Új privát üzeneted érkezett!

Judy!

Elvileg anyagi szempontból úgy terveztük h akkor essek teherbe amikor lejár a gyed..ekkor elmegyek a terhesség alatt tápénzre,apa meg megigényli a gyes-t Olika után.Így csináltuk Krizsinél is.
De közben meg addig még egy év is lenne a próbálkozásig...szal én meg legszívesebben előbb belevágnék...nem tom...úgy vok vele mint Yusz...1x ezt érzem-1x meg azt :wink:

És hát nálunk azért még a nagyok is 'kicsik'....

Tényleg jó lenne 1x-re babásodni!!!!!! :wink:

Barbika nagyon huncut!!! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny,
Ne aggódj, néha én is úgy vagyok vele, hogy mégsem kellene negyedik baba, de amikor elszáll a mérgem és rájuk nézek,megváltozik a véleményem. :lol: :lol:

Tegnap pl a 2 fiú verekedtek, Dani hozzá akarta vágni Bazsihoz az egyik rossz billentyűzetet, ő elugrott és a 2 szoba közti műanyag ajtónak csapódott, ami be is lukadt. :shock: :shock: Na gndolhatod hogy elkapott a harci ideg, kiabáltam mint a sakál és azt mondtam, hogy nekem több gyerek nem kell. Persze amikor elszállt a mérgem, akkor meg azon imádkoztam, hogy az a 2. csík a teszten valós legyen. :lol: :lol:

Nem tudjátok véletlenül, hogy a 2 gyerek között csak táppénzre lehet elmenni, vagy a szabikat is ki lehet venni??
És a következő GYED-em alapja a táppénz lesz vagy az a keresetem amit akkor kaptam amikor még dolgoztam??

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


lányok,

A tanácsotokat szeretném kérni, mert bonyolódik a helyzet.
Beszéltem a dokival a gyógyi és szopi összefüggéséről, és azt mondta hogy a Klion mellett lehet szoptatni, de a másik gyógyi(doxycyclin) mellett nem.
Viszont, mivel a betegség a méhnyak hámrétegébe van, oda leginkább a tabletta jutna el véráramon keresztül, a Klion annyira nem tud mélyen feljutni.

2 lehetőség van, vagy abbahagyom a szoptatást és beszedem a tablettát is, vagy szoptatok és csak a klion-t használom, de aztán vagy használ vagy nem.
Ti mit csinálnátok???Én teljesen tanácstalan vagyok. :roll: :roll: :roll: :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 

 
 

Judy!
Persze, hogy ki lehet venni a szabikat, a kicsik közt én is kivettem 9 napot, egyszerűbb volt, mint 9 napra GYES-t igényelni. :)

A gyógyszerkérdéshez: jól emlékszem, hogy már csak reggel és este szopik Barbi? Kezd el a Kliont, és próbáld meg abbahagyni a szopit szép lassan. Ha sikerül, akkor beszedheted a gyógyszert is.


Márk csúnyán elkapta a bárányhimlőt, remélem nem lesz semmi szövődmény. Szerencsére Andrison nincs sok pötty, persze ő még szopik. Barna már meggyógyult, el is ment oviba.
Ha a betegségen túlesünk, akkor én is közelebb leszek egy lépéssel a 4. babához. Igaz, hosszú még a lista.... De majd apránként minden elrendeződik.....

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Judy!
Nehéz így tanácsot adni, de azt le tudom írni én mit tennék....

Barbika már szerencsére "nagylány", tehát az elválasztást elkezdeném nála.
Vannak nagyon szuper tápszerek amivel addig amíg tehéntejet nem ihat- az orvosok szerint 2-3 éves kor körül - ,(megjegyzem 1 éves korban azért már lehet, hiszen mi is anno azon nőttünk fel)
tartalmaznak minden fontos tápanyagot, amire a babának szüksége van és amit az anyatej megad.

A gyógyszert meg igenis tessék elkezdeni, mert az egészséged a legfontosabb!!!!

Gondolj arra, hogy szeretnétek még egy babát, elletve 3 gyermeket fel kell még nevelned.
Minél hamarabb elkezded, annál előbb gyógyulsz.

Boeske!
Sajnálom szegény Márkot, mihamarabbi jobbulást kívánok neki.
Szerencse, hogy nem a nyári melegekben kapta el, mire kitavaszodik igazán, addigra már túl is lesztek rajta.

Igazából elgondolkodtam azon, hogy érdemes lenne várni a Gyed lejártáig, vagy akkörüli időpontig.
Csak az a rizikó, hogy mit talál ki nekünk a szeretett kormányunk.
Mivel fog még jobban beletaposni a lehetetlenségbe. Mivel fogja meggátolni, hogy több baba szülessen és a népesség ne csökkenjen tovább.
Bár abban igazuk van, hogy akármennyire megszorítják a dolgokat mindíg lesz olyan réteg, akinek "üzlet van" a gyerekszülésben.

Lehet, hogy ezt nem kellene leírnom, de nem tudom visszatartani.
Nemrég pl. láttam egy ázsiai származású anyukát, két kis gyerekkel. Olyan 2 év körüliekkel. A baj csak ott volt, hogy babakocsiban tolta a 3.-at, természetesen nagy pocakkal.
Így nő magyarország népessége.

El is dugulok, sziasztok

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz!

Totál igazad van...épp az a dühítő h nem a magyar népesség szaporulatát támogatják :evil:

Tényleg van egy bizonyos réteg(hm-hm)akik csakis azért szülnek gyereket h az értük kapott családi pótlékból éljenek..na ez tényleg bosszantó!!! :x

Judy!

Osztom Yusz véleményét...mivel Barbika már nem újszülött :wink: szal sztem mérlegelni kell és a te egészséged fontosabb már a szopinál!!Már csak azért is mert akarod azt a 4.babát, akkor elengedhetetlen h meggyógyulj minél előbb!!

