Új privát üzeneted érkezett!

CsacsikámKép
üdv itthon, remélem szuper volt Miskolc. NEm tom megkaptad e a levelet, mert valami teveclubos folyton visszajött, a lényeget olvastad gondolom, holnap 3 kor a játszon. Az eső szabadnapot kapott és jó messzire küldtük pihenniKépKép

Mindenki imádkozzon holnap gyönyörű napsütésért és száraz időértKép

jóéjt
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Nem tudom máshol milyen az idő, de itt bizony szakad...

Ezek szerint ugrott a taliKépKépKép. És kénytelen leszek írásban elmesélni, milyen volt Miskolcon.

Szabolcs csúcs volt! Egyre jobban "szocializálódik", mindenkire mosolyog, aki mosolyog rá, olykor olyanokra is, akik nem, ezzel persze mosolyt csal az arcukraKép. A szüleimmel abszolut összebarátkozott, nagyokat játszottak, főleg az apukám a nagy kedvence, lelkesen húzigálta a szakállát nagyokat kacagva. És rendesen produkálja magát! Ha látogató jött, azonnal bemutatta az összes forgását, nyúlását, mosolyt, kacagást. És! a fürdés előtti játéknál, amikor a karjait tornáztatom (ülésben a feje fölé emelgetjük dalolászással) egyszercsak felhúzta magát a kezembe kapaszkodva állásba! Úgy megijedtem először... Teljesen biztosan áll kapaszkodva az ujjamba 5-10 másodpercig. Aztán persze újra ezt akarja játszani mindig. Ezzel is persze levette az ősöket a lábukrólKépKépKép. Miskolcon csaknem végig szép idő volt, de amikor borús volt, akkor sem esett, és hideg sem volt, nagyokat csatangoltunk a városban, Szabolcsnak legjobban a Szinva patak tetszett, jó fél óráig bámulta megbabonázva.
Ami rossz volt, hogy úgy tűnik, megviselte a húsvéti koszt (mármint, amit én ettem), mert a karján ekcémás lett. Hétfőn megyünk az orvoshoz...

No, ennyi jutott eszembe.

Terika! Készül a takaró, most kezdem majd a figurák varrását.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Gyors helyzetjelentés: itt is esik az eső!!!KépKépKép Így nem hiszem, hogy megyünk, még ha jobb is lesz az idő, a játszó és a homokozó tiszta víz lesz mégKép

Fcs, üdv újra itthon! Örülök, hogy jól éreztétek magatokat!Kép Gratula Szabolcs álldogálásához!

Puszi: Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 

 
 

Jó reggelt Mindenkinek!
Én is gyors leszek: itt, a játszitól két megállóra is esik az eső!KépKépKép

Fcs!
Gratula Szabolcsnak, üdv a fedélzeten újra!

Pusza-Kriszta

mohácska
 
 


Sziasztok!

itt is szakad...brrrr..

Picus
picus
 
 


Sziasztok!

Fcs!
Üdv újra itt!

Még mindig szakad... Esőnap?

Terika
terika
 
 


Jó reggelt!

Panaszt fogok tenni Szent Péterre, hiába adtam neki beadványt, tojt rá magasról. Mééééééééért esik, én úgy de úgy vártam már a mai napot, ez piszokság tőleKépKépKép

Lányok már most kezdjük el szervezni a következőt, amit már nem moshat el az eső, mert keresünk egy eső esetén való helyet is, ok?Kép

Fcs,
gratula Szabolcsnak, akkor lassan készülhetsz majd a szaladok a gyerek után progira isKép
Nekem Dani a lábamon állva szeret ugrálni, élvezi hogy kinyomhatja magát a combomon, arról ne is beszéljünk, hogy ezt milyen erővel teszi, csak a kék foltok mesélnek róla, amivel tele vagyokKépKép
Győzzem kimagyarázni apájánakKépKép

Megyek mert még öntök néhány képkeretet, majd még belesek

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok lányok!

Hát ez az eső jól elmosta a mai talit! KépDisznóság! Kép De most hallottam a tévében, hogy szerdától megjön a tavasz! Remélem, így lesz, mert már nagyon vágyom a jó időre.

Annamari: szegény kis Balázskám! Remélem, hamar meggyógyul és túllesztek ezen a rossz dolgon. Gyógyuljatok minél hamarabb, hogy meg tudjatok látogatni! Kép

Picus: boldog névnapot a kis Andikának! Kép

Angi: jobbulást az anyósodnak!

Kriszta: jobbulást a Te fiadnak is.
Nagyon sajnálom, hogy ennyi beteg van! Kép De nemsokára jön a tavasz, és akkor, reméljük, mindenki meggyógyul hipp-hopp! Kép

Fcs: gratula Szabolcshoz! nagyon ügyes kissrác! Kép

Ági: nehéz lesz kimagyarázni! Kép

Képzeljétek, ma megvettük anyósommal a babakocsit! Kép Olyan szép! Kép Beleültettem a plüss kutyámat. Kép és most őt tologatom a lakásban jobbra-balra, minden funkciót kipróbálva. Á, nem is vagyok kicsit sem hibbant! Kép

Meg kapott Ádámbaba egy kókuszmatracot is. Kép És mindent az anyósom fizetett! Egy tündér! Kép

Most már csak a ruhácskái vannak hátra, de fogalmam sincs, hogy mennyit érdemes venni, és mekkorát. Mert én nagy bébire számítok. Jómagam is csekélyke 4 kilóval büszkélkedhettem, szóval nem hiszem, hogy a kismanófalvim pici lenne. Érdemes egyátalán 56-os rucit venni?

Meg lenne egy nagyon hülye kérdésem: ha a hálózsák nagyobb méret, nem eshet bele és nem fulladhat meg a baba? (Nem tudom, mi a hivatalos neve, de olyan, mintha egy rugi lenne felúl, alul meg mint egy zsák. )

Olyan édes babaholmikat lehet kapni, nem? Csak olyan drága, még, ha olcsóbb boltban is veszi az ember.

Szóval ma nagyon szupi napom volt! Kép (Leszámítva az elmaradt talit.)

Viszont ma is többször bekeményedett a pocim. Nem tudom, miért ilyen korán kezdi! Kicsit elkedvetlenített, de megpróbálok sokat pihenni, és nem nagyon mászkálni sehová. Így remélem, minden rendben lesz! Kép

Jaj, és még valami: valaki szült már Dömötör Margitnál? Nekem őt ajánlotta a dokim, és szeretném is megkérni, hogy legyen ott a szülésemnél.

