Új privát üzeneted érkezett!

Szupik vagytok! : ))

Kösziii!

Majd beszámolok. Most megyek cserepet és szalvétát venni. : )

Sziasztok,
Zümi
zümi
 
 


Zümi!

már majdnem te is tudtál rajzolni vigyori fejecskéket.
ne hagyj szóközt a kettőspont és a ) között, és már sikerül is
próba meg ezeket szóköz nélkül
mutatom az eredményt
: ) = Kép
: ( = Kép
: O = Kép

a mérges pofit nem tudom Kép

hali
drezsy
 
 


Én sem.... pedig: repesztettem még 1et és 0 repedés KépKépKépKép
brühü-hü-hü

ane

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 

 
 

Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a forumra.
Megnéztem a képeiteket, nagyon szuperek.
Én kb. 3 hete kezdtem el a szalvétatechnikás pályafutásom, azóta készült 2 kis cserép, és két kép. Az egyik kép papírmaséra lett rádolgozva, nagyon érdekes lett.
Már csak matt lakkot kell vennem, hogy lelakkozzam.
És kavicsokra is dolgoztam rá szalvétát, nagyon aranyos lett.

Évi
makrancos
 
 


Kata007!

Ezt találtam Neked. Lehet, hogy tudod hasznosítani.Kép

Dodus

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 


Ane!
Repesztés:
aranyszabály1: sose kenj újabb réteg festéket oda, ahova már kentél (ez a rep.lakk feletti festékrétegre vonatkozik).
aranyszabály2: Lehetőleg vastagon, bőven kend a felső festékréteget (de csak egy rétegben).
Biztos van még több aranyszabály is, de én csak ennnyit tudok Kép

Szia Évi!
KépKöszöntünk közöttünk! Örülünk, hogy mostanában ilyen sok új társsal bővült a topik!!Kép Van rá lehetőséged, hogy megmutasd a munkáidat? Kíváncsiak vagyunk ám!!Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Sziasztok újak, és sem vagyok túl régiKépKép

Koda
Tokajban Anyukáméknál voltunk, Anna imád ott lenni, mindenki körülötte ugrálKép Szerintem egész Tokaj tudja már hogy otthon voltunkKép
Cserepek nagyon, nagyon szépek!!

Jubi!
Nem is dícsérlek már, mert te is mindig csodaszépeket csinálsz!!!!
És kicsi családod is nagyon édes!!!!!

Hát egyenlőre ennyit tudtam visszaolvasni, mert már sokat vagyunk kint, Anna ugyanis nagyon ügyesen megy már.....

Még olvasok......

Era

Era
Kép
era75
 
 


hali

egy két helyen meglepi mélt várhatnak KépKépKép

majd még az is kap, aki most nem
csak be kéne vésni a gépbe a címeket

drezsy
drezsy
 
 


SziasztokKép

Először is én is köszöntelek Makrancos ÉviKépKép
Az alkotásokról nem ér ám dicsekedni képek nélkülKépKép
Mi nagyon kíváncsi társaság vagyunk ámKép

EraKép
Hálás köszönet a dícséretért a cseréppel kapcsolatbanKép Gondolom, hogy mindenki a kis Anna körül ugrált!!!Kép Ismerős ez a helyzet nálunk isKép

DrezsyKép
Sajna nem tudjuk megnyitni a lepit, de Gabi dolgozik rajtaKép

LányokKép
Nekem a Marabu repesztőlakk csuda jól reped!!!

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Sziasztok!

Először akkor a Plextol, azt kb úgy 1-1,5 éve vettem a margidhíd budai hidfőjénél lévő nagy hobby boltban, egy dl és 245 ft volt.
Köszi a tippeket a használattal kapcsolatban Kép

Ma elrongyoltam repesztő lakkért , mert rájöttem, hogy ez a kis bolt ott a Lehelnél egész sokáig nyitva van, és valóban! 18,30 ig, legalább oda tudok érni. A bácsi jól elmagyarázta nekem , hogy kell használni. Aztán meg még ott voltam egy félórát-órát. Ősszesedtem 10 szép szalvétát, meg vettem újjabb fakarikákat. Vagyis az eggyiket ajándékba kaptam, mert kicsúsztam a keretemből, már nem volt nállam elég pénz.
Szóval mikor kijöttem a boltból és indultam haza, rájöttem, hogy mien jó is hogy van repesztő lakkom, csak mi a szöszt fogok én repesteni, merthogy átlátszó hajólakkal gondoltam én azt átfesteni, amit meg akarok repeszteni.