Amúgy ismerős a szitu,,,néha én is úgy érzem h nem kell 4.(egy percig kb :wink:)aztán meg úgy, hogy de kell!!! :wink:

Ki lehet venni a szabikat..sztem most én is így fogom mert akkor nem az előző ledolgozott bér alapján adják a gyed-rt hanem a besorolási bér szerint.És mivel pl.én 7 éve dolgopztam utoljára,így elég szar is a gyed-em...viszont a besorolási bérem azóta szépen felkúszott...szal én tuti a táppénz helyett/vagy mellett kiveszem a szabikat.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Lányok,

Köszönöm szépen a tanácsokat, döntöttem, elkezdtük a leszoktatást.
A héten még menstruálok, majd csak jövő héten kezdem el a gyógyikat, így a héten az esti szopikat elhagyjuk, majd jövő héttől a reggelit is. Vettem Nestle babatejet(baromi drága, nem tudtok valami olcsóbbat?)tegnap este megivott belőle 2dl-t, csodálkoztam is mert a sima tejet nem itta meg. :lol: :lol:
Viszont életem legszörnyűbb estéje volt a tegnapi. Alvás előtt Barbika kereste a cicit, ordított, hisztizett, húzkodta a hálóingemet. Én mondogattam neki, hogy elfogyott, meg elment pápá-ba a cici, de ő csak sírt keservesen. A végén már én is sírtam vele együtt. Alig tudtam megnyugtatni és szegénykém sírva aludt el. :cry: :cry: Hát nem kívánom senkinek a tegnap estét. Ha a mai is ilyen lesz, nem tudom mit csinálok.Nagyon szomorú vagyok. :cry: :cry:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy!

Próbáld meg a tejecskét az üveggel elalvás előtt odaadni.

Én úgy szoktam, hogy kb 7 körül vacsizik, pl vajas kenyér kockákra vágva és ő szokta a szájába tenni. Mellé kockázok párizsit néha paradicsomot.
Utána egy óra játék és 8 körül fürdik. Fürdés után még köztünk van egy picit és amikor viszem a szobájába lefektetni akkorra van bekészítve a 2,5 dl tápszer.
Lefektetem és a kezébe adom. Nyitva van az ajtó így hallom amikor már nem szívja. Addigra vagy kiissza vagy elaludt.
Ha kiissza akkor kapja a cumit, oldalra fordul és alszik.

De amíg szopizza az üveget addig éjjeli fény világít a kiságy mellett, hogy ne legyen olyan vaksötét.
Sokszor ha kiitta az üveget kidobja a kiságyból és kicseréli a cumira, amit a feje mellé szoktam készíteni.

Szóval általában álomba szopizza magát csak nem cicin.
Úgy kb 8 hónaposan szokott le a ciciről mivel fogyott a tejem rohamosan.
Így hidaltam át. A szopizás érzése megmaradt csak üveggel.

Próbáld ki, hátha beválik. A lényeg az elalvás előtti megnyugtató mozdulaton van. Egy hét után már természetes lesz neki és kevésbé fogja keresni a cicit.
Szerencsére ebben a korban még hamar "felejtenek". :lol:

Judit

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Judy!

Pont így csinálom én is mint Yusz.

Nálunk is úgy van h 6 körül eszi meg a nagy adag tejpépet és utána 7-kor közös fürdi a srácokkal...fél 8-kor jön a fektetés..szépen ráadom a pizsit és ő akkor már várja a tápot mert jó éhes..szal én is befektetem a kiságyába és a kezébe adom a cumisüveget...nálunk is így van h vagy elalszik közben vagy ha nem akkor jön a cumika és befordul és alszik.Próbáld ki!Sztem is szoktatás kérdése!

Akármilyen tápot felirathatsz(3-asat)...tuti h olcsóbb mintha megvennéd teljes áron a babatejeket.

Sok sikert!!!És kitartást!!!!++++++++++++++++

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


sziasztok,

Köszönöm szépen a tanácsokat, megfogadtam őket.

Tegnap esténk jobb volt. Fél 7 körül vacsizott, egy kis párizsit meg zsömit, aztán 9 körül kapta a tejcit, azon elszöszmötölt egy 20 percet, majd mászkált még egy kicsit, utána odabújt mellém, ráfeküdt a cicimre és elaludt. Annyira édes volt. :lol: :lol: :lol:
Talán nem fog nála semmi nyomot hagyni ez a hirtelen leszoktatás. :roll: :roll: :roll:

Panny,
1 éves kor után is felírják a tápszert???
Ez régen nem így volt, mondjuk az kb 9ésfél évvel ezelőtt volt. :lol: :lol: :lol:
Bár az az igazság, hogy ha eddig nem kapott, nem szívesen kezdem el most. :roll: :roll:

Úgy néz ki ma délután jön egy potenciális albérlő lakást nézni. Fiatal nő gyerekekkel. Az volt az első kérdése, hogy gond-e gyerek??? Persze nem, de remélem azért nagyon nem szedik szét a lakást nagyon. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy!

Akkor mostmár tutira kiadjátok a lakást egy időre ,ti meg mentek anyukádékhoz lakni?És mikortól?

Persze,3 éves korig fel lehet írtani a tápot.
A táp ugyanaz szinte mint a babatej.Miért ódzkodsz tőle?

Örülök h simább volt már az elavás Barbikának.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Mi még mindig nyakig a bárányhimlőben. Sajnos Andris is durván pöttyös lett. Hiába szoptattam. :( De legalább Márk már gyógyulgat.
Még jó hír: Andrisnak kibújt egy szemfoga. Ez már a 13. fog. :)

Tej téma: MÁrk 1 évesen már itta a tehéntejet. :oops: Andris még csak ételekben kap, pl. tejbegríz. Én úgy vagyok vele, hogy nincs ételallergiás a családban, úgyhogy 1 év fölött már nem vacakolok tápszerrel, babatejjel. Tudom, más az ajánlás, de nem érdekel.

Na szép napot.
Sanos mi még szobafogságra vagyunk ítélve. Barnust a férjem elvitte vásárolni, csavarogni, én meg betegápolok. :(

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!

Nem kell szobafogságon lenni a bárányhímlővel....az már elavult nézet h bennt kell maradni a meleg lakásban..maximum csak azért kell bennt maradni he ne fertőzzetek mást,de sztem levegőzni nyugodtan kiviheted őket!!Nekünk is anno a dokink mondta ezt.

Pedig a tehéntej allergizáló hatása sajna nem csak most jelentkezik ha jelentkezik hanem akár sokkal később...akár felnőtt korban is...ezért kell most inkább vigyázni.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Boeske,
Szerintem sem kell szobafogságon lennie, nyugodtan kimehet, amúgy meg ilyenkor már ugysem fertőz, csak ugye a lappangási idő alatt.
Remélem most már tényleg túl lesztek rajta.
Amúgy nagyon vacilálok ezen a bárányhimlő elleni oltáson. Fiúk nem kaptak ellene oltást, oviban elkapták a himlőt és átvészelték simán és gyorsan. De most mindenki rémisztget, hogy nagyon durva alfaja, vagy micsodája alakult ki, ami nagyon veszélyes. :roll: :roll: :roll: :roll:
Gratula a fogacskához. :lol: :lol: :lol:
Panny,
Igen, tutira kiadjuk, persze ha találunk valakit. A pénteki albérlő sem jött és nem is telózott. Azt hittem könnyebb lesz kiadni.
Szobák és konyhák már le vannak festve anyuéknál, még a fürdőt meg az előteret kell megcsinálni és lehet költözni.Az még kb 2 hét. Jó lenne ha valaki addig telefonálna. :roll: :roll: :oops: :oops:

Leszoktatás jól halad, ma már reggel sem kapott cicit, csak tejecskét. Persze továbbra is kiabál és húzkodja a pólómat a ciciért, de úgy néz ki kezd beletörődni szegényke a sorsába, hogy sajna cici elment és nincs többé. Kedden elkezdem a gyógyikat.Remélem használnak és nem kell kés alá feküdnöm, ha már a cicit elvettem szegénykémtől. :( :( :(

Szerintetek kell valamit csinálnom azzal a tejjel ami a cicimben van és pang jelenleg??Lötyög és nem duzzadt.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Igen, tudom, hogy kivihetem a fiúkat, de még Andris néha lázas. No meg az sem jó, ha földes sáros kézzel vakaróznak. Szóval még 1-2 napig inkább benn maradunk.