Na jó, befejezem a szómenést.
Puszi mindenkinek, és mégegyszer jobbulást a betegeknek!
shine
shine
 
 


Szia Shine!

Olyan élvezettel olvasom a soraidat!Kép Kicsit nosztalgiázom! Én is naponta megtologattam a babakocsit a lakásban, rendezgettem a ruhákat stb, stb...hú, most irigykedem ám ezerrel!

Én pl. Margitnál szültem, Nekem bejött nagyon! Mondjuk gyors szülésem volt, sokat nam vajúdtam és akkor is inkább a párom volt mellettem, de Margit mindig figyelt és a kitolás alatt is sokat segített. Szerintem nagyon jó választás. Én az első CTG alkalmával ismerkedtem meg Vele és onnantól többnyire mindig ő csinálta a CTG-t.

Pihizzél sokat!

Lányok, én is nagyon szomorú vagyok az elmaradt tali miattKép Remélem mihamarabb találunk új időpontot!

Sziasztok!
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Shine!
Én is Margittal szültem. Akkor találkoztam vele először. Nagyon közvetlen volt, odafigyelt mindenre. Szóval csak jót tudok írni róla.Kép

Picus!
Boldog névnapot Andikának!Kép

Gyógyulást minden betegnek!Kép

Terika
terika
 
 


Sziasztok!

Hát, bizony, én is már készültem nagyon a talira... Helyette könyvtárba mentünk Szabolccsal, ez sem volt rossz program, de azért...

Shine! Nekem is keményedett már ekkor a pocim bőven! Még csak nem is lehet azt mondani, hogy kíméltem magam, bár nagyon túlzásba sem vittem az erőltetést. Ne izgulj, minden rendben lesz! Az előtejről meg annyit, hogy nekem a huszonharmadik héttől folyt, nem is kevés... Ruhák: Szabolcs 58 cm hosszú volt, de azért bőven hordott még 56-osokat a nagyobb darabokat egy hónapig is. Meg nem is egyforma ám minden ruha, ami egy méretezésű. Most vettünk egy polárkabátot amibe 92-es van írva, de pont akkora, mint egy 74-es. Mondjuk, ha az 58 cm-hez nem 3220 gramm, hanem mondjuk 4500 lett volna, akkor nem biztosKépKépKép. Meg nem is egyforma ám minden ruha, ami egy méretezésű. Most vettünk egy polárkabátot amibe 92-es van írva, de pont akkora, mint egy 80-as.

Annamari! Majd számolj be, mi újásg! Jobbulást!
Fulescsacsi
 


Annamari: jobbulást s várjuk a jó híreket.
shine: édesek a soraid, komolyan még a végén én is kedvet kapok...
A Lányom mostanában ha apa itthon van anya messze le van ejtve..bezzeg ha fiam lenneKépKép
Sajnálom, hogy mára ilyen idő volt és a tali tolódik, de ami késik nem múlik!!!

Köszönöm szépen az Andika nevében is a névnapi jókívánságokat!!!!

Jó éjt Picus
picus
 
 


SziasztokKép

Picus,
sok sok boldog névnapot AndikánakKép
Kép


Shine,
mintha magamat olvastam volna visszaKép Mikor összeraktuk a kiságyat (három értelmes felnőtt ember két óra szenvedés árán) annyira üresnek éreztem, hogy belefektettem a plüss macimat (Fcsacsi, tudod amelyik velem volt a kórházban is) és szépen betakargattamKépKép
Ami a ruhákat illeti szerintem a kisméretekből túl sokat ne nagyon szerezz be, elég hamar kinövik, ahogy nővöget, úgy hordja az egyes méreteket tovább. Nekem mondjuk szerencsém volt mert kaptunk három zsák kisrucit, igy nem kelett egyet sem vennem, az 56 os mondjuk nem tolongtak benne, amit nem is bánok , 4 rugival és 5 badyval voltunk ha jól emlékszem, de bőven elég volt, ha kimostam is őket hamar megszáradtak a radiátoron. Mire Ádámka megérkezik addigra meg már csodás jó idő lesz igy akkor is hamar száradnak a kisruhák.
Én ugyan nem a Margitnál szültem, de bárkivel beszéltem mindenki dicsérte, meg amennyit taliztam vele az osztályon, mindig kedves volt és közvetlen. Magam részéről az Etánál szültem, őt is szívből tudom ajánlani, nagyon figyelmes, lelkiismeretes és nagyon közvetlen ember.

Terika,
Ezek szerint még várnom kell az autogramra, pedig már a helyét is megcsináltam a gyűjteményembenKépKép

Pirus,
te lógsz nekünk egy képpel, ha jól emlékszemKép
Semmi beszámoló az új villámról, ejj ejj, vagy csak én nem olvasom elég figyelmesen a topicot?Kép

Fcsacsi,
Szabolcs hogy viselei a könyvtáras progit? mit csinál olyankor vagy nem tul sokat vagytok ott: jöttök és mentek? vagy beülsz olvasni is?
A ruhákkal én is igy vagyok ám, össze vissza számozzák őket, én inkább már csak odmérem manóhoz. Sokszor olyan hosszú ujjal csinálják hogy folyton fel kell hajtogatnom a kezét is meg a lábát is, a testrésze meg elszabva, jó rövid.
Anyóstól kaptunk egy overált mikor megszületett 0-3 hós méretben, jó ha kétszer feltudtam rá adni, a testhosszát méretezték jól el, kezecskéje meg a lábácskája teljesen eltünt benne.

Valaki aki találkozik a napsütéssel, az küldje már felénk egy kicsit, mert annyira borongós az idő, hogy beillik ősznekKép

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Picus!
Én is boldog névnapot kívánok Andikának!

Nekem nem kellett üres kiságyat néznem, mert az utolsó hónapot bent töltöttem a kórházba. Augusztus 7-én vettük meg a ruhákat, kimostam, kivasaltam, 12-én már bent feküdtem.
A kiságyat és a babakocit a párom már a szüleimmel vette meg.

Nem esik! De meddig...?

Ági!
Tegnap hiányoltak a mIRC-ről. Ma lehet, hogy én nem megyek, mert túl sokat töltök a gépen este... (!)