Azt úgy lehet? Szerintem nem Kép Megint nagyon megfontolt voltam! Kép

Ja üdv az újaknak! Kép hi hi hi én a 3 hozzászólásommal! Kép

Kép
krimo
 
 


Sziasztok,

Üvözlet minden új ekötelezettnekKép

Jubi,
nagyon jól sikerültek a fiúkKép
és a cserepek is tetszenekKép
Mostanság voltam a Rákóczin venni raglakkot, de akkor keret nem volt, csak pár szalvéta.Kép
Én most lakkfilcre vadásznék, csak el kellene indulni, van vmi tipped?

Koda,
a te cserép átalakításod jobb lett, mint az eredetiKépKépvállalj újra efféle munkát!

Kata,
a hungarocell képekkel kapcsolatban szeretnélek kérdezni:
mivel lakkoztad, mert arra emlékszem, hogy beszéltük, ne csónaklakkal.
Az én hungarocellem kb 1 cm vastag, abból nem akarom a keretet megcsinálni. Te, hogy csináltad?

még ma visszatérekKépKépKép

manóka

manóka
manóka
 
 


Jucus!

Szóval textilre is? De azt mosni azért nem kéne sürűn, gondolom Kép Pont ma a boltban kitárgyaltuk a tulajnővel, hogy bambusznádból lehet keretet csinálni, és abban kifeszíteni valami lenes anyagot amire lehet szalvétázni.
Van is ithon bambuszom Kép Már csak valami fűrészelő ezköz kéne...

üdv: serlock kishúga... Kép Kép Kép

Kép
krimo
 
 


Jubi!
Plextol: 100 ml, 340 Ft, Nyíregyházán.
Most csak ennyit, bocsi...
Zsu

Ja, és üdv Évi!

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!

Ollan dönölű szalvétákat vettem, hogyazvalami... Kép
Megvan a smily-m, köszi!
Még nincs digi-gép, de már alkottam egy kis fa dobozt szőlőlevelekkel és holnap nekiesek néhány cserépnek is. Rengeteg fölös szalvim is van, mivel csomagokat is vettem, de még nem tudom (fotózni) és feltenni. Hogyan kell (majd) feltennem őket és hová?

Köszi,
Zümi
zümi
 
 


Kép

Jelentem kész az anyáknapi 3 x 3as sorozat.KépKép
http://babanet.hu/album/main.php?album=1660&page=4
Itt láthatjátok még az Anita lányom által készített süniket is. Én csak a lakkozást csináltam rajta. Második munkának én nem mondanám rossznak mindeféle elfogultság nélkül.Kép Na jó, végig mellette voltam, s még ha mást csináltam, akkor is tudtam figyelni, hogy mit csinál.

Krimo!
Ezek szerint megfertőződtél...KépKépKép

Zsu!
Lusta dög vagyok és még nincs kivasalva. Holnapig ugye tudsz várni?Kép

Jubi!
Én is úgy gondoltam, hogy a lakkra szórom rá. Mivel a rózsa szirmait akarom beszórni, befestek egy szirmot és rászórom gyorsan.
Kétfélét vettem. Az egyik pici apró korong alakú, a másik kicsit nagyobb, nehezebb és négyzet alakú. Nem tudom mi sül ki belőle.Kép

Ádianya!
Köszönöm. Ha lemegyek anyumékhoz titokban le is fotózom azt a nagyon régi fekete-fehér képet és meglepem őket majd a házassági évfordulóra.Kép

Dodus!
Húúú, de drága vagy. Miket nem találsz Te...Kép Csak egyet nem értek: miért csinálsz nekem holnapra munkát????????KépKépKép

Manóka!
Igen, tényleg nem szabad csónaklakkal, mert feloldja. Én egy kicsit felhígított dp. ragasztólakkal kentem le.
A keretet ugyanabból csináltam. Az enyém nem volt vastag. Az a Tesco-s féle állmennyezet volt. Én tapétavágóval vágtam, ami egész jól vitte. Szerintem ha levágsz egy másfél centi széles keretnek valót, akkor azt lapjában ketté tudod vágni és rögtön nem olyan vastag. Jó, kicsit macerás, de ha nincs jobb ötlet...Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Off: sikerült felraknom néhány képet az albumba a családomról (már, ha valakit érdekel egy picit) Kép

Zümi
zümi
 
 


Krimo!