Judy!
Remélem hamar lesz bérlőtök.
A gyerekorvosunk azt mondta, hogy idén sorra bárányhimlősek lettek az oltott gyerekek is. Amíg ilyen megbízhatatlan az oltás, addig ő nem javasolja.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Judy! Nagyon ügyesen haladsz a leszoktatással! Meglátod egy-két hét és természetes lesz Barbinak az üveges tejecske.
A pangó tej meg szépen elszivárog meg felszívódik. Nem kell vele tenned semmit, mert ha kifejed az stimulálásnak veszi és termelni fog!
Még egy ideig csöpörészik aztán abbamarad.
Ha megnyomom nekem még mindíg jön egy pici, pedig már 3 hónapja nem "használom".

A bárányhimlőről jut eszembe, hogy a húgom 3 gyermekén tavaly szaladt végig.
Kezdte a 6 éves (hazahozta az oviból), utána a 4 éves és a 10 hónapos kapta el utoljára. Viszont ő cudarul nézett ki. Szegénykémnek még a kis nunijában belül is voltak pöttyök!
Állítólag (gyerekorvos szerint) a másod és harmad fertőzések sokkal durvábbak és hosszabb ideig tartanak, mint az első.

Gina már szinte csak lábon hajlandó közlekedni. Tegnap anyósom hozott neki egy kiscipőt, felhúztuk a lábára - hát, ki volt akadva rendesen! Nfem kellett neki egy perc sem és már meg is szabadult tőle. :evil:
Én itthon a nagyokkal is úgy voltam, minél többet legyenek mezitláb (zokniban), hiszen olyan meleg a lakásunk (panel, átlag 26 fok) és a lábuknak is jobb. Persze amíg kicsik voltak.
Ginának van egy horgolt kiscipő féle, tapadókkal a talpán azt szoktam ráadni, ha kisétál a szobából.

Jöhetne már a tavasz, mert nagyon vágyom már egy kis napsütésre, levegőzésre. :lol:
Bár, ha jön a jóidő kezdhetjük kiásni a pincét. Nem is tudom, hogy akkor várom-e....

Szép napot, sziasztok!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Hát túl vagyunk Olika 1.szülinapján ami elég betegesen telt...mire kilábalt a mandulagyusziból,azóta meg vasárnaptól fosik meg hány szegénykém :(
Tetnap reggeler Krizsi is belázasodott,neki is mandulagyuszija van..szal lassan kitehetem az ajtóra a nagy H betűt :wink:

Amúgy azért hétfőn voltunk az állatkertbe,nagyon élvezték a nagyok.Olika főleg aluidt a babakocsiba ,de amikor fennt volt ő is nagyon élvezte...csak úgy nézte az oroszlánokat meg a tigriseket...édes volt :wink:

Majd teszek fel képeket is!

Judy!

Csak akkor fejd ki a cicid ha úgy érzed h nagyon feszül és elnehezdik...de akkor sürgősen!!!....hogy nehogy begyulladjon a pangó tej.
Egyébként én már fél éve nem szoptatok és a bal mellemből még a mai napig folydogál a tej sokszor.


Én oltás ellene vok..ezért egyiknek se adattam be a bariellenit sem...ez hogy azt mondják most durvább a vírus mint régen..szal sztem ebben nagyfokú üzlet is van...valakinek érdeke reklámozni az oltást h lóvéja legyen belőle...
Az tényleg igaz h a második,harmadik gyereknél egyre erősebb a vírus...ter sztem túl lehet élni...mi is túléltük anno...szövödmény meg sajna az oltás ellenére is van...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Bárányhimlő kipipálva. :)
Sajnos Barna megint beteg, megfázott a hétvégén, apjával kertészkedtek a hideg szélben.

Panny!
Kicsi fiadnak boldog születésnapot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!
Iygekszem jönni, olvasok is, de írni nem nagyon van időm. Viszont itt olvashattok rólunk:
http://gyermekeimnek.freeblog.hu/

moni
 
 


sziasztok,

Panny,
Milyen figyelmetlen vagyok!!! :oops: :oops: :oops: :oops:

OLIKÁNAK NAGYON SOK BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK!!!

Képeket majd kérünk ám a buliról. :wink: :wink: :wink:
Fiaim is imádják az állatkertet, idén megint beterveztük, most már Barbika is élvezné. :lol: :lol:
Cicim nem feszül, de van benne rendesen, szomorú, hogy tudna szopni, de nem lehet. Most meg már elkezdtem a gyógyit is, így nincs visszaút. :cry: :cry: Hétvégén azért meginogtam, mert olyan keservesen sírt a ciciért, adtam is neki, gondoltam nem érdekel a P3, inkább szopizzon, de aztán eszembe jutott négyeske, aki várja hogy velünk lehessen végre, és így inkább mégiscsak tegnap este elkezdtem. :oops: :oops:
Boeske,
De jó, hogy végre búcsút inthettek a bárányhimlőnek. :lol: :lol:
Viszont sajnálom Barnit, hogy beteg. Tényleg jó lenne már egy kis jó idő. :roll: :roll: :roll:

Lányok,
Örülök, hogy ti legalább azt mondjátok, hogy nem feltétlenül kell a barioltás. Eddig akivel találkoztam mindenki be akarja adatni, én meg inkább azon vagyok, hogy essen túl rajta, bármennyire szörnyű is, mert akkor tuti, hogy egy életre szóló védelmet kap. Nem szívesen nézném végig pl, ha terhesen bárányhimlős lenne szegénykém. Tudom ez messze van, de erre is kell gondolni. :oops: :oops: :roll: :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Olikának nagyon boldog szülinapot kívánok!

