igen megköszönném, bár a mi Dr. nénink is homeos ma viszem vissza Tomikát kontrollra, kiváncsi vagyok mit mond !!!! :wink:

Május

Köszi a homeos dolgot !!!!! :wink:

Kép
kditke
 
 


Meli, HURRÁ!!!!!!

Nagyon gratulálok! Nem sokan vannak, akik már most tudják, mit fognak kapni karácsonyra! :D

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok!

Orsi,Rita,magamból és az első szülésből kiindulva igencsak nem valószínű,h Karácsonykor születik.Szerintem 10-e körül.Ami még jobb,mert nem lesz neki rossz,h egybe csapják a szülinapját a karácsonnyal.És az ünnepekre itthon is lehetünk.Ideális!!!
Van egy ismerősöm,akivel úgy kicsesztek a szülei,h szenteste született és gondolván,milyen tuti,Évának nevezték el.Hát nagyon szereti,mit mondjak.

Külön alvás.Sebi nagyon ügyes.Anyósomékkal nekem is ez a fő gondom.Egyikük sem csattan ki az egészségtől és apósom még csetlik-botlik is állandóan,viszont mániájuk,h cipelik a gyereket kézben az udvaron,lakásban,mintha legalábbis 2 hónapos lenne.Nem lennék nyugodt.

Rita,mindenki jól van kis családodban?? :lol: :lol:

Kép Kép
meli1118
 
 


Most jöttünk meg az orvostól, nem javasolja még a bölcsit, (2 hete itthon vagyunk) az arcüregben nagyon le van tapadva, tovább melegítés, inhalálás és gyógyszerek füle jobb, de még az sem az igazi !!! :twisted: :evil: :x :twisted: :roll:

Jövő héten jön anyukám keddtől, mivel már nem igazán tolerálják a munkahelyünkön a betegeskedést !!! :wink:

Meli

Gratula !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
kditke
 
 


Sziasztok!


Meli! Hatalmas gratula!!!!!!
Szóval decemberi lesz a babuci??? Dokihoz, uh-ra mikor mégy?

Kditke,
:( Az viszont nem túl jó, ami Tomival történik :( remélem, a plusz egy hét elég lesz, és meggyógyul szegénykém :(
Tesómnak volt tinédzser korában egyfolytában arcüreggyulladása, elég sokszor fel is szúrták, de csak nem javult, és kiderült, hogy polipok voltak az arcüregében :( Úgyhogy tényleg nem játék, műteni is kellett :(

Lin,
Nagyon gratulálok az álláshoz! Nem semmi talpraesett lehetsz, hogy még ilyen válságos időszakban is ilyen gyorsan találtál állást! Az meg nagyon nagy öröm, hogy Gréta ilyen jól megvan a bölcsiben. Reméljük, nem lesz Snonak igaza, és később sem lesz gond. Majd írj, hogy bírod!

Nagyszülőnél alvás: ha a közelben lakna valamelyik nagyszülő, már biztos, hogy mi is otthagytuk volna Áront egy-egy éjszakára, bár a szoptatás miatt lehet, hogy nem vállalták volna be...... De így, mivel alig találkozunk velük, így még jódarabig nem lesz nagyszülőnél alvás.....

Pann,
A méhszáj kinyílás nem hangzik valami jól. A doki nem ítélt nagyobb ágynyugalomra?
Egyébként még bőven van ideje Rékának a befordulásra, nyugi! (én is ezzel áltattam magam, aztán maradt faros Áron)


Köszi szépen a nyugtató válaszokat a taslival kapcsolatban. Snonak abban igaza van, hogy ez még nem nevelői célzatú volt, csupán önvédelmi, és ezért is szomorodtam el, lehetne kicsit több türelmem is.......

Ágiboldi, Timó, Lora? Rég voltatok!

KépKépKépKép
thelga
 
 


Ditke,
Nem az Örs vezér terére gondoltam :wink: Dr. Gelléri Juliannának hívják, van magán rendelése is, mint homeopata, de az sztk fül-orr-gégészeten rendel amúgy az Örs vezéren (ennél pontosabb címet nem tudok).