Nem értem a lakk és repesztőlakk problémádat.Mit szeretnél repeszteni pontosan és hova szeretnéd a lakkot?
Textilen állítólag olyan viaszkosvászon szerű lesz a Plextol.
Jucus
20170114224602
 
 


Sziasztok!

Eddig csak olvasgattam és csodáltam az alkotásaitokat, de most szeretnék segítséget kérni. Hol lehet, vagy lehet-e kapni akkora gipszkiöntő formát amibe be tudok rakni egy 10cm x 15 cm-es fényképet?
Eddig én textilre, fára, cserépre alkottam, de mindet elosztogattam. Kép
Segítséget előre is köszönöm.
üdv. Melinda
szokolka
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek. Nagyon klasszak a képek, cserepek, mindenkié!!!!!!!!
Repesztés:
sötét alapfesték
repesztőlakk kb 2 óra száradás minimum
világosabb festék, ne nagyon vastagon és MINDÍG EGYIRÁNYBA KENJÉTEK, mert ha visszafelé is áthúzod a festéket, begyűrődik a repesztő, csúnya lesz a helye.
Én imádom a repesztett képeket!

Bocs, hog ilyen nagyon szűkszavú vagyok, de sietek.

Remélem így is segítettem.

Kriszta

mohácska
 
 


Zümi!

család lefigyelve!
figyi, nem akarsz nekem irásszakérteni?
ebből te mit tudsz megállapítani?
ez mennyire azonos a grafológiával?
vagy te csak gyilkosok kézírását nézegeted?
bocs, de ehhez meg én nem értek, de nagyon felcsigáztál

drezsy
drezsy
 
 


Sziasztok!

Hát nem godoltam volna, hogy ilyen aranyosak vagytok, és így örültök nekem. Már gondoltam én is arra, hogy lefényképezem az alkotásaimat és felteszem a netre valahova. Ha megvalósult szólok.

Ha valakit érdekel, és lakkot akar venni, akkor vegyen az OBI-ban. 0,5 kg 550.- Ft. Nagyon sokáig elég lesz.

Melinda!
A Margit krt 3. szám alatti Hobby boltban lehet kapni gipsz képkereteket. Nézz ott körül, hátha van olyan, amilyet szeretnél.

Nagy piros rózsás szalvéta kell valakinek? Még van egy pár.

Üdvi.

Évi
makrancos
 
 


SziasztokKép

ZümiKép
Hogy érekel e a családod valakit????? Az új kedves csatlakozókat ezzel szoktuk nyaggatni, hogy képet-képet!!!Kép Hát persze, hogy kíváncsial vagyunkKép és az alkotásokra isKépKép

Évi drágaKép
Már alig várom, hogy ne csak gondolkozzál a fényképezésen, hanem meg is tedd azt!!!Kép Nyiss itt a babaneten a fotóalbumban egy saját albumot, és tedd oda a dolgaidadKép Nekünk is így van általábanKép Ha nem megy, szólj és segítünkKép Látod, Züminek is sikerültKép

DrezsyKép
Kit akarsz lemeózni????KépKépKép

KataKép
Tudom, hogy se anyukád, se az anyósodKépKép nem vagyok, de ha nekik nem kell a kép, ide bármikor becsengethetsz veükKépKép Tudod, hova kellKép

KrisztaKép
Hát te hova szaladgálsz???Kép

SzokolkaKép
Kiöntő formát elsősorban hobby boltban kell megnézned. Ott van bőven választék általában. De egyes városokban papírboltokban is előfordul. Itt Miskolcon nincs paíprboltban sablon. De máshol már írták, hogy szokott lenni.KépKép Sajna nem írtad, hogy melyik városban lakszKép Így konkrét boltot nem tudok mondani.

ZsuKépKép
Köszi még egyszerKép Ma ki is próbálom a szépséges új sablonomatKép Az ellenérték holnap kerül feladásra, ha nem problémaKép

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Koda!

