Új privát üzeneted érkezett!

ZsuKépKép
Akkor hétfőn várom az emilt, de ezt a pénz dolgot még átrágjukKépKép

DrezsyKép
A műveket megnéztem! Az a virágos, csavart szélű nagyon-nagyon tetszik!!! A többi is természetesen, de ez most igazán a kedvemre valóKép

ManókaKép
Nagyon szépek lettek a dolgait, de itt is kiemelnék egyet, ami a legjobban tetszik: mégpedig a rózsás kép!!! Hát az valami gyönyörűséges lett! Úgyhogy a férjed izléséhez csak gratulálni tudokKép

KataKép
Esküszöm kimentünk Nyékre a telkünkre, hogy tudjak gyűjteni kavicsot neked. De egész nap zuhogott kint az eső és nem jutottunk le a tópartra.KépKép Pedig annyira akrtam hozni neked. És ott pont ilyen kavicsok, kövek vannak. De jövő héten megyünk megint, akkor hozok. Jó lesz akkor is nem?? Legfeljebb elteszed őket, ha addig találsz valaholKép

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Móni!
Nahát, ezek nagyon jók lettek!! Nekem legeslegeselegeslegjobban a szőlős gyümölcsöstál tetszett!! De az nagyon-nagyon!!Kép A többi is jó, de nálam ez viszi a pálmát!! Gratula!
Az én vevőim a párom munkatársnői közül kerülnek ki.Kép Milyen jó is, ha az ember férje, sok-sok nő között dolgozik!Kép

Krókuszka Anikó!
Azok a barna keretek, nem barnák!!! Így kevertem ki: természetes sziéna+egy pici piros+egy pici fekete. Ugyanis ezt úgy kérték, hogy passzoljon a cseresznyefaszínű étkezőbútorhoz. Ahhoz kísérleteztem ki.

Zsu!
Légyszi ne csak verbálisan a cserepekről, látni is szeretnénk őket!!!

Manóka!
Nekem legjobban az a rózsás kaspó tetszik, amelyikkel te nem vagy megelégedve! Én igen.Kép Szerintem nagyon szép!!!! PErsze a többi is!!!Kép

Én tegnap megint megrendelésre dolgoztam, a változatosság gyönyörködtetKép:http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/k_t_csokor_h_vir_g.JPG

Jubi, aki egy kicsi náthás Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


gyerekek annyit írtok, hogy nem győzöm olvasni. azért ám én csak pár órát töltök itthon az alváson kívül, kérem beleszámolni!! KépKép

most nincs is annyi időm, hogy a tükröt leírjam, de este +próbálom, bocsesz.


Manócska
nem, akrillal. de sztem lehet azzal is, csak abból nekem nincs olyan sok szinem, és ugyebár Dodinál az a lényeg, hogy az legyen Kép

Anikó
neked is írok még remélem ma, de legkésőbb holnap, úgy még jó??? bocsi, de most rohannom kell a gátra merültetni 1*osokat, utána apóshoz mert György a drágám + déditatához utána mert ő is az KépKépKép

ane

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 

 
 

Manóka!
Szoktál járni a Rákóczi utcai Művészellátóba? Én most voltam először, és leesett az állam, hogy milyen nagy választák van keretekből, öntőformákból, szalvétákból, és hogy milyen olcsók! Egyébként pénteken jöttek új kiöntőformák, akkor pakolták ki, mikor ott voltam, szépek és rengeteg! Szalvétából is bőven van, és olyanok, amiket máshol nem is láttam!

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Na tovább olvastam a gyertya ragacs használatiját, és egyből ott volt, hogy minden másra is való...
Szóval megalkottam életem első szalvi képét. Hát eggyet elszakítottam beismerem, de végülis elsöre nem is lett rosz, kicsit ráncoska. De sikerült a keretre is pont olyan színt kevetnem ami megy hozzá. Sajna nincs gépem, szívesen megmutatnám nektek, hogy kapjam a kritikát! Kép Viszont nem lett kicsitse fényes, pedig hát átkentem rendesen azzal a ragival, lehet hogy túll híg volt? Van hajólakkom kenjem át vele? Akkor meg már túll fényes lessz ugye?