Helga,
szerintem egy gyereknek is meg kell tanulnia tiszteletben tartani a szülőt, és az ő igényeit. Nyugodtan kifejezheted, hogy most teljesen kész vagy, és vagy visszavesz, vagy balhé lesz. Max. együtt tomboltok. Sebi meg szokott hátrálni, amikor látja, hogy nem viccelek.

Pann,
tényleg Ica-mami az ovibajárásunk kulcsa, mert ma olyan keservesen sírt reggel, aztán beszállt a buszba, odakuporodott a "mami" ölébe, és onnan pislogott, mint egy kis maki.
Tegnap, amikor kocsival mentem el az ovi előtt, akkor is láttam, hogy áll mellette és fogja a kezét, és úgy nézi a többieket...hát láttam már ennél felszabadulabb ovodást is :? De tényleg látszik, hogy mennyire szüksége van valakire, akihez kötődhet.

Ti honnan tudjátok, hogy mi volt a bölcsiben? Kikérdezitek a gondozót, amikor mentek érte? A gyerekekből ki tudtok húzni valami információt? Egy kicsit bajban vagyok, hogy miről beszélgessek vele, ha csak tippelgetek, hogy vajon mit csinálhattak aznap. Ennyiből jó a hosszabb beszoktatás, hogy tudod a többi gyerek nevét, és meg tudod kérdezni, hogy ki mit csinált, vagy valami.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok, az előbb írtam és elszállt...

Köszönjük a köszöntéseket, tettem képeket a picasaba.

Meli: gratula, örülök, hogy "jól" érzed magad! Dénes miatt ne emészd magad, meg kell tanulniuk a határokat!

Lorca: jó a kép Szabiról. Együtt alszotok még, vagy őt is kezded átszoktatni saját ágyba?

rólunk: Linus megkapta az új matracát és pár napja már ott is alszik éjszakánként! A 3. nap újra magam mellé vettem, mert az éjszakai mászkálásoktól olyan álmos voltam nappal, hogy hamarabb elaludtam, ebéd után, mint a Linus.

Bölcsihelyzet: húsvéti szünet után, kedden vittem legközelebb, menni akart, de úgy szöktettek el mellőle.
Szerdán ebédelt ott először, és aznap vittünk sütit, mert betöltötte a 2 évet! Megint csak megszöktünk előle, apával, és ez nekem nem tetszett. Másnap reggel már nem akart menni és mondta, hogy anya ne menj el! Azóta is sírósabb lett kicsit!
Csütörtökön elbúcsúztam tőle és úgy mentem el… na ő bent sír, én meg kint. Pénteken már erősebb voltam, nem sírtam, de ő igen. Ez alatt a 2 nap alatt semmit nem evett bent, de nem is a kedvencei voltak…. (karalábéfőzelék, krumplipüré…)

A héten nem mentünk, mert náthás és nem akartam, hogy rosszabbra forduljon. Hétfőn nem tudom, hogy fogom vinnni, mert most is, ha valami miatt pityereg a végén mindig kiböki, hogy Anya ne menj el dolgozni, anya ne menjünk bölcsibe...

nanica
 
 


Meli! De jó, de jó! :D :D :D Nagyon örülök! Ráadásul még beleestek a két év gyedbe is, úh dupla öröm! :wink: Karácsonyi meglepi....aranyos lesz....főleg, ha 24-re tényleg otthon lehettek már, de ilyenkor biztos könnyebben haza is engedik a babákat, mint máskor. :roll:

Sno! Biztos nem túl szívderítő látni, h Sebi ilyen passzív, de lényeg, h van vki aki mellett biztonságban érzi magát, akit "bázisnak" használhat, aztán előbb-utóbb csak nekiindul felfedezni a többieket is! Ha belegondolok, pl. egy új mh-en is az ember az első napokban csak nézelődik, keresi a helyét, és próbál "túlélni", sztem abszolút értehető ez a magatartás. :roll:

Helga! Méhszájkinyílás miatt nem lettem nagyob ágynyugalomra ítéve - mint eddig. :lol: Ez már nem oszt, nem szoroz, ráadásul én Gergővel azért vajúdtam olyan sokáig, mert NEM akart nyílni a méhszáj, úh ezzel most nem tudnak megijeszteni. Majdnemhogy úgy vagyok vele, h "Nyílik? Hurrá! Hadd nyíljon!" Azért persze megnyugtat a tudat, h még egy ujjnyi sincs, úh bőven normális a dolog, elvégre ez már a 30. hét! :mrgreen:

Forgás: sztem most haránt fekszik a Picúr, úh egy kicsit megnyugodtam. Aztán persze még minden lehet, majd az uh-on rákérdezek, h mi az aktuális helyzet.