Köszönöm a segítséget, Budapesten lakom. És tegnap az Üllői úti hobby boltokban néztem meg, és nem volt. Az egyik üllői úti bolt "társa" a Margit Krt-i, és itt sem volt. Ezért gondoltam, hátha nektek van valami ötletek ezzel kapcsolatban.
Bár a Margit krt-i boltot majd még megnézem, bár nem a héten, mert papiron a héten szülnöm kell, ma meg a bölcsőre fogok valamit alkotni.
üdv. Melinda
szokolka
 
 


Sziasztok,

mindenkinek szép napot kívánok!KépKép

Köszöntelek benneteket "új" hozzászólókKépKép

Szokolka,
én láttam itt Debrecenben, de akkor Pesten is lehet kapni. Nézd meg itt http://www.hobbybolt.hu/shop/index.php?parent=216
De,gondolom, a szülés után el fog telni 1-2 nap, mire újra az alkotásokhoz tudsz kezdeniKép
A bölcső dekorálásához sok sikert!
Első baba lesz, fiú, lány? Írj magadról vmit!

Makrancos,
megnéztelek benneteket, nagyon helyesek a gyerekekKép
És már jó nagyokKép Nekem a nyaralós kép tetszett a legjobban, ott a fiacskád már kész férfiKép

Kata,
nagyon szépek lettek a képek, és a lányodnak is gratula, ügyesKép talán az anyjára ütött?KépKép

Koda,
az a keret nekem is nagyon tetszik,már várom, hogy mit alkotsz belőleKép

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!
Hetek óta nem jártam erre,(meg semmere amihez számítógép kellKépKép ) most végig néztem a linkeketKép Ügyesek vagytok!
Én nem is igen csinálgattam semmit jó ideje, max kerítést festegetek...:-/ muszájból...Kép

Kata
képzeld történt tegnap..... postára került a mágnesKépKép Apa furikáztatta eddig a pakkotKép Aztán átkerült az én autómba, de ott csak 4 napot kocsikázottKép
bocsiiiiii....

Most hívnak is a csajok..
szaisztok
hajnii
 
 


SzokolkaKép
Ha a Pesten laksz, akkor ott bizony kellene kapnod ilyen formát, mivel Pest a hobbyboltok fellegváraKép
De ha végképp nem találsz sehol, én kerestem neked olyan boltot, ahol lehet kapni. Igaz, ezeket meg kell rendelni, mivel Pécsen és Tatabányán van a bolt. De ha nagyon kell és minden kötél szakad, talán jó tudni ezekről. Mind a két bolt megbízható, én már rendeltem tőlükKép És különösen figyelmedbe ajánlanám a szalvétáikat is!!!!! Éedemesebb is nagyobb értékban rendelni, mivel a postaköltségsajna 500 ft körül van.
Szóval ezeket a kereteket a pécsi Apró Fortélyok boltjában találtam:

http://www.hobbybolt.hu/shop/index.php?cikkid=2653&parent=216
http://www.hobbybolt.hu/shop/index.php?cikkid=2655&parent=216
http://www.hobbybolt.hu/shop/index.php?cikkid=2241&parent=216

A tatabányi boltban lévő sablont nem engedte a gép idelinkeli, de megtalálod a választékot ezen az oldalon:
http://www.webaruhaz.hu/kezmuveskucko (és itt a gipszkiöntést kell nézni)

Remélem egy kicsit segítettem!!!
És mesélj csak! Most fogsz szülni??? Nem pihizni kéne??Kép Mondjuk én sem ültem otthon a szülés napjánKépKép Még jó, hogy nem a buszon óhajtott Marci kjönniKép
Milyen lesz a bölcső???

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Sziasztok!

Nagyon aranyosak vagytok Kép

Drezsy!
Általában még annyira sem tudják megkülönböztetni az emberek, hogy grafológia, és írásszakértés. Mindenki azt hiszi, hogy ez egy és ugyanaz. Nos, én valóban a bűnügyekre specializálód(om)tam. Azért így fogalmazok, mert még nincs meg az összes vizsgám és csak a mentorommal együtt dolgozhatok még (gyakorlati idő, mint az ügyvédbojtároknál). A különbséget majd megírom priviben, mert nem akarom a többieket untatni.

Köszi mindenkinek a kedvességét Kép
Zümi
zümi
 
 


Zümi!!
Én is megnéztem a családod, nagyon édesek vagytokÉs amikor megnéztem a profilod, ugyanaz jutott eszembe , mint Drezsynek! Érdekes lehet a munkád, én is kérem a mélt, amit Drezsynek küldessz!!!
Koda!
Tegnap feldobtad az egész estémet, olyan jó volt hallani a hangod!! Meg hogy örömet okoztam a sablonnal... Kép) végre egy kis sikerélmény!!
Szokolka!
Sok sikert a szüléshez, várjuk a beszámolót!
Kata!
Várok ám türelemmel...

Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Kata!
Szemkápráztató az a nagy halom babakék Kép keretű kép! Gondolom jó kis meló volt...még jó, hogy csak egyszer van egy évben anyáknakpja (gyereknap meg 365-ször Kép). A süniseket ugye a legnagyobb leányzó készítette? Nagyon ügyes! Még lesz belőle valami Kép

Szokolka!
Szerintem nagyon szerencsés vagy, hogy tavasszal szűlhetsz!! Én is erre vágytam mindig, de nekem nyáron (kánikulában) és kora ősszel (kánikulában) sikerült Kép

Mohácska!
Én a repesztésnél max 30 percet szoktam várni, és úgy is szépen repeszt.

És most egy cserép, de ígérem erre a hétre az az utolsó Kép: http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/t_jk_pes_cser_p.JPG
Eztán már csak képek lesznek, meg szeretnék csinálni egy fényképkerete anyáknapjára.

JubiKép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Ja még valami, már mióta meg akarom kérdezni: nektek nem hullik az ecsetek szőre?? Én állandóan ettől szenvedek, főleg amikor a lakkot kenem. Van valami ötlet ellene? Valami speckó ecset esetleg??

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok Mindenki!

(Remélem nem gond a megszólítás de most így egyszerübb)

Először is köszönöm szépen a segítséget! Azért még a Margit Krt-i boltba elküldöm a párom " kisfiát", hogy nézze meg amit keresek.

Holnapra vagyok kiírva, de semmi jele nincs annak, hogy bármi készülődne. Nekem az első babám lesz, de a páromnak már a harmadik. Fiú lesz, bár ma már a párom is aggódni kezdett, hogy mi van, mert holnap lesz a születésnapja így a baba lenne az ajándék Kép
A bölcső nagyon régi, még anyukám és a bátya "használta", most bohocókat ragasztottam rá, de oldalt azon goldolkozom, hogy régi futó mintázatot festek rá, mert nem találtam ilyen szalvétát itthon. De már a bohóc is jól feldobta az ágyat.
üdv. Melinda
szokolka
 
 


Sziasztok!

Chat-re nem jártok? Tegnap benéztem este, de nem volt ott tőletek senki.

Ma szalvétáztam egy tányérra, még nem száradt meg, de ha megszárad kisimulnak a ráncok? Vagy valamit rosszul csináltam?!?

Milyen lakkot kell kérnem az OBI-ban, ami 550 Ft?

Mailt majd du, mert most sietek, küldöm majd Neked is Zsuzsimanó! Kép

Sziasztok,
Zümi
zümi
 
 


Jubi!

Éppen ezért utáltam a lakkozást.Vettem egy lakkhengert és álom vele lakkozni!Érdemes venni egyet!

Jucus
20170114224602
 
 


Nekem meg spay-s formátumú, magasfényű lakkom van
és irtó jó

és garantáltan nem ragad az ecset szőre beleKép))

mindjárt mutatom az első igazi cserepemet

drezsy
drezsy
 
 


Sziasztok!

Melinda!
Drukkolok nektek, hogy könnyű legyen a szülés.
A mintákhoz tudsz venni sablont, ha akarsz. A Ferenc krt-i metrótól nem messze ven egy Hobby bolt, ahol láttam ilyeneket. Vagy a www.hobbybolt.hu-n rendelhetsz postán, ha van nekik. Lehet, hogy még olcsóbb is.

Jubi
Szerintem ne izgasd az ecsetek miatt magad. Előbb utóbb kihullik a szőrük. Természetesen a drágább ecsetek jobbak. Arra szoktál figyelni, hogy milyen szőrű ecsetet (vagy milyen puhaságút) mire használsz? Ez is okozhatja, hogy kihullik.
A lakk kenésre inkább fehér színű disznó sörte ecsetet használj. A puha ecsetek tönkre mehetnek a lakktól, és nehezebb is kimosni belőlük.
Szép cserepet csináltál, gratulálok.