Krókuszka!
Ez egy szelet a farönkből. A boltba volt készen olyan kép amit szeretnék csinálni belőlle, el is mondta a bácsi, hogy hogy-smint készítette, de annyi mindent mondott... Arra emléxem, hogy nem baj hogy repedt a fa, mert antikabb kinézetű lessz az egész csak tőlle.De kenjek alá valami festéket, hogy ne igyon meg annyi ragasztót?
A gipszkeret az beivott egy csomót.ugye alá is kell kenni, nem csak fölé?
Húúú de kezdő vagyok! Kép De elég lelkes! Kép

Kép
krimo
 
 


Koda!
Most már tudomKép
Tárgytalan a dolog, találtam nemsokkal utána, és jól be is vásároltam belőle.
Bocs, hogy nem szóltam el is felejtettem, de azért köszönöm.
Szandra
krampuszmama
 
 


Szia Krimo!
Igen, jobb, ha lealapozod a kereted, mert kkor tényleg nem iszik be annyi ragasztót. A lányok diszperzitet használnak, most én is, mert eddig azt a kevés cuccot hobbyfestékkel festettem, de az drága. A diszpit lehet keverni Aquacolorral, de sima én temperával keverem, de így csinálja Drezsy is (tőle az ötlet nekem). Kár, hogy nem tudod megmutatni, kíváncsiak lennénk rá. Én szeretem, ha egy kicsit ráncos. Van olyan technika is, ami kivédi a ráncokat, de bevallom én nem próbáltam. Ahhoz a szalvéta alatt, a keretet kell beragasztózni, és egy bedörzsölt műa. dossziéra ráteszed a képet, majd arról illeszted a keretbe. Én a szalvéta tetejét kenem át ragasztóval, mindíg belülről kifelé.
További sok sikert a próbálkozásaidhoz.

Kriszta

mohácska
 
 


Szia Mohácska!

Köszi a választ! De most akkor a "fakarikára" kenjem-vagy se, na mindeggyis, mert mindjárt eldöntöm, mert már nekiállok asszem Kép Ha jól szétnézek tán még van diszperzit itthon, de az fehér , és ez alá valami sötét kéne, de arra sajnálnám a hobby festéket elpacsmagolni. Na jó megyek művészkedek Kép

Kép
krimo
 
 


Tükör:
mondjuk nekem könnyű volt, az összes fényképünk digitalizálva... de először is találd ki mekkora tükröt szeretnél. aztán kezdd el a képeket válogatni, jó ha külön mappába másolod őket. Nálunk pl. úgy van, hogy mivel anyának csináltam karira, így a születéstől 14 hós koráig való képek vannak összeválogatva úgy, hogy azért nagyjából minden korszakát lefedje. A tükör nagyságától függően meghatározod, hogy mekkora sávba pakolnád a képeket (nálam ez 7cm) - aztán a kiválasztott képeket e szerint szabod, kicsinyíted mondjuk photoshoppal. Ezután bemásolod őket mondjuk egy excel file-ba, így a férjecske szépen ki tudja nyomtatni a munkahelyén szines nyomtatóval fotópapírra KépKépKép Amikor mindez megvan, fogod a tükröt és megrajzolod, meddig legyen a keret. Ezután elkezded a képeket válogatni, rárakosgatod, hoyg is lenne jó. Még nyesed ollóval, ahol kell. Arra figyelj, hogy a képek soha ne töltsék ki teljesen az adott helyet, tehát a keret mentén kívül-belül legyen mondjuk 1mm csupaszon. Ezután ha eldöntötted mi a képek végleges helye, fogod, és felragasztod őket. Jól lenyomkodod. Ha lassan száradó ragit használsz, akkor lesúlyozod száradásig. Amikor mindez megvan, fogod a szalvétát (fehér) és kivágsz a keret szélességével megegyező csíkokat. Aztán rádekupálod a képekre, pici átfedéssel a csíkok közt, ügyelve, hogy ne csússz beljebb a keretnél. Ennyi. Ha akarsz rá mondjuk kezet is festeni, mint én, akkor fogod a gyerkőcöt, vízfestékkel összekened a pracliját és lenyomatozol. Kiválasztod a legjobbat és indigóval rárajzolod a tükrödre, aztán kifested üvegfestékkel (nem a lehúzhatóval!!!!) Aztán tényleg ennyi. Javaslom az éjszakai műszakot - nálunk csak úgy ment, különben megőrült, hogy ő is alkothasson, pár képét meg egyszerűen ellopta KépKép

Ezt alkottam Húsvét után szabadon, ez pedig életem első repesztésehát lehetne repedtebb is Kép

ane

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 


Sziasztok!