Pirus!
Én is hiányolom a képeket!

Pusz-Krisz

mohácska
 
 


Sziasztok Lányok!

Még nincs kép, lusta disznó vagyok, meg esik is az esőKépKépKép Majd ha szépen lemostam, akkor csinálok! De nagyon szuper a járgány, már megszoktam és nagyon jól érezzük benne magunkat Zsombival!

Picus! Andikának itt is Boldog Névnapot Kívánunk!

Kép

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


cbxbx
pocahontas
 
 


Sziasztok!

Shine!
Aranyos ez a babakocsis sztori. Én is pont ezt csináltam Kép A kiságyba pedig beleraktam a pólyát, abba a rugit, sapkát és betakartam. Kép
Én vennék a helyedben 56-osakat! Balázs 56 cm-rel született, 1 hósan már 61 cm volt, de az 56-osakba simán belement még.

Picus!
Andikának boldog névnapot!

Hú Lányok, összepakoltam Balázs kórházi cuccait... Olyan rossz! És nagyon ideges vagyok, félek, nehogy kiderüljön valami nagyon rossz hír.
Na majd holnap jelentkezem, hogy mit mondtak!

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Sajnalom hogy elmaradt a tali, de bevallom, nekem jol jott, mert egy masik tali is be volt tervezve tegnapra (ez lakasban), igy oda tudtunk menni lelkiismeretfurdalas nelkulKép Igy legalabb nem utkoznek majdKép

Picus: Andinak boldog nevnapot! Ja es nehogy azt hidd, hogy a fiuk nem az apjukon lognak ha az itthon vanKép

Shine: Lacko 3950-nel szuletett, 55 cm-sen es vigan hordtuk meg az 56-os rucikat eleg sokaig. De tenyleg osszevissza vannak alt szamozva, erdemes ilyen szemmel is nezni oket. Ja es ajanlom figyelmedbe a turkalokat, ezeket a kisruhakat nem hordjak el a babak, szinte vadiujakat lehet venni fillerekert. Neten pl www.babaszoba.hu, itt is van cserebere oldal, nezz esetleg szetKép

orsoly
orsoly
 
 


Sziasztok!

Ági!
Pedig mi arra is készültünk, hogy Bobó megtartja az első motoros bemutatóját. Kép Mert ugye, motor nélkül mi már sehová nem megyünk.

Annamari!
Ne gondolj nagyon rossz hírekre! Éppen elég lehet most az a tudat, hogy néhány napot ott kell töltenetek. Jelentkezz, ha tudsz valamit!

Terika
terika
 
 


Sziasztok!

Édesek vagytok tényleg! Köszönöm a jókívánságokat Andika nevében...
Pirus ezek az édes babák, lányangyalkaKépKép, hát az nem az AndiKépKép, de már így ad puszitKépKép

Annamari: ++++energiák csak jó hírekkel térj haza !!!!
shine: Ti kaptok esetleg mástól kisrucikat?? mi sokat kaptunk s tényleg nem tudják a babák elhasználni de sok ruhát ne vegyél-szerintem- mert tényleg gyorsan nőnek!!
picus
 
 


Picus! Nagyon sok boldog névnapot kívánok Andikának!

Annamari! Szorítok!!!

B
beno
 
 


Beno ittKépKép s csak ennyit írszKép
Természetesen köszönjük Neked is a jókívánságokat és írjál Magatokról többet többet mi van Veletek?????

Picus
picus
 
 


Sziasztok Lányok!

Sajnálom, hogy elmaradt a tali, de a következőt olyan helyre tervezzük/zétek, maleyet nem "moshat el az eső"... Csodák palotája? (vagy oda picurkákkal nem érdemes menni?)

Annamari!
Bízom abban, hogy Bazsinak nem lesz komolyabb baja. ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ilyen sokat nektek és még gondolunk is rátok!

Shine - én már megszültem, mire a párom összerakta a babaágyat. Úgy mentünk haza Pannával, hogy Anya és a Kedves átpakolták a szobát és helyet csináltak mindennek , így Panna ágyának is.
Ettől függetlenül nagy öröm lehet ez az egész.
Tényleg kedvet kapok hozzá...

Beno - hát ez nem volt valami bőneszédű hsz. Mi van veletek?
Terika!
Motoros tali + zongora? Nem mondom jó program mindekettő, de így együtt - széles érdeklődésű a gyermek, de ez így jó.

Kriszta!
Hogy van a fiad?
Remélem jobbanvan már!!!+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ nektek is!

Picus! Andikának ezúton is Boldog Névnapot!
Jött a nagyi? Gondolom élvezte a kismanóKép Kép
Ágiboszi!
Máskor küldj a meteorosokra valami mételyt, hogy ide csak jó időt küldhessenek. Kép Kép Kép
Üdv Mindenkinek.
Puszi: Krizsi
krizsi
 
 


Lányok!
Segítségeteket szeretném kérni: kb. 4 hét múlva fogok szülni császárral. Olvastam, hogy ilyenkor egy napig valami örzőben kell lenni. Ez tényleg így van? És hol van ez az örző? És addig a kisbaba nincs is veled? Kissé félek ettől az egésztől, de sajna az orvos ragaszkodik a császárhoz a szemem miatt. És még mi az, amire ilyenkor figyelni kell? Vagy vinni kell? Miben különbozik a természetes szüléstől?
Előre is köszi!
J.
julia
 
 


SziasztokKép

Julia,
igen, a műtét után egy napig az örzőben van az ember, fent van a másodikon. Ilyenkor nincs veled végig a babóca, naponta kétszer hozzák fel őket, délelött 11kor és délután fél kettő felé. Viszont ha másnap már jól vagy és van hely a gyerekágyon, akkor már vele lehetsz lent. Császárnál általában 5-7 napig kell bent maradni.
Nem tudom hogy hogy fognak műteni, vagyis hogy EDAval vagy altatással, EDAnál jobb mert akkor látod a picit és ha rendes a doki és a szülésznő akkor még mellre is rakhatod, altatásnál csak felpofoznak és ha szerencséd van akkor látod a picit és még emlékszel is rá. Én csak egy fehérfoltban rózsaszin pacára emlékeztem, egész másnap délelöttig csak a fotoját nézegethettem drágaságomnak (délután 5kor mütöttek).

Ha a szemeddel van baj, jobb ha mütenek, a dokid tuti tudja mi a legjobb neked, nekem a vérnyomásom miatt lett végül császár.