Most már mindenkinek tessék letenni a betegségeket, ideje egészségesnek lenni!!!
Amúgy jobbulást minden kis betegnek.
Ezen a hasmenés hányás vackon mi is túlestünk a múlt héten. Mindenkin átment, csak Ginus és én kerültük el.

Mi is pont hétvégére terveztük az állatkertet. Szombaton sajna munkanap, de Vasárnap mindenképpen megyünk. Állítólag nagyon szépen felújították.

Remélem jön már a tavasz mert megbuggyanok itt a lakásban! De még sétálni sem tudunk kimenni, mert leviszi a fejünket a szél. Főleg itt a dunaparton ahol lakunk sokszor még vízpermet is jön áldásként.

szép napot, sziasztok!

Judit

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Még a bárányhimlő oltáshoz: azért mondják, hogy erősebb a vírus, mert az oltott gyerekek is nagy százalékban betegek lesznek. Szerintem inkább az oltóanyag nem jó. Most pl. kitalálták, hogy ismételni kell az oltást. Kíváncsi vagyok, így jobb lesz-e.

Judy!
Meddig kell szedned a gyógyszert? Az jutott eszembe, hogy ha befejezted, újra szoptathatod Barbit, nem?

Szép tavaszi hétvégét!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Az ígért képek a szülinapokról :wink:


Kép

Kép

Kép

Kép


Kép Kép

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Megvolt Kamillám keresztelője vasárnap,gyönyörű-megható,nagyon szép nap volt! Majd jövök képekkel is!
Túl vagyunk rém sok betegségen megint...nem is részletezem,de nagyon kétségbe voltam esve,amikor Csabim 40 fokos levihetetlen lázzal napokig csak feküdt,aludt,nem evett,csak kortyolgatott vagy amikor Kamilla 39 fokos láza sem ment le sehogy sem és csak vergődött szegény kislány...az egész családon átment a kórság,nekem mellette volt még 2x mellgyulladásom is,szintén nem csökkenő lázzal...de talán végre itt a tavasz!

Bárányhimlő:
Hm,jöhetnek a mókusok,én biza beoltattam a gyerekeimet,ahogy 2évesek lettek. Infectológus a gy.orvosunk,Ő ajánlotta így,nálunk működik a dolog,nem kapta el Csabi,pedig kőkemény járvány van minden évben az oviban!
Oka van,hogy beoltattam Őket! Itt a Csepel-szigeten az orvosok már farkashimlőnek hívják évek óta,rengeteg szövődménnyel és sajnos nem 1 esetben halállal végződött itt a bárányhimlő! Túl lehet élni,persze,én óvónőként sokszor néztem végig,mert sok szülő,bizony beviszi az oviba a bárányhimlős gyerekét,gondolván,hogy a trikó alatti kiütéseket úgysem látjuk (ugye legtöbb esetben a törzsön jelennek meg az első kiütések)! Szóval errefelé a szövődménymentes esetek nagy része is úgy gyógyul,hogy rendesen hazavágja a gyerekek immunrendszerét és a betegség után még akár fél évig is minden fertőzést összszednek a kicsik,ami bizony nagyon legyengíti Őket!
Ja,nagy védőoltás-mániás én sem vagyok,ezt mindenkinek magának kell eldönteni felelősséggel,hogy mit adat vagy nem adat be a gyerekének és tény,hogy nem kis teher anyagilag sem (4 gyereknél pláne)! Szóval, én úgy döntöttem,hogy olyan betegségek ellen oltatom a gyerekeket,amik az életüket veszélyeztethetik. Nem az én ötleltem volt,viszont szuper gy.orvosunk van,aki pontosan tudja,melyek azok a betegségek! Szóval sem a kullancsoltásokat,sem a Rota ellenit nem adattam be,viszont agyhártyagyulladás és bárányhomlő ellen megkapták a nagyok, Kamillának jövő hónapban kezdjük a Nesi Vac-ot!
Remélem,azért nem nagyon gáz így topicon belül,hogy én másképp látom...

Panny!

Boldog szülinapot a nagyfiúnak! Nagyon jók a képek!
Hogy álltok a sulira készülődéssel? Nálunk megvolt múlt héten az 1. szülői a suliban,holnap megyek bemutató órát nézni! Április 20-án pedig beíratkozunk! :shock:
Már megkaptuk a listát a beszerzendő dolgok nagy részéről, szeptemberben pedig az 1. nap lesz szülői,ahová a gyerkőc megtömött iskolatáskájával kell mennünk! :lol:

Mindenkinek szép napot,jövök majd!

Márti
borossné becz márta
 
 


Márti!
Ugyan már, miért lenne baj, hogy más a véleményed? Én is sokat gondolkoztam, hogy beadassam-e az oltást (bárányhimlő). Ha idén se kapta volna el Barna, akkor jövőre beoltattam volna.

Nagyon izgalmas az iskolakezdés. Én egyelőre az ovis beiratkozást várom Márkkal. Lehet, hogy egy csoportba kerül egypetéjű hármasiker kislányokkal. :)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!

Az vidám lenne!
:lol:
Ovis beíratás is lesz nálunk is,Lehel szeptemberben kezdi az ovit!

Márti
borossné becz márta
 
 


sziasztok,

Bocsi az eltűnésért, de indokom is van.
Múlt héten apa leszámolt, így szerdától egész héten itthon volt és inkább vele voltam mint veletek(ha nem gond) :lol: :lol: :lol:
Tegnap kezdett az új helyén és oda már minden nap bejár, így esténként itthon van.Már rég volt ilyen. :lol: :lol:

Albérlőnk is lett, pénteken írjuk alá a szerződést és jövő héten költözünk. Nyuszira már szeretném ha minden a helyén lenne. Most minden nap csomagolok, szanálok, így most sem nagyon tudok jönni.
Annyi szemét van a lakásban, hogy a méhtelep megtelne vele. :lol: :lol: Jó nagy kupi van most, kerülgetjük a zsákokat, dobozokat, kosarakat. :lol: :lol:

Szóval kezd minden a helyére kerülni, már csak a cyto-nak kell jónak lennie és jöhet négyeske. :lol: :lol:

Barbikának közben elkezdett nőni a bal alsó rágó és szemfog egyszerre, már a hegyük kint van. Szenved szegénykém rendesen.
Most már szépen megissza a vizezett tejet. Ma elfogyott a doxycyclin-em is, elvileg holnap reggel ha kifejem ami van a mellemben újra szoptathatnék. Még most is van bőven, pedig már több mint egy hete nem szopizott. Ti mit gondoltok???Adjam neki újra, vagy ha már átszokott a tejre hagyjam inkább.