Most jöttünk haza Tokajból, és alig győztem olvasni. Most is csak úgy volt időm, hog lányom az Apjával fürdőzikKép

Zsu!
Holnap postázom a szalvétákatKép

Nagyon szépségeseket alkottatok. KépKép
Én eddig nem lakkoztam le a cserepek belsejét, és most aggódom, hogy tönkre fognak menni?!
Mostantól kenem mindenhol.

Majd még jövök!
Era

Era
Kép
era75
 
 


Ane!
Nagyon szuper lett a repesztés, és a kép egyszerűen csodás!!!!
Era!
Köszi!

Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!
Én ma öt hatalmas cseréppel harcoltam, holnap megmutatom őket, ma már nincs hozzá energiám! Szép álmokat mindenkinek!

JubiKép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jó reggelt!

Köszönöm a kedves fogadtatást! Fórumozok egy ideje, de ennyire tárt karokkal még sehol sem fogadtak Kép Nem igazán szeretik az újakat az összeszokott társaságok. Legtöbbször észre sem veszik a beírást Kép de itt nálatok ez teljesen másképp vanKép)))
Sajnos otthon jelenleg nincs gépünk, csak most tudtam elolvasni a "cserepes" segítségeket.
valahol tudatalatt tudtam, hogy mit kell tennem Kép)
Először lealapoztam a minta alatt. Tényleg macerás volt de majdnem jó lett. Ráragasztottam a mintát, kicsit lilógott alóla az alapozó. Sebaj, majd keverek cserép színű festéket és kijavítom. Hát, nem jött össze. Elég béna vagyok színkeverésben. Addig-addig kutyultam mire jó mérges lettem és lekentem az egészet egy világos tejeskávé színű festékkel. Aztán lelakkoztam. A végeredmény gyönyörű lett.

Mégegyszer köszi lányok!!

Most a gyerekszobát szeretném kidekorálni klassz képekkel. A netről szedtem le nagyon aranyos képeket. Felnagyítottam szalvéta méretűre és kinyomtattam (színes lézernyomtató)őket. Kíváncsi voltam, hogy Sirály papírral hogy lehet dekupálni. Kivágom és közvetlenül a felragasztás előtt vízbe mártom, papírtörlővel felitatom a vízet és már mehet is ragasztás. Az eredmény: tökéletesen szép sima felület.
Ha már próbáltátok, akkor bocsika, hogy beírtam, de úgy kikívánkozott belőlem.

Na, megyek dolgozni!
Sziasztok, szép napot!
Andi
ádianya
 
 


Ádianya!

Na látod, el sem lehet rontani!Kép Én egyébként úgy keverem ki a színeket, hogy egy törött gipszdarabon próbálgatom, és csak akkor kenem fel, ha elértem a kívánt színt.
Ez a nyomtatós dolog jó ötlet!!KépKép Csak kéne egy színes lézernyomtató Kép Én egyébként már próbáltam hasonlót, de az csomagoló papír volt, és azt is egy kicsit benedvesítettem ragasztás előtt. Nem tudod valami kölcsöngéppel lefotózni a műveidet? Szerintem mondhatom mindannyiunk nevében, hogy szeretnénk látni őket!!

Itt vannak az én tegnapi cserepeim. Ezeket úgy nézzétek, hogy 21 és 19 cm-s cserepek, szóval tényleg harcolni kellett velük. Meggondolom, mielőtt újra bevállalok ilyet:http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/borosty_nos_cserepek.JPG Már csak a lakkozás van hátra.