Lorca! Akkor Ricsi?

Bicikli: tegnap vállaltam a játszóteret biciklivel! Egész jó volt, bár volt, h tolni kellett (hazafelé), de kényelmesebb, mint a motor, mert
1. sokkal lassabban halad - egyelőre - és nem kell rohannom utána, elég a kényelmes sétatempó
2. magasabban van, ezért nem kell lehajolnom hozzá, ha meg kell tolni
3. nem húzza le az új cipője orrát :mrgreen:
Azért nem fenékig tejfel a dolog, ez a kisbicikli sokkal-sokkal nehezebb, mint a motor, úh ha emelni kell, akkor gond van. :?

Most rohanunk a játszira, mert du. a kisebbségieké a terep....egészen elgondolkoztató a játszótér ilyen módon való időbeli felosztása...
Vendég
 


Meli! Óriási gratuláció a karácsonyi ajándékhoz!!!

Nati mostanában egy kicsit furcsán viselkedett, reggel mondta, hogy nincs kedve oviba menni. :roll: Amikor rákérdeztem az ovisnéninél, hogy nincs-e probléma a csütörtöki tornával, akkor mondta, hogy a múlt héten is sírva fakadt, amikor mennie kellett és hétfőn már a saját csoportjában sem akart tornázni. :shock: Szerdán több, mint egy fél órát lebzseltem az ajtóban, de egy szót sem szólt, pedig ő a nagyon jó óvónénink. Azt hinném, hogy 4 évesen már rendesen jelzi, hogyha baj van, de nem. Mikor jön el ez az idő?!

Pann,
Ha nem száll meg minket az ihlet, azt hiszem igen, marad a Ricsi. Robi mondta, hogy ha akarom, második névnek megkaphatja a Pétert, én annak hívom majd, mindenki más pedig Ricsinek. 8)
A játszóterezés élvezeteit azért lehet még fokozni! Ha kettővel megyek, akkor kell bicaj, motor, babakocsi, mert arra pakolom a homokozókat és a kereszteződéseknél beleültetem Szabit. Ilyenkor úgy érzem magam, mint egy karácsonyi krumpliszsák.
A játszink nekünk is hasonló felosztásban van. :roll: Ezért délután nem is én viszem, mert akkor már csak a Liget jöhet szóba.

Nanica,
Az alvás helyzet az most bonyolultabb. :lol: Az egyetlen ágy, amit jól tolerálok, az Natié, uh most többnyire nála alszok és Robi marad Szabival, bár már megvettük neki is az ágyat. Az elhatározás hiányzik csak, hogy egybe rakjuk őket, mivel reggel Natival 7 előtt kelünk és akkor Szöszi még többnyire alszik Robival együtt. Most már azért kezd sürgetni a dolog, de túl kényelmes így. :oops: Persze amikor Szabit altatom, sokszor bealszok, úgyhogy most ágyrajárók vagyunk. 8)
Az elszökdösés szerintem sem egy jó ötlet. :roll: Ha csak apája viszi, te pedig otthon köszönsz el tőle az nem működik?

Sno,
Ahogy írtam, ez az ovis beszélgetés nekem még most sem működik. Olyanról meg nem akarok, hogy mit ebédeltél és hasonlók. Amikor elhozod, akkor meg tudod kérdezni, hogy hívnak egyes gyerekeket, vagy hogy kivel játszott, azzal tudod indítani a beszélgetést. Mi döntően ovimentes beszélgetéseket folytatunk, van olyan, hogy napokig nem is említem.

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!!!