A lényeg hogy most megint csak hol jövök hol nem, aztán nyuszi után már lesz időm. :lol: :lol:

Panny,

Szuperek a képek. És nagyon csini vagy te is. Az én hajam borzalmas, már festenem kellene, mer igencsak kikandikálnak az ősz hajszálak. Abból meg van bőven. :lol: :lol:
Úgy irigylem hogy a te gyerkőceid ilyen kis husisak, az enyémek olyan gebék, pedig esznek rendesen. :roll: :roll:
Márti,
Sajnálom ezeket a betegeskedéseket, de most már talán tényleg jön a jó idő és a gyerkőcök is összeszedik magukat. :roll: :roll:

Egyáltalán nem gond, ha neked más a véleményed a bárányhimlővel kapcsolatban. Ez természetes is, mi lenne ha mindenki mindennel egyetértene??? :lol: :lol: :lol:
Én még mindig tanácstalan vagyok, de jövő év elejéig még van időm vacilálni rajta.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Márti!
Elég közel lakhatunk egymáshoz, mi is csepeliek vagyunk. Sajnálom a betegségeket, de remélem most már jobb lesz a helyzet.

Nálunk sajna rezeg a léc a 4. babával. Most hallgattam az új megszorító intézkedéseket....
Csak a kispénzű rétegeket érinti, nyugdíjasok, több gyerekesek.
Elveszik a szocpolt, tehát nem építkezünk idén. De nem is ez bánt a legjobban, hanem, hogy lecsökkentik a Gyedet és a Gyest.
Gondolom a gyed 1 év lesz. Vagyis nekem már le is jár egy hét múlva. A gyes meg fél év.
De hova teszem szegény kislányt? A bölcsödékbe már rég jelentkezni kellett volna, ráadásul helyhiány van. Pláne most az lesz.
A családi pótlékot befagyasztják, fizetést nem emelnek. Gázártámogatást megszüntetik.
Rettegek attól, ami következni fog.
Ilyen feltételek mellett örülök, ha három gyerekenek enni tudok adni.

Bocs, hogy ilyen lehangoló voltam, de nagyon el vagyok most keseredve.

Sziasztok

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz!!!

Nyugi!

1. Minden babát,aki megfogan addig,míg a törvényt meg nem szavazzák, Őt,illetve az anyát megilleti a GYED,GYES az addigi feltételekkel az alkotmány szerint!-Ahhoz pedig,hogy azt módosítsák,2/3-os törvény kell,na azt meg nem szavazza meg nekika FIDESZ! Szóval Te is,én is,meg az elkövetkezőkben teherbe eső kismamák is MEGKAPJÁK a GYED-et a jelenlegi feltételekkel!

2. Amit az előbb leírtam,vonatkozik minden, gyermekeket érintő megszorítáara! Tehát ugyanígy érvényes a szocpolra,elvileg a gázártámogatásra is,ezt már anno a Bokros-csomagnál is lejátszották! Ha a politikusainkat nem is érdekli, de az Alkotmány még védi a gyermekeinket!
Szóval,ha van rá kilátás,inkább most építkezzetek,mert most még járni fog (bár hitelt se olyan egyszerű kapni már,állítólag kell a 30% önerő és ebbe nem számít már bele a csocpol-hiába,a bank biztosítékot akar a hitelképességre!)

3.Pont a fentiek miatt,ha villámgyorsan is feláll ez a rémkormány és mondjuk április 20. körül megszavazza valahogy (megjegyzem,nem lesz könnyű) ezeket a megfojtásokat (bocsi,de szerintem a megszorítás nem elég rá mint kifejezés),na ahhoz képest +9 hónap,mire életbe lép (ugye csak ez esetben az április 20. után fogant babákra és szüleikre vonatkozik),tehát 2010 februárja előtt nem léphet életbe és onnan már csupán 1-2 hónap a választás,amit már nem sinkofálhatnak el!

Szóval fel a fejjel! Én most is azt mondom,ahova az Úristen báránykát ad,ott legelő is lesz hozzá! :wink:

Márti
borossné becz márta
 
 


Márti!

Hatalmas virtuális ölelés neked!!! Nagyon szupi dolgokat írtál, remélem így lesz.
Azóta egyfolytában imádkozom Istenhez, hogy ezt a borzalmat ne tehessék meg velünk gyerekesekkel.

Még egyszer köszi a megnyugtató szavaidat!

Sziasztok
Judit

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Én is teljesen kivagyok ettől a rémkormánytól és ettől az idióta Bajnaitól :( ..totál rossz a kedvem miatta azóta mióta olvasom az intézkedéseket...és a rohadt MSZP-s képviselőkben sem volt annyi h ne írják alá ezt a népet kiírtó tervezetet... :cry:

Mivel mi is akarjuk azt a 4.babát ezért a kellemest a hasznossal akartuk összekötni és a szocpolt a 4.-re is igénybe venni...nem mindegy h mennyi a részlet..és 800.000ft-tal csökkene a törzstőke...ezért most nagyon vacilálunk h még július előtt teherbe kéne esni h még érvényes legyen ránk a szocpol vagy megvárni a jövő áprilist amikor Orbánék úgyis tutira vissazállítják a családtámogatásokat.....szerintetek????

Csak 1x hallanám azt az ilyen megszorító csomagokban h a képviselők fizetését is harmadolják vagy ilyenek...akkor a nép torkán is könnyebben lemenne ez a szúrós falat..de így???Bicskanyitogató a hangulat és persze jogosan...
Mi vasárnap megyünk is a Hősök Terére tüntetni az előrehozott választás elérése érdekében.

Judy!

Örülök h nálatok minden rendeződni látszik..szuper!!! :wink:

Márti!

Ne hülyéskedj már,miért is lenne baj ha más a vélemény akármiben is...pont jó h nem vagyunk egyformák :wink:

Yusz!

Megértek az aggódásod..totál így érzek én is...
El se tudom képzelni h hogy lehetne egy 1 éves kicsi babácskát bölcsibe adni??Ez a hülye kretén ezt hogy gondolja??Nem beszélve arról h nincsenek is helyek a bölcsikbe..

Én is csak meg tudlak nyugtatni h ránk még nem érvényes az új gyed-gyes szabály!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Mi ez a nagy csend? Senki nem ír, talán a babagyártási projekten dolgoztok?

Asszem mi is megpróbáljuk még júl. előtt összehozni a picurt, de általában ha időkorlát van, vagy "sikerülnie kell" érzése van az embernek akkor tutira nem jön össze....
Még a héten szedem a bogyóimat, aztán hajrá.

Megtartottuk Gina szülinapját, teszek fel pár képet róla.

Remélem mindenki jól van, ha van egy kis időtök írjatok!!!