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Koda drágám köszönöm,hogy hiányolsz! Bizony csak a munkahelyemen, és stikában jutok géphez, így csak inkább olvaslak benneteket. Fényképezőgépem sincs, így meg kell várnom, hogy kölcsönkapjak egyet, hogy megörökítsem a munkáimat /bár Barna ballagására lehet hogy azt kap expáromtól, így legalább ez megoldódik/.
Lányok! Nagyon-nagyon szépeket alkottok! Gratula mindenkinek!!!
anizs007
 
 


Sziasztok!
Koda!
Írtam mélt Kép
Jubi!
Megyek és feladom neked expressz a szalvétát, bocs, hogy eddig ez ügyben nem jelentkeztem...
A cserepekről folyamatban vannak a képek, türelem, türelem..Bár ahogy elnézem, a tieiddel nemigen vehetik fel a versenyt, a borostyánosak olyan gyönyörűekKép
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Zsu!
Csak ne tessék szerénykedniKép Kiváncsian várom a képeket!! A szalvétát előre is köszönöm!

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ Drága ZsuKépKép

Hát most mit is mondjak??? A keblemre ölelnélek, ha itt lennél!!!! Hogy örülök??? Kiugrok a bőrömből!!! Már teljesen lemondtam a sablomról!!!!
Nagyon köszönömKépKépKépKépKépKépKép

ÁdianyaKép (Andi)
Örülünk, hogy örülszKép Mikor elindítottunk ezt a topikot, megfogadtuk, hogy mindenkit szívesen fogadunk, aki jószándékkal közeledik felénkKép Sajnos nekünk is voltak rossz tapasztalatainkKép

ÁnizsKép
Akkor olvass miknet szorgalmasan, de el ne tünj!!!!!!Kép

JubiKép
A cserepei megint tökéletesek lettekKép Nem is ragozom továbbKép
Gyógyulgatsz már????

EraKép
és ittatok finom tokaji borokat is???Kép Remélem jól éreztétek magatokatKép A kis Anna hogy bírta?

AneeeeeeeKép
Imádom a repesztett angyalkádat!!!!!!Kép

KrimoKép
Most olvastam a kedvenc zenéidetKép Úgy látom, egy hullám hosszon vagyunk!!!Kép
Olyan rossz, hogy nem tudjuk megnézni az első alkotásodatKép Pedig nagyon kíváncsi lettem ám!Kép

DrezsyKép
Veled már kibeszélgettem magam! ha esetleg olvasol, Gábor azt üzeni, hogy csak este 7 után hívd, mert sajna kiderült, hogy addig dolga van, és persze nem itthonKép

SzandraKép
Okés, akkor nem postázom a napocskátKép Azért nagyon szívesenKép


Képzeljétek! Nekem eszem ágában sem volt cserepeket díszítgetni, erre tegnap előtt beállított a barátnőm 3 fehér, mázas nagy cseréppel, hogy csináljak belőlük valamit. Háááát. Jól feladta a leckét. Ezek lettek belőlük:
http://babanet.hu/album/albumimages/1752/44799.jpg
http://babanet.hu/album/albumimages/1752/44800.jpg



Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Jubi
TÖK JÓK!!! Nekem nagyon bejönnek

ÉS a Tieid is KODA!!!

- megjegyzem nekem még egyetlen díszített cserepem sincs Kép
Talán 1x belevágok, csak mindíg azt mondom, először költözködünk.... erre még mindíg itt lakunk Kép

ane

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 


Ane!
Tök jó a puttó. Olyan mintha egy avítos fakeretben lenne, pazarKép
A kavicstoji is klassz.

Jubi!
Cserepek szokás szerint No1. Kép

Koda!
Ne hagyd abba a cserép kupálást, gyönyörűek Kép

Szandra
krampuszmama
 
 


szia csajszik

Koda, Jubi!!!
tök jók a cserepek.
gépekkel nem rendelkező kedves topiktársaink alkotását is nagyon várjuk, kölcsöngép begyűjtése után.Kép
én is igy tettem
mutitok is vmit

horoszkópos bögröcsök egyik fele
http://babanet.hu/album/main.php?album=1720&page=3&image=44769

és a másik...
http://babanet.hu/album/main.php?album=1720&page=3&image=44770

és egy repesztett rózsa
http://babanet.hu/album/main.php?album=1720&page=3&image=44837

elsőre naon elégedett vagyok magammalKépKépKép

drezsy
drezsy
 
 


Juborka!
Úgy néz ki, hogy jövő héten meg lesz az új gépünk. Videókamerával lefotózom és megpróbálom áttölteni a gépre. Még sosem csináltam ilyet, mert a régi gépünkön már nem volt elég hely. Úgyhogy ha minden igaz pár nap múlva én is nyitok egy albumotKép

Gyönyőrűek a cserepeid. Mitől lesz a cserép szine olyan antik hatású? A képeken olyan minhta kicsit foltos lenne, nem teljesen egyszínű. Nekem nagyon tetszik.