Köszi mindenkinek a gratulákat,rem.úgy is marad és kistesóka jó helyen tapadt és ......tudjátok.kedden megyek orvoshoz,mit üzentek Riának???

Ditke,szerintem se vidd még bölcsibe,nehogy rászedjen valami még keményebbet és a legyengült immunrendszere ne tudja legyűrni.Tudom,könnyen vagyok,nem nekem kell betegszabin lenni :(

Helga,én is elszomorodok,amikor kiderül,h a türlemem igencsak véges.De D feszíti a húrt és ma is csak egyszer fakadtam ki,pedig folyamatosan szidhatnám :cry: de nem alázhatok meg folyton egy kétévest,aki csak eleven és ...na jó,ROSSZ!!!!!

Orsi,gondolj azokra is,akik gyermekei mukkot sem mondanak még.Ők vajon miről beszélgetnek,mi volt a bölcsiben???Szerintem ha akar,Sebi magától is közlékeny lesz.Dénes pl.olyan dolgokat mesél el most(mi történt a mamáéknál,amikor nélkülem ott volt)ami kb.egy hónapja történt.Nekik még hosszadalmas feldolgozni ennyi új infot.

Nanica,de sajnálom,h ilyen nehezen megy az elválás.Linusnak nincs ott kedvence,aki istápolná?Az a fenyegetős ügy megoldódott???


Pann,Gergő egyedül tudja hajtani a bicajt???D még nem tudja,csak én tolom.De ő meg keveset motorozik,nálunk anagybicaj a favorit,én tekerek,ő meg elnézelődik.Közli,h szejeted ha magasan vagyunk

:lol:
Csak azt nem tudom,h előnyös-e nekem pocakosan tekerni???
Szerintetek?
Réka még ráér megfordulni,D iís a 32. héten lett fejvégű.


Lorca,lehet,h Natit kinevették,mert nem tudott valamit megcsinálni,v megütötte magát,azért ment el a kedve a tornától???
Mi D-t átköltöztetjük a másik szobába és a tesó kapja meg az övét.Így neki új ágyat is kell majd venni.Van jó tippetek,milyet vegyünk???


Holnap K-nak az állatkertben lesz a gyakrolata és megyünk vele.Nem jön valaki minitalizni velünk???9-től tutira ott leszünk délutánig!!!

Kép Kép
meli1118
 
 


(Egy Ross-os ) sziasztok....

Kivagyok. :( Fizikailag már pár hónapja, de ez a hét idegileg is megcincált. Ill. Roli, mert vmi miatt megkergült és nyekteti szegény Olivért. Felejtsétek el a múltkori százalékokat... :roll:

Most csak gyorsan gratula a nagy hírekhez!
Meli! tök jó!! :lol: :lol: :lol: Ügyesek voltatok, hogy elcsíptétek :wink: Jó egészséget! (Bicózni, az első 2-3 hónapban sima úton én még mennék....)
Lin! Neked is gratula a munkához! Milyenek az első benyomások?

Pann,
nyugi, tényleg még van ideje megfordulni, de többedik faros babánál már nem feltétlenül császároznak, ha nincs egyéb gond meg lehet szülni hagyományosan is (azért nem próbálnám ki :shock: :? )

Tényleg Barbi, ha visszajöttél, mesélj, mi volt itthon nélküled...

Mentem készülődni, mert hétvégén jön anyósom (hogy mi nyugodtan festhessük a kerítést, ahelyett, h állatkertbe mennénk, ugye)
A kertünk viszont elkészült, most már csak 3 hét míg kinő a fű is.... :lol:
jó pihenést mindenkinek!
Vendég
 


Na,senki sem jön velünk :cry: :cry:

Bigsister,n sajnálom,h ki vagy merülve!!!Hát biztosan nem egyszerű,belegondolok,h Dénes mellé egy 7 hónapos...ajjajj,meghalnék...