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz,

BOLDOG 1 ÉVES SZÜLINAPOT KÍVÁNOK GINUSNAK!!!! :lol: :lol:

Bocsi, hogy így eltűntem, de szerdán elköltöztünk és minden a feje tetején áll. Nem találom a zoknikat, bugyikat, egy csomó minden zsákban van, és fogalmam sincs mit mibe csomiztam. :lol: :lol:
A lakást is ki kellene takarítanom, mert ott hagytunk mindent mint eb a szarát. :lol: :lol: (bocsi)

Az albérlővel megszívtuk, hétfőn megegyeztünk(múlt héten) hogy pénteken jön szerződést aláírni, persze nem jött, és azóta a telóját sem veszi fel. :evil: :evil: Persze mi addigra már majdnem mindent kicuccoltunk anyuhoz. Szóval szerdán mindenképpen elköltöztünk, és most várom az újabb albérlőt. Ma este jön egy házaspár lakást nézni. Remélem minél hamarabb összejön.

Babával most én is úgy vagyok, hogy még július előtt össze kellene hozni. De!!!!!Elvileg május legvégén kellene mennem rákszűrésre, ha annak megvárom az eredményét, ami 2 hét, pont lecsúszunk a júniusi pé-ről, így tuti nem jön össze július előtt.
Ha a következő ciklusban próbálkozunk, és esetleg összejönne elsőre, ami ugye lehetetlen, de ha netán összejönne, akkor meg terhesen kellene (igaz akkor még csak talán 1-2 hetes lenne) levetetnem a cytológiát. Ez az egyik, a másik meg hogy ha le is vetetném terhesen, mi van ha megint rossz lesz az eredmény. :shock: :shock: :shock:

Szóval nagy dilemmában vagyok!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock:
Segítsetek légyszi!!!!! :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Yusz,
Nagyon kis huncut Ginus. Tényleg olyan kis Barbikás. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET KÍVÁNUNK!!!

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Lányok,

Hol vagytok???Mindenki babagyártásban van???? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Szia Judy!

Van már bérlőtök?

Babatéma: Nem tudom, mit csinálnék a helyedben.
nekem egyelőre nem sürgős, mi még várunk...

mennem kell...

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Judy!
Köszönöm Ginus nevében a felköszöntést! :lol:
Sajnos még nincs babagyártás, most várom a piros napos ünnepemet. :oops:
De aztán próbálkozunk. :lol:
Már beszereztem pár terhestesztet és ovulációs tesztet.

Sajnos tanácsot én sem tudok adni, fogalmam sincs mit tennék a helyedben. :roll: De valószínűleg várnék, hiszen a legfontosabb a pici és a te egészséged.
Bár a cytologia levétel nem ütközik a terhességgel. Nekem is csinálták már terhesen. Itt inkább az eredmény ami befolyásolhatja a dolgokat.

Tudjátok én attól tartok, hogy a most meghozott megszorító intézkedéseket a következő kormány sem fogja eltörölni. Legalábbis egy darabig biztos nem. Hiszen nekik is jól jön a megtakarítás, az meg pláne, hogy nem nekik kellett megetetni az emberekkel a keserű pirulát.
Igéretet lehet, hogy tesznek rá. Midníg így szokott lenni.

Szép napot, sziasztok!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz!

Nem nagyon mennék bele a politikába,de a FIDESZ 1x már visszaállította az MSZP által teljesen eltörölt GYED-et! Persze,akkor nem volt ennyire sz.. helyzetben az ország! Meglátjuk! Az viszont sokat számít,hogy egy kormányízópárt család/gyerekbarát-e vagy épp ellenkezőleg, a gyerekek és az őket nevelő szülők számítanak-e neki a legkevésbé!
Babaprojecthez drukkolok,én kivárom az időmet,de eleve nem akarnék mostanában szülni! Kivárom,mi lesz kb. 3 év múlva! De most nagyon kiteljesedett az életünk Kamillával! És 1000%-osan kellek a nagyoknak is! A legnagyobb iskolába,a 2. oviba megy ősszel! Mi itthon leszünk a 2 kicsivel,aztán várnak majd vissza 2.5 év múlva a munkahelyemre is. És maximálisan ki akarom használni az időt,amíg kizárólag a gyerekeimmel foglalkozhatok! Nagyon sok mesét nem meséltem még el és sosincs elég idő a közös játékra,kirándulásra,úgyhogy most ez a legfontosabb!

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

Bocs h én uis eltűntem de amióta ilyen klassz az idő,szinte egész nap kinnt vagyunk és csak este jövünk be...nagyon jó kinnt lenni a kertben :wink:

Yusz!

Abban biztos lehetsz h az Orbánék első dolga lesz ha a családtámogatásokat visszállítják..erre mérget vehet bárki!Igaz van Mártinak..nem mindengy h az aktuális kormány családbarát vagy neoliberális mint a mostani és szarik a családokra :(
Biztos h az Orbánék és fognak szígorkodni,mert kell is..de ők azonvannak h szarapodjon a nép és azt csakis azzal lehet ha visszaállítják a támogatásokat.Ők inkább adókat csökkenetenek majd,meg máshonnan elveszbnek..stb..

Amúgy mi is próbálkozunk...pont ma vok a 12.napon,úgyhogy nekünk ma hajrá van :wink: Így azért nehezebb lezs összhozni a lányt mert nem szabad csak a 12.napon általában akciózni..fiút könnyebb,sztem ha fiút akarnánk már ebben a hóban babás lennék...a srácok is elsőre kopogtattak :wink:
Na majd meglátjuk.

Ja,amúgy éppen a legnagyobb meg a legkisebb beteg...torokgyuszi és orrfolyás ezerrel :(

Judy!

Nehéz kérdés....nem tom őszintén szólva :oops: :? ..de talán én is inkáb a citológiára mennék előbb a helyedbe..első az egészség!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


sziasztok,

Panny,
Hajrá-hajrá!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: Remélem már most összejön a kis puncis. Nem akarsz számolós vonalzót feltenni???Csak hogy lássuk hol tartasz. :lol: :lol:
Én is reménykedek abban, hogy Orbánék nagy erőkkel a családokat fogják támogatni, és találnak mást ahonnan elveszik a pénzt. :lol: :lol:
Márti,
Látom nálatok ez a szeptember nagy fordulópont lesz. :lol: :lol: Nem lesz furi, hogy csak 2 gyerkőccel leszel otthon??? :lol: :lol:
Yusz,
Neked is nagyon szorítok, hogy már most összejöjjön négyeske. :lol: :lol: Ovuteszteket én is folyamatosan veszem, csak hogy lássam van-e pé-em, de most már jó lenne pár terhes tesztet is ellőnöm.
:lol: :lol:

Úgy döntöttem nem variálok, május végén kellene mennem újra a dokihoz, ezt egy kicsit előrehozom, május közepén megyek, így a június elejei pé-t még el tudjuk kapni. :lol: :lol: Aztán majd meglátjuk, hogy sikerül-e elsőre vagy nem. :lol: :lol: Végülis a gyerkőcök is elsőre illetve másodikra sikerültek. :lol: :lol:

Mi is nagyon élvezzük ezt a jó időt, és így családi házban meg még jobb. Barbika most már rendszeresen kint alszik, délelőtt is meg délután is. És most már éjszaka sem kel fel. Szerintem elnyomja az egész napos levegőzés és sokkal jobban alszik. És végre én is. :lol: :lol: :lol: :lol:
Ja, és már 12 fogunk van. :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Márti!
Én sem szeretnék politizálni, csak nagyon rossz napjaim vannak a mostani helyzet miatt.
Én is a Fideszt várom, sőt rájuk szavaztam eddig is. De mostanra olyan elfásult lettem, hogy valószínű ennek köszönhető a pesszimizmusom.
De szívből remélem igazatok lesz!!!!

Tudod, sokszor én is úgy érzem, hogy most várnom kellene...
A fiam 9.-es, sokat szoktam vele lelkizni. Lányok, tanulás, bulik, bezzeg az én időmben szindróma stb... Kosarazik és hetente kétszer gyúrni jár.

Melinda lányom 12 évesen már kész nő, sokszor elborzadok milyen gyorsan felnőnek.
A minap leszólították őket egy manöken, statiszta válogatásra. Szerencsére anyuékkal voltak nem egyedül, felírták a telefonszámot.
Aztán jelentkeztek, és elmentünk a válogatásra. Tényleg nem kamu, hanem igazi válogatás volt. Most túljutottak a második fordulón, a harmadik után két éves szerződést kötnek velük, és közvetítik reklámfilmekbe, nagyfilmekbe, ruhafotozásra stb...

Szóval már emiatt is izgulhatok, kísérgethetem mindenhová, nembeszélve a mindennapi programokról.
Azt még nem meséltem (mert leginkább a picurókrol szoktunk írni)
hogy Melus egy festőnőhöz jár tanulni hetente kétszer. Megnyerte tavaly előtt a budapesti rajzpályázatot és ott választotta ki a művésznő.
Szóval ez is plussz program, sőt táncolni is járt a Keleti Andreához, de azt abbahagytuk. Nem jutott idő semmire.

Ezeket csak azért írtam le, hogy érzékeltessem a kétségeimet. És plussz Ginus. Na, ővele szinte az egész napomat kitöltöm.
Szoktam neki énekelni a Győzike számát, hogy:"Rólad szól a nappalom az éjszakám"!

De, amint már írtam, nekem túl sok időm nincs. Negyven évesen már nem akarok szülni. Most még belefér. Igaz, nyár végére terveztem, hogy két év legyen a kicsik között, de ezt a Gordonka elintézte.

Judy! Drukkolok, hogy minden rendben legyen, és összejöjjön még júli előtt a baba.

Panny! Nektek is sok sikert! Jobbulást a betegeknek.

sziasztok

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Jó nagy a csend, senki nem jelentkezik. :roll: Hogy vagytok csajok?
Tudom, szép az idő, mindenki levegőzik. :lol:
Mi is sokat sétálunk Ginussal. Mostanában nem babakocsiban viszem, mert nem hajlandó megülni benne. Csak sétálna. :P
Viszont nagyon félek a kullancsok miatt, itt a Dunaparton sokkal több van, mint a belvárosi parkokban.

Gina mostanában végigaludta az éjszakákat, le is voltam teljesen döbbenve, hogy sikerült egyben 6 órát is aludnom! Már másfél éve nem volt ilyen, mivel a terhesség utolsó hónapjaiban sem tudtam aludni.
De sajna összeszedett valami nátha félét, szörcsög az orra ezért megint felébredezünk éjjel többször is. Pedig már úgy örültem.

Panny, mi újság a babaprojekttel? Remélem sikeres lesz! És azt is, hogy most kislány legyen.

Én egyre jobban egy kisfiúra vágyom 4. babónak. Szép befejezés lenne: fiúval kezdtem és két lány után fiúval zárunk.
De ha lány lesz, azért sem sértődöm meg! :lol:

szép napot, írjatok :!: :!:

Judit

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Jó mozgalmas hetünk van!
Hétfőn beírattam Csabit az iskolába.Lehelt az óvodába! Olyan fura,komolyan!

Drukkolok Nektek,a jelek szerint akik mostanában 4en írogatunk itt, csak én maradok a háttérben,mindenki más belevág a babaprojectbe!
De nem baj,majd eljön az én időm is! :lol:

Yusz!

2 fi,.2 lány? Nálunk is ez volt a terv... :lol:

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

Egyelőre én is csak a partvonalról drukkolok. :)

Hétfőn lenne Barna sérvműtétje, erre tegnap elkezdett köhögni. :(

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Márti!
Akkor ősztől mozgalmas életetek lesz. (Gondolom amúgy sem unatkozol)! :lol:
A suli a gyerekeknek eleinte nagyon izgalmas és élvezik, hogy ők már ilyen nagyok.
A húgom nagyobbik lánya is ősztől iskolás, a kicsi meg bölcsis lesz, mivel visszamegy dolgozni. Persze, ha felveszik a bölcsibe. Állítólag sokan vannak előtte várólistán. A középső kisfiú, ő ovis.

Boeske!
Drukkolok, hogy Barninak elmúljon a köhögése. Ha nem vészes, akkor megműtik. Általában a lázas betegségnél halasztanak. De egy műtét után nem biztos, hogy jó ha köhög....

Nálunk Ginus szipákol, + megy a hasa. Nem vészesen, de azért folyós.
Ha előveszem a porszívót, hogy orrot tisztítsunk, már üvölt és próbál elbújni. Lassan takarítani sem tudok, mert végigordítja. :lol:

Judy, mi van veletek? :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!


Bocs h így eltűntem...múlt héten a net is szarakodott,utána meg a gép is :x ,..aztán Krizsi 4.szülinapja volt,tegnap meg Márk névnapja...aztán meg amúgyis ezer dolgom volt...nálunk is megtörtént a suliba beíratás,meg a jó idő miatt mi is kint egész nap :wink: ...ja és hétfőtől csütörtökig apával kettesben Hajdúszoboszlón voltunk...remélem összehoztuk a négyeskét :oops: :wink: ...ugyanis a hőmérőzés alapján nem akkor volt pé-m amikor én számítottam...szal nagyon sanszos h most nem jött össze mert valszínű h még a gyogyi hatása miatt nem is volt pé?!...na mindegy...a következő hónapra gyúrunk ezerrel :wink:

Yusz!