Koda!
A te cserepeid is gyönyörűek.
Hogy csináltad a csíkokat? A tieid is antik hatásúak. Hogy csináltad a peremüket?
Bocs, hogy sokat kérdezek, de én még tényleg nagyon ügyetlen vagyokKép

Andi
ádianya
 
 


Drezsy!
Elégedett is lehetsz Kép
Szandra
krampuszmama
 
 


szandra!!

köszi Kép
lecsúsztam rólad ircen...
ugyan abban a percben léptél ki, mint én mentem vissza olvasniKép((

drezsy
drezsy
 
 


Koda!
Szerintem ezután téged sem lehet levakarni a cserepekről! Szuperek lettek!!!

Ane!
Képzeld nekem sincs egyetlen dekupált cserepem sem!Kép Magamnak azért nem csinálok, mert ha minden igaz nyár végén költözünk, ha addig felépül a házunk, ide meg már minek. Szóval egy cipőben járunk Kép

Drezsy!
Téged már megdicsértelek négyszemközt! Kép Kép

Ádianya!
Éljen, várom az albumodat!!!!!!!!Kép
A cserép attól olyan antik hatású, hogy miután lefestem egy színnel, aztán egy szivacsot belemártok egy másik színbe, és azzal megnyomogatom a cserepet. Itt megnézheted egy kicsit közelebbről is:http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/t_k_s_m_sik_oldala.JPG
Kérdezz nyugodtan, nem kell bocsánatot kérni, hiszen ez a decoupage kezdőknek topik Kép, és mindannyian tele vagyunk kérdésekkel!!KépKépKép

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Nézegetem az alkotásaitokat, csak ámulok és bámulok..., fantasztikusak vagytok!
Én nagyon szeretnék ilyeneket gyártani, de még nem mertem belevágni eddig...
Ebből következik, hogy teljesen kezdő vagyok (annyira, hogy szombaton jártam először a Kreatív Hobby boltban), (és rögtön ott is hagytam rengeteg pénzt) : (
1. kérdésem: Milyen festéket használtok a konzervdobozok alapozására?

Előre is köszi a választ,
Zümi
zümi
 
 


Zümi!

nem a méregdrága cucc a szép alkotások feltétele.

de mondhatnám, hogy nem áll egyenes arányban a felhasznált festék ára, és az elkészített kép szépsége

ebből kifolyólag, mi olcsó festéket használunk. a diszperzit az aquacolor színezőinek segítségével, tökéletesen megfelel a célnak

konzervdobozt 2-3x le kell alapozni, hogy a fémes szín totál eltűnjön. ja, és az újabb réteg felhordása előtt várd meg a teljes száradást

jótanács: az alap világos legyen, mert sötétre ha szalvétát ragasztasz, semmi nem fog látszani, mert átüt az alap színe..., ilyen esetben a minta alá fehérrel kell festeni

de jó hogy megint olyan osztja az észt, aki még egyetleg konzervdoboz-ceruzatartó akármit sem kreált...
hihi
de megint csak azt tudom mondani, hogy ha az elmélettel tisztában van az ember, az már fél siker

de azért nagy szakértőink javítsanak, ha félrevezetném a nagyérdeműt

köszi, drezsy

koda, üzit vettem
ja, van amúgy újabb fejlemény engedély ügyben

majd telcsin mondom

hali
drezsy
 
 


Szia Zümi!
Üdv köztünkKép

Én személy szerint diszperzit szinezővel alapoztam ezt a dobozt, ne tévesszen meg direkt van repesztveKép, és a gipsz kereteket is azzal festem. Szép színeket lehet keverni belőlük és repeszti a repesztőlakk is.