Kép Kép
meli1118
 
 


Bigsis,
Ilyen nyaggatós időszakok nálunk is vannak, elég nehéz olyankor, de ez is hullámzik, vár még rátok is sok-sok napsütés :D. Nekem az "ő kezdte" az, amin felcsattanok.
A helyzet egy kicsit majd romlani fog, amikor elkezd járni :wink: , mert akkor egy jó ideig nagyon nagy hátrányban lesz Olivér. Szabi egy kis golyó, rohan mint az őrült, így Natinak sokszor nem is kell nagyot lökni és szegénykém szó szerint repül. :? De ha belegondolok, Natin is több sérülésnyom született Szabinak köszönhetően, mint saját magának. :? Én is csak várom, hogy mikor lesz egy kis szünet, de gondolom majd akkor, amikor valamelyik elköltözik itthonról. :lol:

Meli,
Tesóm még jó nagy pocakkal is járt bicajjal munkába, talán még a 8. hónapban is. Csak ne ess el. :wink:
Nem tudom, mi lehetett a tornán. :roll: Nati egy nagyon könnyű gyerek, ha valakinek megvan rá az energiája, hogy folyamatosan foglalkoztassa. Szerintem aki vele nem tud bánni, az teljesen alkalmatlan a pályára. A többi gyerekkel biztos nem volt gondja, figyelem időnként csoportban, 6-7 éves fiúkkal is jól kommunikál. Vegyes csoportban van és a 20-ból mindössze 4 lány van, más választása nincs is :lol: .
Ágyból nekünk az volt a fontos, hogy alacsony legyen és lehessen rajta ugrálni. Ez főleg most jó, mert amikor együtt ugrálnak és lelökik egymást, egyik se koppan akkorát, hogy gond legyen. Igy vettünk egy magas matracot, majd ha nagyobb lesz, kaphat hozzá lábakat is, de most még így ideális. Ha van elég hely, akkor egy nagyobb ágy nagyon megéri.
Ma Tropicárium program van, nekem meg takarítás 8) .

Kép KépKép
lorca
 
 


Bigsis! "Nyekteti"? :lol: :lol: Ezen a szón jót mulattam magamban. :lol: Persze 'majmegtudommingyár', milyen az, aztán lehet röhögni. :wink:

Egyébként meg nem ér ilyenkor elkezdeni részletezni, h milyen nehéz két gyerekkel! :shock:

Bicó: Én n szeretem, de nem mertem. Annyit nem ér a dolog....bár a másik topikból egy csaj még snowboard-ozott az elején. :shock: Na, azt sem értettem, de hát "mindenki a maga szerencséjének a pogácsa"....

Ágyikó: még mindig az ikeás leksvik-re szavazok, nekünk n bejött, Gergő is szereti, és simán alszik benne keresztben. :)
Idelinkeljem? Idelinkelem: http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/S69847510
Tegyük hozzá, h mire az ember megveszi hozzá az egész cugehőrt, már 50 körül jár. :? :x

Lorca! Nati nem mondott semmit??? Esetleg szerepjátékkal vagy akármivel lehetne hátulról próbálkozni, hátha. :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöma névnapi köszöntést!

Én is kívánok boldog szülinapot Linusnak, és Botondnak így utólag is!:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pankaa 2009.07.20 14:46-kor.
pankaa
 
 


Reggelt!!!

Kár,h senki sem jött velünk talizni,megismerhette volna D 2 arcát:egy szófogadó,istengyereket,aki ügyesen sétál és nézegeti az állatokat,kecskét símogat és kígyót fogdos bűbájos mosollyal,valamint egy hisztiző,nem:toporzékoló tökálmos 2 évest,aki túl van pörgetve és járni sincs ereje és babakocsi az ősellensége,ezért üvölt és ordítja,h nem,nem nem.....már a végén le kellett locsolnom,sőt egy kis pofon is elcsattant,mert már fulldoklott....na mindegy,összességében fantasztikus volt(ha ezt leszámítjuk)
Este 6-ig ott voltunk nyitástól 8)

Viszont áttunk egy n súlyos balesetet,szerintem örökre belém ívódott,pedig nem vagyok egy érzékeny lelkületű ember.Egy autó belterületen előttünk indexelt és kanyarodott balra,de olyan lassan,h nem igaz,pedig senki sem jött szemből.Mögülünk egy másik kielőzött egy egész sort,kb.5 kocsit és pont akkor ért oda,amikor az előttünk lévő kanyarodott.És a csattanás után az előző(ez volt számomra a legdurvább,mert premier plánban láttam mindent)elütött egy út mentén gereblyéző fickót.Láttam repülni és megérkezni szegényt egy ház udvarán.átrepült egy 2 méter magas kerítés tetején és nem mozdult.Mi,akik nem voltunk érintettek leálltunk odébb,h ne akadályozzuk a mentést,aztán elküldtek,így nem is tudom,mi lett a vége,de abszolút tudni,h a 2 valamilyen szinten hibás autós szinte sértetlen maradt,de a szenvedő ártatalan 3.valszeg nem élte túl......