Én is tartok a kullnacstól mert felénk is sok van a gödöllői dombsában végig..szal ezért is oltattam be a nagyokat és Olikát is be fogom..asszem 1 éves kortól lehet.

Remélem sikeres lesz a nagylányod modellkedés ügyben..de nagyon vigyázz rá!Annyi átverést hallani!!

Gondolom h mennyi odafigyelés és program van a nagyoknál..ha arra gondolok h a nagyfiam már most 7 évesen minden nap jár valahova ahova nekem kell hurcibálni...ja és szeptembertől a középső is kezdi az úszást stb..szal megértelek.

Szurkolok nektek én is!!!!

Már elegem van h akiknek csak véletlenül is elmesélem h akarunk 4.babát..hát kertelés nélkül hülyének néznek :x .nagyon ritka akinek a reakciója őszintén az öröm és a tisztelet.Annyira elegem van ebből...még nekem kell magyarázkodnom h vállalunk gyereket?!Undorító!!A végén még gyerek-adót kell fizetni annak aki több gyereket mer vállalni????Gordonkától ez is kitelne :( :x

Mostmár úgy kezdem a monológom ha valakinek elmesélem h akarunk 4. babát...hogy tudjuk a következményeket,tisztában vagyunk mindennel..hogy fel kell nevelni bla-bla-bla-stb...és felelősségteljesen vállaljuk..erre már nem nagyon mondanak semmit...és még azt is hozzáteszem h ez a mi dolgunk és ügyünk...és sztem ennél szebb és értelmesebb dolog ebben a mai felszínes és elanyagiasodott világban nincs is!!


Ti nem találkoztok hasonló negatív véleményekkel??

Boeske!

Sajnálom Barnust!!

Judy!

Remélem nektek is öszejön egyből!!

Teszek fel vonalzót a napokban,ígérem :wink:

Olika is teper ezerrel..már csak jár,szalad:)Ő se nagyon akar már a babakocsiban ülni,csak sétálni szeretne folyton.Itthon a fűben nagyokat bogarászik és játszik.

pusz mindenkinek

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny,
Krizsinek utólag is BOLDOG SZÜLINAPOT , Márknak pedig BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK!!!
De irigy vagyok Hajdúszoboszló miatt. :oops: :oops: Én is el tudnám magunkat képzelni ott. :lol: :lol: Én azért szorítok, hogy már most ott legyen a babóca a pocakodban.
Ez az első hónap gyógyi nélkül??Csak mert amikor én is abbahagytam, az első hónap nem igazán úgy alakult ahogy terveztem. Még egy kis barnázásom is volt a hó közepén. Aztán a másodikban már rendben volt a ciklusom.
Kullancs: Fiúk nálunk is be vannak oltva, Barbikát majd jövőre.Én is rettegek tőlük. :evil: :evil:
Yusz,
Remélem Ginus már rendbe jött. :oops: :oops:
Modellkedéssel tényleg vigyázz. Olyan sok rosszat hall az ember. :oops: :oops:
Márti,
Akkor nálatok is elkezdődik a rohanás szeptembertől. :wink: :wink: Egyik gyereket ide vinni, a másikat oda, délután újra. Tudom milyen az. :lol: :lol: :lol:
Na meg az érzés, hogy felnőnek a gyerekek, hát azt nem szeretem, pedig mostanában sokat gondolok arra, hogy pár év és a fiúk felnőttek lesznek. :oops: :oops: :oops:

Hát én nem is igazán mondom sehol a 4. babát, mert eddig engem is hülyének néztek. Én már erre immunis vagyok. Családban meg főleg nem említem meg, mert akkor hallgathatnám a kis előadásokat. :lol: :lol:

Végre van albérlőnk. :lol: :lol: Tegnap este beköltözött. Remélem fizetni is fog rendesen, különben repül. :lol: :lol: :lol:

Május 6-ra fogok időpontot kérni rákszűrésre, így mire megjön az eredmény bőven beleférünk a pé-be. :lol: :lol: Már nagyon izgulok, és már holnap mennék a dokihoz. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Panny!
Én is boldog szülinapot és névnapot kívánok a két nagyfiúnak!

Nekem is ez az első gyógyi mentes hónap. Ráadásul a héten kell elkezdenünk a próbálkozást. :oops:
De tuti, hogy van valami mozgolódás (remélem peteérés), mert nagyon fáj a derekam és a hasamat is érzem.
Majd meglátjuk.
Nekem Imi is és Melinda is rögtön a gyógyi utáni hónapban fogant. (igaz, akkor huszonéves voltam).
Ginussal vártam hat hónapot, közben jegyzeteltem a ciklushosszt és védekeztünk. De amikor már úgy döntöttünk, hogy most, (tavaszi babát szerettünk volna) akkor elsőre összejött. :lol:
Nagyon remélem most is sikerül. Idő van, mert úgy hallottam, hogy a 2010 május 1 után született babákra lesz érvényes az új Gyed törvény.

Én sem mondom senkinek, hogy 4 gyereket szeretnénk, mert ismerem a reakciókat.
Az első, hogy "ti nem vagytok normálisak", nekem még hozzájön az is, hogy "a te korodban már nagyon veszélyes" szlogen.
Megbeszéltük a párommal, hogy csak akkor mondjuk el, ha már minden oké és látszik rajtam.
Addig még a gyerekeknek sem. A fiam már Ginusnál is túlaggódta magát.

A modellkedést lemondtam. Szerintem szélhámos banda volt. :twisted:
Belekérdeztem pár dologba, amire nem kaptam megnyugtató választ, és a szerződés sem tetszett.
Egy gonddal kevesebb. :wink:

Judy, örülök, hogy találtatok bérlőt. Így legalább nektek is egy kicsit könnyebb lesz.
Aztán majd csak rendeződik már a forint helyzete. :evil:
Drukkolok a rákszűrés miatt!!!

Mi sem építkezünk idén az biztos. Senki nem jött a lakáshirdetésre, pedig szinte áron alul hirdettem. A szocpolt sem kapjuk így meg egyenlőre.
Most már csak a választásokban bízom, de akkor (remélhetőleg!!) négy gyerekre vesszük fel.

Boeske, mi van Barnussal? Ma van (lenne) a műtétje. Ha van időd, írj, hogy mi van vele!

Szép napot,

Judit

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz!
Egyelőre lemondtuk Barna műtétjét. Nem vészes a köhögése, de jobb, ha teljesen egészségesen műtik. Szerencsére nem sürgős a dolog.

Helyette viszont megpróbálok bejutni a dokimhoz rákszűrésre. Remélem beférek még a mai rendelési időbe.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?