Jó munkát :
Szandra
krampuszmama
 
 


Zümi!
Üdvözlünk sorainkban! Kérdezz bátran, és ha van lehetőséged osztd meg velünk a műveidet!Kép

itt a mai cserép:http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/holland_cser_p.JPG, és itt vannak a fiúk egy ma esti képen: http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/a_fi_k_2004_m_j_26.JPG Egyébként nem ilyen bambák, csak éppen mesét néztek Kép Egymásra eléggé hasonlítanak, de ránk??? : http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/Mi_Ketten.JPG (ezt a képet egyébként Beni készítette rólunk, van érzéke hozzá a kölyöknek Kép)

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!
Köszi a gyors választ. Diszperzitet fehéret vesztek és színezitek, vagy eleve színeset?
Ha hüléket kérdezek, bocsi...
Gyönyörű ez a "repesztett" is. Mi az? Hogy készül? : ))
és még valami: honnan szeditek a helyes kis smily-kat?

Köszi mindent,
Zümi
zümi
 
 


SziasztokKép

Először is üdvözöllek ZümiKépKép. A lányok már elmodták az én válaszomat is: csak semmi drága hobbyfesték!! Mindent diszperzittel és színezőpasztával!KépKép Aquakolor vagy Faust színezőpaszta a legjobb szerintem. És természetesen ezekkel színezzük a diszperzitetKép

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Minden elszállt, amit írtamKép

JubiKép
A csereped megint csak tökéletes lett! Te kifogyhatatlan vagy ötletekbőlKép

AndiKép
Én így csináltam a cserepet:
A cserepet lealapoztam 3 réteg ben barna festékkel (diszperzit+sötétbarna+okkersárga aquakolor színezőpaszta). A rétegeket persze jól megszárítottam.
Mielőtt a 3. réteget felkentem volna, kevertem bele kőhatású festéket. (hobby boltban beszerezhető, 690 ft kb. )Ettől lesz olyan rücskös a felülete.
A cserép peremét sötétbarna festékkel kentem be, de úgy, hogy a festék csak helyenként érje a peremet, ezzel érve el a kopottas hatást.
A cserép többi részét pedig úgy antikoltam, hogy az ecsetről jól leszedtem a sötétbarna festéket és ezzel maszatoltam be a cserepet. A kevéske festék, ami fent maradt az ecseten, szinte csak a kiállő kőhatású festék szemcséit fogta be. Ezt láttad te csíkoknakKép Remélem segítettem!!!Kép


Mindnkinek nagyon köszönöm a biztatást a cserepekkel kapcsolatban!!!!!KépKép A barátnőmnek is nagyon tetszett, úgyhogy azt mondta, hoz még újabbakatKép
Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Sziasztok ismét!

Teljesen beleizgultam a témába : ))
Vettem a Kreatív Hobby boltban egy sima fehér puzzle-t, szeretnék rá a párom szülinapjára egy fényképet applikálni. Olvastam ezügyben hozzászólásokat, de most a konkrét hozzászólások érdekelnének. Mit tudtok javasolni ezügyben?
Köszi,
Zümi
zümi
 
 


Na jó nekem is elszállt az egész Kép
Inkább benne hagyom a hibákat eztán...

Szóval megcsinátam már a "fakarikámat" is de még nem lakkoztam le, van csónaklakkom, de lehet hogy benevezek egy ilyen repesztős balhéra, mert naggyon állatúl néznek ki amiket itt látok! Kép
De majd eláruljátok, hogy hogy kell csinálni?
Viszont akkor várnom kell, míg eljutok egy boltba, aminek még halvány reményét sem látom Kép

Koda!

Közben meg ís válaszoltad az imént elszállt kérdésemet! Kép Sajna köhatású festékem nincsen, de van egy halom avétos cserepem amire levakarhatatlen sóréteg van kiűlve! Kép Az nem lenne jó? Kép

Találtam itthon egy Plextol nevű akrilragasztót, azzal tök jól le tudtam lakkozni a cserepet, ja igen azt is csináltam! Kép De persze kezdő formátumban : az egészet beragasztottam egy mexikói hangulatú szalvétával, jó ráncosan mindenhol. Nekem teccik! Kép De ha ebbe virágot ültetek nem fog lejönni?

Egyszer úgy jártam, hogy sóliszt gyurmából csináltam vidám csigákat egy cserépre szépen rá is ragadt , aztán mikor már virág volt benne, és locsoltam, sorba lemásztak a csigák....