Hogy mit vigyél magaddal az semmiben sem különbözik a sima szüléstől. A törülközőből vigyél joval többet, mert csak feles mosdás engedélyezett a mütéti seb miatt. Vagyis viz nem érheti a pocakod alját ahol vágtak. Ezért alulról zuhi, felülről meg mosdás.

Ekörüli hozzászólásokat olvasd el itt a topickban, itt sokat beszélgettünk arról mit érdemes bevinni.

Krizsi,
valami olyan hely kéne ahol a picikkel is eltud lenni az ember, majd javaslom Krisztinek hogy béreljük ki az ovijukatKépKép

Benő,
kicsivel többet is irhatnál magatokrólKépKép

Annamari,
mi a helyzet, ugye minden renben és csak biztató dolgokat tudtatok meg?

Terika,
ami késik az nem múlik, fogok én még drukkolni Bobónak a motorozáshozKépKép

Pirus,
várjuk a fényképetKép

Picus,
mit kapott a leányzó?Kép örült neki?Kép

Orsoly,
legalább az ürömbe vegyülhetett egy kis öröm is, majd legközelebb tuti erre a talira jösz, mert a másik marad elKépKép

nah dugultam,

Legyetek jók

puszmák
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Ági! Az jutott eszembe, hogy nálunk, a volt munkahelyemen volt egy klassz játszóház, ahol rengeteg szuper bölcsis-ovis korúaknak való játék volt, csekély összegért lehetett ott játszani a szűlőknek a gyerkőikkel, illetve ki is lehetett szülinapra bérelni az egészet. Biztosan van ilyen máshol is, csak utána kellene nézni, mert sajnos ez a hely már megszűnt...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Annamari: már nagyon várom a híreket! Nagyon sokat gondolok Rátok, és nagyon szorítok, hogy minden okés legyen!

Köszi lányoka a tanácsokat Margittal és a rucikkal kapcsolatban. Kép Képzeljétek, itt van nálunk egy turi és ott álomszép ruhákat vettem Ádámnak, iszonyú olcsón. Annyira újaknak tünnek, sehol egy kis szakadás vagy folt vagy bármi. Tuti valami gazdag családból jöttek, ahol volt a picinek vagy ezer ruhája, mert egyik-másik totál újnak tűnt. Ráadásul még márkásak is. És szerintem nem volt drága, mert cirka 4ezerért vettem neki 6 rugit, 3 napozót, 1 kiskabátot (nyári, hidegebb időbe való) és 2 kisnacit, amik tuti nagyok lesznek még, de annyira édesek voltak, hogy nem bírtam otthagyni őket. Úgyhogy most állandóan a kisruhákat nézegetem. Kép Még ugyan kell egy-két dolog, pl. lepedő vagy kispléd, meg egy-két body, de azért alakul a dolog. Kép
Mellesleg van egy 62-es rugi, de szerintem kisebb, mint az 56-os. Kép Szóval tényleg vicces ez a számozás.


Benő: tényleg írhatnál többet is! Kép

Orsoly: de jó, hogy jelentkeztél, olyan keveset hallok Rólatok! Hogy vagytok? Lackó mekkora már? És a picur a pociban? Írjál sokat Te is magatokról! Kép

Mindenkinek puszi, shine
shine
 
 


Szia Shine!Kép

Koszi, mi jol vagyunk. Lacko megy mint a gep, meg nem allna, hol van mar az en nyugodt kisfiam?Kép Allandoan kinn akar lenni....Pocak nagyot nott, mar 18+4 vagyok, most kaptam meg az afp-t, 1,08, szal teljesen ok, igy heten szerintem megyek is uh-ra, hatha kiderul, ki rejtozik odabennKép

Hol van ez a turi, amit irtal? A 17. kerbe koltoztetek? Mert akkor eleg kozel hozzankKép

orsoly
orsoly
 
 


Sziasztok!

Azért nem adtam bővebb helyzetjelentést, mert úgy voltam vele, hogy: aki nem olvas, ne is írjék! Kép
Azért nagyon örülök, hogy érdeklődtök a hogylétünk felöl! KépKép

Köszönjük szépen: a legjobban.

Nándi egy Angyal! 8-3/4 hónapos, de még mindig anyatejes. Nagy bánatomra nem fogad el jóformán semmi szilárd ételt. A céklafőzeléken, a cukkínifőzeléken kívül a sütőtök a kedvence (igen sárga is tőle). A biopiacról szerzem be az alapanyagokat, szépen el is készítem az ételét, de ő nagy ívben legyint az egészre. Néha kibukok tőle, néha meg nevetek az egészen. Elég kellemetlen a dolog, de mindenki biztat, hogy ne aggódjak és örüljek, hogy még szopik. A szopizásnak nagyon örülök, de legalább egy étkezést lecserélhetnénk... Tejem szerencsére van elég, még mindig adok is le belőle az Anyatejgyűjtő Állomásnak. (Hallgatásom fő oka főleg ez, hiszen nagyon sok időm elmegy a fejéssel. Szerencse, hogy nagyon lelkes ember vagyok.)
Nándi január óta alig hízott valamicskét, össz-vissz 600g-ot. Tény, hogy nagyon sokat mozog, kész sajtkukac. Szépen forgolódik, kúszik, áll és mától ül. A beszéddel sincs gond, nagyon tudja mondani, hogy: jajajajaja, mamamamama, bababababa, vavavavava. A nem-hízás miatt a háziorvosunk nem aggódik (legalábbis annyira biztosan nem, mint én!), de azért adott egy beutalót vizelet- és vérvételhez. Ezzel kapcsolatban ma voltunk a Sote II Gyermekklinikán. (Ilyen undok laborossal ritkán találkozik az emberlánya.) Eredmény napokon belül. Köztudott, hogy Nándit 8,5 hónapos koráig kenguruban vittük sétálni, de 2 hete vettünk neki egy sportkocsit (ez a harmadik babakocsija, az előző kettőre még ránézni sem volt hajlandó, nemhogy meglenni benne). Úgy néz ki, hogy ez bejött az uraságnak, mert ma már aludni is hajlandó volt benne. Kép Nagyon örülök ennek a ténynek is, hiszen a 7,5 kg-os kofferját már nagyon nehéz volt cipelnem nap mint nap 2-3 órán keresztül. Természetesen csak ülve képes elviselni a helyzetet, a fekvőpóz szóba sem jöhet. Jellemző rá a nagy érdeklődés minden és mindenki iránt. Nem volt ez máshogy múlt hét hétfőn sem. Húsvét másnapján volt vidéken a keresztelője. Mondanom sem kell, minden percét élvezte, de legfőképpen a pap érces hangja nyűgözte le. Alvással sohasem volt gondja, remélem ezután sem lesz. Az éjszakákat nagyon ügyesen átalussza. Este 9-től reggel 7-ig egyhuzamban, és napközben is 2-2 órával még megajándékoz engem. Foga is van már, szám szerint 6 darab. A kibújásuk alatt nem problémázott sokat, egy picit talán nyűgösebb volt, de inkább a szopizás visszaeséséből lehetett/lehet következtetni a tényre. Az alsó kettő egyszerre jött, a fölső négy szintén.
Szóval összefoglalva a dolgokat, ha a következő is ilyen lesz, akkor hajrá! KépKép (2 hónapos korában még nem ezt mondtam...)
Tettem Nándiról egy friss képet a profilomba.