Pann,akkor ugyanolyan lesz a srácok ágy,mi is ezt néztük ki és n tetszik!!!Nem valami olcsó mindennel együtt,de viszont olyan hosszú lesz a végső mérete,h simán használhatja évekig.

Panka,nálunk is a fenyegetés beválik,pl.hozzam a vizet?ez az egyszerű kérdés ált.lenyugatatja(nem tegnap)
Van egy ismerősöm,akinek a lánya olyan hisztis,h magától odamegy,lelocsolja magát,majd a sarokba áll......maradj következetes :lol:

Lorca,campona jó program!!!Takarítás nem :?

Kép Kép
meli1118
 
 


Megint én!
Délelőtt 10-kor hívtak,h meghalt motorbalesetben az egyik másod-unokaöcsém.21 éves volt és olyan erővel csapódott egy oszlopnak,h kettészakadt a teste.Kész vagyok.

Kép Kép
meli1118
 
 


Istenem, Meli, nagyon nagyon sajnállak, bár ez kevés, borzalmas ez a két tragédia egymás után.

Egyszer mi is láttunk egy nagy balesetet, a gyerekek is ott voltak, soha nem felejtem el. Még a mentőket is felhívtam utána, hogy mi lett a lánnyal, de a személyiségi jogaira hivatkozva nem mondtak semmit. Jogos.

Szerintem nem Dénesnek van két arca, hanem ilyen egy átlagos kétéves. Peti is tud tündérfalat lenni, többnyire az, meg irtó vicces, majd megzabáljuk, de ha valami nem tetszik neki ÚGY sikolt, hogy ilyet még nem hallottam :oops: . És őrjöng, földre fekszik, tombol, reszket... Szerencsére leginkább itthon. Kissé nehéz alkalmazkodni a hangulatváltozásaihoz. :)

Ágy: ez a legszebb szerintem is, nekünk 3 ilyen van. :)

Mivel foglalkozik a férjed??

Pann, no para, lécccci!! :) Hidd el, hogy NAGYON jó dolog két gyerekes szülőnek lenni. Biztos, hogy Bigsis is így gondolja :wink: , csak vannak nehezebb napok, igaz? :) De nehezebb napok egy gyerekkel is vannak.
Már mondtam szerintem, de én minden gyereknél eljátszottam, hogy jó előre bet*jtam a szülés utáni első időtől, ami minden esetben jóval könnyebb volt, mint ahogy számítottam.

Bigsis, nem szeretnéd kiönteni a szíved?? Ha ők nyektetik egymást, te ülj le és írj! :)


Két hét múlva költözünk, úgy tűnik! Úgy várom! :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok!!!

Merre vagytok,lányok???

Rita,a férjem családjának van egy kispéksége és ő ott mindenes.Kiszállítja a kenyeret hajnalban,utána összesít,megrendel,számlázik.Ami nagyon jó,h napközben már 10-11-től itthon van.Ami rossz,h mivel saját vállalkozás,nincs olyan,h nem megy be.Alig van szabadsága,max.egy-két nap.De legalább délutánonként mehetünk együtt mindig.De most egy fotós tanfolyamot is csinál,mert n érdekli és talán később ezzel is foglakozhatunk.Mi kereskedők gyerekei vagyunk,semmi máshoz nem értünk,csak ehhez,ha saját vállalkozásunk lesz,akkor talán ebből élünk majd meg.

Az ágyat más eldöntöttük,n tetszik,örülök,h ezt mondod te is!!!
Hová költöztök???

Kép Kép
meli1118
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?