Kép
krimo
 
 


Kata,

vettem neked 6 db katicás szalvitKép

Csináltam újabb mágneseket, de nincs gépemKépKép
majd holnap webkammal megprobálom lekapni.

Jubi, Koda
ezek a cserepek csodálatosak, már alig várom, hogy kapjak manit és vegyek cserepeketKép

Anikó,
a hold ezüst, a szárnyai a macinak aranyKép


Drezsy, mircen már áradoztamKépKép

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


áfonya,a profilomban van a mélcimem,megirnád,hogyan küldjem a vonatos sablont? emailben vagy normál papirra másolva? Bocs,hogy csak most jelentkeztem,nem volt idöm.(meg szita az agyam is:-) )
ispiláng
 
 


Jubi
Hát tényleg egymásra hasonlítanak inkább KépKép Nyugi, nálunk is így van, de én mindíg azt mondom, legalább ettől is külön egyéniség Kép Jó volt látni titeket, legalább tudom, kivel beszélek KépKépKép

Szandra
Köszi.... tudod, ha nem lett volna olyan alapanyag... KépKép és még mindíg nem kértél tőlem semmit!!!
Tisztára megőrülök a cserepeitektől, olyan klasszak!! DE AKKOR IS MAJD CSAK AZ ÚJ HELYEN!!! NEHOGY NE KÖLTÖZZÜNK EL KépKépKép
ane

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 


Krimo!

Plextol egy univerzális kincs!Majd el[kotrom,hogz mi mindent lehet vele helzettesíteni,ha érdekel!

Jucus
20170114224602
 
 


Húúúúúúú, de sokan lettünk, alig győzök visszaolvasni!!

Először is üdv az újaknak!Kép
Ezután szépen sorban:

Jubi!
Nagyon édesek vagytok, együtt is külön-külön is! És ismét szépeket alkottál!! Nekem is van egy fél holland stílusú szalvétám, de csak rakosgattam, nem tudtam vele mit kezdeni... Hát most már tudom!!
Drezsy!
Hát azok a csészék szuperek!! Lehúzható szalvétatechnika??
Koda!
Miért nem csinálsz eladásra is cserepeket? Olyan szépek lettek!!

Krimo!
Én a plextolt a gipsz vízébe teszem, attól állítólag szilárdabb lesz, nem törik annyira.

Bocs attól, akit kihagytam, de sietek traccsolni Drezsyvel meg Delikével...
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!

Először is üdv az újaknak!KépKép

Másodszor: nagyon sok szép dolgot csináltatok. Nem részletezem, hogy kik, nehogy kihagyjak valakit, hisz mind olyan szép!Kép

Bocsánat, a távollétért de van mentségem.Kép Édesanyám, anyósom és volt anyósom anyáknapi képeit csinálgatom ha van egy kis időm. Igaz már megbántam, hogy egy 3-as sorozatot csinálok mindegyiküknek.Kép Elég lett volna 1-1 db is.Kép
Azért alakul, holnap le is fotózom nektek egyben a 9 db-ot.Kép
Használtatok már csillámport képre? Én a múlt héten vettem a Hobbyban és Ánizs007-nél meg is találtam hozzá a megfelelő képet. Ha ideért és kész és tényleg úgy sikerül mint elképzeltem, akkor megmutatom.Kép

Ádianya!
Ha tudnád mennyit gondolkodtam már, hogy tudnám a szüleim esküvői fényképét dekupálni...Kép
Ezek szerint ha lézerrel nyomtatom ki, nem lesz baja a képnek a dp. ragasztótól? Alá és fölé is tettél ragasztólakkot?

Ági!
Nem lehet szavakkal kifejezni mennyire örülök ennek a katisnak.KépKép
Címem ugye nem tudod?
Csere legyen, vagy fizessem? Linkek a profilomban a cseréimről.

OFF!
Zsu!
Kész a katis keresztszemes asztalterítőm amit anyukám csinált.Kép Ki kell mosni és megmutatom.Kép Mivel szoktátok az ilyet keményíteni?

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Jucus, Zsu!

Úgy látszik ösztönösen sikerült valami jót vennem! :-O

Akkor még bevásárolok belőlle, mert úgylátom megtetszett nekem ez a szalvétázás. Szegény gyöngyeimet félre teszem kicskét...