Magamról annyit, hogy Nándi 5 hónapos korára szépen visszafogytam az eredeti súlyomra, de azért egy kis izom elkélne rám. Április 8-án voltam Kecskeméten, ahol a sikeres alkalmassági vizsga után felvételt nyertem a Tanítóképző Főiskolára. 2-3 éves vágyam, hogy óvónő legyek, hát most megnyílt előttem a lehetőség, csak élnem kell vele. 2 év alatt végezhetek, mint másoddiplomás, csak addig még egy nyelvvizsgát le kell tudjak a hátam mögött. Ez a nehezebb, mert sajnos borzasztóan rossz nyelvérzékkel vagyok megáldva. Kép

A 17-i babataliról tudtam, Áginak köszönöm a folyamatos e-mailjeit. Nagyon sajnálom, hogy aznap esett az eső, hiszen én is nagyon fel voltam rá készülve. Jó lett volna beszélgetni egy jó nagyot, de ami késik, nem múlik. Legközelebb!

Shine! Mikorra vagy kiírva? Jó egészséget nektek!

Üdv mindenkinek!

Benő
beno
 
 


ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!! Beírtam egy jó hosszút, még nem fejeztem be, de Apának kellett a gép, és bezárta a böngészőt... Próbálkozom újra...

Shine! Nagyon ügyesen vásároltál! Jók ezek a turik, jó minőségű dolgokat lehet venni, főleg kisméretből, mert azt alig hordják a babák, meg nem is csinálnak benne semmi ruhanyúzót. Mi rengeteg ruhát kaptunk, még kevésszer szorultunk vásárlásra, akkor sem lett volna muszáj, de olyan aranyosak, hár néha elcsábulok...

Benő! Jó, hogy itt vagy! Nándi-fiú még mindig nagyon szép! Ne izgulj a hozzátáplálás miatt, tudja ő, mi kell neki, éppen most mondta egy barátunk, hogy akár két éves korig is elég lehet csak anyatej, bár szerintem, ahogy elindulnak, úgyis beindul az étvágy. Mi már almázgatunk - inkább játék, mint evésKép - öt falat után, azonnal cicizni akar a drága. (Öt és fél hónapos, szóval jogos...)
Gratula a felvételihez! Én is a nyelvvizsgától parázok, de muszáj összeszednem magam...

Új képek itt.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!
Huurá itt a jó idő!!!!!!!!!!! KépKépKépKépKép

Fcs!
Tündéri, vasgyúró a pici fiad! Még az enyém is megcsodálta! Bár csak itt tartanánk...

Benő!
Mekkora szeme van a gyerkőcnek!
Gratulálok a sikeres felvételihez! Miből kellett felvételizned? Sokat készültél rá? Én is szeretnék óvónőképzőre menni, jelenleg dajkaként dolgozom, de félek belevágni. És a gyakorlatok? Estire mész? Írjál légyszi róla! Köszi!

Shine!
Most már nem sok van hátra... Reméljük vígan és panaszmentesen vészeled át ezt a pár(!) napot. Vágod már a centitKépKépKép.

Orsoly!
További jó pocakosodást Neked is. Sajna a miénk még várat magára...

Lányok! Reméljük, most már marad a jó idő, szervezkedhetnénk újra, nem?

Na menek egy kicsit babrikolni, mert kényszerszünet van. Daninak izületi gyulladása van. Nagyon nem látszik rajta, sőt egyáltalán nem, de tegnap voltunk orvosnál, még mindíg dagadt a bokája. A részeredményeink negatívok. A végleges megbízhatóbb eredmények csak két hét múlva lesznek meg.

Annamari!
Remélem a ti eredményeitek is jók! Bár akkor ott a dilemma, miért beteges? De a lényeg, minél hamarabb derüljön ki, mi a baja. Nekünk annak idején ez 4 évünkbe telt...

Pirus!
Képeket kérünk!!!!!!!!!!4

Mindenkinek millió puszi, remélem hamarosan személyesen is találkozhatunk már!KépKépKépKépKépKép

Kriszta

mohácska
 
 


Sziasztok!

Nemrég értünk haza a kórházból. Mint megtudtuk, Balázs kivizsgálásának lényege egy altatásban végzett bronchoszkópia lett volna, ami végül elmaradt, már félig el volt kábítva, amikor az intubálásnál a gégész megvétózta az egészet (előtte 3 orvos nézte meg, külön a náthája miatt és azt mondták, mehet), mert nagyon csúnya gége- és hangszálgyulladása van és tiszta genny volt a torka.
Szegény Kismókust fél9-kor vitték le és 11-kor hozták vissza, már a branül is a kezében volt, abszolút elő volt készítve. Végül du 2-ig aludt mozdulatlanul, aztán visítva ébredt, lekent nekem 2 pofont és azóta pajszerrel sem lehet lefeszíteni rólam.
Azért egy-két vizsgálat volt, pl arcüreg- és mellkas-röntgen, vérvétel, így kiderült, hogy van még Neki kétoldali arcüreg-gyulladása és a jobb füle is be van gyulladva. Éjszaka annyira köhögött, hogy szteroidot adtak Neki.
Most 2 hétig itthon lesz, utána megint befekszünk és elvégzik a broncho-t. Látatlanban krónikus bronchitisre vagy asztmára tippelnek, de 2 hét múlva majd többet tudunk.