Zümi
Sajnos most a nevét nem tudom, mert nem otthonról írok, de a Váci úti OBI-ban csak egy van. És nem kell kérned, odamész a lakkos polcokhoz és kiválasztod. Csak ez az 1 féle van. Talán nitrolakk, úgy emlékszem.
Én azt vettem észre, hogy akkor sokkal jobban ráncosodik a szalvéta, ha sok víz van az ecseten, vagy a ragasztó nagyon vizes. És akkor is jobban ráncosodik ha durva szőrű ecsetet használok és keskenyet. A szalvétázáshoz jobb a széles lapos ecset, aminek puha a szőre. És mindig belülről kivelé simítsd.

Manoka
Milyen képeket néztél meg, nekem még nincsenek gyerekeim.

Üdvi.

makrancos
makrancos
 
 


Sziasztok!
Közkívánatra, vagy csak Jubi kívánságása íme néhány általam készített cserép:
szilvás:
http://babanet.hu/album/albumimages/1857/45324.jpg
krókuszos:
http://babanet.hu/album/albumimages/1857/45325.jpg
bogyós cserép eleje (Manóka szalvétája Kép)
http://babanet.hu/album/albumimages/1857/45327.jpg
és hátulja:
http://babanet.hu/album/albumimages/1857/45329.jpg
nárciszos:
http://babanet.hu/album/albumimages/1857/45330.jpg
hagymás előről:
http://babanet.hu/album/albumimages/1857/45332.jpg
hátulról:
http://babanet.hu/album/albumimages/1857/45335.jpg
welcome (ez régebbi gyártmány):
http://babanet.hu/album/albumimages/1857/45336.jpg

Picit homályosak, bocs!

Kata!
Sok türelem kellett ahhoz a sok egyforma képhez... de az eredmény gyönyörűűűű!!

Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


nah
csak megszültem
bár van egy másik fele is, csak nem bírtam kivárni, amig feltölt annyira az elem hogy tudjam azt is mutatni
szal ez lett a remekmű:

http://babanet.hu/album/main.php?album=1720&page=3&image=45355

majd albumban már fent lesz a másik fele is.


drezsy
drezsy
 
 


SziasztokKép

Hogy ti milyen termékenyek vagytokKép fél óra volt a visszaolvasásKép

Ime amiket alkottam, nem nagy számok, de elsőre azért türhetőekKép

Kata ezt neked ajánlom különösen a figyelmedbe, nem is tudom mértKépKépKép

Barátnőm kisfiának készítettem ezt a képet ajándékba.

Anyáknapjára ezt meg anyósomnak szánom.

Anyukámnak még nem száradt meg a gipszkerete, neki egy újat készítettem, de mikor meglátta a Kata figyelmébe is ajánlott katicákat, hát közölte, hogy neki ezek kellenek hütőmágnesformában, így nekiállhatok még gyártaniKépKép

Most megyek megprobálom az első repesztésem, bár sok reményt nem füzök hozzá, mert nem a legjobb repesztőt szerváltam beKép

puszi
Ági

Ui: Kata a katicák már kirepültek tőlemKép

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Segítség, segítség! Kép
Brühühű!
A tányéron az a gyönyörű szalvéta buborékos lett, de még ott is picike bubik vannak, ahol csak a ragit kentem a tányérra szalvéta nélkül...
hüpp-hüpp Kép
Nem vizeztem a ragit, mit baltáztam el?

Zümi
zümi
 
 


Szia Zümi!

Ne sírj! Leportalanítottad a tálat? Milyen tányérra kented, kerámia vagy műanyag? Mert ha műanyag, akkor előfordul.
Milyen ragasztód van?

Üdvi.

Évi
makrancos
 
 


Szia Évi!

De sírok! Kép , olyan szép lett volna...
trampli vagyok, úgy tűnik Kép
Kerámiatányérra, leportalanítottam, Kreatív Hobbyboltban vett "Decoupage" ragi.

Köszi,
Zümi
zümi
 
 


Hány rétegben kell felkenni rá a ragit? Nem lehet, hogy csak kevés volt az egy réteg?
Vagy ne reménykedjek?

Zümi
zümi
 
 


Zsuzsimanó!

Nekem az első három a nyerő! Isteni szépek! Mennyi időt vesz igénybe egy-egy ilyen elkészítése?

Zümi
zümi
 
 


Szia Zümi!

Először is ne értékeld le magad. Ez nem szép dolog, saját magaddal így bánni. Ejnyebejnye.