Kép
krimo
 
 


Kata!
MUTI MEG!!! Én nem keményítettem semmivel...

Krimo!
Ugye milyen jó?

Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Krimo!

Hol vettél Plextolt és mennyiért?
Használható:ragasztásra hígítva,
textilre ragasztani hígítva,
lakkozni szintén hígítva,

Szóval sokrétűen használható!

Jucus
20170114224602
 
 


Kata!
Én már próbálkoztam a csillámporral, de a festékbe kevertem, és úgy nem sokat ér a dolog. Csináld úgy, hogy miután lelakkoztad a keretet, gyorsan szórd rá, hogy beleragadjon, így még látszani is fog. És úgy tudod egyenletesen szórni, ha a tenyeredbe öntesz egy adagot, és azt onnan ráfújod a keretre.

A Plextoll árára és kiszerelésére én is kiváncsi vagyok!

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi!
Mielőtt rányomkodod a másik színt a cserépre, megvárod, hogy az előző réteg megszáradjon?

Koda!
Köszi a munkamenet leírását!

Kata007!
Vízbe mártod a papírt, ne ázzon el, csak legyen vizes. Két papírtörlő közé teszed és felitatod róla a vizet. Közben lekened a ragasztandó felületet ragasztóval, rárakod a képed, újabb réteg ragasztó és a végén a lakk. Én így csináltam. Nagyon-nagyon könnyű a sirály papírral dolgozni, nem ráncolódik, nem nyúlik. kezdőknek (mint én) ideális.
Van egy oldal a neten allposters.com ahol rengeteg klassz kép van fenn. Én innen mentettem le gyerekszoba dekorációhoz képeket.

Andi

ui: Ha minden igaz raktam fel a profilomba egy képet a kisfiamról és talán magamról isKép
Honnam szeditek ezeket az édes kis smile-okat?
ádianya
 
 


Andi!
PErsze, megvárom, míg megszárad, csak utána nyomkodom.

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


hali mindenkinek

megkezdtem cserepező életemet
lealapoztam kettőt Kép
majd meglátjuk mi sül ki belőle
tessék drukkolniKép))))

drezsy
drezsy
 
 


Sziasztok!
Senki sem válaszolt nekem, hogy mit kezdhetnék azzal a puzzle-val fénykép ügyben. : (
Pedig a párom szülinapja nagyon vészesen közeleg... : )

Ja! Még annyit, hogy, ha sima virágcserépre festenék, akkor is diszperzitet? És hány rétegben? Én is megpróbálnám anyák napjára.

Köszi,
Zümi
zümi
 
 


Zümi!

fénykép ügyben nem vagyok kompetens.
de megint csak a józan paraszti észre kell hogy alapozzak
na várj!
fel akarod darabolni a fotót?
hogy utána még kirakható legyen?
mert ez kicsit megnehezíti a dolgot

valahogy a puzzle mintáját át kellen rajzolni egy fénykép hátuljára
azt feldarabolni
és a darabokat a megfelelő helyre pill ragival felragasztani
sztem ez a legegyszerűbb
itt ne erőltetsd a dekupálást
ez azonban az én meglátásom
és igy gyorsabb is
főleg ha sürget az idő
hívass elő akkora méretet a fotóból, mint a kirakó

sztem

virágcserép:
épp most álltam én is neki az első kettőnek
még soha nem csináltam
itt tartok: lealapoztam diszperzittel
2 rétegben fehérrel eddig
de nem ecsettel, mert az vékony, soha nem értem volna körbe, hanem az ujjammalKép))
és nem is lett olyan csíkos igy
amúgy a peremének a belső részéig alapoztam. lejjebb nem

hali

drezsy
remélem valamit segíthettem
drezsy
 
 


Zümi!

Fényképet kinyomtatod(akár egy fehér szalvétarétegre)és ezt simán fel tudod ragasztani a puzzle-ra.Ha nem digitalizált a képed akkor ragaszd fel a puzzle-ra,majd egy réteg fehér szalvétát tegyél a tetejére és ezt dekopraggal kend át.Ha megszáradt akkor sniccerrel a puzzle darabkáknak megfelelően darabold fel az egészet.Ez biztos macerás lesz de mindent a cél érdekében!Kép

Jucus
20170114224602
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?