Köszi a drukkot!
Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Annamari!

Ti szegények! De legalább most otthon vagytok... Gyógyulgassatok, küldjük a sok energiát!

Kriszta! Köszi a dicséretet, ne izgulj, egy éven belül biztosan babázol te is! És azért van egy gyönyörű, okos, nagy Danid addig is!

Ma elmentünk az egészséges rendelésre, mert ronda száraz, hámló foltok vannak a Szabolcs bőrén. Kaptunk krémet, és Szabolcs végig mosolygott a doktorbácsira, édes volt! Most meg alszik. Fogalmam sincs, hogyan öltöztessem, tisztára összezavarodtam, mert vagy nyakig betakart, bundazsákos babákat láttam, vagy olyanokat, akiken alig volt ruha. Szabolcsra egy vékony sapit, rövidujjú bodyt, hosszúujjú pólót, vékony harisnyagatyót és egy vékonyabb kantáros gatyót adtam, úgy tűnt éppen jó neki, kivéve a sapit, azon gondolkodtam, levegyem-e, de végül maradt a hirtelen szelek miatt. Most azért betakartam az erkélyen, itt hűvösebb van, sose süt ide a nap. Miért mániája az anyukáknak ez a túlöltöztetés?
Fulescsacsi
 


Fcs!
Én nem adtam volna rá harisnyát sem. Nagyon sokan túlöltöztetik, ezt én is tapasztlom az oviba is nagyobb gyerekeknél. Mind a két óvónőmnek 3-3 gyereke van, 10 és 20 éve dolgoznak a pályán, nekem egy, 8 éve dolgozom itt, de lehetetlen meggyőzni a szülőket.
Az a röhej, amikor azzal jönnek 20 fokban, hogy adjunk rá sapkát, mert megfázik a füle. Nem értik meg, hogy a fül nem a fülön keresztül fázik meg, mert a fülbe nem fúj bele a szél, hanem az orron és szájon belélegzett hideg levegőn, amikor rohangálnak és ordítoznak együtt a hidegben. Ez ellen meg tenni nem lehet. Így marad az elszörnyülködés, meg a gyerek sajnálása, amikor ezer fokban beöltöztetik őket, a gyerekről meg szakad a víz. "De anya azt mondta..." És ilyenkor kimelegedve, leizzadva fáznak meg, aztán jönnek, hogy na tessék beteg, mert mi... Eszükbe sem jut, hogy a túlöltöztetés ártott meg a gyereknek.
Annak idején 10 éve, amikor októberben a Danit vittem egészséges rendelésre kising, rékli, két rugi kardigán volt rajta, meg esetleg egy vékony takaró, már a többi gyereken harisnya, vastag gatyó, egyiken-másikon bundazsák is, félve kérdeztem eme öltözékről a dokit. Azt mondta, én csináltam jól. Nem is volt azóta azért beteg, mert rosszul öltöztettem.
Sőt ezen a télen póló, pulcsi, és szörmebélés nélkül nyitott kabátban közlekedett a drágám, sál one, csak sapi, harisnya one, mert ciki. És nem volt beteg!
Kissé hosszú voltam, de ez jó téma...

Annamari!
Örülök, hogy olvastam soraidat, vigyázz Balázsra, gyógyulgassatok!

Pusz-Krisz

mohácska
 
 


Sziasztok!

Akkor én sajna túlöltöztetem Pankát. Én a réteges öltözködés híve vagyok. (de ennyire???)
1 body, 1 poló, 1 hosszú ujjú pulcsika, alul harisnya, gatyó és erre kabát, sapi.
Mit csinálok rosszul?
Lehet kritizálni...

Más,
Mit javasoltok, mit csináljak.
A gyerkőc nagyon szereti a tejet, de minden tejivás után kipattog a kis arca és enyhén szólva hasmenése lesz. Szerintetek ez lehet tejallergia?

Annamari, sajnálom, Hogy Balázs még egy tortúrán átesik. Gondolom elég ijedt volt az ébredéskor, azért pofozott fel.

Shine, nő rendesen a pocaklakó. Voltál UH-n?
Hogy múlik az idő....
Na, dugulok.

Üdv mindenkinek:
Krizsi
krizsi
 
 


SziasztokKép

Annamari,
huu szegény Balázs, nem csodálom, hogy utána nem tudtad magadról leszedniKépKép Lehet hogy hüleséget mondok, akkor bocsi, de lehet hogy segit, van a sóbarlang probáltátok már? Azt mondják nagyon nagy segitséget szokott adni a léguti betegségeknél.

Kriszti,
akció. akció, akció és jövőre már te is babázol az tuti, és Dani is élvezheti majd a kistesótKép
Azért nem semmi, hogy nem találják az izületi gyulladás okátKép( Homeos dolit probáltatok már esetleg?

Benő,
de jó újra hallani felőletekKép Gratula a sikeres felvételihezKép
Nem lehet éppen egyszerű a közlekedésed, ha ennyire nem szivleli a babakocsit Nándi.
Azért nem lehet egyszerű, hogy nem akar mást csak tejcsit enni, még jó hogy van.
Vérvétel, undok laborosokKépKép

Füles,
nagyon édi SzabolcsKépKép a buborékok nagyon érdekeltékKép
Úgy néz ki, hogy sikerül nyélbeütnöm a digigép dolgot, sogornőmék megelőlegezik a manit és négy részletben megadom majd nekik.

Leszakadt az égKépKép dörög villámlikKép, megyek mert manó nagyon nyügi lett szegény.

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Ágiboszi, köszi a választ!! Kép
Azt nem tudom, hogyha fel tudok kelni, akkor már első nap lemehetek a babához? Valahogy olyan kevésnek tűnik ez a napi két alkalom! Vagy nem fogok tudni felkelni?
Köszi: J:
julia
 
 


Sziasztok!

Shine!
Nagyon ügyesen vásároltál. Kép De jó, hogy találtál ilyen turit!
Szerintem, ezek a csöpp kis ruhácskák a boltokban is lehetnének elfogadhatóbb áron! Tegnap vettem kombidresszt: kb. 1.000 Ft / darab . Őrület.