Egy rétegben kell felvinni a ragasztót. Ha túl nagy felületre viszed fel egyszerre, akkor megszáradhat, mire felteszed rá a szalvétát, és akkor már nehéz kisimítani.

Amikor nagy felületre viszed fel a decoupage ragasztót, legyen egy kicsit vizes az ecseted, hogy ne száradjon meg gyorsan. Ha gyorsan szárad, akkor a szalvétát már nem fogod tudni kisimítani rajta.

Ne búsúlj, van még olyan szalvid?

Zümi, hogy lett belőled bűnügyes?

Üdvi.
Évi
makrancos
 
 


Zümi!

nem tom mi lehetett a gond, de én pl a ragasztót egy ideje, úgy viszem fel, hogy :
1. tapétaragasztót használok
2, egy kis bébiételes üvegbe van megkeverve, kb
4 hónapja, néha teszek hozzá egy kis vizet.
nagyon kiadós!
3. na ebbe az üvegbe mászok bele az ujjammal,
raginyózom be, ahol kell

pl igy készült a mai gombás cserepem is amit már mutattam és most itt van akkor mindkét fele:

http://babanet.hu/album/main.php?album=1720&page=3&image=45355

http://babanet.hu/album/main.php?album=1720&page=4&image=45401

ja, még annyit, hogy a gomba alapja, vagyis háttere nem fehér, még ha annak is tűnik. halványbarna.

anyám meglátta, és tudjátok mi volt az első, amit mondott rá???
hát, vasárnap, nem érdekel, kimegyek én ezekkel a bolhára!! KépKépKépKépKép

már mióta ezt nyögtem!!
hihihi

drezsy
drezsy
 
 


Sziasztok!

Drezsi, Zsuzsimanó!
Megkaptátok a mailt?

Évi!
Köszi a bíztatást, bár eléggé lelombozott a dolog...
Van még olyan szalvim, tegnap nagyon felbuzdultam és bevásároltam egy hadseregnek valót, (vagy kettőnek) ?!
Hátazúgy volt... recepciósként kezdtem, de... ha érdekel megírom priviben.

Drezsy!
A szalvi alá tapétaragi és fölé rendes decoupage?

Ti milyen lakkot használtok, ha olyan tányért akartok csinálni, amiből később enni is szeretnétek? Vagy hüle vagyok, és olyat ne akarjak??? Kép

Már kérdeztem, chat-re nem jártok?

Zümm
zümi
 
 


Sziasztok!

Húúú mennyit írtatok!
Jucus!

Már megoldottam a problémámat, simán lelakkoztam azt a fakarika képet. Az volt a bajom, hogy ha nincs is rajta festék, akkor mi reped meg? Gondolom semmi, úgyhogy maradt a lakk. Mien az a lakk henger? És nem nehéz tisztítani? Nekem lejön a körömlakkom állandójan, mire az ecsetből kipucoválom a lakkot Kép Vagy a lakkod is vizesbázisú?

Szokolka!

A Visegrádi u. 66-ban láttam mindenféle képkeret formát! Mondjuk konkrétan nem néztem meg pont mekkorák, de ha gondolod szólj oda : 306-07-04
biztos meg tudják mondani!
Az eggyik hozzászólásban itt olvastam, hogy "na megszültem mégis" Hirtelen azt hittem te írod, Kép
Előtte két sorral írtad, hogy holnapra vagy kiírva... Egy kalappal!
Vagy ijenkor mit szokás kívánni?!

Kép
krimo
 
 


Krimo!

A Visegrádi 66-ban milyen bolt van? (A szüleim az 53-ban laknak) Kép

Köszi,
Zümm
zümi
 
 


Szia Zümi!

Lehet olyan tányérod, csak üvegtányér, aminek a külsejére rakod a mintát a hátoldalával, így ha rendesen nézel a tányérra, akkor aminta látszik. Így szerintem mindegy a lakk, mert nem abból esztek.

Tényleg érdekel, megírod.
horvathevacsilla@freemail.hu
Én is recepciós vagyok most.

Üdvi, és sok sikert.
makrancos
 
 


Krimo!

Köszi a tipet! Itt lakunk az Árpád hídnál így megnézem majd.

Zümi!

Ha holnap hazaengednek a kórházból akkor elmegyek és megnézem. Majd ügyesen útba ejtem és sétálni sem árt. És akkor majd holnap elmondom, hogy mit láttam.

üdv. Melinda
szokolka
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?