Beno!
Nagyon szép baba Nándi. Kép
Ne aggódj amiatt, hogy csak szopni akar! Ő tudja legjobban , hogy mi kell neki - ezt csak mi fogadjuk el nehezen ( mint pl. én is Kép )
Gratula a felvételidhez! Kép

Annamari!
GYÓGYULÁST BALÁZSNAK! Kép

Krizsi!
Hasonló cipőben járunk - már ami az öltöztetést illeti. Én is folyton azon agyalok, hogy mi az, amit szükséges ráadnom Bobóra, ha kimegyünk. De mindig eszembe jut, hogy ő folyton rohangál, motorozik, szóval mozog és így ki is melegszik. Ellentétben velem, aki csak figyelem, hogy mit csinál. Kép
Ne féltsd ennyire Pankát! Kép Ha neked meleged van, valszleg neki is.

Bobó néhány napja bilizni akar. Nem tudom, mi inspirálta erre, mert a bili hónapok óta ugyanott van és eddig nem foglalkozott vele ( helyette inkább a kuka tetjére ült Kép )... Előszedi a bilit, lehúzza a nadrágját, LEVESZI A PELENKÁJÁT, és ücsörög. Persze nem történik semmi. Kinek van bilizős tapasztalata?

Terika
terika
 
 


SziasztokKép

Júlia,
hát attól függően hogy hogy vagy le is mehetsz babócához nyugodtan. EDA esetén kb 6 óra mulva tudsz majd felkelni, addig nem igazán vagy ura a testednek. Altatásnál kb 2 órán belül tiszta vagy.
A mozgást már ezek után csak a sebed az ami behatárolja. Engem délután mütöttek, 6 kor vittek fel az örzőbe és 8kor már felhivtam a szüleimet és a páromat, hogy árulják már el babóca adatait, meg meséljenek róla, anyukám ki is akadt, hgoy ennyi idő alatt teljesen kitisztultamKép REggel kicsit nehézkes volt az ágyból kikecmergés, de délben már leosontam a fiamhoz, mert olyan kevés volt az a félóra amig velem volt. Ha reggel mütenek és van hely a pathon elképzelhető hogy este már lent vagy a gyerekágyon, bár ebben azért ne reménykedj, inkább a másnap reggelben.

Terika,
elképzelem ahogy Bobo holt komolyan ül a kuka tetejénKépKépKép Szerintem ha egyszer lesz sikerélménye akkor ez nem csak egy kosza felvillanás lesz, hanem egyenes ut a szobatisztaság feléKép

Shine,
tök jól vásároltál. Már akartam mondani, hogy van a környéketeken egy jó kis turi, mert az ezeréves barinőm ott lakik tőled nem messze és ő onnan szokott a lányainak meg a fiának becuccolni, mi is kaptunk egy édi kis mellényt, meg egy hálózsákot.

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Ági!
Szerintem, csak szórakozik.... Bár olyan komoly arccal adja elő, mintha...
Azért az jó, hogy a kuka fedelére ült eddig, és nem nyitotta ki.Kép
Várj csak, majd ha Dani is megelégeli a pelenkát! Kép

puszi: Terika
terika
 
 


Krizsi!
Igen, az bizony tejallergia. Tipikus tünete. Jó lenne megnézetni dokival is.
De meggyőződhetsz rőla, ha megpróbálkozol a rendes tej helyett szójatejjel, vagy rizstejjel.
Mondjuk a rizstej borzalmas ízű, legalábbis nekünk. Mi szójatejet ittunk, van belőle natúr, epres, csokis, banános, vaniliás. Csak a natúr van 1L kiszerelésben, a többi 2 dl-es. Mi a csokisat szeretjük a legjobban. A natúrból létezik szójaital és szójatej is, az ital olcsóbb, ráadásul asszem az a calciumos.
De vigyázz, mert rengeteg ételben van rejtett tejtartalom. Orvosi vizitet is ajánlanék.
Esetleg természetgyógyászati kivizsgálást, ha hiszel benne.

Pusz-Krisz

mohácska
 
 


Sziasztok!

Orsoly: de jó, hogy jól vagytok mindannyian! gratulálok a csodás afp-hez, és nagyon örülök, hogy Lackó ilyen kis mozgékony lett. Biztos sokat segített a torna! Kép
A turi itt van Rákoskeresztúron a Pesti úton, szóval nincs olyan messze tőletek.Kép Kocsival, persze.

Benő: örülök, hogy Nándival minden okés. Remélem, megszokja az új babakocsit! Kép Egyébként tényleg gyönyörű kisfiú! Kép
Június 7-re vagyok kiírva hivatalosan, szóval még van egy jópár hetem, de valamiért azt érzem, hogy májusi babám lesz. Nálunk a családban nagyon sok májusi van, meg akkor volt az esküvőnk is, talán ezért. De nem siettetem a dolgokat, ahogy Ádi jönni akar, úgy jön. Kép


Fcs: megnéztem a képeketKép)) Tündérfiú még mindigKép

Mohácska: sajnálom szegény Dani fiadat az ízületi gyulladás miatt. Biztos nagyon fájhat neki. Kép((((
Kiszámoltam: még 46 nap van hátra! Kép Az még jó sok, de azért már várom nagyon. Már nagyon sokszor elképzelem a kis hurkás combjait, a puha popsiját, és alig várom, hogy magamhoz ölelhessem, és össze-vissza puszilgassam. Kép
Egyébként én is biztos vagyok benne, hogy jövőre már te is babázol! Kép)))))) Én is több mint fél évet nyafogtam itt, hogy nekem még ez sem jön össze, stb. Aztán szeptemberben, amikor tuti bizti voltam, hogy nem jöhet össze (előzőleg nem túl jó hormonszint, petevezeték átfújás, iszonyú nagy stressz stb.) hirtelen ott volt a két csík a teszten. Kép

Annamari: szegény Balázska! Kép Vigyázz rá nagyon! Remélem, hamarosan rendbejön, és legközelebb kiderül, hogy mi a baja a kis Picidnek.

Krizsi: utoljára a 31. héten voltunk uh-on, akkor 1862 grammot számoltak. (3D-s) Nekem a Klinikán sosem mondják, mekkora. Legközelebb május 3-án megyek a dokihoz és talán lesz még egy uh. Akkor töltöm be a 35. hetet. Mellesleg most végre panaszkodhatok majd a dokinak. Mindig mondja ugyanis, hogy panaszkodjak, de eddig nem volt miről. Most már van: aranyér, keményedések stb. Legalább lesz mit megoldanunk! Kép
Bár én nem értek hozzá, de nekem is allergia-gyanús ez a tejcis dolog. De inkább dokival beszéld meg!

Ági: köszi, szerintem is jó vásár volt! Kép

Terika: Bobó édes lehet a szemetesen trónolva! Kép

Lányok: ti mivel mossátok a baba cuccait? Én eddig azt hittem, hogy átlag mosóporral kell, de anyósom szerint, ami van most nekünk, nem túl jó erre. Állítólag van valami babamosópor. De én nem hiszem,hogy minden család babamosóport venne.

Puszi mindenkinek és sok gyógypuszi Balázskának, shine
shine
 
 


Jaj, a lényeg meg lemaradt!

Csilla, nagyon boldog névnapot kívánok Neked! Kép
shine
 
 


Sziasztok!

Csilla!
Nagyon boldog névnapot kívánok én is, csatlakozva az előttem íróhoz!

Shine!
Létezik babamosópor, de sztem moshatsz azzal, amid van. Jól kiöblíted, az utosó vízbe pedig nem öblítőt, hanem ecetet tegyél, az kivesz minden mosószermaradványt, nem kívánatos anyagot. Az öblítő esetleg allergizálhat az illatanyaga miatt. Én azt nem használnék inkább. Mostanában már ritkábban használom. A nyári napsütés csodákra képes a kiteregetett ruhákkalKépKépKép.

Pusz-Krisz

mohácska
 
 


Sziaszok Lányok!

Most tartok a kiságy projektnél: egyelőre csak a lehetőségeket mérem fel és próbálom eldönteni, hogy majd milyet vegyünk. Namármost, már az első paramétereknél elbizonytalanodtam: mekkorát érdemesebb venni - 60*120 vagy 70*140 cm-eset? Helyszűke miatt praktikusabb lenne a kisebb, de feltételezem, hamarabb ki is növi a gyerek. Szerintetek egy ilyen rácsos ágy hány hónapos (éves?) koráig jó a babának? Nem szeretném, ha klausztrofóbiája fejlődne ki szegénynek egy túl kicsi ágyban. Kép
Tehát mi a tapasztalatotok? Légyszi osszátok meg velem Kép
Köszi, sziasztok
Pöttöm Panna
pöttöm_panna
 
 


Sziasztok!

Shine! Köszi a dicséretet! Mosópor: Én biza úgy döntöttem, nem dőlök be, csak ha valami baja lesz tőle, akkor váltok. Mi továbbra is azt használjuk, amit magunkra is használtunk. Öblítőből is, bár neki csak keveset teszek bele. Ami csak egyszer volt rajta, de amúgy tiszta, hatvan fokon mosom kevés mosóporral, amin valami szennyeződés van, azt - ha fehér - akkor kilencven fokon mosom, ha színes, akkor több mosóporral hatvanon, előtte áztatva. De bizonyára vannak érzékenyebb bőrű babák... A doki azt mondta, ez a bőrnyavalya, ami most kijött, semmiképpen nem lehet a mosóportól. A kórházi csomagban kapsz majd mosópor-, meg öblítőmintát, én nem próbáltam ki, ahhoz ragaszkodom, hogy ha bevált, akkor ne váltogassam azt, amivel mosom a ruháit...

Kriszta! Ma még melegebb van, nem adtam rá harisnyát sem. Felül volt rajta egy pulcsi, de hamar lekerült, alatta hosszúujjú body volt. Holnap megpróbáljuk sapi nélkül, bár van egy édes ellenzős sapija, csak azt nem lehet a fejére kötni, le fogja tornázni, látom előre. Meddig leszel otthon Danival?

Lányok, most bezzeg igazi tali-idő van...
Fulescsacsi
 


Panna! Hát, mi rendhagyó megoldást választottunkKépKépKép. Megvettük szépen a kiságyat, 120X60-ast szintén helyszűke miatt. Aztán egy hónapos korától már velünk alszik... Nappal egy darabig még használtuk a kiságyat, de ahogy elkezdett forgolódni, kicsi lett, azóta egy nagy szivacson van napközben. Nem mondom, hogy az egyetlen üdvözítő megoldás, de Szabolcs nagyon szereti. Hamarosan járókát csinálunk belőle, leszenk körülötte rácsok, kis ajtóval. De nagyon klassz rácsos ágyak vannak, a legjobbak szerintem azok, amiket később át lehet alakítani gyerekággyá, így két legyet ütsz egy csapásra. Ha meg szimpi a veletek alszik-módszer, és elég nagy az ágyatok hozzá, akkor elég egy mózeskosár is az első időkre...

Csilla! Boldog névnapot tőlünk is szeretettel!
Fulescsacsi
 


Sziasztok!
Lusta voltam írni a napokban, most meg nem érek
rá.

Turkálósok! Közeleg a bababörze (május 9), jöttök?
a.
angi
 
 


Szia FCS!

Hát ez az, hogy nem tudom, mennyire lesz nekünk szimpi a velünk-alvós módszer. Igazából egy külföldi site-on láttam egy tök jó megoldást, ahol a kiságynak 3 oldala van, és a matrac pontosan beállítható olyan magasságba, mint a szülői ágy, így tehát egészen az ágy mellé tolható, velünk is alszik, de mégis megvan a saját kis tere. Sajnos itthon ilyennel még nem találkoztam...
De akkor ezek szerint érdemesebb a nagyobb (70*140-es) ágyat venni, mert ha forog, már szűk neki a kisebb? Mi olyan kb. egyéves korában fogunk egy nagyobb lakásba átköltözni, akkor már lehet saját szobája és kaphat akár nagyobb ágyat is. Nem tudom, érdemes-e erre az egy évre venni egy kisebb ágyat, és utána meg egy átalakíthatót, vagy vegyünk rögtön egy átalakíthatót, legfeljebb szűken leszünk a mostani hálószobánkban?

Lányok, egyéb tapasztalat, ötlet?

köszi, sziasztok
Pöttöm Panna
pöttöm_panna
 
 


Kedevs PP!

Én ugyan még nem tudok neked semmilyen tapasztalatról beszámolni, de mi a nagyobbat vettük, és átalakíthatósat. Szerintünk nem érdemes a picit venni, de mindenkinek más szempontjai vannak.

Sajnos még nem tudom megmondani, hogy vált be, de majd a többi lány biztos segít! Kép

Kosza Gabiról nem tud senki semmit?
shine
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?